Page 7

91

30

SPIS TREŚCI

PRZEMYSŁ 4.0

CYBERBEZPIECZEŃSTWO W PRZEMYŚLE Rok 2017 okazał się, jak do tej pory, najgorszym rokiem pod względem liczby cybernetycznych ataków na systemy przemysłowe. Jak podaje raport przygotowany przez zespół specjalistów z firmy Kaspersky Lab – Kaspersky Lab Industrial Control Systems Cyber Emergency Response Team (Kaspersky Lab ICS CERT), w 2017 r. zidentyfikowano 322 poważne luki w systemach automatyki wykorzystywanych w infrastrukturze przemysłowej.

Wdrożeniem innowacyjnych rozwiązań technologicznych zgodnie z koncepcją Przemysłu 4.0 interesuje się coraz większa grupa polskich przedsiębiorstw z obszaru MŚP. Liczą przede wszystkim na obniżenie kosztów produkcji i uzyskanie przewagi konkurencyjnej, jak pokazuje raport „Smart Industry Polska 2018”. Do pracy w nowej rzeczywistości przygotowuje dział Inżynier 4.0. Natomiast omawianie kluczowych technologii rozpoczynamy od dużych zbiorów danych. A na deser wszystko na temat bioniki.

WYDARZENIA Prowadzenie energii w ruchu

69

Wizyta w zakładzie produkcyjnym igus

Cyfrowa epoka obrabiarek

72

31. edycja targów BI-MU

RYNEK Zimmer Group z nagrodą Red Dot Wibroizolator czy stopa?

59 60

Jak dobrać odpowiednie posadowienie maszyny

Chwytak ORG firmy SCHUNK

62

Najwyższe wymagania w indywidualnych zastosowaniach

Cyfrowe innowacje z trybopolimerami firmy igus

64

APLIKACJE Roboty KUKA w fabryce Fanar

66

Wzór modelowej robotyzacji

69

PROWADZENIE ENERGII W RUCHU 6/2018

Przemysł 4.0 tematem wiodącym spotkania Asseco Product Review

75

Cyfrowa produkcja w rękach kobotów

78

Cyfrowa transformacja przemysłu Targi Hannover Messe i CeMAT 2018

82

BIBLIOTEKA

89

PRZEMYSŁ 4.0

91

WSPÓŁPRACA

121

LUDZIE

122

Niemiecka firma igus jest liderem m.in. w produkcji e-prowadników i polimerowych łożysk ślizgowych. Centrala znajduje się w Kolonii, a firma ma oddziały w 35 krajach świata. W kwietniu 2018 r. polski oddział igus zaprosił wiodących klientów oraz przedstawicieli mediów do zakładu produkcyjnego w Kolonii. Podczas pobytu uczestnicy mieli okazję dokładniej poznać historię firmy, pogłębić wiedzę na temat wybranych produktów z jej bogatej oferty, wziąć udział w warsztatach oraz zwiedzić zakład produkcyjny.

7

AUTOMATYKA 6/2018  

Temat numeru: Cyberbezpieczeństwo

AUTOMATYKA 6/2018  

Temat numeru: Cyberbezpieczeństwo

Advertisement