Page 1

№2 (50) Жовтень 2009

Самый компьютерный СЛОГ.


Жовтень 2009

НОВИНИ

Вибори

Сергій, завдяки своїй активній діяльності в спортивному відділі ФСП, показав, що він також може досягти великих успіхів в управлінні Студентською Радою. Валентина Хоменко, одна з кореспондентів нашої команди (вже в минулому, на жаль), вразила редакцію «Слога» тим, що подала свою кандидатуру на посаду голови Студентскої Ради. Адже ми про це нічого не знали. І не дарма це зробила :-). Валентина представила делегатам там всім присутнім свою структуру врядування, а також наголошувала на співтоваристві з відомою «Студентською Республікою». Валентина також одержала симпатії від багатьох завдяки своїй сором’язливості та щирості. Тож, з перевагою майже в половину голосів, на виборах перемогла Хоменко Валентина, студентка тертього курсу відділення права. В кінці засідання Катерина Стецюра та Ірина Ігорівна Федорова підвели підсумки виборів. А ми поздоровляємо Валентину з новою посадою і бажаємо використати всі свої повноваження та можливості на користь факультету та всіх його жителів!

23 вересня відбулись вибори голови Студентської Ради ФСП. На початку засідання вже екс-голова Студ.Ради Катерина Стецюра представила звіт по роботі Студентської Ради за час її правління, а також подякувала усім, з ким працювала. Робота Каті була единогласно була відмічена «задовільною». На посаду голови всього було 4 кандидатури – порівно від відділення права та соціології. Всі вони представили свої програми розвитку факультету та наголосили на основних напрямках своєї роботи. Злочевський Владислав більше звернув увагу на те, що він уже зробив на посаді заступника голови Студентської Ради. Але делегати, завдяки своїм питанням, все ж таки мали можливість дізнатися про майбутні дії Влада, як голови. Клепа Євгенія представила свою програму для виборців, але найбільше вразила всіх своєю цілеспрямованістю та вмінням триматися гідно в будь-якій ситуаціїї. А вона, відмітьте, була наймолодшою учасницею серед кандидатів. Піскунов

Москаленко Крістіна

Футбол!!!

17 вересня на стадіоні біля 24 корпусу відбувся товариський футбольний матч між відділеннями права та соціології. Цю гру довго не чекали – сам по собі прийшов час розібратися, як бути з футбольною командою факультету. Тому матч був «заходом з програми зближення відділень факультету». На полі - все простіше.

Демократично відбігали два тайми по 25 хвилин, закінчивши з рахунком 1:1. Посилаючись на слово «товариський», вирішили не з’ясовувати остаточно стосунки по пенальті. Цікаво, що не знадобився навіть суддя. Відсутність Чоловіка зі Свистком помітили вже після початку першого тайму, тому за часом стежили члени Студентської Ради ФСП, які водночас були джерелом здорових амбіцій, вболіваючи кожен за своє відділення.

Щодо футбольного майбутнього факультету, Сергій Піскунов, заступник «спорторга», обіцяє: з формуванням збірної для гри за факультет на рівні КПІ проблем не буде – все вирішиться по-дружньому. Також вітаємо футбольну команду ФСП з першим виграним матчем. 20 вересня хлопці перемогли з рахунком 3:2 команду КНУКіМ!

2

Катерина Суховій


Жовтень 2009

НОВИНИ

А як там першокурсники?..

В останній день вересня прийшов той час, коли домальовуються плакати, збираються останні декорації, несміливі першокурсники з’ясовують «а де саме «Інтонація» і всім, хто брав активну участь у підготовці, вже все «по барабану». Будемо об’єктивні: всі виступи виявилися приблизно одного рівня. Нічого феєричного не помічено. І хоча при особистій зустрічі я сама до хрипоти в голосі доказувала б, що найкращою була моя група, ви б відреагували в залежності від темпераменту і виховання. Враження? Майже всі групи самовиразилися в театральних сценках. АМ-94 відрізнилася, колективно виконавши танець. СП-92 також завершили виступ хореографією – наприкінці танцював хлопець. Добре

танцював, пластично і з трюками. Саме так, як подобається і хлопцям, і дівчатам. Северинчик після концерту не міг не похвастатися, мовляв, займався «таким», коли був «молодий і красивий». Журі (а воно завжди компетентне), обговоривши свої враження, прийшли до висновку – найкращими виявилися СР91. Всі інші обговорили це і прийшли до висновку – тому що їх було найбільше на сцені. 100 відсотків. Насправді ми щиро вітаємо «есерів» з перемогою і всіх інших з Днем першокурсника ФСП! Нехай щастить у навчанні і поза ним.

Протягом першого тижня вересня в деканаті ще уточнювалися списки, а новоспечені першокури вже знайомилися з одногрупниками. Найпопулярнішою темою була вступна кампанія (уявіть, скільки спільного!). Одні розповідали, скільки днів подавали документи до «лінгвістичного», другі, як пили каву в «поплавського» і разом, чому опинилися тут. У гарячці вступної кампанії дехто і подумати не встиг, чого, власне, від життя хоче. У більшості випадків краще все таки вчитися у ВНЗ, ніж рік, до наступної спроби вступити на омріяну спеціальність, готуватися. Тут в уяві батьків ми відразу перетворюємося на дітей вулиці або нещасних заробітчан. Щойно почався навчальний рік і зі старту викладачі розповідають про переваги «обраної» спеціальності. Поступово забувається, що хотів не зовсім сюди, і ти вживаєшся в роль майбутнього спеціаліста. Українське законодавство, не обмеживши абітурієнтів в кількості ВНЗ, спровокувало черги в універах, і осмисленість вибору опинилася під питанням. Наскільки студенти І курсу випадково потрапили до стін КПІ, ми намагалися з’ясувати за допомогою анкетування, опитавши 70 чоловік. Ось найцікавіше.

42 % подавали документи на п’ять і більше спеціальностей. 6 % - на одну спеціальність. В одному з питань ми просили назвати ВНЗ, в які першокурсники подавали документи. Лідирують з великим відривом КНУ ім. Шевченка, НаУКМА та КНЕУ. А взагалі діапазон настільки великий, що деякі абревіатури без корінних жителів Києва не розібрати. Найбільше студенти відділення соціології прагнули вступити на спеціальності «політологія», «зв’язки з громадськістю», «філософія», «право» в КНУ ім. Шевченка та НаУКМа. А студенти відділення права подавали саме на свою спеціальність в різні ВНЗ. Навчатися там, де опинилися, мріяли 40 % першокурсників. Класичні 99 % задоволені тим, де навчаються. Працювати за професією мріють 71,4 % «соціологів» і 100 % «правовиків». Вже далеко не перший рік зовсім малий відсоток випускників працює за отриманою професією. Навіть ті, хто свідомо робив вибір спеціальності, в житті часто відходять від неї досить далеко. Тому, залишається сподіватися, що «все на краще» і що «випадковість – невивчена закономірність» ©.

Катерина Суховій

Як у вчорашньої «абітури» склалися стосунки з дійсністю?

3

Катерина Суховій


Жовтень 2009

ПРИЙШОВ. ПОБАЧИВ. ЗАПИТАВ

Враховуючи дещо незвичну тему сьогоднішнього номера, ми вирішили взяти інтерв’ю у спеціаліста, що завідує технічними справами на нашому факультеті - Кравченко Ірини Анатолівни, яка коротко і вичерпном відповіла на питання, що виникли у нашої “гуманітарної” редакції. то, використовуємо в своєму житті філософію. У кожного свій погляд на світ, свій світогляд.

Всім відомо, що ФСП – це гуманітарний факультет. Чи важко Вам, викладачу технічних наук, порозумітися із студентами-гуманітаріями?

А якою саме Ви керуєтесь, якщо не секрет?

Враховуючи, скільки я вже працюю, то не так вже і важко.

Ну, якщо це вас так цікавить (сміється). Напевно, тут в контексті кожної – ситуації свої погляди. Тому може одним – вдома реченнями тут важко сказати. Найпростіший варіант – не чекай від людей того, чого не очікуєш від самого себе і більше.

Висвітліть своє ставлення до одвічної суперечки фізиків і ліриків. Яку позицію ви займаєте? Це було так давно. А ви самі в курсі всіх цих суперечок фізиків і ліриків? Справа в тому, що був такий час, що фізики були в тому числі і ліриками. І ніяк тут не може бути суперечки, по одній простій причині – не можна сперечатися з самим собою. Це інколи дивно виглядає, але може тому, що я пам’ятаю ці часи. Тому я якось не замислююсь, що там хтось сперечався.

Чи могли б Ви подумати в дитинстві, що станете викладачем інформаційних технологій? Ні. Це були дві професії які я в своєму житті не збиралася ніколи вілювати – це лікар та викладач. Хоча мені в житті дуже пощастило, у мене були дуже хороші вчителі в школі та виклачаді в університеті.

А сфера ваших інтересів перетинається з гуманітарною сферою? Ну, звичайно перетинається, тому що по суті справи будь-яка людина, якщо вона живе в суспільстві, вона не обмежується тільки однією своєю пофесійною діяльністю. Хоча, знову ж таки, будь-яка професіональна діяльність також передбачає перетин з якимись ще попередніми моментами...

А ким Ви хотіли бути? А я вже колись розповідала. Льотчиком. Ось тільки жінок не брали тоді до воєнної авіації. При чому я хотіла бути льотчиком морської авіації. Дякуємо за щирі відповіді! Москалекно Крістіна

Чи керуєтесь Ви у своєму житті певною філософією? Ну, напевно ж, так. Всі ми, взгалі-

4


Жовтень 2009

ТЕМА НОМЕРА

Можна керувати світом і грабувати каравани До колекції посилань, які, напевно, мають всі хто пірнав у всесвітню мережу, я б міг порекомендувати додати ще один цікавий сайт - http://www.monopolycitystreets.com Як навіщо? У вас що, ніколи не було думки про те, щоб стати властеліном світу? Не вірю. Ця гра - аналог добре всім відомої Монополії, За одним маленьким уточненням - полем для гри тепер є весь світ, кожна його вуличка (ну, яка, принаймі є в базі даних) і вибір місця, з якого ви почнете будувати свою економічну імперію обмежується лише вашою фантазією.

то вулиця буде вважатися проданою автоматично. Вулиці і будівлі можна продавати й просто так, але за дуже невигідною ціною. Хоча іноді іншого виходу може й не бути. Так-с, вулиць в нас вже достатньо, спробуємо щось побудувати. Будувати можна багато чого - і маленькі пристойні будиночки з садочком, і велетенські суперсучасні грандіозні торговельні офісні центри, і навіть замки (для тих, хто скучив за середньовіччям).

При першому відвідуванні вам буде запропоновано обрати свою першу вулицю - з великою ймовірністю, з-поміж вулиць свого міста (яке буде визначено за IP-адресою підключення). Але ніщо не заважає вам перейти до карти світу і обрати, наприклад, Ефіопію або Монголію.

Але гра була б нецікавою без випадковіих бонусів або штрафів - наприклад, за неекологічність вашої будівлі, або навпаки, грошова винагорода за те, що ви такий хороший. Також випадковіим чином вам випадає шанс побудувати небезпечні споруди (краще робити це на вулиці супротивника, тому що вулиця з такою будівлею не приносить доходів :-) або бонусну будівлю, яка захистить вашу вулицю від зазіхань конкурентів. Також вам може випасти шанс щонебудь зруйнувати. Наприклад, коли торговельний центр сусіда закриває вид з вікна вашого офіса :-)

Коли ви оберете вулицю, що вас цікавить і ще не придбану іншим гравцем вам буде запропоновано пройти нескладну процедуру реєстрації і перейти безпосереденьо до гри. Тепер ви можете купувати вулиці далі, або будувати на вже придбаних різні будівлі, що в майбутньому будуть приносити вам кошти. Вулиця, на якій ви живете, вже зайнята? Нема причин для поганого настрою ви можете викупити її в іншого гравця за суму, яку вважатимете за потрібне. Але слідкуйте й самі - якщо хтось запропонує вам викупити вашу вулицю, а ви не відповісте протягом 7днів -

5

Тож, чому б нам не спробувати? Особливо, якщо ви любите монополію. Тим більше що часу вона не віднімає ну зовсім, і можна встигнути зробити ще багато інших корисних справ. D.Phaeton


Жовтень 2009

ТЕМА НОМЕРА

USB-безумие Чего только не придумает человек, чтобы скрасить свой досуг или сделать рабочее место более комфортным, а также необычным и привлекательным. Наш сегодняшний материал посвящается всяческим безделушкам, а также вещам действительно полезным, от которых можно извлечь практическую выгоду. Всех их объединяет возможность подключения к компьютеру или ноутбуку посредством USB разъёма, а также необычность исполнения. Первым в нашем списке стоит USB-хаб, он же кард-ридер, он же термометр: вещь действительно полезная и симпатичная внешне. А как вам средство для того, чтобы бросить курить, которое также подключается к компьютерной системе через разъём USB? Об эффективности «USB-антикурильщика» судить сложно, но его разработчики считают, что данный гаджет действительно может помочь избавиться от вредной привычки. Следующее USB-устройство поражает своей оригинальностью – это специальный контейнер для выращивания цветов. «При чём тут компьютер и USB-разъём?», - спросите вы. Дело в том, что USB обеспечивает растение, помещённое в контейнер, светом, а также пользователь может инсталлировать программу, контролирующую рост зелёного питомца. Конечно, наш обзор не обойдётся без флэшек: уж здесь фантазия разработчиков может разгуляться по полной: предлагаем вашему вниманию «овощной» USB-набор и флэш-драйвы в виде бижутерии. Ещё одно устройство для настоящего техномана – специальное эргономичное кресло, в котором по заверениям разработчиков пользователь может сидеть сутками напролёт и почти не чувствовать усталости, благодаря

продуманной конструкции. Если вы всё-таки предпочитаете классические позы, в смысле, работая за ПК, то следующий гаджет именно для вас. Мягкая клавиатура-подушка позволит выспаться, если пользователь чересчур долго засиделся за компьютером или принял на душу изрядную дозу спиртного. Ящерица-хамелеон с USB-интерфейсом – самый, пожалуй, бессмысленный гаджет в нашем обзоре. Во включенном состоянии хамелеон умеет шевелить языком и глазами, поэтому это просто забавная игрушка, не более того. Хотите сделать подарок ребёнку, который активно осваивает компьютер? Манипулятор «мышь» в виде самолёта с красивой подсветкой можно рассматривать как один из вариантов. Завершим наш обзор мы таким приспособлением, как USB-лампа. Нет, это не лампа для подсветки клавиш в темноте, когда света от монитора недостаточно для комфортной работы. Данная лампа служит в качестве индикатора скорости набора пользователя на клавиатуре. Чем быстрее вы набираете текст, тем чаще мигает лампа. Если скорость набора достаточно велика, а руки не устают, то вы получаете небольшой светильник, правда, здорово? Все вышеописанные устройства могут продаваться в различных интернетмагазинах и розничных точках, поэтому если вы решили приобрести один из таких гаджетов, то попутешествуйте немного по сети или пройдитесь по городу и загляните в салоны электроники. D. Phaeton

6


Жовтень 2009

КАТАРСИС

Нет её.

Когда твой друг спрашивает: «Кто она?», ты задумываешься, я – частичка твоего сна или все же существую реально. «Однажды ты задашь себе вопрос, была ли я вообще в твоей жизни. И не сможешь вспомнить.»,- в твоих мыслях я смеющаяся в лучах угасающего солнца. «Нет её», - отвечаешь ты. А он удивленно смотрит на тебя и начинает разговор о черно-белых фильмах и о новом кольте. Твой друг романтик. Но никогда он не поймет тебя. И не поймет, как можно любить меня – ту, которой не существует. И когда вы выйдете из маленькой кафешки (возле нее каштаны и большая дорога с тысячами машин за день), ты всё-таки вспомнишь, что это было по-настоящему. Твой друг, увидев снова эту странную улыбку, будет настаивать на своем: «Ну а всетаки? Кто она?». Ты скажешь: «Не знаю». И друг ответит что-то совершенно невразумительно о недавно просмотренном черно-белом кино. Victoria_mora

Зимний этюд.

Вы когда-нибудь задумывались, как падает снег? – отрешенно-невинно сказал детский голос откуда-то из непроглядной тьмы, которая искрилась небольшими вспышками, тщательно выговаривая каждое слово. Не просто отмахивались от снежинок, которые роем летели в ваше лицо и щекотали нос, не наблюдали за медленно кружащимися в оранжевом свете ночных фонарей мягкими невесомыми хлопьями, не принимали его как данность или чертыхались, что он так не вовремя, а именно – думали. Вы представляете, как наверное это захватывающе, сидеть на сером киселе плотного обтекаемого (или пушистого и ватного) облака, свесив невесомые ноги вниз, к искрящемуся, словно звездное небо, городу? Тогда кажется, что звездное небо везде и очень легко запутаться, - в голосе послышалось некое наигранное недовольство, такое, при котором дети обычно надувают щеки и складывают руки на груди, глядя исподлобья. Эх, вам никогда не узнать – как это приятно, сидеть на облаке. А еще можно на нем лежать, утонув в мягкой перине, над которой, едва шевелясь, клубится дым, и смотреть на небо. Там, внизу, такого неба не бывает – такого, чтобы было видно, как звезды улыбаются оттуда, из холодной бездны. А потом аккуратно подползти к краю и одним глазочком снова посмотреть вниз, чтобы в животе похолодело и все внутри замерло, и резко отпрянуть назад и засмеяться своей глупости. А потом разогнаться и изо всех сил прыгнуть туда, за край, вверх, на миг коснуться звезд, и, потихоньку опускаясь вниз, ловить холодный беспокойный зимний ветер, мечущийся меж деревьев и рисующий причудливые картины замерзшим снегом на одиноком асфальте. И смотреть, смотреть, как вращаются вокруг картины – фонари, город, озябшие деревья, фары, звезды, облака и снова огни… А потом аккуратно и неторопливо опуститься на продрогший полумертвый тротуар и забиться куда-то под бордюр, чтобы отдышаться. Что значит кто я? Я снежинка, глупенький, - детский голос искренне звонко засмеялся. Ну и что, что мы таем. Зато вам никогда не узнать, как улыбаются звезды. D.Phaeton

7


Жовтень 2009

СУСПІЛЬНА ДУМКА

35

30

5

30

25

1 20

25

20

4

2

15

15

10

3

10

6

5

5

0

0

1

2

3

4

5

6

Якими досягненнями високих технологій Ви користуєтесь повсякденно? 1. 2. 3. 4. 5. 6.

смартфон кпк netbook 3G інтернет інше нічим Всього прийняло участь в опитуванні: 100 чоловік

1

2

3

4

5

6

7

8

9

Які інтернет ресурси Ви відвідуєте регулярно? 1. соціальні мережі, сайти знайомств 2. портали новин 3. чати, форуми 4. блоги 5. розважальні сайти та online ігри 6. наукові та навчальні статі 7. файлообмін 8. інше 9. я не користуюсь нічим з вище перерахованого

Опитування проводила: Катерина Лепетун

Головний редактор: Вероніка Роєнко (80988563919) Замісник редактора: Крістіна Москаленко (80683594357) Верстка та коректура: D. Phaeton

Кореспондентський відділ: Газета видається за підМикола Шасталов тримки інформаційного Катерина Лепетун Анастасія Духлій відділу Студентської Анна Каталзен Ліги Крістіна Нагірняк Відповідальність за достовірність Жанна Варчук інформації несе автор. Редакція Катерина Суховій може не погоджуватися із думками Victoria_mora автора публікації

Slog October Old  

Slog October Old

Slog October Old  

Slog October Old

Advertisement