Page 1


2


Kim jesteśmy? W branży automatyki przemysłowej działa kilkaset firm, z których każda próbuje codziennie udowodnić, że jest warta zaufania. Firma PG SYSTEMS powstała w 1999 roku. Od samego początku działalności z sukcesem realizuje projekty przemysłowe. Automatyka przemysłowa w porównaniu z innymi gałęziami gospodarki jest dziedziną nową, wspierającą przemysł. Pomimo tego wartości, którymi kierujemy się każdego dnia są ponadczasowe i pozostają niezmienne we współpracy z klientem. Fundament, na którym budujemy nasze relacje tworzą rzetelna praca, kompetencja i wysoka jakość świadczonych usług. Portfolio naszych zleceń, aplikacji i projektów to m.in.: ♦ Linie montażowe, transportowe i systemy paletyzujące z wykorzystaniem robotów przemysłowych. ♦ Samodzielne stanowiska pracy takie jak: wypalarki, dozowniki, tamponiarki i wiele podobnych. ♦ Urządzenia kontrolno-pomiarowe (czujniki, mierniki, rejestratory, wskaźniki) montowane w maszynach i urządzeniach. ♦ Systemy wizyjne oraz oprogramowanie kontroli i wizualizacji procesów produkcyjnych i przemysłowych. Współpracujemy z ekspertami firm specjalizujących się w projektowaniu i budowie maszyn oraz urządzeń produkcyjnych z szerokim dostępem do parku maszynowego. Wspólnie zrealizowaliśmy projekty w odpowiedzi na indywidualne potrzeby klienta z zakresu projektowania i wykonawstwa linii produkcyjnych do różnych procesów technologicznych (przemysł elektroniczny, chemiczny, spożywczy itp.). 3


CO NAS WYRÓŻNIA Mając na względzie zróżnicowane potrzeby naszych klientów w oparciu o dotychczas realizowane przez nas projekty przygotowaliśmy kompleksową ofertę rozwiązań z zakresu: usług serwisowych, systemów sterowania oraz kontroli procesów produkcji. Usługi serwisowe Swoim klientom oferujemy wszelkiego rodzaju prace związane z utrzymaniem ruchu systemów produkcyjnych, maszyn i urządzeń, w szczególności: ♦ przeglądy okresowe, ♦ prace konserwacyjne urządzeń, ♦ naprawy bieżące, ♦ modernizacja istniejących układów sterowania, ♦ pomiary skuteczności ochrony przeciwporażeniowej, ♦ okresowe pomiary instalacji elektrycznych, ♦ zastępstwa okresowe, ♦ demontaż maszyn i urządzeń, ♦ relokacja urządzeń i całych linii produkcyjnych. W trakcie realizacji zleceń dbamy o najwyższą jakość usług i najdrobniejsze szczegóły. Realizowane przez nas projekty z zakresu automatyki charakteryzują się wysokim stopniem niezawodności.

4


Systemy sterowania ♦ projektowanie, wykonanie wraz z przygotowaniem dokumentacji technicznej, ♦ modernizacje, rozbudowa, modyfikacja, wymiana modułów sterujących, migracja sterowników, ♦ szafy sterownicze – projekt i prefabrykacja szafy we własnym zakresie lub z materiałów przekazanych przez klienta. ♦ montaż i programowanie sterowników PLC i paneli HMI producentów: Mitsubishi Electric, Omron, Siemens, Allen Bradley, Elau (Schneider Electric), Siemens, ABB, PRO-FACE.

Kontrola procesu produkcji ♦ projektowanie i wykonanie systemów monitorowania parametrów procesowych (z wykorzystaniem transferu danych Internetem, drogą radiową), ♦ systemy wizyjne i wizualizacja produkcji, ♦ montaż i konfiguracja czujników, mierników, rejestratorów.

5


Nasze osiągnięcia (wybrane projekty) Czujemy się współodpowiedzialni za rozwój naszych klientów, dla których zrealizowaliśmy m.in.: System sterowania i zasilania linii do produkcji KAPSUŁEK do zmywarek W pełni zautomatyzowana linia do produkcji kapsułek myjących do zmywarek. W aplikacji wykorzystano m.in. pulpity operatorskie ProFace oraz B&R, sterowniki PLC i wzmacniacze serwo ELAU (Schneider Electric) oraz falowniki LENZE. Zlecenie dotyczyło opracowania pełnego oprogramowania cyklu produkcyjnego obejmującego: dozowanie żelu lub proszku wypełniającego tabletkę, laminowanie wypełnionej formy, rozcinanie na mniejsze części, jak również transport do stanowiska konfekcjonowania. W każdej fazie produkcji operator w łatwy sposób monitoruje oraz nadzoruje pracę linii produkcyjnej za pomocą wizualizacji na panelach HMI.

System sterowania i zasilania linii zgrzewarki 4x4 Linia zgrzewarki 4x4 służy do automatycznego zgrzewania sprężyny z podkładką tzw. washer’em w zespole ekran/maska. Maszyna pracuje w trybie automatycznym. Układ sterowania zapewnia realizację cyklu produkcyjnego, nadzór oraz monitorowanie stanu pracy linii. Sterownik serii CJ OMRON steruje pracą linii. Z uwagi na specyfikę konfiguracji wykorzystano system sterowania rozproszonego oparty na sieci Device Net.

6


System sterowania i zasilania linii do montażu telewizorów LCD Linia montażu ręcznego. W trakcie przejazdu palet przez określone pozycje na linii, operatorzy wykonują czynności związane z montażem odbiorników LCD. Dodatkowo wyposażona w windy, transfery poprzeczne i bufory. Maszyna pracuje całkowicie w trybie automatycznym. Układ sterowania zapewnia realizację cyklu produkcyjnego, nadzór i monitorowanie stanu pracy linii. Sterowanie oparto na PLC MISTUBISHI. W układzie tym zastosowano graficzny pulpit operatorski z ekranem dotykowym i moduły rozporszone połączone siecia CC Link.

POLFA TARCHOMIN Modernizacja układów sterowania i zasilania mieszadeł obrotowych w strefie zagrożenia wystąpienia pożaru lub wybuchu (Strefa EX). FAURECIA Urządzenie do oklejania profili siedzeń samochodowych. Stanowisko kontroli jakości – wytrzymałości, zamka w siedzeniach samochodowych. Wizyjny system kontroli prowadnic. THOMSON / TCL Manipulator pakujący. Obrotowe stanowisko do lutowania końcówek cewek. Układ sterowania sekcjami wygrzewania monitorów TV. Urządzenia do grafitowania. KLINKIERBUD Projekt i wykonanie maszyny do cięcia cięgieł optymalizującej produkcję cegły klinkierowej.

7


Nasze osiągnięcia (wybrane projekty) INSTYTUT SZKŁA i CERAMIKI w Warszawie Dostosowanie urządzeń do wymagań BHP. Przyrządy do zbierania danych w trakcie badań nad funkcjonalnością misek ustępowych. Przyrząd do pomiaru objętości wody spłukującej oraz czasu spłukiwania. KNAUF PLASTICS Układy pomiaru temperatury pieców lakierniczych. Układy sterowania wentylatorami recyrkulacyjnymi i chłodzącymi w piecach suszenia. Konserwacje i remonty maszyn pracujących w zakładzie produkcyjnym.

8

Wysokociśnieniowa pompa do betonu (klient: Hydropol)

Maszyna do produkcji worków foliowych (klient: Lechita)

Rekonfiguracja linii transporterów (klient: Reckitt Benckiser)

Urządzenie do wciskania uszczelek gumowych w chłodziarkach (klient: Whirlpool)


Rozdzielnia budowlana RB 250A i 400A (klient: Keller)

Modernizacja układu wyrzutu braków z zakręcarki butelek (klient: Kosmepol)

Nalewaczka – dozownik (klient: Trans-Chem)

Urządzenie do wciskania parownika w komorach lodówek (klient: Whirlpool)

Podajnik pudełek DVD (klient: DGPACK)

Urządzenie do wtapiania magnesów OP (klient: Delphi)

9


.......................................................................................... ......................................................................................... ......................................................................................... .......................................................................................... .......................................................................................... .......................................................................................... .......................................................................................... .......................................................................................... .......................................................................................... .......................................................................................... .......................................................................................... .......................................................................................... .......................................................................................... .......................................................................................... .......................................................................................... .......................................................................................... .......................................................................................... .......................................................................................... .......................................................................................... .......................................................................................... 10

..........................................................................................


11


PG SYSTEMS Piotr Gierda

ul. Rataja 12, 05-070 Sulej贸wek tel: 22 499 57 26, fax: 22 499 57 27 www.pgsystems.pl

PG SYSTEMS  
Read more
Read more
Similar to
Popular now
Just for you