Page 1

AYLIK BÜLTEN – KASIM 2012


Sayfa 3 Sayfa 4-8 Sayfa 9- 14 Sayfa 15-17 Sayfa 18- 27 Sayfa 28-35 Sayfa 36-38 Sayfa 39 Sayfa 40 -43 Sayfa 44 Sayfa 45 Sayfa 46-48 Sayfa 49 Sayfa 50 Sayfa 51 Sayfa 52-53

Giriş Fortius Eğitim Projesi Mağaza Yöneticileri Oryantasyon Eğitimi Gizli Müşteri Ziyareti – Eylül 2012 Ayın Röportajı – Penti Giyim IT Müdürü ve Ekibi Mağaza Açılışları Mağaza Yenilemeleri Yurtdışı Mağaza Açılışı Ayın Mağaza Röportajı – Forum Trabzon AVM Penti’nin Bu Ay Evlenen Çiftleri Penti’nin Bu Ay Doğan Bebekleri Kasım Ayı Doğum Günü Olanlar Kişisel Gelişim – Uyumlu Olmak Sağlık Köşesi - Grip Aşısı Ayın Kitabı Sizden Gelenler


Sevgili Penti Ailesi, Kasım sayımızla sizlerle birlikteyiz. Her geçen ay daha çok katılımda bulunmanız ve merakla Penteam’in yeni sayısını sormanız bizi daha da çok heyecanlandırıyor ve daha hevesle içerik hazırlamamıza neden oluyor. Bu sayımızı da keyifle okuyacağınızı umuyor, desteğiniz ve işbirliğiniz için teşekkür ediyoruz. PENTİ İNSAN KAYNAKLARI BÖLÜMÜ


21 Şubat 2012 tarihinde start’ı verilen ve Genesis’ten sonra mağazalarımız için yaptığımız en büyük proje olan, yeni heyecanımız “Fortius Eğitim Projesi”’i tamamlanarak 15 Ekim itibariyle, uygulamaya başlanmıştır. FORTIUS NE DEMEK? Yönetim Kurulu Başkanımız Sn. Sami Kariyo, Genesis’te olduğu gibi bu projemizi de isimlendirdiler. “Bunu yaparken gerçekleştirmek istediğimiz şeyden hareket etmemiz gerekiyor . “Çok daha kuvvetli, çok daha bilgili ve güçlü bir perakende teşkilatı kurmak” için Olimpiyatların sloganı ALTIUS, FORTIUS, CITIUS ‘dan yola çıktık. Yani “Daha Yüksek, Daha Güçlü, Daha Hızlı”. Biz yaptığımız işte daha güçlü olmak istediğimiz için projemizin ismi Fortius oldu”.


Fortius EÄ&#x;itim Projesi Ä°stanbul

Ankara


Fortius Eğitim Projesi Adana

İzmir

Başta, İlkay Ateş, Serçin Ermiş, Özlem Ateş ve Aysel Bıyıklılar olmak üzere, projede emeği geçen ve destek veren tüm departmanlarımıza, yöneticilerimize ve mağazalarımıza teşekkürlerimizi sunarız.


Fortius’un İlk Öğrencisi Özge Evlimen Fortius Projesinde ilk defa uygulamanın yapıldığı pilot mağazalarımızdan İstinyepark Satış Danışmanı Özge Evlimen, Fortius ile ilgili deneyimlediklerini bizlerle paylaştı. Okuldan sonra Penti’ye bir yaz macerası olarak başvuru yaptım ve kabul edilince çok sıradan bir duyguyla işe başladım.İşe başladıktan sonra gerek buradaki iş arkadaşlarım gerekse yöneticilerim tarafından hiç beklemediğim bir sıcaklık gördüm. Sanki çok uzun yıllardır tanışıyormuş bir aileymişiz gibi.İlk başlarda çok zorlandım hiçbir tecrübem yok ne ürünler hakkında bilgim vardı nede müşterilerle nasıl bir iletişim kuracağımı bilemiyordum.Sonra müdürümüz Derya Hanım yeni bir SD oryantasyon eğitiminden bahsetti.Bu eğitime de ilk olarak benimle başladı.


Fortius’un İlk Özge Evlimen Penti’yi daha yakından tanımaya başladım. Müşteri merkezli bir firma kültürü var ve bu gerçekten doğru bir düşünce , çünkü biz insanlara hizmet veriyoruz ve yaptığımız işin merkezinde bu insanlar olmalı.İnsanlara güven vermek iyi bir hizmet vermek bu işi iyi yapmak demektir.Birçok önemli yardım kampanyalarında bulunması ve bu yönde hizmet vermesi gerçekten beni etkiledi.Gün gün bir eğitim programından sonra ürün bilgim bir anda arttı.Ve en önemlisi gerçekten insanlarla olan diyaloğum ilerledi onları daha iyi anlamaya başladım.Bu da benim işimde kendime olan güvenimi yerine getirdi yaptığım işte daha mutlu olmaya başladım.Eğitimden önceki Özge ile eğitimden sonraki Özge arasındaki farkı gün gün yaşayarak gördüm.Bu eğitim bana aslında çok şey kattı öyle bir macera olarak başladığım iş bir anda kariyerimin başlangıç noktası oldu benim için şimdi.İşimi en iyi şekilde yapıp kendimi geliştirip iyi bir yönetici olmak istiyorum.Bu konuda ilk adımı atarak eğitimime de bu alanda başladım. Dilerim sizde bu eğitimle benim gibi çok şeyin farkına varıp hepiniz işinizde çok başarılı olursunuz.. ÖZGE EVLİMEN


Geçtiğimiz ay 8 Ekim – 18 Ekim tarihleri arasında düzenli olarak gerçekleşen Mağaza Yöneticileri Oryantasyon Eğitimi’nin bir yenisi daha gerçekleştirdik.


Mağaza Yöneticileri Oryantasyon Eğitimi İstanbul Merkez Ofisimizde 11 gün süren eğitimde, şirket tarihçesinden, kurum kültürümüze, genel kurallardan, Penti Hizmet ve Satış Anayasası’na kadar çeşitli bilgiler paylaşıldı.

.Ayrıca mağazalarımızın ilişkide bulunduğu departmanlardan, İnsan Kaynakları Yönetimi, Lojistik, Bilgi İşlem, Kurumsal Dokümasyon, Muhasebe - Kasa İşleyişi, İnşaat Bakım - Onarım, Müşteri İlişkileri, Görsel Standartlar gibi eğitimler, ilgili departman sorumluları tarafından verildi.


Mağaza Yöneticileri Oryantasyon Eğitimi

Devam eden günlerde, katılımcılara Genesis Eğitimi, Fortius Eğitimi, Çorap, İç Giyim, Ev Giyim, Plaj Ürün Eğitimleri verildi.


Mağaza Yöneticileri Oryantasyon Eğitimi 11 günlük eğitimimiz 1 gününde ise yeni mağaza yöneticilerimiz, İstanbul’daki mağazalarımızda 1 günlerini geçirerek gözlem yapma şansı bulmuş oldular. Kendilerini ağırlamaktan mutluluk duyduğumuzu belirterek , tüm yeni mağaza yöneticilerimize aldıkları teorik eğitimleri, mağazalarında başarıları ile uygulayacaklarına inanıyor ve bol şans diliyoruz..


Mağaza Yöneticileri Oryantasyon Eğitimi Bunun yanı sıra 1 günlük fabrika ziyareti gerçekleştirilerek Serdar Çelebci tarafından detaylı üretim bilgisi ve eğitimi verildi.


Mağaza Yöneticileri Oryantasyon Eğitimi Eğitimin son gecesi Perakende Direktörümüz Sn. Tayfun Gezmiş ile akşam yemeği yiyerek, yoğun eğitim süresinin sonunda yorgunluk çıkartıp moral ve motivasyon dolu olarak mağazalarına döndüler.

Emeği geçen tüm departmanlarımıza teşekkürlerimizi sunarız. Eğitim Sorumlusu - Özlem Ateş , İnsan Kaynakları – Güneş Aslan, Bilgi İşlem – Ahmet Dağ, Müşteri İlişkileri – Esra Altuntaş, Muhasebe- Semiha Işık, Perakende – Tayfun Gezmiş, Damla Tongun Kuscu, Özge Bilir, Eğitim – Özlem Ateş, Fabrika – Serdar Celebci, Görsel Standartlar – İsmail Bulut, Teknik Birim – Emre Sevim, Bilgi İşlem – Ahmet Dağ, Lojistik – İlknur Bilir, Kurumsal Yönetim – Serçin Ermiş, Marmara Forum AVM Penti – 212 AVM Penti, Beşiktaş Çarşı Penti, Akbatı AVM Penti, Metrocity AVM Penti, Torium AVM Penti, Gebze Center AVM Penti, Capacity AVM Penti ve Metroport AVM Penti Mağazalarımızın tüm ekip ve yöneticileri.


Eylül 2012’de gerçekleştirilen gizli müşteri ziyaretinde, Mağazalarımızdan 5 çalışanımız, gizli müşterilerden 100 tam puan alarak, şirketimizden Teşekkür Belgesi almaya hak kazanmışlardır. Teşekkür belgeleri, Bölge Müdürleri, Mağaza Yöneticileri ve İnsan Kaynakları Bölge Sorumluları tarafından Eylül ayı içerisinden kendilerine tebliğ edilmiştir. Tüm çalışanlarımızı tekrar tebrik eder, başarılarının devamını dileriz.

Osmaniye 328 AVM Mağaza Müdürü Fatma Erduru


Çanakkale Kipa AVM Mağaza Müdür Yardımcısı Özenç Kurt Şahin

İzmir Balçova Kipa AVM Satış Danışmanı Emine Yaşar


İzmir Kıbrıs Şehitleri 1 Mağaza Müdürü Asena Hardal


Bu ayki Penteam’de Merkez Ofisimizde Penti Giyim Bilgi İşlem Müdürü Barış Yavuz ve Ekibiyle keyifli bir röportaj ve fotoğraf çekimi gerçekleştirdik. Mağazalarımızın her gün çok yakın çalıştığı bu departmanı artık daha iyi tanıyacağınızı umuyoruz.


Ayın Röportajı – Barış Yavuz Bize biraz kendinizden bahseder misiniz? 21.08.1986 yılında doğdum. Okul hayatım bittikten sonra iş hayatına başladım. 8 yıldır iş hayatındayım.3 yıldır evliyim. Çalışmayı çok seven bir kişiyim.

Ne zamandır Penti ailesinde çalışıyorsunuz? Başladığınızdan bu yana neler değişti? 2007 Yılının Eylül ayından itibaren Penti ailesinde çalışmaktayım. İlk işe başladığımda 13 mağaza vardı. Departmanlar çok daha küçüktü. Şu anda 168 mağaza olduk. Departmanlar olarak daha çok büyüdük, her gün biraz daha tecrübelendik. Bu büyümenin içinde bulunmak ve bugünlere geldiğini görmek çok güzel bir duygu.


Ayın Röportajı – Barış Yavuz İş dışında neler yapmaktan zevk alırsınız? Özel bir hobiniz veya ilgi alanınız var mı? Eşimle birlikte vakit geçirmeyi severim. Boş zamanımda balık tutmayı, sinemaya gitmeyi ve evde vakit geçirmeyi severim. Teknolojiyle çok ilgiliyimdir. Yeni çıkan sistemleri ve ürünleri incelemeyi, kendimi geliştirmeyi çok severim. Bu iş yapmasaydınız, nasıl bir işte çalışmak isterdiniz? Kesinlikle aynı işi yapardım. Teknolojiye çok küçük yaşlardan merakım vardı. Bu merak sayesinde bu işi yapmaya başladım ve yine aynısını yapardım.


Ayın Röportajı – Barış Yavuz Penti de IT departmanının şirketteki görevi tam olarak nedir? Asıl yapı ne ve siz ağırlıklı olarak mağazalarla ilişkidesiniz. Nasılbir iş bölümü içerisindesiniz? Yaklaşık 1 yıldır IT Müdürü olarak görevdeyim. Yapı olarak 4 kişiden oluşan Helpdesk ekibini yönetmekteyim. Ekip olarak merkeze ve mağazalara haftaiçi 08:00 – 22:30 arası haftasonu 10:30 – 22:30 arası sürekli destek vermekteyiz. Mağazalarda en sık karşılaştığınız problemler genelde ne oluyor? Mağazalarda ürün giriş ve çıkışlarının kontrolü çok sistemli bir şekilde yürütülebilirse stoklar daha doğru ve sağlıklı olacak ve sayım sonuçları çok daha başarılı çıkacaktır. İlaveten mağazalarda herhangi bir sorun olduğunda eğer konu ile ilgili bir eksikleri veya takıldıkları bir konu varsa mutlaka ilgili departmandan olması gerekeni en doğru şeklide öğrenerek düzgün bir biçimde yapabilirler.


Mutlaka mağazalarda, sizi aramadan dahi çözebilecekleri, ya da aslında bir sorun yaşamadıkları ancak öyle zannettikleri durumlar olmuştur. Örnek olması açısından, buna benzer yaşanmış durumlar oldu mu? •Evet değişik zamanlarda değişik konularda olabiliyor. Örnek olarak aklıma ilk gelenlerden biri olan satışların kontrol kısmı bulunmaktadır. •Satış kontrolü yaparken yanlış ödeme şekilleri girildiği için satışlar tutmayabiliyor. Bu sebeple dönüşler olabiliyor. İlk önce satışları kontrol ederken bütün ödeme şekillerini tek tek kontrol ederlerse zaten sorunu otomatik olarak kendileri bulabileceklerdir.


Eklemek istedikleriniz… İşinize daha çok katkıda bulunabilmek ve başarıyı yakalaya bilmek için; İşinizde çok yönlü olun. Bir alandaki bir problemin çözümü için başka alanlardaki bilgilerinizi kullanın.Bilgi toplayabileceğiniz herkesten yararlanmaya çalışın.


•Mağazadaki arkadaşlarımız sizleri çok merak ediyor, kendinizden kısaca bahseder misiniz? Ne kadardır bizimlesiniz ve göreviniz nedir? En sık yaşadığınız sorunlar nelerdir? 01.04.1984 yılında doğdum, Sakarya Üniversitesi Dış Ticaret bölümü mezunuyum. Evliyim ve 9 aylık Zeynep Nehir adında bir kızım var. Şubat 2011 tarihinden itibaren çalışmaktan gurur duyduğum PENTI ailesinde, IT uzmanı olarak görev almaktayım. Sayımlarla ilgili yaşadığımız sıkıntılardan bahsetmek istiyorum biraz. Sayımlarda çok önemli iki nokta var, bu iki nokta işimizi hem çok kolaylaştırabilir hem de zorlaştırabilir. Birincisi, sayımdan önce mağazadaki bütün alanlara verilen Lokasyon Barkotlarıdır. Mağaza Müdürü / Sorumlusunun mutlaka, her pikoya yada belirli bir alana mutlaka lokasyon barkodunun sayım firmasından gelen sorumlu ile beraber yapıştırılmış olması gerekmektedir. Çünkü daha sonraki sistemsel kontroller yapıştırılmış olan lokasyon barkodları üzerinden olacaktır. İkinci ise, yine Mağaza Müdürü / Sorumlusunun ürünler sayılırken bütün koli, kutu ve pikoların tek tek sayılmış olmasını kontrol etmek olacaktır. Bu iki nokta eğer sorunsuz gerçekleşirse, sayım problemlerinin sayım operasyon kısmını başarıyla geçmiş olacağız. Teşekkürler.


14.01.1983 Diyarbakır doğumluyum .Yaklaşık 2 yıldır Penti ailesinde helpdesk sorumlusu olarak görev yapmaktayım.10 yıldır IT sektöründe değişik görevlerde çalıştım. Boş vakitlerimde gezmeyi ve nargile içmeyi severim. Mağaza personeli bizlerin yönlendirmeleri doğrultusunda hareket ederlerse daha sağlıklı ve hızlı çözüme ulaşmış oluruz. Her zaman Helpdesk Tam Destek! 


22.02.1991 doğumluyum. İstanbul Aydın Üniversitesi Bilgisayar Programcılığı mezunuyum. Mayıs 2011 tarihinden itibaren çalışmaktan gurur duyduğum PENTİ ailesinde, IT Helpdesk olarak görev almaktayım. Boş vakitlerimde gezmeyi ve teknolojik ürünlerle uğraşmayı çok severim. Hangi durumlarda hangi departmanın aranacağı konusunda ciddi sorunlar yaşamaktayız. Muhasebe, insan kaynakları yada personel özlük işleri ile ilgili konularda da aranmaktayız. Bir örnekle açıklamak istedim; unvan değişikliği olan bir personelin unvanını değiştirmek için personel özlük işleri aranmalıyken biz aranıyoruz.


30.01.1987 doğumluyum. Yaklaşık 2 yıldır Pentide'yim. IT- HelpDesk sorumlusu olarak görev yapmaktayım. Telefon veya mail yoluyla iletilen problemler doğrultusunda mağazalara ve merkezdeki sisteme destek vermek ve problemlerin en kısa sürede giderilmesini sağlamak. Çok sık olarak yaşadığımız sorunlardan biri de, gönderilen fotoğraf boyutları sebebiyle uzun süreli bütün mağazalar bazında mail problemi yaşamamızdır

Örnek olarak barkodu olmayan bir ürün için fotoğrafını çekip bütün mağazalara gönderdiğimizde belki de akşama kadar devam edecek bir sorun yaratmış oluyoruz. Fotoğraf mutlaka küçültülerek gönderilmelidir.


FLORYA AKVARYUM AVM Penti 157. Mağazasını 04 Ekim 2012 tarihinde İstanbul Florya’da açtı. Mağazamızın 151 M2 olmakla beraber 1 1 Mağaza Müdürü, 1 Müdür Yardımcısı ve 3 Satış Danışmanı şeklinde oluşturulmuştur. Mağaza Müdürü– Pınar Sever Müdür Yardımcısı – Oya Yerlikaya Satış Danışmanı – Defne Karabulut Satış Danışmanı – Dilek Bektaş Satış Danışmanı – Zeliha Korkmaz


ZONGULDAK KARADENİZ EREĞLİ AYCITY AVM Penti 158. Mağazasını 11 Ekim 2012 tarihinde Zonguldak Karadeniz Ereğli’de açtı. Mağazamızın 71M2 olmakla beraber 1 Mağaza Sorumlusu ve 3 Satış Danışmanı şeklinde oluşturulmuştur. Mağaza Sorumlusu – Çiğdem İslamoğlu Satış Danışmanı – Ecem Abay Satış Danışmanı – Vildan Varişli Satış Danışmanı – Fatma Aydın


ADANA TURGUT ÖZAL BULVARI (franchise) Penti 159. Mağazasını 8 Ekim 2012 tarihinde Adana Turgut Özal Bulvarı’nda açtı. Mağazamızın 45M2 olmakla beraber 1 Mağaza Sorumlusu ve 3 Satış Danışmanı şeklinde oluşturulmuştur. Mağaza Sorumlusu – Diğdem Menteşe Satış Danışmanı – Elif Yormaz Satış Danışmanı – Hümeyra Yılmaz Satış Danışmanı – Çiçek Özmen


UŞAK İSMETPAŞA CADDESİ Penti 160. Mağazasını 17 Ekim 2012 tarihinde Uşak’ta açtı. Mağazamızın 50M2 olmakla beraber 1 Mağaza Sorumlusu ve 3 Satış Danışmanı şeklinde oluşturulmuştur. Mağaza Sorumlusu – Gamze Coşkun Erdoğan Satış Danışmanı – Özlem Odabaşı Yücel Satış Danışmanı – Elif Kozak Satış Danışmanı – Meryem Çam


İstanbul Beylikdüzü Marmarapark AVM Penti 161. Mağazasını 18 Ekim 2012 tarihinde Trabzon Uzun Sokak’ta açtı. Mağazamızın 50M2 olmakla beraber 1 Mağaza Müdürü, 1 Müdür Yardımcısı ve 3 Satış Danışmanı şeklinde oluşturulmuştur. Mağaza Müdürü – Arzu Demirtaş Müdür Yardımcısı – Aşkım Hepgezer Satış Danışmanı – Adile Mutlu Satış Danışmanı – Buket Tülek Satış Danışmanı – Ece Tuncer

Satış Danışmanı – Elif Aksoy Satış Danışmanı – Özge Şenkardeşler


BAKIRKÖY CAROUSEL AVM Penti 162. Mağazasını 20 Ekim 2012 tarihinde Bakırköy Carousel AVM’de açtı. Mağazamızın 62M2 olmakla beraber 1 Mağaza Müdürü, 1 Müdür Yardımcısı ve 3 Satış Danışmanı şeklinde oluşturulmuştur. Mağaza Müdürü – Merve Demirhan Mağaza Müdür Yardımcısı – Ezgi Sevinç Satış Danışmanı – Hilal Yergök Satış Danışmanı – Ebru Öge Satış Danışmanı – Cemile Pınar


EYÜP WHITEHILL AVM Penti 163. Mağazasını 23 Ekim 2012 tarihinde Eyüp Whitehill AVM’de açtı. Mağazamızın 84 M2 olmakla beraber 1 Mağaza Sorumlusu ve 3 Satış Danışmanı şeklinde oluşturulmuştur. Mağaza Sorumlusu – Dilay Özbek Satış Danışmanı – Meltem Kaya Satış Danışmanı – Nevin Kuşçu Satış Danışmanı – Zeynep Kövenç


TRABZON UZUN SOKAK Penti 164. Mağazasını 23 Ekim 2012 tarihinde Trabzon Uzun Sokak’ta açtı. Mağazamızın 50M2 olmakla beraber 1 Mağaza Müdürü, 1 Müdür Yardımcısı ve 3 Satış Danışmanı şeklinde oluşturulmuştur. Mağaza Müdürü – Gülüzar Güney Müdür Yardımcısı – Özlem Büyükyılmaz Satış Danışmanı – Gülsüm Cıra Satış Danışmanı – Demet Hacısahiloğlu Satış Danışmanı – Burçin Gül


TEKİRDAĞ ÇORLU AVM 15 Ocak 2012’de geçirdiği yangın nedeniyle hasar gören mağazamız, geçirdiği onarım sonrasında 23 Ekim 2012 tarihinde tekrar açıldı. Mağaza Müdürü – Çisem Dur Satış Danışmanı – Ece Sarışın Satış Danışmanı – Hilal Çınar Satış Danışmanı – Seda Özbek


PENDIK NEOMARIN AVM Mevcut mağazamızın yerinin farklı bir noktaya taşınması nedeniyle gerçekleştirilen tadilat sonucunda, 82M2 olarak Pendik Neomarin mağazamız 23 Ekim 2012 tarihinde tekrar hizmete açıldı. Mağaza Sorumlusu – Sevgi Köprülü Satış Danışmanı – Saadet Çınar Satış Danışmanı – Özge Uzunok Satış Danışmanı – Sevda Bozbek


İZMİR KIBRIS ŞEHİTLERİ 2 Mevcut mağazamızın yerinin farklı bir noktaya taşınması nedeniyle gerçekleştirilen tadilat sonucunda, 99M2 olarak İzmir Kıbrıs Şehitleri 2 mağazamız 17 Ekim 2012 tarihinde tekrar hizmete açıldı. Mağaza Müdürü – Sibel Songur Müdür Yardımcısı – Gülten Şimşir Müdür Yardımcısı – Özlem Benli Satış Danışmanı – Ayşenur Gürleli Satış Danışmanı – Özlenen Baz Satış Danışmanı –Songül Avcıl


MAKEDONYA SKOPJE CITY MALL Makedonya’daki 4. Mağazamız 03 Ekim 2012 tarihinde SKOPJE CITY MALL’de açılmıştır.


Ekip yönetiminiz konusunda verebileceğiniz ipuçları var mı? Ekibinizin gelişimi için neler yapıyorsunuz? Her şeyden önce Penti’yi firma olarak değil de büyük bir aile olarak görmekteyim. Ben ve ekibim bu ailenin bir parçası olmaktan çok mutluyuz. Bu da bizlere iş odaklı, disiplinli ve hedefli bir çalışma ortamı sağlıyor. Ekibimle günlük ve haftalık bilgi güncellemesi yaparak onlara üstesinden gelebilecekleri sorumluluklar verip, sonrasında kontrolleri yine ekibimle birlikte yapıp en iyisini bulmaya çalışıyoruz. En büyük hayaliniz ve gerçekleştirmek istediğiniz projeleriniz nelerdir? Hayaller gerçekleştikçe yenisiyle yer değiştiriyor. Hayalim müdür olmaktı :):) Yeni hayallerin peşinde koşmaya devam ediyorum… Şu anda yaptığınız işin dışında ne iş yapmak isterdiniz? Öğrenciyken deniz subayı olmak isterdim. Fakat tesadüf eseri girdiğim perakende sektörünü çok sevdim. Şuan kendi isteğimle yaptığım işimde emin adımlarla ilerlemek en büyük projem.


Hobileriniz nelerdir? Huzur evi ve çocuk esirgeme kurumlarını ziyaret etmek en büyük tutkumdur. Ayrıca Penti’nin sosyal sorumluluk projelerinde gönüllü olarak çalışmayı da çok isterim. Sizce bu sektörde başarıyı getiren temel adımlar neler? Başarı öncelikle kişisel özveriyle başlar. Bunu ekibine de kazandırabilen yönetici kalıcı ve sürekli basarı sağlayabilir. Çünkü başarı kişisel yetenekle başlar ama ekiple tamamlanır. Mağazanızın ilk 9 ayını nasıl değerlendiriyorsunuz? Mağaza ciromuz LFL’de %24 artış sağladı. 2 ay dışında verilen hedeflerin hepsi gerçekleştirildi. Bu olumlu tabloya rağmen hedefimiz yılsonunda %30 büyümüş olmak.


Mağazalarımızda şu an olmayıp fakat çok satacağını düşündüğünüz eklenmesi gereken ürün ne olabilir? Basic çamaşırlarda daha fazla çeşit talepleri almaktayız.

Ulaşamadığınız biri ile tanışıp sohbet etme olanağınız olsaydı bu kim olurdu? Ondan neler öğrenmek isterdiniz? Güler SABANCI ve Nazlı Ümit BOYNER.Eğer tanışabilseydim (olmaz dememek lazım) iş ve aile yaşamını nasıl bir arada götürebildiklerini, başarıyı yakalamak için zamanı nasıl değerlendirdiklerini öğrenmek isterdim.


Yaşayamadığınız için pişmanlık duyduğunuz bir şey oldu mu? Yaşamak istediğim şeyleri zamana yayıyorum. Genelde pişman olacak durumlarla karsılaşmıyorum. Eklemek istedikleriniz; Günümüz Türkiye’sinde yaşanan sorunların dışında böylesine büyük, kurumsal bir firmada çalışmak, onun bir parçası olmak çok gurur verici. Bunun devamını sağlamak için üzerime düşen tüm görevleri yapmaya hazırım. Teşekkürler.


PENTİ’NİN BU AY EVLENEN ÇİFTLERİ Penti’nin Çiftleri

İzmir Optimum AVM – Mağaza Müdür Yardımcımız İpek Ordukaya, 01/10/2012 tarihinde Korhan Taspolat ile,

İstanbul Optimum AVM – Satış Danışmanımız Damla Yener 14/10/2012 tarihinde Gökhan Karademir ile hayatını birleştirdi.

MUTLULUKLAR…


PENTİ’NİN BU AY DOĞAN BEBEKLERİ • İstanbul Merkez Ofis Penti Giyim Personel ve Özlük İşleri Şefi– Sinem Demir’in 18/10/2012 Aras ve Rüzgar isimli ikiz erkek bebekleri oldu. •İstanbul Merkez Ofis Erkek Çorap Tedarik Bölümünden Ceyhun Acar’ın 23/10/2012 tarihinde Yusuf isminde bir oğlu oldu.

• Kayseri Kayseripark AVM Mağaza Müdür Yardımcımız Beyhan Güngör ‘ün 19 Ekim 2012 tarihinde Ali Arda isimli bir oğlu oldu.


YELIZ ALTIN – MERKEZ - 01 KASIM

GÜNEŞ ASLAN – MERKEZ 12 KASIM

ELİF NİHAN KELEŞ – MERKEZ – 01 KASIM

MURAT YILMAZ – MERKEZ 15 KASIM

AHMET ASLANBAY – MERKEZ – 02 KASIM

ONUR INANLI – MERKEZ – 20 KASIM

ADNAN SEVIM – MERKEZ – 06 KASIM

AYSUN YAVUZER – MERKEZ – 21 KASIM

KAYHAN TEKER – MERKEZ – 09 KASIM

CEM KALAYCI – MERKEZ- 25 KASIM

NIHAT BALABAN – MERKEZ – 10 KASIM

BERIL BARDAVIT – MERKEZ – 25 KASIM


KASIM AYI DOĞUM GÜNÜ OLANLAR FATMA NERGIZ DAL - 9 KASIM FATMA CAGLAR - 15 KASIM

EZGI CEREN OZDEMIR - 20 KASIM SEVGI KOPRULU - 22 KASIM

DIDEM OZTAN - 24 KASIM

MERVE MUTI - 11 KASIM

ZEHRA MERVE ATAY- 6 KASIM

ZEYNEP OKSUZ - 25 KASIM

TULAY EMEK - 15 KASIM HUMEYRA YILMAZ - 10 KASIM

SEDA URGAN - 24 KASIM

CANSU KULA - 19 KASIM

BERNA CETINKAYA - 12 KASIM

DUYGU SOZER - 26 KASIM

PELIN OZEN - 15 KASIM

EBRU KOPARAN OZBILEN 25 KASIM

OZGE OZDEMIR - 18 KASIM

AYSE OZTURK - 26 KASIM

TUGCE ALMILA ONDER 4 KASIM

FUNDA CONOGLU 3 KASIM

ELCIN ERGEN - 9 KASIM

NERGIZ OZTURK 22 KASIM

BURCU OKAT - 6 KASIM


SEYMA ARSLANARGUN 15 KASIM

GULCAN BUGAN - 27 KASIM

MERVE YILDIZ OZBAY - 13 KASIM NUR DEMET DOGAN - 2 KASIM EMINE OZTURK - 12 KASIM

FATMA CELIK - 10 KASIM NAZMIYE KAYA - 1 KASIM EBRU KOCABAS - 7 KASIM

MERAL GURBULAK 7 KASIM

ELIF AKSOY - 15 KASIM

AYCAN FATMA KEZIK DILEK TIRZIK - 15 KASIM 26 KASIM

ELIF KOZAK - 17 KASIM

SERPIL ARAS - 15 KASIM

AYSEGUL VURAL - 18 KASIM

VESILE DAGLI - 3 KASIM

ZELIHA ARIS - 1 KASIM

KADRIYE TURKERI - 19 KASIM OZLEM CAN - 11 KASIM GAMZE GURAY - 22 KASIM ESMA OZCELIK - 18 KASIM

DERYA SIVIS - 10 KASIM

SIBEL GURLER - 8 KASIM


1.Karşınızdakini etkilemek için hızınıza dikkat edin, ayna tekniğini kullanarak müşteriyle eşzamanlı hale gelmeye çalışın. 2.Müşteriye gerçek ve samimi bir ilgi gösterin. 3.Müşteriyle uyum içinde olduğunuzu belli edin, hatta gerekirse bunu dile getirin. 4.Müşteriniz için en önemli şeyin ne olduğunu bulun(değerleri belirleyin). 5.Müşterinizin değer yargılanm belirleyebilmek için sorular sorun.

6.Müşterinizin ihtiyaçlarını belirleyebilmek için yine sorulardan yararlan. 7.Müşterinizin ihtiyaçlarını belirleyen kuralları bulabilmek için sorular sorun.


Sonbahar geldi grip virüsü de kol gezmeye başladı. Gribin önüne geçmenin etkili yollarından birinin grip aşısı olduğunu belirten uzmanlar, “Bu aylarda yapılacak grip aşısı ile kışı daha rahat geçirebilirsiniz” diyor. KİMLER GRİP AŞISI OLMALI? İkincil risk grupları Birincil risk grupları Birincil risk grubunda yer alanlarla yakın 65 yaş ve üstündeki kişiler (özellikle huzur ve bakım temasta olanlar evlerinde kalanlar) Sağlık personeli (doktorlar, hemşireler vs. ) Kronik hastalığı olanlar: Kalp damar sistemi Sık sık özellikle yurtdışına seyahat edenler hastaları; akciğer, karaciğer ve böbrek hastaları; Gribin tıbbi ve ekonomik olumsuz etkilerinden romatizma hastaları, diyabet hastaları ve endokrin korunmak isteyenler (öğretmenler, iş adamları, sisteme ait hastalıkları olanlar sporcular, askerler, üretimde çalışanlar.) 6 aydan büyük çocuklar Uzun süreli aspirin tedavisi alan çocuklar ve gençler Hamileler (ilk üç aydan itibaren) ve emziren anneler


Sezar: Roma'yı imparatorluk yaptı, Konstantin: Hıristiyanlığın önünü açtı, Fatih: Konstantinopol'ü aldı,Kanuni: Avrupa kapılarına dayandı, Şarlken: Dünyanın diğer yarısına da göz dikti, VIII. Henry: Papaya kızdı, İngiltere'yi Protestan yaptı, I. Elizabeth: İspanyolları denize gömdü, Napolyon: Avrupa Fransa'nın olsun dedi, Washington: ABD'yi kurdu, Atatürk: Osmanlı'dan Türkiye çıkardı, Hitler: Dünyayı değiştirdi, Mao: Çin'i kızıla boyadı, Truman: Atom çağını başlattı, Stalin: Korku imparatorluğu kurdu, Hirohito: Japonya'yı hem yıktı hem yaptı, Nasır: Arapları ayağa kaldırdı, JFK: İnsanoğlunu Ay'a çıkardı, Martin Luther King: Bir hayal kurdu, Arafat: Filistin bizim dedi, De Gaulle: Fransa'yı nükleer güç yaptı, Gorbaçov: Soğuk Savaş'ı bitirdi. Ve daha niceleri... Kararlar Verdiler, Tarihi Değiştirdiler!


Geçtiğimiz ay 6. Bölgemizden Bölge Müdürümüz Hanife Ceylan ve ekibinin düzenlediği eğlencenin güzel fotoğraflarını bizlerle paylaştılar. Kendilerine teşekkür ediyoruz.


Penti Serdivan Alışveriş ve Yaşam Merkezi Mağazası ile Kızılay tarafından ortaklaşa kan bağışı kampanyası düzenlendi. Kızılay Haftası nedeniyle düzenlenen kampanyaya, vatandaşlar da büyük ilgi gösterdi Kan bağışında bulunanlara Penti indirim imkanı ve çeşitli hediyeler sunuluyor. Kızılay Ekip Doktoru Mehmet Şengün, “Kan sürekli bir ihtiyaçtır. Hergün bir yerde kan bağışı kampanyası düzenleyerek kan bağışını artırmak istiyoruz. Bugün Penti Mağazasının düzenlemiş olduğu bu etkinlikten dolayı teşekkür ederiz. Bugün ve yarında devam edecek olan kampanyamıza tüm vatandaşlarımızı Serdivan AVYM’ ye bekliyoruz.’’dedi


• FOTOĞRAFLARINIZI, • YORUMLARINIZI, • ÖNERİLERİNİZ BEKLİYORUZ!! • GELECEK AY GÖRÜŞMEK ÜZERE….

Penteam Kasım 2012  

penti dergi

Advertisement