Page 1

soovitavad

TURUNDUSPL AAN

1


SISUKORD

Tere tulemast FM’i lõhnavasse maailma!

I osa - Magnooliaklubi Tervitus Tutvu FM Group’iga Mis on mitmetasandiline turundus (multi-level marketing) Müügitöö kuldreeglid Miks tasub saada FM Group’i konsultandiks? Lühike sissejuhatus Sinu teekond eduni Esimene samm: Ole ise oma esimeseks kliendiks Teine samm: Saa eksperdiks! Müü ja teeni marginaali pealt Kolmas samm: Saa juhiks! Loo oma konsultantide võrk Mida tuleks võrgu ülesehitamisel vältida? Kujunda oma müügivõrk

3 4 6 7 8 9 10 11 12 14 16 18

II osa – Orhideeklubi Tervitus Orhideeklubi vastuvõtutingimused Lisatasu suurus Kogutud punktid Konsultandi isikliku grupi punktid Liinide reegel Pärlorhidee Purpurorhidee Kuldorhidee Teemantorhidee Must teemantorhidee Lisanumbrid

2

27 28 30 31 32 33 34 36 38 40 40 42 44

Näeme, et ka Sina oled enda jaoks avastanud meie lõhnade maagia. Meil on Sinu jaoks suur valik lõhnu, õrnu ja värskeid, ahvatlevaid ja sensuaalseid, klassikalisi ja peeni - ning usume ka seda, et Sa peagi tahad oma avastust teistega jagada ja soovid neile tutvustada meie parfüümimaailma. Tuginedes oma arvamusele oleme loonud erakordse pakkumise just Sulle. Nagu Sinagi, armastame me rõõmu jagada. Olles näinud, kui entusiastlikult kliendid meie poolt toodetavaid lõhnu vastu võtsid, otsustasime teha kõik selleks, et anda võimalikult paljudele inimestele võimalus neid lõhnu tundma ja armastama õppida. See õnnestus meil. Hetkel tuntakse ja hinnatakse FM’i kaubamärki paljudes maades üle kogu maailma. Nüüd võid ka Sina liituda meie rahvusvahelise meeskonnaga! Tutvu FM GROUP’iga

3


FM’i kaubamärki kandvad parfümeeriatooted põhinevad lõhnasegudel, mille tootjaks on DROM Fragrances, üks parfümeeriatööstuse juhtivaid firmasid maailmas.

4

Kazachstan

India

FM GROUP Maailmas

Israel

Cyprus

Turkey Greece

Bulgaria

Albania Macedonia FYR

Montenegro

Bosnia Serbia Herzegovina

Italy

Portugal

Morocco

Spain

Great Britain

Austria Hungary Moldova France Switzerland Slovenia Croatia Romania

Belgium & Netherlands

Germany

Lithuania

Latvia

Estonia Sweden Argentina

Brazil

Suriname

Poland Belarus Czech Republic Slovakia Ukraine

Ghana

Morocco

Portugal

Spain

Nigeria

Georgia Armenia

Republic of South Africa

Egypt

Israel

Turkey Greece

Cyprus

Georgia Armenia Albania Macedonia FYR

Ukraine

Bulgaria

Bosnia Serbia Herzegovina

Poland

Montenegro

Moldova

Austria

Czech Republic Slovakia

Italy

Belgium & Netherlands

Germany

Hungary France Switzerland Slovenia Croatia Romania

FM GROUP’i esindused avanemas

Thailand

Russia

Indonesia

Australia

Philippines

Japan Kazachstan

Russia Belarus

Latvia

Estonia

Lithuania

Sweden

Ireland

FM GROUP’i rajaja ideeks oli luua eksklusiivsete parfümeeriatoodete sari.

Caribbean Islands

Ettevõte FM GROUP tegutseb alates 2004. aastast. Sellel on üle 500 000 aktiivset Konsultanti. Ettevõte tegutseb mitmel mandril.

USA

Mõtle, kui huvitav see võib olla, kui Sa saad ise enda jaoks määratleda edu mõiste ja järjepidevalt selle poole püüelda. Arvad, et see on vaid unistus? Sugugi mitte! See fantaasia võib vägagi ruttu saada tegelikkuseks. Pühenda meile vaid natuke oma aega ja saadki teada reeglid, mis juhivad Sind edu juurde.

Great Britain

Kujutle tööd, mis laseb Sul saavutada oma eesmärke ja ambitsioone, mis saab Sulle meeldivaks ajaviiteks ja tekitab Sinus entusiastlikku töötahet.

Ireland

…tööd, mis annab Sulle täieliku sõltumatuse. Sa ise otsustad, kellega koos töötad, valid endale sobiva tööaja ja Sinu kolleegid on Sulle partneriteks, keda võid täielikult usaldada.

Canada

Kujuta ette ...

Kontsern FM GROUP tegutseb alates 2004. aastast. Sellel on üle 500 000 aktiivset Konsultanti. Ettevõte tegutseb mitmel mandril.

Lõhnade planeet

5


Sa astusid just esimese sammu õppimaks tundma reegleid, mis kehtivad

MITMETASANDILISES TURUNDUSES Mis on Mitmetasandiline turundus (MLM) ? Müügitöö viis, mis toimub väljaspool kaubandusvõrku. See põhineb otsesel suhtlusel klientidega, mis lühendab toote teekonda ostjani. Konsultandil on võimalik pakkuda oma kliendile atraktiivseid ja ainulaadseid tooteid, mida pole võimalik osta traditsioonilises kaubandusvõrgus.

ELZBIETA AND ARTUR HAMERLINSKI Teemantorhidee MLM-süsteemi aluseks on õige kontseptsiooni jagamine õigete inimestega õigel hetkel. Sellest reeglist lähtudes otsustasimegi 2004. aastal liituda FM GROUP’iga. FM on alles noor ettevõte, kuid tal on head pakkumised - nii toodete kui turunduse osas. Meil jäi vaid üle jagada seda Teiega, suurepäraste inimestega. Sageli kuuleme öeldavat: “Teil vedas...” Oleme nõus: jah, koostöö FM GROUP’iga on suur vedamine ja Sul on vaja ainult tahta, et sul veaks. Sellist vedamist soovime ka kõigile FM GROUP’i kaastöötajatele üle kogu maailma.

MÜÜGITÖÖ KULDREEGLID Õpi tundma tooteid, mida müüd. Laienda pidevalt oma klientide võrgustikku (Sinu kontaktide nimekirja peaks lisanduma üha uusi ja uusi nimesid). Kanna oma kataloogi alati kaasas. Potentsiaalsete klientidega võid kohtuda ükskõik kus ja ükskõik millal. Valmista oma tootetutvustused hoolikalt ette ja jaga oma teadmisi toodete kohta, paku testreid.

Igal tegevusel on kindlad reeglid, mille järgimine toob edu – nii ka MLM’il. Mõistmaks selle olemust ja alustamaks oma tegevust, ohverda vaid natuke oma aega ja tähelepanu ja loe läbi selle müügiviisi põhireeglid:

Lähene igale kliendile individuaalselt. Püüa tema maitset ja vajadusi tundma õppida. Ära anna keeldumise puhul alla. Motiveerigu see Sind edasi tegutsema.

1. Õpi tundma

tooteid, mida oma klientidele pakud. Leia võimalikult palju infot toodete kohta, mida hakkad turustama. Otsi pidevalt uut infot ja esita pidevalt küsimusi uute müükitulevate toodete kohta. See on üks Su tulevase edu võtmeteguritest.

2. Soovita

tooteid teistele. Kui oled ise meie tooteid tundma õppinud, näita neid oma tuttavatele, kolleegidele, sugulastele ja sõpradele: Anna neilegi võimalus tutvuda meie põneva pakkumisega ja osta atraktiivseid tooteid hea hinnaga.

3. Loo omaenda müügivõrgustik.

Julgusta uusi inimesi tegema sedasama, millega Sina tegeled - müüma FM GROUP’i tooteid. Kuidas? Seda saad teada käesolevast plaanist.

6

Toodete professionaalne esitlus, mis põhineb usaldusväärsel infol FM’i ainulaadsete toodete kohta, tagab Sulle suure läbimüügi ja aitab Sul luua omaenda konsultantide võrku 7


Miks tasub saada FM GROUP’i konsultandiks? Sa ei pea investeerima raha omaenda äri alus-tamisse (ostad ainult stardikomplekt, mis on Sinu töövahendiks).

Lühike SISSEJUHATUS FM GROUP’i FM GROUP’i turundusplaan koosneb kahest etapist. Need hõlmavad eri sissetulekuvaldkondi.

Sa võid müügitööga tegeleda ükskõik kus, kasvõi välismaal viibides.

Esimeses etapis – MAGNOOLIAKLUBIS – kirjeldatakse tasusid ja lisatasusid, mida saad müüdud toodete ja koostöösse kaasatud inimeste eest.

Tänu Sinu heale kontaktile turustamiskeskuse ja tarnesüsteemiga saad tellitud tooted hõlpsasti kätte.

Teine etapp – ORHIDEEKLUBI – on teine tasand Sinu põnevas elus koos FM GROUP’iga. Ees ootavatest eelistest saad rohkem teada müügijuhiks saades.

Sul on juurdepääs mitmesugustele turundusalastele infomaterjalidele, mis on Su töö jaoks vajalikud.

Et teha turundusplaan mõistetavamaks, tutvustame Sulle kõigepealt mõnda mõistet, mida selles edaspidi kasutatakse.

Osaled sponsori poolt korraldatavatel presentatsioonidel, seminaridel ja koolitustel. Nii on Sul võimalik hankida vajalikke teadmisi meie toodete, programmide, kampaaniate, infomaterjalide ja turundusvahendite kohta ning saada uusi ärikontakte. Silmapaistvalt eduka müüja ja sponsorina on Sul tänu erilistele motivatsiooniprogrammidele rohkem teenimisvõimalusi. Lisatasude läved on turundusplaanis selgelt määratletud ja need tagavad Sulle Sinu saavutuste eest reaalse ja vägagi hea tasu. Kui Sinust saab Juht, on Sul ainulaadne võimalus saada osa ettevõtte kasumist

Konsultant See on isik, kes müüb FM’i tooteid. Ta aitab klientidel tutvuda FM GROUP’i rikkaliku valikuga ja valida endale ideaalselt sobiv toode

SPONSOR See on isik, kes aitab uutel liikmetel FM GROUP’iga liituda. Sponsor hoolitseb Sinu eest ning tutvustab Sulle pakkumisi ja firma tegevuse reegleid. Sponsori valimine on üks tähtsamaid otsuseid, mis Sul langetada tuleb. Sa võid valida vaid üks kord ja valikut ei saa hiljem muuta, mistõttu Sa pead oma valikut väga hoolikalt kaaluma.

STARDIKOMPLEKT Kõigi konsultantide peamine töövahend, mis aitab neil tutvustada FM GROUP’i valikut. Stardikomplekt sisaldab: parfüümitestreid, kataloogi, turundusplaani ja lepingublanketti.

8

9


Sinu teekond EDUNI Kas oled uuteks väljakutseteks valmis? Tore! Kui alustad koostööd FM GROUP’iga, otsustad ise, millises valdkonnas töötad. Su tulevane karjäär sõltub ainult Sinust endast!

1. Esimene samm: Ole ise oma esimeseks kliendiks – säästa ostes raha. ZBYNĚK BERNARD JA DAGMAR BERNARDOVÁ

Lähem info – lk 11

Teemantorhidee FM Group’i tutvustati meile 13. novembril 2004. aastal. Toodete hinnad ja kvaliteet võlusid meid esimesest hetkest peale. Kummaline, kuid me arvasime, et selline äritegevus meile ei sobi. Aga kui meie tütar Alex sai oma 8. klassi esimesel koolipäeval tervelt 17 tellimust, hakkasime asjaga tõsisemalt tegelema. Kui möödusid esimesed jõulupühad pärast firmaga liitumist, mõistsime, et see on käesoleva aastatuhande äri. FM Group on meie elu täielikult muutnud. Oleme oma uue maja juba peaaegu valmis saanud, meil on ilusad autod ja me reisime ringi kõikjal maailmas. Ära lase võimalusel käest libiseda. Kui sa sellist võimalust ära ei kasuta, teeb seda Sinu asemel keegi teine. Kui pühendad oma aega ja töötahet ärile FM’iga, saadab Sind jõukus ja edu.

ESIMENE SAMM Ole ise oma esimeseks kliendiks! Konsultandina võid osta FM GROUP’i tooteid soodushindadega.

Näide Toote kataloogihind: FM’i konsultant maksab ainult: Säästad:

Kui ostad 6 parfüümi kuus, võid aastaga säästa koguni 316,80 EUR!

2. Teine samm: Müü teistele, teeni marginaali pealt. Lähem info – lk 12 .

3. Kolmas samm: Saa juhiks! Loo omaenda konsultantide võrk! Lähem info – lk 14

Nagu näed, oled oma esimese eesmärgi juba saavutanud – sul on kollektsioon kõrgekvaliteedilisi tooteid ülisoodsa hinnaga. Samal ajal saad FM’i kaubamärgi kohta üha rohkem teada. Oma kogemustest teame, et enamik meie konsultantidest lähevad kaugemale kui vaid enda jaoks toodete ostmine. Nähes, kui ainulaadsed need tooted on, otsustasid nad jagada seda teadmist ka oma perekonna, sõprade, tuttavate ja teiste inimestega. Meie tooteid teistele inimestele müües saab Sinust märkamatult aktiivne konsultant. On aeg selleks korralikult valmistuda.

10

14,30 € 9,90 € 4,40 €

Wanda PRZEBIERALA Kuldorhidee Minu seiklus koos FM GROUP’iga algas kohe kui FM GROUP oli asutatud ja ma ei oleks kunagi arvanud, et see firma hakkab nii kiiresti kasvama. FM Group on rahvusvaheline ettevõte, kus igaüks saab teha tööd ning saavutada edu. Nii tooted kui ka turundusplaan on kõige kõrgema kvaliteediga, mis on kõige tähtsam MLM’is. Minu mees on samuti täistööajaga FM GROUP’i konsultant, kes on saavutanud suurt edu ning kuulub Orhidee klubisse nagu minagi. Võime öelda, et FM on meie perefirma, see on ka põhjus, miks ma julgustan kõiki meiega koostööd tegema, sest see on seda väärt! Soovime FM GROUP’il kesta kuni Maailma lõpuni ja ... üks päev rohkem!

11


TEINE SAMM Saa eksperdiks! Müü ja teeni kasumit.

Kui alustad toodete turustamist, on Sinu teenitavaks kasumiks läbimüügi marginaal. Selgitame seda lihtsa näite varal.

Kataloogi lugedes tekkis Su kliendil huvi teatud toote vastu. Selle kataloogihinnaks on 14,30 €. Kui täidad selle tellimuslehe, ostad soovitud toote soodsama hinnaga, nn konsultandihinnaga.

Sa tunned juba FM GROUP’i tooteid ja tead, et neis on ühendatud hea kvaliteet ja ahvatlev hind. Nüüd on õige aeg neid tooteid teistelegi näidata. See on suurepärane viis rahateenimise alustamiseks!

Kataloogihinna ja konsultandihinna vahe ongi Sinu

OTSENE KASUM.

Teiseks sammuks on omaenda äri rajamine koos FM GROUP’iga. MATI NWABUISI müügivõrgu juht, Nigeeria Minu koostöö FM GROUP’iga algas 2007. aasta märtsis. Siis tuli üks FM GROUP’i esindaja minu kauplusesse ja näitas mulle nende pakkumist. Ma olen ikka valmis uusi väljakutseid vastu võtma ja mulle meeldivad uued saavutused, nii et minu veenmiseks ei läinud kaua aega. Imelised lõhnad, kaunid pakendid ja soodsad hinnad. Selliseid tooteid on tõesti lihtne müüa. Mul õnnestus päris lühikese ajaga luua suur meeskond. Minu eesmärk – ja nägemus – on kutsuda üha uusi nigeerlasi liituma FM GROUP’iga. Ühest sädemest piisab tule süütamiseks ja FM GROUP on selline säde. Jumala abiga pakume mina ja mu meeskond ka FM’i kaupu tulevikus.

Püüa meenutada sõpru, kes jutustavad kirglikult oma hobidest. Kui haaratud nad olid! Nende kirg ja entusiasm on tõesti meeldejäävad. Sa ei pannud tähelegi, millal hakkasid ka ise huvi tundma selle vastu, millest nad jutustasid. Just niimoodi – meie toodetest rääkides – võidki nende pealt raha teenida. See on tõepoolest lihtne! Proovi ise järele! Sinu tee eduni sõltub vaid Sinust endast. Meie saame ainult aidata Sul seda saavutada, tutvustades mitmeid teid eduni: - Mõtle järele, kellele võiksid tooteid pakkuda. Mitte ainult oma perekonnale. Mõtle oma töökaaslastele, koolikaaslastele ja naabritele – nemad sobiksid suurepäraselt Su tulevasteks klientideks. - Tähtis on säilitada avatud suhtumine. Igaüks, keda kohtad, on Sinu potentsiaalne klient ja annab Sulle uusi koostöövõimalusi. - Hangi toodete kohta pidevalt uut infot. Sina ise oled oma pakkumisele parimaks reklaamiks ja infoallikaks. Toodete kohta lisainfot kogudes saadki tõeliseks eksperdiks.

Juba tead, kellele meie tooteid tutvustada? Tore! Selle ülesande teostamiseks kasutad meie KATALOOGI ja STARDIKOMPLEKTI, mis aitavad Sul meie valikut esitleda. Nende abil võid pakkuda oma klientidele just seda, mida nad vajavad. 12

Näide

LUKSUSLIK PARFÜÜM NAISTELE Toote kataloogi hind: Toote konsultandi hind:

20,50 € 14,50 €

Sinu KASUM:

6€

Oma klientidele toodete müümine pole siiski veel kõik. Kui oled huvitatud teistestki rahateenimisviisidest, loe käesolevat plaani edasi. 13


KOLMAS SAMM Saa juhiks! Loo omaenda konsultantide võrk! Sul on uus põnev ülesanne ja kui sa tahad seda edukalt täita, oleneb kõik vaid Sinust endast. Sinu eesmärgiks on luua omaenda konsultantide võrk. Alustagem algusest: konsultantide võrgu ülesehitamine pole midagi muud kui uute inimeste julgustamine tegema täpselt sedasama, mida Sinagi - müüma FM GROUP’i tooteid. Alles hiljuti keskendusid oma potentsiaalsete klientide nimekirja koostamisele. Kas tead, et mõned neist on ideaalsed uue konsultandi kandidaadid? Ära muretse selle pärast, et nad klientidena Sulle kaduma lähevad. Nende sponsorina ei teeni Sa kasumit mitte ainult kaupade müügi pealt, vaid Sinu uus staatus toob Sulle ka uusi eeliseid.

Õige struktuuriga müügivõrk laseb ka Sinu poolt kutsutud liikmetel rajada omaenda võrke. Pea meeles, et igaüks ei peagi olema silmapaistev müüja; võib-olla on neil hoopis organiseerimisannet, mis teeb neist suurepärased sponsorid

Oma võrku luues pea meeles teisigi inimesi. Anna neile sama võimalus, mis Sulle tulu tõi. Loo oma võrk selliselt, et ka teised võiksid samast võimalusest kinni haarata. Selline lahendus suurendab nii Su töö efektiivsust kui ka kasumit. Õige struktuuriga müügivõrk laseb ka Sinu poolt kutsutud liikmetel rajada omaenda võrke. Pea meeles, et igaüks ei peagi olema silmapaistev müüja; võib-olla on neil hoopis organiseerimisannet, mis teeb neist suurepärased sponsorid.

Sa ise otsustad, keda soovid oma võrku kutsuda. Need võivad olla Sinu kliendid, kuid võid kutsuda ka teisi inimesi, valik on täiesti vaba. Vaid Sinust sõltub, kui paljud inimesed tahavad liituda Sinu võrguga. Oma võrgu kujundamise juures pead meeles pidama mõnda põhireeglit: Parimaks lahenduseks on luua müügivõrk, kus sul on võimalik iga liikmega iga päev koostööd teha. Selline võrk soodustab nii harmoonilist koostööd kui ka suuremaid kasumeid.

14

15


Mida tuleks VÕRGU ülesehitamisel vältida?

Kui sa oled sponsoriks ühele isikule, kes kutsub kedagi teist parfümeeriatooteid müüma, tema omakorda järgmist jne. Nii kujuneb lineaarse struktuuriga müügivõrk. Iga sellise võrgu liikme edu sõltub ainult ühest konsultandist, ühest liinist. See pole hea moodus oma müügivõrgu loomiseks. Nii ei suuda Sa kunagi ära kasutada võimalusi, mida pakub Sulle mitmetasandiline turundus.

Sinu võrgu ülesehitusviis on selle efektiivsuse seisukohalt väga oluline. Hästikujundatud struktuur toob Sulle lisakasumit. LORETA ANDRUSKAITE Purpurorhidee Kui ma alustasin koostööd FM GROUP’iga sai minu unistus tõeks. Ma töötan inimestega, kellega Ma tahan, koos minu perekonnaga ja minu lähedaste sõpradega. See rahvusvaheline äri andis mulle võimaluse suhelda emakeeles, sest suurim osa Minu FM’i meeskonnast on Leedus. Olen jõudnud Purpurorhideeni ning minu passiivne sissetulek on mitmied kordi suurem ajast kui töötasin kellegi teise peale.

“ÜHE STAARIGA” STRUKTUUR – VALE STRUKTUUR

LINEAARNE STRUKTUUR – VALE STRUKTUUR

Allpool toome mõned näited võrkudest, mis pole õigesti kujundatud.

Kui Sa ise oled sponsoriks liiga paljudele inimestele, ei saa Su müügivõrk korralikult toimida ja mis kõige tähtsam - see ei arene edasi. Palju efektiivsem on luua selline võrk, mis laseb teistelgi teha sama, mida Sina teed – olla sponsor.

Kui Sa kujundad oma müügivõrgu õigesti ja see toimib efektiivselt, suureneb ka Sinu kasum. Lisaks kasumile FM GROUP’i toodete müügilt teenid ka lisatasu kaupade pealt, mida müüd Sa ise ja müüvad Sinu poolt müügivõrku kutsutud isikud. Teisisõnu - hetkest, mil kutsud uusi liikmeid liituma, hakkab Sinu edu sõltuma nii Sinust endast kui ka nendest.

Sinu ja Sinu grupi poolt konkreetse kuu jooksul kogutud punktid määravad Sinu efektiivsustaseme. Hinnakirja ja hindade punktiväärtused leiad meie koduleheküljelt www.fmgroup.ee

Sinu poolt teenitav lisatasu sõltub Sinu käibest ja Sinu grupi käibest konkreetse kuu jooksul. Hetkel on 1 punkti väärtus = 0,25 €. Punkti väärtus sõltub valuuta vahetuskursist Poola zloty ja EURO vahel

Näide: Sinu klient tellis ühe 30 ml parfüümipudeli. Kataloogihind on 14,30 €. Sina ostad selle madalama hinnaga – konsultandi hinnaga (hulgihind – 9,90 €). Parfüümiostu eest saad punkte.

Parfüümi kataloogihind: Parfüümi netohind: Sinu punktid:

16

14,30 € 9,90 € 29,30

HANNA REKS Kuldorhidee

Koostöö teiste inimestega on see, mis mulle meeldib. Sellepärast töötan koos FM GROUP’iga. Olen õnnelik oma võrgu ning nende edu üle. Mitte ainult raha on tähtis. Inimestega suhtlemine annab samuti palju rõõmu ja rahulolu.

17


Kuidas oma MÜÜGIVÕRKU kujundada

NÄIDE 1

Et oma lisatasu arvestamist paremini mõista, vaata järgnevaid näiteid:

EFEKTIIVSUSTASEMED

Vaadeldava kuu eest saite Sina ja Sinu poolt kutsutud isikud toodete müügist 300 punkti. Meie tabeli kohaselt (lk 18) oled saavutanud esimese efektiivsustaseme (3%). Niisiis saad sa rahalist lisatasu – 3% Sinu käibest.

21% 15% 12% 6%

3%

9%

18%

30,000 p.

20,400 p.

12,000 p.

7,200 p.

Sinu grupi käive esimese kuu jooksul: 300 punkti Sinu lisatasusumma: 300p. x 3% x 0,25 = 2,25 €

3,600 p.

1,200 p.

300 p.

Nii tuleb Sinu lisakasumiks tänu Sinu ja Su grupi läbimüügile 2,25€

Efektiivsustase

0% Efektiivsustase – Sinu grupi tegevuse efektiivsus, mõõdetuna konkreetse kuu jooksul kogutud punktides.

Daaniel

Efektiivsustase

65.58 p.

3%

FM GROUP’i tooteid müües kvalifitseerud teatud efektiivsustasemele.

Grupi punktid Efektiivsustase

Sina

0%

34.42

Kristi

300

p.

50

ISIKLIKUD PUNKTID

Kategooria

Efektiivsustase

Grupi käive

Magnoolia

3% 6% 9%

300 –1 199 1 200 –3 599 3 600 –7 199

Hõbemagnoolia

12 % 15 % 18 %

7 200 –11 999 12 000 –20 399 20 400 –29 999

21 %

30 000 ja üle selle

Kuldmagnoolia

on Sinu enda müügi ja Sinu võrgu müügi eest saadavad punktid.

GRUPI PUNKTID Efektiivsustase

0% Mark

50 p.

Efektiivsustase

0% Kui tahad saada rahalist lisatasu, pead täitma ühe põhitingimuse. Selle kuu jooksul, mille eest tahad lisatasu saada, pead ostma tooteid vähemalt 34,42 punkti eest (nt. kaks 30ml parfüümi).

18

Saara

50 p.

Efektiivsustase

0% Paul

50 p.

19


NÄIDE 2 6% struktuuri mudel Et aidata sul oma rahalise lisatasu väljaarvestamist paremini mõista, vaadelgem veel üht näidet. Oletame, et Sinu võrgus on 6 inimest ja nende käive on järgmine: Daaniel Paul Kristi Anne Mark Saara

150 punkti 200 punkti 250 punkti 600 punkti 700 punkti 900 punkti

Lisaks sellele müüsid Sa ise kaupu miinimumväärtuses, mis on lisatasu saamiseks vajalik– 34,42 punkti.

Vaatame Sinu grupi kuu müügitulemuste arvestust kirjeldatud olukorras. Sinu efektiivsustase on 6%. Niisiis saad 6% 34,42 punktist (see on Sinu enda poolt müüdud toodete väärtus). Oma müügi eest saad sa:

Analüüsime Su grupi liikmete saavutusi ükshaaval: Daaniel müüs tooteid ja kogus 150 punkti. Ta ei saavutanud mingit efektiivsustaset, niisiis ei saa ta veel lisatasu. Sama kehtib Pauli (200 punkti) ja Kristi (250 punkti) kohta. EFEKTIIVSUSTASE

6% Sina 34.42

ISIKLIKUD PUNKTID

2,834.42 GRUPI PUNKTID

Sinu lisatasu nende käibe eest on seega: EFEKTIIVSUSTASE

0% Paul

Sinu lisatasu Daaniel võrgu läbimüügi eest

= 150p. X 6% (Sinu efektiivsustase) X 0,25 = 2,25 €

Sinu lisatasu Pauli võrgu läbimüügi eest

= 200 p. X 6% X 0,25 = 3 €

Sinu lisatasu Kristi võrgu läbimüügi eest

= 250 p. X 6% X 0,25 = 3,75 €

200 p.

EFEKTIIVSUSTASE

3%

EFEKTIIVSUSTASE

3%

Saara

Anne

900 p.

600

Ülejäänud grupiliikmete - Anne, Mark ja Saara - saavutuste kokkuvõte on veidi teistsugune. Kuna nemad jõudsid teatud efektiivsustasemele (3%), saavad nad müüdud toodete eest lisatasu nagu Sinagi. Nende kasum on:

p.

6%

Sinu ja Su grupi poolt kogutud punktide kogusumma on 2 834,42. Oled saavutanud teise efektiivsustaseme, 6%. Peale selle saavutasid kolm Sinu võrgu konsultanti (Anne, Mark ja Saara) oma käibega esimese efektiivsustaseme (3%). Ka nemad saavad selle eest lisatasu.

Peale lisatasu Sinu enda läbimüügi eest saad lisatasu ka oma grupi läbimüügi eest.

EFEKTIIVSUSTASE

0%

Anne kasum

= 600 p. X 3% X 0,25 = 4,50 €

Marki kasum

= 700 p. X 3% X 0,25 = 5,25 €

Saara kasum

= 900 p. X 3% X 0,25 = 6,75 €

Daaniel

150 p.

EFEKTIIVSUSTASE

3% Mark

700 p.

Arvutagem nüüd välja Sinu lisatasu konkreetse kuu eest, mis tuleneb nii Sinu enda kui Sinu grupi läbimüügist:

EFEKTIIVSUSTASE

0% Kristi

250 p.

Sinu grupi Konsultandid teenisid lisatasusid koguni 16,50 € ulatuses!

Sina = 34,42 p. X 6% X 0,25 =0,52 € Sinu lisatasu Daanieli võrgu läbimüügi eest

= 150 punkti X 6% X 0,25

= 2,25 €

Sinu lisatasu Pauli võrgu läbimüügi eest

= 200 punkti X 6% X 0,25

= 3,00 €

Sinu lisatasu Kristi võrgu läbimüügi eest

= 250 punkti X 6% X 0,25

= 3,75 €

Sinu lisatasu Anne võrgu läbimüügi eest

= 600 punkti X 3% (Sinu efektiivsustase – Anne efektiivsustase) X 0,25 = 4,50 €

Sinu lisatasu Marki võrgu läbimüügi eest

= 700 punkti X 3% (Sinu efektiivsustase – Marki efektiivsustase) X 0,25 = 5,25 €

Sinu lisatasu Saara võrgu läbimüügi eest

= 900 punkti X 3% (Sinu efektiivsustase – efektiivsustase) X 0,25

= 6,75 €

34,42 p. x 6% x 0,25 =0,52 € Sinu koguteenistus oma võrgu läbimüügi eest on tervelt 26,02 €! Pealegi teenivad lisatasu ka Anne, Mark ja Saara. Nagu näed, võid võrgu ehitamisest korralikku raha teenida. Vaata vaid, kuidas Su kasum kasvab, kui saavutad kõrgema efektiivsustaseme. 20

21


NÄIDE 3 12% struktuuri mudel

Peale oma müügimahust saadava lisatasu saad lisatasu ka oma tubli grupi läbimüügilt, milles igaühel on mingi efektiivsustase: EFEKTIIVSUSTASE

3%

Oletame, et peale Sinu on Sinu struktuuris kuus inimest ja igaüks neist müüb konkreetse kuu jooksul teatud hulga punkte andvaid tooteid. Toodete läbimüügist saadud punktisummad on järgmised: Paul Kristi Saara Mark Daaniel Anne

400 punkti 600 punkti 800 punkti 1 500 punkti 1 800 punkti 4 800 punkti

Peale selle müüsid Sa ise tooteid miinimumväärtuses, mis on lisatasu saamiseks vajalik – 34,42 punkti eest.

6% Mark

1,500

Vaadelgem Sinu grupi kuu müügitulemuste arvestust kirjeldatud olukorras. Sinu efektiivsustase on 12%. Seega saad 12% 34,42 punktist (see on Sinu enda poolt müüdud toodete väärtus). Omaenda müügi eest saad:

EFEKTIIVSUSTASE

p.

6%

12%

Daaniel

Sina

1,800 p.

34.42

3% 3% 3% 6% 6% 9%

Ka Sinu võrgu liikmetel on õigus lisatasule.

ISIKLIKUD PUNKTID

9,934.42 GRUPI PUNKTID

p.

Sinu ja Su grupi poolt kogutud punktide kogusumma on 9 934,42. Kogutud punktidega jõuad neljandale efektiivsustasemele, milleks on 12%. Näed kui dünaamiline grupp sul on: Kõik selle konsultandid saavutasid samuti teatud efektiivsustaseme. Kõige efektiivsem Konsultant oli Anne. Tema kogus tervelt 4 800 punkti, mis annab talle kolmanda, 9% efektiivsustaseme. Sa võid olla tema üle tõeliselt uhke!

800 EFEKTIIVSUSTASE

EFEKTIIVSUSTASE

Paul Kristi Saara Mark Daaniel Anne

Saara

12%

EFEKTIIVSUSTASE

3%

Pauli kasum

= 400 p. X 3% X 0,25

=

3,00 €

Kristi kasum

= 600 p. X 3% X 0,25

=

4,50 €

Saara kasum

= 800 p. X 3% X 0,25

=

6,00 €

Marki kasum

= 1 500 p. X 6% X 0,25 = 22,50 €

Daanieli kasum

= 1 800 p. X 6% X 0,25 = 27,00 €

Anne kasum

= 4 800 p. X 9% X 0,25 =

Paul

Sinu grupi konsultandid teenisid lisaks koguni

400

171 €!

p.

EFEKTIIVSUSTASE

3%

108 €

Nüüd arvutame Sinu konkreetse kuu lisatasu, mis tuleneb nii Su enda kui Su grupi läbimüügist:

Kristi

600 p.

Sina = 34,42 p. X 12% X 0,25 = 1,03 € EFEKTIIVSUSTASE

9% Anne 4,800 p.

Sinu lisatasu Pauli võrgu läbimüügi eest

= 400 p. X 9%

(Sinu efektiivsustase – Pauli efektiivsustase) x 0,25

= 9,00 €

Sinu lisatasu Kristi võrgu läbimüügi eest

= 600 p. X 9%

(Sinu efektiivsustase – Kristi efektiivsustase) x 0,25

= 13,50 € = 18,00 €

Sinu lisatasu Saara võrgu läbimüügi eest

= 800 p. X 9%

(Sinu efektiivsustase – Saara efektiivsustase) x 0,25

Sinu lisatasu Marki võrgu läbimüügi eest

= 1 500 p. X 6%

(Sinu efektiivsustase – Marki efektiivsustase) x 0,25

= 22,50 €

Sinu lisatasu Daanieli võrgu läbimüügi eest

= 1 800 p. X 6%

(Sinu efektiivsustase – Daanieli efektiivsustasel) x 0,25

= 27,00 €

Sinu lisatasu Anne’i võrgu läbimüügi eest

= 4 800 p. X 3%

(Sinu efektiivsustase – Anne’i efektiivsustase) x 0,25

= 36,00 €

34,42 p. x 12% x 0,25 = 1,03 € Kokkuvõttes – tänu omaenda ja oma grupi läbimüügile teenisid sa 127,03 €! Peale selle said su grupi liikmed rahalisi lisatasusid summas 171 €!

22

23


NÄIDE 4 21% struktuuri mudel

Peale lisatasu oma läbimüügist eest saad lisatasu ka oma suurepärase grupi läbimüügi eest, kus igal liikmel on mingi efektiivsustase.

EFEKTIIVSUSTASE

Oletame, et sa oled sponsor hästitoimivas konsultantide võrgus, mille käive on koguni 43 134,42 punkti. Konkreetsete liikmete punktid toodete läbimüügi eest on järgmised:

Saara Paul Anne Daaniel Kristi Mark

6% EFEKTIIVSUSTASE

21% Sina

Saara

2,000 p.

34.42

EFEKTIIVSUSTASE

9%

ISIKLIKUD PUNKTID

Saara Paul Anne Daaniel Kristi Mark

2 000 punkti 2 800 punkti 5 500 punkti 6 200 punkti 9 600 punkti 17 000 punkti

EFEKTIIVSUSTASE

43,134.42

15%

6,200 p.

Mark

Saara kasum

17,000 p.

Lisaks sellele müüsid sa ise tooteid miinimumväärtuses, mis on vajalik lisatasu saamiseks - 34,42 punkti.

Selline muljetavaldav käive mõjutab otseselt nii Sinu kui Sinu grupi lisatasusid. Sinu efektiivsustase on 21%. Seega saad 21% 34,42 punktist (see on Sinu enda poolt müüdud toodete väärtus).

Mingil efektiivsustasemel, on ka neil kõigil õigus lisatasule.

Daaniel

GRUPI PUNKTID

21%

EFEKTIIVSUSTASE

9% Anne 5,500 p.

Sinu ja su grupi kogutud punktid - 43 134,42 punkti - annavad Sulle seitsmenda, 21% efektiivsustaseme!

= 2 000 p. X 6% X 0,25

= 30,00 €

Pauli kasum

= 2,800 p. X 6% X 0,25

= 42,00 €

Anne kasum

= 5,500 p. X 9% X 0,25

= 123,75 €

Daanieli kasum

= 6,200 p. X 9% X 0,25

= 139,50 €

Kristi kasum

= 9,600 p. X 12% X 0,25

= 288,00 €

Marki kasum

= 17,000 p. X 15% X 0,25

= 637,50 €

Sinu grupi konsultandid teenisid lisatasusid kokku tervelt 1260,75 €!

EFEKTIIVSUSTASE

12%

Nüüd arvutame Sinu konkreetse kuu lisatasu, mis tuleneb nii Sinu enda kui su grupi läbimüügist:

Kristi EFEKTIIVSUSTASE

6% Paul

2,800

Omaenda müügi eest saad:

34,42p. x 21% x 0,25 = 1,81 €

p.

6% 6% 9% 9% 12% 15%

9,600 p.

Sina = 34,42 p. X 21% X 0,25 = 1,81 € Sinu lisatasu Saara võrgu läbi müügi eest

= 2,000 p. X 15%

(Sinu efektiivsustase – Saara efektiivsustase) x 0,25

=

Sinu lisatasu Pauli võrgu läbimüügi eest

= 2,800 p. X 15%

(Sinu efektiivsustase – Pauli efektiivsustase) x 0,25

= 105 €

75 €

Sinu lisatasu Anne võrgu läbimüügi eest

= 5,500 p. X 12%

(Sinu efektiivsustase – Anne’i efektiivsustase) x 0,25

= 165 €

Sinu lisatasu Daanieli võrgu läbimüügi eest

= 6,200 p. X 12%

(Sinu efektiivsustase – Daanieli efektiivsustase) x 0,25

= 186 €

Sinu lisatasu Kristi võrgu läbimüügi eest

= 9,600 p. X 9%

(Sinu efektiivsustase – Kristi efektiivsustase) x 0,25

= 216 €

Sinu lisatasu Marki võrgu läbimüügi eest

= 17,000 p. X 6%

(Sinu efektiivsustase – Marki efektiivsustase) x 0,25

= 255 €

Kokku teenisid tänu oma grupile 1003,81 €! Sinu lisatasu pole veel kõik - hea müügimaht tõi kasumit ka kõigile teistele Sinu võrgu liikmetele, kokku teenisid nad 1260,75 €.

24

25


Eksklusiivne Orhideeklubi Orhideeklubi on prestiižikas rahvusvaheline ühendus liidritele, kes on saavutanud FM GROUP’i hierarhias kõrgeimad efektiivsustasemed. Kutsume kõiki konsultante, kes on saavutanud orhidee taseme meie Orhidee klubisse. Oleme liidrite jaoks loonud hulgaliselt privileege ja rahalisi boonuseid, muuhulgas nn turundusplaani teisest osast lähtuvad lisatasud. Käesolevas programmis jaotub koguni 9% FM GROUP’i rahsvusvahelisest käibest, arvutatud punktides, kõigi klubiliikmete vahel.

ORHIDEEKLUBI

Kõrge staatus ei taga mitte ainult rahalist kasumit, vaid ka muid privileege, mille hulka kuuluvad prestiižikad tiitlid ja atraktiivsed üritused. Klubi liikmed kuuluvad FM GROUP’i filiaalide ülemaailmsesse liidrite nõukogusse. Nõukogu on väärtuslikuks nõuandjaks ning mõjutab firma strateegiat ja arengut. Orhideeklubi liikmed saavad regulaarselt kokku - ja mitte ainult tööalaselt. FM GROUP korraldab erilisi üritusi, muuhulgas balle ja piknikke, kus on võimalik teistega jagada oma arvamusi ja kogemusi ning arutleda oma edukuse üle. Orhideeklubis on sul võimalik saavutada mitmesuguseid aunimetusi: Pärl-, Purpur-, Kuld-, Teemantorhidee ja kõige prestiižikam Must Teemantorhidee.

26

27


Orhideeklubi vastuvõtutingimused Pärlorhidee

Teemantorhidee tiitel on mõeldud neile klubiliikmetele, kes on sponsoriks vähemalt 5 grupile ükskõik millisel Orhidee tasemel.

Teemantorhidee

Pärlorhidee tiitli saad siis, kui oled sponsor vähemalt ühele grupile, mille efektiivsustase on 21%. Ülejäänud osal Sinu võrgust peab olema käivet vähemalt 20 000 punkti eest. On ka teine võimalus: kui oled sponsor 2 grupile, millest mõlema efektiivsustase on 21%. Või

21% min.

20,000 punktid

Purpurorhidee

Purpurorhidee tiitel antakse isikule, kes on sponsor vähemalt kolmele grupile(kolm erinevat liini), mille efektiivsustase on vähemalt 21%.

MUST TEEMANTORHIDEE Must teemantorhidee on kõige prestiižikam tiitel Orhideeklubis. Selle tiitli saad Sa siis, kui Sul on Teemantorhideed kümnes eri liinis ja iga liini igakuine käive on vähemalt 1 million punkti.

1,000,000 punktid

1,000,000 punktid

1,000,000

1,000,000

punktid

punktid

1,000,000

1,000,000

punktid

punktid

Kuldorhidee

Kuldorhidee tiitli saad Sa siis, kui oled sponsoriks vähemalt kolmele grupile kolmes eri liinis ükskõik millisel Orhidee tasemel.

21%

21%

21%

21% 1,000,000

1,000,000

punktid

punktid

21%

21%

21%

21% 1,000,000

1,000,000

punktid

punktid

miinimum

21%

28

1000000 punkti IGA GRUPP

21%

29


LISATASU suurus

Kogutud punktid

Konkreetsel tegevuskuul jaotatakse 9% FM GROUP rahvusvahelisest punktikäibest kõigi Orhideeklubi liikmete vahel. Kui oled Orhideeklubi liige, sõltub Sinu lisatasu suurus tasemest, mille saavutasid vastaval kuul. Juhtidele eraldatud raha jaotatakse järgmisel viisil: Halina JA Henryk WITKOWSKI Teemantorhidee FM GROUP ei ole esimene firma, kellega teeme koostööd. Olime edukad ka teistes võrkturundus ettevõtetes, kuid kõige suurema edu saavutasime FM GROUP’is. FM annab meile kõrge kvaliteediga tooteid taskukohase hinnaga. Teenida palju raha on võimalik igaühel, olenemata tema vanusest, haridusest või ajast, mil ta ühines FM’iga. Töötame inimestega, kellel on positiivne suhtumine ning soov jõuda kaugemale keskmistest tulemustest. Me ei treeni uusi liikmeid, me lihtsalt näitame neile, mida me ise teeme. Kui sa ei ole veel FM’i liige, siis tasub kindlasti selle peale mõelda. Sinu unistused võivad saada tõeks koos FM GROUP’iga.

MUSTA TEEMANTORHIDEE tiitel: TEEMANTORHIDEE tiitel: KULDORHIDEE tiitel: PURPURORHIDEE tiitel: PÄRLORHIDEE tiitel:

0.5% FM GROUP World’i punktikäibest 1,5% FM GROUP World’i punktikäibest 1,5% FM GROUP World’i punktikäibest 1,5% FM GROUP World’i punktikäibest 4% FM FM GROUP World’i punktikäibest

Et paremini mõista, kuidas Sinu lisatasu välja arvutatakse, tutvu mõne käesolevas plaanis edaspidi kasutatava mõistega.

Konsultandi isikliku grupi punktid

Need on konsultandi grupi punktid, millest on maha arvatud konsultandile alluvate Orhideede grupipunktid. Pea meeles, et kui Sul on antud liinis mitu Orhideeklubi liiget, kasutad oma arvestustes Sinule kõige lähemal paikneva Orhidee grupipunkte.

Orhidee punktid Musta Teemantorhidee tiitli saavutanud isikute vahel jaotatakse 0,5% FM GROUP rahvusvahelisest punktikäibest. Teemantorhidee tiitli saavutanud isikute vahel jaotatakse 1,5% FM GROUP rahvusvahelisest punktikäibest, Kuldorhidee tiitli saavutanud isikute vahel jaotatakse 1,5% FM GROUP rahvusvahelisest punktikäibest ning 1,5% jaotatakse Purpurorhideede vahel.

Need on punktid, mis vastavalt allpooltoodud plaanile antakse Sinu grupi konsultantidele, kes saavutasid 21%-lise või kõrgema efektiivsustaseme.

STANISŁAWA PIECIUŁKO Teemantorhidee Kui ma alustasin koostööd FM Group’iga, olin püstitanud endale väga kõrged eesmärgid. Nüüd võin uhkusega öelda, et olen olnud väga edukas ja suutnud osaleda ka FM Group’i kujundamises ja arendamises. Minu eduvalemiks FM Group’is on armastus oma töö vastu ja suurepärased kaastöötajad minu meeskonnas. Austan väga neid inimesi, keda olen veennud sellele tööle asuma. Annan neile alati nõu ja hindan väga nende pingutusi, mis FM Group’ile edu toovad. Pean uhkusega ütlema, et minu koostöö FM Group’iga on olnud alati väga hea ja toonud mõlemale osapoolele suurt kasu. Julgustan kõiki kõhklejaid alus tama koostööd minu ja FM Group’iga

4% FM GROUP rahvusvahelisest punktikäibest jaotatakse Pärlorhidee tiitliga liikmete vahel. Rahasumma jaotatakse kõigi vastava taseme klubiliikmete vahel proportsionaalselt nende läbimüügi punktisummaga. Teatud tasemele mõeldud raha makstakse välja vaid tingimusel, et selle saavutab vähemalt üks isik. Klubiliikmetele kehtib veel üks privileeg ja eelis: lisatasude kogumine vastavate tasemete eest. Näiteks Teemantorhidee tase saab oma lisatasuks kõigi Orhidee tasemete, s.t Pärli, Purpuri, Kulla ja Teemandi, lisatasude summa. Meie arvutisüsteem arvestab välja Sinu lisatasu Sinu poolt loodud võrgu läbimüügi eest. Konsultandina saad kasutajanime ja parooli meie kodulehekülje jaoks Internetis, kus võid vaadata oma võrgu hetkeseisu.

30

Arvelduskuuks on kalendrikuu. Igal arvelduskuul pead Sina ja Sinu grupp koguma vastava taseme jaoks nõutava punktisumma.

Kogutud punktid on järgmiste punktide summa :

Konsultandi isikliku grupi punktid

Orhidee punktid

31


Konsultandi isikliku grupi punktid

LIINIDE reegel Liinide reegel on teine tähtis reegel, mis aitab sul oma läbimüügist saadavat lisatasu õigesti välja arvutada.

NÄIDE

GIUSEPPE BRACCIODIETA Teemantorhidee See foto on tehtud siis, kui Ela, Artur ja Sebastian, minu sponsor, pakkusid mulle võimalust FM GROUP’iga koostööd teha. See juhtus paigas, kus ma ikka suitsu tegin, enne kui oma klientidele pitsasid valmistama asusin – seal ei kavatse ma enam iialgi istuda. Tahaksin tänada kõiki konsultante, nii esimeste liinide liikmeid kui ka neid, kes alustavad alles täna. Vaid tänu nende abile saavutasin ma 9 kuu ja mõne päevaga Teemantorhidee tiitli. Olen kuulnud öeldavat, et ma kasutan oma töös võlukunsti. Eks püüan siis oma saladust paljastada... Mäletate Aladdini, kellel oli imelamp ja kolm soovi? Ka minul on oma imelamp – stardikomplekt. Vahe on selles, et Aladdin tohtis öelda kolm soovi, kuid minu ja meie kõigi võimalused on piiramatud. Tahad oma unistusi tõeks muuta? Osta meie konsultandi stardikomplekt, kanna seda alati endaga kaasas ja kasuta seda. Sinu unistuste täitumine on vaid aja küsimus.

Sa oled ehitanud üles struktuuri, mille üks liin on äärmiselt efektiivne. Selle võrgu kaks liiget on saavutanud vastavalt Pärlorhidee ja Purpurorhidee taseme. Oma lisatasu õigesti arvestamiseks pead sa kokku arvutama konsultandi isikliku grupi punktid. Sinu otsene alluv on saavutanud Pärlorhidee tiitli. Konsultandi isikliku grupi punktid on Pärlorhidee poolt kogutud punktid, millest on maha arvatud talle alluva Purpurorhidee kogutud punktid (vt konsultandi isikliku grupi punktide definitsiooni).

Liinide reegel

Kui ühes liinis on mitu eri tasemete Orhideeklubi liiget, on Sinu arvestustes kasutatavaks punktisummaks see orhidee punktide arv, mille on kogunud see kõrgeima taseme Orhidee, kes samaaegselt paikneb sulle kõige lähemal.

NÄIDE

Oled loonud hästitoimiva struktuuri. See näeb välja niisugune:

ANDRZEJ WYSZYŃSKI Teemantorhidee Tunda enda poolt pakutavaid tooteid, näidata neid teistele inimestele ja suuta nendega vestelda. See lähenemisviis oli minu edu võti FM GROUP’is. Kui hakkasin nendega koostööd tegema, oli vaevalt keegi FM’i kaubamärgist kuulnud. Praegu on selle ettevõtte tooted tänu nii paljude inimeste pühendumusele tuntud ja hinnatud ka maailma kaugetes nurkades. FM GROUP’i edu on ka minu edu.

Konsultandi isikliku grupi punktid Pärl - Purpur

21%

21%

Keskmises liinis on sul kaks isikut, kes on saavutanud Teemantorhidee staatuse. Vastavalt liinide reeglile on Sinu arvestustes kasutatav punktisumma sulle lähimal paikneva Teemantorhidee orhidee punktide arv. Et valiksid kindlasti õige isiku, tuletame sulle meelde, et pead silmas pidama kõrgeima taseme klubiliiget. Käesoleval juhul on selleks Teemantorhidee. 32

33


Kuidas arvutada välja PÄRLORHIDEE taseme punktisummat. Saad Pärlorhidee tiitli juhul, kui oled sponsoriks otseselt vähemalt ühele grupile, mille efektiivsustase on 21%, ja su ülejäänud võrgul on vähemalt 20 000 punkti väärtuses käivet. On ka teine võimalus: kui sa oled sponsoriks 2 grupile, kellest mõlema efektiivsustase on 21%.

NATALIA RYNSKA Teemantorhidee Sa pead tunnetama, et sa oled edu saavutanud isik pikaajalise nägemusega oma saavutustest. Ainult ambitsioonikad, süstemaatiliselt toimivad ja järjepidevad inimesed võidavad. On suurepärane nautida oma edu, kuid ma olen rohkem õnnelik nähes rõõmu ja õnne inimestelt, kes on usaldanud mind. Töötades kirglikult ja armastusega teiste inimeste vastu saavad minu ja minu pere unistused tõeks.

Kuidas arvutada PÄRLORHIDEE punktisummat antud näite varal.

1

Iga Orhidee tasemele kuuluva grupi eest saad 30 000 Orhidee PUNKTI (vt liinide reeglit).

2

Sinu arvestuses kasutatakse grupipunkte kõigist otseselt sponsoreeritavatest gruppidest, mille efektiivsustase jääb alla 21%.

3

Sinu arvestuses kasutatakse konsultandi isikliku grupi punkte kõigist otseselt sponsoreeritavatest gruppidest, mis on saavutanud 21%-lise efektiivsustaseme (ja mis pole samaaegselt Orhideed) (vt konsultant isikliku grupi punktide definitsiooni).

2 20,400 punktid

Arvestus:

1) 30 000 (Pärl A) (2) 20 400 (12%, 3%, 15%) (3) 135 000 – 122 000 = 13 000 (21% - Pärl A)

3 135,000 punktid

Kogutud punktid = (1) + (2) + (3) = 30 000 + 20 400 + 13 000 = 63 000 4% FM GROUP WORLD’i punktikäibest on ette nähtud jaotamiseks kõigi konsultantide vahel, kes on vastaval kuul jõudnud esimesele Pärlorhidee tasemele.

1 122,000 punktid

Sinu kogutud punktide summa on 63 400. Sinu lisatasu summa arvutamiseks arvutame nüüd välja Sinu protsendiosa. Sinu poolt kogutud punktid Kõigi Pärlorhideede poolt kogutud punktide kogusumma

x 100 = Y%*

52,000 punktid

*Y% - Sinu osa

4% * ettevõtte käive * Y% * 0,25 = Sinu netolisatasu

34

35


Kuidas arvutada PURPURORHIDEE taseme punktisummat Purpurorhidee tiitel antakse neile, kes on sponsoriks otseselt vähemalt kolmele grupile, millest igaühe efektiivsustase on vähemalt 21%.

ANDRZEJ WYSZYŃSKI Teemantorhidee

Kuidas arvutada PURPURORHIDEE taseme punktisummat antud näite varal. 1

Iga grupi eest, mis on jõudnud Pärlorhidee tasemele (ja mis pole samaaegselt Purpur-, Kuld- ega Teemantorhidee) saad oma arvestusse 60 000 Orhidee PUNKTI (vt liinide reeglit).

2

Iga grupi eest, mis on jõudnud Purpur-, Kuld-,Teemant või Must Teemantorhidee tasemele, saad oma arvestusse 90000 Orhidee PUNKTI (vt liinide reeglit).

3

Iga viie otseselt sponseeritava grupi eest (ja iga järgmise viie eest), kelle efektiivsustase on 21% või üle selle saad oma arvestusse 60 000 Orhidee PUNKTI. Alternatiiv: iga seitsme (ja iga järgmise seitsme) otseselt sponseeritava grupi eest, mille efektiivsustase on 21% või üle selle, saad oma arvestusse 90 000 Orhidee PUNKTI.

4

Sinu arvestusse kuulub ka isikliku grupi kogupunktisumma (vt definitsiooni) kõigi Pärlorhideede eest (kes pole samaaegselt Kuld-, Purpur-, Teemantorhideed ega Must Teemantorhideed).

5

Sinu arvestusse kuulub ka isikliku grupi kogupunktisumma (vt definitsiooni) kõigi otseselt sponseeritavate gruppide eest, kelle efektiivsustase on 21% (ja kes pole samaaegselt Orhideed).

30,000

5a

punktid

4a 90,000

(1) 60 000 (Pärl B) (2) 90 000 (Purpur) (3) 0 (pole käesolevas näites esindatud) (4) (4a)150 000 – 100 000 = 50 000 (Pärl A - Purpur) (4b) 51 000 (Pärl B) (4a) + (4b) = 50 000 + 51 000 = 101 000 (5) (5a) 30 000 (21% A) (5b) 90 000 – 51 000 = 39 000 (21% B - Pärl B) (5a + 5b) = 30 000 + 39 000 = 69 000 Kogutud punktid = 60 000 + 90 000 + 101 000 + 69 000 = 320 000

1,5% FM GROUP rahvusvahelisest punktikäibest on ette nähtud jaotamiseks kõigi konsultantide vahel, kes on vastaval kuul jõudnud Purpurorhidee tasemele.

36

punktid

5b

punktid

1 4b

Arvestus:

150,000

Tunda enda poolt pakutavaid tooteid, näidata neid teistele inimestele ja suuta nendega vestelda. See lähenemisviis oli minu edu võti FM GROUP’is. Kui hakkasin nendega koostööd tegema, oli vaevalt keegi FM’i kaubamärgist kuulnud. Praegu on selle ettevõtte tooted tänu nii paljude inimeste pühendumusele tuntud ja hinnatud ka maailma kõige kaugemates nurkades FM GROUP’i edu on ka minu edu.

51,000 punktid

2 100,000 punktid

Arvutame välja Sinu protsentuaalne osa

Sinu poolt kogutud punktid: Kõigi Purpurorhideede poolt kogutud punktide kogusumma:

x 100 = Y%* *Y% - Sinu osa

1,5% * ettevõtte käive * Y% * 0,25 = Sinu netolisatasu

37


Kuidas arvutada KULDORHIDEE taseme punktisummat

Arvestus:

Sa saad Kuldorhidee tiitli, kui sponsoreerid vähemalt kolme isikut kolmest eri grupist ükskõik millisel Orhidee tasemel. Kuidas arvutada KULDORHIDEE taseme punktisummat antud näite varal. 1

Iga grupi eest, mis on jõudnud Pärlorhidee tasemele (ja mis pole samaaegselt Purpur-, Kuld-, Teemantorhideed ega Must Teemantorhideed) saad oma arvestusse 60 000 Orhidee PUNKTI (vt liinide reeglit).

2

Iga grupi eest, mis on jõudnud Purpurorhidee tasemele (ja mis pole samaaegselt Kuld-, Teemantorhideed ega Must Teemantorhideed) saad oma arvestusse 90 000 Orhidee PUNKTI (vt liinide reeglit).

3

Iga grupi eest, mis on jõudnud Kuld- või Teemantorhidee tasemele, saad oma arvestusse 120 000 Orhidee PUNKTI (vt liinide reeglit).

4

(1) 60 000 (Pärl A) (2) 90 000 (Purpur A) (3) 120 000 (Kuld A) (4) 120 000 (4a + 4b + 4c + 4d + 4e + 4f + 4g + 4h) (5) (5a) 120 000 – 50 000 = 70 000 (Pärl A - Pärl B) (5b) 130 000 – 50 000 = 80 000 (Purpur A - Pärl C) (5a) + (5b) = 70 000 + 80 000 = 150 000 (6) 5x21% (30 000) = 150 000 Kogutud punktid = (1) + (2) + (3) + (4) +(5) + (6) = = 60 000 + 90 000 + 120 000 + 120 000 + 150 000 + 150 000 = 690 000

Sinu poolt kogutud punktid Kõigi Kuldorhideede poolt kogutud punktide kogusumma

Iga viie otseselt sponsoreeritava grupi eest (ja iga järgmise viie eest), mille efektiivsustase on 21% või üle selle, saad oma arvestusse 60 000 Orhidee PUNKTI. Alternatiiv: iga seitsme (ja iga järgmise seitsme) otseselt sponsoreeritava grupi eest, mille efektiivsustase on 21% või üle selle, saad oma arvestusse 120 000 Orhidee PUNKTI.

5

Sinu arvestusse kuulub ka isikliku grupi punktide kogusumma (vt definitsiooni) kõigi Pärl- ja Purpurorhideede eest (kes pole samaaegselt Kuld-, Teemantorhideed ega Must Teemantorhideed).

6

Sinu arvestusse kuulub ka isikliku grupi punktide kogusumma (vt definitsiooni) kõigi otseselt sponsoreeritavate gruppide eest, mille efektiivsustase on 21% ja kes pole samaaegselt Orhideed.

4f 5a 1 points

Teemantorhidee

4a4 a

points

4h 3

30,000

230,000

points

4 4b

points

b

30,000

4g 5b 2

points

4c4 c

130,000 points

30,000 points

4d4

120,000 points

d

50,000 points

30,000

000 05 wótknup

30,000 points

38

*Y% - Sinu osa

WACŁAW PIECIUŁKO

30,000 points

points

x 100 = Y%*

1,5% * ettevõtte käive * X% * 0,25 = Sinu netolisatasu

points

50,000

50,000

Arvutame välja Sinu protsentuaalne osa

6 4

120,000

50,000

1,5% FM GROUP WORLD’i punktikäibest on ette nähtud jaotamiseks kõigi konsultantide vahel, kes on antud kuul jõudnud esimesele Kuldorhidee tasemele.

30,000 points

points

4e4 e

Enne kui ma 2004. aastal alustasin koostööd FM GROUP’iga , oli mul juba mitmeaastane MLM-süsteemide alane kogemus. Kuid vaevalt oskasin tollal oodata, et FM GROUP’iga liitudes saab minust konsultant ühes kõige dünaamilisemas ettevõttes mitmetasandilise turunduse maailmaajaloos. On üks universaalne MLM’i reegel: selle äri ülesehitamisel saavutame edu ainult teisi aidates. Nii keskendusingi ma selles organisatsioonis oma partnerite aitamisele, kellel on oma unistused ja eesmärgid ja kes saavutasid kuldse magnoolia taseme või koguni Teemantorhidee tiitli. Ma tean, et kõik on võimalik! Oma eesmärgi saavutamine on imeline tunne ja oma pingutuste koondamiseks ongi kõigepealt vaja eesmärki. Ainult siis võid öelda, et oled oma valikutes vaba – iga päev.

39


Kuidas arvutada TEEMANTORHIDEE ja MUSTA TEEMANTORHIDEE taseme punktisummat

Arvestus:

Teemantorhidee tase on mõeldud neile klubiliikmetele, kes on sponsoriks vähemalt viiele grupile ükskõik millisel Orhidee tasemel. Kuidas arvutada TEEMANTORHIDEE taseme punktisummat antud näite varal. 1

Iga grupi eest, mis on jõudnud Pärlorhidee tasemele (ja pole samaaegselt, Purpur Kuld-, Teemantorhidee ega Must Teemantorhidee) saad oma arvestusse 60 000 Orhidee PUNKTI (vt liinide reeglit).

2

Iga grupi eest, mis on jõudnud Purpurorhidee tasemele (ja pole samaaegselt Kuld-, Teemantorhidee ega Must Teemantorhidee) saad oma arvestusse 90 000 Orhidee PUNKTI (vt liinide reeglit).

3

Iga grupi eest, mis on jõudnud Kuldorhidee tasemele (ja pole samaaegselt Teemantorhidee) saad oma arvestusse 120 000 Orhidee PUNKTI (vt liinide reeglit).

4

Iga grupi eest, mis on jõudnud Teemantorhidee tasemele, saad oma arvestusse 150 000 Orhidee PUNKTI (vt liinide reeglit).

5

Iga viie otseselt sponsoreeritava grupi (ja iga järgmise viie) eest, mille efektiivsustase on 21% või üle selle, saad oma arvestusse 60 000 Orhidee PUNKTI. Alternatiiv: iga seitsme (ja iga järgmise seitsme) otseselt sponseeritava grupi eest, kelle efektiivsustase on 21% või üle selle, saad oma arvestusse 120 000 Orhidee PUNKTI.

6

Sinu arvestusse kuulub ka isikliku grupi punktide kogusumma (vt definitsiooni) kõigi Pärl-, Purpur- ja Kuldorhideede eest (kes pole samaaegselt Teemantorhidee ja Must Teemantorhideed).

7

Sinu arvestusse kuulub ka isikliku grupi punktide kogusumma (vt definitsiooni) kõigi otseselt sponsoreeritavate gruppide eest, kelle efektiivsustase on 21% ja kes pole samaaegselt Orhideed.

(1) 60 000 + 60 000 = 120 000 (Pärl A + Pärl B) (2) 90 000 (Purpur A) (3) 120 000 (Kuld) (4) 150 000 (Teemant A) (5) 60 000 (5a +5b + 5c + 5d + 5e) (6) (6a) 120 000 – 50 000 = 70 000 (Pärl A - Pärl C) (6b) 62 000 (Pärl B) (6c) 130 000 – 50 000 = 80 000 (Purpur A - Pärl D) (6d) 260 000 – (140 000 + 60 000 + 50 000) = 10 000 (Kuld - (Purpur B + Pärl E + Pärl F)) (6a) + (6b) + (6c) + (6d) = 70 000 + 62 000 + 80 000 + 10 000 = 222 000 (7) 70 000 – 62 000 = 8 000 (21% - Pärl B) Kogutud punktid = (1) + (2) + (3) + (4) + (5) + (6) + (7) = 770 000

1,5% FM GROUP rahvusvahelisest punktikäibest on ette nähtud jaotamiseks kõigi konsultantide vahel, kes on vastaval kuul jõudnud Teemantorhidee tasemele. Arvutame välja Sinu protsentuaalne osa

Sinu poolt kogutud punktid

x 100 = Y%*

Kõigi Teemantorhideede poolt kogutud punktide kogusumma:

*Y% - Sinu osa

1,5% * ettevõtte käive * Y% * 0,25 = Sinu netolisatasu 50,000 punktid

50,000 punktid

50,000 punktid

* Musta teemantorhidee tiitli saad Sa siis, kui sul on Teemant orhideed kümnes eri liinis ja iga liini igakuine käive on vähemalt 1 million punkti.

260,000

120,000

points

4 5e

punktid

6. Sinu arvestusse kuulub ka isikliku grupi punktide kogusumma (vt definitsiooni) kõigi Pärl-, Purpur- ja Kuldorhideede, teemantorhideede eest (kes pole samaaegselt Must Teemantorhideed).

punktid

punktid

1 5a 6a

Musta teemantorhidee punktide väärtuste arvestus on samasugune nagu Teemantorhideel väljaarvates punkt 6 ning lisaks punkt 8

50,000

50,000

50,000 punktid

21%

50,000 punktid

3 5d 6d

260,000

8. Iga grupi eest, mis on jõudnud Musta Teemantorhidee tasemele, saad oma arvestusse 200 000 Orhidee PUNKTI (vt liinide reeglit).

punktid

21%

2 5b 6c 130,000

Orhidee klubi kõigi liikmete vahel, kes kvalifitseeruvad Musta Teemantorhidee tasemele, jaotatakse 0,5% FM GROUP rahvusvahelisest punktikäivest.

7 5c

70,000

punktid

punktid

1 6b

140,000

62,000

30,000

punktid

punktid

50,000

punktid

60,000 punktid

punktid

30,000 punktid

30,000 punktid

30,000

40

punktid

41


DODATKOWE LISA ID-numbrid NUMERY

Sina 1

Kuldne

Kõikidel liikmetel, kes saavutavad Kuldse magnoolia taseme (21%) ning kõik Orhidee tasemed on õigus võtta täiendavad ID numbrid. Lisa ID-numbreid saab struktuuriga „ühendada” igas liidri poolt näidatud kohas. Kõikidel liikmetel, kes saavutavad Kuldse magnoolia, Pärl- ja Purpurorhidee taseme on õigus saada üks lisa ID number. Kuldorhideel on õigus saada 2 lisa ID numbrit ja Teemantorhideel 5 täiendavat ID numbrit.

Konsultandil, kes saavutas Kuldorhidee taseme (Sina 1) on õigus sponseerida ennast veel kahe ID numbriga(Sina 2 ja Sina 3). Uued ID-numbrid (Sina 2) saab „ühendada” igas liidri poolt näidatud kohas. Nüüdsest saab Kuldorhidee töötada kolme erineva ID numbriga (Sina 1 Sina 2 ja Sina 3).

Sina 2

Sina 3

Pärl

Pärl

Sina 1

21 %

Pärl 6%

Sina 2

Konsultandil, kes saavutas 21% taseme (Sina 1) on õigus sponseerida ennast teise ID numbriga. Uue ID-numbri (Sina 2) saab „ühendada” igas liidri poolt näidatud kohas.

18 %

12 %

Konsultandil, kes saavutas Teemantorhidee taseme (Sina 1) on õigus sponseerida ennast veel viie ID numbriga(Sina 2, Sina 3, Sina 4, Sina 5 , Sina 6). Uued ID-numbrid (Sina 2) saab „ühendada” igas liidri poolt näidatud kohas. Nüüdsest saab Teemantorhidee töötada viie erineva ID numbriga (Sina 1, Sina 2, Sina 3, Sina 4, Sina 5, Sina 6).

Sina 2 Sina 3

15 %

Sina 1 Teemant

Sina 4

Sina 1

TY 1

Pärl

PERŁA

Sina 6

Sina 2

Sina 5

Konsultandil, kes saavutas Pärlorhidee taseme (Sina 1) on õigus sponseerida ennast teise ID numbriga. Uue ID-numbri (Sina 2) saab „ühendada” igas liidri poolt näidatud kohas.

12% 6%

Pärl Pärl Pärl Pärl

15% Pärl

21%

Sina 1

TY 1

Purpur

PERŁA

DODATKOWE TEISED NÄITEDNUMERY

Sina 2

Konsultandil, kes saavutas Purpurorhide taseme (Sina 1) on õigus sponseerida ennast teise ID numbriga. Uue ID-numbri (Sina 2) saab „ühendada” igas liidri poolt näidatud kohas.

21% 21%

Liidril, kes on Pärlorhidee ja kes tegutseb 2 erineva numbriga (Sina 1, Sina 2) korraga, on Purpurorhideeks saamisel õigus alustada tegevust järgmise numbriga FM GROUP’i andmebaasis (Sina 3). Uue numbri saab „ühendada” igas liidri poolt näidatud kohas. Pärlorhideel, kes tegutseb 2 erineva numbriga (Sina 1, Sina 2), on Kuldorhidee tiitli (ilma Purpurorhideeta) saamisel õigus alustada tegevust juba 3 järgmise numbriga (Sina 3, Sina 4, Sina 5). Uued numbrid saab „ühendada” igas liidri poolt näidatud kohas. Pange tähele, et lisanumber on määratud samale riigile millele peanumbergi (Sina 1). 2 erineva numbriga (Sina 1, Sina 2) tegutseval Pärlorhideel (Sina 1), kes on saanud Purpurorhidee tiitli ning on “ühendatud” enne kui uus külgmine number (Sina 2) on loonud 21% tootlikkuse taseme, on õigus järgmisele numbrile (Sina 3), mille saab „ühendada” igas liidri poolt näidatud kohas. Samas külgmine number (Sina 2) ei saa lisanumbrit.

21% 42

43


Nüüd oled Sa tutvunud võimalustega, mida FM GROUP Sulle pakub ning sellega kaasneva piiramatu tulu potensiaaliga. Koos sellega on Sul isiklik äri, kus puuduvad ülemused ning on võimalus töötada millal, kus ja kellega Sa soovid. Pea meeles, et Sinu edu sõltub ainult Sinust endast! FM GROUP

FM GROUP Eesti © FM GROUP World

2011 MAI

KÕIK ÕIGUSED KAITSTUD www.fmgroup.ee

44

EST--- 01

Kopeerimine keelatud. FM GROUP originaaltoodete imitatsiooni peetakse ebaausaks konkurentsiks

FM Group'i Äriplaan  

Äriplaan seletab lahti süsteemi, kuidas FM Group'i konsultandil on võimalik teenida raha

Read more
Read more
Similar to
Popular now
Just for you