Page 1

Moduł 1: Instrukcja do kursu e-learningowego Drogi Latarniku! Niniejsza instrukcja została przygotowana dla laureatów konkursu grantowego, czyli dla Ciebie. Dzięki niej w łatwy sposób dowiesz jak przejść przez kurs e-learningowy. Znajdziesz też tutaj informacje na temat funkcjonalności, które oferuje portal www.latarnicy.pl.

Krok 1 – logowanie na portalu www.latarnicy.pl Wpisz adres portalu www.latarnicy.pl w dowolnej przeglądarce internetowej.

W prawnym górnym rogu znajduje się panel logowania – wpisz w nim swój e-mail oraz hasło, które otrzymałeś od SMWI drogą mailową na początku grudnia 2012r. W przypadku jakichkolwiek problemów, skontaktuj się z Jędrzejem Kołtunowiczem: j.koltunowicz@mwi.pl, tel.797 590 419

Krok 2 – rozpocznij kurs e-learningowy Zanim przejdziesz do wyboru kursu, upewnij się, że jesteś zalogowany na platformie (kurs będzie widoczny tylko dla zalogowanych Latarników, którzy otrzymają grant). Wybierz z menu pozycję materiały, a następnie kliknij na e-learning.


Wyświetli się lista kursów, w których możesz wziąć udział. Wybierz kurs pt. GRANT (zdjęcie po lewej) - znajdziesz tutaj wszelkie informacje potrzebne do tego, aby prawidłowo wykorzystywać i rozliczać przyznane środki. Aby przejść do kursu, naciśnij na „Zobacz kurs” Pamiętaj! Ostatnim etapem kursu będzie test wiedzy, w którym musisz udzielić 100% poprawnych odpowiedzi, aby zakończyć kurs pomyślnie. Pozytywne ukończenie kursu jest warunkiem niezbędnym do otrzymania środków finansowych.

Krok 3 – poruszanie się po poszczególnych modułach kurs Po wejściu w kurs „GRANT” wyświetli się lista modułów. Wystarczy, że klikniesz „zobacz” i będziesz mógł rozpocząć udział w konkretnym module. Przez kolejne moduły należy przechodzić chronologicznie, zaczynając od pierwszego. W każdej chwili możesz wrócić do danego modułu, nawet za miesiąc lub dwa. Pod każdym modułem jest nawigacja, pozwalająca przejść do następnego kursu. Po prawej stronie jest również dostępny spis treści, z którego szybko możesz wybrać konkretny moduł.


Krok 4 – potwierdzenie odbycia kursu Po odbyciu każdego modułu w kursie, musisz potwierdzić zapoznanie się z jego treścią. Służy do tego pole „Zapoznałem się z treścią”, które należy zaznaczyć, aby potwierdzić ukończenie modułu.

Przystąpienie do końcowego testu będzie możliwe jedynie po potwierdzeniu odbycia wszystkich modułów w kursie.

Krok 5 – test końcowy Aby zaliczyć test, musisz pozytywnie odpowiedzieć na wszystkie 11 pytań. W każdym pytaniu wybierasz tylko jedną poprawną odpowiedź spośród zaproponowanych. Nie ma ograniczenia czasowego więc możesz spokojnie się zastanowić przed podaniem odpowiedzi. Poprawne zaliczenie testu jest warunkiem obligatoryjnym otrzymania środków finansowych. Jeśli nie zdołasz ukończyć testu poprawnie za pierwszym razem, będziesz mógł wrócić do interesującego Cię modułu, uzupełnić wiedzę i powtórnie podejść do testu końcowego.


Moduł 1: Instrukcja dodawania relacji z zajęć Ta instrukcja przeprowadzi Cię krok po kroku przez proces dodawania relacji z Twoich zajęć na portalu www.latarnicy.pl.

Krok 1 – logowanie na portalu www.latarnicy.pl Wejdź na  portal  www.latarnicy.pl    i  zaloguj  się  na  nim.  

Krok 2 – dodawanie wydarzeń w kalendarzu Utwórz wydarzenie  w  kalendarzu.  Może  być  to  wydarzenie  przyszłe  lub  takie,  które  już  się  odbyło.     W  tym  celu  kliknij  na  przycisk  „Narzędzia”  znajdujący  się  w  głównym  menu    portalu  i  wybierz  opcję   „Kalendarz”  .  

Po  wejściu  na  stronę  kalendarza  kliknij  przycisk  „Dodaj  wydarzenie”,  znajdujący  się  po  lewej  stronie   menu  kalendarza                 Utwórz  wydarzenie,  wpisując  w  pola  odpowiednie  dane,  po  czym  naciśnij  przycisk  „Wyślij  formularz”.  


Krok 3 – dodawanie relacji ze spotkań z 50+ Po pewnym czasie od zakończenia wydarzenia otrzymasz e-mail z odnośnikiem do formularza relacji. E-maile są wysyłane raz dziennie po południu, więc jeśli utworzone przez Ciebie wydarzenie skończyło się późnym popołudniem, lub wieczorem, mail z linkiem do relacji przyjdzie następnego dnia. W mailu znajdziesz link, który przekieruje Cię do formularza relacji z wydarzenia. Pamiętaj, by przed skorzystaniem z linka zalogować się w serwisie latarnicy.pl. Wypełnij formularz relacji, podając informacje na temat spotkania (koniecznie załącz zdjęcia z zajęć!) po czym kliknij na przycisk „Wyślij formularz”. Twoja relacja pojawi się na stronie latarnicy.pl. Wyświetlą się tylko dane o miejscu i dacie spotkania, liczbie osób, oraz opis zajęć i dodane przez Ciebie zdjęcia. Pozostałe dane są tylko do wiadomości PCRS.


Moduł 1: Funkcjonalności portalu Na portalu znajdziesz też inne obszary, które pomogą Ci w Twoich działaniach. Są to między innymi:

Strona główna – na której znajdziesz najnowsze informacje o projekcie, przydatne artykuły, również mapę z możliwością odnalezienia Latarników w swojej okolicy, przejrzenie wydarzeń związanych z projektem Polski Cyfrowej Równych Szans, jak i partnerów projektu.

Zakładka „Aktualności” – gdzie znajdziesz najnowsze informacje związane z projektem, jak i relacje z zajęć Latarników w całej Polsce.

Zakładka „O projekcie” - pozwoli Ci uzupełnić swoją wiedzę na temat projektu, jego początków i rozwoju.

Zakładka „Materiały” – gdzie uzyskasz dostęp do e-learningów, które pomogą Ci zdobyć wiedzę oraz rozwiną Twoje umiejętności niezbędne do pracy Latarnika. A także znajdziesz „Bazę Wiedzy”, w której udostępnione są materiały przydatne w pracy Latarnika.

Zakładka „Narzędzia” – tutaj znajdziesz taką samą mapę, jaka widnieje na głównej stronie. Znajduje się tutaj również kalendarz, w którym będziesz mógł dodać informacje o swoich spotkaniach z osobami wykluczonymi cyfrowo oraz znajdziesz informacje o nadchodzących wydarzeniach związanych z projektem.

Zakładka „Forum” – na którym będziesz mógł komunikować się z innymi Latarnikami, wymienić się swoimi poglądami albo zadawać jeżeli coś co jest związane z pracą Latarnika będzie dla Ciebie niejasne.

pytania,

Zakładka „Kontakt” – w której znajdziesz kontakt do najważniejszych osób w projekcie, których zadaniem jest pomóc Ci w razie jakichkolwiek wątpliwości.

Instrukcja2.pdf  

brak

Read more
Read more
Similar to
Popular now
Just for you