Page 1

Instalowanie sterowników innych kart

Opracował : Paweł Wołoch


Instalowanie sterowników i oprogramowania sprzętu typu karty telewizyjne, sieciowe, dźwiękowe itp. wygląda podobnie jak w przypadku karty graficznej należy zainicjować proces z poziomu programu instalacyjnego. Czasami jednak sterowniki są dostarczane w postaci pakietu instalacyjnego, a jedynie w postaci tzw. plików INF. Tak przygotowane sterowniki wymagają specyficznego sposobu instalowania.

Z reguły gdy kupujemy komputer, lub jego elementy razem ze sprzętem otrzymujemy również płytkę instalacyjną ze sterownikami. Zalecane jest zatem zaraz po zainstalowaniu systemu zainstalowanie również sterowników polecanych przez producenta. Co prawda Windows XP posiada dużą bazę sterowników, jednak polecane przez producenta mogą być nowsze i istnieje niebezpieczeństwo, że np. płyta główna komputera nie będzie wykorzystywana w 100%. Przykładowo sterownik z Windowsa jest starszy i nie obsługuje niektórych funkcji, które zostały dodane niedawno, przez co płyta może np. chodzić dużo wolniej.


Instalowanie sterownika z pliku INF w Systemie Windows

Co prawda Windows XP posiada dużą bazę sterowników, jednak polecane przez producenta mogą być nowsze i istnieje niebezpieczeństwo, że np. płyta główna komputera nie będzie


wykorzystywana w 100%. Przykładowo sterownik z Windowsa jest starszy i nie obsługuje niektórych funkcji, które zostały dodane niedawno, przez co płyta może np. chodzić dużo wolniej.

Jak to jest robione =- krok [po kroku !|\\ ➔ Uruchamiamy Menadżer urządzeń


➔ W tym oknie zaznaczamy urządzenie którego chcemy instalować sterowniki.


➔ Następnie wybieramy menu kontekstowe i wybieramy Aktualizuj sterownik

➔ Teraz wyświetli się okno z pytaniem, czy komputer ma się połączyć z witryną ➔ Microsoft Update – w celu odszukania oprogramowania w tym wypadku wybieramy : Nie, nie tym razem.


➔ Następnie wybieramy opcję Zainstaluj z listy (zaawansowane)

➔ W kolejnym etapie wybieramy opcję Nie wyszukaj, wybiorę sterownik do zainstalowania

➔ Wybieramy przycisk z dysku , podajemy ścieżkę INF, potwierdzamy OK. jeżeli sterownik przeznaczony jest do tego urządzenia to zostanie przeprowadzona instalacja


Źródło : Podręcznik Moodle

Instalowanie sterowników innych kart  

Sterowniki - jak je zainstalować

Advertisement