Page 1

VIRÁLNÍ MARKETING

Bc. Pavel Herman


Blog a V-log ●

Slovo „blog“ - vzniklo stažením anglického „web log,“ což v češtině „webový zápisník,“ a zkrácením slova „weblog.“ Zkrácená verze „blog“ byla vytvořena Peterem Merholzem v květnu roku 1999 na frázi „we blog.“ Mikroblogy – svojí délkou obvykle nepřesahují 160 znaků (délka jedné SMSky). Mezi nejoblíbenější mikroblogovací servery patří Twitter. Členové komunity uživatelů blogu mohou odebírat novinky prostřednictím RSS a sledovat aktivitu blog(g)era na sociálních sítích. Vlog – zkratka termínu „Video blog.“ Vlog je v podstatě blog, který obsahuje videa, nikoliv textový obsah. Většinou se jedná o instruktážní videa či pravidelné shrnutí novinek. Vblog znamená vizuální foto a videoblog.

Blogovací servery – Aktualne.cz, iDnes.cz, Respekt.cz, Blogger.com

Ukázka: http://vasevec.parlamentnilisty.cz/uzivatel/pavelherman/blogy


YouTube.com ●

YouTube.com je největší internetový server pro sdílení videosouborů. Založen byl v roce 2005 a společnost Google jej o rok později zakoupila za 1,65 miliard dolarů. Český YouTube.cz navštíví měsíčně 4,2 milionů unikátních českých uživatelů. Podle průzkůmů jej v květnu 2012 navštívilo alespoň jednou 82 % lidí připojených k internetu v ČR.


Webové stránky ●

Internetové stránky na web systému eStránky.cz: http://www.estranky.cz, které jsou v základních verzích zadarmo a s velmi jednoduchým ovládáním. Výhody: úspora na zpoplatnění domény a není nutná znalost tvorby webu a programování. V ostatních případech jsou pro tvůrce webů dobré stránky: http://jakpsatweb.cz Stránky Webnode – jedná se o komplexní on-line nástroj pro snadnou tvorbu a správu webových stránek bez potřeby cokoliv instalovat a konfigurovat.


Sociální sítě ●

Služba, která registrovaným členům umožňuje vytvářet osobní (či firemní) profil pro komunikaci, sdílení informací, fotografií a videí či provozování chatu.

Facebook.cz a Google+ - tradiční sociální sítě

Twitter.com – mikroblogovací síť

MySpace.com – populární sociální síť v USA

Vkontakte – VK.com – sociální síť ruského původu

RenRen.com – čínská sociální sít

BaiDu.com – čínský vyhledávač

LinkedIn.com – sociální síť orientovaná na business a pracovní vztahy. Personální agentury jej využívají k pracovním nabídkám. Last.fm – sociální hudební síť (vytváří také žebříčky interpretů a písniček).


Knižní „Booktubeři“ ●

Jedná se o knižní V loggery propagující knihy pomocí tvorby krátkého spotu či videa. Videa jsou umisěna na webové stránky a sociální sítě. Webové stránky: www.zivotsknihami.cz


ShutterStock.com Více než 50 milionů fotografií, vektorů, videií a hudebních skladeb.


Electrocomix Alan Moore vyvinul aplikaci s jejíž pomocí můžeme vytvářet komix, a to bez nutnosti umět kreslit. Electricomics toolkit poskytne uživatelům možnost vytvořit si svůj vlastní Electricomics. Ocasta Studios vytváří aplikace a open source sady nástrojů ve spolupráci s telentovaným týmem vypravěčů, umělců a výzkumníků. Webové stránky: www.electricomics.net


Hashtagy ●

Označení řádku s komentářem, který je doporučené sledovat Slovo nebo fráze označené znakem „#“ (tzv. křížek či hash). Využívá se k „jednoznačnému“ označení článků, dokumentů a příspěvků Používá se na sociálních sítích a mikroblozích.

ODS #volim_pravici

KSČM #moje_srdce_bije_vlevo


Instagram ●

Instagram je volně dostupná aplikace pro Apple, Android a Windows Phone 8, která svým uživatelům umožňuje sdílení fotografií. Aplikace umožňuje snadné sídlení fotografií na další sítě jako Facebook, Twitter, Flickr.


BeFunky.com ●

BeFunky.com je jednoduchý nástroj pro úpravu fotografií. Můžete zde sehnat spoustu obrázků nebo upravovat vlastní fotografie. Nemusíte ztrácet čas s prací v grafických programech, např. GIMP a PhotoShop.


Canva.com ●

Canva.com – nástroje grafického desingu webových stránek. Poskytuje přístup k více než milionu fotografií, grafice a fontům. Nástroje se používají pro tvorbu webových a tištěných médií.


OBSPROJECT.com @ BAMBUSER.com @ Mixcloud.com ●

OBS (Open Broadcaster Software) PROJECT je otevřený vysílací software pro záznam a živé vysílání.

Poskytuje v reálném čase zdroje a zařízení pro digitalizaci, složení scény, kódování, nahrávání a vysílání. Bambuser.com – poskytuje interaktivní vysílání z mobilních telefonů a kamer na internetu.

Mixcloud.com @ Soundcloud.com jsou online streamové služby, které umožňují poslech a šíření rozhlasových pořadů, směsí DJ a podcastů. Internetová adresa: Masarykovy demokratické akademie www.mixcloud.com/masarykova_akademie/


SlideShare.net ●

● ●

SlideShare je web 2.0 založený na slide hostingových službách. Uživatelé mohou vkládat soukromé nebo veřejné prezentace ve formátech PowerPoint, PDF, Keynote nebo OpenDocument.

Podporuje dokumenty, PDF, videa webové semináře.

Vhodný pro vzdělávání a elearning.

Guerilla marketing http://www.slideshare.net/PavelH erman33/guerilla-marketing-a-jeh o-projevy

Podobné webové stránky: Scribd.com – digitální knihovna, kde najdete ebook, audioknihy a komiks. Issuu.com – platforma je zdarma pro publikování časopisů, katalogů a novin. www.issuu.com/pavelherman Docstoc.com – elektronické úložiště pro dokumenty. Cílem je poskytovat profesionální finanční a právní dokumenty pro podnikatelskou sféru.


Prezi.com ●

Prezi.com je cloudový prezentanční software. Používá zoom uživatelské rozhraní (ZUI), který umožňuje uživatelům zvětšení a zmenšení jejich prezentace. Umožňuje zobrazovat a procházet informace v rámci 2,5D nebo v paralaxy 3D prostorové ose. Webové stránky: https://prezi.com/mnc7ocrwjanq/un ited-study-session-april-2015-str asbourg/


PopcornMaker ●

Popcorn Maker umožňuje snadno remixovat a sdílet webová videa. Z vlastního prohlížeče je tak možné přidávat obsah v reálném čase na jakékoliv video, fotografie, mapy, odkazy. PopcornMaker web: https://popcorn.webmaker.org


LINE.DO ●

LINE.DO pomocí tohoto nástroje můžete vyprávět příběhy. Můžete zde vytvářet historické prezentace z oblasti kultury, zábavy, historie, vědy a životního stylu. Historie ženské nemoci:

https://line.do/ww/historical-female-disea ses/gkp/vertical


Email Marketing MailChimp.com – základní verze je zdarma.

SmartEmailing.cz – jednodušší orientace včetně českého jazyka.

Se znalostí (částečnou) HTML Výhodou je jednoduché a intuitivní ovládání. a CSS to zvládne každý. Tvorba formuláře je poměrně Nastavování v systému není přehledné a je zbytečně složité. jednoduchá, kdy každý formulář je vidět a můžete jej editovat. Finanční možnosti: nejlevnější Finanční možnosti: nejlevnější verze stojí 10 USD na měsíc, verze stojí 1.788 Kč s DPH což je přibližně 2.280 Kč na na jeden rok. jeden rok.


Svobodná umělecká díla I. CreativeCommons.org je americká nezisková organizace, která si klade za cíl rozšiřovat díla dostupná veřejnosti k legálnímu využívání a sdílení. Nabízí škálu různých licenčních témat, která držitelům autorských práv umožňují nabídnout některá práva na uživání díla veřejnosti, zatímco jiná práva jim stále zůstávají. CZ: www.creativecommons.cz

DeviantArt.com – umělecký komunitní web. Poskytuje prostor jakémukoliv umělci, fotografovi nebo spisovateli k publikování a diskuzi nad jejich dílem. Humanart.cz - je český komunitní server určený pro komunitu fotografů, grafiků, hudebních skladatelů a literátů. FreeMusicArchive.org – interaktivní knihovna, která je zdrojem pro posluchače, podcastes, výrobce a remixy. Užití jednotlivé hudby se liší a je určeno samotnými držiteli práv.


Svobodná umělecká díla II. Kickstarter.com je internetová platforma pro crowdfundingové financování projektů, která podporuje kreativní projekty z oblasti filmu, her, hudby umění či technologické inovace. Jedná se o shánění peněz na financování různých projektů cestou oslovování široké veřejnosti. Je zakázáno vytvářet projekty, které nepatří alespoň do jedné z vyjmenovaných kategorií: umění, komiksy, tanec, design, móda, film, jídlo, hry, hudba, fotografování, publikování, technologie a divadlo.

Zákaz pro projekty obsahující nevhodný či urážlivý obsah (alkohol, kosmetika, drogy a pornografie). Sponzorem se může stát kdokoliv, kdo přispěje alespoň na jeden projekt v minimální částce jednoho dolaru. Autoři nesou plnou zodpovědnost za svůj projekt, a tak také mají 100 % podíl ve vlastnictví projektu.


Svobodný software Svobodný software (open source) umožňuje uživatelům zdarma využívat operační systémy, kancelářský balíky, grafické a multimediální programy. Vlastnictvím open source tak nemusíte kupovat ani stahovat nelegální software.

Příklady svobodného softwaru:

Svobodný software zahrnuje:

Webové prohlížeče: Firefox, Chrome

Svobodu programu pro všechny účely; Svobodu pro studium zdrojových kódů včetně úprav; Svobodu pro redistribuci kopií; Svobodu vylepšovat a měnit upravené verze pro veřejné použití.

Grafické editory: GIMP, Blender, Inkscape

Svobodný software se tak stává alternativou ke komerčnímu softwaru. Jeho vývoj obvykle probíhá za přispění velkého množství dobrovolníků.

Operační systémy: Linux, BSD a Android Kancelářské balíky: Open Office a Libre Office

Multimediální přehrávače: VLC, Totem, Mplayer Komunikační software: Pidgin, Miranda IM Hry: Frozen Bubble, Battle for Wesnoth, OpenArena, MegaGlest, TuxRacer, SuperTuxKart, OpenTTD.


Mobilní / Aplikace I. ●

VINE – vizuální twitter. Nesdílíte text, ale šestivteřinové video.

Nauč se pravopis – obsahuje taháky na nejčastější chytáky. Doulingo – můžete se učit jeden ze světových jazyků ve své mateřštině. Picbadges – odznaky na profilovou fotografii, např. SPD https://www.picbadges.com/com munity/559f927d844a9d58711887 5a

Photo Editor By Aviary – jednoduchá a rychlá úprava fotek, podobně jako Instagram nebo Snapseed (filtry, rámečky, možnost dopisovat text). Flickr – internetové fotoalbum, spravuje a automaticky třídí fotky. Looksery – umí upravovat selfie i video. V reálném čase vyhladí pleť, změní barvu očí.


Mobilní / Aplikace II. ●

Magisto – snadná editace videa, hudební podkresy nebo zvukové efekty. Hyperlapse – tovření časosběrného videa (aplikace disponuje stabilizací obrazu).

Lapse It – natáčení časoběrů (nastavení: jak často se má scéna vyfotit, natáčení trvat).

Carberus – ve ztraceném telefonu můžete někoho vytočit, přes web si vynutit focení; vyfotit zloděje, když chce telefon odemknout.

Pocket – pokud nemáte čas číst, uložte si to, články jsou totiž ukládány offline. Feedly – přísun všech oblíbených zpravodajských kanálů. Eset Mobile Security – komplexní ochrana před viry, ale umí i fotopast na zloděje. Applock – vybrané aplikace je možné zamknout a opatřit PINem.


VIRÁLNÍ MARKETING

Virální marketing  

Blog a V-log, Youtube.com, Webové stránky, Sociální sítě, Knižní "Booktubeři", Shutterstock.com, Electrocomix, Hashtagy, Instagram, BeFunky....

Read more
Read more
Similar to
Popular now
Just for you