Page 1

HLAS PRO SEVER

ZVOLTE SI

TÝM PRO

BRNO-SEVER

Představujeme vám tým pro Brno - sever, který už má ledaco za sebou, ale také mu nechybí chuť a odhodlání postavit se za svou městskou část. Máme elán hledat prospěšná řešení, pracovat pro své okolí a sousedy a dotáhnout nápady a myšlenky do konce.

Parkovací dům v areálu Dětské nemocnice

Aktuální záměr vedení města Brna řešit problematiku parkovacích míst jejich prostým zpoplatněním je nesmyslem také vůči návštěvníkům Dětské nemocnice. Již nyní rodiče dětí, přijíždějící nikoli v ideálním duševním rozpoložení spojeným s nemocí potomka, hledají komplikovaně místo k zaparkování. Jak jinak, než na úkor rezidentů, bydlících v okolních domech. Řešením, které sociální demokraté jednoznačně prosazují a podporují, je výstavba parkovacího domu přímo v areálu nemocnice. „Jako stavební

inženýrka si umím představit několikapodlažní parkovací stání, do kterého by osobní vozy najížděly z Kunzovy ulice a vyjížděly téměř samospádem dolů do třídy Milady Horákové. Ať klasický průjezdní nebo automatizovaný parkovací dům, umístěný pod zelenou střechou, by mohl sloužit návštěvníkům i zaměstnancům.“ - Shrnuje vstřícné stanovisko svých kolegů k dlouhodobě problematickému parkování v bezprostředním okolí Dětské nemocnice místostarostka Ing. Kateřina Kalinová.

ZVOLTE SI TÝM PRO BRNO-SEVER www.cssdbrno-sever.cz a

/cssdbrnosever


Co se v uplynulém volebním období podařilo V komunální politice jde vždy o konkrétní problémy. Mnohdy se jedná o dlouho připravované projekty, ale i o zdánlivé maličkosti, vyžadující stejné nasazení, píli i důslednost. Na této mapě se můžete seznámit s úkoly, které se podařilo realizovat v minulých čtyřech letech. Na další výsledky naší práce se můžete podívat na www.cssdbrno-sever.cz.

Pumptracková dráha Pro malé i velké sportovce jsme zbudovali pumptrackovou dráhu, která dostala ve druhé etapě živičný povrch pro větší komfort, bezpečnost i širší využití (kola i longboardy).

LESNÁ

Rekonstrukce zahrádkářské cesty z Lesné do Obřan

Zrekonstruovali jsme pomocí recyklátu dříve převážně nesjízdnou spojovací cestu pro zahrádkáře.

Kluziště Na hřiště u základních škol Jugoslávská a Milénova jsme pořídili umělá plastová kluziště pro děti i dospělé. Do budoucna počítáme s jejich využíváním bruslaři i v letních měsících.

ČERNÁ POLE

Rekonstrukce bytových domů a vybudování podzemních garáží pro 126 aut Podařilo se zrekonstruovat bytový komplex Merhautova 13, který se skládá z deseti bytových domů a zahrnuje 207 bytů. Současně bylo ve vnitrobloku vybudováno podzemní parkoviště s kapacitou 126 míst. Také byla dokončena rekonstrukce trojice domů Vranovská 17 a, b, c, které nyní reprezentuje 48 moderních bytů.

ZÁBRDOVICE

Opravy chodníků

Do oprav chodníků po celé městské čás bylo investováno více než 4,5 milionu korun


é městské části 5 milionu korun.

Rekonstrukce KD v Soběšicích Zrekonstruovány byly vnitřní prostory včetně nových toalet a zázemí restaurace. Výrazným prvkem je i nová fasáda celé budovy. Obnoveno bylo jeviště v sále, pořízena nová opona a sanována vlhkost v prostorách pod a za jevištěm. Ty jsou nyní připravovány pro klubovnu místních skautů.

Vybudování podzemních kontejnerů na náměstí SNP a v lokalitě Majdalenky Uklidili jsme nevzhledné plastové kontejnery pod zem. Tříděný odpad s větší estetikou.

Parkování V Seifertově ulici jsme zřídili dočasné náhradní plochy k parkování v době blokového čištění na Lesné.

Oprava zdi v parku Marie Restituty Opravili jsme nestabilní zeď okolo parku Marie Restituty a zrekonstruovali jeho zeleň. Pro větší bezpečnost jsme oplotili dětské hřiště.

Park Tišnovka

HUSOVICE

Dovedli jsme k realizaci nový park v zanedbané lokalitě na tělese bývalé stejnojmenné železniční trati. Kromě relaxace si zde mohou návštěvníci zahrát i petanque, zacvičit na posilovacích strojích nebo využít veřejné ohniště.

Výsadba jarních cibulovin Na Lesné, v Soběšicích, Černých Polích i Husovicích jsme vysadili okrasné záhony narcisů, tulipánů a ozdobného česneku, které nabízejí v jarních měsících svěží pohled na stovky barevných květů.

3

Neslibujeme, řešíme Neslibujeme, problémy problémy řešíme!

2

SOBĚŠICE


Naše cíle v následujícím volebním období V naši městské části je stále co zlepšovat, čeká nás spousta práce a hledání nových řešení. Na této mapě se můžete seznámit s nápady a úkoly, které chceme otevřít a realizovat v dalším volebním období 2018-2022. Na více našich nápadů se můžete podívat na stránkách www.cssdbrno-sever.cz.

Sportoviště při ulici Loosova

Vybudujeme nové herní hřiště pro míčové sporty a dětské vyžití.

Nová parkovací místa v Ibsenově ulici Prověříme možnost vybudování montované stavby parkovacího domu na pozemku stávajícího veřejného parkoviště, který by mohl několikanásobně zvýšit stávající kapacitu.

LESNÁ

Parkurové hřiště Blažkova

Na nevyužité ploše při ulici Blažkova zamýšlíme vybudovat další sportoviště, například ve stylu parkourového hřiště.

ČERNÁ POLE

Podpoříme co nejrychlejší rekonstrukce ulic Lesnické a Merhautovy Projektování a přípravy trvají nepřijatelně dlouho. Soustavným upozorňováním a medializací chceme donutit správce městských komunikací, aby konali a rekonstrukce zahájili prioritně, bez dalších odkladů.

Veřejná pítka Do parků městské části instalujeme veřejná pítka pro občany i jejich čtyřnohé mazlíčky.

Nový domov pro seniory Projednáme možnost rekonstrukce domu Bratislavská 71 na domov pro seniory.


SOBĚŠICE

Zpevnění prošlapu do Divišovy čtvrti a k prodejně Billa Zpevníme, prošlap okolo domu Třískalova 10a, jenž je zkratkou ze zastávky MHD pro obyvatele Divišovy čtvrti a oblíbený prošlap podél ulice Okružní od Jurkovičovy ulice až k prodejně Billa.

Rekonstrukce hřiště v ulici Marie Majerové Proměníme zanedbanou plochu na multifunkční hřiště s možností hry streetballu, pro inline bruslení a s lezeckou stěnou pro začátečníky i mírně pokročilé.

Vodní park Valchařská Chceme využít náhonu podél ulice Valchařská v místech pomníku Dr. Miroslava Tyrše k vybudování relaxačního vodního parku.

HUSOVICE

Byty pro mladé rodiny Rekonstrukcí zchátralého domu Vranovská 44 chceme získat nové byty například pro mladé rodiny.

ZÁBRDOVICE

Nedostatek parkovacích míst je celoměstským problémem Chceme se intenzivně zabývat problematikou dlouhodobého parkování v ulicích naší městské části. Potřebujeme více míst pro denní užívání. Řešením se mohou stát pouze nové parkovací domy a odstavná parkoviště, na jejichž budování lze čerpat prostředky z dostupných fondů. Regulace parkování ano, ale zdarma. Zpoplatnění nic neřeší!

5

Jsme připraveni, víme, kde začít!

4


Představujeme vám

tým pro Brno-sever

Kateřina

Kalinová 56 let | vdaná | dvě dcery Ne každý máme to štěstí, že prožijeme víceméně celý život tam, kde jsme se narodili. V pevném a trvalém kontaktu se svými nejbližšími, ať už se jedná o rodinu, spolužáky, sportovní partu a vůbec přátele. Uvědomuji si tuto skutečnost pokaždé, když na obrazovce vidím zoufalé běžence, nebo čtu v novinách o lidech, kteří jsou donuceni si úporně v současném rozhádaném světě hledat nový domov. O to více mne uspokojuje, když vnímám, nebo se dokonce podílím na pozitivních změnách a proměnách svých Černých Polí. Z dětství si pamatuji, jak jsme na svazích budoucí Lesné sáňkovali a lyžovali. Dobrodružné hry mezi rostoucími paneláky pak vystřídala léta strávená v jedné z nejmodernějších škol v Nejedlého ulici. Dnes tu na konzervatoři vyrůstají příští baletky a divadelní tanečníci, na jejichž role v „Mahence“ nebo u „Janáčků“ se skutečně těším. Ale i u nás na „severu“ se kultuře daří. Lákavé pořady přivádějí na „Musilku“ návštěvníky z celého Brna, podpora a dotace Kulturnímu středisku Omega jsou dobře zhodnocovanou investicí. Já jsem po absolvování gymnázia v Husovicích zamířila na stavební fakultu. To mi umožňuje být aktivně při tom, když se proměňuje, ožívá a zvelebuje část Brna, kterou mám nejraději. Nejen prací je živ každý z nás, a proto při úvahách a podpoře projektů, ať z úrovně městské části, takzvané „celoměstské“ radnice nebo krajského úřadu, myslím částečně a sobecky také na sebe, aby totiž v Černých Polí a jejich okolí přibývalo co nejvíce zeleně.

Místo na celý život

Za svými tetami do Soběšic už nechodím odpočívat na zahradu tak často, jako mne můžete potkat v zahradě vily Löw-Beer. Tu jsem si zamilovala od chvíle, kdy se při Drobného ulici navrátila do své původní krásy, tentokrát nikoli pro jedinou rodinu, ale pro každého z nás, co vyhledáváme tyto oázy ticha a ptačího zpěvu uprostřed ulic plných aut.

Pavel

Boleslav 34 let | ženatý | dva synové Jsem rodák z Černých Polí, kde moje rodina získává životní zkušenosti již šestou generaci. Městskou část vnímám jako odkaz, který jsme převzali a ve správný čas opět předáme. Je na každém z nás, jak se k tomu postavíme. Osobně se snažím druhé nehodnotit, uznávám svobodnou mysl a volbu názoru. Fungování městské části si představuji jako mechanický strojek s ozubeným soukolím, který je součástí vyššího mechanismu. O takový strojek je třeba pečovat a spravovat ho. I zdánlivě banální zásah může s jistou dávkou neznalosti či nepromyšlenosti způsobit nečekanou škodu. Domnívám se, že v naší městské části máme skvělé prostředí k životu, jeho udržování je pro mne jednoznačnou prioritou. Proto se ucházím o pozici zastupitele. V uplynulém volebním období se mi na

Mít kde zaparkovat pozici radního městské části podařilo například dosáhnout vytvoření náhradních parkovacích míst v ulici Seifertova v době blokového čištění přilehlých komunikací. V budoucnu bych se právě na problematiku parkování na Brně-severu rád zaměřil, mám již několik konkrétních nápadů na řešení dlouhodobého odstavného parkování, třeba úpravou dopravního značení. Spolu se svou ženou vychováváme dva kluky, kteří navštěvují místní mateřskou a základní školu. Rádi s nimi jezdíme na kolech, proto jsme uvítali záměr pumptrackového hřiště nad Lesnou, kterému v minulém roce městská část instalovala asfaltový povrch. Se syny mě také často můžete potkat na dětském hřišti ve Schreberových zahrádkách.


Radmila

Vondráková 53 let | vdaná | dvě dcery

Divišku místním závidím

Černá Pole mám dobře prochozená. Nejdříve ve společnosti vlčáka Ashleiho, pak v partičce puberťáků, později jsem „mapovala“ ve dvou spíše tiché kouty. V další etapě života jsem tlačívala kočárek a pak jako nestíhající pracující žena přebíhala kvapíkem mezi domovem a pracovištěm. Proto vím, že je naše městská část krásným místem k bydlení i pro život. Politikou aktivně žiju od roku 1995 a přes ztráty ideálů, hlavně v posledním pětiletí a minulých několika měsících, si stále ještě myslím, že prosazovat zásady zdravého rozumu a principy demokracie má smysl. Profesí jsem dětská lékařka, pracuji jako praktická lékařka pro děti a dorost opět zde v naší městské části na poliklinice Lesná. A v té troše volného času, který mi zůstává, velmi ráda cestuji, čtu knížky a tancuji – společně s manželem již řadu let – zatím nepříliš rozšířený

kolektivní Square Dancing. Když potřebuji dobít kvapem mizící energii, hledám ji v tichých saunách a ve cvičení jógy. Ráda také chodívám do „Divišky“. Domečky v bývalé Divišově kolonii nalepené jeden na druhý si zachovaly osobitý ráz i romantiku. Dnes vykoupenou obtížnou dopravní dostupností a izolací. Na tomto kousku naší čtvrti jsou nejúžasnější zdejší lidé. Dokázali najít společnou sílu se vzepřít uspěchané době, soustředit se na společné věci okolo sebe, takže vědí, jak se jmenují sousedé, ke komu patří babička sedící na lavičce a čí pes právě utekl. Společně organizují báječné akce od dětských dnů, přes zdobení vánočního stromu až po uchvacující kulturní zážitky koncertu v místní La Skale, vlastně bývalém kamenolomu. Je to místo, kde mám spoustu přátel a moc ráda se za nimi vracím.

Helena

Pluháčková 34 let | vdaná | dcera

Starosti máme společné

Brno sever je pro mne domovem od dětství, vychovávám zde i své dítě, nejen proto mi záleží na budoucnosti naší městské části. Podle mého potřebuje dlouhodobější záměr, kam by měla městská část směřovat. Jak chceme, aby vypadala pro naše děti a třeba jejich děti. Většinu bychom měli řešit preventivně. Je třeba nastavit problematiku tak, aby nebyl problém v ní pokračovat i pro někoho jiného. Jako komunální politička se soustředím na blízké okolí, podobně jako každý z nás. Stejně mne trápí stav ulic Lesnické nebo Merhautovy. Také řeším, je či není-li posekaný trávník, odklizený sníh, vyvezená popelnice, znovu opravená či opět zničená lavička v parku Marie Restituty nebo ve „Šrébráku“. Zkrátka všední starosti, ovšem s pocitem

o poznání větší spoluodpovědnosti. Dnes a denně řeším parkování a jsem ráda, že jsem měla možnost hlasovat o současném návrhu rezidentního parkování. To situaci neřeší, je potřeba naprosto jiný koncept. Musí se začít od hlavy a ne od paty. Tím jsou pro mě odstavná parkoviště, opravdové zvýhodnění rezidentů, nejen vybíraní poplatku bez minimálních jistot. Právě proto je tolik důležitá komunikace a spolupráce. V minulých letech jsem byla řadovou zastupitelkou a členkou komise pro životní prostředí a místní hospodářství. Mnohé se podařilo zlepšit, a proto bych ráda v této práci pokračovala a měla tedy možnost se aktivně spolupodílet na rozvoji Brna-severu.

David

Rašovský 42 let | ženatý

Lesná rájem pro sportování Když jsem po vysokoškolských studiích hledal příznivé místo pro bydlení, které by splňovalo požadavek na bezproblémové spojení do centra Brna a současně neznamenalo, že bydlím uprostřed velkoměsta, padla logická volba na Lesnou. Ta i dnes představuje unikátní spojení klasických bytových domů s velkým množstvím volně přístupné zeleně. Po často náročném dni v práci vyhledávám přiměřené odreagování, abych získal dostatečnou energii do dalšího dne. A právě tím mi Lesná, jako sportovnímu nadšenci, jedinečně vyhovuje. Ve volném čase chodívám běhat do Čertovy rokle,

jak mi vychází čas, zajdu do Lanového centra, na tenisové kurty, do fitness studia nebo do plaveckého bazénu na Halasově náměstí. Proto si myslím si, že je třeba cíleně podporovat právě tyto možnosti pro volnočasové sportovní aktivity na našem „Severu“. Stejně tak je důležité, aby potřebnou podporu ze strany samosprávy dostávaly sportovní svazy a kluby. Letos zatím sportovci dostali na svou činnost od radnice 1,5 mil. korun. Do budoucna musí být finanční podpora ze strany místní samosprávy nejen zachována, ale dle možností rozpočtu ještě adekvátně navyšována.

7

Slušně a s rozumem

6


Jsme tým pro Brno-sever Sami jsme tady vyrostli a teď zde vychováváme svoje děti. Proto se chceme starat o naši městskou část.

Seznamte se s kompletní kandidátní listinou ČSSD do zastupitelstva městské části Brno-sever. Kalinová Kateřina, Ing. | 56 let | stavební inženýrka, místostarostka

Balšínková Jana,Mgr. | 56 let | speciální pedagog Hakl Rostislav, Ing. | 66 let | místostarosta

Boleslav Pavel Ing. | 34 let | geodet

Šikula Petr Bc., DiS. | 33 let | OSVČ

Vondráková Radmila,MUDr. | 53 let | dětská lékařka Pluháčková Helena Ing., Ph.D. | 34 let | akademický pracovník Rašovský David, Mgr. | 42 let | advokát Řičánková Martina | 44 let | účetní Nekvapil Josef, Mgr., Mgr., Ing. | 44let | manažer Musil Jan, JUDr. | 71 let | právník Melichar Jan, Mgr. | 57 let | PR, vedoucí správy sítě Babiček Petr,Ing. | 42 let | analytik, technolog Rejc Filip | 35 let | hlavní plánovač VeselýJaromír, PhDr., CSc. | 61 let | archivář

Palička Radek | 35 let | automechanik Daněk Josef | 34 let | technik průmyslových podlah Frantová Lucie | 31 let | asistent pedagoga Heřmanský Lukáš | 34 let | správce distribuční sítě Zdražil Vladimír, RNDr. | 81 let | VŠ pedagog Paličková Soňa | 31 let | zdravotní laborantka Zajíčková Renata | 32let | prodavačka Kříž Jakub | 25 let | servisní technik Smutková Zdeňka | 72 let | učitelka

Kocman Petr, Ing. | 68 let | důchodce

Kocourková Blanka, Ing., CSc. | 71 let | vědeckovýzkumný pracovník

Frank Jáchym,Ing. | 54 let | ekonom

Kučerová Stanislava, PhDr., Prof. | 90 let | emeritní děkanka

Křížová Barbora | 47 let | asistent pedagoga

Kevrič Roman | 34 let | prodejce

Novotný David | 41 let | úředník státní správy

Palička Jaroslav, Ing. | 56 let | strojní inženýr

Smutek Lubomír | 74 let | stavební technik

Ondrušková Jana | 36 let | vychovatelka

Štěpánek Miroslav, Ing. | 70 let | báňský inženýr

ZVOLTE SI TÝM PRO BRNO-SEVER


Millions discover their favorite reads on issuu every month.

Give your content the digital home it deserves. Get it to any device in seconds.