Page 1

Wymarzony e-podręcznik Wykonali: Paweł Fronia i Jakub Bias


E-podręcznik E-podręcznik jest książką w formacie elektronicznym, którą możemy odczytywać za pomocą różnych urządzeń wielofunkcyjny, lub do tego przeznaczonych.


Platforma E-booki mogą być odczytywane na komputerach, tabletach, smartfonach, a także na specjalnych czytnikach. Najlepszym wyborem platformy jest Specjalny czytnik,p który posiada ekran e-ink ( z ang. Elektroniczny atrament). Pozwala on na najwygodniejsze i najzdrowsze dla oczu czytanie, najbardziej też przypomina książkę papierową.


Czytanie e-book贸w na komputerze


Smartfon


Tablet


E-czytnik z Eink Pearl


Cechy wymarzonego e-podręcznika Idealny e-podręcznikpowinien: być wygodny w obsłudze, pozwalać na to co normalna książka, np. robienie notatek, a tekże oferować dodatkowe treści, materiały i pomoce, niedostępne w zwykłym ( papierowym) wydaniu, np. hiperłącza przy niektórych terminach, odpowiedzi do zadań.


Przykłądowa funkcja – wypełnianie zadań po kliknięciu w odpowiednią opcję


Możliwość przekierowania czytelnika do innych źródeł, np. film


Możliwość robienia notatek


Podsumowanie Idealny e-book powinien oferować nam to samo co zwyczajny podręcznik, czyli komfortowe czytanie i robienie notatek, a także ułatwiać nam dostęp do dodatkowej wiedzy i ułatwiać życie, np. przez podpowiedzi do zadań i linki do dodatkowych materiałów w sieci.


KONIEC Wykonali: Paweł Fronia, Jakub Bias

Wymarzony e podręcznik pptx  
Wymarzony e podręcznik pptx  
Advertisement