Page 1


<p> Indeks </p> <ul style=”list-style: none”> <li>1. opis znaczenia logo </li> <li> 2. budowa znaku </li> <li> 3. kolorystyka </li> <li> 4. warianty dodatkowe - działy </li> <li> 5. pole ochronne i wielkości minimalne </li> <li> 6. firmowy krój pisma </li> <li> 7. zastosowanie logo </li> <li> 8. przykładowe zastosowania </li> </ul>


<p> 1. opis znaczenia logo </p> Logo typograficzne Grupy Spot sp. z o.o. nawiązuje do odwołania znakowego SGML (ang. SGML character references). W języku SGML to zestaw kodów postaci &kod;. Służą do jednoznacznego zapisu różnych znaków, gdy niemożliwe jest ich bezpośrednie wpisanie. Odwołania znakowe są używane również w aplikacjach SGML (głównie HTML), a także w języku XML (będącym podzbiorem SGML) i jego aplikacjach (np. XHTML). Znak i jego nawiązanie do kodu jest podstawowym elementem identyfikacji wizualnej, budujący wizerunek marki. W logo użyty został krój pisma o nazwie „Source Sans Pro“ stworzony przez Paula D. Hunta, zaprojektowany pod kątem użytkowania w oprogramowaniu. Bazą do stworzenia encj &; był krój pisma Myriad Pro. Czerwone elementy nawiązują do kolorystyki znaczenia elementów kodu.


<p> 2. budowa znaku </p>

<p> Konstrukcja </p> Konstrukcja logo jest oparta na jednostce miary „a“, której wartość jest równa szczerokości trzonu litery t. W logotypie zastosowano ujemny tracking między literami „p“, „o“.


<p> 3. kolorystyka </p>

<p> Podstawowa wersja kolorystyczna logo </p> Logo umieszczane jest zawsze na tle koloru innego niż czarny i czerwony. W podstawowej wersji kolorystycznej jest to kolor biały. Elementy encji „&;“ są tego samego koloru (czerwony), natomiast napis jest czarny. Tabela ponżej zawiera wartości kolorów logo w podstawowych systemach kolorystycznych.

CMYK 1/95/83/0

RGB 237/46/56

Pantone red 032

Hex triplet #ed2e38

CMYK 0/0/0/100

RGB 0/0/0

Pantone black EC

Hex triplet #000000


<p> 3. kolorystyka </p>

<p> Warianty kolorystyczne </p> W sytuacjach kiedy konieczne jest zastosowanie innej niĹź podstawowa wersji kolorystycznej logo, dopuszczalne jest zastosowanie go w wersji monochromatycznej i achromatycznej w kilku wariantach kolorystycznych.

wersja achromatyczna i monochromatyczna

wersja achromatyczna negatyw, warianty


<p> 4. warianty dodatkowe–działy </p>

<p> Warianty dodatkowe–działy Grupy Spot sp. z o.o. </p> Logotypy rozróżniające sekcje Grupy Spot sp. z o.o. stosowane są w odpowiednich wersjach kolorystycznych przypisanych do działu, z tytułem stylizowanym na tag oraz elementami „<”, „_” i „/>” w barwie odpowiadajacej sekcji Grupy Spot sp. z o.o. Nazwa działu wyrównana jest do poczatku wydłużenia litery „p” w logo. W dopisie działu użyty został krój pisma o nazwie „Source Sans Pro“ stworzony przez Paula D. Hunta.


<p> 4. warianty dodatkowe–działy </p>

<p> Wersje kolorystyczne działów </p> Tabela ponżej zawiera wartości kolorów logo w podstawowych systemach kolorystycznych.

<Interactive/>

<Games/>

CMYK 1/95/83/0

RGB 237/46/56

CMYK 100/22/0/18

RGB 0/163/209

CMYK 19/0/100/23

RGB 158/196/0

Pantone red 032

Hex triplet #ed2e38

Pantone 306 2X

Hex triplet #00a3d1

Pantone 382 2X

Hex triplet #9ec400

CMYK 0/0/0/100

RGB 0/0/0

CMYK 0/0/0/100

RGB 0/0/0

CMYK 0/0/0/100

RGB 0/0/0

Pantone black EC

Hex triplet #000000

Pantone black EC

Hex triplet #000000

Pantone black EC

Hex triplet #000000


<p> 5. pole ochronne i wielkości minimalne </p>

<p> Pole ochronne i wielkość minimalna logo </p> Pole ochronne stosuje się w sytuacji umieszczenia logo w otoczeniu innej grafiki. Czyste pole wokół znaku nie może zostać naruszone by nie zakłucić jego znaczenia i czytelności. Pole ochronne dla logo Spot wynosi jedną dziesiąto wielkości „a”, czyli szerokość całego znaku.

1/10 a

1/10 a

a

1/10 a

1/10 a

Minimalna wielkość logo to rozmiar logo, w którym wciąż jest ono czytelne. Są to najmniejsze wymiary w jakich możemy zastosować znak. W przypadku logo Spot jest to 15 mm w szerokości logo.


<p> 6. firmowy krój pisma </p>

<p> Typografia </p> W logo zastosowany został został krój pisma o nazwie „Source Sans Pro“ stworzony przez Paula D. Hunta, zaprojektowany pod kątem użytkowania w oprogramowaniu. Bazą do stworzenia encj &; był krój pisma „Myriad Pro” Firmowym krojem pisma stosowanym w materiałach marketingowych jest „Source Sans Pro” Semibold oraz Bold – stosowany w tytułach. W ciągłym tekscie wykorzystany jest krój pisma „Myriad Pro” Regular, opracowany przez firmę Adobe. Zapewnia on maksymalną czytelność tekstu zasadniczego /ciągłego/.

Source Sans Pro Bold ABCDEFGHIJKLMNOPRSTUWYZ abcdefghijklmnoprstuwy 123456789

Source Sans Pro Semibold ABCDEFGHIJKLMNOPRSTUWYZ abcdefghijklmnoprstuwy 123456789

Myriad Pro Regular ABCDEFGHIJKLMNOPRSTUWYZ abcdefghijklmnoprstuwy 123456789


<p> 7. zastosowanie logo </p>

<p> Przykłady właściwego i niewłaściwego zastosowania logo </p> Dopuszcza się zastosowanie koloru innego niż biały, tła logo, a także umieszczenie go w pobliżu innej grafiki i tekstu. W takich przypadkach należy jednak przestrzegać poniższych zasad by znak wciąż był czytelny i aby inne elementy graficzne nie zakłucały jego odbioru. Nie można zapominać o polu ochronnym znaku. Tła stosowane dla logo muszą być kontrastowe w porównaniu do kolorystyki logotypu. W żaden sposób nie można również zmieniać proporcji znaku i poddawać go zniekształceniom. Poniżej znajdują się przykłady niepoprawnego zastosowania znaku.


<p> 7. zastosowanie logo </p> Skalowanie, zmienianie kroju pisma oraz kolorów logotypu.

spot Zabraniane jest umieszczanie logotypu na niekontrastowym tle, zdjęciu, wzorze


<p> 8. zastosowanie w materiaĹ&#x201A;ach reklamowych </p>


<p> 8. zastosowanie w materiaĹ&#x201A;ach reklamowych </p>


<p> 8. zastosowanie w materiaĹ&#x201A;ach reklamowych </p>


<p> 8. zastosowanie w materiaĹ&#x201A;ach reklamowych </p>


Projekt: Paulina Szatanik :)

Ksiega Znaku Grupa Spot  
Ksiega Znaku Grupa Spot  

1. opis znaczenia logo 2. budowa znaku 3. kolorystyka 4. warianty dodatkowe - działy 5. pole ochronne i wielkości minimalne 6. firmowy krój...

Advertisement