Page 21

Β’ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ – ΜΠΑΡΑΖ ΠΑΡΑΜΟΝΗΣ

ΠΑΤΡΙΣ ∆ευτέρα 28 Μαΐου 2012

Ένα «κουβάρι» έγιναν στο τέλος του µατς παίκτες προπονητές και παράγοντες του Θρίαµβου πανηγυρίζοντας την παραµονή στην Β’ κατηγορία.

ΠΑΤΡΙΣ της Δευτέρας

21

Για δεύτερη συνεχόµενη χρονιά οι παίκτες του Θρίαµβου Πύργου έφυγαν πανευτυχείς από το γήπεδο µετά από µπαράζ παραµονής !

ΘΡΙΑΜΒΟΣ ΠΥΡΓΟΥ – ΚΕΡΑΥΝΟΣ ΒΡΙΝΑΣ: 2 – 1

Έχει πάρει τον «αέρα»… των µπαράζ Του Γ. Παπαφωτόπουλου

Σ

την Β’ κατηγορία της ΕΠΣΗ θα αγωνίζεται και την επόµενη περίοδο ο Θρίαµβος Πύργου των Ζώη Υφαντή(πρόεδρος) και Φώτη Σταυρόπουλου(προπονητής), καθώς το απόγευµα του περασµένου Σαββάτου επικράτησε στο γήπεδο Χειµαδιού µε σκορ 2 – 1 του αξιόµαχου Κεραυνού Βρίνας, παρότι του έφτανε η ισοπαλία για να παραµείνει στην κατηγορία! Σε µατς που ξεκίνησε στις 5.30 µ.µ., και τελείωσε όχι στις 7.15 µ.µ. όπως έπρεπε… αλλά στις 7.50 µ.µ., λόγω της ηµίωρης διακοπής που είχαµε στην αναµέτρηση, η οποία λίγο έλειψε να είναι οριστική… αν στο γήπεδο δεν ερχόταν η αστυνοµία για να συνεχιστεί το µατς από το 52 λεπτό ! Καθώς οι διαιτητές Αποστολόπουλος (Πήττας – Καραλής) έφυγαν στα αποδυτήρια, εξ αιτίας των φιλά-

θλων του Χειµαδιού, όπως άλλωστε αναφέρει και ο διαιτητής στο Φ.Α. , που από την άφιξη των διαιτητών στο γήπεδο, αλλά και σε όλη την διάρκεια του αγώνα, και έως το λεπτό της διακοπής, έβριζαν κυρίως τον Αποστολόπουλο αλλά και τον βοηθό του Πήττα , µε αποκορύφωµα το 52’, όταν φίλαθλοι του Χειµαδιού µετακινήθηκαν από την εξέδρα, πίσω από τους πάγκους και την πλευρά του βοηθού Πήττα, µε αποτέλεσµα να τον βρίζουν χυδαία, και να τον φτύνουν! Και όλα αυτά, εξ αιτίας εκείνου του ηµιτελικού του κυπέλλου (Χειµαδιό – Γούµερο 2 – 2), όπου θεωρούν ότι οι Αποστολόπουλος και Πήττας τους αδίκησαν! Στο αγωνιστικό µέρος του µατς Ο Θρίαµβος έχοντας πάρει τον «αέρα»… των µπαράζ(άλλωστε έπαιζε για 3η συνεχόµενη χρό-

Ο Κατσιµπάρδης έχει κάνει το 2 – 0 και πνίγεται… στις αγκαλιές των συµπαικτών του!

νια, καθώς η πρώτη ήταν για άνοδο µε το Γεράκι, και η δεύτερη πέρυσι όπου σώθηκε… κόντρα στον Ηρακλή Π/Β), µπήκε δυνατά στο µατς και µόλις στο 1’ ο Αντωνίου είχε απευθείας κόρνερ στο οριζόντιο δοκάρι! Στο 5’ καλό σουτ του Σπανάκη εντός περιοχής σύριζα άουτ, και στο 7’ οι αµυντικοί πρόλαβαν τον Κατσιµπάρδη που ήταν «φάτσα» µε τον Γρηγορόπουλο. Ο ίδιος µάλιστα στο 15’ ανάγκασε τον Γρηγορόπουλο σε εκπληκτική απόκρουση! Όµως στο 16’ ο «αγέραστος» αρχηγός του Θρίαµβου ∆ήµος Πλέσσας µε σουτ εντός περιοχής στη ρίζα έγραψε το 1 – 0, βάζοντας τα θεµέλια της παραµονής! Προοδευτικά οι του Κεραυνού βγήκαν µπροστά, και στο 21’ σέντρα – σουτ του Πλατανίτη έδιωξε ο Αβραµόπουλος µε την βοήθεια και του δοκαριού! Ενώ στο 25΄ο Ζαχαρόπουλος «φάτσα» µε τον γκολκίπερ σούταρε σύριζα άουτ! Στο

33’ ο Αβραµόπουλος κατέβασε… σέντρα σουτ του Ν. Ψευδού από το «Γ», και στο 34’ γυριστή κεφαλιά του Μπριασούλη έφυγε σύριζα άουτ. Στο 38’ φαουλ στο «Γ» του Μπατζάκα έδιωξε εντυπωσιακά σε κόρνερ ο Αβραµόπουλος, και στο 40’ ο Κεραυνός έχει νέο δοκάρι µε τον Γιαννικόπουλο, χάνοντας µια ακόµα καλή ευκαιρία για γκολ. Όµως το ίδιο σκηνικό είχαµε και στην επανάληψη, µε τον Θρίαµβο να µπαίνει και πάλι δυνατά, και να τελειώνει το µατς στο 50’ , όταν µε απευθείας φάουλ στο «Γ» ο Κατσιµπάρδης έγραψε το 2 – 0! Στην επιστροφή… µετά την διακοπή και στο 67’ ο Ζαχαρόπουλος εντός περιοχής σούταρε ψηλά άουτ, και στο 72’ ο Λειβαδίτης , ανάγκασε τον Γρηγορόπουλο σε νέα εντυπωσιακή επέµβαση στο «Γ» της εστίας του! Το ίδιο και στο 73’ σε φάουλ του Κωτσάκη. Στο 75’ ηταν η σειρά του Αβραµόπουλου σε σουτ του Ζαχαρόπουλου, ο

Αρκετός κόσµος βρέθηκε και σε αυτό το µπαράζ

οποίος στο 87’ µε απευθείας σέντρα – σουτ νίκησε τον Αβραµόπουλο κάνοντας το τελικό 2 – 1, καθώς στο 90’ ο Κωνσταντόπουλος «φάτσα» µε το τέρµα σούταρε σύριζα άουτ(η µπάλα έγλυψε… το δοκάρι). Το µατς ολοκληρώθηκε µε την 2η κίτρινη που είδε στις καθυστερήσεις ο Κωτσάκης, που λίγο πριν όµως, είχε σουτ στο οριζόντιο δοκάρι!

ΘΡΙΑΜΒΟΣ: Αβραµόπουλος, Αντωνίου, Νάκο, Στούκας, Καρυανός, Πλέσσας, Κατσιµπάρδης(60’ Λειβαδίτης), Ψαριώτης, Σπανάκης(87’ Κατσικερός), Κωτσάκης, Αντύπας(47’ ∆ηµητρουλόπουλος).

ΚΕΡΑΥΝΟΣ: Γρηγορόπουλος, Ζαχαρόπουλος, Σπυρόπουλος, Μπατζάκας, Κωνσταντόπουλος, Φωτόπουλος, Πλατανίτης, Μπριασούλης, Γιαννικόπουλος, Ψευδός ∆., Ψευδός Ν.(78’ Κατσαµπός).

Ο αρχηγός ∆ήµος Πλέσσας έχει ανοίξει το σκορ και πανηγυρίζει!