Page 1

Hukuk Büro Yönetimi

www.navilaw.net


avion Consulting, 2011 yılında kurulmuş olan ve günden güne artan portföyüyle sektöründeki lider ve gelişmekte olan şirketlere bilişim ekipmanları kurulumu, işletme ve teknolojik danışmanlık hizmeti, özel software (yazılım) geliştirme ve digital pazarlama / reklamcılık hizmetleri sunan bir danışmanlık şirketidir. Kendi yazılım ve hizmetleri haricinde birçok uluslararası firmanın KKTC’deki distribütörlüğünü elinde bulunduran Navion, geniş bir ekiple, KKTC ve Türkiye’de sektöründe lider birçok şirkete aktif şekilde hizmet vermektedir. Navilaw, Navion Consulting`in 2 yılda geliştirip KKTC`deki avukatlara sunduğu profösyönel bir Hukuk Büro Yönetim Sistemi’dir. Navilaw kullanan avukatlar ve hukuk büroları,

2

müvekkil bilgilerinden dava bilgi ve dokümanlarına, kurumsal hatırlatmalı takvimlerden dava bazlı ön-muhasebe ve hüküm alacak hapisliğine kadar günlük tüm işlevsel ihtiyaçlarını tek bir sistem üzerinden kağıtsız bir çalışma ortamı içerisinde karşılayabilmektedirler. Web tabanlı yapısı sayesinde kullanıcı sayısı limiti olmayan ve internet olan her noktadan ve cihazdan erişebilirlik sağlayan Navilaw, bireysel veya büro halinde çalışan KKTC hukukçuları için doküman ve takvim yönetimini ve iş-süreç takibini pratik ve kolay hale getirmektedir. Çok uygun aylık ücretlerle Navilaw ailesine katılarak işlerinizi ve büro muhasebenizi verimli ve düzenli şekilde takip edebilir, müvekkillerinize daha iyi hizmet vererek karlılığınızı artırabilirsiniz.


Neden Navilaw ? KKTC hukuk mevzuatına uygun Müvekkil ve dava dosya yönetimi Hatırlatmalı dava ve duruşma ajandası Görev dağılımı ve yönetimi Farklı seviyelerde avukat yetkilendirme özelliği Müvekkil erişim portalı Döküman yönetimi ve güncellenmesi Büro avukatları için tartışma platformu / bloğu Barolara kayıtlı tüm avukat ve yargıçların iletişim bilgileri Sisteme entegre taranabilen ‘KKTC Anayasası’ ve ‘Hukuk Sözlüğü’ Detaylı ve özelleştirilebilinen yönetim raporları Dava bazlı gider ve avukatiye hesaplama modülü Dava bazlı ön-muhasebe ve müşteri hizmet raporu oluşturma Günlük döviz kurları entegrasyonu ve çoklu döviz kurlu muhasebe Faizli hüküm alacak (hapislik) hesaplamaları ve taksitlendirme Müvekkil borç listesi Dava tipi bazlı karlılık hesapları ve benzeri yönetim raporları Sisteme entegre e-mail modülü Basit ve anlaşılır arayüzler Kolay raporlama ve döküm (print) alma özelliği İnternet olan her yerden ve cihazdan (mobil dahil) erişim Otomatik güncelleme ve yedekleme Sıfır kurulum ücreti ve aylık çok uygun fiyatlar

3


Navilaw’un Anatomisi

Yöneticiler için hızlı takvim ve hatırlatmalı ajanda

Sistem içi arama

Tüm müvekkil bilgileriniz ve müvekkil bazlı davalar, dosyalar ve muhasebe Dava bilgileri, notları, dokümanları, kararları, tarihleri, istidaları, muhasebesi ve hükümlü hapislik hesapları

Dava harici tüm dosyalarınız ve muhasebesi

Kullanıcının kendi görevlerinin listesi

Büro takvimi, dava ve görüşme tarihleri, görev dağılımı ve hatırlatmalı ajanda Sisteme kayıtlı tüm hukuk büroları ve iletişim bilgileri

Sisteme kayıtlı tüm avukatlar ve iletişim bilgileri

KKTC’deki bölgelere göre tüm yargıçlar

Kullanıcı ayarları, bilgileri ve yetkilendirme paneli

Sistemdeki menüleri kontrol eden yönetici paneli

Geçmiş veya tamamlanmış dava veya dosya bilgileriniz ve dokümanlarınız

4


Çıkış butonu

Kişisel kullanıcı ayarları

Merkez Bankası’ndan otomatik olarak güncellenen kurlar

Avukatlara görev / duruşma atama

Google’da hızlı arama

Büro kullanıcılarının son yaptığı işlemler (newsfeed)

Günlük işler takvimi

Aramalı hukuk sözlüğü

Mahkemeler.net’e hızlı ulaşım

Örnek özet rapor 1: Bölge raporu

Örnek özet rapor 2: Dava raporu

5


Navilaw’un Temel Özellikleri Dava ve Dosya Yönetimi Dava dosyalarınız ve diğer işleriniz (örneğin müvekkil sözleşmeleri, vekaletnameler, danışmanlık, vs.) ile ilgili olarak müvekkiliniz ile yaptığınız ön görüşmelerden başlayıp, davaların açılması ve sonuçlandırılması arasında ve sonrasında yaşanan tüm süreçleri Navilaw ile yönetebilirsiniz. Dava ve müvekkil bilgileri, duruşma günleri, ara kararlar, dava ve dosya notları, mahkeme kararları ve müvekkil muhasebesini müvekkil veya dava bazlı dosyalayabilir, günlük tüm işlemlerinizi kolayca gerçekleştirebilirsiniz.

Hatırlatmalı Ajanda ve Görev Yönetimi Dosyalarınızla ilgili faaliyetlerden doğan ve takip edilmesi gereken olaylar takviminize ilgili tarih ve bilgileri girer girmez ajandanıza aktarılır. CalDAV entegrasyonu sayesinde mobil cihazlarla da entegreli çalışan ajandanız sayesinde bilgisayar başında olmadan da tüm görev ve işlerinizi takip edebilirsiniz. Görev yönetim modülü ile personel arasında görev atamaları yapabilir ve bu görevlerin sonuçlarını takip edip raporlayabilirsiniz. Ajandaya girilmiş tüm tarihler sistem içerisinde verilen yetkilendirmeye göre (örneğin kulllanıcı, admin, super-admin, vs.) avukat bazlı veya tüm ofisin ajandası olarak görüntülenebilmektedir. Ayrıca, ajanda sayfalarında verilmiş filtreler ile tarih ve görevleri dava bazlı, müvekkil bazlı, mahkeme bölgesi bazlı veya kullanıcı (avukat) bazlı görüntüleyebilirsiniz.

Muhasebe ve Müvekkil Masraf Raporları Dava ve müvekkil bazlı ön-muhasebe işlemlerinizin tümü Navilaw tarafından yönetilebilmektedir. Avukatiye ücretleri, dava masrafları, yakıt giderleri ve benzeri tüm giderlerinizi kayıt altına alabilir ve bunların sonucunda da müvekkillerinize masraf veya hizmet giderleri beyanında bulunabilirsiniz. Büronuz için tasarlanmış ‘Hizmet Raporu’ taslağı şeklinde hazırlanacak olan masraf bilgilerini kolayca müvekkillerinize e-mail yoluyla veya döküm alarak elden ulaştırabilirsiniz. Ayrıca müvekkillerinizden alacağınız ödemeleri muhasebe portalından sisteme ekleyebilir ve müvekkilin bakiye borcunu kontrol edebilirisiniz. Büronuz için yazılacak özel raporlamalar kısmında ise tüm dava gelir ve giderlerinizi listeleyebilir, müvekkil borç listeri oluşturabilir, cari açıklarınızı zaman aralıklarına göre hesaplayabilir, aylık gelir ve gider tabloları oluşturabilir ve ‘personel’ veya ‘dava tipi’ bazlı karlılık hesapları yapabilirsiniz.

Hükümlü Alacak Takibi Hükümlü alacak (örneğin hapislik) hesaplamalarınızı ve akabinde yapılacak olan hapislik istidalarının sonucunda oluşacak olan ödeme va taksit hesaplamalarınızı Navilaw sistemini kullanarak kolayca yapabilir ve yapılan tahsilatları günü gününe işleyerek, kalan ödemeleri ve bakiye borçları listeyebilirsiniz. Basit faizden aylık kapitalizeye kadar tüm hesaplamaları yasal mevzuat ve tarihlere uygun olarak yapan Navilaw, avukatları tüm karmaşık hesaplamalardan ve müvekkil tahsilat takibinden kurtarıyor.

6


Doküman Yönetimi Navilaw’da dava ve diğer hukuki faaliyetleriniz sırasında sizin hazırladığınız veya size gelen evrakları ilgili dava ve dosyalara kolayca ekleyebilirsiniz. Bu şekilde tüm dosyalarızın elektronik ortamda saklanması ve yedeklenmesi mümkün olacaktır. Sistemdeki dava dosyalarının ‘Dökümanlar’ kısmı içerisine yerleştirilmiş arama motoru sayesinde aradığınız evrağı hızlı bir şekilde bulup ekranda görüntüleyebileceksiniz. Ayrıca, her bir evrağın orijinal hali haricinde, güncellenmiş şekilleri de sisteme kaydedildiğinden, ilgili evrağın içeriğinin zaman içerisinde ne gibi güncellemelere ve değişikliklere uğradığını da kolayca anlayabileceksiniz.

Müvekkil Erişim Portalı Navilaw Müvekkil Erişim Portalı, büronuzun müvekkillerinin internet üzerinden kendi dava ve dosyalarını izlemesine imkan veren uygulamadır. Bu portal sayesinde müvekkilleriniz sizi devamlı rahatsız etmeden, Navilaw sistemini kullanarak, sadece kendi davalarını ilgilendiren bilgi, belge, tarih, not ve benzeri bilgilere ulaşabilir ve davalarını rahatlıkla takip edebilirler. Bu portal özellikle çok sayıda davası bulunan müvekkillerinizin (örneğin bankalar, sigorta şirketleri veya siyasi kurumlar) müşteri memnuniyetini artırır ve aynı zamanda da büro avukatlarınızın zamanlarını daha iyi değerlendirmelerini sağlar.

Kullanıcı Yetkilendirme ve Takibi Detaylı yetkilendirme seviyeleri saysesinde sistem kullanıcılılarınızın yetkilerini belirleyebilir ve sistemin hangi kısımlarına ulaşıp ulaşamayacaklarını belirleyebilirsiniz. Navilaw menüsünü kullanıcı yetkilerine göre düzenler ve böylece kullanıcılar yetkileri olmadığı menüleri sistemde görmezler ve bu sayede de programı çok daha kolay öğrenir ve kullanırlar. Bunun haricinde sistem üzerinde yapılan her işlemin geri planda izi tutulduğundan, sistemin ‘super-admin’ kullanıcıları daha az yetkiye sahip personelin sistem üzerinde ne değişiklik yaptıklarını, hangi dosyalarda ne gibi işlemler ve güncellemeler yaptıklarını takip edebilir , bir hatalı işlem olduğunda bu işlemi kimin yaptığını tespit edebilirler.

Avukatlara Özel Kaynaklar Özellikle meslek hayatlarına yeni atılmış avukatlar günlük işleri sırasında bir dava üzerinde çalışırken hukuk sözlüğü veya hukuki mevzuatlara yönelik dökümanlara (usüller, tüzükler, anayasa gibi) ihtiyaç duyabilirler. Navilaw’un sistem panosuna eklediği arama motorlu ‘Hukuki Sözlük’ ve ‘KKTC Yasal Mevzuatlar’ portalları, avukatların günlük iş akışlarını hızlandırmakta ve aynı zamanda da Navilaw haricinde herhangi bir kaynağa olan ihtiyaçlarını ortadan kaldırmaktadır.

Büro Dışından ve Mobil Erişim Web tabanlı yapısı sayesinde internet olan yer yerden ve her cihazdan Navilaw sistemine giriş yapabilir ve davalarınızı takip edebilirsiniz. Böylelikle büro avukatları mahkeme salonundan çıkar çıkmaz ilgili davalara yeni tarihlerini ekleyebilir ve sona eren duruşma sonucunu hemen güncelleyebilirler. Diğer kullanıcılar da ofisten, evden veya sıkışmış trafikte mobil cihazlarından sistemlerini kontrol edebilir ve tüm davalar ile ilgili güncel bilgilerden veya büro sekreterinin kendileri için eklediği yeni görüşmelerden veya görevlerden haberdar olabilirler.

7


Navilaw ile Güvendesiniz...

8

Güvenlik

Sürekli Destek

Navion Consulting, Navilaw yazılımında görev alan veya alacak olan tüm personeli ile yaptırımları maddi açıdan yüksek gizlilik sözleşmeleri yapar ve büronuzun bilgilerinin saklı ve gizli kalacağını garanti eder. Navion ile büronuzun arasında, Navilaw kurulum sürecinde yapılacak olan gizlilik anlaşması da bunun bir göstergesidir. Bunun haricinde, Navilaw’un sunucu donanımı içeren paketini (Paket B) alan hukuk bürolarının bilgileri ve bilgi yedeklemeleri kendi bürolarında tutulan sunucu üzerinde olacağından, istenilmesi halinde Navion personelinin bilgi ve belgelere erişimi de engellenebilir.

Her zaman kolay, anlaşılır ve kullanışlı yazılımlar üreten firmamız, Navilaw’u hazırlarken de aynı prensibi korumuştur. Kurulum sürecinde verdiğimiz eğitim ve desteğin haricinde, sisteme entegre ‘Teknik Destek’ modülü ile yazılım ekibimize sistemle ilgili tüm sorularınızı ve şikayetlerinizi iletebilir, kısa sürede geri dönüş alabilirsiniz. Bunun haricinde mesai saatleri içerisinde aktif olan çağrı merkezimizden de firma yetkililerimize ulaşabilir, karşılaştığınız sorunları veya sistemin kullanımına yönelik tüm sorularınızı ve sorunlarınızı iletebilirsiniz.


Paket Seçenekleri

Paket Seçenekleri Paket A: Büro Sunucusu Kurulumu & Navilaw Yazılımı

Genellikle çoklu kullanıcısı olan hukuk bürolarına yönelik olan Navilaw paketidir. Navilaw yazılımı büronuza kurulacak olan ‘merkezi büro sunucusu’ üzerine yüklenir ve tüm döküman, dosya, kullanıcı ve diğer bilgileriniz (örneğin e-mail, ajanda, website hosting) kendi ofisinizin içerisinde tutulur ve yedeklenir. Tüm güncellemeler ve yazılıma yapılacak olan teknik bakım ofisinizde kurulu olan sisteme uzaktan erişim ile entegre edilir ve hiçbir zaman kaybına uğramadan tüm işlemleriniz devam eder. Web tabanlı bir yazılım olması nedeniyle, Navilaw kullanıcılarının bilgisayarlarının veya mobil cihazlarının özel bir konfigürasyonda olmasına gerek yoktur; Navilaw kullanımı için internet bağlantısının olması yeterlidir. Merkezi sunucu (server) ve diğer network ile ilgili teknik gereksinimler ise Navion mühendislerinin büronuzda yapacağı tetkik sonrası ve kullanıcı sayısına göre netleşir ve ücretlendirilir. Yapılacak donanım kurulumundan sonra ücretsiz verilecek kullanıcı eğitimini takiben kullanıcı sayısına göre aylık yazılım bedeli ilgili hukuk bürosu tarafından her ayın ilk iş günü Navion’a ödenir. Navilaw kullanım süreciniz boyunca Navion teknik elemanları ayda bir kez büronuzu ziyaret ederek donanım bakımı gerçekleştirir ve Navilaw yazılımı hakkındaki görüş ve şikayetleri kullanıcılardan dinler.

Paket B: Sadece Navilaw Yazılımı Genellikle bireysel çalışan avukatlara yönelik olan Navilaw paketidir. Navilaw yazılımı Navion Consulting bünyesindeki merkezi sunucularda host edilir ve tüm döküman, dosya, kullanıcı ve diğer bilgileriniz (örneğin e-mail, ajanda, website hosting) bu sunucularda güvenli ve gizlilik anlaşması çerçevesinde tutulur ve yedeklenir. Böylelikle tüm güncellemeler ve yazılıma yapılacak olan teknik bakım otomatik olarak kullandığınız sisteme entegre edilir. Bu pakette herhangi bir merkezi sunucu donanımına ihtiyaç duyulmadığından, Navilaw kurulumu yapılırken herhangi bir donanım bedeli ödemenize gerek kalmaz. Ücretsiz verilecek kullanıcı eğitimini takiben kullanıcı sayısına göre aylık yazılım bedeli ilgili hukuk bürosu tarafından her ayın ilk iş günü Navion’a ödenir. Navilaw kullanım süreciniz boyunca Navion teknik elemanları ayda bir kez büronuzu ziyaret ederek yazılım hakkındaki görüş ve şikayetleri kullanıcılardan dinler.

9


Kullananlar Ne Diyor ? Av. Serhan Çınar

Oktay Feridun ve Ortakları Hukuk Bürosu “Navilaw’un neredeyse iki yıl süren yazılım süresince Navion personeliyle onlarca toplantı yapıp, sistemle ilgili görüşlerimizi belirtmiştik. Bunca verdiğimiz çabanın karşılığını tüm KKTC avukatları adına Navilaw programıyla aldığımızı düşünüyorum. Oktay Feridun ve Ortakları Hukuk Bürosu’nun 18 kullanıcısı artık tüm dava ve dosya bilgilerini Navilaw programında tutuyor ve dava tarih hatırlatmalarını ve son güncel dava notlarını Navilaw’dan takip ediyor. Büro patronu olarak bana da Navilaw’un büromuza özel ürettiği dava özetleri, dava muhasebe bilgileri, avukatiye giderleri, avukat görev listeleri ve benzeri yönetim raporlarını inceleyip değerlendirmek kalıyor.”

Av. Gülsün Yücel

Gülsün Yücel Hukuk Bürosu “Navilaw sistemini kullanmaya karar verme sürecimizde, tüm dosya ve müvekkil bilgilerimizi nasıl kısa sürede ve eksiksiz şekilde programa yükleyebileceğiz konusu hem beni hem de büro personelini rahatsız etmişti. Navion personelin yakın ilgisi sayesinde bu geçiş sürecini 1 hafta gibi kısa sürede atlattık ve artık dava yönetimimiz çok daha kolay ve pratik. Büromuzda hangi avukatın hangi gün, hangi davada ve hangi mahkemede olacağını sistem üzerinden kolayca belirleyebiliyor ve avukatlarımızın bu davalarda aldığı sonuçları hem bilgisayar başından hemde büro dışında mobil cihazlarımızdan kolayca takip edebiliyoruz.”

Av. Hüseyin Malyalı Serbest Çalışan Avukat

“Navilaw’un en beğendiğim özelliği, biz avukatların en fazla zorlandıkları konular olan hüküm alacak (hapislik) hesaplamaları, taksitlendirmeleri ve yapılan tahsilatların takibi gibi konuları basit şekilde yapabiliyor olması. Bunun haricinde Navilaw kullanmaya başlamadan önce günümün yarısı müvekkillerimi davalarıyla ilgili bilgi, dava tarihi verme, dava notlarını iletme ve benzeri konularda rapor vermekle geçiyordu. Navilaw’un ‘Müvekkil Erişim Modülü’ sayesinde artık müvekkillerim evlerinden veya mobil cihazlarından Navilaw’a bağlanıp sadece kendi dava ve dosyalarına erişebiliyor ve tüm dava bilgilerini kendileri takip edebiliyor.”

11


www.navilaw.net

Navion Consulting Ltd. Hasane Ilgaz Sokak, No.11B, Köşklüçiftlik, Lefkoşa, Kuzey Kıbrıs T. 0392 600 05 55 F. 0392 600 05 56 E. info@navion.com.tr W. www.navion.com.tr

Navilaw Broşür  
Navilaw Broşür  

Navilaw Hukuk Bürosu yazılımını tanıtan e-broşür.

Advertisement