Page 1

Kryształy Swarovskiego Co warto o nich wiedzied


Wstęp Kryształy Swarovskiego, mieniąc się wszystkimi kolorami tęczy, przyciągają uwagę swoim blaskiem. Ostatnimi czasy zdobyły dużą popularnośd w tworzeniu biżuterii handmade. Z czego są wykonane i do czego jeszcze mogą służyd?


Kim był Daniel Swarovski? To czeski czeladnik. W 1895 r. wpadł na pomysł, że można stworzyd maszynę do cięcia, polerowania i szlifowania kryształów. Obecnie firma jest prowadzona przez piąte pokolenie rodu, a jej kapitał wynosi 3 mld euro. Zatrudnia 22 000 pracowników. Ciekawe, czy jej założyciel przewidział ten sukces…


Czym jest kryształ Swarovskiego? To nic innego, jak oszlifowane szkło kryształowe. Firma Swarovski wymyśliła i opatentowała unikalne cięcie nazwane Xilion. Pozwala ono uzyskad pełnię blasku i sprawia, że różnica między diamentem a kryształem jest niezauważalna gołym okiem.


Najpopularniejsze kształty kryształków Swarovskiego


Najpopularniejsze kolory kryształków Swarovskiego Crystal

Olivine

Smoked Topaz

Shadow Crystal

Light Colorado Topaz

Fuchsia

Emerald

Sapphire

Tanzanite

Period

Light Rose

Rose


Co to jest Aurora Borealis? To jedna z powłok, którą pokrywa się kryształ Swarovskiego. Powstała ona we współpracy z Christianem Diorem, którego od zawsze fascynowało lśnienie diamentu. Jest najsłynniejszą barwą swarków. Kolorem przypomina baokę mydlaną, zorzę polarną, plamę benzyny.


Zastosowanie kryształów Swarovskiego Wykorzystuje się je w produkcji biżuterii. Służą do ozdoby przedmiotów codziennego użytku (ubrania, sprzęt elektroniczny). Znajdują swoje zastosowanie w kosmetyce i optyce (lunety myśliwskie, szkła kontaktowe, odblaski na drodze). Żyrandole wykonane z kryształów Swarovskiego ozdabiają sale w Wersalu, Kremlu, Metropolitan Opera.


Swarkami moşna ozdobid wszystko‌


Kryształki Swarovskiego w filmie Kryształy gościły na planie Piratów z Karaibów 4, gdzie były cennym łupem Jacka Londona. Suknię ozdobioną swarkami, w której Marilyn Monroe śpiewała słynne Happy Birthday Kennedy’emu, sprzedano na aukcji za 1 500 000 dolarów. Na kostiumy i ozdoby w filmie Czarny Łabędź zużyto 250 tysięcy kryształów.


Jak dbad o kryształki Swarovskiego? Przy tworzeniu biżuterii można używad specjalnych „krawatek do Swarovskiego”.

Ponieważ swarki są bardzo delikatne, należy szczególnie na nie uważad. By zachowały pełnię swojego blasku, trzeba co jakiś czas przetrzed je specjalną ściereczką z mikrowłókien – jak do czyszczenia okularów. Zabrudzone kryształki należy czyścid w letniej wodzie z dodatkiem kilku kropel płynu do mycia naczyo, następnie opłukad je pod bieżącym strumieniem i osuszyd.


Powodzenia w tworzeniu biżuterii, nie tylko z kryształków Swarovskiego  Pasart.pl

Pasart - krysztaly Swarovskiego  

Czym sa i do czego sluza krysztaly Swarovskiego. Jak je wykorzystywac w tworzeniu bizuterii.

Pasart - krysztaly Swarovskiego  

Czym sa i do czego sluza krysztaly Swarovskiego. Jak je wykorzystywac w tworzeniu bizuterii.

Advertisement