Page 1

1 czerwca 2014 r. (niedziela) Międzynarodowy Dzień Dziecka. W tym dniu będziemy się modlić za wszystkie dzieci. Dla rodziców to okazja na spędzenie dodatkowego czasu ze swoimi dziećmi, składania im życzeń oraz obdarowania swoich pociech prezentami. Jednak najlepszym prezentem dla każdego dziecka jest przede wszystkim miłość, troska i zainteresowanie ze strony jego rodziców.

7 i 8 czerwca 2014 r. (sobota/niedziela) Jubileusz święceń kapłańskich. W sobotę 7 czerwca przypada 50 rocznica święceń kapłańskich ks. Seniora Zbigniewa Towarka. Uroczysta jubileuszowa Msza św. z tej okazji odprawiona zostanie w niedzielę 8 czerwca o godzinie 1130. Piękny jubileusz – podziękujmy jubilatowi za te wszystkie lata kapłaństwa uczestnicząc w uroczystej Mszy św.

8 czerwca 2014 r. (niedziela) III Tarnobrzeski Marsz dla Życia.

8 czerwca w Tarnobrzegu o godzinie 1230 na Placu Bartosza Głowackiego organizowany jest III Tarnobrzeski Marsz dla Życia i Rodziny pod hasłem „Rodzina obywatelska. Rodzina – wspólnota – samorząd”.

14 czerwca 2014 r. (sobota) Rajd rowerowy „Rowerem z Ojcem Świętym”. Diecezja Sandomierska w dniu 14 czerwca organizuje 30 kilometrowy rajd rowerowy na trasie Sandomierz-Karwów. Wszystkie osoby z naszej parafii, które chcą uczestniczyć w rajdzie proszone są o zapisywanie się na rajd w zakrystii w dniach od 26 maja do 8 czerwca. I zakończenie piękny wiersz Karola Wojtyły o niestrudzonej matczynej miłości.

To matka? 1. Choć posiwiały ciemne jej sploty, Chociaż zmarszczkami twarz jej pokryta, Chociaż wdzięk lekki straciły kroki, Lecz w oczach tenże uśmiech zakwita.

3. I choć na nogach ledwo się słania, Mnie spocząć każe, "... boś ty zmęczona, Ty tyle dzisiaj miałaś biegania..." I tuli dziecko swoje w ramionach.

2. Ta sama miłość w sercu jej płonie, Co wiek swój, słabość, zapomnieć każe, Tylko do dzieci wyciąga dłonie, I wszystko oddać gotowa w darze.

4. I zawsze czujna, ciągle gotowa Pomagać dzieciom swym do ostatka, Miłość swą w czyny zdobi, nie w słowa - To ma jedyna, najdroższa matka!

Zespół redakcyjny: ks. Jan Zając, ks. Mirosław Gajewski, Stanisława Juruś Strona internetowa: www.parafiamilosierdzie.tbg.net.pl Tel. kom. 512 990 538

Gazetka parafii pw. Miłosierdzia Bożego w Tarnobrzegu

Promień Miłosierdzia Nr 11/2014 (32)

25 maj 2014 r.

VI Niedziela Wielkanocna - Dz 8,5-8.14-17 ; Ps 66; 1P 3,15-18; J 14,15-21. „Jeżeli mnie miłujecie, będziecie zachowywać moje przykazania.” Któryż to już raz powraca do nas temat Bożych przykazań. Pewnie każdy z nas wysłuchał już na ten temat bardzo wiele. Pewnie wszyscy powiedzą, że przecież doskonale znają 10 przykazań Bożych. Ale czy na pewno? Czy znać przykazania to to samo co potrafić je wyliczyć? Tyle umieją wszystkie dzieci w II klasie szkoły podstawowej. Czy dla nas to wystarczy? Znać przykazania, to przede wszystkim wiedzieć, co się za nimi kryje, czego Pan Bóg wymaga od każdego z nas. Ale to jeszcze za mało. Znać przykazania, to także wiedzieć, w jaki sposób mogę je zrealizować w moim codziennym życiu. I nie tylko wiedzieć, ale tak właśnie żyć. A to już nie jest takie łatwe – jak wszyscy wiemy. Przykazania Boże... 10 prostych zdań. Zmieniają się cywilizacje, systemy polityczne i społeczne a te 10 prostych zdań trwa i wciąż kształtuje nasze życie. I chociaż ciągle są tacy, którzy próbują żyć inaczej, po swojemu, to ja nie potrafię sobie wyobrazić świata, który byłby oparty na jakichkolwiek innych zasadach, i za nic takiego świata bym nie chciał. Wystarczy spojrzeć w historię. Tę daleką, ale także i tę najbliższą. Jak się kończyło wyrzucanie Bożych przykazań z życia ludzi i narodów. Do czego doprowadzało budowanie świata według naszego ludzkiego pomysłu. Ale człowiek jest uparty i ciągle próbuje na nowo. Przecież i dziś jest także wiele głosów różnych „niby-mędrców”, którym Boże przykazania tak bardzo przeszkadzają w życiu. Którzy chcieliby zupełnie inaczej świat urządzić. „Dlaczego Kościół nie wprowadzi rozwodów? Dlaczego nie zgadza się na przerywanie ciąży czy eutanazję? Dlaczego nie chce ochrzcić dziecka ludziom niewierzącym?...” Ileż to razy słyszymy te i inne głupstwa? Biedni są Ci, którzy tak mówią. Biedni i bardzo ograniczeni. Nie potrafią zrozumieć nawet tego, że człowiek, chociażby nie wiem jak ważny, nie może sobie dowolnie zmieniać tego, co Bóg ustanowił. Biedni jesteśmy często i my, gdy takie opinie słyszymy i bezmyślnie przytakujemy. Mam nadzieję, że bezmyślnie, bo chyba z nas nikt świadomie nie występuje przeciwko Panu Bogu i Jego prawom? Powiesz – trudne są Boże przykazania. Trudne, ale kto powiedział, że życie chrześcijanina ma być łatwe? „Kto nie bierze swego krzyża a idzie za mną nie jest mnie godzien.” Znasz te słowa Chrystusa. Muszę decydować każdego dnia po czyjej jestem stronie. Przykazania są jak droga na górski szczyt, trudna ale piękna i prowadząca do celu.


„Jeżeli mnie miłujecie, będziecie zachowywać moje przykazania.” Czy mogę powiedzieć o sobie, że zachowuję wszystkie Boże przykazania? Czy przynajmniej próbuję żyć według nich. A może tylko wybieram sobie te, które są dla mnie wygodne?

Z ogłoszeń parafialnych 1. 2. 3. 1.

Dziś VI niedziela Wielkanocna. Poniedziałek 26 maja – św. Filipa Nereusza. Czwartek 27 maja – św. Urszuli Ledóchowskiej. Piątek 28 maja – o godz. 2100 Apel Jasnogórski jako dziękczynienie za dar nawiedzenia Matki Bożej Częstochowskiej. 4. Sobota 31 maja – święto Nawiedzenia Najświętszej Maryi Panny. 5. Niedziela 1 czerwca – VII niedziela Wielkanocna, Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego. 6. Poniedziałek 2 czerwca – bł. męczenników Sadoka i Towarzyszy. 7. Wtorek 3 czerwca – św. męczenników Karola Lwangi i Towarzyszy. 8. Czwartek 5 czerwca – I czwartek miesiąca. 9. Piątek 6 czerwca – I piątek miesiąca, spowiedź św. od godz. 1715. 10. Sobota 7 czerwca – I sobota miesiąca. Od godz. 800 odwiedziny chorych. 11. Wszystkim, którzy w tym czasie obchodzą swoje imieniny, urodziny, jubileusze składamy najserdeczniejsze życzenia. „Szczęść Boże”.

Ale to już było…

16 maj 2014 r. (piątek) Inscenizacja zamachu na Papieża Jana Pawła II. Z okazji 16-tej rocznicy nadania imienia Jana Pawła II Szkole Podstawowej Nr 9 w Tarnobrzegu w naszym kościele została odprawiona w dniu 16 maja o godzinie 1000 uroczysta Msza św. Bezpośrednio po Mszy św. odegrane zostało widowisko poświęcone jednemu z najbardziej znaczących momentów pontyfikatu Papieża Jana Pawła II - zamachowi na Jego życie. Po scenie zamachu było przedstawione również zdarzenie późniejsze – spotkanie Papieża z niedoszłym zabójcą. Innowacyjność inscenizacji polegała na tym, iż zagrali w niej dorośli – między innymi postać Papieża Jana Pawła II zagrał ks. proboszcz Jan, zaś ks. Mirosław wyglądał groźnie i stanowczo w roli strażnika więziennego pilnującego Ali Agcę. O piękną oprawę muzyczną przedstawienia zadbał chór pod kierunkiem Pani Anety Surowiec.

18 maj 2014 r. (niedziela) Rocznica I Komunii Świętej.

O godz. 1130 swoją uroczystą Mszę św. miały dzieci, które rok wcześnie przystąpiły do I Komunii Św. W 2013 r. sakrament Komunii Świętej przyjęło 43 dzieci. Przez cały następny tydzień dzieci te czynnie uczestniczyły w nabożeństwach majowych.

11 maj 2014 r. (niedziela) I Komunia Święta w naszym kościele. Jak co roku dzieci z drugiej klasy szkoły podstawowej przystąpiły w naszej parafii do I Komunii Świętej. Ta doniosła uroczystość odbyła się w niedzielę o godz. 1130, a do sakramentu Komunii Św. po raz pierwszy przystąpiło 31 dzieci. Po Mszy św. ks. proboszcz poświęcił chleby, które następnie dzieci zaniosły do domu aby podzielić się nimi z rodziną i gośćmi. Na koniec dzieci zrobiły sobie pamiątkowe zdjęcia.

13 maj 2014 r. (środa) Nabożeństwo Fatimskie. We wtorek 13 maja 2014 r. po Mszy św. wieczornej dzieci pierwszokomunijne w swoich uroczystych strojach wraz ze swoimi rodzinami wzięły udział w procesji ulicami naszego osiedla odprawiając nabożeństwo fatimskie. Nabożeństwo fatimskie połączone z procesją z figurą Matki Bożej Fatimskiej w naszej parafii odprawiane jest w każdy 13 dzień miesiąca od maja do października.

19 i 22 maj 2014 r. (poniedziałek/czwartek) Dwie pielgrzymki dzieci. W poniedziałek 19 maja dzieci, które tydzień wcześniej przystąpiły do I Komunii Św. pojechały z ks. Proboszczem Janem na pielgrzymkę do Częstochowy, by zawierzyć się Matce Boskiej i podziękować za sakrament I Komunii Św. Natomiast dzieci, które przeżywały rocznicę I Komunii Św. wspólnie z księdzem Mirosławem w dniu 22 maja były na pielgrzymce w Kalwarii Zebrzydowskiej, Wadowicach i Inwałdzie.

Wkrótce 26 maj 2014 r. (poniedziałek) Dzień Matki. 26 maja obchodzić będziemy jak co roku Dzień Matki. To piękne święto jest wyrazem szacunku dla wszystkich matek. Tego dnia będziemy się modlić za wszystkie żyjące matki i za te, które już odeszły od nas na zawsze ale ciągle żyją w naszych sercach. MAMY- to osoby najbliższe naszemu sercu. Sprawmy im miłą niespodziankę, w tak szczególnym dniu!

Promień Miłosierdzia Nr 32  

25 maj 2014 Gazetka Parafii Miłosierdzia Bożego w Tarnobrzegu

Promień Miłosierdzia Nr 32  

25 maj 2014 Gazetka Parafii Miłosierdzia Bożego w Tarnobrzegu

Advertisement