Page 36

l 36 l 26. JANUAR 2016

- så samles byen

Bennies Pletskud

REDAKTION:

Tomas Skov, redaktør tomas@paperboy.gratis Mobil: 2679 4048

Holger Vincents, journalist holger@paperboy.gratis Mobil: 3052 7408

Natasha Fabricius Baltz, journalist natasha@paperboy.gratis Mobil: 2684 3009 SALG:

Helene Risum, marketing helene@paperboy.gratis Mobil: 2332 7119

VIND EN UGE I EN TOYOTA Yaris Hybrid Paperboy sender hver uge fotograf Bennie Hansen fra Billedbutikken på gaden for at finde ugens pletskud.

Er du den heldige, der er kommet i Bennies søger, så har du vundet en uge i en Toyota Yaris Hybrid hos Toyota Arne Stubbe i Roskilde. Bilen leveres med fyldt tank og du må køre op til max. 2000 km. Er du den heldige vinder, så kan du aftale nærmere med Dennis Franzen på tlf. 46 33 04 00 eller på mail: def@stubbe.dk. Bilen skal afhentes i indeværende uge. Der følger naturligvis også en Paperboy-kop med i præmien, der kan afhentes i Borchsgade 6 C, 1. sal.

Lars Pedersen, salgschef lars@paperboy.gratis Mobil: 3052 9252

Nina Holm, mediekonsulent nina@paperboy.gratis Mobil: 2289 9076

Christoffer Dall er 22 år og født,

PRODUKTION:

opvokset og bosat i Roskilde. Hans striber udspringer af et excentrisk syn på hverdagen og de absurditeter, der er at finde i de, antageligvis, almindelige mennesker, som bebor den. Kig med hver uge i Paperboy.

Annette Thomsen, grafiker annette@paperboy.gratis Mobil: 2635 0714 ADMINISTRATION:

Lone Ovesen, bogholder lone@paperboy.gratis Mobil 2049 1162

Patrick Holbek, udgiver. Ansv. patrick@paperboy.gratis Mobil: 4058 4437 Paperboy samarbejder med Lejrelokalavis Klaus Rasmussen, udgiver, klaus@lejrelokalavis.dk, mobil: 2075 0808 Paperboy udkommer hver tirsdag/onsdag til samtlige husstande i Roskilde Kommune. Tryk: Dansk AvisTryk Trykoplag: 38.500 eks. Udgiver: Paperboy ApS Det er ikke tilladt at gengive artikler uden tilladelse fra Paperboy. Læserbreve er velkomne og kan sendes til: tomas@paperboy.gratis eller holger@paperboy.gratis

Paperboy Roskilde Borchsgade 6 C, 1. sal - 4000 Roskilde Tlf. 7020 0214 · Åbent: mandag-fredag 9-16

UgensUdsnit HVOR ER VI HENNE? Paperboy går hver uge på opdagelse i byen og stiller skarpt på en af byens utallige detaljer Gæt hvor ugens billede er taget og skriv dit svar på vores Facebookside dagen før vores udgivelsesdag. Vi trækker lod blandt de rigtige besvarelser og poster vinderen på Paperboys facebookside. Vinderen kan afhente et paperboy krus hos os på første sal i Borchsgade 6 C.

Vinder af sidste uges udsnit ”Sidste uges udsnit var fra den gamle byrådssal på Stændertorvet. Måske var den for svær for vi fik desværre ikke nogle svar i denne uge. Derfor er denne uges billede lidt lettere for dig at gætte.

Pbro uge 04 2016  
Pbro uge 04 2016  
Advertisement