Page 23

24 / 7 press 23

Αθλητικά

Μέτριο ξεκίνημα για το Θρίαμβο Χαϊδαρίου Μέτριο ξεκίνημα για το Θρίαμβο Χαϊδαρίου, με μια νίκη, μία ισοπαλία και μια ήττα.Οι “γαλάζιοι” στηρίζονται σε νέα παιδιά και προσπαθούν να κατακτήσουν φέτος αυτό που δεν κατάφεραν στο τέλος πέρυσι.ΣτοΚύπελλοΕΠΣΑ, ο Θρίαμβος αποκλείστηκε νωρίς φέτος κι έτσι επικεντρώνεται μόνο στο πρωτάθλημα. 1η αγων. ΘΡΙΑΜΒΟΣ - ΒΥΡΩΝΑΣ: 3-1 Ιδανικό ξεκίνημα για το πρωτάθλημα της Β’ Αθηνών πραγματοποίησε ο Θρίαμβος αφού νίκησε εντός έδρας τον Βύρωνα με 3-1.Οι διοικούντες της ομάδας είχαν ετοιμάσει μια εορταστική έναρξη για το πρωτάθλημα, η οποία συνδυάστηκε με τον καλύτερο τρόπο με το θετικό αποτέλεσμα που ήρθε με την αγωνιστική κυριαρχία των "γαλάζιων".Η ομάδα του Θριάμβου είχε την κυριαρχία του παιχνιδιού καθ’ όλη την διάρκεια του αγώνα.Τα γκολ πέτυχαν στην επανάληψη οι Κουτέλας (53’), Κραβαρίτης (81’) και Μπερούκας (88’).

3η αγων. ΘΡΙΑΜΒΟΣ - ΑΣΤΕΡΑΣΕΞΑΡΧΕΙΩΝ: 0-0 Το αήττητο εντός έδρας διατήρησε ο Θρίαμβος στο παιχνίδι με αντίπαλο τον Αστέρα Εξαρχείων.Τοαποτέλεσμα που άφησε ανικανοποίητους τους δύο συλλόγους καθώς και οι δύο θα μπορούσαν να είχαν φύγει από το «Τ. Χαραλαμπίδης» με θετικό αποτέλεσμα. Η απόδοση της χαϊδαριώτικης ομάδας ήταν σταθερή σε όλη την διάρκεια του παιχνιδιού.Ο Α' ΕΠΣΑ 2ος ΟΜΙΛΟΣ

τεχνικός της ομάδας επικέντρωσε το παιχνίδι περισσότερο στην κατοχή της μπάλας και στην ανάπτυξη των επιθέσεων κυρίως από τα άκρα, εκμεταλλευόμενος την ταχύτητα των Σκεπετάρη και Μπερούκα.Αξιοσημείωτες φάσεις δεν σημειώθηκαν, με εξαίρεση ένα δοκάρι που είχαν οι φιλοξενούμενοι στις αρχές του δευτέρου ημιχρόνου.Χαρακτηριστικό του αγώνα ήταν τα πολύ σκληρά που ανάγκασαν το διαιτητή να βγάλει από το τσεπάκι του έντεκα φορές την κίτρινη κάρτα και μία την κόκκινη (αποβλήθηκε ο Ματθαίος στο 55’ με δεύτερη κίτρινη).

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14

Αθηναϊκός 12 Δόξα Βύρωνα 9 Άγιος Ιερόθεος 8 Χολαργός 7 Πανερυθραϊκός 7 Χαλάνδρι 7 Καματερό 6 Παπάγος 5 Ακάδημος Αμαρουσίου 4 Άρης Πετρούπολης 4 Ένωσις Βοτανικού 4 Ειρήνη Πετρούπολης 4 Διάνα Ηλιούπολης 3 Αττικός 3 Χαϊδάρι 2 Δάφνη Π.Φαλήρου 2

Ήφ. Περιστερίου 9 Γκυζιακός 7 Τερψιθέα Γλυφάδας 7 Ερμής Ειρήνης 6 Ελευθερούπολη 6 Άτλας Κυψέλης 5 ΑΕ Μεταμόρφωση 4 Θρίαμβος Χαϊδαρίου 4 Κεραυνός Πετρούπολης4 Αστέρας Εξαρχείων 4 Ηρακλής Περιστερίου 3 Πατήσια 3 Κένταυρος Βριλησσίων 2 ΑΕ Ιλίου 1 Βύρωνας 1 Κουκάκι 0

Κωφών ΑΟ 6 Νίκη Αλίμου 6 Αργυρούπολη ΑΟΝ 6 Κεραυνός Αγ.Βαρβάρας 4 Κρόνος Αθηνών 4 Αμπελόκηποι 3 Αρίων 3 Πέρα Κλουμπ 3 Ιλίσια 2004 2 Ορφέας Αιγάλεω 1 Δάσος Χαϊδαρίου 0 Προμηθέας Δάφνης 0 Μαρούσι 0 Άρης Χολαργού 0

ƊƋżƄƍƉƋſƃƉ

2η αγων. ΗΡΑΚΛΗΣ ΠΕΡΙΣΤΕΡΙΟΥ - ΘΡΙΑΜΒΟΣ: 3-2 Απίστευτη ανατροπή για τον Ηρακλή Περιστερίου στο γειτονικό ντέρμπι με το Θρίαμβο.Οι "γαλάζιοι" ξεκίνησαν ιδανικά τον αγώνα, προηγήθηκαν με 2-0, όμως στη συνέχεια "έσβησαν τα φώτα", οι Περιστεριώτες αντέδρασαν και πραγματοποίησαν μια απίστευτη ανατροπή, επικρατώντας με 3-2. Στο γήπεδο του Ηφαίστου, οι Χαϊδαριώτες ξεκίνησαν πολύ δυνατά τον αγώνα και προηγήθηκαν με 0-2 με δυο υπέροχα τέρματα του Κανελλόπουλου στο 10' και στο 35' με πέναλτι. Δυστυχώς οι γηπεδούχοι μείωσαν σε ένα κομβικό σημείο, λίγο πριν τη λήξη του ημιχρόνου σε 12 με γκολ του Κυριαζή, αλλάζοντας το momentum του αγώνα.Έτσι, στην επανάληψη ο Ηρακλής πήρε τα ηνία της αναμέτρησης, ισοφάρισε με τον Μανιουδάκη στο 60 και πέτυχε την

ολική ανατροπή στο 73' με γκολ του Πέτση.

ƐżƋżƅżƆƊƃȲƁƌƃŸżƇƇƁƌ Ɛ żƋżƅżƆƊƃȲƁƌƃŸżƇƇƁƌ ƌƍƋƄżƋżƒƌƄżƄƁāƐżƒȲżƋƃāƍƁƅ ƌ ƍƋƄżƋżƒƌƄżƄƁāƐżƒȲżƋƃāƍƁƅ

ƄƔƠƝ—ƕ ƄƔƠƝ—ƕƧƙžƙƣƣơƢƕȵƃ››ƦƜƧƦ—ƗƝȵ — ƧƙžƙƣƣơƢƕȵƃ››ƦƜƧƦ Ƨ —Ɨ — Ɲȵ 2 2Q/LQHƝƤƟ—ƕƧƯƩƟƙ›ƦƪƝƣƝƩ—ƔƪƯƤ Q/LQHƝƤƟ—ƕƧƯ Ƨ ƩƟƙ›ƦƪƝƣƝƩ—ƔƪƯƤ