Page 1

11 грудня 2015 року

стор.

54 (6241) 11 грудня 2015 року

ЗАПОЧАТКОВАНА 25 ЛЮТОГО 1935 РОКУ ВІДСВЯТКУВАЛИ

ДЕНЬ САМОВРЯДУВАННЯ СВЯТО ЕНТУЗІАСТІВ ТА ПОДВИЖНИКІВ 4 грудня відбулися обласні урочистості з нагоди Дня місцевого самоврядування. З вітальним словом до депутатів всіх рівнів, голів районних та міських, селищних, сільських рад, представників територіальних громад, гостей звернулася голова обласної ради Г.В.Старикова. Хвилиною мовчання вшанували пам’ять героїв Майдану та учасників АТО, які загинули під час війни на Сході України. Галина Віталіївна представила громадськості свою команду: першого заступника Володимира Майбоженка, заступника Миколу Стариченка, голів постійних комісій.

Плідної праці та конструктиву у роботі на благо громад, а також миру, щастя та злагоди всім присутнім побажав голова Київської облдержадміністрації В.М.Шандра. Кращих представників органів місцевого самоврядування було відзначено Нагрудним знаком “За заслуги перед Київщиною”, Подяками та грамотами Київської обласної ради, Київської облдержадміністрації. Серед нагороджених – М.М.Бойко – заступник голови Згурівської районної ради. Музично-танцювальну програму для запрошених підготували артисти Київського академічного обласного музично-драматичного театру ім. Саксаганського.

14 ГРУДНЯ – ДЕНЬ ВШАНУВАННЯ УЧАСНИКІВ ЛІКВІДАЦІЇ НА ЧАЕС

ШАНОВНІ УЧАСНИКИ ЛІКВІДАЦІЇ НАСЛІДКІВ АВАРІЇ НА ЧАЕС! Завершення будівництва саркофага над зруйнованим четвертим енергоблоком Чорнобильської АЕС наприкінці 1986 року заклало основи майбутнього Дня ліквідатора, адже саме так почали називати між собою свято фахівці, які першими кинули виклик атому, що вийшов за мирні межі. Чорнобиль залишив незагоєну рану на землі України і в серці її народу. На жаль, не повернути тих, хто ринувся у бій з нерівним супротивником одними з перших, і тих, кому несумісне з життям випробування радіацією далося взнаки згодом. Низько схиляємо голову перед героїзмом та відповідальністю всіх, хто ризикуючи здоров’ям, власним майбутнім та майбутнім своїх близьких, ліквідовував наслідки жахливої аварії. Щиро бажаємо міцного здоров’я, життєвої енергії, сімейного затишку, щастя, миру, добра й злагоди.

15 ГРУДНЯ – ДЕНЬ ПРАЦІВНИКІВ СУДУ

ШАНОВНІ СУДДІ ТА ПРАЦІВНИКИ ЗГУРІВСЬКОГО РАЙОННОГО СУДУ! На ваших плечах лежить велика відповідальність - ефективний захист прав, свобод і законних інтересів кожного громадянина. Почесна й нелегка місія служіння правосуддю вимагає від вас високого рівня знань, досвіду та виняткових особистих якостей: честі, гідності, відданості справі та наполегливості. Переконані, що високий професіоналізм, принциповість, вірність ідеалам Правди і Справедливості, відповідальність за долю кожної людини, завжди будуть незаперечними заповідями вашої роботи. Нових вам досягнень на ниві утвердження принципу верховенства права, незалежності та демократії в нашій державі. Нехай людська шана стане гідною подякою за виваженість у прийнятті рішень, ділову принциповість, а також людяність і толерантність.

17 ГРУДНЯ – ДЕНЬ ПРАЦІВНИКІВ ДЕРЖАВНОЇ ВИКОНАВЧОЇ СЛУЖБИ

Шановні працівники державної виконавчої служби! Виконання судових рішень – це важлива державна справа, яка потребує високої професійної відповідальності та моральних чеснот. Справа, яка працює на благо держави і громадян України, стоїть на захисті їхніх конституційних прав. Бажаємо вам високого професіоналізму, почуття відповідальності в утвердженні справедливості та законності, успіхів у цій нелегкій, але такій необхідній справі, міцного здоров’я, родинного щастя, добра та благополуччя. Нехай ваші професійні здобутки будуть винагородженні довірою і повагою громадян України. Згурівська райдержадміністрація, Згурівська районна рада.

Дата

* * * Щороку 7 грудня є особливим днем в українському державному календарі – ми відзначаємо День місцевого самоврядування. Це професійне свято тих, хто пов’язав свій трудовий шлях з діяльністю регіональних рад та виконавчих органів, тих, хто ухвалює важливі рішення на місцевому рівні та допомагає їх реалізовувати у конкретних проектах, це свято професіоналів, ентузіастів і подвижників, всіх тих, кому громадяни довіряють свою долю, на кого покладають надії на покращення життя, відстоювання і захист своїх інтересів. (Закінчення на 2 стор.)

ВИЇЗНИЙ ПРИЙОМ ГРОМАДЯН У СЕЛАХ Час Назва населеного Хто проводить прийом пункту

14.12.2015

14.00

с. Аркадіївка

Ю.В.Клименко, перший заступник голови адміністрації

15.12.2015

14.00

с. Жовтневе

Ю.Б.Малафій, заступник голови адміністрації з гуманітарних питань

16.12.2015

14.00

с. Нова Олександрівка

В.М.Мозговий, голова адміністрації

Прийом громадян проводитиметься в приміщеннях сільських рад УВАГА! ПРЯМА ЛІНІЯ! 16.12.2015 року з 10-00 до 12-00 за телефоном 5-13-44 на ваші питання відповідатиме НАБІУЛІНА Катерина Петрівна – керівник апарату Згурівської райдержадміністрації.

1 2 3 4

ДОПОМОГА ГРОМАДІ

ЩОБ НІКОЛИ НЕ БОЛІЛО СЕРЦЕ Якщо людину починає турбувати серце, перше, що рекомендує зробити лікар, це пройти ЕКГ. Завдяки даним, отриманим за допомогою електрокардіограми, можна побачити загальну картину роботи серця і правильно поставити діагноз та призначити лікування. Новий сучасний кардіограф – такий подарунок днями отримали жителі. Від аграріїв району. від імені Г.О.Гавриленка, А.М.Кийка, директор ПП “Агрофірма Скіпщина” С.Г.Очколяс вручив подарунок головному лікарю ЦРЛ В.В.Моцюку. До речі, в Малому Круполі з ініціативи керівника господарства Сергія Григоровича Очколяса запроваджено профілактичні огляди населення. Раз в місяць бригада профільних лікарів виїжджає в населений пункт, де, на місці, жителі села мають можливість зробити обстеження у спеціалістів. Лариса МЕЛЬНИК.

ГРАФІК роботи прямих телефонних ліній у Київській обласній державній адміністрації за участю керівництва облдержадміністрації на грудень 2015 року Шандра В.М. голова обласної державної адміністрації Парцхаладзе Перший заступник голови обласЛ.Р. ної державної адміністрації Корбан О.Б. Заступник голови обласної державної адміністрації Христюк Д.В. Заступник голови обласної державної адміністрації

15 16 17 18

Прямі телефонні лінії проводяться у приймальні громадян облдержадміністрації (каб. 36) з 10.00 до 12.00 год. Контактні телефони: 286-84-11, 286-10-06.

ШАНОВНІ НАШІ ЧИТАЧІ! ТРИВАЄ ПЕРЕДПЛАТА НА ТИЖНЕВИК «ПАНОРАМА» НА НАСТУПНИЙ, 2016 РІК

Вартість нашої газети – 84 грн. (без поштових витрат) на рік, на 6 місяців – 42 грн., на 3 місяці – 21 грн. Наш передплатний індекс 30147. Районна газета «Панорама» широким спектром подає оперативну всебічну інформацію про події в районі, області, державі, порушує життєвоважливі проблеми. Вона інформує, знайомить, рекламує, оголошує, коментує, прогнозує, запитує, вивчає, радить, доносить до читачів друковане слово. Не відкладайте оформлення передплати газети, зробіть це завчасно. Читачі, які передплатили нашу газету на рік, можуть скористатися бонусом: одноразово розмістити одне приватне вітання або оголошення (при пред’явленні квитанції) за половину його вартості. Щоб оформити передплату, слід звернутися до листонош, у відділення зв’язку сіл, селища. БУДЬМО РАЗОМ!


11 грудня 2015 року

стор. 2 ВІДСВЯТКУВАЛИ

ДЕНЬ САМОВРЯДУВАННЯ - СВЯТО ЕНТУЗІАСТІВ ТА ПОДВИЖНИКІВ

(Початок на 1 стор.) З цього приводу у великій залі Згурівської райдержадміністрації відбулися урочистості, на які було

запрошено депутатів районної та сільських рад, сільських голів, представників виконавчих комітетів та всіх працівників органів самоврядування Згурівського району. Серед почесних гостей і ті, хто вже пішов на заслужений відпочинок. Святкування розпочалось із вітальних слів та поздоровлень, які звучали від голови районної ради О.М.Івченка, голови районної державної адміністрації В.М. Мозгового та обласного депутата Є.О. Чубука. Представники влади у своїх виступах відмітили, що майбутнє нашої держави неможливе без розвитку місцевого самоврядування. Воно гуртує людей, незалежно від віку, поглядів та уподобань. І завдяки наполегливій праці, компетентності, відповідальності та активній громадській позиції тих, хто працює в цій структурі, розбудовується Згурівський район. Керівництво району привітало новообраного сільського голову с.Нова Олександрівка О.В.Козаченка із днем народження, який він святкував саме цього дня. Кращі працівники місцевого самоврядування отримали грамоти і відзнаки за сумлінну працю та ви-

сокий професіоналізм. Почесною грамотою Київської обласної ради відзначено Н.В.Лавриш, Черевківського сільського голову; В.Ф.Бондаренка, Середівського сільського голову; Н.І.Козловець, Великокрупільського сільського голову. Подякою обласної ради нагороджені Усівський сільський голова Ю.Г.Давидов та Шевченківський сільський голова Г.Л.Стукало, Подяки райдержадміністрації та районної ради отримали Турівський сільський голова - В.Я.Волочнюк, депутат Згурівської районної ради В.В. Клюшніченко. Далі захід продовжився нагородженням ветеранів місцевого самоврядування, які є взірцем ентузіазму та професіоналізму. Серед них: Великокрупільська сільська рада - М.С.Нестеренко, Жовтнева сільська рада - В.П.Нечаєв, Згурівська селищна рада - З.М.Корж та В.Г.Ясьмо, Красненська сільська рада - В.І.Сухенко, Лизогубовослобідська сільська рада М.М.Пономаренко, Малоберезанська сільська рада - Л.П.Ковела, Новоолександрівська сільська рада - І.О.Ландик та Л.В.Козаченко, Середівська сільська рада - Н.М.Жигінас, Усівська сільська ради - Н.Д.Білокриницька. Для винуватців свята та всіх присутніх у залі, учасники концертної програми підготували особливий подарунок – вінок із найкращих музичних вітань та гуморесок. Святковий настрій дарували вокальний ансамбль Войківського СК «Мереживо», та солістка Войківського СК Наталія Колісніченко, народний вокальний ансамбль РБК «Барви», солісти Усівського БК Наталія Менжерес, Валентина Довга,Олександр Довгий, Людмила Дутчин. Хорошого та веселого настрою додали виступи Ніни Щербини та Ігоря Коноваленка, які розважали присутніх гуморесками.

Ольга ЕЙЗЕМБРУК.

ІЗ ЖИТТЯ СЕЛИЩА

ВАНДАЛИ НА ДОРОЗІ ЗНАНЬ Вивіски та таблички із надписами любити своє селище, парк та дотримуватись у них чистоти і порядку з’явились у Згурівці не так давно. «Екологічні плакати» такої тематики були розміщені по всьому дендропарку. Ентузіастами цієї справи стали громадські активісти, а згодом акцію підтримали й інші жителі райцентру. За ініціативи лісника С.В.Жиглія весною 2015 року у Згурівському дендропарку були встановлені міні-білборди із закликами берегти природу. Творчий задум жителя селища А.О.Олененка, який взяв на себе всі організаційні питання, підтримали учні Згурівської школи, заручившись підтримкою спонсорів, спільно втілили задум в реальність. І в кінцевому результаті естетичні таблички були вмонтовані. Та не всім хочеться сіяти навколо себе «розумне та добре». Є люди, які не будують, а ламають та псують те, що зроблене дбайливими руками. Мов смерч пронісся по пам’ятці садово-паркової архітектури. Біля стадіону «Старт», алеєю до школи, поблизу кафе «Острів» лежать звалені та розбиті вивіски із закликами: «Дружнє ставлення до природи – одна з рис розумної людини», «Природа одарувала вас дивовижною щедрістю, тож цінуйте і бережіть її» . Такі хуліганські витівки «вандалів» пояснити дуже важко, але стовідсотково можна впевнитись у тому, що зроблене це точно не із користі. Поламані вивіски, погнуті прути на яких трималися стенди – все це мов демонстрація безглуздої сили. Ще більш неприємніше відмітити те, що наслідки всього цього розкидані дорогою до знань та поблизу дитячого майданчика, це ті місця, де діти граються та розвиваються. І чого можуть навчитись школярі чи дошкільнята, споглядаючи на розруху та наслідки вандалізму. Нащадків слід навчати мужності захищати свою країну, демонструвати силу в спорті, а тут – навпаки – приклад інших «справжніх чоловіків», яким море по коліна. Це зовсім не той приклад для наслідування. Але жоден безглуздий шкідливий вчинок не залишиться безкарним. Якщо не перед Законом, то перед Богом, доведеться відповідати за скоєне. Наостанок хочеться наголосити на тому, що слід бути гідними громадянинами України, розвивати її, відроджувати і прославляти, а не навпаки. Ольга ЕЙЗЕМБРУК. ФОТО Сергія ПАЛЬЧЕНКА.

У РАЙДЕРЖАДМІНІСТРАЦІЇ ПРО СТАН ОРГАНІЗОВАНОГО ХАРЧУВАННЯ У ЗАКЛАДАХ ОСВІТИ, ОХОРОНИ ЗДОРОВ’Я ЙШЛА МОВА НА ЗАСІДАННІ КОЛЕГІЇ, ЯКА ВІДБУЛАСЯ 30 ЛИСТОПАДА

Як доповів начальник відділу освіти РДА В.А.Бойко в 2015/2016 навчальному році охоплено навчанням 1637 учнів, в НВО та НВК 285 вихованців, в ДНЗ «Журавка», «Веселка» 278 вихованців. Забезпечене пільгове харчування для 41 дитини-сироти, дітей позбавлених батьківського піклування, 58 дітей з малозабезпечених родин. Всього охоплені харчуванням 1044 учні, що становить 64%, 251 учень безкоштовно. У 1-4 класах навчається 701 учень, передбачено безкоштовне харчування 152 учнів, з них 26 учнів пільгових категорій, що становить 21%. За рахунок батьків, базових господарств, субвенцій сільських рад 510 учнів. Процедури з тендерних закупівель на послуги з організації харчування дітей не проводилися, оскільки кошти з державного бюджету для харчування дітей району не передбачались. Через відсутність їдалень забезпечені буфетною продукцією учні Безуглівської ЗОШ, Малоберезанського НВО. Визначені 46 постачальників продуктів харчування і продовольчої сировини, угоди укладені, торги не проводилися. Забезпечена заготівля овочевої продукції для закладів освіти, значну допомогу надають батьки, сільськогосподарські товариства, фермерські господарства. Їдальні закладів освіти доукомплектовані столовим та кухонним посудом, відремонтоване технологічне обладнання, перевірені та відремонтовані системи водопостачання та каналізування. Основною проблемою організованого харчування школярів є недостатнє фінансування та неможливість здійснення закупівель технологічного обладнання, через відсутність кошторисів капітальних видатків та незабезпеченість видатків на харчування вихованців НВО, НВК, ДНЗ. У 2015-2016 навчальному році виконання норм харчування перебуватиме на контролі відділу освіти, міжрайсанепідстанції, районної робочої групи з питань організації харчування дітей у навчальних закладах району.

ЖИТТЯ ПРОЖИТИ

За плечима бабусі Насті – ціла епоха

З кожним кроком невпинного прогресу ми й не помічаємо, як швидко пролітає людське життя. Статистика невблаганно свідчить, що не кожному українцю нині вдається дожити до пенсійного віку, не кажучи вже про довголіття. Але час від часу доля зводить мене з людьми, які, пройшовши майже крізь століття, не втратили життєвого оптимізму, блиску в очах, посмішки на обличчі. З людьми, у яких можна навчитися найважливішої науки – науки жити. 25 листопада разом з вранішнім сонечком і, не по-осінньому теплим подихом вітру, до господи згурівчанки Анастасії Марківни ПІДДЯЧОЇ завітав поважний ювілей – 90-річчя. Нелегким було життя бабусі Насті, котрій довелося пережити і Голодомор, і Другу світову... За плечима – ціла епоха. Вона була другою дитиною в багатодітній родині Марка Григоровича та Катерини Карпівни Піддячих. Коли дівчинка з’явилася на світ, батьки вже доглядали старшеньку Дуню. Виховувався у сім’ї і син від першої батькової дружини (котра померла). А згодом народилися ще чотири хлопчики. Нині, як говорить бабуся, живий лише брат Микола, а інших вже нема на цьому світі. Родина була досить заможною. І конячка була з возом, і корова, млин, чималий наділ землі. Словом, добротне господарство. Настя закінчила лише 2 класи, а далі, попрощавшись з дитинством, «освіту» вернулася в 1945-у, якраз перед днем здобувала вже працюючи по господар- народження, - пригадує Анастасія Марству. ківна. Рано осиротіла родина Піддячих. В перші післявоєнні роки працювала Коли в 1932-у лютував голод, забрали в конторі «Заготскот», їздила в відрядбатька, як стверджує Анастасія Марків- ження по всьому колишньому Союзу. на, на війну. Хоч не все добре пам’ятає Саме на цій роботі і познайомилася з про ті часи бабуся, та в пам’яті навіки Миколою, котрий став її чоловіком та залишились спогади про те, як з двору батьком донечки Віри. «зачищали» все добро. Забрали коня з -Ми з ним не розписані були. Не завозом, з-під долівки вигребли картоплю, хотіла я змінювати прізвище, так і скащо сховали, аби прогодуватись взимку. зала: «Навіщо паспорт бруднити?». -Мама на колінах просила не заби- Рано він помер. Доньку одна виховурати, бо ж семеро дітей у хаті. Та куди вала. Була у мене спочатку хата-ліпка. там. Знаю, що сусід про нас повідомив, А потім ось цю, дерев’яну купила. І гоі сказав де картоплю шукати. Він і по ін- сподарство тримала – поросят, птицю... ших людях ходив. Врятувало від голоду Працювала потім у школі-інтернаті, а те, що батько закопав зерно (його не останні тринадцять років – санітаркою знайшли), а ще – коли виводили худобу, в лікарні. наша корівка паслася у полі, отож і вона Приємно те, що незважаючи на позалишилась. А ще, люди несли нам у важний вік та нелегкий життєвий шлях, млин зерно, щоб змолоти, а взамін да- який пройшла А.М.Піддяча, стареньвали якусь жменю борошна. Дуже стра- ка не втрачає оптимізму. З приємністю ждали тоді всі від голоду. Пам’ятаю, як показує заслужені нагороди – і бойові, і під парканами мертві лежали, а їх на трудові. вози збирали та до кладовища везли... Донька Віра вже на пенсії, живе у Чула, що й людей тоді їли, - зітхає баба Києві. Працювала двірником, отримала Настя. квартиру в столиці. Щотижня навідуєтьОсь такі дитячі спогади про недитячі ся до матусі. Не забувають про бабусю жахіття й пережите горе. й двоє онуків, які порадували стареньку Та й юність була не краща. Коли п’ятьма правнуками, а скоро, як говопідросла, працювала на рівні з дорос- рить баба Настя, очікує й шостого. лими на колгоспному городі, а потім – В день ювілею вся родина, друзі, війна. знайомі й сусіди вітали Анастасію МарНайкращі молоді роки запам’яталися ківну, бажаючи здоров’я та довголіття. поневірянням на чужині. Два роки пра- А очі старенької випромінювали добро, цювала Настя у Польщі на панів. А потім любов та життєву мудрість. радянські війська визволили остарбайМама, бабуся, прабабуся... Ці беретерів, і дівчину забрали в армію. гині роду людського були і завжди бу-Як справжній солдат на посту з дуть оспівані у віках. Роки проходять, гвинтівкою стояла. Більше року була в а вони, як сиві голубки, вимолюють для армії, отримала поранення. Додому по- нас у Бога гарної долі. Олена ЗАДЕРЕЦЬКА.

ПРО ОДНОРАЗОВУ ГРОШОВУ ДОПОМОГУ У РАЗІ ЗАГИБЕЛІ ВОЛОНТЕРА

Міністерство соціальної політики України повідомило, що Кабінетом Міністрів України прийнято постанову від 19.08.2015 № 604 “Деякі питання виплати одноразової грошової допомоги у разі загибелі (смерті) або інвалідності волонтера внаслідок поранення, (контузії, травми або каліцтва), отриманого під час надання волонтерської допомоги в районі проведення антитерористичної операції, бойових дій та збройного конфлікту.” Відповідно до частини третьої статті 6 Закону України “Про волонтерську діяльність” цією постановою: затверджено Порядок та умови виплати одноразової грошової допомоги у разі загибелі (смерті) або інвалідності волонтера внаслідок поранення (контузії, травми або каліцтва), отриманого під час надання волонтерської допомоги в районі проведення антитерористичної операції, бойових дій та збройного конфлікту (додається); внесено до постанов Кабінету Міністрів України від 30 серпня 2014 р.   № 413 “Про затвердження Порядку надання статусу учасника бойових дій особам, які захищали незалежність, суверенітет та територіальну цілісність України і брали безпосередню участь в антитерористичній операції, забезпеченні її проведення “Офіційний вісник України. 2014 р. № 73, ст.. 2068; 2015 р. № 22, ст.. 605, 3 50, ст.. 1600 і від 10 вересня 2014 р. № 416 “ Деякі питання Державної служби України у справах ветеранів та учасників антитерористичної операції (Офіційний вісник України 2014 р., № 74, ст.. 2084; 2015 р. № 49, ст.1575) зміни, що додаються; запропоновано Міністерству економічного розвитку і торгівлі разом з Міністерством соціальної політики, міністерством фінансів, Міністерством юстиції і Державною службою у справах ветеранів війни та учасників антитерористичної операції внести Кабінетові Міністрів України пропозиції щодо виділення коштів з резервного фонду державного бюджету для забезпечення виплати одноразової грошової допомоги у разі загибелі (смерті) або інвалідності волонтера внаслідок поранення (контузії, травми або каліцтва) отриманого під час надання волонтерської допомоги в районі проведення антитерористичної операції, бойових дій та збройного конфлікту. В Згурівській ЦРЛ харчування хворих проводиться за рахунок бюджетних та позабюджетних коштів. За 2015 рік на харчування заплановано фінансування із місцевого бюджету в розмірі 60 тис.грн.. За 10 місяців 2015 року профінансовано із місцевого бюджету - 33104,41грн., що становить - 61,1%. Тому ведеться активна робота по залученню позабюджетних коштів, яких за 10 місяців 2015 року залучено – 36214,85 грн. (в тому числі заготівля овочів та фруктів на 2015-2016рр. – 27556,6 грн.). Адміністрація Згурівської ЦРЛ щиро вдячна населенню Згурівського району, які надали лікарні гуманітарну допомогу при заготівлі овочів та фруктів на 2015-2016рр. За рахунок допомоги населення району заготовлено: 5700 кг картоплі, 490 кг капусти, 620 кг моркви, 1550 кг буряка, 235 кг цибулі. Доповідаючи про стан харчування в Згурівській ЦРЛ, головний лікар В.В.Моцюк висловив подяку керівникам ПП АФ «Скіпщина» С.Г.Очколясу, ПФГ «Колос» В.І.Кудрявському, які виділили для лікарні - 120 літрів соняшникової олії. Фактична вартість одного ліжко-дня на харчування згідно заявок, станом на 1.11.2015р. становить - 15грн.24коп.; з них: загальний фонд – 9,97, спеціальний фонд – 5,27грн, за 2014р. вартість одного ліжко-дня - 12 грн. 74коп.. Не вистачає в добовому харчовому раціоні м’ясних продуктів (в основному використовується куряче м’ясо), риба видається 2-3 рази на місяць, повністю відсутні молочні продукти, яйця. В Згурівській ЦРЛ організоване триразове харчування хворих. В організації харчування хворих в стаціонарі лікарні беруть участь як медпрацівники, так і працівники харчоблоку.


11 грудня 2015 року

КОМУНІКАЦІЯ З СУСПІЛЬСТВОМ ОДИН З ПРІОРИТЕТНИХ НАПРЯМКІВ РОБОТИ СУДУ Сьогодні одним з основних питань, яке обговорює суспільство, є судова реформа. Судова ре-

форма – це частина загальнодержавних змін, які зараз відбуваються та, безумовно, впливають на стан здійснення судочинства вітчизняними судами. Адже реформування – це той процес, який не може бути легким і зручним для всіх. Більше того, реформаторські ініціативи часто бувають радикальними та політично забарвленими. Крім того, уже який рік до діяльності органів судової влади прикута суспільна увага. Тижня не минає, щоб не поширили нові звинувачення у бік суддів. Тільки лінивий не посилається на те, що рівень суспільної довіри до судів – критично низький. Так, проблема недовіри громадян до судів є, за останні роки вона загострилася та вийшла на перший план. Проте щоразу, коли озвучуються результати тих чи інших соціологічних досліджень, необхідно звертати увагу на респондентів, які брали участь в опитуванні, – і тоді вимальовується інша картина, ніж здається на перший погляд. На початку 2015 року компанія “Резерч Брендінг Груп” (Research&BrandingGroup) презентувала результати соціологічного дослідження на тему «Оцінка роботи судової системи України», опитування для якого проводилося в 22 областях України та м. Києві (за винятком АР Крим, м. Севастополя, Донецької та Луганської областей) у листопаді та грудні 2014 року. Опитування складалося з двох частин: загальнонаціонального, респондентами якого було все населення України, та спеціалізованого, респондентами якого були учасники судових процесів. Результати опитування показали, що рівень довіри населення до судів напряму залежить від того, звідки люди одержують інформацію про роботу судів. Так, учасники спеціалізованого опитування довіряють судам значно більше, ніж учасники загальнонаціонального опитування (40 % і 13 % відповідно). При цьому показово, що 87 % респондентів загальнонаціонального опитування ніколи не брали участі в судових розглядах. Тобто є проблеми з наданням достовірної інформації суспільству. Саме тому 07.12.2015 року Збори суддів Згурівського районного суду Київської області, з метою ефективного двостороннього спілкування з громадськістю, затвердили Комунікаційну стратегію суду на 2016-2017 роки. Ця стратегія являє собою план заходів на 1-2 роки, які суд організує з метою налагодження двостороннього діалогу з громадськістю. Протягом цього часу в суді планується: провести анкетування працівників та відвідувачів суду з метою виявлення проблемних питань в роботі суду; оптимізація роботи апарату суду, підвищення ефективності роботи суддів і працівників суду; організувати заходи по висвітленню роботи суду, підвищенню рівня обізнаності громадян регіону; підвищення престижності професії судді та працівника апарату суду, профорієнтація молоді. Крім того, Зборами суддів було вирішено укласти угоду з Громадським обо»єднанням «Відкрита Україна» про партнерство в рамках ініціативи «Відкритий суд». Метою цієї ініціативи є підвищення рівня довіри до суду, підвищення фахового рівня адвокатів та прокурорів, формування в суспільстві відчуття тотальної нетерпимості до корупції, несправедливості та зневажливого ставлення в судах; підтримка суддів-фахівців та заохочення до несприйняття ними своїх колег, які порочать репутацію судді; впровадження системи відсторонення судді від займаної посади через непрофесійність (етика, процесуальні порушення тощо), в т.ч. на підставі відеодосьє та зафіксованих порушень процесуальних норм. Результати проведених заходів будуть висвітлені в засобах масової інформації та на сайті Згурівського районного суду Київської області (http://zg.ko.court.gov.ua). Наталія ГРИЦАЙ, керівник апарату Згурівського районного суду. НА ЗНІМКУ справа на ліво: голова суду Р.В.Хижний, суддя Н.О.Денисенко, керівник апарату Н.М.Грицай. ВІДКРИТИЙ СУД Згурівський районний суд Київської області запрошує громадян та гостей нашого району взяти участь у заході «Відкритий суд», який буде проводитись 17 грудня 2015 року в приміщенні суду (вул. Українська, 43, смт. Згурівка). Мета цього проекту - ознайомлення громадян з роботою суду . Початок об 11 год. 00 хв. В ході заходу буде проведена екскурсія приміщенням суду, ознайомлено присутніх з процесом проходження справ, з роботою суддів та апарату суду. Учасники заходу зможуть отримати відповіді на запитання, що стосуються історії нашого суду, організації роботи та судового процесу. Контактна особа - Наталія Грицай. Додаткова інформація за телефоном 5 03 68.

КИЇВСЬКА ОБЛАСТЬ ЗБІЛЬШИЛА ЗАКУПІВЛЮ ШКІЛЬНИХ АВТОБУСІВ ЗАВДЯКИ ЕЛЕКТРОННИМ ТЕНДЕРАМ

Департамент освіти і науки Київської обласної державної адміністрації зміг збільшити закупівлю шкільних автобусів за рахунок економії коштів завдяки переходу на електронні закупівлі. «Титульним прикладом ефективності нової електронної системи для нас стала закупівля шкільних автобусів. Завдяки торгам через сервіс електронних закупівель ми заощадили близько 2,6 млн грн і змогли купити не 11, а 14 нових автобусів. Це невелика, але символічна перемога, яку ми одержали завдяки прозорості нової системи», - зазначає перший заступник голови КОДА Лев Парцхаладзе. На даний час проводиться експертиза закуплених автобусів, після чого з переможцем торгів буде укладено договір, і автобуси будуть відправлені в райони Київської області. За словами Парцхаладзе, у першу чергу, нові автобуси отримають ті райони області, які потребують оновлення застарілого автопарку, райони, де пройшла оптимізація шкіл, а також райони, звідки автобуси віддавалися у зону АТО. «Ми і надалі будемо робити все, щоб система закупівель була чесна і працювала на потреби людей і розвиток області. Вона відкриває великі перспективи не тільки для економіки регіону, але і для боротьби з системною корупцією », - підкреслив він. З 20 травня 2015 в Україні стартував пілотний проект із впровадження електронних закупівель і Київська область бере в ньому активну участь. Через сервіси електронних закупівель у Київській області вже закуповуються комп’ютери, друковані матеріали, спортивний інвентар, нафтопродукти, машини, транспортне обладнання, будівельні матеріали, промислові механізми, послуги у сфері ІТ, освіти та навчання, адміністративні послуги, ремонт і технічне обслуговування. Прес-служба КОДА.

Заходи з метою виховання

Підтримавши проведення в Україні Національної кампанії «Стоп насильству», мета якої – привернення уваги українського суспільства і його лідерів до актуальної проблеми подолання насильства як до порушення прав людини і залучення всіх громадян до боротьби з цим явищем, в районній бібліотеці протягом 25 листопада-10 грудня було підготовлено і проведено ряд заходів щодо відзначення: Міжнародного дня боротьби з насильством щодо жінок і дітей у сім’ї (книжкова виставка «Національна кампанія «Стоп насильству»); Міжнародного дня боротьби зі СНІДом (перегляд документів «Молодь і СНІД. Серйозний погляд»); Міжнародного дня людей з обмеженими фізичними можливостями ( інформаційне повідомлення «Захищаючи гідність інвалідів, ми захищаємо своє людське обличчя…»); Міжнародного дня прав людини (інформаційно-пізнавальна година«Закон і право для всіх єдині»). Завершився цикл заходів тематичною зустріччю у бібліотеці «Стоп насильству!». Надія ГОРОШКО, завідуюча відділом обслуговування районної бібліотеки.

стор. 3 ТРИБУНА ДЕПУТАТА ШАНОВНІ ГРОМАДЯНИ! Народний депутат України Міщенко Сергій Григорович інформує про те, що з 14.12.2015 по 18.12.2015 ним проводитимуться особисті прийоми громадян в селах Бориспільського, Броварського, Переяслав-Хмельницького, Яготинського та Згурівського районів за нижче вказаним графіком: Населений пункт в якому Дата Час Район Місце прийому проводитиметься прийом прийому прийом Приміщення сільської Згурівський р-н с. Пасківщина 16.12.15 11:00 ради Приміщення сільської с. Право Жовтня 16.12.15 12:30 ради ЗАПРОШУЄМО ВСІХ БАЖАЮЧИХ! За інформацією громадської організації “ЧЕСНІ ВИБОРИ”, яка відслідковує діяльність народних обранців, Сергій Міщенко входить до десятки народних депутатів України, які найбільше спілкуються зі своїми виборцями та оперативно реагують на звернення від мешканців свого виборчого округу.

Сергій Міщенко провів прийом громадян у своєму окрузі Позаминулого тижня народний депутат України Сергій Міщенко працював на окрузі – провів особисті прийоми громадян в Бориспільському районі та місті Бориспіль, в Яготині, Переяслав-Хмельницькому та Згурівському районах. Такі поїздки нардеп організовує незалежно від виборів – впродовж року встигає відвідати 150 сіл, деякі й по декілька разів. Недаремно ж за інформацією громадської організації “Чесні вибори”, яка відслідковує діяльність народних обранців, Сергій Міщенко входить до десятки народних депутатів України, які найбільше спілкуються зі своїми виборцями та оперативно реагують на звернення від мешканців свого виборчого округу. Активісти поспілкувалися з народним депутатом і запитали, що турбує громадян. «Скажу відверто: проблем багато. Однак чи найбільша проблема: це відповідальність та свідомість депутатів. Під час виборчої кампанії обранці наобіцяли золоті гори, а після виборів – від них і слід простиг. А хто буде відповідати за їхні обіцянки? От і виходить, що люди з цим йдуть до мене. Селяни вкрай обурені, що в країні продовжує процвітати корупція, можновладці щодня збільшують свої статки, коли більшість населення знаходиться на межі бідності. Громадяни не приховують, що розчаровані роботою уряду. Нагадаю, ще в лютому 2015 року мною був внесений Проект Постанови про визнання такою, що втратила чинність, Постанови Верховної Ради України «Про Програму діяльності Кабінету Міністрів України» (№ р.п. 2109). У разі ухвалення парламентом даного документу, Кабінет міністрів втрачає річний імунітет від відставки. Однак депутати його не підтримали. То про яку довіру людей до влади можна говорити, якщо вони підтримують уряд, який поставив на межу виживання більшість громадян України? Малозабезпечених співвітчизників позбавили пільг. Паралельно відбувається неконтрольований ріст на найнеобхідніші продукти харчування, ліки та комунальні послуги. У ході спілкування з людьми було помітно, що болить в простих селян, адже порушувалися різноманітні проблеми: непідйомні тарифи, призначення субсидій, земельні питання, катастрофічний стан сільської медицини, проблеми з нарахуванням та отриманням пенсій, освітленням сіл та ремонтом доріг. Активно обговорювалось й підвищення пенсійного віку. Люди бояться просто не дожити до пенсії. А пенсіонери не впевнені, що можна прожити на мінімальну пенсію: її ледве вистачає на ліки. Я прагну відновити соціальну справедливість для людей, які були позбавлені права виходу на пенсію у зв’язку з підвищенням пенсійного віку. Про що свідчать такі мої законопроекти як:про внесення змін до Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування» (щодо зниження пенсійного віку та поліпшення інших умов виходу на пенсію) та Проект Постанови про необхідність підвищення мінімальної пенсії. Не було жодного села чи міста, де б не порушувалося питання ситуації на Сході України. Люди надзвичайно занепокоєні, що наші хлопці знову опинились в екстремальних умовах, адже держава погано забезпечує військових. Фактично, хлопці зустрінуть зиму у літньому одязі. З початку АТО я неодноразово надсилав адресну допомогу нашим хлопцям на Схід. І в подальшому буду підтримувати наших захисників. Вкотре хочу звернутись до своїх колег-депутатів. Свою відданість людям треба показувати не голосними фразами, а реальними діями. А приїжджати на округ не лише перед виборами. Інакше ви ніколи не дізнаєтесь, чим живе простий народ» - розповів Сергій Міщенко.

УРЯДОМ ВНЕСЕНО ЗМІНИ ДО ДЕРЖАВНИХ СОЦІАЛЬНИХ НОРМАТИВІВ СПОЖИВАННЯ ЖИТЛОВО-КОМУНАЛЬНИХ ПОСЛУГ

З листопада 2015 року набрала чинності постанова Кабінету Міністрів України від 28 жовтня 2015 року № 842, якою внесено зміна до постанови Кабінету Міністрів України від 06 серпня 2014 № 409 «Про встановлення державних соціальних стандартів у сфері житлово-комунального обслуговування», якою, у свою чергу, затверджено соціальні нормативи користування житлово-комунальних послугами, в межах яких надаються пільги та житлові субсидії населенню. Згідно із новоприйнятими змінами встановлено: диференційовані за періодами часи обсяги електричної енергії у разі використування її для індивідуального опалення; соціальний норматив на теплову енергію у разі використання її для централізованого опалення (теплопостачання) для абонентів, житлові будинки яких обладнані будинковими та/або квартирними приладами обліку; коригуючи коефіцієнти для розрахунку витрат теплової енергії, електричної енергії, природного газу та інших видів палива на потреби опалення для 1-2 поверхових, 3-4 поверхових будівель та будівель на 5 і більше поверхів в розрізі регіонів України; соціальні нормативи користування послугами з вивезення рідких побутових відходів. З метою своєчасного перерахунку призначених житлових субсидій (з урахуванням змін), громадяни можуть звернутися до структурних підрозділів з питань соціального захисту населення для уточнення інформації щодо поверховості будинку. Звертаємо увагу, що зміни державних соціальних стандартів в умовах опалювального сезону 2015-2016 років торкнуться, в першу чергу: 1)споживачів, які проживають у житлових будинках, в яких розташовано дві чи більше квартири та використовують природний газ для індивідуального опалення; 2)споживачів, що проживають у 3-4 поверхових житлових будинках та будинках 5 і більше поверхів, з централізованим опаленням та ті, які використовують природний газ та електричну енергію для індивідуального опалення; 3)споживачів, будинки чи квартири яких оснащено приладами обліку.

З РЕДАКЦІЙНОЇ СКРИНЬКИ

Людям великої душі і серця – щира подяка Нам, пенсіонерам с.Безуглівка, котрі все життя працювали на

землі, і знають справжню ціну хліборобській праці, дуже приємно відчувати до себе увагу нинішнього керівництва господарства «Кіс-Агро», яке орендує земельні паї селян. Пайовики можуть отримати оплату грошима, або - зерном. Зерно працівники господарства доставляють прямо у домівки, та ще й занесуть до комори, коли треба. Гарним подарунком до Новорічних свят порадували нас нещодавно. Отримали по мішку борошна та цукру. Зважаючи на нинішні ціни – це вагома підтримка для пенсіонерів. Ми щиро вдячні керівнику ТОВ «Кіс-Агро» Григорію Олександровичу Гавриленку та Леоніду Івановичу Панасюку за їхню допомогу. Бажаємо їм добробуту, миру, щедрих врожаїв та процвітання господарства, а в родинах миру, злагоди і добробуту. К.І.Безсмертна, К.В.Хижка, Н.І.Крикун, Н.Т.Куца, В.Д.Анатієнко, Г.В.Приходько, К.М.Зуєвич, Н.С.Рибалко, Р.М.Рибальченко, Л.Ф.Гайова, с. Безуглівка.


11 грудня 2015 року Понедiлок, 14 грудня В цей день іменини святкують: Наум, Анастасія. Канал 1+1 06.45, 07.10, 07.45, 08.10, 09.10 «Снiданок з 1+1» 07.00, 08.00, 09.00, 12.00, 16.45, 19.30, 23.15, 03.20 ТСН: «Телевiзiйна служба новин» 07.35 «Маша i ведмiдь» (1) 09.30, 10.50, 12.30 «Мiняю жiнку - 5» 12.20 «10 хвилин з прем’єрмiнiстром» 14.05 «Клiнiка» 14.45, 15.45 «Сiмейнi мелодрами -6» 15.45 «Одруження наослiп» 17.15 Т/с «Заборонене кохання» (1) 20.30 «Чистоnews» 21.00 Т/с «Останнiй москаль» (1) 22.00 «Грошi» 23.30 «Мiнкульт» Iнтер 06.35 Мультфiльм 07.00, 07.30, 08.00, 08.30, 09.00, 12.00, 13.45, 16.00, 17.40 Новини 07.15, 07.35, 08.10, 08.35 «Ранок з IНТЕРом» 09.20, 12.25 Т/с «Сiльський романс» 14.05, 16.15 «Жди меня» 18.05, 19.05 Ток-шоу «Стосується кожного» 20.00 «Подробицi» 21.00 Т/с «Заради кохання я все зможу» 22.40, 03.45 Т/с «Двадцять рокiв без кохання» (2) ТРК «Украина» 06.00 Подiї тижня з Олегом Панютою 06.50, 07.15, 08.15 Ранок з Україною 07.00, 08.00, 09.00, 15.00, 19.00, 01.30, 05.05 Подiї 09.15, 03.45 Зiрковий шлях 11.00, 19.45, 02.25 Ток-шоу «Говорить Україна» 12.15 Реальна мiстика 13.15, 15.30 Т/с «Я поруч» (2) 18.00 Т/с «Клан ювелiрiв. Вiдплата» (1) 21.00 Т/с «Точка кипiння» (1) 23.00 Подiї дня 23.30 Х/ф «Потрiйний форсаж» (2) СТБ 05.55 Профiлактика 06.00, 18.30 Т/с «Коли ми вдома» (1) 06.20, 16.00 «Все буде добре!» 08.15 «Все буде смачно!» 09.10 «Зiркове життя. Проклятi нагородами» 10.05 «Битва екстрасенсiв 15» 12.20 «Нацiональне талантшоу «Танцюють всi!-6» 18.00, 22.00 «Вiкна-Новини» 20.00, 22.45 «Хата на тата» 23.10 «Детектор брехнi 7» Вiвторок, 15 грудня В цей день іменини святкують: Андрій, Іван, Марія. Канал 1+1

стор. 4

06.00, 07.00, 08.00, 09.00, 12.00, 16.45, 19.30, 23.15, 03.25 ТСН 06.45, 07.10, 07.45, 08.10, 09.10 «Снiданок з 1+1» 07.35 «Маша i ведмiдь» (1) 09.30, 10.50, 12.20, 12.30 «Мiняю жiнку - 5» 14.05, 21.00 Т/с «Останнiй москаль» (1) 15.05 «Клiнiка» 15.45 «Сiмейнi мелодрами -6» 17.15 Т/с «Заборонене кохання» (1) 20.30 «Чистоnews» 22.00 «Новий iнспектор Фреймут -3» 00.00 Х/ф «Чорний дрiзд» (2) Iнтер 05.40, 20.00 «Подробицi» 06.35 Мультфiльм 07.00, 07.30, 08.00, 08.30, 09.00, 12.00, 14.00, 16.00, 17.40 Новини 07.15, 07.35, 08.10, 08.35 «Ранок з IНТЕРом» 09.20, 21.00 Т/с «Заради кохання я все зможу» 11.15, 12.25 Д/с «Слiдство вели... з Леонiдом Каневським» 13.40, 14.20 «Судовi справи» 15.45, 16.15 «Сiмейний суд» 18.05, 19.05 Ток-шоу «Стосується кожного» 22.40, 03.45 Т/с «Двадцять рокiв без кохання» (2) ТРК «Украина» 06.00, 12.15 Реальна мiстика 07.00, 08.00, 09.00, 15.00, 19.00, 01.20, 05.05 Подiї 07.15, 08.15 Ранок з Україною 09.15 Зiрковий шлях 11.00, 19.45 Ток-шоу «Говорить Україна» 13.15, 15.30, 21.00 Т/с «Точка кипiння» (1) 16.00 Глядач як свiдок 18.00, 04.10 Т/с «Клан ювелiрiв. Вiдплата» (1) 23.00 Подiї дня 23.30 Т/с «C.S.I.: Мiсце злочину маямi» (2) СТБ 05.55, 16.00 «Все буде добре!» 07.55 «Все буде смачно!» 08.50 «Зiркове життя. Покаранi за роль» 09.45 Х/ф «За двома зайцями» (1) 11.05 «Битва екстрасенсiв» 12.40 «Нацiональне талантшоу «Танцюють всi!-6» 18.00, 22.00 «Вiкна-Новини» 18.30 Т/с «Коли ми вдома» (1) 20.00, 22.45 «Кохана, ми вбиваємо дiтей» 00.00 «Один за всiх» Середа, 16 грудня В цей день іменини святкують: Іван, Федір, Альбіна. Канал 1+1 06.00, 07.00, 08.00, 09.00, 12.00, 16.45, 19.30, 23.15, 03.25 ТСН 06.45, 07.10, 07.45, 08.10, 09.10 «Снiданок з 1+1» 07.35 «Маша i ведмiдь» (1) 09.30, 10.50, 12.20 «Мiняю

1 (коло) - без обмежень аудиторії (загальнодоступна). 2 (трикутник) - перегляд неповнолітніми глядачами рекомендовано разом з батьками або з відома батьків. 3 (квадрат) - рекомендується тільки для дорослих.

жiнку - 5» 12.30 «Мiняю жiнку - 7» 14.05, 21.00 Т/с «Останнiй москаль» (1) 15.05 «Клiнiка « 15.45 «Сiмейнi мелодрами -6» 17.15 Т/с «Заборонене кохання» (1) 20.30 «Чистоnews» 22.00 «Одруження наослiп» 00.00 Х/ф «Вiйна» (2) 01.55 Х/ф «Фортуна Вегаса» (2) 03.55 «В мережi « Iнтер 05.40, 20.00 «Подробицi» 06.35 Мультфiльм 07.00, 07.30, 08.00, 08.30, 09.00, 12.00, 14.00, 16.00, 17.40 Новини 07.15, 07.35, 08.10, 08.35 «Ранок з IНТЕРом» 09.20, 21.00 Т/с «Заради кохання я все зможу» 11.15, 12.25 Д/с «Слiдство вели... з Леонiдом Каневським» 13.40, 14.20 «Судовi справи» 15.45, 16.15 «Сiмейний суд» 18.05, 19.05 Ток-шоу «Стосується кожного» 22.40, 03.45 Т/с «Двадцять рокiв без кохання» (2) ТРК «Украина» 06.00, 12.15 Реальна мiстика 07.00, 08.00, 09.00, 15.00, 19.00, 01.20, 05.05 Подiї 07.15, 08.15 Ранок з Україною 09.15 Зiрковий шлях 11.00, 19.45 Ток-шоу «Говорить Україна» 13.15, 15.20, 21.00 Т/с «Точка кипiння» (1) 16.00 Глядач як свiдок 18.00, 04.10 Т/с «Клан ювелiрiв. Вiдплата» (1) 23.00 Подiї дня 23.30, 02.15 Т/с «C.S.I.: Мiсце злочину маямi» (2) СТБ 06.15, 16.00 «Все буде добре!» 08.10 «Все буде смачно!» 09.05 «Зiркове життя. Кохання без штампу» 10.05 «Зiркове життя. Дiти, знищенi талантом» 11.00 «Битва екстрасенсiв» 12.35 «Нацiональне талантшоу «Танцюють всi!-6» 18.00, 22.00 «Вiкна-Новини» 18.30 Т/с «Коли ми вдома» (1) 20.00, 22.45 «МастерШеф - 5» Четвер, 17 грудня Канал 1+1 06.00, 07.00, 08.00, 09.00, 12.00, 16.45, 19.30, 23.15, 03.30 ТСН 06.45, 07.10, 07.45, 08.10, 09.10 «Снiданок з 1+1» 07.35 «Маша i ведмiдь» (1) 09.30, 10.50, 12.20, 12.30 «Мiняю жiнку - 7» 14.05, 21.00 Т/с «Останнiй москаль» (1) 15.05 «Клiнiка» 15.45 «Сiмейнi мелодрами -6» 17.15 Т/с «Заборонене

кохання» (1) 20.30 «Чистоnews» 22.00, 23.30 «Право владу»

00.20 Х/ф «Фортуна Вегаса» (2) Iнтер 05.40, 20.00 «Подробицi» 06.35 Мультфiльм 07.00, 07.30, 08.00, 08.30, 09.00, 12.00, 14.00, 16.00, 17.40 Новини 07.15, 07.35, 08.10, 08.35 «Ранок з IНТЕРом» 09.20, 21.00 Т/с «Заради кохання я все зможу» 11.15, 12.25 Д/с «Слiдство вели... з Леонiдом Каневським» 13.40, 14.20 «Судовi справи» 15.45, 16.15 «Сiмейний суд» 18.05, 19.05 Ток-шоу «Стосується кожного» 22.40, 03.35 Т/с «Двадцять рокiв без кохання» (2) ТРК «Украина» 06.00, 12.15 Реальна мiстика 07.00, 08.00, 09.00, 15.00, 19.00, 01.20, 05.05 Подiї 07.15, 08.15 Ранок з Україною 09.15 Зiрковий шлях 11.00, 19.45 Ток-шоу «Говорить Україна» 13.15, 15.30, 21.00 Т/с «Точка кипiння» (1) 16.00 Глядач як свiдок 18.00, 04.10 Т/с «Клан ювелiрiв. Вiдплата» (1) 23.00 Подiї дня СТБ 06.05, 16.00 «Все буде добре!» 08.00 «Все буде смачно!» 08.55 «Зiркове життя. Життя пiсля самогубства» 09.55 «Зiркове життя. Допитися до слави» 10.50 «Битва екстрасенсiв» 12.10 «Нацiональне талантшоу «Танцюють всi!-6» 18.00, 22.00 «Вiкна-Новини» 18.30 Т/с «Коли ми вдома» (1) 20.00, 22.45 «Зваженi та щасливi - 5» 23.05 «Один за всiх» П’ятниця, 18 грудня В цей день іменини святкують: Захар, Гурій, Анастасій. Канал 1+1

З РЕДАКЦІЙНОЇ СКРИНЬКИ

Доброта і щедрість – найцінніші якості людини Доброту вважають найціннішим скар-

бом. Вона, як сонечко, зігріває, тішить і радує людей. Тільки доброта і милосердя роблять нас справжніми людьми. Треба бути добрим і чуйним до людей, а особливо – до дітей. Саме такою доброю, щедрою людиною є директор фермерського господарства «ВАЛМА», с. Турівка, Богдан Олександрович Марчук, який в разі потреби надає допомогу у вирішенні шкільних проблем. Життя вирує в школі із заздрісною потужністю: спортивні змагання, олімпіади, конкурси, відкриті уроки, загальні заходи, свята. Та окрім цього, учні Турівського НВК отримують тут найцінніше – знання, людяність, щедрість, доброзичливість. А про те, щоб учні з сіл Урсалівка та Іллінське вчасно приїжджали до школи, потурбувався Турівський сільський голова Валентин Якович Волочнюк, забезпечивши підвіз дітвори. Батьки, вчителі, учні висловлюють щиру вдячність Б.О.Марчуку та В.Я.Волочнюку за розуміння і підтримку. Від усього серця бажаємо їм міцного здоров»я, благополуччя, хай завжди їх супроводжує людська повага й шана. Тетяна КРУПИНА, директор Турівського НВК, батьківський комітет.

на

Від нещасть ніхто не застрахований Хоч і минуло два тижні з того дня, коли у

нашу оселю з чужої вини ввірвалося страшне лихо – пожежа, ще й сьогодні не можемо відійти від пережитого. Адже чужа недбалість могла для нас закінчитися великою трагедією. Хотілося б ще раз подякувати людям, які не залишилися сторонніми спостерігачами, а швидко і безстрашно допомогли ліквідовувати пожежу та її наслідки. Разом з професіоналами – пожежниками оперативно гасили пожежу сусіди-чоловіки, прості перехожі, небайдужі люди допомагали виносити речі з оселі. Не залишилися осторонь працівники комерційного відділу Згурівської дільниці РЕМ, які приїхали на виклик у повному складі, з першої до останньої хвилини брали участь у ліквідації наслідків. Переживаючи та переосмислюючи по-новому той жахливий день, вкотре переконуєшся, що нас оточують небайдужі люди, котрим чуже горе, як власне, які здатні приймати рішення в екстремальних ситуаціях і заспокоювати потерпілих. Ще хотілося б звернутися до читачів “Панорами” – жителів Згурівщини із із застереженням: дбайте про власну безпеку і про тих, хто поруч. В жодному випадку не нехтуйте правилами пожежної безпеки. Ольга СИМОНЕНКО, смт Згурівка.

06.00, 07.00, 08.00, 09.00, 12.00, 16.45, 19.30 ТСН 06.45, 07.10, 07.45, 08.10, 09.10 «Снiданок з 1+1» 07.35 «Маша i ведмiдь» (1) 09.30 «Мiняю жiнку - 7» 11.00, 12.20, 12.30 «Мiняю жiнку - 9» 14.05 Т/с «Останнiй москаль» (1) 15.05 «Клiнiка « 15.45 «Сiмейнi мелодрами -6» 17.15 Т/с «Заборонене кохання» (1) 20.20 «Вечiрнiй Київ 2015» 22.45 «Свiтське життя» 23.45 Х/ф «Греберси» (2) Iнтер 05.25, 20.00, 01.30 «Подробицi» 06.25 Мультфiльм 07.00, 07.30, 08.00, 08.30, 09.00, 12.00, 14.00, 16.00, 17.40 Новини 07.15, 07.35, 08.10, 08.35 «Ранок з IНТЕРом» 09.20 Т/с «Заради кохання я все зможу» 11.15, 12.25 Д/с «Слiдство вели... з Леонiдом Каневським» 13.40, 14.20 «Судовi справи» 15.45, 16.15 «Сiмейний суд» 18.05 Ток-шоу «Стосується кожного» 21.00 Ток-шоу «Чорне дзеркало» 23.30 Х/ф «Солдати невдачi» (2) 02.30 Х/ф «Катя-Катюша» 04.05 «Жди меня» ТРК «Украина» 06.00, 12.15 Реальна мiстика 07.00, 08.00, 09.00, 15.00, 19.00, 01.20 Подiї 07.15, 08.15 Ранок з Україною 09.15, 04.55 Зiрковий шлях 11.00, 19.45 Ток-шоу «Говорить Україна» 13.15, 15.30 Т/с «Точка кипiння» (1) 16.00 Глядач як свiдок 18.00, 04.00 Т/с «Клан ювелiрiв. Вiдплата» (1) 21.00 Х/ф «Чужi дiти» (1) 23.00 Подiї дня 23.30, 02.15 Т/с «C.S.I.: Мiсце злочину маямi» (2) СТБ 06.00 Х/ф «Корупцiя» (1) 07.45 «Зiркове життя. У полонi батькiвської слави» 08.40 «Зiркове життя. Дружина на мiльйон» 09.45, 01.50 Х/ф «Не можу сказати «прощавай» (1) 11.35 Х/ф «Ой, ма-моч-ки!» 18.00, 22.00 «Вiкна-Новини» 18.30, 00.40 Т/с «Коли ми вдома» (1) 20.00, 22.45 «Нацiональне талант-шоу «Танцюють всi!8» Субота, 19 грудня В цей день іменини святкують: Микола, Урбан. Канал 1+1 06.00 «Найвидатнiшi фокусники свiту» 06.45 «Грошi» 08.00, 19.30 ТСН

09.00 «Свiтське життя» 10.00 Х/ф «Вагiтна бабуся» 14.00 «Вечiрнiй Київ 2015» 16.30 «Вечiрнiй квартал « 18.30 «Розсмiши комiка» 20.15 «Українськi сенсацiї» 21.15 «Вечiрнiй квартал» 23.15 «Що? Де? Коли? 2015» Iнтер 07.10 «Школа доктора Комаровського» 08.00 Марафон «Диво починається» 10.00, 03.00 Х/ф «Бiляночка та Розочка» 11.30 «Подорожi в часi» 12.00 Х/ф «Звичайне чудо» 14.55 Х/ф «Найчарiвнiша та найпривабливiша» 16.40 «Суботнiй концерт» 18.00, 20.30 Т/с «Батькiвський iнстинкт» (2) 20.00, 04.50 «Подробицi» 22.25 Х/ф «Хронiки зради» ТРК «Украина» 06.00, 07.10 Т/с «Рiвняння з усiма вiдомими» (1) 07.00, 15.00, 19.00, 01.50 Подiї 10.00, 00.00 Зiрковий шлях. Субота 11.00 Х/ф «Чужi дiти» (1) 13.00, 15.20 Т/с «Я-Ангiна» (2) 17.10, 19.40 Т/с «Зламанi долi» (2) 22.00 Х/ф «Волошки для Василини» (1) 01.00 Зiрковий шлях 02.30 Т/с «C.S.I.: Мiсце злочину маямi» (2) 04.15 Реальна мiстика СТБ 06.20, 03.10 Х/ф «Формула кохання» (1) 08.00 «Караоке на Майданi» 09.00 «Все буде смачно!» 09.55 «Зваженi та щасливi - 5» 12.35, 21.50 Т/с «Коли ми вдома» (1) 14.20 Х/ф «Дiвчата» (1) 16.20 «Хата на тата» 19.00 «Х-Фактор - 6» 22.45 «Х-Фактор - 6 Пiдсумки голосування» 23.40 «Нацiональне талантшоу «Танцюють всi!-8» 04.55 Х/ф «Шукайте жiнку» Недiля, 20 грудня В цей день іменини святкують: Антон, Іван, Павло, Макарій. Канал 1+1 06.00 «Найвидатнiшi фокусники свiту» 06.55 «Що? Де? Коли? 2015 08.00 «Українськi сенсацiї»

09.00 Лотерея «Лотозабава» 09.40 Мультфiльм 09.50 «Маша i ведмiдь» (1) 10.05 ТСН 11.00, 12.15, 13.10 «Свiт навиворiт - 3: Танзанiя, Ефiопiя» 14.25 «Новий iнспектор Фреймут -3» 15.45 «Одруження наослiп» 17.00 «Розсмiши комiка» 18.00 «Сказочная Русь 2015 « 19.20 «10 хвилин з прем’єрмiнiстром» 19.30, 05.15 «ТСН-Тиждень» 21.00 Х/ф «Проїзний квиток» (2) Iнтер 05.25 Х/ф «Звичайне чудо» 08.15 «уДачний проект» 09.10 «Готуємо разом» 10.00 «Орел i Решка. Ювiлейний 2» 11.00 Х/ф «Найчарiвнiша та найпривабливiша» 12.50 Х/ф «Снiгове кохання, або Сон зимової ночi» 15.00 Т/с «Розумниця, красуня» 19.00 «Кохання з першого погляду» 20.00, 03.55 «Подробицi тижня» 21.30 «10 хвилин з Прем’єрмiнiстром» 21.40 Т/с «Батькiвський iнстинкт» (2) 01.45 Х/ф «Хронiки зради» ТРК «Украина» 07.15 Подiї 08.10 Реальна мiстика 09.10 Т/с «Я-Ангiна» (2) 13.00 Т/с «Зламанi долi» (2) 17.00, 20.00 Т/с «Другий шанс» (2) 19.00 Подiї тижня з Олегом Панютою 19.40, 05.50 10 хвилин з Прем’єр-мiнiстром 22.00 Т/с «Рiвняння з усiма вiдомими» (1) 01.10 «Красивi та амбiцiйнi» (3) СТБ 07.45 «Все буде добре!» 09.00 «Все буде смачно!» 11.00 «Караоке на Майданi» 12.00 «Х-Фактор - 6» 15.50 «МастерШеф - 5» 19.00 «Битва екстрасенсiв 15» 21.15 «Один за всiх» 22.30 «Кохана, ми вбиваємо дiтей» 01.25 «Детектор брехнi 7» 02.35 Х/ф «Шукайте жiнку» (1)

ТЕРМІНОВО ПРОДАЄТЬСЯ газифікований БУДИНОК у Згурівці. ТВЕРДОПАЛИВНИЙ КОТЕЛ з автоматикою. ШЛАКОБЛОЧНИЙ СТАНОК на IV форми. Тел.: 067-406-70-72. (Олександр).

ШАНОВНІ ГРОМАДЯНИ!

У рамках реформування системи органів внутрішніх справ України було проведено скорочення кількості центрів з обслуговування автотранспортних засобів, а саме м. Бориспіль, Іванків, Славутич, Миронівка, Кагарлик, Обухів, Ірпінь, Фастів. Постановою КМ України від 28 жовтня 2015 року № 889 утворено Регіональний сервісний центр МВС в Київській області, якому підпорядковано 9 територіальних сервісних центрів МВС: Баришівка, м. Бровари, Біла Церква, Вишгород, Васильків, Києво-Святошино, Макарів, Переяслав-Хмельницький. Василь ЮРІЙ.

БЕСІДА НА ТЕМУ

Дотримання правил пожежної безпеки

7 грудня працівники Згурівського РС в рамках тижня з безпеки життєдіяльності завітали до учнів Старооржицького НВК «ЗОШ І - ІІІ ступенів - дитячий садок». В ході зустрічі з учнями було проведено бесіди про дотримання правил пожежної безпеки в побуті. Школярі дізнались, що треба робити під час знахідки вибухонебезпечних предметів, а також про дії під час переохолодження. Дітям показали, як правильно користуватися вогнегасником. Найцікавішою для більшості стала тема про вибухонебезпечні предмети, тож цьому питанню було приділено трохи більше часу. Зустріч пройшла швидко та цікаво. Викладач основ безпеки життєдіяльності подякувала гостям та зауважила, що заняття такого характеру підвищують культуру безпеки життєдіяльності серед дітей, а також прищеплюють навики безпечної поведінки вдома та в школі. Руслан ХОМЕНКО, начальник Згурівського РС.


11 грудня 2015 року

стор. 5

ПОТОМСТВЕННА ЗНАХАРКА ЗІНАЇДА

ВСТАНОВЛЕННЯ ГБО та РЕМОНТ ГБО 2-4 покоління. Тел.: 096-205-80-07, Сергій.

Буде проводити прийом громадян із 22 грудня по 26 грудня у смт Згурівка Зінаїда вишепочує старовинними молитвами, підіймає життєдайну силу людини за допомогою єрусалимських свічок. Зінаїда - це захист від чарів та нечисті для Вас і Вашої родини. Зінаїда знімає венець безшлюбності, печать самотності, родове прокляття, навіть зроблене на смерть. Вона володарка дару. Погано ведеться господарство? - мати при собі пригорщу землі з подвір’я. Зінаїда допомагає вирішувати судові проблеми. Втомилися чекати кохання? - мати з собою замок з ключем. Мрієте мати дитину? - мати пелюшки і три яйця. Немає злагоди в сім’ї? - мати з собою півлітрову банку з водою і три свічки. Зінаїда працює по фото. Допоможе в пошуку зниклих людей. Повернути чоловічу силу? - для цього мати з собою пачку солі. Позбавити пияцтва? - мати сорочку або футболку. Зінаїда поставить щит та оберіг на бізнес і на життя. Діти з переляком і подібними проблемами до 5-років приймаються безкоштовно. Прийом проводиться обов’язково за попереднім записом по тел. 067-309-19-66. Вартість прийому 100 гривень.

Втрачений сертифікат на земельну частку (пай) серія РН № 322774, зареєстрований від 24.07.2000 р. на ім’я Кучеренко Лідія Пантелеймонівна, вважати недійсним. Втрачений сертифікат на земельну частку (пай) серія РН № 330310, зареєстрований від 30.11.2000 року на ім’я Шайкіна Ганна Йосипівна, вважати недійсним. Втрачений сертифікат на земельну частку (пай) серія РН № 322677, зареєстрований від 24.07.2000 року на ім’я Шинкаренко Поліна Микитівна, вважати недійсним. Втрачений сертифікат на земельну частку (пай) серія РН № 322754, зареєстрований від 24.07.2000 року на ім’я Куць Тамара Федорівна, вважати недійсним. Втрачений сертифікат на земельну частку (пай) серія РН № 322714, зареєстрований від 24.07.2000 року на ім’я Гладун Ганна Петрівна, вважати недійсним. Втрачений сертифікат на земельну частку (пай) серія РН № 322941, зареєстрований від 24.07.2000 року на ім’я Кучеренко Микола Петрович, вважати недійсним. Втрачений військовий квиток УН 0224181, виданий 25.06.1988 року на ім’я Бідний Вячеслав Дем’янович, вважати недійсним.

Терміново ПРОДАМ БУДИНОК в с. Пасківщина Згурівського району. Недорого. Ціна договірна. Тел.: 063-767-81-92. Анатолій. В кафе-бар “Рандеву” на роботу ЗАПРОШУЮТЬСЯ КУХАРІ-ОФІЦІАНТИ. Зв. за тел.: 5-16-55, 068-518-19-38.

Втрачений державний акт на земельну ділянку, серія Втрачений державний акт для ведення товарноЯБ № 145056, виданий 15 жовтня 2004 року на ім’я Прийми го с/г виробництва серія ЯГ № 156374, реєстраційний № Валентини Миколаївни. (співзасновник Валько Наталія Ми- 010834300003 на ім’я Лучін Марія Михайлівна, вважати неколаївна), Войківською сільською радою та Згурівським ра- дійсним. йонним відділом земельних ресурсів, вважати недійсним. Втрачений сертифікат серія КВ № 0113053, виданий Втрачений державний акт на земельну ділянку, серія 20.01.1997 року, розпорядження № 781 від 16.12.1996 р., зеЯБ № 14055, виданий 15 жовтня 2004 року на ім’я Прийми мельна ділянка знаходиться на території Турівської с/р на ім’я Валентини Миколаївни (співзасновник Валько Наталія Ми- Горобченко Любов Вікторівна, вважати недійсним. колаївна) Войківською сільською радою та Згурівським районним відділом земельних ресурсів, вважати недійсним. Втрачений державний акт для ведення товарного с/г виробництва 2,7012 га серія ЯБ № 318223, виданий 12.12.2005 року розпорядження № 717 від 18.10.2005р. Згурівської райдержадПРОДАЄТЬСЯ КВАРТИРА в двоквартирному будинку міністрації, ділянка знаходиться на території Пасківщинської смт Згурівка вул. Петровського, 16. Загальною площею 69 с/р на ім’я Чигрина Галина Федорівна, вважати недійсним. м2 з усіма зручностями і комунікаціями. Присадибна ділянка, площею 0,08 га. Є всі надвірні будівлі. Окремий в’їзд. Втрачений державний акт для ведення товарного с/г виЦіна договірна. Тел.: 099-44-33-986. робництва 2,7894 га серія ЯБ № 318029, виданий 12.12.2005 року, розпорядження № 717 від 18.10.2005 р. Згурівської райдержадміністрації, ділянка знаходиться на території Пасківщинської с/р на ім’я Вінничук Ольга Володимирівна, вважати недійсним. Втрачений державний акт для ведення товарного с/г виробництва 4,2833 га серія ЯА № 593534, виданий 23.08.2005 року, розпорядження № 396 від 05.07.2005 р. Згурівської райдержадміністрації, ділянка знаходиться на території Аркадіївської с/р на ім’я Тетеря Валентина Борисівна, вважати недійсним.

ПОТРІБНА МЕДСЕСТРА для роботи в маніпуляційному кабінеті медичної лабораторії ТОВ “ТВЛ плюс” в смт Згурівка. Тел.: 095-406-67-88, 067-417-48-26.

ТОРКАЄ ПАМ’ЯТЬ БОЛІСНУ СТРУНУ

У вирій відлітають птахи, а по весні вертаються до нас, тільки його зоря навік погасла, роз’єднала, осиротивши нас. 15 грудня 10 років тому у нашу родину ввірвалося тяжке горе. Передчасно пішов з життя наш найрідніший, любий, дорогий, дбайливий, коханий чоловік, тато та дідусь

ТИМЧЕНКО ОЛЕКСАНДР МИКОЛАЙОВИЧ

(27.12.1963-15.12.2005 р.р.) Твоя смерть – це непоправна втрата для всієї нашої родини. Назавжди залишилася в нашій пам’яті твоя чарівна усмішка, мила, добра і щира, лагідна душа та золоте серденько, яке зігрівало нас. Як боляче нам без тебе, ми ніколи не зможемо повірити в те, що навіки перестало битися твоє турботливе серце. Плачуть за тобою всі стежки, плаче дім, бо нема господаря в нім. Як би міг ти довше жити, - були б щасливі внуки й діти, але не в силах ми змінити Господню волю у житті. Тебе будемо пам’ятати – як найкращого чоловіка, батька та дідуся. Спи спокійно, наш рідний і дорогий. Царство небесне твоїй добрій душі, земелька пухом. Вічно сумуючі дружина, діти, внуки.

ПРОВОДИМО ЗАКУПІВЛЮ ВРХ, коні, телята, бички. Тел.: 067-503-6672, 067-504-44-06, 093080-42-82. РИТУАЛЬНІ ПОСЛУГИ

Володимир Григорович т.098-44-39-384, катафалк Сергій т.098-70-90-222, автобус, гроби, хрести, вінки і т.д. Олексій т.099-2561-852. Копачі: т.099-313-84-85. Адреса: смт Згурівка, вул. Залізнична (сільгоспхімія).

ПРОДАЄТЬСЯ ГАЗИФІКОВАНИЙ БУДИНОК смт Згурівка. Є сарай, літня кухня, 0,25 га землі. Ціна договірна. Тел.: 066-16-95-963, 096-755-61-50. ПРОДАМ, або обміняю однокімнатну квартиру у м. Березань на житло у Згурівці. Продам дрова сухі, порубані. Тел.: 097-823-04-03, 066-756-61-44.

ПРЕС-РЕЛІЗ

ВІДТЕПЕР БЮДЖЕТНІ УСТАНОВИ МОЖУТЬ СПЛАЧУВАТИ ЗА ПЕРЕДПЛАТУ ПРЕСИ НАПЕРЕД У рамках спільної роботи Укрпошти, Національної спілки журналістів України, Української асоціації видавців періодичної преси, ДП «Преса», представників різних ЗМІ щодо розвитку в Україні послуг з розповсюдження періодичних друкованих видань за передплатою, на законодавчому рівні вдалося закріпити право бюджетних установ оформлювати передплату періодичних видань на наступний рік у поточному році. Відтепер всі розпорядники та отримувачі бюджетних коштів мають право оформити передплату на наступний рік вже сьогодні, оскільки передплатна кампанія на 2016 рік триває до 20 грудня. Враховуючи особливості технологічного процесу послуги з передплати, зокрема те, що приймання замовлень здійснюється в поточному році, а доставка видань споживачу – в наступному, під час проведення передплатної кампанії на 2015 рік виникали труднощі в частині перерахування бюджетними організаціями коштів за прийняту передплату. Казначейства України відмовлялися перераховувати в 2014 році кошти за замовлену на наступний рік передплату. Несвоєчасна ж оплата послуги з розповсюдження періодичних видань за передплатою унеможливлювала та ставила під загрозу здійснення замовлення періодики бюджетними установами. Завдяки новоприйнятій постанові Кабінету Міністрів України всі бюджетні установи можуть спланувати витрати на передплату періодичних видань та здійснити вчасну оплату. Це в свою чергу сприятиме підвищенню рівня передплати та поінформованості населення, популяризації українських ЗМІ та їх своєчасній доставці навіть у найвіддаленіші населені пункти нашої країни. Приймання передплати здійснюється в усіх відділеннях поштового зв’язку, а також безпосередньо листоношею на доставній дільниці. Передплату можливо оформити за готівку та безготівковим розрахунком. Не гайте часу, завітайте до відділень зв’язку, ми чекаємо на СУПУТНИКОВЕ ТБ Вас! Наші співробітники з радіНалаштування супутникових стю проконсультують Вас щодо систем. Гарантійне порядку оформлення передплати. та післягарантійне Передплачуйте та отримуйте обслуговування. улюблені періодичні друковані Тел.: 093-337-03-18, видання через мережу УДППЗ 068-801-48-65. «Укрпошта».

НА РОБОТУ ПОТРІБЕН

КУХАР. Тел.: 099-422-77-62, Підприємству на постійну МАТЕРІАЛИ В ЗГУРІВЦІ 096-183-40-52, Альона. роботу потрібні водії категорії БУДІВЕЛЬНІ В широкому асортименті: пісок, щебінь, вапно, керамзит, цегла різних видів, цемент шифер, «Е». Тел.: 050-410-53-59 руберойд, ДВП, ДСП, шлакоблок, кільця каналізаційні,

ЧИСТКА ПОДУШОК парою t 120 0C. ВИГОТОВЛЕННЯ КОВДР ТА ПЕРИН. Хімчистка килимів, м’яких меблів. Виїзд додому безкоштовно. Тел.: 06671-49-200, 098-387-17-31.

різноманітні фарби. МЕТАЛОПРОКАТ, труби, кутник, арматура, цвяхи в асортименті.Пиломатеріали: дошка шильовка, дошка для підлоги, брус, вагонка та багато інших видів будівельних матеріалів.Послуги, автокрана, екскаватора, маніпулятора, бригади будівельників, автомобіля самоскид. Склад знаходиться: смт Згурівка, вул. Кооперативна, 22. Замовлення за т.:5-17-94, моб.: 067-427-63-53, 097-52-53-449, 095-77-96-

Підприємству ТОВ замовленні будматеріалів “Вілітта” ПОТРІБЕН БУХДОСТАВКА ЗА ПІЛЬГОВИМИ ЦІНАМИ.ГНУЧКА СИСТЕМА ЗНИЖОК. ГАЛТЕР. Довідки за тел.: 098-028-55-43. 003. При

Яготинський ковбасний цех ЗАКУПОВУЄ ЖИВОЮ ВАГОЮ та м’ясом ВРХ, коні, кнурі лежачі, проблемні. Цілодобово. Тел.: 093-130-40-00, 097-570-21-24.

Закуповуємо Корів ДОРОГО! 0988238935 0954721115 КУПЛЮ дитяче двоповерхове ЛІЖКО б/у. Нижній ярус стіл, верхній – ліжко. Тел.: 097-84137-62.

ПІДПРИЄМСТВУ ПОТРІБНІ НА РОБОТУ ВОДІЇ КАТЕГОРІЇ «С», «Е». ТЕЛ.: 067-508-78-00.

ЩЕБІНЬ. ПІСОК. ВІДСІВ. ЦЕМЕНТ. Доставка. Тел.: 096-22725-76, 066-109-30-06

ЗАКУПОВУЄМО корови,

коні та молодняк ВРХ. При невідкладних ситуаціях збуту виїзд терміново, цілодобово. Тел.:067-769-15-52, 045753-72-92.

Кафе-бар

“ДВІР ЗАМОЖНОГО СЕЛЯНИНА”

щиро запрошує відсвяткувати зустріч Нового

року! Цікава програма, конкурси, призи, тамада.

Замовлення столиків за тел.: 099-422-77-62, 096-183-40-52, Альона.

БУРІННЯ СВЕРДЛОВИН УСТАНОВКА водопровідних систем. ЧИСТКА КОЛОДЯЗІВ, копання каналізацій, БЕТОННІ КІЛЬЦЯ.

СВЕРДЛОВИНИ ПІД КЛЮЧ.

Довідки за телефоном: 099-93-12-263.

Закуповуємо ВРХ, свині, телята, кнурі, кози. Тел.: 093-659-69-09. КУПЛЮ кнурів, внутряків, корів, коней, кіз, телят. Можливий доріз туші. Тел.: 050-937-87-31, 096-369-77-17.

КУПЛЮ ДОРОГО корів, бичків, телиць. Тел.: 067-985-11-87, 099-490-29-56. КУПЛЮ ДОРОГО корів та коней. Цілодобово. Тел.: 095-593-46-14, 098992-03-70, 063-621-37-70.


11 грудня 2015 року

стор.

Як плин ріки біжать роки, то в сорок п’ять найкращий ти, тому нехай іще до ста квітне в тебе молодість, краса. Натхнення буде хай щодня, дарує розкоші життя, кожна мить радість хай несе, успіхів і щастя понад усе! 13 грудня святкує свій квітучий 45-річний ювілей наш дорогенький, коханий, люблячий чоловік, дбайливий, золотий татусь КУЧУРА ОЛЕКСАНДР ВОЛОДИМИРОВИЧ. З великою любов’ю та вдячністю ювіляра вітають любляча дружина, син Валерій та донечка Настуня Тобі сьогодні, рідний, 45. Із вдячністю ми хочемо вітати тебе за мудрість батьківських порад, за вміння всім завжди допомагати. За приклад чоловіка й сім’янина і за могутні руки золоті. Нехай Господь пошле благословіння, й здоров’я хай дарують всі святі. Ювілей – чудове свято! Є сім’я – надійний тил. Сорок п’ять – це не багато, сорок п’ять – це розквіт сил. Не одна іще удача твої здійме прапори. Серце ніжне і гаряче – тож люби, радій, твори! І пам’ятай, рідненький, ми тебе дуже любимо! У день ювілейного дня народження 45-річчя шлемо свої ніжні вітання, найпалкіші побажання дорогому, любому, щирому, турботливому синочку, надійному, надмірно доброму брату, люблячому дяді

КУЧУРІ ОЛЕКСАНДРУ ВОЛОДИМИРОВИЧУ, який він

святкує 13 грудня Хай квітує доля у роках прекрасних і приносить радість, ніжність і тепло. Хай у кожній днині ясно світить сонце і дарує тільки мудрість і добро. Хай пахучим цвітом стелиться дорога, хай відходять вдалеч горе і біда! Хай же будуть щастя і міцне здоров’я, радість і повага на многії літа. Гараздів тобі всіх ми зичимо щиро, добра і любові, і щастя, і миру. Щоб сміхом і радістю повнилась хата, щоб завжди звучала в ній пісня крилата. Господь від біди, щоб завжди заступив, здоров’я міцне, щоб щодня посилав, щоб завжди в житті все найкраще складалось, щоб добре жилося і завжди співалось. З любов’ю та повагою до тебе: батьки Борис Антонович, Віра Іванівна Масенки, брат Альоша з дружиною Альоною, племінниця Даша. Любий наш! Хай проліском ніжним все життя твоє квітне, буяє весною в душі теплота. Здоров’я міцніє і щастя розквітне, ніколи не згасне людська доброта. З великою любов’ю та ніжністю 9 грудня ми радо вітали любого, дорогого сина, щирого, люблячого брата

ТИЩЕНКА ОЛЕКСАНДРА МИКОЛАЙОВИЧА з с. Усівка з

нагоди щасливого дня народження Сину любий, тільки розцвітає, білим цвітом молодість твоя, хай завжди горить і не згасає твого щастя золота зоря. Хай тобі життя всміхається теплом, хай до тебе доля йде завжди з добром, щоб дні твої ткалися з світлої долі, стелилися довго у щасті й любові. Нехай цвітуть ще цвітом молодим роки надій і сподівань щасливих, від сонця тобі –тепла, сили – від води, щоб ти був завжди молодий, здоровий і красивий. Твої мама, тато, сестра Таня, братик Вітя. Нехай душа у Вас ніколи не старіє, на білій скатертині будуть хліб і сіль, своїм теплом Вас завжди сонце гріє, слова подяки линуть звідусіль. В житті нехай все буде, що потрібно, без чого не складається життя, любов, здоров’я, щастя, дружба та вічно не старіюча душа. Дорогого брата, доброго дядю і дідуся

ГРИПУ МИКОЛУ ВАСИЛЬОВИЧА щиросердечно вітаємо

з поважним 80-річчям, яке він зустрічає 15 грудня Зупинить час ніщо не в змозі і шумить ліс, і цвіте сад на сонячнім Вашім порозі з’явилось цілих 80. Ваш ювілей – важлива дата, про це нагадувать не слід, а ліпше щиро побажати щастя, здоров’я і довгих літ. Щоб життя завжди було у мирі в колі близької сім’ї, нехай пісні чудові й щирі Вам в гаю прошепочуть солов’ї. З повагою сім’я Острових, сестра, племінниця і онуки.

Найкращі, найтепліші, найщиріші вітання у день славного 45-річного ювілею даруємо дорогому, чуйному, щиросердечному племіннику, любому, гостинному, прекрасному брату та чудовому дяді ОЛЕКСАНДРУ

ВОЛОДИМИРОВИЧУ КУЧУРІ

Хай ладиться скрізь: на роботі, в родині, щоб радісний настрій у серці не згас, все світле, гарне, що треба людині, нехай неодмінно приходить до тебе! Хай щастя приходить і ллється рікою, хай горе обходить завжди стороною, хай доля дарує тобі довгі літа, а в серці завжди хай живе доброта! Щоб радів ти життю, скільки б літ не минуло, і щоб щедрою сонячна доля була, щоб не раз ювілейні пісні ще лунали, щастя тобі і людського тепла. Бажаємо посмішок і щедрої долі, душу хай гріє людська доброта, втоми не знай ні в чому й ніколи, будь же здоровий на довгі літа! З повагою тьотя Валя, Лариса, Саша зі своїми родинами.

Вітаємо дорогу дружину та люблячу матусю

ПЕТЮ ЛЮДМИЛУ МИКОЛАЇВНУ

з с. Стара Оржиця з 50-річним ювілеєм, який вона святкувала 7 грудня Літа минають непомітно, немовби хвилі на воді. Та не журися, наша рідна, бо ти душею молода. Спасибі за мудрість і турботу, за щире серце й відданість сім’ї, за те, що не боїшся ти роботи, в цей день дозволь вклонитися тобі. Спочинку рученьки твої не знають, теплом зігрівають нас завжди. Хай квітне ромашками поле життєве твоє, спасибі тобі за те, що ти у нас є. Дякуємо за терплячість, доброту, милу та привітну душу твою. Хай стелиться життя розмаєм і хилить щастя повен цвіт, ми від душі тобі бажаємо, здоров’я міцного і многая літ! Із повагою і безмежною любов’ю чоловік Сергій, сини Олексій та Сергій.

Бажаємо щастя, здоров’я і сили, щоб довгі літа плечей не схилили, щоб спокій і мир панували в родині, щоб радість знайшли Ви в онуках і дітях! Хай доля дарує Вам щирі хвилини у дружньому колі і в колі родини! Коханого, дорогого, дбайливого чоловіка, люблячого, турботливого батька, найкращого у світі свекра та золотого дідуся, шановного свата ПАЛІВОДУ МИКОЛУ МИХАЙЛОВИЧА, жителя с. Леніне з теплом, ніжністю та любов’ю вітаємо з 50-річним ювілеєм, який він святкував 9 грудня У цей святковий світлий день, коли настав Ваш ювілей, ми щиро Вас усі вітаєм, добра і радості бажаєм! Хай обминають Вас тривоги, хай Бог дасть щастя на путі, хай світла, радісна дорога завжди Вам стелиться в житті! Тож не старійте і не знайте в житті ні смутку, ані бід; у серці молодість плекайте, живіть до ста щасливих літ! Сонця бажаєм на землі й на обрії, долі бажаємо щедрої та доброї, хай мрії Ваші всі збуваються! Бажаєм всього, що щастям називається! Хай Вас Бог благословляє, многих літ Вам посилає! Люблячі дружина Людмила, син Саша, дочка Яна, невістка Оксана, внуки: Інна, Аня, Назар, Богдана, свати Ситі.

РУСЛАНА ОЛЕКСІЙОВИЧА

з с. Турівка з нагоди 25-річчя Твій ювілей - не тільки твоє свято, радіють всі, і друзі, й рідні теж. Хай Бог пошле ще років багато, здоров’я, щастя, радості без меж! Нехай добром наповнюється хата, достатком, щирістю і сонячним теплом. Хай буде вірних друзів в ній багато, щастя доля огорта крилом. А весни будуть світлі, легкокрилі не буде втоми лагідним рукам. Нехай здійсниться те, що не збулося, і добре серце не підкориться рокам. Завжди люблячі тебе мама, сестра Марина.

З безмежною любов’ю, гордістю хочемо привітати свою улюблену ріднесеньку, щебетливу внучку КРАСНОЩОК ЛІЗУ з нагоди 5-річчя та свого ріднесенького, доброго, дбайливого, найкращого синочка КРАСНОЩОКА МАКСИМА з 27-річчям і подарувати такі слова: Прийміть в цей день вітання наші щирі. Ми дякуємо Богу, що Ви у нас є, хай силу й здоров’я Господь Вам дає. Хай квітнуть дні ваші яскравим цвітом і будуть в них сердечність і тепло, щоб у житті було чому радіти, а смутку у душі ніколи не було. З любов’ю бабуся і мама Оля, дідусь і батько Василь.

КРИЦЬКОГО БОГДАНА ОЛЕКСАНДРОВИЧА тепло

От і настала святкова дата, прекрасна і хвилююча пора, дозвольте, рідненька, Вас привітати і побажати радості й тепла! Щасливі ми сьогодні вітати нашу найдорожчу, наймилішу у світі матусю, найдобрішу, найкращу у світі бабусю ГОНЧАРЕНКО МАРІЮ ІВАНІВНУ з с. Стара Оржиця з нагоди урожайного 80-річчя, яке шановна ювілярка зустрічає 13 грудня Рідна матусю, рідненька Ви ненько, Вас з ювілеєм вітаєм, серденько. Хай у цей день, веселий і багатий, щастя й добро завітають до хати! Щоб у достатку, здоров’ї довіку многії літа прожити без ліку. І у вінок привітань, як зерно до зернини, низький уклін від всієї родини! Бажаємо щастя й даруємо квіти, щоб сонце і зорі плекали тепло, щоб завжди здоров’я у Вас було, що смутку не знала, ми просимо долі, добра Вам й радості, рідна, доволі. Хай доля боронить від лиха й біди, лишайтесь Ви, мамо, такою завжди. Бажаємо ще довго-довго жити і на сторіччя своє запросити. З повагою та любов’ю дочка Валя, зять Микола, внуки Алла, Коля.

Хай сміється доля, мов калина в лузі в колі щирих, вірних і хороших друзів. Зичим тобі щастя, радості, тепла, успіхів, здоров’я, злагоди й добра. Хай крокують поруч вірність і кохання, хай здійсняться мрії і твої бажання. Такими ніжними словами з великою любов’ю 12 грудня ми радо вітаємо дорогого, любого, золотого синочка, найкращого у світі брата КОЛОДІЯ

Щастя тобі на життєвій стежині. Блага лишень я бажаю в житті. Будь же щасливий і завтра, і нині, своє кохання дарую тобі. Ці щирі слова присвячуємо дорогому, турботливому, коханому чоловіку БОРИСОВЕЦЬ СЕРГІЮ МИХАЙЛОВИЧУ з с. Нова Оржиця з нагоди дня народження, який він святкував 8 грудня Тобі сьогодні – 21 рік! Хай щастя та мир зігрівають оселю. І грає здоров’я, як добре вино. Будь завжди щасливий і веселий, життя бережи, бо єдине воно. Нехай тобі завжди всміхається доля, несуть тільки радість з собою роки. Хай щастя й здоров’я не зрадять ніколи, збудуться мрії, бажання й думки, любові, добра тобі, чистого неба, поваги, пошани й людського тепла. Завжди любляча дружина Юля і синочок Владислав.

У тебе день народження сьогодні, попереду ще юність золота, а поки що казки тобі хай сняться і соловейком тьохкають літа. Дорогого, любого, ніжного внука, ріднесенького, милого синочка та доброго брата

і ніжно вітаємо з квітучим 10-річчям, яке він святкував 9 грудня Нехай веселим, добрим і яскравим буде твій 10-й день народження. Хай в цей день все буде так, як захочеш ти. Рости Богданчику, на щастя матусі, на радість своїй бабусі. Хай тобі всміхається доленька ясненько, Бог оберігає ласкаве серденько! Нехай соловейко тобі співає, сьогодні 10 настає, щастя не залишає зозуля сто літ накує. Щастя, радість і здоров’я хай дарує сонечко із неба, перший успіх хай крокує поряд біля тебе! Люблячі бабуся Євдокія Олександрівна, мама, братик Микола.

6

Хай збудеться все, що ви хочете, хай здійсниться все, що ви ждете, хай стежка проляже в трояндах по якій у житті ви йдете. Нехай своїм покровом Мати Божа вас заступить від усяких бід. Хай у гаю зозуля наворожить, щастя й достатку на многая літ. Дорогих нам людей, жителів с. Мала Супоївка: щирого, доброго, надійного кума та любого брата

КРАСНОЩОКА МАКСИМА ГРИГОРОВИЧА 8 грудня

сердечно вітаємо з днем народження та любу, ніжну, милу, щебетливу племінницю та сестричку КРАСНО-

ЩОК ЄЛИЗАВЕТУ МАКСИМІВНУ ніжно-ніжно поздоровляємо з

її 5-річним ювілеєм, який вона святкує 11 грудня Хай ваші роки, як троянди цвітуть, лиш радість і успіх в житті вас ждуть. Хай доля удачу на крилах несе, що ви побажаєте, хай збудеться все. Хай люди і друзі цінують вас над усе, хай сонечко силу й здоров’я дає, а сива зозуля сто літ накує! Нехай з рідного порогу завжди йде легка дорога. Хай життя барвінком в’ється, доля щиро усміхнеться! Будьте багаті, будьте щасливі, життя бережіть, бо єдине воно. З любов’ю та повагою сестра-тітонька Катя зі своєю родиною. Твій ювілей – то мудрості пора! Хай буде вдосталь і в житті, і в домі: здоров”я, щастя, злагоди, добра, добробуту та щирої любові. Свій щасливий ювілейний день народження 9 грудня зустрів справжній чоловік, найкращий син, люблячий батько та щирий зять

СУХЕНКО ВОЛОДИМИР ВІКТОРОВИЧ

Знай: ти наш найкращий захист, ти наша постійна опора в житті, ти наша надія і сподівання. Хай тобі завжди посміхається доля, несуть тільки радість з собою роки, хай щастя й здоров”я не зрадять ніколи, хай збудуться мрії, бажання й думки. Хай мати Божа тебе охороняє, Господь щедроти посилає сьогодні, завтра і завжди. З безмежною повагою і любов”ю дружина Світлана, діти Оля, Ігор, Діма, батьки. Святкуєш ти свій ювілей у колі друзів та гостей і квітнеш, наче маків цвіт, в свої прекрасні 20 літ. Квітами радості, доле, стелися, красною вродою, щастям всміхнися, здоров’я даруй, як у полі роси, життєву стежину добром притруси. Любу, дорогеньку, милу, ніжну донечку, люблячу сестричку

ГАРКАВУ ЮЛІЮ ВАДИМІВНУ ніжно-ніжно

вітаємо з 20-річчям, яке вона святкувала 8 грудня Нехай Господь тебе боронить від невзаємності і зла, нехай дитяча безтурботність не сходить із твого чола. Нехай ніколи не міліє душі бездонне джерело, хай в ньому родяться надії і множиться тепло. Хай певні будуть твої кроки, а небо завжди голубе. Тобі сьогодні 20 років – то ж з днем народження тебе! Люблячі тато, мама, брат.

Якби в словах була пророча сила, а в серці полум’я цвіло, то ми для тебе так зробили б, щоб дня сумного не було. З такими теплими, сердечними побажаннями звертаємось до дорогої племінниці, чарівної, прекрасної сестри, ніжної внучки

ЮЛІЇ ВАДИМІВНИ ГАРКАВОЇ з нагоди славного 20-річчя і дарує-

мо такі слова: Нехай у кришталевій вазі твого життя завжди буде прозора вода щастя, червоні троянди кохання, блакитні волошки ніжності та білі ромашки вірності. Щасливої долі, радості стільки, як квітів у полі, усмішок глибоких, як дно океану. Великого щастя без зла і обману, хай матір Божа тебе охороняє, а Господь щастя і сили посилає. Хай завжди ведеться з легкої руки на добрі і довгі безхмарні роки. Твої дядя Юра, тьотя Наташа, сестра Поліна, дід Сергій, брат Владислав.


11 грудня 2015 року

стор. 7

План підготовки регуляторних актів у сфері господарської діяльності Згурівської селищної ради на 2016 рік Назва проекту регуляторного Ціль прийняття Термін розробки проекту Найменування підрозділу, акта регуляторного акта регуляторного акта (квартал) відповідального за розробку проекта регуляторного акта, № телефону Проект рішення про Забезпечення надходження II-III квартал 2016 р. Згурівська селищна рада встановлення місцевих податків на підвідомчу Ткачук Павло Іванович податків і зборів на 2017 рік територію 5-16-74

Секретар ради

Л.С.Стратілат.

План підготовки регуляторних актів у сфері господарської діяльності Черевківської сільської ради на 2016 рік Назва проекту регуляторного Ціль прийняття Термін розробки проекту Найменування підрозділу, акта регуляторного акта регуляторного акта (квартал) відповідального за розробку проекта регуляторного акта, № телефону Проект рішення про Забезпечення надходження II-III квартал 2016 р. Черевківська сільська рада встановлення місцевих податків на підвідомчу Лавриш Наталія Василівна податків і зборів на 2017 рік територію 5-51-42

Сільський голова

Н.В.Лавриш.

План підготовки регуляторних актів у сфері господарської діяльності Жовтневої сільської ради на 2016 рік Назва проекту регуляторного Ціль прийняття Термін розробки проекту Найменування підрозділу, акта регуляторного акта регуляторного акта (квартал) відповідального за розробку проекта регуляторного акта, № телефону Проект рішення про Забезпечення надходження I-II квартал 2016 р. Жовтнева сільська рада встановлення місцевих податків на підвідомчу Шовкун Т.О. податків і зборів на 2017 рік територію 5-82-31

Секретар ради

ЗУСТРІЧ З ГЕРОЄМ

Заради майбутнього Війна увірвалася в наше життя, немов шторм чи землетрус. Увірвалася і змінила все, особливо впевненість у завтрашньому дні. Усі українці з хвилюванням спостерігають за повідомленнями про військові дії, які відбуваються на сході нашої країни, жодна людина і жоден учень Великокрупільського НВК не залишаються осторонь цих трагічних подій. До Дня Збройних Сил України та з метою національно-патріотичного виховання школярів та прищеплення любові до України  7 грудня 2015 року у Великокрупільському НВК «ЗОШ І-ІІ ступенів – дитячий садок» відбулася зустріч учнів школи з воїном АТО  Олександром Олександровичем Насипайком, снайпером 92 ОМБР, яка дислокується в Луганській області. Дитячі очі світилися вдячністю і гордістю, адже їм пощастило поспілкуватися зі справжнім героєм сьогодення. Старшокласники свідомо не розпитували Олександра про пережите, а більше цікавилися сучасним озброєнням армії, звичайним побутом солдат та тим, як учні можуть допомогти своїм захисникам. Вони насолоджувалися розмовою, вловлювали кожен звук,

Н.С.Петрик.

План підготовки регуляторних актів у сфері господарської діяльності Шевченківської сільської ради на 2016 рік Назва проекту регуляторного Ціль прийняття Термін розробки проекту Найменування підрозділу, акта регуляторного акта регуляторного акта (квартал) відповідального за розробку проекта регуляторного акта, № телефону Проект рішення про Забезпечення надходження I-II квартал 2016 р. Шевченківська сільська встановлення місцевих податків на підвідомчу рада в.о.сільського голови податків на території територію Н.А.Рибак, 5-99-31. Шевченківської с/р на 2017 рік

В.О.сільського голови

Н.А.Рибак.

План підготовки регуляторних актів у сфері господарської діяльності Турівської сільської ради на 2016 рік Назва проекту регуляторного Ціль прийняття Термін розробки проекту Найменування підрозділу, акта регуляторного акта регуляторного акта (квартал) відповідального за розробку проекта регуляторного акта, № телефону Проект рішення про Забезпечення надходження I-II квартал 2016 р. Турівська сільська рада встановлення місцевих податків на підвідомчу Волочнюк В.Я., 5-72-42. податків і зборів на 2017 рік територію Секретар ради О.Г.Колодій. План підготовки регуляторних актів у сфері господарської діяльності Новооржицької сільської ради на 2016 рік Назва проекту регуляторного Ціль прийняття Термін розробки проекту Найменування підрозділу, акта регуляторного акта регуляторного акта (квартал) відповідального за розробку проекта регуляторного акта, № телефону Проект рішення про Забезпечення надходження II-III квартал 2016 р. Новооржицька сільська встановлення місцевих податків на підвідомчу рада, Овчаренко Надія податків і зборів на 2017 рік територію Володимирівна 5-63-10.

реагували на кожен рух. Здавалося, намагалися запам’ятати все, що діється в солдатській душі сьогодні, бо… вже завтра знову в дорогу, знову на схід. А там усе по-іншому: не шкільний дзвінок бентежить душу, а звук вистрілу убиває тишу; не фотоспалах полохає погляд, а жахливі заграви вибухів засліплюють очі. Туди не хочеться, але треба. Треба заради майбутнього, заради дітей, заради України. Лідери учнівського самоврядування Великокрупільського НВК «ЗОШ І-ІІ ступенів – дитячий садок» НА ФОТО: Олександр Насипайко з учнями та маленькою донечкою.

ДЯКУЄМО ЗА ПІДТРИМКУ

Минає 10 місяців як мобілізовано нашого сина, брата, племін Секретар ради С.І.Мельницька. ника, Сергія Павловича Волочая. 7 з них він на передовій. Дуже План підготовки регуляторних актів у сфері господарської діяльності Великокрупільської сільської ради на 2016 рік тяжко сидіти в напівзруйнованих будівлях чи окопах, не знаючи ні сну, ні відпочинку. Назва проекту регуляторного Ціль прийняття Термін розробки проекту Найменування підрозділу, акта регуляторного акта регуляторного акта (квартал) відповідального за розробку проекта регуляторного акта, № телефону Проект рішення про Забезпечення надходження I-II квартал 2016 р. Великокрупільська сільська встановлення місцевих податків на підвідомчу рада, Козловець Н.І. податків і зборів на 2017 рік територію 5-33-96.

Сільський голова

Н.І.Козловець.

План підготовки регуляторних актів у сфері господарської діяльності Пасківщинської сільської ради на 2016 рік Назва проекту регуляторного Ціль прийняття Термін розробки проекту Найменування підрозділу, акта регуляторного акта регуляторного акта (квартал) відповідального за розробку проекта регуляторного акта, № телефону Проект рішення про Забезпечення надходження I-II квартал 2016 р. Пасківщинська сільська встановлення місцевих податків на підвідомчу рада, В.В.Харченко. податків і зборів на 2017 рік територію 5-61-42.

Сільський голова

В.В.Харченко.

План підготовки регуляторних актів у сфері господарської діяльності Лизогубовослобідської сільської ради на 2016 рік Назва проекту регуляторного Ціль прийняття Термін розробки проекту Найменування підрозділу, акта регуляторного акта регуляторного акта (квартал) відповідального за розробку проекта регуляторного акта, Майже щодня воїни 93 ОМБ чують свист куль і снарядів, № телефону бачать смерть своїх друзів. Лише відчуваючи підтримку земляПроект рішення про Забезпечення надходження I-II квартал 2016 р. Лизогубовослобідська ків, вони продовжують боротьбу. Але їм треба щось їсти, пити, встановлення місцевих податків на підвідомчу сільська рада, І.В.Мосіна, одягатися по сезону, потрібні ліки. І на допомогу приходять рідні, податків і зборів на 2017 рік територію 5-63-42. друзі, знайомі, волонтери. Сільський голова І.В.Мосіна. 1 грудня волонтер із м. Яготина, який допомагає 72-ій та 93ій ОМБ В.Ф.Вознюк вирушив до бійців. Цього разу ще й везучи План підготовки регуляторних актів у сфері господарської діяльності Жуківської сільської ради на 2016 рік за собою відремонтований автомобіль “швидкої допомоги” для воїнів 72-ої ОМБ. Назва проекту регуляторного Ціль прийняття Термін розробки проекту Найменування підрозділу, Це єдина Людина, яка потрапляє у 93-ю ОМБР. Він активно акта регуляторного акта регуляторного акта (квартал) відповідального за розробку підтримує бійців із Згурівського району – Сергія Волочая, Васипроекта регуляторного акта, ля Кобялка, Олександра Вознюка. Щира подяка від нас, рідних № телефону Проект рішення про Забезпечення надходження I-II квартал 2016 р. Жуківська сільська рада, Сергія, цій добрій Людині, справжньому патріоту України. Тяжко встановлення місцевих податків на підвідомчу О.В.Литвиненко, 5-94-47. тільки рідним забезпечувати хлопців. А вони просять домашні податків і зборів на 2017 рік територію страви, теплий одяг, засоби гігієни. Добре, що є така небайдужа людина, як Володимир Вознюк, який подзвонить, під’їде, забере Секратер ради О.В.Литвиненко. в будь-яку погоду, доставить адресну передачу. Хочемо подякувати волонтерам із Згурівки Г.І.Заряді та План підготовки регуляторних актів у сфері господарської діяльності Аркадіївської сільської ради на 2016 рік П.В.Котенку, які забезпечили теплим одягом всіх хлопців з відНазва проекту регуляторного Ціль прийняття Термін розробки проекту Найменування підрозділу, ділення Сергія. Ці люди з перших днів АТО допомагали всім акта регуляторного акта регуляторного акта (квартал) відповідального за розробку необхідним воїнам та самі неодноразово особисто возили на проекта регуляторного акта, передову одяг та домашні страви. № телефону Зіткнулися ми ще з однією проблемою. Хлопцям не вистачає Проект рішення про Забезпечення надходження II-III квартал 2016 р. Аркадіївська сільська рада, основного – ліків. Коли Сергій захворів, Василь Кобялко операвстановлення місцевих податків на підвідомчу М.О.Степаненко, 5-31-42. тивно знайшов потрібні ліки і доставив до Сергія, а Олександр податків і зборів на 2017 рік територію Вознюк з батьком передав ліки від нас, рідних. Секретар ради Т.Д.Коваленко. Щиро дякуємо колегам по роботі С.В.Жиглію та О.М.Нікітенку за домашні продукти. Ми вдячні за допомогу сім’ї друга дитинства А.Анатієнку, а також знайомим - сім’ям Лозенко, Приходько, Фетісових та В.Д.Бригінській за постійну матеріальну підтримку Сергія. Нехай Господь благословить вас, ваші родини і воздасть за доброту. В минулому номері газети на прохання мешканців Згурівки було повторно надруковано графік руху 6 грудня у день Збройних Сил України Сергій одержав поучасника бойових дій та грамоту від командування. кільцевого автобуса. На жаль, була допущена прикра помилка – опубліковано застарілий графік. Про- свідчення Це подяка за те, що перебуваючи на передовій, він сумлінно симо вибачення за неправильно надану інформацію. виконує свій службовий обов’язок. Дякуємо всім, хто робить добру справу – підтримує хлопців Кільцевий автобус по смт Згурівка відправляється від автостанції: о 7.30, 8.00, 14.30, 15.40, 17.10. У та звертаємось до небайдужих об’єднатися та допомагати тим, п’ятницю останній рейс відправляється о 16.30. хто нас захищає. Сім’ї ВОЛОЧАЙ, СЕВІДОВИХ. Вартість проїзду для дорослих 4 грн., для дітей – 2 грн. НА ЗНІМКУ: С.ВОЛОЧАЙ, В.ВОЗНЮК, О.ВОЗНЮК,

ДО УВАГИ ПАСАЖИРІВ!


11 грудня 2015 року

стор. 8

З ТУРБОТОЮ ПРО КОЖНОГО

Згурівська райдержадміністрація, районна рада вітають З ДНЯМИ НАРОДЖЕННЯ ПИЛИПЕНКО ІРИНУ ВІКТОРІВНУ (10.12)

ОСОБЛИВА ДИТИНА Особлива дитина – хто вона? Які умови навчання

і виховання створені у Згурівському районі. На ці запитання ми попросили відповісти завідуючу Згурівською районою психолого-медико-педагогічною консультацією Світлану Миколаївну СКРИННИК. - 3 грудня відзначався Міжнародний тей , бадень інваліда. День, коли Генеральна Асам- гато трудблея ООН закликала держави – члени ООН нощів на проводити подальшу інтеграцію в життя шляху її суспільства осіб з інвалідністю. Міжнарод- впровадний день інвалідів привертає увагу до про- ж е н н я , блем інвалідів, захисту їх гідності, прав і але педаблагополуччя, акцентує увагу суспільства г о г і ч н и й на переваги, які воно отримує від участі колектив інвалідів у політичному, соціальному, еко- Згурівсьномічному і культурному житті. Цей день є кої ЗОШ нагадуванням людству про його обов’язок приділяє виявляти турботу і милосердя до найбільш в е л и к у незахищеної частини суспільства – людей з увагу їх вирішенню. Так 20 листопада відбулася обмеженими фізичними можливостями. На педагогічна рада за участю представників віджаль серед них не мало дітей. То ж як відбу- ділу освіти, де детально розглядалися здобутки вається процес інтергараціїї дітей-інвалідів та проблеми навчання «особливих» дітей. Віду нашому районі? значалася потреба у сприянні розвитку інклю- За останні роки в Україні і безпосередньо зивного закладу освіти з боку районного керіву районі відбулися істотні зміни у ставленні до ництва, депутатів районної та обласної рад . проблем дітей з особливими освітніми потре- Ви згадували. що для організації навбами або як прийнято їх називати «Особливі чання необхідний ряд документів, розкажіть діти». До цієї категорії відносяться діти-інвалі- детальніше. ди, діти з порушеннями фізичного, психічного, - Всю інформацію можна знайти на сайті розумового, мовленнєвого розвитку і навіть Згурівського відділу освіти http://zgurivkarvo. обдаровані діти. А «особливі» саме тому, що klasna.com/uk/site/news.html у розділі «Згурівсьїм необхідно створювати особливі умови для кий РМК»- напрямки за галузями наук-ПМПК. навчання і виховання, за яких враховуються Але хотілося б акцентувати увагу на висновок їхні як «слабкі», так і «сильні» сторони. Кожний ПМПК — це той основний документ, на підставі із цих видів порушень потребує специфічних якого дитина направляється в спеціальний чи умов організації спеціальної освіти з метою загальноосвітній навчальний (дошкільний чи найповнішої реалізації загальноосвітніх і корек- шкільний) заклад системи освіти, заклад соційно-розвивальних цілей. Раніше такі умови ціального захисту (дитячі будинки-інтернати обов’язково створювалися у спеціальних за- відповідного профілю, реабілітаційні центри). гальноосвітніх закладах або школах-інтерна- Видає його Згурівська районна ПМПК. Це тах. Так у 2011 році 27 дітей району навчали- служба у відділі освіти (приміщення гуртося у школах-інтернатах обласної комунальної житку школи-інтернату), яка насамперед є відвласності. На сьогодні їх 7. Це завдяки тому, повідальною за активне, раннє виявлення дітей що новим в основі державної політики стало з порушеннями розвитку і налагодження для створення цих умов у дошкільних та загаль- них необхідної медичної і педагогічної допомноосвітніх навчальних закладах, навчально-ре- оги. Для нас найважливішою і відповідальною абілітаційних центрах. є оцінка потенційних можливостей розвитку - Тобто, які б складні порушення розвитку такої дитини та визначення адекватних умов її не мала дитина, вона має право відвідувати навчання, виховання і професійної підготовки. школу у нашому районі? Склад Згурівської районної ПМПК-це завідуюча - Так . І не тільки школу, з 2015 року це та чотири фахівці: Калина Василівна Шипко стосується і дошкільних навчальних закладів. учитель-дефектолог, Ірина Олександрівна ЛогІнклюзивний дошкільний заклад з правом на- виненко - учитель-логопед, Марія Богданівна давати корекційну та реабілітаційну допомогу Малицька - практичний психолог, Олександр дітям-інвалідам - ось питання сьогодення. До Іванович Зіборов–лікар-психіатр. Досвідчені школи ж батьки звертаються до керівника на- спеціалісти готові прийти на допомогу батькам вчального закладу з заявою про зарахування, та їхнім дітям .То ж,шановні батьки, звертайтенадають необхідні документи, а адміністра- ся за телефоном 5-16-24. Приїздіть на консульція закладу, педагогічний колектив приймають тації, які відбуваються за графіком, поданим рішення про форму навчання та створення нижче. спеціальних умов для проведення корекцій- І все ж яка кількість «особливих» дітей ної роботи (звичайно за погодженням відділу сьогодні охоплена у районі. освіти) і за умови научуваності дитини. - У дошкільних навчальних закладах: «Ве- З якими порушеннями приймаються селка» (логопед Ірина Олександрівна Логвидіти і які ж форми навчання існують у рай- ненко) у логопедичній групі отримують дооні сьогодні? помогу 12 дітей . ЇЇ відвідують діти Згурівки, - Легка, помірна розумова відсталість, пору- Пасківщини, Нової Олександрівки, Середовки. шення психологічного розвитку, опорно-рухо- У «Журавці»(логопед Надія Федорівна Івахвого апарату, слуху, зору, мовлення. ненко) діє логопедичний пункт (до 12 дітей), Види допомоги такі: логопедичні пункти у Згурівській ЗОШ І-ІІІ ст. та -з 2004 року для дітей із мовленнєвими пору- Згурівському НВК «Гімназія-ЗОШ І ступеня» шеннями у дошкільному навчальному закладі (логопед Надія Федорівна Івахненко) охоплю«Веселка» у Згурівці функціонує логопедична ють учнів 13 початкових класів. У 7 закладах група. освіти 23 дітей навчається індивідуально , троє - в школах району організоване індивідуаль- з них вдома та 2 дітей навчаються інклюзивно. не навчання дітей за програмами , які відповіда- І це тільки частина тих, хто потребує допомоги ють їх розвитку та можливостям . . Сільські дошкільні групи та молодші школярі - з 2013 року організоване інклюзивне нав- залишаються не охопленими у зв’язку з відсутчання дітей у Згурівській ЗОШ І-ІІІ ступенів. ністю кадрів. А штатні працівники практично не - Чим відрізняються такі форми навчан- можуть охопити всіх дітей із недоліками псиня? хофізичного розвитку. Частково цю проблему - Індивідуальне навчання передбачає «один вирішує створений у 2012 році мобільний конучень-один учитель» і може бути організоване сультативний пункт, який діє за заявками батьвдома або у школі. Підставою є довідка ЛКК ків та навчальних закладів. Педагоги надають Згурівської центральної районної лікарні, витяг консультацію, проводять показові заняття та з протоколу обстеження дитини на засіданні вправи , які допомагають батькам долати трудпсихолого-медико-педагогічної консультації, нощі навчання та виховання. наказ керівника навчального закладу . І як результат є те, що разом зі змінами в Інклюзивне навчання передбачає супровід освіті змінюється і громадська свідомість, подитини з порушеннями безпосередньо у клас- ступово зникає думка, що усі ті, хто потрапляє ному колективі. Дитина постійно в класі працює до категорії дітей з особливими потребами, поз дітьми, бере участь у позакласній роботі. Для винні навчатися у спеціальних школах. Адже цього у штати навчального закладу вводиться школа, яка відкриває двері для усіх, дає можпосада асистента учителя. Педагог, який прой- ливість бути обізнаними з тими проблемами, шов методичну підготовку, допомагає дитині на з якими стикаються діти з інвалідністю та їхні уроках засвоїти програмний матеріал, супро- родини. І завдяки цьому ми краще розуміємо воджує на перервах, якщо є труднощі у самооб- оточуючий світ, тих, хто, на нашу думку, відрізслуговуванні, разом з педагогічним колективом, няється від нас, без якихось вагань надаємо добатьками розробляє індивідуальну програму помогу, коли з’являється необхідність. розвитку дитини. Це нова форма навчання діДень тижня ПН. СР. СР. ЧТ ПТ

Години 14.0017.00 8.3011.00 13.0015.00 9.3017.00 10.0012.00

ГРАФІК РОБОТИ КОНСУЛЬТАНТІВ ПМПК Консультант Місце проведення Шипко Калина Василівна-дефектолог Малицька Марія Богданівна – практичний психолог Логвиненко Ірина Олександрівна. логопед, дефектолог Скринник Світлана Миколаївназавідуюча ПМПК, логопед Зіборов Олександр Іванович – лікарпсихіатр

ЧИТАЙТЕ У НАСТУПНОМУ НОМЕРІ -Компетентно про нову споруду на стадіоні -Переможці олімпіад -Як зустріти новий рік НАШ ПЕРЕДПЛАТНИЙ ІНДЕКС: 30147

відділ освіти, районний методичний кабінет кабінет психолога Згурівська ЗОШ І-ІІІ ст.. ДНЗ «Веселка», логопедична група відділ освіти кабінет ПМПК ІІ поверх ЦРЛ, кабінет заступника головного лікаря

ЗАСНОВНИКИ: районна державна адміністрація, районна рада, трудовий колектив редакції. Адреса редакції: 07600. Україна. Київська обл, смт Згурівка, вул. Українська,19. День виходу — п’ятниця. Тираж 3100 примірників. Реєстраційне свідоцтво КІ № 210, видане 23.04.1997 Замовлення №51-33 Обсяг 2 друк. аркуші Електронну версію газети читайте на сайті: http://zgurivka-rda.gov.ua/panorama.html

– головного спеціаліста відділу фінансово-господарського забезпечення РДА, ПАРХОМЕНКА МИКОЛУ ВАСИЛЬОВИЧА (15.12), керівника ТОВ “Зелена брама”. Хай добрий ангел береже повік, вогонь зорі, що долею зоветься, життя, неначе вишитий рушник, багряним килимом хай усміхнеться. Нехай волошками цвітуть літа прекрасні, нехай здійсняться тисячі бажань, щоб доля дарувала тільки щастя, ні грама бід, ні крапельки страждань. Будь завжди весела і красива, будь завжди такою, як ти є, наша мила донечко, ти не уявляєш як ми любимо тебе. Любу нашу, дорогеньку, рідненьку, прекрасну донечку КИРПУ ЮЛІЮ

ОЛЕКСАНДРІВНУ

з с. Черевки щиро вітаємо з квітучим 16-річчям, яке вона святкує 10 грудня і даруємо такі слова: Простелися доле, рівними шляхами, виросла ти, доню, та й на радість мамі. Хай в житті твоєму буде свят багато. Виросла, ти, доню, та й на радість тату. Довгою й щасливою хай стежина буде, щоб любили тебе всюди й поважали люди. Хай щасливу долю пташка наспіває і летять до Бога мамині слова. Твої мама і тато.

Будь такою, як ми тебе знаєм, проста, ніжна і всім дорога. Хай і щастя і сонця вітрила, мчать твій човен до тої землі, де панує лиш радості сила, де збуваються мрії усі! Ці щирі святкові слова ми даруємо нашій дорогій, неповторній, рідненькій сестричці КИРПІ ЮЛІЇ ОЛЕКСАНДРІВНІ з нагоди найкрасивішого 16-річчя, яке вона зустріла 10 грудня Сестричко, сонце променисте! Життя твоє хай буде чисте. Вквітчане щастям і добром, любов’ю, ніжністю, теплом, а доля радість лиш дарує. В багатстві й розкошах вирує, здійсняться хай твої бажання, з днем народження вітання. З повагою та любов’ю твоя сестра Катя та її чоловік Володимир.

З перлинним весіллям! Милі наші ювіляри! Ви змогли зберегти ту любов і ніжність з якою був створений цей союз ще 30 років тому. Ви зберегли вогонь в своїх серцях. Ми бажаємо Вам, щоб це щастя не закінчувалося ніколи. Будьте разом все своє життя! З безмежною любов’ю, щирою вдячністю, теплотою своїх сердець вітаємо наших найрідніших, найдорожчих людей, ім’я яким - Батько й Мати, які дали життя, вивели в люди, сповна віддають батьківську любов дітям, внуку – це наші милі, добрі, славні і красиві діти, батьки та золоті дідусь і бабуся БРИГІНСЬКІ

ПЕТРО МИКОЛАЙОВИЧ І НАДІЯ ІВАНІВНА, які 13 грудня зустрічають

свій 30 річний ювілей подружнього життя Перлинне весілля вже прийшло. Ви довгих тридцять років крокували. І поряд з вами все життя пройшло, і нас у гості ви тепер позвали. І ми вітаєм з святом урочистим, уклін низький вам шлемо до землі. Нехай над вами небо буде чистим, на серці радісно і повно на столі! Від людей вам зичим шани і любові, ладу у домівці, успіхів в труді, щоб були ви завжди милі, любимі та здорові, а душею й серцем вічно молоді! З найкращими побажаннями люблячі мама, діти Леся, Тарас, Вася, Таня і любимий внук Кирилко. Хай доля щастям вишива рушник, хай здійсняться всі мрії і бажання, хай дім ваш буде щедрим на добро, як урожаєм щедра осінь рання. 7 грудня 45-річний ювілейний день народження завітав до нашої шановної, доброї, гостинної, чудової свахи ПРИЙМАК НАДІЇ ГРИГОРІВНИ з с. Нова Оржиця. З повагою та шаною ювілярку сердечно вітають свати Скринник і дарують такі слова: В цей день в сердечному привіті, в плину років, в плину стежок-доріг, зберем усе, що є найкраще в світі, і зорями сипнем на Ваш поріг. Бажаємо щастя і доброго слова, усюди удачі, міцного здоров’я, хорошої пісні, прекрасного свята, безмежної радості в серці і в хаті. В цей дорогий для серця день, бажаємо квітів і пісень! Від друзів щирих привітань, від зірок здійснення бажань! Від сонця, світла і тепла, щоб доля щедрою була! І не спинити часу лік, нехай щастить весь довгий вік. Любу, дорогеньку, рідненьку, наймилішу, найкрасивішу донечку, люблячу, щиру сестричку ВОЛКОВСЬКУ ОКСАНУ ВОЛОДИМИРІВНУ серцями сповненими любові та ніжності вітаємо з щасливим 25-річчям, яке вона зустріла 9 грудня Хай врода твоя не в’яне ніколи, ступає любов на поріг. Бажаємо щасливої долі і рівних щасливих доріг. Хай у житті твоєму буде лиш добро, кохання вірне, друзі незрадливі. Бажаєм, щоб задумане збулось і щоб життя твоє завжди було щасливим. Благополуччя тобі зичимо й удача, здорова будь й красива, мов весна, і щоб в любові не пізнать нестачі, бо Богом раз дарується вона! Твої найрідніші батьки та брат.

ЗДОБУТКИ НА ОСВІТЯНСЬКІЙ НИВІ

НАШІ ПЕРЕМОЖЦІ

У листопаді вперше серед учнів професійно-навчальних закладів проходив ІІ етап обласних олімпіад із загальноосвітніх дисциплін. Учасниками в олімпіадах були учні-переможці І етапу, який провели у кожному навчальному закладі. Олімпіади відбулись у двох навчальних закладах – ДПТНЗ «Білоцерківський професійний ліцей» і ДПТНЗ «Броварський професійний ліцей». ДНЗ «Згурівський професійний ліцей» представляли 9 учнів з різних загальноосвітніх дисциплін: українська мова і література, іноземна мова, інформаційні технології, хімія, біологія, історія, економіка, право, ліцеїсти взяли участь у олімпіаді в Броварському професійному ліцеї. У цьому навчальному закладі виборювали першість учні 9 навчальних закладів. Завдання були різного характеру і розраховані на «сильного» учня. Результати учнівських робіт – наш успіх. Успіх учнів, а найбільше – викладачів, які готували вихованців до участі в ІІ етапі обласних олімпіад. Учні професійного ліцею завоювали призові місця: Крістіна Мельниченко (514 група) – 2 місце – українська мова і література (викладач Н.Д.Сова); Богдан Філюшин (502 група) – 2 місце – англійська мова (викладач В.С.Шпак); Ігор Хасан (424 група) – 2 місце – інформаційні технології (викладач Ю.І.Обламський). Бажаємо і надалі всім учням ліцею нових успіхів. А.КОЛІСНІЧЕНКО, Ю.ОЛІЙНИК. Наші реквізити: р/р 26006702911326 в АТ «Райффайзен банк «Аваль» м.Київ, МФО 380805, КОД ЄДРПОУ 19413986

РЕДАКТОР Л.П.МЕЛЬНИК ТЕЛ./ФАКС: 5-04-25; ТЕЛ: 5-04-22. E-mail: zg_panorama@ukr.net

За достовірність фактів відповідальність несе автор. Рукописи і фотографії не.рецензуються і не повертаються

Газета набрана та зверстана в комп’ютерному центрі редакції газети “Панорама”, смт Згурівка, вул. Українська, 19.

Думки авторів публікацій не завжди збігаються з точкою зору редакції.

Надруковано у Прилуцькій міській друкарні

Profile for Zgurivka rda

Panorama 54 (2015)  

Panorama 54 (2015)  

Advertisement