Page 1

20 листопада 2015 року

стор.

51 (6238) 20 листопада 2015 року

ЗАПОЧАТКОВАНА 25 ЛЮТОГО 1935 РОКУ 21 ЛИСТОПАДА ДЕНЬ ГІДНОСТІ ТА СВОБОДИ

ВІДЛУННЯ СВЯТА

Хвала рукам, що пахнуть хлібом

Одним з визначних свят осені є День працівника сільського господарства. Тільки селяни уміють пізнім вечором читати вірші Шевченка, а вранці, засукавши рукава, йти сіяти хліб, тільки селянки уміють вранці, запнувши хустки, одягнувши робочого халата, іти доїти своїх корів, а вже по обіді прибиратися як троянди і чимдуж мчати

на святковий концерт. А концерт цей у Малій Супоївці був присвячений їм, нашим трударям, працівникам, які не покладаючи рук забезпечують нас теплим парним молочком, пахучим хлібом та продуктами без яких ми не можемо обійтися. (Закінчення на 3 стор.)

МІСЦЕВЕ САМОВРЯДУВАННЯ

Згурівська районна рада нового скликання: сесію залишили відкритою

18 листопада відбулося перше пленарне засідання першої сесії Згурівської районної ради VII скликання. Голова районної виборчої комісії Оксана Бальбух надала інформацію про підсумки виборів депутатів Згурівської районної ради VII скликання, вручивши присутнім новообраним депутатам посвідчення та депутатські значки. З вітальним словом до депутатського корпусу VII скликання звернувся голова районної ради VI скликання, а нині депутат Київської обласної ради Євген Чубук. Привітавши депутатів, Євген Олександрович побажав обранцям мудрості, взаємоповаги, чути один одного, а головне – не забувати про інтереси людей. Привітав новообраний склад районної ради і депутат Київської обласної ради Василь Цвик. Василь Вікторович, подякувавши за підтримку, побажав плідної роботи на користь громади Згурівщини. У VII скликанні в районній раді інтереси жителів Згурівщини представлятимуть 26 депутатів від 5 політичних сил. 8 народних обранців пройшли від політичної партії “Аграрна партія України”, 6 – від партії “Наш край”, 5 – від ВО “Свобода”, 4 від БПП “Солідарність”, 2 від “Радикальної партії” Олега Ляшка, 1 від ВО “Батьківщина”. Як і завжди, у районній раді домінує чоловіче представництво – 19 мандатів отримали чоловіки і 7 жінки. Серед тих, кому люди довірили вдруге представляти свої інтереси в районній раді: Володимир Клюшніченко, Станіслав Кошіль, Тетяна Пітайчук, Наталія Карпенко, Микола Бойко, Олександр Івченко. Вищу освіту мають 15 депутатів. Керівні посади обіймають 11 депутатів. Найбільше у районній раді представлено приватних підприємців і керівників фермерських господарств. У першому пленарному засіданні участь взяли 22 депутати. Було обрано тимчасову президію із представників партій, які набрали найбільшу кількість голосів на виборах. Аграрну партію у президії представляв Олександр Івченко, “Наш край” – Тетяна Пітайчук, ВО “Свобода” – Степан Кузьмич, “Солідарність” Валерій Мозговий, Радикальну партію Олега Ляшка Микола Бойко.

Був обраний секретаріат в кількості трьох чоловік: Лідії Колесник, Тетяни Вовк та Миколи Бойка. На порядок денний винесли основне питання – обрання голови районної ради. Депутат районної ради від політичної організації “Блок Петра Порошенка “Солідарність” Лідія Жлобіна запропонувала на голову районної ради кандидатуру Валерія Мозгового, а депутат від ВО “Свобода” Лідія Колесник Степана Кузьмича. Для забезпечення підрахунку голосів була утворена лічильна комісія, до якої обрали Наталію Карпенко; Костянтина Рудя та Оксану Зубкову. Кандидати на посаду голови районної ради Валерій Мозговий та Степан Кузьмич виступили перед депутатським корпусом, присутніми в залі, поділилися своїм баченням роботи в раді. Після невеличкої перерви (поки друкувалися бюлетені), розпочалася процедура таємного голосування. Із 22 присутніх депутатів бюлетені отримали 17. 5 депутатів від Аграрної партії, які були присутні в залі, не взяли участь у конструктивній роботі сесії: не виявили бажання отримувати бюлетені і не голосували. Після таємного голосування, результати розподілилися так: за Валерія Мозгового проголосувало 12 депутатів, за Степана Кузьмича – 5. І хоча Валерій Миколайович набрав більшість голосів, голову ради не було обрано, оскільки відповідно до чинного законодавства обраним вважається голова ради, за якого проголосувала більшість депутатів від загального складу ради. Нинішня райрада налічує 26 депутатів, то для прийняття рішення вистачить щонайменше 14 голосів. Першу сесію районної ради не закрили, вирішили перенести обрання керівного складу ради на наступне пленарне засідання, про яке депутатам повідомлять додатково. Лариса МЕЛЬНИК.

День Гідності та Свободи, свято в Україні, що відзначається 21 листопада на честь початку цього дня в Україні двох революцій: Помаранчевої революції (2004 року) та Революції Гідності (2013 року). Це день вшанування всіх українців, які упродовж нашої історії боролися і працювали задля незалежності народу, торжества справедливості та додержання прав людини. Події Революції Гідності засвідчили, що Україна обирає демократичні цінності в якості пріоритетів та принципів свого подальшого розвитку. Київський Майдан Незалежності є точкою відліку нових взаємин між владою і громадянином в українському суспільстві. Волелюбний дух став символом нашого народу, а свобода – головним надбанням Майдану. Темними сторінками в історії сучасної України стали події 18-21 лютого 2014 року, коли, захищаючи честь та майбутнє нашої держави у протистоянні з режимом Януковича, віддали своє життя воїни Небесної сотні. Новітні Герої своєю великою любов’ю, мудрістю та душевним теплом зберегли неньку Україну від найбільшої загрози – втрати її незалежності. Сьогодні ж проливається кров на Сході нашої країни, де гинуть як військовослужбовці, так і мирне населення. Тож нехай наша діяльність позначається добрими справами, спрямованими на розвиток і зміцнення Батьківщини, на добробут і розквіт духовності народу. Ми повинні бути гідними місії, покладеної на нас долею, мусимо підтримати й продовжити героїчні досягнення наших предків, виправдати сподівання і стати гордістю для наших нащадків. Шануймо і пам’ятаймо наших Героїв, без яких не існувало б нас, нашого народу та Української держави! Бажаємо всім жителям Згурівщини зберегти в собі відчуття гідності, яке вони здобули в дні боротьби за вільне майбутнє, міцного здоров’я, громадської активності, мудрості, добробуту та успіхів у всіх справах і починаннях. Згурівська райдержадміністрація, районна рада.

ВОЛОДИМИР ШАНДРА: «МАЄМО БЕРЕГТИ І ПРИМНОЖУВАТИ ТІ ЦІННОСТІ, ЯКІ УКРАЇНЦІ ВИБОРОЛИ ПІД ЧАС ЄВРОМАЙДАНУ» Свято було встановлено згідно відповідного указу Президен-

та Петра Порошенка з ціллю укорінити в країні ідеали свободи та демократії, віддати шану патріотизму і мужності громадян, котрі під час революцій у 2004-му та 2013-му роках поставили національні інтереси вище власних. Цього року дане свято в різних містах пройде під спільним красномовним гаслом «Вільні творять майбутнє», яке підкреслює його настрій та змістове наповнення, а також нагадує, проти чого два роки тому мільйони українців виходили на центральні майдани своїх міст – передусім, проти корупції, свавілля правоохоронних органів, вседозволеності представників судової гілки і на підтримку європейського вектора зовнішньої політики України. Нині Україна переживає непростий час реформ. Процес разючих змін запущено у різних сферах і він є незворотнім. Ефективні зміни очікуємо в економіці, соціальній галузі, правоохоронній системі, оборонному комплексі тощо. На обласному рівні ми запустили реформи вже в кількох напрямках. З початку року запрацювала бюджетна децентралізація, яка дозволяє збирати більше коштів на місцях. Проводимо децентралізацію влади з ціллю сформувати сильні, самодостатні і конкурентоздатні громади. В окремих районах Київщини реформували міліцію, продовжуємо боротися з корупцією, активно працюємо в напрямку декомунізації. Звісно, дбаємо і про економічну складову – залучаємо нових інвесторів, сприяємо полегшенню ведення бізнесу в області».

ШАНОВНІ НАШІ ЧИТАЧІ! ТРИВАЄ ПЕРЕДПЛАТА НА ТИЖНЕВИК «ПАНОРАМА» НА НАСТУПНИЙ, 2016 РІК

Вартість нашої газети – 84 грн. (без поштових витрат) на рік, на 6 місяців – 42 грн., на 3 місяці – 21 грн. Наш передплатний індекс 30147. Районна газета «Панорама» широким спектром подає оперативну всебічну інформацію про події в районі, області, державі, порушує життєвоважливі проблеми. Вона інформує, знайомить, рекламує, оголошує, коментує, прогнозує, запитує, вивчає, радить, доносить до читачів друковане слово. НЕ ВІДКЛАДАЙТЕ ОФОРМЛЕННЯ ПЕРЕДПЛАТИ ГАЗЕТИ, ЗРОБІТЬ ЦЕ ЗАВЧАСНО. Читачі, які передплатили нашу газету на рік, можуть скористатися бонусом: одноразово розмістити одне приватне вітання або оголошення (при пред’явленні квитанції) за половину його вартості. Щоб оформити передплату, слід звернутися до листонош, у відділення зв’язку сіл, селища. БУДЬМО РАЗОМ! ДО УВАГИ ЖИТЕЛІВ СЕЛИЩА ТА РАЙОНУ! У суботу, 28 листопада, в день пам’яті жертв Голодоморів та політичних репресій в центрі Згурівки відбудеться скорботна хода за участю представників трудових колективів, духовенства, громадськості, учнівської молоді, а також мітинг-реквієм біля пам’ятника жертвам голодомору і політичних репресій. Початок о 15 годині. ПОВІДОМЛЕННЯ про результати виборів депутатів Згурівської селищної ради Згідно результатів повторного голосування по одномандатному виборчому округу №16 смт Згурівка, депутатом обрано Назарова Євгена Миколайовича.


20 листопада 2015 року

стор. 2

З НАГОДИ ДНЯ СВОБОДИ І ГІДНОСТІ

Люди Майдану 21 листопада в Україні відзначатиметься День Гідності та Свободи. Два роки тому почався Євромайдан, події якого згодом отримали назву Революції Гідності. На Майдані Незалежності у Києві почалася нова історія незалежної України, яка кардинально змінила долі українців. Що хотіли люди, вийшовши на Майдан? Звичайно ж, не лише підписання угоди, відставки прем’єра Азарова і президента Януковича. Народ вийшов проти влади, проти беззаконня, аби відстояти власну розтоптану гідність, громадянську свободу і справедливість. Серед тисяч людей на центральному Майдані під час революції гідності побувало й багато жителів Згурівського району. Серед них фермер Анатолій Михайлович Євтін, з яким ми мали змогу поспілкуватися, пригадати ті трагічні події. Фермери, приватні підприємці Згурівщини завжди були активними учасниками подій, котрі так чи інакше щось змінили в Україні. Вони брали участь і в Помаранчевій революції 2004-го, а коли хвиля протесту знову сколихнула країну, вже з перших днів почали їздити у столицю на підтримку мітингуючих. -Мене на Майдан привело бажання щось змінити. Набрид цей режим, ставлення влади до людей, - говорить Анатолій Михайлович. –Коли розпочалися ті події у столиці, миттєво зреагувала і громадськість Згурівщини. Проводили мітинги підтримки, автомайдани. Майже щодня ми з Степаном Кузьмичем, Олександром Чубуком, Юрієм Паліводою їздили до Києва, возили все необхідне протестуючим. А коли почули про побиття студентів – серед ночі зірвалися й помчали. Там справді коїлося щось страшне, справжній жах. На Майдані зустрічалися зі своїми земляками – Володимиром Круком, Ольгою Сидоренко, Володимиром Краснощоком, які також привозили речі, продукти майданівцям. Володимир Йосипок власною машиною привозив дрова, побував і під обстрілами. Були на передовій і Петро Котенко, Сергій Івченко, котрий був у афганській сотні. Власне, вони напевне можуть розповісти більше про найтрагічніші події, бо я після першої сутички отримав поранення і змушений був їхати додому. Мені можна сказати, пощастило. 18 лютого люди мирною акцією проходили до Верховної Ради, раптом зверху почали летіти гранати, почався обстріл. (Цього дня і згурівчан там було чимало). У мене був беркутівський щит. Якийсь чоловік попросив перевести через дорогу дівчину до житлового будинку. Тільки я її провів, як над головою вибухнула граната, а слідом – вистріл у спину з травматичної зброї. Першу допомогу надавали у будинку профспілок (який в ніч з 18 на 19 лютого згорів). Вийняли осколки гранати, частини куль з плеча, обробили рани. Пропонували залишитись там, але, я знав, що це небезпечно. Тоді повстанців і заочно судили, і забирали навіть з операційного столу до міліції. Тож вирішив їхати додому лікуватися. Саме цього дня там розпочались найтрагічніші події, - ділиться спогадами А.М.Євтін. Вранці, 20 лютого, «Беркут» раптово почав відступати з Майдану. Мітингувальники, втішені такою звісткою, побігли вгору вулицею Інститутською до Адміністрації президента. Однак поблизу готелю «Україна» майданівці опинилися в пастці: їх почали розстрілювати снайпери. Це був «кривавий четвер». Нелюдська жорстокість “Беркута” і трагічні події, що відбулися за цим, не лише не зупинили справжніх активістів і патріотів, а й дали поштовх героїчної визвольної боротьби і краху режиму Януковича. Зима 2013-2014 років нас змінила і залишила багато пережитого – радісних і величних, болісних і трагічних подій. Ми маємо пам’ятати про тих, хто стояв на Майдані в люті морози під градом куль,про тих, хто віддав своє життя за кращу Україну — за таку Україну, про яку усі ми мріємо... Олена ЗАДЕРЕЦЬКА.

НА ОСВІТЯНСЬКІЙ НИВІ

Учні – переможці ІІ (районного) етапу Всеукраїнських учнівських олімпіад

Біологія Сонець Євгеній, 8 клас, Старооржицький НВК «ЗОШ І-ІІІ ступенів-дитячий садок» - 1 місце (вчитель Терещук Н. М.) Новікова Анастасія, 8 клас, Згурівський НВК «Гімназія – ЗОШ І ступеня»- 2 місце (вчитель Єрмоленко А. В.) Хорошко Ігор, 8 клас, Жуківський НВК «ЗОШ І-ІІІ ступенів-дитячий садок» - 3 місце (вчитель Лук’яненко Т. М.) Басанець Сергій, 8 клас Новоолександрівський НВК «ЗОШ І-ІІІ ступенів-дитячий садок» - 3 місце (вчитель Федорченко Т. П.) Савчук Дарія, 9 клас Згурівська ЗОШ І-ІІІ ступенів – 1 місце (вчитель Мала Т. А.) Мартиненко Олена, 9 клас, Згурівський НВК «Гімназія – ЗОШ І ступеня»- 2 місце (вчитель Єрмоленко А. В.) Мосійчук Дмитро, 9 клас, Старооржицький НВК «ЗОШ І-ІІІ ступенів-дитячий садок»- 2 місце (вчитель Терещук Н. М.) Накушнова Ангела, 9 клас, Жуківський НВК «ЗОШ І-ІІІ ступенів-дитячий садок» - 3 місце (вчитель Лук’яненко Т. М.) Гладун Катерина, 10 клас, Жуківський НВК «ЗОШ І-ІІІ ступенів-дитячий садок»- 1 місце (вчитель Лук’яненко Т. М.) Галанець Оксана, 10 клас, Лизогубовослобідський НВК «ЗОШ І-ІІІ ступенів-дитячий садок»- 2 місце (вчитель Яловничий М. М.) Кирпа Юлія, 10 клас, Новоолександрівський НВК «ЗОШ І-ІІІ ступенів-дитячий садок» - 3 місце (вчитель Федорченко Т. П.) Хруленко Ольга, 11 клас, Згурівська ЗОШ І-ІІІ ступенів – 1 місце (вчитель Мала Т. А.) Рокоча Олександра, 11 клас, Жуківський НВК «ЗОШ І-ІІІ ступенів-дитячий садок»- 2 місце (вчитель Лук’яненко Т. М.) Беденко Анна, 11 клас, Згурівська ЗОШ І-ІІІ ступенів – 3 місце (вчитель Мала Т. А.) Фізика Рябокрис Богдан, 7 клас, Згурівський НВК «Гімназія – ЗОШ І ступеня» - 1 місце (вчитель Бойко Л. Г.) Ващенко Валентин, 7 клас, Жуківський НВК «ЗОШ І-ІІІ ступенів-дитячий садок» - 2 місце (вчитель Рокочий М. В.) Ступаченко Максим, 7 клас, Згурівська ЗОШ І-ІІІ ступенів – 3 місце (вчитель Бурдело Н. Г.) Новікова Анастасія, 8 клас, Згурівський НВК «Гімназія – ЗОШ І ступеня» - 1 місце (вчитель Бойко Л. Г.) Хорошко Ігор, 8 клас, Жуківський НВК «ЗОШ І-ІІІ ступенів-дитячий садок»- 2 місце (вчитель Рекеда Н. В.) Івахнюк Віктор, 8 клас, Новоолександрівський НВК «ЗОШ І-ІІІ ступенів-дитячий садок» - 3 місце (вчитель Руденко О. В.) Хмирова Анастасія, 9 клас, Згурівський НВК «Гімназія – ЗОШ І ступеня»- 1 місце (вчитель Бойко Л. Г.) Лозко Анастасія, 9 клас, Жуківський НВК «ЗОШ І-ІІІ ступенів-дитячий садок» - 2 місце (вчитель Рекеда Н. М.) Довгальова Каріна, 9 клас, Лизогубовослобідський НВК «ЗОШ І-ІІІ ступенів-дитячий садок» - 3 місце (вчитель Гусак М. В.) Гладун Катерина, 10 клас, Жуківський НВК «ЗОШ

І-ІІІ ступенів-дитячий садок»- 1 місце (вчитель Рекеда Н. В.) Малицька Іванна, 10 клас, Згурівська ЗОШ І-ІІІ ступенів – 2 місце (вчитель Бурдело Н. Г.) Радкевич Наталія, 10 клас, Лизогубовослобідський НВК «ЗОШ І-ІІІ ступенів-дитячий садок» - 3 місце (вчитель Гусак М. В.) Тимченко Василь, 11 клас, Новоолександрівський НВК «ЗОШ І-ІІІ ступенів-дитячий садок» - 1 місце (вчитель Сіренко М. В.) Кисіль Ярослава, 11 клас, Жуківський НВК «ЗОШ І-ІІІ ступенів-дитячий садок»- 2 місце (вчитель Рекеда Н. В.) Решетніков Ігор, 11 клас, Згурівська ЗОШ І-ІІІ ступенів- 3 місце (вчитель Бурдело Н. Г.) Українська мова Данилюк Вікторія, 4 клас, Безуглівська ЗОШ І-ІІ ступенів- 1 місце (вчитель Скринник Л. Т.) Мацишина Вікторія, 4 клас, Згурівський НВК «Гімназія – ЗОШ І ступеня» - 2 місце (вчитель Білявська Н. А.) Шовковий Роман, 4 клас, Жовтневське НВО «ЗОШ І ступеня-дитячий садок»- 3 місце (вчитель Штапир Г. М.) Попсуй Інесса, 7 клас, Згурівська ЗОШ І-ІІІ ступенів – 1 місце (вчитель Сухенко С. С.) Рябокрис Богдан, 7 клас, Згурівський НВК «Гімназія – ЗОШ І ступеня»- 2 місце (вчитель Мотузко С. Б.) Прилуков Денис, 7 клас, Усівський НВК «ЗОШ І-ІІІ ступенів- дитячий садок»- 3 місце (вчитель Лаврінчук В. В.) Савицька Тетяна, 8 клас, Новоолександрівський НВК «Гімназія – ЗОШ І ступеня» - 1 місце (вчитель Куца О. В.) Ботвина Денис, 8 клас, Згурівський НВК «Гімназія – ЗОШ І ступеня» - 2 місце (вчитель Журавська І. М.) Хорошко Ігор, 8 клас, Жуківський НВК «ЗОШ І-ІІІ ступенів-дитячий садок» - 2 місце (вчитель Багата Л. М.) Бурдіян Юлія, 8 клас, Войківський НВК «ЗОШ І-ІІІ ступенів-дитячий садок»- 3 місце (вчитель Білановська Г. І.) Желіба Тетяна, 9 клас, Згурівський НВК «Гімназія – ЗОШ І ступеня» - 1 місце (вчитель Мотузко С. Б.) Бойко Яна, 9 клас, Усівський НВК «ЗОШ І-ІІІ ступенів-дитячий садок» - 2 місце (вчитель Лаврінчук В. В.) Щербатенко Анастасія, 9 клас, Новоолександрівський НВК «ЗОШ І-ІІІ ступенів-дитячий садок» - 3 місце (вчитель Оробей Л. П.) Зубко Вікторія, 10 клас, Згурівська ЗОШ І-ІІІ ступенів- 1 місце (вчитель Сергієнко Л. М.) Гладун Катерина, 10 клас, Жуківський НВК «ЗОШ І-ІІІ ступенів-дитячий садок»- 2 місце (вчитель Багата Л. М.) Кирпа Юлія, 10 клас, Новоолександрівський НВК «ЗОШ І-ІІІ ступенів-дитячий садок»- 3 місце (вчитель Оробей Л. П.) Хомутовська Тетяна, 11 клас, Згурівська ЗОШ І-ІІІ ступенів – 1 місце (вчитель Плотник Т. М.) Шевчук Аня, 11 клас, Згурівський НВК «Гімназія – ЗОШ І ступеня» - 2 місце (вчитель Мотузко С. Б.) Животок Вікторія, 11 клас, Новоолександрівський НВК «ЗОШ І-ІІІ ступенів-дитячий садок» - 3 місце (вчитель Куца О. В.)

НОВИНИ СТОЛИЧНОЇ ОБЛАСТІ ОБРАНО КЕРІВНИЙ СКЛАД ТА КОМІСІЇ КИЇВСЬКОЇ ОБЛАСНОЇ РАДИ

10 листопада відбулася перша сесія Київської обласної ради VII скликання, під час якої депутати обрали нового голову обласної ради. Згідно з результатами голосування, очолила обласну раду Ганна Старикова, депутат від ВО “Батьківщина”. Першим заступником голови став Володимир Майбоженко (“Українське об”єднання патріотів “УКРОП”), заступником - Микола Стариченко (“Радикальна партія” Олега Ляшка). 17 листопада під час пленарного засідання сесії Київської обласної ради обрали голів та затвердили склад постійних комісій. У обласній раді функціонуватиме шістнадцять постійних комісій. Згурівщину представляють два депутати в обласній раді - Василь Цвик та Євген Чубук. Депутат Є.О.Чубук (ВО “Свобода”) очолив комісію з питань агропромислового комплексу. Депутат В.В.Цвик (“Наш край”) увійшов до складу комісії з питань управління комунальною власністю, приватизації та житлово-комунального господарства.

СЛОВО АГРАРІЯМ ШАНОВНІ ВИБОРЦІ! Я щиро вдячний всім, хто підтримав Аграрну партію на виборах до місцевих рад. Втім, як перший кандидат у виборчому списку до районної ради, я зняв свою кандидатуру на користь іншого представника районної організації Аграрної партії. Оскільки я балотувався по 1 та 2 округах в смт Згурівка і отримав лише 7 % голосів, вважаю, що не маю морального права займати місце у раді. Хоча, як перший кандидат від партії, міг по праву бути депутатом районної ради. Зустрічаючись з трудовими колективами смт Згурівка, знайомили зі своєю передвиборчою програмою, діяльністю районної організації Аграрної партії. Прикро, що нас не почули. Якщо у Лизогубовій Слободі представник Аграрної партії набрав 50% голосів, на інших дільницях також було 40%, 30% то згурівчани надали перевагу іншим політичним силам. Сподіваюся, що з часом Аграрна партія, як нова політична сила в районі, з потужною і дієвою командою знайде більшість прихильників і однодумців. З повагою Г.О.Гавриленко. ЧОМУ ДЕПУТАТИ ВІД АГРАРНОЇ ПАРТІЇ НЕ БРАЛИ УЧАСТІ У ГОЛОСУВАННІ, ПІД ЧАС ОБРАННЯ ГОЛОВИ РАЙОННОЇ РАДИ? З таким запитанням звертаються виборці до депутатів-аграріїв. Коментар дає представник політичної партії Григорій ГАВРИЛЕНКО. -По-перше, набравши найбільшу кількість мандатів – 8, ми ініціювали створення більшості. Вели переговори з партіями «Наш край» та ВО «Свобода». Ні ті, ні інші не хотіли з нами співпрацювати і формувати районну владу. По-друге, згідно офіційного повідомлення про скликання установчої сесії у районній газеті, сесія мала відбутися у вівторок 17 листопада. Депутати-аграрії у повному складі з’явилися, а сесія з невідомих нам причин перенесли. Наступного дня, коли відбулось пленарне засідання, через виробничі питання наша фракція була представлена не в повному складі. Тож брати відповідальність за інших не стали, адже працюємо єдиною командою. Незважаючи ні на що, наша фракція буде дотримуватись своїх принципів, і як зазначали в своїй передвиборчій програмі, триматиме на контролі використання коштів як державного, так і місцевого бюджетів.

ПРАЦЮЄ «ЦЕНТР ДОПОМОГИ УЧАСНИКАМ АТО ТА ЇХ РОДИНАМ»

На Київщині на виконання відповідного Указу Президента України у жовтні було створено «Центр допомоги учасникам АТО та членам їх сімей». Основними завданнями цієї організації є допомога демобілізованим та їх родинам, а також учасникам АТО у вирішенні питань морально-психологічної адаптації і соціального захисту, зокрема сприяння в отриманні фінансової допомоги, оформленні земельних ділянок, працевлаштуванні. Нещодавно під керівництвом голови Київської облдержадміністрації Володимира Шандри відбулося засідання учасників даного Центру, на якому обговорили організацію його роботи та визначили першочергові питання для вирішення. Учасники зустрічі зійшлися на думці, що однією із головних функцій Центру є налагодження нормальної комунікації між державними інституціями, органами влади і безпосередньо бійцями АТО, волонтерами, членами громадських організацій. Дана структура має стати своєрідним «банком інформації», куди надходитимуть усі дані з різних джерел – як офіційних, так і альтернативних. Центр виконуватиме і консультативну функцію: тут даватимуть відповіді на різноманітні запитання бійців АТО та їх сімей, допомагатимуть отримати необхідні консультації – будь то правові чи психологічні. До слова, Київщина є одним із регіонів, де владні представники найактивніше долучаються до питань підтримки воїнів АТО та їх сімей. В області працює комісія з надання адресної матеріальної та інших видів соціальної допомоги сім’ям, які опинилися у складних життєвих обставинах. Так, бійцям АТО та їх родинам з початку військового конфлікту на Донбасі було виплачено близько 19 млн. грн. допомоги. Також було придбано 15 квартир – чотири квартири у минулому році (у Борисполі та Софіївській Борщагівці Києво-Святошинського району) і 11 квартир у 2015-му (у Білій Церкві, Славутичі та Борисполі). До кінця року, планують придбати житло для сімей загиблих учасників АТО та інвалідів І і ІІ групи з числа військовослужбовців, котрі брали участь у АТО, на суму майже 51,2 млн. грн. На виконання Указу Президента від 5 жовтня та розпорядження голови Київської облдержадміністрації прийняте відповідне розпорядження голови райдержадміністрації про утворення центру допомоги учасникам АТО та їх родинам, як допоміжного органу Згурівської райдержадміністрації.

КИЇВЩИНА ПРЕЗЕНТУВАЛА СВІЙ ЕКОНОМІЧНИЙ ПОТЕНЦІАЛ ДИПЛОМАТАМ ТА ІНОЗЕМНИМ ПАРТНЕРАМ

Як розвивати економіку в умовах військового конфлікту і яким чином привабити нових інвесторів – ці питання стали ключовими на засіданні Міжнародного трейд-клубу, який нещодавно відбувся у Білій Церкві. Тут у колі десятків іноземних дипломатів, представників бізнесу та обласної влади презентували економічний потенціал Київщини та обговорювали інвестиційну привабливість і можливості промислового росту регіону. Нині визначальним документом для економічного поступу краю є обласна Стратегія розвитку Київської області – 2020, яка була складена з провідними європейськими експертами. Прописаний також покроковий план реалізації цього документу на найближчі три роки. Дана стратегія орієнтовна на розвиток ключових економічних показників. І хоча на сьогодні Київщина лідирує в країні по темпах житлового будівництва, об’ємах сільськогосподарської продукції і оборотах роздрібної торгівлі, все ж регіон ставить перед собою завдання підвищити рівень інвестиційних надходжень та валового регіонального продукту.

ДО УВАГИ АБІТУРІЄНТІВ

ЯКИМ БУДЕ ЗОВНІШНЄ ОЦІНЮВАННЯ 2016 РОКУ

Міністерством освіти і науки затверджено Календарний план  підготовки та проведення  ЗНО  в 2016 році, яким визначено дати проведення тестування з кожного навчального предмета, а також дати проведення основних заходів, що супроводжуватимуть проведення тестування у наступному році. Документом визначено, що випускні шкільні іспити з української мови і літератури, математики та історії України, які в 2016 році будуть проведені у формі ЗНО, і результати яких за бажанням абітурієнтів можуть бути використані для вступу до  ВНЗ, відбудуться у травні. Зокрема, основна сесія ЗНО розпочнеться 5 травня тестуванням з української мови і літератури. Тестування з математики буде проведено 11 травня, а з історії України - 13 травня. Оскільки результати тестування із зазначених предметів будуть зараховуватися як державна підсумкова атестація, учасники тестування дізнаються про свої результати до кінця навчального року -26 травня. Український центр оцінювання якості освіти не пізніше 31 травня має надіслати навчальним закладам відомості з результатами атестації випускників за 12-бальною шкалою. Зовнішнє незалежне оцінювання з інших предметів відбуватиметься після завершення навчального року, у період з 3 до 17 червня. Упродовж цього часу абітурієнти матимуть можливість скласти тести, результати з яких будуть необхідні для вступу до вищих навчальних закладів. Результати тестування абітурієнтів буде визначено до 25 червня. Проведення додаткової сесії заплановано у період з 14 червня до 4 липня. Дати проведення зовнішнього незалежного оцінювання 2016 року:

Предмет Українськамова і література Математика Історія України Російська мова Іспанська мова Англійська мова Німецька мова Французька мова Біологія Фізика Географія Хімія

Дата проведення 5 травня (четвер) 11 травня (середа) 13 травня (п’ятниця) 3 червня (п’ятниця) 6 червня (понеділок) 7 червня (вівторок) 8 червня (середа) 9 червня (четвер) 10 червня (п’ятниця) 13 червня (понеділок) 15 червня (середа) 17 червня (п’ятниця)

Подача реєстраційних документів особами, які проходитимуть зовнішнє незалежне оцінювання з 01.02 – 04.03.2016 року. Сергій ОЛІЙНИК, головний спеціаліст відділу освіти


20 листопада 2015 року

стор. 3

ВОЛОДИМИР ШАНДРА: «НАШІ АГРАРІЇ ВПОРАЛИСЯ ІЗ ПОСТАВЛЕНИМИ ЗАВДАННЯМИ НА 100%» Комплекс осінньо-польових робіт вийшов на фінішну пряму. Аграрії Київщини пройшли ці випробування на міцність і впоралися з поставленими завданнями на 100%. Якщо говорити конкретними цифрами, то в цьому році

намолотили поки що 2,6 мільйонів тонн зернових і зернобобових культур. Показник врожайності склав 51,4 ц/га.

тьох показниках. До прикладу, загальне виробництво продукції сільського господарства в усіх категоріях господарств за січень-жовтень цього року склало Київська область не поступа- більше 12 мільярдів гривень. І це, ється позиціями лідера по бага- безсумнівно, один з кращих по-

казників у нашій країні. Ми також увійшли до п’ятірки кращих за обсягами виробництва молока (376 тис. тонн), по чисельності поголів’я птиці (майже 27,5 мільйонів голів) та показником виробництва м’яса. Також входимо в десятку

українських регіонів за показником сільськогосподарського виробництва на одну людину. В цілому ситуація в секторі сільського господарства цілком позитивна.

Хвала рукам, що пахнуть хлібом

Селянська праця зажди вважалась однією з найтяжчих, тож і люди, пов’язані з нею, відзначаються витривалістю, відповідальністю, терпінням, відданістю землі та умінням на ній працювати. Ми всі усвідомлюємо, що тільки завдяки розвитку сільського господарства можливо підтримувати і розвивати соціальну сферу села, вирішувати нагальні проблеми сьогодення. 13 листопада у великій залі райдержадміністрації відбулися урочистості з нагоди Дня працівників сільського господарства. З вітальними словами до учасників святкового дійства звернулися голова райдержадміністрації В.М.Мозговий, голова районної ради Є.О.Чубук. Вони подякували усім, хто розумом, руками, серцем і душею долучаються до вирішення продовольчої безпеки села, району, держави, а ще за підтримку інфраструктури сіл – шкіл і дитячих садочків, ФАПів, будинків культури і клубів… За сумлінну працю, високий професіоналізм, вагомий внесок у розвиток сільськогосподарського виробництва та з нагоди професійного свята керівники сільгосппідприємств та працівники галузі отримали грамоти і подяки всеукраїнського, обласного та районного рівнів. Ще одним подарунком до Дня працівників сільського господарства стали виступи солістів РБК та сільських аматорів.

* * * 14 листопада Малокрупільчани зібралися малокрупільчани в приміщенні сільського клубу, щоб відзначити свято працівників сільського господарства, висловити безмежну подяку тим, хто любить землю і вирощує

* * *

(Початок на 1 стор.) Святковий концерт недільної днини розпочався з урочистого виконання Державного Гімну України. Ведучі заходу Г.Я. Феник та К.А.Дуць оголошували номери у віршованій формі. Порадував глядачів сільський вокальний гурт «Водограй» виконанням нових пісень, присвячених сільському господарству. Також активну участь у концерті взяли учні Жуківського НВК, які приїхали привітати господарників нашого села. У їхній програмі були художні номери і сценки, що посмішили глядачів. Сольним виконанням порадували юні таланти: Ольга Домашенко, Альона Максимець, Максим Федоренко, Катерина Гладун, Аня Муха, Юлія Феник. Але найбільш сподобалися жива музика гітаристів - Андрія Вахненка, Людмили Чубар та шикарного голосу Анастасії Лишко. Вели дійство учнів дві талановиті ведучі, співачки Анастасія Лозко та Євгенія Мельник. Запальними також були і танці учнів 6, 7 класів і старшокласниць. Продовжили концерт привітання від сільського голови І.В. Феника та директора ТОВ «Обрій», районного депутата О.І. Винника, які побажали сили та наснаги у цій нелегкій праці. Висловлюю велику подяку глядачам, які не побоялися ані холоду, ані дощу і прийшли на видовище, велика подяка вчителям-організаторам та діткам, які організували чудові виступи, гурту «Водограй», який уже гордо може вважатися найулюбленішим колективом наших селян, а особливо бабусь, та найбільше дякую ТОВ «Обрій», працівники якого до проведення концерту утеплили приміщення, замінили розбите скло у вікнах, збудували димохід для твердопаливного котла та подарували електричного обігрівача. Концерт пройшов на славу, глядачі, яких було стільки, скільки мабуть не знала історія нашого закладу культури, адже зал був заповнений повністю, декому, навіть, не вистачило місця, всі були дуже задоволені. Галина ФЕНИК, директор сільського клубу.

хліб. Це свято проходить у важкі для нашої країни часи, ми хочемо подякувати тим захисникам, які не шкодуючи свого життя відстоюють наше право жити, працювати на рідній землі. Виконанням гімну України та хвилиною мовчання було вшановано пам’ять загиблих. Концертну програму розпочав вокальний ансамбль “Червона калина” (В.Ванжа, Г.Горбачевська, О.Горбачевська, П.Куса, Г.Сербін, О.Космина, О.Гавура, Р.Стадник, В.Филімончук) художній керівник Л.І.Гук. Були виконані пісні “На добро, на щастя”, “Уклін вам, люди”, “Росте калина”, “Моя Україна”, “Бджоли”. Сольними піснями присутніх привітали О.Гавура, О.Горбачевська. Святкового настрою додали вірші та гуморески у виконанні М.Поліглушко, Р.Поліглушко, Л.Снитко, за сценарієм Л.Сороки. Дуже приємно, що в наш колектив приєднується молодь села – це учениці 7 класу Великокрупільського НВК “ЗОШ І-ІІ ступенів-дитячий садок” В.Романчук, К.Горбачевська, які вели концерт. В їхньому виконанні звучали пісні та вірші. Всіх присутніх в залі пригостили запашним короваєм, який спекла господиня Є.Стойка. Свої вітання трударям хлібної ниви, тваринницької галузі адресував директор агрофірми “Скіпщина” С.Г.Очколяс. Художній колектив “Червона калина” висловлює щиру подяку за матеріальну та моральну підтримку, всім, хто допоміг в проведенні свята. Валентина ФИЛІМОНЧУК, директор сільського клубу.

Кожен може робити добро “Увага з боку інших людей приємна у будь-якому

віці, а особливо в похилому. Несподівано і надзвичайно було приємно, коли саме в день працівників сільського господарства на наше подвір”я зайшли шановані люди – керівник СТОВ “Аратта” Г.О.Гавриленко та депутат районної ради В.Е.Єфіменко. І не просто привітали, поцікавились, як живуть люди, які все життя пропрацювали в колгоспі, а й прийшли із щедрими подарунками. Від районної організації Аграрної партії України Григорій Олександрович та Володимир Едуардович вручили два мішка цукру та для нашої годувальниці – корівки завезли машину жому. Аж подих перехопило від такого вчинку, від щедрості людей, які живуть і працюють поруч”. Позитивними емоціями, безмежною вдячністю, зрозумілим хвилюванням був сповнений голос Галини Андріївни Опарко, жительки Турівки, коли наша постійна читачка зателефонувала до редакції. І це зрозуміло, адже Галина Андріївна Опарко – жива історія району, сповнена наполегливої праці і трудових звершень. Г.А.Опарко довгий час завідувала свинотоварною фермою колгоспу “Перемога” с. Турівка. Самовіддана праця нашої землячки високо поцінована державними нагородами. 45 років пропрацював механізатором у рідному селі чоловік, Борис Васильович. Саме вони протягом десятиліть створювали і примножували трудову славу району. Через районну газету родина Опарко висловлює щиру вдячність аграріям, які незабуваючи про свій головний обов”язок перед рідною землею – сіяти хліб, турбуються про людей праці.

* * *

Висловлюємо щиру подяку СТОВ «Аратта» в особі керівника Г.О.Гавриленка, а також всім хлопцям із бригади, за те, що надали посильну допомогу у проведенні ремонту веранди родині воїна афганця. Бажаємо їм миру, благополуччя, добра, достатку в родинах. ДОВГОПІЛ Микола Миколайович та його мама Ольга Панасівна, с. Лизогубова Слобода.

* * *

Дуже приємно, що в наш нелегкий час живуть такі люди, які готові прийти на допомогу іншим і роблять це безкорисливо, доброзичливо та від щирого серця. Хочемо висловити щиру вдячність Станіславу Миколайовичу Рябокрису, Красненському сільському голові, який надав фінансову допомогу нашій дочці Анастасії, для участі у міжнародному конкурсі “Яскрава країна” юних талантів, який проходив в м. Ужгород. Бажаємо, щоб добрі справи, які Ви робите на користь добра і милосердя поверталися до Вас сторицею. З повагою сім’я Кістол с. Красне.

Згурівська райдержадміністрація, районна рада вітають з днем народження

СТУКАЛО ГАЛИНУ ЛЕОНІДІВНУ,

сільського голову с. Шевченкове з нагоди дня народження, який вона святкує 21 листопада Хай Вам завжди посміхається доля, несуть тільки радість з собою роки. Хай щастя й здоров’я не зрадять ніколи, хай збудуться мрії, бажання й думки. Снаги трудової – без ліку, пошани й добра – від людей, щасливого й довгого віку бажаємо вам у цей день.


20 листопада 2015 року Понедiлок, 23 листопада пережити зраду» 07.15, 08.15 Ранок з У ВА ГА ! У ВА ГА ! У ВА ГА ! В цей день іменини 11.00 «Битва екстрасенсiв Україною У Згурівці відкрився магазин “Одяг для дітей та дорослих” святкують: Родіон, 15» 09.15, 04.30 Зiрковий за адресоюТЦ “Краплина” ІІ-й поверх Маргарита, Ераст. 13.10 «Нацiональне талантшлях у широкому асортименті дитячий та дорослий одяг, куртки, ПЕРШИЙ НАЦIОНАЛЬНИЙ шоу «Танцюють всi!-4» 11.00, 19.45 Ток-шоу джинси, світера, сукні, спортивні костюми, взуття, сумки. 06.00, 07.00, 08.00, 13.00, 18.00, 22.00 «Вiкна-Новини» «Говорить Україна» 18.30, 21.00, 01.30, 05.10 19.55 «Хата на тата» 12.15 Реальна мiстика Великій вибір товарів для новонароджених. Новини 22.35 «Детектор брехнi 7» Працюємо щодня з 9-00 до 18-00 у суботу та неділю з 9-00до 15-00. 13.15 Х/ф «Формула 06.10, 07.10 АгроЕра 23.35 «Один за всiх» щастя» (1) НАШІ ЦІНИ ВАС ПРИЄМНО ЗДИВУЮТЬ! 06.20, 08.25, 00.25 Вiд 01.00 Х/ф «Коли настає 15.30 Х/ф «Формула першої особи вересень» (1) щастя» (2) Гробниця Iмператора Бездiтнi за власним добре» (2) 06.45, 07.15, 08.15 Спорт 02.40 Нiчний ефiр 16.00, 05.00 Глядач як Драконiв» (2) бажанням» 23.00 Подiї дня 06.50, 07.20, 08.20, 09.05, Вiвторок, 24 листопада свiдок СТБ 10.55 «Битва екстрасенсiв» 23.30, 02.15 Т/с «C.S.I.: 11.45, 14.55, 22.50, 23.20, В цей день іменини 18.00, 03.45 Т/с «Клан 05.35, 18.00, 22.00 «Вiкна12.20 «Нацiональне талант- Мiсце злочину маямi» (2) 00.20 Погода святкують: Віктор, ювелiрiв. Битва» (1) Новини» шоу «Танцюють всi!-4» СТБ 06.55, 08.40 Ескулап Максим, Федір, Степан, 21.00 Х/ф «Пряники з 06.10, 16.00 «Все буде 20.00, 22.45 «МастерШеф 05.35, 18.00, 22.00 «Вiкна07.25 Ера будiвництва Альберт. картоплi» (2) добре!» - 5» Новини» 07.30, 23.25 На слуху ПЕРШИЙ НАЦIОНАЛЬНИЙ 08.05 «Все буде смачно!» 23.00 Подiї дня 01.05 «Один за всiх» 06.10, 16.00 «Все буде 08.45 Кориснi поради 06.00, 07.00, 08.00, 13.00, 23.30, 02.15 Т/с «C.S.I.: 09.05, 18.30 «За живе!» 02.00 Х/ф «Попереднiй добре!» 09.00, 05.45 Вiчне 18.30, 21.00, 01.30, 05.10 Мiсце злочину маямi» (2) 10.20 «Зiркове життя. розслiд» (1) 08.05 «Все буде смачно!» 09.25, 01.55 Уряд на зв’язку Новини СТБ Помста по-жiночому» 03.45 Нiчний ефiр 09.10, 18.30 «За живе!» з громадянами 06.10, 07.10 АгроЕра 05.20, 23.55 Х/ф «Казки... 11.15 «Битва екстрасенсiв» 10.20 «Зiркове життя. 09.50 Д/с «Дорогами 06.20, 08.25, 00.25 Вiд казки... старого Арбату» (1) 12.50 «Нацiональне талантЧетвер, 26 листопада Окiльцювати зiрку» Саксонiї» першої особи шоу «Танцюють всi!-4» В цей день іменини 11.15 «Битва екстрасенсiв» 07.10 Х/ф «Анна Герман» 10.30 Богатирськi iгри 06.45, 07.15, 08.15 Спорт 19.55, 22.45 «Кохана, ми святкують: Сільвестр, 12.50 «Нацiональне талант- 18.00, 22.00 «Вiкна-Новини» 12.00 «План на завтра» з 06.50, 07.20, 08.20, 09.05, 18.30 Т/с «Коли ми вдома» вбиваємо дiтей» Антон, Леонард, Герман, шоу «Танцюють всi!-4» Анастасiєю Рiнгiс 22.45, 23.20, 00.20 Погода (1) 23.45 «Один за всiх» Іван. 20.00, 22.45 «Зваженi та 12.30, 20.30 Зроблено в 06.55, 08.40 Ескулап 20.00, 22.45 «Нацiональне 00.55 Х/ф «Пропажа ПЕРШИЙ НАЦIОНАЛЬНИЙ щасливi - 5» Європi 07.25, 23.25 На слуху талант-шоу «Танцюють свiдка» (1) 06.00, 07.00, 08.00, 13.00, 23.15 «Один за всiх» 13.15 Вiкно в Америку 08.35 Паспортний сервiс всi!-8» 02.35 Нiчний ефiр 18.30, 21.00, 01.30, 05.10 00.30 Х/ф «Давнiй 13.55 Казки Лiрника Сашка 08.45 Кориснi поради 01.55 Нiчний ефiр Середа, 25 листопада Новини знайомий» (1) 14.05 Школа Мерi Поппiнс 09.00, 05.45 Вiчне Субота, 28 листопада В цей день іменини 06.10, 07.10 АгроЕра 02.05 Нiчний ефiр 14.20 Мультфiльми 09.20, 18.55 Про головне В цей день іменини святкують: Семен, Іван, 06.20, 08.25, 00.25 Вiд П’ятниця, 27 листопада 15.35 Т/с «Бiлявка» 09.50, 01.45 Д/с «Дорогами святкують: Дмитро, Катерина, Юліан. першої особи В цей день іменини 17.35 Книга ua Саксонiї» Григорій, Яків. ПЕРШИЙ НАЦIОНАЛЬНИЙ 06.45, 07.15, 08.15 Спорт святкують: Григорій, Яків, 18.05, 01.45 Час-Ч 10.30 Богатирськi iгри ПЕРШИЙ НАЦIОНАЛЬНИЙ 06.00, 07.00, 08.00, 13.00, 06.50, 07.20, 08.20, 09.05, Ода. 18.15, 01.20 Новини. Свiт 11.45 Перша студiя 18.30, 21.00, 01.30, 05.10 22.50, 23.20, 00.20 Погода ПЕРШИЙ НАЦIОНАЛЬНИЙ 06.00, 07.00 Пiдсумки 18.55 Про головне 12.30 «Prime-time» з 06.20, 07.20, 08.55, 17.30, Новини 06.55, 08.40 Ескулап 06.00, 07.00, 08.00, 13.00, 19.30 Дорогi депутати Мирославою Гонгадзе 22.45, 00.00, 01.10 Погода 06.10, 07.10 АгроЕра 07.25 Тепло. Ua 18.30, 21.00, 01.30, 05.10 20.00 Перша шпальта 13.20, 18.05 Час-Ч 06.25 У просторi буття 06.20, 08.25, 00.25 Вiд 07.40, 23.25 На слуху Новини 21.30, 05.35 Новини. Спорт 13.45 Казки Лiрника Сашка першої особи 07.30 На слуху 08.35 Паспортний сервiс 06.10, 07.10 АгроЕра 21.50 Подорожнi 13.55 Хочу бути 08.10 АгроЕра. Пiдсумки 06.45, 07.15, 08.15 Спорт 08.45 Кориснi поради 06.20, 08.25, 00.25 Вiд 22.45 З перших вуст 14.15 Мультфiльми 08.25 Код безпеки 06.50, 07.20, 08.20, 09.05, 09.00, 05.45 Вiчне першої особи 23.00, 00.00, 01.00 Пiдсумки 15.00 Фольк-music 08.30 Вертикаль влади 22.45, 23.20, 00.20 Погода 09.20, 18.55 Про головне 06.45, 07.15, 08.15 Спорт 02.20 Д/ф «Таємничий 16.15 Подорожнi 09.00 Д/ф «Жернова» 06.55, 08.40 Ескулап 09.55 Вiкно в Америку 06.50, 07.20, 08.20, 09.05, Сковорода» 17.15 Д/ф «Революцiя: за i 10.40 Перша студiя 07.25 Ера будiвництва 10.30 Богатирськi iгри 10.55, 16.50, 22.50, 00.20 03.05 Т/с «Земля проти» 11.30 Д/ф «Голодомор 193207.30, 23.25 На слуху 11.40 Вiйна i мир Погода обiтована» 18.15, 01.20 Новини. Свiт 1933 рр. Постгеноцидний 07.50 Код безпеки 12.25 Слiдство. Iнфо 06.55, 08.40 Ескулап 04.00 Т/с «Царiвна» 19.30 ДебатиPRO синдром» 08.35 Паспортний сервiс 13.20, 18.05 Час-Ч 07.25 Ера будiвництва Канал 1+1 21.30, 05.35 Новини. Спорт 08.45 Кориснi поради 12.00 ХВИЛИНА 13.45 Казки Лiрника Сашка 07.35 На слуху 06.45, 07.10, 07.45, 08.10, 21.50 Вiйна i мир МОВЧАННЯ 09.00, 05.45 Вiчне 13.55 Мультфiльми 07.50 Код безпеки 09.10 «Снiданок з 1+1» 22.40 З перших вуст 12.05 Х/ф «Апостол Хома» 09.20, 18.55 Про головне 14.30 Спогади 08.35 Паспортний сервiс 07.00, 08.00, 09.00, 12.00, 23.00, 00.00, 01.00 Пiдсумки 09.50 ДебатиPRO 14.20 Д/ф «Голодомор. 15.15 Надвечiр’я. Долi 08.45 Кориснi поради 16.45, 19.30, 23.15, 03.40 02.15 Т/с «Земля Голоси свiдкiв» 11.35 Дорогi депутати 16.10 Свiтло 09.00, 05.45 Вiчне ТСН: обiтована» 15.00 ХВИЛИНА 12.00 Засiдання Кабiнету 17.00 Д/с «Сага старовинної 09.20, 18.55, 04.35 Про 07.35 «Маша i ведмiдь» (1) 04.00 Т/с «Царiвна» МОВЧАННЯ. ПАНАХИДА. Мiнiстрiв України пущi» головне 09.30, 11.00, 12.30 «Мiняю Канал 1+1 13.20, 18.05 Час-Ч 18.15, 01.20 Новини. Свiт 09.50 Д/с «Сага старовинної ВИСТУП ПРЕЗИДЕНТА жiнку - 6» 06.00, 07.00, 08.00, 09.00, УКРАЇНИ 13.45 Казки Лiрника Сашка 19.40 Т/с «Бiлявка» пущi» 12.20 «10 хвилин з прем’єр- 12.00, 16.45, 19.30, 23.15, 16.05 «Живi». Фiльм Сергiя 13.55 Хто в домi хазяїн? 20.30 «Prime-time» з 11.05 Чоловiчий клуб мiнiстром» 03.10 ТСН: Буковського 14.15 Мультфiльми Мирославою Гонгадзе 11.55 Вересень 14.40 «Клiнiка « 06.45, 07.10, 07.45, 08.10, 17.40 Х/ф «Iуда» 15.00 Музичне турне 21.30, 05.35 Новини. Спорт 12.25 «Схеми» з Наталiєю 15.45 «Сiмейнi мелодрами 09.10 «Снiданок з 1+1» 19.35 Д/ф «Дiти Майдану» 16.25 Д/ф «Пошук Мазепи» 21.50 «Схеми» з Наталiєю Седлецькою -6» 07.35 «Маша i ведмiдь» (1) 17.30 Д/ф «Дорогами 20.30 На пам’ять Седлецькою 13.20, 01.45 Час-Ч 17.15 Т/с «Заборонене 09.30, 11.00, 12.20 «Мiняю Саксонiї» 22.15 5 баксiв.net 13.45 Казки Лiрника Сашка 21.00, 05.30 Новини кохання» (1) жiнку - 6» 21.40 Д/ф «Жiнки-солдати: 18.15, 01.20 Новини. Свiт 22.45 З перших вуст 13.55 Школа Мерi Поппiнс 20.30 «Чистоnews» 14.10, 21.00 Т/с «Слуга побачити, що я посмiхаюсь» 19.40 Т/с «Бiлявка» 23.00, 00.00, 01.00 Пiдсумки 14.10 Мультфiльми 21.00 Т/с «Слуга народу» народу» (1) 23.00 Вiд першої особи. 20.30 Вересень 01.45 Д/ф «Дорогами 14.30 Театральнi сезони (1) 15.10 «Клiнiка « Пiдсумки 21.30, 05.35 Новини. Спорт Саксонiї» 15.15, 03.45 Вiра. Надiя. 22.00 «Грошi» 15.45 «Сiмейнi мелодрами 00.05 День Янгола 21.50 Слiдство. Iнфо 02.15 Т/с «Земля Любов 23.30 «Мiнкульт» -6» 01.20 Мегалот 22.30 З перших вуст обiтована» 16.10 Щоб почули... 00.00 Х/ф «Москва на 17.15 Т/с «Заборонене 22.40 Мегалот 04.00 Т/с «Царiвна» 17.00 Д/ф «Втеча з культу» 01.25 Надвечiр’я. Долi Гудзонi» (2) кохання» (1) 02.15 Т/с «Земля 23.00, 00.00, 01.00 Пiдсумки Канал 1+1 17.50 Як це? 02.10 Х/ф «Замерзла з 20.30 «Чистоnews» обiтована» 01.45 Д/с «Дорогами 06.00, 07.00, 08.00, 09.00, 18.15, 01.20 Новини. Свiт маямi» (1) 22.00 «Новий iнспектор 03.10 Вiра. Надiя. Любов Саксонiї» 12.00, 16.45, 19.30, 23.15 19.40 Т/с «Бiлявка» 04.10 «Супергерої» Фреймут -3» 04.00 Свiтло 02.15 Т/с «Земля ТСН 20.30 «План на завтра» з 05.00 «Служба розшуку 00.00 Х/ф «Замерзла з 04.35 Д/ф «Василь Стус. обiтована» 6.45, 07.10, 07.45, 08.10, Анастасiєю Рiнгiс дiтей» маямi» (1) 04.00 Т/с «Царiвна» 09.10 «Снiданок з 1+1» 21.30, 05.35 Новини. Спорт Феномен суток» 05.05 «Телемагазин» 01.45 Х/ф «День Подяки» Канал 1+1 Канал 1+1 07.35 «Маша i ведмiдь» (1) 21.50 Перша студiя IНТЕР (1) 06.15 Х/ф «Подорож у свiт 06.00, 07.00, 08.00, 09.00, 09.30, 11.00, 12.20 «Мiняю 22.40 З перших вуст 05.00 «Подробицi тижня» 03.40 «Супергерої» 12.00, 16.45, 19.30, 23.15, жiнку - 6» 23.00, 00.00, 01.00 Пiдсумки Джейн Остiн» (1) 06.35 Мультфiльм 05.00 «Служба розшуку 10.00, 19.30 ТСН 03.15 ТСН: 14.10, 21.00 Т/с «Слуга 23.20 Вертикаль влади 07.00, 07.30, 08.00, 08.30, дiтей» 1.00 Х/ф «Сценарiй долi» 06.45, 07.10, 07.45, 08.10, народу» (1) 01.55 Х/ф «Голод-33» 09.00, 12.00, 14.00, 16.00, 05.05 «Телемагазин» 20.15 «Українськi сенсацiї» 09.10 «Снiданок з 1+1» 15.15 «Клiнiка « Канал 1+1 17.40 Новини IНТЕР 21.00 Х/ф «Титанiк» (1) 07.35 «Маша i ведмiдь» (1) 15.50 «Сiмейнi мелодрами 06.00, 07.00, 08.00, 09.00, 07.15, 07.35, 08.05, 08.35 05.40, 20.00 «Подробицi» 00.30, 02.15 Х/ф «Iмперiя» 09.30, 11.00, 12.20 «Мiняю -6» 12.00, 16.45, 19.30, 03.10 «Ранок з IНТЕРом» 06.35 Мультфiльм (1) жiнку - 6» 17.15 Т/с «Заборонене ТСН 09.20 Х/ф «Все можливо» 07.00, 07.30, 08.00, 08.30, 03.40 Х/ф «Королiвство 14.05, 21.00 Т/с «Слуга кохання» (1) 06.45, 07.10, 07.45, 08.10, 11.20, 12.25 Д/с «Слiдство 09.00, 12.00, 14.00, 16.00, кривих дзеркал» (1) народу» (1) 20.30 «Чистоnews» 09.10 «Снiданок з 1+1» вели... з Леонiдом 17.40 Новини 15.10 «Клiнiка « 22.00, 23.30 «Право на 07.35 «Маша i ведмiдь» (1) 05.00 «Найвидатнiшi Каневським» 07.15, 07.35, 08.05, 08.35 фокусники свiту» 15.45 «Сiмейнi мелодрами владу» 09.30 «Мiняю жiнку - 6» 13.45, 14.20 «Судовi «Ранок з IНТЕРом» IНТЕР -6» 00.20 Х/ф «Квартет» (2) 11.05, 12.20 «Мiняю жiнку справи» 09.20, 21.00 Т/с «Заради 05.35, 20.00, 01.45 17.15 Т/с «Заборонене 02.10 Х/ф «Сутичка» (2) - 7» 15.00, 16.15 «Жди меня» кохання я все зможу» «Подробицi» кохання» (1) 04.50 «Супергерої» 14.05 Т/с «Слуга народу» 18.00, 19.00 Ток-шоу 11.25, 12.25 Д/с «Слiдство 06.20 «Жди меня» 20.30 «Чистоnews» 05.05 «Телемагазин» (1) «Стосується кожного» вели... з Леонiдом 08.40 «Школа доктора 22.00 «Одруження наослiп» IНТЕР 15.10 «Клiнiка» 20.00 «Подробицi» Каневським» Комаровського» 3 00.00 Х/ф «День Подяки» 05.40, 20.00 «Подробицi» 15.45 «Сiмейнi мелодрами 21.00 Т/с «Заради кохання 13.50, 14.20 «Судовi 09.30 Х/ф «Закляття (1) 06.35 Мультфiльм -6» я все зможу» справи» Долини Змiй» 01.45 Х/ф «Квартет» (2) 07.00, 07.30, 08.00, 08.30, 17.15 Т/с «Заборонене 22.40, 04.10 Т/с «Шлюб за 16.15 «Сiмейний суд» 11.30 Програма «Подорожi 03.45 «Супергерої» 09.00, 12.00, 14.00, 16.00, кохання» (1) заповiтом 2: Повернення 18.00, 19.00 Ток-шоу в часi» 05.00 «Служба розшуку 17.40 Новини 20.20 «Вечiрнiй Київ 2015» Сандри» (2) «Стосується кожного» 12.00 Т/с «Доярка з дiтей» 07.15, 07.35, 08.05, 08.35 22.40 «Свiтське життя» 00.50 Т/с «Доярка з 22.40, 04.05 Т/с «Шлюб за Хацапетiвки 3» 05.05 «Телемагазин» «Ранок з IНТЕРом» 23.40 Х/ф «Сутичка» (2) Хацапетiвки 3» заповiтом 2: Повернення 15.00 Х/ф «Її серце» IНТЕР 09.20, 21.00 Т/с «Заради 04.00 «Елiксир бадьоростi. 03.25 «Орел i Решка» Сандри» (2) 17.00, 20.30 Т/с «Так 05.40, 20.00 «Подробицi» кохання я все зможу» Середовище проживання» ТРК «Украина» 00.50 Т/с «Доярка з далеко, так близько» (2) 06.35 Мультфiльм 11.25, 12.25 Д/с «Слiдство 04.55 «Грошi» 06.00 Подiї тижня з Олегом Хацапетiвки 3» 21.30 Великий бокс. 07.00, 07.30, 08.00, 08.30, вели... з Леонiдом IНТЕР Панютой 03.25 «уДачний проект» Володимир Кличко - Тайсон 09.00, 12.00, 14.00, 16.00, Каневським» 05.40, 20.00 «Подробицi» 06.50, 07.15, 08.15 Ранок з ТРК «Украина» Ф’юрi 17.40 Новини 13.50, 14.20 «Судовi 06.35 Мультфiльм Україною 06.00, 12.15 Реальна 02.15 Х/ф «Хрещений 07.15, 07.35, 08.05, 08.35 справи» 07.00, 07.30, 08.00, 08.30, 07.00, 08.00, 09.00, 15.00, мiстика батько-3» (2) «Ранок з IНТЕРом» 16.15 «Сiмейний суд» 09.00, 12.00, 14.00, 16.00, 19.00, 01.35, 05.10 Подiї 07.00, 08.00, 09.00, 15.00, ТРК «Украина» 09.20, 21.00 Т/с «Заради 18.00, 19.00 Ток-шоу 17.40 Новини 09.15, 03.40 Зiрковий шлях 19.00, 02.00 Подiї 06.40, 07.10 Х/ф «Повiр, все кохання я все зможу» «Стосується кожного» 07.15, 07.35, 08.05, 08.35 11.00, 19.45, 02.30 Ток-шоу 07.15, 08.15 Ранок з буде добре» (2) 11.25, 12.25 Д/с «Слiдство 22.40, 04.10 Т/с «Шлюб за «Ранок з IНТЕРом» «Говорить Україна» Україною 07.00, 15.00, 19.00, 02.30 вели... з Леонiдом заповiтом 2: Повернення 09.20 Т/с «Заради кохання 12.15 Реальна мiстика 09.15 Зiрковий шлях Подiї Каневським» Сандри» (2) я все зможу» 13.15, 15.30 Т/с «Життя 11.00, 19.45 Ток-шоу 09.00, 01.25 Вiдверто з 13.50, 14.20 «Судовi 00.50 Х/ф «Все можливо» 11.25, 12.25 Д/с «Слiдство розсудить» (1) «Говорить Україна» Машею Єфросiнiною справи» 02.40 Д/с «Україна: забута вели... з Леонiдом 18.00, 04.25 Т/с «Клан 13.15, 15.30 Х/ф «Шукаю 10.00, 00.25 Зiрковий шлях. 16.15 «Сiмейний суд» iсторiя» Каневським» ювелiрiв. Битва» (1) тебе» (2) Субота 18.00, 19.00 Ток-шоу 03.25 «Подорожi в часi» 13.50, 14.20 «Судовi 21.00 Х/ф «Шукаю тебе» (2) 16.00, 05.15 Глядач як 11.00 Х/ф «Пряники з «Стосується кожного» ТРК «Украина» справи» 23.00 Подiї дня свiдок картоплi» (2) 22.40, 04.05 Т/с «Шлюб за 07.00, 08.00, 09.00, 15.00, 16.15 «Сiмейний суд» 23.30 Х/ф «Мумiя 3: 18.00, 04.30 Т/с «Клан заповiтом 2: Повернення 19.00, 01.20 Подiї 18.00 Ток-шоу «Стосується 13.10, 15.20 Т/с «Бiлий Гробниця Iмператора ювелiрiв. Битва» (1) налив» (1) Сандри» (2) 07.15, 08.15 Ранок з кожного» Драконiв» (2) 21.30 Футбол. Лiга 17.30, 19.40 Т/с «Багаття на 00.50 Т/с «Доярка з Україною 21.00 Ток-шоу «Чорне СТБ Чемпiонiв УЄФА «Порту» снiгу» (1) Хацапетiвки 3» 09.15, 03.45 Зiрковий шлях дзеркало» 06.00, 16.00 «Все буде «Динамо» 22.25 Х/ф «Карусель» (1) 03.25 «Готуємо разом» 11.00, 19.45 Ток-шоу 23.00 Х/ф «Хрещений добре!» 23.50 Подiї дня 03.20 Т/с «C.S.I.: Мiсце СТБ «Говорить Україна» батько-3» (2) 07.55 «Все буде смачно!» 00.10 Т/с «C.S.I.: Мiсце злочину маямi» (2) 05.20, 18.00, 22.00 «Вiкна12.15 Реальна мiстика 02.15 Х/ф «День перший, 08.50, 18.30 «За живе!» злочину маямi» (2) 04.50 Реальна мiстика Новини» 13.15, 15.30 Х/ф день останнiй» 10.05 «Зiркове життя. Як 02.55 Т/с «Мумiя 3: СТБ 05.55, 16.00 «Все буде «Карусель» (1) 03.20 Д/с «Україна: забута 05.25, 00.40 Х/ф добре!» 16.00, 05.15 Глядач як iсторiя» 1 (коло) - без обмежень аудиторії (загальнодоступна). «Прощальна гастроль свiдок 04.05 Х/ф «Голод-33» 2 (трикутник) - перегляд неповнолітніми глядачами рекомендовано 07.50 «Все буде «Артиста» (1) смачно!» 18.00, 04.30 Т/с «Клан ТРК «Украина» разом з батьками або з відома батьків. 06.55 «Зваженi та щасливi 08.45, 18.30 «За живе!» ювелiрiв. Битва» (1) 07.00, 08.00, 09.00, 15.00, 3 (квадрат) - рекомендується тільки для дорослих. - 5» 10.00 «Зiркове життя. 21.00 Х/ф «Повiр, все буде 19.00, 01.20 Подiї

стор. 4 09.15 «Кохана, ми вбиваємо дiтей» 19.00 «Х-Фактор - 6» 22.25 «Моя правда Тетяна Литвинова» 23.30 «Х-Фактор - 6 Пiдсумки голосування» 02.05 Нiчний ефiр Недiля, 29 листопада В цей день іменини святкують: Матвій, Франциск, Діонісій. ПЕРШИЙ НАЦIОНАЛЬНИЙ 06.00, 08.00, 09.00, 22.45, 00.00, 01.10 Погода 06.05 Свiт православ’я 06.50 Шеф-кухар країни 07.45 Свiт on line 08.15 Вперед на Олiмп! 08.35 Тепло.Ua 09.15 Як це? 09.35 5 баксiв.net 10.00 Спогади 10.30 Твiй дiм 11.15 Фольк-music 12.30, 02.30 Хокей. Чемпiонат України. «Донбас» - «Кременчук» 14.40 Бiатлон. Кубок свiту. Одиночна змiшана естафета 15.55 Український корт 16.25 Бiатлон. Кубок свiту. Змiшана естафета 18.05 Чоловiчий клуб. Спорт 18.45 Театральнi сезони 19.20 Т/с «Бiлявка» 21.00, 05.30 Новини 21.30 Прем’єр-мiнiстр України А.Яценюк про реформи 21.40 Перша шпальта 22.15 Книга ua 23.00 День Янгола 00.05 На слуху. Пiдсумки 01.20 Музичне турне 04.30 Чоловiчий клуб.Спорт Канал 1+1 06.10 «Найвидатнiшi фокусники свiту» 07.05 «Елiксир бадьоростi. Середовище проживання» 08.10 «Українськi сенсацiї» 09.00 Лотерея «Лотозабава» 09.40 Мультфiльм 09.50 «Маша i ведмiдь» (1) 10.05 ТСН 11.00, 12.00 «Свiт навиворiт - 3: Танзанiя, Ефiопiя» 13.00 «Новий iнспектор Фреймут -3» 14.30 «Одруження наослiп» 15.50 «Розсмiши комiка - 5» 16.50 «Вечiрнiй Київ 2015» 19.30, 05.15 «ТСНТиждень» 21.00 «Маленькi гiганти» 23.15 «10 хвилин з прем’єрмiнiстром» 23.25 «Свiтське життя» 00.25 Х/ф «Голод - 33» (1) 02.25 Х/ф «Королiвство кривих дзеркал» (1) 03.40 «Шiсть кадрiв» IНТЕР 05.05 Великий бокс. Володимир Кличко - Тайсон Ф’юрi 08.15 «уДачний проект» 09.05 «Готуємо разом» 10.00 «Орел i Решка. Ювiлейний 2» 11.00 Х/ф «Її серце» 13.00 Х/ф «Люблю, потому что люблю» 15.00 Т/с «Вернешься поговорим» 19.00 Програма «Кохання з першого погляду» 20.00, 04.15 «Подробицi тижня» 21.30 «10 хвилин з Прем’єрмiнiстром» 21.40 Т/с «Так далеко, так близько» (2) 01.45 Д/ф «Ген жорстокостi» 02.40 Х/ф «Закляття Долини Змiй» ТРК «Украина» 06.30 Подiї 07.10 Реальна мiстика 09.10 Т/с «Бiлий налив» (1) 13.10 Т/с «Багаття на снiгу» (1) 17.00, 20.00 Т/с «Анютине щастя» (2) 19.00 Подiї тижня з Олегом Панютой 19.40, 05.50 10 хвилин з прем’єр-мiнiстром 22.00 Х/ф «Формула щастя» (1) 00.00 Х/ф «Соло на Саксофонi» (1) 02.10 Т/с «Клан ювелiрiв. Битва» (1) СТБ 06.05, 02.10 Х/ф «Хiд у вiдповiдь» (1) 07.40, 10.50 «Х-Фактор - 6» 09.00 «Все буде смачно!» 09.55 «Караоке на Майданi» 14.25 «МастерШеф - 5» 19.00 «Битва екстрасенсiв 15» 21.15 «Один за всiх» 22.25 «Кохана, ми вбиваємо дiтей» 01.15 «Детектор брехнi 7» 03.45 Нiчний ефiр


20 листопада 2015 року Дата 23.11.2015 24.11.2015 25.11.2015

стор. 5

ВИЇЗНИЙ ПРИЙОМ  ГРОМАДЯН  У  СЕЛАХ  Час Назва Хто проводить населеного прийом пункту 14.00 с. Турівка Ю.В. Клименко, перший заступник голови адміністрації 14.00 с. Безуглівка Ю.Б. Малафій, заступник голови адміністрації 14.00

с. Право Жовтня

СЛУЖБА ПОРЯТУНКУ 101 ПОПЕРЕДЖАЄ

ПРАВИЛА ПОВЕДІНКИ ПРИ ПОЖЕЖІ

В.М. Мозговий, голова адміністрації

Прийом громадян  проводитиметься  в  приміщеннях  сільських  рад

Увага! Пряма  лінія!             24.11.2015 року  з  10-00  до  12-00  за  телефоном 286-84-11 у Київській обласній державній адміністрації (каб.№36) буде проведений прямий телефонний зв’язок за участю керівника управління культури, національностей та релігій облдержадміністрації.

АСТРОЛОГІЧНИЙ ПРОГНОЗ (23.11-29.22)

Пожежа – це неконтрольований процес горіння, який несе загрозу для життя людей і тварин, знищує природні ресурси і матеріальні цінності. Пожежа може виникнути всюди, де є умови для виникнення горіння. Будь-яка пожежа починається з загорання, яке інколи може ліквідувати одна людина, якщо має відповідні навички та знає заходи поведінки під час пожежі. Заходи щодо рятування потерпілих з будинків, які горять та під час горіння пожежі - перед тим, як увійти у приміщення, що горить, накритися мокрою ковдрою, будь-яким одягом чи щільної тканиною; - відчиняйте обережно двері в задимлених приміщеннях, щоб уникнути займання від великого протоку свіжого повітря; - в сильно задимленому приміщенні слід рухатися поповзом або пригинаючись; - для захисту від чадного газу треба дихати через заволожену тканину; - у першу чергу рятуйте дітей, інвалідів та старих людей; - пам’ятайте, що маленькі діти від страху часто ховаються під ліжко, в шафі та забиваються в куток; - побачивши людину, на якій горить одяг, зваліть її на землю та швидко накиньте на неї пальто, плащ або будь-яку ковдру чи покривало (бажано зволожені) і щільно притисніть до тіла при потребі викличте медичну допомогу; - бензин, газ, органічні мастила та розчинники, що загорілися, гасити тільки за допомогою пристосованих видів вогнегасників, засипайте піском або грунтом, а якщо осередок пожежі невеликий, накрийте його азбестовим чи брезентовим покривалом, зволоженою тканиною чи одягом; - якщо горить електричне обладнання або проводка, вимкніть рубильник, вмикач або електричні пробки, а потім починайте гасити вогонь. Щоб зуміти запобігти пожежі на початковій стадії загоряння запам’ятайте найпростіші і найпоширеніші способи гасіння. Ваші дії залежать від того, що загорілося: звичайна річ, електроприлад чи легкозаймиста рідина. У першому випадку, якщо пожежа невелика, вогонь можна просто затоптати, залити водою, засипати піском чи накрити покривалом, килимом, або ковдрою. Але в жодному разі не використовувати те, що виготовлено із синтетичних матеріалів. Найчастіше пожежі гасять водою. Якщо ж загорівся електроприлад (наприклад, телевізор), необхідно спочатку від’єднати його від напруги, узявшись за вилку рукою, обмотаною сухою тканиною або вимкнути електрику на щитку (викрутити запобіжники, вимкнути рубильник чи вимикач). Якщо прилад продовжує горіти, накрийте його покривалом. Воду треба лити, стоячи збоку, тому що нагрітий кінескоп може вибухнути. Легкозаймисті рідини (наприклад, бензин) також не можна заливати водою. Вони легші за воду, і якщо на рідину вилити воду, вона спливе на поверхню і продовжуватиме горіти, поширившись по всій поверхні. Її можна загасити, засипавши землею, піском, у крайньому разі навіть пральним порошком. Спочатку треба засипати краї, а потім — середину. І пам’ятайте, пожежу краще попередити, ніж ліквідувати. Руслан ХОМЕНКО, начальник Згурівського РС ГУ ДСНС України у Київській області, капітан служби цивільного захисту.

ОВЕН (21.03-20.04) Кількість контактів збільшиться. Вони бу­дуть різними: розвивальними, дружніми, ліричними. Можливі знайомства, які відкриють нові перспективи. ТЕЛЕЦЬ (21.04-20.05) Труднощі, які виникли на початку тижня, не за­ важатимуть прояву професіо­налізму, а ось із власною впер­тістю доведеться поборотися. Останні два дні тижня варто провести на природі. БЛИЗНЯТА (21.05-21.06) На початку тижня деякі дружні контакти можуть бути розірвані. Намагайтеся усі суперечливі питання вирі­шувати на місці, не відклада­ючи на потім. РАК (22.06-22.07) Романтика відійде на другий план. На понеді­лок не плануйте важливих ді­лових заходів, зустрічей, пе­реговорів. Із четверга будьте готові до змін. ЛЕВ (23.07-23.08) Понеділок несприятливий як для особисто­го, так і ділового спілкування, а четвер принесе стреси. Родичі очікуватимуть від вас якихось дій. ДІВА (24.08-23.09) У понеділок підвищиться небезпека втрати ча­стини заощаджень. Вихідні бу­дуть не дуже вдалими: хтось розірве стосунки з коханою лю­диною, а комусь доведеться про­вести виховну бесіду з дитиною. ТЕРЕЗИ (24.09-22.10) Станете рішучішими та відповідальнішими. Ніщо не завадить довести розпочаті справи до логічного завершення й отримати за ТУТ це фінансову винагороду. МОГЛА Б БУТИ СТРІЛЕЦЬ (23.11 -21.12) Фізична й духовна активність підвищиться. По­ ВАША РЕКЛАМА неділок— найменш сприятливий день тижня, а в неділю сімейні події прив’яТелефонуйте: 5-04-25. жуть вас до дому. КОЗЕРІГ (22.12-20.01) Це «туманний період», коли треба буде ЧИЩЕННЯ прояви­ти терпіння, витривалість вірити в краще майбутнє. Останні три дні тижня краще провести на природі або просто в спокійній КОЛОДЯЗІВ обстановці. Чистимо та підкопуємо Водолій 21.01—19 32) На вас очкує багате організаційної робо- колодязі будь якої складності. ти, бесід і поїздок. Про відпочи­нок і задоволення можна лише мріяти. Встановлюємо кільця та зруби. Конфлікти на початку тижня й у неділю позбавлять від багатьох ілюзій. Працюємо без могоричів та РИ6И (20.02-20.03) На початку тижня ви­никнуть перешкоди та не- підсобних працівників. Тел..: приємні сюрпризи, які змусять вас зайнятися не тим, чим пла­нували. 097-493-86-21, 095-412-18-98. Сподівання на швидкий прибуток не виправдаються. БУРІННЯ ВОДЯНИХ ПРОДАЄМО брикет, СВЕРДЛОВИН. Встановленвиготовлений з деревиня насосних станцій. Водони та агровідходів олійних провід під ключ. Виконання культур. З великим ККД земляних робіт. Гарантія. теплотворності. Брикет Сервіс. Тел.: 066-420-76-65, використовується для опа067-958-61-96. лення житлових та промислових приміщень. ВІКНА МЕТАЛОПЛАСТИКОВІ Тел: 068 646 1076; 098 від 560 грн./м2, ДВЕРІ вхідні 333 42 53; 050 387 22 10. та міжкімнатні, ЖАЛЮЗІ всіх типів ПОТРІБНА МЕДСЕСТРА для роботи в маніпуляційному кабінеті медичної лабораторії ТОВ “ТВЛ плюс” в смт Згурівка. Тел.: 095-406-6788, 067-417-48-26.

та ролети, секційні ворота, душові кабіни, газові колонки, БОЙЛЕРИ, ПРОФНАСТИЛ, ЛАМІНАТ, МЕТАЛОЧЕРЕПИЦЯ, ВОДОСТІЧНІ СИСТЕМИ, САЙДИНГ (можлива оплата через банк), БУДМАТЕРІАЛИ ПІД ЗАМОВЛЕННЯ РОЗСТРОЧКА. ПІЛЬГОВИКАМ ДОДАТКОВІ ЗНИЖКИ. Адреса: смт Згурівка, селищна рада, 2 поверх. Тел.: 096-824-58-63. Працює державна програма повернення коштів.

ПРОДАМ цегляний БУДИНОК в с.Усівка з усіма зручностями. Газ, вода, телефон, город 30 ТЕРМІНОВО ПРОДАЄТЬСЯ соток. Ціна 20 тис.у.о. БУДИНОК в смт Згурівка по Тел. 096-977-59-53. вул. Садова, 19. Тел.: 066-181Христина. 19-72, 5-14-77 (увечері).

ТОРКАЄ ПАМ’ЯТЬ БОЛІСНУ СТРУНУ

Ми найдорожче схоронили, віддали Матінці-землі. Без тебе хата опустіла, не переступиш вже поріг. Сюди не прийдеш вже ніколи не стрінеш рідних ти своїх. 26.11.15 минає найтяжчих півроку як пішла з життя прекрасна Людина, мила, щира серцем і душею дорогенька, любляча матуся, найкраща у світі золота бабуся

ЛІДІЯ МИКОЛАЇВНА ДЬОГТЯР

з с. Лизогубова Слобода (18.12.1948-26.05.2015 р.р.) Приходимо додому, заходимо до хати: кімнати сумні і пусті, бо немає Вас, матусю, у цій хаті, тільки фото стоїть на столі. Життя пройшло, а спогади лишились, і треба якось далі жить. А ми у смутку залишились, бо вже Ви спите у вічнім сні. Ми ніколи Вас не побачимо, в нашім серці гірка пустота, кожен день ми сумуємо й плачемо, бо на світі матусі й бабусі нема. Запитують внуки про Вас, та Вам не почути. І повернути Вас не в силах, і – не забути. Ваш світлий образ і добре серце, назавжди залишаться в нашій пам’яті. Хай земля Вам буде пухом, а ми молитимемось за Вас, щоб Господь Бог дав Царство Небесне Вашій найдобрішій душі. Вічно сумуючі дочка Наталія, син Віталій та внуки Ірина, Євген, Єлизавета.

ПРОДАЄТЬСЯ ОДНОКІМНАТНА КВАРТИРА в центрі Згурівки. Ціна за домовленістю. Тел.: 097-811-50-81.

СУПУТНИКОВЕ ТБ Налаштування супутникових систем. Гарантійне та післягарантійне обслуговування. Тел.: 093-337-03-18, 068-801-48-65.

ВІКНА, ДВЕРІ, вхідні

ДВЕРІ будь-якого розміру. ЖАЛЮЗІ, РОЛЕТИ, ЛАМІНАТ. ТЦ “Краплина”. Тел.: 097-337-5046, 050-076-84-00. Віктор. БУДІВЕЛЬНІ МАТЕРІАЛИ В ЗГУРІВЦІ В широкому асортименті: пісок, щебінь, вапно, керамзит, цегла різних видів, цемент шифер, руберойд, ДВП, ДСП, шлакоблок, кільця каналізаційні, різноманітні фарби. МЕТАЛОПРОКАТ, труби, кутник, арматура, цвяхи в асортименті.Пиломатеріали: дошка шильовка, дошка для підлоги, брус, вагонка та багато інших видів будівельних матеріалів.Послуги, автокрана, екскаватора, маніпулятора, бригади будівельників, автомобіля самоскид. Склад знаходиться: смт Згурівка, вул. Кооперативна, 22. Замовлення за т.:5-17-94, моб.: 067-427-63-53, 097-52-53-449, 095-77-96003. При

замовленні будматеріалів ДОСТАВКА ЗА ПІЛЬГОВИМИ ЦІНАМИ.ГНУЧКА СИСТЕМА ЗНИЖОК.

Яготинський ковбасний цех ЗАКУПОВУЄ ЖИВОЮ ВАГОЮ та м’ясом ВРХ, коні, кнурі лежачі, проблемні. Цілодобово. Тел.: 093-130-40-00, 097-570-21-24.

Підприємству на постійну роботу потрібні водії категорії «Е». Тел.: 050-410-53-59 КОНДИЦІОНЕРИ: ПРОДАЖ. ВСТАНОВЛЕННЯ, РЕМОНТ ТА ОБСЛУГОВУВАННЯ Toshiba, Zanussi, Panasonic. Знижка на всі моделі 20%. Тел.: 099-017-19-30.

ТЕРМІНОВО ПРОДАЄТЬСЯ по провулку Набережному житло з двох кімнат (біля кафе “Острів” у 8-ми квартирному будинку). Є газ, вода, санвузол. Туалет в будинку і на вулиці. Сарай, присадибна ділянка 0,05 га землі. Вхід до помешкання окремо, двір обгороджений. Ціна договірна, Тел.: 5-19-53, 096-037-77-03, Зіна Василівна.

ЗАКУПОВУЄМО сою та соєві відходи. Самовивіз. Тел.: 050-31320-59, 096-192-12-39.

ТОВ “КМТК” с. Супоївка запрошує на роботу водіїв категорії С, Д, різноробочих у забійний цех. Тел.: 067-324-01-70. ПРОДАЮТЬСЯ с/г техніка з Польщі, оприскувач та дискові борони, розкидачі міндобрив та інше. Тел.: 093-81-56-531, 097-27-90-378. ПРОДАМ: КАРТОПЛЕЗБИРАЛЬНІ КОМБАЙНИ,ТРАКТОРИ Т-25 ТА МТЗ-82,ПРЕСИ,КОСАРКИ,ГРЕБКИ,ПЛУГИ,САДЖАЛКИ,СОРТУВАЛКИ,КОПАЛКИ 1-2 РЯДНІ,КУЛЬТИВАТОРИ,ЛІЙКИ,ОПРИСКУВАЧІ,ФРЕЗИ,ЗАПЧАСТИНИ ТА ІНШЕ. ТЕЛ.0677758938;0935876781

БУРІННЯ СВЕРДЛОВИН УСТАНОВКА водопровідних систем. ЧИСТКА КОЛОДЯЗІВ, копання каналізацій, БЕТОННІ КІЛЬЦЯ.

СВЕРДЛОВИНИ ПІД КЛЮЧ.

Довідки за телефоном: 099-93-12-263.

ТДВ «ЯГОТИНСЬКЕ ХПП»

ПРИЙМАЄ НА ЗБЕРІГАННЯ

ЗЕРНО СОНЯШНИКА, СОЇ, КУКУРУДЗИ; НАДАЄ ПОСЛУГИ ПО ОЧИСТЦІ, СУШІННЮ, ВІДВАНТАЖЕННЮ ЗА ПОМІРНІ ЦІНИ, ПРИЙМАННЯ – БЕЗКОШТОВНО. Контактні телефони: 067-520-99-89; 067-520-40-88 РИТУАЛЬНІ ПОСЛУГИ Володимир Григорович т.098-44-39-384, катафалк Сергій т.098-70-90-222, автобус, гроби, хрести, вінки і т.д. Олексій т.099-25-61-852. Копачі: т.099-313-84-85. Адреса: смт Згурівка, вул. Залізнична (сільгоспхімія).

ПРОДАМ DAEWOO-LANOS, 2005 р.в. колір сірий металік, двигун 1,5 польська збірка. В хорошому стані. Ціна договірна. Тел.: 066-968-000-6. Ігор. ЗАКУПОВУЄМО корови,

коні та молодняк ВРХ. При невідкладних ситуаціях збуту виїзд терміново, цілодобово. Тел.:067-769-15-52, 045753-72-92.

Підприємству ТОВ “Вілітта” ПОТРІБЕН БУХГАЛТЕР. Довідки за тел.: 098-028-55-43.

ЗАКУПОВУЮ

ПОСТІЙНО в Згурівці: го-

ріх лущений всіх фракцій і відтінків. ½

(половинка) світла – 150 грн. за 1 кг, ¼ (четвертинка) світла – 100 грн. за 1 кг. Решта за домовленістю. Ціни можуть змінюватись. Тел.: 066-570-08-84, 096-999-3505, 063-146-21-82. Тарас

Закуповуємо ВРХ, свині, телята, кнурі, кози. Тел.: 093-659-69-09. КУПЛЮ кнурів, внутряків, корів, коней, кіз, телят. Можливий доріз туші. Тел.: 050-937-87-31, 096-369-77-17.

КУПЛЮ ДОРОГО КОРІВ, бичків, телиць. Тел.: 099-490-29-56, 067-585-11-87. ПРОДАЄТЬСЯ ТЕЛИЦЯ вік 7 місяців, високоудійної породи. Ціна договірна. Тел.: 067-191-16-34.

ЩЕБІНЬ. ПІСОК. ВІДСІВ. ЦЕМЕНТ. Доставка. Тел.: 096-227-25-76, 066-109-30-06 ГАРАЖІ МЕТАЛЕВІ ГАРАНТІЯ 3 РОКИ WWW.METGAR.COM.UA Тел.: 097-447-32-32 050-998-22-24


20 листопада 2015 року Нехай промінчик сонця у цей день тебе розбудить ніжним поцілунком. Нехай любов близьких тобі людей для тебе буде кращим подарунком. Дорогого, любого, ріднесенького синочка, внука та славного племінника КРАВЧЕНКА

КИРИЛА ТАРАСОВИЧА ніжно-ніжно

вітаємо з 7-річчям, яке він святкує 22 листопада Неповторних сім років виповнилося тобі, як великих сім кроків у прекрасному житті. Щастя, радість хай дарує сонечко із неба, перший успіх хай крокує поруч біля тебе! Бажаємо тобі завжди бути здоровим, слухняним, старанним учнем, добрим товаришем та люблячим сином, мирного неба тобі, щасливого дитинства, здійснення всіх бажань. З любов’ю сім’я Кравченко. Струнка постать, ясний розум і житейська мудрість, небайдуже серце, глибока порядність і величезна працездатність, уміння допомагати іншим – всі ці якості належать одній чарівній жінці – люблячій, турботливій, золотій бабусі, у якої найдобріші казки, коханій, дорогій, любій дружині, найніжнішій, найщедрішій матусі, гостинній сестрі та прекрасній тітоньці

стор. Колектив Згурівської ЗОШ І-ІІІ ступенів та профспілковий комітет адресує якнайтепліші та найщиріші привітання шановному педагогу, прекрасній, чарівній, мудрій жінці

МАТУЛІ АЛЛІ ЄВГЕНІВНІ

з нагоди ювілейного дня народження, який вона святкувала 17 листопада Людину з великої літери, яка все своє життя присвятила служінню дітям, виплекала своєю материнською любов’ю, ласкою, турботою не одне покоління дітей. Бажаємо Вам міцного здоров’я, щастя, благополуччя, подальших успіхів у будь-яких починаннях, щоденних справах. Любові Вам, підтримки та розуміння рідних, колег, поваги друзів, успіхів у роботі. Бажаєм здоров’я від чистих джерел, а щастя – від власної долі, щоб радісно й довго в достатку жилось, щоб горя не знали ніколи. Хай миром веселістю повниться хата, хай буде сім’я вся здорова й багата. Хай радісні будуть усі Ваші кроки і чуються вісті хороші щороку. Бажаємо щастя, гараздів без ліку, міцного здоров’я та довгого віку.

Хай добрий ангел береже повік вогонь зорі, що долею зоветься, життя, неначе вишитий рушник, багряним килимом хай усміхнеться. Нехай волошками цвітуть літа прекрасні, нехай здійсняться тисячі бажань, щоб доля дарувала тільки щастя, ні грама бід, ні крапельки страждань. Сонячні, теплі, щирі привітання та побажання здоров’я, щастя, достатку з нагоди світлого 35-річного ювілею 20 листопада даруємо коханому, любому, ніжному, найкращому у світі чоловіку, доброму, дбайливому, прекрасному татусю БРУНОВУ МИКОЛІ

МИКОЛАЙОВИЧУ

Хай щастя та мир зігрівають нашу оселю і грає здоров’я, як добре вино. Будь завжди щасливий і веселий, здоровий, життя бережи, бо єдине воно. Нехай тобі завжди всміхається доля, несуть тільки радість з собою роки, хай щастя й здоров’я не зрадять ніколи, збудуться мрії, бажання, думки. Щоб проліском ніжним життя твоє квітло, весною буяла в душі доброта. Любові, добра тобі, чистого неба, поваги, пошани й людського тепла. Щиро люблячі твої дружина, син Сергійко, донечка Катюша.

6

Нам хочеться від душі тебе привітати, багато радості і щастя побажати, хай шле завжди тобі на світанку проміння сонце золоте, нехай для тебе весняним ранком, сад пишним цвітом зацвіте. З безмежною повагою, усією добротою наших сердець щиро вітаємо нашого дорогого, любого, доброго, щирого, найкращого у світі зятя, прекрасного, чудового, привітного кума

БРУНОВА МИКОЛУ МИКОЛАЙОВИЧА з

квітучим ювілеєм і даруємо такі слова: Щоб кожен день наповнювався щастям, а серце – радістю і вдячністю людей, щоб обминали всі тебе страшні нещастя й життя буяло від омріяних ідей. Хай квітнуть дні твої яскравим цвітом і буде в них сердечність і тепло, щоб у житті було чому радіти, а смутку у душі ніколи не було. Доброта твоя хай не згасає, хай все лихе обминає, голос твій соловейком лунає, а ми тобі здоров’я бажаєм. Прийми вітання наші щирі, хай у достатку, щасті й мирі твої красуються літа. Всього того, що є найкраще на землі, ми щиро зичимо тобі. З повагою та любов’ю теща, кума Аня.

Бажаємо сонця на кожній стежині і пригорщі повні здоров’я й краси, і світлої долі, завжди молодої, в нинішній час, і в майбутні роки. Як сонячний день, як чудова казка, хай доля твоя буде Ми від щирого серця тобі бажаємо сімейного затишку в рідному домі, щастя-долі на довгі світла й прекрасна, хай літа. Хай щоранку тебе зустрічає світанкова зоря золота. Бажаємо тобі, донечко, сестричзбудеться все, що в цей ко, життя прожити без сліз, без горя, без біди, нехай воно щасливим буде сьогодні, завтра і день побажаєш, хай тільзавжди. Хай багато ясних літ тобі дарує щедро світ. Хай ще сто років береже тебе Бог. ки все добре в житті ти пізнаєш. Усім теплом сердець, з великою любов’ю і повагою вітаємо нашу дорогеньку, рідненьку, З теплотою сердець і ніжністю вітаємо любу донечку, добру, щиру, люблячу сестру нашу рідненьку, чарівну і милу донечСУКАЧ ОЛЬГУ ВАСИЛІВНУ, жительку с. Турівка ку, найкращу сестричку та любу, чуйну з днем народження, який вона святкує 25 листопада внучку КУЦОПАТРУ АЛЬОНУ Прийми наші найкращі вітання, і хай твій рушник життя вишивається тільки яскравими кольорами веселки. Хай ладиться скрізь: в господі, в родині, щоб ВОЛОДИМИРІВНУ з нагоди радісний настрій у серці не згас, все гарне, що треба людині, нехай неодмінно славного 25-річчя, яке вона святкує КІВАЛО ІРИНІ приходить до тебе! Хай щастя приходить і ллється рікою, хай горе обходить цими листопадними днями завжди стороною, хай доля дарує тобі довгі літа, а в серці завжди хай живе доВОЛОДИМИРІВНІ з нагоди Всю доброту, яка існує в світі, всю раброта. Здоров’я, удачі, веселого настрою не тільки в цей день, а на багато-бакрасивого ювілейного дня дість, що живе серед людей, найкращі всі, гато років. Хай квітне радість у серці пісенно і доля тобі помагає щоденно! народження, який вона святкує 25 що розквітають квіти, даруємо тобі у цей Завжди люблячі тебе мама, брат. листопада святковий день. Нехай здоров’я завжди Сьогодні ти достойна найкращих, добрим буде, у всьому ладиться як слід, найвеличніших слів, тому що ці роки за справи добрі хай шанують люди в сім’ю Ви для нас найкрасивіші в свіХай квітує доля у роках прекрасних ти живеш гідно, з відкритою душею хай доля затишок несе. Хай квітнуть дні ті, ви найкращі з тисячі жінок, та чуйним жіночим серцем. Тож, твої яскравим цвітом і буде в них сердеч- і приносить радість, ніжність і тепло. ви єдині наші, щирі й милі й дорога імениннице, ми щиро бажаність і тепло, щоб у житті було чому радіти, Хай у кожній днині світить сонце ясне прекрасні невісточки, ви троянди і дарує тільки мудрість і ємо тобі завжди бути здоровою, веа смутку у душі ніколи не було. посеред квіток. селою, ніжною і радісною! Усмішка тобі до лиця, А ще бажаємо тобі, рідна, радості, весе- добро. Хай пахучим цвітом З днем святковим привітаємо стелиться дорога, хай загадай бажання і вір, що воно обов’язково збудетьлощів й добра, і всього найкращого у світі, радісним, натхненним словом, та ся. Молодість твоя хай не проходить, а разом з нею тільки б ти щасливою була. Хай в житті в відходять вдалеч горе і біда, від серця побажаємо, щоб життя було медовим. – радість, доброта. Хай вічним гостем в твоїм домі тебе будуть тільки вірні друзі, душею щирі, хай же будуть щастя і міцне Ці щирі слова з нагоди днів народження ми буде і затишок, і мир, і любов, і теплота. Також скромні в доброті. Хай радість з тобою йде здоров’я, радість і повага на даруємо нашим красуням-невісточкам, завжди многії літа. бажаємо щастя й здоров’я, і усмішок, бадьорості і в союзі з удачами в щоденному житті. Найщиріші вітання 22 привітним, милим та чарівним БОЙКО сили. Щоб ти була найкраща в світі, щоб ти щаслиЗ побажаннями щасливої долі листопада адресую шановвою й красивою була завжди!!! люблячі тато, мама, брат Степан, ВАЛЕНТИНІ МИКОЛАЇВНІ – 14 ному, доброму, щирому, Завжди люблячі тебе внучок Нікітка, Сергій, сестра Василина листопада, БОЙКО НІНІ ГРИГОРІВНІ – надійному, гостинному чоловік, діти, батьки, сестра Галя, з чоловіком Андрієм, невістка Іра, племінники та всі рідні. бабусі Галя, Ліда. 16 листопада та БОЙКО ЮЛІЇ куму КУПРІЮ ВОЛОДИМИРУ МИКОЛАЇВНІ – 19 листопада ВОЛОДИМИРОВИЧУ з с. Нова Нехай волошками цвітуть яскраві ранки, нехай Цими осінніми днями святкує свій ювілейний день народження дорога наша Оржиця з нагоди дня народження Хай щастя і мир поспішають до хати і здійсняться тисячі бажань, щоб доля дарувала мама і бабуся ТИМЧЕНКО НІНА НИЧИПОРІВНА. грає здоров’я, як добре вино. Будь, куме, тільки щастя й ні грама бід, ні крапельки стражШанованій людині, щирій, добрій, працелюбній жінці – берегині нашого сімейщасливий, здоровий, багатий, життя бе- дань. Хай завжди вам посміхається доля, несуть ного вогнища шлемо свої найщиріші вітання і бажаємо: режи, - бо єдине воно. Нехай сяє сон- тільки радість з собою роки, а щастя і радість не Хай огортають Вас літа теплом, таким, що з серця Вашого струмує, хай доля це гоже, і день квітує молодий, а місяць зрадять ніколи і хай все вершиться з легкої руки. обдаровує добром, з яким людина в серці радість чує. листопад наворожить, багато літ, багато Нехай квіти в серці розквітають, хай буде вічною Бажаєм щастя і тепла у Вашій сонячній світлиці, щоб радість завжди поруч зим. Щоб не одну іще річницю відсвят- весна, нехай вас завжди кохають і дім обходить йшла, щоб дні буяли яснолиці. Здоров’я на багато літ, людської шани і довіри, Ви кував ти, як годиться, в здоров’ї, у добрі ваш біда. Хай будуть з вами радість, щастя, хай довго, довго ще живіть, хай відступає надвечір’я! й надії, щоб куми й друзі пораділи. Нехай долю встелить ясен-цвіт, прожити зичимо в здоДіти та внуки. Бог в усьому і завжди благословляє тебе ров’ї до ста прекрасних довгих літ. З повагою свекруха Галина Антонівна, і додає впевненості й віри в житті. Якби в словах була ЗІ СРІБНИМ ВЕСІЛЛЯМ! свекор Володимир Васильович. З повагою кум Музика Віктор пророча сила, а в серці Під кришталевий дзвін Миколайович. полум’я цвіло, то ми б бокала, під шум шампанськоДорогого и любимого сыночка, военного для Вас все так зробиго вина з весіллям срібним летчика дальней авиации, полковника, самого ли б, щоб дня сумного вас вітаєм, бажаєм щастя і Будь нам завжди здоровий, щаслихорошего брата и любимого дядю не було. добра. Бажаєм вам кохання вий, ніколи не З побажанням чистого,  щоб ви його із року ЩЕРБИНУ СЕРГЕЯ ФЕДОРОВИЧА хмурся, хоч важко міцного здоров’я, щав рік, як скарб безцінний, с. Аркадиевка поздравляем с днем рождения, тобі, бо ти у нас, сливої долі та радості променистий, пронесли крізь который он праздновал 19 ноября рідний, у світі безмежної вітаємо бурю життєвих доріг! Сережа, твоя жизнь прекрасна и опасна, к людєдиний, коли ти нашу любу, дорогу дружину, доброЗ безмежною любов’ю, поским сердцам полна внимания. Спасибо тебе за досмієшся - нам сердечну, ласкаву та ніжну матусю вагою і гордістю вітаємо наших любих, дорогих, брые дела. Желаем в жизни все успеть и долго-долго радісно всім. Хай найкращих батьків, золотих дідуся і бабусю, не стареть. життя твоє буде і бабусю КІПЕЩУК МАРІЮ С любовью сестра Таня, племяшки Женя и Сережа схоже на казку, хай любих, добрих, щирих дітей БЕБЕХ ОЛЕКМИКОЛАЇВНУ и любящая твоя мама Катя Сергеевна. Бог тобі все, що з с. Право Жовтня з славним САНДРА МИХАЙЛОВИЧА та ОЛЕНУ ти хочеш дає, спа52-річчям, яке вона святкуватиме ЛЕОНІДІВНУ, жителів с. Черевки з 25-річчям сибі за ніжність, за 25 листопада подружнього життя, яке вони святкують 24 батьківську ласку, Дозвольте, матусю, нам Вас привіталистопада ми дякуємо долі, ти і найтепліші слова Вам сказати, бо Живіть іще багато славних літ, у спокої, здоров’ї що ти у нас є! поки є мама, доти є сонце, доти пташита натхненні, душею будьте завжди молоді і завжди Ці щирі святкові на і цвіт під віконцем, доти краса, доти Господом благословенні. Ви так багато нам дали слова ми даруємо поміч, розрада, живіть нам, матусю, сто в житті, чи ж зможемо ми вам колись віддячить за нашому ювіляру – коханому, любому, вашу душу, руки золоті, за ваше серце і любов гаря- років на радість. Спасибі Вам, рідна, за ніжному чоловіку, люблячому, дбайВаше тепло, за руки робочі, безсоннії чу? Живіть для нас, хай Бог вас береже, ніколи вам ливому татусю, лагідному, щирому нехай не буде прикро, хай кожен день ваш радість ночі, за те, що зростили, за хліб на столі, дідусю, дорогому синочку, зятю, спасибі Вам, мамо, уклін до землі. цвіте, добробутом, повагою і миром. брату, дяді ШИПКУ ВАСИЛЮ З повагою чоловік, сини, доньки Люблячі дочка Юля, зять Сергій, внучок та внучка Марійка. ІВАНОВИЧУ з села Середовка з Артем, син Сергій, мати Ніна Федорівна. нагоди квітучого 55-річного ювілею, який він святкує 20 листопада Повиростали діти,  як квіти у дворі. Наш славний і рідний, І 60-ліття вже стало на порі.  найкращий у світі з тобою Не збавилось любові, не збавилось тепла, мудріше стало слово,  нам завжди затишно й щирішою душа. Дозвольте ж привітати Вас з ювілеєм щиро  світло. Ти гарний госпоі щастя побажати і спокою, і миру! дар і тато чудовий, даруДорогу, кохану дружину, любу, дорогеньку, рідненьку матусю, єш турботу і море любові. люблячу, турботливу бабусю Спасибі за ласку, за руки КАТЕРИНУ ІВАНІВНУ БУРЛАКУ умілі, що здатні підтримаз с. Войково сердечно вітаємо з красивим 60-річчям, яке вона ти словом і ділом, що в святкує 20 листопада рідному домі – надійно і щиро, живи нам Найдобріша, найкраща матусю рідненька! В цей день ми вклоняєна радість і щасті та мирі. Здоров’я міцмось дуже низенько. За сонечко ясне, за серце прекрасне, за те, що ного і щастя людського ми щиро бажаєдобром зігріваєте нас, за те, що в щасливу і скрутну хвилину ми можемо всі прихилитись до Вас. мо тобі. Хай Матір Божа тебе оберігає, а Хай Вас обминають невдачі та грози, нехай лиш від сміху з’являються сльози,  міцного здоров’я Господь із неба долю посилає. з роси і води, бадьорість та настрій хай будуть завжди. З повагою та любов’ю твої найЛюблячі чоловік Микола, сини Олег, Вітя, невістки Наташа, Юля, внуки Діма, рідніші люблячі дружина, дочки, зяті, Женя, Коля. внуки, мати, теща, сестра з сім’єю.


20 листопада 2015 року

стор. 7

Декомунізація: чого коштуватиме українцям виконання Закону? До редакції надходять телефонні совно найменування та перейменування ку.

звернення від жителів Згурівщини, в яких люди порушують питання перейменування вулиць та населених пунктів району. У більшості читачі не згодні з перейменуванням, оскільки звикли до своїх назв. А ще людей лякає фінансовий бік цього питання. Декомунізація в Україні здійснюється насамперед з метою ліквідації символів радянського тоталітаризму, якими є імена осіб, причетних до організації Голодомору та політичних репресій, а також тих, що планували,організовували та здійснювали збройну боротьбу спрямовану на ліквідацію української державності. Сьогодні цей процес набуває форми цілеспрямованої державної політики. Він особливо актуальний саме зараз, коли проти України ведеться війна сусідньою Росією. Адже керівництво Кремля мобілізує під свої прапори терористів та диверсантів саме ідеєю повернення до радянського минулого. Символи та герої цього минулого, які боролися проти України в 1917-1920-х роках, надихають їхніх послідовників, котрі підняли зброю проти сучасної Української держави. Тому топоніміка перестала бути питанням лише гуманітарної політики – вона стала одним із інструментів забезпечення національної безпеки. Між поняттям «потрібно» і «можливо» часто лежить неподолана прірва. Таку прірву дехто малює в процесах позбавлення тоталітарної спадщини у топоніміці. Коли мова заходить про потребу перейменування вулиць чи населених пунктів, чуємо: «дорого, довго, неможливо». Сьогодні саме ці слова, а не якісь ідеологічні аргументи є головним щитом, який захищає рештки тоталітарного минулого. Процес перейменування простий, не вимагає великих фінансових чи часових затрат. Відповідно ч.6 ст.7 Закону України «Про географічні назви» рішення сто-

географічних об’єктів набирають чинності одночасно з набранням чинності рішеннями місцевих рад про бюджети на відповідний рік, якими передбачаються видатки, пов’язані з таким найменуванням та перейменуванням. Після прийняття органами місцевого самоврядування рішення про найменування (перейменування) об’єкта, наприклад, вулиці, необхідно провести зміну табличок із назвою вулиці (або одночасно назвою та номером будинку),провести реєстрацію (перереєстрацію) громадян, які проживають на відповідній вулиці. При цьому слід зауважити, що всі документи, які перебувають на руках у власників, є чинними і юридичної сили не втрачають (зміна поштової адреси не є підставою для того, щоб громадяни переробляли свідоцтво на право власності) Отже, як бачимо виконання Закону України «Про засудження комуністичного та націонал-соціалістичного (нацистського) тоталітарних режимів в Україні та заборону пропаганди їхньої символіки» в частині перейменування сіл та вулиць - це не лише потрібно, але й цілком можливо. 6 місяців дали законодавці органам місцевого самоврядування в регіонах на виконання вимог пакету законів з декомунізації. За цей час всі міста, села, вулиці ,в назвах яких є прізвища керівників компартії, радянських органів держбезпеки, вождів СРСР та назви, пов’язані з Жовтневою революцією тощо, необхідно перейменувати. Закон набув чинності 21 травня 2015 року, тож до 21 листопада 2015 року перейменування та знесення всіх символів радянського минулого в Україні має бути закінчено. Як бачимо, термін збігає. Та чи в усіх селах Згурівщини пройшли обговорення? Чи вирішили у селах Жовтневе, Право Жовтня, Войкове, яку назву дати своєму населеному пункту? Адже для обговорення громадам давалося півро-

Відтак, якщо громада чи сільська рада не скористалися своїм правом дати пропозиції щодо нової назви села, вулиці – матимуть ту назву, яку за них дадуть інші люди. Після 21 листопада Верховна Рада звернеться до Українського інституту національної пам’яті за рекомендаціями, згідно Закону. Після чого Верховна Рада на підставі рекомендацій Українського інституту національної пам’яті прийме свою Постанову про перейменування . Зі вступом в силу декомунізаційних законів під забороною опинилися не лише топоніми радянського періоду, а й використання символів комуністичного режиму. Зокрема, за носіння футболки з серпом і молотом і зображенням лідерів СРСР, публічне використання плакатів з їхніми цитатами, прапору, за виконання гімну СРСР тепер в Україні можна потрапити до в’язниці на 5 років. При цьому не заборонено використовувати радянську символіку в експозиціях музеїв, тематичних виставках, матеріалах освітнього і наукового характеру під час історичних реконструкцій. Ми не знаємо якими будуть нові назви вулиць,площ,населених пунктів. Це питання згідно українського законодавства та світової практики мають вирішувати місцеві громади. Вони можуть повернути історичну (докомуністичну) назву чи присвятити її якомусь з місцевих або загальнонаціональних героїв. Але ми точно знаємо, чиї імена мають зникнути з мапи нашої країни, з її міст і сіл – імена людей, причетних до масових злочинів, людей, що творили один із найжахливіших тоталітарних режимів в історії людства. Вони назавжди мають лишитися в минулому. Адже як казав Хосе Ортега – і - Гассет: «Історія не вчить нас, що ми повинні робити, але вказує на те, чого робити не слід».

СОЦІАЛЬНИЙ ЗАХИСТ ВІЙСЬКОВОСЛУЖБОВЦІВ ДО УВАГИ КЕРІВНИКІВ ПІДПРИЄМСТВ, УСТАНОВ, ОРГАНІЗАЦІЙ

Управління соціального захисту населення Згурівської райдержадміністрації повідомляє про внесення змін до постанови Кабінету Міністрів України від 04.03.2015 № 105 «Про затвердження Порядку виплати компенсації підприємствам,установам,організаціям у межах середнього заробітку працівників, призваних на військову службу за призовом під час мобілізації, на особливий період», постановою Кабінету Міністрів України від 04.11.2015 № 911 «Про внесення змін до постанови Кабінету Міністрів України від 04.03.2015 №105» (далі - Постанова). Зазначеною Постановою затверджені Зміни до Порядку виплати компенсації підприємствам, установам, організаціям у межах с е р е д нього заробітку працівників, призваних на строкову військову службу, військову службу за призовом під час мобілізації, на особливий період або прийнятих на військову службу за контрактом у разі виникнення кризової ситуації, що загрожує національній безпеці, оголошення рішення про проведення мобілізації та (або) введення воєнного стану, а також працівникам, які були призвані на військову службу під час мобілізації, на особливий період та які підлягають звільненню з військової служби у зв’язку з оголошенням демобілізації, але продовжують військову службу у зв’язку з прийняттям на військову службу за контрактом (далі - Порядок). Відповідно до порядку Порядку компенсація здійснюється підприємствам, установам, організаціям, у межах середнього заробітку працівників: -призваних починаючи з 18 березня 2014 року на військову службу за призовом під час мобілізації, на особливий період; -прийнятих

на військову службу за контрактом у разі виникнення кризової ситуації, що загрожує національній безпеці, оголошення рішення про проведення мобілізації та (або) введення воєнного стану, починаючи з 08 лютого 2015 року; -призваних на строкову військову службу, починаючи з 11 червня 2015 року: -призваних на військову службу під час мобілізації, на особливий період та які підлягають звільненню з військової служби у зв’язку з оголошенням демобілізації, але продовжують військову службу у зв’язку з прийняттям на військову службу за контрактом, починаючи з 11 червня 2015 року. Одночасно звертаємо увагу, що Законом України від 15.01.2015 № 116-VIII «Про змін до деяких законодавчих актів України щодо удосконалення порядку проходження військової служби та питань соціального захисту громадян України, які проходять військову службу під час особливого періоду» було внесено зміни до статті 39 Закону України «Про військовий обов’язок і військову службу», відповідно до яких, починаючи з 08.02.2015р. за громадянами України, які призвані на строкову військову службу, на строк до закінчення особливого періоду, але не більше одного року, зберігалося місце роботи (посада), середній заробіток на підприємстві, в установі, організації незалежно від підпорядкування та форми власності (за рахунок роботодавця). Законом України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо питань соціального захисту громадян України, які проходять військову службу під час особливого періоду» від 14,05.2015

№ 433- VIII внесено зміни до статті 39 Закону України «Про військовий обов’язок і військову службу», відповідно до яких, громадяни України, призвані на строкову військову службу, строк до закінчення особливого періоду, користуються гарантіями, передбаченими частинами третьою та четвертою статті 119 Кодексу законів про працю України. Тобто, відповідно до законодавства з 08.02.2015р. зазначеній категорії громадян середній заробіток на підприємстві зберігався на загальних підставах, а починаючи з 11.06.2015р. підприємствам, установам, організаціям здійснюється компенсація цього заробітку за рахунок державного бюджету. У такому ж порядку здійснюються виплати громадянам, які підлягають звільненню з військової служби у зв’язку з оголошенням демобілізації, але продовжують військову службу у зв’язку з прийняттям на військову службу за контрактом (стосуються змін до частини четвертої статті 119 КЗпП). Виходячи з вище зазначеного просимо Вас організувати подання звітів про фактичні витрати на виплату компенсації середнього заробітку працівників, призваних на військову службу за призовом під час мобілізації, на особливий період, згідно додатку 1 до Порядку (в тому числі за 2014 рік), до відділу з питань праці, кабінет 426 до 02.12.2015. Також звертаємо Вашу увагу на нові форми Звітів про фактичні витрати на виплату компенсації середнього заробітку працівникам відповідно до додатку 1, Порядку. Василь БЛОНАР, заступник начальника управління, начальник відділу з питань праці управління соціального захисту населення Згурівської райдержадміністрації.

УТОЧНЕННЯ щодо заяв про намір на отримання дозволів

Уточнення щодо публікації об’яви в газеті «Панорама» №31 від 31 липня 2015 р. про намір отримати дозвіл на викиди забруднюючих речовин в атмосферне повітря від стаціонарних джерел СП ТОВ «Нива Переяславщини», виробничого майданчику №1, який розташований за адресою: Київська обл, Згурівський р-н, с.Жовтневе. Річна кількість викидів забруднюючих речовин від виробничого майданчику №1 становить 30,306 т, в тому числі оксиди азоту - 0,008 т/рік, оксид вуглецю - 0,088 т/рік; речовин у вигляді суспендованих твердих частинок - 25,138; крім того викиди парникових газів дорівнюють 4,504 т/рік. Свої зауваження та пропозиції просимо направляти в 30-денний термін з дня опублікування оголошення до Згурівської районної державної адміністрації за адресою: Київська обл, Згурівський р-н, смт Згурівка, вул.Українська,19, тел/факс (04570) 51025.

Уточнення щодо публікації об’яви в газеті «Панорама» №31 від 31 липня 2015 р. про намір отримати дозвіл на викиди забруднюючих речовин в атмосферне повітря від стаціонарних джерел СП ТОВ «Нива Переяславщини», виробничого майданчику №2, який розташований за адресою: Київська обл, Згурівський р-н, с.Нова Оржиця. Річна кількість викидів забруднюючих речовин від виробничого майданчику №2 становить 1,706 т, в тому числі оксиди азоту - 0,004 т/рік, оксид вуглецю 0,036 т/рік; речовини у вигляді суспендованих твердих частинок - 0,052; крім того викиди парникових газів дорівнюють - 1,420 т/рік. Свої зауваження та пропозиції просимо направляти в 30-денний термін з дня опублікування оголошення до Згурівської районної державної адміністрації за адресою: Київська обл, Згурівський р-н, смт Згурівка, вул.Українська,19, тел/факс (04570) 51025.

ВАЖЛИВО ЗНАТИ

ОПЛАТА ЛИСТКА ТИМЧАСОВОЇ НЕПРАЦЕЗДАТНОСТІ МАЄ БУТИ ВЧАСНОЮ Як показав аналіз заяв-розрахунків страхувальників на оплату матеріаль-

ного забезпечення по тимчасовій втраті працездатності , деякими страхувальниками допускається порушення чинного законодавства щодо терміну розгляду документів на призначення матеріального забезпечення. Статею 32 п.1 діючого нині Закону України «Про загальнообов’язкове державне соціальне страхування» визначено, що документи для призначення допомоги по тимчасовій непрацездатності, по вагітності та пологах розглядаються комісією з соціального страхування по місцю роботи застрахованої особи не пізніше десяти днів з дня їх надходження. Повідомлення про відмову в призначенні допомоги із зазначенням причин відмови та порядку оскарження видається або надсилається заявникові не пізніше п’яти днів після винесення відповідного рішення. Однак, дуже часто листки тимчасової непрацездатності не розглядаються вчасно, що призводить до затримки виплат працівникам після хвороби, коли кошти конче потрібні. Від дня реєстрації заяви-розрахунку у нас і до фінансування коштів страхувальнику проходить від 5 до 10 днів, затримки виплат з вини Фонду не буває, тому не слід вірити тим горе-бухгалтерам, що тримають листок непрацездатності місяцями в бухгалтерії, а працюючим говорять, що Фонд не дає грошей. Ще необхідно наголосити на тому, що відповідно до п.5 цієї ж статті матеріальне забезпечення, передбачене цим Законом, виплачується у разі, якщо звернення за його призначенням надійшло не пізніше дванадцяти календарних місяців з дня відновлення працездатності, встановлення інвалідності, закінчення відпустки у зв’язку з вагітністю та пологами, смерті застрахованої особи або члена сім’ї, який перебував на її утриманні. Отже після проходження року з дня закінчення листка непрацездатності застрахована особа втрачає право на його оплату. Просимо комісії з соціального страхування та бухгалтерії всіх страхувальників уважно поставитися до цього важливого питання і не допускати порушень закону. Микола АНТОНЕНКО, головний спеціаліст Яготинської міжрайонної виконавчої дирекція ФСС з ТВП.

ЗАПИТУВАЛИ - ВІДПОВІДАЄМО Днями до редакції надійшов лист від жителів смт Згурівка, в якому пенсіонери селища просять дати роз’яснення на сторінках “Панорами” щодо розмірів перерахованої пенсії 1 вересня. За роз’ясненням газета звернулася до управління Пенсійного фонду у Згурівському районі.

Кому підвищили пенсії? З 1 вересня 2015 року про­житковий мінімум для осіб, які втратили працездатність, встановлено на рівні 1074 грн. Прожитковий мінімум збільшився на 13%, що в грошовому вимірі становить 125 грн. Виходячи з розміру прожиткового мінімуму для непрацездатних осіб, проведено перерахунок : - мінімальних розмірів пенсії за віком, призначених за Законом України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування» для осіб, які мали повний страховий стаж , необхідний для призначення такої пенсії; - доплати за понаднормативний стаж пенсіонерам за віком (коли пенсія , обчислена з урахуванням набутого страхового та заробітної плати, перевищує розмір прожиткового мінімуму ) ; - мінімальний розмір пенсії в разі втрати годувальника відповідно до цього закону становить - на 1 непрацездатного члена сімї - 100 відсотків прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність - 1074 грн; - на 2 непрацездатних членів сімї - 120 відсотків прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність - 1288,80 грн; - на 3 і більше непрацездатних членів сімї - 150 відсотків прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність – 1611,00 грн; - надбавки за особливі заслуги відповідно до Закону України «Про пенсії за особливі заслуги перед Україною»; - підвищення передбачені Законом України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту». Варто зазначити, що перерахунок проводився і працюючим пенсіонерам. З 1вересня мінімальний розмір пенсії у разі втрати годувальника, яка призначається членам сімей військовослужбовців відповідно до Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб» на кожного утриманця становить 2148 ,00 грн (200%) Надбавка на утриманців відповідно до цього Закону - 50 відсотків прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність з 1 вересня становить 537,00 грн (1074х50). Збільшено мінімальні пенсійні виплати інвалідам війни та учас­ никам бойових дій, інвалідам — ліквідаторам наслідків аварії на ЧАЕС Перерахунок стосується і державної соціальної допомоги на догляд інвалідам війни з числа військовослужбовців І, II, ІІІ груп; щомісячної державної адресної допомоги інвалідам війни та учасникам бойових дій. Збільшено мінімальну пенсійну виплату особам, які одержують пенсію згідно із Законом України «Про підвищення престижності шахтарської праці», мінімальна пенсія у таких осіб з 1 вересня становить 3222 гривні. Кому не змінився розмір пенсії? Підвищенню не підлягали розміри тих пенсій, які було призначено за спеціальними законами (прокурорам, дер­жавним службовцям та ін.), щомісячна додаткова пенсія за шкоду, заподіяну здоров’ю та розмір компенсаційної виплати за втрату годувальника згідно Закону України “Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи», підвищення дітям війни. Не збільшилися розміри пенсій осіб, яким встановлена 3 група інвалідності. Мінімальна пенсійна ви­плата для цієї категорії осіб зафіксовано на рівні 949 грн. Це стала величина, і зміна про­житкового мінімуму не є під­ставою для зміни її розміру. Не збільшилися розміри пенсій осіб, які не мають страхового стажу для повної пенсії (після 1.10.2011 року міні­мальний стаж для жінок має бути 30 років, а для чоловіків — 35) - їм пенсію обчислено пропор­ційно набутому стажу. могли не збільшитися й розміри пен­сій, які індексували відповідно до Закону «Про індексацію грошових доходів населення». Пенсії, як і заробітні плати, підлягають індексації. Щомісяця їх індексували з урахуванням рівня інфляції. Востаннє прожитковий міні­мум для осіб, які втратили пра­цездатність, змінювався в груд­ні 2013 року. Завдяки індексації її розмір поволі зростав. На 1 ве­ресня 2015 року сума виплаче­ ної індексації могла досягати 179 грн. її було виплачено у ве­ресні разом із пенсією. Тому якщо пенсія й збільшилася на 125 грн, це не покрило виплачену індексацію 179 грн. Відбувся пере­розподіл складових пенсійної виплати, а розмір виплати збе­рігся. Шановні пенсіонери району, якщо у вас виникнуть питання щодо розміру перерахованої пенсії, радимо звертатись на телефон постійно діючої «гарячої лінії» 5-04-38, де зможете отримати вичерпну відповідь. Ольга ТИМЧЕНКО, заступник начальника управління Пенсійного фонду України у Згурівському районі.


20 листопада 2015 року

стор. 8

Маленька вдячність великим людям

Учні нашої школи провели акцію в підтримку воїнів АТО, які отримали поранення під час бойових дій на Сході України. Діти написали пораненим листи, намалювали малюнки та передали у с. Циблі Переяслав-Хмельницького району. Там знаходиться Український державний медико-соціальний центр ветеранів війни, де проходять реабілітацію воїни АТО. У цьому центрі працює наша колишня випускниця, тепер мама наших учнів, Ірина Володимирівна Мудрик. Вона передала воїнам дитячі побажання та щирі листи. Поранені були задоволені, вдячні за увагу дітей, адже кожна дитина та дорослий розуміє, як зараз потрібна моральна підтримка таким відважним людям. Хлопці з радістю погодилися подарувати на згадку нашим учням свої світлини, які були виконані одразу ж після вручення малюнків та листів. Що ж іще можуть зробити маленькі патріоти? Віддати «… людині крихітку себе. За це душа поповнюється світлом»,- саме своїми вчинками наші вихованці підтверджують слова відомої Ліни Костенко. Неля ДРОНЬ, заступник директора з виховної роботи Усівського НВК.

УЧНІВСЬКЕ САМОВРЯДУВАННЯ В ДІЇ 11 листопада 2015 року в ДНЗ «Згурівський професійний ліцей» відбулися вибори Президента учнівського самоврядування. Кандидатом на посаду міг стати будь-який учень, що має лідерські якості, нестандартне мислення та бажання діяти. Виборчим правом були наділені учні та всі працівники нашого навчального закладу. Учасники на досконалому рівні представили розробки власних програм, чим викликали шалений інтерес. У процесі анонімного голосування виборці обрали авторитетну, вимогливу до себе та до інших, яка вміє органічно об’єднувати можливості різних людей у колективі в одне гармонійне ціле і спрямовувати це в максимально позитивне русло Анну Сову. Решта учасників отримали нагоду представляти наш навчальний заклад в якості активу учнівського самоврядування, а саме: заступник президента, секретар, комісія культури та дозвілля, комісія інформації, комісія освіти і науки.

Вчимося розуміти та поважати інших

НАША МОВА КАЛИНОВА

Відзначення Дня української писемності та мови, то є уже традицією для Новоолександрівського НВК. Ось і цього року 9 листопада актова зала була повністю заповнена. А зібралися тут на мовознавчий турнір кращі знавці української мови. Спочатку ведучі розповіли історію виникнення української писемності, супроводжуючи свою розповідь відеослайдами, потім відбулося змагання знавців української писемності і мови. Участь взяли дві збірні команди 5 – 11 класів. Переконливу перемогу здобула команда «Академіки».

ДОРОЖНЬОГО РУХУ ПРАВИЛА ЄДИНІ – ПОВАЖАТИ ЇХ ПОВИННІ!

Під таким гаслом у Новоолександрівському НВК «ЗОШ І-ІІІ ступенів» пройшов Тиждень безпеки дорожнього руху. У рамках Тижня БДР класні керівники та класоводи провели тематичні бесіди, години спілкування, виховні години щодо попередження дорожньо-транспортного травматизму. У шкільній бібліотеці протягом Тижня працювала виставка-огляд літератури «Дай руку, вулице!».

Учні 1-4 класів були уважними глядачами мультфільмів «Дітям про правила дорожнього руху», «Абетка дорожньої безпеки», які підібрала учителька 4 класу М.Б.Кашуба. А ще до молодших школярів завітав Світлофор. Він провів з учнями цікаву бесіду про правила переходу через вулицю, організував повчальну гру. Учні 1-4 класів позмагалися у розгадуванні загадок та розказуванні віршів про дорожні знаки. Захід підготувала бібліотекар О.М.Коваленко. Працівник Державтоінспекції Згурівського району О.Л.Ясько зустрівся з учнями всіх класів та в доступній формі розповів про правила ходьби вулицями проїжджої частини села, правила руху на велосипеді, на скутері та правила проїзду в шкільному автобусі. Юні художники 2-4 та 5-8 класів продемонстрували свої знання з правил дорожнього руху у малюнках, взявши участь у виставках: «Знай, дорослий, знай, дитя: безпека руху – це життя!». Учні 5-11 класів зі своїми класними керівниками змагалися у виставці-конкурсі тематичних буклетів та бюлетенів «Молоде покоління – за безпеку руху!» Закінчився тематичний тиждень переглядом учнями 4-11 класів навчальних відеороликів про безпеку руху на дорозі, про правила їзди на велосипеді, про правила ввічливості на дорозі та в транспорті (підготували Л.В.Яременко, К.П.Островська) Хоч Тиждень безпеки дорожнього руху в школі закінчився, та ми, учні, повинні не забувати про них ніколи і завжди дотримуватись. Юлія КИРПА, голова учнівського самоврядування школи.

З ТУРБОТОЮ ПРО ДІТЕЙ

Здорова дитина – здорова нація. Мабуть, не потрібно тлумачити значення цих слів, а просто вдуматися. Наші діти – ось хто має розбудовувати нашу країну. Те, якими вони виростуть, залежить, у повній мірі, від нас – дорослих. Турбуючись про підростаюче покоління, забезпечуєш собі спокійну старість. Розуміючи, у якому становищі зараз знаходяться школи, фермерське господарство «Сатурн», керівником якого є Рудь Костянтин Іванович, придбало три волейбольні м’ячі та сітку для новоолександрівських школярів. Учнівський та учительський колективи Новоолександрівського НВК щиро вдячні за подарунок, який, безперечно, допоможе формувати здорову націю. Надія МОТУЗКО, директор Новоолександрівського НВК.

У рамках відзначення Міжнародного Дня толерантності з 16 по 20 листопада в Лизогубовослобідському НВК «ЗОШ I-III ступенів-дитячий садок» відбувся «ТИЖДЕНЬ ТОЛЕРАНТНОСТІ». Практичний психолог та класні керівники провели виховні години, тренінгові заняття на тему «Толерантність», «Вчимося розуміти та поважати інших», де школярі мали змогу ще раз переконатися, що в світі діють закони добра, терпимості, чесності, щирості, співпереживання та любові. Вихованці НВК створили  «Квітку толерантності»,  «Дерево толерантності», яке символізує собою життя, мудрість, духовну культуру людства, поєднує небо й землю, містить в собі силу й міць. Рецепт толерантності від учнів Лизогубовослобідського НВК Взяти велику чашу милосердя, покласти до неї жменьку гуманізму, пригоршню терпіння, жмуток чуйності, ложку довіри. Приправити все це умінням володіти собою і не осуджувати. Присипати умінням слухати, щедро полити доброзичливістю. Подавати, прикрасивши почуттям гумору. Вживати щоденно в необмеженій кількості.         

ЩО РОБИТИ НА ПРИСАДИБНІЙ ДІЛЯНЦІ В ЛИСТОПАДІ

Місяць листопад уже не такий насичений. Десь випав перший сніг, десь ще доживають свої останні години теплі дні. Вранці вже холодно та морозно, а вдень, якщо світить сонце, то тепло. Але косі промені осіннього сонця все менше і менше зігрівають землю, нагадуючи про те, що скоро прийде зима. А значить основною роботою господаря в листопаді буде підготовка саду, городу, квітника, виноградника та ягідника до зими, до морозів. Роботи в саду До весни в саду можна займатися вирізанням пошкоджених, зламаних, загущуючих крону та хворих гілок. Вам не потрібно цю роботу залишати на весну, коли й так роботи багато. Побіліть стовбури дерев. І це робиться не для краси. У такий спосіб ви врятуєте кору від перегріву в морозні але сонячні дні. Взимку гризуни можуть пошкодити штамби молодих або карликових дерев. Тому в листопаді проведіть в саду захисну обв’язку. У дерев на карликових підщепах обов’язково замульчуйте пристовбурні круги. Якщо нічим, то просто насипте землі так, щоб її горбок виходив за межі крони. Старі гілки при налипанні великої кількості снігу, можуть зламатися. Поставте під них підпори, зміцніть їх стяжкою, зв’язавши одну з однією. Роботи на городі На грядках прибираються рослинні залишки. Все що не вражене хворобами можна закласти в компостні купи. Посадки багаторічних культур прикривають листям, соломою, перегноєм. Якщо випаде сніг, то накидайте на них його побільше. Сніг - це найкращий захист від вимерзання. Якщо ви перекопуєте або орете ґрунт, то грудки на зиму розбивати не потрібно. Під дією холодів і води

ЧИТАЙТЕ У НАСТУПНОМУ НОМЕРІ

-На варті законності -Вільні творять майбутнє -Трагічні сторінки історії

НАШ ПЕРЕДПЛАТНИЙ ІНДЕКС: 30147

вони самі розсиплються до весни, а ґрунт збагатитися киснем. Город на дачі, присадибній ділянці переходить в сонний стан. Але ж ми так хочемо балувати себе і свою сім’ю взимку вітамінною продукцією, овочами, зеленню. Посадіть невеликий город вдома, на підвіконні, в квартирі. Закінчується прибирання всіх культур, укладається на зберігання морква. Якщо буряк на зберігання прибрали раніше, то його можна вже й перевірити.

Редьку зберігають, як і моркву, наприклад, в піску. У теплицях прибирають урожай. Там де вже порожньо, завозять нову землю або пропарюють стару. Проводять дезінфекцію самої теплиці. Для зберігання капусту купуйте з тугими, бажано темно-зеленими головками. Зверніть увагу, як обрі-

ЗАСНОВНИКИ: районна державна адміністрація, районна рада, трудовий колектив редакції. Адреса редакції: 07600. Україна. Київська обл, смт Згурівка, вул. Українська,19. День виходу — п’ятниця. Тираж 3100 примірників. Реєстраційне свідоцтво КІ № 210, видане 23.04.1997 Замовлення №51-33 Обсяг 2 друк. аркуші Електронну версію газети читайте на сайті: http://zgurivka-rda.gov.ua/panorama.html

зане листя. Краще якщо покривне листя не обрізане повністю. А то буває так, обріжуть, що вже капусту хоч шинкуй, жодного покривного листа. Так само чиніть і зі своїм урожаєм. Можна частину капусти прикопати з корінням. Слідкуйте за температурним режимом в сховищі, звертайте увагу на вологість повітря. При посиленні морозів підвали вимагають додаткового утеплення. У жовтні ви зібрали насіння овочів. Воно вже добре просохло. Видаліть і провійте насіння, приберіть його на зберігання в місце, не доступне для мишей. Зберігайте насіння в теплому приміщенні. Але не в поліетиленових пакетах, бо насіння може зіпріти. Можна просто зберігати насіння в паперових пакетиках або вже скласти в скляні, бляшані, пластикові банки, коробки, так щоб не дісталися гризуни. Найчастіше овочі прибирають з городу на зиму не повністю. Можна залишити частину пастернаку, петрушки, моркви, селери. Але перед морозами в них обрізають листя і накривають листям, торфом, тирсою або сухою землею. Укриття потрібно так само прикрити, щоб його не роздував вітер. Ці коренеплоди можна буде споживати ранньою весною, так само вони швидше дадуть зелень. Заготовте ґрунтові суміші для посадки городу в хаті, посіву овочевих культур на розсаду. Роботи в квітнику. Необхідно провести укриття троянд на зиму, та ще й трохи обрізати. Торфом, листям, компостом, перегноєм укрити посадки багаторічних квітів. Якщо очікується наближення постійних морозів, то займіться хризантемами. Зберігати їх можна викопаними (рідкісні, цінні сорти) в підвалах, ямах, або в ґрунті. А можна викопати кущ пізнього сорту, посадити в горщик, відро і він ще довго буде радувати вас своїм цвітінням. А потім вже прибрати його в прохолодне місце. Але не забувайте, на хризантемах часто оселяється попелиця, не занесіть її на свій «город» в хаті на підвіконні або на кімнатні рослини. Хризантеми

уважно оглядайте, якщо невпевнені, то краще не несіть в будинок. Перевіряємо викопані та відправлені на зберігання гладіолуси, канни, жоржини й інші квіти. Провести підзимовий посів маргариток, віоли, ромашки, наперстянки та інших квітів. Все роблять так само як і з овочевими культурами. Посіви накрити перегноєм, торфом. Роботи в ягіднику У міжряддях необхідно розпушити ґрунт, адже він такий притоптаний за літо. Запам’ятайте, що повітря до коріння надходить не лише з периметру куща, а навіть з міжрядь. Нові посадки обов’язково замульчуйте товстим шаром листя, перегною, торфу, компосту. Підкиньте його і в старих посадках, але вже меншим шаром. У холодних північних районах іноді пригинають пагони малини до землі. Роблять це до морозів. У такому положенні їх закріплюють, там вони і будуть зимувати під снігом. На ягіднику в листопаді після опадання прибрати все листя. Це допоможе у боротьбі зі шкідниками та хворобами. Смородину та аґрус потрібно підгорнути шаром ґрунту в 15 см. Це хороший спосіб боротьби з огнівкою. Обов’язково на ягіднику видаліть пошкоджені шкідниками пагони і гілки. Їх без листя добре видно. З настанням морозів, проводитися заготівля живців ягідних культур. Їх зберігають в підвалі у вологому піску. Роботи на винограднику У листопаді на винограднику багато роботи. Потрібно закінчити вкривати кущі винограду на зиму (ті що потребують укриття). Перед укриттям проведіть обрізку, так вам буде легше його виконати. Для накривання не беріть землю біля кущів, може вимерзнути коріння. На винограднику можна проводити часткову обрізку до самої весни.

Наші реквізити: р/р 26006702911326 в АТ «Райффайзен банк «Аваль» м.Київ, МФО 380805, КОД ЄДРПОУ 19413986

РЕДАКТОР Л.П.МЕЛЬНИК ТЕЛ./ФАКС: 5-04-25; ТЕЛ: 5-04-22. E-mail: zg_panorama@ukr.net

За достовірність фактів відповідальність несе автор. Рукописи і фотографії не.рецензуються і не повертаються

Газета набрана та зверстана в комп’ютерному центрі редакції газети “Панорама”, смт Згурівка, вул. Українська, 19.

Думки авторів публікацій не завжди збігаються з точкою зору редакції.

Надруковано у Прилуцькій міській друкарні

Profile for Zgurivka rda

Panorama 51 (2015)  

Panorama 51 (2015)  

Advertisement