Page 1

16 жовтня 2015 року

стор.

43 (6231) 16 жовтня 2015 року

ЗАПОЧАТКОВАНА 25 ЛЮТОГО 1935 РОКУ ВІДСВЯТКУВАЛИ

ОДНИМ ІЗ НАЙСВЯТІШИХ ЗАПОВІТІВ НАШИХ ПРЕДКІВ - Є ЛЮБОВ ДО БАТЬКІВЩИНИ Цими словами були відкриті урочистості з нагоди Дня захисника Вітчизни. Це свято, не випадково співпадає із Покровою Пресвятої Богородиці, коли біля ікони Божої Матері в черговий раз можна помолитися за всіх захисників. Цей день співпадає також із Днем Українського козацтва. Й тут випадковості теж нема, адже незламний дух козацької слави завжди підтримувався молитвами до Богородиці-захисниці. Святкове дійство було присвячене всім чоловікам, які захищали й нині захищають спокій наших домівок, тим, які завжди здатні підставити своє сильне плече чарівній половині людства. В пам’ять про загиблих за свободу і незалежність була оголошена хвилина мовчання та покладені квіти до підніжжя пам’ятників у центрі Згурівки. Ці різнобарвні квіти стали даниною страшним сторінкам історії України та її людям. До вітального слова були запрошені голова Згурівської районної державної адміністрації В.М.Мозговий, голова районної ради Є.О.Чубук, військовий комісар Ю.М.Черв’як, які, поздоровляючи захисників України усіх часів, бажали незламної віри в майбутнє мирне життя та віри в те, що Україна ніколи не стане на коліна перед ворогом. Подяками Згурівської районної державної адміністрації та районної ради нагородили: учасника АТО, члена Згурівської районної організації Української спілки ветеранів Афганістану Ю.Г.Івченка, головного спеціаліста відділення комплектування, державного службовця Згурівського районного військового комісаріату В.В.Рубанчука, голову Згурівської районної організації Української спілки ветеранів Афганістану, заступника

голови районної ради ветеранів М.І.Панасюка. Церемонія нагородження продовжилась врученням нагрудних знаків від районної спілки ветеранів. Поміж вітань та нагороджень лунали музичні поздоровлення від Леоніда Гука, Олександра Мороза, Влада Твердохліба, Софії Мурашко та Дмитра Колесника, Даші Мельник. На сцені своїми виступами радували вокальні колективи «Берегиня» (с.Середовка), «Горлиця» (с.Аркадіївка), тріо та квартет Новоолександрівського будинку культури. Концертну програму розбавили хореографічні композиції талановитих танцюристів із Черевок та Аркадіївки. Родзинкою свята став виступ В’ячеслава Купрієнка.

(Продовження теми на 8 стор.)

З НАГОДИ ПРОФЕСІЙНОГО СВЯТА

ЛЮДИНА ЩАСЛИВА, КОЛИ ІЗ ЗАДОВОЛЕННЯМ ІДЕ НА РОБОТУ Черговий, вже 102-ий за ліком, сезон цукроваріння розпочало ТОВ «Краєвид». Завод, збудований ще на початку 19 літня за часів графа А.В.Кочубея, і донині залишається одним з найбільших підприємств Згурівського району та основним джерелом прибутку для жителів райцентру та навколишніх сіл. Про те, що тут добре підготувалися до переробного сезону, можна сказати відразу, зайшовши на територію товариства. Насамперед, в коло зору потрапляють ошатні трояндові клумби, милують око червоні, жовті запашні квіти, додаючи гарного настрою і працівникам, і відвідувачам. Територія – немов з картинки, скрізь чисто, прибрано, проведені поточні ремонти.

Заступник директора ТОВ «Краєвид» Надія Ткаченко (в центрі) з керівниками агропідприємств постачальниками сировини: Самвелом Мкртчаном та Григорієм Гавриленком

Керівник ТОВ «Краєвид» В.А.Харченко

Людина почувається щасливою тоді, коли їй хочеться із задоволенням іти на роботу. Мені здається, що робітники і справді тут беруться до своєї справи залюбки, адже навіть навколишня атмосфера, умови праці створюють відповідний настрій. Пуск підприємства дав можливість поповнити сімейні бюджети не лише заводчанам, а й водіям, механізаторам, різноробочим підприємств, котрі забезпечують товариство сировиною. Окрім того – це досить солідні фінансові надходження до бюджетів різних рівнів. (Закінчення на 7 стор.)

ДОРОГІ МЕШКАНЦІ КИЇВЩИНИ!

14 жовтня у день великого релігійного свята Покрови Пресвятої Богородиці вперше за роки незалежності нашої країни ми відзначали День Захисника України. Ця дата позбавлена пострадянського забарвлення і повертає нас до витоків істинної історії українського воїнства-козацтва, яке народжувалося на Запорізькій Січі і вважало своєю покровителькою Богородицю.  Дане свято об’єднує різні покоління мужніх захисників української держави – ветеранів, які боролися за свободу рідної землі у минулому столітті, та бійців АТО, які сьогодні доблесно відстоюють суверенітет і територіальну цілісність України на Донбасі. Вітаю усіх захисників України, наших Героїв на Донбасі та їх сім’ї. Бажаю витривалості та терпіння, твердої віри, благополуччя і міцного здоров’я. Нехай мирне небо замайорить над золотими полями України! Хай затишок та спокій повернуться до українських родин!   Ми переможемо, адже за нами правда!   Слава Україні! Героям слава!  Володимир ШАНДРА, з повагою голова Київської облдержадміністрації.

18 ЖОВТНЯ В УКРАЇНІ ВІДЗНАЧАЄТЬСЯ ДЕНЬ ПРАЦІВНИКІВ ХАРЧОВОЇ ПРОМИСЛОВОСТІ — ОДНІЄЇ З НАЙВАЖЛИВІШИХ ГАЛУЗЕЙ ГОСПОДАРСЬКОГО КОМПЛЕКСУ ДЕРЖАВИ

Шановні працівники харчової промисловості району! Згурівська райдержадміністрація, районна рада щиро вітають вас із професійним святом! Харчова промисловість - одна з основних галузей економіки, а ви, її працівники, виконуєте важливу місію - забезпечуєте населення продуктами харчування, піклуєтесь про стан здоров’я і добробут громадян. Завдяки вам харчова галузь динамічно розвивається і міцно утримує лідируючі позиції на вітчизняному ринку. Віримо, що натхненне й уміле поєднання найновіших технологій і передового досвіду з добрими українськими традиціями значно розширить асортимент та забезпечить високу конкурентоспроможність вітчизняного продукту. Завдяки своїй якості, поживним і смаковим властивостям місцеві продовольчі товари користуються широким попитом у споживачів. «Добре, бо українське», – має стати гаслом не тільки в Україні, а й далеко за її межами. Переконані, що ваші зусилля, спрямовані на розвиток галузі, не обмежаться досягнутим, а сприятимуть підвищенню рівня життя співвітчизників, утриманню лідируючих позицій на вітчизняному ринку та вирішенню питань світової продовольчої безпеки. Зичимо вам, шановні трудівники харчової та переробної промисловості, міцного здоров’я, наснаги, високих матеріальних статків у ваших сім’ях та нових виробничих успіхів на благо нашого району та України в цілому. З ДНЕМ ПРАЦІВНИКІВ ХАРЧОВОЇ ПРОМИСЛОВОСТІ Адресуємо якнайщиріші привітання всьому колективу, пенсіонерам, а також всім працівникам харчової індустрії з нагоди професійого свята. Щороку у жовтні в Україні відзначається День працівників харчової промисловості. Отож хочемо напередодні цього професійного свята сердечно подякувати дружному й працелюбному колективу ТОВ “Краєвид” за добрі трудові здобутки, з якими підійшло до нього наше підприємство, та щиро привітати колектив, а заодно й усіх працівників харчової промисловості. Щиро бажаємо всім вам і вашим родинам, шановним ветеранам галузі міцного здоров’я, миру та злагоди, любові, щастя, натхнення до нових звершень у праці в ім’я процвітання рідної України та нашого чарівного краю! З повагою дирекція ТОВ “Краєвид”.


16 жовтня 2015 року

стор. 2

НА ПРАВАХ ПОЛІТИЧНОЇ РЕКЛАМИ

Не зрадив громаду в районній раді, захищу Згурівщину в Київській обласній раді!

ЧУБУК Євген Олександрович

Голова Згурівської районної ради - кандидат в депутати до Київської обласної ради від Згурівського району В обласній раді буду:

Представляти інтереси Згурівського району перед обласною владою; Підтримувати молодь Згурівщини та її ініціативи; Добиватися справедливого розподілу бюджетних коштів на захист людей похилого віку, ветеранів та інвалідів; Сприяти підвищенню якості освіти, культури та медичного обслуговування; Відстоювати інтереси учасників АТО та їх родин; Захищати права малого підприємництва та сприяти його розвитку; Боронити інтереси власників земельних паїв; Протистояти проявам та діям щодо «добровільно примусового» об’єднання громад.

Ніхто не має права вирішувати нашу долю за нас! Кожне село повинно бути сильним та самодостатнім!

Кузьмич Степан Степанович кандидат на посаду Згурівського селищного голови

Основне що потрібно поставити на перше місце в роботі селищного голови: 1.Повна ревізія та прозорий контроль щодо орендної плати за кожну ділянку землі, як с/г призначення так і комунальної, на території селищної ради. 2.Створення та видавництво селищного комунального вісника (паперова та електронна версії), який буде інформувати про всі рішення сесії селищної ради та виконкому. 3.Відновити виборчі дільниці, а саме: -цукровий завод; -агробуд; -район вул Бригінських, вул Московська. 4.Зовнішнє утеплення багатоповерхівок (енергозбереження) залучивши до цього проекту різні інвестиції. 5.Облаштування торгового майданчика в районі цукрового заводу (біля магазину «Максим»), 6.Наведення повного та прозорого порядку в формуванні комунальних тарифів (тепло, вода, інше) 7.Ефективне використання бюджетних коштів на нагальні потреби громад с. Леніне, с. Червоний відділок, селища Згурівка. 8.Проводити будівництво доріг, в першу чергу тих, які не мають твердого покриття, с. Леніне, с. Червоний відділок, селище Згурівка.

ЮВІЛЯРИ І ЮВІЛЕЇ

Життя знебарвлене війною, та все ж, уквітчане щастям Люди, котрі пережили найстрашніші сторінки історії України – війни та голодомори, заслуговують на особливе ставлення та повагу.

14 жовтня на гостину до ветерана Другої Світової війни Реви Василя Петровича завітало чимало гостей, та й не дарма, адже цього дня він святкував своє дев’яносторіччя. Із такою знаменною датою Василя Петровича прийшли привітати багато почесних гостей: сіль-

ський голова М.В.Теслюк, місцевий фермер, керівник ФГ «Чайка – 5» В.О.Бондаренко, голова сільського осередку ради ветеран В.Г.Рева, друзі, рідні та найближчі родичі, серед яких хрещеник ювіляра П.І Стукало. В.П.Реву вітали не лише щирими словами, а й щедрими подарунками та вручили нагрудний знак. Іменинник гостей зустрів у вишитій українській сорочці, і мов той справжній козак припрошував до святкового столу, за яким розповідав історії своєї важкої долі, та в той же час, як говорить ювіляр – «щасливої». Бойовий дух та любов до життя загартував ювіляр ще у юності, коли брав участь у бойових діях у буремні роки Другої світової війни. Попри всі найстрашніші випробування, Василь Петрович дожив до 90 років і жодного разу не поскаржився на свою долю. Приємно відмітити те, що поряд із дідусем його друга половинка. Молодша за свого чоловіка на два роки Лідія Максимівна й зараз посміхається та жартує. Подружжя рівно 70 років тому стало на весільний рушник, але помітно неозброєним оком, що іскра любові є й до нині. Разом вони виростили та викохали двоє діток, які в нагороду подарували їм двох онуків, а згодом ця знана у селі подружня пара поповнилась ще на 3 правнуків, які із радістю провідують своїх рідних. Не дивлячись на війну, яку пережив у юні роки, Василь Петрович не втратив спокійний, позитивний характер та веселу вдачу. Саме ці якості вважає запорукою свого довголіття. 90 років – це дата, за плечима якої мудрість, порядність та вміння працювати, вміння товаришувати, словом, це приклад для наслідування кожному із нас. Ольга ЕЙЗЕМБРУК, Катерина МУЗИЧЕНКО.

ЗВІТУЄ ВЛАДА

СЕЛИЩНИЙ ГОЛОВА П.І.ТКАЧУК ПРО ЗРОБЛЕНУ РОБОТУ

У 2010 році, балотуючись на посаду голови Згурівської селищної ради, в своїй передвиборчій програмі ставив питання, які потребували негайного вирішення, а саме: благоустрій населеного пункту, організація місць та зон відпочинку, утилізація твердих побутових відходів, відновлення освітлення, відновлення та покращення якості системи водопостачання, де це необхідно, запровадження енергозберігаючих технологій, а найголовніше - це дороги, і ще раз дороги, як їх будівництво, реконструкція, так і поточний ремонт. Нескладний підрахунок бюджету показав, що відразу і за свої кошти всі ці заходи провести просто неможливо, тому ми вирішували їх в порядку першочерговості, насамперед це робота по збільшенню надходжень до бюджету, зокрема плата за оренду земельних ділянок всіх без виключення орендарів, а тих, хто не хотів в добровільному порядку це зробити, притягували до відповідальності через суд. Всі ці заходи потребували багато часу і зусиль, але вони дали свої результати. Зокрема, почали зростати надходження до бюджету, що дало можливість поступово виконувати всі ті задачі, які стояли перед нами. Розпочали з освітлення. В 2010 році в смт Згурівка освітлювалося трохи більше 10 вулиць із 86, майже ніде не було обліку електроенергії, без чого було б неможливим відновлення освітлення. Завдяки співпраці з працівниками РЕМ знайшли шляхи вирішення даної проблеми, але на це був потрібний час та кошти. За допомогою звернулись до базових сільгосппідприємств, які надали посильну допомогу за рахунок чого відновили освітлення в Червоному відділку, майже повністю в с. Леніне, частково в Згурівці (вул. Молодіжна, Кошового), по мірі виготовлення документації ми поступово включали і інші вулиці. На даний час залишилося до 10 вулиць, які найближчим часом будуть також освітлені. В подальшому для підтримання в належному стані вуличного освітлення ми уклали договори на його обслуговування, як по самій Згурівці, так і по найближчих селах. Розпочавши опалювальний сезон 2010-2011 року, ми отримували безліч скарг на роботу наших дитячих садочків. Проаналізувавши стан справ, ми побачили, що температурний режим в ДНЗ «Веселка» не відповідав ніяким санітарним нормам. Системи каналізації, водовідведення та теплопостачання в ДНЗ « Журавка» потребували капітального ремонту. Стан меблів, вікон та дверей підтримувався в робочому стані тільки завдяки зусиллям батьків та працівників закладу. В групах була відсутня гаряча вода, сантехніка потребувала часткової заміни. По закінченні опалювального сезону і, відпрацювавши всю необхідну документацію, а також по мірі надходження коштів ми почали планово усувати всі ці недоліки. Розпочали із встановлення автономного електроопалення в ДНЗ «Веселка», та заміни систем каналізації водопостачання та теплопостачання в ДНЗ « Журавка» паралельно поновили постачання гарячої води в групах, проводили заміну меблів, повністю замінили вікна та двері на енергозберігаючі, забезпечили всім необхідним для зберігання продуктів та забезпечення нормальної роботи харчових блоків (холодильники, морозильні камери, електроплити, посуд). Разом з цим проводили заходи по підтриманню благоустрою нашого селища в належному стані. Почали з організації збору та вивозу сміття від населення із приватного сектору. На даний час вже укладено більше 800 договорів, не беручи до уваги договорів з установами, організаціями та приватними підприємствами, що дало змогу майже ліквідувати стихійні сміттєзвалища. Хотілось би подякувати всім керівникам установ та організацій, приватним підприємствам, мешканцям, які підтримують свої помешкання та закріплені території в належному стані. Завдяки всім благоустрій нашої Згурівки значно покращився. Для обкошування селища та прибирання снігу ми придбали трактор МТЗ-320 із всім необхідним обладнанням, для працівників цеху благоустрою придбали необхідний інструмент. Все це дало змогу якісніше проводити роботи з благоустрою. Завдяки співпраці із Центром зайнятості та його співфінансуванню, ми додатково залучаємо необхідну кількість людей для проведення санітарної очистки кладовищ, нашого парку. На кладовищах встановили вбиральні, де необхідно - додатково встановили огорожу, а також провели ремонт парканів. Паралельно виготовляємо всю необхідну документацію для будівництва нового кладовища, туди вже збудовано дорогу за рахунок коштів державного бюджету. Після оформлення належним чином земельної ділянки розпочнемо роботи по будівництву нового цвинтаря. Завдяки співпраці з нашими основними підприємствами, нам вдалося відновити зону відпочинку (пляж) на ставі «Заводський». Розпочали, та, на жаль, не закінчили на даний час роботи по очищенню ставу «Радгоспний». Хочеться надати роз’яснення по цьому питанню: за рахунок коштів селищного бюджету ми ці роботи виконати не змогли б, тому провели роботу щодо включення виконання цих заходів в державну програму завдяки підтримці обласних депутатів В.Цвика та О.Мостіпана та розпочали роботи по очищенню водойми. Але фінансування в 2014 році було припинено. На даний час кошти передбачені, по мірі їх надходження роботи будуть відновлені, треба почекати. Враховуючи побажання мешканців села Леніне та за рахунок коштів базових сільгосппідприємств, допомозі обласних депутатів вдалось відновити роботу ФАПу, та забезпечити його всім необхідним, а також за рахунок коштів місцевого бюджету провели капітальний ремонт клубу в цьому ж селі. Для розвитку спорту та інфраструктури нашого стадіону були виділені кошти на придбання спортінвентаря, а також будівництва адмінприміщення (роздягалень), які найближчим часом будуть встановлені. Завдяки зусиллям викладачів музичної школи наші діти беруть участь у обласних, всеукраїнських, міжнародних музичних конкурсах і займають там призові місця, але матеріальна база школи більше 30 років не поновлювалась, інструменти прийшли в непридатний стан, тому було прийняте рішення щодо виділення коштів для їх придбання, що дасть змогу якісніше проводити навчання наших дітей. Понад 20 років не вирішувалось питання щодо якісного водопостачання мешканців вулиць Перемоги, Поліська, Червоноармійська, Садова, тиск води був низький, особливо в літній період, тому ми звернулись до спеціалістів із ДП «Північгеологія» з проханням надання кваліфікованої допомоги в вирішенні даної проблеми. Після необхідних аналізів нам було запропоновано провести буріння двох свердловин глибиною більше 120 м, одна для вирішення проблеми тиску води на вказаних вулицях, а друга для будівництва водогону в мікрорайоні «Козаківка». Всі ці роботи були проведені за кошти підприємства, на даний час завершуються роботи по будівництву станції підйому води, а в наступному році і будівництву самого водогону. Ну і нарешті хочу сказати щодо доріг. Якщо звернутись до спеціалістів, то вони скажуть, що будівництво чи реконструкція дороги це дуже фінансово-затратний захід, який не можливо виконати тільки за рахунок селищного бюджету, тому ми відпрацювали технічну документацію на дороги, звернулись в управління капітального будівництва області за підтримкою у фінансуванні. На даний час нам вдалося за рахунок коштів державного бюджету провести реконструкцію та будівництво доріг по вулицях Кооперативна ( дорога до нового кладовища),вул. Котляревського, пров. Жовтневий, вул. Ворошилова (Червоний відділок), частково по вул. Тракторна, провести поточний ремонт вулиць Шевченка, Садова, В.Большака, Б.Хмельницького,Кооперативна. Частково облаштували щебеневе покриття по вул. Вишнева та вул. Полтавська і повністю вул. Прорізна. За рахунок селищного бюджету ми провели роботи щодо поточного ремонту всіх доріг з асфальтовим покриттям в смт Згурівка, а також під’їзних доріг до багатоквартирних будинків, ремонт яких повинен проводити ККП. В найближчих планах - будівництво (реконструкція) доріг по вул. Пушкіна, Островського, Л.Українки та проведення робіт по виготовленню технічної документації на інші дороги в смт Згурівка та с. Леніне. Окремо хочу порушити питання щодо надання в оренду двох земельних ділянок громадянину Вишнякову на 49 років. Селищна рада готує документи на розгляд суду з метою повернення землі нашій громаді. Переконаний, що вони будуть повернені. З нагоди святкування 9 травня була надана фінансова допомога в розмірі 500 гривень кожному учаснику Другої світової війни, воїнам-інтернаціоналістам та учасникам АТО. Для того, щоб спеціалісти залишалися у нашому районі, в минулому році була виділена двокімнатна квартира для сім’ї лікарів. На даний час ми розглядаємо питання переобладнання двох гуртожитків, які знаходяться на площі І.Кирія під житло, реконструкцію будинку культури по вул. Шевченка, наведення порядку в нашому дендропарку, продовжувати роботи по встановленню дитячих майданчиків, де є в цьому необхідність, будівництво та реконструкцію доріг, як в смт Згурівка, так і в населених пунктах, які входять до складу нашої громади. За рахунок благодійних фондів плануємо замінити медичне обладнання Згурівської ЦРЛ, та по можливості добудову райлікарні. Закінчити в наступному році розроблення Генерального плану смт Згурівка, розпочати будівництво очисних споруд, а також створити сприятливі умови для залучення різного роду інвестицій, що дасть можливість створення додаткових робочих місць та додаткових умов для розвитку інфраструктури населеного пункту.


16 жовтня 2015 року

стор. 3 АКУТАЛЬНЕ ІНТЕРВ’Ю

ОЛЕКСАНДР МОСТІПАН: «НА ВИБОРИ НЕ ЙДУ, БО ДОПОМАГАТИ ЛЮДЯМ І НАШОМУ КРАЮ Я МОЖУ Й БЕЗ ДЕПУТАТСТВА»

R

Дирекція Групи компаній «Нива Переяславщини» ухвалила рішення виплатити своїм пайовикам по 9% вартості паю за оренду їхньої землі. Досі плата становила 5%. Крім того, рівень середньої зарплати у «Ниві» сьогодні теж найвищий у нашому краї. За умов нинішньої економічної скрути такі кроки роботодавця є унікальними. І про це наша розмова з керівником Групи компаній «Нива Переяславщини» Олександром Мостіпаном, 56 років. – Олександре Олексійовичу, більшість наших аграріїв традиційно нарікає на тяжке життя агробізнесу. А Ви такими кроками ніби заперечуєте загальноприйняте уявлення? – Життя в країні справді стало скрутнішим, але передусім для простих людей, а не виробничників. Той, хто вирощує зерно на землі, яку йому довірили селяни, насправді завжди має дохід. При тому, що курс долара зріс і навіть оціночну вартість землі трохи підвищили, але ж і зернові на ринку зросли в ціні відповідно до курсу долара! Тому нічого плакатися, треба чесно працювати і совісно ділитися з людьми, яким зобов’язаний головним ресурсом – землею. Звичайно ж, і ми маємо свої труднощі. Зокрема, у нас серйозні фінансові зобов’язання перед міжнародними кредиторами на суму близько одного мільярда гривень. Але водночас для нас є обов’язком допомагати і нашим головним партнерам – власникам паїв та працівникам – виживати в ці важкі часи, коли значно піднялися тарифи на комунальні послуги, ціни на продукти, загалом на основні життєві потреби. Скажете, що діють житлові субсидії, але ж вони в багатьох ситуаціях є несправедливими: бабуся, яка залишилася самотньою в хаті, отримає допомоги на одну особу згідно з нормою і цього вистачить лише на обігрів маленької кухоньки. А що робити з цілим житлом? Тому ми підвищили орендну плату, щоб за додаткові кошти люди змогли пережити цю зиму. – При цьому знаходите ресурс і для підвищення зарплат, сплати податків? – Упродовж півтора року ми двічі підвищували заробітну плату нашим працівникам, і нині вона становить у середньому 8,8 тис. грн. Загалом у різних підрозділах «Ниви Переяславщини» працює 960 осіб. Минулого року фонд оплати праці становив 59 млн. грн., а на кінець нинішнього очікується 101 млн. грн. Щодо податків, то до кінця 2015 року до Пенсійного фонду наші внески складуть 30 млн. грн., а прибуткового податку – 19 млн. грн., тоді як торік заплатили 9,3 млн. грн. Зверну увагу на ганебну практику ряду підприємств, які офіційно виплачують людям мінімальну зарплату, а решту додають у конвертах, після закінчення жнив відправляють працівників до центру зайнятості, хоча ті продовжують працювати. Це є обман держави і людей, який призводить до дефіциту бюджету, Пенсійного фонду. Це є обман злочинний, до того ж, обопільний. Люди, які, на жаль, часто змушені приставати на такі умови роботодавця, дозволяють таким чином оббирати пенсію своїх батьків, обмежувати себе у

соціальних гарантіях, зменшувати власну майбутню пенсію. Подібні процеси насправді можна відслідковувати і присікти, але державні служби чомусь на це закривають очі. Тож тут є багато запитань. – Зараз триває виборча кампанія, і потенційні політики багато говорять про це також, зокрема, як вони дбають про інтереси людей, аграріїв. – Говорять, але роблять насправді недостатньо. Крім того, в нас зовсім не тих називають аграріями. Це не холдинги і компанії, які обробляють землю. Аграрій – це передусім власник землі, хто сам чи його батьки-діди роками в колгоспах і радгоспах горбатилися в холоді й голоді, щоб нащадки успадкували тяжкою працею зароблений шматочок поля. Наша компанія обробляє 22 тисячі гектарів орендованої землі. Та для мене найдорожчими є 3,2 га паю в Миронівському районі, зароблені босоніж у холод і спеку на колгоспному полі моєю бабусею Олександрою Яківною. За ту землю мій дідусь Прокоп Микитович у 1937 році був репресований і засланий в табори, де й помер. За той пай моя родина заплатила велику ціну. Отакі люди є істинними аграріями. Тож треба дбати про інтереси й права цих людей передусім, а не керівника холдингу, який орендує землю, пожинає плоди і називає себе аграрієм. А справжньому ж хліборобу нічим буде зігрітися взимку. – У Вас все це не на словах, а вже на ділі, і це є гарним аргументом для виборчої кампанії. Ви чинний депутат обласної ради, а в цих виборах чому не берете участі? – «Нива Переяславщини» має великі кредити від Євро«Якщо у всіх селах нашого краю збільшать плату хоча б так, як це зробили ми, то, вважаю, це буде успіх і серйозна робота щодо захисту головного аграрія – власника землі».

пейського банку реконструкції і розвитку, Міжнародної фінансової корпорації (підрозділ Світового Банку), а вони не співпрацюють з тими, хто одночасно займається бізнесом і політикою. Для мене важливішим є розвивати компанію, платити людям гідні зарплати, відсотки за оренду землі, ніж займатися, за великим рахунком, депутатським популізмом. На Заході цього стандарту домоглися, і добре було б, щоб такі принципи прижилися в Україні. Я маю досвід депутатства і скажу чесно, що, окрім проблем для свого бізнесу, я від того нічого не здобув. А допомагати своїм працівникам, пайовикам, рідному краю я можу і без депутатства. Тому в політику я більше не йду. – Між тим слідкуєте за виборчим процесом. Хто з його

Олександр Мостіпан: «Для процвітання нашого краю маємо працювати спільно

учасників Вам імпонує? – Багато бачу так званих старих партій, і про них говорити зайве, бо це одні й ті ж порожні обіцянки. Викликають інтерес нові суспільні об’єднання. Але і тут чимало подивування, бо партії з промовистими назвами презентують зовсім не такі люди, а на їхніх біл-бордах обличчя чиновників і навіть священиків! Я це розцінюю як цинізм. Сприймаю ті об’єднання, які гуртуються не навколо вождів, а задля конкретної ідеї. Передусім, щоб сьогодні реально допомогти людям. Такий потенціал я бачу в однодумцях з «Нашого краю». Сама назва дуже промовиста і значима, бо йдеться про близьке для людини: рідний дім, родину, друзів, зрештою, батьківське поле і річку свого дитинства. Наш край – це місце, де ми разом створюємо комфортні умови для життя кожного. Ярослава Добрянського, який очолює список кандидатів до обласної ради від цієї партії, я знаю з 2006 року як порядну і чесну людину. Була ситуація в 2012 році, коли він очолював Бориспільську РДА, і Міністерство охорони здоров’я змушувало його запровадити в районі пілотний проект з реформування медицини. Знаючи суть проекту, Ярослав не хотів цього для своїх людей, тож написав заяву на звільнення. Це вчинок принципової людини. Мені імпонує, що до «Нашого краю» Ярослав Добрянський зібрав кандидатів, яких насправді поважають люди, які практично вже багато зробили і продовжують працювати на благо своїх земляків. Я особи-

сто добре знаю активістів «Нашого краю», переяславців: директора циблівського госпіталю Юрія Гріненка, який очолює список кандидатів партії до Переяслав-Хмельницької районної ради, голову правління «Переяслав-Молпродукт» Олександра Пироговського, керівника фермерського господарства на Згурівщині Василя Цвика, а також директора Яготинського маслозаводу Олександра Сіренка. Це люди, які створюють робочі місця, забезпечують нормальну зарплату, дбають про потреби громади, відроджують економіку. Вони погодилися зі мною, що до їхньої партійної програми необхідно внести положення про піднвищення відсотку орендної плати за землю. І якщо у всіх селах нашого краю підвищать плату хоча б так, як це зробили ми, то, вважаю, це буде успіх і серйозна робота щодо захисту головного аграрія – власника землі. Селяни повинні знати, що у взаєминах з орендарем вони є головними, тож мусять думати, кому довіряти свою землю і що вони з того матимуть. Права землевласників, умови оренди землі, розрахунки – це все має бути відкритою інформацією, яку треба доносити людям. Адже земля – це їхня головна цінність, яка може допомогти їм вижити у цей складний час. А якщо орендар їздить на джипі, своїм дітям покупляв квартири в Києві і плачеться, що нічим людям платити за землю, то, очевидно, з цим орендарем щось не те, і люди мають вирішувати, чи мати з ним справу. – Серед політичних сил, які йдуть на вибори, є такі,

що презентують військове братство учасників АТО. Як відомо, Ви багато допомагаєте нашим воїнам, чому не підтримуєте їх політично? – Я принципово проти спекуляцій на теми АТО, Майдану, війни. Хоча маю моральне право говорити на цю тему більше, ніж багато інших. Вважаю, що моя допомога – це обов’язок свідомого громадянина, який для цього має можливість. З перших днів Майдану я підтримував хлопців з 8-ої Афганської сотні – це чоловіки, які пройшли суворий бойовий вишкіл на чужій війні. Тож коли почалися події на Донбасі, вся Афганська сотня поїхала туди теж, щоб воювати самим і вчити молодь захищати не тільки передові позиції, а й своє життя. Восьма Афганська сотня Майдану ввійшла до складу добровольчого батальйону «Айдар» як окрема штурмова рота, а «Нива Переяславщини» продовжувала всіляко допомагати цим бійцям: продовольством, амуніцією, сучасним військовим спорядженням. Завдяки цьому з перших днів війни і до цьогорічного серпня, коли вони демобілізувалися, з «Афганської роти» загинуло всього три бійці, при тому, що вони завжди знаходилися в найгарячіших точках передових позицій. Міністр оборони Віктор Муженко заявив, що «Афганська рота» «Айдару» – найефективніший підрозділ з усіх добровольчих формувань. А на той час губернатор Луганщини Геннадій Москаль визнавав, що коли навіть спецназівці відмовлялися його супроводжувати на лінію зіткнення з бойовиками, з цим завданням справлялися тільки бійці нашої «Афганської роти». Тож цілком заслужено саме їм виявили честь представляти добровольчі угруповання і взяти участь у цьогорічному параді в столиці на День Незалежності. А якраз за рік до того в зоні АТО загинув командир «афганців» Олег Міхнюк, і йому, єдиному з добровольців, посмертно присвоєно звання Героя України. Про цих хлопців – великих патріотів, які вистояли Майдан, гідно пройшли війну – я можу розповідати багато. Бо кожен з них – справжній герой. Більше того, жоден з них тепер не б’є себе в груди і не бігає, як дехто інший, у формі з транспарантами на мітинги. Вони повернулися додому для того, щоб жити далі, ростити дітей, працювати і разом розбудовувати наш край – Україну. І саме в цьому я завжди буду їх підтримувати. Бо ж для досягнення найвищої нашої мети – миру, процвітання, щасливого життя для кожного українця в нашому краї ми маємо працювати спільно щодня. Записала Валентина БАТРАК («Вісник Переяславщини»).


16 жовтня 2015 року Понедiлок, 19 жовтня В цей день іменини святкують: Фома, Павло, Лаура. ПЕРШИЙ НАЦIОНАЛЬНИЙ 06.00, 07.00, 08.00, 13.00, 18.30, 21.00, 01.30, 05.10 Новини 06.10, 07.10 АгроЕра 06.20, 08.25, 00.25 Вiд першої особи 06.45, 07.15, 08.15 Спорт 06.50, 07.20, 08.20, 13.50, 22.50, 23.20, 00.20 Погода 06.55, 08.40 Ескулап 07.25 Ера будiвництва 07.30, 23.25 На слуху 08.45 Кориснi поради 09.00, 05.45 Вiчне 09.10, 18.55 Про головне 09.45 Д/ф «Крим. Курорт суворого режиму» 10.20 Перша студiя 11.20 Д/ф «Сербська енциклопедiя» 11.40 Д/ф «Вiдмовся вiд завтрашнього дня» 12.25 «План на завтра» з Анастасiєю Рiнгiс 13.15 Вiкно в Америку 14.00 Т/с «Естонська РСР» 14.35 Казки Лiрника Сашка 14.45 Школа Мерi Поппiнс 15.00 М/с «Друзi-янголи» 15.15 Хто в домi хазяїн? 15.55 Як це? 16.30 Чоловiчий клуб. Спорт 18.05, 05.00 Час-Ч 18.15, 01.20 Новини. Свiт 19.30 Дорогi депутати 20.00 Перша шпальта 20.30 Зроблено в Європi 21.30, 05.35 Новини. Спорт 21.50 Подорожнi 22.45 З перших вуст 23.00, 00.00, 01.00 Пiдсумки 01.45 Т/с «Польськi свята» 04.05 Вiра. Надiя. Любов Канал 1+1 06.45, 07.10, 07.45, 08.10, 08.45, 09.10 «Снiданок з 1+1» 07.00, 08.00, 09.00, 12.00, 16.45, 19.30, 23.15, 04.35 ТСН 07.35, 08.35 «Маша i ведмiдь» (1) 09.30 «Чотири весiлля 4» 10.50 «МIНЯЮ ЖIНКУ - 9 12.20 М/ф «Добриня Микитич i Змiй Горинич» 14.00 «Слiпа» 14.40 «СIМЕЙНI мелодрами - 6» 15.40 «Клiнiка» 17.15 Т/с «Заборонене кохання» (1) 20.30 «Чистоnews» 21.00 Т/с «Мiж нами, дiвчатами» (1) 22.00 «Грошi» 23.30 «Мiнкульт» 00.00 Х/ф «Царство небесне» (2) 02.30 Х/ф «Король Артур» (1) 05.00 «Служба розшуку дiтей» 05.05 «Телемагазин» IНТЕР 05.00 «Подробицi тижня» 06.25 Мультфiльм 07.00, 07.30, 08.00, 08.30, 09.00, 12.00, 14.00, 16.00, 17.30 Новини 07.10, 07.35, 08.10, 08.35 «Ранок з IНТЕРом» 09.20 Х/ф «Ти будеш моєю» 11.20, 12.20 Д/с «Слiдство вели... з Леонiдом Каневським» 14.15, 16.15 «Жди меня» 17.45, 18.55 Ток-шоу «Стосується кожного» 20.00 «Подробицi» 21.00 Т/с «Закоханi жiнки» 00.00 «День народження Iнтера. Спецпроект» 01.05 Х/ф «Егоїст» (2) 02.55 Т/с «Одружити Казанову» ТРК «Украина» 06.00 Подiї тижня з Олегом Панютою 06.50, 07.15, 08.15 Ранок з Україною 07.00, 08.00, 09.00, 15.00, 19.00, 02.00, 05.25 Подiї 09.15, 03.55 Зiрковий шлях 11.00, 19.45, 02.45 Ток-шоу «Говорить Україна» 12.30 Реальна мiстика 13.15, 15.20 Т/с «Спадкоємиця» (1) 18.00, 04.30 Т/с «Клан ювелiрiв. Зрада» (1) 21.00 Х/ф «Некрасива любов» (1) 23.00 Подiї дня 23.30 Х/ф «Цар скорпiонiв 2: Сходження воїна» (2) СТБ 06.00, 15.55 «Все буде добре!» 07.55 «Все буде смачно!» 08.55, 18.25 «За живе!»

10.05 «Битва екстрасенсiв 15» 12.45 «Україна має талант!-2» 18.00, 22.00 «Вiкна-Новини» 20.00, 22.50 «Хата на тата» 23.30 «Детектор брехнi 7» 00.50 «Один за всiх» 01.55 Х/ф «На прiзвисько «Звiр»(1) 03.40 Нiчний ефiр Вiвторок, 20 жовтня ПЕРШИЙ НАЦIОНАЛЬНИЙ В цей день іменини святкують: Сергій, Марія, Ірена. 06.00, 07.00, 08.00, 13.00, 18.30, 21.00, 01.30, 05.10 Новини 06.10, 07.10 АгроЕра 06.20, 08.25, 00.25 Вiд першої особи 06.45, 07.15, 08.15 Спорт 06.50, 07.20, 08.20, 17.55, 22.45, 23.20, 00.20 Погода 06.55, 08.40 Ескулап 07.25, 23.25 На слуху 08.35 Паспортний сервiс 08.45 Кориснi поради 09.00, 05.45 Вiчне 09.10, 18.55 Про головне 09.45 Д/ф «Крим. Курорт суворого режиму» 10.25 Подорожнi 11.30 Д/с «Клуб пригод» 12.00 Уряд на зв’язку з громадянами 12.25 Дорогi депутати 13.15, 18.05, 05.00 Час-Ч 13.40 Т/с «Естонська РСР» 14.45 Казки Лiрника Сашка 14.55 М/с «Друзi-янголи» 15.10 Хочу бути 15.55 Фольк-music 17.00 Богатирськi iгри 18.15, 01.20 Новини. Свiт 19.30 ДебатиPRO 21.30, 05.35 Новини. Спорт 21.50 Вiйна i мир 22.40 З перших вуст 23.00, 00.00, 01.00 Пiдсумки 01.45 Т/с «Польськi свята» 02.50 Д/ф «Павло Загребельний. До запитання» 03.40 Х/ф «Мiсяцева зозулька» Канал 1+1 06.00, 07.00, 08.00, 09.00, 12.00, 16.45, 19.30, 23.15, 04.05 ТСН: «Телевiзiйна служба новин» 06.45, 07.10, 07.45, 08.10, 08.45, 09.10 «Снiданок з 1+1» 07.35, 08.35 «Маша i ведмiдь» (1) 09.30 «Чотири весiлля - 2» 10.45 «МIНЯЮ ЖIНКУ - 9 12.20, 21.00 Т/с «Мiж нами, дiвчатами» (1) 13.20 «Ворожка» 14.00 «Слiпа» 14.40 «СIМЕЙНI мелодрами - 6» 15.40 «Клiнiка» 17.15 Т/с «Заборонене кохання» (1) 20.30 «Чистоnews» 22.00 «Свiт навиворiт 6» 00.00 Х/ф «Король Артур» 02.25 Х/ф «Лiга видатних джентльменiв» (2) 04.35 «Супергерої» 05.00 «Служба розшуку дiтей» 05.05 «Телемагазин» IНТЕР 05.40, 20.00 «Подробицi» 06.35 Мультфiльм 07.00, 07.30, 08.00, 08.30, 09.00, 12.00, 14.00, 16.00, 17.30 Новини 07.10, 07.35, 08.10, 08.35 «Ранок з IНТЕРом» 09.20, 21.00 Т/с «Закоханi жiнки» 11.55, 12.20 Д/с «Слiдство вели... з Леонiдом Каневським» 13.15, 14.15 «Судовi справи» 15.50, 16.15 «Сiмейний суд» 17.45, 18.55 Ток-шоу «Стосується кожного» 01.20 Х/ф «Лiтаком, поїздом, автомобiлем» 03.05 Т/с «Одружити Казанову» ТРК «Украина» 06.00, 15.30 Т/с «Загальна терапiя» (1) 07.00, 08.00, 09.00, 15.00, 19.00, 05.25 Подiї 07.15, 08.15 Ранок з Україною 09.15, 03.50 Зiрковий шлях 10.20, 19.45 Ток-шоу «Говорить Україна» 12.00 Реальна мiстика 13.00 Х/ф «Кульбаба» (1) 18.00, 04.35 Т/с «Клан ювелiрiв. Зрада» (1) 21.30 Футбол. Лiга Чемпiонiв УЄФА «Динамо» - «Челсi» 23.50 Подiї дня 00.10 Т/с «C.S.I.: Мiсце злочину маямi» (2) 02.00 Х/ф «Цар скорпiонiв 2:

стор. 4 Сходження воїна» (2) СТБ 05.35, 18.00, 22.00 «ВiкнаНовини» 06.10, 15.55 «Все буде добре!» 08.00 «Все буде смачно!» 09.00, 18.25 «За живе!» 10.15 «Зiркове життя. Я помираю без кохання» 11.10 «Битва екстрасенсiв» 12.55 «Україна має талант!-2» 20.00, 22.50 «Кохана, ми вбиваємо дiтей» 23.55 «Один за всiх» 01.05 Х/ф «Дорослi дiти»(1) 02.30 Нiчний ефiр Середа, 21 жовтня В цей день іменини святкують: Таїса, Яків, Матвій, Пелагея. ПЕРШИЙ НАЦIОНАЛЬНИЙ 06.00, 07.00, 08.00, 13.00, 18.30, 21.00, 01.30, 05.10 Новини 06.10, 07.10 АгроЕра 06.20, 08.25, 00.25 Вiд першої особи 06.45, 07.15, 08.15 Спорт 06.50, 07.20, 08.20, 09.05, 11.50, 22.45, 23.20, 00.20 Погода 06.55, 08.40 Ескулап 07.25 Ера будiвництва 07.30, 23.25 На слуху 08.35 Паспортний сервiс 08.45 Кориснi поради 09.00, 05.45 Вiчне 09.20, 18.55 Про головне 09.50 ДебатиPRO 11.25 «Prime-time» з Мирославою Гонгадзе 12.00 Засiдання Кабiнету Мiнiстрiв України 13.15, 18.05, 05.00 Час-Ч 13.40 Т/с «Естонська РСР» 14.45 Казки Лiрника Сашка 14.55 М/с «Друзi-янголи» 15.10 Хто в домi хазяїн? 15.55 Музичне турне 17.10 Д/с «Сага старовинної пущi» 18.15, 01.20 Новини. Свiт 19.40 Т/с «Бiлявка» 20.30 Вересень 21.30, 05.35 Новини. Спорт 21.50 Слiдство. Iнфо 22.30 З перших вуст 22.40 Мегалот 23.00, 00.00, 01.00 Пiдсумки 01.45 Телевистава «Повiя» 03.45 Фiльм-опера «Запорожець за Дунаєм» Канал 1+1 06.00, 07.00, 08.00, 09.00, 12.00, 16.45, 19.30, 23.15, 03.35 ТСН: «Телевiзiйна служба новин» 06.45, 07.10, 07.45, 08.10, 08.45, 09.10 «Снiданок з 1+1» 07.35, 08.35 «Маша i ведмiдь» (1) 09.30 «Чотири весiлля - 2» 10.45 «МIНЯЮ ЖIНКУ - 9 12.20, 21.00 Т/с «Мiж нами, дiвчатами» (1) 13.20 «Ворожка» 14.00 «Слiпа» 14.40 «СIМЕЙНI мелодрами - 6» 15.40 «Клiнiка» 17.15 Т/с «Заборонене кохання» (1) 20.30 «Чистоnews» 22.00 Д/ф «Ми стали iншими» 23.45 Х/ф «Лiга видатних джентльменiв» (2) 01.50 Х/ф «Орел дев’ятого легiону» (2) 04.05 «Супергерої» 04.55 «Служба розшуку дiтей» 05.00 «Телемагазин» IНТЕР 05.40, 20.00 «Подробицi» 06.35 Мультфiльм 07.00, 07.30, 08.00, 08.30, 09.00, 12.00, 14.00, 16.00, 17.30 Новини 07.10, 07.35, 08.10, 08.35 «Ранок з IНТЕРом» 09.20, 21.00 Т/с «Закоханi жiнки» 11.55, 12.20 Д/с «Слiдство вели... з Леонiдом Каневським» 13.15, 14.15 «Судовi справи» 15.50, 16.15 «Сiмейний суд» 17.45, 18.55 Ток-шоу «Стосується кожного» 00.30 Х/ф «Їх помiняли мiсцями» 03.00 Д/с «Легенди бандитського Києва» 03.25 Х/ф «Прощання з Каїром» ТРК «Украина» 06.00, 15.30 Т/с «Загальна терапiя» (1) 07.00, 08.00, 09.00, 15.00, 19.00, 02.00, 05.25 Подiї 07.15, 08.15 Ранок з Україною 09.15 Зiрковий шлях 10.20, 19.45 Ток-шоу «Говорить Україна» 12.00 Реальна мiстика 13.00 Х/ф «Некрасива любов» (1) 18.00, 04.30 Т/с «Клан ювелiрiв. Зрада» (1) 21.30 Футбол. Лiга Чемпiонiв УЄФА «Мальме» - «Шахтар» 23.50 Подiї дня 00.10, 02.55 Т/с «C.S.I.: Мiсце злочину маямi» (2) СТБ 05.05, 18.00, 22.00 «ВiкнаНовини»

05.40, 15.55 «Все буде добре!» 07.35 «Все буде смачно!» 08.45, 18.25 «За живе!» 09.55 «Зiркове життя. Зiрковi вiнчання» 10.55 «Битва екстрасенсiв» 12.40 «Україна має талант!-2» 20.00, 22.50 «МастерШеф - 5» 01.15 «Один за всiх» 02.15 Х/ф «Айболить 66»(1) 04.05 Нiчний ефiр Четвер, 22 жовтня В цей день іменини святкують: Абрам, Максим, Петро, Соломія. ПЕРШИЙ НАЦIОНАЛЬНИЙ 06.00, 07.00, 08.00, 13.00, 18.30, 21.00, 01.30, 05.10 Новини 06.10, 07.10 АгроЕра 06.20, 08.25, 00.25 Вiд першої особи 06.45, 07.15, 08.15 Спорт 06.50, 07.20, 08.20, 10.15, 11.45, 22.40, 23.20, 00.20 Погода 06.55, 08.40 Ескулап 07.25 Тепло. Ua 07.40, 23.25 На слуху 08.35 Паспортний сервiс 08.45 Кориснi поради 09.00, 05.45 Вiчне 09.10, 18.55 Про головне 09.45 Д/ф «Крим. Курорт суворого режиму» 10.20 Вiйна i мир 11.25 Вiкно в Америку 11.55 Вересень 12.20 Слiдство. Iнфо 13.15, 18.05 Час-Ч 13.40 Т/с «Естонська РСР» 14.45 Казки Лiрника Сашка 14.55 Хочу бути 15.40 Як це? 16.00, 04.20 Надвечiр’я. Долi 16.55 Свiтло 17.35 Книга ua 18.15, 01.20 Новини. Свiт 19.40 Т/с «Бiлявка» 20.30 «Prime-time» з Мирославою Гонгадзе 21.30, 05.35 Новини. Спорт 21.50 «Схеми» з Наталiєю Седлецькою 22.30 З перших вуст 23.00, 00.00, 01.00 Пiдсумки 01.45 Телевистава «Камiнний хрест» 03.30 Д/ф «Я за все вдячний долi. Олексiй Богданович» Канал 1+1 06.00, 07.00, 08.00, 09.00, 12.00, 16.45, 19.30, 23.15, 04.20 ТСН: «Телевiзiйна служба новин» 06.45, 07.10, 07.45, 08.10, 08.45, 09.10 «Снiданок з 1+1» 07.35, 08.35 «Маша i ведмiдь» (1) 09.30 «Чотири весiлля - 2» 10.45 «МIНЯЮ ЖIНКУ - 9 12.20, 21.00 Т/с «Мiж нами, дiвчатами» (1) 13.20 «Ворожка» 14.00 «Слiпа» 14.40 «СIМЕЙНI мелодрами - 6» 15.40 «Клiнiка» 17.15 Т/с «Заборонене кохання» (1) 20.30 «Чистоnews» 22.00, 23.30 «Право на владу» 00.20 Х/ф «Орел дев’ятого легiону» (2) 02.25 Х/ф «Колiр грошей» (1) 04.50 «Супергерої» 05.15 «Телемагазин» IНТЕР 05.30, 20.00 «Подробицi» 06.25 Мультфiльм 07.00, 07.30, 08.00, 08.30, 09.00, 12.00, 14.00, 16.00, 17.30 Новини 07.10, 07.35, 08.10, 08.35 «Ранок з IНТЕРом» 09.20, 21.00 Т/с «Закоханi жiнки» 11.55, 12.20 Д/с «Слiдство вели... з Леонiдом Каневським» 13.15, 14.15 «Судовi справи» 15.50, 16.15 «Сiмейний суд» 17.45, 18.55 Ток-шоу «Стосується кожного» 00.30 Х/ф «Термiнал» 03.05 Д/с «Легенди бандитського Києва» 03.55 Х/ф «Їх помiняли мiсцями» ТРК «Украина» 06.00 Т/с «Загальна терапiя» (1) 07.00, 08.00, 09.00, 15.00, 19.00, 01.20, 05.25 Подiї 07.15, 08.15 Ранок з Україною 09.15, 03.45 Зiрковий шлях 10.20 Ток-шоу «Говорить Україна» 12.00, 22.00 Реальна мiстика 13.00 Х/ф «Коханець для Люсi» (1) 15.30 Т/с «Загальна терапiя 2» (1) 18.00, 04.35 Т/с «Клан ювелiрiв. Зрада» (1) 19.45 Футбол. Лiга Європи УЄФА «Днiпро» - «Сант-Етьєн» 23.00 Подiї дня 23.30, 02.15 Т/с «C.S.I.: Мiсце злочину маямi» (2) СТБ 05.10, 18.00, 22.00 «ВiкнаНовини» 05.45, 15.55 «Все буде добре!» 07.40 «Все буде смачно!» 08.50, 18.25 «За живе!»

10.00 «Зiркове життя. Вiчне знаходиться нофелет?»(1) 00.00 «Нацiональне таланткохання» 06.40 Х/ф «Диши зi мною»(1) шоу «Танцюють всi!-8» 11.00 «Битва екстрасенсiв» 18.00, 22.00 «Вiкна-Новини» 03.55 Нiчний ефiр 12.45 «Україна має талант!-2» 18.25, 00.30 Т/с «Коли ми Недiля, 25 жовтня 20.00, 22.50 «Зваженi та вдома»(1) В цей день іменини щасливi - 5» 20.00, 22.50 «Нацiональне святкують: Кузьма, Мартин, 00.55 «Один за всiх» талант-шоу «Танцюють всi!-8» Дарина, Маргарита. 02.00 Х/ф «Гусарська 03.10 Нiчний ефiр ПЕРШИЙ НАЦIОНАЛЬНИЙ балада»(1) Субота, 24 жовтня 05.30, 21.00 Новини 03.45 Нiчний ефiр В цей день іменини 06.00, 07.10, 08.05, 09.00, 13.25 П’ятниця, 23 жовтня святкують: Пилип, Зінаїда, Погода В цей день іменини Антоній. 06.05 Свiт православ’я святкують: Андрій, Роман, ПЕРШИЙ НАЦIОНАЛЬНИЙ 06.35 Крок до зiрок Генріх. 06.00, 07.00 Пiдсумки 07.20 Шеф-кухар країни ПЕРШИЙ НАЦIОНАЛЬНИЙ 06.20, 07.20, 08.55, 09.00, 08.15 Свiт on line 06.00, 07.00, 08.00, 13.00, 10.15, 21.30, 22.50, 00.00, 01.10 08.40 Тепло.Ua 18.30, 21.00, 01.30, 05.10 Погода 09.10 Як це? Новини 06.25 У просторi буття 09.30 Хто в домi хазяїн? 06.10, 07.10 АгроЕра 07.25 На слуху 09.50 Казки Лiрника Сашка 06.20, 08.25, 00.25 Вiд першої 07.50 Вертикаль влади 10.05 М/с «Друзi-янголи» особи 08.20 АгроЕра. Пiдсумки 10.15 Школа Мерi Поппiнс 06.45, 07.15, 08.15 Спорт 08.35 Гумористичний клуб 10.40 Спогади 06.50, 07.20, 08.20, 10.15, «Золотий гусак» 11.30 Х/ф «Бабуся Бум» 12.20, 22.45, 23.55 Погода 09.15 Казки Лiрника Сашка 13.35 Н.Онука. Iнтерв’ю на 06.55, 08.40 Ескулап 09.25 М/с «Друзi-янголи» даху 07.25 Ера будiвництва 09.55 Хочу бути 14.00 Фольк-music 07.35 На слуху 10.30 Книга.ua 15.05 Український корт 08.35 Паспортний сервiс 11.45 Зроблено в Європi 15.50 Чоловiчий клуб. Спорт 08.45 Кориснi поради 12.05 Д/ф «Замки Європи» 16.55 Д/ф «Жiнки-солдати: 09.00, 05.45 Вiчне 13.00 Свiтло побачити, що я посмiхаюсь» 09.10, 18.55 Про головне 13.55 «Музика заради миру». 17.50 Театральнi сезони 09.45 Д/ф «Крим. Курорт Концертна програма до 18.25 Т/с «Бiлявка» суворого режиму» 70-рiччя ООН 21.30 Прем’єр-мiнiстр України 10.20 Д/ф «Формула життя 14.55, 01.20 Хокей. Чемпiонат А.Яценюк про реформи Олександра Палладiна» України. «Дженералз» 21.40 Перша шпальта 10.40 Д/с «Сага старовинної «Донбас» 22.15 ГОГОЛЬ FEST» 15 пущi» 17.25 Богатирськi iгри 23.00 Вибори -2015 11.55, 03.00 Д/ф «Висока кухня 17.50 Чоловiчий клуб 01.20 Музичне турне Сучжоу» 18.25, 03.45 Гандбол. Лiга 02.35 Х/ф «Тарас Шевченко» 12.25 «Схеми» з Наталiєю Чемпiонiв. «Мотор» (Україна) - 04.30 Т/с «Минають днi, Седлецькою «Ельверум» (Норвегiя) минають роки» 13.15 Час-Ч 21.00, 04.30 Новини Канал 1+1 13.40 Т/с «Естонська РСР» 21.40 На пам’ять 05.15, 19.30 «ТСН-Тиждень» 14.45 Казки Лiрника Сашка 22.10 ГОГОЛЬ FEST» 15 06.00 «Сiмейний вердикт» 14.55 М/с «Друзi-янголи» 22.40 Мегалот 06.55 «Що? Де? Коли? 2015» 15.10 Школа Мерi Поппiнс 23.00 День Янгола 08.00 «Українськi сенсацiї» 15.50 Спогади 00.05 Вiд першої особи. 09.00 «Лото-Забава» 16.15 Театральнi сезони Пiдсумки 09.40 Мультфiльм 16.50, 04.20 Вiра. Надiя. Любов 03.00 ПЕРЕХIД НА ЗИМОВИЙ 09.50 «Маша i ведмiдь» (1) 17.45 Чоловiчий клуб ЧАС 10.05 ТСН: «Телевiзiйна 18.15, 01.20 Новини. Свiт 04.00 Уряд на зв’язку з служба новин» 19.40 Т/с «Бiлявка» громадянами 11.00 «Свiт навиворiт 6» 20.30 «План на завтра» з Канал 1+1 12.20 «Iнспектор Фреймут 2» Анастасiєю Рiнгiс 06.10 «Сiмейний вердикт» 13.50 «Мiняю жiнку» 21.30, 05.35 Новини. Спорт 07.05, 20.15 «Українськi 15.10 «Чотири весiлля 4» 21.50 Перша студiя сенсацiї» 16.40 «Розсмiши комiка» 22.40 З перших вуст 09.00 «Свiтське життя» 17.40 М/ф «Iлля Муромець i 23.00, 00.00, 01.00 Пiдсумки 10.00, 19.30 ТСН: «Телевiзiйна Соловiй-розбiйник» (1) 23.20 Вертикаль влади служба новин» 19.20 «10 хвилин з прем’єр01.45 Музичне турне 11.00 «Маша i ведмiдь» (1) мiнiстром» 03.25 Д/ф «Трипiлля. Забута 11.45 «Маленькi гiганти» 21.00 «Маленькi гiганти» цивiлiзацiя старої Європи» 14.15 «Вечiрнiй Київ 2015» 23.30 «Свiтське життя» Канал 1+1 16.35, 21.15 «Вечiрнiй квартал 00.30 Х/ф «Яма» (1) 06.00, 07.00, 08.00, 09.00, 2015» 02.30 Х/ф «Фортуна Вегаса» 12.00, 16.45, 19.30 ТСН06.45, 18.30 «Розсмiши комiка» (2) 07.10, 07.45, 08.10, 08.45, 09.10 23.15 «Що? Де? Коли? 2015» 04.00 «Шiсть кадрiв» «Снiданок з 1+1» 00.30, 03.00 Х/ф «Остання 04.45 «Телемагазин» 07.35, 08.35 «Маша i ведмiдь» людина на Землi» (1) IНТЕР (1) 02.40 «Шiсть кадрiв» 05.20, 02.35 Д/ф «Людмила 09.30 «Чотири весiлля - 2» IНТЕР Гурченко. Дочки-матерi» 10.45 «МIНЯЮ ЖIНКУ - 9 06.00 Мультфiльм 06.10 Х/ф «Любов та голуби» 12.20 Т/с «Мiж нами, 06.25 «Орел i Решка. 08.00, 12.00, 16.00, 18.00 дiвчатами» (1) Ювiлейний» Новини 13.20 «Ворожка» 07.10 «Жди меня. Украина» 08.10 «уДачний проект» 14.00 «Слiпа» 08.40 «Школа доктора 09.00 «Готуємо разом» 14.40 «СIМЕЙНI мелодрами Комаровського» 10.00 «Орел i Решка. - 6» 09.35 Х/ф «Любов та голуби» Ювiлейний» 15.40 «Клiнiка» 11.40 Програма «Кохання з 11.00 Орел i Решка. Незвiдана 17.15 Т/с «Заборонене першого погляду» Європа кохання» (1) 12.40 Т/с «Коли на пiвдень 12.20 Х/ф «Пiти, щоб 20.20 «Вечiрнiй Київ 2015» вiдлетять журавлi» залишитися» 22.30 «Свiтське життя» 16.05 Х/ф «Пiти, щоб 14.15, 16.20, 18.20 Т/с 23.30 Х/ф «Колiр грошей» (1) залишитися» «Лабiринти долi» 02.15 «Супергерої» 18.05, 20.30 Т/с «Лабiринти 19.00 Програма «Кохання з IНТЕР долi» першого погляду» 05.40, 20.00 «Подробицi» 20.00, 03.15 «Подробицi» 20.00, 03.30 «Подробицi 06.35 Мультфiльм 22.30 Великий бокс. тижня» 07.00, 07.30, 08.00, 08.30, Володимир Кличко - Брайант 00.00 Х/ф «Пiймай мене, якщо 09.00, 12.00, зможеш» 14.00, 16.00, ТРК «Украина» 17.30 Новини 05.50, 19.00 Подiї тижня 07.10, 07.35, з Олегом Панютою 08.10, 08.35 06.10, 11.00, 13.00, Можливість буріння малогабарит«Ранок з 15.00, 17.00 Подiї ною установкою у важкодоступних та IНТЕРом» 07.00 Реальна мiстика незаїздних місцях. 09.20 Т/с 08.00, 11.10 Т/с Заводимо воду в хату. «Закоханi жiнки» «Лжесвiдок» (1) Проводимо каналізацію. 11.55, 12.20 Д/с 12.20, 13.15, 15.15 Сервісне обслуговування. Гарантія. Т/с «Моє кохане «Слiдство вели... Тел.: 097-493-86-21, 095-412-18-98. чудовисько» (1) з Леонiдом Каневським» 17.15 Х/ф «Коли не 13.15, 14.15 «Судовi справи» Дженнiнгс вистачає кохання» (1) 15.50, 16.15 «Сiмейний суд» 01.20 Х/ф «Наперекор судьбе» 19.40 10 хвилин з прем’єр17.45 Ток-шоу «Стосується (2) мiнiстром кожного» 03.45 Х/ф «Iгри розуму» 20.00 Iнформацiйний марафон. 21.00 Ток-шоу «Чорне 03.55 Д/с «Легенди Вибори - 2015 дзеркало» бандитського Києва» 00.00 Зiрковий шлях 23.30 Х/ф «Iгри розуму» ТРК «Украина» 01.50 Т/с «Клан ювелiрiв. 02.15 Х/ф «Американськi 07.00, 15.00, 19.00, 02.10 Подiї Зрада» (1) гiрки» (2) 07.15 Т/с «Загальна терапiя» СТБ 04.15 Д/с «Легенди (1) 04.50, 02.25 Х/ф «Дванадцять бандитського Києва» 08.50, 01.10 Вiдверто з Машею стiльцiв»(1) 04.40 Х/ф «Дударики» Єфросiнiною 07.45, 10.50 «МастерШеф - 5» ТРК «Украина» 10.00 Зiрковий шлях. Субота 09.00 «Все буде смачно!» 06.00, 05.20 Т/с «Загальна 11.00 Х/ф «Я буду поруч» (1) 09.55 «Караоке на Майданi» терапiя» (1) 13.00, 15.20 Т/с «Лжесвiдок» 13.45, 15.35 «Х-Фактор - 6» 07.00, 08.00, 09.00, 15.00, (1) 15.15 «10 хвилин з Прем’єр19.00, 01.20, 04.35 Подiї 17.20, 19.40 Т/с «Моє кохане мiнiстром України» 07.15, 08.15 Ранок з Україною чудовисько» (1) 19.00 «Битва екстрасенсiв 15» 09.15 Зiрковий шлях 22.10 Х/ф «Коханець для 21.15 «Один за всiх» 10.20, 19.45 Ток-шоу «Говорить Люсi» (1) 22.45 «Кохана, ми вбиваємо Україна» 00.10 Зiрковий шлях дiтей» 12.00 Реальна мiстика 03.00 Т/с «C.S.I.: Мiсце злочину 01.15 «Детектор брехнi 7» 13.00 Х/ф «Коли не вистачає маямi» (2) кохання» (1) 03.30 Реальна мiстика 1 (коло) - без обмежень аудиторії 15.30 Т/с «Загальна терапiя СТБ (загальнодоступна). 2» (1) 06.20, 03.15 Х/ф «Червонi 2 (трикутник) - перегляд 18.00, 03.45 Т/с «Клан вiтрила»(1) ювелiрiв. Зрада» (1) 08.00 «Караоке на Майданi» неповнолітніми глядачами 21.00 Х/ф «Я буду поруч» (1) 09.00 «Все буде смачно!» рекомендовано разом з батьками 23.00 Подiї дня 09.55 «Хата на тата» або з відома батьків. 23.30, 02.15 Т/с «C.S.I.: Мiсце 12.35 Т/с «Коли ми вдома»(1) 3 (квадрат) - рекомендується тільки злочину маямi» (2) 15.05 «Зваженi та щасливi для дорослих. СТБ - 5»

БУРІННЯ СВЕРДЛОВИН ПІД КЛЮЧ!

05.15, 01.45 Х/ф «Де

19.00 «Х-Фактор - 6»


16 жовтня 2015 року

стор. 5

Прийом громадян проводитиметься в приміщеннях сільських рад УВАГА! ПРЯМА ЛІНІЯ! 21.10.2015 року з 10-00 до 12-00 за телефоном 5-04-26 на ваші питання відповідатиме ШИШКО Валентина Борисівна – начальник управління Пенсійного фонду України у Згурівському районі.

ФОНД СОЦІАЛЬНОГО СТРАХУВАННЯ З ТИМЧАСОВОЇ ВТРАТИ ПРАЦЕЗДАТНОСТІ ПРО ВИКОНАННЯ БЮДЖЕТУ

За підсумками першого півріччя 2015 року витратна частина Тимчасового розпису доходів і видатків Яготинської міжрайонної виконавчої дирекції Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності виконана на 70,1 відсоткі в, що складає 2741 тис грн при запланованих 3909 тис грн. Н всі види допомог використано 2472 тис грн., а саме: на оплату тимчасової непрацездатності використано 1836 тис. грн.., на допомоги по вагітності та пологах – 608 тис грн.., в ому числі 34,8 тис грн. - на виплату допомоги по вагітності та пологах п»яти добровільно застрахованим особам, тобто підприємцям, що беруть участь у загальнообов’язковому державному соціальному страхуванні на добровільних засадах . На оплату допомог на поховання використано 13,2 тис грн..Для порівняння - за аналогічний період 2014 року на виплату всіх видів допомог було використано 2633 тис грн.. Зменшилася у порівнянні з минулим роком кількість робочих днів, втрачених через тимчасову непрацездатність . Якщо по Київському обласному відділенню вцілому середній показник захворюваності складає 645 днів на 100 працюючих, то по Яготинській міжрайонній дирекції він становить від 104 до 601 ( ТОВ «Дженерал Транс Альянс» - 101, «Яготинське для дітей» - 140, ТОВ «Прушинські» - 146, Відділ освіти Яготинської РДА – 299,ТОВ «УМК» - 323, ПАТ «Яготинський маслозавод» - 324, Згурівська селищна рада – 350, ТОВ «Яготинський механічний завод – 385, ПАТ Яготинське ХПП – 495, ТОВ СГП ім. А.Г.Кравченка – 601) Через зміни в законодавстві бюджетом Фонду не заплановані витрати на санаторно-курортне лікування, однак є можливість відновлювального лікування працюючих у реабілітаційних відділеннях оздоровниць України по всіх профілях захворювань. Путівки на таке лікування придбаються Київським обласним відділенням Фонду і видаються застрахованим особам через обласну лікарню відповідно до попередньої заявки. На жаль, Яготинська та Згурівська ЦРЛ спромоглися за перше півріччя надати можливість використати такі путівки лише для сімох хворих. Відновлювальне лікування після перенесених захворювань і травм спрямоване на збереження здоровя працездатного населення та зменшення захворюваності , покращення показників тимчасової непрацездатності, тому нашим лікарням слід активізувати роботу по відбору хворих на відновлювальне лікування у реабілітаційні відділення санаторно-курортних закладів як до кінця 2015 року, так і на 2016 рік. Галина ІВАЩЕНКО, директор Яготинської міжрайонної ВД ФСС з ТВП. УВАГА! З 19 жовтня новий маршрут Згурівка-Прилуки. Час відправлення із автостанції смт Згурівка 6.40 та з Прилук 12.00. З 1 листопада час відправлення із Згурівки 6.40 та 14.30, із Прилук: 12.00 та 17.30.

БУРІННЯ СВЕРДЛОВИН УСТАНОВКА водопровідних систем. ЧИСТКА КОЛОДЯЗІВ, копання каналізацій, БЕТОННІ КІЛЬЦЯ.

СВЕРДЛОВИНИ ПІД КЛЮЧ.

Довідки за телефоном: 099-93-12-263.

Індекси споживчих цін у вересні 2015 року За даними Держстату України індекс споживчих цін по Україні в вересні 2015 р. відносно серпня 2015 р. склав 102,3%, відносно грудня 2014 р. – 141,4%. По Київській області індекс споживчих цін у вересні 2015 р. до серпня 2015 р. становив 101,7%, до грудня 2014 р. – 144,8%.

Згідно ст. 47 п.1.1 Закону України “Про місцеві вибори” та на основі рішення № 1 Войківської сільської виборчої комісії від 6.10.2015 року внесено зміни до виборчого списку кандидатів на посаду сільського голови Войківської сільської ради. 1.Семенець Іван Іванович, народився 03.11.1962 р.н., освіта середня спеціальна, громадянин України, безпартійний, сільський голова, самовисування. 2.Купчин Олександр Миколайович, народився 29.06.1962 р.н., освіта вища, громадянин України, безробітний, самовисування.

ВІКНА

МЕТАЛОПЛАСТИКОВІ від 560 грн./м2, ДВЕРІ вхідні та міжкімнатні, ЖАЛЮЗІ всіх типів та ролети, секційні ворота, душові кабіни, газові колонки, БОЙЛЕРИ, ПРОФНАСТИЛ, ЛАМІНАТ, МЕТАЛОЧЕРЕПИЦЯ, ВОДОСТІЧНІ СИСТЕМИ, САЙДИНГ (можлива оплата через банк), РОЗСТРОЧКА. ПІЛЬГОВИКАМ ДОДАТКОВІ ЗНИЖКИ. Адреса: смт Згурівка, селищна рада, 2 поверх. Тел.: 096-824-58-63. Працює державна програма повернення коштів.

ВІКНА, ДВЕРІ, вхідні

СТЕПАНЕНКО АНЮ СЕРГІЇВНУ

з с. Усівка з днем народження, який вона святкуватиме 19 жовтня Внучко рідненька, донечко мила, тебе ми вітаємо цієї днини і дякуємо Богу за все, що дає, ну, а найперше, що ти у нас є. Як хочеться подарувати тобі гарну долю і прихилить до тебе білий світ, щоб у житті ти жила без болю, багато довгих і яскравих літ. Гарно тобі вчитись, щоб багато знати, бо всього цікавого в світі є багато. Рости здоровою й щасливою, будь мужньою й вродливою. В житті хай легко все вдається, а все недобре хай минеться. Хай цього дня для тебе сяє сонечко, птахи співають радісні пісні, здорова будь, щаслива, внучко й донечко, красива, наче квітка навесні. Хай промінці твої світять, не згаснуть скільки б років не було, хай поважають друзі й люди і зігріває родинне тепло. Нехай доля тобі сонцем світить, і квіти ніжності цвітуть, нехай в добрі, достатку й щасті усі роки твої пройдуть. З великою любов’ю і щирими, найкращими побажаннями: дідусь Гриша, бабуся Ліда, тато Сергій, мама Таня. Многая, многая літа тобі, наша люба і дорога дитино!

КАНДИДАТИ НА ПОСАДУ СІЛЬСЬКОГО ГОЛОВИ ВОЙКІВСЬКОЇ СІЛЬСЬКОЇ РАДИ

МІСЯЧНИК ДОБРОВІЛЬНОЇ ЗДАЧІ ЗБРОЇ

З метою протидії незаконному розповсюдженню зброї, боєприпасів, вибухових матеріалів, профілактики злочинів, протягом жовнтя 2015 року буде проводиться місячник добровільної здачі зброї, боєприпасів, вибухових матеріалів і спеціальних засобів, зокрема неправомірно вилучених в правоохоронних органах та спеціальних служб. За незаконне зберігання, виготовлення, придбання, збування вогнепальної зброї без передбаченого законом дозволу, передбачається кримінальна відповідальність за ст. 263 КК України та адміністративна відповідальність за ст. 191 193 КУпАП України. Громадяни, які добровільно здадуть зброю, боєприпаси, вибухові матеріали та ін., що зберігаються ними незаконно, звільняються від даних видів відповідальності, мисливську вогнепальну, холодну, газову зброю в подальшому, після оформлення відповідних документів, зможуть зареєструвати її в особисту власність і використовувати на законних правах. За детальними роз’ясненнями слід звертатись в дозвільну систему Згурівського РВ ГУ за тел. 5-07-98 або 102. Пам’ятайте, незареєстрована зброя це не тільки порушення закону, а причина нещасних випадків. Юрій ЛИХАЦЬКИЙ, інспектор дозвільної системи Згурівського РВ ГУ старший лейтенант міліції.

ЗАКУПОВУЄМО корови, коні та молодняк ВРХ.

При невідкладних ситуаціях збуту виїзд терміново, цілодобово. Тел.:067-769-15-52, 045753-72-92. ПРОДАЄТЬСЯ ГАЗИФІКОВАНИЙ БУДИНОК (85 м2) в центрі смт Згурівка по вул.Ватутіна 34. У будинку є дві плити, літня кухня, гараж, погріб, сад, колодязь у дворі, весь участок 0,17 га. Ціна за домовленістю. Тел.: 063-456-28-75.

ПРОДЮТЬСЯ ПОРОСЯТА в с. Нова Оржиця, вік 6-8 тижнів, ціна 600-700 гривень. Тел.: 066-512-40-20.

ДВЕРІ будь-якого розміру. ЖАЛЮЗІ, РОЛЕТИ, ЛАМІНАТ. ТЦ “Краплина”. Тел.: 097-337-5046, 050-076-84-00. Віктор. ТЕРМІНОВО (у зв’язку з переїздом) ПРОДАМ земельну ділянку в смт Згурівка (центр, поряд садок та ККП) загальною площею 8 соток. Можливо під будівництво з окремим заїздом. На території сарай (3х3), колодязь, невеликий садок. Ціна договірна. Тел.: 068-000-80-77.

ВТО “Моноліт” реалізує ТВЕРДОПАЛИВНІ КОТЛИ чугунні та металеві від виробників Турції, Європи, України. ПАЛИВНІ БРИКЕТИ “NESTRO” з дуба та сосни. Фасовані. Доставка м. Березань, вул. Маяковського, 48. Тел.: 050-230-24-36.

МЛИН с. Право Жовтня Згурівського району приймає зерно пшениці на помол. РЕАЛІЗОВУЄМО БОРОШНО 1-го та вищого сорту і висівку по цінах виробника субота, неділя – вихідні дні. Додаткова інформація по тел.: (04570)5-57-12, 050-245-45-88.

ПРОДАМ газифікований БУДИНОК в смт Згурівка, вул.. Українська, 73. Літня кухня, гараж, сарай, погріб, криниця, 0,15 га земельна ділянка. Ціна договірна. Розгляну питання обміну на квартиру. Тел.: 098-753-77-75.

ТОРКАЄ ПАМ’ЯТЬ БОЛІСНУ СТРУНУ

Цей час – гіркий, сумне життя, на жаль, твій шлях без вороття. 21 жовтня минає скорботних півроку, як передчасна смерть обірвала життя шановної, дорогої, доброї, життєрадісної, чудової подруги ПАСЬКО (АЛЬМУЖНОЇ)

ЛЮДМИЛИ АНАТОЛІЇВНИ

Дозволь тебе сьогодні привітати, бо день такий, буває раз на рік. Здоров’я, миру, щастя побажати на все життя, на довгий-довгий вік. З великою любов’ю вітаємо нашу дорогеньку, рідненьку внучку і донечку

ПОТРІБНІ ПРАЦІВНИКИ на мийку та шиномонтаж. Досвід роботи не обов’язково. Тел.: 096-739-82-98.

Живи, радій і май здоров’я на довгі сонячні літа, тебе з великою любов’ю родина вся наша віта. Наш милий і любий, найкращий у світі, бажаємо сонця, здоров’я, щастя і любові, ніжності й тепла та всього найкращого на світі, аби ти найщасливіший був. З піднесеним настроєм, з великою любов’ю і гордістю щиро вітаємо нашого ріднесенького красеня-синочка, любого, дорогенького внука, найкращого у світі брата МОРОЗА ОЛЕКСАНДРА ВАСИЛЬОВИЧА з с. Нова Оржиця з нагоди 20-річного ювілею, який він зустрів 15 жовтня Якби в словах була пророча сила, а в серці полум’я цвіло, то ми б для тебе все так зробили, щоб дня сумного не було. Хай тобі сонце сміється, хай тобі все удається, хай тобі доля дарує все найкраще в житті. Років та років ще багато прожити, хай будуть вони здоров’ям налиті, уквітчані шаною, миром, любов’ю, працею, успіхом повним, достатком у домі. І пам’ятай, синочку, ми тебе дуже любимо. Твої найрідніші дідусь, тато, мамо, сестра Наташа.

ВИЇЗНИЙ ПРИЙОМ ГРОМАДЯН У СЕЛАХ Дата Час Назва Хто проводить населеного прийом пункту 21.10.2015 14.00 с. Шевченкове В.М.Мозговий, голова адміністрації

(2.11.1967-21.04.2015 р.р.) Спи спокойно милая подруга. Пусть земля периной будет для тебя, умерла так рано, но ты в сердце остаешься с нами навсегда. Помяните все, кто знали Люду, женщину со светлою душой. Милосердной, доброй, справедливой ты осталась в памяти такой. Пусть Господь хранит тебя на небе, Ангелы покой твой берегут. Никогда тебя мы не забудем, солнечный, прекрасный, верный друг! Рано ти пішла на спочинок. Скільки б часу не спливло, будемо пам’ятати тебе за безмірну доброту, щирість і людяність. Нехай спокійним буде твій сон у Царстві Небеснім, земля пухом. Сумуючі друзі.

ПРОДАЄТЬСЯ ТРУБА димохідна, нержавіюча, картопля насіннєва, котел б/у газовий. Тел.: 063-107-58-43. ТЕРМІНОВО ПРОДАЄТЬСЯ САДИБА 0,19 га смт. Згурівка, вул.Кирія навпроти зона відпочинку, ліс і став, 29/1. Газ до плити, опалення електричне, пічне, погріб, сарай. Ціна договірна. Зв.за тел.:099-160-04-81, 093-58634-23.

Яготинський ковбасний цех ЗАКУПОВУЄ ЖИВОЮ ВАГОЮ та м’ясом ВРХ, коні, кнурі лежачі, проблемні. Цілодобово. Тел.: 093-130-40-00, 097-570-21-24. ПІДПРИЄМСТВО ЗАКУПОВУЄ ДОРОГО, корівок, коней. Цілодобово. Тел.: 063-621-37-70, 095-10-832-10, 098-992-03-70.

Підприємству на роботу потрібні водії категорії Е та бухгалтер з досвідом роботи. Тел..096-117-15-55. ЧИСТИМО КОЛОДЯЗІ механічним способом до твердого дна без підсобних працівників. Тел.: 096-52-58586, 066-44-79-283. ПРОДАЄТЬСЯ МАГАЗИН 38 кв.м по вул.. Українська, 1-Б (навпроти стадіону). Ціна договірна. Тел.: 066-615-24-21. Київська школа ПЕРУКАРІВ проводить набір на навчання підготовчих курсів в м. Березань “ПЕРУКАР-СТИЛІСТ”. Тел.: 097-881-86-31, 066-352-98-72, 093-448-99-94. ТОВ “КМТК” С. СУПОЇВКА ПОТРІБНІ водії категорії С, С1, технолог, забивачі худоби, інженер, холодильщик, електрик, зав виробництвом, майстер-обліковець. Тел.:067-324-01-70.

Закуповуємо Корів ДОРОГО! 0988238935 0954721115

Закуповуємо ВРХ, свині, телята, кнурі, кози. Тел.: 093-659-69-09.

ПРОДАЮТЬСЯ САДЖАНЦІ фруктових дерев вирощених у Згурівці: яблуні, груші, сливи, абрикоси, персики, черешні, вишні та ягідники: смородина чорна і червона, йошта. Тел.: 097-029-02-23, Віталій Васильович, агроном.

Втрачений договір купівлі-продажу житлового будинку, виданий від 24.04.2007 р. за реєстром № 1827 на ім’я Чиженко Леонід Олександрович, вважати недійсним.

ПРОДАЮТЬСЯ ТІЛЬНІ КОРОВИ в с. Жуківка. Зв. за тел.: 050-647-8047, 096-447-61-36. КУПЛЮ КНУРІВ, НУТРЯКІВ, КОРІВ, КОНЕЙ, КІЗ, ТЕЛЯТ. Можливий доріз туші. Тел.: 050-937-87-31, 096-36977-17.

Підприємству на постійну роботу ПОТРІБНІ ВОДІЇ категорії «Е» та механік. Тел.: 050-410-53-59 ГАРАЖІ МЕТАЛЕВІ ГАРАНТІЯ 3 РОКИ WWW.METGAR.COM.UA Тел.: 097-447-32-32 050-998-22-24


16 жовтня 2015 року

стор.

Згурівська райдержадміністрація, Згурівська районна рада вітають з днями народження

БОЙКА ВІКТОРА АНАТОЛІЙОВИЧА – начальника відділу освіти райдержадміністрації (16.10), ВОЛОЧНЮКА ЄВГЕНА ВАЛЕНТИНОВИЧА, завідувача сектору культури, релігії та національностей (16.10),

ЗІБОРОВА ОЛЕКСАНДРА ІВАНОВИЧА, головного лікаря центру первинної медико-санітарної допомоги (17.10), ГОНЧАРЕНКО ЛЮБОВ МИКОЛАЇВНУ – головного спеціаліс-

та юридичного сектору апарату райдержадміністрації (19.10) Творчого вогнику, віри й наснаги, щедрості серця, людської поваги. На довгих стежках вашої ниви, будьте завжди здорові й щасливі. Хай серце б’ється в ритмі літ і доброта ніколи не згасає.

Згурівська районна рада адресує найкращі привітання депутату ради з нагоди дня народження БОЙКУ

ВІКТОРУ АНАТОЛІЙОВИЧУ

Нехай тепло, добробут і затишок родинної оселі надійно захищають Вас від негараздів, а в майбутньому на Вас чекають довгі роки, наповнені земними радощами і корисними справами! Нехай підґрунтям щасливого життя і плідної роботи буде міцне здоров’я, а віра, надія та любов залишатимуться вірними супутниками на Вашому життєвому шляху.

Хай добрий Ангел береже повік вогонь зорі, що долею зоветься. Життя, неначе вишитий рушник, багрянцем калиновим усміхнеться. Якнайтепліше з усією любов’ю наших сердець вітаємо дорогого, коханого, люблячого чоловіка, найкращого у світі татуся, любого, рідненького, щирого синочка та доброго брата МАКІЙ ОЛЕКСАНДРА АНАТОЛІЙОВИЧА з с. Жовтневе з нагоди славного 30-річчя, яке він святкує 17 жовтня Наш славний і рідний, найкращий у світі! З тобою нам завжди і затишно, й світло. Ти гарний господар і тато чудовий, даруєш турботу і море любові. Спасибі за ласку, за руки умілі, що здатні підтримати словом і ділом, щоб в рідному домі було нам надійно, живи нам на радість у щасті та мирі. Хай Бог посилає здоров’я і сили у дружній родині усі ми щасливі. Хай ллється радістю стежина, хай стелить успіхом життя, хай доля буде, як малина, - така ж солодка і легка! Люблячі дружина Маша, донечка Даша, батько Анатолій, мати Тетяна, сестра Валентина. Сегодня необычный день, настал двадцатый юбилей! Пора надежд, любви и счастья! Прогоним вместе мы ненастья! Цими рядками хочемо привітати дорогу нам людину, прекрасного, доброго онучка, привітного племінника, турботливого брата з ювілейною датою народження

МОРОЗА ОЛЕКСАНДРА ВАСИЛЬОВИЧА з с.Нова Оржиця

Какой прекрасный юбилей встречаешь ты в кругу друзей!Тебе сегодня двадцать лет – красы цветенье, сил расцвет, так ожиданий и мечты с надеждой строишь планы ты. Тревожно вглядываясь вдаль: что ждешь там, радость иль печаль? А всё там будет! Это жизнь! Дороги правильной держись. С вниманьем к людям относись, дурных компаний сторонись. Родителей не забывай, везде всегда их вспоминай! За все берись с душой, умом, с желаньем, жарким огоньком чтоб интерес к делам не гас, а результат был просто клас! Свою любов не пропусти средь ежедневной суеты. А встретишь – бережно храни, соблазны от себя гони. И в счастье можешь жизнь прожить. Коль сможешь то, что есть, ценить. И мы желаем в 20 лет, когда преград для счастья нет, смелей вперёд к мечте идти, удача ждёт тебя в пути. Будь же всегда среди друзей – не только в чудный юбилей. З любовью твоя бабуся, дядя, тьотя, брат Коля.

Хай щастить тобі на всіх дорогах у твоїх ще молодих роках, хай минають біди і тривоги і усмішка сяє на вустах. За щедрість серця, доброти проміння шлемо найщиріші вітання чуйній, добрій, чарівній жінці, чудовій господині

ХВІСТ ЛЮДМИЛІ ІВАНІВНІ

з с. Шевченкове з нагоди ювілейного дня народження, який вона святкувала 13 жовтня Жінку чарівну, прекрасну людину, мудру, розумну, сердечну, гостинну щиро вітаємо й зичимо радо у твоє життя ми лише зорепаду. Іскри в очах, ідей і дерзань, злетів, натхнення, нових починань. Друзів хороших та здійснення мрій, віри, любові і, звісно, надії. Хай в душі твоїй вічно весніє, нехай ліку не знають літа. Ну, а доля рушник твій життєвий лиш нитками добра вишива. Хай головним життєвим скарбом буде добре здоров’я, щастя, благополуччя та людська шана. З повагою Валентина, Юлія, Вікторія.

16 жовтня відмічає свою знаменну дату – поважне 90-річчя від дня народження

КУШНІРЕНКО ГАЛИНА АНДРІЇВНА!

Шановна Тещо, Свекрухо, Бабусе, Прабабусе! Вітаємо Вас зі святом, пишаємося Вами. Незважаючи на пройдений нелегкий життєвий шлях, Ви зберегли любов до життя, ясність розуму, бажання турбуватись про своїх близьких. Від щирого серця бажаємо Вам довгого майбутнього, без зайвих турбот, при достатньому здоров’ї. Чекаємо запрошення від Вас особисто, на святкування Вашого 100-річчя. З любов’ю та повагою Ваші рідні. Троянди зів’януть колись на морозі, а ти щоб цвіла і цвіла, з очей щоб ніколи не капали сльози завжди щоб красива була. Шановну, добру, щиру, прекрасну, гостинну куму, красиву жінку СКОПЕНКО ІРИНУ МИКОЛАЇВНУ з с. Нова Олександрівка сердечно вітаю з квітучим ювілеєм, який вона святкує 16 жовтня З ювілеєм вітаю, і бажаю тобі: будь щаслива ти безкрайньо ти найкраща на землі! Ще я хочу побажати, щоб в нелегкому житті всі ті труднощі долати, що у тебе на путі. Молодість твоя хай не проходить, а разом з нею радість, доброта, хай вічним гостем в твоїм домі будуть і затишок, і мир, і теплота. Також бажаю щастя і здоров’я і усмішок, бадьорості та сил, щоб ти завжди була найкраща в світі, щоб ти була здоровою й щасливою завжди. З повагою кума Лєна. Вокальний колектив “Мереживо” Войківського сільського клубу щиро вітає

ДИБКУ НАДІЮ ОЛЕКСІЇВНУ

з нагоди красивого ювілею, який вона святкує 16 жовтня Бажаємо здоров’я від чистих джерел, а щастя - від власної долі, щоб радісно й довго в достатку жилось, щоб горя не знали ніколи. Хай миром, веселістю, повниться хата, хай буде сім’я вся здорова й багата. Хай радістю будуть усі Ваші кроки і чуються вісті хороші щороку. У настрої доброму, в радості й згоді сто років живіть, як кажуть в народі. Хай цвіте, не в’яне із роками доля, хай багато років птаха ще накує. Від землі Вам – сили, від води – здоров’я, і добро від сонця хай Господь дає. З повагою колектив “Мереживо”

Хай ладиться скрізь: на роботі, в родині, щоб радісний настрій у серці не згас, все світле, гарне, що треба людині, нехай неодмінно приходить до Вас. Дорогого, доброго, щирого брата, прекрасного, шановного дядю НОРЦЯ

ВОЛОДИМИРА ГРИГОРОВИЧА 20 жовтня ми

радо вітаємо з славним 55-річним ювілеєм Летять роки, мов лебеді у вирій, життя іде – його не зупинить. Прийміть же, дорогий, вітання наші щирі, ще років сто бажаємо прожить. Щоб кожен день наповнювався щастям, а серце – радістю і вдячністю людей, щоб обминали Вас в житті нещастя й життя буяло від омріяних ідей. Хай квітнуть дні яскравим цвітом і буде в них сердечність і тепло, щоб у житті було чому радіти, а смутку у душі ніколи не було. Ну, а роки пливуть у далину, нехай пливуть, Ви їх не помічайте, а щирих друзів й люблячу рідню у доброму здоров’ї зустрічайте. З повагою брат Володимир із сім’єю.

6

Спасибі, рідненька, за руки робочі, за людяність щиру, за добрі діла, за те, що зростила і вивела в люди, за те, що віддаєш нам немало тепла. Чи є на світі слова, якими б можна було передати нашу любов та шану до незрівняної, коханої, люблячої дружини, найкращої у світі дбайливої матусеньки, любої, золотої бабусеньки ЖАБЯК МАРІЇ ОЛЕКСІЇВНИ з с. Шевченкове з нагоди квітучого 55-річчя, яке вона святкувала 14 жовтня Хай всміхається тобі щаслива доля, усюди супроводжує удача, а душевне тепло та щира любов рідних освітлюють твоє життя. В цей радісний день, в це ювілейне свято хай доля намітить тобі років багато, відпустить здоров’я, щастя й добра, хай повниться ласкою рідная хата багато в ній буде людського тепла. Хай несуть тільки радість з собою роки, хай збудуться бажання мрії і думки, щоб радісний настрій у серці не згас, а щедрая доля всміхалась не раз. Щоб роки не бігли, щоб старість не йшла, щоб завжди у домі радість була. З любов’ю чоловік Борис, дочка Таня, внук Богдан, Вікторія, дочка Оля, внуки Женя, Неля, зять Вітя, син Вася, онуки Вадим, Славік, Дарина. Наші вітання до її зоряної душі, сонячного серця доторкнуться ніжною, радісною мелодією. Ваша життєва щаслива стежина хай квітує до сотні літ. З великою любов’ю, вдячністю від усього серця вітаємо нашу добру, милу, ріднесеньку, дорогесеньку матусеньку, люблячу, турботливу, чудову бабусеньку

ЗОЛОТАЙ ГАННУ СТЕПАНІВНУ з с. Нова Олександрівка з нагоди поваж-

ного 80-річчя, яке вона святкуватиме 18 жовтня Ви найкраща, матусю, - не диво, в цьому світі для нас живете, у безмежній любові ростили, завжди поруч із нами йдете. Научили людей поважати, цінувати дарунок життя, всі образи усім вибачати у нас серце Ваше й почуття. Показали долати вершини, Ваш життєвий дарунок не в снах, в цілім світі для нас Ви єдина, своїм сяйвом освітлюєте шлях. І ніхто нам любов не зупинить, що квітує між мамою в нас, мов червона на вітах калина, всім милує нам очі в цей час. Довгу просимо в Бога стежину, мама йтиме надійно по ній, дві родила у щасті краплинки, ми Вам вдячні доземно одній. Люблячі син Володимир, невістка Наташа, дочка Наташа, зять Володимир, внуки Сергій, Таня, Альона Ваня, Оксана.

Добру, красиву, ніжну, прекрасну, чудову , гостинну жінку, куму

ЧОРНУ ГАЛИНУ МЕФОДІЇВНУ з с. Лизогубова Слобода щиро

вітаємо з ювілейним днем народження, який вона святкуватиме 20 жовтня Хай завжди тобі усміхається доля, несуть тільки радість з собою роки, хай щастя й здоров’я не зрадять ніколи, хай збудуться мрії, бажання й думки. Бажаємо, щоб мир панував у родині, щоб щастя всміхалось при кожній хвилині, любов’ю й достатком життя нехай квітне, здоров’я міцного, шани людської і сонця ясного. Ще небо хмарами не вкрите, ще так прозоро сяють роси, а вже по ліву руку – літо, а вже по праву руку осінь. Ще очі блиску не позбулись, ще серце жити не стомилось, а вже по ліву руку – юність, а вже по праву руку – зрілість. А час летить нестримно далі, й душа немовби молодіє, по ліву руку – всі печалі, по праву руку – всі надії. Життя не зміряти літами, а щастя – то важка наука. Хай буде радість завжди з Вами по ліву і по праву руку. З повагою та шаною сім’ї Мартиненко, Третяк, Черниш.

Нехай життя твоє квітує буйним цвітом, і день народження приходить знов і знов, а доля хай дарує з кожним роком здоров’я, щастя, ласку і любов. 15 жовтня святкувала свій красивий, щасливий 40-річний ювілей дорога, добра, щира тітонька, люба, прекрасна, чуйна сестра СТЕПАНЕНКО НАДІЯ ІВАНІВНА з с. Красне Нехай сяють очі з ніжністю, а серце розквітне радістю. Хай доля красива, як соняшник, дарує тобі щастя райдугу. Хай сонечко світить із ясного неба, бажаємо усього, чого тільки треба, хай доля дарує довгого віку, добре здоров’я і щастя без ліку, хай обминають дім твій тривоги, цвітом і рястом проляжуть дороги. Щоб серце твоє дарувало тепло, щоб завжди в душі панувало добро. З повагою та шаною племінниця Настя, зять Сергій, сестра Ніна та Тоня. Тебе цінуєм і тобі вклоняємось, відчуваєм рук твоїх тепло. Багато мам а світі, та я знаю такої ще ні в кого не було. Ти красива і ніжна, ти яскрава, як зірочка, ти живеш лиш для нас, мила ластівко рідна! Посміхайся завжди, будь приємною й щирою, всі вітання тобі з днем народження милая. Ці слова даруємо своїй рідненькій, люблячій, щирій матусі,коханій дружині ДАНЬКО

ЛЮДМИЛІ МИКОЛАЇВНІ

Доню моя рідненька, голубко моя дорогенька, лілеєю ти зростала поряд з братиком – барвінком. Нехай тебе сонце зігріває коли мої руки далеко! Благословляй тебе Боже на многії літа! Найтеплішими словами із щирою любов»ю вітаємо нашу дорогу,рідненьку донечку, найкращу в світі сестричку, турботливу тітоньку-хрещену

ДАНЬКО ЛЮДМИЛУ МИКОЛАЇВНУ з її 35-річчям.

з нагоди 35-річчя, Дякуємо тобі за все:за гаряче серце, за душу ніжну і терплячу, за поради мудрі і корисні, руки вправні, колискову пісню. За любов таку всесильну і палку, за дитинство у веснянках і вінку, за життя, що дарувала ти мені. Щиро люблячі син Владислав та чоловік Сергій. Наш любий і милий, найкращий у світі, бажаємо щастя і даруємо квіти, щоб сонце і зорі плекали тепло, що завжди здоров’я у тебе було. Такими добрими і ніжними словами хочемо привітати нашого любого, дорогого сина, чоловіка, найкращого, найдобрішого, турботливого татуся та дідуся

КУРІЛОВА ВІКТОРА ОЛЕКСАНДРОВИЧА

з с. Леніне з нагоди славного ювілею, який іменинник святкує 21 жовтня В твоїх очах, рідненький, увесь світ! Стільки добра в них, любові і ласки. І в безкінечнім плині літ ти завжди поряд – і в біді, і в щасті. Дай,Боже, тобі многа-многа літ, родиною й здоров’ям будь багатий. За все добро й любов – низький уклін тобі, рідненький, в цю знаменну дату. З безмежною любов’ю та повагою мама, дружина, дочки Наташа та Настя, зять Андрій, внучка Настуся.

Донечко рідненька, трояндо квітуча ти наша надія, радість, життя. Ми тобі даруєм всі дарунки світу аби ти здоровою була. Хай сміється сонце з голубого неба і троянда перша зацвіте для тебе, хай в житті твоєму горя не буває, на устах усмішка маком зацвітає. Хай для тебе гарна буде кожна днина, будь завжди гарна і щаслива. Люблячі тебе тато, мама, брат Сергій з дружиною Юлею, маленький племінник та хрещеник Артемчик та вся наша велика родина Шипків та Решетнікових.

Щоб щастя-доля завжди посміхалась, краса калинова ще більше розцвіла, щоб в морі квітів ти купалась, лише від усмішки з’являлася сльоза. Усміхається щастя життя у безмежжі краси і любові, і хай довгі, прекрасні літа квітнуть, наче троянди чудові для нашої іменинниці – дорогої сестрички, ніжної, доброї тітоньки

РЕШЕТНІКОВОЇ СВІТЛАНИ ІВАНІВНИ, яка 19 жовтня святкує

свій ювілей. Для нас ти – наче небо неозоре, як літній день, що сонечком сія, ти наша ластівко і зоре, в тобі багато любові, доброти й краси. Уклін тобі, рідна, за ніжну турботу, за поміч, за ласку, за море тепла. Троянди хай в’януть на сильнім морозі, а щоб ти, рідна, завжди цвіла і цвіла. Бажаєм, щоб мрії збувались, бажаємо миру й добра, і серце твоє гріли наші теплі і щирі слова!. Хай сяють в небі всі зорі та доля нехай усміхається. З любов’ю сестра Ольга з чоловіком Миколою, племінник Сергій з дружиною Юлею та маленьким Артемчиком, племінниця Людмила з чоловіком Сергієм та Владиславом, брат Віктор з дружиною Ніною та племінники Руслан і Сніжана.


16 жовтня 2015 року

стор. 7 З НАГОДИ ПРОФЕСІЙНОГО СВЯТА

ЛЮДИНА ЩАСЛИВА, КОЛИ ІЗ ЗАДОВОЛЕННЯМ ІДЕ НА РОБОТУ (Початок на 1 стор.) Сьогодні в ТОВ «Краэвид» працює 565 осіб. Багато з них на постійній основі, дехто – посезонно. Але, штат працівників продовж десятиліть майже незмінний. Є люди котрі відпрацювали на підприємстві й понад 30 років. Про багатьох з них неодноразово писалося й на шпаль-

Оператори центрифуг В.Б.Гончаренко та М.П.Зенова

тах нашої «районки». Добре знаються на своїй справі оператори центрифуг Любов Григорівна Льодін, Марія Петрівна Зенова, фрезерувальник Юрій Володимирович Москаленко, оператор БУМу Олександр Миколайович Скринник, електрик-слюсар Олександр Миколайович Колесник, апаратник варіння утфелю 1-го продукту Любов Миколаївна Долганюк. З 1998 року працює на підприємстві електрик-слюсар Хасан Мохамад Есан, котрий приїхав до України з республіки Афганістан, а Згурівка стала його другою батьківщиною, де отримав квартиру, створив сім’ю. Та поряд з корифеями цукроварної справи добре себе зарекомендували й молоді спеціалісти, котрі приїхали на роботу, здобувши відповідну освіту в Смілянському технікумі харчових технологій. Молодь задоволена, що їх відразу ж забезпечили не лише роботою, а й житлом. Юнаки та дівчата отримали кімнати в гуртожитку. А що ще треба молодим людям? Робота з достойною зарплатою, житло. Тож свій вибір і зупиняють на Згурівці, не поспішають шукати іншого місця роботи. Почали створюватись молоді сім’ї. До прикладу Таня і Саша Яременки зустрілися тут, на підприємстві, а згодом одружились, мають вже й дитинку. Забезпечені житлом і тимчасові працівники, водії, котрі приїжджають на заробітки з інших областей. Про те, що у товаристві дбають і турбуються про своїх працівників, говорить і те, що для їхньої зручності організовано підвіз до місця роботи. Адже працюють на підприємстві не лише згурівчани, а й люди з навколишніх сіл у декілька змін. Не забувають і про пенсіонерів галузі. Колишнім працівникам заводу щороку передплачується районна газета «Панорама» за кошти товариства. -На даний час прийнято 70 тис. тонн цукрових буряків, - говорить заступник директора Н.В.Ткаченко. – Солодкі корені безперебійно поступають залізницею з Чернігівщини – Бахмацького бурякопункту, Носівського району, а також вантажівки везуть сировину з Київської, Черкаської областей. І справді, на бурякоприймальному пункті завантажені

Машиніст тепловозу Ю.Колодій

автівки з номерами різних регіонів, а поряд – машини з жомом. Відрадно, що цукристі везуть і приватники, з якими розраховуються в той же день. Укладені договори і з місцевими господарствами. До речі, цього дня до ТОВ «Краєвид» приїхали керівники бурякосіючих господарств СТОВ «Аратта» Г.О.Гавриленко та ТОВ «Геворг» С.В.Мкртчан, аби домовитись щодо постачання сировини на підприємство. -Цьогорічні погодні умови, як ніколи посприяли вирощуванню буряків. Хоча, поки що, значна частина коренів ще у полі, адже погода дозволяє солодким кореням ще підрости. Бурячок чистенький, високоцукристий – 18%. Можливо, товариства дещо не дібрали по урожайності, але саме якість сировини дуже гарна, - відзначає Надія Василівна. Та не лише трудове, а й громадське життя вирує у ТОВ «Краєвид». Люди не лишаються осторонь політичної ситуації в державі, хочуть змінити своє життя і життя своєї громади на краще. 15 осіб балотуються в депутати, з них 13 до Згурівської селищної ради, двоє – до районної ради. Це добре відомі, шановані не лише у райцентрі а й на Згурівщині люди. Начальник відділу кадрів Олена Михайлівна Кузьменко та начальник цеху механізації Сергій Олексійович Колінько подали свої кандидатури в депутати районної ради. Депутатами селищної ради воліють стати заступник директора ТОВ «Краєвид» Надія Василівна Ткаченко, заступник головного інженера Юрій Борисович Маклаков, начальник зміни Тетяна Іванівна Важка, а також Микола Іванович Хоменко, Галина Іванівна Потапчук та інші. Стабільність виробництва, розвиток підприємства – це один з аспектів вмілого і мудрого керівництва. Ось уже 15 років ТОВ «Краєвид» очолює Василь Андрійович

Оператор подачі торфу С.П.Голод

Харченко. Людина практична, раціональна, наполеглива, – цього ж вимагає від своїх підлеглих. Можливо тому, колектив тут склався дружний, відповідальний, здатний працювати на перспективу. В той час, коли по всій Україні цукропереробні підприємства, як говорять, «йшли під ніж», Згурівське не лише збереглося як промисловий об’єкт, а ще й змінює організацію виробництва, модернізується, покращує роботу задля досягнення високих показників. -Нам вдалося зберегти і цукрозавод і кадри. Сьогодні на Київщині працює лише 5 цукрозаводів, а було 16, а по Україні з 192-х залишилося 35, - зазначив у розмові Василь Андрійович. Позаминулого року підприємство розпочало перехід на новий вид палива. Не було би щастя, так нещастя допомогло – говорять у народі. Брак природного газу, до того ж дорогого, підштовхнув цукроварів переводити виробничі потужності на альтернативні види палива. Перспективним напрямом ТОВ «Краєвид» обрало використання торфу. - Єдині доступні види палива в Україні – дрова, торф, солома тощо. Лісу у нас уже не густо, а об’єми виробництва – великі. Отож, 2 роки працюємо, використовуючи торф. Сьогодні

Працівники ЦПУ Т.В.Котельнікова, Т.А.Суховій, М.А.Торгшаш, І.І.Співак

вже на 50%, решта – на газу. Але повністю відмовитись від нього складно. Звичайно ж, це зекономило б і наші кошти, і знизило собівартість продукту. На даний час працюємо у режимі пуску-наладки. Паралельно з виробництвом вивчаємо і впроваджуємо нові технології. В нашому районі є досить чималі запаси торфу, але, на жаль, організації-постачальники роблять так, щоб ми були «прив’язані» до газу, вугілля, яке нині можна привезти на даний час лише зі Львівщини. Невтішною є й цінова політика. Візьмемо приклад: літр олії сьогодні коштує близько 30 гривень, пляшка води мінеральної – 15 грн., а кілограм цукру – 12. Такі ціни не дають можливості нам розвиватися. Як говорять – зводимо кінці з кінцями. А щодо серйозної модернізації, за європейськими зразками – нам далеко. Якщо в Європі підприємство може отримати кредит під 1,5-2% на 20 років, то у нас – більше, ніж на рік не дають, та ще відсотки захмарні. Недосконала банківська система не дає розвиватися не лише нам, а й іншим підприємствам України по-сучасному - закуповувати серйозне обладнання, модернізуватися. Окрім того, у цукроварів є ще одна проблема – недобросовісні ділки, котрі везуть до нас різну, відверто кажучи, бридоту, замість цукру, рекламуючи свій товар та розповсюджуючи інформацію про те, які ці продукти якісні та корисні. Виробники солодкої продукції – цукерок, тістечок тощо, здебільшого використовують цю «хімію» замість справжнього цукру, та ще й на етикетках вочевидь подають неправдиву інформацію. Дешева реклама також працює в угоду нечистим на руку виробникам, а заодно й тим, хто контрабандою поставляє на ринок ці ерзац-продукти. Але ж треба розуміти, що ці, надто шкідливі для організму продукти, споживаємо ми і наші діти. Є звичайно високоякісні цукрозамінники, котрі споживають хворі на цукровий діабет люди. Але їх небагато. Досить розрекламований нині і жовтий цукор. Зазначу, що це тростинний цукор-сирець, неочищені солодкі кристали. А це означає, що всі хімічні речовини, котрі використовуються в процесі вирощування сировини, залишаються в цьому цукрі. Сьогодні вартість якісних цукерок за один кілограм сягає 100 грн. В них цукру має бути відсотків 70. Але не факт, що нас, знову ж таки, не дурять. Неякісні солодощі ведуть до ожиріння (особливо у дітей), психічних розладів та інших захворювань. Ось така неприємна перспектива, - і люди мають про це знати, купуючи товар. Краще візьміть свого борошна, цукру, інші домашні продукти і спечіть своїй малечі тістечка, але не купуйте шкідливу продукцію, - суттєво наголосив В.А.Харченко. -Нині багато політиків всі негаразди списують на нестабільну ситуацію та війну на Сході України, - говорить Василь Андрійович. –Але неозброєним оком видно, що наші військові тримаються лише за допомоги волонтерів. Двоє наших працівників також мобілізовані в зону АТО. Допомагаємо й своїм, й іншим хлопцям, чим можемо. Все, що у наших силах робимо для наближення перемоги. Отож, як бачимо, життя виробників цукру в Україні солодким не назвеш. Але керівник підприємства не втрачає оптимізму і віри в кращі перспективи. 102 роки для підприємства – вік поважний. В нинішніх економічних умовах працювати досить складно. Тож, побажаймо нашим цукроварам стабільності, розвитку, впевненості на їхній солодкій ниві, і, звичайно ж, гарних результатів праці і прибутків. Олена ЗАДЕРЕЦЬКА.


16 жовтня 2015 року

стор. 8 В ЮНИХ - ЦІКАВЕ І КОРИСНЕ

СЛАВА УКРАЇНІ –родження ГЕРОЯМ СЛАВА релігійного свята Покрови і походження козацтва, ознайомили

Ми - українці, всі ми – нащадки волелюбних, славних козаків, які понад

усе люблять свою Батьківщину, поважають свої традиції, шанують свою самобутність, примножують героїчний шлях в боротьбі за незалежність і віру в кращу долю свого народу. 13 жовтня, напередодні Дня захисника України, відбувся творчий, патріотичний марафон, який тривав протягом дня, «Слава Україні – Героям слава!» Для юних вихованців БДЮТ методисти закладу Т.В.Ташпулова і Г.І.Костюк підготували історичну екскурсію в сиву давнину, розповівши про за-

ДЕНЬ ЗАХИСНИКА УКРАЇНИ

Традиційно український народ святкує 14 жовтня релігійне свято Покрова Пресвятої Богородиці і День українського козацтва, але з 2014 року відповідно до Указу Президента України «Про відзначення 2015 році Дня Захисника України» від 23.08.2015 року № 497 для піднесення бойового подвигу самовідданості громадян, які присвятили своє життя служінню українському народу. Напередодні цього свята учні ДНЗ «Згурівський професійний ліцей», групи № 514, №502 та № 34 на чолі з викладачем історії Я.Б.Балабан відзначили цю знакову подію нашого суспільного життя. Учень групи № 502 Ігор Бондаренко виконав пісню, присвячену українському козацтву, а інші ліцеїсти розважили гостей цікавим історичним виступом про наше минуле. Ведучі нашого свята, безперечно, не оминули увагою захисників нашої неньки, адже «Захищаючи Україну, кожний захищає найдорожче».

ШЛЯХАМИ КОЗАЦЬКОЇ СЛАВИ

14 жовтня, на свято Покрови Пречистої Богородиці, в нашій державі відзначається День українського козацтва, а з 2015 року це ще й День захисника України. Протягом тижня у Згурівському НВК «Гімназія – ЗОШ І ступеня» відбувалися патріотичні заходи згідно плану роботи. Зокрема, в суботу 10 жовтня члени гуртка «Джура» (керівник гуртка Володимир Вікторович Сухенко) відвідали с.Петрівку, проїхавши 15 кілометрів шляхами, якими колись ходили козаки. Учні були сповнені незабутніми враженнями. Володимир Вікторович розповідав цікаві історичні факти про розвиток козацтва в Україні, перемоги та поразки козаків. Гуртківці чітко визначили контури козацького Городища, побачили колишню пристань козацьких чайок, знайшли фрагменти дерев’яного каркасу пристані. Діти засудили роботу «чорних» археологів, які нищать заради наживи історичні цінності нашого краю. Волелюбні козаки, які зі зброєю в руках боронили свою Вітчизну та віру, були переконані, що Свята Покрова охороняє їх, а Божу Матір вважали своєю заступницею. У Петрівці гуртківці зварили справжній козацький кулішнайсмачнішу і найкориснішу страву козаків. Діти не лише пізнали цікаві факти про минуле своєї рідної землі, а й насолодилися свіжим осіннім повітрям, ще трохи теплими сонячними промінчиками та приємним спілкуванням.Усім надзвичайно сподобалося. Додому повертатися не дуже поспішали, хотілося ще насолодитися тим прекрасним

днем, який відкрив для дітей ще одну сторінку героїчної історії рідного краю. Гуртківці щиро вдячні керівнику Володимиру Вікторовичу Сухенку і планують продовжувати традицію таких чудових велопоходів!

СВІТ НЕ БЕЗ ДОБРИХ ЛЮДЕЙ

“Світ не без добрих людей” так говорить народна мудрість, і дійсно, ми вкотре в цьому переконалися. Завдяки фінансовій підтримці керівника фермерського господарства “Риск” Зубкова Миколи Борисовича у Турівському НВК “ЗОШ І-ІІ ступенів – дитячий садок” вирішене питання водопостачання. Адміністрація та батьківський комітет Турівського НВК висловлюють щиру подяку Миколі Борисовичу. Бажаємо йому Божого благословення у всіх його починаннях, міцного здоров’я, добробуту, і, обов’язково високих врожаїв. І маємо надію на довготривалу співпрацю з Миколою Борисовичем. Тетяна КРУПИНА, директор Турівського НВК. ЧИТАЙТЕ У НАСТУПНИХ НОМЕРАХ -На часі: вибори до місцевих рад -Турівка святкувала День села -Люди твої, Згурівщино! -Освіта Згурівського району провела тренінг «Стратегія розвитку освіти Київської області – школа майбутнього» НАШ ПЕРЕДПЛАТНИЙ ІНДЕКС: 30147

ДО УВАГИ ГРОМАДЯН

З метою інформування якомога ширшої аудиторії про заощадження зі звичаями та обрядами наших пращурів пов’язаних з ним. Діти торкнулися енергетичних ресурсів та використаннародних традицій пов’язаних із землеробством, рукоділлям, згадали при- ня механізмів державної підтримки казки та повір’я, дізналися, що 14 жовтня відзначають: свято Покрови, День до впровадження енергоефективних заходів Держенергоефективності козацтва, День захисника України. Директор БДЮТ Г.І.Кислицька, привітала присутніх з наближенням свят і проводить широкомасштабну інфорпобажала мужності, щасливої долі кожному, віри в себе і віри в наших захис- маційно – роз’яснювальну кампанію. ників. І свою віру в захисників України юні вихованці втілили у творчому Запрошуємо всіх охочих та зацікавфлеш-мобі «Слава Героям», який провели педагоги БДЮТ : О.П.Олійник, лених громадян переглянути відеоролики, які стосуються утеплення І.М.Хмирова, Т.В.Ташпулова, Н.С.Васянович, Г.І.Костюк, І.В.Гончаренко. Патріотичний марафон продовжився за участю старших вихованців за- будинків, а також компенсації від кладу, гуртківців з техніки пішохідного туризму, спортивного орієнтування, держави за програмою Держенерго«Джури», керівники гуртків В.М.Остапенко, Ю.М.Коваль, Ю.М. Горбач. «В ефективності. Відеоролики розміщеєдності наша сила» - під такою назвою пройшов диспут старшокласників на ні за адресами www.ex.ua/94148327, якому вони обговорили свій внесок в розвиток позашкільного закладу та ви- www.ex.ua /941830280. Олександр ЗАПОРОЖЕЦЬ, словили побажання про подальші кроки у розвитку патріотичного виховання виконуючий обов’язки завідувача БДЮТ та учнівської молоді району. сектору житлово-комунального З нетерпінням і хвилюванням усі учасники заходу чекали на почесного гостя, нашого земляка і нашого випускника А.Г.Панасенка, який сьогодні господарства, будівництва, містобудування та архітектури райдерслужить в зоні АТО. «Ми боремося за українську землю» - це основна тема жадміністрації. навколо якої проходила зустріч в теплій та дружній атмосфері. З великим нетерпінням на неї чекали всі діти, адже саме для наших захисників вони готували обереги, та картину на полотні «Героям слава», які і вручали водночас і з хвилюванням, і з гордістю. ПРО НАБОЛІЛЕ Патріотичний дух, любов і шана до нашої Батьківщини, відродження традицій і причетність до творення сьогодення, гордість за наших воїнів – захисників, і розуміння в очах наших вихованців всього, що відбувалося протягом всього марафону вселяють велику надію в те, що ми – Українці, ми – велика, дружня, волелюбна нація, і ми цим пишаємось. Слава нашим захисникам! Слава нашим героям! Тетяна ТАШПУЛОВА, методист БДЮТ. Кому призначається субсидія? - Субсидія призначається одному із членів домогосподарства, який зареєстрований у житловому приміщенні і на якого відкрито особовий рахунок по сплаті житлово-комунальних послуг. Як правильно заповнювати заяву та декларацію? - Заяву та декларацію заповнює особа на яку відкрито особовий рахунок по сплаті житлово-комунальних послуг, вказати особові рахунки по яких сплачуєте житлово - комунальні послуги та найменування організації що надає ці послуги. У декларації потрібно акуратно та розбірливо вказати склад зареєстрованих у житловому приміщенні та ідентифікаційні номери платника податку. У розділі дохід зареєстрованих З метою вшанування мужності та героїзму захисників незалежності і те- (для орендарів фактично проживариторіальної цілісності України, військових традицій і звитяг українського ючих) членів домогосподарства понароду, сприяння подальшому зміцненню патріотичного духу в суспільстві у трібно вказати вид доходу та найменування організації де отримуєте даний дохід. На який термін призначається субсидія ? - Субсидія призначається на 12 місяців з місяця звернення за призначенням субсидії. Розрахунок проводиться окремо на неопалювальний період і опалювальний. Як враховуються доходи при призначенні субсидії? - Для призначення субсидії враховуються доходи без податку з доходів фізичних осіб за попередній календарний рік, або за бажанням за попередні три місяці що передують місяцю звернення. В такому випадку громадяни повинні представити довідки про доходи та заповнити заяву та декларацію. Як розраховується субсидія, якщо одна особа із числа зареВойківському НВК до Дня Захисника України проведено ряд заходів. Тиждень єстрованих у приміщенні не пророзпочався з виховної години для учнів 7 - 1 1 класів «Історії героїв АТО: «Ми живає? - Субсидія в даному випадку приборемося за Українську землю», було продемонстровано документальний відеоматеріал «Аеропорт». Пройшли виховні години: « Україна у моєму серці» 5 значається на фактично проживаючих осіб за рішенням комісії з приклас; «В єдності наша сила» 6 клас; «3 відданістю Україні в серці» 1 - 4 класи. Напередодні свята учні школи виготовили листівки та привітали зі святом значення субсидії. Для прийняття такого рішення ковоїнів-односельців В.Б.Колодія, І.С.Кисіля, Ю.О.Купчина, А.О.Джулая, В.С. Головка, Ю.В.Дяченка з Днем Захисника України. Телефонні дзвінки від своїх місія враховує підтверджуючі докувчителів отримали воїни - випускники О.М.Бурлака, М.М.Мринський, О.О.Про- менти про відсутність особи а саме: - довідки, що підтверджують місценко, С.В.Окопний, які проходять службу в лавах Збройних Сил України. Для учнів 1 - 6 класів пройшла історична подорож у часі «Українські зви- це перебування особи на теритотяжці». Відзначення Дня Захисника України було завершено загальношкіль- рії іншої адміністративної одиниці у ним парадом майбутніх захисників «Нині - вільна й незалежна Україна-ненька. зв’язку з роботою, лікуванням, навЇї ревно захищають нові козаченьки» та спортивними змаганнями «Естафета чанням, відбування покарання тощо; - довідку про оплату житлово-комужності». Нинішнє свято Захисника України, це свято не лише військовослужбовців, а мунальних послуг в іншому примій всіх громадян нашої Держави. Учні Войківського НВК розуміють це, допома- щенні; - акт обстеження матеріально-погають збирати теплі речі, продукти харчування, надаючи допомогу вимушеним переселенцям. Нинішнього навчального року зібрано 750 гр. і передано волон- бутових умов домогосподарства селищною чи сільською радою; терам Згурівщини. - договор оренди житла в іншому Ми всі повинні стати мирними воїнами і надійними захисниками Батьківжитловому приміщенні щини. У разі наявності одного з таких Тетяна ВАЛЬКО, лідер учнівської організації« Берегиня». документів комісія приймає рішення щодо призначення субсидії без врахування даної особи. ВДЯЧНІ ЗА ПОСТІЙНУ УВАГУ Як оформити субсидію особі Нічого вічного на землі немає, а тим паче, коли це стосується технічних засобів. Ось так і в нашому Великокрупільському клубі вийшов з ладу музич- яка не зареєстрована в будинку але там проживає? ний центр. А яке ж то дозвілля, а особливо для молоді, без музики? Також субсидія призначається Та, дякувати Богові, є люди, котрим небайдужі проблеми мешканців села. Хочемо висловити щиру подяку директору Агрофірми «Скіпщина» Сергію фактично проживаючим особам без Григоровичу Очколясу, котрий допоміг коштами на ремонт музичної апарату- реєстрації в даному житловому прири. Керівник ніколи не відмовляє, коли просимо допомогти коштами в орга- міщенні на основі договору оренди житла. В даному договорі обов’язнізації різних заходів, що проходять в нашому закладі культури. ково повинно бути вказано про сплаБажаємо йому успіхів у роботі у всіх добрих починаннях. Наталія ГОРЛУШКО, ту орендарем житлово-комунальних директор сільського Клубу. послуг.

І ЗНОВУ ПРО СУБСИДІЇ

В ЄДНОСТІ НАША СИЛА

ЗАСНОВНИКИ: районна державна адміністрація, районна рада, трудовий колектив редакції. Адреса редакції: 07600. Україна. Київська обл, смт Згурівка, вул. Українська,19. День виходу — п’ятниця. Тираж 3100 примірників. Реєстраційне свідоцтво КІ № 210, видане 23.04.1997 Замовлення №51-33 Обсяг 2 друк. аркуші Електронну версію газети читайте на сайті: http://zgurivka-rda.gov.ua/panorama.html

Наші реквізити: р/р 26006702911326 в АТ «Райффайзен банк «Аваль» м.Київ, МФО 380805, КОД ЄДРПОУ 19413986

Т.В.О.РЕДАКТОРА О.С.ЕЙЗЕМБРУК ТЕЛ./ФАКС: 5-04-25; ТЕЛ: 5-04-22. E-mail: zg_panorama@ukr.net

За достовірність фактів відповідальність несе автор. Рукописи і фотографії не.рецензуються і не повертаються

Газета набрана та зверстана в комп’ютерному центрі редакції газети “Панорама”, смт Згурівка, вул. Українська, 19.

Думки авторів публікацій не завжди збігаються з точкою зору редакції.

Надруковано у Прилуцькій міській друкарні

Profile for Zgurivka rda

Panorama 43 (2015)  

Panorama 43 (2015)  

Advertisement