Page 1

9 жовтня 2015 року

стор.

42 (6230) 9 жовтня 2015 року

ЗАПОЧАТКОВАНА 25 ЛЮТОГО 1935 РОКУ

ВІДЛУННЯ СВЯТА

СТАРООРЖИЧАНИ СВЯТКУВАЛИ ДЕНЬ СЕЛА З ЛЮБОВ’Ю ТА ЩИРИМ УКРАЇНСЬКИМ СЕРЦЕМ

11 ЖОВТНЯ – ДЕНЬ ПРАЦІВНИКІВ САНІТАРНОЕПІДЕМІОЛОГІЧНОЇ СЛУЖБИ

ШАНОВНІ ПРАЦІВНИКИ САНІТАРНО-ЕПІДЕМІОЛОГІЧНОЇ СЛУЖБИ РАЙОНУ! Прийміть найщиріші привітання з нагоди професійного свята. Профілактика – визнаний пріоритет сучасної медицини. Державним санітарним наглядом охоплені всі сфери життєдіяльності людини: якість і безпека продуктів харчування, водозабезпечення, стан навколишнього середовища. Тільки надійно забезпечивши санітарно-епідеміологічне благополуччя населення, можна відвернути спалахи небезпечних захворювань, згубний вплив на здоров’я людей техногенних катастроф. Усе це визначає особливу роль державної санітарно-епідеміологічної служби. Ваш високий професіоналізм, досвід і глибокі знання поєднуються з загостреним почуттям відповідальності за здоров’я людей, утвердженням здорового способу життя. Нехай вам завжди посміхається доля, життя дарує спокій і добробут, а робота приносить лише радість і задоволення. Згурівська райдержадміністрація, районна рада.  

11 ЖОВТНЯ – ДЕНЬ ХУДОЖНИКА

Важко не закохатися у маленький куточок України, одне із найкрасивіших сіл Згурівського району – Стара Оржиця, де, окрім мальовничих пейзажів, живуть, творять та працюють люди – мудрі, талановиті, перспективні. 3 жовтня вся старооржицька родина відзначила іменини. Сотні жителів цього населеного пункту, які прийшли на свято, вкотре продемонстрували, що їм є чим пишатися, адже Стара Оржиця – не тільки овіяне легендами село, а ще й край з багатовіковою своєрідною культурною спадщиною, багатий на талановитих, чесних, по справжньому щирих, трудолюбивих людей, котрі славляться своїм незламним українським духом. (детальніше на 7 стор).

ШАНОВНІ ХУДОЖНИКИ! Згурівська райдержадміністрація, районна рада сердечно вітають вас з професійним святом - Днем художника. Символічно, що це свято ми відзначаємо у пору золотої осені, коли сама природа розгортає яскраве живописне полотно. Ми пишаємося творчими здобутками згурівських художників, народних майстрів, які збагачують мистецьку скарбницю рідного краю, залучають тисячі людей до світу прекрасного. Ваша творча праця є частинкою національної культури, джерелом духовного розвитку і задоволення естетичних потреб людей. Прийміть щиру вдячність за вірне служіння мистецтву, невтомний творчий пошук і талант, за те, що збагачуєте українські традиції. Щиросердно бажаємо вам, шановні майстри пензля, невичерпної наснаги, нових цікавих ідей, щастя, здоров’я та добра.

ЗГУРІВЩИНА В ЖАЛОБІ

Минулих вихідних жителі Згурівщини схилили голови в жалобі – в зоні проведення АТО помер військовослужбовець Збройних Сил України Юрій Васильович Горовий, 1969 р.н., мобілізований у травні 2015 р. 2 жовтня в Луганській області зупинилося серце героя. Віддав життя ще один патріот, вірний син України. Це вже втретє згурівчани проводять в останню путь бійців АТО. Рідні, близькі, друзі, очільники району, духовенство, працівники райвійськкомату, громадськість району у суботу 3 жовтня з самого ранку зібралися у центрі Згурівки, щоб з почестями зустріти тіло земляка, який мужньо боронячи

нашу землю, захищав і свою родину, і кожного з нас, і українську державу. В 11.20 автомобіль з військової частини 0122, де проходив службу Ю.В.Горовий, в’їхав на центральну вулицю селища. Через живий коридор під тужливу “Пливе кача по Тисині…” пронесли домовину з тілом військовослужбовця. Люди клали живі квіти, з німим запитанням: “Коли ж нарешті все закінчиться, коли повернуться додому сини, чоловіки, батьки, кохані?”. У неділю опівдні, односельці, рідні, друзі, керівники села та району, громадськість зібралися біля скорботного батьківського будинку, щоб провести в останню путь Юрія Горового. Сумна процесія на чолі з Державним прапором України попрямувала до місцевої церкви, де священик Василь Прохорець смт Згурівка, Василь Богодєєв с.Стара Оржиця та Георгій Мусієнко відправили заупокійну службу. Поховали Юрія Горового на Аркадіївському кладовищі. Лариса МЕЛЬНИК.

КАДРОВІ ПРИЗНАЧЕННЯ

5 жовтня 2015 року на посаду головного лікаря Згурівської ЦРЛ призначено МОЦЮКА Василя Васильовича.

Нового керівника колективу Згурівської центральної районної лікарні представили голова райдержадміністрації В.М.Мозговий та його заступник Ю.Б.Малафій. Валерій Миколайович привітав Василя Васильовича з призначенням та подякував попередньому керівнику О.В.Задорожному за гідні напрацювання у медичній сфері району. БІОГРАФІЧНА ДОВІДКА Моцюк Василь Васильович народився 2 січня 1959 року у с.Мельники Камень-Каширського району Волинської області. Трудову діяльність розпочав у 1977 році акушером медпункту с.М.Мостицьке Камінь-Каширської ЦРЛ З 1977 по 1979 рік проходив службу в Збройних силах. Після демобілізації працював у медпункті с.Теклино Камінь-Каширської ЦРЛ. 1980-1986 р.р. – навчання у Київському медичному інституті. В 1986-1987 р.р. проходив інтернатуру в Білоцерківській міській лікарні. З 1987 по 1990 р.р. працює лікарем-ортопедом-травматологом у Згурівській центральній районній лікарні. 1990-1997 р.р.- обіймає посаду заступника головного лікаря по медичній частині ЦРЛ. Загальний стаж роботи 30 років, з них за спеціальністю – 28 З 1997- працює лікарем-ортопедом-травматологом у Згурівській центральній районній лікарні. Відзначений Подякою Міністерства охорони здоров’я у 2013 році.

ШАНОВНІ ЧОЛОВІКИ, ДОРОГІ ЗАХИСНИКИ УКРАЇНИ! Згурівська райдержадміністрація, районна рада щиро вітають вас з Днем захисника України. Це свято увібрало в  себе  багаті  і  славні  ратні  традиції, уособлює мужність і героїзм оборонців та визволителів рідної землі на всіх етапах її історії. Подвиг захисників України — це та велична правда історії, яку нікому і ніколи не вдасться спотворити і перекреслити.  Це  —  постійна  школа  виховання  молоді, взірець  реального,  дієвого  патріотизму  для  кожної  чесної людини і свідомого громадянина, наочне свідчення єдності всіх поколінь нашого народу.  Висловлюємо  вам  глибоку вдячність за мужність, звитягу та самовіддану працю в ім’я  миру  і  нашого  майбутнього. Нехай овіяне славою свято додасть нам енергії та оптимізму, прагнення примножувати свій внесок у зміцнення обороноздатності нашої держави. Зичимо вам та вашим родинам міцного здоров’я, натхнення та оптимізму, упевненості у власних силах, добробуту та благополуччя. ШАНОВНІ ВЕТЕРАНИ! Президія Згурівської районної ради ветеранів щиро вітає з Днем захисника Вітчизни солдатів Другої Світової війни, всіх, хто йшов до Перемоги, наближав її своєю доблестю на вогняних рубежах фронтів, самовідданою працею в тилу. Велика повага від ветеранів – мужнім і самовідданим жителям Згурівщини, які несуть сьогодні військову службу. Особливі слова подяки воїнам АТО, які нині захищають Батьківщину на Сході України. Нехай щира любов до Вітчизни, славетні бойові подвиги наших батьків та дідів, народна повага надихають вас на нові звершення у благородній справі служіння народу України. Бажаємо всім міцного здоров’я добра, впевненості у собі і своїй Вітчизні. ВИЇЗНИЙ ПРИЙОМ ГРОМАДЯН У СЕЛАХ Дата Час Назва Хто проводить прийом населеного пункту 12.10.2015 14.00 с. Нова Оржиця Ю.В.Клименко, перший заступник голови адміністрації 13.10.2015 14.00 с. Красне Ю.Б.Малафій, заступник голови адміністрації з гуманітарних питань 14.10.2015 14.00 с. Жовтневе В.М.Мозговий, голова адміністрації Прийом громадян проводитиметься в приміщеннях сільських рад УВАГА! ПРЯМА ЛІНІЯ! 14.10.2015 року з 10-00 до 12-00 за телефоном 5-15-46 на ваші питання відповідатиме Клименко Ю.В. – перший заступник голови адміністрації. ГРАФІК роботи прямих телефонних ліній у Київській обласній державній адміністрації за участю керівництва облдержадміністрації на жовтень 2015 року 1 Шандра В.М. голова обласної державної адміністрації 20 2 Парцхаладзе Перший заступник голови обласної державної 21 Л.Р. адміністрації 3 Корбан О.Б. Заступник голови обласної державної 15 адміністрації 4 Христюк Д.В. Заступник голови обласної державної 16 адміністрації Прямі телефонні лінії проводяться у приймальні громадян облдержадміністрації (каб. 36) з 10.00 до 12.00 год. Контактні телефони: 286-84-11, 286-10-06.


9 жовтня 2015 року

стор. 2 У РАЙДЕРЖАДМІНІСТРАЦІЇ

ВІДЗНАЧЕНІ КРАЩІ СЕЛА ПО БЛАГОУСТРОЮ 5 жовтня у великому залі Згурівської райдержадміністрації відбулася апаратна нарада, засідання, на якій розглядалось 7 питань, що стосувались звернень громадян, виконавської дисципліни, оздоровлення учасників АТО, здійснення соціального супроводу сімейних форм виховання, дітей-сиріт та дітей, які залишились без батьківського піклування, стану погашення позик на покриття тимчасових касових розривів місцевих бюджетів за 9 місяців, оформлення субсидій. Одне із питань, порядку денного, стосувалося благоустрою населених пунктів Згурівського району. Голова районної ради Є.О.Чубук

Очільники сільських, селищної рад - переможці конкурсу

та перший заступник голови районної державної адміністрації Ю.В.Клименко відмітили хорошу роботу всіх сільських рад, а кращих із кращих нагородили Грамотами. За рішенням комісії найошатнішим селом району є с.Черевки, друге місце по благоустрою дісталось смт Згурівка, третє розділили між собою Нова Олександрівка та Стара Оржиця. Інф «Панорами».

Я - ЖІНКА

КОЖНА ЖІНКА М О В О К Р Е М А П Л А Н Е ТА

Середовка, Стара Оржиця, Войкове… Географія населених пунктів різна, але їх об’єднало одне – тепла атмосфера в сільських клубах, де ве-

чірньої пори на засідання жіночого клубу зібралися активні учасниці. Середовка. Представники від ГО «Наталя» та газети «Панорама» завітали у Середовку з важливою місією: підтримати місцеве жіноцтво у створенні осередку жіночого клубу «Ніжна троянда». З першої хвилини присутні були налаштовані на позитив та гарне спілкування, тим більше, що поговорити було про що: сім’я, діти, господарство. Та найбільше часу було віддано пісні. Під акомпанемент О.А.Мандрики звучав і весняний мажор і осінній мінор. Час минув непомітно, учасники обговорили подальші зустрічі, щиро подякували організаторам, а також спонсору заходу – Василю Вікторовичу Цвику. Поїхали додому з піднесенням і взаємним бажанням на подальші нові зустрічі. Стара Оржиця. Ми завітали у це село у красиве свято – Віри, Надії Любові. Зустріч виявилася дивовижною і неповторною. Активно і дружно вітали нашу делегацію майже 50 чарівних жіночок. Здавалося, їхні посмішки витали в повітрі. Приємне чаювання та цікаве спілкування, веселі розмови, гарні спогади, пропозиції щодо подальших зустрічей, а також пісні та вірші – усе цього вечора було позитивним. З добром і відкритою душею зустріла нас сільський голова Л.С.Коваль, яка підтримала створення важливого проекту

і пообіцяла всіляку підтримку. Теплі слова на адресу громадської організації «Наталя» прозвучали від Н.І.Дзеби, яка багато років співпрацює з громадською організацією і завжди отримувала підтримку як від Н.Г.Хоменко, так і депутата обласної ради В.В.Цвика. Ніна Іванівна подякувала не лише за свято, а й необхідну допомогу, яку під час складного періоду відчула її родина. Вечір закінчився швидко, до пізньої ночі нам дякували за візит і планували нові зустрічі. Якби не складалося життя, як добре, що жінки завжди залишаються жінками. Войкове. Незважаючи на те, що гаряча пора для кожної господині, залишилося так мало теплих днів, щоб впорядкувати все на городі, все ж, коли жінки Войкове та Софіївки отримали запро-

шення завітати на чергову зустріч, вони знайшли час, щоб розділити радість спілкування. На перший погляд може здатися, що наші зустрічі проходять одноманітно, втім, це зовсім не так. Теж були вірші, гуморески, і, звичайно, пісні під акомпанемент неперевершеного віртуоза Олександра Мандрики. Запропонована ідея створення жіночого клубу була підтримана. З попередніх звітів про подальші зустрічі, які були надруковані в районці, учасниці с.Войкове запропонували нові ідеї, майже визначилися лідери, які будуть представляти місцевий осередок. Підняв настрій і подарунок від В.В.Цвика – електрочайник. Хоча жителі Войково до цих пір пам’ятають подарунки від Василя Вікторовича і добрі справи, зроблені ним. Як влучно і щиро сказала одна із жінок: «Там, де проходить Василь Вікторович Цвик, там завжди лишається добрий слід»». Щоразу, повертаючись додому з чергової зустрічі, стає зрозумілим, що наш проект виявився дуже потрібним людям і ми хочемо побажати всім добра і отримувати задоволення від життя. Наталія ХОМЕНКО.

ЛЮДИ ТВОЇ, ЗГУРІВЩИНО!

РАЗОМ МИ ЗМОЖЕМО ПРОСЛАВИТИ НАШ КРАЙ Сьогодні представниці так званої «слабкої статі»

активно прагнуть брати участь у всіх процесах сучасного, дуже бурхливого і ритмічного життя, займаючи пости лідерів. Якщо дотепер успіх жінки у політиці, мистецтві, бізнесі або в освіті розглядався як виняток із правил, то швидкість, з якою жінки сьогодні просуваються вгору, говорить про те, що вони готові брати на себе відповідальність і сміливість вирішувати всі питання та успішно їх реалізовувати. Рис цілеспрямованості, впевненості уособлює в собі Тетяна Вадимівна Вовк, жителька села Войкове, яка народилася 11 листопада 1974 року в селі Мала Березанка. Батьки Вадим Михайлович та Раїса Георгіївна із самого дитинства у дівчинки виховували любов до родини, до Батьківщини. Навчалась Тетяна у сільській школі. Відповідальність та наполегливість допомогли їй не лише вступити до Ржищівського будівельного технікуму, а й завершити навчання з відзнакою за спеціальністю технік-технолог громадських та промислових будівель. Трудову діяльність розпочала із Войківської сільської лікарні, де 2 роки працювала працівником кухні. Наступні три роки працювала соціальним працівником у селі Войково. Згодом перейшла на посаду завідувача пекарні Войківського КСП. З 2006 року депутатський корпус Войківської сільської ради обрав Т.В.Вовк секретарем сільської ради. Паралельно із роботою, Т.В.Вовк заочно навчається в академії муніципального управління, де здобуває спеціальність юриста, правознавця. Тут же і отримала «звання» магістра державної служби. З 2012 року обіймає посаду завідувача Згурівського районного сектору Управління державної міграційної служби України в Київській області. Тетяна Вовк користується авторитетом у своїх колег. Її характеризують як вимогливого керівника, в той же час і справедливого, цілеспрямованого, а паралельно із цим і розважливого. Тетяна Вадимівна ніколи не стояла осторонь питань с. Войкового та односельців, у якому проживає, тому зареєструвалась кандидатом у депутати Згурівської районної ради від політичної партії «Наш край». ЗВЕРНЕННЯ ДО ГРОМАДЯН Т.В.ВОВК Зараз ми обираємо депутатів, що будуть представляти наші інтереси в сільській, районній,обласній раді. Місцеве самоврядування, згідно закону, це - гарантоване державою право та реальна здатність територіальної громади вирішувати питання місцевого значення в межах Конституції і законів України. Спроможність вирішення цих місцевих питань залежить від того, хто прийде до влади та буде представляти інтереси громади. І тут необхідно зробити правильний вибір,а саме не помилитись в виборі. Моє життєве кредо – честь, законність, справедливість, порядність,відповідальність, цілеспрямованість, ініціативність, професіоналізм. У моїй роботі головним орієнтиром є люди, їх благополуччя й захищеність тому моя мета: підвищення добробуту населення, захист його прав та інтересів; реалізація пріоритетів у соціальній сфері, розроблення та втілення в життя програми: діти – наше багатство, допоможи ближньому, підтримка незахищених верств населення. Обіцяю віддано працювати на користь громади, не шкодуючи ні сил ні часу. Разом ми зможемо прославити наш край. Сподіваюсь на Вашу підтримку.

ЩАСЛИВИЙ ТОЙ, ХТО ЗНАЙШОВ СВОЄ ПОКЛИКАННЯ

Одні шукають справу свого життя ледь не все життя, іншим - випадково приходить в голову ідея, що стає для них всім. Саме так сталося з Сергієм Миколайовичем Твердохлібом, нині приватним підприємцем, якого шанують і поважають земляки. Народився Сергій Миколайович у невеличкому селі Олександринівка у родині простих трудівників. Батько – Микола Степанович, все життя працював у колгоспі механізатором, а мама, Марія Павлівна, бібліотекарем. Коли щедрий лелека приніс до господи Твердохлібів синочка Сергійка, у сім»ї вже підростала старша донечка Світлана. Швидко минули дитячі літа, ось вже й до Збройних сил колишнього СРСР провели юнака. Служив Сергій у військах протиповітряної оборони у Санкт-Петербурзі. –Коли прибув у частину, то місто ще мало назву Ленінград. Тож, я навіть брав участь у голосуванні про перейменування «північної столиці» Російської Федерації, - пригадує Сергій Миколайович. Демобілізувавшись, у 1990 році вирішив вступати на заочне відділення Національного аграрного університету (нині Націона́льний університе́т біоресу́рсів і природокористува́ння Украї́ни), на факультет «Електрифікація та автоматизація сільського господарства», який закінчив, здобувши вищу освіту. Трудова біографія чоловіка досить обширна. Спочатку працював інженером-програмістом Згурівського відділення Ощадбанку. Потім економістом відділу продажу Баришівського РЕМ. В 2005 році в Згурівці почали будівництво підприємства з виробництва матеріалів для покрівель та фасадів ТОВ «Прушиньскі». В його будівництві з найперших днів і введенні в експлуатацію брав участь і С.М.Твердохліб. Згодом доля привела Сергія Миколайовича на сільськогосподарську ниву – у СТОВ «Урожай», де він обіймав посаду головного інженера товариства. А після того – в Згурівській школі-інтернаті працював заступником директора. -Але робота, хоч і при достойній заробітній платі, не приносила задоволення. Адже, коли на роботу йдеш без настрою, то й віддачі відповідної не буде, навіть за гроші. Отож, зважився розпочати власну справу. У 2009 році відкрив у своєму рідному селі цех по виготовленню якісної, живої соняшникової та рижієвої олії, - говорить С.М.Твердохліб. З огляду на теперішні ціни, пересічним громадянам вигідніше посіяти соняшник чи рижій та переробити на олію, аніж купувати її в магазині. Та не тільки приватники везуть сировину на переробку. Фермери також, аби розрахуватися з працівниками, пайовиками, переробляють насіння у приватній олійниці. Сергій Миколайович сам, без залучення найманих працівників, обробляє батьківські паї. Цього року землю засівав олійними культурами, окрім того ще й купує насіння для переробки. Багато готової олії збуває в столиці. Рижійову олію, виготовлену цьогоріч з власного насіння, закупила фітоаптека в Запорізькій області. Відчувається, що власна справа таки приносить підприємцеві не лише матеріальне, а й моральне задоволення. З неприхованою радістю і гордістю Сергій Миколайович говорить про свого дванадцятирічного сина Ярослава. Минулого літа хлопчик працював поряд з батьком у полі на всіх видах техніки. Достойна зміна підростає. А старшенька донька Яна, більше допомагає по господарству мамі, Світлані Леонідівні. На рахунку С.М.Твердохліба чимало благодійних справ. З перших днів конфлікту на Сході України Сергій Миколайович передавав до Красненської сільської ради продукти харчування для воїнів АТО, особисто возив до пункту збору та перепідготовки військовозобов’язаних у Броварський район. Для чоловіка це є святим обов’язком справжнього громадянина. Дбає підприємець і про благоустрій свого села. Коли проводилось вуличне освітлення Олександринівки, допомагав коштами. Сьогодні багато хто сприймає благодійність як корисне для підтримки іміджу, але досить нудне зобов’язання. Проте, саме там, де є співчуття до чужої біди і бажання змінити світ на краще, і починається справжня благодійність. Саме таким, на мою думку і є С.М.Твердохліб. Цього року, аби мати можливість більше допомогти своїм землякам ще й на законодавчому рівні, як людина, котрій небайдуже майбутнє рідного краю, який турбується і про сьогодення, і має перспективи на завтрашній день, Сергій Миколайович вирішив балотуватися до Згурівської районної ради за поданням районної організації політичної партії «НАШ КРАЙ». Сподіваюсь, що виборці підтримають свого земляка. Олена ЗАДЕРЕЦЬКА.


9 жовтня 2015 року

стор. 3 ВІДЛУННЯ СВЯТА

СТАРООРЖИЧАНИ СВЯТКУВАЛИ ДЕНЬ СЕЛА З ЛЮБОВ’Ю ТА ЩИРИМ УКРАЇНСЬКИМ СЕРЦЕМ (Початок на 1 стор.) Тепле осіннє сонечко, хороший настрій, ароматний запах смаженого поросяти так і кликав усіх старооржичан на святкування Дня села, яке проходило на сільському стадіоні, де з самого обіду лунала музика. Розважальна програма святкового дійства була пронизана справжнім українським колоритом: веселими народними та сучасними піснями, віршами, жартами, спортивними розвагами, лотереєю, щедрим гостинним столом зі смачними наїдками та справжніми шедеврами кулінарії. Але про все по порядку. Пообіді до святково прибраної сцени сходились цілими родинами. Не лише старооржичани прийшли на святкування, а й жителі сусідніх сіл. Серед відвідувачів люди, чиї життя так чи інакше переплітались зі Старою Оржицею. Особливо приємно відзначити те, що на захід завітало багато молоді, а це означає, що село живе, розростається, поповнюється. Справжньою гордістю цього мальовничого населеного пункту є Народний вокальний жіночий ансамбль «Оржичаночка» (художній керівник Володимир Петрович Кутєпов), які піснями «Україні» та «Село моє» відкрили святкове дійство та під щирі оплески глядачів налаштувли всіх присутніх на веселе святкове дійство. Так складається життя, що хтось із людей сміється та радіє, а хтось у той же час омивається сльозами від горя та печалі, від втрати. Село, як справжня родина, де разом переживають усі біди та радощі. Так старооржицька громада, шануючи всі вікові традиції, хвилиною мовчання пом’янула героїв усіх часів, хто віддав свої життя за сьогодення, а сам став навіки обеліском, пам’ятником народному подвигові. На велелюдне свято завітало чимало гостей – депутат обласної ради В.В.Цвик, голова Згурівської районної державної адміністрації В.М.Мозговий, голова районної ради Є.О.Чубук, депутат районної ради, директор із рослинництва СП ТОВ «Нива Переяславщини» С.Г.Кошіль та депутат районної ради, головний інженер СП ТОВ «Нива Переяславщини» О.І.Гончаренко. Вітаючи всіх присутніх зі свя-

том, почесні гості наголосили на тому, що такі свята мають велике значення, адже на них підбиваються підсумки роботи, вшановуються односельці, успішною працею яких творилась і твориться сучасна історія села. Та яке ж свято без подарунків. Новенький принтер сільській громаді подарував Василь Вікторович, наголошуючи на тому, що ця річ слугуватиме селянам для полегшення оформлення документації. У народі говорять, де міцне господарство, там і село живе. Свою діяльність СП ТОВ «Нива Переяславщини» на Згурівщині розпочала саме із цього села, тому керівники товариства завжди йшли назустріч своїм пайовикам і ніколи не закривали очі на проблеми громади. Ще одним плечем опори для старооржичан є депутат районної ради В.І.Кудрявський, який зі свого боку теж дбає про односельців. «Завдяки їхній підтримці село живе та планує на перспективу», - саме на цьому у своєму виступі наголосила сільський голова Л.С.Коваль, вручивши Станіславу Григоровичу, Олександру Івановичу запашний коровай та Подяки за небайдуже ставлення до своїх земляків. Любов Сергіївна, як справжній господар села зауважила, що день села – це хвилююча подія для його мешканців. Це свято є даниною пам’яті земляків, які впродовж багатьох років дбали про розвиток рідного села і заповіли нинішньому поколінню берегти напрацьовані здобутки та зміцнювати їх своєю щоденною працею. Люди - найдорожчий скарб села Громада з ними пишно розцвіла Як же наших прізвищ гарних не назвати, Як же щирим словом їх не привітати. З такими словами, ведучі на святкову сцену припрошували найвизначніших оржичан, котрі своїми здобутками примножують славу селу, району та всій Україні. Серед нагороджених депутат сільської ради С.М.Дуброва, член виконкому ІV, V, VI скликань Старооржицької сільської ради С.І.Кудрявський, учасники шахових змагань В.А.Козак, І.Ф.Молодий та учасники футбольної команди «Оржиця». Подяками Староржицької сільської ради нагороджені учасники АТО Олексій Норець, Сергій Медуниця.

Запашний коровай для гостей свята

Серед глядачів - наймудріші

Подарунок багатодітній матері

За останній рік одна із найколоритніших громад району поповнилась на 5 малюків. Наймолодшу жительку села Вітер Таню Юріївну вітали піснею від Віки Степанюк та подарунком. Не оминули увагою батьків, які щедро дарували тепло своїм дітям. Побажання терпіння, наснаги та здоров’я линули на адресу багатодітних сімей. На сцені оплесками вітали сім’ю Микосянчиків, які в повазі та взаєморозумінні народили та «ставлять на ноги» чотирьох своїх дітлахів. Музичне вітання всім матерям та батькам подарувала Анастасія Співак. Віншували піснями та поздоровленнями пари, які цьогоріч стали на весільний рушник. На заході також родини, які багато років живуть у парі в мирі, любові та взаєморозумінні. Щиро оплесками та подарунком вітали родину Кудрявських. Іван Микитович та Марія Мусіївна разом прожили більше 50 років: виховали діточок, діждалися внуків, правнуків. Вже сталою традицією на Дні села вітати найстаріших та наймудріших жителів. Цього року поздоровленням увінчана Федора Олексіївна Молода. Своїми виступами впродовж усього свята дивували талановиті співочі жіночки із колективу «Оржичаночка», які виконували і гумористичні, і ліричні, і українські народні пісні. Активну участь у святковому концерті взяла молодь – скарб села: Таня Березньова, Оксана Петя, Артем Турчин та Анастасія Співак, танцювальний колектив «Барви». 3 жовтня вся Україна святкувала День Учителя. Всю педагогічну родину села від імені усієї громади вітали ведучі та адресували музичне поздоровлення від сільського ансамблю. Наприкінці, прозвучала заключна пісня «Рідня» у виконанні всіх учасників заходу, яким сільський голова Л.С.Коваль вручила подарунок, квіти та щирі слова подяки за організацію свята та участь в урочистому дійстві. Під шумні овації глядачів, талановиті місцеві артисти залишили сцену, лишивши гарний настрій усім присутнім . Хочеться, щоб над Старою Оржицею завжди «пісня линула над селом, і колосились ниви, комори повнились добром і були всі ща-

сливі…». Ось тут здається і все, аж ні – святкова лотерея. Серед призів господарський інвентар, посуд, канцелярія та інші дрібнички, а головний приз - порося. 150 щасливчиків отримали подарунки від розіграшу. Поки на сцені йшов розіграш, на футбольному полі свої розваги – футбольний матч між Малою Березанкою та командою зі Старої Оржиці. Вболівальників зібралось не менше, аніж біля святкової сцени. Під вечір смачненьке смажене порося від СП ТОВ «Нива Переяславщини» розрізали мов святковий торт, і всі корінні жителі села, гості свята мали змогу покуштувати смачненького м’яса та інших наїдків у хорошій компанії односельців. Вже й сонце зайшло, а люди ще довго обговорювали цей день, який для всіх був наповнений лише хорошими подіями та переживаннями, бо всі добре повеселились, потанцювали, поспілкувались, порозважались. Свято вдалось на славу, бо організоване з любов’ю - від щирої української душі. Ольга Ейзембрук.

Громаду села вітає обласний депутат В.В.Цвик

Хвилина мовчання

Спортінвентар для футбольної команди

Найменша жителька села Т.Вітер із мамою

Знаний шахіст

Нагороди для активних

Діти - майбутнє України


9 жовтня 2015 року

стор. 4 ВИБОРИ 2015

АГРАРНА ПАРТІЯ ЙДЕ НА ВИБОРИ!

лом, в Україні на території сільських та селищних рад проживає 16,8 млн. людей.Це представники практично всіх прошарків населення.Серед них є: пенсіонери, вчителі, лікарі, господарі – одноосібники, просто мешканці села, а також – малі та середні підприємці, фермери й великі виробники. Життя усіх цих категорій людей, їхній добробут прямо залежить від розвитку аграрного сектору. Працює економіка у селі – є робочі місця, є надходження до бюджету, є забезпечена соціальна сфера. Коли економіка не працює, село вимирає… Україна є однією з найбагатших країн у світі за кількістю корисних копалин, площами родючих земель, чисельністю освічених і працьовитих людей. Перший в виборчому списку Проте на сьогодні ми – одна з Гавриленко Григорій Олександрович.найбідніших націй у світі. Село Аграрна партія України представвимирає. Молодь змушена їхати в ляє передусім інтереси людей,які міста і погоджуватися на будь – яку проживають у сільській місцевості,не низькооплачувану роботу. великих містечках і селищах. Зага-

Причина в тому, що досі мешканці села не мали великого представництва у місцевій і центральній владі. Тому більшість законів, які диктують, як нам жити, приймаються без нашої участі. Це не правильно. Аграрна партія України прагне створення сильного політичного представництва тих людей, які проживають у сільській місцевості та невеликих містах. Наші стратегічні цілі прості і зрозумілі : зберегти село, осередок традиційних і моральних цінностей українського народу. Від цього залежить, у якій країні будуть жити наші діти і онуки. У минулі роки бездержавності Україна виживала за рахунок глибоких культурних та ментальних традицій, що проявилися у повазі до батьків, землі, праці. Скористатися шансом і відродити економіку України на основі аграрного сектору, який зараз є найсильнішим у господарстві країни. Зробити так, щоб від цих переваг виграв кожен мешканець сільської місцевості невеликого міста. Щоб люди отри-

мали гідний дохід від своєї роботи чи здачі в оренду земельного наділу. Щоб господарі могли ефективного господарювати, а держава була їм партнером а не ворогом. Повернути владу до народу щоб громада і кожен її учасник спільно могли впливати на владні рішення, від яких залежить їхнє життя. Люди повинні вирішувати, як витрачаються їхні кошти, зібрані у вигляді податків. Люди повинні вирішувати, які мають об’єднуватися територіальні громади. Люди повинні вирішувати, чи потрібна їм школа у селі. Це традиційно для українців. Життя мільйонів не повинно залежати від розчерку пера однієї особи, як це часто відбувається зараз. Коли не вирішуємо ми, то вирішують за нас. У цьому мали змогу переконатися всі протягом останніх років, коли приймалися бездумні податкові зміни, спаровані проти сільгоспвиробника, коли скорочували кількість початкових шкіл, закладів культури, фельдшерсько– акушерських пунктів. В результаті люди втрачали ро-

боту. Сім’ї – годувальників. Молодь – перспективу заробити і жити у себе дома, не йдучи за тисячі кілометрів, щоб мати змогу утримувати свою сім’ю. Якщо не станемо активними і не почнемо цікавитися політикою, то й далі будуть вирішувати за нас, як продавати землю і скільки платити, як ділити і об’єднувати територіальні громади, який рівень освіти давати нашім дітям. Активна громада – це добробут кожного! Згурівська районна партійна організація Аграрної партії України об’єднала навколо себе чесних і порядних людей, які працюють заради добробуту Згурівщини. У нас є чудові люди,які довели свою професійність. «Відродимо село – збережемо країну», - саме з таким гаслом кожен з нас йде кандидатом в депутати в Згурівську районну раду. Йдемо на вибори не самі, а єдиною командою однодумців. Не будемо сьогодні давати пустих обіцянок, щоб забути про них після виборів. Життя навчило кожного з нас бути чесними, шанувати і цінувати людей.

Виборчий округ № 4 смт Згурівка Івченко Олександр Миколайович

Виборчий округ № 5 Червоний відділок Мироненко Юлія Анатоліївна

Виборчий округ № 6 с. Леніне Гусинський Володимир Дмитрович

Виборчий округ № 7 с. Аркадіївка, с. Терлещина Незгода Євген Вікторович

Виборчий округ № 9 с. Великий Крупіль. с. Малий Крупіль Очколяс Сергій Григорович

Виборчий округ № 10 с. Войково, с. Софіївка Тарасенко Наталія Миколаївна

Виборчий округ № 11 с. Вишневе, с. Жовтневе, с. Гречана Гребля Ходаківська Лідія Василівна

Виборчий округ № 12 с. Жуківка Ващенко Валентин Юрійович

Виборчий округ № 13 с. Красне, с. Олександринівка Бурдело Наталія Григорівна

Виборчий округ № 15 с. Мала Березанка Кам’янецька Наталія Володимирівна

Виборчий округ №16 с. Мала Супоївка Винник Олексій Іванович

Виборчий округ № 17 с. Нова Олександрівка Рудь Костянтин Іванович

Виборчий округ № 18 с. Нова Оржиця Недобор Валентина Василівна

Виборчий округ № 19 с. Пасківщина Даник Анатолій Іванович

Виборчий округ № 21 с. Середовка, с. Олексіївка Волковський Григорій Іванович

Виборчий округ № 22 с. Стара Оржиця Панченко Олександр Григорович

Виборчий округ № 23 с. Турівка, Іллінське, с. Урсалівка Опарко Ніна Петрівна

Виборчий округ № 24 с. Усівка Рибінська Ірина Іванівна

Виборчий округ № 25 с. Виборчий округ № 26 Черевки Костюк с. Шевченкове Мартишко Галина Іванівна Сергій Іванович Друкується на правах політичної реклами

Виборчий округ № 3 смт Згурівка Бойко Віктор Анатолійович

Виборчий округ № 8 с. Безуглівка, с.Свобода Бондаренко Володимир Олександрович

с.

Виборчий округ № 14 Лизогубова Слобода Єфіменко Володимир Едуардович

Виборчий округ № 20 с. Право Жовтня, с. Горбачівка, с. Пайки Пархоменко Микола Васильович


9 жовтня 2015 року

стор. 5

ПОВІДОМЛЕННЯ КАНДИДАТИ НА ПОСАДУ Відповідно до частини другої статті 41 пункт 8 Закону України «Про місцеві вибоСІЛЬСЬКОГО ГОЛОВИ ри» та згідно Постанови №21 від 6 жовтня Згурівської районної виборчої комісії з С. БЕЗУГЛІВКА виборчого списку виключено кандидата в 1.Теслюк Микола Володимирович, освіта депутати Івченка Юрія Володимировича, середня спеціальна, працює на посаді сільвисунутого Згурівською районною політичського голови. ною організацією «НАШ КРАЙ». З РЕДАКЦІЙНОЇ СКРИНЬКИ

Я завжди турбувалась та й нині турбуюсь про розвиток та надбання Згурівщини, переймаюсь проблемами, надбаннями, планами на майбутнє. Нині посаду голови райдержадміністрації займає В.М.Мозговий. Валерій Миколайович за п’ять місяців свого головування на Згурівщині зробив багато хорошого для розвитку району. Я від щирої душі хочу подякувати очільнику району за небайдуже ставлення до односельців, за організоване свято День району, за те що ніколи не оминає увагою ні молодь, ні старше покоління. На увагу заслуговує й колишній голова Згурівської РДА С.С.Кузьмич, який за останні 2 роки проявив себе як добросовісний волонтер, адже неодноразово, наражаючись на небезпеку, доставляв багаж, посилки для воїнів-побратимів у найгарячіші точки війни на сході України. З таким надійним тилом не страшні ніякі перепони, війни чи інші негаразди. Валерію Миколайовичу та Степану Степановичу, від себе особисто хочу подякувати за активну життєву позицію та наголосити на тому, що лише такі хороші та чуйні люди мають бути на керівних посадах району, адже несуть за собою лише хороші справи та світлу перспективу. Ліда ДУДЧЕНКО, жителька Згурівки

ВІКНА

МЕТАЛОПЛАСТИКОВІ від 560 грн./м2, ДВЕРІ вхідні та міжкімнатні, ЖАЛЮЗІ всіх типів та ролети, секційні ворота, душові кабіни, газові колонки, БОЙЛЕРИ, ПРОФНАСТИЛ, ЛАМІНАТ, МЕТАЛОЧЕРЕПИЦЯ, ВОДОСТІЧНІ СИСТЕМИ, САЙДИНГ (можлива оплата через банк), РОЗСТРОЧКА. ПІЛЬГОВИКАМ ДОДАТКОВІ ЗНИЖКИ. Адреса: смт Згурівка, селищна рада, 2 поверх. Тел.: 096-824-58-63. Працює державна програма повернення коштів.

КАНДИДАТИ В ДЕПУТАТИ ДО БЕЗУГЛІВСЬКОЇ СІЛЬСЬКОЇ РАДИ

1.ово № 1 Кириленко Віктор Григорович. 2.ово №2 Загородський Станіслав Віталійович. 3.ово № 3 Анатієнко Надія Олександрівна. 4.ово № 4 Горб Світлана Іванівна. 5.ово № 5 Горбатко Микола Миколайович. 6.ово№ 6 Данилюк Валентин Миколайович. 7.ово № 7 Приходько Микола Миколайович. 8.ово № 8 Приходько Валентин Васильович. 9.ово № 9 Рева Василь Григорович. 10.ово № 10 Ніколаєнко Тетяна Олексіївна 11.ово №11 Труба Наталія Василівна. 12. ово № 12 Голод Олексій Борисович.

ВІДКРИТТЯ ПОЛІТИЧНОЇ ПАРТІЇ “УНА-УНСО”

25 вересня 2015 р. Згурівським районним міністерством юстиції було зареєстровано Згурівський осередок Політичну партію “УНА-УНСО”. Вкотре не словами, а діями доведено, що варті звання українських націоналістів. Справ багато. Ворогів – не менше. Сніжана Анатоліївна КАДІНА, керівник Згурівського осередку районної Політичної партії “УНА-УНСО”.

Втрачене свідоцтво про право власності на житловий будинок в с. Черевки вул. Українська, 24 на ім’я Чиженко Леонід Олександрович, вважати недійсним. Втрачений студентський квиток №5169305000103928 виданий на ім’я Удовенко Дмитро Сергійович Київським технікумом готельного господарства, вважати недійсним.

Підприємство ТОВ «ВК АЛЬТЕРНАТИВНЕ ТЕПЛО» ПОВІДОМЛЯЄ про те, що буде вирбляти та поставляти теплову енергію по ціні 1395грн.20 коп.за 1 Гкал. в закладах освіти: Войківський НВК, Новоолександрівський НВК, Усівський НВК Згурівського району.

ЧИЩЕННЯ КОЛОДЯЗІВ

Чистимо та підкопуємо колодязі будь якої складності. Встановлюємо кільця та зруби. Працюємо без могоричів та підсобних працівників. Тел..: 097-493-86-21, 095-412-18-98.

Зіронько наша! Теплим промінням світи! Ти така неповторно прекрасна, і любимо тебе ми завжди. Хай буде життя твоє схоже на казку, хай Бог тобі все, що ти хочеш дає, хай буде для тебе ніжність і ласка, а ми дякуємо долі, що ти у нас є! Ці ніжні вітання – тобі, нашій ясній зіроньці, наймилішій, найдобрішій, щирій, любій, чарівній донечці, люблячій, красивій сестричці ЛОЙЧИЦЬ ВІКТОРІЇ з с. Пасківщина з нагоди квітучого 10-річчя, яке вона святкує 10 жовтня З великою батьківською любов’ю і гордістю милуємося, як зростає наша дівчинка – мила, добра, слухняна, працелюбна, душевна. Хочеться, щоб і надалі ти залишалась такою і Бог оберігав твої стежинки. Неповторних десять років виповнилося тобі, як великих десять кроків у прекрасному житті. Щастя, радість і здоров’я хай дарує сонечко із неба, перших успіх хай крокує поряд біля тебе. Хай кожен день буде, як свято, й чарує всіх твоя краса! Люблячі тато, мама, братики Діма і Андрійко.

БУРІННЯ СВЕРДЛОВИН УСТАНОВКА водопровідних систем. ЧИСТКА КОЛОДЯЗІВ, копання каналізацій, БЕТОННІ КІЛЬЦЯ.

СВЕРДЛОВИНИ ПІД КЛЮЧ.

Довідки за телефоном: 099-93-12-263.

ВІКНА, ДВЕРІ, вхідні

ДВЕРІ будь-якого розміру. ЖАЛЮЗІ, РОЛЕТИ, ЛАМІНАТ. ТЦ “Краплина”. Тел.: 097-337-5046, 050-076-84-00. Віктор. ГАРАЖІ МЕТАЛЕВІ ГАРАНТІЯ 3 РОКИ WWW.METGAR.COM.UA Тел.: 097-447-32-32 050-998-22-24

ТОРКАЄ ПАМ’ЯТЬ БОЛІСНУ СТРУНУ

Смерть не питає нас, чи любимо , чи ні, смерть забирає найрідніших без розбору. Зникають душі рідних в далині - Всевишній кличе їх до свого порогу. 12 жовтня обірвалася життєва стежина нашого рідненького, дорогенького, доброго, щирого брата та дядечка

СЕМЕНЮКА ЛЕОНІДА ВАСИЛЬОВИЧА

(21.09.1940-12.10.2014 р.р.) з с. Жовтневе Немає ніяких слів, щоб висловити те горе і тугу, від яких плачуть наші серця. Чим більше минає часу, тим більше нам не вистачає його доброти, ніжності і поради. Скільки житимемо, будемо пам’ятати тебе, рідненький. Минає вже рік, а тебе немає. І котиться непрохана сльоза. Чого так рано ти пішов? Чого ж бо доля невблаганна? Ну як же нам це горе пережить? Чим рану в серці загасить? Спи спокійно, нехай Бог дарує Царство Небесне, земля буде пухом. Вічна пам’ять. Хто знав і пам’ятає нашого Леоніда Васильовича пом’яніть його разом з нами. У глибокій скорботі сім’ї Пономаренків, Семенюків. Висловлюємо щирі співчуття власнику магазинів ПП Герелес Анатолію Миколайовичу Герелесу та його сім’ї, з приводу тяжкої непоправної втрати – смерті ріднесенької, дорогої, люблячої матусі Віри Олександрівни, наставника і порадника. Вічна пам’ять покійній, хай земля їй буде пухом! З глибоким сумом колективи магазинів ПП “Герелес”.

МЛИН с. Право Жовтня Згурівського району приймає зерно пшениці на помол. РЕАЛІЗОВУЄМО БОРОШНО 1-го та вищого сорту і висівку по цінах виробника субота, неділя – вихідні дні. Додаткова інформація по тел.: (04570)5-57-12, 050-245-45-88.

ВИКОНУЄМО РЕМОНТНОБУДІВЕЛЬНІ РОБОТИ. ДОСТАВКА піску і щебеню більше 5 т. Тел.: 096-952-81-64.

ЧИСТКА КОЛОДЯЗІВ.

Тел.: 098-263-71-47, 063889-25-39, 050-691-85-01.

ПОРЯДНІ ЛЮДИ ЗНІМУТЬ КВАРТИРУ чи будинок в с. Аркадіївка. Поряднісмть та оплату гарантуємо. Тел.:097-75-04-179, 097-142-16-20, Оксана.

КУПЛЮ ВІДХОДИ сої, половинки, четвертинки. Дорогого. Тел.: 063-73-75-778, Ніна. СУШКА ТА ОЧИСТКА СОЇ, кукурудзи, зерна 100 т. – доба. Низькі ціни. Доставка с. Аркадіївка. Тел.: 099-555-20-12, 068-513-38-88, Олег. Втрачений державний акт на право власності на земельну ділянку для будівництва та обслуговування житлового будинку площа 0,25 га серія ЯЕ №809021 на ім’я Чиженко Леонід Олександрович, вважати недійсним.

Яготинський ковбасний цех ЗАКУПОВУЄ ЖИВОЮ ВАГОЮ та м’ясом ВРХ, коні, кнурі лежачі, проблемні. Цілодобово. Тел.: 093-130-40-00, 097-570-21-24.

ВТО “Моноліт” реалізує ТВЕРДОПАЛИВНІ КОТЛИ чугунні та металеві від виробників Турції, Європи, України. ПАЛИВНІ БРИКЕТИ ПІДПРИЄМСТВО ЗАКУПОВУЄ “NESTRO” з дуба та сосни. Фасовані. Доставка ДОРОГО, корівок, коней. Цілодобово. м. Березань, вул. Маяковського, 48. Тел.: 063-621-37-70, 095-10-832-10, Тел.: 050-230-24-36. 098-992-03-70.

ТОВ “КМТК” С. СУПОЇВКА ПОТРІБНІ водії категорії С, С1, технолог, забивачі худоби, інженер, холодильщик, електрик, зав виробництвом, майстер-обліковець. Тел.:067-324-01-70. ПРОДАЄТЬСЯ БУДИНОК в смт Згурівка по вул. Чкалова, 65 м2, є погріб, сарай, літня кухня, гараж, опалення газове та пічне. Ціна договірна. Тел.: 063-203-87-53.

Закуповуємо ВРХ, свині, телята, кнурі, кози. Тел.: 093-659-69-09.

ЗАКУПОВУЄМО корови, коні та молодняк ВРХ.

При невідкладних ситуаціях збуту виїзд терміново, цілодобово. Тел.:067-769-15-52, 045753-72-92. ПРОДАЄТЬСЯ ГАЗИФІКОВАНИЙ БУДИНОК (85 м2) в центрі смт Згурівка по вул.Ватутіна 34. У будинку є дві плити, літня кухня, гараж, погріб, сад, колодязь у дворі, весь участок 0,17 га. Ціна за домовленістю. Тел.: 063-456-28-75. Втрачені водійські права категорій А,В,С, серія ВВТ № 064527, видані 1.08.2013 року Баришівським МРЕВ на ім’я Шипко Євгеній Сергійович, вважати недійсними. Втрачене посвідчення учасника бойових дій, серія АА № 321455, видане на ім’я Усик Хільдегард-Едіт д.Міхаеліо, видане 8 травня 1998 р. Згурівським РВК Київської області, вважати недійсним. ТЕРМІНОВО ПРОДАЄТЬСЯ САДИБА 0,19 га смт. Згурівка, вул.Кирія навпроти зона відпочинку, ліс і став, 29/1. Газ до плити, опалення електричне, пічне, погріб, сарай. Ціна договірна. Зв.за тел.:099-160-04-81, 093-586-34-23. Втрачені свідоцтво про право власності на житло, видане Згурівським ККП від 23 квітня 1997 року та технічний паспорт на квартиру на ім’я Шкарупіла Олена Григорівна 1/3, Шкарупілий Леонід Степанович 1/3, Шкарупіла Любов Леонідівна 1/3, вважати недійсними. Втрачене посвідчення учасника бойових дій, серія АА № 338557, видане 31.01.2014 р. Згурівським райвійськкоматом на ім’я Гойник Олег Валерійович, житель с. Войково, вважати недійсним.

ЧИСТИМО КОЛОДЯЗІ механічним способом до твердого дна без підсобних працівників. Тел.: 096-52-58586, 066-44-79-283. КУПЛЮ КНУРІВ, НУТРЯКІВ, КОРІВ, КОНЕЙ, КІЗ, ТЕЛЯТ. Можливий доріз туші. Тел.: 050-937-87-31, 096-36977-17.

Підприємству на постійну роботу ПОТРІБНІ ВОДІЇ категорії «Е» та механік. Тел.: 050-410-53-59 СУПУТНИКОВЕ ТБ Налаштування супутникових систем. Гарантійне та післягарантійне обслуговування. Тел.: 093-337-03-18, 068-801-48-65.


9 жовтня 2015 року Згурівська районна рада адресує найкращі привітання депутатам ради з нагоди днів народження АФА-

НАСЕНКУ ВІКТОРУ МИКОЛАЙОВИЧУ 7.10 та МОТУЗЦІ НАДІЇ БОРИСІВНІ – 10.10

Від усього серця бажаємо вам міцного здоров’я та життєвої наснаги, професійних успіхів та особистих творчих досягнень, сімейного щастя, злагоди та добробуту у вашій оселі! Нехай здійсняться усі заповітні мрії, а будь-які повороти долі завжди відкривають лише нові обрії майбутніх перспектив! Щастя вам, радості, добра і благополуччя!

стор. Згурівська райдержадміністрація, Згурівська районна рада вітають з днями народження

МОТУЗКУ НАДІЮ БОРИСІВНУ – директора Новоолександрівського НВО “ЗОШ І-ІІІ ст.-дитячий садок” – 10.10, ЯРМАКА

ОЛЕКСІЯ ІВАНОВИЧА – начальника управлін-

ня юстиції – 11.10 Бажаємо на довгі роки здоров’я, благополуччя, щастя та довгих років життя. Шани людської, миру й тепла, щоб кожна хвилина лиш радість несла. Щоб дні ваші ткалися з світлої долі, стелилися довго у щасті й любові.

Бажаємо тобі, рідний наш щастя, радості, добра, ти дорога для нас Людина надійна, добра, золота. З великою любов’ю та ніжністю вітаємо найкращого у світі люблячого, коханого чоловіка, любого, турботливого, доброго татуся СТРИГУ ОЛЕКСАН-

ДРА ОЛЕКСАНДРОВИЧА

з с. Нова Олександрівка з нагоди 35-річного ювілейного дня народження, який він святкує 9 жовтня Хай прекрасним цвітом шлях життя рясніє, сповнюються завжди заповітні мрії. Як вода джерельна, будь завжди здоровий, хай сіяють очі, не хмуряться брови. Хай палають в серці почуття високі, хай життя дарує сто щасливих років! Нехай літа біжать своєю стежкою, але нехай ніколи не мина велика радість, що цвіте мережкою, і Доля чиста, сонячна, земна! Хай Мати Божа тебе охороняє, Господь щедроти посилає сьогодні, завтра і завжди. Люблячі дружина Таня, донечка Олександра, син Владислав.

6

У тебе сьогодні світла дата, яка залишить в серці слід, отож, дозволь тебе привітати і побажати довгих літ. Шановного, надійного, доброго, гостинного кума

СТРИГУ ОЛЕКСАНДРА ОЛЕКСАНДРОВИЧА з повагою та шаною

вітаємо з ювілейним днем народження і даруємо такі слова: Ювілей – це не просто свято, це здобутки всіх років у житті, тож хай у тебе їх ще буде багато, щоб здійснилися задуми всі. Хай добрий Ангел береже повік вогонь зорі, що долею зоветься. Життя, Неначе вишитий рушник, багрянцем калиновим усміхнеться. Нехай волошками цвітуть літа прекрасні, нехай здійсняться тисячі бажань, щоб доля дарувала тільки щастя, ні грама бід, ні крапельки страждань. З повагою куми Гриценки та Бойки та сім’я Бабаєвих.

Як сонячний день, як чудова казка, хай доля твоя буде світла й прекрасна. Хай збудеться все, що в цей день побажаєш, хай тільки все добре в житті ти пізнаєш. Нехай в ньому будуть лиш впевнені кроки, бажаємо здоров’я і щастя на довгії роки. 15 жовтня зустрічає свій 20–річний ювілей дорогий наш рідненький синочок, люблячий брат ЛИТВИНЕНКО МИКОЛА МИКОЛАЙОВИЧ із с. Лизогубова Слобода. Всі найкращі вітання тобі рідний наш! На життєвім полі квітне твоя доля, а у серці щирім – доброта й любов. Ми Сину, сину, ангел наш, ми тобі щасливу Хай добрий Ангел бетебе вітаєм і добра бажаєм. Нехай життя твоє квітує буйним зичимо долю, ти добре серце матимеш в реже повік вогонь зорі, що цвітом, і день народження приходить знов і знов, а доля хай житті, а ми завжди пишатимемось тобою. долею зоветься. дарує з кожним роком здоров’я, щастя, ласку і любов. Хай Найтепліші, найщедріші, найсердечніші Життя, неначе вишитий для тебе ясно сонце світить і безхмарним буде небо голубе, вітання даруємо дорогенькому, рідненьрушник, багрянцем калинощоб прожив ти у здоров’ї довгі-довгі роки: знай ми дуже-дуже кому, любому, доброму, ніжному синочку вим усміхнеться. любимо тебе. Дорогу нашу хреБОЙКУ ЄВГЕНУ Сонця тобі – найяскравішого, здоров’я – найміцнішого, щену маму, тітоньку ВОЛОДИМИРОВИЧУ посмішки – найщасливішої, любові – найвірнішої, дружби – з нагоди квітучого 30-річного ювілею, найвідданішої. Хай поруч будуть Віра і Надія, як два крила, що впасти не дадуть, і сам Господь ПАЛІВОДУ НАДІЮ який він святкував 8 жовтня по милості наділить багато літ, що сонцем виграють. ЯКІВНУ з с Леніно сердечно вітаємо з Як хочеться подарувати тобі долю і прихиЗ безмежною любов’ю та повагою тато, мама, Сергій, Віка. славним 70-річним ювілеєм, який вона лить до тебе білий світ, щоб в щасті ти святкує 10 жовтня жив без болю багато довгих і Бажаєм здоров’я багато-багато, хай Адміністрація СП ТОВ “Нива Цими жовтневими днями яскравих літ! Нехай здоров’я щастя і мир залишаються в хаті, хай горе Переяславщини” від щирого серця адресує якнайкращі та теплі призавжди добрим буде, щоб в обходить завжди стороною, а радість приховітає працівників СП ТОВ “Нива вітання спеціалістам СП ТОВ роботі ладилось усе, за спрадить і ллється рікою. Хай довго всміхається Переяславщини” з нагоди днів на“Нива Переяславщини” з нагоди ви добрі хай шанують люди, сонце і небо, хай Бог береже Вас, люба, родження. Шановні АНДРІЄНКО днів народження у дім хай доля затишок несе. весь час, та іншого щастя нам більше не АНАТОЛІЙ АНАТОЛІЙОВИЧ, Хай горе обходить завжди стоШановні БОЙКО ІГОР треба, Живіть тільки, рідна, із нами й для БОРИСОВЕЦЬ ЮЛІЯ ВАЛЕроною, а щастя приходить і нас. Хай в ювілей Ваш сонце променитьОЛЕКСАНДРОВИЧ , РІЇВНА, БОРОНИЛО ОЛЕКллється рікою! Бажаєм тепла, і ся, життя родючим полем колоситься, хай агроном, САХНО ВІТАЛІЙ добра, і любові! Хай Господь дарує многії літа, САНДР МИКОЛАЙОВИЧ, щастя щедро недоносить, удачу кожен день а в серці довіку живе доброта. Благословення КОБИЛ ОЛЕКСАНДР ВОприносить. Ми Вас шануємо усі і щиро зиІВАНОВИЧ, начальник віддітобі Божого на все, чого торкаються твої умілі чимо від душі – життя Вам довгого й добра, ЛОДИМИРОВИЧ, КРАСЮК ОЛЕКСАНДР лу транспорту руки і твоя душа. І пам’тай сину, ми тебе дуже здоров’я, радості й тепла. Бажаємо здоров’я МИКОЛАЙОВИЧ, КРИВЕНКО ВАДИМ МИлюбимо. З повагою Ваші хресники Вася і Оля міцного, щастя, сімейКОЛАЙОВИЧ, КРУПИНА ВІКТОР ІВАНОТвої рідні мама і тато. зі своїми сім’ями. ного затишку, життєвої ВИЧ, КУРАКСА ВАСИЛЬ ВАСИЛЬОВИЧ, мудрості, діловитості, МУРДІД ВОЛОДИМИР ОЛЕКСІЙОВИЧ, високого професіонаПОСТОЄНКО ОЛЕКСАНДР ВІТАЛІЙОВИЧ, Календар розкрився на сторінці, де здавна Ви – наше сонечко і свято! Тепла і радолізму, щедрості, доброСЕМЕНЕНКО ІВАН ОЛЕКСАНДРОВИЧ, знайоме нам число. Кожен рік ми любій друсті багато! Для нас – найкраща Ви у світі! зичливості, поваги сеСІБІРЕНКО СЕРГІЙ ОЛЕКСАНДРОВИЧ, жині та рідній мамі несемо сердець своїх теЦілуєм руки добрі, працьовиті. Хай барвисто ред людей. Нехай Ваш СКРИННИК СТАНІСЛАВ ГРИГОРОВИЧ, пло, щиру вдячність за добро і ласку, квітнуть літа, здоров’я дарує пора дім повниться добром, за всі хороші її діла і за ту любов, що золота. Ваша родина вітає Вас щиро, благополуччям та всілякими блаСМОВСЬКИЙ ІГОР СЕРГІЙОВИЧ, СТОвона завжди віддавала, а не берегла. хай вік буде добрим з любов’ю і миром. гами. Хай кожна мить буде повна ЛЯРЧУК ІГОР ВОЛОДИМИРОВИЧ, ТЕРЕК Ці щирі слова вітань ми даруємо З великою повагою, невичерпною надії і хай пощастить здійснити всі ОЛЕКСАНДР ОЛЕКСАНДРОВИЧ, ШЕВнашій найкращій, найдобрішій Людивдячністю, щирою любов’ю вітаємо мрії! Удачі, натхнення, духовного ЧЕНКО РОМАН МИКОЛАЙОВИЧ, ШМАні у світі - ніжній і ласкавій матусі, нашу любу матусю, дорогу і турросту, хай буде в житті усе легко і ТОВ ІВАН БОРИСОВИЧ ботливу бабусю, золоту прабабусю просто! турботливій бабусі ПАЛІВОДІ Насамперед бажаємо вам міцного-міцного здоров’я. Нехай у ваших задумах буде муПАЛІВОДУ Нехай рідні завжди оточують вас любов’ю та розумінНАДІЇ ЯКІВНІ з с. Леніне з нагоди дрість, у службових справах – підням, а колеги — повагою. Сподіваємось, що все це стаповажного 70-річчя, який вона зустріНАДІЮ ЯКІВНУ, жительку с. тримка однодумців, у серці – добро не запорукою удачі та радості вашого життя. Миру, злане 10 жовтня. Леніне з нагоди поважного 70-річчя, і сонячно від людської вдячності. годи, шани, любові та достатку у вашому домі! Нехай Матусю, бабусю, Ви наша єдина, Вас яке вона зустріне 10 жовтня. Нехай ваш шлях буде наповненим ваша енергійність, душевність і людяність привертають щиро вітає вся наша родина. І діти, й Лагідна, рідненька, добра і проста новими злетами й досягненнями, до вас тих, хто працює і спілкується з вами, та нових онуки, Вам, дорогенька, шлють щирий наша дорогенька, наша золота! Люба а все добро вертається сторицею. надійних друзів.  уклін від серця, рідненька! Спасибі матусю, матусю, бабусенько мила, спасибі велике, що Хай Бог благословляє усе ваше поХай у вашій оселі буде затишок, спокій і радість. Хай спасибі бабусю, що живете на світі, за добре Ви нас зростили, щоб Ви нас любили, усім подальше життя! доля буде прихильною до вас у всіх починаннях! Вітаєсерце, за очі привітні, за руки такі роботящі, магали, молились за нас, добра нам бажали. Адміністрація СП ТОВ мо з днем народження! невтомні, за душу чутливу, турботу і поміч, за За руки робочі, за хліб на столі, спасибі Вам “Нива Переяславщини”. добрі поради, безсоннії ночі. Дякуєм Богу, що рідна, уклін до землі. За Ваше добро й турбозавжди Ви поруч. Дай Боже, Вам жити і горя не ту про нас сьогодні ми щиро вітаємо Вас! знати, щоб сотую осінь із нами стрічати. Безмежно люблячі син Толя, невістка Роки спливають золотом осіннім, а кожен день – то щастя тиха мить… Ми вдячні Богу за З любов’ю діти Саша, Анюта, внуки Люба, внуки Наташа, Женя, Інна, Андрій, родинний берег, який завжди для нас тепло беріг. Ліля, Максим, Саша, Аліна. правнучка Ліза. Вітаємо найдорожчу у світі Людину: любу донечку, дорогу, турботливу матусю, прекрасну, Дорогу сестричку, Ти для нас – мов сонце, тепле і ласшановну сваху, доброго, чудового, справедливокаве, що дарує ніжність і прекрасний тьотю ГНУЧУ ОЛЬГУ го вчителя ЗЕЛЕНСЬКУ ЛЮБОВ АНАсвіт. Тож прийми сьогодні всі найкращі ІВАНІВНУ вітають з ТОЛІЇВНУ, яка не один рік праці присвятила квіти й побажання щастя на багато 55-річним ювілеєм брат себе дітям з нагоди золотого 55-річчя, яке вона літ. Віктор з дружиною Ніною, святкуватиме 11 жовтня Наша сім’я сьогодні найщасливіша, племінниками Русланом та Хай Вам завжди посміхається доля, несуть тільки бо маємо найкращу у світі дружину, Сніжаною, сестра Світлана радість з собою роки, хай щастя й здоров’я не зралюблячу, ласкаву матусю, бабусю, з чоловіком Олександром дять ніколи, хай збудуться мрії, бажання й думки. Хай щастя й удача щиру, найдобрішу сваху ГНУЧУ та племінниками Ігорем, в житті не минають, хай діти Вас люблять і всі поважають. Хай в серці Андрієм, сестра Надія і ОЛЬГУ ІВАНІВНУ, яка на житквітнуть почуття високі, хай доля дарує сто щасливих років. Бажаємо надсилають такі вітання: тєвій стежині святкує свій 55-річний міцного здоров’я, радості, успіхів, поваги від колег, рідних, близьких та Журавлиним ключем відювілей. довгих і щасливих років життя. літають літа, сивина засріНаша мила і люба, найкраща у світі, З любов’ю та повагою мама, дочка, зять, свати. блила вже скроні, тільки в бажаємо щастя й даруємо квіти, щоб серці твоїм та ж струна зосонце і зорі плекали тепло, щоб зажди лота, те ж тепло незгасиме в здоров’я у тебе було. Щоб смутку не знаХай сонце дарує ласку й Адміністрація, колектив Згурівської долонях. Щоб сонечко завжла, ми просимо в долі, добра тобі і ратепло, хай посмішка батьку осяє ЦРА № 157 ди тобі усміхалось, щоб діти дості, люба, доволі. Хай тебе люблять і чоло. Хай горе обходить Ваш адресує найкращі привітобі вклонялись, щоби твоя шанують люди, хай ясним кожен ранок дім стороною, а щастя широкою тання доброта в онуках проросла, щоб буде. Всю доброту, яка існує в світі, всю ллється рікою. Хай буде здозавжди тебе шанували і у холод радість, що живе серед людей, до ніг НІКІТЯНСЬКІЙ ров’я міцне, як граніт, щасливо зігрівали. Хай ладиться скрізь: на ми прихиляємо сьогодні святкуючи твій прожити бажаєм сто літ! ВІРІ роботі, в родині, щоб радісний наславний ювілей. Сердечно вітаємо нашого КОРНІЇВНІ з нагоди стрій у серці не згас, все світле, З вдячністю і любов’ю чолодоброго, щирого, люблячого, ювілейного дня народження, гарне, що треба людині, нехай невік Микола, дочка Людмила, зять турботливого татуся, найкращого у світі який ювілярка святкуватиме 13 одмінно приходить до тебе. Хай Сергій, внук Владислав, син Сергій, дідуся та прадідуся жовтня. щастя приходить і ллється рікою, невістка Юля, маленький внучок РЕВУ ВАСИЛЯ ПЕТРОВИЧА Поздоровляємо Вас з цим чудовим свяхай горе обходить завжди стороАртемко, свати Бебех із всією з с. Свобода з нагоди поважного 90-річнотом, бажаємо, щоб Ваше життя було світлим ною, хай доля дарує тобі довгі літа, а в серці своєю родиною. го ювілею, який він святкує 14 жовтня і радісним, а наші привітання додали життєвої завжди хай живе доброта! Ви для всіх нас – джерело сил, натхнення наснаги у скарбничку Вашої душі. Нехай людоптимізму. Будьте нам завжди здоровий, щаська шана буде подякою Вам за плідну працю, сливий, ніколи не хмуртесь, хоч важко Вам, чуйність, уміння творити добро. Від усієї душі з ювілейним днем народження вітаємо дорогу хрещену-мабо Ви у нас, рідний, у світі єдиний, коли Ви Нехай цвітуть під небом синьооким ще смієтеся, нам радісно всім. Хай життя буде довго-довго дні й літа, а тиха радість, чиста і му, шановну куму ГНУЧУ ОЛЬГУ ІВАНІВНУ довге, як пісня, хай Бог здоров’я й наснагу висока, щоденно хай до хати заверта! БажаєНехай завжди Ваша доля буде світла і ласкава, хай щастя буде справжнім і дає. Спасибі за ніжність, за батьківську ламо здоров’я, сонця у зеніті, любові, доброти і рясним, і щоб хвороба жодна не спіткала, і настрій хай буде світлим та ясним. ску, ми дякуємо долі, що Ви у нас є! щастя повен дім, нехай у серці розкошує літо Достатком хай оселя буде повна, склика хай хата внуків і дітей, а ви красива, Летять роки, як вітер в полі, не повернути і соняхом квітує золотим. Хай постійний успіх, горда і щаслива до сотні літ стрічали гостей. Життя прожить не поле перейти, їх назад. А Вам, ще треба жити й жити, щоб радість і достаток сиплються до Вас, немов а Вам цим ще іти й іти. правнуків одружити. вишневий цвіт, хай життєвий досвід творить З любов’ю і повагою хрещениця Альона з сім’єю Люблячі дочка Ганна, син Василь з з буднів свята, а Господь дарує довгих-довгих і кума Наталія Володимирівна Липовенко. дружиною, внуки та правнуки. літ!


9 жовтня 2015 року

стор. 7

ДОСЯГНЕННЯ

НАШІ ТВОРЧІ ЗВЕРШЕННЯ З 28 по 30 вересня в Києві проходив фінальний етап Всеукраїнського лі-

тературного конкурсу «Розкрилля душі», організаторами якого були Міністерство освіти і науки України, Національна академія наук України і Національний центр «Мала академія наук України». Цього року змагання було присвячене 85-річчю від дня народження Ліни Костенко і проводилося з метою вшанування творчої спадщини поетеси, формування вмінь і навичок літературної і дослідницької діяльності, підтримки талановитої молоді і творчої праці педагогів. Конкурс відбувався у два етапи. На першому, відбірному (травень 2015р.), експертне журі, до участі в якому були залучені науково-педагогічні працівники п’яти провідних вишів столиці і члени Національної спілки письменників України, визначило переможців у двох номінаціях – «Дослідницька робота» (дослідження творчості поетеси) і «Літературна творчість» (вірш, нарис, есе). Дуже приємно, що переможцем цього етапу конкурсу став Андрій Кривенок, учень 9 класу Аркадіївського НВК «ЗОШ І-ІІІ ступенів-дитячий садок», вихованець районного Будинку дитячої та юнацької творчості (керівник гуртка Л.М.Кривенок) та був запрошений до участі у фінальному етапі. Андрій представляв роботу-нарис «Жив-був народ над Припяттю - і зник». Чорнобильська біда у житті та творчості Ліни Костенко» (наукові керівники Л.М. Кривенок, вчитель історії та Л.А.Дернова, вчитель української мови та літератури). Разом з роботою були подані на конкурс витинанки гуртка «Фантазії витинанки» на тематику творів Ліни Василівни Костенко. З Кожна область отримала по 4 переможці. Київську область представляли діти з м.Славутич, м.Біла Церква, м.Київ та с.Аркадіївка Згурівського району. В цьому році Андрій навчається на І курсі Згурівського професійного ліцею. Слід зазначити, що до участі у фінальному етапі конкурсу 42% робіт подано саме від учнів із сільської місцевості. Відкриття конкурсу відбувалося в Національній кіностудії імені О. Довженка, де розташований Центр науки і мистецтв «DIYA» НЦ «МАН». Конкурсанти мали можливість ознайомитися з музично-поетичною виставою «Інкрустації» – талановитою інтерпретацією творів Ліни Костенко у виконанні народної артистки України Лідії Вовкун і з музичним супроводом вокального дуету заслужених артисток України Лесі і Галини Тельнюк. Наступного дня на базі Всеукраїнського профільного табору «Юннат» відбувався захист дослідницьких і творчих робіт за номінаціями конкурсу. А вже в останній день конкурсу його учасники разом зі своїми наставниками завітали до Національного музею Тараса Шевченка, де знайомилися з художньою і літературною творчістю Кобзаря. Тут обдарованій молоді лекцію з історії літератури прочитав відомий український письменник і літературознавець, генеральний директор музею Дмитро Стус. Багато теплих і натхненних слів юні літератори почули від секретаря Національної спілки письменників України по роботі з молодими авторами, голови журі конкурсу Олесі Мудрак-Ковалів. Нагородження переможців і вручення дипломів учасників конкурсу пані Олеся під гучні оплески присутніх проводила разом з директором НЦ «МАНУ» Оксеном Лісовим. Андрій отримав масу задоволення і вражень від конкурсу. І хоча не потрапив у переможці, але був запрошений у наступний тур конкурсу, який розпочинається з нового року. Бажаємо всім учням району творчих успіхів, перемог у конкурсах і миру в державі. Районний методичний кабінет.

ВТРАТА

ЗГАСЛА ЩЕ ОДНА ЗІРКА…

День вчителя – свято, яке залишається з нами назавжди

Цей день завжди проходить в Згурівській загальноосвітній школі по-особливому. Із самого ранку в кожному класі панує святкова атмосфера, в коридорах гамірно, всі посміхаються, кожний має чудовий настрій. За шкільною традицією на День вчителя – учні школи готують святковий концерт - вітання. По закінченню уроків, сонячними усмішками одинадцятикласники зустрічали живим коридором кожного винуватця свята, даруючи квіти. Від класів були підготовлені вітання: хтось співав, хтось хизувався талантами, розказували вірші, жартували. Надали іскорки концертній програмі наші найменші друзі – першокласники, подарувавши вірші та пісню. Кожен клас намагався якнайкраще, найтепліше, привітати своїх наставників, дякуючи за безмежне терпіння і важку працю. Почуття вдячності дітей подаровані вчителям в цей день, надають наснаги на весь навчальний рік. Ольга Твердохліб, педагог – організатор Згурівської ЗОШ І-ІІІ ступенів.

Чи думали ми коли, що нам доведеться переживати війну? Чи замислювалися над тим, що наші діти і внуки зростатимуть у страшні і важкі часи, а ми не будемо їм пояснювати значення слів «горе» та «війна»? Кажуть, що у війни не жіноче обличчя. Саме слово «війна» жіночого роду. І коли його чуєш, то відразу уявляєш закрите балаклавою обличчя солдата, стражденне обличчя матері, спотворене болем, горем, жахом, закам’яніле обличчя батька, що посивів від втрати. Наші діти малюють війну чорними, сірими і білими кольорами, а ще червоним кольором, бо це колір крові. Сивим війна фарбує волосся наших хлопців, які захищають рідну землю, а ще скроні матерів, які на них чекають і моляться до неба, до зірок… У чорний колір війна фарбує вирви від снарядів і одяг вдів. Білий колір – це душі тих, хто відлетів у вічність… … І згасла ще одна зірка на нашому українському небі. Пішов за вічну межу наш односелець Юрій Васильович Горовий. Юрій Васильович Горовий народився 11 липня 1969 року в селі Жукля Корюківського району на Чернігівщині. Він прожив гарне життя: був одружений, має донечку. Волею долі переїхав жити у наше село Аркадіївку, де був призваний захищати нашу державу у травні 2015 року. Без сумніву пішов служити у Луганську область, селище Новоайдар… Але йому не судилося повернутися додому живим, побачити рідних, донечку, яка має порадувати його внуками… Бо так розпорядилася доля… Важке горе впало тягарем на душу матері Марії Миколаївни. Як його пережити? Ніхто не знає. Все в житті можна виправити, тільки не смерть… Нехай будуть прокляті війни у всьому світі. Нехай наші діти зростають у мирній і щасливій країні, де не буде чути вибухів, ніхто не ховатиметься у підвалах. А про війну не знатимуть і не чутимуть. Нехай діти малюють мирне і сонячне небо, плетуть сітки лише для спортивних змагань, збирають посилки із гостинцями родичам з інших країн… Нехай спокійно дивляться мультики і вночі мирно сплять… Щоб матері не боялися за своїх синів, які підростають і стають дорослими… Вічна пам’ять Юрію Васильовичу і вічний йому спокій… Герої не вмирають… Вони живуть вічно у нашій пам’яті і наших серцях. Слава Україні! Героям слава! Лариса КРИВЕНОК, вчитель історії Аркадіївського НВК.

МАТЕРИНСЬКА ПОДЯКА

СВЯТО ХРАНИТЕЛІВ МУДРОСТІ

30 вересня на базі Згурівської ЗОШ І-ІІІ ступенів відбулося святкове засідання методичного об’єднання шкільних бібліотекарів району з нагоди Всеукраїнського дня бібліотек. Це свято – чудова нагода продемонструвати усе найкраще, що напрацьовано бібліотекою. Водночас – це і можливість окреслити коло проблем, які потребують вирішення. Велике задоволення отримали бібліотекарі від виступу учнів 4-Б класу (класний керівник А.Є.Матула), які прийшли привітати наших гостей. Символічно, що саме в день Віри, Надії, Любові та матері їхньої Софії (мудрості) відзначається це свято. Сама назва - Всеукраїнський свідчить, що це свято не тільки професійне, а загальнонародне, адже саме через бібліотеки, на різних етапах життя, проходить все населення України, бо без книги, нема знань, поступу вперед.  Мета цього свята – підкреслити ключову роль шкільних бібліотек у справі навчання та виховання дітей. Впродовж багатовікової історії бібліотека в навчальному закладі була та є її ґрунтовною складовою. До дива знань і мрій, о друзі, йдіть! Високий дух летітиме далеко… Аби сказати: «Зупинися, мить!» Кажу лише: «Живи, бібліотеко!» Олена КРУТЬ, бібліотекар Згурівської ЗОШ І-ІІІ ст.

СТЕЖИНАМИ ІСТОРІЇ РІДНОГО КРАЮ

Головною метою національно-патріотичного виховання є набуття молодим поколінням соціального досвіду, успадкування ним духовних надбань українського народу, досягнення високої культури міжнаціональних взаємин, формування в молоді рис громадянина Української держави, розвинення духовності, прищеплення моральної, художньо-естетичної, правової, трудової, екологічної культури. Саме з цією метою в Аркадіївському НВК уже не перший рік працює гурток «Пошук». П’ятого жовтня гуртківці-пошуківці здійснили похід під назвою «Пізнай себе, свій рід, свій народ…» Цього разу до роботи буди залучені наймолодші члени гуртка – семикласники. Діана Жиглій, Карина Гаращенко, Павло Мартиненко, Владислав Балишин, Андрій Оникієнко та Андрій Мішеньов ( 6 клас) разом зі мною подолали шлях майже 10 кілометрів і дісталися закинутого хутора Олекин, що знаходиться між селами Аркадіївка, Середовка та хутором Олександринівка. Діти з цікавістю прослухали розповідь про історію хутора та про долі хуторян після переселення їх до Середовки та Аркадіївки. Учні оглянули пам’ятник Федору Григоровичу Овчаренку, колишньому жителю хутора Олекин, який ніби охороняє святе і забуте всіма місце. Діти фотографували місця розташування хутора та залишки фундаментів, які нагадували про життя людей. Відпочивши, гуртківці вирушили у зворотній шлях. Діти знайшли колонію комах-сонечок і просто були вражені їх красою та неповторністю. Продовжуючи похід, гуртківці зайшли на цвинтар хутора Олександринівка, де недавно був похований воїн АТО Геннадій Мельник. Додому поверталися втомлені, але задоволені, адже стільки цікавого та нового й корисного дізналися і побачили. А ще цілу дорогу діти ласували смачною ожиною та запланували наступний похід. А наступного дня у школі було дуже багато розмов про подорож… Лариса КРИВЕНОК, керівник гуртка «Пошук».

У нашу сім’ю ввірвалося непоправне горе. Пішов за вічну межу буття мій дорогий син Горовий Юрій Васильович. Згас у розквіті літ промінчик сонця… Втрата важка і непоправна для всіх. Як пережити це? Щиро дякуємо всім, хто відгукнувся на нашу біду і не залишив у важку хвилину горя. Велика подяка сільському голові Миколі Олександровичу Степаненку, який узяв на себе УТОЧНЕННЯ всю організацію похорону. Дякуємо за фінансову підтримку коКандидати в депутати Згурівської лективу ВАН ХОФ «Юкрейн», П.В.Котенку, хлопцям з військової селищної ради по одномандатних виборчих частини в зоні АТО, де служив Юра, керівникам Згурівської райокругах держадміністрації, жителям смт Згурівка, жителям с. Аркадіївка, Панасюк Микола Іванович – виборчий округ Бойкам Миколі Миколайовичу та Галині Іванівні, колективу Арка- №1 діївського НВК на чолі з Л.І. Жлобиною, колективу Аркадіївської Олійник Сергій Миколайович – виборчий оксільської ради, працівникам ЗЦРЛ та Аркадіївської амбулаторії, руг №2 Кандидати в депутати до Красненської сількерівнику ТОВ «Кіс-Агро» Григорію Олександровичу Гавриленку, Г.І.Стукало, клубу «Бретон», кумам, сусідам, друзям, рідним та ської ради по одномандатних виборчих округах Чемерський В»ячеслав Юрійович - виборчий близьким, всім-всім добрим людям… Нехай Божа Матір Вас усіх №9 береже. Хай Доля дарує вам довгі роки життя. Нехай небо над округ Білан Антоніна Іванівна - виборчий округ №7 вами завжди буде мирне і чисте. Щиро дякую за ваші добрі серця. Шилан Тамара Андріївна - виборчий округ Хай Бог береже ваші родини від горя та біди. Здоров’я вам, миру №12 та злагоди. Кандидат на посаду Красненського сільського голови Мама Марія Миколаївна та вся родина. Белдій Валерій Васильович, 20.04.1961, укра-

їнець, освіта вища, позапартійний, пенсіонер, самовисування Кандидати в депутати Новооржицької сільської ради Помазун Олександр Віталійович - виборчий округ №7 Купрій Микола Володимирович - виборчий округ №12 Рекеда Наталія Миколаївна - виборчий округ №5 Сібіренко Ганна Іванівна - виборчий округ №11 Купрій Оксана Володимирівна - виборчий округ №9 Сібіренко Віра Сергіївна - виборчий округ №2 Кандидати в депутати Малоберезанської сільської ради по одномандатних виборчих округах

Максимець Микола В’ячеславович – виборчий округ №5 Рокочий Олександр Петрович – виборчий округ №2 Кандидат у депутати до районної ради від Згурівської партійної організації Всеукраїнського об»єднання «Свобода» у багатомандатному виборчому окрузі Ничипоренко Микола Іванович, 96.04.1969, громадянин України, освіта середня, мобілізований до ЗСУ, ТВО № 24 Кандидат у депутати до районної ради від Згурівської районної партійної організації Аграрної партії України у багатомандатному виборчому окрузі Опарко Ніна Петрівна, 28.11.1960 р., громадянка України, освіта вища, вчитель початкових класів Турівського НВК, ТВО №23


9 жовтня 2015 року

стор. 8 У ЮНИХ ЦІКАВЕ І КОРИСНЕ

ШАНУЙМО НАЙСТАРШИХ

Багато свят придумали люди в різних країнах. Є свята серйозні, є жартівливі, церковні та світські, є загальносвітові, є властиві тільки деяким країнам.   1 жовтня в нашій державі відзначається День людей похилого віку та День ветерана, що засвідчує глибоку повагу і цивілізоване ставлення українського суспільства до найстарших представників громади. Просто неможливо переоцінити значимість цих людей, за плечима яких стоїть наполеглива праця, мужність, героїзм і відвага. Вони винесли тягар війни, відродили країну після воєнної розрухи, пережили багато випробувань болю та втрат і при цьому зберегли гідність, віру, силу духу, любов до рідної землі. Наш обов’язок дарувати їм тепло й увагу, бути вдячними і головне – наповнювати кожен їхній день повноцінним змістом і любов’ю, щоб наші пенсіонери, ветерани війни та праці відчували постійну підтримку, щоб ніхто з них не почувався забутим чи залишеним наодинці зі своїми проблемами. Саме тому цього дня учні Лизогубовослобідського НВК «ЗОШ І – ІІІ ст. – дитячий садок» відвідали жителів свого села і вручили їм символічні подарунки, та квіти в знак глибокої поваги до найстарших представників громади, які є носіями кращих трудових традицій та наших духовних скарбів. Богдан БАКУМ, учень 8 класу Лизогубовослобідського НВК. «Хто не знає свого минулого, той не вартий свого майбутнього. Хто не шанує видатних людей свого народу, той сам не гідний пошани.” М. Рильський

ЗУСТРІЧ З ВОЇНОМ АТО

У Великокрупільському НВК «ЗОШ І-ІІ ступенів” відбулась зустріч учнів 5-9 класів з воїном АТО, випускником школи, Олександром Бутом, який прибув у відпустку. Діти з радістю зустріли земляка, який пройшов важкий шлях війни. Зустріч розпочалась з виконання Гімну України і продовжилась концертом на честь всіх захисників Вітчизни. Слова вдячності і поваги висловили учні нашої школи всім тим, завдяки кому ми можемо спокійно і впевнено жити, працювати, вчитися. Хвилиною мовчання вшанували пам’ять всіх тих, хто загинув на Майдані та у військових діях війн в усі часи історії. Діти танцювали, співали патріотичні пісні, розповідали вірші про Україну. В цей день ми згадали ветеранів Другої світової війни, які пережили справді тяжкі випробування, і які сьогодні нам подають приклад витримки, мудрості і терпіння. Після вітання дітей Олександр Бут - захисник Вітчизни - відповів на всі питання учнів, які їх хвилюють і цікавлять. Дякуємо всім, хто захищає нашу Вітчизну і знаходить час для зустрічей з підростаючим поколінням, виховуючи в ньому особистим прикладом патріотизм і любов до нашої великої країни. Лідери учнівського самоврядування Великокрупільського НВК «ЗОШ І-ІІ ступенів – дитячий садок».

КОЛИ СЛОВО НЕ РОЗХОДИТЬСЯ З ДІЛОМ

Є у Згурівському районі люди, які завжди приходять на допомогу, коли хтось її потребує. Одним із таких людей є депутат Київської обласної ради В.В.Цвик. Це ім’я всім добре відоме, тому що, мабуть, не має такої людини, якій би Василь Вікторович не допоміг чи то словом, чи то ділом, чи підтримав фінансово. Ось уже чотири роки і Згурівська рада лідерів учнівського самоврядування співпрацює з Василем Вікторовичем. Протягом цих років багато в чому допомагав депутат Київської обласної ради лідерам учнівського самоврядування, і діти, в свою чергу, чим можуть, тим і допомагають йому. Теплого осіннього дня, 3 жовтня 2015 року, Василь Вікторович організував для лідерів учнівського самоврядування Згурівщини екскурсійну поїздку до Національного історико-культурного заповідника «Гетьманська столиця» м. Батурина. В Цитаделі Батуринської фортеці підростаючі патріоти доторкнулися до історії гетьманування в Батурині Дем’яна Многогрішного, Івана Самойловича, Івана Мазепи, дізналися про «Таємниці Цитаделі». У Музеї археології Батурина екскурсовод ознайомила дітей з історією Батурина і Гетьманщини  від енеоліту до

кмітливість, знання. У Будинку-музеї генерального судді В.Кочубея школярі дізналися про сповнену інтриг історію родини Кочубеїв, особливості роботи генерального суду Лівобережної України, відвідали тюремну кімнату, пройшлися стежками «Кочубеївського» парку, якими ходила на побачення до гетьмана Івана Мазепи красуня Мотрона Кочубей, помилувалися красою чарівних квітів, посмакували яблуками із «Кочубеївського» саду. З великим захопленням і зацікавленістю лідери пройшли кімнатами палацу гетьмана К.Розумовського, який є єдиним збереженим гетьманським палацом, єдиним творінням всесвітньо відомого архітектора Чарльза Камерона в Україні, єдиною перлиною архітектури класицизму, реставрація якої об’єднала меценатів України. Не залишили байдужими виставки, присвячені державницькій діяльності К.Розумовського, історії будівництва та реставрації його палацово-паркового ансамблю. Повертаючись додому з екскурсії, діти ще смакували солодощами, які були куплені на виділені кошти В.В.Цвика. Згурівська рада лідерів учнівського самоврядування, батьки дітей, координатори учнівського самоврядування Згурівщини щиро вдячні депутату Київської обласної ради

трагічних подій 1708 року. Лідери взяли участь у іграх-ві- Василю Вікторовичу за змістовну, пізнавальну та цікаву кторинах «Подорож у минуле» та «Лицарі українських екскурсію. Це дійсно Людина, у якої слово ніколи не розстепів», тому що екскурсовод не лише розповідала, але ходиться з ділом! і задавала питання лідерам, а вони із задоволенням відГалина КОСТЮК, повідали. Юні «пізнайки» проявили свою винахідливість, методист БДЮТ.

ЧИТАЙТЕ У НАСТУПНИХ НОМЕРАХ - Районний захід до Дня захисників України - Свята Матінко Покрово, захисти наших захисників - На часі: вибори до місцевих рад НАШ ПЕРЕДПЛАТНИЙ ІНДЕКС: 30147

ЗАСНОВНИКИ: районна державна адміністрація, районна рада, трудовий колектив редакції. Адреса редакції: 07600. Україна. Київська обл, смт Згурівка, вул. Українська,19. День виходу — п’ятниця. Тираж 3100 примірників. Реєстраційне свідоцтво КІ № 210, видане 23.04.1997 Замовлення №51-33 Обсяг 2 друк. аркуші Електронну версію газети читайте на сайті: http://zgurivka-rda.gov.ua/panorama.html

НИЗЬКИЙ УКЛІН УЧИТЕЛЮ

Разом із жовтнем, із золотим осіннім листопадом приходить до нас свято – День працівника освіти. Учитель — це не просто той, хто знаходиться поруч, поки ми читаємо підручники і пишемо в зошитах. Ми всі проходимо свої університети, і на життєвому шляху кожного зустрічаються такі наставники, яких ми й звемо своїми Вчителями з великої літери. Немає нічого важче, ніж навчати: вчити здатні всі і навіть схильні, а от навчити дано далеко не кожному. Тільки вчитель досконало володіє цим секретом і щедро ділиться знаннями з усіма учнями. З нагоди професійного свята учні Лизогубовослобідського НВК «ЗОШ І – ІІІ ст. – дитячий садок» власноруч виготовили листівки і привітали педагогів- пенсіонерів з Днем вчителя. Дякуємо вам за вашу працю і величезну турботу та любов. Без вас ми б не могли отримати всі ті цінні знання, що відкривають дорогу в життя і дозволяють кожному вибрати свій шлях. Володимир ВЛАСОВЕЦЬ, лідер учнівського самоврядування.

У ВИРІ ГАРНИХ ЕМОЦІЙ І ДОБРОГО НАСТРОЮ 26 вересня вся Згурівщина святкувала 29-ту річницю з дня утворення ра-

йону. Активну участь у заходах взяв і Турівський НВК. Учні кожного класу

підготували квіткові композиції, які були представлені на виставці квітів «Тобі, моя прекрасна Згурівщино!». Найкращі були композиції: «Я вірю, що ти розквітнеш, Україно!», «А я не скорилася, із сльози відродилася...», «Краплі крові на знівеченому тілі України», «Квіткова заметіль», «Ой, Морозе-Морозенку, ти славний козаче...». Велику активність проявили школярі і в акції збору коштів воїнам АТО. Під керівництвом учителя трудового навчання В.О.Гунька на продаж були представлені вироби з дерева: дощечки, іграшки, талісмани. За вироби, які продавали восьмикласник О.Тарадій та учень 7 класу В.Минка отримали 600 грн., які передали українським воїнам. А юні художники Турівського НВК взяли участь у конкурсі малюнку на асфальті «Рідний край очима дітей», де посіли почесне третє місце. Зі свята діти привезли багато позитивних емоцій та добрий настрій. Вікторія КОБИЛ, педагог-організатор Турівського НВК.

Користь рукоділля Хочу привернути увагу батьків на дозвілля своїх дітей. Сучасна школа вимагає напруженої розумової діяльності. Для повноцінного відпочинку необхідне перемикання на інший вид праці – для цього, якнайкраще, підходить рукоділля. На жаль, сучасні діти вважають за краще проводити час за комп’ютером або біля екрану телевізора. До того ж, більшість батьків вважає, що рукоділля застаріле та нудне заняття. Але всі його види, на відміну від комп’ютерних ігор, корисні для розвитку, відпочинку і, тим більше, для здоров’я дитини. Всім дітям подобається щось створювати власноруч. Як правило, тяга до рукоділля виникає вже в 4-5 років. Дівчата і хлопчики із задоволенням працюють з папером, пластиліном, тканиною, та іншими матеріалами. По-перше - це розвиток дрібної моторики рук, яка є запорукою подальшого успішного розумового розвитку дитини. По-друге, рукоділля – це кращий спосіб розвинути в дитині творче, креативне мислення та естетичний смак. По-третє, рукоділля - це найкращий спосіб привчити дитину до праці, прищепити їй терпіння та посидючість, охайність та акуратність. Як правило, молодші діти охоче займаються творчістю, якщо предмет їхньої роботи згодом можна використовувати для ігор чи в побуті, або як чудовий подарунок рідним до свята. Тому привчати до рукоділля доречно зі створення не надто складних речей - це текстильні ляльки, м’які маленькі іграшки-сувеніри, ялинкові прикраси тощо. Зазвичай таке полюбляють виробляти дівчатка, але виготовлення забавної м’якої іграшки чи чохла для мобільного телефона, може зацікавити і хлопчика. Поступово, вдосконалюючи свої навички та вміння, діти вже середнього шкільного віку, можуть виготовляти не тільки предмети побутового призначення (подушки, сумки, виставкові ляльки), але й шити одяг для себе (спідниці, брюки, сукні тощо). А вміння шити, як і всі види рукоділля, протягом багатьох століть, було обов’язковою частиною жіночої освіти, нарівні з танцями і гарними манерами. Рукоділля, взагалі, це не просто приємне й корисне проведення часу, воно допомагає зберегти здоров’я - знімає стресове навантаження, відновляє біоритми організму, виконує функцію всебічного масажу (тому, що в кистях рук розташовано безліч рефлекторних точок, які пов’язані з певними органами людини). Навчитись рукоділлю можна і вдома, але, у кого немає такої можливості, раджу привести свою дитину на гуртки Будинку дитячої та юнацької творчості, який розташований за адресою: вул. Українська, 61. Олена ОЛІЙНИК, керівник гуртків «Мальва» (швейна справа, м’яка іграшка), БДЮТ.

Наші реквізити: р/р 26006702911326 в АТ «Райффайзен банк «Аваль» м.Київ, МФО 380805, КОД ЄДРПОУ 19413986

Т.В.О.РЕДАКТОРА О.С.ЕЙЗЕМБРУК ТЕЛ./ФАКС: 5-04-25; ТЕЛ: 5-04-22. E-mail: zg_panorama@ukr.net

За достовірність фактів відповідальність несе автор. Рукописи і фотографії не.рецензуються і не повертаються

Газета набрана та зверстана в комп’ютерному центрі редакції газети “Панорама”, смт Згурівка, вул. Українська, 19.

Думки авторів публікацій не завжди збігаються з точкою зору редакції.

Надруковано у Прилуцькій міській друкарні

Profile for Zgurivka rda

Panorama 42 (2015)  

Panorama 42 (2015)  

Advertisement