Page 8

11 вересня 2015 року

стор. 8 ВІТАЄМО

Нехай у кришталевій вазі твого життя завжди будуть чудові троянди кохання, блакитні волошки ніжності, білі ромашки вірності та джерельна вода здоров’я. Чарівну, прекрасну, добру племінницю, люблячу, щиру, життєрадісну сестру, красуню-хрещеницю СЛОБОДЯНЮК КАРІНУ ОЛЕГІВНУ ніжно-ніжно вітаємо з славним днем народження, який вона зустріла 8 вересня Хай роки твої молоді ще довго-предовго квітнуть веселково. І співає серце молодих пісень. Щастя у твоєму домі, доброго здоров’я від душі бажаєм в цей чудовий день. Життя хай квітне – як вишневий сад. І кожен день усміхнено радіє. Хай доля подарує зорепад здоров’я, щастя, успіхів, надії. Удачі тобі, злетів і перемог, дивуй собою світ, наша дорогенька, і хай тебе охороняє Бог! Твої Ліза, Галя, Ігор. Нехай буде веселий, добрий, яскравий, дев’ятий день народження! Друзі усмішки і подарунки тобі піднімуть настрій! Хай буде все, як ти захочеш: смішно, красиво, цікаво, щоб життя було щасливим дуже, і кожен новий день - чудесним! Дорогеньку, любу, ніжну, милу, слухняну донечку, найкращу, добру дівчинку-племінничку, ріднесеньку, чарівну, чудову, люблячу, щебетливу внучечку КАРІМОВУ ОЛЕКСАНДРУ ДМИТРІВНУ з с. Войкове з великою любов’ю та ніжністю вітаємо з її квітучим 9-річчям, яке вона святкуватиме 12 вересня Ми тебе вітаєм із великим святом і тобі бажаєм радості багато. Виростай розумна, здорова, добра і красива, будь в житті, Сашуня, ти завжди щаслива. Виростай на радість татові і рідним, а для своїх друзів завжди щира й вірна. Радісних усмішок, квіточок гарненьких, вогнику завзяття у очах миленьких. Гарно тобі вчитися, щоб багато знати, бо всього цікавого в світі є багато. Щоб в житті не знала ти горя і біди, щоб тобі щастило всюди і завжди. І пам’ятай, дитино, ми тебе дуже любимо і завжди будемо з тобою. Твої найрідніші тато Валерій, дядя Сергій, дідусь Коля, бабуся Віра. Нехай сьогодні наші привітання, у серці твоєму залишать добрий слід, отож прийми найщиріші побажання здоров’я й щастя на багато літ. Хай доля дарує приємні хвилини, у дружньому колі та в колі родини. Міцного здоров’я з роси і води, бадьорість і настрій хай будуть завжди. Ці щирі слова ми даруємо дорогому чоловіку, батьку, доброму, чудовому дідусю БРАНИЦЬКОМУ ГРИГОРІЮ ДМИТРОВИЧУ з нагоди прекрасного ювілею у його щасливому житті, який він святкуватиме 12 вересня Сердечно бажаємо здоров’я, добра, довголіття. Хай вистачить щастя на ціле століття! Бажаємо любові, радісних сліз, багато здоров’я і доларів віз. Щоб поруч з тобою дружина цвіла, сім’я була міцна, як скеля! Нехай не ступають на твої дороги ні смуток, ні біль, ні тривоги. Шани тобі від людей, вдячності – від сина та онуків, горя-лиха не знати, міцне здоров’я мати. З повагою дружина Наташа, син Валерій з невісткою, внуки Саша та Гриша і вся рідня. У день ювілейного дня народження – славного 60-річчя – 10 вересня адресуємо своє ніжне привітання і найкращі побажання дорогій, люблячій сестричці і кумі з с. Войкове

СТЕПАНЕНКО ЛІДІ ВАСИЛІВНІ

Тебе, наша люба, вітаємо з 60-річчям! Хай Бог тобі допомагає, хай дарує довголіття, хай у сім’ї любов панує, родину злагода єднає. Хай серце твоє добре і щире, ніколи смутку не зазнає. Нехай тебе весела вдача у час тяжкий не полишає. Хай очі лиш від щастя плачуть, і успіх радістю сіяє. Нехай твою затишну хату ніколи щастя не минає. Здоров’я, миру і достатку тобі з повагою бажаємо. З найкращими побажаннями сім’я Шафорост. Лагідна, рідненька, добра і проста, наша дорогенька, наша золота. Дорогу, найкращу у світі бабусю, маму, маму-свекруху МИРОНЕНКО РАЇСУ АНДРІЇВНУ щиро вітаємо з 60-річним ювілеєм, який вона святкуватиме 13 вересня За вікном стрункі берези з вітром гомонять. Наклекали вже лелеки мамі шістдесят. Наклекали світлу долю, свято принесли і бажають, щоб ще довго з нами Ви жили. Ви завжди за нас в тривозі – в горі, гаразді. Гартувалась Ваша доля в чесному труді. Ваші руки пахнуть хлібом і трояндами, що квітнуть пишно під вікном. Дорога матуся наша, добре серце в Вас: Вам тяжка дісталась чаша – і тепер турбот чимало внуки завдають. Хай подальша Ваша доля щастям пророста. Хай веселкою в майбутнє стеляться літа, благодаті і здоров’я в Бога просимо для Вас. Щоб нам радість приносили Ви своїм життям. З любов’ю син Юра, внучок Артемчик, невістка Юля.

Людина щедрої душі

В нашому селі Софіївка працює на посаді директора ПОСП “Геворг” Самвел Вагричович Мкртчан – людина великого серця і щирої душі. За роки своєї праці в нашому господарстві Самвел Вагричович зробив чимало добрих справ для села: це і освітлення населеного пункту, і благоустрій, і підтримка всіх верств населення. Ми, аматорський колектив “Родина”, від щирого серця вдячні щирій та доброзичливій людині – нашому керівнику, який, незважаючи на особливо тяжкий для України час виділив кошти на придбання костюмів нашому колективу, за що “Родина” щиро вдячна Самвелу Вагричовичу. А також висловлюємо вдячність працівникам бухгалтерії: головному бухгалтеру Тамарі Андріївні Шилан та бухгалтеру Віті Володимирівні Крамній за підтримку у цій справі. Хай у Ваших серцях, шановні наші, завжди буде весна, а ласкаві промені обіймають душу. Нехай все найкраще, що Ви віддаєте оточуючим, повертається до Вас сторицею, будьте завжди усміхнені, сповнені надій та оптимізму. Хай те, про що мрієте, обов’язково здійсниться, хай кожен прожитий день усміхається щастям, а горе та незгоди обминають Ваші оселі. З повагою колектив “Родина” с. Софіївка.

Тепер у клубі буде справжнє свято

Сьогодні важко уявити масовий захід без гарного, якісного озвучення. У Аркадіївському клубі щодо цього до останнього часу були проблеми. І ось тепер, у нас нас не лише в закладі культури, а й над – справжнє свято. Аматори сільської сцени отримали надзвичайний подарунок – музичну апаратуру. Колонки та підсилювач нам передали з районного Будинку культури, за що дуже вдячні його директору Анатолію Вікторовичу Бабошкіну. А іншу частину необхідного обладнання – мікшерський пульт, вокальні мікрофони та стійки до них, роз’єми, з’єднувачі, розгалужувачі, акустичні кабелі (на суму 8.055 грн.) – наш постійний меценат, добра, чуйна людина Валентин Миколайович Кучерук. Він хоч і проживає в м.Яготині, але дуже любить наше село і завжди радий допомогти і клубу, і школі. А три роки тому за його кошти було придбано сценічні костюми для вокального ансамблю «Журавка». Сільська молодь, всі учасники художньої самодіяльності вдячні за підтримку і розуміння цим чуйним людям, а також нашому сільському голові Миколі Олександровичу Степаненку. Хочемо побажати їм здоров’я, наснаги, миру і добробуту. Вікторія ЯРОШ, директор СК. ЗАСНОВНИКИ: районна державна адміністрація, районна рада, трудовий колектив редакції.

НАШ ПЕРЕДПЛАТНИЙ ІНДЕКС: 30147

Адреса редакції: 07600. Україна. Київська обл, смт Згурівка, вул. Українська,19. День виходу — п’ятниця. Тираж 3100 примірників. Реєстраційне свідоцтво КІ № 210, видане 23.04.1997 Замовлення №51-33 Обсяг 2 друк. аркуші Електронну версію газети читайте на сайті: http://zgurivka-rda.gov.ua/panorama.html

АКЦІЇ, КОНКУРСИ

ПОДАРУНКИ ДЛЯ ПЕРЕМОЖЦІВ

Минулого вівторка у гості до редакції газети «Панорама» завітали переможці фотоконкурсу «Я люблю Україну», ініціатором якого виступила «районка». Нагадаємо, що у конкурсі взяли участь 20 фотознімків, головною темою яких був дух патріотизму, любові до України. На електронну адресу «Панорами» бажаючі особисто надсилали свої фотознімки, а батьки – світлини своїх діток. Дехто заходив із фотокартками і до редакції.

Шляхом голосування були визначені переможці. Першою за своїм призом приїхала однорічна Іннеса Піша разом з мамою та дідусем. Маленькій україночці подарунок особисто вручила спонсор конкурсу директор дитячого магазину «Їжачок» який минулого року відкрився у центрі Згурівки Олена ДАВИДЕНКО (на знімку зверху). Сертифікати на передплату районної газети «Панорама» отримали Вікторія Данилюк та Ксенія Некоз. Окрім того, всі учасники отримали від редакції ще й солодкий подарунок. (На знімку зліва) - Мама Вікторії ДАНИЛЮК.

ОСІНЬ - ЧАС ВЕСІЛЬ

Весільні прикмети і забобони

Осінь – золота пора для весіль. Цю традицію ми успадкували від своїх предків, які завжди грали весілля восени. Саме тоді, коли закінчується сезон збору врожаю, коли люди відпочивають після напруженого трудового літа, сляни збирались усім селом, ставили столи через всю вулицю, застилали їх рушниками, які заздалегідь наречена вишила сама, готували смачнючі обіди. Такі гулянки тривали тижнями. Інколи одного дня святкували декілька весіль. Дещо по-іншому тепер відбувається ця приємна подія, але час для одруження молоді здебільшого вибирають за традицією — золоту пору осені. З проведенням весільного обряду пов»язано багато народних прикмет і забобонів, адже незабобонних людей в Україні майже немає. Але якщо ви й не вірите у весільні прикмети, ознайомитися з ними все одно цікаво. Деякі прикмети українці запозичують закордоном і адаптують до наших реалій. Однак не беріть забобони близько до серця. Адже своє щастя творите особисто ви, а не прикмети. За народними повір’ями вибір місяця одруження багато в чому визначає долю майбутньої сім’ї. Якщо весілля на Масницю справляти - буде в домі завжди статок і веселощі. Необхідно також уважно поставитись до вибору дня тижня для одруження. Краще одружуватись пополудні, такі шлюби вважаються вдалішими і тривалішими. Гарною прикметою в день весілля є дощ. Якщо ж дме сильний вітер - життя молодих буде вітряним. Сніжна погода - до заможного благополучного життя. А якщо ви бажаєте в день одруження ясну сонячну погоду, запрошуйте на весілля котів: своїх і тих, яких зустрінете. Щоб шлюб був вдалим, молодята не повинні бачити один одного зранку в день весілля. Бажано також, щоб наречений не бачив сукні своєї обраниці до дня одруження. Перед вінчанням наречена має трохи поплакати. Краще, якщо ті сльози будуть від наставних слів батьків, а не через якісь проблеми. Обручки мають бути круглі і гладкі, без різьблення, насічок і каменів, щоб і життя складалося гладко. Масивні весільні обручки - до багатства, статків. Одружуватись з батьківськими обручками - повторити їхню долю. Нікому не можна давати міряти обручки ні до, ні після весілля. А от ненароком доторкнутися до обручок молодих на весіллі - до святкування власного. Якщо, надягаючи обручку, впустити її - бути зраді. Після весілля обручку краще якомога рідше знімати. В день весілля наречена має одягти на себе щось нове, щось старе, щось позичене і щось блакитне (бодай зробити пару прихованих стібків синьою ниткою - від зурочень). Сукня нареченої має бути суцільною, а не корсетом зі спідницею, щоб не було у дівчини розділеного життя. Спідня білизна - тільки білою. Взуття - неодмінно із закритим носиком і п’ятою, і без шнурівок. Не варто виходити заміж у зеленій сукні. Зате старе взуття на нареченій принесе вдачу у сімейному житті. Намагайтеся не порвати весільну сукню впродовж свята, а якщо вже таке сталося, не зашивай-

те її. Після весілля сукню не можна продавати, бо «продаси» своє щастя. Щоб нареченій добре жилося у шлюбі, сережки їй надягає щаслива заміжня подруга. Не можна одягати перли на весілля - це до сліз нареченої. Ніяких прикрас на руках не повинно бути. Щоб молоді не потребували грошей, наречений в день весілля має покласти в правий черевик монету. Обом молодятам потрібно закріпити на одязі англійську шпильку голівкою донизу від вроків. Нареченій - на поділ сукні, нареченому - під бутоньєрку. До моменту укладання шлюбу молода не повинна бачити себе у дзеркалі в повному вбранні. Наприклад, можна подивитися на себе без рукавичок чи сумочки. Щоб не відвели коханого, наречена не повинна дозволяти подрузі ставати попереду себе перед дзеркалом. Це ж стосується і жениха. Якщо молодий вступив у калюжу перед будинком молодої - жити їй з п’яницею. Після того, як наречена відправилася з дому на вінчання чи реєстрацію, потрібно помити в домі підлогу, щоб молодій було легше увійти до будинку чоловіка. Краще це зробити її матері. Не можна їхати до церкви чи РАГСу прямою доро-

гою, треба обирати складні шляхи, щоб заплутати нечисту силу. Необхідно уникати по дорозі кладовищ. Гучні сигнали автомобіля також відлякують злих духів. При виході з церкви чи РАГСу потрібно обсипати молодих рисом на життя в достатку, монетами - на заможність, пшеницею - на плодючість, цукерками на солодке життя. Ніхто не повинен проходити між нареченим і нареченою, тому молоді мають весь час триматися разом. Щоб їх союз був непорушним! Не можна також переходити дорогу молодятам під час весільної процесії. Необхідно стежити, щоб ніхто із гостей і сторонніх не поправляв одяг на молодятах. Молодих за столом треба посадити на шубу чи кожуха, вивернутого нагору вовною, щоб жили багато. З тієї ж причини до чарок молодят кладуть по монеті, їх необхідно зберігати вдома під скатертиною. Чоловікові і дружині не можна їсти з однієї ложки на весіллі, щоб потім не бути незадоволеними один одним. Танцювати на весільному банкеті молодята повинні тільки разом та інколи з батьками. Батьки після танцю зі своїми дітьми повинні знову з’єднати їх, підвівши один до одного.

Наші реквізити: р/р 26006702911326 в АТ «Райффайзен банк «Аваль» м.Київ, МФО 380805, КОД ЄДРПОУ 19413986 За достовірність фактів відповідальність несе автор. Рукописи і фотографії не рецензуються і не повер. таються Думки авторів публікацій не завжди збігаються з точкою зору редакції.

РЕДАКТОР Л.П.МЕЛЬНИК ТЕЛ./ФАКС: 5-04-25; ТЕЛ: 5-04-22. E-mail: zg_panorama@ukr.net Газета набрана та зверстана в комп’ютерному центрі редакції газети “Панорама”, смт Згурівка, вул. Українська, 19. Надруковано у Прилуцькій міській друкарні

Profile for Zgurivka rda

Panorama 37 (2015)  

Panorama 37 (2015)  

Advertisement