Page 1

28

ст. 1

10 липня 2015 року

(6214) 10 липня 2015 року започаткована 25 лютого 1935 року

Із села починається держава

подія Щороку, в першу субот у липня в Черевках відбувається дивовижне дійство – українське свято краси, щирості і правди. До Дня села, який став уже традиційним для цього населеного пункту, готуються заздалегідь: прибираються вулиці, парки, біляться дерева, бордюри, фарбується дитячий майданчик, словом, як в доброго господаря, чепуриться обійстя. Сходяться на свято від малого до старого, з’їжджаються черевківці з різних куточків України, адже є нагода побачитися із земляками, поспілкуватися з рідними, подивитися, як село динамічно розвивається. У такі свята кожен відчуває себе частинкою великої родини. Адже це свято всіх, хто народився і виріс, хто приїхав колись, щоб залишитися у селі з його особливим колоритом, традиціями і славною історією. А яке ж свято без гостей? На день народження Черевок завітали керівники району, очільники сільських громад, жителі сусідніх населених пунктів. Всі, хто розділили радість свята з іменинниками , не пошкодували. Організатори перевершили самі себе. Відтворена історія села, прапор, гімн населеного пункту, виставка мистецьких робіт, святковий концерт за участю талановитих місцевих жителів, смачний коровай і спільний обід зробили суботній день дійсно незабутнім. (Закінчення на 3 стор.) Вдруге в цьому році на базі ФГ “Тетяна-2011” відбувся науково-практичний семінар Провідні компанії, які працюють у сільському господарстві: ЗААТБАУ “Монсанто Україна” та КВС –Україна проводили День поля. Учасники заходу: керівники господарств, агрономи Згурівщи-ни, різних куточків України оглянули демонстраційні посіви озимого ріпаку, озимої пшениці та сої. Недарма місцем проведення Дня поля обрано ФГ “Тетяна -2011”, засновник ом як ого є депутат обласної ради Василь Вікторович Цвик. Господарство хоч і молоде, але інтенсивно розвивається. Посівні площі зернових, технічних культур постійно збільшуються, тримають напрямок на тваринництво. Радо вітаючи гостей та відкриваючи науково-практичний семінар, В.В.Цвик наголосив, що у своїй роботі застосовують найкращі, передові технології. На полях працюють досвідчені агрономи, механізатори, сучасна техніка, з а с то с о ву ют ь я к і с н е н а с і н н я та засоби захисту від повідних компаній світу. Аграріїв з різних регіонів України на згурівській землі вітав голова Згурівської райдержадміністрації В . М . М оз го в и й . В і д з н ач и в ш и

У Черевок є майбутнє

обмін досвідом

День поля у ФГ “Тетяна - 2011”

16 липня - день бухгалтера

Шановні бухгалтери! Згурівська райдержадміністрація, районна рада щиро вітають вас з професійним святом – Днем бухгалтера. Важко уявити собі галузь національної економіки, де б не використовувалась ваша праця, ваш досвід та професійні знання. Від професії, яку ви обрали, залежить злагоджена робота усіх сфер народного господарства району, адже саме ви забезпечуєте чіткий контроль фінансових потоків, своєчасність податкових платежів, заміряєте фінансовий пульс району. Без належної роботи бухгалтерських служб неможливо забезпечити подальший розвиток економіки району та держави загалом. Бажаємо вам та вашим родинам міцного здоров’я, щастя, впевненості та розсудливості, успіху, який буде супроводжувати вас у всіх ваших справах.

успіхи агропромислового сектору Згурівщини, Валерій Миколайович побажав учасникам Дня поля плідної роботи. Квітучу гречку, доглянуті буряки, вусатий ячмінь, вис ок е стебл о кукурудзи, господарський двір - все це побачили учасники Дня поля з вікна автобуса, прямуючи до демонстраційних посівів ріпаку, сої, пшениці. Заступник директора з агрономії ФГ “Тетяна-2011” О.А.Сивогорло ознайомив присутніх з грунтовокліматичними особливостями регіону, з технологіями вирощування даних культур. Неабиякий інтерес викликали демонстраційні посіви сої, озимої пшениці та озимого ріпаку, особливо тих сортів та гібридів, які представлені в Україні. Представники компаній КВС, ЗААТБАУ, “Монсанто” детально розповіли про відмінності та о с о бл и в о с т і р о з в и т к у л і н і й к и гібридів, представлених на демонстраційних ділянках, разом з тим позитивно відзначили співпрацю з ФГ “Тетяна-2011 р.”. У господарстві застосо-вується інноваційний підхід до культур, передові технології втілюються в життя, таким чином примножуючи врожаї та прибутки. Лариса МЕЛЬНИК.

до народних джерел

Купальські гуляння на Згурівщині

СП ТОВ “Нива Переяславщини” сердечно вітає бухгалтерів підприємства, всіх бухгалтерів району з професійним святом – Днем бухгалтера. Без людей цієї професії неможливе існування жодного підприємства, організації, фірми малого, середнього і великого бізнесу. Бухгалтер – це серце фінансового стану. Будьте впевнені у своїх рішеннях, щоб все встигали робити вчасно, щоб у вас завжди знаходився час для себе та ваших рідних та близьких. Ваша професія вимагає від кожного чесності, сумлінності, відповідальності, об’єктивності та справжньої відданості своїй справі. Не робіть помилок ні на роботі, ні в житті! Будьте нащасливішими на світі людьми! Здоров’я, благополуччя, людських гараздів, невичерпної енергії в такій потрібній професії. Графік роботи телефонних ліній у Київській обласній державній адміністрації за участю керівництва облдержадміністрації на липень 2015 року Голова обласної адміністрації 21 Шандра В.М. Парцхаладзе Л.Р.Перший заступник голови обласної державної адміністрації 15 Заступник голови обласної державної адміністрації 16 Корбан О.Б. Заступник голови обласної державної адміністрації 17 Христюк Д.В. Прямі телефонні лінії проводяться у приймальні громадян облдержадміністрації (каб.36) з 10.00 до 12.00 год. Контактні телефони: 286-84-11, 286-10-06.

Безуглівська “Вишиванка” запрошує друзів

2

День села Черевки святкували від душі

3

Згурівчани зарядилися магічною енергетикою прадавнього свята Івана Купала. Традиційно, в ніч з 6 на 7 липня, відбулися народні гуляння з нагоди яскравого свята Івана Купала. Щоб поспівати народних пісень, поводити хоровод, пострибати через вогнище, йшли на свято цілими родинами з’їжджалися з навколишніх сіл Згурівщини. Свято спланували так, що ніколи було сумувати ні дітям, ні дорослим – усі брали в ньому активну участь.

* * непомітний прохолодний вітерець. Трактористи і Літня спека у самому розпалі, лиш інколи можна *відчути комбайнери готуються виходити в поле на жнива, а у селі Мала Супоївка люди масово почали збиратися біля сільського Будинку культури, там вже чутно купальські пісні, бо прийшло свято Івана Купала. (Закінчення на 8 стор.) Купатися чи не купатися?

5

На захист України стають родинами

7

На Купальському святі дебютував малосупоївський гурт “Водограй”

8


ст. 2

10 липня 2015 року ювілеї і ювіляри

Від дідів-прадідів – до дітей і онуків, незримим ланцюгом щедрого серця і багатої душі передаються у спадок духовні скарби нації. За останні роки помітно зросла зацікавленість до фольклорної спадщини - пісенного фольклору, інструментальної музики, звичаїв та обрядів. Підвищення рівня освічченості населення не могло не привести до переосмислення цінностей фольклору як живого музею нашої цивілізації, скарбниці життєвого досвіду нашого народу, як джерела, що підживлює інші області культури. Згурівська земля також багата народними талантами і мистецькими здобутками, пишається своєю прадавньою історією, віковими традиціями. Значний внесок до золотого фонду української національної культури вносять і аматори Згурівщини, які бережно вишукують, знаходять і зберігають музичні і пісенні перлини, примножують духовну скарбницю, доносять її багатство до широкого слухача. Серед них особливе місце належить народному аматорському фольклорному колективу «Вишиванка» Безуглівського сільського Будинку культури, учасники якого впродовж багатьох років активно пропагують українську народну пісню, дарують їй безсмертя, а глядачам - прекрасні хвилини відпочинку. Творча біографія «Вишиванки» розпочалась у далекому, тепер уже 1990 році, коли тодішній художній керівник сільського Будинку культури, нині на жаль покійний, Микола Гаврилович Третяк, заручившись підтримкою директора БК Миколи Володимировича Теслюка, вирішив створити у селі фолькл орний колектив. Поспілкувався з місцевими жінками, які уміли й любили співати, запропонував їм стати учасницями ансамблю. Назву колективу дали влучну і звучну – «Вишиванка». Незабаром вже зібрались на першу репетицію, познаходили старовинні пісні, підібрали репертуар, дістали зі старовинних скринь свої чи ще мамині вишиванки, спідниці, корсети, а для більшого відображення старовинного побуту взяли з собою і традиційні знаряддя праці сільських жінок – ткацький верстат, мотовило, рубель, качалку тощо. І з усим цим реманентом дебютували на сцені

Увага! Пряма лінія!

«ВИШИВАНЦІ» - 25

23.07.2015 року з 10.00 до 12.00 з телефоном 28684-11 у київській обласній державній адміністрації буде проведений прямий телефонний зв’язок за участю керівника Департаменту житлово-комунального господарства і паливноенергетичного комплексу облдержадміністрації.

ЗАКОН ПРО СПАДЩИНУ ДІЄ

Народний аматорський колектив Безуглівського сільського Будинку культури «Вишиванка» щиро запрошує всіх, хто не уявляє свого життя без неповторної і самобутньої української народної пісні, хто шанує і поважає народні традиції і обряди на свято народних талантів, яке відбудеться з нагоди ювілею11 липня у Безуглівському сільському Будинку культури. Початок о 13 годині.

сільського Будинку культури. Успіх мали грандіозний. А тому, впевнившись у своїх с ил ах і мож л иво с т ях , т р ох и попрацювавши над вдосконаленням виконавської майстерності та над підбором репертуару, вирішили спробувати себе на районній сцені. Згурівська публіка також високо оцінила перший виступ колективу, нагородивши учасниць хвилею бурхливих оплесків та схвальними відгуками. З т о го ч а с у р о з п оч а л а с ь ак тивна творча і к онцертна діяльність колективу. За роки свого існування фольклорний ансамбль «Вишиванка» був учасником свята Трійці в Музеї народної архітектури та побуту в Пирогові. Тричі (у 2012, 2013 та 2015 роках) був дипломантом міжрегіонального фестивалю народної творчості «Катеринина пісня» у селі Богданівка Яготинського району. Неодноразово к олек тив був лауреатом та дипломантом обласного оглядуконкурсу фольк-лорних колективів «Онуки полян-ські» імені Павла Чубинського. Як активному учаснику о бл а с н о г о о г л я д у - к о н к у р с у, ансамблю дове-лось побувати в

З редакційної скриньки

Дякуємо добрим людям

Коли ми маємо проблеми зі здоров’ям – звертаємося до лікарів, коли хворіють тварини – шукаємо найкращого ветеринарного “Айболита”, який допоможе видужати нашим улюбленцям. У нашій родині трапилося лихо – наша корівка після розтелу занедужала. Що робити? Чоловіка, сина немає вдома - на захисті рубежів держави; пізня ніч – де шукати порятунку? Та дякувати Богові та добрим людям, нашу годувальницю врятували. Через районну газету хочу висловити слова щирої вдячності завідуючій Жовтневською дільницею ветмедицини М.П.Яризі, яка, незважаючи на пізній час, прийшла на допомогу і зцілила корівку. Велика подяка Марії Панасівні за професіоналізм, відповідальність та людяність. Недарма народна мудрість закарбувала істину: “Медицина зцілює людину, а ветеринарія людство”. Також хочу подякувати Сергію Миколайовичу Святовцю, жителю Старої Оржиці, який привіз ветеринарного лікаря. Щоразу переконуємося, що світ не без добрих людей і слава Богу, що їх більшість. Наталія Шевченко, с. Лизогубова Слобода.

Будинок культури має бути в центрі В районній газеті “Панорама” за 21 листопада 2014 р. селищний голова

П.І.Ткачук звітував про пророблену роботу протягом чотирьох років на посаді очільника Згурівської громади. Разом з тим Павло Іванович виніс на громадське обговорення питання Будинку культури. Селищний голова хотів почути думку громади, чи є необхідність у відновленні даного приміщення. Я, корінна мешк анк а цукрозаводу, пам’ятаю як в 1951 році Червоноармійський цукрокомбінат, молодь, громадськість будували будинок культури. Це було гарне, двоповерхове приміщення з просторими фойє, великим залом, чудовою сценою, на другому поверсі були розташовані бібліотека, приміщення для гуртків. На жаль, час і безгосподарність наших керівників не зберегли це приміщення. Фактично замість вогнища культури залишилася велика руїна. Відбудовувати старе, занедбане приміщення не має сенсу. Краще побудувати новий, сучасний Будинок культури у центрі селища. Це буде зручно всім. Адже в центрі розміщені всі установи, автостанція. Тож і для молоді, і для проведення різних заходів Будинок культури буде доречніший в центрі Згурівки. Лідія Дудченко.

багатьох містах Київської області. Колектив виступав на сценічних майданчиках Будинків та палаців культури у Яготині, Баришівці, П е р е я с л а в і - Х м ел ь н и ц ь - к о м у, Калинівці Броварського району, Бородянці, Обухові. Також учасниці «Вишиванки» - активні організатори всіх культурно - мистецьких заходів, які проходять на території села. Колектив є постійним учасником багатьох районних заходів, зокрема фольклорного свята Івана Купала та районного огляду вокальнохорових колективів, який щорічно проходить в рамках святкування Дня незалежності України. За багаторічну творчу діяльність колектив нагороджено почесними грамотами та дипломами районного в і д д і л у к ул ьт ур и , З г ур і вс ь к о ї районної державної адміністрації, Київського обласного управління культури, Київського обласного центру народної творчості. На сьогоднішній день у колективі співають: Галина Володимирівна Приходько, Євдокія Григорівна Приходько, Ніна Тимофіївна Куца,

М арія Григорівна Рева, Люся Федорівна Гайова, Зоя Леонтіївна Фільченко, Віра Данилівна Анатієнко, Галина Федорівна Сідько, Надія Олексіївна Степаненко. Очолює колектив Надія Федорівна Тимченко. Учасниці народного аматорського фольклорного колективу мають родини, дітей, внуків, багато турбот. Та впродовж багатьох років завжди знаходять час для свого улюбленого захоплення – української народної пісні. Ц ь о го р о к у к ол е к т и в відзначає аж дві ювілейні дати: двадцять п’яту річницю творчої діяльності та двадцятирічний ювілей з часу присвоєння йому почесного звання – «народний». В і д с ебе о с о б и с то та в і д імені клубних працівників району щиро вітаю колектив з творчим довголіттям, бажаю його учасницям насамперед міцного здоров’я, сімейного благополуччя, злагоди в родинах і достатку в оселях. І нехай українська народна пісня живе у віках, передається в і д п о к ол і н н я д о п о к ол і н н я , повертається в побут населення і як сто років тому, так і сьогодні звучить в оселях і на вулиці, в будні і свята, щоб наші думки ставали світлішими, почуття щирішими, а ми – духовно багатшими. Алла Приходько, провідний методист районного Будинку культури.

Вже понад півроку як діє Закон про спадщину, який розробив Сергій Міщенко. Після довгих баталій у парламенті й тиску громадськості - закон вдалося ухвалити. Ухвалення Закону про спадщину С е р г і я М і ще н к а с та л о ч и н е єдиним прецедентом ламання багатомільярдних корупційних схем. Після вступу документу в дію ділки втратили можливість оббирати простих людей через оцінку та оформлення спадщини. Тепер, замість десятків тисяч гривень, які отримували ділки та чиновники, загальні витрати для спадкоємця першої черги при оформленні спадщини у державного нотаріуса складають 483 грн. Проте на практиці трапляються випадки, коли державні нотаріуси вимагають у спадкоємців першої черги проводити коштовну оцінку спадкового майна або отримати платні довідки, які не передбачені чинним законодавством. Та к и й п р и к р и й і н ц и д е н т трапився в Київській області. Після звернення до державного нотаріуса у нашого земляка почали вимагати довідки про оцінку майна. Після звернення до Сергія Міщенка державний нотаріус був звільнений за незаконні дії щодо оформлення спадщини. Сам Сергій Міщенко підкреслив, що «Закон діє, а усі недобросовісні чиновники, які намагаються набити кишені на простих громадянах, будуть відповідати перед законом». Та к о ж н а р о д н и й д е п у т а т наголосив, що у разі спроб зі сторони чиновників займатися зловживаннями під час оформлення спадщини, звертатися до нього за адресою: 01008 м. Київ, вул. Гру ш е вс ь к о го , 5 н а р од н о м у депутату Сергію Міщенку. Олександр ДЕРУНЕЦЬ.

спеціаліст інформує

ПІЛЬГОВІ ПЕНСІЇ: ВІДШКОДУВАННЯ ВИТРАТ НА ВИПЛАТУ Й ДОСТАВКУ Характер роботи та суми відшкодувань У зв’язку з набранням чинності з 1 квітня 2015 року Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо пенсійного забезпечення» змінено порядок виплати пенсії пенсіонерам, які працюють. Відповідно до частини пер­шої статті 47 Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування» (далі — Закон), тимчасово, з 1 квітня 2015 року по 31 грудня 2015 року •у період роботи особи на посадах, які дають право на призначення пенсії або щомісячного довічного грошового утримання в порядку та на умовах, передбачених у законах «Про статус народного депутата України», «Про державну службу», «Про прокуратуру», «Про судоустрій і статус суддів», пенсії, призначені за цим Законом, не виплачують; •у період роботи на інших посадах/роботах пенсію, призначену особі відповідно до цієї статті, розмір якої перевищує 150% від прожиткового мінімуму, визначеного для осіб, які втратили працездатність, виплачують у розмірі 85% від призначеного розміру, але не менше як 150% од прожиткового мінімуму, визначеного для осіб, які втратили працездатність. Після звільнення з роботи виплату пенсії відповідно до цього Закону поновлюють. Незалежно від факту роботи та посади, на якій працюють пенсіонери, призначену пенсію (незалежно від її виду та закону, згідно з яким її призначено) виплачують у повному обсязі інвалідам І й II груп, інвалідам війни III групи та учасникам бойових дій, особам, на яких поширюється чинність пункту 1 статті 10 Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту». Відшкодуванню підлягають фактичні витрати Пенсійного фонду України на виплату й доставку пенсій, призначених згідно зі статтею 13 Закону України «Про пенсійне забезпечення», відповідно до пункту 2 Прикінцевих положень Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування». Таким чином, суми до відшкодування в розрахунках фактичних витрат на виплату й доставку пенсій, призначених на пільгових умовах, мають формуватися із врахуванням розміру пенсії, що належить до виплати особі, без відрахувань сум податку на доходи фізичних

осіб та військового збору. Приклади Наводимо приклад розрахунку сум, що належать до відшкодування Пенсійному фондові України. Гр. Тесленко 2011 року призначено пенсію відповідно до статті 13 Закону України «Про пенсійне забезпечення» у розмірі 5650,00 грн. Особа працює на посаді, що не дає права на призначення пенсії згідно з окремими законами. Виплату пенсії в такому разі здійснюють у розмірі 85% від призначеного розміру пенсії: 5650,00 х 85% = 4802,50 грн; (4802,50-3654) =1148,50 грн.; податок на доходи фізичних осіб та військовий збір становлять: 1148,50х15%= 172,28 грн та 1148,50х1,5% = 17,23 грн. відповідно; сума до відшкодування - 4802,50 грн. Платникам єдиного податку Особливості відшкодування фактичних витрат на виплату й доставку пенсій, призначених на пільгових умовах, платниками єдиного податку четвертої групи такі. 1 січня 2015 року набув чинності Закон від 28.12.2014 р. № 71-VIII «Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких законодавчих актів України щодо податкової реформи», яким унесено зміни до Податкового кодексу України, а саме: з переліку загальнодержавних подат­ків і зборів виключено фіксований сільськогосподарський податок. Відповідно до абзацу четвертого пункту 1 статті 2 Закону України «Про збір на обов’язкове державне пенсійне страхування» (зі змінами) для підприємств, установ, організацій, крім тих, які є платниками фіксованого сільськогосподарського податку, об’єктом оподаткування є також фактичні витрати на виплату й доставку пенсій, призначених відповідно до пунктів «б» — «з» статті 13 Закону України «Про пенсійне забезпечення» до досягнення працівниками пенсійного віку, передбаченого в статті 26 Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування». Для платників єдиного податку винятків щодо відшкодування фактичних витрат на виплату й до­ ставку пенсій, призначених на пільгових умовах, у чинному законодавстві не передбачено. Валентина Губар, головний спеціаліст управління ПФУ у Згурівському районі.


ст. 3

10 липня 2015 року

Із села починається держава

(Початок на 1 стор.) Урочистості розпочалися з Державного гімну України, потім прозвучав гімн с. Черевки. У скорботній хвилині мовчання схилили в шані голови перед загиблими в роки Другої світової війни, перед патріотами України, які сьогодні віддають життя за нашу державу. Депутати сільської ради О.Я.Гарбуз, А.М.Чумичка та молодь села Катерина Панченко, Сергій Бебех поклали квіти до пам’ятників. З вітальним словом до земляків, гостей звернулася сільський голова Н.В.Лавриш. Щирі привітання громади адресував депутат Київської обласної ради, засновник ФГ “Тетяна-2011” В.В.Цвик. Естафету привітань продовжили голова Згурівської райдержадміністрації В.М.Мозговий, голова Згурівської районної ради Є.О.Чубук, керівник ФГ “Терра-2015” С.Г.Очколяс, керівник ФГ “Берест” М.Г.Скринник. Окремо хотілося відзначити різнопланову концертну програму, у якій були задіяні діти, молодь, старше покоління. Складалося враження, що кожна родина представила по артисту, а то й по два. Учасники художньої самодіяльності талановито відтворили історію села: реконструкція громадянської війни (сценка “Весілля в Малинівці”), роки Голодомору, тривожні роки Другої світової, відбудову, сьогодення. Проникливі вірші про Україну, які декламували 15 діток в українському вбранні, торкнулися найтонших струнок душі. Протягом всього свята звучала пісня: щира українська, сучасна у виконанні Олександри Чумички, Тані Дудченко, Юлії Матвієнко, Влади Сперкач, Інни Сидоренко, Олі Менжерес, Ніни Акименко, Світлани Сидоренко, вокального колективу “Горлиця”, подружжя Дмитренків. Влучні жарти лунали від Ані Гарбуз та учасників колективу “Горлиця”. Не залишили байдужими яскраві хореографічні композиції за участю дітей та молоді села. Дійсно окрасою села є люди і керівництво не оминуло увагою своїх односельців. Сільський голова Н.В.Лавриш та засновник ФГ “Тетяна-2011” В.В.Цвик вручили Подяки членам виконкому та сільським депутатам. На святі вітали молоді подружні пари, які цьогоріч стали на весільний рушник, і родини, до яких завітав лелека. Квітами та оплесками привітали ветеранів-учасників колективу “Горлиця”. Запашний коровай і щиру вдячність адресували керівнику ФГ “Тетяна-2011” Віктору Васильовичу Цвику. Пошанували найстаріших жителів села, які перетнули 90-річний рубіж. Подяки отримали майстрині Валентина Колінько, Тетяна Матвієнко, Ірина Кирпа, Ольга Гарбуз, Юля Матвієнко, Влада Сперкач за виставку виробів. Свято пройшло за активної участі жителів села, місцевих аматорів сцени та за підтримки ФГ “Тетяна-2011”. Лариса Мельник.

Співають Інна та Світлана Сидоренки

Подяку отримує В.Колінько

Квіти багаторічним учасникам колективу “Горлиця”

Подарунками вітали найменших жителів села

“Весілля в Малинівці” - по-черевківськи

Короваєм зустрічали дорогих гостей

На сцені - оновлена “Горлиця”

В.Цвик

В.Мозговий

Є.Чубук

С.Очколяс

М.Скринник


ст. 4

10 липня 2015 року Понедiлок, 13 липня ПЕРШИЙ НАЦIОНАЛЬНИЙ 06.00, 07.00, 08.00, 13.00, 18.30, 21.00, 02.20, 05.00 Новини 06.10, 07.10 АгроЕра 06.15, 08.25 Вiд першої особи 06.45, 07.15, 08.15 Спорт 06.50, 07.20, 08.20, 09.50, 12.10, 14.30, 18.50, 22.45, 23.55 Погода 07.25 Ера будiвництва 07.30, 23.15 На слуху 08.45 Телемагазин 09.00, 05.45 Вiчне 09.15 Казки Лiрника Сашка 09.30 Мультфiльм 10.00, 14.40 Т/с “Таємниця старого мосту” 10.55 Д/ф “Сага старовинної пущi. Оповiдь про крука” 12.20 Утеодин з Майклом Щуром 13.10, 05.25 Вiкно в Америку 13.30, 20.00 Про головне 15.50 Д/с “Мiй новий дiм - Корея” 16.20 Х/ф “Партiя в шахи” 18.15 Час-Ч 19.00 Дорогi депутати 19.30 Перша шпальта 21.40 З перших вуст 21.50 Подорожнi 23.00, 00.00 Пiдсумки 00.15 Домашня скарбничка 01.20 Т/с “Земля вiтрiв” (2) 02.35 Х/ф “Ну, ти й вiдьма” (2) 04.15 Д/с “Мости мiж свiтами” Канал 1+1 06.45, 07.10, 07.45, 08.10, 08.45, 09.10 “Снiданок з 1+1” 07.00, 08.00, 09.00, 12.00, 16.45, 19.30, 00.35 ТСН: “Телевiзiйна служба новин” 07.35, 08.35 “Маша i ведмiдь” (1) 09.40 “Чотири весiлля 4” 11.00, 12.20 Т/с “Асi” (1) 13.20, 13.55 “Ворожка” 14.20 “Слiпа” 14.55 “Не бреши менi” 15.50 “Сiмейнi мелодрами - 5” 17.10 Т/с “Чорна троянда” (1) 20.15 Т/с “Свати - 4” (1) 21.15, 23.05 Т/с “Ключi вiд щастя” (2) 00.00 “Мiнкульт” 00.55 Х/ф “Адам” (2) 02.25 Х/ф “Його любов” (1) 05.15 “Служба розшуку дiтей” 05.20 “Телемагазин” Iнтер 07.00, 07.30, 08.00, 08.30, 09.00, 12.00, 14.00, 16.00, 17.45 Новини 07.15, 07.35, 08.10, 08.35 “Ранок з IНТЕРом” 09.20, 12.20 Т/с “Фродя” 13.40, 14.20 “Сiмейний суд” 15.25, 16.15 “Жди меня” 1 8 . 0 5 , 1 9 . 0 0 То к - ш о у “Стосується кожного” 20.00, 04.40 “Подробицi” 21.00 Т/с “Доярка з Хацапетiвки 3” 22.50, 05.30 Т/с “Перше кохання” 00.40 Т/с “Зцiлення любов’ю” 02.15 Т/с “Наложниця” (2) 04.20 Д/с “Легенди бандитської Одеси” ТРК “Украина” 06.50, 07.10, 08.10 Ранок з Україною 07.00, 08.00, 09.00, 15.00, 19.00, 01.35, 05.20 Подiї 09.15, 19.45, 02.20, 03.30 Ток-шоу “Говорить Україна” 10.25 Т/c “Анютине щастя” (1) 14.25, 15.30 Т/c “Адвокат” (1) 18.00, 04.35 Т/c “Королева гри” (2) 21.00 Т/c “Просте життя” (1) 23.00 Подiї дня 23.30 Х/ф “Смертельнi перегони 2: Франкенштейн живий” (3) СТБ 06.40, 16.00 “Все буде добре!” 08.35 “Зiркове життя. Нянiмонстри” 09.35 “Зiркове життя. Перше кохання зiрок -3” 10.30 “Зiркове життя. Куди зникають зiрки” 11.40 Х/ф “Двi iсторiї про кохання” (1) 13.40 “Хата на тата” 18.00, 22.00, 05.40 “ВiкнаНовини” 18.40 Т/с “Коли ми вдома” (1) 20.00 “Слiдство ведуть екстрасенси” 21.00 “Мiстичнi iсторiї-3 з Павлом Костiциним” 22.35 “Вагiтна у 16” 23.45 “Доньки-матерi” 00.35 “Один за всiх” 01.55 Х/ф “Беспредел” (2) 03.50 Нiчний ефiр 1 (коло) - без обмежень аудиторії (загальнодоступна). 2 (трикутник) - перегляд неповнолітніми глядачами рекомендовано разом з батьками або з відома батьків. 3 (квадрат) - рекомендується тільки для дорослих.

Вiвторок, 14 липня ПЕРШИЙ НАЦIОНАЛЬНИЙ 06.00, 07.00, 08.00, 13.00, 18.30, 21.00, 02.20, 05.00 Новини 06.10, 07.10 АгроЕра 06.15, 08.25 Вiд першої особи 06.45, 07.15, 08.15 Спорт 06.50, 07.20, 08.20, 18.50, 22.40, 23.55 Погода 07.25 На слуху 08.40 Паспортний сервiс 08.45 Телемагазин 09.00, 05.45 Вiчне 09.15 Казки Лiрника Сашка 09.30 Мультфiльм 09.40 Хочу бути 10.00, 14.40 Т/с “Таємниця старого мосту” 10.50 Подорожнi 12.00 Уряд на зв’язку з громадянами 12.30 Дорогi депутати 13.20, 18.15 Час-Ч 13.30, 20.00 Про головне 15.30 Фольк-music 16.35 Д/с “Мiй новий дiм Корея” 17.35 Перша студiя 19.00 Першi на Першому 19.30 Авторський проект “Вересень” 21.40 З перших вуст 21.50 Вiйна i мир 23.00, 00.00 Пiдсумки 23.15 Вертикаль влади 00.15 Домашня скарбничка 01.20 Т/с “Земля вiтрiв” (2) 02.35 Х/ф “Наталк а Полтавка” 04.15 Д/с “Мости мiж свiтами” Канал 1+1 06.00, 07.00, 08.00, 09.00, 12.00, 16.45, 19.30, 00.00, 02.00 ТСН: “Телевiзiйна служба новин” 06.45, 07.10, 07.45, 08.10, 08.45, 09.10 “Снiданок з 1+1” 07.35, 08.35 “Маша i ведмiдь” (1) 09.40 “Чотири весiлля 4” 11.05 Т/с “Асi” (1) 12.20, 20.15 Т/с “Свати - 4” (1) 13.20, 13.55 “Ворожка” 14.20 “Слiпа” 14.55 “Не бреши менi” 15.50 “Сiмейнi мелодрами - 5” 17.10 Т/с “Чорна троянда” (1) 21.15 Т/с “Ключi вiд щастя” (2) 22.10, 23.05 Т/с “Ключi вiд щастя - 2” (1) 00.20, 02.25 Х/ф “500 днiв лiта” (2) 03.55 “Шiсть кадрiв” 05.05 “Слу ж ба розшук у дiтей” 05.10 “Телемагазин” Iнтер 07.00, 07.30, 08.00, 08.30, 09.00, 12.00, 14.00, 16.00, 17.45 Новини 07.15, 07.35, 08.10, 08.35 “Ранок з IНТЕРом” 09.20 Т/с “Здрастуй, мамо!” 11.10, 12.25 Д/с “Слiдство вели... з Леонiдом Каневським” 13.25, 14.20 “Судовi справи” 14.50 “Сiмейний суд” 15.35, 16.15 Т/с “Завжди говори “Завжди” 9” 1 8 . 0 5 , 1 9 . 0 0 То к - ш о у “Стосується кожного” 20.00, 04.40 “Подробицi” 21.00 Т/с “Доярка з Хацапетiвки 3” 22.50, 05.30 Т/с “Перше кохання” 00.40 Т/с “Зцiлення любов’ю” 02.15 Т/с “Наложниця” (2) 04.20 Д/с “Легенди бандитської Одеси” ТРК “Украина” 06.05, 14.25, 15.30, 00.20 Т/c “Адвокат” (1) 07.00, 08.00, 09.00, 15.00, 19.00, 02.10, 05.20 Подiї 07.10, 08.10 Ранок з Україною 09.15, 04.00 Зiрковий шлях 10.00, 19.45, 03.00 Ток-шоу “Говорить Україна” 12.25 Т/c “Мiй” (1) 18.00, 04.35 Т/c “Королева гри” (2) 20.50 Футбол. Суперкубок України “Динамо” (Київ) “Шахтар” (Донецьк) 23.00 Подiї дня 23.30 Реальна мiстика СТБ 06.15, 16.00 “Все буде добре!” 08.00 “Зiркове життя. Зiрковi зради” 09.00 “Зiркове життя. Дiтизлочинцi” 10.05 “Моя правда. Наталя Крачковська. 120 кг самотностi” 11.00 “Моя правд. Вiктор та Iрина Салтикови. Розплата за любов” 11.55 “МастерШеф - 4” 18.00, 22.00, 05.50 “ВiкнаНовини” 18.40 Т/с “Коли ми вдома” (1) 20.00 “Слiдство ведуть екстрасенси” 21.00 “Мiстичнi iсторiї-3 з Павлом Костiциним” 22.35 “Кохана, ми вбиваємо дiтей” 01.25 “Один за всiх” 02.35 Х/ф “Ти iнодi згадуй” (1) 04.15 Нiчний ефiр

Середа, 15 липня ПЕРШИЙ НАЦIОНАЛЬНИЙ 06.00, 07.00, 08.00, 13.00, 18.30, 21.00, 02.20, 05.00 Новини 06.10, 07.10 АгроЕра 06.15, 08.25 Вiд першої особи 06.45, 07.15, 08.15 Спорт 06.50, 07.20, 08.20, 11.50, 17.15, 22.30, 23.55 Погода 07.25 Ера будiвництва 07.30, 23.25 На слуху 08.40 Паспортний сервiс 08.45 Телемагазин 09.00, 05.45 Вiчне 09.15 Казки Лiрника Сашка 09.30 Мультфiльм 09.40 Хто в домi хазяїн? 10.00, 14.40 Т/с “Таємниця старого мосту” 10.55 Як ваше здоров’я? 12.30 Нотатки на глобусi 13.20, 18.15 Час-Ч 13.30, 20.00 Про головне 15.30 Вiйна i мир 16.15 Книга ua 16.45 Д/с “Мiй новий дiм - Корея” 17.20 Д/с “Китай на кiнчику язика” 18.50 Т/с “Новели Мопассана” 21.40 З перших вуст 21.50 Слiдство. Iнфо 22.40 Мегалот 23.00, 00.00 Пiдсумки 23.15 Тепло.ua 00.15 Домашня скарбничка 01.20 Т/с “Земля вiтрiв” (2) 02.35 Телевистава “Мина Мазайло” 04.15 Д/с “Мости мiж свiтами” Канал 1+1 06.00, 07.00, 08.00, 09.00, 12.00, 16.45, 19.30, 23.05, 01.20 ТСН: “Телевiзiйна служба новин” 06.45, 07.10, 07.45, 08.10, 08.45, 09.10 “Снiданок з 1+1” 07.35, 08.35 “Маша i ведмiдь” (1) 09.40 “Чотири весiлля” 11.00 Т/с “Асi” (1) 12.20, 20.15 Т/с “Свати - 4” (1) 13.20, 13.55 “Ворожка” 14.20 “Слiпа” 14.55 “Не бреши менi” 15.50 “Сiмейнi мелодрами - 5” 17.10 Т/с “Чорна троянда” (1) 21.15, 22.10 Т/с “Ключi вiд щастя - 2” (1) 23.25, 01.45 Х/ф “Родинне весiлля” (2) 03.20 “Шiсть кадрiв” 05.15 “Служба розшуку дiтей” 05.20 “Телемагазин” Iнтер 07.00, 07.30, 08.00, 08.30, 09.00, 12.00, 14.00, 16.00, 17.45 Новини 07.15, 07.35, 08.10, 08.35 “Ранок з IНТЕРом” 09.20 Т/с “Здрастуй, мамо!” 11.10, 12.25 Д/с “Слiдство вели... з Леонiдом Каневським” 1 3 . 2 5 , 1 4 . 2 0 “ С уд о в i справи” 14.50, 16.15 “Сiмейний суд” 16.45 Т/с “Завжди говори “Завжди” 9” 1 8 . 0 5 , 1 9 . 0 0 То к - ш о у “Стосується кожного” 20.00, 04.40 “Подробицi” 21.00 Т/с “Доярка з Хацапетiвки 3” 22.40, 05.30 Т/с “Перше кохання” 00.35 Т/с “Зцiлення любов’ю” 02.10 Т/с “Наложниця” (2) 04.20 Д/с “Легенди бандитської Одеси” 05.35 Не перший погляд ТРК “Украина” 06.05, 14.25, 15.30, 00.20 Т/c “Адвокат” (1) 07.00, 08.00, 09.00, 15.00, 19.00, 02.10, 05.20 Подiї 0 7 . 1 0 , 0 8 . 1 0 Ра н о к з Україною 09.15, 04.00 Зiрковий шлях 10.00, 19.45, 03.00 Ток-шоу “Говорить Україна” 12.25 Т/c “Мiй” (1) 18.00, 04.35 Т/c “Королева гри” (2) 21.00 Т/c “Просте життя” (1) 23.00 Подiї дня 23.30 Реальна мiстика СТБ 06.25, 16.00 “Все буде добре!” 08.10 “Зiркове життя. Краса на кiнчику скальпеля” 09.00 “Зiрк ове життя. Зiрковi весiлля” 10.05 “Врят уйте нашу сiм’ю” 11.45 “МастерШеф - 4” 18.00, 22.00, 05.30 “ВiкнаНовини” 18.40 Т/с “Коли ми вдома” (1) 20.00 “Слiдство ведуть екстрасенси” 21.00 “Мiстичнi iсторiї-3 з Павлом Костiциним” 22.35 “Давай поговоримо про секс 2” 00.30 “Один за всiх” 01.55 Х/ф “Не було смутку” (1) 03.25 Нiчний ефiр

Четвер, 16 липня ПЕРШИЙ НАЦIОНАЛЬНИЙ 06.00, 07.00, 08.00, 13.00, 18.30, 21.00, 02.20, 05.00 Новини 06.10, 07.10 АгроЕра 06.15, 08.25 Вiд першої особи 06.45, 07.15, 08.15 Спорт 06.50, 07.20, 08.20, 11.50, 22.50, 23.55 Погода 07.25 Тепло.ua 07.30, 23.15 На слуху 08.40 Паспортний сервiс 08.45 Телемагазин 09.00, 05.45 Вiчне 09.15 Казки Лiрника Сашка 09.30 Мультфiльм 09.40 Як це? 10.00, 14.40 Т/с “Таємниця старого мосту” 10.50 Свiтло 12.00 Авторський проект “Вересень” 12.20 Слiдство. Iнфо 13.20, 18.15 Час-Ч 13.30, 20.00 Про головне 15.30 Надвечiр”я 16.30 Д/с “Мiй новий дiм Корея” 17.00 Д/с “Замки Європи” 17.50 Зроблено в Європi 18.50 Т/с “Новели Мопассана” 21.40 З перших вуст 21.50 Спецпроект програми “Схеми” “З Росiї з готiвкою” 23.00, 00.00 Пiдсумки 00.15 Домашня скарбничка 01.20 Т/с “Земля вiтрiв” (2) 02.35 Телевистава “Мина Мазайло” 04.15 Д/с “Мости мiж свiтами” Канал 1+1 06.00, 07.00, 08.00, 09.00, 12.00, 16.45, 19.30, 23.00, 01.00 ТСН: “Телевiзiйна служба новин” 06.45, 07.10, 07.45, 08.10, 08.45, 09.10 “Снiданок з 1+1” 07.35, 08.35 “Маша i ведмiдь” (1) 09.40 “Чотири весiлля” 11.00 Т/с “Асi” (1) 12.20, 20.15 Т/с “Свати 4” (1) 13.20, 13.55 “Ворожка” 14.20 “Слiпа” 14.55 “Не бреши менi” 15.50 “Сiмейнi мелодрами - 5” 17.10 Т/с “Чорна троянда” (1) 21.15, 22.05 Т/с “Ключi вiд щастя - 2” (1) 23.20, 01.25 Х/ф “Сайрус” (2) 02.50 “Шiсть кадрiв” 05.20 “Телемагазин” Iнтер 07.00, 07.30, 08.00, 08.30, 09.00, 12.00, 14.00, 16.00, 17.45 Новини 07.15, 07.35, 08.10, 08.35 “Ранок з IНТЕРом” 09.20 Т/с “Здрастуй, мамо!” 11.10, 12.25 Д/с “Слiдство вели... з Леонiдом Каневським” 13.25, 14.20 “Судовi справи” 14.50, 16.15 “Сiмейний суд” 16.45 Т/с “Завжди говори “Завжди” 9” 1 8 . 0 5 , 1 9 . 0 0 То к - ш о у “Стосується кожного” 20.00, 04.40 “Подробицi” 21.00 Т/с “Доярка з Хацапетiвки 3” 22.45, 05.30 Т/с “Перше кохання” 00.35 Т/с “Зцiлення любов’ю” 02.10 Т/с “Наложниця” (2) 04.20 Д/с “Легенди бандитської Одеси” ТРК “Украина” 06.05, 00.20 Т/c “Адвокат” (1) 07.00, 08.00, 09.00, 15.00, 19.00, 02.10, 05.20 Подiї 0 7 . 1 0 , 0 8 . 1 0 Ра н о к з Україною 09.15, 04.00 Зiрковий шлях 10.00, 19.45, 03.00 Ток-шоу “Говорить Україна” 12.25 Т/c “Не вiдпускай мене” (1) 14.25, 15.30 Т/c Адвокат” (1) 18.00, 04.35 Т/c “Королева гри” (2) 21.00 Т/c “Просте життя” (1) 23.00 Подiї дня 23.30 Реальна мiстика СТБ 06.05, 16.00 “Все буде добре!” 07.50 “Зiркове життя. Випробування бездiтнiстю” 08.55 “Зiркове життя. Народженi в чужому тiлi” 09.55 “Моя правда. Олександр Барикiн. Розiрване серце” 10.45 “Вагiтна у 16” 11.45 “Доньки-матерi” 12.40 “МастерШеф - 4” 18.00, 22.00 “Вiкна-Новини” 18.40 Т/с “Коли ми вдома” (1) 20.00 “Слiдство ведуть екстрасенси” 21.00 “Мiстичнi iсторiї-3 з Павлом Костiциним” 22.35 “Я соромлюсь свого тiла” 00.30 “Один за всiх” 02.05 Х/ф “Шалений день” (1) 03.25 Нiчний ефiр

П’ятниця, 17 липня ПЕРШИЙ НАЦIОНАЛЬНИЙ 06.00, 07.00, 08.00, 13.00, 21.00, 05.00 Новини 06.10, 07.10 АгроЕра 06.20 Агровектор 06.25, 08.25 Вiд першої особи 06.45, 07.15, 08.15 Спорт 06.50, 07.20, 08.20, 16.20, 22.40, 23.55 Погода 07.25 Ера будiвництва 07.30, 23.15 На слуху 08.40 Паспортний сервiс 08.45 Телемагазин 09.00, 05.45 Вiчне 09.15 Казки Лiрника Сашка 09.30 Мультфiльм 09.40 Школа Мерi Поппiнс 10.00, 14.40 Т/с “Таємниця старого мосту” 11.05 Х/ф “Партiя в шахи” 13.20 Час-Ч 13.30 Про головне 15.30 Спогади 16.00 Фiльм про фiльм 16.30 Д/с “Мiй новий дiм - Корея” 17.00 Тенiс. Кубок Девiса 21.40 З перших вуст 21.50 Перша студiя 23.00, 00.00 Пiдсумки 00.15 Домашня скарбничка 01.20 Музичне турне 02.20 Надвечiр”я 03.30 Вiра. Надiя. Любов 04.15 Д/с “Мости мiж свiтами” Канал 1+1 06.00, 07.00, 08.00, 09.00, 12.00, 16.45, 19.30, 02.00 ТСН 06.45, 07.10, 07.45, 08.10, 08.45, 09.10 “Снiданок з 1+1” 07.35, 08.35 “Маша i ведмiдь” (1) 09.40 “Чотири весiлля” 11.00 Т/с “Асi” (1) 12.20 Т/с “Свати - 4” (1) 13.20, 13.55 “Ворожка” 14.20 “Слiпа” 14.55 “Не бреши менi” 15.50 “Сiмейнi мелодрами - 5” 17.10 Т/с “Чорна троянда” (1) 20.20 “Мультибарбара 2015” 21.00 “Вечiрнiй Київ 2015” 23.00 “Свiтське життя” 00.00, 02.25 Х/ф “Бобер” (2) 03.50 “Шiсть кадрiв” Iнтер 07.00, 07.30, 08.00, 08.30, 09.00, 12.00, 14.00, 16.00, 17.40 Новини 07.15, 07.35, 08.10, 08.35 “Ранок з IНТЕРом” 09.20 Т/с “Здрастуй, мамо!” 11.10, 12.25 Д/с “Слiдство вели... з Леонiдом Каневським” 1 3 . 2 5 , 1 4 . 2 0 “ С уд о в i справи” 14.50, 16.15 “Сiмейний суд” 16.45 Т/с “Завжди говори “Завжди” 9” 18.00 Ток-шоу “Стосується кожного” 20.00, 03.05, 05.50 “Подробицi” 21.00 Ток-шоу “Чорне дзеркало” 23.30 Х/ф “Ти будеш моєю” 01.25 Х/ф “Снайпер 2” (2) 03.55 Х/ф “Хлопцi Бельмейна” (2) 05.25 Д/с “Легенди бандитської Одеси” ТРК “Украина” 06.05,14.25, 15.30, 00.20 Т/c “Адвокат” (1) 07.00, 08.00, 09.00, 15.00, 19.00, 02.10, 05.30 Подiї 0 7 . 1 0 , 0 8 . 1 0 Ра н о к з Україною 09.15, 04.00 Зiрковий шлях 10.00, 19.45, 03.00 Ток-шоу “Говорить Україна” 12.25 Т/c “Не вiдпускай мене” (1) 18.00, 04.40 Т/c “Королева гри” (2) 21.00 Т/c “Просте життя” (1) 23.00 Подiї дня 23.30 Реальна мiстика СТБ 06.20 Х/ф “Шалений день” (1) 07.40 Х/ф “Не було смутку” (1) 09.00 Х/ф “Не можу сказати “прощавай” (1) 10.50 Х/ф “Бiле сонце пустелi” (1) 12.35 Х/ф “Велик а перерва” (1) 18.00, 22.00 “Вiкна-Новини” 18.40 Т/с “Коли ми вдома” (1) 20.00 Х/ф “Мама напрокат” (1) 2 2 . 3 5 Х / ф “ Н i к ол и н е забуду тебе” (1) 00.30 Х/ф “Шерлок Холмс i доктор Ватсон” (1) 03.15 Нiчний ефiр

індекси споживчих цін у червні 2015 року

За даними Держстату України індекс споживчих цін по Україні у червні 2015 року відносно травня 2015 року склав 100,4%, відносно грудня 2014 року - 140,7%. По Київській області індекс споживчих цін у червні 2015 року до травня 2015 року становив 100,5%, до грудня 2014 р, - 146,3%.

Субота, 18 липня ПЕРШИЙ НАЦIОНАЛЬНИЙ 06.00, 07.30 Пiдсумки 06.15, 07.45, 08.55, 09.00, 13.55, 19.10, 22.45, 00.00 Погода 06.20 У просторi буття 07.50 Вертикаль влади 08.30, 00.05 Гумористичний клуб “Золотий гусак” 09.10 Мультфiльм 09.40 Нотатки на глобусi 10.00 Зроблено в Європi 10.30 Книга ua 10.55 Д/с “Китай на кiнчику язика” 12.10 Етнографiчнi замальовки (Грузiя) 12.20 Д/ф циклу “Етнографiчнi нариси” 13.00 Свiтло 14.05 Д/с “Замки Європи” 15.00 Тенiс. Кубок Девiса 19.20 Фiльм про фiльм 19.35 Х/ф “Пропала грамота” 21.00, 05.00 Новини 21.40 Утеодин з Майклом Щуром 22.15 Iнша музика з Олексiєм Коганом 22.40 Мегалот 23.00 День Янгола 00.15 Домашня скарбничка 01.20 Музичне турне 02.20 Х/ф “Коли сонце було Богом” 04.15 Д/с “М ос ти мi ж свiтами” 05.25 Як ваше здоров’я? Канал 1+1 06.30, 20.15 “Українськi сенсацiї” 07.10, 19.30 ТСН: “ Те л е в i з i й н а с л у ж б а новин” 08.00, 08.35 М/с “Пригоди ведмедикiв Гаммi” (1) 09.00 “Маша i ведмiдь” (1) 09.15 “Свiтське життя” 10.15, 00.50 Х/ф “Випадковий попутник” (1) 12.05, 02.20 Х/ф “Олександра” 14.05 “Сказочная Русь” 14.45 “Вечiрнiй Київ” 16.35, 21.10 “Вечiрнiй квартал” 18.30 “Розсмiши комiка” 23.00 Х/ф “Все про Стiва” (2) 04.00 “Шiсть кадрiв” 05.20 Мультфiльм 05.45 “Недiля з Кварталом - 2” Iнтер 06.40 Х/ф “Мiсто Зеро” 08.40 “Школа доктора Комаровського” 09.30 Х/ф “За сiмейними обставинами” 12.05 Т/с “Доярка з Хацапетiвки 3” 15.45 Х/ф “Ти будеш моєю” 17.25, 20.30 Т/с “Лабiринти долi” 20.00, 01.25, 05.30 “Подробицi” 22.00 Т/с “Здрастуй, мамо!” 01.55 Х/ф “Iнтердiвчинка” (2) 04.20 Д/ф “Запрограмованi долi” 05.10 Д/с “Легенди бандитської Одеси” ТРК “Украина” 06.15, 07.15 Т/c “Адвокат” (1) 07.00, 15.00, 19.00, 01.30, 03.45 Подiї 1 0 . 0 0 , 0 4 . 2 5 Ре а л ь н а мiстика 10.50 Х/ф “Мережива” (1) 12.50, 15.20 Т/c “Мiй” (1) 17.00, 19.40 Т/c “Князiвна з хрущовки” (1) 21.45 Х/ф “Карусель” (1) 23.45, 05.30 Таємний код зламано. Жiнка 0 0 . 4 0 Та є м н и й к од зламано. Кiнець свiту 02.10 Таємницi зiрок СТБ 06.35 Х/ф “Бiле сонце пустелi” (1) 08.00 “Караоке на Майданi” 09.00 “Все буде смачно!” 10.45 Х/ф “Не можу сказати “прощавай” (1) 12.35 Т/с “Коли ми вдома” (1) 14.00 Х/ф “Мама напрокат” (1) 15.55 Х /ф “Н i к ол и не забуду тебе” (1) 18.00 Х/ф “Тато напрокат” (1) 22.10 Х/ф “Zolushka. ru” (1) 00.15 “Давай поговоримо про секс 2” 02.00 Х/ф “Тридцять три” (1) 03.30 Нiчний ефiр

Недiля, 19 липня ПЕРШИЙ НАЦIОНАЛЬНИЙ 06.00, 07.25, 08.55, 22.40, 00.00 Погода 06.05 Свiт православ’я 06.35 Крок до зiрок 07.30 Шеф-кухар країни 08.10 Агровектор 08.25, 00.05 Гумористичний клуб “Золотий гусак” 08.40 Тепло.ua 09.00 Як це? 09.25 Хто в домi хазяїн? 09.45 Школа Мерi Поппiнс 10.00 Хочу бути 10.40 Спогади 11 . 1 5 Х / ф “ П р о п а л а грамота” 12.50 Фольк-music 14.00 Тенiс. Кубок Девiса 19.00 Театральнi сезони. Пам’ятi Богдана Ступки 19.30 Т/с “Новели Мопассана” 21.00, 05.00 Новини 21.40 Перша шпальта 2 2 . 1 5 А л ьт е р н а т и в н а музика 23.00 День Янгола 00.15 Домашня скарбничка 01.20 Музичне турне 02.20 Х/ф “Конфуцiй” 04.25 Д/ф “Український пересмiшник Андрiй Сова” 05.25 Уряд на зв’язку з громадянами Канал 1+1 06.35 М/ф “Якось у лiсi” (1) 08.00, 08.35 М/с “Пригоди ведмедикiв Гаммi” (1) 09.00 Лотерея “Лотозабава” 09.40 М/ф “Ескiмоска - 2: пригоди в Арктицi” (1) 09.45 “Маша i ведмiдь” (1) 10.15 ТСН: “Телевiзiйна служба новин” 11.00, 12.05 “Свiт навиворiт: Латинська Америка” 13.20 “Iнспектор Фреймут” 14.50, 02.15 “Територiя обману” 15.45 “Повернiть менi красу” 16.55, 18.05 “Чотири весiлля 4” 19.30, 05.20 “ТСН-Тиждень” 21.00 Х/ф “Темнi води” (2) 00.20, 03.05 Х/ф “Дякую за любов” (2) 04.50 “Телемагазин” Iнтер 06.00 Х/ф “За сiмейними обставинами” 08.15 “Удачный проект” 09.10 “Готуємо разом” 1 0 . 0 0 “ О р ел i Ре ш к а . Ювiлейний сезон” 11 . 0 0 Т / с “ Д о я р к а з Хацапетiвки 3” 14.15 Т/с “Лабiринти долi” 18.05, 21.30 Т/с “Зозуля” 20.00, 04.10 “Подробицi тижня” 23.25 Т/с “Здрастуй, мамо!” 02.45 Х/ф “Снайпер 2” (2) ТРК “Украина” 06.15 Таємний код зламано. Кiнець свiту 07.00 Подiї 07.40 Т/c “Просте життя” (1) 15.00 Х/ф “Карусель” (1) 17.00, 20.00 Т/c “Не вiдпускай мене” (1) 19.00, 01.35 Подiї тижня з Олегом Панютою 21.50 Х/ф “Мережива” (1) 23.50 Зiрковий шлях 02.20 Т/c “Королева гри” (2) СТБ 06.05 Х/ф “Тридцять три” (1) 07.20, 00.35 Х/ф “Недiльний тато” (1) 09.00 “Все буде смачно!” 09.55 “Караоке на Майданi” 10.55 Х/ф “Тато напрокат” (1) 15.10 “Мiстичнi iсторiї-3 з Павлом Костiциним” 19.00 “Слiдство ведуть екстрасенси” 22.45 “Я соромлюсь свого тiла” 02.00 Нiчний ефiр


ст. 5

10 липня 2015 року

Лептоспіри забрали два життя Це одна із сезонних хвороб в області. – Щороку фіксується

на Київщині до 20 випадків захворювань. Останні п’ять років реєстрували лептоспіроз у 24 районах області і щороку двоє хворих, за статистикою, померли. Цього року маємо вже чотири випадки захворювань, у двох з яких лікарі були безсилими. Нещодавно трагедія спіткала чоловіка середнього віку з Броварського району й пенсіонера з Васильківського. Підступність лептоспірозу в тому, що перебіг хвороби нагадує гостре респіраторне захворювання або грип. І лише коли вражаються нирки та печінка, про що свідчить жовтий колір шкіри та істотне погіршення самопочуття, потерпілі звертаються до медзакладу. Тому радимо: за будь-яких клінічних проявів, навіть якщо вони нагадують банальну застуду, обов’язково звертатися до лікаря. І докладно переповісти чи ви були на рибалці,купалися або, можливо, косили траву на зволоженому ґрунті чи доглядали за худобою. Адже лептоспіроз 75-80% зумовлений інфікуванням водним шляхом, латентний період триває від 4 до 14 діб. Хворобу викликають лептоспіри мікроби, які переносять гризуни, зокрема миші та щурі (на лапках, з екскрементами). Інфікована гризунами вода – причина захворювання. Часто люди хворіють на лептоспіроз, вживаючи їжу, забруднену мишами. Тому елементарно прості, але життєво необхідні правила стануть на заваді проникненню лептоспір до організму людини. По-перше, не купатися у водоймах із стоячою водою. Особливо, із густо зарослими берегами. Саме тут, за відносно теплої зими, як цьогоріч, та гарної кормової бази, поширюються популяції гризунів. І за будь-якої подряпини на тілі або ковтка води виникає загроза. По-друге, коли працюєте на полі, доглядаєте за тваринами, потрібно використовувати засоби індивідуального захисту, насамперед – рукавички і постійно спостерігати за станом криниць.Щоб уникнути лептоспірозної загрози, треба хоча б раз на рік, у літній сезон, перевіряти якість води за бактеріологічними показниками, - радить санітарний лікар. В смт. Баришівка у складі Баришівського міжрайонного управління ГУ ДСЕС у Київській області працюють атестовані бактеріологічна та санітарно-гігієнічна лабораторії, які проводять дослідження якості води питної (водопровідної та колодязної), води відкритих водойм (річкової, озерної). Олександр Оврашко, головний лікар баришівського міжрайонного управління держсанепідслужби.

Куплю підшипники. Тел..: 067-101-40-68. Продам холодильник б/у Hotpoint ARISTON 2-х компресорний, ціна договірна. Зв. за тел.: 096932-12-62. Людмила.

Продається чотирикімнатна квартира в центрі Згурівки в цегляному будинку по вулиці Ватутіна, ІІ поверх. Індивідуальне опалення, три лоджії. Розгляну варіанти обміну на двокімнатну квартиру. Тел.: 097-425-00-17.

проводимо закупівлю ВРХ, коні телята, бички. Тел.: 067-503-66-72; 067504-44-06.

З 1 липня платити за газ потрібно за новими реквізитами!

Звертаємо Вашу увагу, що з 1 липня 2015 року платити за послуги з газопостачання потрібно на єдиний рахунок нової компанії з поставки газу «Київоблгаз Збут» (Постанова НКРЕКП № 1588 від 21.05.2015 про видачу ліцензії на постачання природного газу) за наступними реквізитами: Отримувач платежу: ТОВ “КИЇВОБЛГАЗ ЗБУТ”   код ЄДРПОУ 39592941 рахунок 26033300008084  Головне Управління по м. Києву та Київській області АТ “Ощадбанк” МФО 322669 Також клієнтам потрібно буде заключити договір на поставку газу з новою компанією. Для цього необхідно звернутись до філії газової компанії за місцем проживання. Довідки за телефоном Контакт-центру 044 36 46 104.

Закупаю мед оптом на постоянной основе. Возврат тары в короткий срок. Телефоны: (097) 664-4444; (066) 113-08-55.

В кафе-бар “Рандеву” запрошуємо на роботу кухарів-офіціантів. Тел.: 5-16-55, 068-518-19-38.

служба 101 повідомляє

Правила поведінки на воді

Найчудовіший відпочинок улітку – відпочинок на воді. Окрім того вода – це чудодійний засіб оздоровлення організму. Плавання зміцнює організм, розвиває силу, спритність, витривалість. Людина, яка вміє плавати, почуває себе у воді спокійно і впевнено. Але, на жаль, для декого відпочинок біля води закінчується трагедією. Особливо на воді дуже вразливі діти. Так, серед основних причин загибелі дітей на воді є невміння плавати та купання без нагляду дорослих. Для того, щоб відпочинок на воді приніс тільки задоволення, необхідно дотримуватись певних правил. Купатися можна тільки у спеціально відведених та обладнаних для цього місцях. Безпечніше відпочивати на воді у світлу частину доби. Купатися краще в спокійну безвітряну погоду при температурі води - не нижче +20С, повітря - не нижче +24С. Після прийняття їжі купатися можна не раніше, ніж через 1,5-2 години. У воду заходити слід повільно: постій і почекай, дозволяючи тілу пристосуватися до температури води. Перед зануренням у воду необхідно змочити обличчя і плечі. Це особливо важливо для тих, хто купається вперше в сезоні, а також для тих, хто особливо чутливо сприймає холод. У воду слід входити неспішно, обережно пробуючи дно ногою. Якщо не вмієш плавати, не заходь у воду глибше пояса, щоб не оступитися і не потрапити на глибоке місце, в яму, чи не опинитися на сильній течії. У воді варто бути не більше 15 хвилин. Перебуваючи у воді, не стій на одному місці, активно рухайся, плавай. Не купайся аж доти, поки тобі не стане холодно, бо при переохолодженні у воді наступає різке скорочення м’язів, що несе за собою зупинку дихання. При перших ознаках переохолодження негайно виходь з води, переодягнися у сухий одяг, зроби декілька фізичних вправ, простих рухів, присідань або побігай. Ніколи не плавай наодинці. Не запливай далеко, особливо за буї, оскільки можна не розрахувати свої сили. Навчися відпочивати на воді. Для цього необхідно вміти плавати на спині. Перекинувшись на спину і

Перемотка двигунів.

Ремонт стартерів, генераторів. м.Яготин, вул. Незалежності, 34, тел.: 096190-00-15, 098-28-39-131.

Куплю 2 або 3-кімнатну квартиру у центрі Згурівки. Тел.: 066-451-17-37.

утримуючи себе на поверхні легкими рухами рук і ніг, ти зможеш відпочити. Перед тим, як стрибати у воду, переконайся у безпеці дна і достатній глибині водоймища. Пірнати можна лише там, де є для цього достатня глибина, прозора вода, рівне дно. Після купання не рекомендується сидіти на сонці, краще відпочити в тіні. Якщо ти став свідком того, що людина тоне чи кличе на допомогу - негайно повідом рятувальників, які завжди чергують на обладнаних для купання місцях. В жодному разі: - Не купайся без дорослих. -Не залазь на попереджувальні знаки, буї, бакени. -Не стрибай у воду з човнів, катерів, споруджень, не призначених для цього. -Не пірнай з містків, дамб, причалів, дерев, високих берегів. -Не купайся біля крутих і зарослих густою рослинністю берегів. -Не використовуй для плавання такі небезпечні засоби, як дошки, колоди, камери від автомобільних шин та інше знаряддя, не передбачене для плавання. Пам’ятай, надувні матраци і надувні іграшки вітром або течією може віднести дуже далеко від берега, а хвилею перевернути, з них може вийти повітря, і вони втратять плавучість. Не грай у воді в небезпечні ігри, а саме: не слід підпливати під тих, хто купається, хапати їх за руки чи ноги, «топити». Не подавай помилкові сигнали про допомогу. Не купайся у негоду, при сильному вітрі, великій хвилі. От же, якщо ти будеш уважним та обережним і дотримуватимешся вищевказаних правил, відпочинок на воді принесе тобі лише радість та задоволення. Микола Прищепа, провідний фахівець Згурівського РС ГУ ДСНС України у Київській області, ст. лейтенант служби цивільного захисту.

Куплю кнурів, нутряків, коней, корів, кіз, телят. Можливий доріз туші. Тел.: 050-937-87-31, 096-369-77-17.

Супутникове ТБ

Налаштування супутникових систем. Гарантійне та післягарантійне обслуговування. Тел.: 093-337-03-18, 068-801-48-65.

П ідп р иємство закуповує до р ого корівок, коней, молодняк. Працюємо цілодобово. Тел.: 098-992-03-70, 095108-32-10, 063-621-37-70. Продам цегляний будинок в с. Усівка з усіма зручностями. Газ, вода, телефон 096-97759-53, город 30 соток. Ціна договірна. Кристина.

Надаємо послуги автокрану.

Тел.: 098-08-15-272. П р одається ділянка під забудову 42 сотки землі. смт Згурівка, вул. Переяславська (район Козаківки). Ціна договірна. Тел.: 067-126-83-20.

Чистка та ремонт колодязів. Тел.: 098-26371-47, 063-889-25-39, 050691-85-01.

ТВЕРДОПАЛИВНІ КОТЛИ

САЛАТ ІЗ КАБАЧКІВ

Потрібно: 4 кг кабачків, 0,5 кг моркви, 1 кг цибулі, 4 столові ложки солі, 8 — 10 столових ложок цукру, пачка майонезу, 250 г оцту і стільки ж олії (рафінованої), 10 г перцю чорного меленого. Кабачки помити, нарізати соломкою, моркву натерти на крупній тертці. Цибулю почистити і нарізати соломкою. Усе перемішати, додати сіль, цукор, майонез, оцет, олію, всипати перець. Знову перемішати і викласти у півлітрові банки. Стерилізувати годину, закатати.

Варення «Медове асорті»

потрібно: по 500 г чорної і червоної смородини, 500 г яблук, 2 склянки волоських горіхів, 500 г цукру і 1,5 кг меду.  Підготовлену смородину, червону і чорну, зварити в посуді із закритою кришкою до м’якості, вливши 1 склянку води. Варити на слабкому вогні. Потім ягоди розім’яти і протерти через сито. Окремо в емальованому тазу закип’ятити мед з цукром і опустити в нього нарізані часточками яблука і подрібнені ядра волоських горіхів. Додати протерту смородину. Варити на слабкому вогні 1 годину, обережно помішуючи. 

Варення «Сюрприз»

потрібно: 2 кг агрусу, 1 кг меду, волоські горіхи (скільки візьмуть ягоди). Міцні, злегка недостиглі ягоди агрусу промити і шпилькою акуратно видалити насіння. Ядра волоських горіхів стовкти, отриманою масою наповнити чашечки агрусу, залити ягоди медом і варити до готовності. Готове варення розлити в стерилізовані банки і закатати. 

ЗА НАЙНИЖЧМИ ЦІНАМИ В РЕГІОНІ ЦІНА ВІД ВИРОБНИКА (від 4900грн. заводського виробництва м.Харків) Співпрацюємо з Ощадбанком за державною програмою по поверненню коштів: за котли 20%, утеплюючі матеріали 30% ДОСТАВКА в межах району - БЕЗКОШТОВНО

097-90-61-600; 095-302-84-23; 067-427-63-53 МАГАЗИН “КУПЕЦЬ”смт Згурівка: вул.Українська, 5а, вул.Кооперативна, 22.

Вікна, двері,

вхідні двері будьякого розміру. ЖАЛЮЗІ, РОЛЕТИ, ЛАМІНАТ. ТЦ “Краплина”. Тел.: 097-33750-46, 050-076-84-00. 093861-39-74. Віктор.

Куплю дорого корів, бичків, телиць. Тел.: 067-985-11-87, 099-490-29-56. Терміново продається 2-кімнатна квартира в смт Згурівка вул.Жовтнева, 2-а (центр) в 5-ти поверховому будинку, 2-й поверх. Індивідуальне електроопалення, бойлер, інтернет, телефон. Ціна договірна. Тел.: 066-124-38-16, 096-686-6378.

Виготовляємо металовироби

-оградки -гробнички -хрести -ковані ворота -ковані фірточки -козирки -решітки на вікна -броньовані двері -гаражні ворота -водяні рукава у печі -навіси -перекриваємо коньки на даху Тел.:066-629-30-51.

корови, коні та молодняк ВРХ. При невідкладних ситуаціях збуту виїзд терміново, цілодобово. Тел.:067-769-15-52, 04575-3-72-92.

Ãîñïîäàðñòâî çàêóïîâóº ÂÐÕ êîí³, êîçè, êíóð³. Òåë.: 066-065-4236, 067-509-80-89.

ЗАКУПОВУЄМо ВРХ, телята, кози. Тел.: 093-659-69-09.

Закуповуємо корів дорого! Тел.: 098823-89-35, 095-472-1115.

ЗАКУПОВУЄМо

буріння свердловин

установка водопровідних систем. Чистка колодязів, копання каналізацій, Бетонні кільця.

Свердловини під ключ.

Довідки за телефоном: 099-93-12-263.


ст. 6

10 липня 2015 року Згурівська райдержадміністрація вітає з днем народження голову Згурівської районної ради Чубука

Євгена Олександровича (10.07)

Хай кожен день ясніє небом чистим, світанки сяють, скупані в росі, хай в серці радість розквіта іскриста і задуми збуваються усі. Шани людської, миру й тепла, щоб кожна хвилина лиш радість несла, щоб дні Ваші ткались із світлої долі, стелилися довго у щасті й любові.

Адресуємо якнайкращі привітання та найщиріші побажання Чубуку Євгену

Олександровичу – голові районної ради з нагоди дня народження, який він святкує 10 липня Здоров’я міцного на довгії роки, щиро бажаємо Вам  залюбки, хай доля дарує щастя довіку,  достатку і миру у домі без ліку. Калиною радість в душі хай квітує,  сопілка любові хай  серце хвилює, а роси ранкові безмежно і щиро, щоденно дарують наснагу і силу! Згурівська районна рада. Теплі і щирі привітання даруємо депутату районної ради Малинці Сергію Миколайовичу з нагоди дня народження, який він святкує 12 липня Хай Вам завжди посміхається доля, несуть тільки радість з собою роки, хай щастя й здоров’я не зрадять ніколи. Хай збудуться мрії, бажання й думки. Снаги трудової - без ліку, пошани й добра - від людей, щасливого й довгого віку бажаємо Вам у цей день. Згурівська районна рада.

Вас, рідненька , раді ми вітати і в будні, і в святкові дні, бо Ви для нас – одна єдина Мати, і кращої немає на землі. Низький уклін прийміть, шановна, за душу щедру, золоту, за руки ніжні, працьовиті, за материнську доброту. З великою шаною, любов’ю щиро вітаємо нашу дорогу, любу матусю, найкращу, найніжнішу бабусю Лихацьку Ніну Олександрівну з с. Аркадіївка з нагоди славного 60-річного ювілею, який вона святкує 10 липня Наша мила і люба, найкраща у світі, бажаємо щастя, даруємо квіти, хай сонце і зорі плекають тепло, і щоб завжди здоров’я у Вас було. Щоб смутку не знала, ми просимо в долі, добра Вам й радості, рідна, доволі, бо людям для щастя багато не треба – сімейного затишку й мирного неба. Живіть довго-довго, рідненька, на світі і будемо всі ми любов’ю зігріті. Хай поруч Ангел Ваш летить, убереже Вас від біди повсюди, нехай несе радість кожна мить і благодать Господня з Вами буде. Люблячі дочка, син, внуки, зять, невістка. Адміністрація ФГ “Родина 2007” надсилає найщиріші привітання

НаталушкУ Сергію Леонідовичу

з нагоди квітучого 55-річчя, яке він святкує 14 липня Дозвольте з ювілеєм привітати, і побажати від душі багато щастя і добра багато. Хай буде світлим кожен день в житті, хай негаразди завжди обминають, хай буде легко Вам вперед іти, і словом добрим Вас завжди вітають. Бажаємо здоров’я, успіхів великих у роботі, й побільше творчих Вам натхнень. Нехай минають завжди всі турботи, і хай приносить радість кожен день.

Нехай тобі завжди всміхається доля, несуть тільки радість з собою роки, хай щастя й здоров’я, не зрадять ніколи, збуваються мрії, бажання, думки. 12 липня святкуватиме свій славний 35-річний ювілей чарівна, добра, щира, прекрасна подруга

Дмитренко Лєна.

З повагою та ніжністю ювілярку сердечно вітає подруга Майя і дарує такі слова: Хай доля удачу на крилах несе, хай радісним буде життя і красивим, що ти побажаєш, хай збудеться все, і шлях хай твій буде щасливим. Хай сміється доля, як калина в лузі, в колі серед рідних і хороших друзів. Щастя тобі зичу, ніжності, тепла, радощів багато, здоров’я і добра. Святкового настрою тобі не тільки на свято та довгих років життя! Щоб у доброму здоров’ї, злагоді та любові ти зустріла ще багато дат і ювілеїв.

Наш милий і любий, найдорожчий у світі, сьогодні привітання всі тобі. Свято зустрічі з першим 25-річчям на рушнику життя завітало до нашого люблячого і доброго татуся, коханого і любого чоловіка, рідненького і найкращого синочка, дорогого зятя, чуйного і турботливого внука Льодіна Дмитра Олеговича, якого з великою любов’ю вітаємо з ювілейним днем народження, який він святкує 10 липня Так хочеться тобі, рідненький, що краще є, усе подарувати, встелити всі доріженьки барвінком і зорі над тобою посхиляти. Хай цвіте не в’яне із роками доля, хай щасливих літ зозуля накує, хай роса дасть сили, а вода – здоров’я, ми дякуємо Богу, що ти у нас є! Твої рідні: синочок Захарчик, любляча дружина Леся, мама, дядя Валєра, теща, тесть, бабусі та Сашуня.

відлуння свята

На крилах юності

Україна, як мати, на цілому світі одна, Україно моя, ти перлина віків споконвіку, Україно – ти пісня моя. 27 червня в Старооржицькому будинку культури відбувся святковий концерт, присвячений Дню Конституції та Дню молоді. Бажаними гостями був гурт PIN-код: художній керівник, барабанщик В’ячеслав Купрій, вокаліст, гітарист – Артем Турчин, бас-гітарист – Сергій Мигович, гітарист – Олександр

Тамара і Тетяна Табачок. Пісні про Україну виконала солістка Оксана Петя та дует у складі Поліни Кулікової та Анастасії Сергієнко. Пісню «Дорога до дому» подарувала випускникам 2015 року учасниця районного конкурсу «Пісеннний дивограй» Вікторія Степанюк. Танок «Джайв» у виконанні танцювального ансамблю «Юність» додав шарму святковій програмі. Пісня «Балада про синів», яку виконала Анастасія Співак, не залишила

Згурівська райдержадміністрація, Згурівська районна рада вітають з днями народження ЖЕЛНОВА Леоніда ВОЛОДИМИРОВИЧА (6.07) засновника ТОВ “Право”, “Зелена брама”, Рябокриса Станіслава Миколайовича (11.07), Красненського сільського голову, Малинку Сергія Миколайовича (12.07), начальника Згурівської дільниці Переяслав-Хмельницької ФЕГГ ВАТ “Київоблгаз”, Олійник Віту Петрівну (13.07), директора центру соціальних служб сім’ї, дітей та молоді Хай буде все у вас завжди прекрасно: здоров’я, настрій, і сім’я, і дім, і відпочинок, звісно, своєчасний, і серце неспокійно молодим. Хай у житті у вас будуть тільки друзі, душею щирі, скромні в доброті, хай радість з вами скрізь іде в союзі з удачами в щоденному житті. Всю доброту, яка існує в світі, всю радість, що живе серед людей, найкращі всі, що до вподоби квіти даруємо Вам у цей святковий день! Роки летять, але ще тільки середина літа, колись ще буде осінь і зима!.. А Вам ми зичимо лише здоров’я, і щоб в душі завжди була весна! Всю нашу неземну любов, доброту, шану і повагу ми хочемо передати у цей святковий день нашій найдорожчій, рідненькій, люблячій, найкращій у світі Людині, чуйній матусі, бабусі і прабабусі, яка ночей недосипала, діточок кохала, всю себе віддавала заради нас. Воістину життєдайне поле славної Жінки-Матері усіяне добірним зерном Добра і Любові. Щедро наділена надзвичайною простотою, глибинною мудрістю і працелюбністю, силою духу

Галина Андріївна Волковська 12 липня святкуватиме

свій поважний, щедрий день народження! Матусю рідна, ненько золота! Бабусю наша ніжна і турботлива прабабусю! У Бога сили просимо для Вас. Ви ж наш ангел-охоронець, а для внуків і правнуків – Ви наставник у житті. За золоте серце, щиру турботу, за мудрі поради, невтомну роботу, Вам, рідна матусю, низький наш уклін! Нехай завжди Господь у поміч буде, а мати Божа береже від зла. Здоров’я Вам, щастя, сили, радості земної і тепла. З безмежною любов’ю, шаною і повагою дочка Олена, внуки Олег і Валерій та правнучок Богдан. Адресуємо якнайщиріші привітання спеціалістам СП ТОВ “Нива Переяславщини” з нагоди днів народження Шановні

Бугай Сергій Олександрович,

начальник відділу землевпорядкування, Вітер

Володимирович Антонович, бухгалтер, Пушкар Юлія Костянтинівна, обліковець

з реєстрації бухгалтерських даних, Юрко Денис Олександрович, головний лікар ветеринарної медицини Тепло вітаємо вас з іменинами і надсилаємо вам найкращі побажання: здоров’я міцного, сонечка ясного, настрою прекрасного, здійснення всіх задумів і гарних ідей, шани та поваги від людей, родинної злагоди, щастя, добра, благополуччя на многії і благії літа. Хай ваша чуйність, невтомність, високий професіоналізм і бажання творити добро завжди супроводжують вас. Щиро бажаємо вам нових звершень на професійній ниві.

Цими липневими днями працівники СП ТОВ “Нива Переяславщини” зустрічають свої дні народження Шановні Берекешов

Олександр Романович, Бжеленко Андрій Олександрович, Борисовець Михайло Григорович, Кисіль Вадим Степанович, Матвійок Олексій Миколайович, Мінченко Сергій Петрович, Онищенко Олександр МиколайОвич, Постоєнко Віталій Миколайович, Приймак Віталій Сергійович, Чужа Вадим Григорович, Шевченко Олексій Миколайович, Шекера Володимир Петрович прийміть

найщиріші привітання й найкрасивіші слова: Бажаємо вам міцного здоров’я, невичерпної енергії та родинного затишку. Нехай у ваших задумах буде мудрість, у справах – підтримка однодумців, у серці – добре і сонячно від людської вдячності. Нехай ваш шлях буде наповненим новими злетами й досягненнями, а все добро вертається сторицею. Хай Бог благословляє усе ваше подальше життя! Хай цвітом і рястом збагатяться всі ваші дороги, доля приносить удачу у всьому, дарує вам многіїї і благії літа.

Сектор культури, національностей і релігій Згурівської райдержадміністрації, районна профспілкова організація профспілки працівників культури України щиро вітають з 25-річним ювілеєм творчої діяльності народний аматорський

фольклорний колектив «Вишиванка» Безуглівського Будинку культури.

Ваш творчий внесок у збереження та розвиток української національної культури, заслуговує на слова глибокої вдячності! Саме завдяки вам зберігаються і передаються наступним поколінням пісенні та обрядові традиції нашого краю. Ви всі народились із піснею в серці. Живіть піснею, хай повсякчас із вами стається диво злетить мелодія, махне крилами задушевних слів, полетить від серця до серця, примушуючи плакати і сміятись, любити і сумувати… Щедрих творчих ужинків, натхнення, та людської вдячності за вашу творчість. Бажаємо вам міцного здоров’я, особистого щастя, радості, добробуту та благополуччя у родинах, весни у серці, у душі та у взаєминах із близькими і рідними. Нехай здійсняться всі ваші творчі плани, надії і мрії, а кожен день вашого життя буде світлим і сонячним.

Виїзний прийом громадян у селах Дата 14.07.2015 15.07.2015

Назва населеного пункту Хто проводить прийом ×àñ 14.00 с. Нова Олександрівка Ю.Б.Малафій, заступник голови адміністрації В.М.Мозговий, голова 14.00 с. Жуківка адміністрації

Прийом проводитиметься в приміщеннях сільських рад.

Астрологічний прогноз на 13-19 липня

Овчаренко. Під супровід музикантів виконував свою пісню і Олександр Мороз. В програмі гурту звучали різноманітні пісні – кавери відомих груп та власні композиції групи. Але найзворушнішими були пісні, присвячені подіям на Сході: «Сіре небо» та «Світанкова зоря». Публік а щедро нагороджувала виконавців бурхливими оплесками. Окрасою програми виглядали наші ведучі

байдужими глядачів. Зворушливою була пісня «Янголи» у виконанні дуету Анастасії Співак та Тетяни Вітер. Хочу подякувати всім учасникам святкового заходу. Сонця, світла, тепла і юного дерзання вам, шановні, а головне на даний час – мирного неба. Тетяна Петя, директор Староооржицького будинку культури.

Овен. Тиждень має бути успішним. Головне – не лінуватися. На представників цього знаку чекають нові знайомства і романтичні побачення. Телець. Не варто літати в хмарах, приземліться – все у вас обов’язково вийде. В середу не прогавте свій шанс. Близнюки. Забудьте про буденні справи, почитайте цікаву книгу, подивіться фільм, зарядіться позитивною енергетикою. Вірте в успіх – і він вам гарантований. Рак . В а ш а с е р й о з н і с т ь в і д л я к у є представників протилежної статі. Більше люб’язності, романтизму і друга половинка віддячить вам сторицею. Лев. На представників цього знаку чекає сприятливий тиждень як у фінансовому плані, так і кар’єрних питаннях. Діва. Зірки віщ ують Діві відмінний

тиждень Все здійсниться про що ви довго мріяли. Головне: любіть себе, своїх близьких, придивіться уважно до навколишніх. Терези. Уникайте відповідальних кроків. Не беріть на себе чужих зобов’язань. Цей тиждень краще присвятити родині і відпочинку. Скорпіон. Ви любите бути в центрі уваги і це вам прекрасно вдається. Лідерські якості і переможний настрій вам гарантовано. Козеріг. Забудьте про свої проблеми, хвороби. Більше часу приділяйте колективу, друзям, відпочинку на природі. Водолій. Цей тиждень сприятливий для вирішення будь-яких питань. Не розмінюйтесь на дрібниці, будьте впевнені в своїх силах. Риби. Зірки радять присвятити час улюбленій роботі, хобі, але не забувайте про рідних. Вони як ніколи потребують вашої уваги і підтримки.

Прогноз ПОГОДИ 11 липня +16 +19 оС, дощ; 12 липня +14 +23 оС, хмарно, дощ; 13 липня +14 +24 оС, хмарно з проясненнями, без опадів; 14 липня

+16 +24оС, хмарно, дощ; 15 липня +15 +24оС, хмарно, дощ; 16 липня +15 +25оС, хмарно з проясненнями, без опадів; 17 липня +15 +25оС, хмарно з проясненнями, без опадів.


ст. 7

10 липня 2015 року нескорені

Два українських солдата – батько та син

12 лютого 2015 року у родині Шевченків із Лизогубової Слободи був останнім днем мирного життя… Далі була війна. Наступного дня Роман Миколайович Шевченко стояв під районним військовим комісаріатом. За розподілом колишній військовий Р.Шевченко

Роман Шевченко з дружиною та донечкою

(контрактник 3066 військової частини) поповнив ряди Національної Гвардії. Нині молодий чоловік служить у Придністров’ї, де основним завданням для військових є охорона державного кордону. До цього непередбачуваного часу, життя чоловіка було досить розміреним - робота (працював у СП ТОВ «Нива Переяславщини» трактористом-водієм), повноцінна родина – любляча дружина та 3 донечки, мама та батько, товариші… Ніхто й не думав, що цій родині доведеться виряджати сина на війну, а друзям товариша, де життя рахується, як подароване Богом диво. І вж е ч е р ез м і с я ц ь н а с і м ’ ю Шевченків – нове випробування – в АТО їде годувальник сім’ї - батько Романа – Микола Григорович. Що відчувала дружина та мати патріотів пані Наталія важко й уявити. Цими днями захисники Вітчизни перебувають у відпустці. «Панорамі» вдалося зустрітися та поспілкуватися із військовослужбовцями. Про своє військове життя Микола Шевченко розповідає неохоче, не хоче й зараз вірити у те, що йому доводиться переживати, відчувати, цінувати. «Моє життя поділилось на ДО і ПІСЛЯ війни. До цього я працював трактористом у місцевому господарстві «Нива Переяславщина». Завжди із радістю ішов на роботу, а ще з більшою - додому, бо знаю: там на мене чекають моя дружина, діти та онуки», - зі сльозами на очах ділиться Микола Григорович. «Я не міг вчинити по-іншому. Якщо син стояв на захисті інтересів нашої держави, я не міг сидіти вдома. Найважче було мені полишати свою сім’ю, та так склались життєві обставини, що мусив. Нині моя служба, після «учебки» в с.Старичі Львівської області проходить у смт Володарське, що на Донеччині. Тут і життя, й умови, й цінності буття зовсім інші», - неохоче розповідає механік-водій БАТа про фронтові будні. Єдине, що просить, то це подякувати всім людям, хто допоміг із обмундируванням та всіма необхідними речами йому та його синові. Справжня підтримка постійно відчувається із боку адміністрації СП ТОВ «Нива Переяславщина» в особі Олександра Олексійовича Мостіпана, Станіслава Григоровича Кошіля та головного агронома

Артема Олександровича Сердюка. Там, на Сході, спокійно на душі - господарство допомагає родинам. По першому проханню завжди відгукуються, та завжди ідуть на зустріч із розумінням», - наголошує найстарший у сім’ї чоловік М.Г.Шевченко. Микола Григорович розповідає про те, із чого розпочинається новий день у найнебезпечнішій стороні Україні – на Сході – із телефонного дзвінка додому. Зазвичай бере трубку дружина Наталія, потім говорить із донечкою Тетяною. Рідні першочергово турбуються про здоров’я чоловіка та батька, цікавляться загальною ситуацією. Далі батько телефонує до сина, обмінюючись інформацією і вже потім згідно розпорядку дня. День закінчується на тій же ноті – телефонними дзвінками до найближчих людей, адже й на відстані болить батьківське та дідівське серце за своїх рідних. Менший Шевченко - Роман пригадує, як вперше «сюрпризом» прийшов додому у відпустку. Постукав у шибку своєї домівки, дружина аж знітилася від неочікуваності, а потім за стандартним сценарієм обійми та поцілунки, смачна вечеря. Далі пішли сім’єю на гостину до батьківської хати – і там материні поцілунки, сестринські обійми та сильні рукостискання від зятя, і знову розмови про те, що мати, дружина та діти хочуть бачити щасливим та здоровим батька, який був би завжди поряд, на що чоловік дітям відповів, що захищає мирне небо заради їхнього майбутнього благополуччя. В той час, як батько та син боронять свою Батьківщину, «комбатом жіночого батальйону» повноцінно вважається зять у родині. Євген встигає на дві хати – господарює у батьків дружини та допомагає жінчиному братові. Отут хлопцеві пощастило – відчувати себе єдиним чоловіком у «жіночому царстві». Все ж жартівливо та легко лише на перший погляд, на плечі чоловіка випало чимало обов’язків, з якими він має

Микола Шевченко

справитись та вміло економити сили, адже невідомо скільки це триватиме. Втомлюватись йому нема коли. Говорити на тему патріотизму можна дуже довго, а от відчути що рідну домівку полишають батько та син, чоловік та брат, батько та дідусь, часу буде замало, а головне емоції нескінченні. Певертаючись до заголовка статті, хочу відмітити те, що сім’ю Шевченків об’єднують не лише родинні стосунки, а й почуття патріотизму, заради якого у родину перетворюється ціла Україна, де ми її діти. Ольга Ейзембрук.

поетичним рядком Більше року на сході країни триває війна. Слов’яни нищать один одного. Як хочеться миру, спокою, щоб не гинули більше люди у нав’язаній братовбивчій війні! Чергова мобілізація непроханим страшним гостем стукає в наші двері. Із військкоматів нам несуть повістки. Рідні живуть в постійному неспокої: “Аби не прийшов вантаж “200!” “Спаси і вбережи, Боже!” Хай горе омине ваші оселі, дружини, батьки, кохані! Поезію називають голосом, дзеркалом душі. Я завжди дивлюся у вічі правді. Даруйте. Автор Юна вдова Вони обоє ще не налюбились, Кохання прагнули їхні вуста. Востаннє вона над ним нахилилась, А сама – наче знята із хреста Важке груддя б’ється болем об труну.

В її очах пливе, жовкне трава… В двадцять чотири він пішов на війну. У вісімнадцять убивчо-вдова. Горнеться дитина до її грудей, Шукає материнського тепла. Печальне співчуття у очах людей, Докір в очах людей: “Не вберегла! Вочевидь, ви пошкодували грошей. За це маєш: гарну відплату…” Як багнет біль дістає її грудей… А берет – на могилу солдату. Подушку ще звично кластиме поруч, І уві сні не раз ще обійме… Її судженого застрелив покруч, Та поки що живим лишив мене. Я із тих, хто зостався, і ще вцілів, Плачу матерів боюсь, ніж смерті. І не треба нам скорботи юних вдів, В яких земля пливе в круговерті! Віталій Конавченко.

Допомога з тилу

Асоціація фермерів Згурівського району допомогла у закупівлі газової установки для позашляховика Chevrolet Suburban, на якому в найгарячіших точках воюють бійці ОУН-ЗСУ (81 десантно-штурмова бригада). Роботи по переобладнанню безкоштовно виконали Ігор Винницький та Сергій Костюченко. Автомобіль із ново встановленою газовою установкою передали відомому О У Н і в ц ю , в о ї н у, відомому поету та прозаїку Борису Гуменюку із 81 ДШБ. До речі, саме авто бійцям подарувала українська діаспора в США, тому Chevrolet істинно американський. Нехай Бог оберігає авто, його екіпаж та всіх захисників України! За матеріалами «Згурівської Правди»

Його останній бій на усівській землі

Війна… Це страшне слово не раз приходило на українську землю. Так історично склалося, що нашому народу та всім, хто проживає на цій квітучій, даній Богом землі доводиться постійно боронити свою землю від завойовників. Хоч ніколи українці не мали намірів і не завойовували сусідні землі. Ми були, є, і будемо доброзичливим народом. З діда-прадіда хлібороби: оремо землю, сіємо зернові і бажаємо сусідам лише добра і миру. І захищати себе і свою землю теж вміємо – цього вимагало життя. Посієш добро - добро зійде і добром залишиться. Державні правителі розпочинали страшні війни, а прості люди від цього страждали. Всі мудрі люди повинні дбати на створення загального людського раю на землі. Залишити щось тільки хороше після себе – і зберегти землю мирну, квітучу, без зла, горя – це головне. Але, на жаль, сліди війни постійно дають про себе знати. Пошуковці Згурівського історикопошукового клубу «Пам’ять» активно працюють над збором та аналізують матеріали, що стосуються періоду ІІ Світової війни – 1939-1945 р.р., що страшним смерчем прокотилось по українській землі. Друга Світова війна – її складова Велика Вітчизняна війна – 1941-1945 р.р. назавжди ввійде в історію України як чорна сторінка. Сліди її постійно з’являються на українській землі, як відгомін смерті, горя, смутку, печалі. Як би хотілось, щоб цього ніколи не було, щоб матері, дружини, рідні зустрічали лише здорових, живих своїх захисників. 10 травня пошуковці І.М.Мо-лодий, та П.М.Бригінський проводили

малій кількості. Це наводилона думку, що бійцям Червоної Армії бракувало набоїв, або їх зовсім не було. А це було дійсно так. Німецькі солдати практично безжально розстрілювали відступаючі частини Червоної Армії. Така бійня очевидно була і на околицях Усівки. Десятки, сотні бійців знайшли свою смерть на березі та в річці Супій. Підійшовши практично до болотистого берега річки пошуковець Ігор Миколайович Молодий виявив чіткий сигнал металошукача. Сигнал вказував на невідомий предмет. Потрібно копати, щоб дізнатись, що в землі. Коли лопата дійшла до глибини 40-45 см, то з’явився солдатський шолом радянського виробництва. Ігор Миколайович позвав свого колегу П.М.Бригінського. - Радянський шолом – крикнув Ігор Миколайович – Цікаво, що далі? Коли хлопці розкопали землю навколо шолома – то були шоковані – під шоломом знаходився людський череп. Сумніву не було. Це були залишки скелету воїна. Про знахідку повідомили свого керівника В.І.Щербатенка, щоб вирішувати подальші дії. Приїхавши на місце знахідки, керівник переконався, що це останки воїна РСЧА. Було повідомлено керівництво всеукраїнського громадського об’єднання та «Союз «Hародна пам’ять» про знахідку та скоординовано подальші дії. Відповідні дозволи на ексгумацію та перепо-ховання були з часом отримані. Про знахідку повідомили сільського голову с.Усівка Юрія Геннадійовича Давидова. Отримавши відповідні документи, місце поховання було розкопано. На глибині 55-60 см виявлено скелет чоловічої статі. За розмірами кісток – це був богатир – до двох метрів росту. Виявлено шолом СШ40, затвір гвинтівки системи Mосіна, залишки хімічного олівця, ремінь з підсумками для патронів, ремінь (рештки) ножиці-кусачки, рештки взуття – черевики. На жаль, з’ясувати особу вбитого не вдалося. З усіма почестями перепоховання І.Молодий та П.Бригінський було зроблено біля братської могили с.Усівобстеження території берегу р.Супій ка 22 червня. Хочеться подякувати за с.Усівка у напрямку Згурівки. пошуковцям І.М.Молодому, що знайРозповіді старожилів надали цінну шов рештки невідомого солдата та інформацію. Із 23 по 27 вересня його колезі П.М.Бригінському. Також 1941 р. через територію с.Усівка та велика подяка сільському голові Ю.Г. навколишніх сіл з важкими боями Давидову за оперативний підхід у відступали частини РСЧА (37-армія питанні перепоховання. Зараз Україна генерала А.А. Власова, 64 – стрілецьзахищає Європу та світ від нової 3 кий корпус генерала З.З.Рогозного, світової війни – правда і перемога буде 206 стрілецька дивізія полковника за Україною – бо наш народ боронить Горшкова, 175-стрілецька дивізія, чажиття, мир, майбутнє. За це варто бостини військ НКВС – це за архівними ротись, і пам’ятати про героїв України! даними). Береги поблизу р.Супій були Слава Україні! всіяні стріляними німецькими гільзаВалерій Щербатенко, ми. Гільзи та патрони радянського керівник клубу «Пам’ять». виробництва тут зустрічались у зовсім


ст. 8

10 липня 2015 року до народних джерел

Купальські гуляння на Згурівщині

Коли духмяне літо у самому розпалі, до нас приходить свято Івана Купала з квітчастими вінками та яскравими вогнищами. З гарним настроєм зібралися войківляни та гості села відсвяткувати улюблене свято, адже цього року до нас приєднався з своєю концертною програмою Усівський будинок культури. Багато було докладено зусиль, щоб люди по-справжньому відпочили і отримали насолоду від дійства. Вокальний колектив «Мереживо», солістка Войківського будинку культури Наталія Колесник та солісти Усівського будинку культури Людмила Дутчин, Наталія Менжерес, Олександр Довгий, Валентина Довга, Руслан Білокриницький, Даша Обламська та Дмитро Колесник радували своїми піснями. Свято прикрашала обрядова група, учасники театрального колективу, які під супровід купальських пісень виконували обрядові дійства та водили танок з віночками. Дівчата пускали вінки на воду та ворожили на свою долю. Запальними гуморесками порадувала Ніна Щербина. Теплими, бурхливими оплесками глядачі вітали пісні у виконанні Наталії Дибки, Галини Гриви, Ніни Щербини, Лідії Наконечної, Надії Галась, Надії Дяченко, Світлани Білокриницької, Наталії Колесник, Надії Дибки та Тетяни Парієнко, художній

(Початок на 1 стор.) Біля ставка Рецево організатори доклали чимало зусиль, аби відтворити усі старовинні купальські звичаї. Учасники народного к олек тиву «Вишиванк а» із Безуглівки майстерно виконували обрядові пісні. На обрядовому заході свої таланти показувала й молодь. Лунали купальські пісні від Аліси

Вони пускали в річку свої вінки, і дивилися, як ті пливуть. Кожна з дівчат щиро сподівалася, що її віночок вихопить з води коханий. Окрасою купальського свята стало величезне вогнище. Найсміливіші навіть перескакували через багаття. Наші предки вважали, що коли дівчина і хлопець, які кохають одне одного, узявшись

На свято йшли родинами

керівник Валентина Яківна Лизун. Свято пройшло в теплій, дружній обстановці. Всі учасники висловлюють вдячність за розуміння та допомогу керівнику ТОВ «Урожай» Петру Михайловичу Хильку в організації транспорту та сільським головам Ю.Г.Давидову та І.І.Семенцю, адже тільки спільними зусиллями ми можемо змінити життя на краще. Від себе особисто хочеться подякувати директору Усівського сільського клубу Руслану Білокриницькому та його колективу за таку прекрасну програму. Світлана Білокриницька, директор сільського клубу. Невеличка галявина біля Помокельського ставка в селі Жуківка останні роки є традиційним місцем святкування найочікуванішого та наймагічнішого літнього свята - Івана Купала. Його чекають і люблять як дорослі так і діти, хоча це давнє язичницьке свято, яке не вдалося ані викорінити, ані переінакшити під своє бачення. У традиційних вишиванках, вінках з пахучої зелені та квітів дівчата і хлопці, діти та дорослі прямували до місця дійства, де вже лунала весела музика. Усе село з численними гостями зібралося, щоб відродити давні традиції. Програму за чудовим сценарієм вели сільський голова Олена Петрівна Бойко та Валерія Сударенко. Безліч чудових пісень, гуморесок подарував народний колектив «Мрія». Порадували глядачів хлопці «сільські бабки», які змушували глядачів сміятися до сліз. Славиться та радує людей своїм співом майбутня співачка Оля Домашенко. На свято завітали також «співачки» Ольга Полякова (Анастасія Сотіна), Потап і Настя (Людмила Очколяс і Валерія Щербань), Анна Семенович (Анастасія Лозко), гурт циганів. Свято не обійшлося без конкурсів та ігор, де всі були нагороджені призами. В сутінках дівчата пустили купальські вінки на воду. З особливим захопленням спостерігали глядачі як горить купальське вогнище та золотавими зірочками спалахують у вечірньому небі іскорки від багаття. Хоч і допізна тривало свято, та нікому не хотілося розходитися по домівках, всі бажали, аби воно не закінчувалося. Звичайно ж організаторам заходу було б дуже важко проводити свято без спонсорської допомоги. Тож хочеться подякувати ТОВ «Жуків-Агро», ТОВ «Обрій» (А.М.Кийко), З.М.Шепетюку, І.Б.Гарькавому, А.А.Потапенку. Ці небайдужі люди не лишилися осторонь події і надали фінансову та матеріальну допомогу для організації свята. Н.Лемешко, завідуюча бібліотекою. Погодьтеся, що свято Івана Купала, яке традиційно відзначається у ніч з 6 на 7 липня, є найулюбленішим літнім святом для всіх – і молодих, і дорослих, і, навіть, діток. Адже воно оповите давніми народними традиціями, обрядами, які шануються й нині. За легендою в Купальську ніч вода та вогонь мають магічні властивості, а в лісі розквітає цвіт папороті, і той, хто його знайде – відшукає своє щастя та кохання на все життя. Традиційно, святкували Івана Купала і в Аркадіївці, де біля клубу ввечері 6 липня зібралися чи не всі мешканці та гості села. Народні та купальські пісні лунали над крислатими вербами, тополями, розчиняючись у вечірньому небі. Дарували їх, звеселяючи людей, вокальний ансамбль «Журавка», у складі: Раїси Батрак, Людмили Стасовської, Наталії Гунько, Вікторії Ярош, Наталії Тетері. У виконанні юних, але талановитих солістів Наташи Кривенок, Юлії Ярош, ЗАСНОВНИКИ:

районна державна адміністрація, районна рада, трудовий колектив редакції. НАШ ПЕРЕДПЛАТНИЙ ІНДЕКС: 30147

Сови, Інни Рабосюк, Юлії Савоскули, Тетяни Фенюк, Аліни Конюшок та Богдани Хаєцької. Професійно виконував Українські пісні соліст Національного театру опери та балету ім.Т.Г.Шевченка Леонід Гук. Головними героями дійства обрали Лісовика та Мавку-природу, які оберігали та супроводжували весь купальський вечір. Як і ведеться з давніх-давен, дівчата прикрашали стрічками гільце Марени, а згодом хлопці обірвали з неї всі прикраси, а саму гілку кинули у воду – потопили Марену. Дівчата в цей час повтікали від хлопців, щоб поворожити на воді.

за руки, стрибають у парі через вогнище і їхні долоні залишаються з’єднаними, то вони, побравшись, все життя проживуть разом. Ти м , х т о вт о м и в с я т а з гол од н і в , неподалік від сцени пропонували шашлики та «комплектуючі» до них товари. Неподалік від святкового багаття, яке ще довго тліло, була організована святкова дискотека. Всі, від старого до малого закружляли у танцях, веселились, сміялись. Свято продовжувалось до пізньої ночі. Ольга Ейзембрук.

(Початок на 1 стор.) Розпочали свято, традиційно, з урочистого виконання гімну України, далі програму продовжили ведучі Ганна Феник та Катерина Дуць. У святковому заході взяли участь солістки Юлія Феник, Анастасія Павленко, Анастасія Лозко та Євгенія Мельник. Найбільше глядацької уваги привернув новостворений аматорський гурт «Водограй», участь у якому взяли п’ятнадцять місцевих аматорів та двоє жителів з Жуківки, зі святковою програмою «Ой, на Івана, ой, на Купала». До цього часу у селі не було власного гурту, але після тривалих старань, довгих репетицій, завдяки дружному колективу та допомозі баяніста Анатолія Дмитренка, врештірешт і на теренах Малої Супоївки зазвучали хорові співи. Також порадували глядачів веселими жартами та гуморесками Ірина

Дядечко та Ольга Омельченко. Хотілося б відзначити особливість концерту – багато пісень, віршів, гуморесок є авторськими розробками членів колективу. Жителі села залишали тільки позитивні відгуки та велику кількість овацій і аплодисментів. Хочу висловити подяку всім учасникам концерту та всім глядачам, які прийшли на свято підтримати та оцінити творчу роботу колективу. Окрему щиру вдячність адресую А.М.Кийку, за надану фінансову підтримку до проведення свята. Закінчили концерт спільною патріотичною піснею «Не стидайся то твоя земля, не стидайся то – Україна» Ганна Феник, директор Малосупоївського БК.

Велентини Тетері, Дарини Степаненко, Софії Халак звучали естрадні пісні. Молодші учасники свята – Артур Терещенко, Олексій Бугай, Юлія Ярош та Діана Островська підготували танок. Порадувала іскрометним гумором Лариса Кривенок. А вела концертну програму неперевершена ведуча Любов Федоренко. Справжнім феєричним дійством, на яке чекали чи не всі на святі, стало запалювання купальського вогню, який символізує сонце. Відразу ж навколо вогнища молодь та діти стали водити хороводи та співати купальських пісень. А коли багаття стихло, були бажаючі й стрибати через нього. Ось так, співаючи та розважаючись, люди ще й змогли поласувати козацькою кашею, якою пригощали безкоштовно. Словом – свято вдалося на славу. Вікторія Ярош, директор сільського клубу.

Адреса редакції: Наші реквізити: р/р 26006702911326 07600. Україна. Київська обл, в АТ «Райффайзен банк «Аваль» м.Київ, смт Згурівка, вул. Українська,19. МФО 380805, КОД ЄДРПОУ 19413986 День виходу — п’ятниця. Тираж 3200 примірників. Думки авторів публікацій не завжди Реєстраційне свідоцтво КІ № 210, збігаються з точкою зору редакції. видане 23.04.1997 Замовлення №51-33 За достовірність фактів Обсяг 2 друк. аркуші відповідальність несе автор. Електронну версію газети читайте на сайті: Рукописи і фотографії не http://zgurivka-rda.gov.ua/panorama.html рецензуються і не повертаються.

редактор л.п.мельник

тел./факс: 5-04-25; тел: 5-04-22. E-mail: zg_panorama@ukr.net Газета набрана та зверстана в комп’ютерному центрі редакції газети “Панорама”, смт Згурівка, вул. Українська, 19. Надруковано у Прилуцькій міській друкарні

Profile for Zgurivka rda

Panorama 28 (2015)  

Panorama 28 (2015)  

Advertisement