Page 33

doporučuji hudba Adriana Belešová, studentka Filmové vědy a Francouzské filologie na FF

The Horrors svojím piatym albumom s viacvýznamovým názvom V menia hranice garage-rocku. Jemnejšie tónmi, tanečnejšie rytmom a ľúbivejšie lyrickými textami, ktoré si v jesennej nálade spievate po ceste do školy. Obzvlášť upozorňujem na track It´s a Good Life, ktorý oplýva synteticko-rockovou melódiou končiacou melancholickým záverom v temnote sveta. Počúvajte na Spotify, alebo kupujte lístky na ich pražský koncert už na konci novembra!

film

divadlo

Pavel Šaradín, katedra politologie a evropských studií FF Po nekorektním kabaretu Ovčáček čtveráček se velmi těším na jeho volné pokračování Ovčáček miláček, jehož premiéru nedávno uvedlo Městské divadlo Zlín. Ačkoliv je mi jasné, že sehnat vstupenky nebude jednoduché, protože představení jsou vždy velmi rychle vyprodána. Politická satira patří k mým oblíbeným žánrům, bohužel se jí u nás nedaří. Ovčáček je však výjimkou, ironie a humor jsou tu na vyšší úrovni. Foto: Městské divadlo Zlín

Alena Opletalová, proděkanka pro celoživotní vzdělávání PdF

Po strništi bos. Po přečtení dostupných recenzí jsem do kina nešla s nijak velkým nadšením a očekáváním. Musím však říci, že jsem po zhlédnutí tohoto filmu odcházela z kina s pozitivním pocitem a potřebou přemýšlet o životě v době, ve které se děj odehrává. Film mne vybídl uvažovat nad souvislostmi, které se zde – byť v sérii miniscének – objevují. Pozitivně hodnotím i jeho laskavé pojetí včetně dobové atmosféry, již snímek příjemně zachycuje. Vřele tedy doporučuji!

žurnál 2017

31

Žurnál, říjen 2017  

ročník 27, číslo 1

Žurnál, říjen 2017  

ročník 27, číslo 1

Advertisement