Page 32

web

doporučuji

Tereza Hanusová, studentka oboru Právo ve veřejné správě, PF Webové stránky www.calm.com (obdoba rainy mood) jsou pro mě skvělým způsobem, jak se na chvíli zastavit a uspořádat si myšlenky. Můžete u nich meditovat, cvičit jógu nebo se třeba učit, aniž by vás cokoli rušilo. Na výběr máte z řady prostředí s poetickými názvy jako mountain lake, fireplace, thunderstorm, rain on leaves, silent Earth nebo třeba tropical beach. V jednu chvíli si tak můžete číst knihu u moře, v té druhé se vznášet nad oblaky při západu slunce. Pokud vám ovšem ani tohle nezlepší náladu a nevykouzlí úsměv na tváři, doporučuji vyhledat si Keeping Up with the Kattarshians a sledovat koťata 24/7.

trh

Ivana Pustějovská, vedoucí redakce médií UP Je to pestrobarevné, je to voňavé, je to halasné, je to magické. Je to prostě Naschmarkt. Úžasný vídeňský trh, kde můžete ochutnat spoustu cizokrajných dobrot, koupit zeleninu a ovoce, o kterých jste ani neměli tušení, že existují. A když už budete příjemně najedeni a naladěni, což tak i potrava ducha? Albertina připravila na podzim velkolepou výstavu malíře Raffaela, který spolu s Leonardem da Vincim a Michelangelem tvoří hvězdnou renesanční trojici. Stojí za vidění.

♥ D OBR Ý TIP

30

žurnál 2017

kniha Radka Filipčíková, proděkanka pro zahraniční spolupráci a vnější a vnitřní záležitosti FZV

Tajná válka Coco Chanel Hal W. Vaughan byl americký autor a novinář, který žil v Paříži. Zastával několik funkcí jako americký důstojník zahraniční služby, než se stal novinářem v Evropě, na Středním východě a v jihovýchodní Asii. V knize Tajná válka Coco Chanel odkrývá a vysvětluje dohady a tajemství mezi lety 1941 až 1954, kdy byla tato módní ikona obviněna z válečné kolaborace a špionáže. Kniha je poutavá, provokativní a přečtete ji doslova jedním dechem.

Žurnál, říjen 2017  

ročník 27, číslo 1

Žurnál, říjen 2017  

ročník 27, číslo 1

Advertisement