Page 40

TARGI

Producent etykiet WDH prezentował na targach Emballage swoje osiągnięcia, znane już na polskim i europejskim rynku. Firma główny nacisk kładła na multitagi, kilkuwarstwowe etykiety umożliwiające nadruk informacji w kilku językach, oraz neckhangery, samoprzylepne etykiety dające dodatkowe możliwości marketingowe, sprawdzające się zwłaszcza przy akcjach promocyjnych.

W ramach innowacji w  oprogramowaniu największe uznanie jury zdobył Store Vizualiser firmy Esko do testowania opakowania w wirtualnej przestrzeni sklepowej. Aplikacja ta ma umożliwić projektantom sprawdzenie, jak dane opakowanie „zachowuje się” na półce, w bezpośredniej bliskości konkurencji i jak wpływa na wybory konsumentów. Store Vizualiser pozwala m.in. na przemieszczanie się między alejami w supermarkecie, przenoszenie produktów z jednej półki na drugą oraz regulowanie oświetlenia. Zdaniem producenta jest to niezwykłe narzędzie wspomagające promocję POS.

Na stoisku ABB można było podziwiać park maszynowy jednego z wiodących producentów robotów paletyzujących. Na zdjęciu widać maszynę FlexPal Mini, w pełni automatyczne urządzenie samodzielnie sortujące i przenoszące opakowania, umożliwiające szybszą organizację linii produkcyjnej. Kolejnym proponowanym rozwiązaniem jest sprzęt z wbudowanym systemem wizyjnym, który leżące na linii butelki stawia pionowo, co umożliwia ich dalsze napełnianie. Ostatnim prezentowanym robotem była maszyna z systemem Safe Move, umożliwiającym bezpieczną współpracę pracowników z automatem. Dzięki wbudowanym czujnikom ruchu robot „zastyga” w momencie, kiedy człowiek znajduje się zbyt blisko obszaru roboczego, po czym wraca do pracy gdy niebezpieczeństwo wypadku minie. Natomiast w momencie, gdy pracownik jest za wydzieloną strefą bezpieczeństwa, robot zupełnie się zatrzymuje.

40

Packaging Polska 12/12

Packaging 12/12  

Packaging Polska

Packaging 12/12  

Packaging Polska

Advertisement