Issuu on Google+

Obsługa Wordpressa – dodawanie filmików z Youtube + Galerie Zdjęć. Dodawanie filmów do treście wpisu na przykładzie Kroniki 1. Wchodzimy na Youtube i znajdujemy nasz filmik. 2. Pod nim mamy przycisk Udostępnij, który klikamy, a następnie Umieść. Rozwinie się lista z formatami odtwarzaczy. 3. My chcemy rozmiar niestandardowy – wystarczy w polu Szerokość wpisać 575 (pikseli znaczy się ;)

4. Teraz, po wpisaniu 575 pikseli zaznaczamy jednym kliknięciem kod jak na obrazku powyżej i kopiujemy go. 5. Logujemy się na [domena]/wp-admin i wpisujemy dane konta 6. Następnie przechodzimy do wcześniej przygotowanego lub nowego wpisu poprzez Wpisy > Wszystkie Wpisy > Tytuł wpisu lub Wpisy>Dodaj nowy 7. Teraz w edytorze przechodzimy z widoku graficznego na HTML - tak jak na poniższym obrazku.


Obsługa Wordpressa – dodawanie filmików z Youtube + Galerie Zdjęć.

8. W tym edytorze nie widzimy grafik. W miejscu, w którym ma być wrzucony filmik (między tekstem, może na końcu) klikamy kursor, następnie ENTER i wklejamy skopiowany wczesniej kod z Youtube. 9. Na koniec przechodzimy na edytor wizualny i po prawej klikamy Podejrzyj, albo od razu Opublikuj/Aktualizacja.


Obsługa Wordpressa – dodawanie filmików z Youtube + Galerie Zdjęć.

Wstawianie zdjęć do wpisu w Wordpressie


Obsługa Wordpressa – dodawanie filmików z Youtube + Galerie Zdjęć.

Następnie ukaże nam się okno, gdzie wrzucimy zdjęcie (wybierając z komputera) lub wybierzemy jedno z galerii mediów. Następnie po wgraniu fotografii ukaże się ich lista 1. Klikamy po prawej na pokaż 2. Tytułujemy obrazek 3. Wstawiamy do wpisu pojedynczą fotkę lub:

Jeśli chcemy wstawić całą galerię zdjęć, po ich wgraniu zjeżdżamy na sam dół okna o klikamy Zapisz zmiany. Nasptępnie powielamy operację i przewijamy na dół okna i ustawiamy liczbę wyświetlanych obrazków w wierszu (standardowo: 3), na koniec klikamy Wstaw galerię.

Po obu operacjach z powrotem wyświetli nam się news. Wystarczy zapisać zmiany przyciskiem Opublikuj/Aktualizacja, by zmiany były już widoczne we wpisie online. Powodzenia :)


Obsługa Wordpressa – dodawanie filmików z Youtube + Galerie Zdjęć.

OBSŁUGA NEWSFLASHA – Slidera na górze strony 1. Aby dodać nowy slider promujący newsa przejdźmy w Panelu Administracyjnym do zakładki Promotions > Add New Promotion 2. Naszym oczom ukazuje się okno identyczne jak we wpisie. Dodajemy tytułidentyczny jak w newsie oraz kopiujemy do treści Slidera początek newsa. 3. Następnie zjeżdżamy na dół i wklejamy link do newsa docelowego (pełnego, wczesniej dodanego)


Obsługa Wordpressa – dodawanie filmików z Youtube + Galerie Zdjęć.

4. Teraz ustalimy ikonę tego wpisu, czyli obrazek, jaki nam się wyświetli w sliderze. W tym celu wracamy na górę strony i po prawej stronie pod opcjami publikacji mamy Dodaj ikonę wpisu. Klikamy i naszym oczom ukazuje się okno znane z dodawania zdjęć. 5. Przechodzimy do wcześniej wgranych fotek z danego wydarzenia. W tym celu na górze klikamy Biblioteka mediów, następnie wybieramy fotkę z listy, klikamy Pokaż i na dole „Użyj jako ikonu wpisu”. Na koniec zamykamy okno krzyżykiem i Voilà . Gotowe. Publikujemy Slider.


Obsługa wordpressa