Page 1

Instalacja silnika WordPress na serwerze INSTALACJA WORDPRESS’A Przed instalacją upewnij się, że twoje konto hostingowe posiada:  PHP 4.2 lub wyższy  MySQL 3.23 lub wyższy Obecnie większość hostingów oferuje bardziej aktualne wersje PHP oraz MySQL więc nie powinno być z tym problemów. 1. Chcąc zainstalować silnik wordpress na własnym serwerze, potrzebujesz swojej bazy danych. Aby to zrobić wejdź do panelu administracyjnego na swoim hostingu i wybierz „Utwórz nową danę bazy MySQL.

Po utworzeniu bazy zapisz dane w widocznym miejscu, ponieważ przydadzą Ci się podczas instalacji. 2. Potrzebny będzie Ci również klient FTP, aby wrzucić pliki na serwer. Ja osobiście polecam Fillezilla. 3. Teraz przejdź na stronę http://pl.wordpress.org/ i pobierz wordpressa:

Szymon Janik & NETbloger.PL © 2009

Strona 1


Instalacja silnika WordPress na serwerze 4. Kiedy już pobrałeś WordPressa, uruchom Twojego klienta FTP (Filezilla) i połącz się z twoim serwerem.

5. Podczas, gdy jesteś podłączony do serwera, przejdź do katalogu, gdzie zainstalowałeś pobrałeś wordpressa i wyślij je do katalogu na twojej domenie (public_html)

Szymon Janik & NETbloger.PL © 2009

Strona 2


Instalacja silnika WordPress na serwerze 6. Kolejnym krokiem, jaki wykonasz to edytowanie pliku wp-config-sample.php Aby to zrobić, zastosuj się do poniższych instrukcji:

ORAZ:

Szymon Janik & NETbloger.PL © 2009

Strona 3


Instalacja silnika WordPress na serwerze 7. Teraz zapisz plik i zmień jego nazwę na wp-config.php

8. Teraz możesz przejść do instalacji WordPress na twojej domenie. W tym celu włącz przeglądarkę internetową i wpisz adres www.twojastrona.pl/wp-admin/install.php/ oraz postępuj zgodnie z instrukcjami zawartymi poniżej:

Szymon Janik & NETbloger.PL © 2009

Strona 4


Instalacja silnika WordPress na serwerze

9. Gratulacje, właśnie zainstalowałeś WordPressa! ;) zapisz teraz hasło które otrzymałeś i przejdź do logowania:

10. Aby zmienić hasło na łatwiejsze do zapamiętania Wejdź w Ustawienia Ogólne i dokonaj zmiany hasła:

Szymon Janik & NETbloger.PL © 2009

Strona 5

1-instalacja-wordpress  
1-instalacja-wordpress  

1. Chcąc zainstalować silnik wordpress na własnym serwerze, potrzebujesz swojej bazy danych. Aby to zrobić wejdź do panelu administracyjnego...

Advertisement