Page 1

Instalacja silnika WordPress na serwerze INSTALACJA WORDPRESS’A Przed instalacją upewnij się, że twoje konto hostingowe posiada:  PHP 4.2 lub wyższy  MySQL 3.23 lub wyższy Obecnie większość hostingów oferuje bardziej aktualne wersje PHP oraz MySQL więc nie powinno być z tym problemów. 1. Chcąc zainstalować silnik wordpress na własnym serwerze, potrzebujesz swojej bazy danych. Aby to zrobić wejdź do panelu administracyjnego na swoim hostingu i wybierz „Utwórz nową danę bazy MySQL.

Po utworzeniu bazy zapisz dane w widocznym miejscu, ponieważ przydadzą Ci się podczas instalacji. 2. Potrzebny będzie Ci również klient FTP, aby wrzucić pliki na serwer. Ja osobiście polecam Fillezilla. 3. Teraz przejdź na stronę http://pl.wordpress.org/ i pobierz wordpressa:

Szymon Janik & NETbloger.PL © 2009

Strona 1


Instalacja silnika WordPress na serwerze 4. Kiedy już pobrałeś WordPressa, uruchom Twojego klienta FTP (Filezilla) i połącz się z twoim serwerem.

5. Podczas, gdy jesteś podłączony do serwera, przejdź do katalogu, gdzie zainstalowałeś pobrałeś wordpressa i wyślij je do katalogu na twojej domenie (public_html)

Szymon Janik & NETbloger.PL © 2009

Strona 2


Instalacja silnika WordPress na serwerze 6. Kolejnym krokiem, jaki wykonasz to edytowanie pliku wp-config-sample.php Aby to zrobić, zastosuj się do poniższych instrukcji:

ORAZ:

Szymon Janik & NETbloger.PL © 2009

Strona 3


Instalacja silnika WordPress na serwerze 7. Teraz zapisz plik i zmień jego nazwę na wp-config.php

8. Teraz możesz przejść do instalacji WordPress na twojej domenie. W tym celu włącz przeglądarkę internetową i wpisz adres www.twojastrona.pl/wp-admin/install.php/ oraz postępuj zgodnie z instrukcjami zawartymi poniżej:

Szymon Janik & NETbloger.PL © 2009

Strona 4


Instalacja silnika WordPress na serwerze

9. Gratulacje, właśnie zainstalowałeś WordPressa! ;) zapisz teraz hasło które otrzymałeś i przejdź do logowania:

10. Aby zmienić hasło na łatwiejsze do zapamiętania Wejdź w Ustawienia Ogólne i dokonaj zmiany hasła:

Szymon Janik & NETbloger.PL © 2009

Strona 5

1-instalacja-wordpress  

1. Chcąc zainstalować silnik wordpress na własnym serwerze, potrzebujesz swojej bazy danych. Aby to zrobić wejdź do panelu administracyjnego...

Read more
Read more
Similar to
Popular now
Just for you