Page 1

Знайомтеся!

Впевнений СТарт: звіт про діяльність молодіжних клубів «Як стати успішним»


1

Як все починалося?

Напередодні новорічних свят з 20 листопада по 20 грудня 2012 року Партнерство «Кожній дитині» оголосило Місяць спільних дій в інтересах дітей. Для цього ми розпочали ініціативу зі збору інвестицій у майбутнє дітейсиріт. Виручені кошти мали піти на навчання 60 випускників інтернатів із Київської області для їх підготовки до самостійного життя після виходу з інтернатів. Адже ми переконані: замість разових подарунків — цукерок, іграшок, одягу молоді в інтернатах потрібне майбутнє!

Для цього Партнерство «Кожній дитині» розробило програму соціальної інтеграції випускників інтернатних закладів. У 4 районах Київської області працюють молодіжні клуби «Як стати успішним». Діяльність клубів спрямована на розвиток життєвих навичок та підготовку до самостійного життя молоді, яка випускається з інтернатів. Для щотижневих занять 60 юнаків і дівчат, позбавлених батьківського піклування, на І квартал 2013 року потрібно було зібрати 7200 грн.


2

СКЛАДОВІ УСПІХУ:

З допомогою Української Біржі Благодійності національної фандрейзингової онлайн-платформи розпочався збір коштів. 69 донорів і сотні прихильників долучилися до нашої ініціативи – розповсюджували повідомлення про кампанію, робили репости, «лайкали» нашу сторінку, пересилали інформацію знайомим і друзям. Тільки завдяки Вашій активності, небайдужості, чуйності і розумінню гроші для навчання 60 дітей, які випускаються з інтернатів, було зібрано.

+

69

+ =


3

ЩО ДАЛІ? З січня 2013 року в м. Біла Церква, Вишгородському й Таращанському районах Київської області розпочалися щотижневі заняття 49 юнаків і дівчат, позбавлених батьківського піклування. Робота клубу в Іванківському районі для 11 випускників розпочинається з 20 квітня цього року.

60

4

Київська область


4

ПРОГРАМА НАВЧАННЯ Програма розвитку соціальних навичок вихованців інтернатних закладів «Я сам будую своє життя» розроблена з урахуванням потреб вихованців інтернатних закладів і ступеня їхньої соціалізації та адаптації в суспільстві, оскільки лише така підтримка сприятиме їх подальшій соціальній інтеграції та професійній адаптації.

Результати діагностичних досліджень свідчать про наявність таких слабких сторін у випускників після виходу з інтернатів:

Незнайоме середовище мене лякає. В інтернаті ж на всьому готовому... Cергій, 16 років


Програма розвитку соціальних навичок вихованців інтернатних закладів «Я сам будую своє життя» СКЛАДАЄТЬСЯ З НАСТУПНИХ БЛОКІВ:

Мета програми полягає в розвитку соціальних навичок вихованців інтернатних закладів. Серед завдань: формування адекватної самооцінки вихованців; розвиток соціо-когнітивних навичок; формування поведінки в проблемних ситуаціях; підготовка до сімейного життя; підвищення соціального статусу молодої людини у громаді. Реалізації завдань сприяють п’ять змістових блоків: «Я», «Я, ми, вони», «Я і кохана людина», «Я господар свого життя», «Я і професія».

Я з іншого району і перший рік навчаюсь в цьому місті. В клубі я познайомилась з новими людьми. На заняттях окрім нових знань я отримую підтримку та корисну інформацію. Анна, 17 років


4

РОБОТА КЛУБІВ Щотижня під час занять учасники вчилися спілкуватися одне з одним у природних і модельованих ситуаціях, готувати їжу, планувати бюджет, проходити співбесіду для навчання чи роботи. Форма проведення клубів визначалася метою конкретної зустрічі – тренінг, практичне заняття, майстер-клас, бесіда, дискусія чи тематична вечірка. Зустрічі молодіжних клубів допомогли юнакам і дівчатам розвинути свої сильні сторони у пошуках власної формули успіху на шляху до самостійності.

Січень 2013 р.

Лютий 2013 р.

Березень 2013 р.

Біла Церква Вишгород Тараща

ВСЬОГО:

Біла Церква

Вишгород

Тараща

13 занять 18 дітей

14 занять 16 дітей

8 занять 15 дітей

Блок «Я»

Блок «Я господар свого життя»

Блок «Я, ми, вони»

Блок «Я і професія»

Блок «Я і кохана людина»

“ “

Заняття в клубі для мене – це корисно проведений час. Наталя, 19 років

Мені подобається вільне спілкування, пізнання, як правильно використовувати свої ресурси.

Артем, 18 років

” ”


БЛОК «Я»

Тематика занять стосувалася питань саморозвитку особистості, розвитку загальної культури, особистісного потенціалу. •

Заняття «Мої мрії та плани» допомогло молодим людям зрозуміти значимість постановки життєвих цілей, важливість уміти самостійно планувати. Діти змогли дослухатися себе й побачити свої сильні сторони.

Заняття «Життєві цілі. Їх необхідність для досягнення успіху» спонукало дітей до активної участі в моделюванні ситуацій. При складанні карти пріоритетних життєвих цілей діти змогли сформулювати доволі конкретні плани на майбутнє, хоча різницю між метою та мрією вони ще поки не усвідомили.

Заняття «Мої страхи» своїм завданням ставило навчити дітей справлятися з власними страхами та фобіями. Це ще один шанс для молодих людей висловити почуття, поділитися своїм часто травматичним досвідом з минулого, опанувати методи мінімізації його впливу й шляхи подолання страхів.


В ході практичного заняття “Мої мрії та плани”, січень 2013 року


Творча діяльність – один із ефективних способів подолання негативних емоцій, протистояння їм.

Для вихованців інтернатів – це можливість самовираження, розширення сфери спілкування.


Майстрування своїми руками розвиває творчий потенціал і допомагає проявляти індивідуальність

Майстер-клас з виготовлення м’якої іграшки, Біла Церква, 12 лютого 2013 року


БЛОК «Я, МИ, ВОНИ»

Заняття цього блоку сприяли розвитку комунікативних навичок вихованців інтернатних закладів, формуванню уміння до взаємодії в команді, оптимального спілкування у складних умовах, а також уміння будувати стосунки з близькими, сусідами, колегами, громадою. •

Заняття «Вчимося спостерігати за іншими й переконувати» проходило у формі гри для того, щоб граючись підлітки навчилися вмінню спостерігати за іншими людьми та відстоювати власну думку. Гра дітям настільки сподобалася, що вони навіть попросили виготовити їм таку гру в подарунок.

В ході заняття «Про що говорять виразні рухи» діти ознайомилися з невербальними засобами спілкування. Молодь ділилася своїми спостереженнями за невербальними засобами спілкування. Заняття пройшло цікаво та продуктивно.

Заняття «Дівчата-хлопці» допомогло підліткам краще зрозуміти гендерні відмінності, усвідомити рівноправність людей незалежно від статі. Дівчат цікавило, як вони розвиваються, що відмінне між ними та хлопцями, чому виникають непорозуміння між різними статями. Вони ділилися своїми переживаннями, прикладами.

В ході заняття «Дівчата-хлопці» , Вишгород, 12 лютого 2013 року


БЛОК «Я ГОСПОДАР СВОГО ЖИТТЯ»

Тематика занять буквально визначається назвою блоку. Їхня мета - навчити випускників інтернатних закладів зробити підвласним своє життя, аби вони знали та вміли, як складати власний бюджет, як розпоряджатися ним, як організовувати власне житло, де оплачувати комунальні послуги, як змістовно проводити час і т.ін.

“ “

Метою заняття «Мої права та обов’язки» стало формування правового світогляду та активної позиції молоді у реалізації своїх прав. Ті з них, хто був більшою мірою обізнаний із правових питань, із задоволенням ділилися своїми знаннями з іншими учасниками, зокрема про установи й осіб, які можуть допомогти у вирішенні правових колізій. Хоча обговорення кримінальної відповідальності викликало сміх та неусвідомлення власної причетності.

В ході заняття «Звідки беруться гроші» діти згадували про свій досвід заробляння грошей. В основному це був продаж самостійно зловленої риби, домашніх та польових квітів, засівання чи колядування.

Заняття «Бюджет – мистецтво управління фінансами» завжди користується особливою зацікавленістю у молоді, оскільки тема є надзвичайно актуальною для випускників. Діти намагалися скласти список речей та продуктів за обмеженого бюджету. Практичні завдання допомогли їм краще зорієнтуватися в цінах на продукти, а також усвідомити важливість пріоритетності й відповідності потреб можливостям. Наприкінці занять в усіх клубах звучали побажання провести додаткові заняття з цієї теми.

Мені подобається клуб вихідного дня тому що там дуже цікаво. Можеш багато чого узнати, наприклад, куди поступати у вищий навчальний заклад, про любов або музику... Женя, 16 років

Заняття в клубі навчили мене робити крок назустріч проблемам і не боятись перешкод. Олег, 15 років

” ”


На занятті «Звідки беруться гроші» в Білій Церкві, 28 лютого 2013 року

Діти навчилися деяким методам ведення бюджету


Та отримали уявлення про прибутки та витрати як його головні складові

Вихованці активно приймали участь у запропонованих формах роботи та презентували вивчене


Під час тренінгу “Бюджет: мистецтво управління фінансами” в Білій Церкві, 26 лютого 2013 року


Оскільки тема для випускників є надзвичайно актуальною, наприкінці заняття звучали побажання провести додаткові заняття з цієї теми.


БЛОК «Я І ПРОФЕСІЯ»

Заняття цього блоку допомогли вихованцям інтернатних закладів розширити їх уявлення про світ професій та ринок праці, допомогли їм у визначенні здібностей для вибору відповідної професії. •

Заняття «Від бізнес-ідеї до бізнес-плану» ставило за мету розвиток у молоді творчих здібностей, уміння нестандартно мислити та презентувати свої ідеї, стимулювати комунікативні здібності, логічне мислення і вміння переконувати. Відчувався позитивний настрій учасників. Особливо сподобався тест на наявність підприємницьких здібностей (учасники залишилися задоволеними після аналізу – кожен віднайшов свої сильні якості).

В ході заняття ««Документи ділової людини» молодь отримала уявлення про два основних документи, необхідних для роботи – візитку та резюме. Вихованці дізналися про основні вимоги та стандарти, що пред’являються до цих документів. Робота проходила в парах у формі рольової гри та відповідей на запитання.

19 березня 2013 р., Біла Церква, “Материнка”


20 березня 2013 р. Вишгород


26 березня 2013 р. Біла Церква

7 лютого 2013 р. Тараща


5

ФІНАНСОВА ЗВІТНІСТЬ

1078 грн. 78 коп. Всього: 7200 грн.

3721 грн. 22 коп.

1200 грн.

1200 грн.


ДАЛi БУДЕ...

UBB Sure Start Report (January-March 2013)  
UBB Sure Start Report (January-March 2013)  

Fundraising report on the life-changing work with orphans soon to leave care continues in 2013 in Kyiv oblast, Ukraine (in Ukrainian)

Advertisement