Page 1

Всім вітання!

Я маю надію, що ми всі обов’язково зустрінемося.

Я - учасниця проекту «Впевнений старт» з Вишгородського району та волонтер Партнерства «Кожній дитині». Нещодавно я приймала участь у міжнародному тренінгу для молоді в Софії та конференції IFCO, про що і хочу Вам розповісти.

Повернувшись до України, наступного дня я пішла на навчання, де розповідала одногрупникам про Болгарію, рівень життя в країні, культуру – всі були вражені.

Я стала учасницею проекту «Впевнений старт», коли навчалась у ПереяславХмельницькому ліцеї-інтернаті. Завдяки цій соціальній ініціативі я отримала досвід спілкування з цікавими людьми та багато приємних емоцій і життєвих навичок. В 2011 році я вступила до КПІ та поринула у навчання. Після завершення першого курсу мені запропонували взяти участь у міжнародному тренінгу для молодих людей, які вийшли з-під опіки. У кінці серпня мені повідомили, що я пройшла конкурсний відбір, тож розпочала готуватися до поїздки в Болгарію. На тренінгу я сподівалася дізнатися більше про проблеми випускників інтернатних закладів та успіхи у їх подоланні, а також поділитися особистим досвідом. І от 17 жовтня ми вилетіли до Болгарії. Переліт для мене став окремою подією, тому що я люблю літаки і все, що з ними пов’язано. Перші враження від Софії були дуже приємними: сонячна погода, привітні та відкриті люди. На тренінгу було багато молоді з різних країн світу, але, незважаючи на це, атмосфера у колективі завжди була дружня і ненапружена.

На тренінгу я зрозуміла, що проблеми у випускників є не тільки у нашій країні, але й за кордоном, в країнах із високим рівнем розвитку.

Кожний день тренінгу відкривав для мене щось нове. Корисна інформація чергувалася з рухливими іграми. І ми ніколи не нудьгували. Тиждень перебування у Софії пройшов дуже швидко і непомітно. Найбільше запам’ятався останній день перед від’їздом. Мені було важко з усіма прощатися, оскільки я до всіх дуже прив’язалася. Ти вже розумієш, що через кілька годин від’їжджаєш, і від цієї думки стає сумно, що ти не зможеш так часто бачити цих людей, з якими жив цілу неділю і до яких так звик.

Я хочу всі знання, які отримала на тренінгу, застосувати у моїй країні для підтримки молодих людей, які вийшли з-під опіки, і допомагати їм легше адаптуватися у цьому житті.

Ç ïîâàãîþ, Àíÿ P.S. А вже 3-4 листопада разом з Наташею ми будемо спів-ведучими свого першого заходу – зустрічі випускників молодіжного клубу «Як стати успішним»…

Letter from Anya about Sofia (ukr)  
Letter from Anya about Sofia (ukr)  

An essay in Ukrainian about international training for youth in/from care (Sofia, Bulgaria, 18-24 October 2012; Power4Youth,IFCO, For Our Ch...

Advertisement