Ozonas 54 — Gyvybės troškulys

Page 82

Matė

Kava yra tikrų tikriausias nuodas. Kavamedžiui kofeinas reikalingas apsaugai nuo vabzdžių. Jie nuo šios medžiagos miršta, o žmonės ne, todėl ir maukia kavą. Henrikas kavą geria tik išskirtinais atvejais ir verčiau renkasi matę. Kava greitai duoda norimą efektą, o matės poveikio reikia laukti. Tačiau paskutinis juokiasi Henrikas, kadangi arbata tonizuoja tolygiai ir visą dieną, o kava – vos kelias valandas.

Pasivaikščiojimas

Henrikas keliaudamas į darbą išlipo dviem stotelėmis anksčiau. Taip jis siekė dar šiek tiek pasivaikščioti ir prasibudinti. O ankstaus ryto šaltukas vis stipriau plėtė akis. Žmogaus kūnas yra sutvertas judėti ir būtent tuomet geriausiai funkcionuoja. Todėl kai reikia ką nors sugalvoti, Henrikas atsistoja nuo kėdės ir ima vaikščioti pirmyn atgal.

Guma

Darbe snaudalius jau nebuvo toks apsiblausęs, kaip vedžiodamas šunį, kai net neįžiūrėjo, kas sveikinasi su jo bigliu. Na, o ypatingiems atvejams Henrikas ant stalo buvo pasidėjęs keletą kramtomos gumos pakelių. Kai suima noras pasižiūrėti, kaip ten viskas atrodo užsimerkus, jis įsideda du gabaliukus į burną. Visada po du, nes taip rodo reklamoje. Toks nuolatinis žiaumojimas apgauną organizmą ir pastato į budresnę būseną.

Pokaitukas

Po keturių valandų darbo atėjo mėgstamiausia Henriko dalis – galingas pietų miegas. Jis vyksta taip: Henrikas išgeria kavos puodelį ir nueina į patogią atokvėpio vietelę. Nusistato žadintuvą po maždaug 20 minučių ir... snaudžia. Kavos poveikis ateina vos pabudus. Jis tampa stipresnis perkrovus organizmą, tad Henrikas jaučiasi ypatingai žvalus. „Žinoma, reikia išmokti greit užmigti, bet su laiku ateina ir stažas“, – pabudęs susirinkusius kolegas mokė Henrikas.

Po darbo gamtos architektūros mėgėjas tiesiu taikymu nuvažiavo prie eksponato. Įvykio vietoje jis išsitraukė savo mylimą Mamiya kamerą, patogiai įsitaisė ir ėmė laukti. To, į ką buvo nusitaikęs Henrikas, turėjo bet kurią akimirką nelikti. Planas buvo užfiksuoti tarpinę būseną tarp yranėra. Nors Henrikas save vadino žvaliu, bet mieguistumo įkalčių būta ne vienas. Laukti teko ilgiau nei buvo tikėtasi. Pasidarė netgi nuobodu. Taip nuobodu, kad ėmė ir iki sąmonės gelmių nusižiovavo. Ir tik žiū per ieškiklį – nieko

82

nebėra! Nieko nebėra?! Dokumentalistas ką tik pražiovavo, kaip sugriuvo Žydrasis Langas Maltoje. Todėl šiandien Henrikas jums sako: „rytojaus žvalumu reikia rūpintis šiandien“. Nors visi aprašyti metodai ypatingais atvejais ir veikia, vis tik geriausia yra tiesiog nueiti anksčiau miegoti (patartina naudoti išmaniuosius miego fazių matuoklius). O prieš miegą neprisivalgyti, neprisigerti ir būtinai sugalvoti kitos dienos tikslą.