Ozonas 54 — Gyvybės troškulys

Page 75

Atrasti vietas, kur apsilankyti su savo augintiniu, daugiausia galima didžiuosiuose miestuose, tačiau iniciatyva šiandien sparčiai plinta ir mažesniuose miesteliuose. Didelis žingsnis buvo žengtas, kuomet prie iniciatyvos prisijungė bibliotekos. Jos dažnai organizuoja renginius, kviesdamos mažuosius skaitytojus ateiti kartu su keturkojais, rodydamos teigiamą pavyzdį visuomenei.

Laisvė keturkojams

Besiplečiantis draugiškų gyvūnams vietų ratas leidžia savo pomėgius ir laiką, skiriamą augintiniui, suderinti daug paprasčiau, nei tai buvo įmanoma padaryti prieš porą metų. Juk šuo – socialus gyvūnas, jam būtinas bendravimas bei ryšys su žmogumi. Šiandien keturkojai turi vis mažiau apribojimų būti ten, kur jų šeimininkai, todėl dažnas juos pasiima kartu su savimi. Didėjantis šunų atėjimas į kavines, bibliotekas ar darbo vietas paskatino ir kintantį aplinkinių požiūrį į augintinius. Visuomenė tampa vis mažiau pakanti žiauraus elgesio atvejams su gyvūnais. Viešose vietose taip pat pastebimas ir gerėjantis personalo dėmesys augintiniams. Svečiui, atėjusiam į kavinę su šunimi, pasiūlyti dubenėlį vandens jau tapo įprastu dalyku. Ir netgi Lietuvoje jau yra restoranų, kurie gali pasiūlyti alaus ar net atskirą meniu šunims. Turime ne vieną grožio saloną, į kurį galima atsivesti augintinį, prisijungia vis daugiau meno galerijų, sporto bei šokių studijų, siūlančių užsiėmimus kartu su šunimis, specializuotų parduotuvių, butikų, spaustuvių bei įvairaus pobūdžio biurų. Todėl dabar, kai gyvūnai turi vis mažiau apribojimų būti ten, kur jo šeimininkas, problema, kada pabūti su savo mylimu keturkoju, tampa vis lengviau išsprendžiama.

LANKANTIS SU AUGINTINIU Pasirūpinkite, kad gyvūnas turėtų dubenėlį vandens. Pasiimkite gyvūno patiesalą – tai jam padės greičiau atsipalaiduoti. Augintinis jausis saugiau, žinodamas savo vietą. Paimkite skanėstų ar žaislų, kurie užimtų šunį. Neduokite šuniui maisto nuo stalo. Pasistenkite atsisėsti ten, kur niekas nevaikšto. Tai mažiau blaškys šunį ir nekels diskomforto einantiems pro šalį.

„Gyvūnų gerovės iniciatyvos“ veikla vystoma savanoriška žmonių iniciatyva, todėl norintys prisijungti prie projekto gali kreiptis savanoriai@ggi.lt. Interaktyvų žemėlapį su draugiškomis vietomis gyvūnams, galima rasti adresu draugiskigyvunams.lt

Nepaleiskite šuns nuo pavadėlio ir leiskite prieiti prie žmonių tik tokiu atveju, jei matote, kad jie to nori. Jei šuo paliko „dovanų“, nedelsiant sutvarkykite.

OZONAS

75