Ozonas 54 — Gyvybės troškulys

Page 74

Kartu su keturkoju AIRA TUMĖNAITĖ

K

artu su mylimu augintiniu ramiai ilsėtis kavinėje dar visai nesenai buvo drąsu ir neįprasta. Atrasti draugiškų vietų šunims pavykdavo retai, o kavinės, kurios svečius priimdavo su jų augintiniais, buvo laikytos paslaptyje. Buvo baiminamasi, kad paviešinus tokias vietas, jas greitai užplūs keturkojų mylėtojai, o tuomet durys užsivers visiems, kartu su draudžiamu ženklu gyvūnams.

Tačiau didėjantis atsakingų gyvūnų augintojų ratas vis garsiau kėlė klausimą – kaip praleisti daugiau laiko su savo augintiniu mieste, kuomet viešosios erdvės jiems dažniausiai yra užvertos. Augant problemai, prieš tris metus, „Gyvūnų gerovės iniciatyvos“ organizacijos savanoriai ėmėsi keisti požiūrį į gyvūnams skirtas erdves ir pradėjo kurti atvirą bei visiems prieinamą, draugiškų keturkojams vietų žemėlapį.

Žemėlapis augintojams

Iniciatyvos pradžioje susidūrėme su skeptišku įmonių požiūriu dėl tokio žemėlapio reikalingumo. Buvo manoma, kad augintiniai gali išgąsdinti lankytojus, o iniciatyva nesulauks

74

reikiamo palaikymo iš aplinkinių. Tačiau šiandien žemėlapyje jau galima rasti daugiau nei aštuonis šimtus vietų, kuriose lankytojai draugiškai sutinkami kartu su jų augintiniais. Dažnai sulaukiame klausimo, ar teisiškai gyvūnai gali būti maitinimo įstaigoje. Tačiau pagal galiojančius įstatymus, gyvūnams draudžiama būti patalpose, kur yra gaminamas maistas. Todėl, ar įsileisti keturkojį, įstaigos gali nuspręsti pačios. „Gyvūnų gerovės iniciatyvos“ atstovams pranešus apie savo norą priimti lankytojus ar darbuotojus kartu su augintiniais, įmonei iš karto yra suteikiamas draugiškos gyvūnams vietos ženklas bei žyma interaktyviame žemėlapyje, kuri drąsina apsilankyti kartu su keturkoju.