__MAIN_TEXT__

Page 72

SLIEKAI MĖGSTA

Bananai

Arbūzai, melionai

Nerūgštūs vaisiai

Įvairios daržovės

Pirmas blynas svilo

Aurelija sako, kad įkurdinę namie pirmąjį sliekyną padarė visų pradedančiųjų klaidą – mažai sliekų, per daug maisto ir drėgmės, tad įsiveisė pelėsis: „Iš pradžių sliekus laikėme terasoje, prasidėjo lietus, o per daug drėgmės – ir iškart įsimetė pelėsis. Teko daryti vadinamąjį restartą. Dabar išmokome palaikyti balansą. Jau žinome, kad kai per daug maisto, sliekai nespėja perdirbti organinių medžiagų į humusą, jis pradeda pūti. Kai jo per mažai, jie darosi tingūs, nesidaugina. Be to, sliekams reikia šilumos, kai šalta, sulėtėja jų veikla, nebeperdirba organinių medžiagų, o minusinė temperatūra gali būti pražūtinga“. „Vis dėlto tėvams pavyko lauko kompostinėje išlaikyti sliekus ir per žiemą, – priduria Julius. – Jie užklojo nupjauta žole, lapais, kurie pūdami skleidžia šilumą. Tačiau balkone neišlaikysi, nes per šalta ir per daug drėgmės“.

Duona ir jos gaminiai

Jaunos šakelės, lapai, žolė

Įvairios košės

Smulkinti kiaušinio lukštai

SLIEKAMS KENKIA

Citrusiniai vaisiai

Ananansai ir kiti rūgštūs vaisiai

Gyvulinės kilmės maisto produktai

Aštrios šakelės

Jei atsirastų susidomėjusių, Aurelija ir Julius mielai pasidalins savo patirtimi ir žiniomis. Daugiau informacijos Feisbuke („EcoPets Kompostavimas bute“).

72

Sliekų arbatėlė

Viršutinis maišo sluoksnis – tinklelis – leidžia žemei kvėpuoti ir cirkuliuoti orui, o apatinis sugalvotas taip, kad atrišus virvutę būtų galima patogiai išimti susidariusį biohumusą, nejudinant sliekų ir dar neapdirbtos žemės. Sliekai susitelkę viduriniame sluoksnyje, kuriame yra jiems palankios sąlygos: ganėtinai tamsu ir šilta. Maišo apačioje rekomenduojama padėti lėkštelę ar kitą indą, kad turėtų kur nubėgti skystis, jei kartais būtų per daug drėgmės. Beje, amerikietė Aurelijos draugė jį vadina „sliekų arbatėle“, kuri (žinoma, praskiesta) labai tinka gėlėms laistyti.

Profile for Ozonas

Ozonas 54 — Gyvybės troškulys  

Tampame vis labiau izoliuoti savo sterilioje aplinkoje, nes tolstame nuo gamtos aplinkos, kupinos jutimų ir jausmų. Apsaugoti Žemės gyvybę g...

Ozonas 54 — Gyvybės troškulys  

Tampame vis labiau izoliuoti savo sterilioje aplinkoje, nes tolstame nuo gamtos aplinkos, kupinos jutimų ir jausmų. Apsaugoti Žemės gyvybę g...

Profile for ozonas
Advertisement