Ozonas 54 — Gyvybės troškulys

Page 71

Gyvõs šiukšliadėžės idėja

Prieš trejus metus organinių atliekų kompostavimo namuose idėją A. Olendraitė parsivežė iš Jungtinių Amerikos Valstijų.

„Kai draugė išvykdavo, ateidavau prižiūrėti jos katinų. Kartą ji man parodė savo gyvą šiukšliadėžę. Tiesą sakant, labai nustebau. Žinoma, dėl to, kad iki tol apie tokį organinių šiukšlių perdirbimą nieko nebuvau girdėjusi. Kartu ir dėl to, kad net neįtariau, jog ji namuose dar turi kitų augintinių, – juokiasi Aurelija. – Draugė papasakojo plačiau apie šią puikią idėją, pasidomėjau internete ir tai mane galutinai sužavėjo“. Iš pradžių Julius, sužinojęs, ką draugė ketina apgyvendinti jų namuose, buvo skeptiškas. Tačiau pamažu įsijungė į šią veiklą ir dabar entuziastingai pats ja užsiima.

Savomis rankomis

Sunkiausia, ko gero, buvo surasti gerus „namus“ savo augintiniams. Kadangi rinka mažai ką galėjo pasiūlyti, vyras atsiraitojo rankoves ir pats sumeistravo.

„Dėžė – nelabai patogu. Ieškojome specialaus maišo. Bet iš JAV atsisiųsti – gana brangu. Europoje nieko panašaus neradome, tad nieko nelaukdamas pasiskolinau iš draugų siuvimo mašiną ir pats pasiuvau maišą. Lengva nebuvo, nes audinys Cordura yra labai tvirtas, iš jo siuva kuprines, priemones kariškiams. Paskui radome Žemaitijoje siuvėją, kuri mums siuva labai kokybiškus ir dailius maišus, – džiaugiasi Julius. – Paskui sukonstravau medinį stovą, kad būtų ant ko tą maišą kabinti. Tiesa, pirmasis nėra toks patogus. Dabar savo draugams bei klientams siūlome patobulintus ir kur kas praktiškesnius, yra šviesaus ir tamsaus medžio, taigi galima puikiai derinti ir prie namų interjero“.

Namų kompostui tinkamiausi Kalifornijos sliekai, nes jų labai greita medžiagų apykaita. Per parą gali suvalgyti 1–2 kartus daugiau nei pats sveria.

OZONAS

71