__MAIN_TEXT__

Page 55

Kurkite žaliąsias erdves ugdymo įstaigose

Jūsų regione esančioje ugdymo įstaigoje ar globos namuose įrenkite žaliąją erdvę, kurioje vaikai galės susipažinti su augalais, patys juos prižiūrėti ir mėgautis derliumi. Žalios erdvės ugdymo įstaigoje tikslas – skatinti vaikų buvimą lauke, kuriame jie galėtų pajusti ir pažinti gamtą. Kadangi veiklą galima organizuoti nuo pavasario iki vėlyvo rudens, į ją kiekviename etape galės įsijungti vis kiti įmonės darbuotojai. Pavyzdžiui, vieni įmonės darbuotojai padės planuoti erdves ir sudaryti sodinimo planą, kiti padės kasti lysves, treti – pamokys, kaip organizuoti derliaus šventę ir parduoti derlių.

Organizuokite talkas

Pasirinktoje vietoje, pavyzdžiui, netoli darbovietės esančiame parke, rinkite šiukšles, perdažykite suoliukus, įrenkite sūpynes. Organizuokite dienos išvyką į jūsų pamėgtą gamtos kampelį, kuriame surinksite aplinką darkančias šiukšles. Veiklą išplėsti galima ne tik renkant šiukšles miškuose, bet ir vandenyje. Organizuokite upių pakrančių ar ežerų salų švarinimo akciją, kurios metu darbuotojai švarinamą vietą pasiektų valtimis ar baidarėmis.

Didinkite bioįvairovę, prižiūrėkite ir atkurtikte pelkes

Pelkės – šlapynės, šlapžemės, raistai, palios – yra biologinės įvairovės lopšiai. Viena vertus, pelkė yra natūrali buveinė su unikalia biosfera, kita vertus, jai reikalinga žmogaus priežiūra ir pagalba. Organizuokite pelkių švarinimo talkas. Ši veikla ne tik prasmingai prisidės prie bioįvairovės išsaugojimo, bet ir paliks neišdildomą įspūdį darbuotojams.

Organizuokite dienas be automobilio

Automobiliai dideliuose miestuose yra didžiausias atmosferos teršimo šaltinis. Todėl skatinkite darbuotojų sąmoningumą organizuodami dienas be automobilio. Akcijos metu darbuotojai kviečiami kooperuotis ir į darbą atvykti viena transporto priemone. Taip darbuotojai ne tik prisidės prie gamtos išteklių tausojimo ir išmoks geriau planuoti keliones, bet ir geriau pažins vieni kitus, o tai gerins bendrą klimatą jūsų įmonėje.

Gaminkite inkilus bei lesyklėles

Gaminkite ir iškelkite paukščiams, šikšnosparniams ar boružėms inkilus. Žiemą organizuokite darbuotojų ir šeimos narių lesyklėlių gamybos dirbtuves, o pavasarį visi kartu kelkite inkilus pasirinktose vietose. Rudenį organizuokite lesyklėlių dirbtuves. Į šią veiklą mielai įsitraukia ne tik darbuotojai, bet ir jų vaikai.

Organizuokite medžių sodinimą

Nustebsite sužinoję, kiek žmonių svajoja pasodinti medį. Medžių sodinime dalyvavę įmonių atstovai teigia, kad pavasarinis medžių sodinimas padėjo ne tik geriau pažinti gamtą, bet ir paliko puikių įspūdžių. Medžių sodinimas išskirtinis tuo, kad rezultatas matomas vos pasodinus, o taip pat ir po daugelio metų, kol medis auga. Į medžių sodinimą kvieskite ne tik darbuotojus, bet ir darbuotojų šeimos narius. Šioje veikloje darbo užtenka visiems.

Organizuokite iniciatyvas, skatinančias taupyti gamtos resursus

Įmonė prie neigiamo poveikio aplinkai mažinimo gali prisidėti ir vykdant išteklių tausojimo veiklas biure. Organizuokite dieną be spausdintuvo, akcijas, skatinančias taupyti elektros energiją, popierių ar vandenį.

Prižiūrėkite saugomas teritorijas

Globokite unikalų gamtos kampelį, kuriam reikia nuolatinės priežiūros. Pavyzdžiui, regioniniame parke visus metus rūpinkitės pėsčiųjų tako priežiūra: šiukšlių rinkimu pavasarį, žolės šienavimu vasarą, takų atnaujinimu rudenį. Ši veikla gali būti vykdoma visą sezoną nuo pavasario iki rudens, todėl skirtingais etapais turės galimybę įsitraukti vis kiti darbuotojai.

Organizuokite paramos beglobiams gyvūnams dienas

Surenkite išvyką į gyvūnų prieglaudą, kurioje įmonės darbuotojai ne tik prieglaudos gyvūnus pradžiugins atvežtais skanėstais, bet ir skirtu laiku švarinant gyvūnų narvus ar vedžiojant juos lauke. Gautas atpildas – nepamirštamas laikas su visuomet dėkingais keturkojais.

OZONAS

55

Profile for Ozonas

Ozonas 54 — Gyvybės troškulys  

Tampame vis labiau izoliuoti savo sterilioje aplinkoje, nes tolstame nuo gamtos aplinkos, kupinos jutimų ir jausmų. Apsaugoti Žemės gyvybę g...

Ozonas 54 — Gyvybės troškulys  

Tampame vis labiau izoliuoti savo sterilioje aplinkoje, nes tolstame nuo gamtos aplinkos, kupinos jutimų ir jausmų. Apsaugoti Žemės gyvybę g...

Profile for ozonas
Advertisement