__MAIN_TEXT__

Page 42

Taip pat svarbu žinoti, kad mūsų pasirinkimas turį įtakos ne tik gyvūnų gerovei, bet ir mūsų pačių sveikatai. Palankesnėmis sąlygomis gyvenančių vištų kiaušinio sudėtis yra maistingesnė, nei trečio numerio kiaušinių. Laisvai auginamų vištų ir ekologinį sertifikatą turinčių paukštynų kiaušiniai pasižymi sveikatai palankesniu omega-3 ir omega-6 rūgščių santykiu, o taip pat turi daugiau antioksidantų (vitamino E, beta-karotino ir liuteino) nei narvuose laikomų vištų kiaušinių. Kokia situacija, susijusi gyvūnų gerove ir atsakingu vartojimu, yra kitose šalyse? Gyvūnų gerovei palankių pokyčių pasaulyje vis daugėja. Vienas pavyzdžių – kailių pramonė. Auginti gyvūnus vien dėl jų kailio šiuo metu uždrausta keliolikoje Europos šalių, tarp jų – Nyderlanduose, kurie dar neseniai buvo tarp kailių augintojų lyderių Europoje, o taip pat Austrija, Čekija ir Jungtinė Karalystė. Lenkijoje – tai antra stambiausia kailio gamintoja Europoje pagal užauginamų kailinių žvėrelių skaičių (8-10 mln. gyvūnų per metus) – neseniai nuskambėjo gyvūnų teisių aktyvistus džiuginanti naujiena: valdančiosios partijos lyderis Kšyštofas Čabanskis parlamentui pasiūlė gyvūnų apsaugos įstatymo pataisas. Naujosios pataisos apima daugelį gyvūnų gerovės klausimų – vienas iš jų yra siūlymas nutraukti žvėrelių auginimą ūkiuose dėl jų kailio. Siūlymą pasirašė net penkiolika K. Čabanskio partijos kolegų. Dar viena garsiai nuskambėjusi naujiena – tai Italijos mados namų „Gucci“ sprendimas nuo 2018 metų

3 LT 44-012

42

Pirmas skaičius nurodo, kokiomis sąlygomis buvo auginamas paukštis. Toliau nurodoma kilmės šalis ir veterinaro patvirtinimo numeris.

atsisakyti gaminių su natūraliu kailiu. Taigi, kaip matome, ir šioje gyvūnus išnaudojančioje pramonėje gausu teigiamų permainų. Visus šiuos pokyčius lemia ne kas kita kaip sąmoningėjanti visuomenė bei verslo siekimas prisitaikyti prie besikeičiančių vartotojų poreikių.

0 1 2 3

Ekologinis ūkininkavimas Taikomi ekologinio ūkininkavimo reikalavimai. Šios vištos šiltuoju metų laiku laikomos lauke, lesa žolę, šaltuoju metų laiku jos lesinamos ekologišku pašaru.

Laisvai laikomos vištos Laisvai laikomų vištų kiaušiniai. Vištoms sudarytos sąlygos būti lauko aptvaruose, jos bėgioja, lesa žolę, grūdus, sliekus.

Ant kraiko laikomos vištos Vištoms sudarytos sąlygos laisvai vaikščioti paukštyno pastato viduje. Tai reiškia, kad vištos bent dalinai patenkina savo fiziologinius poreikius.

Narvuose laikomos vištos Tai yra maždaug A4 formato popieriaus lapo dydžio narvas. Per visą savo gyvenimą ši višta nė karto nemato saulės. Ji gyvena maždaug vienerius metus, nors paprastai vištos gyvena maždaug 10-15 m. Šios vištos patiria labai skausmingą procedūrą – joms nukarpomi snapai. Saugant jas nuo ligų, dažnai šeriamos įvairiais antibiotikais, kurie vėliau patenka ir į mūsų organizmą.

Profile for Ozonas

Ozonas 54 — Gyvybės troškulys  

Tampame vis labiau izoliuoti savo sterilioje aplinkoje, nes tolstame nuo gamtos aplinkos, kupinos jutimų ir jausmų. Apsaugoti Žemės gyvybę g...

Ozonas 54 — Gyvybės troškulys  

Tampame vis labiau izoliuoti savo sterilioje aplinkoje, nes tolstame nuo gamtos aplinkos, kupinos jutimų ir jausmų. Apsaugoti Žemės gyvybę g...

Profile for ozonas
Advertisement