Page 1

ECO ORGANIC BEAUTY

Art

OWAY celebration

2017

2/17


OWAY celebration

2017

Je 21. století, jsme 28 let po převratu a hlavními tématy v nejen „pražských“ kavárnách jsou místo komunistů a filozofie otázky dobré kávy, recyklace, společenské odpovědnosti, udržitelného života a pěších poutí. Máme volnost pohybu, můžeme cestovat kamkoliv po celém světě, a to i v případě, že nemáme moc peněz. Svůj názor můžeme projevovat kdekoliv a kdykoliv a sdílet lože v podstatě s kýmkoliv plus/ minus 40 let od našeho věku. Generace mileniálů svobodou přímo sálá, ale je ta svoboda skutečná? Co po desetiletí předávané mýty a předsudky? Zbavili jsme se jich? Nejsou nějakým kódem, pravidlem, jež nás o tu svobodu připravuje? „Zaručené“ rady, že máme vypít už asi 5 litrů vody denně… Jestlipak si tolik vody tahali naši předkové s sebou na pole? To by se jim proneslo. Nebo že ráno je dobré se najíst a večer nejíst, ač tedy každého po krátkém přemýšlení napadne, že i medvěd se spíš nají před spánkem a indiáni před prací (lovem) naopak tomu jídlu moc nedali. Kadeřnickou branži, ve které se všichni pohybujeme, zas obestírá a svobody zbavuje mýtus, že přírodnější profi barvy na vlasy nefungují. Vyzkoušeli jste je? Umíte s nimi barvit? Pak jistě i vy víte, že fungují skvěle. Prohlédněte si naši novou kolekci OWAY CELEBRATION 2017, která je toho důkazem. „A fungují eko barvy i na šedivé vlasy?“ ptají se nevěřící. Věřte mi, že zcela spolehlivě! Určitě taky znáte ten mýtus, že italská kosmetika je špatná. Já s ním bojuji od té doby, co je OWAY ROLLAND na českém trhu, celých 5 let. Jenže s čím vlastně bojujeme? S tvrzením škarohlídů, které se nezakládá na pravdě, jen možná vychází z trochu jiného přístupu k životu samotných Italů. Věděli jste, že Bologna, kde vzniká i OWAY ROLLAND, je jednou z největších kosmetických laboratoří na světě? Znáte největší kosmetický veletrh v Evropě, boloňský Cosmoprof? Tušíte, že pohodový přístup Italů k otázkám obchodu, který je pro nás Středoevropany jako červený hadr, nás může něčemu naučit? Jak zpomalit. Jak dýchat! Jak po dlouhotrvajícím výzkumu dostat k lidem jen to nejlepší a na to nejlepší si prostě počkat. Stačí jejich energii přijmout a nechat se jí vést, je veskrze pozitivní. Miluju Itálii, díky OWAY ROLLAND ji poznávám stále víc a víc a jsem tomu ráda. Italská kosmetika zaplavila náš trh, málokdo uspěl, ale právě OWAY ROLLAND díky pečlivé přípravě a dokonalé péči ve výzkumu

2

WAY PŘÍBĚH! ZNÁMÁ FOTOGRAFKA LUCIE ROBINSON NÁSLEDUJE ORGANIC

a výrobě zažívá po celém světě obrovský boom. Složení OWAY ROLLAND je ve své kvalitě ojedinělé a ve své šíři záběru jedinečné. Sama italská konkurence považuje OWAY ROLLAND za top na vlastním trhu. Tak proč my tady, daleko od Itálie, máme pocit, že nejlépe víme, jaká vlastně je italská kosmetika? Neztrácíme takovým slepým přijímáním mýtů svoji svobodu? OWAY ROLLAND není o marketingu, prvních vlaštovkách a nefunkčních patentech. Na trh uvádějí vždy jen skutečně funkční produkty plné organických a biodynamických aktivních ingrediencí, které zkvalitní váš profesní život a navíc hluboce zasáhnou i zákazníka. OWAY ROLLAND není o dosahování cílové pásky v první linii, ale o skutečném naplnění v udržitelném duchu. Kadeřníci OWAY ROLLAND mají veškeré potřebné zbraně, aby vyhověli svým zákazníkům, včetně dnes tolik trendy ledové blond. Jako bonus dýchají méně chemie, nepracují s aerosoly a při práci s barvou, která nečpí, se mohou s klidem bavit se zákazníkem. Ale to nestačí, máme i dokonalou certifikovanou přírodní pleťovou řadu pro kosmetičky, maséry a jejich klientelu. A ve chvíli, kdy se pro vás OWAY ROLLAND stane životním stylem, můžete si pořídit třeba sójovou svíčku z kolekce LIFE, ovoněnou čistě jen esenciálními oleji, nebo ekologický přípravek na nádobí či mytí ovoce. U toho si vypijete naši unikátní biodynamicky vypěstovanou čajovou směs a následně si dopřejete květovou lázeň. OWAY ROLLAND vás obklopí a přijme do svého světa hýčkajícího všechny vaše smysly. Mantinely přírodní profesionální péče jistě posune i novinka v podobě revolučního a pro vlas zcela šetrného pigmentu. Pigmenty OWAY ROLLAND Hmelt doprovázely i naši kolekci OWAY CELEBRATION 2017. Kolekci, která propojila OWAY ROLLAND, kadeřníky z několika měst a skvělou fotografku Lucii Robinson. Nadechněte se a užijte si ji. Zhluboka, svobodně a bez předsudků.

MARTINA SIKOROVÁ Manažerka OWAY ROLLAND pro ČR a SR

Autorkou nádherných snímků kolekce OWAY CELEBRATION 2017 je renomovaná módní fotografka Lucie Robinson. Známé herecké osobnosti, dýdžejka, módní návrhářka, ilustrátorka či hudebník si vyzkoušeli role profesionálních vlasových modelů a výsledkem je okouzlující série vlasových stylingů, které dokládají, že kreativitě a luxusní péči se ve světě OWAY ROLLAND meze nekladou.

OWAY ROLLAND Hmelt – revoluční produkty pro vlasové mágy REVITALIZUJÍCÍ BARVICÍ KONCENTRÁT OWAY ROLLAND Hmelt obsahuje čisté fair trade rostlinné pigmenty rozjasňující vlasové vlákno ať už přirozených či barvených vlasů. Díky nim budete moci poskytnout svým zákazníkům vysoce individualizovanou péči, která znovu rozzáří stávající barvu, zakryje šediny nebo dodá nové barevné odlesky zesvětleným vlasům. Jednotlivé barevné pigmenty lze i mixovat a regulovat přitom intenzitu barevných odstínů. Pro použití OWAY ROLLAND Hmelt není zapotřebí žádné aktivační činidlo a lze jej kombinovat také s produkty OWAY ROLLAND Hnectar a Hcolor. Délka působení 15 minut. Složení: Biodynamický šťovík remineralizuje vlasové vlákno a díky obsahu vitaminů A a C poskytuje vlasům energii a ochranu proti volným radikálům. Extrakt z organicky pěstované divizny chrání vlasy před negativním působením slunečního záření. Rostlinné pigmenty dodávají vlasům atraktivní barevné odstíny – růžový, oranžový, fialový, zlato-měděný, červený, modrý, zelený, hnědý, zlatý. VÝŽIVNÁ ROZJASŇUJÍCÍ BARVICÍ MASKA OWAY ROLLAND Hmelt Mask je dostupná v šesti barevných odstínech – oranžová, fialová, zlatá měděná, červená, hnědá a zlatá. Přírodním vlasům dodá zářivé barevné odlesky, u barvených vlasů prodlužuje stálost barvy. Délka působení 5 minut. Pigmenty se stanou hlavním strůjcem kadeřnické profi výzvy, která se pod taktovkou OWAY ROLLAND uskuteční v Prague Gallery Laufen 10. 11. 2017, hlásit se ale můžete už nyní! A nádavkem přímé pigmenty můžete vyzkoušet ZDARMA i vy, naši zákazníci, ve vybraných salonech po celé ČR 10. a 11. 11. 2017.


OWAY celebration

Hbleach 6% + Hcolor 8.1 + 9.1 + 0.1 + 2.7

2017

MODEL: Miroslav Nosek, herec HAIR: Studio Black & White Brozany nad Ohří, Miroslav Popper MAKE-UP: Eliška Matějková STYLING: Josefína Bakošová PHOTOGRAPHY: Lucie Robinson, 2017 FOR: OWAY ROLLAND & OAK Czech Republic BARVA OWAY ROLLAND Hbleach 6% + Hcolor 8.1 + 9.1 + 0.1 + 2.7 STYLING OAK Beard Balm, OWAY ROLLAND Boho Pomade MIREK POPPER V roce 2008 založil vlastní kadeřnické Studio Black and White a od té doby spolupracuje se světovými značkami. Za sebou má účast na mezinárodních sympoziích v zahraničí, včetně Las Vegas, Londýna, Barcelony nebo Berlína. Rád se vzdělává i v londýnské akademii Toni&Guy, pro tuto značku také několik let pracoval v Praze. Absolvoval rovněž semináře pod vedením britského týmu Mazella&Palmer a v neposlední řadě se posledních pár let věnuje vzdělávání v pánském střihu a holení (barber) pod vedením Darryna Pitmana a Teda Dala Watkinse, jež jsou jedněmi z nejlepších londýnských holičů.

OAK BEARD BALM Kombinuje výživné vlastnosti BEARD OIL s tvarovacím efektem BEARD HOLD. Vyživuje kořínky vousů a dodává tvar. Organický olej z brokolicových semen uzavírá každý jednotlivý vous výživnou a ochrannou vrstvou, díky včelímu vosku se vousy dají snadno tvarovat. Vysoce koncentrovaný extrakt z kopřivy posiluje kořínky a dodává jim vitamín A a C. BEARD BALM snižuje tvorbu lupů, omezuje ztrátu vousů a má protizánětlivý účinek po holení. Je vhodný i pro citlivou pokožku. Esenciální oleje zanechávají příjemně jemnou vůni vetiveru, jalovce a grapefruitu. OWAY ROLLAND Boho Pomade Modelovací pasta s jemnou fixací pro přirozený a dynamický účes s obsahem jablečníku, černé quinoi, meduňky a marulového oleje. Pasta je vhodná jak pro roztřepené, tak i pro uhlazené účesy. Definuje vlny a zároveň zjemňuje krepaté vlasy.

3


OWAY celebration

2017

MODEL: Josefína Bakošová, módní návrhářka HAIR: Art Hair Design Olomouc, Pavlína Hegarová MAKE-UP: Eliška Matějková STYLING: Josefína Bakošová PHOTOGRAPHY: Lucie Robinson, 2017 FOR: OWAY ROLLAND Czech Republic BARVA OWAY ROLLAND: Hcolor 0.0 s 6% + 0.0 s 2.7% STYLING OWAY ROLLAND Smoothing Fluid, Bio-Rich Water

Hcolor 0.0 s 6% + 0.0 s 2.7% PAVLÍNA HEGAROVÁ Pavlína naplno rozvíjí svůj kadeřnický talent v zázemí krásného partnerského salonu OWAY ROLLAND v Olomouci – Art Hair Design. Píli, nadšení, zapálení a chuť vymykat se konvenčnímu způsobu života si vzala za své a proto jí učarovala i specifická filozofie OWAY ROLLAND, která ji dovedla až do OWAY ROLLAND ACADEMY & SHOWROOM, kde externě působí jako školitelka.

OWAY ROLLAND Smoothing Fluid Šetrný ochranný fluid vyhlazující a hydratující suché rozlítané vlasy. Chrání a zaceluje konečky. Obsahuje extrakty z biodynamického kmínu a damašské růže, burity olej a povrchově aktivní látky z kokosu a babasu. Chrání vlasy během tepelné úpravy, působí antistaticky bez zatížení – proto neztrácejí svůj přirozený objem. OWAY ROLLAND Bio-Rich Water Lehká hydratační bio voda pro všechny typy vlasů s extraktem z jablečníku, černé quinoi, biodynamicky vypěstované meduňky a s obsahem marulového oleje pro vyrovnání povrchu vlasů před česáním, stříháním a tepelnou úpravou. Vytváří na vlasech ochranný film, který je chrání před nepříznivými vlivy počasí a okolního prostředí, jako jsou smog a prach.

4


OWAY celebration

2017

MODEL: Linda Štěpničková aka DJ Ladida HAIR: ECO ART SALON OWAY ROLLAND Praha, Jindřich Machuta MAKE-UP: Eliška Matějková STYLING: Josefína Bakošová PHOTOGRAPHY: Lucie Robinson, 2017 FOR: OWAY ROLLAND Czech Republic BARVA OWAY ROLLAND Hbleach 9% + Hmilk No Stress, tónování Hcolor 11.17 s Hcatalyst 2.7%, Hcolor 10.1, Hplus 0.7 + 0.6 STYLING OWAY ROLLAND: Smoothing Cream, Sea Salt Spray

Hbleach 9% + Hmilk No Stress, Hcolor 11. JINDŘICH MACHUTA Jindřich je od února 2016 hairstylistou v ECO ART ORGANIC BEAUTY SALON & SHOWROOM, kde působí také jako školitel a koordinátor akademie. Dráhu kadeřníka odstartoval v roce 2006 ve společnosti Bomton. Od roku 2008 po tři roky pracoval ve studiu Journal a v letech 2011-2016 rozvíjel svůj kadeřnický um v salonu Robert Starý. Zároveň se věnoval trenérské činnosti v Česku a na Slovensku – se zaměřením jednak na koloristiku, ale z větší části na střihové techniky.

OWAY ROLLAND Smoothing Cream Uhlazující ochranný krém na suché, rozlítané a poškozené vlasy s hloubkově hydratačními a regeneračními účinky. Obaluje kutikulu, hydratuje a vyživuje do hloubky vlasu. Obsahuje extrakty z biodynamického kmínu, z damašské růže, dále burity olej a povrchově aktivní látky z kokosu a babasu. OWAY ROLLAND Sea Salt Spray Fixační sprej pro dosažení „plážového efektu“ s obsahem mořské vody z Bali, jablečníku, černé quinoi, meduňky a marulového oleje. Sprej hydratuje a mineralizuje vlasy bez zatížení se střední fixací a matným efektem.

5


OWAY celebration

2017

MODEL: Petra Špindlerová, herečka HAIR: FELIX Atelier Ostrava, Ondřej Horvath MAKE-UP: Eliška Matějková STYLING: Josefína Bakošová PHOTOGRAPHY: Lucie Robinson, 2017 FOR: OWAY ROLLAND Czech Republic BARVA OWAY ROLLAND Hcolor 9.31 + 0.0 + 2.7% STYLING OWAY ROLLAND Volumizing Root Spray, Shabby Mud

ONDŘEJ HORVATH Ondřejovi se podařilo propojení kadeřnického umění, světa módy a kultury v jeho nádherném atelieru a showroomu FELIX v centru Ostravy. Několik let pracoval pro společnost Schwarzkopf Professional ČR A SR, ve které působil jako odborný trenér a člen vzdělávacího týmu. Pracoval jako stylista se značkou Kevin Murphy a také pro prestižní show MERCEDES-BENZ PRAGUE FASHION WEEKEND, kde tvořil vlasové kolekce pro nejlepší české designery. Jeho dlouhodobý přístup k zákazníkům se vyznačuje především přirozeností a jemnými efekty se zaměřením na střih a barvu.

OWAY ROLLAND Volumizing Root Spray Bezoplachový ochranný sprej pro dosažení maximálního objemu i těch nejjemnějších vlasů, které trpí nedostatkem vitality a lesku. Unikátní dávkovací hlavice umožňuje aplikaci od kořínků ke konečkům, aniž by byly vlasy jakkoli zatíženy. Po použití jsou vlasy výrazně lesklejší, rozzářenější a mnohem lépe se upravují. Kúra Volumizing obsahuje extrakty z řebříčku, ze zázvoru a fialové rýže a dále například bavlníkový olej a sójové proteiny. OWAY ROLLAND Shabby Mud Jemné fixační bahénko pro vytvoření roztřepeného a nedbalého účesu všech střihů a délek pro lesklé, vitální a pružné vlasy. Obsahuje výtažky z jablečníku, černé quinoi, meduňky a marulový olej. Svým jedinečným složením vlasy chrání před nepříznivými okolními vlivy a nepřízní počasí.

6

Hcolor 9.31 + 0.0 + 2.7%Hcolor 9.31 + 0.0 + 2.7% Hcolor 9.31 + 0.0 + 2.7%


OWAY celebration

2017

MODEL: Saša Rašilov, herec HAIR: Florian Hair Praha, Jan Florian MAKE-UP: Eliška Matějková STYLING: Josefína Bakošová PHOTOGRAPHY: Lucie Robinson, 2017 FOR: OWAY ROLLAND Czech Republic BARVA OWAY ROLLAND Hcolor 6.1 + 2,7% + Hmilk No Stress STYLING OWAY ROLLAND Curly Potion, Shaping Putty

JAN FLORIAN Sedm let pracoval v profesionálních salonech v Austrálii. Za životní mezník považuje roční kontrakt v salonu Noddy’s (spolupráce s australským kadeřníkem roku Shanem Henningem), důležitá ale byla i dvouletá spolupráce s Michaelem Wolffem (salon v Sydney proslulý avantgardním funky stylem). V roce 2004 založil salon Florian Hair. Pravidelně se účastní vrcholných kadeřnických seminářů a workshopů a předává své

zkušenosti dalším profesionálům v rámci vlastního školicího centra a OWAY ROLLAND ACADEMY & SHOWROOM. Získal prestižní ocenění Diploma Award na TONI&GUY Academy v Londýně a další ocenění. Jan Florian je kadeřník celou svou duší, jeho prioritou je vhled do zákazníka a otevřený, kreativní, individuální přístup k účesu. „Focení pro Oway Celebration 2017 je pro mne to, že obětuji svůj volný čas, čímž si uvědomím, že chtít znamená vždy hranice. Hranice nechci. Posouváme sami sebe dopředu díky tomu, že se cítíme být stále dítětem a studentem. Děkuju Martině Sikorové a Lucii Robinson, toto focení mi dalo motivaci dělat další, už jen kvůli tomu, jaký se na něm sešel tým. Bez týmu se nemůže nikdo nic víc naučit.“

OWAY ROLLAND Curly Potion Fixační sprej pro vlasy kudrnaté, vlnité a po trvalé. Kudrnám dodává objem, strukturu a pravidelný tvar bez zbytečného zatížení. Vlasy jsou lehce tvarovatelné, lesklé a plné vitality a energie. Obsahuje extrakty z lékořice a třezalky, vzácný andirobový olej, sójový a makadamový olej. Vlasům dodává středně silnou fixaci. OWAY ROLLAND Shaping Putty Modelující guma obsahuje výtažky z jablečníku, černé quinoi, meduňky a také marulový olej. Posiluje tvar a objem vlasů a tím strukturuje účes. Vhodná pro středně dlouhé až dlouhé vlasy, které jsou slabé a jemné. Po celý den tak účes získává hedvábný lesk, objem, tvar a je chráněn před negativními okolními vlivy.

7


OWAY celebration

2017

MODEL: Světlana Nálepková, herečka a šansoniérka HAIR: Salon Délice Praha MAKE-UP: Eliška Matějková STYLING: Josefína Bakošová PHOTOGRAPHY: Lucie Robinson, 2017 FOR: OWAY ROLLAND Czech Republic BARVA OWAY ROLLAND Hcolor 9.1 + 11.17 + 9%, Hnectar 9.0 + 9.1 + 2.7% STYLING OWAY ROLLAND Smoothing Cream, Glamshine Cloud, Sculpting Mist

SALON DÉLICE PRAHA Elegantní účes, kreativní barevnost a styling, jakkoli složitý, to vše vám v salonu Délice dokážeme vytvořit. Věnujeme se dámským i pánským účesům. Všichni naši kadeřníci jsou zkušení profesionálové, kteří také s pomocí špičkové přírodní vlasové kosmetiky OWAY ROLLAND. podtrhnou a rozvinou vaši přirozenou krásu vlasů i pleti.

OWAY ROLLAND Smoothing Cream Uhlazující ochranný krém na suché, rozlítané a poškozené vlasy s hloubkově hydratačními a regeneračními účinky. Obaluje kutikulu, hydratuje a vyživuje do hloubky vlasu. Obsahuje extrakty z biodynamického kmínu, z damašské růže, dále burity olej a povrchově aktivní látky z kokosu a babasu. OWAY ROLLAND Glamshine Cloud Unikátní vyhlazující olej ve spreji určený pro středně dlouhé až dlouhé vlasy dodávající neodolatelný zářivý lesk a hebkost. Obsahuje výtažky z jablečníku, černé quinoi či meduňky a také marulový olej. Na kutikule vytváří film, který chrání povrch vlasů před okolními vlivy a jejich případným narušením. Vlasy jsou nádherně zdravé, lesklé a v průběhu celého dne vyživované do hloubky. OWAY ROLLAND Sculpting Mist Ekologický zpevňující sprej pro silnou finální fixaci účesu po celý den bez zatížení. Fixuje a ponechává vlasy pružné s přirozeným efektem. Obsahuje výtažky z jablečníku, černé quinoi, meduňky a marulový olej. Bio složení nezanechává ve vlasech nežádoucí nánosy a stopy po stylingovém produktu, je vhodný i pro jemné vlasy trpící nedostatkem objemu.

8

Hcolor 9.1 + 11.17 + 9%, Hnectar 9.0 + 9.1 + 2.7%Hcolor 9.1 + 11.17 + 9%,


OWAY celebration

2017

MODEL: Ivana Jirešová, herečka HAIR: ECO ART SALON OWAY ROLLAND Praha, Jitka Divišová&Ondřej Kabrna MAKE-UP: Eliška Matějková STYLING: Josefína Bakošová PHOTOGRAPHY: Lucie Robinson, 2017 FOR: OWAY ROLLAND Czech Republic BARVA OWAY ROLLAND Hbleach (v kombinaci s Hmilk a 6% Hcatalyst) balayage + babylights pro dosažení co nejvíce přirozeného looku, na vlhké vlasy + Hcolor 11.17 s Htone na cca 10 minut STYLING OWAY ROLLAND Smoothing Cream, Thermal Stress Protector, Sculpting Mist

JITKA DIVIŠOVÁ Jitka je velmi talentovaná a precizní kadeřnice s mnohaletou praxí. Její doménou je barevná typologie a koloristika, specializuje se i na problematiku vlasové pokožky. Zastává názor, že jen ze zdravé pokožky roste zdravý vlas. Je školitelkou OWAY ROLLAND ACADEMY & SHOWROOM, setkat se s ní můžete především na seminářích a školeních „SPEED DAY TRAINING“.

ONDŘEJ KABRNA Ondra v ECO ART SALONU OWAY ROLLAND naplno využívá svůj kadeřnický um. Za dobu své praxe měl možnost zdokonalovat své techniky pod vedením špičkových kadeřnických tvůrců, jeho předností je velmi příjemné vystupování a klientský servis včetně anglického jazyka. Je také školitelem v OWAY ROLLAND ACADEMY & SHOWROOM.

OWAY ROLLAND Smoothing Cream Uhlazující ochranný krém na suché, rozlítané a poškozené vlasy s hloubkově hydratačními a regeneračními účinky. Obaluje kutikulu, hydratuje a vyživuje do hloubky vlasu. Obsahuje extrakty z biodynamického kmínu, z damašské růže, dále burity olej a povrchově aktivní látky z kokosu a babasu.Vlasům dodává hebkost a pružnost svým zvýšeným obsahem proteinů z pšenice. OWAY ROLLAND Thermal Stress Protector Středně fixační sprej s tepelnou ochranou, který chrání vlasy před teplem od žehličky nebo vysoušeče. Obsahuje výtažky z jablečníku, černé quinoi či meduňky a také marulový olej. Prodlužuje styling, chrání zdraví vlasů a zanechává jejich povrch extra lesklý. OWAY ROLLAND Sculpting Mist Popis produktu viz str. 8

9


OWAY celebration

2017

MODEL: Zuzana Osako, ilustrátorka a výtvarnice HAIR: TONI&GUY Michalská Praha, Martina Šimáčková MAKE-UP: Eliška Matějková STYLING: Josefína Bakošová PHOTOGRAPHY: Lucie Robinson, 2017 FOR: OWAY ROLLAND Czech Republic BARVA OWAY ROLLAND Hbleach 6% Hcolor 11.17 + 9.1 + 0.6 + 2.7% STYLING OWAY ROLLAND Thermal Stress Protector, Sea Salt Spray, Sculpting Mist MARTINA ŠIMÁČKOVÁ Na pozici technical director v TONI&GUY pracuje Martina Šimáčková již od roku 2006. Je také hlavní technoložkou a školitelkou salonu této značky v Michalské ulici. Velmi progresivní členka tamního týmu kadeřníků se nebojí výzev a snaží se neustále překračovat své vlastní limity. Její práce je vždy precizní, s velkým akcentem na detail. Salon TONI&GUY v Michalské ulici kromě odborných seminářů pro kadeřnické profesionály nabízí také zajímavé akce pro zákazníky, např. úterý a středy Cheap&Chic, kdy je dámský střih za 790 Kč a pánský za 590 Kč, nebo Studenské dny každé pondělí, kdy držitelé platného studentského průkazu pořídí střih s 50% slevou a barvu s 30% slevou.

OWAY ROLLAND Thermal Stress Protector Středně fixační sprej s tepelnou ochranou, který chrání vlasy před teplem od žehličky nebo vysoušeče. Obsahuje výtažky z jablečníku, černé quinoi či meduňky a také marulový olej. Prodlužuje styling a zanechává extra lesklý povrch vlasů. OWAY ROLLAND Sea Salt Spray Fixační sprej pro dosažení „plážového efektu“ s obsahem mořské vody z Bali, jablečníku, černé quinoi, meduňky a marulového oleje. Sprej hydratuje a mineralizuje vlasy bez zatížení se střední fixací a matným efektem. OWAY ROLLAND Sculpting Mist Ekologický zpevňující sprej pro silnou finální fixaci účesu po celý den bez zatížení. Fixuje a ponechává vlasy pružné s přirozeným efektem. Obsahuje výtažky z jablečníku, černé quinoi, meduňky a marulový olej. Bio složení nezanechává ve vlasech nežádoucí nánosy a stopy po stylingovém produktu, je vhodný i pro jemné vlasy trpící nedostatkem objemu.

10

Hbleach 6% Hcolor 11.17 + 9.1 + 0.6 + 2.7% Hbleach 6% Hcolor 11.17 + 9.1 + 0.


.6

OWAY celebration

2017

MODEL: Mikoláš Růžička, akademický malíř, hudebník a producent HAIR: TONI&GUY Michalská Praha, Dalibor Hajdin MAKE-UP: Eliška Matějková STYLING: Josefína Bakošová PHOTOGRAPHY: Lucie Robinson, 2017 FOR: OWAY ROLLAND & OAK Czech Republic STYLING OAK Beard Hold, OWAY ROLLAND Quick Glue DALIBOR HAJDIN Dalibor Hajdin aka Delikvent je fanouškem Star Wars a klasických komiksů jako jsou Hellboy, Batman či Constantin Hellblazer a miluje vše, co k nim patří. Čas, který nevěnuje práci, tráví nejčastěji s přáteli při sportu. Bezmezná láska a vášeň pro práci ho vedou k tomu, aby neustále posouval hranice svého umění, v němž propojuje módní trendy s tradičními kadeřnickými a holičskými postupy. Jeho nekonvenční cesta je důkazem toho, že kadeřnické umění má neomezené možnosti a že když člověk „zamaká“ a věnuje se své práci naplno, může dosáhnout všeho, co si předsevzal.

OAK Beard Hold BEARD HOLD dodává tvar vašim vousům. Čistě přírodní vosky a oleje pomáhají vous tvarovat tak, že uhlazují tvrdé a vyčnívající vousy. Vyhlazující efekt vylepšuje individuální tvar vousů a poskytuje dokonalý vzhled. Vůně je definována esenciálními oleji vetiveru, jalovce a grapefruit, jako v případě dalších produktů značky OAK. OWAY ROLLAND Quick Glue Lehká pasta určená pro ty nejnáročnější účesy, zajišťující jim extrémně silnou fixaci, aniž by vlasy ztratily svou flexibilitu. Vhodná pro krátké až středně dlouhé vlasy. Styling vypadá naprosto přirozeně, vyniká tvar a struktura účesu.

11


Školení Jan Florian

n a i r o l F Hair Salon Florian Hair s třináctiletou tradicí najdete v krásných zrekonstruovaných prostorech v Kostečné ulici 3 v Praze 1. Majitel salonu Jan Florian a jeho tým milují svět plný variability a optimismu, kde vše je možné, hranice individuálního vyjádření neexistují. Jejich přístup k práci je postaven na neustálém sebezdokonalování, pravidelně se účastní stáží a školení předních kadeřnických značek. O špičkové úrovni salonu svědčí i vlastní školicí centrum a nově otevřený barbershop, v němž se zákazníci setkají s progresivní berlínskou značkou OAK. Vedle „klasických“ profesionálních kadeřnických produktů najdete ve Florian Hair kompletní sortiment profesionální vlasové organické kosmetiky OWAY ROLLAND. „Kadeřník je jako sochař. Jen nevytváří umělecké dílo z mramoru, ale z vlasů,“ říká Jan Florian. Přístup ke kadeřnické tvorbě jako k umění propojujícímu kvalitní řemeslo s prvotřídními produkty a módou se ve Florian Hair promítá kupříkladu i do toho, že se zde už třetím rokem můžete setkávat s nadějnou mladou módní návrhářkou Natalií Dufkovou. Studentka oděvního návrhářství na pražské UMPRUM a mimo jiné finalistka soutěže Van Graff Junior Talent 2016 pracuje ve Florian Hair jako recepční. Její stylistické dovednosti kolegové kadeřníci oceňují například při focení vlasových kolekcí. FLORIAN HAIR, Kostečná 3, Praha 1 tel. +420 222 310 632, www.florianhair.com

Profesionálové ze salonu Florian Hair se pravidelně účastní nejrůznějších kadeřnických soutěží. Letos zaznamenala velký úspěch LUCIE BAROÑOVÁ SÝKOROVÁ, když se stala finalistkou AICHI, jedné ze dvou nejprestižnějších kadeřnických soutěží v ČR. Lucie pracuje ve Florian Hair už od jeho založení, předtím sbírala zkušenosti v Mnichově a Sydney. Už v roce 2014 byla nominována v soutěži Kadeřník roku. Její doménou jsou precizní střihy a práce s barvou a právě barevná proměna byla tím, co porota AICHI 2017 ocenila. „Dlouho mi trvalo, než jsem správně pochopila, na čem je tahle soutěž založena. Nejde totiž o to, udělat účes dle nejnovějších trendů, ale zvládnout psychologii proměny – vystihnout nejen osobnost modelky, ale také potřeby jejího každodenního života. Proto jsem se na AICHI dostala až napotřetí a proto si tolik cením toho, že jsem se mezi více než 700 přihlášenými probojovala až do jedenáctičlenného finále,“ vyznává se Lucie a dodává: „Neúčastním se kadeřnických soutěží proto, abych sbírala ocenění. Pokládám je za obrovskou výzvu, v určitém ohledu tu nejlepší školu, během níž člověk odhalí svoje nedostatky. Posouvá mě to dál v práci, která je zároveň mým největším koníčkem.“

12

n 3. - 4. 10. 2017, 10-18 2 days special OWAY ROLLAND BLONDE & HAIR, Jan Florian & Jitka Divišová, max. 8 osob, cena 7900 Kč n 15. 10. 2017, 10-18 OWAY ROLLAND PIGMENTS COLORING, Jan Florian & Florian Hair team, max. 15 osob, cena 3500 Kč n 18. 10. + 19. 10. 2017, 10-18 CREATIVE HAIR CUT, max. 6 osob, cena 6900 Kč n 13. 11. 2017, 9-18 CUTTING TECHNICS WITHOUT BLOW DRY, cena 3500 Kč n 22. + 23. 11. 2017, 9-18 CUT MIKADO – WOMANN BOBS, cena 7400 Kč n 22.-23. 1. 2018, 10-18 2 days special OWAY ROLLAND BLONDE & HAIR, Jan Florian & Jitka Divišová, max. 8 osob, cena 7900 Kč n 12. 2. 2018, 10-18 OWAY ROLLAND PIGMENTS COLORING, Jan Florian and Florian Hair team, max. 15 osob, cena 3500 Kč n 15. 2. 2018, 9-18 CUTTING TECHNICS WITHOUT BLOW DRY, cena 3500 Kč n 12. + 13. 3. 2018, 10-18 CREATIVE HAIR CUT, max. 6 osob, cena 7400 Kč n 9. + 10. 4. 2018, 9-18 CUT MIKADO – WOMANN BOBS, cena 7400 Kč Termíny dalších školení najdete na www.florianhair.cz

Barber školení Mirek Popper n 12. 9. 2017 PÁNSKÉ STŘIHY A ÚPRAVA VOUSŮ – 3400 Kč n 28. 9. 2017 HOLENÍ A ÚPRAVA VOUSŮ – 3500 Kč n 26. 10. 2017 PÁNSKÉ STŘIHY A ÚPRAVA VOUSŮ – 3400 Kč n 6. 11. 2017 HOLENÍ A ÚPRAVA VOUSŮ – 3500 Kč n 23. 11. 2017 HOLENÍ A ÚPRAVA VOUSŮ– 3500 Kč n 15. 2. 2018 HOLENÍ A ÚPRAVA VOUSŮ – 3500 Kč n 1. 3. 2018 HOLENÍ A ÚPRAVA VOUSŮ – 3500 Kč n 15. 3. 2018 PÁNSKÉ STŘIHY A ÚPRAVA VOUSŮ – 3400 Kč n 21. 3. 2018 HOLENÍ A ÚPRAVA VOUSŮ – 3500 Kč

TONI &GUY

Salon TONI&GUY v Dlouhé ulici se v roce 2002 stal prvním, v němž mohli tuzemští zákazníci zakusit profesionalitu značky existující už od roku 1963. Následován salonem v Michalské ulici, jež kromě standardních služeb nabízí také barbershop, neustále rozvíjí hodnoty, na kterých značka stojí. TONI&GUY využívá sítě svých salonů (v současné době jich je více než 450 ve 40 zemích) i k výměně nápadů – týmy kadeřníků cestují po světě a sbírají mezinárodní vlivy jako suvenýry a po sobě zanechávají inspiraci a entuziasmus. Také vzdělávací program TONI&GUY je dokonale propracovaný. Je navržený tak, aby formou přirozeného růstu pokryl celou kariérní dráhu kadeřníka rozdělenou do čtyř úrovní: začátečník, středně pokročilý, pokročilý a odborník. Svou kreativitu a vysokou odbornost prokazují kadeřníci z TONI&GUY na prestižních kadeřnických a módních akcích (značka je hlavním sponzorem londýnského fashion weeku), v nadčasových vlasových kolekcích, ale hlavně v každodenní péči o zákazníky. Aby vyhověli některým zákazníkům, kteří rádi využívají přírodní prostředky, zvolili značku OWAY ROLLAND. Sortiment OWAY ROLLAND umožňuje profesionálům vytvářet styling dle aktuálních trendů s přidanou hodnotou v podobě minimální ekologické zátěže. TONI&GUY Dlouhá 13, Praha 1, tel. +420 222 320 056 Michalská 17, Praha 1, tel. +420 222 212 578 www.toniandguy.cz Pro více informací o TONI&GUY Academy kontaktujte +420 602 273 170 nebo academy@toniandguy.cz


TEXT A FOTO: REDAKCE A ARCHIV OWAY ROLLAND

Místo propojení krásy, ducha a mysli ECO ART SALON OWAY ROLLAND na pražských Vinohradech je místem poskytování špičkových kadeřnických služeb s využitím profesionálních produktů a už čtvrtým rokem také prostorem, v němž se setkávají lidé se zájmem o design, módu, umění nebo udržitelný rozvoj. „Organic Way“, jak by se dala shrnout filozofie značky OWAY ROLLAND, v sobě zahrnuje nejen prémiovou vlasovou, tělovou a pleťovou péči, ale také nevšední rituály povzbuzující krásu ducha, těla a mysli. Tento holistický přístup se promítl i do samotné podoby salonu, která je výsledkem ideové spolupráce jeho majitelky Martiny Sikorové s interiérovou designérkou Lucií Novákovou, jež se pod značkou LULU NEWMAN může pochlubit desítkami úspěšných realizací. Cílem bylo vytvořit inspirativní tvůrčí prostor s multifunkčním využitím, který umožní pořádání nejrůznější výstav, workshopů, seminářů či benefičních akcí. Značce OWAY ROLLAND je bytostně vlastní respekt k přírodě a ohleduplnost k životnímu prostředí a tento otisk si přirozeně nese i salon – využitím recyklovaných materiálů, kombinací moderního vybavení s renovovaným nábytkem i svou praktičností. Každá věc tu má svůj smysl, nic zde není bezdůvodně. Variabilní a hlavně mobilní vybavení umožňuje salon „během okamžiku“ proměnit v uměleckou galerii, eco art tančírnu, dobročinný bazar, fashion butik nebo vánoční market. Během tří let se tu návštěvníci měli možnost seznámit s celou řadou významných výtvarníků, fotografů i módních tvůrců, jejichž práce vnesly do prostoru salonu novou dimenzi. V ECO ART SALONU OWAY ROLLAND najdete také akademii, v níž se dále vzdělávají kadeřníci a holiči spolupracující se značkami OWAY ROLLAND a OAK. Snahou školitelů je, aby si absolventi jednotlivých kurzů osvojili nejen správné technologické postupy a aktuální trendy, ale aby ve svých salonech uplatňovali i klíčové principy a certifikace, o které se značka opírá a které ji činí výjimečnou. Každý měsíc v akademii probíhají základní i pokročilá školení pro koloristy a semináře týkající se OWAY ROLLAND HEAD SPA procedur. ECO ART SALON OWAY ROLLAND Francouzská 17, Praha 2 – Vinohrady, 120 00 Telefon: +420 725 783 123 e-mail: info@ecoorganicbeauty.cz www.ecosalonrolland.cz Pondělí 12:00– 20:00 Úterý - Pátek 9:00 – 20:00 Sobota 9:00 – 16:00

Školení OWAY ROLLAND n OWAY ROLLAND SPEED DAY TRAINING HEAD.SPA, konzultace, trichologie, program cílené péče do hloubky (teorie + praxe), cena 950 Kč, dárek v hodnotě školení zdarma n OWAY ROLLAND SPEED DAY TRAINING COLOURING, Hcolor & Hnectar color system (teorie + praxe), cena 950 Kč, dárek v hodnotě školení zdarma Pro více informací volejte +420 604 898 400 nebo nás kontaktujte na info@ecoorganicbeauty.cz. Aktuální harmonogram vzdělávacích akcí v OWAY ROLLAND ACADEMY & SHOWROOM najdete na http://organic-way.cz/oway-vzdelani n Listopad 2017 SESSION STYLEMASTER VOL1, Tadeáš K. z TONI&GUY Michalská. Inspirativní a inovativní postupy jak provádět vlasový styling efektivně a funkčně. n 8. 2. 2018 URBANIX VOL 2., Jindřich Machuta & Ondřej Kabrna. Seminář propojuje střih a barvu pohledem OWAY ROLLAND konzultantů a je inspirován hudbou a městskými subkulturami. n 12. 4. 2018 CUT & COLOR, Jindřich Machuta & Ondřej Kabrna. Seminář zaměřený na technické dovednosti jak ve střihu samotném, tak v barvě takovým způsobem, aby dohromady jedno podporovalo druhé.

S produkty profesionální vlasové a tělové kosmetiky OWAY ROLLAND se můžete setkat také na těchto akcích: n 8. – 9. 9. 2017 SLOU FASHION DAYS, Vnitroblock, Praha Holešovice n 10. 9. 2017 BIODOŽÍNKY 2017, FESTIVAL ZDRAVÉHO ŽIVOTNÍHO STYLU, Country Life, Nenačovice 87, Beroun n 16. 9. 2017 ZAŽÍT MĚSTO JINAK Americká, Praha n 10. – 11. 11. 2017 GREEN BEAUTY MARKET, FESTIVAL ZDRAVÉ PÉČE O KRÁSU, PRAGUE GALLERY LAUFEN, I. P. Pavlova 5 n Jaro 2018 BIOSTYL FESTIVAL EVOLUTION – Výstaviště Praha Holešovice n Ve dnech 15. – 18. 3. 2018 pořádáme zájezd na veletrh COSMOPROF spojený s návštěvou kolébky a akademie OWAY ROLLAND v Bologni. Vydejte se s námi do slunné Itálie!

V ECO ART SALONU OWAY ROLLAND pravidelně probíhají také vernisáže a další eventy, například 20. 9. 2017 se od 18-22 hodin můžete těšit na premiérovou vernisáž koláží Jamese Cola. Umělec známý dosud hlavně jako hiphoper tu představí nový směr své tvorby. Chybět nebudou Dj, raw občerstvení ani zajímavé drinky.

13


Y A W O f o s Friend ROLLAND ART HAIR DESIGN, Olomouc

Salon má v Olomouci již jedenáctiletou tradici a jeho majitelka Petra Kubalčíková (na snímku vlevo) je uznávanou odbornicí na poradenství a diagnostiku vlasů a vlasové pokožky. V roce 2015 salon prošel redesignem a do jeho současné podoby se výrazně promítla Petřina láska k přírodě. Návštěva salonu je tak nevšedním zážitxkem pro všechny smysly, který ještě umocňují produkty eco organické vlasové a pleťové kosmetiky OWAY ROLLAND. Kadeřníci v Art Hair Design se postarají nejen o dokonalý střih vašeho účesu, ale také o jeho harmonii s barvou a celkovým stylem. Díky OWAY ROLLAND vám mohou nabídnout například barvy bez amoniaku a zbytečné chemie, šetrné k pokožce, vlasům i přírodě. A taky péči a styling plné léčivých bylinek. Art Hair Design, Tř. Kosmonautů 1281/1, Olomouc, www.arthairdesign.cz

Salon DA-MA, Praha 6, Suchdol Kadeřnická profese se v rodině Marie Plassové, zakladatelky salonu DA-MA, hluboce zakořenila už ve třetí generaci. Řemeslná tradice se tu snoubí se zájmem o moderní trendy. A ještě jedna skutečnost přispěla k tomu, že se paní Plassová spolu se svou dcerou Danielou Langerovou rozhodly rozšířit nabídku svého salonu o produkty OWAY ROLLAND: „Jsem maminkou dvou dospívajících dívek, které se intenzivně věnují sportu a mají stejně jako já několik alergií. Proto se zajímáme o vše kolem zdravé výživy a bio kosmetiky,“ vysvětluje Daniela. „Naše kadeřnictví má převážně stálou klientelu, ale potřeby našich zákazníků se mění a my jim chceme dopřát, aby mohli své vlasy nechat opečovávat přírodními produkty. Moje maminka je moderní žena s otevřeným přístupem, takže jsem v tomto ohledu dostala volnou ruku. Zatím testujeme, naše nadšení ale vzrůstá každým dnem.“ Kadeřnictví DA-MA, Kamýcká 126, Praha 6 Suchdol, www.kadernictvidama.cz

14

Jitka Slapničková, JS Hair, Brno

GABRIELA STAROSTOVÁ, Benešov Touha po výjimečné službě pro své zákaznice a zároveň po pocitu vlastní spokojenosti přivedla Gabrielu Starostovou, majitelku Kadeřnictví Gabriela v Benešově, ke značce OWAY ROLLAND. Deset let ze své šestnáctileté kadeřnické kariéry pracovala s profesionálními německými produkty. „Ne, že by mi tato kosmetika nevyhovovala, ale někde ve mně hlodal červík, že do budoucna to takhle nechci. Už předtím, než jsem šla na mateřskou, jsem věděla, že musím něco změnit. Nejen proto, že chci nabídnout služby, které nikdo jiný v Benešově nenabízí, ale taky proto, že jsem s tím měla osobní problém – moc chemie, příliš velká ekologická zátěž. Mateřství tyhle mé pocity ještě umocnilo a po návratu do práce jsem měla jasno: Chci pracovat se 100% přírodní kosmetikou. Barvy již tehdy existovaly, scházel mi ale kvalitní styling a finishing. A taky jsem si uvědomila, že ne každý má ke stoprocentně přírodní kosmetice důvěru. Pak jsem díky Kamile Kovářové, obchodní manažerce OWAY ROLLAND, poznala tuto značku a okamžitě mě zaujala. Představuje totiž ideální kombinaci mých profesionálních i osobních očekávání – šetřím přírodu a přitom mohu uspokojit všechny potřeby svých zákaznic.“

Kadeřnictví Gabriela, Starostová, Villaniho 2130, Benešov

Jitka Slapničková je majitelkou brněnského salonu JS Hair. V oboru pracuje přes 17 let. Před otevřením vlastního kadeřnictví působila v top salonech v oblasti vlasové péče. Pod jejíma rukama vznikají nejen úžasné střihy a barvy. Díky empatii a bohatým zkušenostem poradí klientům tak, aby podtrhla jejich vlastní osobnost. Mimo jiné má za sebou práci pro prestižní módní přehlídky a další významné akce. Na přední místo již několik let stejně jako OWAY ROLLAND staví zdravý způsob života společně s respektem k přírodě a planetě. JS Hair je místem relaxace, profesionality a nevšedních zážitků. JS Hair, Orlí 3, Brno, www.jshair.cz

Salon STEP BY STEP, Říčany

Přesně v duchu názvu salonu, tedy „krok za krokem“, plní Lucie Hellmichová a Lucie Hofmanová ze salonu Step by Step v Říčanech přání své klientely, která stále více touží po produktech bez zbytečné chemie. Díky tomu vzniklo partnerství se značkou OWAY ROLLAND. „Učaroval nám například barvicí lifting na vlasy Hnectar obsahující řadu bylinných ingrediencí. I dalšími produkty OWAY ROLLAND jsme byly natolik nadšené, že jsme se nechaly okamžitě proškolit a dnes již našim zákazníkům nabízíme širokou škálu služeb a produktů postavených právě na šetrné, přitom však velmi účinné péči o vlasy. Mottem našeho salonu je „Zdravý a lesklý vlas“, a toho nám tato značka umožňuje dosáhnout,“ shodují se obě Lucie. Spolupráce s OWAY ROLLAND je pro ně o to příjemnější, že jsou samy vyznavačkami zdravého životního stylu a umějí si užívat života plnými doušky. Step by Step, Černokostelecká 58/70, Říčany www.salonstepbystep.cz


Leeda

OWAY ROLLAND miluje oděvní značku LEEDA a Lucie Kutálková, která pod tímhle brandem navrhuje originální minimalistické kolekce, miluje OWAY ROLLAND. Společnou řeč našly nejdřív ve filozofii spolupracující s přírodou, a pak i na loňském Designbloku, kde se LEEDA a OWAY ROLLAND staly partnery v rámci hair & fashion přehlídky.

Urban móda, která sluší i planetě Co je pro tebe důležité, když si vybíráš, s kým se vrhneš do kolaborace? Lidé, se kterými pracuju, mi musí být v první řadě sympatičtí, musí být výjimeční v tom, co dělají, za jejich práci si jich musím vážit. Měla jsem to štěstí pracovat s nejlepšími a už zkušenými ve svém oboru, ale i s mladými lidmi, kteří teprve začínají. Baví mě se s druhými doplňovat a posouvat se tak dál. Častokrát spolupráce vzniká náhodně, zkrátka se s někým potkám ve správnou chvíli na správném místě. Takhle to mám ráda a jsem za to vděčná.

Spolupráce na tvojí společné loňské přehlídce s OWAY ROLLAND v rámci Designbloku byla specifická tím, že se odvíjela od vlasové kolekce, ne od módní. Vyhovuje ti mít nastavený směr a hranice, nebo jsi radši tím, kdo píše na ten čistý list jako první? Každou spolupráci beru jako výzvu. Nemusím nutně dělat jen na věcech, které rozjíždím sama. Na Designbloku jsem dlouho nic nevystavovala a tak jsem si řekla, že by spojení s OWAY ROLLAND mohlo být zajímavé. Martina (Sikorová, manažerka značky pro ČR a SR, pozn. red.) vybrala pro přehlídku krásné místo – Národní památník na Vítkově. Navíc předváděla skvělá parta modelek, které znám už dlouho, a i proto jsem věděla, že to bude zábava. Jako stylistka moc dobře vím, jak důležitá je spolupráce celého týmu. Klienti mě často oslovují pro „vlasové“ reklamy, dělala jsem styling například pro Liv Tyler nebo nedávno pro Priyanku Chopra.

FOTO: ARCHIVY OWAY ROLLAND A LEEDA

V ECO ART SALONU OWAY ROLLAND tě často vídáme i jako zákaznici. Čím si tě získal? V první řadě složením produktů, kvalitou a filosofií značky. Začala jsem jej navštěvovat, když jsem byla těhotná a nechtěla jsem si nechat barvit vlasy přípravky s nežádoucí chemií. A také tím, že je salon flexibilní. Většinou totiž potřebuju objednat ve smyslu „včera bylo pozdě“. Kterou službu nebo produkt máš nejradši? Vyhovuje mi XVOLUME Volumizing Root Spray pro zvětšení objemu a INFINE Glossy Nectar. Mám dlouhé, spíš suché vlasy a oba produkty fungují skvěle. Ještě k tomu krásně voní. Do beauty & hair salonů chodíme taky proto, že si dovolíme aspoň na chvíli vypnout. Co ty a čas? Jste sehraní kamarádi, nebo ho musíš stále dobíhat? Můj program je docela náročný a proto se musím i „odměňovat“. Chodím pravidelně na masáže, když to vyjde, rádi si s manželem zajdeme na dobré jídlo. Měla bych víc

cvičit, zatím ale nosím cvičební úbor víc s sebou v tašce. Energii dobíjím spíš cestováním než v beauty salonech. I s dcerou Karlou to jde, dobře snáší změny prostředí a má ráda společnost. Jsem vděčná, že mám práci, která mě baví. Relaxuji i tím, že jsem v atelieru a vymýšlím nové věci. Například teď byla sezóna svateb. Když nevěsta odchází s futrálem spokojená, mám pocit, že moje práce dává smysl. O to víc mě potěší, když mi po svatbě napíše, že se vše povedlo a že v šatech tancovala do rána. I to mi tu energii vrací. Lhala bych, kdybych řekla, že čas nedobíhám. Jen jsem s ním přestala soutěžit. Práce počká, život ne.

LUCIE KUTÁLKOVÁ / LEEDA

Pod názvem Leeda pracuje od roku 2003. Její tvorba je charakteristická minimalistickým designem s propracovaným detailem, variabilitou i vysoce kvalitními materiály s originálním tiskem. Výroba probíhá za etických podmínek výhradně v ČR, klade důraz na kvalitu i původ používaných materiálů. Mimo autorskou tvorbu se soustředí i na individuální zakázkovou výrobu, návrhy kostýmů a styling. V originálním interiéru obchodu v Bartolomějské ulici najdete mimo oblečení a obuvi značky Leeda i doplňky a šperky od dalších nejen českých designérů. K zákaznicím značky Leeda patří například i Tilda Swinton nebo Susan Sarandon. LEEDA STORE Bartolomějská 1, Praha 1, 110 00 tel.+420 775 601 185 www.leeda.cz otevřeno: po-so 11 - 19 hod.

Navrhuješ něco i pro svou dceru Karlu? Chodí „vystajlovaná“? Karla se ještě na minulém Mercedes-Benz Prague Fashion Weeku (to jí byl rok) převlékala třikrát denně – ne proto, že by chtěla oslnit módní svět, ale protože byla pořád špinavá. Je hrozně akční a to i při jídle. Ze zbytků materiálů jsem jí navrhla různé věci. Zpracovávám tak kusy látek, které už jsou příliš malé pro dospělé střihy. Není mojí ambicí dělat dětskou řadu, ale ukázalo se, že i o ty dětské věci je v Leedě velký zájem. Nechávám jich vždycky udělat víc, primárně ale vznikají pro ni. Pro Karlu toho kupuju minimum, mám pár oblíbených, hlavně lokálních značek (např. Ice Ice Baby nebo Moe4kids). Jinak si vše předáváme s kamarádkami. Recyklujeme. I z toho důvodu, aby se zbytky z výroby smysluplně zpracovávaly dál, jsem spoluzaložila projekt Metráž, což je nízkoprahová dílna pro ženy v tísnivé sociální situaci, v níž ve spolupráci s designéry vyrábíme doplňky a oblečení nejen z recyklovaných materiálů. Co nás čeká v další sezóně za trendy? Nejdůležitějším a naštěstí stále populárnějším trendem nejen v oděvním průmyslu je pro mě udržitelnost, kvalita a odpovědnost. Je populární i na školách – vznikají tak skvělé kolekce i diplomové práce, kde se studenti zabývají recyklací, udržitelností a celkově globálními, etickými i politickými dopady oděvního průmyslu na společnost i planetu. V poslední době mi taky udělalo radost, že se podařilo i u nás prosadit zákaz kožešinových farem. Je to další krok správným směrem. Obecně se zvyšuje informovanost o škodlivosti masového oděvního průmyslu a i velké řetězce začínají používat nové udržitelné materiály. Bude v tomhle duchu i další Leeda kolekce? Trendy sleduji, ale nenechávám se jimi omezovat. Vycházím z vlastních impulsů a inspirací. I pro mne bylo a je téma udržitelnosti důležité, i proto se mi líbí koncept OWAY ROLLAND. —ivana marcinová

15


S

Spousta našich zákaznic se nás ptá, jak jsme se dostaly k vlasové kosmetice OWAY ROLLAND. Skvělá otázka, protože nás donutila zavzpomínat, kde to vlastně začalo. Abychom se představily – jsme dvě kadeřnice, které práce naplňuje a okolo toho se to všechno točí. Snažíme se pro naše zákazníky dělat návštěvu kadeřníka něčím jiným. Ne jen pouhými dvěma hodinami i více v křesle, ale zážitkem. Dbáme na zdravý životní styl a s tím je spojeno i to, co našim zákazníkům dáváme na vlasy. V dnešní době už spoustu lidí vnímá, co je pro tělo i mysl šetrné, a to bylo naším cílem – najít takovou vlasovou kosmetiku, která to splňuje. Bez sulfátů, parabenů a silikonů. To vše OWAY ROLLAND přináší – esenciální oleje, hydroláty a mikronizované rostliny z biodynamického zemědělství. A tak jsme se rozhodly pro tuto cestu – Organic Way. Shodou okolností, jak už to tak bývá, nám hned se začátkem naší spolupráce nádherně vyšla cesta do italské Bologně – tam, kde to všechno vzniká. Skvělé! Začínat příjemným školením, to se nám velmi líbí. A tak jsme sbalily kufry a odletěly na víkend „do Itošky.“ V pátek 19. března jsme přejely od nás do Prahy ubytovat se na hotel, abychom v klidu dopoledne mohly vyrazit na letiště. To sobotní ráno nás vyzvedla Kamila (Kovářová, obchodní manažerka OWAY ROLLAND, pozn. red.) a odjely jsme na dvouhodinovou „čekačku“ před odletem. Kamila je skvělý obchodní zástupce, už na letišti nám bylo jasné, že víkend bude naprosto fajnový. Po absolvování letištních kontrol jsme strávily dvě hodiny v maličkém letadle, kde byl cítit každý pohyb vzduchu, vše ale nakonec proběhlo zcela bez problémů. Hned po příletu nás hostitelé odvezli do Spazia (haly, kde celý víkend probíhal světový meeting

16

OWAY ROLLAND kadeřníků). Všude bylo spousty zajímavých lidí, zajímavých věcí a my už byly v procesu poznávání všeho. Absolvovaly jsme přednášku o vzniku přípravků: jak se destiluje voda, jak vznikají esenciální oleje, co je vůbec biodynamické zemědělství. Také jsme navštívili přímo továrnu, kde se vše vyrábí a prochází kontrolou. Na dalším místě zase představovali novinky OWAY ROLLAND, se kterými se i vy brzy budete moci setkat. Například čisté pigmenty, se kterými budeme moci vytvářet barevné efekty. Také jsme se mohly seznámit s novým parfémem – skvěle vonícími bylinami. A najednou byl večer, všechno tak rychle uteklo. Přesunuly jsme se na hotel načerpat energii na dny další. V neděli nás čekal výlet na místo, kde se pěstují biodynamické byliny pro kosmetiku OWAY ROLLAND. Jízda autobusem zdejšími serpentinami, to byl tedy zážitek! Přednáška o pěstování bylin byla nesmírně zajímavá, absolutním maskotem dne se ale stal osel, který nás tu uvítal už při příjezdu. A pak už jsme pospíchaly na galavečer, kde uznávaní kadeřníci z celého světa předváděli své umění. Večer to byl přímo famózní. Tímto byl nás školicí víkend u konce, ale Bologna si pro nás nachystala ještě jedno malé překvapení. Náš zpáteční let do ČR měl 12 hodin zpoždění a tak jsme dostaly možnost prohlédnout si toto krásné město o něco zevrubněji. Tímto článkem bychom chtěly poděkovat celému týmu OWAY ROLLAND – bylo to skvělé. Na vlastní oči jsme se přesvědčily, že tato kosmetika vzniká v maximálním souladu s přírodou a že v ní našim zákazníkům nabízíme skutečně to nejlepší.

—silvie a aneta, s.t.udio hair and body kroměříž

FOTO: ARCHIV OWAY ROLLAND A S.T.UDIA HAIR AND BODY KROMĚŘÍŽ

OWAY ROLLAND v Kroměříži aneb cesta do italské Bologně


IM CYBER:

TEXT: IM CYBER, JANA KOMÁNKOVÁ – PROTIŠEDI.CZ FOTO: ARCHIV POŘADATELE A ARCHIVY AUTORŮ

FOTO: DAVID TĚŠÍNSKÝ

Tajemství mého kufru Balení na cesty je rok od roku složitější. Nemůžu si vzít tu mikinu, kterou mám zrovna nejradši, protože ladí jen s jednou další barvou, a bez těchhle bot si nebudu moct obléct tamty šaty, těch šatů ale potřebuju stejně aspoň dvacet, protože ke každé denní hodině a situaci se hodí jiný materiál a střih a jak mám taky vědět, s jakou náladou se probudím. No a kosmetika, to je ta nejkrutější kapitola ze všech. Moje koupelna je totiž něco mezi drogerií, beauty salonem a zdravou výživou, takže jednu kosmetickou tašku naplnit tak, aby mi zrovna v Ománu nebo v Kolumbii nic nechybělo, to přece nejde. Když dělám z předchozí hromádky ještě menší hromádku už popáté a všechny ty hadříky a lahvičky jsou v tu chvíli důležité minimálně stejně jako světový mír, přeju si být vždycky... normálnější. Každá cesta je pak lekce. Koukat se z dálky na svůj život a problémy je ta nejlepší terapie na světě. Kdyby všichni cestovali, nejspíš by psychologové ani psychiatři neměli moc práce, média by musela být víc objektivní a láska by pro většinu neznamenala jen soužití dvou lidí nebo rodinu. To, co je v našem životě velké, je z té perspektivy ještě větší, to malé je ještě menší a osobní konfrontace s jinou mentalitou a kulturou vám dá to, co někým přežvýkané informace nikdy. No ale zpátky do kufru. Každé kilo v letadle znamená větší spotřebu paliva. Například během letu z Prahy na jih Itálie spálí jedno z nejrozšířenějších letadel Boeing 737 o 100 g paliva na kilogram nákladu víc.

Cestovní tip Jany Kománkové:

Dj IM CYBER

Dvacetikilový kufr tak znamená 2 kila paliva na daný let, a cestujících je v takovém plném letadle kolem 160. Pokud to s tou láskou k přírodě myslíme vážně a bolí nás za sebou nechávat ekologickou stopu, není vůbec od věci zapnout v hlavě tuhle kalkulačku během večera, když brečíme nad tím, proč se náš kufr nenafukuje, a jsme líní přelévat všechny ty speciální šampóny, krémy a olejíčky do menších balení. Víte, čím si mě OWAY ROLLAND omotal kolem svého organického prstu? Od té doby, co se známe, jsem nakonec schopná si zabalit produktů jen pár, s vědomím, že jsou multifunkční a mega kvalitní a na těch pár dní, týden nebo i měsíc mi vynahradí celou koupelnu i s kadeřníkem a kosmetičkou. Třeba taková řada Sunway – zkuste ji. A když budete chtít být v zametání své beauty stopy vážně poctiví, řekněte si v salonu o designové lahvičky na cesty. Budou rádi. Cítí to přece stejně.

UMĚNÍ, KTERÉ BYSTE NEMĚLI PŘEHLÉDNOUT

n Do 29. 10. 2017 v Domě U Kamenného zvonu (Staroměstské nám. 13, Praha 1) vystavuje Jaroslav Róna. Jeho obrazy i sochy z let 1997-2017 dokazují, že nebyl jen osobností osmdesátých let. (foto: J.Róna – Nosorožec/Rhinoceros, 2016, bronz/bronze, 89 x 42,5 x 31 cm) n Od 7. 9. do 26. 11. 2017 je v Rudolfinu velká výstava výrazného umělce Krištofa Kintery – jmenuje se Nervous Trees. Je to jubilejní 100. výstava v Galerii Rudolfinum od znovuotevření v roce 1994. n Kája Saudek je král českého komiksu. Pojeďte se podívat na výstavu jeho prací do Visio Art Gallery (Na Roudné 18, Plzeň). Trvá od 5. 10. do 30. 11. 2017. n Hledáte nenáročný oddech? Doporučujeme Botanickou zahradu v Troji. Letos tu od 23. 9. do 22. 10. proběhne Dýňový podzim, takže kromě podzimních květin a keřů můžete obdivovat zábavné tykve, případně si z nich něco vyrobit. Pokud vás zajímají spíše květiny, od 4. 11. 2017 do 7. 1. 2018 tu najdete expozici amerických pokojových rostlin a spoustu užitečných informací o jejich pěstování.

Sicílie Sicílie začíná být v Čechách docela populární na dovolenkové lenošení i poznávací zájezdy. Není divu: Nabízí mnoho míst, která ještě nejsou poznamenána turismem, spoustu autenticity a nádhernou přírodu. Zejména jižní část je stran vegetace a zvířeny (věděli jste, že tu žijí dikobrazi a dřív tu byli i sloni?) už skoro Afrika, ale je tu komfort, na který jste zvyklí z Evropy. Máme pro vás pár tipů, ale musíte nám slíbit, že krásnou a opravdovou Sicílii nezkazíte! Tenhle okouzlující kout světa vyžaduje respekt.

KAM TAM n Pokud milujete historii, města a lákají vás omšelé paláce, musíte vidět Palermo. Zašlá sláva sicilské šlechty vás okouzlí také v Catanii, obě města nadto nabízejí možnost snadno se dopravit k moři. V ulicích jako by dlel duch dávných časů a taky trochu té mafiánské dramatické nálady. n Dalším tipem na poznávací zájezdy je Agrigento se slavným starověkým Údolím chrámů, opět kousínek od moře. Poblíž Agrigenta se také nachází nejchudší a možná nejautentičtější a nejtradičnější část Sicílie – pokud máte čas, navštivte městečko Racalmuto, rodiště spisovatele Leonarda Sciascii. Není neobvyklé, že před kavárnou lidé parkují nejen skútry, ale i koníky. n Milujete moře a lodě? Zvolte sever a vypravte se na Liparské ostrovy. Dejte si pár dní na procházky přírodou. Dýchejte tu vůni.

CO TAM DĚLAT Koukat s očima doširoka otevřenýma. Odpočívat na pláži. Jezdit na výlety (vlaky jsou přesné a v pohodě, nebo si půjčete na letišti auto). Jíst. CO JÍST Ryby (mečoun jen tak na pánvi), voňavé melouny, skvělou zeleninu. Plody opuncií. Citrony, pomeranče, hrozny. Mandle, produkty z oliv. Pít víno. CO SI PŘIVÉZT DOMŮ Fotky. Místní olivový olej, mandle, sůl a aspoň jeden citron. CO S SEBOU Knihu Gepard od Giuseppa T. di Lampedusy, která dokonale popisuje (nejen) sicilskou psyché. Produkty z řady Sunway od OWAY ROLLAND v cestovním 50ml balení. KDY JET V červenci je až moc horko, doporučujeme těsně před nebo těsně po největší vlně letních veder. JAK TAM Letecky: Z Prahy létá od letoška v sezoně přímá linka do Trapani. S přestupem v Římě můžete zvolit i Palermo nebo Catanii. Autem: Dobrodružná cesta na několik dní s 21hodinovou plavbou na trajektu z Janova je mimořádný zážitek. RESUMÉ Sicílie je snadno dostupná, není drahá a oproti zejména severní části Itálie je daleko osobitější a méně panevropská. Kdykoli a kamkoli na Sicílii pojedete, přivezete si jedinečné dojmy.

Protišedi.cz vám nabízí pár kulturních tipů Konec roku 2017 i začátek roku 2018 budou nabité koncerty. 10+1 hudebních akcí, které vám doporučujeme: 20. 9. 2017 DJ Shadow, Roxy – Americký Dj, mistr samplování a překvapivých hudebních koláží – záruka zajímavého zážitku. 26. 9. 2017 Timber Timbre, NoD – Kanadská parta kombinující folk a psychedelický rock. 5. 10. 2017 First Hate, Café v lese – Mladinká parta oscilující mezi oslavou parties a melancholickými dumkami. 20. 10. 2017 a dál: Série koncertů oslavujících 25 let klubu Roxy – James Zabiela, Goldfrapp a spousta dalších – to bude akce sezony. 26. 10. 2017 Nick Cave & The Bad Seeds, O2 arena – Australského barda asi nemusíme představovat. 7. 11. 2017 (Chk Chk Chk), Futurum – taneční pop s troškou kytar. 10. 11. 2017 Mark Lanegan Band, Lucerna Music Bar – Okouzlující atmosféra, uhrančivost, nádhera! 14. 11. 2017 Gorillaz, O2 arena – Současná elektronika, hip hop, ale i tisíce nezařaditelných tónů. Radost. 11. 12. 2017 Sólstafir + Myrkur, Roxy – Severská melancholie, na prosinec ideální. 31. 1. 2018 Depeche Mode, O2 arena – Fanoušci už stříhají metr. 4. 2. 2018 alt-J, Forum Karlín – Mladí hipsteři i stárnoucí tať kové, radujte se!

17


Přírodní kosmetika

OAK BERLIN BARBER CARE

Značka OAK pochází z Berlína, kde je vousatých mužů víc než v řecké mytologii. Bohužel v Berlíně má málokdo tolik času a možností, aby se mohl věnovat péči o své vousy jako bozi na Olympu. OAK proto přinesl na trh kontrolované přírodní produkty s certifikátem BDIH, které pomohou vousatým mužům, aby svůj vous mohli nosit civilizovaně a hrdě každý den s pomocí péče určené jen pro ně.

OAK BEARD OIL dává vousům hladký vzhled. Po oholení či zastřižení zaceluje konce vousu a chrání je před třepením. Vousy se snadněji češou a změkčení nabízí komfort i pro pleť. Olej se rychle vstřebává a nezanechává mastný film. Pravidelné používání usnadní přechod od krátkého k delšímu vousu – budou méně škrábat a kůže nebude svědit. Složení je velmi jemné a šetrné, uzpůsobené pro všechny typy pleti. Olej z hroznových jadérek regeneruje a dodává vitaminy, mandlový olej zabraňuje vysoušení a uhlazuje vlákno, olej ze semínek brokolice vous změkčuje. Cena 1099 Kč / 30ml OAK BEARD BALM kombinuje výživné vlastnosti BEARD OIL s tvarovacím efektem BEARD HOLD. Vyživuje kořínky vousů a dodává tvar. Organický olej z brokolicových semen uzavírá každý jednotlivý vous výživnou a ochrannou vrstvou, díky včelímu vosku se vousy dají snadno tvarovat. Vysoce koncentrovaný extrakt z kopřivy posiluje kořínky a dodává jim vitamíny A a C. Obecně balzám snižuje tvorbu lupů, omezuje padání a má protizánětlivý účinek po holení. Je vhodný i pro citlivou pokožku. Cena 999 Kč / 50ml OAK BEARD WASH je vhodný pro všechny typy vousů, které ocení kvalitní péči. Vousy se nejen dostávají do styku s jídlem, tekutinou a kouřem, ale je třeba je denně umýt i od pečujících produktů, které se starají o jejich formu. Díky speciální kombinaci přírodních látek zajišťuje BEARD WASH důkladné čištění vousů, a přitom zůstává

jemný k pokožce. Organický sladový výtažek vousy posiluje. BEARD WASH voní mužně po vetiveru a svěže po grapefruitu. Bez syntetických vůní a barviv, silikonů, parafinů a surovin na bázi minerálních olejů. Cena 659 Kč / 200ml OAK BEARD BRUSH udržuje tvar vousů, změkčuje vlákno a odstraňuje uvolněné vousy a lupy. Kartáč s dřevěnou rukojetí z naolejovaného dubu sedí pohodlně v dlani a je tak možné jím pročesávat i velmi hustý vous. Nepravidelné velikosti štětin a extra velké mezery mezi štětinami zajistí optimální sevření vousů. Pravidelné kartáčování oživuje pokožku, stimuluje produkci mazu a zabraňuje přesušení této oblasti, jak na pokožce, tak k přímo ve vlákně. Díky oválnému tvaru může být kartáč použit i pro užší partie, jako jsou kotlety, kníry a vousy na bradě. Cena 799 Kč OAK BEARD BOX obsahuje čtyři nejdůležitější produkty pro péči o mužskou pleť a o vousy. Mycí gel na bázi mýdla (wash), kartáč (brush), olej a tvarovací pastu (hold). BEARD WASH jemně čistí, BEARD BRUSH udržuje vousy v žádaném tvaru a odstraňuje volné vousy a lupy. BEARD OIL změkčuje vlákno vousů a zároveň pečuje o pleť. BEARD HOLD nabízí díky svým tvarovacím složkám vousu kompaktní formu. Exkluzivní dřevěný obal černé barvy dělá z BEARD BOXu dokonalý dárek pro každého, můžete obdarovat i sami sebe. BEARD BOX je jako stvořený pro vousaté cestovatele, kteří jistě ocení jeho praktické balení. Obsah: BEARD HOLD 50ml, BEARD WASH 30ml, BEARD BRUSH, BEAR OIL 30ml. Cena 2499 Kč www:oak-barber.cz Facebook: OAK-barber

18

BARBER MIREK POPPER

Jak to vidí: MIRACLE HAIR Design Studio, České Budějovice OAK BEARD WASH n super, krásně pění, stačí malinko a stáhnout n předpříprava vousů jen ručníkem n hezky se holí OAK BEARD BALM n bomba n nezanechává „cucky“, nádherně voní n chvála zákazníků OAK BEARD HOLD n delší doba aplikace, cca 1 minutu n voní perfektně OAK BEARD OIL n větší doba zasychání n vzhledem k mastnějšímu efektu vhodný pro velmi suchou pokožku OAK BEARD BRUSH n super n kdo chce mít krásné vousy, tak by bez něj neměl být

OAK BEARD BALM n na všechny typy vousů, nízká tuživost n už podle názvu regeneruje, změkčuje vous n působí jako balzám, je příjemný na omak, vous po jeho použití není tvrdý n vousy po něm celkově měknou n lehce tuživý – přirovnal by ho k vosku, ale vosk to není OAK BEARD HOLD n ,,strašně super, nadchnul mě“ n pro vousy tvrdé, nepoddajné, které trčí ven n hold je jakoby guma, má silnou fixaci, není to klasický vosk n hezky vytvaruje středně dlouhé a dlouhé vousy, kterým je potřeba dodat tvar = hlavní výhoda n vosk má každý, ale tohle je něco jiného, co tu ještě nebylo OAK BEARD OIL n super olejíček do dlouhých vousů – kdo má sušší pokožku, je dobré používat i na pokožku, krásně se vsákne a regeneruje ji OAK BEARD WASH n doporučil bych ho lidem, kteří pracují například v restauraci, na stavbách, na místech, kde je hodně špíny, prachu, mastnoty – jeden můj zákazník, šéfkuchař velké restaurace měl pocit, že je mastný, špinavý – tento šampon, který je dělaný přímo na vousy, mu tento problém vyřešil n vousy jsou po užívání měkčí než po klasickém šamponu.

TEXT: ANDREA MOUADDAB VÉMOLOVÁ, REDAKCE  FOTO: ARCHIV OAK

OAK BEARD HOLD dodává tvar vašim vousům. Čistě přírodní vosky a oleje pomáhají tvarovat vous tak, že uhlazují tvrdé a vyčnívající vousy. Vyhlazující efekt vylepšuje individuální tvar vousů a poskytuje dokonalý vzhled. Vůně je definována esenciálními oleji vetiveru, jalovce a grapefruitu, jako v případě dalších produktů značky OAK. Cena 659 Kč / 50ml


Novinky OWAY

n

ROLLAND for LIFE

TEXT: IVANA MARCINOVÁ, REDAKCE OWAY ROLLAND  FOTO: SOUKROMÝ ARCHIV JAMESE COLA A ARCHIV OWAY ROLLAND

James Cole

Nemůžu mluvit za ostatní, ale u mě to hra úplně nebyla, většinu svého života jsem se huntoval. Člověk samozřejmě věci nafukuje. Vždycky mě bavila určitá karikaturní poloha, předimenzovaný humor. Skutečnost možná nebyla tak předimenzovaná, ale zároveň nebyla tak humorná. Co tě přivedlo na cestu veganství? Bylo toho hodně, hlavní důvod ale byl, že mám rád zvířata. To maso, který jíme, pochází z příšerných podmínek velkochovů, kde je vyloženě mučí. Kromě toho, že člověk konzumuje smrt a utrpení, tak do sebe vkládá i hrozně moc nezdravých látek. A dělá to tak ze zvyku a rozmaru. Ten rozmar je moment, který dneska vidím jako vykřičník. Potřebuju to? Zjistil jsem, že ne. A jak s tím začnete, otevře se nový svět. Zjemníte se. Změní se chutě i vztah k jídlu. Dochází k propojení s energií rostlin a i samotný pobyt v přírodě začne víc

Mediální obraz většiny hip hopových umělců je spíš o té nezdravější poloze životního stylu. Nakolik je to realita a nakolik jen hra?

oblažovat. Tělu se uleví a přichází nová, čistá energie a radost. Dnes jsem v bodě, kdy si na maso, mlíko ani vejce vůbec nevzpomenu. Hlava se dá rychle přeprogramovat a to je něco, co se potom hodí i v jiných aspektech života. Má veganství pozitivní vliv i na tvoji hudbu? Má pozitivní vliv na celý můj život. Člověk začne vyhledávat jiné věci, potkávat nové lidi. Dochází k nárůstu a vyčištění kreativity. Trpící umělec je mýtus, který se nesmyslně udržuje. Opak je pravdou. Čím šťastnější člověk bude, tím bude tvořit lépe a s větší radostí. Není to jen o veganství, ale veganství může pomoct na širší cestě osobního rozvoje. Do tvého kreativního portfolia přibylo vizuální umění. Co pro tebe tahle forma vyjádření znamená? Je to něco, co jsem objevil nedávno. Začal jsem fotit a vytvářet koláže.

1 2

Znamená to pro mě dostávat se pod svrchní vrstvu vědomí a nořit se někam, kde funguje jiná racionalita a jiné způsoby vnímání. Barvy, tvary, kompozice, světlo… Když dělám tyhle vizuální věci, snažím se nemyslet ve smyslu vět a slov, spíše se nechávám vést instinktem a citem, zdokonaluju jiné smysly. 20. 9. 2017 zahajuješ svou výstavu v ECO ART SALONU OWAY ROLLAND. Jaké bude její téma? Poprvé odprezentuji naživo svoje ruční koláže z různých druhů papíru a materiálů – každý materiál jinak odráží světlo a vytváří celkový vjem, který nedokáže fotografie zprostředkovat. Výstavu jsem pojmenoval „Přeplněný svět“. Lidstvo za svou existenci přeplnilo svět artefakty. Já se s pomocí nůžek a lepidla snažím dostat pod svrchní vrstvu racionality, někam, kde se myslí obrazem. —ivana marcinová

BYTOVÝ PARFÉM OWAY ROLLAND TRATTO A ROSTLINNÁ SVÍČKA DEDICA – VŮNĚ PRO VÁŠ DOMOV Sametově jemná vůně bytového parfému Tratto uvolňuje mysl, navozuje pocit klidu a svěžesti. Lze jej rozprášit do vzduchu, na prádlo a textil – má aromaterapeutický účinek a působí proti stresu. Zpříjemněte si domácí atmosféru dlouhotrvající vůní ovoce, bylin a Středozemního moře nebo ji noste stále s sebou na prádle či v malé lahvičce, která se vejde do každé kabelky. Tratto obsahuje několik složek. O osvěžení mysli se postarají kůry citrusových plodů – biodynamického citrónu, sladkého a hořkého pomeranče, bergamotu a cedru. Středozemní vůni parfému dodávají levandule, verbena a jalovec. Orientální esprit růže, jasmínu a Ylang Ylang stimuluje vaše smysly. 100% rostlinná svíčka OWAY ROLLAND Dedica s esenciálními oleji a knotem z čisté bavlny je určena všem, kteří milují eleganci a pocit osobitosti. Jiskřivé tóny citrusů se mísí se šarmantní vůní květin a její přírodní vůně naplňuje prostor hřejivým teplem.

Všem, kteří si potrpí na důkladnou očistu ovoce a zeleniny od bakterií a zbytků chemického ošetření, je určena novinka OWAY ROLLAND Plantae (1). Mycí koncentrát obsahuje látky 100% přírodního původu, které nijak nenaruší svěžest ani vůni omývaných plodů. Obsahuje výtažky z biodynamicky pěstované máty, růžového grepu a plodů tropické guajávy. K šetrnému čistění je určena také další novinka – OWAY ROLLAND Gesto (1). Jedná se o prostředek na mytí nádobí obsahující biologicky rozložitelné mycí látky rostlinného původu. Díky svému jemnému složení chrání nejen životní prostředí, ale také pokožku rukou. OWAY ROLLAND Infuso (2, 3) je skleněná láhev s kovovým sítkem a bambusovým uzávěrem, v níž si můžete připravit nejrůznější nápoje – podle zvolených ingrediencí docílíte osvěžujícího, zeštíhlujícího, detoxikačního či antistresového efektu.

3

4

Ingrediencí do Infusa mohou být například nové čajové směsi OWAY ROLLAND Summer/Winter Solstice Blend (4). Směsi rostlin, které rostou ve Středozemí v období jaro-léto, resp. podzim-zima, dokážou vašemu organismu dodat přesně ty přírodní látky, které v tom čase potřebuje. 100% přírodní směsi biodynamických a organických květů a bylin.

Novinky můžete zakoupit v ECO ART SALONU OWAY ROLLAND, Francouzská 17, Praha 2 nebo na www.organic-way.cz Facebook OWAY ROLLAND CZECH REPUBLIC

19


Práce s kosmetikou byl můj sen Vy už se pomalu blížíte důchodovému věku, a přesto stále oba s manželem pracujete? Ano. Manžel by měl jít do důchodu příští rok a rozhodně se k tomu nechystá, má ještě velké plány. Zatím si věk vůbec nepřipouštíme. Jak je do vaší firmy konkrétně zapojena rodina? Řekla bych, že je firma s naší rodinou doslova srostlá. Country Life je naše páté dítě. Vždy jsme se zajímali o zdravou výživu, jedli jsme tak už za komunismu a co nebylo tady, jsme nakupovali v Reformhausech v NDR. Manželova sestra žijící ve Francii je také vegetariánka a dříve jezdila po trzích s malým stánkem se zdravou výživou. Když jsme ji navštěvovali, Otakar jí pomáhal a hrozně je to bavilo – mají obchodování v krvi. Manžel je původním povoláním fotograf, ale nějak se to sešlo a počátkem 90. let jsme odjeli na rok na školení do francouzského Country Life a mezitím se tady založil ten český. Od té doby v něm všichni pracujeme, včetně nejmladšího Jana, který se k nám připojil nedávno jako nákupčí ovoce a zeleniny. Jeho nadšení mě překvapilo, dokonce přišel s tím, že by chtěl zahradu a něco sám i pěstovat. V tuto chvíli má naše firma skoro 200 zaměstnanců. V Nenačovicích zůstalo sídlo vedení, marketingu, výrobna, balírna, vzorková prodejna a pekárna; sklad a obchod se přesunul do Rudné u Prahy. Já mám na starosti dovoz kosmetiky, starší dcera Emanuela je v marketingu a v zahraničním obchodě, má vystudované jazyky pro

20

komerční praxi; mladší dcera Adéla vystudovala hotelnictví a turismus a stará se o naše restaurační provozy. Děti zvolily nejprve svou vlastní pracovní cestu a pak po různě dlouhé době zakotvily ve firmě. Co bylo to hlavní, co jste jim chtěli předat, když jste je vychovávali? Už téměř 40 let jsme členy Církve adventistů. Děti navštěvovaly sobotní školku, jezdily na církevní tábory, takže jsme se jim snažili předat křesťanské morální hodnoty všemi cestami, nejen od nás samotných. Smysl pro spravedlnost a férové jednání, který jsme jim vštěpovali, se snažíme praktikovat i v byznysu. Jak v současnosti vypadá váš život? Před sedmi lety jsme si postavili pasivní dům v Loděnici u Berouna, kde máme psa, zahradu a já jsem konečně zjistila, že mě práce na zahradě baví, nechce se mi nikam cestovat, přes léto jsem nejradši doma. Děti už s námi nebydlí, ale vídáme se v práci nebo s dcerami na zkouškách sboru. Já se rozhodně nenudím, pracuji na šestihodinový úvazek. Pro Country Life mimo jiné vybírám kosmetické značky, které distribuujeme do ČR a SR. Nesmírně mě to baví. Kosmetika byla vždycky můj koníček. V Čáslavi na náměstí byla jedna malá drogerie a já jsem jí jako dítě milovala, byla jsem schopná tam jít několikrát týdně a v samoobsluze si vše očichávat, osahávat a číst. Tím, že mám ve firmě na starosti kosmetiku, se mi vlastně splnil můj sen. Vy zřejmě nebudete ta kovářova kobyla, která chodí bosa? Rozhodně ne, odmalička k tomu mám vztah. Pamatuju si to jako teď, jak jsem žadonila na tatínkovi, aby mi dal peníze na pleťové mléko, které stálo 12 korun. Taky jsem si v dětství zkoušela dělat linky redisperem a anilinovými barvami jsem vykouzlila zelené stíny až pod obočí – to šlo fakt těžko dolu, nejen že jsou ty barvy prudce jedovaté, ale nejdou ani smýt – oči nateklé, poškrábané.

TEXT: ANDREA MOUADDAB VÉMOLOVÁ  FOTO: ANDREA RŮŽIČKOVÁ

h

HANA JIRÁNKOVÁ společně se svým mužem založila v 90. letech firmu Country Life. Je věřící, vychovala čtyři děti, zpívá v chrámovém sboru a v jednom z nejznámějších českých gospel sborů Maranatha Gospel Choir. V rodinné firmě působí jako nákupčí kosmetiky, čímž si splnila svůj celoživotní sen. Do sortimentu prodejny v Liliové ulici v Praze před více než dvěma lety zařadila také značku OWAY ROLLAND.


TEXT A FOTO: REDAKCE A ARCHIV OWAY ROLLAND

A co váš vztah k biokosmetice? Ten se vybudoval časem. Začínali jsme jen se zdravou výživou a když se nám podařilo získat prostory v Melantrichově ulici, byly tam takové dvě malé místnůstky, které byly jako stvořené pro nějakou kosmetickou značku. Objevili jsme pro český trh L´Occitane sídlící v Manosque, kde žije manželova sestra. Tehdy to byla začínající firma stejně jako my a 12 let jsme je exkluzivně distribuovali. Oni se potom rozhodli pro jinou cestu a my našli náhradu v podobě Durance en Provence, polovina jejich nabídky jsou vůně do bytu. Část sortimentu Durance teď budeme nahrazovat kvalitnější francouzskou značkou Florame, ale neloučíme se s nimi, je to naše srdcovka. Co se týká esenciálních olejů, už asi 25 let dovážíme Cosbionat, který má i hotové produkty podle receptur Dr. Valneta. Určitě stojí za zmínku značka Jonzac, ta dobře konkuruje lékárenským řadám jako Vichy nebo Avène a je navíc v biokvalitě. Dovážíme také produkty s francouzským zeleným jílem Argiletz, chválenou dekorativní kosmetiku So Bio nebo produkty s arganovým olejem LiftArgan. Z USA distribuujeme značku Jásön. Aktuálně jsme uvedli na český trh vynikající novozélandskou značku Antipodes, která má 75–95 % složek v biokvalitě; americkou značku Avalon a potom vlasovku Giovanni, ze které jsme pro začátek vzali řadu pro tělo a pleť s názvem DETOX. Vše samozřejmě bude přednostně v prodejně biokosmetiky v Liliové ulici v Praze 1. Jak konkrétně vypadá váš zdravý životní styl? Všeho s mírou, ale uvědomuji si vlastní zodpovědnost. Doma maso nevařím, považujeme se za vegetariány, ale když přijedu k mamince a ona mi upeče kuře, tak si kousek dám. Můj muž o maso vůbec nestojí. Děti jsme vedli tak, že jsme doma vařili vegetariánsky. Když ale syn dospíval a občas si zašel s kamarády k McDonaldovi, tak jsme mu nebránili. Jan třeba nikdy nejedl vepřové, ale jiné maso si dal. Všechny děti se pak ke zdravému životnímu stylu časem dopracovaly samy. Nakupujete jen u vás? Přednostně nakupuju u nás, ale stavuju se třeba i v Globusu. Když mám na výběr, snažím se vždycky vzít to nejkvalitnější, ale

když něco v té kvalitě zrovna není, tak to neřeším. Stejně tak s kosmetikou, snažím se používat přednostně BIO, ale nemám problém vyzkoušet něco, co nemá úplně toxické složení, i když to je v podstatě konvenční. Co ráda vaříte a co ráda jíte? Z pečiva ze všeho nejvíc miluju náš kváskový žitný chleba, ten se mi nepřejí, ten můžu jíst pořád. Co se týká teplého jídla, tak mám ráda skutečně cokoliv z kvalitní zeleniny a co ráda vařím? Spíš mě teď napadá, že syn si hrozně pochvaluje moje lasagne. Ať je jí kdekoliv, tak mu nechutnají, ale ty máminy si dá vždycky s chutí, tak mu je někdy uvařím, když přijde na návštěvu.

HERBS & CLAY OWAY ROLLAND HEAD.SPA

Co vás v nejbližší době čeká? V příštích měsících bude hodně práce s novými značkami na českém trhu a s Maranatha Gospel Choirem si vždy jednou za rok zaplatíme na soustředění nějakého světového skladatele, gospelového dirigenta, se kterým nacvičíme třeba deset nových skladeb, které pak přidáme do našeho repertoáru. Jeden z nich, Brian Fentress (USA), si nás teď mezi několika sbory vybral, abychom s ním natočili CD a DVD jeho vlastních skladeb, což by se mělo uskutečnit příští rok. Na to se opravdu moc těším.

—andrea mouaddab vémolová

ZELENINOVÉ LASAGNE HANY JIRÁNKOVÉ

pro 6 osob 1x balíček lasagní 4x plechovka drcených rajčat 2x rajský protlak 250ml vody 1x cuketa 1x lilek 3x paprika žlutá 4x mozzarela 1x hrst parmezánu 1x svazek bazalky 3x stroužek česneku olivový olej zeleninový bujón sypký nebo v kostce – dle chuti hladká mouka sůl dle chuti n Ve větším hrnci na olivovém oleji orestujeme česnek, přidáme drcená rajčata, protlak, 3 lžíce hladké mouky, sůl, vodu a ponorným mixérem vše dohladka rozmixujeme, přivedeme k varu a hrnec odstavíme. n Zeleninu nakrájíme na větší plátky, lehce orestujeme na pánvi a dáme stranou. n Do většího pekáče s víkem nalijeme na dno cca 1cm silnou vrstvu omáčky, pokryjeme vrstvou těstovin (nevaříme předem), zeleniny, lístky bazalky a mozzarely (v tomto pořadí), opět zalijeme omáčkou a postup opakujeme. n Na vrch nalijeme zbytek omáčky, poklademe mozzarelou a posypeme parmezánem. n Troubu předehřejeme na 180 ˚C a pečeme přiklopené minimálně 20 minut, dokud těstoviny nezměknou. Poté bez víka krátce svrchu grilujeme. TIP: Možno použít listový špenát, žampiony apod. Do veganské varianty sýr nahradíme strouhaným tofu.

Biodynamický tymián proti lupům Byliny nacházejí uplatnění nejen v kuchyni, ale přirozeně také v kosmetice. OWAY ROLLAND Pure Biodynamic Thyme z řady Head.SPA je díky svým jedinečným čisticím a ošetřujícím účinkům ideální součástí léčebné kúry pro vlasovou pokožku postiženou suchými a mastnými lupy. Působí antibakteriálně, čímž zabraňuje vzniku nových lupů. Na pokožce vytváří ochranný film, který ji chrání před okolními vlivy, ale také před stresem, který se na pokožce rovněž negativně odráží. Pokožka se zklidní, nepříjemné svědění a pálení, kterými bývají hlubší problémy s lupy doprovázeny, ustávají. Tip na použití péče pro odstranění lupů No-Dandruff: Tři lžíce mikronizovaného biodynamického tymiánu OWAY ROLLAND smíchejte s 50ml OWAY ROLLAND Purifying Rice Wax. Pečlivě promíchejte a aplikujte nejdříve do vrchní části hlavy a pokračujte přes temeno do týlní části hlavy. Nechte přibližně 10 minut působit a důkladně opláchněte. Vlasy umyjte šamponem – v rámci léčebné kúry doporučujeme požívat šampon OWAY ROLLAND No-Dandruff Hair Bath.

21


Kosmetické ošetření s OWAY ROLLAND BEAUTY

p

Pleťová péče

Pět stávajících produktů přírodní profesionální pleťové péče OWAY ROLLAND Beauty bude již na podzim obohaceno o enzymatický peeling a pleťové masky. Je tedy na čase přiblížit si, jak s těmito produkty správně pracovat. Nejprve na celý obličej, krk a dekolt jemně naneseme Perfect Skin Cleansing a necháme minutku dvě působit. Poté důkladně smyjeme a pleť osvěžíme tonikem De-stress Tonic Potion. Můžete ho buď nanést na tamponek z organické bavlny a rozetřít, anebo ještě lepší je, dle firemní kosmetičky Lídy Houdkové, rozetřít tonikum do dlaní a důkladně ho do pleti vklepat, aby se účinné látky lépe absorbovaly. Následně můžete upravit obočí a udělat dle svých zvyklostí estetické úpravy invazivnějšího rázu. Poté je vhodné použít peeling, aby se odstranila zrohovatělá kůže a pleť se připravila na příjem aktivních látek během následné masáže:

„Jemný peeling dělám u každé zákaznice, dokonce i u těch se suchou pletí. Minimálně jednou měsíčně zrohovatělá kůže musí pryč. Nedoporučuji zákaznicím používat pak peeling doma, je lépe to nechat do rukou odborníků, ale jednou za čas se provést musí,“ dodává Lída. Když potřebujete pro pleť nějaký konkrétní efekt, je dobré po peelingu nanést nějaká séra v ampulkách. OWAY ROLLAND Beauty zatím séra nemá, ovšem jejich roli vhodně zastupují boostery v podobě regeneračního a hydratačního olejíčku: „Na masáž raději používám Regenerating Booster, je takový hutnější. Při OWAY ROLLAND ošetření na typu pleti nezáleží a já osobně se s touto filozofií ztotožňuji. Něco jiného je domácí péče a něco jiného ta z rukou profesionála,“ přibližuje zkušená kosmetička. Masáž Lída provádí velmi důkladně, pro lepší skluznost časem k boosteru přidá ještě

trochu krému Radiance Face Balm: „Během masáže se uvolní póry, pleť se krásně dočistí, znovu se nastartuje její samočistící schopnost a metabolismus uvnitř buněk. Masáž je jednoduše nejdůležitějším prvkem každého ošetření.“ Po důkladné masáži je možné pleť ještě dočistit mechanicky, ale opravdu jen to nejnutnější, v létě mechanické čištění pleti vůbec nedoporučujeme kvůli hrozbě pigmentových skvrn a v dalších měsících pak jen s mírou. Po masáži můžete nanést masku, a to zhruba na 15 minut. Masky jsou podzimní novinkou řady OWAY ROLLAND BEAUTY. Ošetření je vhodné zakončit ještě opětovným nanesením tonika De-stress Tonic Potion a finálním vklepáním malého množství krému Radiance Face Balm, který je vhodný pro všechny typy pleti – záleží vždy jen na množství a partiích, které tuto luxusní přírodní péči potřebují.

OWAY ROLLAND De-stress Tonic Potion Pleťová voda, která dokonale odstraňuje odumřelé buňky z pokožky a dodává pleti energii. Její antistresové účinky pleť uvolní a projasní. Pleť je po použití hydratována a připravena na následné ošetření. Složení: Organicky pěstované ořechy bohaté na vitamin C, flavonoidy a třísloviny na podporu anti–ageing efektu. Organická echinacea normalizuje a zklidňuje pokožku a chrání ji před volnými radikály. Fialová rýže zanechává pokožku jemnou a hebkou, šišák ji rozjasňuje.

22

OWAY ROLLAND Regenerating Booster Chrání pleť před vnější agresí a zvyšuje její přirozenou sílu a sebeobranu. Multiaktivní látky chrání pokožku před stresem, únavou a tím jí činní odolnější, buňky se regenerují do hloubky a zevnitř. Po použití bude pleť silnější, vitálnější a pružnější. Pro zvýšení účinku se doporučuje aplikovat sérum s krémem Radiance Face Balm, ale může se aplikovat i samostatně. Složení: Mochyně drobnoplodá chrání pleť před vnější agresí a zvyšuje její přirozenou sílu a sebeobranu, stimuluje syntézu kolagenu.

OWAY ROLLAND Radiance Face Balm Sametový a obohacující pleťový krém, který rozjasňuje, zjemňuje a perfektně splývá s pokožkou. Díky extraktům z citrusů má výborné antioxidační účinky a chrání pokožku před nepříznivými vlivy a předčasnému stárnutí.

OWAY ROLLAND Perfect Skin Cleansing Cream Bohatý zjemňující čisticí krém na obličej zanechává pleť jemnou, vláčnou a díky antioxidantům odolnou proti volným radikálům. Výborně odstraňuje make-up, nečistoty a toxiny uložené hluboko v pokožce. Ideální pro normální až suchou pokožku.

OWAY ROLLAND Replumping Booster Obnovuje hustotu pleti hluboko v buňkách a snižuje známky stárnutí. Pleť je pevnější a pružnější. Pleť je po použití rozjasněná, hydratovaná, vyživená a uvolněná. Pro zvýšení účinku se doporučuje aplikovat sérum s krémem Radiance Face Balm, ale může se aplikovat i samostatně. Složení: Bioretinol obnovuje hustotu kůže, vyplňuje vrásky a dělá pleť jasnější a hladší.

TEXT: ANDREA MOUADDAB VÉMOLOVÁ A READAKCE OWAY ROLLAND  FOTO: ARCHIV OWAY ROLLAND

Všechny produkty vlasové, pleťové a tělové péče najdete na www.organic-way.cz. Vyzkoušet a zakoupit je můžete v ECO ART SALONU OWAY ROLLAND, Francouzská 17, Praha 2


Tělová péče OWAY ROLLAND Detox Body Bath Detoxikační tělová koupel krémové konzistence, která respektuje fyziologické pH pokožky. Její základ tvoří jemná čisticí báze rostlinného původu, jež brání vysoušení pleti, a polyfenoly, které ji zklidňují a hydratují. Detox Body Bath chrání pokožku před vnějšími vlivy a zanechává ji hedvábně jemnou. Složení: Organicky pěstované ořechy bohaté na vitamin C, flavonoidy a třísloviny podporující anti– ageing efekt. Organická echinacea zklidňuje pokožku a chrání ji před volnými radikály. Fialová rýže zanechává pokožku jemnou a hebkou, charakteristická fialová barva pochází z vysoké anthokyaninového obsahu, který dodává zvláštní antioxidační vlastnosti. Šišák (Scutellaria Alpina) rozjasňuje pokožku.

TEXT A FOTO: REDAKCE A ARCHIV OWAY ROLLAND

OWAY ROLLAND Fabulous Body Oil Míchaný ze vzácných olejů činí pokožku po použití nádherně vláčnou, hebkou, hydratovanou a vyživenou. Zároveň je pokožka pevná, pružná a chráněná před nepříznivými vlivy. Vzácné oleje tvoří na pokožce neviditelný ochranný film. Složení: Organicky pěstovaný červený pomeranč stimuluje tvorbu kolagenu, zlepšuje tón pleti a elasticitu, dodává lesk. Olej Inca Inchi restrukturalizuje a chrání pokožku, zvyšuje bariérový efekt pokožky proti dehydrataci, má antioxidační vlastnosti. Organický tamanu olej zabraňuje tvorbě volných radikálů. Olej získaný z plodů brazilské palmy, bohatý na omega-9 mastné kyseliny, poskytuje hlubokou výživu a podporuje tvorbu lipofilní ochranné vrstvy na pokožce. OWAY ROLLAND Ultra–rich Body Oil Směs olejů a dalších ingrediencí, které pomáhají regenerovat pokožku a dodávají tkáním elasticitu. Vyživuje pokožku do hloubky, zanechává ji hladkou a zářící. Vzácné oleje tvoří na pokožce neviditelný ochranný film. Složení: Organicky pěstovaný červený pomeranč stimuluje tvorbu kolagenu, zlepšuje tón pleti a elasticitu, dodává lesk. Olej Inca Inchi restrukturalizuje a chrání pokožku a zvyšuje její obranu proti dehydrataci. Organický tamanu olej zabraňuje tvorbě volných radikálů a má antioxidační vlastnosti. Olej získaný z plodů brazilské palmy poskytuje hlubokou výživu a podporuje tvorbu lipofilní ochranné vrstvy na pokožce. OWAY ROLLAND Slim & Shape Booster Zeštíhlující a tvarující sérum stimuluje odstranění lokalizované tukové tkáně, čímž se značně sníží tvorba nových tukových buněk. Snižuje nahromadění tuku. Tvaruje a zpevňuje siluetu. Složení: Organicky pěstovaný růžový pepř působí na proces tvorby tukových buněk a podporuje eliminaci existujících tuků.

OWAY ROLLAND Tone & Lift Booster Zpevňující a tvarující sérum učiní pokožku krásně hebkou a dokonale hydratovanou. Díky Extracellular Matrix je zpevňována zárodečná tkáň, čímž je sérum jedinečné pro získání mladistvého vzhledu. Složení: Organicky pěstovaná zelená káva napomáhá tónování a zpevnění pleti.

OWAY ROLLAND Remedy Hand Balm Regenerační péče, která vyživuje suché ruce a nehty, dodává jim lipidy a pocit komfortu a jemnosti. Výsledkem jsou pevnější nehty a do hloubky vyživená pokožka. Unikátní formule obsahuje 98,7 % přírodních regeneračních a výživných látek.

OWAY ROLLAND Velvet Body Fluid Fluid, který hloubkově vyživuje pokožku a zanechává ji jemnou, uvolněnou a hydratovanou. Díky lipidové integritě je pokožka odolnější, celistvější a prodlužuje se její mladistvý vzhled. Složení: Organicky pěstované ořechy bohaté na vitamín C, flavonoidy a třísloviny podporující anti-ageing efekt. Chia semínka díky omega-3 mastným kyselinám stimulují lipidovou bariéru. Olej z plodů brazilské palmy bohatý na omega-9 mastné kyseliny poskytuje hlubokou výživu a podporuje tvorbu lipofilní ochranné vrstvy na pokožce. Jižní ženšen posiluje antioxidační systém pokožky, stimuluje syntézu lipidů a integritu kožní bariéry.

PLEŤOVÉ NOVINKY OWAY ROLLAND Age Defying Face Mask osvěžuje a zjemňuje pokožku obličeje a její zvlhčující složky se postarají o hloubkovou hydrataci. Mirace Eye Complex působí proti známkám stárnutí, tmavým krůhům a otokům očí. Awakening Face Moisturizer dlouhodobě zvlhčuje normální a suchou pleť, jeho jemná textura zanechá pleť hladší a zářivější. Calming Face Mask zvyšuje přirozenou ochranu pleti, ulevuje jí od podráždění a stará se o její dokonalou hydrataci. Všechny tyto produkty obsahují ingredience přírodního původu. Účinné látky v nich obsažené mají blahodárný vliv na pokožku. Vlašské ořechy působí proti stárnutí a podráždění pleti a chia, stejně jako olej z palmy Pataua, zabraňuje vysušování pokožky. Specifické účinky zajišťují opět látky čistě organického původu, u nichž byl prokázán výrazný hydratační, zpevňující, zklidňující či anti-ageing efekt.

PEELINGOVÁ PÉČE OWAY ROLLAND Účinky rozjasňující péče s jemným exfoliačním účinkem Glowing Face Gommmage vycházejí z obdobného složení jako předchozí produktové novinky. 100% přírodní zjemňující a čisticí komplex Beautifying Body Peeling zase těží z benefitů sluncovky (eschscholzia), která uvolňuje svalové napětí a působí proti nadměrnému zadržování tekutin v pokožce, na vitamíny bohaté pomerančové kůry, zeleného jílu a hroznového cukru.

23


INZERCE

slou

fa s h i o n d ay


u

ys

OPRAVDOVÉ HODNOTY

INZERCE

Text: Kamila Boudová, zakladatelka slou.cz Učili nás ve škole v hodině strategického marketingu, že dřív někdo něco vyrobil a potom šel od domu k domu a cpal to lidem. Podomní prodavači a obchodní zástupci chodili od domu k domu s kufříkem plným encyklopedií nebo zázračnými struhátky a snažili se to zboží prodat. Další strategie se jmenuje ‘customer centered marketing’. To znamená, že zákazník je nejen pán, ale že se také vyrábí, co si zákazník přeje. Proto se dělají všechny ty průzkumy a analyzují se data prodeje. Abychom pochopili, co zákazník chce. Abychom pro něj vyrobili opravdovou hodnotu, kterou si bude chtít pořídit, aniž bychom mu naše zboží museli cpát. Pořád nad tím uvažuju. Uplynulo již pět let od hodin strategického marketingu, podnikání a etické módy a můj život a kariéru pořád živí tyto myšlenky a touhy - vytvořit opravdovou hodnotu pro naše zákazníky. A vytvořit pracovní místa v tomto smysluplném businessu.

Ale co dnes lidé opravdu potřebují? A vědí to vůbec oni sami? Po tolika letech, kdy někdo něco vyrobil a potom nám to cpal a my jsme uvěřili, že ke štěstí potřebujeme nový vysavač a kabelku s logem, jsme se v tom spotřebitelském světě možná sami ztratili. Nebo si neuvědomujeme, že naplňováním našich tužeb po nových kabelkách a svetřících na novou sezónu podrýváme naše mnohem hlubší touhy, jako dýchat čistý vzduch a rodit zdravé děti. Když se mé myšlenkové pochody dostaly až sem, začala jsem šířit osvětu. Začala jsem mluvit o dopadu módního průmyslu na náš život - na naši společnost, na naše zdraví, na prostředí, ve kterém žijeme a které nás živí. “Do něčeho se ale oblékat musíme” ozval se dav. To je pravda. A tak jsem přestala jen blábolit něco o nutnosti změny a založila jsem SLOU Fashion Days – fashion event, kde si můžete udržitelnou módu a kosmetiku

osahat, koupit nebo sami vyrobit. Každou sezónu se pro vás sjedou do jednoho prostoru desítky značek, vyznávajících ty opravdové hodnoty – kvalitu, cirkulární ekonomiku, čistou přírodu a vzduch. A abych tomu dodala šarm, vydala jsem online magazín SLOU, ve kterém ukazujeme, jak je ten udržiltený lifestyle sexy. A kdo ví, za rok třeba budeme mít online shop s módou, která ochlazuje planetu. Ale jinak je to s tou tvorbou opravdových hodnot běh na dlouhou trať. Než totiž budeme moct tvořit opravdové hodnoty, budeme muset přehodnotit, jaké hodnoty dnes vlastně společnost vyznává. Takže aktuální položka na našem týmovém ‚to do listu‘ je zburcovat revoluci hodnot. Redefinovat, co je to frajeřina.

slou fa s h i o n d ay s

slou fa s h i o n d ay s

25


Číslo 2/2017 VYDÁVÁ: Organic Beauty, s.r.o. (www.organic-way.cz) VEDOUCÍ VYDÁNÍ: Markéta Vojtíšková ART DIRECTOR: Lenka Al-Šaríf Nettlová SPOLUPRACOVNÍCI REDAKCE: Jana Kománková, Ivana Marcinová, Martina Sikorová, Andrea Mouaddab Vémolová FOTOGRAFOVÉ ČÍSLA: Lucie Robinson, Andrea Růžičková, archiv OWAY ROLLAND ČR, IT

Přijďte nás navštívit do inspirativního prostoru ECO ART SALONU OWAY ROLLAND, Francouzská 17, Praha 2. Tel. +420 725 783 123, www.ecosalonrolland.cz, www.organic-way.cz

INZERCE

unikátní nábytek a doplňky

Anglický nábytek a doplnky Neptune La natura je nejen prodejnou nábytku a doplňků, ale také místem, kde se prolínají prvky, barvy a vůně z různých koutů světa. Osobně pro Vás vybíráme zboží na trzích Evropy a dalekých zemí Asie s přáním vytvořit místo, kam nejen rádi chodíte nakupovat, ale i čerpat inspiraci.

ORGANIC BEAUTY

ECO

S radostí na českém trhu zastupujeme

Art

jednu z nejkrásnějších značek ve světě bydlení, anglický Neptune.

Areál Lašek spol s r.o. / U Sirkárny 658, České Budějovice / info@lanatura.cz / tel.: +420 387 015 829 / otevírací doba PO-PÁ 8.00 - 18.00 h, SO 9.00 - 12.00 h

e-shop na www.lanatura.cz


PŘEDSTAVUJEME AKTIVNÍ INGREDIENCE OWAY BOTANICKÝ EXTRAKT ALMA ajurvédská rostlina známá také jako „indický angrešt“ je bohatá na vitamín C a polyfenoly. Zpevňuje vlasy, stimuluje růst a zabraňuje jejich vypadávání. Vyživuje a posiluje, dodává vlasům zdravý základ.

ETICKÝ EXTRAKT

BIODYNAMICKÝ EXTRAKT BEZINKA V dávných dobách byly keře černého bezu vnímány jako posvátné a magické, protože odháněly zlo. Přirozeně se objevují v lesích a v blízkosti vodních toků v Evropě, Asii a v Americe. Výtažky z černého bezu navrací matným a unaveným vlasům lesk a neodolatelný třpyt.

ORGANICKÝ EXTRAKT

ANDIROBOVÝ OLEJ Vzácná kosmetická přísada s výjimečnými regeneračními, hydratačními a uhlazujícími vlastnostmi. Podporuje zdravý růst vlasů. Vynikající pro vlnité vlasy, jejich pružnost, jemnost a výživu.

ČERNÁ QUINOA Černá quinoa, známá i jako „rostlinný kaviár“, byla pro své pozoruhodné vlastnosti zvolena za symbol jídla pro rok 2013. Její aminokyseliny chrání vlasovou strukturu před poškozením a její proteiny ji posilují.

BIODYNAMICKÝ EXTRAKT

ETICKÝ EXTRAKT

FENYKL Čisticí a detoxikační biodynamický fenykl povzbuzuje vylučování tekutin a toxinů a zabraňuje jejich hromadění. Podporuje rovněž mikrocirkulaci ve vlasové pokožce a má výrazné zklidňující účinky.

FIALOVÁ RÝŽE Fialová rýže, známá také jako khao gram, je původem z tropických a subtropických zemí jižní Asie. Extrémně bohatá na anthokyany, které jí dodávají její charakteristickou purpurovou barvu. Má silný antioxidační účinek, který pomáhá chránit vlasy před vnějším napadením.

ORGANICKÝ EXTRAKT

BIODYNAMICKÝ EXTRAKT

LASKAVEC Je bohatý na tuky, lehce vstřebatelné bílkoviny a na minerální látky, které dávají vlasům objem a lesk. Laskavec byl vždy považován za posvátnou rostlinu.

ETICKÝ EXTRAKT

TEXT A FOTO: REDAKCE A ARCHIV OWAY ROLLAND

BOTANICKÝ – 100% přírodní extrakt ETICKÝ – fair trade získaný extrakt s důrazem na férovou mzdu, udržitelný ekonomický rozvoj a zdraví pracovníků rozvojových zemí ORGANICKÝ – extrakt v BIO kvalitě z organicky pěstovaných rostlin v rámci ekologického pěstitelství BIODYNAMICKÝ – extrakt z rostlin pěstovaných v BIO kvalitě a dle holistického přístupu Rudolfa Steinera

PAPAMIEL Papamiel je malý keř tropického původu. Při kontaktu se sluncem působí jeho květy jako energetické transformátory a produkují několik kapek bohatě koncentrované tekutiny, která obsahuje směsi cukrů, vitaminů a aminokyselin. Papamiel má vliv na rychlou regeneraci kožních buněk.

ORGANICKÝ EXTRAKT SLÉZ Polysacharidy obsažené ve slézu mají uklidňující, protizánětlivou a zjemňující funkci. Při styku s pokožkou se vytvoří koloidní film, který ji chrání před vnějšími vlivy, zároveň snižuje dehydrataci kůže, zjemňuje ji a regeneruje. Organický sléz je tak velice dobře snášen i extrémně citlivou pokožkou, která je náchylná k podraždění a zarudnutí.

LÉKOŘICE Glycyrrhizová kyselina znovu aktivuje mikrocirkulaci krve v pokožce hlavy, napomáhá průniku aktivních složek, zklidňuje zarudnutí a podráždění pokožky hlavy.

ORGANICKÝ EXTRAKT

vypadávání vlasů.

PŘESLIČKA Zvyšuje pružnost pokožky hlavy a vlasů. Stimuluje a tonizuje pokožku hlavy, působí proti vypadávání vlasů. Opět remineralizuje vlasovou strukturu. Zvyšuje pružnost pokožky hlavy a působí proti

ORGANICKÝ EXTRAKT TŘEZALKA Třezalka je podle bylinné tradice sluneční rostlina. Zjemňuje a chrání vlasové vlákno před volnými radikály.

ETICKÝ EXTRAKT BURITI Olej palmy, která pochází z okolí Amazonky. Tvoří bariéru chránící vlasy před vlivem ovzduší a prodlužuje hydrataci vlasu. Znovu oživuje vlasy, dodává jim sílu a lesk.

ORGANICKÝ EXTRAKT ČERVENÝ POMERANČ Organicky pěstovaný červený pomeranč stimuluje tvorbu kolagenu, zlepšuje tón pleti a elasticitu, dodává lesk. Je bohatý na vitamín C, chrání vlasy před stárnutím (bariérový efekt proti dehydrataci způsobené vnějšími činiteli). Dodává energizující a rozjasňující pocit vlasům.

BIODYNAMICKÝ EXTRAKT JABLEČNÍK původní středomořská rostlina, která má stahující a osvěžující účinky. Bílý jablečník pomáhá posilovat pokožku a strukturu vlasů, zvyšuje přirozenou ochranu před UV zářením.

ETICKÝ EXTRAKT MARULA Marulový olej je extrahován z jihoamerické rostliny a má změkčující a rozjasňující účinek na vlasy. Je bohatý na bílkoviny a minerály a funguje jako zpevňovač. Má také hydratační a regenerační vlastnosti. Nákupem tohoto extraktu se podporuje hospodářství vesnic v jižní Africe.

BOTANICKÝ EXTRAKT PŠENICE Pšeničné bílkoviny působí jako hydroregulační prvky, udržují konstantní množství vody ve vlasech i v případě vysoké vnější vlhkosti. Dodávají vlasům pružnost a mechanickou odolnost.

ORGANICKÝ EXTRAKT ZÁZVOR Posiluje vlasy stimulací krevních vlásečnic a tím usnadňuje příjem živin. Podle Ajurvédy stimuluje zázvor růst vlasů.

BIODYNAMICKÝ EXTRAKT CITRON Jeden z nejstarších regeneračních prostředků používaných v bylinné medicíně. Stahuje a čistí, rozjasňuje a oživuje unavené a matné vlasy díky antioxidačním účinkům vitamínu C.

ORGANICKÝ EXTRAKT ECHINACEA Normalizuje a zklidňuje pokožku a chrání ji před volnými radikály.

BIODYNAMICKÝ EXTRAKT KMÍN Kmín je jedno z nejstarších koření používaných v Evropě pro jeho silné aroma, které oživuje mysl a navozuje optimismus. Kmín je důležitým zdrojem komplexních přírodních antioxidantů jako jsou karoten, lutein a vitamín E. Má detoxikační účinek, který stimuluje mikrocirkulaci vlasové pokožky a čistí vlasy.

ORGANICKÝ EXTRAKT MED Jeho kosmetické vlastnosti jsou známy již po staletí. Med je bohatý na vitamíny, cukry a stopové prvky. Dává vlasům jedinečnou hebkost, hydrataci, lesk a má zklidňující účinky.

ETICKÝ EXKTRAKT RŮŽOVÁ AMAZONSKÁ HLÍNA Bohatá na minerály a mikrominerály (měď, selen, hořčík, zinek a mangan), napomáhá pokožce vyrovnat rovnováhu. Jemně odstraňuje zbytky nečistot a reguluje tvorbu kožního mazu.

BOTANICKÝ EXTRAKT ZELENÁ KÁVA Bohatá na látky se silnými biochemickými účinky, taniny a kofein mají antioxidační a ochranný účinek. Napomáhá tónování a zpevnění.

27


Papír použitý pro tento tisk je 100% recyklovaný.

OWAY CELEBRATION 2017  
OWAY CELEBRATION 2017  

Hair collection

Advertisement