Page 1

19/03/2010

Referencje w CV

1


Referencje w CV

Jak za pomocą ogólnodostępnych narzędzi internetowych przedstawić referencje w CV?

Referencje w CV

2


Większość z nas potrafi dobrze przygotować swoje CV, tak, aby odpowiadało ono obowiązującym standardom i wymogom pracodawców*. Każde CV możecie jednak wesprzeć referencjami. Jest na to kilka prostych sposobów, które opisaliśmy w tej prezentacji. Wystarczy, że posłużycie się ogólnodostępnymi w Internecie darmowymi narzędziami, a Wasz dokument pozwoli Wam wyróżnić się z tłumu aplikujących o dane stanowisko.

*Jeśli ktoś chciałby jednak upewnić się jak zredagować poprawne CV zapraszamy do naszego filmiku poradnikowego.

Referencje w CV

3


Referencje Google Docs to darmowy odpowiednik Microsoft Office, który pozwala dodatkowo na umieszczanie swoich dokumentów w Sieci. 1) Aby móc korzystać z tej usługi, musimy najpierw utworzyć konto w serwisie gmail.com. Najlepiej według schematu: a) imię.nazwisko@gmail.com b) nazwisko.imię@gmail.com c) pierwsza litera imienia + nazwisko@gmail.com d) nazwisko@gmail.com 2) Następnie wchodzimy na stronę docs.google.com i logujemy się do usługi.

Referencje w CV

4


Referencje 3) Po zalogowaniu klikamy w przycisk „Importuj”

Referencje w CV

5


Referencje 4) Teraz wybieramy pliki, które mają być zamieszczone w Internecie i przesyłamy je do usługi Google Docs, klikając w „Rozpocznij przesyłanie”.

Referencje w CV

6


Referencje 5) Wybieramy plik z referencjami i klikamy na „Udostępnij”

Referencje w CV

7


Referencje 6) Wybieramy opcję „Uzyskaj link do udostępnienia”

7) Zaznaczamy pole wyboru i kopiujemy link, którego od teraz możemy dowolnie używać, chcąc przedstawić nasze referencje

Referencje w CV

8


Referencje 8) Wygląd przykładowych referencji w Google Docs

Referencje w CV

9


Referencje SlideShare to serwis umożliwiający umieszczanie różnych plików w sieci, np. prezentacji lub dokumentów tekstowych. Obsługiwane są niemal wszystkie rodzaje plików. Polecamy wykorzystanie formatu PDF, gdyż zabezpieczamy się w ten sposób przed błędami związanymi z formatowaniem tekstu, które mogą wystąpić w przypadku zastosowania plików innego typu. 1) Najpierw zakładamy konto na stronie slideshare.net. W tym celu klikamy w przycisk „Sign up”

Referencje w CV

10


Referencje 2) Rejestrujemy się, klikamy „Join now”, a następnie aktywujemy konto poprzez kliknięcie w specjalny link wysłany na adres email podany podczas rejestracji

3) Po aktywacji przechodzimy do edycji konta, klikając w „Edit Profile”

Referencje w CV

11


Referencje 4) Uzupełniamy dane naszego profilu. Chcąc udostępniać referencje pracodawcy, powinniśmy zadbać o prawdziwość danych.

Referencje w CV

12


Referencje 5) Po takim przygotowaniu profilu możemy śmiało umieścić w nim referencje. W tym celu klikamy w przycisk „Upload”

Referencje w CV

13


Referencje 6) Klikamy „Browse and select files” i wybieramy plik z referencjami, który chcemy umieścić na serwisie. Następnie go opisujemy i klikamy „Publish” w celu udostępnienia pliku.

Referencje w CV

14


Referencje 7) Wygląd przykładowych referencji w serwisie SlideShare 8) Chcąc udostępniać nasz dokument należy skopiować jego adres z paska adresu w przeglądarce. Ten link daje nam bezpośredni dostęp do referencji. Chcąc udostępnić nasz dokument po prostu podajemy link zainteresowanej osobie. Referencje w CV

15


Referencje Serwis issuu jest podobny do SlideShare. Nie cieszy się u nas aż taką popularnością, ale pozwala na naprawdę efektowne zaprezentowanie swoich dokumentów. 1) W celu rejestracji w serwisie wchodzimy na stronę issuu.com, a następnie klikamy w prawym górnym rogu w „Sign up”

Referencje w CV

16


Referencje 2) Następnie podajemy nasze dane, podobnie jak w przypadku serwisu SlideShare. Po rejestracji otrzymamy mail z linkiem aktywacyjnym. Po rejestracji i zalogowaniu możemy już korzystać z naszego konta. 3) Aby umieścić plik z referencjami na serwisie, klikamy w przycisk „Upload document”

Referencje w CV

17


Referencje 4) Klikamy „Browse” i wybieramy plik z referencjami. Następnie odpowiednio go opisujemy.

5) Po wprowadzeniu istotnych informacji klikamy na samym dole w przycisk „Upload file”.

Referencje w CV

18


Referencje 6) Po załadowaniu pliku do serwisu wybieramy go z naszej biblioteki, klikając na „Open” 7) Po otwarciu naszego dokumentu możemy skopiować jego adres z paska adresu w przeglądarce. Ten link daje nam bezpośredni dostęp do referencji. Chcąc udostępnić nasz dokument po prostu podajemy link zainteresowanej osobie.

Referencje w CV

19


Referencje 8) Wygląd przykładowych referencji w serwisie Issuu

Referencje w CV

20


Referencje Po umieszczeniu naszych referencji w którymś z serwisów, możemy w naszym CV zamieścić link do tego dokumentu. W ten sposób osoba zajmująca się rekrutacją będzie miała łatwy dostęp do tego dokumentu. Link możemy wstawić na dwa sposoby: umieszczając go obok stanowiska podanego w CV, bądź dodając część „Referencje” na końcu CV

Referencje w CV

21


Referencje GoldenLine to serwis społecznościowy dla osób skupionych na swojej karierze i rozwoju zawodowym. Pozwala m.in. na nawiązywanie kontaktów czy wyszukiwanie ogłoszeń. Co ciekawe, na naszym profilu można zamieszczać referencje od naszych byłych współpracowników i przełożonych. Oto przykład:

Referencje w CV

22


Poszukiwanie pracy marzeń od teraz na pewno będzie prostsze.

Powodzenia!  Referencje w CV

23


Zapraszamy na www.otoPraca.pl

Referencje w CV

24

otoPraca - Referencje w CV  

W Wasze ręce oddajemy kolejną prezentację, która ułatwi Wam przedstawienie waszych referencji w CV. Życzymy miłej lektury otoPraca.pl

Advertisement