Page 1

İLMA MUTFAK SİSTEMLERİ LTD. ŞTİ. Dört yıldır Türkiye distributörlüğünü İlma Mutfak Sistemleri Ltd. Şti. çatısı altında sürdüren Elica, bu sürede Türkiye’nin en prestijli markası haline geldi. Yeniliklerine hiç hız kesmeden devam eden Elica mühendisleri ve tasarımcıları 2010 Nisan ayında İtalya’da yapılan Eurocucina fuarında yine tüm fuar’ın gözdesi konumundaydı. Ev tipi davlumbaz ve aspiratör üretiminde gerek kapasite gerekse model çeşitliliği konusunda dünyanın en büyük markası ünvanını taşıyan Elica, muhteşem görsele ve teknolojiye sahip 40 yeni modeli ile 2011 Kataloğumuzda beğeninize sunulmaktadır. Tasarım ve ergonomiyi ileri teknoloji ile harmanlayarak üretim gerçekleştiren markanın bu yıldan itibaren üzerinde durduğu en önemli konulardan biri de enerji tüketimidir. Mevcut ürün gamında bulunan tüm ürünleri rakip markalara göre zaten çok daha tasarruflu olmasına karşın, yeni geliştirdiği tüm modelleri %40’a varan enerji tasarrufu sağlamaktadır. Gerek motorlarda yapılan iyileştirmeler, gerekse tüm aydınlatma elemanlarında NEON ve LED teknolojilerinden faydalanılması bu tasarrufun sağlanmasındaki en önemli etkenler olarak gösterilmektedir. Ayrıca davlumbaz aydınlatmasında eskiye göre daha fazla performans alınırken gözleri de yormayacak bir ışık elde edilmektedir. Duyulmayacak kadar sessiz çalışan motorlar, özellikle bol kızartma içeren baharatlı ve rahatsızlık verici kokularından mutfakları arındırmaktadır. Son derece kolay kullanımı olan ve en yoğun kullanımda dahi 4 yılda bir defa değişen özel filtreleri, sigara dumanını ve kokusunu dahi yok etmektedir. (Bkz Elica Filitreleri ve Zeolit Madeni) Elica, Türkiye’nin en seçkin 320 Mutfak mağazasından temin edilebildiği gibi bu mağazalarda ürünleri görmek, çalışma teknolojileri konusunda bilgi almak mümkün. Sadece Marka Mutfak Üreticileri ve ithalatçıları kanalı ile tüketiciye ulaşan Elica ürünleri, Mutfakların atmosferini tazelemek için İLMA’nın önderliğinde ve son derece seçkin bir hizmet anlayışı ile tüketicilerle buluşmaktadır. Türkiye çapında 125 adet son derece deneyimli Satış Sonrası Servis Noktası, konusunun uzmanı satış personeli, son derece hızlı ve güvenilir lojistik ağı ile İlma, sektör’ün en kaliteli hizmetini veren firması konumundadır. 2010-2011 yılında üretime giren tüm yeniliklerini tüm dünya ile aynı anda Türkiye pazarına sunan Elica, yeniliklerinin görülmesi için tüm ziyaretçilerini seçkin mutfak markalarının mağazalarına bekliyor.


ELICA DUVAR MODELLERİ 18

Feel 30

Skin 36

Alba Piramide 51

Acquamarina’s

20

Bubble 32

Mini Skin 37

Alba Cubo 42

Horizonte

22

14 24

Om Special Edition

Ico 26

Om 44

Galaxy 43

Optica

27

Mini Om 34

Stone Gallery 41

Solaris EDS

28

ELICA ASKILI MODELLER Işıklandırma

Sinfonia 38

Tender 49

Circus

Davlumbaz

Wave

Twin

Ola

68

69

66

Juliette 62

Tube

Cube

Spot

40

52

50

70

Stone

Aqua

Artica

Naked

T-glass

White Stream

Jasmine 67

Isolabella

Tavana Sıfır Ada Modeller

Grace

78

Cloud Nine Askılı ve Bacalı Ada Modeller

86

Alba Cubo Island

Platinum 61

76

Adagio

Wizard

Star 64

70

72

58

60

47

Flat Glass

59

74

Seagull

65

48

53

Tezgah Asansörlü Ada Davlumbaz

56

Victoria

39

54

ELICA ÖZEL TASARIM ADA MODELLERİ

Starlight

Space 46

54

Bacalı Ada Modeller

82

Vogue 92

Free Spot 89

Meridiana 92

Antartica

89

Galaxy Island

80

Legend 84

Alba Piramide Island 88

Chrome 91

Menhir 90

Oxygène 91

Tube Island


ELICA KÖŞE MODELLER 96

Hydra

92

ELICA TAM ANKANSTRE

100

ELICA FOR YOU

102

İÇİNDEKİLER

Aspiratörler

96 100

100

Glide

Elibloc 9

Synthesis

MULTILOKAL TASARIM

6

40 YIL, 1 MARKA

7

TASARIM İNSAN İLE İLERLER

7

SPECIAL FEATURES

8-12

ELICA KARBON FİLİTRELER VE ZEOLİT MADENİ

YEDEK PARÇA VE AKSESUARLAR

13

102-103


ST AT IU

NI TI

G

NE PO P IA

SP

NA AG

SIC ES M

O


RU S

A SI

IA

SE R R

MAN GER

A

S.Q

UIRICO MERGO

CERRETO D ’ESI

FA BR IA

PO

ITA

LO N

NO

CASTELFIDARDO

IA

LIA (Fab riano )

ITALIA (Milano)

Images courtesy of GinkgoMaps project


MULTILOKAL TASARIM

E

lica günümüz dünyasındaki rolünü, orada yaşayan her insana saygı ve derin bir sorumluluk bilinci ile oynamaktadır. Endüstriyel kültür ve artistik kültür arasındaki ustalık bilgisinin bir füzyonu olan zengin deneyim karışımı, bu uluslararası grubun her bir bileşenine yayılan ve her birini harekete geçiren çok kültürlü bir şirket oluşturmuştur. Aynı anda birçok coğrafi bölgede faaliyet gösteren bir multilokal şirket olan Elica, farklı gelenekler ve bölgesel geçmiş ile genetik bağlar kurarak her zevke uygun tasarımlar üretmektedir.. Dünyanın her yerine ürünleri düşünmek, tasarlamak, yapmak ve dağıtmak, genel bir kimlik elde etmek, birlikte yaşanacak kalitede ürünler üretmek, içerisinde yaşadığımız evi tanımlayan kalitede ürünler üretmek… ve işte bu Elica multilokal matrisinin esasıdır. Bölgesellik, endüstriyel yetenek, ortak sosyal ve kültürel sorumluluk: İtalya Fabriano’dan doğan bir dünya yıldızı.

E

lica markası heyecan verici bir hayale dayanarak dünya mutfaklarında hava kalitesini geliştirerek mutluluk duygumuzu artırmak için 1970 yılında yaratılmıştır. Bu idealist başlangıçtan bu yana, Elica zamanla tüm beklentileri aşan bir saygınlık elde etmiştir. Elica markalı ürünler; kaliteleri, güvenilirlikleri ve teknolojileri ile dünya çapında milyonlarca müşteriyi memnun etmektedir. Elica markası fonksiyonel ve sembolik değerde zengin objeler ile açıklanan yaratıcılık, deneyim ve üretim ustalığını temsil etmektedir. 2002 yılında Elica Tasarım Kültürüne dayanan yeni bir deney başlatmıştır. Bu durum, , materyal, şekil ve içerik açısından yeni bir çığır açan şaşırtıcı şekilde geleneksel olmayan, yenilikçi bir seçim olan, ünlü uluslararası tasarımcılar tarafından ustalıkla teşvik edilen, kavramsal şartlarda bir devrim olan Elica Koleksiyonu’nu ortaya çıkarmıştır. Bu deneyim, nitelik ve farklılık duygusunu her mutfağa aşılayabilen bir obje haline gelen aspiratör hakkında yeni bir düşünme yolunu ortaya çıkarmıştır. Elica davlumbazlar ihtiyaçların ve değerlerin bir merkez çekirdeği tarafından yapılmaktadır: iyi yaşama ihtiyacı, ihtiyaç


40 YIL, 1 MARKA Bugün Elica tek bir marka altında bir araya getirerek dünyadaki en geniş ürün yelpazesini sunmaktadır. 40 yıl sonra, Elica her mutfağa yaşayan kimlik duygusunu getirmiştir; mutluluğu solumak için temiz hava soluğu. lica Tasarım Merkezi insanların etrafındaki şeyleri planlar. Elica davlumbazları, yaptıkları işi, bulundukları yeri tanımlamalarına yardım ederek, insanlar ile birlikte çalışmaları için yapılmışlardır. Odak noktasını objeden insana kaydırmak, Şef kontrolü gibi kullanımı kolay elektronik ara yüz sistemlerine sebebiyet vermiştir. Basit ancak devrimci bir yolla, davlumbaz, kaynatsın, kızartsın ya da pişirsin, yemek pişirme şeklini kendisine uyarlar.

E

İnsanlar, dünyasal gelişimin sonsuz döngüsünde gelecek jenerasyonları sabırsızlıkla bekleyen kültürel çevrenin bir parçasıdır. Yeni Elica davlumbazları hem çevre için eski konseptlere saygıya hem de Synairgy hava akış sisteminin yenilikçi teknolojisine dayanmaktadır. Synairgy akıllı elektronik kontrolü elektrik enerji tüketiminde %50 azalmayı garanti etmektedir ve LED ışık kaynağı ile birleştirilmiştir.

6>7 6 >7

TASARIM İNSAN İLE İLERLER Dünyadaki En Etkili Davlumbaz; Elica insan dostu ürünleri, mutfağı tanımlayarak, dekore ederek, ışık, güç ve şekil ile her günümüzü zenginleştirerek mutfağımızda yer kullanımını kolaylaştırmaktadır. Mutfağı tam olarak “yaşamamızı”, çevreye saygı duymamızı, mutluluk duygumuzu artırmak için temiz hava ve sessizliği kullanmamızı sağlamaktadır.

Le Modulor, Le Corbusier 1948


ELICA DERİN SESSİZLİK

ELICA DEEP SILENCE

Elica Derin Sessizlik Sistemi (EDS3) ile donatılmış davlumbazlar dünyadaki en sessiz davlumbazlardır. Kullanılan teknoloji davlumbazın mümkün olan en düşük gürültü seviyesi ile çalışmasını sağlar. Aslında, düşük hızlarda, hiçbir surette duyulabilir ses yoktur. Geleneksel aspiratörlere göre %35 den daha fazla gürültü kirliliğini azaltan bu sistem, kütüphanede sohbet eden bir ya da iki insan ile aynı anda herkesin konuştuğu telaşlı ofis ortamına benzerdir. Gürültü düzeyi azaltılırken, hava akış performansı etkilenmeden kalır. EDS3 ile Elica davlumbazlar piyasadaki mevcut en güçlü ve en etkili davlumbazlar olarak tanımlanabilir. EDS3 ayrıca Elica’nın en seçkin patentli buluşudur.

Bu davlumbazlar, motorun mutfak ortamının dışına ve hatta evin dışına yerleştirildiği harici bir motor sistemi ile yapılandırılır. Dahili motorlu modeller ile kıyaslandığında, harici motor hava akım performansını %35 geliştirir ve duyulan gürültüyü %20’ye kadar azaltır. HARİCİ MOTOR

SPECIAL FEATURES TASARIM

EVOLUTION

EXCLUSIVE MATERIALS

EVOLUTION Ürünler mutfak havalandırması dünyasında devrim yapan sistemler etrafında gelişmiştir. Hava akış sistemi, yağ ve koku filtreleri ve ışıklandırmanın tümü (setüstü ocak için ve bazı versiyonlarda mutfak çevresindeki yüzey için) kompakt çelik silindir içerisinde paketlenmiştir. Evolution davlumbazları en gelişmiş çevre ile entegre, hafif ve şık tasarım objeleridir. Evolution, seçkin bir Elica patentidir.

SEÇKİN MALZEMELER Bu ürünler, gelişmiş şekil ve malzemelerin seçimi ile, güzellik ve fonksiyonellik içinde Elica’nın devam eden teknolojilerini sergiler. Her davlumbaz kendine içerisinde tektir: Murano sanatkarları tarafından üfleme cam, tekno polimer yüzeyler, geliştirilmiş parlatılmış yüzey, doğal deri, metalik kafes ve çelik filtreler… Duyularımızın her birini şaşırtan ve memnun eden malzemeler kusursuz performans ve fonksiyonellik ile birleştirilmiştir.


ORTAM IŞIĞI Görmek, oynamak, pişirmek, yaşamak için ışığa ihtiyacımız var. Tüm Elica davlumbazları set üstü için yüksek kalitede ışıklandırma sunmaktadır. Ayrıca, Ortam Işığı ile yapılandırılmış davlumbazlar çevresine de ışık yaymaktadır. Mutfağınızı aydınlatmak ve canlandırmak için ekstra ışık kaynağı. AMBIENT LIGHT

PERFORMANS / ENERJİ TASARRUFU

SYNAIRGY

SYNAIRGY Synairgy, %50’ye kadar elektrik tüketimini azaltarak çevreye saygı gösteren dünyadaki en etkili davlumbazlar için üretilmiş hava akış sistemidir. Motoru kullanıcı hizmetine sunan akıllı bir elektronik kontrol, kusursuz bir sinerji ile sessiz, titreşimsiz, sürtünmesiz elektrik motoruna yön verir. Mutfak ve ev içerisinde hava yolundan kaynaklanan herhangi bir zorluğa otomatik olarak adapte olur ve her çeşit kurulumda uygun hava akışı düzeyi ve düşük gürültü ile azalmış enerji tüketimini garanti eder.

SPECIAL FEATURES

LED LIGHT

LED IŞIĞI Bu davlumbazlar, yemek pişirme sürecini olabildiğince kolay hale getiren yüksek kalitede set üstü aydınlatma garanti ederek LED teknolojisine dayalı (Işık yayan diyot) bir aydınlatma sistemi ile yapılandırılmıştır. Ayrıca, geleneksel ampüllerden 10 kat daha fazla dayanırlar ve %90 elektrik enerjisi tasarrufu sağlarlar.

PURE FUNCTION

PURE FONKSİYON Pure, fonksiyon durdurulana kadar her yarım saatte 5 dakikada bir, birinci hız düzeyinde davlumbazın çalıştığı akıllı bir çalışma mekanizmasıdır. Pure, davlumbazın yemek pişirilmezken bile otomatik olarak sabit, devamlı ve sessiz bir hava değişimini garanti eden kullanışlı davlumbaz demektir.

INTENSITIME The IntensiTime fonksiyonu maksimum güçte davlumbazı çalıştırır motor yüksek yoğunlukta dumanı çıkartmak için 5 dakikalığına çalışabilir. INTENSITIME

88 >>99


YÜKSEK PERFORMANS Oldukça yüksek hava akış performans düzeyleri olan modeller özellikle büyük mutfaklarda kaynatma, ızgara ve kızartma gerektiren aşçılık alışkanlıkları için amaçlanmıştır. HIGH PERFORMANCE

PERIMETER ASPIRATION

PERIMETRE ASPIRASYONU Perimetre hava akışı, enerji tüketimini ve gürültüyü azaltarak hava akışının davlumbazın dış kenarında gerçekleştiği, e hava işleme teknolojisinin alternatif bir çeşitidir. Orijinal görünür filtrenin yerinde bu ürünlerde, görünüşü zenginleştiren ve ürünün temizliğini ve bakımını kolaylaştıran çelik ya da cam panel materyaller bulunmaktadır.

SPECIAL FEATURES KULLANICI DOSTU

CHEF CONTROL

MAGIC WAND

ŞEF KONTROLÜ Şef kontrolü ile, davlumbaz artık kontrollere değil ihtiyaca cevap verir. İster lezzetli buğulama yemeğini ister kızarmış balık karışımını pişirmek isteyin, tüm yapmanız gereken ekranda pişirme tipini seçmektir ve Şef kontrol en uygun hava akışı gücünü otomatik olarak ayarlayarak ihtiyacı eyleme dönüştürür. Ayrıca, özel fonksiyonlar Silent and Booster çalışma için maksimum sessizlik ya da çok yoğun dumanlar ile ilgilenmek için maksimum gücü derhal karşılamak için mevcuttur. Şef kontrol aşçı ve aspiratör arasındaki diyaloğu kökten değiştirir.

SİHİRLİ ÇUBUK İnce bir çubukta n son teknolojiler çıkabilir… Sihirli Çubuk kontrolü ile, aspiratörünüzü çalıştırmak kolay ve çabuktur: hava akış gücünü ayarlamak için üst kısma basit bir dokunuş, ışıklandırmayı kontrol etmek için aşağı kısma basit bir dokunuş. Çok renkli LED davlumbazın çalışma fonksiyonlarını gösterir. Sihirli Çubuk seçkin Elica patentidir.


DOKUNMATİK KONTROL Hafif bir parmak dokunuşu ile aspiratörünüz canlanır. Dokunmatik kontrol, ürüne şıklık ekleyerek ve temizliğini basitleştirerek davlumbaz yüzeyi içerisinde harmanlanan arkadan aydınlatmalı kontrol sistemidir.

TOUCH CONTROL

DİJİTAL EKRAN Davlumbazın çeşitli fonksiyonları ile ilgili bilgi, bu oldukça pratik dijital görüntü ekranı üzerinde mevcuttur.

DIGITAL DISPLAY

SPECIAL FEATURES LOŞ IŞIKLI KONTROL Loş ışıklı basma düğmesi kontrolleri bir bakışta davlumbazın motor hızı bilgisini sunmaktadır.

SOFT LIGHT CONTROL

SMART INSTALLATION

AKILLI KURULUM Büyük boyutlu davlumbazlar için hızlı ve kolay ürün kurulumunu içeren sistemdir. Genellikle mutfak dolaplarını tutturmak için kullanılan pratik bir sistem ile davlumbazı duvara tutturmak akıllı teknoloji ile mümkündür. Bu aynı zamanda ürün pozisyonunu oldukça kolay hale getirir ve ortam mobilyası ile harika bir şekilde uyum sağlar.

10 11 10>>11


BACK ASPIRATION

ARKA ASPİRASYON Bu davlumbazlar üstte ve arkada hava çıkışlarına sahiptir. Hava çıkışı, kurulum sırasında dahili motor ünitesini 90 derece döndürerek ihtiyaca göre ayarlanabilir. Klasik üst çıkış hem filtre fonksiyonu hem de kirli dumanın çıkartılması için tavsiye edilir. Bunun yerine yeni arka çıkış ortada bir kanal olmaksızın kullanılacak hava çıkartma fonksiyonunu sağlar. Bu durumda, davlumbazın yerleştirildiği duvarda duvar içerisinde yerleştirilen çıkış kanalına bağlanması gereklidir.

Uscita poteriore Back outlet

Uscita superiore Top outlet

UZAKTAN KUMANDA Şık bir uzaktan kumanda davlumbazı oturduğunuz yerden kalkmadan çalıştırmayı sağlar. Bu bazı ürünlerde standart aksesuar olarak gelmektedir.

REMOTE CONTROL

SPECIAL FEATURES Elica davlumbazların ergonomik yapıları sayesinde pişirme esnasında aşcının kafasını carpmasını engelleyen yapıda imal edilmişlerdir.

HEAD SAVER

FILTER CHANGE INDICATOR

FİLTRE DEĞİŞTİRME GÖSTERGESİ Filtre sisteminin doğru bakımı davlumbazın en iyi performansta çalışmasını garantilemek için çok önemlidir. Bu ürünlerin yağ filtresini ve aktif karbon filtresi doygunluğunu göstermek için görsel bir göstergeye sahiptir. Işık yandığı zaman bu demektir ki yağ filtresini yıkama ve karbon filtresini değiştirme zamanı gelmiştir.


ZEOLİT MADENİ VE ELICA DAVLUMBAZ FİLİTRELERİNDEKİ ZEOLİT KULLANIMI ZEOLİT NEDİR? Zeolit kelime olarak kaynayan taş anlamında olup, 1756 yılında İsveçli minerolog Fredrich Cronstdet tarafından bulunmuştur. Temel yapısını SiO4 veveya AlO4 oluşturur. Bu yapının en önemli özelliği, büyük oranda boşluk ve kanal içermesi; bu boşluk ve kanallarda yer alan suyu yüksek sıcaklıklarda yapı bozulmadan kaybedebilmesi; ve yapı içerisinde gevşek bağlı olarak değiştirilebilir özellikte bulunan katyonlara sahip olmasıdır. Bu nedenlerle adsrobsiyon, iyon değişimi ve dehidrasyon uygulamalarında başarıyla kullanılır. Bugün tarım ve hayvancılık, kirlilik kontrolü, enerji uygulamaları, madencilik-metalurji gibi alanlarda kullanılan 40’tan fazla doğal ve 150’den fazla yapay zeolit türü bilinmektedir. KİRLİLİK KONTROLÜ Zeolit mineralleri iyon değiştirme ve adsorbsiyon özellileri nedeniyle kirlilik kontrolünde gittikçe artarak kullanılmaktadır. Radyoaktif Atıkların Temizlenmesi Nükleer santral atıklarında bulunan ve çevre sağlığı açısından tehlikeli olan Sr90, Cs137, Co60, Ca45 gibi izotoplar zeolitlerle tutulabilmektedir. Böylece atık sudan alınan radyoaktif atıklar zeolitle birlikte gömülerek zararsız hale getirilmektedir. Bu alanda asitlere dayanıklılıkları nedeniyle klinoptilolit ve mordenit kullanılmaktadır. ATIK SULARIN TEMIZLENMESI Şehirlerin ve endüstri tesislerinin atık sularında bulunan azot bileşkleri (özellikle amonyum), metal iyonları (Pb, Cd, Fe, Cu, vb.) atıldıkları ortamlarda yeraltı ve yerüstü sularını kirletmekte ve bu ortamların gerek temiz su gerekse kullanma suyu olma özelliklerini yok etmektedir. Ayrıca bu sularda yaşayan balık ve diğer su faunasına toksik etki yapmakta ve bu faunanın beslenmesi için gerekli alglerin üremesini de engellemektedir. Atık sularda bulunan azot ve istenmeyen bazı ağır metal katyonları (örn. Pb++), zeolitler tarafından kolaylıkla tutulmaktadır. ABD ve Japonya’da çoğu şehir ve endüstriyel atık suları klinoptilolit kullanılarak temizlenmektedir. BACA GAZLARININ TEMIZLENMESI Petrol ve kömür kullanan tesislerin bacalarından çıkan CO2, SO2 ve diğer kirletici gazlar, zeolitlerin adsorblayıcı özelliği ile ayrılabilmektedir. Mordenit ve klinoptilolitin bu alanda çok iyi sonuçlar verdiği, yapılan çalışmalarla ortaya konmuştur. OKSIJEN ÜRETIMI Yaşam için gerekli olan oksijenin azalmasına, yüzyılımızın sorunlarından olan su ve hava kirliliği neden olmaktadır. Akarsu ve göllerdeki oksijen eksikliği, bu ortamlarda yaşayan balık ve bitkilerin yok olmasına neden olurken, kapalı bir mekandaki oksijen azlığı insan sağlığını tehdit etmektedir. Bu durumlarda zeolitlerin azotu seçimli adsorblama özelliklerinden yararlanarak bu ortamlara oksijence zengin hava sağlanabilmektedir. Oksijen üretiminde daha çok sentetik zeolitlerden yararlanılmakla birlikte, doğal zeolitlerden de yararlanılmaktadır. İşte bu çok önemli maden’in yukarıda anlatılan çok zorlu ortamların dahi temizleme ve arıtmasında kullanılması ev tipi hava temizleme cihazlarında da kullanılabileceği gerçeğini ortaya koymuştur. 90’lı yılların başında dünya aspiratör ve davlumbaz üretici devi ELİCA ev tipi aspiratör ve davlumbazlarının hava filitrelerinde micro karbon granülleri ile birlikte doğal zeolit madenini kullanmaya başlamıştır. Bilindiği gibi ortam havasını yağ buharı, duman, ve yoğun yemek kokusundan arındırmak için kullanılan davlumbazlarda şayet bacalı kullanım söz konusu ise , bu kullanımda yemek kokusu ve yağ buharı beraberinde ortamdaki var olan oksijen de dışarıya atılmaktadır. Bu durumda eğer ortama bir kaynaktan yeteri kadar taze hava girişi yoksa aslında cihazlar ortamın oksijenini de tüketmektedir. Elica, patenti yine kendisine ait olan bu yeni filtreleme sistemini kullanarak bir baca ile dışarı atılmaksızın emilen tüm havanın temizlenerek ortama tekrar temiz hava aktarılmasını sağlayan bir sistem geliştirmiştir. Bu sistem sadece yemek yapımı sırasında salınan yağ, duman, koku ve buharı temizlemekle kalmayıp, sigara dumanını dahi temizleyerek ortama tekrar geri veren geri dönüşüm modu ile açıklanmaktadır. Sistem, zorunlu baca kullanımını ortadan kaldırdığından fiziksel görünüşü son derece dekoratif ürünlerin de tasarımı mümkün kılınmıştır. Elica davlumbazlarında kullanılan zeolit madeni içerikli filtreler, aynı zamanda kullanım ömrünü de standart davlumbaz filtrelerin ömrüne göre 7 kat daha arttırmıştır. İlk kullanım tarihinden itibaren, en yoğun kullanımda bile 2 yıl olan filtre ömrü 1 defaya mahsus yıkama ile 2 yıl daha kullanım imkanı sağlamaktadır. Önerilen kullanım şekli, ikinci kullanım yılının sonunda filtrelerin bulaşık makinesinde yıkanması ve sonrasında fırında 10 dakika 100 derecede kurutulması şeklindedir. Zeolit içeriği olmayan filtreler sadece ve sadece minyatür hale getirilmiş kömür parçalarından oluşmakta ve kesinlikle dezenfektan özelliği bulunmamaktadır. Bu filtreler yalnızca sıkıştırılmış kömürlerin çok kısa ömürleri boyunca su buharı içerisindeki yağ zerreciklerini tutarlar. Havanın temizlenmesi veya koku giderici hiçbir özellikleri bulunmamaktadır. Daha da kötüsü kömür madeni içinde bulunan karbonmonoksit gazlarını ocak üzerindeki sıcak hava buharı ile çözerek ortama yayarlar.

12 13 12>>13


ELICA

DUVARA MONTAJLI MODELLER


Feel Chocolat


Feel Techno

16> 17

Feel Desert

Feel Absolute


FEEL NOIR

FEEL CHOCOLAT

FEEL EUPHORIA

FEEL TECHNO

FEEL DESERT

FEEL ABSOLUTE

Satine panel yüzeyleri parlak ana gövde

Parlak panel yüzeyleri satin mat ana gövde

Satine panel yüzeyleri parlak ana gövde

Parlak panel yüzeyleri satin mat ana gövde

Parlak panel yüzeyleri

Parlak panel yüzeyleri satin mat ana gövde

8.950 TL

FEEL 80

E-motion

Aydınlatma

Led 12W

Çalışma Sistemi

Bacasız Geri Dönüşüm

Motor Adedi

1

Baca Çıkış Çapı (mm)

150

Motor Gücü IEC (m3/h) 260-800

Design

Performance Energy Saving

User Friendly

Exclusive materials

Perimeter aspiration

Back aspiration

Feel Euphoria

Head saver

Ses Seviyesi db(A)

44-60

Kurulum

Duvara Montaj

AKSESUARLAR Yağ Filtresi

GFA Dahil

Karbon Filtre

Dahil

CFC0020331

A richiesta

KIT0010439

A richiesta

KIT0010700

KODU

5

MODELLER FEEL ABSOLUTE FEEL NOIR FEEL DESERT FEEL EUPHORIA FEEL TECHNO FEEL CHOCOLAT

Opsionel

F/80 F/80 F/80 F/80 F/80 F/80

PRF0020287 PRF0020288 PRF0020289 PRF0020290 PRF0020801 PRF0020802

33

748

Baca Kiti (h220-270)

Opsionel

5

17

800

Baca Kiti (h450-450)

445

15

Siyah-Beyaz-Renkli Camlar (Mat satine, parlak )

Kontroller

600 727

Dış Yüzey (Renkler)

Long MIN 478 - MAX 883 Short MIN 258 - MAX 473

Boyut (En) cm

800

E-motion, kontrolü ile yepyeni yaratıcı tasarım. Küçücük bir dokunuşla elektronik olarak aktif duruma geçen motor panellerini kullanmak son derece kolay. Küçük panel buharlı pişirmelerde ihtiyacınız olan düşük seviyedeki motor çekişini sağlarken ızgara ve grill gibi yemekler pişirildiğinde büyük panel ihtiyaç olan daha yüksek çekim hızını sağlamaktadır. Aynı anda farklı birkaç çeşit yemek pişiriliyorsa her iki paneli küçük bir dokunuşla aktif edip arzu edilen temiz havaya kavuşabilirsiniz. Yaptığınız yemekleri daha rahat görebilmek için en üstte bulunan panel aydınlatma sağlamak üzere sizin bir dokunuşunuzu beklemektedir.


18> 19

Feel Noir


BUBBLE Boyut (En) cm

60

Dış Yüzey (renkler) Kontroller

Özel Boya; Siyah, Beyaz, Gümüş Gri 4 Kademeli Dokunmatik Buton

Kurulum

Duvara Montaj

Aydınlatma

Neon 9x10W

Çalışma Sistemi

Geri dönüşüm, Bacasız

Baca Çıkış Çapı (mm)

120

Motor Adedi

1

Motor Gücü IEC (m3/h)

250-630

Ses Seviyesi db(A)

41-60

AKSESUARLAR Yağ Filitresi

Dahil (GFA)

Karbon Filitre

Dahil /CFC0010441

Baca Kiti

Opsiyonel / KIT0010440

MODELLER BUBBLE BL/F/60

PRF0010479

BUBBLE WH/F/60

PRF0010480

BUBBLE SILV/F/60

PRF0010481

4.200 4.660 TL Design

User Friendly

Exclusive materials

Touch control

Head saver

Filter change indicator


16 20>>21 17


4.990 5.540 TL

ICO Boyut (En) cm

80

Dış Yüzey (renkler) Kontroller

Siyah Cam/ Beyaz Cam/ Paslanmaz Çelik Özel 4 Kademeli Dokunmatik Buton

Kurulum

Duvara Montaj

Aydınlatma

Led 2x3W

Çalışma Sistemi

Geri dönüşüm, Bacasız

Baca Çıkış Çapı (mm)

150

Motor Adedi

1

Motor Gücü IEC (m3/h)

200-720

Ses Seviyesi db(A)

45-68

Performance Energy Saving

Performance Energy Saving

User Friendly

Synairgy

High performance

Chef control

LED light

Perimeter aspiration

Back aspiration

Pure function

Head saver

AKSESUARLAR Yağ Filitresi

Dahil (GFA)

Karbon Filitre

Opsiyonel /F00439

Baca Kiti(h220-270)

Opsiyonel / KIT0010704

Baca Kiti(h450-450)

Opsiyonel / KIT0010703

MODELLER ICO BL/F/80 ICO WH/F/80 ICO IX/F/80

PRF0010404 PRF0010405 PRF0010406

Filter change indicator


18 22 >>23 19


OM SPECIAL EDITION Boyut (En) cm

80

Dış Yüzey (renkler)

Siyah Cam/ Beyaz Cam

Kontroller

4 Kademeli Dokunmatik Buton

Kurulum

Duvara Montaj

Aydınlatma

Halojen 4x20W

Çalışma Sistemi

Geri dönüşüm, Bacasız

Baca Çıkış Çapı (mm)

150

Motor Adedi

1

Motor Gücü IEC (m3/h)

270-730

Ses Seviyesi db(A)

44-63

5.435 TL Performance Energy Saving

User Friendly

IntensiTime

Touch control

High performance

Head saver

Perimeter aspiration

Filter change indicator

AKSESUARLAR Yağ Filitresi

Dahil (GFA)

Karbon Filitre

Dahil /F00439

Baca Kiti(h220-270)

Opsiyonel / KIT01796

Baca Kiti(h450-450)

Opsiyonel / KIT01054

Uzaktan Kumanda/Siyah

Opsiyonel/ KIT02183/1

Uzaktan Kumanda/Beyaz

Opsiyonel/ KIT0010436

MODELLER OM SPECIAL EDITION BL/F/80 OM SPECIAL EDITION WH/F/80

Remote control

61616219/1 61616318/1


20 24>>25 21


3.800 4.250 TL

Dış Yüzey (renkler)

Siyah Cam/ Beyaz Cam

Kontroller

4 Kademeli Dokunmatik Buton

Kurulum

Duvara Montaj

Aydınlatma

Halojen 4x20W

Çalışma Sistemi

Geri dönüşüm, Bacasız

Baca Çıkış Çapı (mm)

150

Motor Adedi

1

Motor Gücü IEC (m3/h)

270-730

Ses Seviyesi db(A)

44-63

AKSESUARLAR Yağ Filitresi

Dahil (GFA)

Karbon Filitre

Dahil /F00439

Baca Kiti(h220-270)

Opsiyonel / KIT01796

Baca Kiti(h450-450) Uzaktan Kumanda/

Opsiyonel / KIT01054 Opsiyonel/ KIT02183/1

Uzaktan Kumanda/

Opsiyonel/ KIT0010436

External motor

IntensiTime

Touch control

High performance

Head saver

Perimeter aspiration

Filter change indicator

Remote control

8,5

21

560

61612979/1 61612978/1

446

MODELLER OM TOUCH SCREEN BL/F/80 OM TOUCH SCREEN WH/F/80

User Friendly

800

862

Beyaz

Performance Energy Saving

726

Siyah

Extra Silence

800

80

86,5

Boyut (En) cm

Long MIN 506 MAX 890 Short MIN 260 MAX 480

OM


3.220TL TL 2.890

MINI OM Boyut (En) cm

55

Dış Yüzey (renkler) Kontroller

Siyah Cam/ Beyaz Cam/ Aynalı Cam 3 Kademeli Dokunmatik Buton

Kurulum

Duvara Montaj

Aydınlatma

Halojen 2x20W

Çalışma Sistemi

Geri dönüşüm, Bacasız

Baca Çıkış Çapı (mm)

150

Motor Adedi

1

Motor Gücü IEC (m3/h)

270-730

Ses Seviyesi db(A)

42-64

AKSESUARLAR Yağ Filitresi

Dahil (GFA)

Karbon Filitre

Dahil / F00431/S

Baca Kiti(h460-475)

Opsiyonel / KIT01513

Baca Kiti(h240-270)

Opsiyonel / KIT01797

MODELLER

MINI OM BL/F/55 MINI OM WH/F/55 MINI OM MIRROR/F/55

Black

White

61614583 61614584 PRF0010046

Extra Silence

Performance Energy Saving

User Friendly

External motor

High performance

Soft light control

Perimeter aspiration

Head saver

26 >>27 22 23


SINFONIA Boyut (En) cm

80

Dış Yüzey (renkler)

Siyah Cam/ Beyaz Cam

Kontroller

4 Kademeli Dokunmatik Buton

Kurulum

Duvara Montaj

Aydınlatma

Neon 1x14W

Çalışma Sistemi

Geri dönüşüm, Bacasız

Baca Çıkış Çapı (mm)

150

Motor Adedi

1

Motor Gücü IEC (m3/h)

270-750

Ses Seviyesi db(A)

43-57

AKSESUARLAR Yağ Filitresi

Dahil (GFA)

Karbon Filitre

Dahil / F00264/1S

Baca Kiti(h450-450)

Opsiyonel / KIT0010439

Baca Kiti(h240-270)

Opsiyonel / KIT0010700

MODELLER SINFONIA BL/F/80 SINFONIA WH/F/80

PRF0010417 PRF0010418

4.850 5.390 TL Performance Energy Saving

User Friendly

IntensiTime

Touch control

High performance

Back aspiration

Perimeter aspiration

Head saver

Filter change indicator


24 28 >>29 25


3.850 TL 4.290

SKIN Boyut (En) cm

80

Dış Yüzey (renkler) Kontroller

Siyah Cam/ Beyaz Cam/ Paslanmaz Çelik 3 Kademeli, Çevirmeli Rotatif Düğmeler

Kurulum

Duvara Montaj

Aydınlatma

Led 2x3W

Çalışma Sistemi

Geri dönüşüm, Bacasız

Baca Çıkış Çapı (mm)

150

Motor Adedi

1

Motor Gücü IEC (m3/h)

240-750

Ses Seviyesi db(A)

43-65

AKSESUARLAR Yağ Filitresi

Dahil (GFA)

Karbon Filitre

Dahil /CFC0010442

Baca Kiti(h450-450)

Opsiyonel / KIT0010439

Baca Kiti(h220-270)

Opsiyonel / KIT0010700

MODELLER SKIN IX/F/80 SKIN BL/F/80 SKIN WH/F/80

PRF0010409 PRF0010410 PRF0010411

Design

Performance Energy Saving

User Friendly

Exclusive materials

LED light

Back aspiration

High performance

Head saver


26 27 30>>31


3.300 TL 3.690

MINI SKIN Boyut (En) cm

55

Dış Yüzey (renkler) Kontroller

Siyah Cam/ Beyaz Cam/ Paslanmaz Çelik 3 Kademeli, Çevirmeli Rotatif Düğmeler

Kurulum

Duvara Montaj

Aydınlatma

Led 2x3W

Çalışma Sistemi

Geri dönüşüm, Bacasız

Baca Çıkış Çapı (mm)

150

Motor Adedi

1

Motor Gücü IEC (m3/h)

240-750

Ses Seviyesi db(A)

43-65

AKSESUARLAR Yağ Filitresi

Dahil (GFA)

Karbon Filitre

Dahil /CFC0010442

MODELLER MINI SKIN IX/F/55 MINI SKIN BL/F/55 MINI SKIN WH/F/55

PRF0010412 PRF0010413 PRF0010414

Design

Performance Energy Saving

User Friendly

Exclusive materials

LED light

Back aspiration

High performance

Head saver


28 29 32 >>33


4.250 TL 3.800

STONE GALLERY Boyut (En) cm

80

Dış Yüzey (renkler)

Siyah Doğal Granit / Beyaz Doğal Granit

Kontroller

3 Kademeli, Soft Buton

Kurulum

Duvara Montaj

Aydınlatma

Led 1x2W, Halojen 2x20W

Çalışma Sistemi

Bacalı Kullanım

Baca Çıkış Çapı (mm)

120-150

Motor Adedi

1

Motor Gücü IEC (m3/h)

240-750

Ses Seviyesi db(A)

43-65

AKSESUARLAR Yağ Filitresi

Dahil (GFA)

Karbon Filitre

Opsiyonel / F00262/3S

MODELLER STONE GALLERY AN/A/80 (BLACK) STONE GALLERY AN/A/80 (WHITE)

Design

Performance Energy Saving

User Friendly

Exclusive materials

LED light

Soft light control

High performance

Smart installation

Head saver

61414563 61414593


30 31 34 >>35


3.600 4.000 TL

ALBA PIRAMIDE Boyut (En) cm

80

Dış Yüzey (renkler)

Paslanmaz Çelik + Cam

Kontroller

Dokunmatik Kontrol Çubuğu

Kurulum

Duvara Montaj

Aydınlatma

Halojen 2X20W, Halojen 4X20W

Çalışma Sistemi

Bacalı Kullanım

Baca Çıkış Çapı (mm)

150

Motor Gücü IEC (m3/h

700

Ses Seviyesi db(A)

43-60

AKSESUARLAR Yağ Filitresi

Dahil (GFA)

Karbon Filitre

Opsiyonel / F00428/1S

Uzaktan Kumanda/Siyah Opsiyonel/ KIT02183/1 Uzaktan Kumanda/Beyaz Opsiyonel/ KIT0010436

MODELLER ALBA PIRAMIDE IX/A/80

PRF0007200

Design

Performance Energy Saving

User Friendly

Ambient light

IntensiTime

Magic wand

High performance

Filter change indicator

Perimeter aspiration

Remote control


3.850TL TL 3.450

ALBA CUBO Boyut (En) cm

55

Dış Yüzey (renkler)

Paslanmaz Çelik + Cam

Kontroller

Dokunmatik Kontrol Çubuğu

Kurulum

Duvara Montaj

Aydınlatma

Halojen 2X20W, Halojen 4X20W

Çalışma Sistemi

Bacalı Kullanım

Baca Çıkış Çapı (mm)

150

Motor Gücü IEC (m3/h

700

Ses Seviyesi db(A)

43-60

AKSESUARLAR Yağ Filitresi

Dahil (GFA)

Karbon Filitre Uzaktan Kumanda/

Opsiyonel/ KIT02183/1

Uzaktan Kumanda/

Opsiyonel/ KIT0010436

MODELER ALBA CUBO IX/A/55

PRF0006853

Siyah

Beyaz

Opsiyonel / F00428/1S

Design

Performance Energy Saving

User Friendly

Ambient light

IntensiTime

Magic wand

High performance

Filter change indicator

Perimeter aspiration

Remote control

36>>37 32 33


5.850 5.250 TL

SPACE Boyut (En) cm

78

Dış Yüzey (renkler)

Paslanmaz Çelik + Cam

Kontroller

Dokunmatik Soft Buton

Kurulum

Duvara Montaj

Aydınlatma

Halojen 2X20W

Çalışma Sistemi

Bacalı Kullanım

Baca Çıkış Çapı (mm)

150

Motor Gücü IEC (m3/h)

900

Ses Seviyesi db(A)

35-50

AKSESUARLAR Yağ Filitresi

Dahil (GFA)

Karbon Filitre EDS3 Baca Uzatma Kiti

Opsiyonel / KIT01932

(h80cm)

Performance Energy Saving

User Friendly

Elica Deep Silence

Pure function

Filter change indicator

IntensiTime

High performance

Opsiyonel / KIT01916/S

MODELLER SPACE EDS DIGITAL R BL/A/78 SPACE EDS DIGITAL R WH/A/78

Extra Silence

68815548A 68816317A


2.620TL TL 2.350

TUBE Boyut (En) cm

43

Dış Yüzey (renkler)

Paslanmaz Çelik

Kontroller

Dokunmatik Buton

Kurulum

Duvara Montaj

Aydınlatma

Halojen 2X20W

Çalışma Sistemi

Bacalı Kullanım

Baca Çıkış Çapı (mm)

150

Motor Gücü IEC (m3/h

650

Ses Seviyesi db(A)

45-55

AKSESUARLAR Yağ Filitresi

Dahil (GFA)

Karbon Filitre

Opsiyonel / F00333/S

Uzaktan Kumanda/ Siyah

Uyumlu Değil

MODELLER TUBE IX/F/43

PRF0007783

Performance Energy Saving

User Friendly

IntensiTime

Digital display

High Filter change performance indicator

Perimeter aspiration

38>>39 34 35


1.670TL TL 1.500

STONE Boyut (En) cm

33

Dış Yüzey (renkler)

Paslanmaz Çelik / Beyaz

Kontroller

Dokunmatik Soft Buton

Kurulum

Duvara Montaj

Aydınlatma

Halojen 2X20W, Halojen 4X20W

Çalışma Sistemi

Bacalı Kullanım

Baca Çıkış Çapı (mm)

120-150

Motor Gücü IEC (m3/h)

650

Ses Seviyesi db(A)

45-65

AKSESUARLAR Yağ Filitresi

Dahil (GFA)

Karbon Filitre

Opsiyonel / F00262/3S

MODELLER STONE IX/A/33 PASLANMAZ STONE WH/A/33 BEYAZ

61412862A PRF0007123

Performance Energy Saving

User Friendly

High performance

Soft light control

Smart installation


5.850 TL 5.250

SOLARIS EDS Boyut (En) cm

120

Dış Yüzey (renkler)

Paslanmaz Çelik + Cam

Kontroller

Dokunmatik Soft Buton

Kurulum

Duvara Montaj

Aydınlatma

Halojen 4X20W

Çalışma Sistemi

Bacalı Kullanım

Baca Çıkış Çapı (mm)

150

Motor Gücü IEC (m3/h)

290-900

Ses Seviyesi db(A)

35-56

AKSESUARLAR Yağ Filitresi

Dahil (GFA EDS3)

Karbon Filitre EDS3

Opsiyonel / KIT01916/S

MODELLER SOLARIS EDS IX/A/120

65315961

Extra Silence

Performance Energy Saving

User Friendly

Elica Deep Silence

High performance

Soft light control

Perimeter aspiration

40>>41 36 37


3.900 4.350TL TL

HORIZONTE Boyut (En) cm

90

Dış Yüzey (renkler)

Paslanmaz Çelik + Cam

Kontroller

Dokunmatik Buton

Kurulum

Duvara Montaj

Aydınlatma

Halojen 2X20W

Çalışma Sistemi

Bacalı Kullanım

Baca Çıkış Çapı (mm)

150

Motor Gücü IEC (m3/h)

900

Ses Seviyesi db(A)

45-55

Performance Energy Saving

User Friendly

Elica Deep Silence

IntensiTime

Touch control

Filter change High indicator performance

Perimeter aspiration

AKSESUARLAR Yağ Filitresi

Dahil (GFA EDS3)

Karbon Filitre (EDS3)

Opsiyonel / KIT01916/S

MODELLER HORIZONTE EDS IX VT/A/90

Extra Silence

69915933


3.570 TL 3.200

OPTICA Boyut (En) cm

90

Dış Yüzey (renkler)

Paslanmaz Çelik + Cam

Kontroller

Dokunmatik Soft Buton

Kurulum

Duvara Montaj

Aydınlatma

Halojen 2X20W

Çalışma Sistemi

Bacalı Kullanım

Baca Çıkış Çapı (mm)

120-150

Motor Gücü IEC (m3/h)

650

Ses Seviyesi db(A)

46-66

AKSESUARLAR Yağ Filitresi

Dahil (GFA )

Karbon Filitre EDS3

Opsiyonel / F00262/3S

MODELLER OPTICA SOFT HALO IX/A/90

53316348

Performance Energy Saving

User Friendly

High performance

Soft light control

Smart installation

42>>43 38 39


GalaxyBLBL Galaxy

GALAXY Boyut (En) cm

80

Dış Yüzey (renkler)

Paslanmaz Çelik +Siyah Cam Paslanmaz Çelik+Beyaz Cam

Kontroller

Dokunmatik Buton

Kurulum

Duvara Montaj

Aydınlatma

Halojen 2X20W

Çalışma Sistemi

Bacalı Kullanım

Baca Çıkış Çapı (mm)

150

2.250 1.990 TL Performance Energy Saving

User Friendly

IntensiTime

Touch control

High performance

Smart installation

Motor Gücü IEC (m3/h) 720 Ses Seviyesi db(A)

46-64

AKSESUARLAR Yağ Filitresi

Dahil (GFA)

Karbon Filitre

Opsiyonel / F00262/3S

MODELLER GALAXY BLIX/A/80 GALAXY WHIX/A/80

PRF0008948 PRF0009822

Head saver

Filter change indicator

Galaxy WH/IX Galaxy WH/IX


44>>45 40 41


TENDER 70/90 Boyut (En) cm

70-90

Dış Yüzey (renkler)

Paslanmaz Çelik

Kontroller

Dokunmatik Led Buton

Kurulum

Duvara Montaj

Aydınlatma

Halojen 2X20W

Çalışma Sistemi

Bacalı Kullanım

Baca Çıkış Çapı (mm)

150

Motor Gücü IEC (m3/h) 900 Ses Seviyesi db(A)

35-50

AKSESUARLAR Yağ Filitresi

Dahil (GFA EDS3)

Karbon Filitre

Opsiyonel / KIT01916/S

MODELLER TENDER EDS IX/A/70 TENDER EDS IX/A/90

55916238 55916232

2.670 2.970//2.750 3.070TL TL Extra Silence

Performance Energy Saving

User Friendly

Elica Deep Silence

High performance

Digital display

Filter change indicator


SPOT 60/90/120 Boyut (En) cm

60-90-120

Dış Yüzey (renkler)

Paslanmaz Çelik

Kontroller

Mekanik Basmalı Buton

Kurulum

Duvara Montaj

Aydınlatma

Halojen 2X20W

Çalışma Sistemi

Bacalı Kullanım

Baca Çıkış Çapı (mm)

120-150

Motor Gücü IEC (m3/h)

630

Ses Seviyesi db(A)

46-62

AKSESUARLAR Yağ Filitresi

Dahil (GFA )

Karbon Filitre

Opsiyonel / F00262/3S

MODELLER SPOT 60 IX/A/ 60 SPOT 90 IX/A/ 90 SPOT 120 IX/A/ 120

55911205/1 55911179/1 55911180/1

1.250 / 1.350 1.500 / 1.750 1.950 TL 1.100 Performance Energy Saving

User Friendly

High performance

Smart installation

46>>47 42 43


CUBE 60/90 Boyut (En) cm

60-90

Dış Yüzey (renkler)

Paslanmaz Çelik +Siyah Cam

Kontroller

Dokunmatik Soft Buton

Kurulum

Duvara Montaj

Aydınlatma

Halojen 2X20W

Çalışma Sistemi

Bacalı Kullanım

Baca Çıkış Çapı (mm)

150

Motor Gücü IEC (m3/h)

700

Ses Seviyesi db(A)

48-66

AKSESUARLAR Yağ Filitresi

Dahil (GFA )

Karbon Filitre

Opsiyonel / F00262/3S

MODELLER CUBE 60 IX/A/60 CUBE 90 IX/A/90

51713693 51713694

1.500 1.680//1.690 1.880TL TL Performance Energy Saving

User Friendly

Smart High performance installation


CIRCUS 90 Boyut (En) cm

90

Dış Yüzey (renkler)

Paslanmaz Çelik

Kontroller

Dokunmatik Soft Buton

Kurulum

Duvara Montaj

Aydınlatma

Halojen 2X20W

Çalışma Sistemi

Bacalı Kullanım

Baca Çıkış Çapı (mm)

120-150

Motor Gücü IEC (m3/h)

750

Ses Seviyesi db(A)

46-62

AKSESUARLAR Yağ Filitresi

Dahil (GFA )

Karbon Filitre

Opsiyonel / F00333/S

MODELLER CIRCUS 90 IX/A/90

68116392

1.500 1.350 TL User Friendly

Smart installation

48 44 >>49 45


2.650 2.950 TL

ARTICA Boyut (En) cm

90

Dış Yüzey (renkler)

Paslanmaz Çelik+Cam

Kontroller

Dokunmatik Soft Buton

Kurulum

Duvara Montaj

Aydınlatma

Halojen 2x20W

Çalışma Sistemi

Bacalı Kullanım

Baca Çıkış Çapı (mm)

120

Motor Gücü IEC (m3/h) 700 Ses Seviyesi db(A)

46-66

AKSESUARLAR Yağ Filitresi

Dahil (GFA )

Karbon Filitre

Opsiyonel / F00428/1S

Uzaktan Kumanda

Uyumlu degil

MODELLER ARTICA SOFT 90

50816337

Extra Silence

User Friendly

External motor

Soft light control

Smart installation


ACQUAMARINA’S Boyut (En) cm

90

Dış Yüzey (renkler)

Paslanmaz Çelik +Cam

Kontroller

Mekanik Basmalı Buton

Kurulum

Duvara Montaj

Aydınlatma

Halojen 2X20W

Çalışma Sistemi

Bacalı Kullanım

Baca Çıkış Çapı (mm)

150

Motor Gücü IEC (m3/h)

720

Ses Seviyesi db(A)

48-66

AKSESUARLAR Yağ Filitresi

Dahil (GFA )

Karbon Filitre EDS3

Opsiyonel / F00210/S

MODELLER ACQUAM ST IX/A/90

56613744

2.200 TL 1.950

50>>51 46 47


AQUA 60/90 Boyut (En) cm

60-90

Dış Yüzey (renkler)

Paslanmaz Çelik

Kontroller

Dokunmatik Soft Buton

Kurulum

Duvara Montaj

Aydınlatma

2X40W

Çalışma Sistemi

Bacalı Kullanım

Baca Çıkış Çapı (mm)

120

Motor Gücü IEC (m3/h) 620 Ses Seviyesi db(A)

65 (max)

AKSESUARLAR Yağ Filitresi

Dahil (GFA )

Karbon Filitre

Opsiyonel / F00428/1S

MODELLER AQUA 60 IX F/60 AQUA 90 IX F/90

4249920A 4249921A

620 690 TL 550 / 620


T-GLASS 60/90/120 Boyut (En) cm

60 / 90 / 120

Dış Yüzey (renkler)

Paslanmaz Çelik +Cam

Kontroller

Dokunmatik Buton

Kurulum

Duvara Montaj

Aydınlatma

Halojen 2X20W

Çalışma Sistemi

Bacalı Kullanım

Baca Çıkış Çapı (mm)

120

Motor Gücü IEC (m3/h)

550

Ses Seviyesi db(A)

42-60

AKSESUARLAR Yağ Filitresi

Dahil (GFI )

Karbon Filitre EDS3

Opsiyonel/ F00333/S

Uzaktan Kumanda

Uyumlu Değil

MODELLER T-GLASS 60 T-GLASS 90 T-GLASS 120

4849918/2 4849093/2 4849332/2

1.850 1.650 / 1.990 1.790 / 2.220 1.990 TL User Friendly

Smart installation

48 > 49 52 >53


FLAT GLASS 60/90 Boyut (En) cm

60-90

Dış Yüzey (renkler)

Paslanmaz Çelik+Cam

Kontroller

Dokunmatik Soft Buton

Kurulum

Duvara Montaj

Aydınlatma

Halojen 2X20W

Çalışma Sistemi

Bacalı Kullanım

Baca Çıkış Çapı (mm)

120-150

Motor Gücü IEC (m3/h)

500

Ses Seviyesi db(A)

42-62

AKSESUARLAR Yağ Filitresi

Dahil (GFA )

Karbon Filitre

Opsiyonel/ F00333/S

Uzaktan Kumanda

Uyumlu Değil

MODELLER FLAT GLASS 60 FLAT GLASS 90

68516391 68516390

1.230 1.100 / 1.390 1.250 TL User Friendly

Smart installation


ELICA TAVAN ASKILI MODELLER

54 >>55 50 51


6.950 6.250 TL

STARLIGHT Boyut (En) cm

47

Dış Yüzey (renkler)

Kristal Cam+paslanmaz

Kontroller

Uzaktan Kumandalı

Kurulum

Ada

Aydınlatma

1X75W + RGB 1X20W

Çalışma Sistemi

Sadece Aydınlatma

Aydınlatma Renkleri

256 farklı ışık rengi

AKSESUARLAR Tavan Askı Uzatma Kiti (2.5m) Tavan Askı Uzatma Kiti (5m) MODELLER STARLIGHT IX/47

Opsiyonel / KIT01889 Opsiyonel / KIT01921

PRF0010419

Önemli Uyarı : Ürün Dekoratif Amaçlı Üretilmiş Aydınlatma Armatürüdür. Davlumbaz Olarak Kullanılamaz.

Design

Performance Energy Saving

User Friendly

Exclusive materials

LED light

Remote control


5.950 6.620 TL

STAR Boyut (En) cm

47

Dış Yüzey (renkler)

Kristal Cam+paslanmaz

Kontroller

Dokunmatik Kontrol Çubuğu

Kurulum

Ada

Aydınlatma

Halojen 1X40W + 3x40W

Çalışma Sistemi

Geri Dönüşüm/Bacasız

Hava Çıkış Çapı (mm)

150

Motor Gücü IEC (m3/h)

480

Ses Seviyesi db(A)

38-58

AKSESUARLAR Yağ Filitresi

Dahil (GFA )

Karbon Filitre

Dahil / F00433/1

Uzaktan Kumanda

Opsiyonel/KIT02183/1

MODELLER STAR IX/F/47

65414592/2

Design

Performance Energy Saving

User Friendly

Evolution

IntensiTime

Magic wand

Exclusive materials

Filter change indicator

Ambient light

Remote control


6.950 TL 6.250

VICTORIA Dış Yüzey (renkler)

Kristal Cam+paslanmaz

Kontroller

Dokunmatik Kontrol Çubuğu

Kurulum

Ada

Aydınlatma

Halojen 1X40W + 3x40W

Çalışma Sistemi

Geri Dönüşüm/Bacasız

Hava Çıkış Çapı (mm)

150

Motor Gücü IEC (m3/h)

480

Ses Seviyesi db(A)

38-58

AKSESUARLAR Yağ Filitresi

Dahil (GFA )

Karbon Filitre

Dahil / F00433/1

Uzaktan Kumanda

Opsiyonel/KIT02183/1

MODELLER VICTORIA VT/F/51

60416363

Design

Performance Energy Saving

User Friendly

Evolution

IntensiTime

Magic wand

Exclusive materials

Filter change indicator

Ambient light

Remote control

360

50

51

360

Boyut (En) cm

Ø 510

58>>59 54 55


3.990 4.450 TL

TWIN

Aydınlatma

Halojen 2X40W + 6x40W

Kontroller

Çalışma Sistemi

Geri Dönüşüm/Bacasız

Hava Çıkış Çapı (mm)

150

Motor Gücü IEC (m3/h)

800

Ses Seviyesi db(A)

38-58

AKSESUARLAR Yağ Filitresi

Dahil (GFA )

Karbon Filitre

Dahil / F00433/1

Uzaktan Kumanda

Opsiyonel/KIT02183/1

MODELLER TWIN IX/F 90

65414590/1

Performance Energy Saving

User Friendly

Evolution

IntensiTime

Magic wand

Ambient light

Filter change indicator

Remote control

750

360

Kurulum

Paslanmaz Çelik Dokunmatik Kontrol Çubuğu Ada

Design

50

Dış Yüzey (renkler)

500

90x50

360

Boyut (En) cm

900


4.900 4.400 TL

GRACE BEYAZ/SİYAH Boyut (En) cm

51

Dış Yüzey (renkler)

Beyaz Cam / Siyah Cam

Kontroller

Dokunmatik Kontrol Çubuğu

Kurulum

Ada / Duvara montaj

Aydınlatma

Halojen 1X40W + 3x40W

Çalışma Sistemi

Geri Dönüşüm/Bacasız

Baca Çıkış Çapı (mm)

150

Motor Gücü IEC (m3/h

480

Ses Seviyesi db(A)

38-58

AKSESUARLAR Yağ Filitresi

Dahil (GFA)

User Friendly

Evolution

IntensiTime

Magic wand

Ambient light

Filter change indicator

Remote control

Dahil / F00433/1 Opsiyonel/ KIT02183/1

65414586/1 PRF0010393

DUVAR ASKI ELEMANI ÜRÜN KOLİSİ İÇERİSİNDEN ÇIKMAKTADIR.

360

50

MODELER GRACE WH/F/51 GRACE BL/F/51

Performance Energy Saving

360

Karbon Filitre Uzaktan Kumanda/ Siyah

Design

Ø 510

60 56 >>61 57


5.800 6.450 TL

WHITE STREAM Dış Yüzey (renkler)

Siyah/Beyaz El Yapımı Cam

Kontroller

Dokunmatik Kontrol Çubuğu

Kurulum

Ada / Duvara montaj

Aydınlatma

Halojen 1X40W + 3x40W

Çalışma Sistemi

Geri Dönüşüm/Bacasız

Hava Çıkış Çapı (mm)

150

Motor Gücü IEC (m3/h)

480

Ses Seviyesi db(A)

38-58

AKSESUARLAR Yağ Filitresi

Dahil (GFA )

Karbon Filitre

Dahil / F00433/1

Uzaktan Kumanda

Opsiyonel/KIT02183/1

MODELLER WHITE STREAM VT/51 BLACK STREAM VT/51

73816571 72716415

Design

Performance Energy Saving

User Friendly

Evolution

IntensiTime

Magic wand

Exclusive materials

Filter change indicator

Ambient light

Remote control

360

50

51

360

Boyut (En) cm

Ø 510


62 58>>63 59


4.350 TL 3.890

OLA Boyut (En) cm

51

Dış Yüzey (renkler)

Aşağıda belirtilmiştir.

Kontroller

Dokunmatik Kontrol Çubuğu

Kurulum

Ada / Duvara montaj

Aydınlatma

Halojen 1X40W + 3x40W

Çalışma Sistemi

Geri Dönüşüm/Bacasız

Baca Çıkış Çapı (mm)

150

Motor Gücü IEC (m3/h

480

Ses Seviyesi db(A)

38-58

AKSESUARLAR Yağ Filitresi

Dahil (GFA)

Karbon Filitre Uzaktan Kumanda/ Siyah

Performance Energy Saving

User Friendly

Evolution

IntensiTime

Magic wand

Ambient light

Filter change indicator

Remote control

Dahil / F00433/1 Opsiyonel/ KIT02183/1

360

65416191 65416190 65416192 65416193

360

MODELER OLA KIRMIZI OLA MAVİ OLA YEŞİL OLA LEYLAK

Design

DUVAR ASKI ELEMANI ÜRÜN KOLİSİ İÇERİSİNDEN ÇIKMAKTADIR.

Paslanmaz Kırmızı

Paslanmaz Mavi

İnci Beyaz Yeşil

İnci Beyaz Leylak

Ø 510


3.790 3.400 TL

WAVE Boyut (En) cm

51

Dış Yüzey (renkler)

Paslanmaz Çelik

Kontroller

Dokunmatik Kontrol Çubuğu

Kurulum

Ada / Duvara montaj

Aydınlatma

Halojen 1X40W + 3x40W

Çalışma Sistemi

Geri Dönüşüm/Bacasız

Baca Çıkış Çapı (mm)

150

Motor Gücü IEC (m3/h

480

Ses Seviyesi db(A)

38-58

AKSESUARLAR Yağ Filitresi

Dahil (GFA)

Karbon Filitre Uzaktan Kumanda/ Siyah

Performance Energy Saving

User Friendly

Evolution

IntensiTime

Magic wand

Ambient light

Filter change indicator

Remote control

Dahil / F00433/1 Opsiyonel/ KIT02183/1

360

65414588

50

360

MODELER WAVE IX/F/51

Design

DUVAR ASKI ELEMANI ÜRÜN KOLİSİ İÇERİSİNDEN ÇIKMAKTADIR.

Ø 510

64 60 >>65 61


3.790 3.400 TL

PLATINUM Boyut (En) cm

51

Dış Yüzey (renkler)

Paslanmaz Çelik

Kontroller

Dokunmatik Kontrol Çubuğu

Kurulum

Ada / Duvara montaj

Aydınlatma

Halojen 1X40W + 3x40W

Çalışma Sistemi

Geri Dönüşüm/Bacasız

Baca Çıkış Çapı (mm)

150

Motor Gücü IEC (m3/h

480

Ses Seviyesi db(A)

38-58

AKSESUARLAR Yağ Filitresi

Dahil (GFA)

Karbon Filitre Uzaktan Kumanda/ Siyah

MODELER PLATINUM IX/F/51

Design

Performance Energy Saving

User Friendly

Evolution

IntensiTime

Magic wand

Ambient light

Filter change indicator

Remote control

Dahil / F00433/1 Opsiyonel/ KIT02183/1

65414587

50

360

360

DUVAR ASKI ELEMANI ÜRÜN KOLİSİ İÇERİSİNDEN ÇIKMAKTADIR.

Ø 510


3.900 TL 3.500

ISOLABELLA Boyut (En) cm

90

Dış Yüzey (renkler)

Paslanmaz Çelik+ Sertleştirilmiş Cam

Kontroller

Dokunmatik Kontrol Çubuğu

Kurulum

Ada

Aydınlatma

Halojen 1X40W

Çalışma Sistemi

Geri Dönüşüm/Bacasız

Baca Çıkış Çapı (mm)

150

Motor Gücü IEC (m3/h

480

Ses Seviyesi db(A)

38-58

AKSESUARLAR Yağ Filitresi

Dahil (GFA)

Performance Energy Saving

User Friendly

Evolution

IntensiTime

Magic wand

Filter change indicator

Remote control

Dahil / F00433/1

Siyah

Opsiyonel/ KIT02183/1

MODELER ISOLABELLA

65414591/1

305

Karbon Filitre Uzaktan Kumanda/

Design

80

600

48

02

0

90

66>>67 62 63


JULIETTE Boyut (En) cm

90

Dış Yüzey (renkler)

Çelik Üzerine İnci Beyaz Statik Boya

Kontroller

Dokunmatik Soft Buton

Kurulum

Ada

Aydınlatma

Halojen 2X20W + 6x40W

Çalışma Sistemi

Geri Dönüşüm/Bacasız

Baca Çıkış Çapı (mm)

120

Motor Gücü IEC (m3/h

700

Ses Seviyesi db(A)

38-58

AKSESUARLAR Yağ Filitresi

Dahil (GFA)

Karbon Filitre Uzaktan Kumanda/

Dahil / F00264/1S

Siyah

Uyumlu Değil

MODELER JULIETTE İNCİ BEYAZ 90

71716357

3.400 4.350 TL Design

User Friendly

Ambient light

Soft light control


JASMINE Boyut (En) cm

50

Dış Yüzey (renkler)

Çelik Üzerine İnci Beyaz Statik Boya

Kontroller

Dokunmatik Soft Buton

Kurulum

Ada

Aydınlatma

Halojen 2X20W + 4x40W

Çalışma Sistemi

Geri Dönüşüm/Bacasız

Baca Çıkış Çapı (mm)

120

Motor Gücü IEC (m3/h

630

Ses Seviyesi db(A)

35-56

AKSESUARLAR Yağ Filitresi

Dahil (GFA)

Karbon Filitre

Dahil / F00433/1

Uzaktan Kumanda

Uyumlu Değil

MODELER JASMINE İNCİ BEYAZ

71716351

3.350 TL 3.000 Design

User Friendly

Ambient light

Soft light control

68 >>69 64 65


3.350 3.000 TL

NAKED Boyut (En) cm

25

Dış Yüzey (renkler)

Paslanmaz Çelik

Kontroller

Dokunmatik Kontrol Çubuğu

Kurulum

Ada

Aydınlatma

Halojen 1X40W

Çalışma Sistemi

Geri Dönüşüm/Bacasız

Baca Çıkış Çapı (mm)

150

Motor Gücü IEC (m3/h

480

Ses Seviyesi db(A)

38-58

AKSESUARLAR Yağ Filitresi

Dahil (GFA)

Karbon Filitre Uzaktan Kumanda/

Dahil / F00433/1

Siyah

Opsiyonel/ KIT02183/1

MODELER NAKED IX/F/25

64714985

Design

Performance Energy Saving

User Friendly

Evolution

IntensiTime

Magic wand

Filter change indicator

Remote control


ELICA ÖZEL TASARIM ADA MODELLERİ

70 66 71 67


11.850 TL

WIZARD Kontroller

Uzaktan Kumanda

Aydınlatma

Halojen 5x20W

Kurulum

Baca Çıkışlı Kullanım

Dış Yüzey (Renkler)

Siyah, Beyaz, Gümüş, Sarı 150

Baca Çıkış Çapı (mm)

Design

Performance Energy Saving

User Friendly

Exclusive materials

High performance

Head saver

Motor Gücü IEC (m3/h) 200-8OO

AKSESUARLAR Yağ Filtresi

GFA Dahil

Karbon Filtre

Opsiyonel

MODELLER WIZARD WH/A/90 WIZARD BL/A/90 WIZARD SILV/A/90 WIZARD YEL/A/90

Ambient light

Remote control

KODU CFC0020334

PRF0020325 PRF0020326 PRF0020327 PRF0020328 Ø 900

540

90

260

43-59 (65)

Boyut (cm)

MIN 540 - MAX 935

Ses Seviyesi db(A)

Ø 315


72 73


12.950 TL

SEAGULL Kontroller Aydınlatma

Dokunmatik Kontrol Uzaktan Kumanda Led 15W

Kurulum

Baca Çıkışlı

Dış Yüzey (Renkler)

Paslanmaz Çelik

Baca Çıkış Çapı (mm)

150

Performance Energy Saving

User Friendly

LED light

Touch control

Perimeter aspiration

Head saver

Motor Gücü IEC (m3/h) 300-750

90

AKSESUARLAR Yağ Filtresi

GFA Dahil

Karbon Filtre

Opsionel

MODELLER SEAGULL IX/A/90 GAS HOB (*) SEAGULL IX/A/90 ELECTRIC HOB (**)

KODU CFC0020333

PRF0020323 PRF0021352

(*) Sadece gazlı ocaklarla kullanılabilir

0

19

(**) Sadece cam seramik elektrikli ocaklarla kullanılabilir

0

65

90

5

22

0

15

151 120

800 650

00

95

6

250

700

40-65

600

Ses Seviyesi db(A) Boyut (En) cm


74 75


8.950 9.950 TL

ADAGIO Boyut (En) cm

90

Dış Yüzey (renkler)

Paslanmaz Çelik / Siyah Cam / Beyaz Cam

Kontroller

Dokunmatik Kontrol

Kurulum

Tezgah İçi Asansörlü Ada

Aydınlatma

Neon 1X14W

Çalışma Sistemi

Geri Dönüşüm / Bacasız

Baca Çıkış Çapı (mm)

150-200

Motor Gücü IEC (m3/h

1300

Ses Seviyesi db(A)

38-48

AKSESUARLAR Yağ Filitresi

Dahil (GFA )

Karbon Filitre

Dahil / CFC0009796

Uzaktan Kumanda

Opsiyonel / KIT02183/1

MODELLER ADAGIO BL/F/90 Siyah PRF0006191 ADAGIO WH/F/90 Beyaz PRF0006195 ADAGIO IX/F/90 Çelik PRF0006197

Extra Silence

Performance Energy Saving

User Friendly

External motor

IntensiTime

Touch control

Filter change High indicator performance

Perimeter aspiration

Remote control


76 68 > 77 69


CLOUD NINE Boyut (En) cm

120 x 65

Dış Yüzey (renkler)

Paslanmaz Çelik + Beyaz Cam

Kontroller

Uzaktan Kumandalı

Kurulum

Tavana Sıfır Ada

Aydınlatma

Neon 1X21W

Çalışma Sistemi

Bacalı Kullanım

Baca Çıkış Çapı (mm)

150

Motor Gücü IEC (m3/h

740

Ses Seviyesi db(A)

41-58

AKSESUARLAR Yağ Filitresi

Dahil (GFA )

Karbon Filitre

Opsiyonel / CFC0010590

Uzaktan Kumanda

Dahil / KIT0011050

MODELLER CLOUD NINE BEYAZ

PRF0010423

6.500 5.850 TL Performance Energy Saving

User Friendly

High performance

Remote control

Perimeter aspiration


78 >>79 70 71


36.000 TL* 32.250

LEGEND Boyut (En) cm

120 x 45

Dış Yüzey (renkler)

El Yapımı Özel Paslanmaz Çelik

Kontroller

Dokunmatik Kontrol + Uzaktan Kumanda

Kurulum

Ada

Aydınlatma

Halojen 5 x 20W

Çalışma Sistemi

Bacalı Kullanım

Baca Çıkış Çapı (mm)

150

Motor Gücü IEC (m3/h

870

Ses Seviyesi db(A)

39-58

AKSESUARLAR Yağ Filitresi

Dahil (GFA )

Karbon Filitre

Uyumlu Değil

Uzaktan Kumanda

Dahil /KIT02183/1

MODELLER LEGEND VT-IX/A/120

72016367

*İNDİRİM ORANI İÇİN SATIŞ DANIŞMANINIZ İLE İRTİBAT KURUNUZ

Design

Performance Energy Saving

User Friendly

Exclusive materials

IntensiTime

Touch control

Filter change High indicator performance

Perimeter aspiration

Remote control


80>>73 81 72


15.600 TL 13.950

VOGUE DERİ / METAL Boyut (En) cm

100 x 45

Dış Yüzey (renkler)

Paslanmaz Çelik + Hakiki Deri Paslanmaz Çelik + El yapımı Metal İşleme

Kontroller

Dokunmatik Kontrol Çubuğu

Kurulum

Ada

Aydınlatma

Halojen 2 x 20W

Çalışma Sistemi

Bacalı Kullanım

Baca Çıkış Çapı (mm)

120-150

Motor Gücü IEC (m3/h

1300

Ses Seviyesi db(A)

41-57

AKSESUARLAR Yağ Filitresi Karbon Filitre Uzaktan Kumanda/ Siyah

MODELLER VOGUE SİYAH DERİ VOGUE METAL

Design

Performance Energy Saving

User Friendly

Exclusive materials

IntensiTime

Magic wand

Extra Silence

Remote control Elica Deep Silence

Dahil (GFA) Opsiyonel / KIT01916 Opsiyonel/KIT02183/1

71916366 72816416

High Filter change performance indicator


82 74 >83 75


3.850 4.290 TL

ALBA PIRAMIDE ISLAND Boyut (En) cm

80 x 50

Dış Yüzey (renkler)

Paslanmaz Çelik+ Beyaz Cam

Kontroller

Dokunmatik Kontrol Çubuğu

Kurulum

Ada

Aydınlatma

Halojen 6X20W + 4X20W

Çalışma Sistemi

Geri dönüşüm/Bacalı Kullanım

Baca Çıkış Çapı (mm)

150

Motor Gücü IEC (m3/h

700

Ses Seviyesi db(A)

43-60

AKSESUARLAR Yağ Filitresi

Dahil (GFA)

Karbon Filitre

Opsiyonel / F00428/1S

Uzaktan Kumanda

Opsiyonel/KIT02183/1

Paslanmaz Baca Kiti

Opsiyonel/KIT0010438

MODELLER ALBA PIRAMIDE ADA

PRF0007213

Design

Performance Energy Saving

User Friendly

Ambient light

IntensiTime

Magic wand

High performance

Filter change indicator

Perimeter aspiration

Remote control


84>>85 76 77


3.950 3.550 TL

ALBA CUBO ISLAND Boyut (En) cm

55 x 49

Dış Yüzey (renkler)

Paslanmaz Çelik+ Beyaz Cam

Kontroller

Dokunmatik Kontrol Çubuğu

Kurulum

Ada

Aydınlatma

Halojen 2X20W + 3X60W

Çalışma Sistemi

Geri dönüşüm/Bacalı Kullanım

Baca Çıkış Çapı (mm)

150

Motor Gücü IEC (m3/h

700

Ses Seviyesi db(A)

43-60

AKSESUARLAR Yağ Filitresi

Dahil (GFA)

Karbon Filitre Uzaktan Kumanda/ Siyah Paslanmaz Baca Kiti

MODELLER ALBA CUBO ADA

Opsiyonel / F00428/1S Opsiyonel/KIT02183/1 Opsiyonel/KIT0010438

PRF0007242

Design

Performance Energy Saving

User Friendly

Ambient light

IntensiTime

Magic wand

High performance

Filter change indicator

Perimeter aspiration

Remote control


86>>79 87 78


4.320 4.800 / 4.800 5.350 / 5.000 5.600 TL

CHROME 46/ 58 /85 Boyut (En) cm

46cm / 58cm / 85cm

Dış Yüzey (renkler)

Paslanmaz Çelik

Kontroller

Dokunmatik Kontrol Çubuğu

Kurulum

Ada

Aydınlatma

Halojen 2X20W + 4X20W

Çalışma Sistemi

Bacalı Kullanım

Baca Çıkış Çapı (mm)

120-150

Motor Gücü IEC (m3/h

800

Ses Seviyesi db(A)

35-50

Exclusive materials

High performance

Magic wand

Filter change indicator

Remote control

Dahil (GFA EDS3) Opsiyonel/ KIT 01916 Opsiyonel/KIT02183

69315812A 69315976A 69315977A

46

0

0

46

581

MIN 823 MAX 1183

MIN 823 MAX 1183 581

MODELLER CHROME EDS3 46cm CHROME EDS3 58cm CHROME EDS3 85cm

User Friendly

Elica Deep Silence

MIN 823 MAX 1183

Karbon Filitre Uzaktan Kumanda/ Siyah

Performance Energy Saving

Extra Silence

581

AKSESUARLAR Yağ Filitresi

Design

85

58

0

0

43

0

0

43


MERIDIANA

5.350 TL

120 x 70

Boyut (En) cm

Paslanmaz Çelik+Cam

Kontroller

Kontroller

Dokunmatik Buton

Aydınlatma

Halojen 4x20W

Kurulum

Ada

Çalışma Sistemi

Baca Çıkışlı kullanım

Aydınlatma

Halojen 4X20W

Dış Yüzey (renkler)

Çalışma Sistemi

Bacalı Kullanım

Baca Çıkışı (mm)

Boyut (En) cm Dış Yüzey (renkler)

90x45 Dokunmatik Kontrol

3 Hız Seviyesi+ 1Yoğun Seviye

150 3

150

Motor Gücü IEC (m /h)

290-720

Motor Gücü IEC (m3/h

700

Ses Seviyesi db(A)

46-62

Ses Seviyesi db(A)

40-55

AKSESUARLAR Yağ Filitresi

Dahil (GFA EDS3)

AKSESUARLAR Yağ Filitresi

GFA Dahil

Karbon Filitre

Opsiyonel/ KIT01916/S

Uzun Ömürlü Fitre

Opsionel

Uyumlu Değil

Uzaktan Kumanda

Uyumlu Değil

69916134

MODELLER GALAXY ISLAND BLIX/A/90X45 GALAXY ISLAND WHIX/A/90X45

Uzaktan Kumanda

MODELLER MERIDIANA EDS3

IntensiTime

User Friendly

Performance Energy Saving

User Friendly

IntensiTime

Touch control

High performance

Smart installation

Touch control

High Filter change performance indicator

PRF0017852 PRF0019192

280

270

Elica Deep Silence

Performance Energy Saving

F00262/3S

Head saver

280

32

Extra Silence

Kodu

MIN 703 - MAX 955

Baca Çıkış Çapı (mm)

3.850 TL

GALAXY ISLAND

Perimeter aspiration Filter change indicator

900

450

88 >89


8.150 7.300 TL

OXYGÈNE Boyut (En) cm

100 x 70

Dış Yüzey (renkler)

Paslanmaz Çelik+Cam

Kontroller

Dokunmatik Soft Buton

Kurulum

Ada

Aydınlatma

Halojen 4X20W

Çalışma Sistemi

Bacalı Kullanım

Baca Çıkış Çapı (mm)

150

Motor Gücü IEC (m3/h

800

Ses Seviyesi db(A)

35-56

AKSESUARLAR Yağ Filitresi

Dahil (GFA EDS3)

Karbon Filitre

Opsiyonel/ KIT01916/S

Uzaktan Kumanda

Uyumlu Değil

MODELLER OXYGENE EDS3

65316030

Extra Silence

Performance Energy Saving

User Friendly

Elica Deep Silence

High performance

Soft light control

Perimeter aspiration


TUBE ISLAND

3.320 2.980 TL

MENHIR

Boyut (En) cm

43 x 43

Boyut (En) cm

44 x 31

Dış Yüzey (renkler)

Paslanmaz Çelik

Dış Yüzey (renkler)

Paslanmaz Çelik

Kontroller

Dokunmatik Buton

Kontroller

Dokunmatik Buton

Kurulum

Ada

Kurulum

Ada

Aydınlatma

Halojen 2X20W

Aydınlatma

Halojen 4 x 20W

Çalışma Sistemi

Bacalı Kullanım

Çalışma Sistemi

Bacalı Kullanım

Baca Çıkış Çapı (mm)

150

Baca Çıkış Çapı (mm)

120

Motor Gücü IEC (m3/h

650

Motor Gücü IEC (m3/h

560

Ses Seviyesi db(A)

45-55

Ses Seviyesi db(A)

46-66

AKSESUARLAR Yağ Filitresi

Dahil (GFA)

AKSESUARLAR Yağ Filitresi

Dahil (GFI Profesyonel)

Karbon Filitre

Opsiyonel / F00333/S

Karbon Filitre

Opsiyonel/ F00262/1S

Uzaktan Kumanda

Uyumlu Değil

Uzaktan Kumanda

Uyumlu Değil

MODELLER TUBE ISLAND ADA

PRF0009572

MODELLER MENHİR ADA

56010692A

IntensiTime

Digital display

High performance

Smart installation

Perimeter aspiration

Filter change indicator

External motor

Smart installation

Performance Energy Saving

User Friendly

Extra Silence

User Friendly

Soft light control

3.890 3.500 TL

90 82 > 91 83


FREE SPOT Boyut (En) cm

120 x 60

Dış Yüzey (renkler) Kontroller Kurulum

Ada

Aydınlatma Çalışma Sistemi

3.200 2.850 TL Performance Energy Saving

User Friendly

Boyut (En) cm

100 x 70

Paslanmaz Çelik

Dış Yüzey (renkler)

Paslanmaz Çelik+Cam

Dokunmatik Soft Buton

Kontroller

Dokunmatik Soft Buton

Kurulum

Ada

Halojen 4X20W

Aydınlatma

Halojen 4X20W

Bacalı Kullanım

Çalışma Sistemi

Bacalı Kullanım

Baca Çıkış Çapı (mm)

120-150

Baca Çıkış Çapı (mm)

120

Motor Gücü IEC (m3/h

630

Motor Gücü IEC (m3/h

560

Ses Seviyesi db(A)

48-66

Ses Seviyesi db(A)

46-66

AKSESUARLAR Yağ Filitresi

Dahil (GFA)

AKSESUARLAR Yağ Filitresi

Dahil (GFI Profesyonel)

Karbon Filitre

Opsiyonel/ F00262/1

Karbon Filitre

Opsiyonel/ F00262/1

Uzaktan Kumanda

Uyumlu Değil

Uzaktan Kumanda

Uyumlu Değil

MODELLER FREE SPOT

57311095

MODELLER ANTARTICA Ada

50916340

High performance

Smart installation

4.000 3.600 TL

ANTARTICA Extra Silence

Performance Energy Saving

User Friendly

External motor

High performance

Soft light control

Smart installation


ELICA KÖŞE MODELLER

92 84 >93 85


2.600 2.890 TL

HYDRA

SYNTHESIS

Boyut (En) cm

100 x100

Boyut (En) cm

100 x 100

Dış Yüzey (renkler)

Paslanmaz Çelik

Dış Yüzey (renkler)

Paslanmaz Çelik+Cam

Kontroller

Mekanik Basmalı Buton

Kontroller

Dokunmatik Kontrol Topu

Kurulum

Duvar / 90 Derece Köşe

Kurulum

Duvar / 90 Derece Köşe

Aydınlatma

Halojen 4X20W

Aydınlatma

Halojen 4X20W

Çalışma Sistemi

Bacalı Kullanım

Çalışma Sistemi

Bacalı Kullanım

Baca Çıkış Çapı (mm)

150

Baca Çıkış Çapı (mm)

150

Motor Gücü IEC (m3/h

600

Motor Gücü IEC (m3/h

600

Ses Seviyesi db(A)

44-65

Ses Seviyesi db(A)

43-61

AKSESUARLAR Yağ Filitresi

Dahil (GFA)

AKSESUARLAR Yağ Filitresi

Dahil (GFI Profesyonel)

Karbon Filitre

Opsiyonel/ F00169/1S

Karbon Filitre

Opsiyonel/ F00262/1

Uzaktan Kumanda

Uyumlu Değil

Uzaktan Kumanda

Uyumlu Değil

MODELLER HYDRA (KÖŞE)

1608046/1

MODELLER SYNTHESIS (KÖŞE)

64214507

High performance

Performance Energy Saving

2.650 2.950 TL Performance Energy Saving

User Friendly

High performance

Smart installation


ELICA TAM ANKASTRE Dolap İçi Aspiratörler

96 88 >97 89


GLIDE 60/90

2.000 1.800 / 2.230 2.000 TL

ELIBLOC 9

Boyut (En) cm

60cm / 90 cm

Boyut (En) cm

60

Dış Yüzey (renkler)

Paslanmaz Çelik+Cam

Dış Yüzey (renkler)

Silver

Kontroller

Dokunmatik Soft Buton

Kontroller

Mekanik Sürgülü Buton

Kurulum

Dolap içi

Kurulum

Dolap İçi Tam Ankastre

Aydınlatma

Halojen 2X20W

Aydınlatma

2X40W

Çalışma Sistemi

Bacalı Kullanım

Çalışma Sistemi

Bacalı Kullanım

Baca Çıkış Çapı (mm)

150

Baca Çıkış Çapı (mm)

100

Motor Gücü IEC (m3/h

630

Motor Gücü IEC (m3/h

550

Ses Seviyesi db(A)

47-65

Ses Seviyesi db(A)

42-56

AKSESUARLAR Yağ Filitresi

Dahil (GFI )

AKSESUARLAR Yağ Filitresi

Dahil (GFA)

Karbon Filitre

Opsiyonel/ F00171/S

Karbon Filitre

Opsiyonel/ F00189/S

Uzaktan Kumanda

Uyumlu Değil

Uzaktan Kumanda

Uyumlu Değil

MODELLER GLIDE IX/A/60 GLIDE IX/A/90

52614597A 52614598A

MODELLER ELIBLOC 9

1755555/2

High performance

Soft light control

Performance Energy Saving

User Friendly

2.600 TL


ELICA FOR YOU

100 101 93 93 >>93 92


UZUN ÖMÜRLÜ KARBON VE ZEOLİT FİLTRELER

Ürün Modellerine göre kullanılması gereken uyumlu filtre kodları ve Fiyat Listeleri

ÜRÜN KODU

İLGİLİ MODEL

LİSTE FİYATI

CFC0010441 (LONG LIFE)

BUBBLE

335 TL

CFC0010442

MINI SKIN

200 TL

ÜRÜN KODU

İLGİLİ MODEL

KIT01916/S (LONG LIFE)

CHROME

LİSTE FİYATI 310 TL

HORIZONTE MERIDIANA OXYGÈNE

SKIN F00262/3S (LONG LIFE)

ANTARTICA

SPACE

CRYSTAL

TENDER

CUBE

VOGUE

FREE SPOT

CFC0013072

ALBA CUBO ISL.

MENHIR

ALBA PIRAMIDE

OPTICA

ALBA PIRAMIDE ISL.

SPOT

AQUA F00333/S

OPTICA

SYNTHESIS

REEF ISLAND

T-GLASS

SPOT

JASMINE

490 TL

KUADRA

200 TL

SYNTHESIS

MINI OM

T-GLASS

TUBE

TRIBE TRIBE ISLAND

GRACE

325 TL

ISOLABELLA KUADRA ISLAND NAKED OLA PLATINUM STAR TUBE ISLAND TWIN VICTORIA WAVE WHITE STREAM F00439 (LONG LIFE)

STONE STONE GALLERY

TUBE ISLAND (ADA) F00433/1 (LONG LIFE)

MENHIR

STONE GALLERY

JULIETTE F00431/S (LONG LIFE)

ALBA CUBO

GALAXY

STONE

F00264/1S (LONG LIFE)

SOLARIS EDS

275 TL

ARTICA

ICO OM OM SPECIAL ED SINFONIA

CFC0009796 CFC0010590

ADAGIO

390 TL

CLOUD NINE

340 TL

F00169/1S

HYDRA

175 TL

F00210/S

AQUAMARINA’S

110 TL

TUBE ISLAND

200 TL

200 TL


İLAVE BACALAR, ASKI APARATLARI VE KUMANDALAR

Ürün Modellerine göre kullanılması gereken uyumlu ek bacalar ve askı aparatları Fiyat Listeleri

ÜRÜN KODU

İLGİLİ MODEL

LİSTE FİYATI

KIT 0010440

BUBBLE

335 TL

KIT0010703

ICO

670 TL

KIT0010704

ICO

480 TL

KIT02183 Uzaktan kumanda

ADAGIO

310 TL

ÜRÜN KODU

İLGİLİ MODEL

KIT01921 (5m Tavan Uzatma kiti)

ALBA CUBO ISLAND

GRACE JASMINE JULIETTE

ALBA CUBO ISLAND

NAKED

ALBA PIRAMIDE ISLAND

OLA

GRACE

PLATINUM

CHROME

STAR

ISOLABELLA

STARLIGHT

NAKED

TWIN

OM SPECAL EDITION

VICTORIA WAVE WHITE STREAM

PLATINUM KIT01611 (BACA KİTİ)

STAR

OLA

VICTORIA

WAVE

VOGUE

PLATINUM

WAVE

WHITE STREAM

WHITE STREAM 670 TL

OM TOUCH SCREEN KIT01797

MINI ON OM

435 TL

KIT0010700

SINFONIA

495 TL

SKIN KIT0010519

MINI SKIN

495 TL

KIT0010701

MINI SKIN

440 TL

KIT001932

SPACE

670 TL

KIT01889 (2.5m Tavan Uzatma kiti)

ALBA CUBO ISLAND

270 TL

ALBA PIRAMIDE ISLAND GRACE JASMINE JULIETTE NAKED OLA PLATINIUM STAR STARLIGHT TWIN VICTORIA WAVE WHITE STREAM

VICTORIA

450 TL

GRACE

TWIN

OM SPECAL EDITION

330 TL

ALBA PIRAMIDE ISLAND

OM TOUCH SCREEN

KIT017096

LİSTE FİYATI

102>103


ELICA 2012 Katalog  

İLMA Mutfak Sistemleri - ELICA 2012 Katalogu

Advertisement