Page 7

2011. MÁJUS 20., PÉNTEK

OFC: korán eldőlt Restart-Ceglédi VSE – Orosháza FC 3 – 1 (2 – 0) NB II-es labdarúgó-mérkőzés, Cegléd, 400 néző V.: Kovács Z. (Gyürüsi, Mohos) Orosháza: Molnár T. — Szűcs D., Kerekes I. (Mike, 51.), Futaki, Szabó N. — Petneházi, Kerepeczki, Bartyik, Balogh M. (Lupsa, 64.) — Baranyai (Szabó T., 67.), Randelovic. Vezetőedző: Marik László A 3. percben húszméteres szabadrúgásból Koncz csavarta a rövid sarokba a labdát, 1-0. A 40. percben Szabó Norbert buktatta Konczot a 16-oson belül. A megítélt büntetőt a sértett a kapu jobb oldalába helyezte, 2-0. Az esetnél védőnk megkapta második sárga lapját, majd a pirosat. Az 50.

7

KÖZÉLETI HETILAP

percben eldőlt a mérkőzés. Egy előreívelt labdát Busa rúgott a hosszú sarokba, 3-0. A 83. percben egy lepattanó labdát Petneházi lőtt 16 méterről a kapu jobb oldalába, 3-1. Az első félidőben a hét NB I-es labdarúgóval felálló Cegléd uralta a játékot. A játékrész végén a kiállítás és a büntető megpecsételte az OFC sorsát. A második félidőben az emberelőnyben futballozó Cegléd tartotta az eredményt. Csapatunk a mérkőzés hajrájában tudta kozmetikázni az eredményt. Marik László: – A játékvezető óriásit tévedett, hogy nem állította ki Nagy Lajost nyilvánvaló szabálytalanságért, ezután vitatható 11-est ítélt, mellyel eldöntötte a mérkőzést. Betkó Tamás

Dimák: a győzelem kvalifikációt ért. Egerben a búvárúszók Dobó-kupáján az orosházi Dimák Dávid is rajtkőre állt. A Muréna Szegedi Úszó- és Búvárklub junior világbajnoki bronzérmes sportolója az 1. helyen végzett. Kanyó Dénes edző szerint Dávid bebiztosította helyét a július 28-án kezdődő hódmezővásárhelyi felnőtt búvárúszó világbajnokságra. A tréner 800 és 1500 méteren számít Dimák indulására. Az orosházi sportoló célja a tavalyi vb-bronzérem megvédése vagy túlszárnyalása. -betkó-

OFKSE: győzelem itthon négygólos előnyt építettek fel. A vendégek összeszorított fogakkal felzárkóztak ugyan a folytatásban, de a végjátékban újra a hazai akarat dominált, az orosházi győzelem már nem forgott veszélyben. Nagy akarással és mindenre elszántan vetette magát a küzdelembe az orosházi csapat. Most is voltak hibák, kihagyott helyzetek, sőt komoly holtpontok is, de ezeken mindig sikerült átlendülni. A győzelmet jobban akaró csapat nyert, megérdemelten. Füzesi Ferenc: – Hektikus volt a mérkőzés. Szerencsére a nehéz pillanatokban mindig volt valaki, aki azt a bizonyos pluszt hozzá tudta tenni. csj Fotó: Kecskeméti Krisztina Orosházi FKSE – Mezőkövesdi KC 26 – 23 (15 – 13) NB I-es férfi kézilabda-mérkőzés, alsóházi rájátszás, Orosháza, 600 néző Vezette: Bonifert, Oláh Orosháza: KNEZEVIC - Raffai, Lopez 4, Kardos 1, Sutka 2, MAZIC 4, BALDA 4. Cs.: HERJECZKI - Ambrus 2, KOVÁCS 5, Berta, Lókodi 1, Dukic 3, Országh, Kósa, Matus. Edző: Füzesi Ferenc Idegesen kezdett a hazai csapat, de gyorsan magukra találtak a fiúk. Átvették a vezetést, és nem is adták már ki a kezükből. Az emberhátrányokat fegyelmezett játékkal átvészelte az orosházi csapat, a kétgólos hazai előny ki is tartott a szünetig. A második játékrész első öt percének gólcsendjét az orosházi srácok törték meg, és

Hétfőn tartotta tisztújító közgyűlését az Orosházi Férfi Kézilabda Sport Egyesület. Napirendre került a 2010-es szakmai és pénzügyi beszámoló, valamint az elnökség megválasztása, miután a négyéves mandátuma lejárt. Az egyesület régiúj elnöke Rajki István, alelnöke Vajer Tamás lett, elnökségi tagoknak választották Vidovenyecz Tibort, Szabó Viktort és Kéri Lászlót. Döntöttek a felügyelőbizottság tagjairól is: a grémiumba került Héjjáné Dohányos Edina, Gombkötő Lajos és Csányi Attila. A közgyűlésen az utánpótlás-nevelés is téma volt. Győri Dani Dávid és Benák Krisztián átvehették a Jó tanuló, jó sportoló elismerést. gvk

Sakk

Ötödik hely

Ötödik helyen zártak az orosháziak az NB I/B-ben. Az Orosházi SE sakkcsapata az utolsó mérkőzésén megtorpant, és kismértékű vereséget szenvedett az egy nagymesterrel, öt nemzetközi mesterrel és két FIDE mesterrel leülő Dunaharaszti együttesétől: Dunaharaszti MTK – Orosházi SE 7 – 5. Győzött: Pásztorcsik János (5. t), Kiss Balázs (10. t). Döntetlen: ifj. Samu Gábor (2. t), Kakukk Sándor (3. t), Győri Szabolcs (4. t), Zalai Mihály (6. t), Oláh Gábor (8. t), Bíró István (11. t). A klubtól megtudtuk, a csapat szereplése az NB I/B-s bajnokságban még ezzel az eredménnyel is kiváló: egy ponttal maradt el a 4. helyezettől, és az előkelő 5. helyen végzett. gvk

Tisztességesen helytálltak az orosházi lányok az országos döntőben. Debrecen adott otthont az Országos Nyílt Serdülő Bajnokság háromnapos döntőjének, melynek keretében az ország 6 legjobb leány kézilabdacsapata lépett pályára. A mezőnyben ott voltak az Orosházi NKC fiataljai is, és végül az ötödik helyen zártak. Eredményeik: DVSC-Korvex II. – ONKC 21–13, FTC II. – ONKC 25–25, ONKC – Pénzügyőr-Spartacus 18–23, ONKC – Mohácsi TE 32–17, Győri Audi ETO KC II. – ONKC 26–20. Az ONKC csapatából különdíjat kapott Dancsó Dalma, aki 40 találattal a döntő gólkirálynője lett, és beválogatták az All-Star csapatba az OSB-finálé legjobb irányító játékosaként. -kávé-

Birkózó hétvége Orosházán

Két napon át a birkózásé volt a főszerep az Eötvösben, országos megmérettetéseknek adott otthont városunk. Pénteken a Diák I. Szabadfogású Birkózó Diákolimpiát rendezték meg, mely egyben Felföldi Sándor Emlékverseny is volt. Az orosházi megmérettetésen ott volt Felföldi Sándor özvegye és fia is. Erős mezőny jött össze: 61 egyesület 192 fővel képviseltette magát. Orosházi eredmények: 35 kg: Balogh Zoltán 3., 38 kg: Villim István 2., 42 kg: Szilágyi Martin 5., 58 kg: Mentényi Miklós 3. Szombaton a Dr. Sándor László Emlék-

versennyel folytatódott a Szabadfogású Birkózó Diákolimpia az Eötvösben. 12 súlycsoportban, 3 szőnyegen zajlottak a küzdelmek, kemény csatákat hozott ez a versenynap is. A megmérettetésen dr. Hegedűs Csaba, a Magyar Birkózó Szövetség elnöke megköszönve a helyi Mr. Tus Iskola munkáját elismerő oklevelet adott át Blahó Jánosnak, a Táncsics gimnázium igazgatójának és Mucsi Ágnesnek, az Eötvös iskola igazgatójának. A második alkalommal megrendezett emlékversenyen részt vett dr. Sándor László fia és unokája is. Sándor László

Aerobikérmek Egerből Az országos mozgásfesztiválon szereztek újabb érmeket az orosházi fiatalok. A hétvégén rendezték meg Egerben az Országos Mozgásfesztivál aerobik csapat és egyéni versenyét, a megmérettetésen 240-en vettek részt. Az Orosházi Kyokushin Karate Szabadidő Kör Egyesület aerobik szakosztálya 6 csapattal, 25 fővel képviselte városunkat. A magas színvonalú versenyen újabb érmeket gyűjtöttek be Zsigáné Mezei Beáta tanítványai. Egyéniben országos első helyet szerzett Csiki

Rebeka, negyedik helyen zárt Nagy Vivien a 18 év alatti korcsoportban. A 18 év fölöttiek versenyében hetedik lett Sztojanov Imola. Orosházi csapateredmények: Step kategória: 1. hely „Kisbajnokok” (Nagy Vivien, Sztojanov Imola, Csiki Rebeka, Gelegonya Gréta). Dance kategóriában: 3. hely „Betti angyalai” (Imre Natália, Durkó Edina, Szabó Cintia, Polasek Klaudia). Step kategória: 3. hely „Butterflys” (Imre Natália, Durkó Edina, Szűcs Melinda, Lehoczki Fanni, Kis Georgina).

Teljes pingpongsiker Mindhárom csapatunk asztalhoz állt a hétvégén, és sikeresen szerepelt. Egri ÁFÉSZ I. – Asztalitenisz SE Orosháza I. 1-9 Extraliga-mérkőzés A bajnokság záró fordulójában magabiztos győzelmet aratott az Orosháza, bár az egyes mérkőzéseken belül fordulatos összecsapások alakultak ki. Győztesek: Végh Zsuzsanna, Tápai Éva 3-3, Tóth K. 2., valamint a Tóth K.Tápai É. páros 1. Az ASE Orosháza csapata a 6. helyen zárt az Extraligában. Asztalitenisz SE Orosháza II. - Egri ÁFÉSZ II. 18-0 (játék nélkül) Az NB I/A osztályú bajnoki mérkőzést a vendégek betegségekre hivatkozva lemondták. A 2 pontot a versenybíróság döntése alapján az orosháziak kapják meg. Az ASE Orosháza II. csapata a 6. helyen végzett a bajnokságban.

Magabiztosan Rákóczi Vasas SE – Mezőberény 6 – 1 (1 – 0) Megyei I. osztályú bajnoki labdarúgómérkőzés, Rákóczitelep, 350 néző Vezette: Takács (Nagy, Szebegyinszki) Rákóczi Vasas: Lévai – Papp, Vági (Elekes), Dávid, Mátyus, Bozsóki (Lövei), Ludányi, Kánya, Lovas T., Vidákovics (Pásztor), Lovas A. Edző: Polyák László Jól indult a mérkőzés, már a 2. percben megszerezte a vezetést csapatunk. A folytatásban is rengeteg helyzetet

Vecsés SE - ASE Orosháza III. 4-14 NB I/B-s bajnokság A lányok magabiztos sikert arattak a szintén dobogóesélyes hazaiak ellen. A győzelemmel az ASE játékosai minden előzetes várakozást felülmúlva a bajnokság 2. helyén végeztek. Győztesek: Fórizs Dorottya, Balogh Klaudia 4-4, Pásztor Nikolett 3, Fehér Zsófia 2, valamint a Balogh, Pásztor páros 1. bt alakítottak ki a hazaiak, több százszázalékos ziccer maradt ki. A második félidő eleje aztán a vendégeknek ment jobban, sikerült is egyenlíteniük, de gyorsan kilábalt a kritikus percekből a hazai csapat, és Lövei Roland góljával ismét átvette a vezetést. Az utolsó percek igazi gólparádét hoztak. Magára talált a Rákóczi Vasas, és a négy gyors gólnak (83., 84., 86., 87. perc) köszönhetően nagyarányú győzelmet aratott. Polyák László: – A helyzetkihasználással továbbra sem vagyok teljesen elégedett. A csereként beállt, idősebb játékosok mind sokat tettek a sikerért. Ez fontos lesz a további meccseken. vk

úgy fogalmazott: büszkeséggel tölti el, hogy az édesapja nyomdokaiba lépett birkózóvezetők ilyen erőteljes csapatot építettek fel. Négy éremmel zárt az Orosházi Spartacus Birkózó Klub: 42 kg: 3. Ladjánszki Ádám, 50 kg: 3. Rácz György, 54 kg: 2. Szél Balázs, aki átvehette a legeredményesebb orosházinak járó különdíjat is, 54 kg: 3. Hódi Patrik. Szél Attila, az Orosházi Spartacus Birkózó Klub elnöke kiemelte: eredményes hétvége volt. Nagyon sok egyesület látogatott el, melyek jó hírét viszik Orosházának. vk Fotó: Kecskeméti-Rajki

SPORTHÍREK Utánpótlás – Kézilabda Csorvás SK (ifi)–Orosházi NKC (ifi) 30:25. Ld.: Farkas K. (7), Volencsik A. (5). Megyei serdülő mérkőzések az 1997-es korosztálynak: Orosháza KSC–Füzesgyarmat Sárrét SE 29:12. Ld.: Antal D. (8), Balogh V. (6) Orosháza KSC–Gyomaendrődi NKSC 28:8. Ld.: Volenszki N. és Kenyeres B. (5-5), Antal D. és Balogh V. (4-4) Orosháza KSC–Bcs. Előre I. 26:12. Ld.: Szücs D. (7), Kenyeres B. (5), Antal D. (4) Utánpótlás – Labdarúgás Mezőhegyes SE (U14)–Rákóczi Vasas SE (U14) 1:4. Góllövők: Dudás P. (2), Mészáros Cs. és Radics D. Rákóczi Vasas SE (U19)–Sarkadi Kinizsi (U19) 3:4. Góllövők: Hrabovszki Z. (2) és Fehér L. Rákóczi Vasas SE (U14)–Medgyesegyháza SE (U14) 3:9. Góllövők: Jónás Z. (2) és Radics D. Rákóczi Vasas SE (U19)–Mezőberény FC (U19) 10:2. Góllövők: Melis G. és Marton L. (3-3), Ónodi Sz. (2), Kránitz K. és Mátyus R. Tótkomlósi TC (U16)–Rákóczi Vasas SE (U16) 0:10. Góllövők: Libor G. (3), Sajti B. és Tóth L. (2-2), Bajkán M., Szivák L. és Szabó B. Bcs. UFC (U13)–OMTK 1913 ULE (U13) 1:0. Bcs. UFC (U15)–OMTK 1913 ULE (U15) 2:2. Góllövők: Németh G. és Kun L. Szabadkígyós SZSE (U17)–OMTK 1913 ULE (U17) 1:1. Góllövő: Sajti B. Szabadkígyós SZSE (U19)–OMTK 1913 ULE (U19) 0:3. Góllövők: Hrabovszki Z. (2) és Szabó Á.

SPORTMŰSOR Labdarúgás: Megyei I. osztályú bajnoki mérkőzés: Rákóczi Vasas SE–Szeghalmi FC, Rákóczitelep, május 21., 15:00 (ifi), 17:00 (felnőtt). Kispályás labdarúgás: A 2010/2011. évi bajnokság sorsolás szerinti mérkőzései a város kispályáin hétköznap 17 és 21 óra között.