Page 1

3M Sanayi ve Ticaret A.Ş.

Araç Bakım

Ürün Kataloğu


2


3M Car Care web sayfasını ziyaret etmek için cep telefonunuza QR Kodu gösteriniz.

3M 1902 yılında, ABD’nin Minnesota Eyaletinin St. Paul şehrinde kurulmuş olan 3M, bugün tüm dünyada 60’tan fazla ülkede faaliyet gösteren ve cirosu 20 milyar doların üzerinde olan bir şirkettir. Tüm dünyada 3M’de 79.000 kişi çalışmaktadır; ve 3M, 200 ülkeye 60.000’den fazla ürün sağlamaktadır. Bu ürünler, tüketici ve ofis, teşhir ve grafik, elektronik ve iletişim, emniyet, güvenlik ve koruma hizmetleri, sağlık hizmetleri, endüstri ve ulaşım gibi pazarlara hizmet vererek modern yaşamın hemen hemen her alanında yer alır.

İlk pratik zımpara aşındırıcılarını icat ettiği ilk günlerinden bu yana, 3M, artık bugün, profesyonel tamircilerin, 3M markalarıyla eşanlamlı olan tam güvenle, finisaj işlerini her açıdan başarabilmesini sağlayan bir dizi teknolojilere öncülük etmiştir. Bugün, WetorDry™, Hook-it™, Cubitron™, Scotch™, ScotchBrite™, Roloc™, Perfect-It™ gibi ve daha birçok 3M markasına, binlerce tamirhane daha hızlı çalışmak, uygulamalarının daha uzun süre dayanması ve iş tekrarını engellemek için güveniyor. 3M Araç Bakım Grubu; Profesyonel ve Amatör ürünler olmak üzere iki gruptan oluşur. 3M Car Care Profesyonel Ürünler, uzun ömürlü bir temizlik için ideal çözümler sunar. Plastik, metal ve boyalı yüzeylerin temizliği için, araç içi plastik, vinil, deri, döşeme, kumaş yüzeylerini temizlemek ve özellikle toz, çamur gibi dış mekan kirlerini almak için her yüzeye göre özel olarak üretilmiş farklı ürünlerden oluşmaktadır. 3M Car Care Amatör Ürünler, kısa sürede aracı temizleyen 3M Car Care Oto Şampuanı, çiziklere son veren 3M Car Care Performans Finisaj Sıvısı ve aracına gözü gibi bakan tutkunların ihtiyaçlarına göre araç bakımıyla ilgili her çözümü sağlar. Bunların yanı sıra, Araç Güneş Kontrol Filmleri, Araç Güvenlik Filmleri ve Araç Boya Koruma Filmleri de 3M Araç Bakım Grubu ürünlerindendir. 3M, satışını yaptığı 600’ün üzerindeki tüm ürün serisi için teknik destek ve danışmanlık; işletmeler için verimlilik ve karlılık eğitimleri, mesleki sağlık danışmanlığı gibi hizmetler de vermektedir.

Araç Bakım Grubu 1


4


Ürünler

Sayfa

Araç Bakım Sistemleri

5

Amatör Ürünler

6

Profesyonel Ürünler

8

Araç Güneş Kontrol Filmleri

12

FX Standard (FX ST) Serisi

13

Color Stable (CS) Serisi

14

Crystalline (CR) Serisi

15

Araç Güvenlik Filmleri

16

Araç Boya Koruma Filmleri

17

İş Güvenliği ve Koruma Ürünleri

18

Notlar

19

Index

20

3


4


Araç Bakım Sistemleri Aracınızın iç ve dış yüzeylerine bakım yaparak, aracınızı ilk günkü görüntüsüne kavuşturmak için 3M Car Care Araç Bakım Sistemleri mükemmel çözümler sunar. Aracımın dış yüzeyini boyasına zarar vermeden ve aracımı çizmeden en etkili nasıl temizleyebilirim? Sıradan araç yıkama uygulamalarında araçların dış yüzeylerini temizlemek için sabun ve deterjan gibi ağır ve yağlı kirleri sökmek amacıyla üretilmiş kimyasallar kullanılır. Bu uygulama araç boyasına zarar vermekte ve boyanın parlaklığını kaybetmesine yol açmaktadır. Bu kimyasalların fırça ile uygulanması ise ağır çiziklerin oluşmasının en önemli nedenidir. Çözüm Önerisi 3M Car Care Detaylı Dış Temizlik Uygulamaları araç yüzeylerine zarar vermeyen özel kimyasallar ile gerçekleştirilir. Plastik, metal ve boyalı yüzeylerin temizliği için özel olarak üretilmiş farklı ürünlerden oluşmaktadır. Temizlik sırasında, araç dış yüzeylerinin çizilmesini önlemek için 3M Mikrofiber Bez ile uygulamayı yapmanız önerilir. Aracımın iç yüzeyini ağır koku, leke ve kirden yüzeylere zarar vermeden nasıl temizleyebilirim? Araç iç yüzeylerinin su ve sabun kullanılarak temizlenmesi, sadece yüzeysel kir ve lekeleri gideren bir uygulamadır. Ayrıca araç içinde uzun süre boyunca ağır kokuların etkili olmasına neden olur. Aynı zamanda da paspas ve döşemelerin küflenmesiyle sonuçlanabilir. Çözüm Önerisi 3M Car Care Detaylı İç Temizlik Uygulamalarında plastik, vinil, deri, döşeme ve kumaş yüzeyleri temizlemek ve özellikle toz, çamur gibi dış mekan kirlerini almak için her yüzeye göre özel olarak tasarlanmış farklı kimyasallar kullanılır. Bu sayede uzun ömürlü bir temizlik ve hoş bir koku sağlanır.

Amatör Ürünler

Profesyonel Ürünler

5


Amatör Ürünler Üstün performanslı yeni 3M Car Care Amatör Ürünler, siz araç tutkunları için özel olarak geliştirildi. Kısa sürede aracınızı temizleyen 3M Car Care Oto Şampuanı’ndan, mükemmel bir şekilde aracınızı parlatan 3M Car Care Performans Finisaj Sıvısı’na kadar, ihtiyaçlarınıza ve vaktinize göre araç bakımıyla ilgili her çözümü bu katalogda bulabilirsiniz. Profesyoneller 3M ürünlerine güveniyor. Şimdi siz de 3M Car Care Ürünleri ile aracınızı mükemmel gösteren koruma ve bakım uygulamaları yapabilirsiniz.

Dış Yüzey Temizlik Ürünleri 1

3MTM Oto Şampuanı 39000 Çok iyi köpüren ve köpükleri uzun süre kalan, hoş bir kiraz aroması olan konsantre formülü vardır. Kirlere ve kir tabakasına acımaz; boyaya ve vaks finişe nazik davranır. Aracınızın yüzeyine zarar vermez ve fosfat içermez. Aracınızı yıkarken istediğiniz temizliğe ulaşmanızda en büyük yardımcınız olur.

2

3MTM Performance Finish 39030 Kolayca uygulanan ve çıkarılan formülü vardır. Maksimum boya koruması ve uzun ömürlü mükemmel parlaklık kazandırır. Sentetik polimer boyalı yüzeye yapışarak yüksek oranda koruma sağlar.

3

3MTM Perfect-itTM Show Car Pasta Vaks 39526 Otomotiv boyaları üzerinde kullanım için son derece dayanıklı ultra parlak pasta vaks. Yeni ve yeni gibi boyaları parlatır ve korur. Aracınızın parlaklığını arttırır, parıltılı ve dayanıklı bir görünüme kavuşmasını sağlar.

4

3MTM Quick Wax 39034 Karnauba mumunun ilave korumasıyla birkaç dakika içinde aracınızı profesyonel parlaklığa ulaştırın.

5

3MTM Mikrofiber Araç Bezi 39016 Süper yumuşak, tiftiklenmeyen mikro-doku tüm yüzeyler için idealdir. Vaks ve cila kalıntılarını ve parmak izlerini kolayca giderir. Ayrıca 3M Cam Temizleyicisiyle birlikte güvenle kullanabilirsiniz.

Temizlik sırasında, araç dış yüzeylerinin çizilmesini önlemek için 3M Mikrofiber Bez ile uygulamayı yapmanız önerilir.

6


Detaylı Temizlik Ürünleri Jant ve Lastik Temizleyicisi 3MTM Jant ve Lastik Temizleyicisi 39036 Fren tozu, katran, yağ ve kir tabakasını tek adımda çıkarır, yan sıyrıkları temizler ve jantlara mükemmel bir parlaklık verir. Su bazlı yağ gidericisi kirlere acımaz, jantlara nazik davranır. Cilalı araçlarda rahatlıkla kullanılabilir.

Lastik Onarıcı 3MTM Lastik Onarıcı 39042 Araç bakımınıza mükemmel son finiş dokunuşu olan 3M Lastik Onarıcı, doğal ve dayanıklı saten pırıltısı getirerek lastiklerin yeni gibi görünmesini sağlar. Sadece temizlemekle kalmaz, aracınızın daha sonra kirlenmesini zorlaştırır ve kirlerin yapışmasını engeller.

Cam Temizleyici 3MTM Cam Temizleyici 50586 Pırıl pırıl bir finiş için, 3M Cam Temizleyici, damlamayan, köpüren ve düşey yüzeylere yapışan formülüyle mükemmel parlaklık sağlar. Renkli camlar için güvenlidir.

Deri ve Vinil Onarıcı 3MTM Deri ve Vinil Onarıcı 39040 Araç içi kullanım için özel olarak geliştirilmiş formülü vardır. Deri, vinil ve plastik yüzeylerdeki kiri ve kir tabakasını temizler, kalıntı bırakmaz. Tek adımda doğal bir saten finişi ve koruma sağlar.

Far Yenileme Seti 3MTM Far Lensi Yenileme Sistemi 39008 Geçmişte, güvenlik açısından, çizilmiş, buğulanmış veya sararmış far lenslerinin yenisiyle değiştirilmesi pahalı bir gereklilikti. Ancak şimdi 3M Far Lensi Yenileme Sistemiyle, otomobil ve motosiklet sahipleri, ön farlar, arka farlar, sis lambaları ve dönüş lambalarının plastik lenslerini, çok daha düşük bir maliyetle parlatabilir ve yenileyebilir ve yeni gibi görünmelerini sağlayabilir. Bu kit, kullanıcının kendi matkabı (1200-1600 devir), otomotiv bandı, temiz bez ve püskürtme şişesi hariç, iki far lensini yenilemek için gereken her şeyi içerir.

7


Profesyonel Ürünler 3M Car Care Profesyonel Ürünler araç yüzeylerine zarar vermeyen özel kimyasallardan oluşur. Plastik, metal ve boyalı yüzeylerin temizliği için; aynı zamanda araç içi plastik, vinil, deri, döşeme, kumaş yüzeyleri temizlemek ve özellikle toz, çamur gibi dış mekan kirlerini almak için her yüzeye göre özel olarak üretilmiş farklı ürünleri içerir. Uzun ömürlü bir temizlik için ideal çözümler sunar.

1

3MTM Body Shop Clean-upTM Konsantre Oto Şampuanı 38377 Vaks korumasını çıkarmadan kirleri ve kir tabakasını güvenle çıkaran konsantre oto şampuanı. Fosfat içermez, tamirhanelerde güvenle kullanılabilir ve silikon içermez. Seyreltme oranı: 100 ölçek suya 1 ölçek konsantre şampuan. 3M™ Perfect-it™ III Temizleme Kili 38070 için kaydırıcı olarak da kullanılabilir. Islak zımparalama kaydırıcısı olarak mükemmeldir.

2

3MTM Temizleme Kili 38070 Araç üzerindeki kalıntılardan kurtulmak için (boya, zift vb.) kullanılan bu ürünü metal, cam ve boyalı yüzeylerde uygulayabilirsiniz.

3

3MTM Perfect-itTM Pasta 06086 Yüksek Performanslı Hızlı Uygulanan Pasta. Eşsiz formül P1200 sınıf ve daha ince zımpara çiziklerini ve başka yüzey kusurlarını çabucak giderir. En az hare bırakarak çok iyi parlatır. Perfect-It markası, 3M’in en iyi performans sağlayan markasıdır. Perfect-itTM III Quick Connect Çift Taraflı Beyaz Sünger (05706) ile uygulamayı yapmanızı öneririz. Quick Connect çift taraflı sünger sisteminin standart polisaj makineleri ile birlikte kullanılması için 3MTM Quick Connect Adaptör (33271) gerekmektedir.

4

3MTM Perfect-itTM Makine Cilası 06065 Pasta harelerini hızla ve etkili bir şekilde giderir ve mükemmel bir finiş sağlar. Rahat kullanılır, kolay temizlenir. Perfect-itTM III Quick Connect Çift Taraflı Siyah Sünger (05707) ile uygulamayı yapmanızı öneririz. Quick Connect çift taraflı sünger sisteminin standart polisaj makineleri ile birlikte kullanılması için 3MTM Quick Connect Adaptör (33271) gerekmektedir.

5

3MTM Perfect-itTM Makine Cilası 06069 Siyah araçlarda bile haresiz bir görünüm sağlar. İnce makine cila harelerini çabucak ve etkili bir şekilde giderir. Mükemmel finiş. Eşsiz formülü, koyu renkli araçlarda bile hareleri giderir ve çok parlak bir finiş sağlar. Rahat kullanılır, kolay temizlenir. Perfect-It markası, 3M’in en iyi performans sağlayan makine cilası markasıdır. Perfect-itTM III Quick Connect Çift Taraflı Mavi Sünger (05708) ile uygulamayı yapmanızı öneririz. Quick Connect çift taraflı sünger sisteminin standart polisaj makineleri ile birlikte kullanılması için 3MTM Quick Connect Adaptör (33271) gerekmektedir.

6

3MTM Premium Sıvı Vaks 06006 Şeffaf katmanda güvenle kullanılan vaks. Kürlenen tüm boya finişlerinde kullanıma uygundur. Elle veya orbital polisaj makinesiyle kullanıma uygundur. Hem yeni hem de kullanılmış araç boyalarında çok parlak, derin pırıltılı, dayanıklı bir finiş ortaya koyar.

8


Konsantre Temizleyici ve Yağ Giderici 3M™ Çok Amaçlı Temizleme ve Yağ Giderme Konsantresi 38350 Halı, kumaş ve deri döşemelerden kir lekelerini ve katı maddeleri temizler. Genel temizlik için 30 ölçek suya 1 ölçek konsantre ekleyin. Ağır temizlik veya leke çıkarma için 15 ölçek suya 1 ölçek konsantre ekleyin. 3M™ Çok Amaçlı Temizleme ve Yağ Giderme Konsantresi iç ve dış araç temizleme uygulamaları için geliştirilmiş bir ağır iş temizleme konsantresidir. 3M™ Çok Amaçlı Temizleme ve Yağ Giderme Konsantresi araç motorlarından sıvı yağ, gres ve diğer katı maddeleri çıkarır.

Araç İçi Parlatma Sıvısı 3M™ Araç İçi Parlatma Sıvısı 38087 Araç içi vinil, plastik ve lastik yüzeyler için kullanıma hazır silikon parlatma sıvısı. Derin bir renk, doğal parlak bir görünüm sağlar. Yeni limon kokulu. Araç içi vinil, plastik ve lastik yüzeylerin doğal parlak görünümü tekrar kazandırmak için kullanıma hazır, su bazlı silikon emülsiyon.

Motor ve Lastik Temizleme Sıvısı 3M™ Motor ve Lastik Temizleme ve Koyulaştırıcı Sıvı 38124 Motor hortumlarını, lastikleri, plastikleri ve kenarları eşit şekilde kaplar ve parlatır. Aracın kauçuk kısımlarına zarar vermez. Lastikler, hortumlar ve kauçuk kenarlara derin siyah görünümünü tekrar kazandırmak ve vinil, plastik ve diğer düşük parlaklıklı veya mat boyalı yüzeylere temiz görünüm vermek için geliştirilmiş su bazlı bir silikon emülsiyon konsantresi.

Jant ve Lastik Temizleyicisi 3M™ Jant ve Lastik Temizleyicisi 38374 Fren tozu, katran, yağ ve kir tabakasını tek adımda çıkarır ve jantlara mükemmel bir parlaklık verir. Su bazlı yağ gidericisi kirlere acımaz, jantlara nazik davranır.

Şasi Altı Koruması 3M™ Şasi Altı Zift Kaplaması 08861 Pasa karşı koruma ve ses bastırma özellikleri olan araç karoseri kaplaması için ideal, asfalt bazlı bir ürün.

Sıçrayan Ufak Taşlara Karşı ve Karoseri Altı Kaplaması için Pnömatik Tabancalar 3M™ Havalı Pütür Tabancası 1 litre veya 1 kg zift veya ufak taş kaplamalarının uygulanması için hava hattıyla beslenen tabanca.

9


SMART Mini Tamir Ürünleri 3M™ Smart (Mini) Tamir ve Far Yenileme Sistemi 50663 Yıpranmış ve çizilmiş plastik lenslerin onarımı için yenilikçi bir sistem. Modern otomobillerin çoğunluğunda kullanılan plastik farlardaki, genellikle çarpışmalardaki ufak hasarlar, genel eskime ve aşınmanın, güneş ışığının renkleri soldurmasının ve temizleme hatalarının neden olduğu çizikleri ve bulanıklığı giderir. • Far lenslerini değiştirmek yerine yenileyin. • Önemli bir maliyet tasarrufu yapın. Parça No. Ürün

50663 Far Lensi Onarım Sistemi (komple kit) 59015 Plastik Yenileyici 59016 Plastik Cila 28353 Random Orbital Zımpara 28354 Random Orbital Cilalayıcı

Yüzey Temizleme 3M™ Yapıştırıcı Temizleyicisi 08984 Araç üzerindeki yapışkan kalıntıları temizlemek amacı ile kullanılır. Özellikle reçine kalıntılarını çıkartmakta idealdir.

Perfect-it III Ek Aksesuarları 3M™ Perfect-it™ III Cilalama Bezi 34568 • Yumuşak ve esnek • İyi emicilik • Az tiftiklenme • Elektriklenmeden silme

3M™ Profesyonel Panel Bezleri 34567 • Mükemmel emicilik • Kuru veya ıslak kullanımda süper güç

Lastik Koyulaştırıcı 3M™ Lastik Koyulaştırıcı 38127 Araç lastiklerine, kapı ve motor kapağı kenarlarına derin siyah bir görünüm veren solvent bazlı kullanıma hazır lastik koyulaştırıcısıdır ve dış trim kenarları ev tamponlarda da etkilidir. 3M™ Lastik Koyulaştırıcı yeni ve az kullanılmış lastiklere derin bir siyahlık ve parlaklık kazandıran, daha eski lastiklere de derin siyah ve doğal bir görünüm kazandıran solvent bazlı silikon bir üründür.

10


Dökme Ürünler İçin Plastik Şişe 3M™ Dökme Ürünler İçin Plastik Şişe 37720 Ketçap şişesi gibi sıkılan şişe. Fışkırtma ucu dahildir. Pasta, cila ve sıvı vaks için kullanın. 3M™ Boya Hazırlama Sisteminde püskürtme tabancasını temizlemek için solvent sıkmak için de kullanılabilir.

Plastik Püskürtme Şişesi 3M™ Plastik Püskürtme Şişesi 37716 3M™ Body Shop Clean-Up™ ürünlerini püskürtmek için kullanılan florlu şişe. 3M™ Solvent Püskürtme Tetik Başı 37718 ile kullanın.

Solvent Püskürtücü 3M™ Solvent Püskürtme Tetik Başı 37718 Solvent veya su bazlı kimyasallarla kullanılır. Dayanıklı, ayarlanabilir püskürtücü. Kimyasallar, tetik kafası aşağıya doğru olsa bile püskürtülebilir. Gri renktedir.

Quick Connect Sistemi 3M™ Quick Connect Sistemi Yeni Quick Connect Adaptör teknolojisiyle ve 3M™ pasta ve cilalarıyla kullanıldığında eşsiz refiniş rektifiye sistemi sunan yeni bir çift taraflı pasta uygulama süngerleri serisi. Tüm konvansiyonel polisaj makinalarına Quick Connect Adaptörü kullanılması ile uygun hale gelmektedir.

Parça No. Ürün

33271 3M

TM

Ölçü

Quick Connect Adaptörü

M14

33279 3MTM Perfect-ItTM Çift Taraflı Beyaz Az Dağılan Yün Keçe

220mm

05706 3MTM Perfect-ItTM Çift Taraflı Beyaz Sünger

220mm

05707 3MTM Perfect-ItTM Çift Taraflı Siyah Sünger

220mm

05708 3MTM Perfect-ItTM Çift Taraflı Mavi Sünger

220mm

05761 3MTM Sünger Temizleme Fırçası

11


Araç Güneş Kontrol Filmleri 3M Araç Güneş Kontrol Filmleri uygulamasının araçları güzelleştirmenin ötesinde faydaları var: araca gizlilik katıyor, aracın görünüşünü ve tasarımını kişiye özel kılıyor, aracın içini sıcaktan ve göz alıcı ışıktan koruyor, klimalar üzerinde enerji ve para kaybını engelliyor... Aracınız dışarıdan göz alıcı gözükürken, siz içeride rahat bir sürüş keyfi yaşarsınız.

İyi görün, iyi hisset Ultraviyole ışınları, araç pencerelerinden geçerek, cilt kanseri ve erken yaşlanmaya neden olabilecek şekilde, cildin günlük güneş maruziyetini artırabilir. Sürücü tarafındaki pencerelerden geçen UV ışınları, “Uzun süre araç kullanan sürücülerin, sürücü taraflarındaki ciltlerinin daha sert, daha lekeli ve daha fazla güneş hasarına maruz kalmış olduğu saptandı” diyor, Philadelphia, Pennsylvania Tıp Üniversitesi, dermatoloji onursal profesörü, Tıp Doktoru Albert Kligman PhD. Doktorlar ve Cilt Kanseri Derneği, UV ışınlarına maruziyeti azaltmak için araç cam filmlerinin kullanılmasını önermektedir. Uzmanlar tarafından uygulanan araç cam filmleri, UV ışınlarına maruziyeti %99’a kadar keser, Böylece sadece güneş yanıklarını değil, aynı zamanda da cilt kanseri riskini artıran ve cilt yaşlanmasını gitgide hızlandıran kısa günlük UV maruziyetini de önler. Ayrıca cam filmleri, kseroderma pigmentosum ve lupus gibi, ışığa tehlikeli derecede duyarlılıkla kendini gösteren hastalıklarda, insanların yaşamını bile kurtarabilir. 3M Araç Güneş Kontrol Filmleri güneş ısısını araç içerisine geçirmeme özelliğinin yanı sıra, UV ışınlarının %99’unu yansıtma özelliği sayesinde aracınızın trim, döşemelik ve halısının renginin solmasını engeller. Ayrıca 3M Araç Güneş Kontrol Filmleri, kabarcık oluşturmaya ve soyulmaya karşı dayanan kaplama ve yapışkana sahiplerdir: 3M Araç Güneş Kontrol Filmleri ile aracınızı daha uzun süre koruyabilirsiniz.

Aracınıza Uygun Film Nasıl Seçilir? 3M Araç Güneş Kontrol Filmleri farklı performans ve kalite kriterlerinde seçenekler sunmaktadır. Her cam filminin performansı 3 ana özelliğin birleşimidir: • Filmden geçen görünür ışık seviyesi (ton) • Isı düşürme seviyesi (konfor/ısıya karşı koruma) • Dış ışık yansıtması seviyesi (yansıtabilirlik) Sonra da ek kalite kriterleri gelir: • Ömrü ve garanti süresi • İletişim sinyali seviyesi (cep telefonları, GPS, radyo gibi) • Parlama azaltma seviyesi 12


Seçtiğiniz cam filmi ister açık, ister orta, ister koyu renk olsun, aracınıza güzel bir görünüm verecek ve aracınızın değerini artıracaktır. Cam filmlerinin mucidi 3M, her isteğe cevap verebilmek için değişik renk tonlarında üç seçkin Araç Güneş Kontrol Film Serisi sunar.

FX Standard (FX ST) Serisi FX ST Araç Cam Filmleri parlamaları önleyen, aracınıza çekici bir görüntü veren, farklı ışık geçirkenliklerinde, standart renklendirilmiş, uygun fiyatlı film serisidir. Yüksek güneş ışığı yansıtma özelliğiyle maksimum yansıma

FX-ST 5

sağlanırken %99 ultraviyole blokajı ve parlama sorunlarına da çözüm sağlar. UV blokajı ile döşeme ve koltuklarınızın solmasını engeller. Ayrıca metal içermeyen bileşimi sayesinde GPS, cep telefonu ve radyo rekanslarını etkilemeyen bir yapıya sahiptir.

FX-ST 20

Yansıtmama özelliği

UV yansıtması

Film Ömrü

Gölge Kontrolü

Parlama Önleyiciliği

3M FX-ST Araç Cam Filmi FX-ST 5 *** **** FX-ST 20 *** **** FX-ST 35 ** **** FX-ST 50 ** ****

**** **** **** ****

**** **** **** ****

** ** ** **

*** *** *** **

**** **** **** **

Isı yansıtması

Wireless geçirgenliği

Not: FX ST serisinde 3M logosu bulunmamaktadır.

En iyi

****

Daha iyi

***

İyi

FX-ST 35

** FX-ST 5

FX-ST 20 FX-ST 35 FX-ST 50

Geri Yansıtılan Toplam Güneş Enerjisi

46%

40%

37%

31%

Isı Blokajı

33%

26%

22%

15%

UV Blokajı

99%

99%

99%

99%

Parlama Blokajı

95%

74%

63%

39%

Görünür Işık Geçirgenliği

4%

23%

33%

54%

Görünür Işık Refleksiyonu-Dış

5%

5%

5%

6%

Görünür Işık Refleksiyonu-İç

4%

5%

5%

6%

FX-ST 50

13


Color Stable (CS) Serisi CS Araç Cam Filmleri hiç bir zaman mora dönmeyen stabil rengiyle; soyulma, hava kabarcığı, bozulma yapmayan yapıştırıcı özelliğine sahip; kire ve aşınmalara dayanıklı yüzeyi olan film serisidir. Yüksek güneş ışığı yansıtma özelliğiyle maksimum yansıma sağlanırken %99 ultraviyole blokajı ve parlama sorunlarına da çözüm sağlar. UV blokajı ile döşeme ve koltuklarınızın

CS 5

solmasını engeller. Aynı zamanda geliştrilmiş yapıştırıcı ile kırılmalara karşı ekstra koruma sağlar. Kalın fakat esnek film ile zor noktalara girebilme, kalın fakat yumuşak yapıştırıcı ile kolay yer değiştirme, daha az ısı gereksinimi ile daha hızlı uygulama imkanı verir. Ayrıca metal içermeyen bileşimi sayesinde GPS, cep telefonu

CS 20

14

****

Daha iyi

UV yansıtması

Film Ömrü

Gölge Kontrolü

Parlama Önleyiciliği

3M Color Stable CS Araç Cam Filmi CS 5 **** **** **** CS 20 **** **** **** CS 35 *** **** **** CS 50 ** **** ****

En iyi

**** **** **** ****

**** **** **** ****

**** *** *** ***

**** **** *** ***

Yansıtmama özelliği

Wireless geçirgenliği

Isı yansıtması

ve radyo frekanslarını etkilemeyen bir yapıya sahiptir.

***

İyi

CS 35

** CS 5

CS 20

CS 35

CS 50

Geri Yansıtılan Toplam Güneş Enerjisi

57%

51%

40%

35%

Isı Blokajı

47%

39%

27%

20%

UV Blokajı

99%

99%

99%

99%

Parlama Blokajı

90%

79%

56%

42%

Görünür Işık Geçirgenliği

9%

19%

39%

52%

Görünür Işık Refleksiyonu-Dış

5%

5%

5%

5%

Görünür Işık Refleksiyonu-İç

4%

5%

6%

7%

CS 50


Crystalline (CR) Serisi Çok açık renklerde, araç orjinal cam rengini değiştirmeden; çok koyu renk bir filmin sağladığı UV ve ısı blokaj değerlerine sahip özel bir film serisidir. Çok katlı yapısı sayesinde konvensyonel filmlere göre mükemmel ısı ve UV filtreleme (%99.9) sağlar. Minimum parıldama ve yansıma özelliği ve açık rengiyle kullanıcılara mükemmel görüş

CR 40

açısı kazandırır. UV blokajı ile döşeme ve koltuklarınızın solmasını engeller. Ayrıca metal içermeyen bileşimi sayesinde GPS, cep telefonu ve

****

Daha iyi

UV yansıtması

Film Ömrü

Gölge Kontrolü

Parlama Önleyiciliği

3M Crystalline CR Araç Cam Filmi CR 40 **** **** **** CR 70 **** **** **** CR 90 **** **** ****

En iyi

**** **** ****

**** **** ****

**** *** **

*** ** *

Yansıtmama özelliği

Wireless geçirgenliği

Isı yansıtması

radyo frekanslarını etkilemeyen bir yapıya sahiptir.

***

İyi

CR 70

** CR 40

CR 70

CR 90

Geri Yansıtılan Toplam Güneş Enerjisi

60%

50%

34%

Isı Blokajı

50%

38%

21%

UV Blokajı

99.9%

99.9%

99.9%

Parlama Blokajı

55%

22%

3%

Görünür Işık Geçirgenliği

39%

69%

86%

Görünür Işık Refleksiyonu-Dış

7%

9%

10%

Görünür Işık Refleksiyonu-İç

7%

9%

10%

CR 90

CR Araç Cam Filmlerinin rengi diğer araç cam filmlerinden daha açık olmasına rağmen; en koyu olan araç cam filmlerinden daha iyi güneş ışığı yansıtma özelliğiyle maksimum yansıma sağlayarak, güneşin zararlı ışınlarından korur.

15


Araç Güvenlik Filmleri 3M Araç Güvenlik Filmleri ile aracınızın camlarında, herhangi bir darbe sonucu oluşabilecek cam kırılmalarına karşı cam ve mal güvenliğiniz kontrol altında. Sayısı her geçen gün daha da artan ve günlük hayatımızın en büyük sorunlarından birisi haline gelen hırsızlık, kapkaç gibi tehditlere karşı caydırıcı etki sağlayan 3M Araç Güvenlik Filmleri ile artık güvendesiniz. 3M Araç Güvenlik Filmleri ile aracınızın camları darbe yediğinde bir bütün halinde kalarak dağılmamaktadır. Bu özellik, hırsızlık durumunda aracınızın içine girilebilme süresini ciddi miktarda uzatmakta ve hırsızlığa karşı caydırıcı bir etki oluşturmaktadır. Aynı zamanda çarpma anında yolcuları parçalanan cam parçalarından korur. 3M Araç Güvenlik Filmleri fırtına ve patlamalara karşı koruma sağlar. UV ışınlarından kaynaklanan araç içindeki solmaları engeller. Not: Güvenllik serisi filmleri şeffaftır.

İyi görün, güvende hisset 3M cam filmleri kaza sırasında aracın camının parçalanmasını engelleyerek sizin ve diğer yolcuların güvende olmasını sağlar. Sizi sadece parçalanan camın zararlarından korumakla kalmaz, aynı zamanda aracınızın güvenliğini arttırarak hırsızların aracınızın içine girmesini de engeller.

Araç Güvenlik Film Serileri • S70 • S80

3M Araç Güvenlik Filmi kullanılmıştır.

16

• S40 Exterior • Ultra S400

3M Araç Güvenlik Filmi kullanılmamıştır.


Araç Boya Koruma Filmleri 3M Ventureshield 3M Ventureshield Boya Koruma Filmleri, aracınızın boyasını taş sıçramalarına ve hasar verici çevresel etkenlere karşı korunmasını sağlar. Şeffaf film, aracınızın orijinal görünümünü hiç bozmaz, ilk günkü değerini korur. Ayrıca 3M Ventureshield Boya Koruma Filmleri, otomotiv ana sanayi üreticileri tarafından 2 ve 4 tekerlekli taşıtlar üzerinde en ağır çevresel koşullarda test edilerek onaylanmıştır. 3M Ventureshield Boya Koruma Filmleri; • Sararmayan şeffaf poliüretan film yapısıyla esnek ve darbeye dayanıklıdır. • Akrilik bazlı yapıştırıcısı ile ileri seviyede yapışma, kolay uygulama ve iz bırakmadan sökülebilme özelliklerine sahiptir.

3M Ventureshield 7510CC 3M Ventureshield 7510CC, 165µm kalınlığında şeffaf

poliüretan

yapıdadır.

Özellikle

estetik

gereksinimi olan hassas bölgelerin yüzey koruması için tasarlanmıştır. Uygulaması kolaydır. Araç boyasını taş sıçramalarına, böcek pisliklerine, sürtme çizilme gibi hafif hasarlara karşı korur.

3M Ventureshield 7710 Matt 7710 Matt, 7510 CC’nin tüm özelliklerine sahiptir, temel fark ise mat görünümdür. Bu ürün fabrika çıkışı mat görünüşün tamamen aynısını araçlara kazandırır. Bu şekilde müşteriler araçlarına istedikleri mat görünümü aracın orijinalini bozmadan ve boya masrafı olmadan sahip olabilir.

17


İş Güvenliği ve Koruma Ürünleri Dünya’nın önde gelen İş Güvenliği ve Koruma ürünleri tedarikçisi olarak amacımız, Otomotiv Tamir / Bakım Süreçleri içerisinde ihtiyacınız olacak konforlu, kaliteli iş güvenliği ve koruma malzemelerini uzmanlık, kalite ve servis mükemmelliği sağlanması yoluyla, sizlere sunmaktır. Böylece çalışma ortamınızı daha sağlıklı, güvenli ve verimli hale getirmekteyiz.

Fahrenheit T-N-Wear Asetat

7502

501

9332

6055

5935

9922

8835

8825

Parça No.

Ürün

71360-00003 Fahrenheit T-N-Wear Asetat 9332A

10

7502

Yarım Yüz Maskesi (Orta Boy)

1

501

Filtre İçin Tutucu Kapak

2

5935

P3 Toz ve Sis Filtresi

20

6055

18

10

Tek Kullanımlık Aura FFP3 Ventilli Toz Maskesi

50425L

50425

Kutu İçi Adedi

A2 (Organik Gaz/Buhar Filtresi)

8

3MTM Yıkanabilir Tulum Large

10

50425XL

3MTM Yıkanabilir Tulum XLarge

10

7136006

T-N Wear Yedek 3MTM Gözlük Asetatları

10

9922

Tek Kullanımlık Toz+Hafif Solvent Maruziyetine Karşı

10

8835

Çok Kullanımlık FFP3 Toz, Sis Maskesi

5

8825

Çok Kullanımlık FFP2 Toz, Sis Maskesi

5


Notlar ................................................................................................................................................................................................................................................................. ................................................................................................................................................................................................................................................................. ................................................................................................................................................................................................................................................................. ................................................................................................................................................................................................................................................................. ................................................................................................................................................................................................................................................................. ................................................................................................................................................................................................................................................................. ................................................................................................................................................................................................................................................................. ................................................................................................................................................................................................................................................................. ................................................................................................................................................................................................................................................................. ................................................................................................................................................................................................................................................................. ................................................................................................................................................................................................................................................................. ................................................................................................................................................................................................................................................................. ................................................................................................................................................................................................................................................................. ................................................................................................................................................................................................................................................................. ................................................................................................................................................................................................................................................................. ................................................................................................................................................................................................................................................................. ................................................................................................................................................................................................................................................................. ................................................................................................................................................................................................................................................................. ................................................................................................................................................................................................................................................................. ................................................................................................................................................................................................................................................................. ................................................................................................................................................................................................................................................................. ................................................................................................................................................................................................................................................................. ................................................................................................................................................................................................................................................................. ................................................................................................................................................................................................................................................................. ................................................................................................................................................................................................................................................................. ................................................................................................................................................................................................................................................................. ................................................................................................................................................................................................................................................................. ................................................................................................................................................................................................................................................................. .................................................................................................................................................................................................................................................................

19


Parça Numaralarına Göre Sıralama Parça No. 501

Sayfa

Filtre İçin Tutucu Kapak

18

05706

3M Perfect-It Çift Taraflı Beyaz Sünger

11

05707

3M Perfect-It Çift Taraflı Siyah Sünger

11

05708

3M Perfect-It Çift Taraflı Mavi Sünger

11

05761

3M Sünger Temizleme Fırçası

11

5935

P3 Toz ve Sis Filtresi

18

06006

3M Premium Sıvı Vaks

8

6055

A2 (Organik Gaz/Buhar Filtresi)

18

06065

3M Perfect-it Makine Cilası

8

06069

3M Perfect-it Makine Cilası

8

06086

3M Perfect-it Pasta

8

7502

Yarım Yüz Maskesi (Orta Boy)

18

8825

Çok Kullanımlık FFP2 Toz, Sis Maskesi

18

8835

Çok Kullanımlık FFP3 Toz, Sis Maskesi

18

08861

3M Şasi Altı Zift Kaplaması

9

08984

3M Yapıştırıcı Temizleyicisi

10

08996

3M Havalı Pütür Tabancası

9

9332A

Tek Kullanımlık Aura FFP3 Ventilli Toz Maskesi

18

9922

Tek Kullanımlık Toz+Hafif Solvent Maruziyetine Karşı

18

28353

Random Orbital Zımpara

10

28354

Random Orbital Cilalayıcı

10

33271

3M Quick Connect Adaptörü

11

33279

3M Perfect-It Çift Taraflı Beyaz Az Dağılan Yün Keçe

11

34567

3M Profesyonel Panel Bezleri

10

34568

3M Perfect-it III Cilalama Bezi

10

37716

3M Dökme Püskürtme Şişesi

11

37718

3M Solvent Püskürtme Tetik Başı

11

37720

3M Dökme Ürünler İçin Plastik Şişe

11

38070

3M Temizleme Kiti

8

38087

3M Araç İçi Parlatma Sıvısı

9

38124

3M Motor ve Lastik Temizleme Sıvısı

9

38127

3M Lastik Koyulaştırıcı

10

38350

3M Çok Amaçlı Temizleme ve Yağ Giderme Konsantresi

9

38374

3M Jant ve Lastik Temizleyicisi

9

38377

3M Body Shop Clean-up Konsantre Oto Şampuanı

8

39000

3M Oto Şampuanı

6

39008

3M Far Lensi Yenileme Sistemi

7

39016

3M Mikrofiber Araç Bezi

6

39030

3M Performance Finish

6

39034

3M Quick Wax

6

39036

3M Jant ve Lastik Temizleyicisi

7

39040

3M Deri ve Vinil Onarıcı

7

39042

3M Lastik Onarıcı

7

39526

3M Perfect-it Show Car Pasta Vaks

6

50425L

3M Yıkanabilir Tulum Large

18

3M Yıkanabilir Tulum Xlarge

18

50425XL 50586

3M Cam Temizleyici

7

50663

3M Smart Tamir ve Far Yenileme Sistemi

10

59015

Plastik Yenileyici

10

59016

Plastik Cila

10

Fahrenheit T-N-Wear Asetat

18

7136006

T-N Wear Yedek 3M Gözlük Asetatları

18

7510CC

3M Ventureshield 7510CC

17

3M Ventureshield 7710 Matt

17

CR 40

Crystalline 40 Araç Güneş Kontrol Filmi

15

CR 70

Crystalline 70 Araç Güneş Kontrol Filmi

15

CR 90

Crystalline 90 Araç Güneş Kontrol Filmi

15

CS 5

Color Stable 5 Araç Güneş Kontrol Filmi

14

CS 20

Color Stable 20 Araç Güneş Kontrol Filmi

14

CS 35

Color Stable 35 Araç Güneş Kontrol Filmi

14

CS 50

Color Stable 50 Araç Güneş Kontrol Filmi

14

FX-ST 5

FX Standard 5 Araç Güneş Kontrol Filmi

13

FX-ST 20

FX Standard 20 Araç Güneş Kontrol Filmi

13

FX-ST 35

FX Standard 35 Araç Güneş Kontrol Filmi

13

FX-ST 50

FX Standard 50 Araç Güneş Kontrol Filmi

13

S40 Exterior Araç Güvenlik Filmi

16

S70

S70 Araç Güvenlik Filmi

16

S80

S80 Araç Güvenlik Filmi

16

Ultra S400 Araç Güvenlik Filmi

16

71360-00003

7710 Matt

S40 Exterior

Ultra S400

20

Ürün


Tüm 3M ürünleri çevreye duyarlı olup MSDS belgesine sahiptir. 3M Türkiye MSDS araması yapmak için cep telefonunuza QR Kodu gösteriniz.

23


Araç Bakım Ürünleri Topçu Yüzbaşı Sinan Eroğlu Cad. Akel İş Merkezi No:6, A Blok 34805 Kavacık - Beykoz İstanbul Tel : 0216 538 07 77 Faks : 0216 538 07 99 www.3mcarcareturkiye.com

3M Car Care web sayfasını ziyaret etmek için cep telefonunuza QR Kodu gösteriniz.

3M Oto Bakım Kataloğu 07.08.2012  
Read more
Read more
Similar to
Popular now
Just for you