Page 1

Orkla Confectionery & Snacks Finland Ab Orkla Foods Finland Oy

Tuotevalikoima 1–3 2018


Aloita mansikka-aika myymälässäsi – tarjoa kesän makua asiakkaillesi näyttävällä lattiaesittelyllä. Punaista lakua - kaksi makua, täytteellä ja ilman. PANDA ”LAKUKKA MANSIKKA” -KISA KEVÄÄLLÄ 2018 Huippusuosittu Pandan ”Lakukka” Limited Edition -juhlakisa saa nyt mansikkaista jatkoa. Arvomme Pandan Facebook-sivuilla rajoitetun erän kesäisiä Lakukka-tuotteita: mansikkamukista rantapyyhkeeseen.

-MANSIKKA EDITION

Syksyn uutuus nyt myös näyttävässä lattiaesittelyssä!

NAUTINNON MANSIKKAINEN RESEPTI UUTUUS!

NY T N A U T IN T O O N E N ! N E L IN K E R T A IN

LAKUFRIIKIN YKKÖSTUOTE!

MAKEISET MAKEISET

NAUTINNON RESEPTI ON NYT MANSIKKAINEN


MAKEISET MAKEISET

TUM SUKLMA AA

MIN MU TTU SUK RU LA A

14 5

145

g

Tutun suklaasarjan pakkaus uudistui! 14 5

Pandan suklaalevyt saivat nyt entistä selkeämmän ja laadukkaamman ulkoasun. Uudistuneet pakkaukset houkuttelevat kaikenikäisiä suklaan ystäviä nautiskelemaan!

g

g

5 14

ITO MA LAA SUK

ALM DE VA RU A MU KLA SU

VA SU LKO KL AA RI SU ISI KL AA

145 g

g

145 g

UUTUUS!

VÄRIKÄS DISPLAY ! KIINNOSTAA

Pusseista tuttu Smash on nyt patukka! Uusi konsepti lisää kiinnostusta koko kategoriaan. Suolaisen ja makean yhdistävä rapsakka Smash! -pussiversio myy tasaisesti läpi koko vuoden ja sillä on vakiintunut kuluttajakuntansa etenkin nuorten miesten keskuudessa. Nyt suosikki löytyy myös patukkana ja houkuttaa uusia käyttäjiä kokeilemaan. Näyttävä display herättää huomiota ja kiinnostusta.


Lakumix Original 250 g

Lakumix Original 800 g

Lakumix Suklaa 250 g

Lakumix Salmiakki 250 g

Lakupala 250 g

Tuotenro 7550

Tuotenro 4875

Tuotenro 7562

Tuotenro 7560

Tuotenro 7520

UUSI DESIGN

UUSI DESIGN

UUSI DESIGN

Vadelmamuru valkosuklaa 145 g

Maitosuklaa 145 g

Tumma suklaa 145 g

Valkosuklaa 145 g

Tuotenro 0212

Tuotenro 0213

Tuotenro 0214

UUSI DESIGN

Minttumurusuklaa 145 g Tuotenro 0215

Tuotenro 0230 ME 14 ME/ LAVA 40

Ean

ME 8 ME/LAVA 48

Ean

ME 14 ME/ LAVA 40

ME 14 ME/ LAVA 40

ME 18 ME/ LAVA 40

ME 27 ME/LAVA 120

ME 27 ME/LAVA 120

ME 27 ME/LAVA 120

Ean

Ean

Ean

Ean

Ean

Ean

Ean

Ean

Ahaa Suklaacrisp 18 g

Maissisnacksmaitosuklaa 135 g

Maissisnacksvalkosuklaa 135 g

Tuotenro 0256

Tuotenro 0257

UUTUUS 1.1.2018

UUTUUS 1.1.2018

Lakupala Mansikka 250 g

Täyte Lakupala 250 g

Tuotenro 7534

Tuotenro 7226

Täyte Lakupala Minttu 250 g

Natural Lakritsi 140 g Tuotenro 7740

Tuotenro 7532

Natural Kauralakritsi 140 g

Suklaarusinasuklaa 145 g Tuotenro 0259

Tuotenro 7741

ME 27 ME/LAVA 120

ME 27 ME/LAVA 120

UUSI DESIGN

Riisisuklaa 130 g Tuotenro 0252

Tuotenro 0320

ME 18 ME/ LAVA 40

ME 18 ME/ LAVA 40

ME 18 ME/ LAVA 40

ME 12 ME/LAVA 60

ME 12 ME/LAVA 60

ME 24 ME/LAVA 120

ME 18 ME/LAVA 120

ME 40 ME/LAVA 360

ME 21 ME/LAVA 120

ME 21 ME/LAVA 120

Ean

Ean

Ean

Ean

Ean

Ean

Ean

Ean

Ean

Ean

Liquorice Fudge 28 g

Pepe Original 32 g

Pepe Original 4 x 32 g

Pepe Choco 28 g

Pepe Perry 28 g

SuklaaMix Classic 220 g

SuklaaMix Toffee 210 g

Suklaasydän 150 g

Tuotenro 7820

Tuotenro 7311

Tuotenro 7302

Tuotenro 7303

Makea Rapea Suolainen 140 g

Suklaatyynyt 190 g

Tuotenro 2602

Tuotenro 0351

Tuotenro 0425

Tuotenro 0590

Tuotenro 3891

Tuotenro 3730 ME 30 ME/LAVA 320

ME 40 ME/LAVA 216

ME 18 ME/LAVA 96

ME 40 ME/LAVA 216

ME 40 ME/LAVA 216

ME 12 ME/ LAVA 40

ME 12 ME/LAVA 40

ME 14 ME/ LAVA 40

ME 14 ME/ LAVA 40

ME 21 ME/ LAVA 48

Ean

Ean

Ean

Ean

Ean

Ean

Ean

Ean

Ean

Ean

Paksu Pepe XXL Original 80 g

Paksu Pepe XXL Choco 70 g

Natural Lakritsi 32 g

Natural Kauralakritsi 32 g

Tuotenro 7720

Tuotenro 7721

Perinteisiä Ranskalaisia Pastilleja 80 g

Perinteisiä Suklaarusinoita 80 g

Tuotenro 7018

Tuotenro 7014

Tuotenro 3153

Tuotenro 3142

ME 18 ME/LAVA 216

ME 18 ME/LAVA 216

ME 36 ME/LAVA 336

ME 36 ME/LAVA 336

ME 24 ME/ LAVA 230

ME 24 ME/ LAVA 230

Ean

Ean

Ean

Ean

Ean

Ean

MAKEISET MAKEISET

UUSI DESIGN


Liqueur liköörikonvehteja 250 g

Lakka liköörikonvehteja 290 g

Suomi Maitosuklaakonvehteja 250 g

Suomi MustikkaVaniljakonvehteja 250 g

Tuotenro 0411

Tuotenro 0553

Tuotenro 0540

Tuotenro 0541

Suomi Maitosuklaakonvehteja 1,2 kg (n. 148 kpl)

Puolilava Lakupala 250 g

Sekapuolilava Täyte-/Lakupala 250 g

Tuotenro 7521

Tuotenro 7541

ME 12 ME/ LAVA 60

ME 12 ME/ LAVA 60

ME 12 ME/ LAVA 60

ME 1 ME/LAVA 192

Ean

Ean

Ean

Ean

Suomi Maitosuklaakonvehteja 2,5 kg

Suomi MustikkaVaniljakonvehteja 2,5 kg

Juhlapöydän konvehteja 300 g

Tuotenro 4174

Tuotenro 4175

Tuotenro 1193

Suomi Mustikka-Vaniljakonvehteja 1,2 kg (n. 148 kpl)

Tuotenro 7535

144 x Lakupala 250 g 144 x Täyte Lakupala 250 g

Tuotenro 4157 ME 12 ME/ LAVA 40

Display Lakupala Mansikka 250 g

Sekapuolilava Täyte-/ Lakupala 250 g

Sekadisplay Täyte-/ Lakupala 250 g

Tuotenro 7542

Tuotenro 7533 36 x Lakupala 250 g 36 x Täyte Lakupala Minttu 250 g 18 x Täyte Lakupala 250 g

126 x Lakupala 250 g 90 x Täyte Lakupala 250 g 72 x Täyte Lakupala Minttu 250 g

ME 288 ME/ LAVA 2

ME 288 ME/ LAVA 2

ME 90 ME/LAVA 6

ME 90 ME/LAVA 6

ME 288 ME/LAVA 2

Ean

Ean

Ean

Ean

Ean

Ean

Klassikkokonvehdit 150 g

Puolilava Lakumix Original 800 g

Sekadisplay Lakumix 250 g

Tuotenro 4874

Tuotenro 7563

Tuotenro 1077

28 x Original 250 g 28 x Suklaa 250 g 14 x Salmiakki 250 g

Tuotenro 4159 ME 1 ME/LAVA 192

ME 1 ME/ LAVA 112

ME 1 ME/ LAVA 112

ME 8 ME/LAVA 50

ME 16 ME/LAVA 50

Ean

Ean

Ean

Ean

Ean

Sekapuolilava Lakumix 250 g Tuotenro 7591 112 x Original 250 g 84 x Suklaa 250 g 84 x Salmiakki 250 g

Sekadisplay Natural Lakritsipussit 140 g Tuotenro 7742 60 x Natural Lakritsi 140 g 36 x Natural Kauralakritsi 140 g

ME 144 ME/LAVA 2

ME 70 ME/LAVA 6

ME 280 ME/LAVA 2

ME 96 ME/LAVA 4

Ean

Ean

Ean

Ean

Sekadisplay Paksu Pepe XXL 70-80 g

UUTUUS 1.1.2018

UUTUUS 1.1.2018

Nidar IFA Salt Lakris 34 g

Nidar Smash! 34 g

Nidar Smash! 100 g

Tuotenro 2450

Tuotenro 2403

Tuotenro 2400

ME 32 ME/ LAVA 416

ME 36 ME/LAVA 320

ME 21 ME/ LAVA 40

Ean

Ean

Ean

Sekadisplay Natural Lakritsipatukat 32 g

Display Pepe Original 4 x 32 g

Sekadisplay Pepe 28-32 g

Tuotenro 7722

Tuotenro 7312

Tuotenro 7305

180 x Natural Lakritsi 32 g 108 x Natural Kauralakritsi 32 g

160 x Original 32 g 80 x Choco 28 g 80 x Perry 28 g

Tuotenro 7324 90 x Original 80 g 54 x Choco 70 g

ME 288 ME/LAVA 8

ME 144 ME/LAVA 6

ME 320 ME/LAVA 16

ME 144 ME/LAVA 16

Ean

Ean

Ean

Ean

UUTUUS 1.1.2018

UUTUUS 1.1.2018

UUTUUS 1.1.2018

Sekapuolilava Suklaalevyt 130-145 g

Display Suklaarusinasuklaa 145 g

Sekadisplay Suklaalevyt 145 g

Display Nidar Smash! 34 g

Tuotenro 0260

Tuotenro 0146

Tuotenro 0145

54 x Valkosuklaa 145 g 54 x Tumma suklaa 145 g 27 x Maitosuklaa 145 g

189 x Valkosuklaa 145 g 108 x Maitosuklaa 145 g 108 x Tumma suklaa 145 g 81 x Minttumurusuklaa 145 g 81 x Vadelmamuru valkosuklaa 145 g 54 x Riisisuklaa 130 g

ME 120 ME/LAVA 4

ME 135 ME/LAVA 4

ME 621 ME/LAVA 2

ME 216 ME/LAVA 18

Ean

Ean

Ean

Ean

Tuotenro 2404

MAKEISET MAKEISET

UUTUUS 1.1.2018


SNACKSIT SNACKSIT

UUSI TAFFEL CHEESE & ONION RINGS MEGABAG LUVASSA HAUSKOJA RINNETAPAHTUMIA HIIHTOLOMALLA

ENNENMAISTAMATON MAKU!

MY

PRECIOUS! NYT UUTTA SUOMESSA. TAFFELLUMILUISTIMET

ENNENNÄKEMÄTÖN MUOTO!

UUSI KLASSIKKO ON SYNTYNYT!

Kuluttajien ikiaikaisesti rakastama juustosuikerokategoria kuohuu, sillä eeppiset Taffel-juustonaksut saavat nyt kaverikseen rapeat Taffel Rings –juustorinkulat hennon herkullisella sipulivivahteella. Aivan keskihyllykamaa!

STRIPE-KAMPANJASSA JAOSSA ÄLLISTYTTÄVIÄ TAFFEL-LUMILUISTIMIA! Alkuvuonna 2018 Taffel vauhdittaa snacks-kauppaa talvipromootiolla. Kampanjan aikana arvotaan Taffel-Lumiluistimia, jotka muuttavat laskettelukokemuksen kertalaakista. Lisäksi Taffel-rinnetapahtumissa opastetaan hiihtolomalaisia lajin ja snacksien pariin useissa laskettelukeskuksissa kautta maan.


ÄN…YY…TEE…

Kuorrutetut Taffel-pähkinät on nyt kääritty uusiin upeisiin pusseihin, jotka ovat kuitenkin kuluttajien helposti tunnistettavissa. Miksikö? No koska Taffelin faceliftit ovat poikkeuksetta kasvattaneet myyntiä! Mukana myös uusi pähkinämaku Taffel RANCH, joka tunnetaan kautta Suomen dippien suosituimpana ja perunalastujen neljänneksi suosituimpana makuna.

Sips Poimu 150 g

Sips Poimu 250 g

Sips Poimu 325 g

Chips Sileä 325 g

Tuotenro 5750009108

Tuotenro 5750008004

Tuotenro 5750009103

Tuotenro 5750008008

Tuotenro 5750008028

ME 16 ME/ LAVA 32

ME 10 ME/LAVA 64

ME 15 ME/ LAVA 24

ME 14 ME/ LAVA 24

ME 14 ME/ LAVA 24

Ean

Ean

Ean

Ean

Ean

Broadway 75 g

Broadway 150 g

Broadway 250 g

Broadway 325 g

Broadway Less-Fat 70 g

Tuotenro 5750009139

Tuotenro 5750008034

Tuotenro 5750009136

Tuotenro 5750008038

Tuotenro 5750009125

ME 16 ME/ LAVA 32

ME 10 ME/LAVA 64

ME 15 ME/ LAVA 24

ME 14 ME/ LAVA 24

ME 16 ME/ LAVA 32

Ean

Ean

Ean

Ean

Ean

UUSI, TUTTU MAKU

RANCH

UUTUUS 1.11.2017

Maustettujen pähkinöiden myyntierät muuttuvat 1.11.2017 - Uusi myyntierä 11 pss - Myyntierien EAN-koodit vaihtuvat - Kuluttajapakkausten EAN-koodit pysyvät ennallaan

MAUSTETUILLE PÄHKINÖILLE UUSI DISPLAY

Broadway Less-Fat 325 g

Ranch 150 g

Ranch 325 g

Waffel 150 g

Waffel 325 g

Tuotenro 5750009060

Tuotenro 5750008084

Tuotenro 5750008088

Tuotenro 5750008114

Tuotenro 5750008118

ME 12 ME/ LAVA 24

ME 10 ME/LAVA 64

ME 14 ME/ LAVA 24

ME 10 ME/LAVA 64

ME 12 ME/ LAVA 24

Ean

Ean

Ean

Ean

Ean

Grilled Cheese 325 g

Bravo 325 g

Tuotenro 5750008128

Tuotenro 5750008068

Grills 325 g

American BBQ 325 g

Tuotenro 5750008058

Tuotenro 5750008108

Flavor Max Buffalo Hot Sauce 180 g

(99 pussia)

Tuotenro 5750008335

MYYNTIERÄ KASVAA 11 PUSSIIN

ME 14 ME/ LAVA 24

ME 14 ME/ LAVA 24

ME 14 ME/ LAVA 24

ME 14 ME/ LAVA 24

ME 18 ME/ LAVA 28

Ean

Ean

Ean

Ean

Ean

SNACKSIT

NUTS!

Sips Poimu 75 g


UUTUUS 1.11.2017

Flavor Max Jalapeno 180 g

Kartanon Original 180 g Tuotenro 5750008306

Tuotenro 5750008325

Kartanon Tilli & Kermaviili 50 g

Kartanon Tilli & Kermaviili 180 g

Tuotenro 5750008312

Tuotenro 5750008316

Kartanon Valkosipuli & Kermaviili 180 g

Juustosnacks 200 g

Juustosnacks 235 g

Jumbojuusto 235 g

Tuotenro 5750009163

Tuotenro 5750008408

Tuotenro 5750008418

Cheese & Onion Rings 160 g

Fire Balls 235 g Tuotenro 5750008438

Tuotenro 5750008468

Tuotenro 5750008326

ME 18 ME/ LAVA 28

ME 16 ME/ LAVA 32

ME 18 ME/ LAVA 28

ME 18 ME/ LAVA 28

ME 15 ME/ LAVA 24

ME 14 ME/ LAVA 24

ME 14 ME/ LAVA 24

ME 14 ME/ LAVA 24

ME 14 ME/ LAVA 24

Ean

Ean

Ean

Ean

Ean

Ean

Ean

Ean

Ean

Ean

Kartanon Merisuola & Balsamico 180 g

Crispy Gold Seasalt 160 g

Crispy Gold Creme Fraiche 160 g

T채ysjyv채snacks Merisuola 120 g

T채ysjyv채snacks Savupaprika 120 g

Nacho Cheese Balls 60 g

Nacho Cheese Balls 120 g

Nacho Cheese Balls 235 g

Popcorn Seasalt 140 g

Popcorn Cheese 160 g

Tuotenro 5750009185

Tuotenro 5750008424

Tuotenro 5750008428

Tuotenro 5750009418

Tuotenro 5750009428

Tuotenro 5750008336

Tuotenro 5750009400

Tuotenro 5750009401

Tuotenro 5750008754

Tuotenro 5750008764

ME 18 ME/ LAVA 28

ME 18 ME/ LAVA 32

ME 18 ME/ LAVA 32

ME 8 ME/ LAVA 64

ME 8 ME/ LAVA 64

ME 16 ME/ LAVA 32

ME 10 ME/LAVA 64

ME 14 ME/ LAVA 24

ME 12 ME/ LAVA 24

ME 12 ME/ LAVA 24

Ean

Ean

Ean

Ean

Ean

Ean

Ean

Ean

Ean

Ean

Hot Rod 120 g

Hot Rod 235 g

Raffel 120 g Tuotenro 5750008604

Raffel Sourcream & Onion 235 g

Mikropopcorn Original 90 g

Mikropopcorn Less Fat 80 g

Mikropopcorn Voinmaku 90 g

Party Snacks 200 g

Tuotenro 5750008618

Raffel 235 g

Suolatikut 250 g

Tuotenro 5750008614

Tuotenro 5760009521

Tuotenro 5760009524

Tuotenro 5750008608

Tuotenro 5750008648

Tuotenro 5760009511

Tuotenro 5760009512

Tuotenro 5760009513

ME 10 ME/LAVA 64

ME 14 ME/ LAVA 24

ME 10 ME/LAVA 64

ME 14 ME/ LAVA 24

ME 14 ME/ LAVA 24

ME 25 ME/ LAVA 126

ME 25 ME/ LAVA 126

ME 25 ME/ LAVA 126

ME 18 ME/ LAVA 24

ME 12 ME/ LAVA 32

Ean

Ean

Ean

Ean

Ean

Ean

Ean

Ean

Ean

Ean

Snack Fries 235 g

Hearts 60 g

Hearts 235 g Tuotenro 5750008638

Pizza Snacks Margherita 200 g

Juustosnacks 120 g

Tuotenro 5750008632

Pretzels 150 g

Broadway Dip 18 g

Nacho Cheese Dip 16 g

3 Sipulia Dippi 16 g

Hot Chili Dippi 13 g

Tuotenro 5760009526

Tuotenro 5760009535

Tuotenro 5760009546

Tuotenro 5760009552

Tuotenro 5760009538

Tuotenro 5750008628

Tuotenro 5750008404

Tuotenro 5750008458 ME 14 ME/ LAVA 24

ME 16 ME/ LAVA 32

ME 14 ME/ LAVA 24

ME 14 ME/ LAVA 24

ME 10 ME/LAVA 64

ME 12 ME/ LAVA 40

ME 24 ME/ LAVA 432

ME 24 ME/ LAVA 432

ME 24 ME/ LAVA 432

ME 24 ME/ LAVA 432

Ean

Ean

Ean

Ean

Ean

Ean

Ean

Ean

Ean

Ean

SNACKSIT

ME 18 ME/ LAVA 28


UUTUUS 1.11.2017

Sweet Chili Dippi 19 g

Barbecue Dippi 13 g

Taco Dippi 13 g

Valkosipuli Dippi 13 g

American Dippi 20 g

Tuotenro 5760009539

Tuotenro 5760009547

Tuotenro 5760009548

Tuotenro 5760009549

Tuotenro 5760009550

ME 24 ME/ LAVA 432

ME 24 ME/ LAVA 432

ME 24 ME/ LAVA 432

ME 24 ME/ LAVA 432

ME 24 ME/ LAVA 432

Ean

Ean

Ean

Ean

Tuotenro 5750009540

Sekadisplay Dippi 13-20 g Tuotenro 5750009574

Puolilava Sips Poimu 325 g Tuotenro 5750008801

ME 120 ME/LAVA 70

96 x Ranch 20 g 72 x American 20 g 48 x Valkosipuli 13 g 48 x Barbecue 13 g 48 x Taco 13 g 48 x Sweet Chili 19 g ME 360 ME/LAVA 15

Ean

Ean

Ean

Puolilava Broadway 325 g

Puolilava Waffel 325 g

Tuotenro 5750008803

Tuotenro 5750008810

Puolilava Juustosnacks 235 g

24 x Valkosipuli 13 g 24 x Ranch 20 g 24 x Taco 13 g 24 x Barbecue 13 g 24 x American 20 g

ME 168 ME/LAVA 2

UUTUUS 1.11.2017

Ranch Dippi 20 g Tuotenro 5760009551

Creamy Pepper Dippi 13 g Kartanon Punainen Tuotenro 5760009554 Pesto Dippi 16 g

Kartanon Timjami & Karhunlaukka Dippi 16 g

Tuotenro 5760009580

Tuotenro 5760009582

Lay's Chips Salted 175 g Tuotenro 5760007208

Tuotenro 5750008806

ME 24 ME/ LAVA 432

ME 24 ME/ LAVA 432

ME 24 ME/ LAVA 432

ME 24 ME/ LAVA 432

ME 10 ME/LAVA 32

ME 168 ME/LAVA 2

ME 144 ME/LAVA 2

ME 168 ME/LAVA 2

Ean

Ean

Ean

Ean

Ean

Ean

Ean

Ean

UUTUUS 1.11.2017

UUTUUS 1.11.2017

Lay's Chips Paprika 175 g

Lay's Chips Sour cream & Onion 175 g

Lay's Chips Barbecue 175 g

Tuotenro 5760007209

Tuotenro 5760007201

Tuotenro 5760007202

ME 10 ME/LAVA 32

ME 18 ME/ LAVA 32

ME 18 ME/ LAVA 32

Ean

Ean

Ean

UUTUUS 1.11.2017

UUSI KOOSTUMUS, RAJOITETTU SAATAVUUS

Lay's Gourmet Cheddar 150 g

Puolilava Raffel 235 g

Puolilava Grilled Cheese 325 g

Sekapuolilava Kartanon 180 g

Tuotenro 5760007210

Tuotenro 5760007211

Tuotenro 5750008807

Tuotenro 5750008813

Tuotenro 5750008915

ME 12 ME/ LAVA 56

ME 12 ME/ LAVA 56

Lay's Gourmet Chorizo 150 g

Ean

Ean

90 x Original 180 g 72 x Tilli & Kermaviili 180 g 54 x Valkosipuli & Kermaviili 180 g 36 x Merisuola & Balsamico 180 g ME 168 ME/LAVA 2

ME 168 ME/LAVA 2

ME 252 ME/LAVA 2

Ean

Ean

Ean

UUSI NIMI

Lay's 6 pack, 6 x 27,5 g Tuotenro 5760007203 2 x Salted 27,5 g 2 x Sour cream & Onion 27,5 g 2 x Barbecue 27,5 g

UUSI KOOSTUMUS, RAJOITETTU SAATAVUUS

Sekapuolilava 235-325 g

Sekapuolilava Midi 120-150 g

Sekalava Favorites 235-325 g

Tuotenro 5760007302

Tuotenro 5750008901

Tuotenro 5750008907

Tuotenro 5750008914

ME 20 ME/ LAVA 32

56 x Sips Poimu 325 g 42 x Broadway 325 g 28 x Juustosnacks 235 g 28 x Raffel 235 g 14 x Grills 325 g

80 x Sips 150 g 80 x Broadway 150 g 80 x Juustosnacks 120 g 40 x Raffel 120 g

112 X Sips 325 g 84 x Broadway 325 g 56 x Juustosnacks 235 g 42 x Grills 325 g 42 x Raffel 235 g

ME 168 ME/LAVA 2

ME 280 ME/LAVA 2

ME 336 ME/LAVA 1

Ean

Ean

Ean

Doritos Nacho Cheese 170 g

Doritos Sour Cream 170 g

Doritos Sweet Chilli Pepper 170 g

Tuotenro 5760007300

Tuotenro 5760007301

ME 20 ME/ LAVA 32

ME 20 ME/ LAVA 32

ME 14 ME/LAVA 24 Ean

Ean

Ean

Ean

SNACKSIT

Ean

Dippi Valikoima­laatikko 13-20 g


Trail Mix Candy & Nuts 150 g

Trail Mix Chili & Mango 150 g

Suolapähkinä 30 g

Suolapähkinä 175 g

Suolapähkinä 300 g

Tuotenro 5750009203

Tuotenro 5750009202

Tuotenro 5750009260

Tuotenro 5750009261

Tuotenro 5750009205

ME 16 ME/ LAVA 60

ME 16 ME/ LAVA 60

ME 36 ME/ LAVA 168

ME 18 ME/ LAVA 80

ME 16 ME/ LAVA 60

Ean

Ean

Ean

Ean

Ean

UUSI DESIGN

Kartanon Välipala 60 g Kartanon Välipala 60 g Taffel Mix 300 g Pähkinä- & marja­sekoitus Pähkinä- & hedelmä­sekoitus Tuotenro 5750009250

Tuotenro 5958005354

Anyday Nut Selection 60 g Anyday Nut Selection Tuotenro 5958005361 140 g

Anyday Almond Mix 60 g Tuotenro 5958005362

Nut Cocktail 200 g

Tuotenro 5750009252

Tuotenro 5750009251

Tuotenro 5750009231

ME 15 ME/ LAVA 224

ME 15 ME/ LAVA 224

ME 14 ME/ LAVA 60

ME 16 ME/ LAVA 60

ME 16 ME/ LAVA 60

Ean

Ean

Ean

Ean

Ean

Kartanon Almond Crunch 165 g

UUSI DESIGN JA MYYNTIERÄ

UUSI DESIGN JA MYYNTIERÄ

Broadway Nuts 150 g

Chili Nuts 150 g

Honey Nuts 150 g

Cheese & Chili Nuts 150 g

Tuotenro 5760009271

Tuotenro 5760009270

Tuotenro 5750009221

Tuotenro 5760009272

Tuotenro 5750009234

Tuotenro 5958005355 ME 14 ME/ LAVA 150

ME 14 ME/ LAVA 80

ME 14 ME/ LAVA 150

ME 14 ME/ LAVA 80

ME 14 ME/ LAVA 150

ME 24 ME/ LAVA 40

ME 11 ME/ LAVA 108

ME 11 ME/ LAVA 108

ME 12 ME/ LAVA 110

ME 11 ME/ LAVA 108

Ean

Ean

Ean

Ean

Ean

Ean

Ean

Ean

Ean

Ean

UUSI DESIGN JA MYYNTIERÄ

Anyday Almond Mix 140 g

Anyday Cashew 60 g

Anyday Cashew 140 g

Tuotenro 5958005363

Tuotenro 5958005357

Tuotenro 5958005356 ME 14 ME/ LAVA 80

Anyday Nut, Seed & Berry Blend 140 g Tuotenro 5958005367

ME 14 ME/ LAVA 150

ME 14 ME/ LAVA 80

ME 14 ME/ LAVA 80

Grills Nuts 150 g Tuotenro 5760009273 ME 11 ME/ LAVA 108

UUTUUS 1.11.2017

Ranch Nuts 150 g Tuotenro 5760009274 ME 11 ME/ LAVA 108

UUTUUS 1.11.2017

Sekadisplay Kuorrutetut pähkinät 150 g Tuotenro 5750009298 33 x Chili Nuts 150 g 22 x Broadway Nuts 150 g 22 x Ranch Nuts 150 g 11 x Grills Nuts 150 g 11 x Cheese & Chili Nuts 150 g ME 99 ME/LAVA 4

Ean

Ean

Ean

Ean

Ean

Ean

Ean

PÄHKINÄT

Anyday Nut Mix 140 g

Tuotenro 5958005360

Chili Nut Mix 200 g

Tuotenro 5750009230

UUSI DESIGN JA MYYNTIERÄ

Anyday Nut Mix 60 g

UUSI DESIGN


Sekadisplay Valitut Jyvänäkkäri 190 g 40 x Kaura & Auringonkukansiemen 190 g 40 x Yrtti & Merisuola 190 g Tuotenro 5450100225 ME 80 ME/LAVA 4

Sekapuolilava Valitut Jyvänäkkäri 190 g 120 x Kaura & Auringonkukansiemen 190 g 120 x Yrtti & Merisuola 190 g

Ah, mikä rapeus. Täydellinen cocktailpala illanistujaisiin, pikkusuolainen piknikille ja naposteluherkku, jonka kruunaa maku: Suola ja Kermaviili & Ruohosipuli. Rouskis. LANSEERAUKSEN TUEKSI NÄYTTÄVÄ DISPLAY, JOSTA VALITUT UUTUUDET ON HELPPO NAPOSTELLA OSTOSKORIIN.

KEKSIT

Tuotenro 5450100228 ME 240 ME/LAVA 2


UUTUUS 1.11.2017

Ballerina Duo Maitosuklaa & Vadelma 185 g

Ballerina Duo Maitosuklaa & Vanilja 185 g

Ballerina Mansikka & Raparperi 190 g

Ballerina Mousse 185 g

Ballerina Maitosuklaa 190 g

Tuotenro 5450100423

Tuotenro 5450100421

Tuotenro 5450100422

Valitut Suolakeksi 200 g Tuotenro 5450033592

Valitut Ruiskeksi 100 g Tuotenro 5460013502

Valitut Spelttikeksi 100 g

Valitut Perinnekeksi 100 g

Tuotenro 5450100443

Tuotenro 5450100444

Valitut Pikkukeksi Suola 120 g

Tuotenro 5450100525

Tuotenro 5450100618

ME 12 ME/LAVA 96

ME 12 ME/LAVA 96

ME 12 ME/LAVA 120

ME 12 ME/LAVA 120

ME 12 ME/LAVA 120

ME 12 ME/LAVA 52

ME 8 ME/ LAVA 48

ME 10 ME/LAVA 48

ME 10 ME/LAVA 48

ME 10 ME/ LAVA 40

Ean

Ean

Ean

Ean

Ean

Ean

Ean

Ean

Ean

Ean

Ruiscracker 450 g

Cream Cracker 400 g

Tuotenro 5450033024

Tuotenro 5450033012

Tuotenro 5450100646

UUTUUS 1.11.2017

Ballerina Vadelma 190 g

Ballerina Mustikka 190 g

Ballerina Nougat 180 g

Ballerina Toffee 190 g

Ballerina Vadelma 380 g

Valitut Pikkukeksi Kermaviili & Ruohosipuli 120 g

Tuotenro 5450100371

Tuotenro 5450100647

Tuotenro 5450014101

Tuotenro 5450100028

Tuotenro 5450013985

Tuotenro 5450100027

ME 12 ME/LAVA 120

ME 12 ME/LAVA 120

ME 12 ME/LAVA 120

ME 12 ME/LAVA 120

ME 10 ME/LAVA 56

ME 10 ME/ LAVA 40

ME 12 ME/LAVA 32

ME 12 ME/LAVA 32

Ean

Ean

Ean

Ean

Ean

Ean

Ean

Ean

Café Deli Minttusuklaakeksi 100 g

Café Deli Nougatsuklaakeksi 100 g

Kulta Marie 200 g

Kulta Marie Maitosuklaa 185 g

Kulta Muro 225 g

Keksilajitelma 180-300 g

Tuotenro 5450017030

ME 14 ME/LAVA 147

ME 14 ME/LAVA 147

Ean

Ean

Kaurakeksi 300 g

Suklaa Kaurakeksi 200 g

Tuotenro 5450100394

Tuotenro 5450100393

Tuotenro 5450100527

Tuotenro 5450100430 ME 12 ME/LAVA 72

ME 16 ME/LAVA 75

ME 24 ME/LAVA 44

Ean

Ean

Ean

Valitut Jyvänäkkäri Kaura & Auringonkukansiemen 190 g

Valitut Jyvänäkkäri Yrtti & Merisuola 190 g

Valitut 5 Parasta 170 g Tuotenro 5450039005

Tuotenro 5450100607

ME 12 ME/LAVA 90

ME 16 ME/LAVA 75

Tuotenro 5450100606 ME 10 ME/LAVA 60

ME 10 ME/LAVA 60

ME 9 ME/LAVA 40

Ean

Ean

Ean

Ean

Ean

Keksilajitelma 100-300 g

Tuotenro 5450100211

Tuotenro 5450100230

4 x Kaurakeksi 300 g 4 x Suklaa Kaurakeksi 200 g 4 x Ballerina Nougat 180 g 4 x Ballerina Vadelma 190 g 2 x Ballerina Mustikka 190 g 2 x Ballerina Toffee 190 g

8 x Ballerina Mustikka 190 g 6 x Kaurakeksi 300 g 4 x Café Deli Minttu 100 g 4 x Café Deli Nougat 100 g

ME 20 ME/LAVA 48

ME 22 ME/LAVA 48

Ean

Ean

KEKSIT

Tuotenro 5450057016

Tuotenro 5460010042


Sekadisplay Ballerina 180-190 g Tuotenro 5450100226 48 x Vadelma 190 g 48 x Nougat 180 g ME 96 ME/LAVA 7

Ean

Sekapuolilava Ballerina 180-190 g

Sekapuolilava Ballerina 185-190 g

Tuotenro 5450100216

Tuotenro 5450100210

120 x Vadelma 190 g 96 x Toffee 190 g 84 x Nougat 180 g 60 x Mustikka 190 g

120 x Maitosuklaa 190 g 120 x Mansikka & Raparperi 190 g 120 x Mousse 185 g

ME 360 ME/LAVA 2

ME 360 ME/LAVA 2

Ean

Puolilava Kulta Marie 200 g Tuotenro 5450100229

ME 324 ME/LAVA 2

Ean

Ean

Sekapuolilava Kaurakeksi & Suklaa Kaurakeksi 200-300 g

Sekadisplay Valitut Jyvänäkkäri 190 g

Tuotenro 5450100227

Tuotenro 5450100213

Tuotenro 5450100225

36 x Kaurakeksi 300 g 48 x Suklaa Kaurakeksi 200 g

132 x Kaurakeksi 300 g 112 x Suklaa Kaurakeksi 200 g

40 x Kaura & Auringonkukansiemen 190 g 40 x Yrtti & Merisuola 190 g

120 x Kaura & Auringonkukansiemen 190 g 120 x Yrtti & Merisuola 190 g

ME 84 ME/LAVA 6

ME 244 ME/LAVA 2

ME 80 ME/LAVA 4

ME 240 ME/ LAVA 2

Sekadisplay Kaurakeksi & Suklaa Kaurakeksi 200-300 g

Ean

Sekapuolilava Valitut Jyvänäkkäri 190 g Tuotenro 5450100228

Ean

Ean

Ean

UUTUUDET / MAKEISET TUOTE

TUOTENRO

EAN

ME EAN

AJANKOHTA

Lakupala Mansikka 250 g

7534

1.1.2018

Display Lakupala Mansikka 250 g

7535

1.1.2018

Suklaarusinasuklaa 145 g

0259

1.1.2018

Display Suklaarusinasuklaa 145 g

0260

1.1.2018

Sekadisplay Suklaalevyt 145 g 27 x Maitosuklaa 145 g 54 x Valkosuklaa 145 g 54 x Tumma suklaa 145 g

0146

1.1.2018

Nidar Smash! 34 g

2403

1.1.2018

Display Nidar Smash! 34 g

2404

1.1.2018

Display Pepe Original 4 x 32 g

7312

1.1.2018

UUTUUS 1.11.2017

Sekapuolilava Valitut Juustokeksit 100 g

Display Valitut 5 Parasta 170 g

Sekadisplay Valitut Pikkukeksi 120 g

Tuotenro 5450100219

Tuotenro 5450100232

Tuotenro 5450100218

ME 224 ME/LAVA 2

ME 45 ME/LAVA 6

ME 72 ME/LAVA 4

Ean

Ean

Ean

UUTUUDET

36 x Suola 120 g 36 x Kermaviili & Ruohosipuli 120 g

80 x Spelttikeksi 100 g 80 x Perinnekeksi 100 g 64 x Ruiskeksi 100 g


UUTUUDET / KEKSIT

UUTUUDET / SNACKSIT TUOTE

TUOTENRO

Waffel 150 g

EAN

ME EAN

AJANKOHTA

TUOTE

TUOTENRO

5750008114

1.11.2017

Valitut Pikkukeksi Suola 120 g

5450100646

1.11.2017

Cheese & Onion Rings 160 g

5750008468

1.11.2017

Valitut Pikkukeksi Kermaviili & Ruohosipuli 120 g

5450100647

1.11.2017

Ranch Nuts 150 g

5760009274

1.11.2017

Sekadisplay Valitut Pikkukeksi 120 g 36 x Suola 120 g 36 x Kermaviili & Ruohosipuli 120 g

5450100232

1.11.2017

Sekadisplay Kuorrutetut pähkinät 150 g 33 x ChiIi Nuts 150 g 22 x Broadway Nuts 150 g 22 x Ranch Nuts 150 g 11 x Grills Nuts 150 g 11 x Cheese & Chili Nuts 150 g

5750009298

1.11.2017

Sekadisplay Dippi 13-20 g 96 x Ranch 20 g 72 x American 20 g 48 x Valkosipuli 13 g 48 x Barbecue 13 g 48 x Taco 13 g 48 x Sweet Chili 19 g

5750009574

1.11.2017

Lay's Chips Salted 175 g

5760007208

1.11.2017

Lay's Chips Paprika 175 g

5760007209

1.11.2017

Lay’s Gourmet Chorizo 150 g

5760007210

1.11.2017

Lay’s Gourmet Cheddar 150 g

5760007211

1.11.2017

Sekapuolilava Kartanon 180 g 90 x Original 180 g 72 x Tilli & Kermaviili 180 g 54 x Valkosipuli & Kermaviili 180 g 36 x Merisuola & Balsamico 180 g

5750008915

Sekalava Favorites 235-325 g 112 X Sips 325 g 84 x Broadway 325 g 56 x Juustosnacks 235 g 42 x Grills 325 g 42 x Raffel 235 g

5750008914

*6

EAN

ME EAN

AJANKOHTA

UUTUUDET


POISTUVAT / SNACKSIT

POISTUVAT / MAKEISET TUOTE

TUOTENRO

Makea Rapea Suolainen 2 80 g

3733

EAN

ME EAN

AJANKOHTA

TUOTE

TUOTENRO

EAN

ME EAN

AJANKOHTA

Sekadisplay Dippi 13-20 g 96 x American 20 g 96 x Ranch 20 g 72 x Valkosipuli 13 g 48 x Barbecue 13 g 48 x Taco 13 g

5750009529

31.10.2017

Puolilava Pizza Snacks Margherita 200 g

5750008812

31.10.2017

Sekadisplay Anyday 140 g 42 x Cashew 140 g 42 x Almond 140 g 42 x Nut Selection 140 g 42 x Nut Mix 140 g

5750009299

31.10.2017

Lay´s Chips Salted 175 g

5760007200

31.10.2017

Lay´s Chips Sweet Mustard 175 g

5760007207

31.10.2017

Sekapuolilava Kartanon 180 g 90 x Original 180 g 72 x Tilli & Kermaviili 180 g 54 x Merisuola & Balsamico 180 g 36 x Valkosipuli & Kermaviili 180 g

5750008902

31.12.2017

Suomi Karpalo-Toffeekonvehteja 250 g

0595

31.12.2017

Suomi Pullakahvikonvehteja 250 g

0596

31.12.2017

Nidar Stratos 42 g

2431

31.12.2017

Sekadisplay SuklaaMix 210-220 g 42 x Classic 220 g 28 x Toffee 210 g

0592

31.12.2017

Sekadisplay Suomi konvehtikotelot 250 g 36 x Karpalo-Toffeekonvehteja 250 g 36 x Pullakahvikonvehteja 250 g

0597

31.12.2017

Toffee täytesuklaa 100 g

0234

31.12.2017

Minttu täytesuklaa 100 g

0236

31.12.2017

Perinteisiä Englannin Rakeita 70 g

3154

31.12.2017

POISTUVAT / KEKSIT TUOTENRO

EAN

ME EAN

AJANKOHTA

Ballerina Bites Original 175 g

5760005001

31.10.2017

Ballerina Bites Strawberry 175 g

5760005002

31.10.2017

Ballerina Bites Salty Caramel 175 g

5760005003

31.10.2017

Sekavarttilava Ballerina Bites 175 g

5450100222

31.10.2017

Cream Cracker 800 g

5450033020

31.10.2017

POISTUVAT

TUOTE


MUISTIINPANOJA

MUISTIINPANOJA

POISTUVAT


Orkla Confectionery & Snacks Finland Ab Orkla Foods Finland Oy

YHTEYSTIEDOT Asiakkuusjohtaja Marko Lähteenmäki 040 726 6496 marko.lahteenmaki@orkla.fi

Kaupallinen johtaja Ami Wardi 0400 410 857 ami.wardi@orkla.fi

Asiakkuusjohtaja Jukka Purolinna 0400 501 746 jukka.purolinna@orkla.fi

Ketjumyyntipäällikkö Maija Torppa 040 563 0747 maija.torppa@orkla.fi

Aluepäälliköt Alue 1 Jan-Ulf Lindfors 0400 722 892 jan-ulf.lindfors@orkla.fi

Alue 5 Vesa Nieminen 0400 600 746 vesa.nieminen@orkla.fi

Alue 2 Elina Oksanen 040 739 2829 elina.oksanen@orkla.fi

Alue 6 Ari Palo-oja 050 307 1819 ari.palo-oja@orkla.fi

Alue 3 Jukka Honkasalo 0400 552 001 jukka.honkasalo@orkla.fi

Alue 7 Jarmo Pehkonen 040 351 9311 jarmo.pehkonen@orkla.fi

Alue 4 Janne Eestelä 0400 722 628 janne.eestela@orkla.fi

Alue 8 Matti Ekqvist 044 520 9586 matti.ekqvist@orkla.fi

7

6 5

4

8

3

1

2

Foodservice Asiakkuusjohtaja Pasi Kuosmanen 0400 839 839 pasi.kuosmanen@orkla.fi

Ketjumyyntipäällikkö Jari Hyvönen 0400 841 746 jari.hyvonen@orkla.fi

Ketjumyyntipäällikkö Soile Mäenpää 0400 600 677 soile.maenpaa@orkla.fi

Asiakkuusjohtaja Urpo Lindström 0400 524 403 urpo.lindstrom@orkla.fi

MYYNTI JA MARKKINOINTI Äyritie 22 01510 Vantaa Puh. 020 791 8600 Fax. 020 791 8601

www.taffel.fi

www.panda.fi

www.kantolan.fi

www.anydaynuts.fi

Tuotevalikoima 1-3 2018  

Snacksit, makeiset ja keksit

Tuotevalikoima 1-3 2018  

Snacksit, makeiset ja keksit

Advertisement