Page 1

KS

KATALOG 9

1.9-30.9.2018

122899.1

MASKARA E RE E JASHTËZAKONSHME

WONDER LASH XXL


NË KËTË KATALOG:

INDEKS 01 LIBRI VJESHTOR I MODËS 20 MODË 30 AROMAT 46 PËR MESHKUJ 58 KUJDESI I LËKURËS

E RE!

78 WELLNESS 86 GRIMI 108 INSPIRUAR NGA NATYRA 126 KUJDESI I FLOKËVE DHE TRUPIT NA GJENI NË RRJETET SOCIALE: www.facebook.com/oriflameks www.instagram.com/oriflame.kosovo youtube.com/oriflamecosmetics

Ju garantojmë 100% se do të jeni të kënaqur me cilësinë e produkteve tona. Nëse nuk jeni të kënaqur me produktin tuaj mund ta ktheni brenda 30 ditëve.

Oriflame është me krenari anëtare e Shoqatës të shitjes Direkte, dhe i dedikon kushtueshmëri të madhe etikës së punës. Për të mësuar më tepër për politikën Oriflame, për mirësinë e kafshëve, ju lutemi të vizitoni: www.oriflame.com/animal-welfare Jemi në shoqatë me Aleancën për ruajtjen e pyjeve, letra në katalogët tanë është nga burimet e qëndrueshme të pyjeve.

Fondacionet tona të përhershme për donacion përkrahin fëmijët dhe femrat e reja nëpërmjet shumë programeve edukative.

2

LIBRI VJESHTOR I MODËS Më e mira e ngjyrës, kujdesit dhe modës! Hidhni një shikim në botën e trendeve të vjeshtës/ dimrit 2018 me Oriflame. Ktheni faqen për të zbuluar inspirimin e pafund që transformon dukjen dhe rutinen tuaj të bukurisë në stinën e re. E fundit, por jo më e parëndësishmja - mos e humbisni lansimin eksklusiv të Maskarës tonë ikonë Wonder Lash, tani me me efektin e jashtëzakonshëm XXL!

X XL QERPIKË MË SHUMË VOLUM , NË SECILËN QEPALLË

LIRONI TË JASHTËZAKONSHMEN BRENDA VETES TUAJ!

34107 Black

FUQI E JASHTËZAKONSHME E QERPIKËVE TUAJ ME WONDER LASH XXL MASKARËN Zbuloni çfarë do të thotë të theksoni secilin qerpik. Eksklusive-për-Oriflame Wonder Brush me Teknologji të Patentuar Dual Core ofron një theksim eksklusiv të përfitimeve të shumta 5-në-1 për ndikim të jashtëzakonshëm në qerpikë dhe 49% më shumë volum në qerpikë.

 T he ONE 5-në-1 Wonder Lash

XXL Maskara - Black

The ONE 5-në-1 Wonder Lash XXL Maskara mundësohet nga Wonder Brusha Eksklusive-për-Oriflame me Teknologji të Patentuar Dual Core për të ofruar impakt eksplosiv dhe 49% më shumë volum për dukjen tuaj të preferuar të qerpikëve. 8 ml

34107 8.99 €

WONDER LASH XXL E RE TANI PËR VETËM

3.99 €

3


PËR TË GJITHA TIPAT E LËKURËS.

KORREKTON

HIDRATON DHE USHQEN

SHENJAT E ZEZA

40+

TËRHEQË DHE FORCON

  Ecobeauty Krema për Sy

  Optimals Even Out Perfecting Kremë

  Royal Velvet krema për forcimin

Formula e re e përparuar tendos dhe riformon konturet e fytyrës rreth syve dhe zbut dukshmërinë e rretheve të errëta dhe të anjturit. 15 ml

32200 13.99 €

Kremë hidratuese për sy që zvogëlon dukshmërinë e shenjave të zeza dhe rrathëve të zinjë në zonën rreth syve. Ndriçon dhe promovon një çehre të njëtrajtshme. Me një përzierje përbërësish natyral Suedezë, LumiLight Aktiv dhe Kofeinë. Për të gjitha llojet e lëkurës. 15 ml

Krema e syve ultra-hidratuese është gjëja e përsosur për sy të lodhur. I pasur me antioksidantin e Manaferrave dhe Vajin e Farave të cilët ndihmojnë në zbutjen e zonës delikate rreth syve. Me çertifikatë natyrale. 15 ml

për Sy

e vendeve rreth syve

22815 13.99 €

33226 10.99 € Vendosni kremën nën sy. Masazhoni, butësisht nga pjesa e jashtme brenda.

PARFUMI I RI NË KATALOGUN E ARDHSHËM: ECLAT MON PARFUM!

FITONI ZBRITJEN EKSKLUSIVE PREJ 5€ KUR POROSITNI ECLAT MON PARFUM NË KATALOGUN 10 NËSE POROSITNI CILINDO PRODUKT NGA KATALOGU 9! *Për çdo produkt të porositur nga katalogu 9 fitoni të drejtën që të porositni nga një parfum me zbritje eksklusive në katalog 10.

4

PËR TË GJITHA LLOJET E LËKURËS

LIBRI VJESHTOR I MODËS

PËR TË GJITHA MOSHAT

PËR TË GJITHA LLOJET E LËKURËS

 

PËR REZULTATE MË TË MIRA:

Pas aplikimit, pritni së paku një minut përpara se të aplikoni grimin për të ndihmuar kremën e syve të absorbohet tërësisht. Rregulli është çelësi: përdorni kremën e syve çdo mëngjes dhe mbrëmje pas pastrimit dhe tonifikimit.

SHTONI EFEKTIN ME SY MË TË NDRITUR DHE MË TË PUSHUESHËM Secila kremë për sy për vetëm

3.99 €

5


LIBRI VJESHTOR I MODËS

6 ud 85 N 33 a t i c igm

En

e

6

*

Testuar në klient.

d o c 33 tu 85 rn 9 al Re

rr

y

N

i ve 33 8 R a 58 sp be

ia

Fu

rt

r e 33 ve 3 6 rF 7 uc hs Pe

M

ys

r p 33 e t 36 ua 8 lP ap ay

t e 33 r io 8 6 us 0 Pu r

a

pl

e

Fo

e r 333 n a 70 lF lam e Su

n s 33 e t 36 H 9 or izo

n

Et

e o n 33 s t 36 op 4 N ud

m r s 33 ist 37 en 3 tP lu

 T O Matte Buzëkuq

1.7 g

Pe

r e 333 n n 65 i al Pi nk

 7.99 €

Co

n s 333 ta 6 nt 6 Co ra

l

Pe

Ngjyra e jashtëzakonshme aplikohet me precizitet për një përfundim të fortë super-mat që qëndron deri në 11 orë*, derisa LipSoft Moisture Plus ndihmon t'i mbajë buzët e buta, të lëmueshme dhe të rehatshme për qëndrueshmëri ekstreme.

N

Prezantojmë 5 aroma të reja të The ONE buzëkuqëve më ekstremë mat!

d l 33 es 37 sC 2 he rr y

PËRFUNDIM EKSTREM MAT

7 sh 8 5 lu 33 e t B r c Se

En

Modeli ka: TO Matte Buzëkuq 33370 Eternal Flame.

11 ORË QËNDRUESHMËRI,

Re 3 s o 33 lu 71 te Re d

BUZË SIKUR KADIFE

E RE!

SERI E KUFIZUAR

Secili buzëkuq për vetëm

3.99 €

7


Triku për të bërë buzëkuqët të qëndrojnë sa më gjatë? Filloni me një bazë të lëmueshme! Vendosni për bazë në buzë një balsam transparent apo me ngjyrë neutrale. Për rezultate më të mira, përdorni The ONE Perfecting Bazën për Buzë, të formuluar posaqërisht për të theksuar buzëkuqin për qëndrueshmëri të përsosur orë pas ore.

TRANSFORMOHET NË NUANCËN TUAJ TË PREFERUAR TË NGJYRËS ROZE

ZGJATË QËNDRUESHMËRINË E BUZËKUQIT

  The ONE Lip Spa Pluming

  The ONE Colour Adapt

  The ONE Perfecting

Balsam për buzë me efekt të dyfishtë me Plumping Technology për fryerje të menjëhershme të buzëve për kohë të gjatë. 1.7 g

Buzë të buta me ngjyrën tuaj rozë me The ONE Colour Adapt Balsamin. Ky balsam hidratues vendoset pa ngjyrë dhe pastaj reagon me kiminë natyrale të buzëve tuaja për të krijuar një ngjyrë të mrekullueshme rozë me një shkëlqim delikat. 1.6 g

Aplikoni të parën për të përkrahur përsosmëri që qëndron gjatë, ngjyrë dhe drithërim më mirë se sa të vendosni direkt buzëkuqin. Formulë zbutëse dhe përkujdesëse. 2.8 g

MENJËHERË MBUSHË BUZËT A Aplikoni në buzë deri tek vija e buzëve

Balsam për Buzë

B

Aplikoni buzëkuqin mbi primer

32365 6.99 €

Balsam për Buzë

Bazë për Buzëkuq

33893 5.99 €

33422 5.99 €

LIBRI VJESHTOR I MODËS

PËR REZULTATE MË TË MIRA:

  

BËJENI NGJYRËN TË

C E dizajnuar për t'i dhënë buzëkuqit një ngjyrë drithëruese dhe me qëndrueshmëri më të lartë

ZGJASË ME NJË BAZË TË PËRSOSUR Secili balsam apo bazë për buzë për vetëm

8

3.49 € Kurseni deri në 50%

9


ORË*

FreshFix Teknologji për 25H qëndrueshmëri dhe rezistente ndaj përhapjes*, madje edhe në klima të ngrohta me lagështi**

31161 Fair Nude

LËKURË SIKUR MËNDAFSHI

31162 Nude Pink

Pudër e lëngshme rezistente ndaj përhapjes testuar klinikisht. Testuar in vitro

31163 Natural Beige

The ONE EverLasting pudër e lëngshme

PËRSOSMËRI GJATË GJITHË DITËS

31164 Light Ivory

Sepse një përfundim i përsosur është gjithmonë në modë

10

Testuar klinikisht

***

NUK PËRHAPET DHE E PËRSOSUR

Tani si fytyra ashtu edhe rr obat tuaja do të qëndrojnë të përsosura duke ju falënderuar formulës së qëndrueshme dhe që nuk transferohet të The ONE Everlasting Pudrës së Lëngshme. E formuluar dhe e vërtetuar klinikisht që qëndron e freskët madje edhe në ditët e ngrohta.

* **

LIBRI VJESHTOR I MODËS

24

31160 Porcelain

Pudra e lëngshme nuk hiqet gjatë kontaktit*, dhe është e këndshme në fytyrë, me teknologjinë FreshFix  mjaft dhe kompleksin Skin Renew për zgjatje të përsosur 25 orëshe* dhe revitalizimin e lëkurës. 30 ml

 12.99 € The ONE EverLasting Pudra e Lëngshme 33566 Chestnut

TANI PËR VETËM

5.99 € Kurseni më shumë se 50%

11


35+

PËR TË GJITHA LLOJET E LËKURËS

TARGETON RRUDHAT DHE LINJAT

Përderisa kremat e ditës ofrojnë mbrojtje të lehtë ditore, serumet janë ideale për të intensifikuar rezultatet rigjeneruese të lëkurës. Formuluar me një koncentrim më të lartë të përbërësve aktivë, ato depërtojnë më thellë në lëkurë. Për rezultate optimale, aplikoni serumin dy herë në ditë dhe vazhdoni me kremën tuaj të ditës apo të natës.

  Optimals Age Revive Serum

Kundër Plakjes

Serumi kundër plakjes që ka për target shumë shenja të pleqërisë. Ndihmon në zvogëlimin e linjave dhe rrudhave, hidraton menjëherë dhe rimbush, minimizon dukshmërinë e poreve dhe ndihmon në rritjen e shkëlqimit. Me një përzierje përbërësish natyralë Suedezë. Për të gjitha llojet e lëkurës. 30 ml

32477 17.99 €

PËR TË GJITHA MOSHAT

PËR TË GJITHA LLOJET E LËKURËS

KORREKTON SHENJAT E ZEZA   Optimals Even Out Illuminating Serum

Serum për fytyrë që zvogëlon dukshmërinë e shenjave të zeza dhe përmbanë Perla Zbehëse ku depërton drita për të shfaqur çehre më të butë dhe më të ndritur. Me përzierje përbërësish natyral Suedezë dhe LumiLight Kompleks. Për të gjitha llojet e lëkurës. 30 ml

33108 17.99 €

PËR TË GJITHA PËR LËKURË TË THATË DHE TË MOSHAT NDIESHME

HIDRATON PËR 24H   Optimals Hydra Serum Hidratues për

Fytyrë për Të Gjitha Llojet e Lëkurës

Serumi ultra-i-lehtë hidraton intensivisht, rritë ndritshmërinë dhe ndihmon në mbrojtjen kundër radikaleve të lira. Me përzierje përbërësish natyral Suedez të Boronicës dhe Boronicës së Verdhë me Vitaminën C dhe E. Për të gjitha llojet e lëkurës. Testuar dermatologjikisht. 30 ml

LIBRI VJESHTOR I MODËS

PËRSE DUHET TË PËRFSHINI SERUMIN NË RUTINËN TUAJ?

33135 15.99 €

Vendosni pika të vogla të serumit në faqe, mjekër, hundë dhe ball. Masazhoni duke përdorur lëvizje të lehta nga brenda jashtë.

PËRSOSNI STRUKTURËN E LËKURËS TUAJ ME NJË AKSION TRAJTIMI TË THELLË Secili serum për vetëm

12

5.49 € Kurseni më shumë se 50%

13


52 9R ed

30524 Lilac Silk

30526 Rose Diamond

30527 Night Orchid

30528 Fuchsia Allure

30529 Red Sky at Night

30530 London Red

30531 Ruby Rouge

Sk y

30521 Ice Pink

at N igh t

30

TREGONI DUART TUAJA BËHUNI GATI PËR NJË

53 1R

ub

Modeli ka: The ONE Long Wear manyqyr 30531 Ruby Rouge.

14

ge

31194 Amethyst Rock

3

7 0 52

N ig

ht O

rc h

id

52

0T

ir a

mi

su

The ONE Long Wear manyqyr

30

Këtë sezonë më shumë është më shumë, me sfilata kreative dhe përzierje me ngjyra unike. Këshillë: lyeni thonjët tuaj me një ngjyrë të hapur të lehtë së pari, pastaj një shtresë prej një apo dy nuancash kontrast mbi shtresën bazë.

ou

30524 Lilac Silk

NGJYRË SIKUR NË SFILATA

Inspiruar nga Sfilatat Dimër/Vjeshtë 2018

yR

LIBRI VJESHTOR I MODËS

30

30520 Tiramisu

Manyqyr i qëndrueshëm dhe afatgjatë me nuancat më moderne. Përmban teknologjinë Expert Gel që mundëson lyerje të barabartë dhe ngjyrë rezistuese ndaj çarjeve. 8 ml

 6.49 €

Secili manyqyr për vetëm

2.99 € Kurseni më shumë se 50%

15


HIDRATON me Glicerinë

USHQEN me Qumësht dhe Mjaltë me burim organik

  Incredible krema hidrante për duar me

  SoftCaress kremë mbrojtëse

  Milk & Honey Gold krema për duar

Kremë mjaft hidrante për duar me silicium dhe glicerinë. 75 ml

Krema e lehtë për duar me vaj të arrës makadame thithet shpejt dhe ushqen dhe mirëmban duart dhe thonjtë. 100 ml

31606 4.99 €

silicium dhe glicerinë

30909 3.99 €

1.- Aplikoni kremën për duar në duart tuaja. 2.- Përhapeni në të dy duart me lëvizje të buta masazhuese. 3.- Përhapeni kremën në kutikula dhe në bazë të thonjëve.

MBRONË me vaj të Arrës Makadamia për duar e thonjë

LIBRI VJESHTOR I MODËS

PËR REZULTATE MË TË MIRA:

Zgjedhni një formulë të kremës për duar me aktivitete intensivisht zbutëse. Riaplikoni kremën tuaj për duar disa herë në ditë dhe përhapeni në një sasi të mjaftueshme para se të flini (këshillë: nëse mbani kremën afër shtratit e bën më të lehtë!).

Cilësia e pasur e hidraton lëkurën e duarve dhe të trupit gjatë 24h* 75 ml

31344 3.99 €

KOMPLETONI MANYQYR Secila kremë për duar për vetëm

16

1.99 €

*Test instrumental

IN ME NJË DOZË TË BUTËSISË SË DUARVE

17


LIBRI VJESHTOR I MODËS

FITONI DUKJEN LUKSOZE GIORDANI GOLD SET: PERLA NUANCIMI + LAPS PËR SY + PASQYRË XHEPI PËR VETËM

+

14.99 €

+

Kurseni deri në 50%

32081 Natural Radiance

32081 Natural Radiance

32082 Natural Bronze

  GG Perla për Nuancim

32083 Natural Peach

Perlat e shumëngjyrshme, të formuara me dorë i japin lëkurës pamje të nxirë, ndriçim të lehtë dhe paralajmërim të ngjyrës së shëndetshme. 25 g

 20.99 €

31401 Black

  Giordani Gold laps për sy

31 40

1B

l ac

k

Laps për sy afatgjatë me pigmente intensive me ngjyra të përsosura. Gjendet me katër nuanca. 1.8 g

 7.99 €   Giordani Gold pasqyrë

Pasqyrë ngjyrë ar. E përsosur për çantë. Me një paqyrë normale dhe tjetrën zmadhuese. Dimensionet: diametri 6.7 cm.

28292 7.49 € 18

19


Pjesa e brendshme: mbyllje magnetike, ngjyrë e kuqe-oker, qepje dhe varje kamoshi, xhep me zinxhir në pjesën e brendshme.

MODË

E RE!

SERI E KUFIZUAR

MODË SHPIRTI I STINËS: E FUQISHME DHE ARGËTUESE!

tek po i afrohemi vjeshtës, koleksionet tona këtë stinë e marrin inspirimin nga trendet moderne të jetës universitare britaneze gjatë viteve të 50ta dhe 60ta, dhe të modifikuara për ditët e sotme.

TRENDET KRYESORE:

1. Çanta të mëdha, me astar 2. Klasike Britaneze, ngjyrë e zezë 3. Arkiva e aksesorëve kryesor me zinxhir 4. Fuqi e së kuqes në aksesorë dhe buzë

  Abby Gjerdan

Materialet: Tunxh, akril, gomë. Gjatësia: 48cm. Testuar për nikël.

31481 14.99 €

E SHKURTË

E GJATË

ÇANTË SHPINDE

Bëjeni trendin mikun tuaj më të mirë me gamën tonë të aksesorëve për shumë qëllime!   Abby Çantë Lehtësisht ndryshoni nga rripat e gjatë në ato të shkurtë të krahut apo bëhuni shik duke e kthyer në çantë shpinde. I adaptohet nevojave tuaja!

20

Materialet: PU, poliester. Dimensionet: 33x16x32cm. Rripi i krahut: 175cm.

31526 36.99 € 21


 Olivia Pearl Byzylyk

Çelik, ABS plastikë. Dimensionet: diametri i anës së gjatë: 7.1cm; ana e shkurtër: 5.4cm; teli: 22cm.

SERI E KUFIZUAR

Vendoseni si shami koke, byzylyk dhe gjerdan!

31447 9.99 €

MODË

E RE!

SHALL BYZYLYK GJERDAN

   Olivia Shall

Materialet: poliester. Madhësia: 110x110cm.

31522 12.99 €

Kapësja metalike mund të largohet!

  Olivia Graphic Byzylyk/

Gjerdan

Materialet: hekur, poliester. Dimensionet: tokëza: 4.8 x 3cm; salli 73x6cm. PERLA TË VARURA

XHUFKA LËVIZËSE

TË DYJA PËRNJËHERË

31463 12.99 €   Olivia Pearl

Gjerdan

Provoni një version të plotë me të tri pjesët apo ndryshoni në mes të perlave të mëdha dhe xhufkave të varura.

Materialet: tunxh, aliazh zinku, ABS, çelik. Dimensionet: varësja: 2.1cm; diametri i telit: 15.5cm; xhufka: 8cm.

31449 9.99 €

RRETH RRETH + PERLË E VARUR Vendosni rrathët me perlat e varura apo perlat e ndara për një dukje më të thjeshtë. Porositni Olivia Pearl Gjerdanin me xhufkat e varura për më shumë opsione!

  Olivia Pearl Vathë

Materialet: aliazh zinku, tunxh, ABS. Dimensionet: Varësja: 2.9 x 1.5 cm.

31446 6.99 € 22

Trendi i kësaj sezone për femrën e guximshme dhe të patrembur e dërgon modernën dhe klasikën në një drejtim. Femra jonë e fuqishme, minimaliste dhe e sofistikuar me fustan, adhuron të kombinojë ngjyrat neutrale të hapura.

  Olivia Portofol

Materialet: PU, poliester, aliazh zinku, hekur. Madhësia: 19.2 x 2 x 10 cm; mbajtësja: 15.5cm.

31515 19.99 €

  Olivia Çantë Brenda: luksoze, imitim-kamoshi, e kuqe, xhep i brendshëm i varur.

Materialet: PU, poliester, aliazh zinku, hekur. Dimensionet: 21 x 15 x 24 cm; mbajtësja: 12cm; rripi i krahut 79 x 4 cm.

31508 36.99 €

23


VARËSE NË GJERDAN

BROSH

  Lizzie Orë

Orë moderne e kaltër me një bletë të vogël miniaturë në pozicionin e orës 12! Vie në një kuti për dhuratë me krahë që i përshtatet ngjyra. Seiko mekanizëm. Materialet: PU, aliazh zinku, qelq mineralesh, çelik që nuk ndryshket, tunxh. (Dia) 3.86 x (Gj) 0.83cm. Rripi i krahut: (Gjat.) 24.3 x (Gjer.) 1.4cm.

E RE!

SERI E KUFIZUAR MODË

31466 24.99 € Vendoseni sikur një brosh dekorativ apo si një varëse në gjerdan. Duket mirë kudo.

  Lizzie Vathë

Materialet: çelik që nuk ndryshket, aliazh zinku. Dimensionet: 2.2 x 1.2cm. Testuar për nikël.

  Lizzie Gjerdan Brosh

Materialet: tunxh, qelq, aliazh zinku. Madhësia: 43 x 7 cm. Testuar për nikël.

31468 6.99 €

31467 12.99 €

  Alice Vathë

  Alice Gjerdan

Materialet: tunxh, çelik që nuk ndryshket, aliazh zinku. Diametri i jashtëm: 2.5cm; shiriti: 3cm; zinxhiri: 5cm. Testuar për nikël.

31491 9.99 €

Materialet: tunxh, aliazh zinku. Gjatësia: 110cm. Testuar për nikël.

31483 12.99 € 

Pjesa e brendshme: e lëmueshme, e zezë; varet, pjesa e brendshme me një xhep me zinxhir.   Lizzie Çantë

Materialet: PU, poliester, aliazh zinku, hekur. Dimensionet: 23.2 x 8, 4 x 20 cm; rripi i krahut: 125.5 x 1.2 cm.

24

31563 29.99 €

Motive argëtuese të florës dhe faunës shfaqen në aksesorë dhe tekstil kudo këtë sezonë. Esenciale në krijimin e dukjeve artistike, individuale që me të vërtetë dallohen nga të tjerët. 25


&

MODË

E RE!

SERI E KUFIZUAR

T EL I B U

  Linka Vathë

Materialet: hekur, çelik që nuk ndryshket. Madhësia: 5.6 x 3.9cm. Testuar për nikël.

31471 9.99 €   Linka Unazë

Materialet: tunxh. Diametri i brendshëm: 1.7cm; rrethi i brendshëm: 4.8cm; gjerësia: 2cm. Testuar për nikël.

31472 6.99 €

B R ILE Mbajeni të shkurtër me një tel të butë rrethor apo bëjeni të gjatë me një zinxhir fleksibil.   Anima 2-në-1 Gjerdan

31507 12.99 €  

Pjesa e brendshme: e zezë-e bardhë, trekëndore, material me vija pjesa e brendshme: xhep me zinxhir

26

Pjesa e brendshme: e lëmueshme, e zezë; varet, pjesa e brendshme me një xhep me zinxhir.

Tunxh, çelik që nuk ndryshket, gomë, aliazh zinku. Zinxhiri: 79 x 0.6cm; teli: 42 x 0.6cm; varësja: 4 x 3.2cm. Testuar për nikël.

O Çantat me mbyllëse, të gjera dhe të shkurtëra në siluetë, format më të reja dhe më moderne të kësaj sezone! Ngjyra të mrekullueshme kafe gjithashtu rivalizojnë të zezën këtë sezonë, shumë e kërkuar për një dukje luksoze retro.

I FLEKS I H ZINX

E NDRYSHUESHME! Mbajeni me rrip krahu anash trupit apo në krahë. Apo, largojeni rripin e krahut për ta mbajtur në dorë duke përdorur vetëm mbajtësen.

  Linka Landscape Çantë

  Anima Vathë

  Laura Bucket Çantë

31524 39.99 €

31502 9.99 €

31561 29.99 €

Materialet: PU, poliester, aliazh zinku, hekur. Dimensionet: 36.5 x 15 x 23.5cm; Mbajtësja: 38cm, rripi i krahut: 95 x 1.2cm.

Materialet: aliazh zinku, çelik që nuk ndryshket. Dimensionet: 5.1 x 2.3cm. Testuar për nikël.

Materialet: PU, poliester, tunxh, hekur, aliazh zinku. Madhësia: 24 x 14 x 26 cm; rripi i krahut: 82 x 3.8cm; zinxhiri: 50cm.

27


E RE!

GJERDA N RETRO Ç

O AP TË N A

MODË

SERI E KUFIZUAR 

Përderisa zinxhiri minimalist duket i njohur, trendi nostalgjik dhe detajet moderne të çantës retro ju japin dukjen elegante Skandinave!

Pjesa e brendshme: e zezë, kualitet kamoshi, xhep me zinxhir në pjesën e brendshme.

DANI SI RR ER IP G J K RA H U

  Odette Shall në formë Batanije

Thuajeni me një shtresë trans-sezonale, me veti proporcionale, kënde të thepisura dhe detaje të veçanta! Qëndroni të ngrohtë në elegancën Skandinave, me shallin ngjyrë pasteli. Me detaje plot stil, vendoseni sikur shall apo ponço. Vije me një gjilpërë mbajtëse sikurie. Materialet: akril, poliester. Madhësia: 186 x 80 cm; Anësorja: 8cm.

28

31637 24.99 €

  Odette Vathë

Vathë minimalist metali reflektojnë stilin e veçantë modern. Vendosini me gjerdanin që përshtaten për një dukje të njohur nostalgjike. Materialet: çelik që nuk ndryshket, hekur. Gjatësia: 4.7cm. Testuar për nikël.

31462 6.99 €

Njihuni me elegancën skandinave. Trendi ka paraqitje të dukshme femërore, me produkte minimaliste që zgjasin dhe dizajn funksional.

Mbështilleni njëfish apo dyfish.

  Odette Gjerdan në Zinxhir

  Odette Çantë

Materialet: aliazh zinku, hekur. Gjatësia: 92cm. Testuar për nikël.

Materialet: PU, poliester, aliazh zinku, hekur. Madhësia: 25 x 9 x 19.5 cm; rripi i krahut; 119 x 1.2cm.

31453 12.99 €

31510 24.99 €

29


 

AROMAT

MË PROVO!

Fërkojeni me nyje shishen dhe merrni erë!

JETONI HISTORINË TUAJ ME ORIFLAME AROMAT

Gjysmë shekulli eksperiencë në biznesin e bukurisë na ka dhënë mprehtësi në atë se çfarë adhurojnë dhe dëshirojnë femrat. Aromat tona të krijuara nga ekspertë fuqizojnë njerëzit nga mbarë bota të shprehin individualitetin e tyre dhe të jetojnë stilin e tyre unik, çdo ditë.

LULE-LULE E BARDHË-DRU

manderinë, lule portokalleje, paçuli 30

  Giordani Gold Original Sprej

  Giordani Gold Original Ujë i

75 ml

50 ml

31707 8.49 €

32150 27.99 €

për Trup i Parfumuar

5.29 €

Parfumuar

15.99 € 31


AROMAT

Shprehni anën tuaj romantike! LULE-TRËNDAFIL-LULE VJOLLCË

MË PROVO!

9.99 €

Fërkojeni me nyje shishen dhe merrni erë! gjethe lule vjollce, petale trëndafili, lëkura

Kurseni më shumë se 60%

 V olare ujë i parfumuar

Uji i parfumuar delikat, sensual dhe romantik Volare është interpretim i ri i kësaj luleje të pavdekshme zbutur me përzierjen e gjetheve të manushaqes, petaleve të trëndafilit dhe lëkurës. 50 ml

30025 25.99 € 32

33


AROMË LULESH

Ju mbush me elegancë

Aromat mund të përdoren si mjet shumë i fuqishëm për shtim të disponimit. Çoftë nëse kërkoni për senzacion tërheqës apo balanc qetësues, mund të gjeni atë me notat bimore.

AROMAT

Mbështillni veten tuaj në kënaqësi

dardha, akorde të ngjyrave të ylberit, myshk

Një dhuratë e përsosur që është glamuroze, konfidente dhe sensuale, që eklipson madje edhe dhomën më dekadente me prezencën e saj. Është më madhështore - është një idoll.

  Wonderflower Ujë Tualeti

Aroma Wonderflower përmbanë dardhë të gjallë dhe nota bimore - lule magjepsëse të bajamës dhe vjollce - me akordet e lezetshme dhe origjinale të ylberit. Imagjinoni një aromë që inspiron buzëqeshje dhe ngazëllim dhe një sens të pastër të mrekullisë. 50 ml

31300 25.99 €

14.99 € 

LULE DRU ÇIPRE LULE THRUSHI

borzilok, zambak i fushës, misk   My Little Garden Ujë Tualeti

Ndieni streset e ditës tek zhduken. Kjo aromë moderne bimë-muget me aromën e freskët të gjelbër të lules së borzilokut do të ju fshijë në paqen dhe qetësinë e tërheqjes private të kopshtit, duke zbutur shpirtin. 50 ml

33241 25.99 €

14.99 € 34

MË PROVO!

Fërkojeni me nyje shishen dhe merrni erë!

fruta të kuqe, irisi i artë, ambra

  Divine Idol ujë i parfumuar

Aroma e glamurtë e drunjtë-lulesh me zemrën e përsosur të irisit të artë, dhe shenja joshëse të sensualitetit të rafinuar. 50 ml

31297 27.99 €

16.99 € 35


Aurë e qetësisë Kjo aromë romantike dhe femërore vie nga familja e luleve dhe frutave të gjelbër. Notat e dredhkës së gjelbër dhe lule vjollcës në kombinim me jorgovanin e bardhë, dru sandali dhe pjeshkën e bardhë sjellin këtë aromë hyjnore.

LULE-FRUTASH-BIMOR

MË PROVO!

Fërkojeni me nyje shishen dhe merrni erë!

jargavan i bardhë, dredhkë, sandalovi indiane

 L ucia uji i tualetit

Lucia uji i tualetit me zemrën e jargavanit të bardhë – simbol të pafajshmërisë dhe qetësisë – është erë femërore, e këndshme që ju rrethon me magjinë e qetësisë. 50 ml

23223 25.99 €

12.99 €

36

GJALLËRONI BOTËN E NJË

FËMIU ME ORIFL AME FONDACIONIN Oriflame Foundation aims to empower children and young women by providing opportunities for them to change their lives for the better – to feel safe and protected. These values extend to our products, too. By choosing the Lucia Eau De toilette, you will also be supporting all the great work by the Oriflame Foundation.

37


lule xhenxhefileje , sandalovi, rrushi i serezit të zi   So Fever ujë i parfumuar për femra

Ngrohni atmosferën me një nga heronjët tanë më të guximshëm dhe joshës. Do të befasoheni se sa shumë shoqëria e notave të ëmbla ekzotike do të ju dërgojë në një magji intriguese.

Era provokatike josh me përzierjen e rrushit të serezit të zi, sandalovisë e lules xhenxhefiles, dhe gruas që e mban i jep atribut ngrohtësie. Shenjat e tij intensive lëvizin kufijtë e tërheqjes. 50 ml

Një moment sublim Tuberoza madhështore lulëzon natën. Në agim, akoma përplot vesë me pika shkëlqyese uji, notat e ëmbla dhe të freskëta të tuberozës arrijnë fazën e tyre më të pasur. Ky moment dehës rikrijohet me kualitetin më delikat të luleve të tuberozës të korrura me shumë etikë.

AROMAT

Është koha për magji

31099 27.99 €

17.99 €

rrushi i serezit të zi, akorde të mollës së artë, sandalovia   Possess The Secret Ujë i Parfumuar

Ndjehuni të fuqishëm dhe të paharrueshëm me këtë ujë të parfumuar i cili është i veçantë dhe joshëse me akorde të Mollës së Artë. 50 ml

 

Inspiruar nga traditat më të mira të parfumerisë, Sublime Nature Tuberose është forma më e koncentruar dhe që zgjatë e aromave -

33955 34.99 €

23.99 €

parfumi

  Eclat Mademoiselle Ujë Tualeti

Petale të bardha me vesë mëngjesi. Nota të ëmbla dhe të freskëta të zymbylit të çmuar dhe të korrur me etikë, të zgjuara nga drita e diellit të mëngjesit. Të futura në një shishe elegante, të përsosura dhe të modernizuara me Sublime CO 2 Teknologji,, duke kapur vesën e saj të jashtëzakonshme si asnjëherë më parë. Eksklusive dhe tërheqëse. 50 ml

32871 25.99 €

33415 39.99 €

mollë e ëmbël, hibiskus i bardhë, misk Përjetoni një aromë që liron një feminizëm delikat, ekzotik dhe madhështor. Hibiskusi i bardhë është heroi, me shprehjen e tij bimore dhe notat e lëngshme delikate. 50 ml

14.99 € 38

  Sublime Nature Tuberose Parfum

25.99 € 39


+

Ju jeni magjia

Porositni setin NORTHERN GLOW Për vetëm

15.99 €

Zhytuni në veçantinë e Northern Glow dhe zbuloni se sa e veçantë jeni !

SERI E KUFIZUAR

+

Ndriqoni mbrëmjen tuaj

Porositni setin SPARKLE IN PARIS për vetëm

Ndizni natën me elegancën e jashtëzakonshme Parisiene!

Kurseni më shumë se 55% Kodi i setit: 681891

+ AROMAT

+

SERI E KUFIZUAR

15.99 € Kurseni 60% Kodi i setit: 681958

LULE FRUT DRU

BIMË FRUT 

dru lajthie, trëndafil i kuq sulltani, misk kadifeje   Northern Glow Xhel për Dush

Xhel i parfumuar luksoz për dush me nota bimëfrut-dru të Dritës Veriore. Mjaftë e butë për përdorim të përditshëm. E përshtatshme për dush. 300 ml

40

33473 6.49 €

bojsenmjedër, akorde shampanje, vetiver   Northern Glow Ujë Tualeti

Sikur Drita Veriore që e pikturon Qiellin Nordik, Northern Glow Uji i Tualetit fascionon me një zemër kozmike të Trëndafilit të Kuq të Sulltanit që ngjallë shpirtin tuaj qiellor derisa aura e saj e mëndafshtë ju transformon, ju lidh me qiellin, hënën dhe yjet. 50 ml

33643 22.99 €

  Northern Glow Kremë për Trup

Krema aromatike për trup me aromën e këndshme të Northern Glow të Trëndafilit të Kuq të Sulltanit përçon shkëlqim delikat tek lëkura dhe e bënë atë të lëmueshme, të butë dhe të parfumuar. 200 ml

33474 6.99 €

  Sparkle in Paris Ujë Tualeti

Një kombimim i parrezistueshëm i Vetiverit, bojsenmjedrës dhe akorde shkëlqyese Shampanje. 50 ml

24585 25.99 €

  Sparkle in Paris Xhel për Dush

  Sparkle in Paris Losion për Trup me Shkëlqim

Xhel për dush me aromën glamuroze të Shampanjës, Vetiverit dhe Bojsenmjedrës. 300 ml

Losion për trup që i jep një shkëlqim elegant lëkurës dhe një aromë të lehtë Shampanje shkëlqyese. 200 ml

24454 6.99 €

24455 7.29 €

41


Ndieni prekjen verore!

  

Shtimi i aromës tuaj është një mënyrë e shkëlqyeshme për të zgjatur dhe intensifikuar qëndrueshmërinë e parfumit tuaj. Sigurohuni të përfshini roll-onin që përshtatet në rutinën tuaj të mëngjesit.

27.99 €   32535 My Destiny Ujë i Parfumuar 50 ml 34.99 €   30886 Possess ujë i 34.99 €   32504 Amazing Paradise Ujë i Parfumuar 50 ml 34.99 €     31816 Giordani Gold Essenza parfum 50 ml 39.99 €   31293 Eclat Femme Weekend ujë tualeti 50 ml 27.99 €   30128 Eclat Femme ujë tualeti 50 ml 27.99 €   13850 Enigma uji i tualetit 50 ml 29.99 €   33418 Sublime Nature Tonka Bean Parfum 50 ml 37.99 €   33137 Giordani Gold White Original Ujë i Parfumuar 50 ml 27.99 €   33960 Lucia Bright Aura Ujë Tualeti 50 ml 24.99 €

AROMAT

  11355 Divine ujë tualeti 50 ml

parfumuar 50 ml 34.99 €   23853 Paradise ujë i parfumuar 50 ml

  Miss Giordani Deodorant i

Parfumuar në Roll-on

The radiance of classic Italian neroli flower is the defining signature of this vivacious fragrance, in a perfumed rollon deodorant. 50 ml

PËR FEMRËN

34079 5.79 €

 

  Volare Deodorant Roll-on i

Parfumuar

29.99 €   31493 Love Potion Secrets Ujë i Parfumuar 50 ml 29.99 €   31119 Elvie Firefly Ujë Tualeti 50 ml 25.99 €   32235 Elvie ujë tualeti 50 ml 25.99 €   33044 Amber Elixir Crystal Ujë i Parfumuar 50 ml 27.99 €     11367 Amber Elixir ujë i parfumuar 50 ml 27.99 €   31495 Volare Forever Ujë i Parfumuar 50 ml 25.99 €   33448 Volare Gold Ujë i Parfumuar 50 ml 34.99 €   30399 Miss Giordani ujë i parfumuar 50 ml 27.99 €   33964 Live in Colour Ujë i Parfumuar 50 ml 29.99 €

Aroma delikate e trëndafilit romantik të Volare, tani në deodorant roll-on me aromë intenzive. 50 ml

32492 5.79 €

  22442 Love Potion ujë i parfumuar 50 ml

  Divine Deodorant Roll-on i

Parfumuar

Aroma elegante dhe femërore e Divine, tani në deodorant roll-on ju mbanë të freskët dhe jep aromë intenzive. 50 ml

32493 5.79 €  

 

m

25.99 €   32538 Incognito për femrën Ujë Tualeti 50 ml 19.99 €   32438 Women's Collection Innocent White Lilac Ujë Tualeti 50 ml 22.99 €   32440 Women's Collection Delicate Cherry Blossom Ujë Tualeti 50 ml 22.99 €    32673 Memories flirting under fireworks Ujë Tualeti 30 ml 11.99 €   33413 The One Disguise Ujë i Parfumuar 50 ml 27.99 €   33635 VIP Club Bali Sprej për Trup 75 ml 10.99 €   22434 Ice ujë tualeti 30 ml 11.99 €   22435 Fire ujë tualeti 30 ml 11.99 €     22436 Air ujë tualeti 30 ml 11.99 €   33958 Love Potion So Tempting Sprej Aromatik 75 ml 13.99 €    33962 Friends World Ujë Tualeti për Femra 50 ml 25.99 €   33592 Miss Charming Aromë 75 ml 10.99 €

  23838 Lovely Garden ujë tualeti 50 ml

42

  Elvie Deodorant Roll-On i 

Parfumuar

Shkëlqimi i këndshëm i Elvie, tani në një deodorant roll-on me një aromë më intenzive. 50 ml

32459 5.79 €

SECILI ME

1.99 €

43


Zbuloni personifikimin e ri të mashkullit tuaj me një sasi të vogël të Livandos së bregdetit apo Drurit Qetësues të Lisit. Shihni një fytyrë tjetër të femrës tuaj me një prekje të Jaseminit madhështor apo Drurit të Lisit që përshtatet bukur.

AROMAT

Magjepsur nga natyra 

MAHNISNI NDIENJAT TUAJA!

PËR FEMRËN   Women's Collection

Mystical Oud Ujë Tualeti

50 ml

34361 22.99 €   Women's Collection

Sensual Jasmine Ujë Tualeti

PËR FEMRËN

POROSITNI CILËNDO AROMË NGA KJO FAQE PËR VETËM

14.99 €

PËR MASHKULLIN

50 ml

33168 22.99 €

Kurseni 35%

PËR MASHKULLIN   Men's Collection

POROSITNI CILATDO 2 AROMA NGA KJO FAQE PËR VETËM

Cool Lavender Ujë Tualeti

75 ml

33349 22.99 €   Men's Collection

ORIENTALE BIMORE DRU KEDRI

BIMORE

FOUGER - AROMATIK - UJOR

DRU BIMË LËKURË

nota të drurit të vjetër, trëndafil i bardhë, shafran

zambak i lugjeve, jasemin, misk i bardhë

piper, livando bregdeti, liken marine

nota të drurit të vjetër, grejpfrut, dru gaiak

Intense Oud Ujë Tualeti

75 ml

44

34334 22.99 €

17.99 €

Kurseni 60%

45


Duke mbërthyer esencën e bukurisë mashkullore, kjo aromë e veçantë ju mbështjellë me energji dhe sensualitet. Ascendant kombinon notat e freskëta të bergamotit me kopër të ëmbël dhe vanilje të butë për një mashkull që është i lindur për të qenë lider.

MË PROVO!

PËR MESHKUJ

Fërkojeni me nyje shishen dhe merrni erë!

ESENCA PËR MESHKUJ Njihuni me koleksionin tonë eksklusiv të aromave të krijuara për ju nga parfumerët më të mirë në botë me një qëllim në mendje - për të ju bërë të keni arromë të parrezistueshme!

ORIENTAL FOUGER

kardamon, estragon, kokërr tonke 46

  Ascendant deodorant

  Ascendant ujë

150 ml

75 ml

31699 8.49 €

10919 27.99 €

antiperspirant spray

5.49 €

tualeti

16.99 € 47


KONTROLLONI FORCËN

PËR MESHKUJ

E RE!

Ndiehuni të fuqishëm për të shtyrë limitet tuaja. Ndieni fuqinë e dritave të rrugës. Kontrolloni këtë fuqi sikur jetën tuaj, me një prekje delikate. Eksploroni secilind këd të qytetit sepse ju mund të arrini në zonat për të cilat të tjerët vetëm mund të ëndrrojnë. Ballafaqohuni me rrezikun. Qyteti është i juaji.

MË PROVO!

Fërkojeni me nyje shishen dhe merrni erë!

AROMATIKE-UJORE

nota kardamoni të zi, bergamot sicilian, paçuli

 V enture Power Ujë Tualeti

Venture Power Ujë Tualeti është një aromë moderne dhe mashkullore me nota të kardamomit të zi për një freski, energji dhe konfidencë të lartë. Një aromë e mashkullit në ulësen e vozitësit, i cili ka kontroll në jetën e tij, mund të ngritë sfidat dhe të zgjerojë kufinjët e tij. 100 ml

33951 22.99 €

48

11.99 €

49


Një përfundim i veçantë

Notat e tërhequra nga natyra sjellin në vetëdije karakterin e pathyeshëm. Futuni në thellësi dhe shprehni anën tuaj të egër me intensitetin e aksenteve durore.

Duke theksuar imazhin tuaj mashkullor përmes aromës, thërret për nota unike, sikur akordet e akullta apo Kiwano detajet e natyrës. Ridefinoni elegancën tuaj me një prekje të një prej parfumeve më të fuqishme mashkullore.

pjepri, gjëlpëra të coptuar pishe, amber i zi

AROMATIK TONIK LULE

PËR MESHKUJ

ERËZA AROMATIKE

Një goditje e egër

lime meksikane, kiwano, vetiver haitian

  Excite Force ujë toaleti

  Paradise Man Ujë Tualeti

Tregoni energjinë tuaj burrëore me Excite Force. Freskia e lëngshme e pjeprit dhe gjëlpërat e copëtuara të pishave jaipin gjurmë të përhershme, derisa shenjat e ambrës së zezë lënë përshtypje të burrërisë. 75 ml

Aroma e sofistikuar dhe mashkullore aromatik-tonik-frut me aromën e jashtëzakonshme të frutit të rrallë të Kiwanos, ekstraktuar nga NaturePrint teknologjia inovative. Shishe luksoze. Aromë që përhapet dhe qëndron gjatë. 75 ml

31639 23.99 €

32997 32.99 €

DRU-ERËZA 

ORIENTAL FOUGER

rrënjë xhenxhefileje, geranium, speca piri piri   So Fever ujë tualeti për meshkuj

Erë mjaft tërheqëse dhe intensive që reflekton karakterin e mashkullit të guximshëm, të pasionuar. Përzierja tërheqëse e specës piri piri, geraniumit e rrënjës së xhenxhefiles paraqet koktel të cilin nuk mund ta përballoni. 75 ml

31074 27.99 € SECILI UJË TUALETI NGA KJO FAQE PËR VETËM

50

14.99 €

akord akulli, sherbelë, dru lisi   Possess The Secret Ujë i

Parfumuar për Meshkuj

Feel powerful and unforgettable with this masculine fragrance, featuring the extreme fresh notes of the Ice accord. 75 ml

33650 32.99 € SECILI UJË TUALETI NGA KJO FAQE PËR VETËM

19.99 €

51


Elegancë e freskët e inspiruar nga Deti Mesdhe

   

PËR MESHKUJ

Eleganca është e thjeshtë. Eclat Homme Sport është i mbushur me një përzierje dru-ujë të vitalitetit ngazëllyes dhe elegancës së përditshme. Për mashkullin konfident që dëshiron të shijojë jetën deri në maksimum. 

PËR MESHKUJ

 

DRU UJË 32.99 €   12190 Signature ujë tualeti 75 ml 27.99 €   15183 S8 ujë tualeti 50 ml 23.99 €   15560 Excite by Oriflame ujë tualeti 75 ml 23.99 €   30058 Men’s Collection Citrus Tonic ujë tualeti 75 ml 22.99 €   30059 Men's Collection Dark Wood ujë tualeti 75 ml 22.99 €   32503 Venture Ujë Tualeti 100 ml 22.99 €   32799 Venture Beyond Ujë Tualeti 100 ml 22.99 €   19639 Flamboyant ujë tualeti 75 ml 25.99 €   30468 Be The Legend ujë tualeti 75 ml 25.99 €   32155 Giordani Gold Man Ujë Tualeti 75 ml 27.99 €   32797 Giordani Gold Notte Ujë Tualeti 75 ml 27.99 €   32540 Incognito për mashkullin Ujë Tualeti 50 ml 19.99 €   8150 Glacier Ujë tualeti 100 ml 22.99 €   31145 Glacier Rock ujë tualeti 100 ml 22.99 €   30173 Eclat Homme ujë tualeti 75 ml 27.99 €   32950 Eclat Lui Ujë Tualeti 75 ml 25.99 €   33384 World Për Meshkuj Ujë i Parfumuar 75 ml 25.99 €   34338 Soul Focus Ujë Tualeti 100 ml 29.99 €   33953 Leader Ujë Tualeti 100 ml 22.99 €   31825 Possess ujë tualeti për meshkuj 75 ml

piperit të kuq, kamosh, bergamotë  Eclat Homme Sport ujë tualeti

Shenjat subtile të lëkurës dhe bergamoti intensiv freskues nga Jugu i Francës, krijojnë harmoninë e vërtetë të shenjave në përzierjen e vitalitetit joshës dhe elegancës së relaksuar për mashkullin e vetëdijshëm që kënaqet në të gjitha pikëpamjet e jetë. 75 ml

31236 27.99 €

12.99 € 52

53


  North for Men Sensitive

Shijoni momentin

Shkuma për Rruarje

200 ml

32016 8.99 € 

Të ndieheni të freskët dhe të dukeni mirë janë esenciale dhe duke pasur një gjë të tillë në mendje ne prezantojmë North for Men koleksionin tonë ikonë për të dhënë performancën më të mirë. Në mënyrë që çdo mëngjes kur shiheni në pasqyrë ju do t'a dini se jeni të përgatitur për të arritur gjëra madhështore.

KUJDES PËR FYTYRË KUNDËR RRUDHAVE   North for Men Advanced

Age Control Kremë për Kujdesin e Syve

  North for Men Advanced

North for Men Original Gamë me produkte të përditshme, të formuluara me Zink mbrojtës dhe aromë të drurit aromatik, për mashkullin i cili dëshiron të duket dhe të ndjehet sa më mirë që është e mundur.

Age Control Kremë për Sy

50 ml

  North For Men Rescue

32014 10.99 €

Shkumë për Rruarje

7.49 €

4.99 €

KUJDES I PËRDITSHËM MBROJTËS

Shkumoni për rruarje më të lehtë me Arctic Pro Defence dhe një aromë të freskët, agrume dhe dru. 200 ml 

KUJDES ENERGJIK & REVITALIZUES

  

   North for Men Original

  North For Men Original

250 ml

200 ml

32001 6.99 €

32002 8.99 €

Shampon Kundër Zbokthit

  North for Men Original

Sapun

100 g

32007 1.99 €

Shkuma për Rruarje

  North for Men Original

për Pastrim të Flokëve & Trupit

250 ml

32005 6.99 €

Filloni mëngjesin tuaj me një përzierje energjike të Ginsengut, mineraleve rigjeneruese për lëkurë dhe Arctic Pro Defense ekstraktin rrënjor.

  North for Men Recharge

  North for Men Recharge

50 ml

150 ml

32013 4.99 €

32012 6.49 €

Deo Roll-On 48H

Deo Sprej 48H

  North for Men Original

  North for Men Original

  North for Men Recharge

  North for Men Recharge

50 ml

250 + 50 ml.

200 ml

250 ml

32004 5.49 €

32018 9.99 €

32009 9.99 €

32011 6.99 €

Balsam pas Rrojës

54

Përballuni me të gjitha sfidat që ju sjellë jeta me North For Men Rescue. Me Arctic Pro Defence dhe një aromë ngazëllyese, dru qipre, është ideale për jetën tuaj aktive, duke ju mbajtur të freskët dhe të pastër. Shijojeni vet.

15 ml

32015 7.99 €

Set për Dhuratë

PËR MESHKUJ

SERI E KUFIZUAR

PËR LËKURË TË NDIESHME

Xhel për Rruarje

Pastrim për Flokë & Trup

33991 8.99 €

5.79 €

  North For Men Rescue

Sapun

Sapun për pastrim të përditshëm me Arctic Pro Defence dhe një aromë mashkullore, me agrume dhe dru. 100 g

33993 1.99 €

1.49 €

  North for Men Rescue

Pastrues për Flokë, Trup dhe Fytyrë

Pastroni flokët, trupin, dhe trupin me këtë pastrues të pasur me Arctic Pro Defence dhe një aromë të këndshme, agrume dhe dru. 250 ml

33990 6.99 €

4.79 €

55


HAPI 1: PASTRIMI Pastruesi largon qelizat e vdekura të lëkurës, dhe papastërtitë, duke e bërë lëkurën pa yndyrë dhe pa sebum.   NovAge Men Solucion për Piling dhe Pastrim

125 ml

33198 11.99 €

HAPI 4: HIDRATIMI

Losion në Xhel Intensiv kundër Plakjes lufton të gjitha shenjat e plakjes, duke ofruar hidratim revitalizues gjatë tërë ditës.

PËRMIRËSONI QËNDRUESHMËRINË DHE NIVELET E ENERGJISË

  NovAge Men SET

E projektuar për të luftuar shenjat e plakjes dhe lodhjes. Lëkura ndjehet plot energji, më e freskët, më e butë dhe me dukje më të re. Testuar klinikisht për Efekt Anti-Lodhje kur përdoret si rutinë. Përmbanë pastruesin, kremën rreth syve, serumin dhe losionin. Aplikoni çdo mëngjes dhe mbrëmje. Ka 4 produkte me madhësi standarde.

PËR MESHKUJ

Rekomanduar për TË GJITHA MOSHAT

E dizajnuar për meshkuj, E PROJEKTUAR PËR SUKSES

• Vitalitet i ngritur • Sistem imunitar më i fuqishëm • Shëndet më i mirë çdo ditë

29446 89.96 €

54.99 €

 

POROSITNI 3 WellnessPack për meshkuj ose 3 WellnessPack për femra edhe të 4-tin do ta fitoni për

VETËM 0.10 €! (produktet për 0.10 € nuk porositen, shtohen automatikisht në porosi).

HAPI 2: SYTË Xheli për zonën rreth syve është i projektuar për të ofruar teknologji të fuqishme në zonën delikate rreth syve duke larguar kështu shenjat e lodhjes.   NovAge Men Xhel për Zonën rreth Syve

15 ml

33199 19.99 €

HAPI 3: RRITJA E EFEKTIT

Me koncentrimin e lar të të përbërësve aktivë, Serumi Energjik & Hidratues menjëherë jep energji, hidraton dhe qetëson lëkurën.

  NovAge Men Xhel Energjik dhe

  NovAge Men Intense Losion Xhel Kundër Plakjes

Losion për ditë dhe natë me Baobab Teknologji kundër plakjes. Coffea Bengalensis ekstrakti i qelizës bimore dhe Gingko antioksidant. Dukshëm zvogëlon të gjitha shenjat e plakjes dhe lodhjes derisa rikthen elasticitetin dhe ndritshmërinë e lëkurës, duke ofruar 24 orë hidratim. Lëkura duket më e re dhe me më shumë energji. 50 ml

Hidratues

50 ml

33200 32.99 € 56

Seti vije në një KUTI PËR DHURATË

33201 24.99 €

17.99 €

  WellnessPack për meshkuj

Një qese përmban: Omega 3: 2 kapsula, Swedish Beauty kompleks Plus (astaksantin me ekstrakt të boronicës): 1 kapsulë, Mutivitamin & Mineral për meshkuj: 1 tabletë. Përmban 21 qese.

22793 27.49 €

57


MASKA Revitalizon, hidraton dhe e bën lëkurën të ndritshme

2

PËR TË GJITHA MOSHAT

Për të gjitha llojet e lëkurës

REVITALIZONI DHE JEPNI ENERGJI lëkurës tuaj me Optimals Radiance me strukturë të lehtë, të pasur me vlera ushqyese që japin një shkëlqim të jashtëzakonshëm.

KUJDESI I LËKURËS

SERI E KUFIZUAR   Optimals Radiance

Pastrues Freskues

50 ml

34301 4.29 €

2.79 €   Optimals Radiance

IKONA TË INOVACIONIT DHE KUJDESIT

Mbështetur nga teknologjia më e re dhe përbërësit më të mirë nga natyra, gama jonë madhështore e kujdesit të lëkurës është e njohur në mbarë botën. Rekomanduar nga miliona klientë të lumtur!

1

PASTRUESI Pastron dhe ushqen

58

Boosting Maskë për Fytyrë

10 ml

34302 1.49 €

0.79 €

3

  Optimals Radiance

Xhel Krem

HIDRATUESI Përkrahë mbrojtjen kundër ajrit të ndotur dhe radikaleve të lira

30 ml

34303 3.99 €

2.79 € 59


?

PËR TË GJITHA MOSHAT

LËKURË E NDRITSHME NATYRSHËM DHE PËRSOSMËRISHT E NJËTRAJTSHME

SI-TË-PËRDORET:

Aplikoni çdo mëngjes në lëkurë të pastër. Shmangni zonën rreth syve. Për rezultate më të mira, ne rekomandojmë të përdorni rutinën e plotë.

Formulat efektive të Even Out - përzierjet me përbërës natyral Suedez dhe LumiLight kompleksi për ndriqim të lëkurës - e bën lëkurën tuaj më të njëtrajtshme, të ndritshme dhe të përsosur.

LUMILIGHT KOMPLEKS

LumiLight Kompleksi funksionon në minimizimin e dukshmërisë së shenjave të zeza ekzistuese dhe parandalimin e formimit të shenjave të reja.

ZHVILLUAR NË SUEDI, KRIJUAR NGA ORIFLAME

7/10

KUJDESI I LËKURËS

PËR TË GJITHA TIPAT E LËKURËS.

femra pajtohen se struktura e lëkurës është më e njëtrajtshme në 14 ditë*

8/10

FM 20 mbrojtëse

famra pajtohen se zvogëlon dukjen e shenjave të zeza

9/10

• Mbronë lëkurën kundër UV dëmeve dhe plakjes së parakohshme • Ndihmon në parandalimin e krijimit të shenjave të zeza • Ndihmon në mbrojtjen kundër dëmeve me radikale të lira • Ndihmon në mbrojtjen kundër agresorëve ambiental siq është ajri i ndotur

pajtohen se përmirëson shkëlqimin e lëkurës*

8/10

femra pajtohen se bën të njëtrajtshme tonet e lëkurës

  Optimals Even Out Preventing PËRZIERJE PËRBËRËSISHT SUEDEZ

Vaji i Farës së Boronicës së kuqe - Vitamina E si antioksidant ndihmon në 60 ushqyerje dhe mbrojtje.

Lulja e Bardhë - Vitamina C ndihmon efektivisht në zvogëlimin e shenjave të zeza.

Frut Gooseberry - acidet e frutit ngritin vitalitetin dhe ndritshmërinë.

Përzierjet me përbërës Suedez janë të formuluara nga bimë me shumë përfitime. Duke funksionuar së bashku, ato ndihmojnë në zvogëlimin e dukshmërisë së shenjave të zeza, dhe bëjnë lëkurën e fytyrës më të njëtrajtshme dhe të ndritshme. Bimët e përdorura në Optimals Even Out janë: Vaji i Farës së Boronicës së Kuqe sikur Vitamin-E, Lule-livadhi Vitamin C, Acide të Frutave të Kulumbrisë.

NDIHMON NË PARANDALIMIN E SHENJAVE TË ZEZA NË TË ARDHMEN • Formulë ushqyese për lëkurë • Ndihmon në mbrojtje kundër radikaleve të lira

Kremë e Ditës FM20

50 ml

32479 15.99 €   Optimals Even Out Kremë

Rigjeneruese e Natës

50 ml

32480 15.99 € Secila Kremë për Fytyrë nga kjo faqe

PËR VETËM *Testuar në klient duke përdorur Kremën e Ditës, Kremën e Natës dhe Serumin.

6.49 €

61


Body| Për të gjitha llojet e lëkurës  O ptimals losion për

tendosjen e lëkurës me kompleks botanik

250 ml

31314 7.99 €  O ptimals Body xhel

anticelulit

150 ml

Ditës për Lëkurë të Thatë/ Sensitive

50 ml

32468 10.99 €  O ptimals Hydra Seeing is

Believing Kremë për Sy për Të Gjitha Llojet e Lëkurës

15 ml

32464 9.99 €

dhe gjoks me kafeinë

31983 7.99 € Hydra | Për të gjitha moshat  O ptimals Hydra Mat Balanc

Lëng Ditor për Lëkurë të Yndyrshme

50 ml

Kremë Hidratuese e Ditës për Lëkurë Normale/Të Kombinuar

50 ml

Kremë Ushqyese e Natës për Lëkurë Normale/Të Kombinuar

50 ml

62

32463 10.99 €

ING M

IL

për Sy Kundër Plakjes

SKRAB PËR FYTYRË

32476 11.99 €

Aplikoni në fytyrë të lagur, duke shmangur zonën rreth syve dhe zonën e buzëve. Masazhoni butësisht dhe shpërlani me ujë të ngrohtë.

 O ptimals Age Revive Kremë

50 ml

32474 15.99 €

32415 8.49 €

 O ptimals Age Revive Kremë

150 ml

e Natës Kundër Plakjes

50 ml  O ptimals Hydra Tonik Freskues

32475 15.99 €

Për të Gjitha Llojet e Lëkurës

200 ml

33995 8.49 €

 O ptimals Age Revive Toniku

Kundër Plakjes

200 ml

32417 8.49 €  O ptimals Hydra Micellar Ujë

Pastrues

200 ml

34002 8.99 €

32462 10.99 €  O ptimals Hydra Radiance

Rruazat Miqsore ndaj Natyrës janë neutrale për ambientin.

*

15 ml

dhe Freskues për të Gjitha Llojet e Lëkurës

32465 10.99 €  O ptimals Hydra Radiance

Age Revive | 35+

PËRMBANË RRUAZA NATYRALE*

e Ditës Kundër Plakjes FM 15

 O ptimals Hydra Xhel Pastrues

125 ml

27670 5.49 €

KUJDES I PLOTË PËR NJË LËKURË TË PASTËR

 O ptimals Age Revive Kremë

31317 13.99 €  O ptimals body xhel për bark

50 copë

KUJDESI I LËKURËS

 O ptimals Hydra Care Kremë e

shami për tharrjen e yndyrës së tepërt

PËR

P

32469 10.99 €

IK

YRË

50 ml

 О ptimals Oxygen Boost

AT

Qetësuese e Natës për Lëkurë të Thatë/Sensitive

N

Përsosur nga natyra dhe përzgjedhur me precizitet nga shkencëtarët e Oriflame, Optimals seria jonë ka një zgjidhje për çdo lloj të lëkurës.

Oxygen Boost | Për lëkurë të yndyrshme

N

 O ptimals Hydra Care Kremë

 O ptimals Hydra Mat Kremë e

Rafinuar e Natës për Lëkurë të Yndyrshme

50 ml

34304 10.99 €

 O ptimals Age Revive

Qumështi për Pastrim & Pastruesi i Grimit të Syve Kundër-Plakjes

200 ml

32416 8.49 €

SKRAB PËR FYTYRË Skrab i pasur për pastrim të fytyrës i dizajnuar për të pastruar dhe rigjeneruar lëkurën dhe për të liruar një strukturë më të butë dhe më të ndritshme të lëkurës.

PËRZIERJA E PËRBËRËSVE Ekstrakti i Mollës me acide të frutave ndihmon në rigjenerim dhe pastrim natyral.

Vadhëza Vitamina C ndihmon në ndritshmëri; acidet natyrale të frutave rigjenerojnë dhe minimizojnë poret.

Acidi Laktik promovon pastrim dhe rigjenerim të qelizave duke ndihmuar në ripërtrirjen e strukturës së lëkurës.

Granulat e Guacës së Bajames ndihmon në largimin e qelizave të vdekura të lëkurës dhe papastërtive, derisa vepron në zbutjen dhe lëmueshmërinë e lëkurës.  O ptimals Exfoliating Skrab për Fytyrë

Një skrab për fytyrë i pasur dhe me strukturë kremoze i formuluar me një përzierje përbërësish Suedez. I dizajnuar për të pastruar thellësisht dhe për të rafinuar lëkurën tuaj, duke e bërë një strukturë më të butë dhe më të ndritshme. Testuar dermatologjikisht, pa alkool dhe e përshtatshme për të gjitha llojet e lëkurës. 75 ml

32418 8.49 €

4.99 €

63


E RE!

Për të gjitha moshat | Për lëkurë të yndyrshme

puçrave të zeza

Dimensionet: 0.7 x 11.5 cm.

26825 9.99 €

KUJDESI I LËKURËS

LËKURË THELLËSISHT E HIDRATUAR PAS 1 MINUTI!

  Heqës i dyanshëm i

SERI E KUFIZUAR

PASTRIM & TONIFIKIM PËR PASTRIM TË LËKURËS

  Pure Skin 1 Skrab

për Fytyrë & 2 Maska për Pastrim të Fytyrës

2 x 6 ml.

32652 1.99 €

  Pure Skin 2-në-1 Pastim & Skrab

6 ml

për Fytyrë

Skrab i cili bën piling me Ekstrakt të Pjeshkës dhe Detect Tekonoligji të pasur me Acid Salicik. Ndikon në parandalimin e formimit të puçrrave të zeza, ka skrab i cili ndihmon në pastrimin e poreve. Përdoreni 1-2 herë në javë, ose kurdo që është nevoja. 150 ml

32651 7.49 €

50 ml

32650 5.49 €

  Pure Skin Tonik Freskues

për Fytyrë

Tonik freskues i cili largon të gjitha papastërtitë, ngushton poret dhe ndihmon që lëkura të jetë e pastër dhe pa shkëlqim. Përdoreni çdo ditë, menjëherë pas pastrimit. 150 ml

  Pure Skin Losion për

Pastrimin e Fytyrës

50 ml

4.99 €

32648 7.49 €

  Pure Skin Maska për

Pastrimin e Puçrrave të Zeza

4.99 €

32647 7.49 €

32649 7.49 €

  Furçë për fytyrë

E dizajnuar veçanërisht për pastrim të fytyrës me solucionin tuaj të preferuar për pastrim. Materiali: PS me qime Najloni. Dimensionet: 4.2 x 6.5 cm.

9507 3.29 € 64

1.79 €

Aplikoni maskën në fytyrë të lagur dhe lëreni për 1 minut. Butësisht masazhoni fytyrën derisa e shpërlani lehtësisht. Përdoreni 2-3 herë në javë ndaras apo pas pastrimit.

  Pure Skin SOS Spot

Xhel

SI-TË-PËRDORET:

  Pure Skin Solucion

për Pastrimin e Fytyrës

150 ml

32646 7.49 €

EKSTRAKT NATYRAL GUARANA Farat nga superfruti Guarana përmbajnë 2.5 herë më shumë kafeinë se sa kafeja. Kofeina ndihmon në mirëmbajtjen ndritshmërisë së lëkurës, derisa freskojnë strukturën e saj duke e bërë më të pastër, më të ndritur dhe më të shëndetshme. Për më shumë, farat Guaranda përmbajnë veti astringjente dhe antimikrobiale që ndihmojnë në pastrimin e lëkurës, largimin e papastërtive dhe vajërave dhe e bëjnë më të pastër dhe mat.

PËRMIRËSONI RUTINËN E KUJDESIT TË LËKURËS TUAJ me një maskë thellësisht pastruese në dush që merr vetëm një minut kohë për ta përdorur dhe ju bën të ndiheni të freskët, të pastër dhe plot vetëbesim!

PROMOVON LËKURË MË TË PASTËR BRENDA 1 MINUTI* PASTRON PORET E BËN LËKURËN MAT*   Pure Skin Deep Cleanising Maskë

65për fytyrë të lagur

Maskë e përshtatshme balte që shpërlahet për të përmirësuar rutinën e kujdesit të lëkurës tuaj. Vepron gjatë dushit për të hapur poret dhe për të pastruar thellësisht shenjat dhe pikat e zeza derisa ofron ndienjë freskie. E formuluar me Guarana ekstrakt dhe Detect Teknologji me Acid Salicilik që vepron në pastrimin, bërjen mat dhe freskimin e lëkurës. 50 ml

34049 5.49 €

2.99 €

* Testuar në klient.

65


Teknologjia Qelizore Mbrojtëse me Vitamin E mbronë kundër rrezeve UVA/UVB, radikaleve të lira dhe dëmtimit nga dielli.

PËR FËMIJË

KUJDESI I LËKURËS

SHPËRBLENI LËKURËN TUAJ ME NJË ngritje ditore të hidratimit!

▪ ▪ ▪ ▪ ▪ Vitamin B3 për kujdesin ushqyes

KOMPLESKSI MULTIVITAMIN

Vitamin B5 për lëkurë shumë të butë

MBROJTËSE. Përkujdesëse. E lehtë.

Vitamin B6 për lëkurë të zhdërvjelltë Vitamin C për lëkurë të shëndrritshme Vitamin E për mbrojtje të lëkurës I TESTUAR DERATOLOGJIKISHT   Essentials Moisturising

krema e ditës

PËR TË GJITHA MOSHAT

PËR TË GJITHA LLOJET E LËKURËS.

Formulat tona, me MultiVitamin Kompleksin, ushqejnë lëkurën duke e bërë të freskët. Le të bëhet koleksioni Essentials kujdesi i përditshëm për ju dhe familjen tuaj tek i cili do të keni besim! 66

Hidraton, ushqen dhe mbron gjatë tërë ditës. Formula e lehtë hidraton dhe ndihmon ta keni lëkurën me shkëlqim falë multi-vitaminave. Aplikoni në fytyrë të pastër në mëngjes. E përshtatshme për lloje të ndryshme të lëkurës. 75 ml

23747 5.29 €

3.49 €

  Essentials Gentle

solucion për pafaqim

Largoni papastërtitë, ushqeni dhe ndihmoni në hidratim. Formula pa sapun me kompleks të multi-vitaminave. E përshtatshme për të gjitha llojet e lëkurës. Ideale për largimin e grimit. Aplikoni me pambuk. 150 ml

23753 5.49 €

3.49 €

  Sun Zone Losion për

fytyrë e trup me FM 30 Të lartë

150 ml

23296 14.99 €

 

  Sun Zone krema për

mbrojtjen e fytyrës dhe pjesëve të ekspozuara të trupit me FM 50 të lartë

50 ml

23378 13.99 €   Sun Zone Sprej për

Trup i cili largon rërën me FM 50

150 ml

32280 15.99 €

  Sun Zone Losion për

Fytyrë dhe Trup për Fëmijë FM 50

E zhvilluar në mënyrë të veçantë për lëkurën tejet të ndieshme të fëmijëve, Sun Zone Kids' FM 50 krema mbronë kundër rrezeve të dëmshme UVA/UVB. Formula rezistente ndaj ujit, pa alkool, ngjyrues apo aroma. E përshtatshme për foshnje dhe fëmijë nga mosha 1 vjeçare. 100 ml.

30568 15.99 €

12.99 €

  Sun Zone krema për   Sun Zone losion për

mbrojtje nga rrezet UV për fytyrë e trup me FM 25

E lehtë, mat, kundër plakjes, kremë e fytyrës për mbrojtje nga dielli me FM Formulë e lehtë e cila nuk ngjitet 25. Me Cellular Protection dhe shkrihet në diell, hidraton Teknologjinë dhe Coenzyme Q-10. dhe mbron lëkurën nga dielli. Rezistente ndaj ujit dhe testuar Rezistente ndaj ujit. 150 ml dermatologjikisht. 50 ml

fytyrë dhe trup FM 15

23294 11.99 €

8.99 €

31322 12.99 €

8.99 €

67


Rekomandohet për 40+

 N ovAge True Perfection Krema e

 N ovAge Ultimate Lift Krema e

50 ml

50 ml

31978 18.99 €

31541 27.99 €

 N ovAge True Perfection Krema e

 N ovAge Ultimate Lift Krema

50 ml

15 ml

Ditës

Natës

31980 18.99 €  N ovAge True Perfection Ndriçues

për Sy

Natës për Kontura

për Sy

32803 24.99 €  N ovAge Bright Sublime

Advanced Brightening Kremë e Natës

32658 24.99 €

 N ovAge Ultimate Lift Serum

 N ovAge Bright Sublime Pastrues

30 ml

Rekomandohet për 50+

 N ovAge True Perfection Serum

 N ovAge Time Restore Krema e

30 ml

50 ml

31979 20.99 €

Ditës Multi Korrektuese FM 15

32627 27.99 €

për Fytyrë

200 ml

50 ml

 N ovAge Ecollagen Kremë e Ditës për

32628 27.99 €

50 ml

 N ovAge Time Restore Serum

Zbutje e Rrudhave FM 15

31544 23.99 €  N ovAge Ecollagen Kremë e Syve

për Zbutjen e Rrudhave

15 ml

31546 15.49 €

Revitalizues

30 ml

 N ovAge Bright sublime

32657 12.99 € Plotësues  N ovAge Nutri6 Facial Oil Kapsulat

30 kapsula.

32631 29.99 €  N ovAge Hydra Calm Mbartës i

Grimit të Syve

150 ml

 N ovAge Smoothing Qumësht

32664 11.99 €

200 ml

32597 12.99 €

MATERIAL I BUTË PËR PASTRIM

Brightening Tonik

200 ml

32630 31.99 € për Pastrim

 N ovAge Intense Skin Recharge

30 ml

200 ml

31547 23.99 €

32742 12.99 €

 N ovAge True Perfection Xhel

Shkumoz për Pastrim

200 ml

Rekomanduar për TË GJITHA MOSHAT  N ovAge Bright Sublime Advanced

Brightening Kremë për Sy

32596 12.99 €

15 ml

 N ovAge Skin Renewing Tonik

 N ovAge Bright Sublime Advanced

200 ml

32128 12.99 €

32804 15.99 € Brightening Solucion me ShumëVeprime

30 ml

32805 24.99 €

9522 5.99 €

3.99 €

  Material për Pastrim të Fytyrës

100% pambuk. Dimensionet 25 x 25 cm.

40 JASTËK PAMBUKU

30898

në një paketim

2.99 €

Maskë e Natës

 N ovAge Krema Mbrojtëse e

Lëkurës

Përdorni pjesën me teksturë për pastrim me pastrues dhe pjesën e butë për largim të lehtë të saj.

Oriflame- enë për mbajtëse të pambukut ose të shkopinjëve për pastrim të veshëve. Mban deri në 35 pambuk ose 120 shkopinjë (nuk përfshihen). 8.7 x7.65 cm. 8.7 x 7.65 cm.

50 ml

33490 24.99 €

Zbutjen e Rrudhave

  Enë për jastëqe pambuku

Pambuku nuk është i përfshirë

 N ovAge Losion për Zbutje të

 N ovAge Ecollagen Serum për

68

Regjenerative e Natës

Mbajtësja inovative mbanë JASTEKËT E PAMBUKUT TË THATË DHE TË PASTËR.

32656 12.99 €

 N ovAge Time Restore Krema

Rekomandohet për 30+

PASTRONI DHE ZBUKURONI lëkurën tuaj

50 ml

31542 17.99 €

31981 11.99 € për Lëkurë të Bukur

Advanced Brightening Kremë e Ditës FM20

50 ml

31543 31.99 €

15 ml

 N ovAge Bright Sublime

KUJDESI I LËKURËS

Rekomandohet për 20+

Ditës FM50 UVA/PA ++++ Mbrojtje e Avancuar për Lëkurë

30 ml

34143 24.99 €

E RE!

SERI E KUFIZUAR

 N ovAge Advance Trajtimi për

Ripërtrirjen e Lëkurës

8 x 5 ml.

  Copa pambuku

33434 24.99 €

Copa 100% pambuku për pastrim të butë dhe ngjyrosje të lëkurës. 40 copë

 N ovAge Pore and Line Perfector

17964 2.49 €

30 ml

33944 20.99 €

1.79 €

69


GJITHA MOSHAT

Rekomandohet për

20+

Maksimizoni njëtrajtshmërinë dhe ndriqimin E LËKURËS TUAJ

Për lëkurë të hidratuar, RAFINUAR DHE TË QETË

Secili set i NovAge përfshin KUTINË E përkyer për dhuratë!

SË PAKU 7X REZULTATE MË TË MIRA ME ORIFLAME RUTINËN PËR KUJDESIN E LËKURËS KUNDËR PLAKJE*

*Testuar klinikisht në 22 femra gjatë 2 ditësh

  NovAge Bright Sublime SET

28969 116.94 € 70

69.99 €

Secili set i NovAge përfshin KUTINË E përkyer për dhuratë!

11 x MË SHUMË SHKËLQIM* - VËRTETUAR KLINI KISHT

*Vërtetuar klinisht në krahasim me NovAge kremën e ditës dhe tërë NovAge rutinën.

Ndriçon dhe bën të njëtrajtshme tonet e lëkurës, zvogëlon shenjat e zeza dhe zbutë rrudhat, për një çehre të pastër dhe të ndritshme. Mundësuar nga Multi-Bright Teknologjia e Patentuar. Pastruesi, Toniku, Krema për Sy, Krema e Ditës dhe e Natës për rezultate optimale. Ka 6 produkte me madhësi standarde.

KUJDESI I LËKURËS

Rekomanduar për TË

  NovAge True Perfection Set

FM

20

Set për kujdesin e lëkurës me performancë të lartë, me ekstrakt Silk Tree dhe Acai Qeliza Staminale Bimore. Intenzivisht hidraton dhe e bën lëkurën më të freskët. Ndihmon në vonimin e shenjave të para të plakjes. Qumësht për pastrim, tonik, kremë për sy, serum, kremë e ditës dhe e natës. Ka 6 produkte me madhësi standarde.

28970 96.94 €

57.99 €

71


40+

Rekomandohet për

50+

Për lëkurë më të tërhequr dhe ME DUKJE MË TË RE

Për lëkurë më të fortë, më të rafinuar

DHE TË USHQYER NË MËNYRË TË PËRSOSUR

70% MË SHUMË MBUSHJE e lëkurës në 12 javë*

94% E FEMRAVE ME LËKURË të pjekur kanë thënë se elasticiteti dhe ushqyerja e lëkurës janë përmirësuar *

*Testuar klinisht në 34 femra gjatë 12 javësh

KUJDESI I LËKURËS

Rekomandohet për

* Testuar nga konsumatorët

ÇFARË BËJNË: MENJËHERË:

Secili set i NovAge përfshin KUTINË E përkyer për dhuratë!

Zbutë, qetëson dhe e bën lëkurën të ndritshme. Krema e Ditës mbronë kundër fotodëmtimeve. 

ME KALIMIN E KOHË:

S: Zbutë, fortëson dhe rigjeneron elasticitetin për një dukje rinore të tërhequr me më pak rrudha të dukshme.

Secili set i NovAge përfshin KUTINË E përkyer për dhuratë!

E dizajnuar posaqërisht për të rafinuar lëkurën delikate në zonën rreth syve dhe në zonën mbi buzë. Ndihmon në ridensifikimin dhe butësinë e rrudhave të thella për kontura më të definuara dhe zbehje të dukshmërisë së rrathëve të zinjë në zonën rreth syve.

Kremat e ditës dhe të natës.

ÇFARË BËJNË:

  NovAge Time Restore Set

E dizajnuar për ta kthyer elasticitetin e lëkurës. Set me performancë të avancuar për kujdes të lëkurës i krijuar për ta përcjellur Oriflame Rutinën për Rinim të lëkurës për rezultate optimale. Qumësh për pastrim, tonik, kremë për sy, serum dhe kremë e ditës dhe e natës. Ka 6 produkte me madhësi standarde.

Kremë e ditës luksoze me performancë të lartë me Asparolift, kthen forcën dhe elasticitetin e lëkurës me kalimin e kohës. Me ekstakt të qelizave bimore të cilat zbusin rrudhat dhe FM 14 i cili mbron lëkurën nga fotodëmtimi. Me aromë delikate. 50 ml

Kujdesi i plotë që i duhet lëkurës së pjekur për t'u ndierë më e dendur dhe elastike, me kontura më të definuara dhe më pak rrudha të thella dhe shenja të pleqërisë të theksuara. Seti i avancuar për kujdes të lëkurës me Genistein SOY Teknologji & Ribwort Plant ekstrakt të Qelizave Bimore. Pastrim, tonik, kremë për sy, serum dhe kremë e ditës dhe natës. Seti përmbanë gjashtë produkte me madhësi standarde.

28968 131.94 €

31540 27.99 €

28972 132.94 €

  NovAge Ultimate Lift Set

72

79.99 €

  NovAge Ultimate Lift Krema e Ditës FM15

18.99 €

79.99 €

  NovAge Time Restore Kremë për Sy & Buzë

32629 18.99 €

Me GenisteinSOY Teknologji & Eyebright ekstrakt, NovAge Time Restore Krema për Sy & Buzë është e formuluar posaqërisht për të ndihmuar në theksimin, konturën dhe zbutjen e rrudhave të thella rreth syrit dhe zonës mbi buzë. Përmirëson dukjen e fryrjeve dhe rrathëve të zeza nën sy. 15 ml

12.99 €

73


30+

AQ E FUQISHME... aq e lehtë!

KORREKTONI RRUDHAT,

rafinoni tonet dhe strukturën e lëkurës

Redukton rrudhat DERI NË 33%†2 – vërtetuar klinikisht

Xhel kremë formulë e përkryer për mot të ngrohtë

KUJDESI I LËKURËS

Rekomandohet për

PROBLEME TË LËKURËS

*Testuar klinikisht në 31 femra gjatë 12 javësh

RRUDHAT DHE VIJAT 5 SHENJA TË LËKURËS Rrudhat në ball - Rrudhat mes vetullave - Rrudhat rreth syve - Rrudhat nën sy - Rrudhat mbi buzë

ÇFARË BËJNË: Secili set i NovAge përfshin KUTINË E përkyer për dhuratë! 

MENJËHERË: Intensivisht ushqen dhe hidraton për një lëkurë më të butë, më të lëmueshme dhe më elastike menjëherë pas zgjimit.

PËRBËRËS AKTIV

ME KALIMIN E KOHËS: Redukton shfaqjen e rrudhave dhe përmirëson tonin e lëkurës, e bën më të butë dhe më të freskët.

Kombinim, teknologji të cilat luftojnë humbjen e kolagjenit duke aktivizuar riparimin qelizor dhe mbushur lëkurën nga brenda.

  NovAge Ecollagen Set

74

Set me performancë të avancuar për kujdesin e lëkurës me Tri-Peptide Teknologjinë dhe Solanaceae ekstraktin e Qelizave Staminale Bimore. Dukshëm korrigjon rrudhat, rafinon tonin dhe cilësinë e lëkurës, e bën më të butë dhe i jep shkëlqim. Qumësht për pastrim, toner, kremë për sy, serum dhe kremë e ditës dhe natës. Ka 6 produkte me madhësi standarde.

Kremë e natës me performancë të avancuar me Teknologjinë Tri-Peptide dhe Solanaceae Ekstaktin e Qelizave Staminale Bimore korrigjon rrudhat, zbut lëkurën dhe freskon me kalimin e kohës. Intenzivisht hidraton, ushqen dhe zbut lëkurën. Me aromë delikate. 50 ml

Maskë me performancë të avancuar, intensivisht hidratuese, një përdorimshe. E ngopë lëkurën me hidratim, antioksidant dhe nutrientë për një strukturë të revitalizuar, të plotësuar, të butë dhe të ndritshme të lëkurës me më pak linja të dukshme. Mundësuar nga Acidi Hialuronik, Vitamina C dhe E dhe Niacinamide. 15 ml

28971 113.44 €

31545 23.99 €

33973 7.49 €

67.99 €

  NovAge Revitalising Maskë   NovAge Ecollagen Kremë e Natës për Zbutjen e Rudhave

16.99 €

TEKNOLOGJIA E PANTENUAR TRI-PEPTIDE + SOLANACEAE EKSTRAKT I QELIZAVE STAMINALE BIMORE

4.79 €

PAKETIM HIGJIENIK ME POMPË

  NovAge Ecollagen Wrinkle Soothing

Kremë e Ditës

Hidratues ditor i pasur me Tri-Peptide Teknologjinë dhe Solanaceae esktraktin e Qelizave Staminale Bimore. Korrigjon rrudhat, zbut dhe lëmon duke e lënë lëkurën të freskët. E lehtë, xhel kremë hidratuese e përkryer për lëkurë normale dhe të yndyrshme edhe në mot të lagësht. 50 ml

32655 23.99 €

12.99 €

75


natës për ripërtëritjen e lëkurës

Revitalizon dukshëm pamjen e lëkurës në 3 fusha:

40+

50 ml

22814 20.99 €

Për të gjitha llojet e lëkurës

FYTYRË, QAFË, DHE VIJAT E NOFULLËS

  Royal Velvet kapsulat

28 kapsula për përdorim në 4 javë.

• përmirëson konturet e fytyrës • e bënë lëkurën më të fortë, në pamje më të tendosur • mbron lëkurën me FM 15

24547 26.99 € 

55+

 

Për lëkurë shumë të pjekur

Plotësoni regjimin e Kujdesit për lëkurën e pjekur

 

 

73%

 

Pas pastrimit, aplikoni tonikun me në copëz pambuku dhe kaloni nëpër fytyrë për të balancuar lëkurën duke e përgatitur për hidratim.

shumëqëllimor për vendet rreth syve

  Royal Velvet Tonik për Fytyrë

200 ml   Royal Velvet krema ditore për forcimin e lëkurës me FM 15

Krema e re e përparuar ditore me formulën luksoze, sensuale që forcon, fortëson dhe hidraton intensivisht lëkurën. E pasur me infusionin e irisit të zi™, e bënë lëkurën tuaj më të butë, të fortë dhe dukshëm më të rinuar. FM 15. 50 ml

22419 19.99 €

22424 20.99 € 76

13.99 €

30 ml

18437 32.99 €   Diamond Cellular pafaques

superior për fëtyrë

35546 11.99 €

200 ml

Lehtë paston dhe forcon lëkurën, vonon plakjen

  Diamond Cellular krema kundër

  Royal Velvet Qumështi Pastrues

200 ml

35545 11.99 €

Vlerëm i konsumatoreve i 79 femrave gjatë përdorimit të Time Reversing Intense Serumit për 6 javë

*

15 ml

ripërtëritjen e lëkurës

Qetëson dhe tonifikon lëkurën, largon grimin dhe papastërtitë

janë ndjerë me më shumë vetëbesim kur treguan qafën e tyre*

  Diamond Cellular trajtim

  Diamond Cellular trajtim nate për

FM 15

KUJDESI I LËKURËS

Ritualet luksoze i kthejnë fytyrës fortësinë

  Royal Velvet krema e

21339 16.99 €

  Time Reversing Intense

SkinGenistII™ krema për natë

50 ml

24188 29.99 €   Time Reversing Intense

SkinGenistII™ krema ditore me FM 15

50 ml

24185 29.99 €

plakjes

  Time Reversing Intense

13659 32.99 €

15 ml

50 ml

SkinGenistII™ krema për vendet rreth syve

24667 15.99 €

  Time Reversing Intense SkinGenistII serum për

rinimin e fytyrës dhe qafës

Serumi i mëndafshtë kundër vjetërsimit është formuluar posaçërisht për fytyrë dhe qafë. Paraqet përzierje të fuqishme të përbërësve aktiv që forcojnë, tendosin lëkurën dhe shtojnë elasticitetin e saj, dhe prandaj ka pamje të tendosur rinore, ndërsa të prerat e fytyrës janë të përkufizuara. Për rezultate më të mira, përdorni kremat e ditës/të natës Time Reversing. 30 ml

30836 29.99 €

18.99 €

77


SET ME MULTIVITAMIN & MINERALE PËR FEMRA

17.99€

17.99€

DHE KREMË QETËSUESE PËR VETËM

Kodi i Setit: 682071

WELLNESS

SET ME MULTIVITAMIN & MINERALE PËR MESHKUJ DHE KREMË QETËSUESE PËR VETËM

Kodi i Setit: 682072

Rezerva për 60 DITË

Rezerva për 60 DITË

PËR MESHKUJ

• Vitalitet i përmirësuar sistemi imunologjik më i fortë

**Test instrumental

• Formula e balancuar përsosmërisht e vitaminave e mineraleve për femra

PËR FEMRA

  North for Men Sensitive Krema Zbutëse

78

  Multivitamin & mineral për

meshkuj

Kremë pas rruarjes e cila menjëherë ndihkon në thatësi, zbut lëkurën dhe ofron rehati dhe hidratim 24-orësh**. Testuar dermatologjikisht. 50 ml

Kombinacion i balancuar i 12 vitaminave e 10 mineraleve të formuluar në veçanti për nevojat ditore të meshkujve. Rezerva për 60 ditë.

  Multivitamin & mineral për femra

32017 7.99 €

22795 17.49 €

22794 17.49 €

  Essentials kremë shumëpërdoruese !

Krema luksoze shumëpërdoruese për fytyrë e trup Kombinim i vitaminave dhe mineraleve të formuluara me kompleksin multivitaminoz dhe njomës natyror. posaçërisht për femra. Rezerva për 60 ditë. 150 ml

24138 6.99 €

79


Përderisa fëmijët tuaj nuk i hanë 5 fruta dhe perime në ditë, ju duhet tju jepni WellnessKids si burim i përbërësve natyrorë.   Omega 3

 FËMIJË TË SHËNDETSHËM. PRINDËR TË LUMTUR. ABONOHUNI dhe Çdo të 4. WellnessKids produkt porositeni për

60 copë.

15397 17.49 €

VETËM 0.1€! (produktet për 0.10 € nuk porositen, shtohen automatikisht në porosi).

PËRMIRËSONI QËNDRUESHMËRINË DHE NIVELET E ENERGJISË

150

KALORI PËR RACION

WELLNESS

VITAMINAT TË CILAT JU DUHEN FËMIJËVE TUAJ!

OMEGA 3

 aj i pastër omega 3 i V peshkut nga burimet e qëndrueshme

MUSKUJ & NYJE

• Përmirëson durimin dhe fuqinë • Më pak inflamacione

kompleks Plus

Për një muaj

25414 19.99 €

VETËM 0.10 €! (produktet për 0.10 € nuk porositen, shtohen automatikisht në porosi).

7

  Swedish Beauty

POROSITNI

3 WellnessPack për meshkuj ose 3 WellnessPack për femra edhe të 4-tin do ta fitoni për

DESERTE NË ÇDO PAKETIM!

  WellnessKids multivitaminat e mineralet për fëmijë

Fëmijët 3-9 një tabletë në ditë. Fëmijët 10+ dy tableta në ditë. 21 tableta x 1.1 g.

28241 9.99 €   WellnessKids omega 3 shurup për fëmijë

Omega 3 vaji i peshkut me shije limoni. Përmban acide yndyrore esenciale të domosdoshme për rritje normale dhe zhvillim të fëmijëve. Për moshën 3+. Për fëmijë të moshës 3+. 105 ml.

80

22467 16.99 €

  NutriComplex Flokë

  Natural Balance

pllaka - çokollatë

& Thonjë

Çdo pako përmban 7 deserte. 280 g (7 x 40 g).

28507 22.99 €

25385 14.49 €

42 tableta x 730 mg.

  WellnessPack për femra

Një qese përmban: Omega 3: 2 kapsula, Swedish Beauty kompleks Plus (astaksantin me ekstrakt të boronicës): 1 kapsulë, Multivitamin & Mineral për femra: 1 tabletë. Përmban 21 qese.

22791 27.49 €

81


NATURAL BALANCE SUPAT:

PROTEIN BLEND • FUNKSION TË SISTEMIT IMUNITAR • METABOLIZËM QË JEP ENERGJI • MIRËMBAJTJE TË MASËS MUSKULARE

 

Çdo i 4-ti shejk apo Protein Blend për

65 kalori për racion

VETËM 0.10 €

1

A e keni ditur?

shujta e Natural Balance Supës ju jep: PROTEIN A Sa një porcion me djath

FIBRA Sa një grusht të farave të lulediellit

YNDYRË

(produktet për 0.10 € nuk porositen,

Sa një gotë e vogël me qumësht me yndyrë të ulët

shtohen automatikisht në porosi).

  15448 Vanileje

Një dezert natyral me proteina nga 3 burime*

*

Hirrë, vezë dhe bizele. Proteina kontribuon në mirëmbajtjen e masës muskulare.  W ellness Natural Balance Shejkët

Shejku i shijshëm dhe shëndetshëm ka përmbajtje të lartë proteinash, fibrash, të acideve yndyrore omega 3 e omega 6 me indeks të ulët glikemik. Përbërësit natyral sigurojnë vlerën optimale ushqyese, ulin ndjenjën e urisë dhe nevojën për ëmbëlsira. Formuluar e zhvilluar në Suedi. Përmban 21 racion. 378 g

82

35.99 €

(Tek supat dhe shejkat për shkak të mundësisë së zgjedhjes së shijes, produkti i 4-t nuk shtohet automatikisht në porosinë tuaj, por duhet t'a zgjedhni vet)

KALORI Sa një banane e vogël

  15447 Luleshtrydheje

Ushqimet në fotot e mësipërme përmbajnë gjithashtu mikroushqyes të cilat nuk gjenden në Natural Balance Supë dhe Shejk

Kaça: Një burim i mirë natyral i dibrave dietale dhe vitaminës C. Fibrat e panxhar sheqerit: Të pasura në mënyrë natyrale me fibra dietale dhe pa gluten. Molla: E pasur me fibra dietale dhe Vitamin C. Veza: Burim shumë i mirë natyral i proteinave. Proteina e bizeles: Burim natyral pa kolesterol. Proteina e hirrës: Proteinë e plotë e nxjerrë nga qumështi.   Protein Blend

Porositni 3 Supa dhe merreni të 4-tën për

VETËM 0.10 €!

KARBOHIDRATE Sa një patate e vogël

  22138 çokollate

NATURAL BALANCE SHEJKËT

Shijoni ushqimet e shëndetshme për vetëm pak sekonda!

WELLNESS

MIRË PËR VEGJETARIANËT

(produktet për 0.10 € nuk porositen, shtohen automatikisht në porosi).

Vetëm 72 Kcal për një servim

   Wellness shejker

  28583 Domate dhe Borzilok

i manushaqtë

  28584 Asparagus  W ellness Natural Balance Supat

Duke plotësuar dietën tuaj ditore, Protein Blend i ofron trupit tuaj amino acidet esenciale për të cilat ka nevojë - me burim nga qumështi, veza dhe bizelet - si dhe fibrat dietale nga molla, kaça dhe panxhari i sheqerit. Pluhuri pa shije pa sheqer të shtuar përzihet mirë me ushqim dhe lëngje. E zhvilluar në Suedi. 378 g

Një supë e shëndetshme, e shijshme dhe 100% natyrale që përmbanë tre burime të proteinave për ushqim optimal dhe ngopje. Nuk është suplemet aktiv biologjik. Përmbanë 21 servime. Në dispozicion në dy shije. 420 g

29065 35.99 €

35.99 €

Mban 250 ml. 

25479 3.49 €

83


WELLNESS BY ORIFLAME: SETI PËR HUMBJE PESHE

KËNAQUNI ME SHËNDET TË MIRË ÇDO DITË

PËRKRAHJA MË E MIRË PËR TË ARRITUR QËLLIMIN TUAJ

ZGJEDHNI:

SETI PËR SHËNDET

  CE_Wellness Çantëz Letre

Dimensionet: 30 cm (L) x 30 cm (GJ) x 9 cm (GJ)

120229 3.49 € NDJEHUNI MË MIRË. PAGUANI MË PAK.

KURSENI

20%

CILINDO WELLNESSPACK

A

KURSENI

  WellnessPack për

  WellnessPack për femra

Përmban 21 qese.

22791 27.49 €

B

250.99€ KURSENI 20%

20%

  15447 Shejk Natural Balance prej luleshtrydheje   15448 Shejk Natural Balance prej vanileje

35.99 €   Protein Blend

378 g

29065 35.99 €

  WellnessPack për

  WellnessPack për femra

Përmban 21 qese.

22791 27.49 €

Përmban 21 qese.

22793 27.49 €

379.99€

PRODUKTE TË ZGJEDHURA TË WELLNESSIT NË NJË WELLNESS QESE

KURSENI 20%

meshkuj

  22138 Natural Balance shejk prej çokollate

A

SERI E KUFIZUAR

 

CILINDO WELLNESSPACK

2 SHEJKË apo SUPA apo PROTEIN BLEND

 

TË ZGJEDHURA TË WELLNESSIT NË NJË WELLNESS QESE

120229 3.49 €

(produktet për 0.10 € nuk porositen, shtohen automatikisht në porosi).

CILINDO SHEJK APO PROTEIN BLEND

84

Përmban 21 qese.

22793 27.49 €

  CE_Wellness Çantëz Letre

Dimensionet: 30 cm (L) x 30 cm (GJ) x 9 cm (GJ)

NDJEHUNI MË MIRË. PAGUANI MË PAK.

meshkuj

PRODUKTE

SETI PËR HUMBJE PESHE

SERI E KUFIZUAR

(produktet për 0.10 € nuk porositen, shtohen automatikisht në porosi).

ZGJEDHNI:

WELLNESS

WELLNESS BY ORIFLAME: SETI PËR SHËNDET

B C

(apo cilindo kombinim të 2 produkteve)  

 

  22138 Natural Balance shejk prej çokollate   15447 Shejk Natural Balance prej luleshtrydheje   15448 Shejk Natural Balance prej vanileje

35.99 €   Protein Blend

378 g

29065 35.99 €   28583 Natural Balance Supë Domate & Borzilok   28584 Natural Balance Supë Asparagus

35.99 €

85


Zgjedhni nuancën e duhur të Pudrës së Lëngshme për t'u përshtatur me strukturën e lëkurës tuaj. Aplikoni disa pika të Pudrës së Lëngshme në faqe, mjekërr, ball dhe në maje të hundës dhe përzieni për një dukje natyrale të përsosur.

33114 Light Beige

PUDËR E LËNGSHME 33402 Porcelain

GRIMI MË TË REJAT NË TRENDET E KUJDESIT TË BUKURISË Besojmë se lyerja e grimit nuk duhet të jetë eksperiencë e ndërlikuar plot kurthe dhe gabime, por mënyrë argëtuese dhe e lehtë që të theksoni bukurinë tuaj natyrale. Mbështetuni në paletat e ngjyrave tona fenomenale dhe detajet interesante që në mënyrë të lehtë ju sigurojnë pamjen që dëshironi. Të provoni diçka të re.

33403 Light Ivory

33404 Natural Beige

33405 Dark Beige

  COLOURBOX Pudër e

Lëngshme

Colourbox pudra e lëngshme vie në katër nuanca me mbulueshmëri të lehtë në të meme dhe formulë super të lehtë për tu aplikuar. 30 ml 33115 Rose Beige

 6.99 €

3.99 €

PUDËR PËR FYTYRË 33114 Light Beige

33115 Rose Beige

  COLOURBOX Pudër për

Fytyrë

Colourbox pudra e shtypur vie në dy nuanca dhe është e formuluar që të mos ndiehet e thatë. 6 g

 7.99 €

3.99 € 86

87


33096 Pink

33097 Red

32981 Pearly Coral

32982 Shimmering Coral

32988 Soft Coral

32989 Bright Pink

32994 Pearly Berry

32995 Soft Burgundy

33862 Juicy Pink

33863 Bright Blush

33864 Blooming Fuchsia

33865 Summer Red

33866 Fresh Purple

32977 Pearly Pink

32983 Bright Orange

32984 Bright Red

32985 Soft Red

32987 32986 Soft Shimmering Raspberry Red

32990 Shimmering Rose

32991 Pearly Rose

32992 Pearly Fuchsia

32993 Shimmering Cherry

  COLOURBOX

Buzëkuq

4 g

32980 Pearly Peach

E RE! 34386 Fuchsia Pop

Ngjyra, argëtim, shije dhe kujdes!

GRIMI

33095 Coral

32979 32978 Soft Shimmering Cinnamon Caramel

32976 Shimmering Pink

 4.49 € 

33257 Soft Lavender

33258 Bright Nude

33259 Pearly Nude

33260 Pearly Pink

33261 Soft Pink

33262 Bright Red

33263 Soft Red

33264 Bright Raspberry

33265 Soft Berry

33266 Soft Plum

33780 Pearly Beige

33781 Soft Peach

33782 Soft Rose

33783 Bright Berry

33784 Soft Purple

35262 Yellow Flare

35263 Go Green

SERI E KUFIZUAR

35264 Winning Blue

35265 Team White

33429 Dark Olive

33430 Intense Blue

33431 Warm Brown

  COLOURBOX

Manyqyr - S Lave

5 ml

  COLOURBOX Laps për Buzë

 4.49 €

Kufizoni buzët tuaja me COLOURBOX lapsin për buzë. Vije me tri ngjyra fantastike të krijuara posaqërisht për tu përshtatur me COLOURBOX buzëkuqët. Provoni dhe shihni vet! 0.7 g

33425 Sparkling Beige

 4.99 €

3.49 €

33426 Pearly Pink

2 g

 6.49 €

  COLOURBOX

Shkëlqyes për Buzë

8 ml

Mprehëse nga plastika për lapsa të buzëve dhe syve. Dimensionet: 3.5 x 2.8 x 2.5 cm.

27730 2.49 € 88

1.49 €

33428 Soft Lilac

  COLOURBOX Mono Hije për Sy

  Mprehtëse e dyfishtë për thonjë

33427 Shimmering Taupe

34366 Soft Peach

34367 Soft Pink

34368 Bright Pink

34369 Bright Fuchsia

34370 Bright Red

34371 Soft Plum

33195 Black

p

34385 Coral Crush

34385 Cor al Crush 34384 Pink Punch

33774 Cool Pink

34 3 8 4

  COLOURBOX

Rumenilë

2 g

33433 Black

  COLOURBOX Laps

8 ml

0.7 g

 6.99 €

33433 4.99 €

për Sy - E Zezë

Pink Pu

nch

34387 Red Snap

33775 Soft Rose

  COLOURBOX

Fatlash Maskara

chsi a Po

33432 True Black

 5.49 €

 5.99 € 

3438 6 Fu

  COLOURBOX Lip Pop

Balsame plot ngjyra me një përfundim të lehtë dhe një shije dhe aromë delikate të akullorës së mjedrës. Me Aloe Vera dhe Vitamin E përkujdesëse për butësi, zgjedhni të preferuarën tuaj apo merrini të gjitha! 4.5 g

34387 Red Sn

ap

 4.49 €

2.49 €

89


31652 Rosewood Matte

31653 Rose Parfait

30980 Spectacular Nude

30981 Ravishing Rose

30982 Sublime Pink

30984 Amazing Berry

32256 Soft Mulberry 32257 Boysenberry

30987 Dazzling Plum

31658 Wrapped in Red

33536 Cunning Coral 33537 Pink Ploy

  The ONE Triple Core

  TO Matt Lip Sensation

4 g

4 g

5 ml

 7.99 €

 8.49 €

 9.99 €

4.99 €

buzëkuq

4.99 €

33535 Raspberry Ruse

  The ONE 5-in-1 Colour

Stylist buzëkuq kremoz

90

31947 Red Velvet

31951 Rouge Suede

30985 Stunning Clover

30987 Dazzling Plum

31946 Coral Dream

31950 Raspberry Cloud

30986 Explosive Pink 31658 Wrapped in Red

31945 Satin Rose

31949 Pink Velour

 31656 Taupe Delight

31944 Toffee Cream

31948 Plush Peach

30983 Striking Coral

31655 Succulent Pink

ngjyrë intensive me përfundim mat

GRIMI

Përsosmëri në 2-në-1 buzëkuq

MAT & MUS

33537 Pink Ploy

31651 Melted Caramel

SHKËLQIM

Modeli ka: TO Matt Lip Sensation Buzëkuq 33537 Pink Ploy.

përfundim semi-mat 5-në-1 buzëkuq

Modeli ka: The ONE Triple Core buzëkuq 30987 Dazzling Plum.

Modeli ka: The ONE 5-in-1 Colour Stylist buzëkuq kremoz 31658 Wrapped in Red.

SEMI-MAT

Buzëkuq

4.99 €

91


31577 Iced Sand

GJITHMONË

31577 Iced Sand

GRIMI

QËNDRUESHMËRI - COLOUR UNLIMITED HIJE PËR SY STIK

E PËRKRYER

92

31580 Mauve Lava

ORË **

 T he ONE Colour U tone

për sy në shkop

1.2 g

 8.49 €

4.99 €

31582 Charcoal Dusk

31582 Charcoal Dusk

Testuar te 68 femra

24 Zgjat deri në 24 orë

31580 Mauve Lava

*

**

31579 Sahara Bronze

Modeli ka: The ONE Colour U tone për sy në shkop 31580 Mauve Lava, The ONE Colour U tone për sy në shkop 31578 Arctic Silver.

Aplikoni tonin në mënyrë klasike, bëjini me maje ose ,,smokey eyes” pamje e cila zgjatë 24 orë. Lehtë alikohet, është kremoze dhe shpërhapet lehtë, pastaj thahet dhe merr nuansë më intenzive , nuk hiqet lehtë.*

31579 Sahara Bronze

31578 Arctic Silver

31578 Arctic Silver

NGJYRË

93


32587 Mint Dust

32584 Peach Twinkle

32585 Taupe Glow

32586 Lilac Lustre

REZISTENT

32587 Mint Dust

  The ONE Hije për Sy

1.3 g

 7.99 €

5.49 €

NDAJ UJIT - PRECIZITET

QË QËNDRON GJATË!

HIJE ELEKTRIKE 33313 Brilliant Black

33314 Frosted Blue

33315 Hypnotic Yellow

33316 Twinkly Green

Vizatoni. Definoni. Ruani. Definim preciz në dorën tuaj me stylo aplikatorin dhe një formulë rezistente ndaj ujit.

  TO Ajlajner Brush Stroke

3.5 ml

 6.99 €

3.99 € 33733 Black

PËR HERË TË FUNDIT NË KATALOG

SERI E KUFIZUAR

  The ONE Eyes Wide Open

& Awake Maskara - E zezë

8 ml

33733 8.99 €

5.49 €

VOLUM DHE GJATËSI EKSTREME 32436 Deep Blue

  The ONE Hypnotic Depth

Maskara

8 ml

 8.99 € 94

5.79 €

ORË*

SI TË PËRDORET: Filloni nga këndi i brendshëm i syrit, vazhdoni nga jashtë përgjatë qerpikëve

33670 Black

32435 Deep Black

24

Modeli ka: The ONE Ajlajner Stylo 33670 Black.

BUKURI ME SY TË HAPUR!

GRIMI

32583 Nude Shimmer

PRECIZITET REZISTENT - PËRFUNDIM I KONTROLLUAR

33671 Brown

PLUHUR I BUKUR ME SHKËLQIM

33670 Black

  The ONE Ajlajner Stylo

1.6 g

NJË AJLAJNER... PLOT DUKJE! E tëra varet nga ju. Mund të krijoni syrin klasik të maces apo të eksperimentoni me dizajnet tuaja. Imagjinata juaj është limiti i vetëm!

 8.49 €

*Zgjat deri në 24 orë

4.99 € 95


PËRGATITNI LËKURËN TUAJ PËR PËRSOSMËRI

BAZAT PËR

  The ONE Baza për

Grim për Minimizim të Poreve

20 ml

PËRSOSMËRI

33709 7.49 €

4.99 €

- PUDËR

  The ONE IlluSkin

ruzin dyngjyrësh

4 g

 10.99 €

7.49 €

Me aplikatorin preciz dhe e pasur me pigment, The ONE Everlasting Korrektori ju lejon të krijoni mbulueshmëri të përsosur*. Jepni vetes tuaj vetëbesim të plotë me një dukje të freskët që zgjatë deri në 25 ORË PA PASUR nevojë për ri-aplikim**.

Modeli ka: TO EverLasting Precise Korrektor 33706 Light Nude.

MBULUESHMËRI PRECIZE TË CILËS MUND T'I BESONI!

7 70 g e 33 B e i ir Fa

PËR FUND TË PËRKRYER

UDHËZIME:

30613 Medium

pudrën

8 g

 9.99 €

6.49 € 96

30612 Light

Vizatoni një trekëndësh nën sy dhe mbusheni me korrektor për të sjellur dritën në qendër të fytyrës dhe për të zvogëluar hundën. Përhapeni me gishtërinjë pa e fërkuar.

  TO EverLasting Precise

Korrektor

5 ml

 6.49 €

3.49 €

6 70 d e 33 t N u h Lig

  The ONE IlluSkin

 33706 Light Nude

30612 Light

*Testuar në Klientë **Testuar Klinikisht

30979 Luminous Peach

E LËNGSHME DHE KORREKTOR

8 70 i g e 33 k B e r Da

30978 Shimmer Rose

30979 Luminous Peach

NJË PREKJE E NDRITSHMËRISË DELIKATE 30977 Pink Glow

GRIMI

APLIKIM I SHPEJTË - PËRSOSMËRI QË ZGJATË

97


 Precision Sfunxher

për Grim

3-NË-1 PALETA PËR KONTURË

Materiali: PU Shkumë. Dimenzionet: 4 x 6.5 cm.

29924 5.49 €

PAS

3.99 €

  Pastrues për Brushë

NË PAH TIPARET

të Grimit

Madhësia: 7.3 x 5.4 x 3 cm.

29580 5.99 €

2.99 €

Ndriqoni dhe definoni fytyrën tuaj deri në përsosmëri me The ONE Setin e Ri për Konturë. Theksoni mollëzat, jepni fytyrës tuaj një shkëlqim të shëndetshëm për të sjellur fokus në tiparet tuaja më të bukura me një formulë të krijuar me përbërës për qëndrueshmëri, vendosje plot vetëbesim, jeni vetëm disa hapa larg nga të qenurit gati për përmbylljen tuaj!

për Kozmetikë

10.99 €

  Precision Brushë për Kontura

Gjatësia: 16.8 cm. Dimensionet: 1.3 cm.

29723 9.99 €

4.99 €

Modeli ka: The ONE Set për Konturë 33152.

19 x 13 x 13 cm.

29250 13.99 €

PARA

  Precision Brusha e Rrafshët

për Pudër

29596 7.99 € 98

3.99 €

1

BRONZERI Një hije të zezë, mat për të krijuar intensitet

2

NDRIÇUESI Një hije të lehtë, ngjyrë perle për të theksuar tiparet e fytyrës.

3

RUMENILA Një hije pjeshke për të shtuar pak ngjyrë në faqe

SI PËRDORET:

Gjatësia: 17.1 cm. Diametri: 0.9 cm.

TUAJA MË TË MIRA TË FYTYRËS

  The ONE Çantë

NXIRRNI

GRIMI

1

2

3

Aplikoni Ndriçuesin mbi mollëza, në mes të ballit, në mjekër dhe në urën e hundës për të rritur shkëlqimin tuaj. Përzieni të gjitha zonat për një efekt pa njolla. Aplikoni Bronzerin nën mollëze dhe përmes nofullës për definim më të ngrohtë. Nuansoni anët e hundës që të duket më e hollë dhe më e definuar. Përfundoni dukjen duke shtuar Rumenilë në mollëza. Mrekulli!

  The ONE Set për Konturë

13.1 g

33152 16.99 €

9.99 € 99


THONJË TË BUKUR DHE TË SHËNDETSHËM

NJË KOKTEL USHQYES PËR THONJËT TUAJ

  The ONE Peel Off

Bazë për Manyqyr

33727 5.99 €

Përdorni prerësin e lëkurës ti pastroni vendet rreth thonjëve

RINGJALLNI THONJËT TUAJ !

  The ONE Quick Dry

Shtresa e Sipërme

8 ml 

  Prerës i lëkurës

GRIMI

8 ml

33520 5.99 €

Dimensionet: 9 x 4.8 x 0.9 cm.

PA ACETON

4.49 €

33519 5.99 €

   Lima për thonjë

28193 2.49 €

1.79 €

shtresa e sipërme

32581 5.99 €

● Hidraton thonjët e thatë

  The ONE solucion

● Ndi hmon të duken më të shëndetshëm

për nxitjen e rritjes së thonjëve

8 ml

Një fillim i mirë për manyqyr të përsosur

31032 5.99 €

  The ONE solucion për heqjen e

manyqyrit

  The ONE mbrojtës

për thonjë

8 ml

75 ml

31030 5.99 €

31034 5.99 €

4.49 €

Parandalon çarjen dhe plasaritjet

3

SET PREJ LIMASH

8 ml

32038 5.99 €

3.49 €

●R ezultate të menjëhershme

● Revitalizon dhe kujdeset

● Aromë e freskët

● Thon jët rriten më të fortë dhe fleksibil

● Vajëra të derivuar në mënyrë natyrale

● I pasur me ekstrakt të bimëve dhe minerale

E RE!

shtresë për fiksimin e manyqyrit

31029 5.99 €

●Z butje 

PËR HERË TË FUNDIT NË KATALOG   The ONE ena për

manyqyr

Dimensionet: 15.2 х 12.2 сm.

27972 3.49 €

  The ONE 5-në-1 Serum për

Thonjë

8 ml

32580 5.99 €

3.49 €

en

i pa r

a përd

or

it! im

e thonjëve

●2-në-1 ndihmon në ushqim dhe hidratim

  The ONE The ONE

8 ml

  The ONE solucion për forcimin

PËR KUTIKULA DHE THONJË TË HIDRATUAR

PËR THONJË TË FORTË DHE TË REVITALIZUAR

  The ONE Xhel-

8 ml

3 lima për pakon. Dimensionet: 11.5 cm (gjatësia) x 1.2 cm (gjerësia)

100

Hidratues

8 ml

për largim të lehtë të nuansave të errëta

Formëson thonjët pa i dëmtuar

  The ONE Xhel

Tun d

28433 5.99 €

  The ONE Bi-phase Vaj

për Thonjë dhe Kutikula

8 ml

33867 5.99 €

3.49 €

101


THE ONE 33155 Porcelain

 T he ONE IlluSkin

 T he ONE set për

 T O Illuskin Aquaboost

30 ml

3 g

30 ml

31585 7.99 €

32031 9.99 €

baza për grim

31592 Nude Porcelain

32593 Medium

 T he ONE Matte

 T O Set i Korrektorëve

Velvet pudër në gurë për duke mat 8 g

31595 Light

33661 Gentle Beige

33662 Tender Brown

33663 Creamy Taupe

 T he ONE Perlë

 T O Hije Mat e

 10.99 €

5 ml

Lëngshme për Sy

2 g

 6.99 € 33693 Medium Brown

33692 Blonde 31596 Medium

31789 Silver Chrome

33694 Deep Brown

 T O Maskara për Vetulla

5 ml

krema FM 30

10 ml

30 ml

 6.99 €

 9.99 €

33214 Brown Shimmer

31557 Onyx Black

31558 Midnight Blue

32291 Black

32292 Brown

31559 Amazon Green

31560 Deep Plum

32293 Grey

32294 Nude

 T he ONE High

 T he ONE Kohl lapsi

 T he ONE Everlasting

0.3 g

1.3 g

 6.49 €

 6.49 €

 T he ONE Wonder

Kremoz

Sprej për Qëndrueshmëri të Grimit 50 ml

30 ml

33416 8.99 € 32283 Vanilla

32284 Porcelain

32285 Natural Rose

 T he ONE Everlasting

FND Extrem- Van

30 ml

32286 Natural Nude

32287 Light Ivory

32288 Natural Beige

35307 Honey Beige

 12.99 € Vetulla me Dy Anë

 7.49 € 102

 7.99 €

30475 Black

30476 Brown

 T he ONE ajlajner Ѕtylo

33486 Purple

 T he ONE 5-në-

1 Wonder Lash Maskara

33487 Teal

31473 Black

 T he ONE Eyes

Wide Open maskara

8 ml

8 ml

 8.99 €

 8.99 €

 8.49 €

31189 Intense Black

Stylo Jumbo

2.5 g

32161 8.49 €

32033 Brown

 T he ONE Marker

për Vetulla

1.6 g

32033 7.99 €

32036 Black Blue

30439 Brilliant Fuchsia

30440 Glazed Currant

30441 Red Ovation

30442 Trendy Berry

30443 Sexy Plum

 8.99 €

maskara

30720 Black Brown

8 ml

 8.99 €

8 ml

 T he ONE

maskara me efekt të dyfishtë

8 ml

 8.99 €

Volume Blast maskara

8 ml

 8.99 €

35156 Peach Passion

35157 Pink Possession

35158 Magenta Mania

35159 Coral Craze

35160 Tempting Orange

35161 Red Rage

35162 Red Fever

35163 Purple Power

35164 Cherry Crave

 T O Colour Obsession Buzëkuq

3.7 g

33187 Coral Craze

33188 Orange Crush

33189 Fuchsia Fantasy

33190 Red Rush

 T O Expess Ngjyrë për

Buzë

2.8 g

33191 Purple Haze

 8.99 € 33869 Chameleon Green

33870 Fresh Lime

33871 Papaya Punch

 T he ONE Ngjyrë për

Thonjë

5 ml

33872 Paradise Pink 33873 Golden Orchid

 4.99 € 31442 Transparent 31435 Perfect Pink

31437 Vibrant Pink

31438 Coral Ideal

 T he ONE Colour Stylist lapsi

për buzë

0.3 g

31439 Real Red 31440 Smoke Red

 6.49 €

31443 Natural Pink

 T he ONE Lash

31444 Nude

Transformer Maskara

8 ml

 T he ONE Lip Spa

 T he ONE BB

balsam për kujdesin e buzëve

balsam për buzë

33216 Black

33216 7.49 €

4 g

1.7 g

30717 6.49 €

 6.99 €

 T he ONE Lash

Transformer Maskara Rezistente ndaj Ujit

33217 Black

8 ml

30460 Black

 T he ONE

35155 Nude Appeal

 10.99 €

31434 Spicy Nude

33105 Vivid

për Sy

33186 Bubble Gum Pink

 9.99 €

 T O No Compromise Maskara

33104 Smokey

 12.99 €

30719 Black

 T he ONE 5-in-1 WonderLash

 T O Paletë e Hijeve

33103 Naturelle

4.64 g

 T he ONE Power Shine buzëkuq

33222 Black

0.8 ml

 T he ONE Ajlajner 33698 33697 Brown Blonde

 T he ONE Laps për

1.8 g

2.5 ml

34108 7.99 €

33004 Black

ajlajner

 7.49 €

30438 Raspberry Sorbet

31490 8.49 €

31586 Black

2.5 g

8 ml

30436 Clover Haze

Impact laps për sy për sy

8 ml

ajlajner

përsosmërisht të gjatë

30435 Vibrant Blush

 7.99 €

kujdesin e qerpikëve dhe vetullave

31187 Carbon Black

 T he ONE maskarë për qerpikë

30431 Pink Hypnotic

1.7 g

 T he ONE xhel për

 T he ONE Kajal  T he ONE Ndriçues

31792 Dazzling Taupe

30430 Lustrous Nude

 6.49 €

PËR HERË TË FUNDIT NË KATALOG

 T he One BB

korrektor

31791 Sparkling Green

 T he ONE High Impact laps për sy me

 7.99 €  T he ONE IlluSkin

31790 Grey Smoke

0.3 g 32686 Luminous Rose

 10.99 €

30616 Nude Pink

33159 Natural Beige

ndriçim metalik

6 g

 9.99 €

33158 Light Ivory

 12.99 €

32592 Light

31593 Nude Beige

30615 Fair Light

Pudër e Lëngshme

formimin e vetullave

32035 Black

SERI E KUFIZUAR

33154 Vanilla

33157 Nude Pink

GRIMI

THE ONE EXPRESS KOLEKSIONI 33156 Fair Nude

30659 Fuchsia Hype

30661 Clover Haze

30664 30663 Mysterious Cranberry Blush Pink

30668 Coral Ideal

30671 Red Passion

30672 Irresistible Red

 T he ONE 5-në-1

Colour Stylist buzëkuq 4 g

 7.99 €

30665 Warm Peach

30677 Warm Nude

33541 Ballerina Pink

33542 Eclectic Pink

33543 Erratic Orange

33544 Very Burgundy

33545 Deep Purple

33217 7.49 € 33285 Hypnotic Lilac

33286 Festive Merlot

33287 Spring Grape

33288 Watermelon Punch

33289 Orange Sorbet

33290 Rosy Nude

33291 Grey Moss

33292 Mystic Forest

33293 Royal Blue

33294 Midnight Ocean

 T O LW Manyqyr

8 ml

 6.49 €

33252 Orange Raven

33253 Green Mocha

33254 Canary Teal

 T O Dual Drama Laps

33255 Cyan Navy

1.65 g

 5.49 € 103


GRIMI

Çfarë shtrihet prapa përsosmërisë? 30772 Black

31366 Light 32576 Black

31367 Medium

E përsosur si Mëndafshi

31808 Light

– një pikë përsosmërie – –

31809 Natural

Inspiruar nga mëndafshi delikat, Pudra e Lëngshme e Re Giordani Gold Liquid Silk përçon përfundimin e përsosur natyral. Një pudër ultra e lëngshme me FM 12 që duket dhe ndiehet e tejdukshme, por që në të njejtën kohë ofron mbulim të njëtrajtshëm dhe shkëlqim të ndritshëm vetëm me disa pika.

  GG Silk Pudër e Lëngshme

  Giordani Gold

ajlajner kaligrafik

104

  Giordani Gold

Iconic Maskara Të-gjitha-në-Një

  Giordani Gold

Secret korektor

0.8 ml

8 ml

 9.99 €

32576 10.99 €  11.99 €

5.99 €

2 g

6.99 € 7.99 €

  Giordani Gold

pudër minerale pllakë

9 g

 19.99 €

13.99 €

* Testuar nga konsumatorët

Pudër e lëngshme e inspiruar nga delikatesa e mëndafshit që përsosë çehren tuaj me një përfundim të bukur nude që duket dhe ndiehet natyral. E përzier me Optical Blurrers që lëkura të duket shkëlqyeshëm, zbehë papërsosmëritë dhe jep një dukje më rinore. Me FM 12 për të ndihmuar në mbrojtjën e lëkurës kundër dëmeve nga ambienti i jashtëm. E përshtatshme për lëkurë Normale në të yndyrshme. 30 ml

 18.99 €

11.99 €

32923 Amber

32919 Vanilla

32920 Porcelain

32921 Light Ivory

32922 Natural Beige

105


GIORDANI GOLD

33300 16.99 €

30556 Natural

  Giordani Gold Illuminating

  GG Korektor

2.7 ml

 12.99 €

4 ml 32252 Light

32254 Medium

 18.99 €

  GG Jewel

32047 Porcelain

32048 Light Rose

32049 Light Ivory

32050 Rose Beige

32088 Light

32089 Natural

  Giordani Gold Iconic

Elixir Buzëkuq

3.5 ml

32051 Natural Beige

  GG Laps për

Vetulla me Dy Anë

33092 Blonde

33093 Brown

1.2 g

31802 Porcelain

31803 Light Rose

31804 Light Ivory

31805 Rose Beige

 11.99 € 

 9.99 € pudër e lëngshme minerale me FM 15

 11.99 €

 19.99 €

  Giordani Gold

4 g

Pudër- Light

30 ml

32250 Black

 9.99 €

9 g

pudër e lëngshme kundër vjetërsimit

buzëkuq me FM 15

Ajlajner i lëngshëm

  Giordani Gold

  Giordani Gold Iconic

  Giordani Gold

34447 20.99 €

30 ml

 18.99 €

  GG Stik Kremoz

me Shkëlqim

5.5 g

 13.99 € 106

  GG Marbleised Hije

për Sy

2.8 g

31806 Natural Beige

32079

 10.99 €

 20.99 €

Perla - Shkëlqim Delikat

Zgjatje

8 ml

10 g

25 g

  GG Maskara për

GRIMI

Invisible Touch pudër pluhur

30 ml

  Giordani Gold

Radiance Elixir Bazë për Grim

32414 Pink

  Giordani Gold Youthful

 17.99 € 

33111 Coral Glow

33112 Bronze Glow

33478 33479 Mauve Luxuriant Cashmere Beige 33480 Blue Suede 33902 Rose Satin 33904 Smokey Night

33481 Lavish Plum 33903 Khaki Gem

  GG Iconic Buzëkuq

Mat SP - NudeR

4 g

 11.99 € 

30447 Pink Nude

30449 Rose Petal

30452 Raspberry Blush

30453 Fuchsia Divine

30454 True Red

30455 Red Fatale

30458 Copper Shine

30459 Cherry Love

33800 Praline Nude

33801 Coral Hibiscus

33802 Poppy Pink

33803 Cerise Pink

33804 Scarlet Orange

33805 True Red

33806 Ruby Red

33807 Elegant Burgundy

32317 Nude Rose

32318 Pink Touch

32323 Bright Berry

32324 Dusky Rose

32325 Forever Red

32326 Dark Burgundy

Balsam kremoz PËR BUZË • me vitamin E ushqyese dhe acide esenciale yndyrore • me Acid Hialuronik për të rigjeneruar buzët • me FM 12 për të mbrojtur buzët 

Përshtat ja ideale

PËR B UZË T T UAJA v

22744 Dusky Nude

22746 Pink Secret

22748 Rose Blossom

22752 Warm Coral

31376 Beige Suede

31377 Pink Delicacy

22744 Dusky Nude

31378 Frosted Rose

Ngjyrë që zgjatë kremoze dhe një përzierje e fuqishme e hidrytuesve për buzë të buta dhe të hidratuara gjatë tërë ditës. PËR HERË TË FUNDIT NË KATALOG

31379 Violet Dawn

  GG Rejuvenating Balsam për Buzë

  Giordani Gold Jewel buzëkuqi

 9.99 €

 11.99 €

Balsam hidratues për buzë, i pasur me Acid Hialironik ndihmon në rinimin dhe ridefinimin e buzëve* për dukje më rinore dhe të lëmuar. Mbush dhe forcon buzët* duke i hidratuar. Me FM 12 për ti mbrojtur buzët tuaja delikate. 10 ml

6.99 €

*Testuar nga 72 femra.

31380 Red Attraction

Buzëkuqi që i bënë buzët të buta si kashmiri, formula e fuqishme që i hidraton buzët tuaja gjatë tërë ditës. Ngjyra intensive të nuancave klasike, kremoz luksoz. Paketuar në pako të artë të dizenjuar. 4 g

8.99 €

107


SERI E KUFIZUAR

SERI E KUFIZUAR 

  30861 Tender Care Rose balsam universal me erë

trëndafili 15 ml

5.99 €   33446 Tender Care Balsam

Mbrojtës me Vaj të Farës së Boronicës së Kuqe 15 ml

5.99 €   26891 Tender Care balsam universal me aromë të rrushit të serezit të zi 15 ml 5.99 €    33354 Tender Care Balsam Mbrojtës me Vaj të

5.99 €   1276 Balsami universal 15 ml 5.99 €

Farës së Mjedrës së Egër 15 ml

INSPIRUAR NGA

NATYRA QË NGA FILLIMI I VITIT 1967, respekti i thellë për natyrën ka qenë qendra e gjithçkaje që ne bëjmë në Oriflame. Me kujdes shumë të madh zgjedhim përbërës nga Suedia dhe mbarë bota që ta ruajmë bukurinë tuaj - në mënyrë natyrale!

  Tender Care Balsam

Mbrojtës Qershi

15 ml

22879 5.99 €   Tender Care Balsam

Mbrojtës me Vaj të Farës së Boronicës

15 ml

33445 5.99 € SECILI ME

2.49 € 108

109


 Ecobeauty Serum

30 ml

32203 21.99 €

MANJOLIA DHE FIQ I EGËR

Manjolia dhe fiq i egër: një përzierje madhështore

  Ecobeauty Vaj për

  Milk & Honey Gold Kremë

50 ml

50 ml

32201 25.99 €

32543 8.99 €

Fytyrë

MILK & HONEY GOLD

Rigjallëroni trupin dhe duart

e Natës Ushqyese

  Ecobeauty Krema për

Fytyrë

50 ml

INSPIRUAR NGA NATYRA

PËR TRUP

32199 20.99 € 

  EcoBeauty Maskë për

Fytyrë

75 ml

32202 25.99 € 

  Milk & Honey Gold Kremë

e Ditës Ushqyese

50 ml

32542 8.99 €

 

   Ecobeauty Tonik

200 ml

32198 11.99 € 

  Milk & Honey Gold sapun

kremoz

  Ecobeauty Qumësht

për Pastrim

200 ml

75 g

31604 1.99 €

32197 11.99 € 

  Essense & Co. xhel për

dush me limon dhe verben

Përmban vajra natyral esencial

Formulë e freskët dhe hidratuese

300 ml

31852 8.99 € 

  Essense & Co. losion

për duar me limon dhe verben

300 ml   Essence&Co. Manjolia dhe Fiq i

  Essence&Co. Manjolia dhe Fiq i

300 ml

300 ml

33454 10.99 €

33452 9.99 €

Egër Losion për Duar dhe Trup

7.49 € 110

për trup

250 ml

31602 9.99 € 

Përjetoni luksin e duarve të buta

Pastron lëkurën dhe e bënë të butë

  Milk & Honey Gold piling

  Milk & Honey Gold Piling

  Milk & Honey Gold sapun i

hitratuese për dush

200 ml

75 ml

31605 6.99 €

31601 9.99 €

6.99 €

33447 4.99 €

31851 9.99 €

Egër Pastrues për Duar dhe Trup

6.99 €

  Milk & Honey Gold krema

  Essense & Co. sapun i

lëngshëm me limon dhe verben

300 ml

31850 8.99 €

Bën piling dhe zbut lëkurën   Milk & Honey Gold kremë

200 ml

për lëkurë

Zbutës për Duar

2.99 €

lëngshëm për pastrim dhe zbutje të lëkurës

300 ml

31603 6.99 €

4.49 €

111


Shijoni momentin e dushit me një prekje butësie. Një shkumë e pasur me një lëkurë kremoze që e bën lëkurën tuaj të butë dhe të lëmueshme me Milk & Honey aromën.

MË PROVO!

Fërkojeni me nyje shishen dhe merrni erë!

ZHYTUNI NË LUKS

ME EKSTRAKTE ME BURIM ORGANIK TË PROTEINËS SË QUMËSHTIT DHE MJALTËS AKACIA

112

INSPIRUAR NGA NATYRA

E RE!

SERI E KUFIZUAR

Është luksi të cilin ju e meritoni.

 M ilk & Honey Gold Rich Creme Xhel

për Dush

Shkumë e butë dhe kremoze me ekstrakte të burimeve organike të qumështit dhe mjaltës. Ndihmon në zbutjen dhe elasticitetin e lëkurës. Testuar dermatologjikisht. 300 ml

34073 9.99 €

5.49 € 113


 Feet Up

Comfort Piling Stimulues për Shputa

32373 5.49 € 

  Feet Up

Comfort Comfort Krema Freskuese për Shputa

75 ml

32644 5.49 € 

75 ml

  Feet Up Comfort Sprej për

Shputa

  Feet Up

INSPIRUAR NGA NATYRA

Kujdesi kundër plasaritjeve që do të ju bëjë të ecni në ajër

Shputa më të buta me qershi hidratuese!

Comfort Kremë për Shputa Kundër- djersitjes

75 ml

Thithni jetën e re në shputat tuaja me këtë sprej i cili freskon menjëherë. I pasur me Eukalipt natyral dhe vaj Mente i cili freskon dhe i jep shputave aromë të këndshme. 150 ml

32368 5.49 € 

32372 6.49 €

3.99 €

  Feet Up

Comfort Kremë Hidratuese për Shputa

75 ml

32370 5.49 €  

  Feet Up

Comfort Kremë Ushqyese për Shputa

150 ml

32371 7.49 €   Bamboo furça për thonjë

Mbani thonjët të pastër dhe të lëmuar me këtë furçë të bukur. Qimet largojnë papastërtitë të cilat mblidhen nën thonjë, mënyra e duhur për ta filluar manyqyrin. Litari ju mundëson ta varrni të thahet pas secilit përdorim. Dimensionet: Gjatësia 8.5 x Gjerësia 4.3 x Lartësia 3.3 cm

28192 4.99 €

3.79 € 114

SERI E KUFIZUAR

  Feet Up

Comfort Kremë për Zbutjen e Shputave

150 ml

32369 7.49 €    Feet Up

Comfort Sprej për Shputa Jumbo

250 ml

32643 8.49 €

  Feet Up Cherry Delights

SI PËRDORET: Aplikoni në shputa të pastra dhe të thata. Masazhoni kremën në shputa deri sa të absorbohet tërësisht. Për rezultate më të mira aplikoni në mëngjes dhe në mbrëmje.

Kremë për Shputa

Kremë hidratuese me aromë të Qershisë së ëmbël dhe karafilit, për shputa të buta. 75 ml

33529 5.99 €

2.49 € 115


Si i bëjmë produktet tona sa më të përafërta me përsosmërinë që të jetë e mundur? Për Dr Natasha Williams O'Hanlon, që është përgjegjëse për zhvillimin e qëndrueshëm të produkteve në Oriflame, e gjitha bëhet duke zgjedhur përbërësit më të mirë të mundshëm. "Secili përbërës që ne përdorim duhet të kalojë testet tona të sigurisë, etikës, mirëqenien e kafshëve dhe qëndrueshmërinë. Por nuk ndalet aty: ne jemi gjithmonë në kërkim të përbërësve më të rinjë që janë edhe më shumë natyral, etik dhe efektiv."

RIKTHYER NGA NATYRA 

30+ | Për të gjitha llojet e lëkurës

JONXHA: një nga çuditë e natyrës kundër vjetërsimit, e pasur me vitamina, i jep lëkurës pamje më të rinuar. PEPTIDI Q10: kompleks që vepron kundër plakjes, rinovon lëkurën që vjetërsohet dhe mban pamjen e saj rinore.

KREMA E SYVE Krema për vendet rreth syve rehidraton lëkurën

TIME REVERSING INTENSE KREMA E DITËS Krema mbrojtëse me FM 10

INSPIRUAR NGA NATYRA

ZGJEDHIM MË TË MIRËN NGY NATYRA

  Love Nature krema kundër

vjetërsimit për vendet rreth syve

15 ml

31396 5.49 €

2.79 €

  Love Nature krema ditore

kundër vjetërsimit me FM 10

50 ml

31394 7.29 €

3.79 €

KREMA E NATËS Krema e natës e kadiftë, ripërtërit lëkurën.

  Love Nature krema e natës

kundër vjetërsimit

50 ml

31395 7.29 €

3.79 € 116

117


HITHËR DHE LIMON

VAJ KOKOSI

VAJ I DRURIT TË ÇAJIT DHE RODHE

  Love Nature Shampon

për Flokë të Thatë Grurë & Vaj Kokosi

Ky shampo kremoz pastron lehtësisht flokët dhe ndihmon në parandalimin e thatësisë dhe dëmtimit në të ardhmen. Formulë biodegraduese. 500 ml

33339 7.99 €

5.49 €

250 ML

  Love Nature Shampon

për Flokë të Yndyrshëm Hithër & Limon

E RE!

250 ml

32625 4.99 €

3.99 €

  Love Nature Shampon

Kundër Zbokthit Vaj i Drurit të Çajit & Rodhe

INSPIRUAR NGA NATYRA

500 ML

250 ml

32623 4.99 € 

3.99 €

PËR TË GJITHA LLOJET E FLOKËVE VAJ KOKOSI

Për flokë të dobët

SI TË PËRDORET: 1. Tubën e pa hapur e vendosni në ujë të ngrohtë dhe e lëni 1 minut. 2. H apeni tubën dhe përmbajtjen e masazhoni në flokë të lagur 3. L ëjeni të veprojë 1 minut dhe shpërlajeni, dhe flokët tuaj do të jenë të shkelqyera dhe të shëndetshme.

  Love Nature Vaj i Ngrohtë

për Flokë të Thatë Grurë & Vaj Kokosi

Trajtim për flokë kundër yndyrës që hidraton intensivisht flokët dhe ndihmon në parandalimin e thatësisë dhe dëmtimit në të ardhmen. Pa silikon. 15 ml

32620 2.29 € 118

1.49 €

MOLLË DHE BAMBU

Imagjinoni aromën e këndshme të mollës dhe forcën a bambu. Love Nature kombinon këtë duo dinamike për të ndihmuar në rigjenerimin e flokëve të dobët - mollët, të pasura me antioksidantë dhe bambu e njohur për silikazbutje. Këta përbërës natyral së bashku ndihmojnë në pastrimin dhe mbajtjen e flokëve tuaj të fortë dhe të menaxhueshëm.

FORCONI FLOKËT ME 2-NË-1 SHAMPO DHE REGJENERATOR   Love Nature 2-në-1 Shampo dhe

Regjenerator për Flokë të Dobët Mollë & Bambu

Ky shampo kremoz 2-në-1, i zhvilluar për flokë të dobët, kombinon mollët natyrale dhe bambu për të pastruar dhe zbutur flokët tuaj në një hap të vetëm. Pa silikon. Formulë biodegraduese dhe e testuar dermatologjikisht. 250 ml

34097 5.99 €

3.99 €

119


 

INSPIRUAR NGA NATYRA

750 ml 

 

MINT & MJEDËR

XHEL

PËR DUSH

VAJ BAJAME

  32602 Love Nature Xhel për Dush Mint

BIODE GR

UES E

Xhel për dush 250 ml

Ë

AD

F O R M UL

250 ml

KREMË USHQYESE

PËR DUSH

Të gjitha produktet e Love Nature që shpërlahen janë Biodegraduese dhe nuk shkaktojnë dëme për ambientin ujor pas përdorimit.

& Mjedër Energjike   32610 Love Nature Xhel për Dush

Dredhëz & Limon i Athët

7.99 €

  32612 Love Nature Xhel për dush me

Livando Relaksuese Vaj ushqyes Bajame   32605 Love Nature Kremë për Dush Avokado Zbutëse

6.99 €

SECILI ME 120

4.49 €

  Love Nature Xhel për

  Love Nature Kremë

750 ml

750 ml

33640 13.99 €

34093 11.99 €

Dush Mint dhe Mjedër XHAMBO

  32616 Love Nature Kremë për Dush me   Sfungar për dush

Bëni shkumë me sfungarin praktik dhe zbuloni bukurinë e lëkurës së pastër. Dimensionet: 18.5 x 9.5 cm.

8590 1.99 €

1.49 €

XHEL APO KREMË SECILA PËR VETËM

Ushqyese për Dush me Vaj Bajame

7.99 €

121


E vlerësuar 4.61 NGA 5* Përse e adhurojnë klientit:

E bukur a s htu

"E adhuroj aromën, shumë e freskët"

INSPIRUAR NGA NATYRA

Do t'a adhuroni!

"Krijon shtresë të bukur dhe nuk e thanë lëkurën time" *Vlerësimi nga 100 përdorues.

SI DUA VET

  Love Nature Sapun Vaj

Ulliri & Aloe Vera

Filloni ditën tuaj me vaj natyral të ullirit dhe aloe vera nga koleksioni ynë i mrekullueshëm për lëkurë Love Nature. Aroma e këndshme dhe formula biodegraduese ju jep dy arsye më shumë për të buzëqeshur kur bëni dush... gjatë tërë ditës!

75 g

32609 1.99 €

1.49 €

  Love Nature Sapun i Lëngshëm 

për Duar Vaj Ulliri & Aloe Vera

300 ml

32606 5.99 €

3.79 €

  Love Nature Xhel për Dush

Vaj Ulliri & Aloe Vera

250 ml

32608 6.99 €

4.49 € 122

123


200 ml

32603 7.99 €

 L ove Nature Losion

për Trup me Livando Relaksuese

200 ml

32611 1.99 €

32624 5.99 €  L ove Nature Shampon

2-në-1 për Të Gjitha Llojet e Flokëve Vaj Avokado & Kamomile

33336 10.99 €

250 ml

32619 4.99 €  L ove Nature Shampon

për Flokë të Thatë Grurë & Vaj Kokosi

250 ml

32618 4.99 €  L ove Nature Shampon

për Flokë të Thatë Grurë dhe Vaj Kokosi XHAMBO

750 ml

33641 10.99 €

UJË KOKOSI DHE PJEPËR

për Flokë të Thatë Grurë & Vaj Kokosi

 L ove Nature Xhel për

Dush me Ujë Kokosi dhe Pjepër Ushqyes

250 ml

VAJ ULLIRI & ALOE VERA

33334 10.99 €

për Fytyrë me Tërshërë

50 ml

33523 5.99 €

Ujë Kokosi dhe Pjepër

75 g

34092 1.99 €

Qumështi në formë shkume me Tërshërë

150 ml

33522 6.49 €

 L ove Nature Tonik

për Fytyrë me Tërshërë

 L ove Nature xhel për

150 ml

150 ml

33524 6.49 €

 L ove Nature Losion

për Trup me Aromë Gjallëruese të Kokosit dhe Pjeprit

 L ove Nature Tonik

për fytyrë me dru çaji

150 ml

30126 6.49 €

200 ml

34090 7.99 €

30144 6.49 €  L ove Nature tonik për

fytyrë me aloa verë

  Swedish Spa krema

30149 6.49 €

200 ml

150 ml

34095 4.99 €

anti-celulitit

22683 7.99 €

 L ove Nature xhel-

kremë me aloa verë

50 ml

30127 5.99 €

 L ove Nature Shampon

për Flokë të Yndyrshëm Hithër & Limon

500 ml

34098 7.99 €

pastrim me aloa verë

250 ml

100 ml

30005 2.99 €

150 ml

për Flokë të Dobët me Çaj të Gjelbër dhe Liçi

Avokado për Trup dhe Flokë

piling

100 g

 L ove Nature xhel për

 L ove Nature Shampo

 L ove Nature Vaj

  Swedish Spa sapun

30153 6.49 €

33337 7.99 €

 L ove Nature Pastrues

34087 6.99 €  L ove Nature Sapun me

PËR HERË TË FUNDIT NË KATALOG

 L ove Nature Kremë

pastrim me dru çaji

750 ml

34094 12.99 €

500 ml

30124 5.99 €

Shampo për Të Gjitha Llojet e Flokëve Vaj Avokado dhe Kamomile

500 ml

 L ove Nature Balsam

për fytyrë me dru çaji

50 ml

LËKURA E BUKUR të cilën ju e meritoni

për Dush me Vaj Ulliri & Aloe Vera

30155 6.29 €

 L ove Nature losion

 L ove Nature 2në1

Dush Livando Relaksuese

4 g

33023 8.99 €

250 ml

33338 8.99 €

 L ove Nature Xhel për

stik me dru çaji

10 ml

Shampon për të gjitha llojet e flokëve Vaj Avokado & Kamomil

 L ove Nature Piling

32614 6.99 €

 L ove Nature korektor

Vaj i Drurit të Çajit

500 ml

200 ml

31078 5.49 €

 L ove Nature Purifying

 L ove Nature 2në1

32613 7.99 € për Trup me Livando Relaksuese

25 copë

 L ove Nature Xhel

INSPIRUAR NGA NATYRA

për Trup Mint & Mjedër

75 g

për pastrimin e fytyrës

ALOE VERA HIDRATUESE

 L ove Nature Losion

me Dredhëz dhe Limon të Athët Freskues

ÇAJ I GJELBËR DHE LIÇI

Flokë të Ngjyrosur Kaça & Vaj i Farës së Lirit

 L ove Nature shami

EKSTRAKT NATYRAL I TËRSHËRËS

 L ove Nature Sapun

NDIKIM PASTRUES I DRURIT TË ÇAJIT

 L ove Nature Balsam për

HITHËR DHE LIMON

MINT & MJEDËR

200 ml

32617 7.99 €

32622 4.99 €

LIVANDO

për Trup me Vaj ushqyes Bajame

32621 4.99 €

250 ml

GRURË & VAJ KOKOSI

 L ove Nature Losion

AVOKADO

250 ml

VAJ BAJAME

për Flokë të Ngjyrosur Kaça & Vaj i Farës së Lirit

VAJ AVOKADO & KAMOMIL DREDHËZ & LIMON I ATHËT

VAJ I FARËS SË LIRIT & KAÇES

 L ove Nature Shampon

Pastron dhe rifreskon

  32633 Love Nature

Xhel Maskë Trangull 1.19 €   32634 Love Nature Maskë Kremoze Tërshërë 10 ml 1.19 €   32635 Love Nature Maskë Argjile Rrodhe 10 ml 1.19 €

  Swedish

10 ml

 

  Swedish Spa vaj

shumëpërdorues

150 ml

18765 8.99 €

Spa Piling për Fytyrë

75 ml

30840 6.49 €

3.29 €

PËR HERË TË FUNDIT NË KATALOG

Efektivisht pastron dhe detoksifikon

Për largim të grimit dhe pastrim të lëkurës

  Swedish Spa maska

  Sfungar për

50 ml

Dimensionet 70 x 10 përafërsisht

20372 6.49 €

8617 1.39 €

për pastërtinë e plotë të fytyrës

3.29 €

pastrimin e fytyrës

0.99 €

125


QERASNI VETEN TUAJ ME NJË PËRKUJDESJE TË BUTË FEMËRORE   

Testuar dermatologjikisht dhe gjinekologjikisht Formulë e lehtë, me pH të balancuar pa sapun Me vitamina shtesë dhe acid laktik

KUJDESI I FLOKËVE DHE TRUPIT

NDONJËHERË JANË PRODUKTET MË TË THJESHTA TË BUKURISË ato të cilat e bëjnë diferencën më të madhe në jetën tuaj. Produktet që ju bëjnë të ndaleni dhe të thuani "Kjo ishte e lehtë!"

Koleksioni ynë për Kujdes të Trupit dhe Flokëve ju sjellë gjithmonë mënyra të reja për të bërë rutinën tuaj ditore më të lehtë derisa i keni ato momente "wow" të cilat i japin buzëqeshje fytyrës tuaj.

  34039 Feminelle Pastrues

për Zonën Intime 300 ml

6.99 €   31326 Feminelle   Feminelle deodorant

  Feminelle Sprecial Care+

  Feminelle Refreshing

75 ml

75 ml

300 ml

24890 6.29 €

32340 7.49 €

33022 6.99 €

freskues për përdorim intim

4.49 € 126

Balsam Hidratues Intim

4.49 €

Pastrim Intim

4.99 €

solucion mbrojtës për higjenën intime 300 ml

6.99 €   33459

Feminelle Mild Pastrues për Zonat Intime 300 ml

6.99 €

127


KUJDESI I FLOKËVE DHE TRUPIT

PËR SUPERHERONJËT TUAJ TË VEGJËL

Kujdes intensiv për duar dhe thonjë TË LËMUAR DHE të butë!

The Incredibles janë kthyer! Dhe tani, për të festuar, ne po sjellim një Sapun dhe Pastrues të ri për Flokë dhe Trup! Është koha që superheronjët tuaj të vegjël të jenë të pastër, të freskët dhe gati për aksion!

Për duar shumë të thata me Vaj Ushqyes të Arrës Makadamia

 

E RE!

SERI E KUFIZUAR

   SoftCaress kremë

ushqyese për duar e thonjë

100 ml

SI TË PËRDORET: Vendosni 1-2 pika të xhelit në duar.

Doreza të buta për hidratim akoma më të mirë

  Oriflame Minnie

Mouse Balsam për Buzë Disney

4.5 g

34081 4.99 €

31345 3.99 €

2.49 €

  SoftCaress xhel për

pastrimin e duarve

  Doreza për hidratim

50 ml

31346 6.29 €

4.49 €

(Gjatësia) 20,5 cm x (Gjerësia) 13 cm.

26406 5.49 €

 

3.79 € 

Formulë e butë për fëmijë

  SoftCaress krema

mbrojtëse për duar e thonjë – madhësia xhambo

150 ml

VAJI I ARRËS SË MAKADAMTË është përbërës që hidraton intensivisht dhe thithet shpejtë, njihet si kujdes luksoz që mbron nga tharrjet. 128

31347 5.49 €

  SoftCaress krema

ushqyese për duar madhësia xhambo

150 ml

31348 5.49 €

  Oriflame

Optifresh Kids Strawberry Pastë për Dhëmbë Disney The Lion Guard

50 ml

34071 3.99 €

  Oriflame Disney Pixar

Incredibles 2 Pastrues për Flokë dhe Trup

200 ml

34084 4.99 €

3.49 €

  Oriflame Disney Pixar

Incredibles 2 Sapun

75 g

34078 1.99 €

1.49 €

129


FILLIM I FRESKËT

PËRDITË!

 SERI E KUFIZUAR

SERI E KUFIZUAR

E RE!

SERI E KUFIZUAR

KUJDESI I FLOKËVE DHE TRUPIT

SERI E KUFIZUAR

SECILI SAPUN PËR VETËM

SI T'A PËRDORNI: Përdoreni në dush duke bërë piling të lehtë në lëkurë të lagur në tërë trupin duke bërë masazhë me lëvizje rrethore.

1.29 €

E RE!

  Brushë për larje

31 cm (lartësi) x 7.5 cm (gjatësi) x 4.5 cm (gjerësi)

18819 6.49 € Xhel për dush 400

4.49 €

ml

  31111 Discover Miami Spirit xhel për

dush – madhësia xhambo   32839 Discover Japanese Ceremony Xhel për Dush

6.99 € 130

SECILI ME

4.49 €

Xhel për dush 250

Sapun 75 g

ml

  32847 La Praline Sapun

  34101 Discover Maldivian Serenity Xhel për Dush   31863 Discover Tanzanian Grace xhel për dush   31252 Discover Icelandic Purity xhel për dush

4.49 € SECILI ME

2.79 €

  33462 Frosted Berry Cake Sapun

1.79 €

  32844 Anchor Sapun

1.49 €

  32843 32843 Spiced Citrus Sapuni

1.79 €

Sapun 90 g   34102 Discover Maldivian

Serenity Sapun   31253 Discover Icelandic

Purity sapun

1.79 €

131


PËR TËRË FAMILJEN

Shtresë e butë dylli për largim efektiv të qimeve

 

Zbut, lëkurë pa qime deri në 4 javë*!

   

SI TË PËRDORET: Përhapni një sasi të vogël në lëkurë. Shkundni sasinë e tepërt.

  Loving Care

Pudër për Trup

400 g

34064 11.99 €

7.99 €

  Loving Care 2në1

Shampon dhe Regjenerator

E përshtatshme për moshat 3 dhe lartë

 

  34059 Loving Care 2në1 Shampo &

Regjenerator 750 ml 11.99 €   34058 Loving Care Kremë për Dush 400 ml 7.99 €   34057 Loving Care Xhel për Dush 750 ml 11.99 €   34061 Loving Care Kremë për Duar 150 ml 5.49 €   34063 Loving Care Losion për Trup 400 ml 8.99 €   34062 Loving Care Losion për Trup 750 ml 12.99 €   34066 Loving Care Sapun për Fytyrë dhe Trup 125 g 3.49 €   34069 Loving Care Pastrues Kremoz për Duar 300 ml 6.99 €   34332 Loving Care Kremë për Shumë Qëllime 150 ml

7.99 €

  Silk Beauty Hair

Removal Traka me Dyll

Përmban 8 shirita me dyll nga të dy anët + 2 faculeta + udhëzimin për përdorim.

32598 8.99 €

  29321 Dispozable Brisk

5.99 €

për Rruarje për Femra Dimensionet: 12.9 x 2.3 cm.

7.99 €   32600 Silk Beauty Krema për Largimin e Qimeve Përmban 1 tubë me

   Silk Beauty Traka

për Largimin e Qimeve të Fytyrës

Kremë për Largimin e Qimeve + 1 lopatëz + udhëzimin për përdorim.

Përmban 10 shirita me dyll nga të dy anët + 4 faculeta + udhëzimin për përdorim.

9.99 €   32601 Silk Beauty

Xhel për Rruarje 150 ml

400 ml

32599 8.99 €

5.99 €

34060 8.99 €

KUJDESI I FLOKËVE DHE TRUPIT

Mbrojtje e këndshme për lëkurën delikate

5.99 €

5.29 €

3

TA

R

MIN

U

M E DY L

TË V E

*Testuar te përdorueset

AT Y

LE

IT

LN

QIME

HT

SILK BEAUTY ka një aromë të parrezistueshme të kombinuar me PROTEINAT e MËNDAFSHIT DHE VAJIT të Primrozës, për lëkurë jashtëzkonisht të butë gjatë 24 orëve!

S H KU

ËR A

QUMËSHT NATYRAL I BAJAMES Është përdorur me shekuj duke ju falënderuar kualitetit të saj të butë, qumështi natyral i bajames njihet si burim i pasur i vitaminave dhe mineraleve që ndihmon në ushqim dhe zbutje të lëkurës.

RT

ES

R ATO

T AL Ë B

132

DE

G J I KI S LO

Shampo i butë, pastrues, përkujdesës dhe ushqyes i përshtatshëm për tërë familjen.

T UA R

E përshtatshme edhe për flokë të shkurtër!

133


CC Zbukurues

Transformoni flokët e thatë

Kontroll ndaj yndyrës

Zbutni dhe riparoni me një hap të vetëm

Zgjidhje kundër zbokthit

Freski e menjëhershme pa ujë

Zvogëlon zbokth in në më pak se 1 javë*

SHAMPO LEHTËSUES

SHAMPO I THATË

SPREJ SHUMË-QËLLIMËSH

SHAMPO HIDRATUESE

+

COLOUR REFLECTION SISTEMI *Testuar në klient

Me fuqi të fitonutrientëve

MBRONI

reflekton dritën për të shtuar ndritshmërinë e ngjyrës.

flokët e ngjyrosur

UV FILTERËT mbrojnë ngjyrën nga zbehja.

PROBLEMI JUAJ Keni flokë të ngjyrosur që dëshironi t'i mbroni nga humbja e ngjyrës. ZGJIDHJA JONË HairX Advanced Care Colour Reviver Mbronë madhështinë dhe shkëlqimin e flokëve të ngjyrosur dhe mbronë ngjyrën nga zbehja.

KUJDESI I FLOKËVE DHE TRUPIT

Shkëlqim dhe Hidratim

  HairX Advanced

Care Colour Reviver Maskë për Flokë

200 ml

32887 8.99 €

5.99 € 

  HairX Advanced

Care Colour Reviver Shampo

250 ml

32883 6.79 €

4.79 €

  HairX Advanced

Care Colour Reviver Regjenerator

200 ml   HairX Advanced Care

Gloss&Moisture Shampo Hidratues

250 ml

32900 6.79 €

4.79 €

134

  HairX Advanced Care CC

Sprej për Flokët Trajtim Shumëqëllimor me 22 Përfitime

150 ml

32908 9.99 €

6.99 €

  HairX Advanced Care Oil

Control Shampo i Thatë

150 ml

32907 8.99 €

5.99 €

  HairX Advanced Care

Shampo për Kontroll kundër Zbokthit

250 ml

32893 6.79 €

4.79 €

32885 6.79 €

4.79 €

135


USHQEN FLOKËT NGA BRENDA NË JASHT

PËR FLOKË PA JETË   HairX Advanced Care

Gloss & Moisture Shampo Hidratues

 

Care Activator Fortifying Tonik për Lëkurë të Kokës

  HairX Advanced

  HairX Advanced

Care Activator Fortifying Hair Përforcues

Care Activator Fortifying Shampo

100 ml

250 ml

150 ml

32897 9.99 €

32894 6.99 €

32895 6.99 €

32912 10.99 €   HairX Advanced Care

200 ml

32901 8.99 € PËR FLOKË TË YNDYRTA

  HairX Advanced Care

  HairX Advanced Care

150 ml

250 ml

32892 8.99 €

32888 6.79 €

  HairX Advanced Care

  HairX Advanced Care

  HairX Advanced Care

Volume Lift Fullness Shampo

Volume Lift Shampo i Thatë

Gloss & Moisture Leavein Sprej

PËR FLOKË TË HOLLA

400 ml

  HairX Advanced

KUJDESI I FLOKËVE DHE TRUPIT

PËR FLOKË MË TË DENDURA

Volume Lift Fullness Regjenerator

Deep Cleanising Purifying Regjenerator

200 ml

 

  HairX Advanced Care

Volume Lift Fullness Shampo

200 ml

400 ml

32891 6.79 €

32890 10.99 €

32905 6.79 € Cleanising Purifying Shampo

VAJ MBROJTËS Ideale për flokë të ngjyrosur

 

250 ml

32898 6.79 €

PËR FLOKË KAÇURRELA

PËR FLOKË TË NGJYROSUR

PREKJE E LEHTË 

Ideale për flokë normal në të dobët me maja të ndara

Formulë e lehtë Nuk-ngjitet

Formulë e pasur Nuk-ngjitet

  

   HairX Advanced

Care Frizz Control Serum për Zbutjen e Majave të Çara

  HairX Advanced

  Eleo shampo

  HairX Advanced

200 ml

Frizz Control Shampo Zbutës

  HairX Advanced Care

30 ml

Care Frizz Control Regjenerator Zbutës

250 ml

400 ml

Colour Reviver Shampo

31609 7.99 €

32904 9.99 €

32903 6.79 €

32902 6.79 €

32884 10.99 €

  Eleo regjenerator

  Eleo maska për flokë

125 ml

  HairX spray që   HairX shkumë

për formim dhe volum të flokëve

136

150 ml

31610 7.99 €

PËR FORMËSIM TË LEHTË

200 ml

  HairX spray

mjaft i fortë për formimin e flokëve

nuk shpëlahet për mbrojtjen e flokëve nga të ngrohtët

  HairX shkumë

për kaçurela dhe onde

  HairX spray

për formimin dhe volum më të madh të flokëve

200 ml

200 ml

150 ml

200 ml

200 ml

30550 7.49 €

30551 7.49 €

30552 6.99 €

31090 7.49 €

31091 7.49 €

31611 11.99 €   Eleo vaj i thatë

50 ml

31613 13.99 €

  Eleo vaj

për mbrojtjen e flokëve

  Eleo Soft Touch

Vaj

50 ml

31614 13.99 € PËR FLOKË TË NGJYROSUR ME VAJËRA NATYRAL TË ARGANIT, TRËNDAFILIT DHE RODHES

50 ml

VAJ PËR FLOKË SECILA PËR VETËM

8.99€

31616 13.99 € PËR FLOKË TË DOBËT ME VAJËRA NATYRAL TË ARGANIT DHE TRËNDAFILIT 137


për Flokë të Tharë

Dimensionet: Gjatësia 24 x Gjerësia 6cm. Materialet: ABS, Gomë dhe Najlon

_ KREHJE E LEHTË

30579 6.99 €   Styler Brushë me Vrima

Madhësia: Gjatësia 22 x Gjerësia 5 cm. Materialet: ABS, Najlon 

SI TË PËRDORET:

  Styler Krehër

Ndani flokët pjesë pjesë. Butësisht kaloni Styler Detangle Brushën nëpër flokë.

Madhësia: Gjatësia 23 x Gjerësia 4,8 cm. Materialet: Alumin dhe Najlon

Krihni dhe thani flokët tuaj. Fijet me një rumbullak në fund të Styler Krehërit me jastek janë të dizajnuara për përdorim në flokë delikat të cilët kanë nevojë për krehje dhe stilim të butë.

30608 8.49 €   Styler Krehër

i Madh Rrethor

Dimensionet: Gjatësia 22 x Gjerësia 8,8 cm. Materialet: ABD dhe Najlon

_STILIM

30609 8.49 €

SECILI VETËM ME:

4.29 €

E RE!

Styler Detangle Krehër për krehje të flokëve pa tërhequr ato

30580 6.99 € Mesatar Rrethor

138

PA DHIMBJE, SHPEJTË DHE LEHTËLARGON NYJAT NË FLOKË

KUJDESI I FLOKËVE DHE TRUPIT

Stylers tetë krehër të dizajnuar në mënyrë unike. Zgjedhni brushat e duhura dhe me disa lëvizje të lehta krijoni stile të ndryshme të flokëve.

  Styler Krehër

E DIZAJNUAR PËR STILIM SIKUR NË SALLON BUKURIE

Styler Pastrues PËR KREHËR

Për të krijuar kaçurrela, ktheni flokët tuaj një nga një me Stylers Brushën e mesme rrethore me temperaturë të lartë. Pastaj ktheni temperaturën më të freskët dhe lehtësisht lëshoni flokët, pastaj përdorni sprej ngrirës për secilën kaçurrelë.

për pastrimin e të GJITHË KREHËRVE TUAJ. Një brushë e pastër për flokë funksionon në flokë ashtu si duhet dhe nuk transporton pluhur apo papastërti në flokë.

_VOLUMIZON

Mblidhni flokët tuaj dhe mbani me një shnollë. Përdorni Stylers Brushën e Mesme Rrethore nën flokë duke e rrotulluar me nxehtësi të lartë. Pastaj ndryshoni në nxehtësinë më të freskët dhe lirojeni me një kthim duke përdorur gishtërinjët tuaj.

  Styler Krehër për Lirimin e Nyjeve në Flokë

  Styler Pastrues

Size: L 12,4 x W 7 x H 4,9 cm. Materials: PS, PP, PE, PET.

Size: L 12,3 x W 1,8 cm. Materials: ABS, PET, Stainless steal.

29998 7.49 €

30923 6.99 €

për Krehër

SECILI VETËM ME:

4.29 € 139


PËR FLOKËT E DËMTUAR

Me fuqi të FITONUTRIENTËVE

+

SI TË APLIKONI SERUMIN:

MIKRO KERATINA

Ultimate Repair Shampo Ushqyes

Shampo revitalizues, ripërtrirës për flokë të dëmtuar. Përmbanë Fitonutrient Kompleks për të ndihmuar në forcimin e flokëve nga rrënja. Përdorim i përditshëm. Testuar dermatologjikisht. 400 ml

OFRON MBROJTJE KUNDËR 7 SHENJAVE TË DËMTIMIT TË FLOKËVE:

32877 10.99 €

NDARJES,

THATËSISË,

MAJAVE TË ÇARA,

  HairX Advanced Care

Ultimate Repair Maskë Ushqyese për Flokë

Maskë e pasur, ushqyese për flokë për të ripërtrirë flokët e dëmtuar dhe për të inkurajuar një lëkurë të shëndetshme të kokës. Përmbanë Kompleks Fitonutrient për të ndihmuar në forcimin e flokëve nga rrënja. Përdorim javor. Testuar dermatologjikisht. 200 ml

32881 8.99 € 140

4.49 €

ASHPËRSISË,

E FORMULUAR PËR

TË LUFTUAR 7 SHENJAT E DËMTIMIT TË FLOKËVE

EGËRSIMIT, KEQMENAXHIMIT FLOKËT E PAMENAXHUESHËM, RREBELË DHE TË ASHPËR I BËN JASHTËZAKONISHT TË SHKËLQYESHËM DHE ME DUKJE TË SHËNDETSHME *

85% PAJTOHEN *Shampo, Regjeneratori, Maska dhe Serumi të testuara në klient

2. Bëni duart bashk për të distribuar serumin në mënyrë të njëtrajtshme.

3. Kalojeni në flokë të tharë me peshqir, nga mesi drejtë fundit, duke shmangur rrënjët.

DOBËSISË, 

1 2 3

1. Pumponi një sasi sa një monedhë të serumit në dorë.

ndihmon në mbrojtjen dhe revitalizimin e flokëve duke i bërë të duken më të shëndetshme.

  HairX Advanced Care

KUJDESI I FLOKËVE DHE TRUPIT

  HairX Advanced Care

  HairX Advanced Care

  HairX Advanced Care

250 ml

200 ml

30 ml

32875 6.79 €

32878 6.79 €

32882 9.99 €

Ultimate Repair Shampo Ushqyes

3.39 €

Ultimate Repair Regjenerator Ushqyes

3.39 €

Ultimate Repair Serum Ushqyes për Maja të Ndara

4.99 €

KURSENI

50%

141


fortësi mesatare - Purple

Furça me fije me kënde të ndryshme.

27979 3.99 €

TË GJITHA OPTIFRESH PASTAT PËR DHËMBË JANË TË VËRTETUARA KLINIKISHT SE:

  Optifresh furçë

e butë për dhëmbë - White

Furça me fije me kënde të ndryshme.

27982 3.99 € SECILI ME

1.99 €

* Në bazë të testit te përdoruesve

NDALOJNË KAFITETET NDALOJNË SHFAQJEN E PLLAKAVE NË DHËMBË NDALOJNË SHTRESAT E GURËVE NDALOJNË GËRRYERJEN E SMALTIT MBAJNË MISHËRAT TË SHËNDETSHËM FRESKOJNË FRYMËN FORCOJNË DHËMBËT HEQIN NJOLLAT

 

ndihen se dhëmbët janë pastruar thellësiht*

  Optifresh furçë

dhëmbësh për fëmijë me fije të buta – Blue

gjatësia: 14 cm.

KUJDESI I FLOKËVE DHE TRUPIT

83%

  Optifresh furçë me

28267 3.99 €

1.99 €  

FORMULË MBROJTËSE

Optifresh Total Protection Pastë për Dhëmbë përmban ACTIVE PROTECT KOMPLEKS që kombinon tre përbërës të fuqishëm që në mënyrë aktive mirëmbajnë frymëmarrjen e freskët dhe promovojnë dhëmbë të fortë dhe të shëndetshëm - me vaj karafii, sulfat zinku dhe fluoride.

12ORË MBROJTJE Dhëmbë më të bardhë në vetëm

14 DITË** ** Në bazë të testit te përdoruesve

FORMULË ZBARDHUESE   28266 Optifresh furçë dhëmbësh për fëmijë me fije të buta – Pink gjatësia:

14 cm. 3.99 €   27980 Optifresh furçë me fortësi mesatare - Blue Furça me

fije me kënde të ndryshme. 3.99 €   27981 Optifresh furçë për dhëmbë me fije

të buta - Pink Furça me fije me kënde të ndryshme. 3.99 €   31132 Optifresh

System 8 pastë për frymë të freskuar 100 ml 4.99 €   31673 Optifresh

System 8 pastë për dhëmbë me vaj bimor 100 ml 4.99 €   31133 Optifresh 142

pastë për dhëmbët e fëmijëve me shije luleshtrydheje 50 ml. 3.99 €

12 ORË MBROJTJE E FORMULUAR PËR

Optifresh White Crystal Pastë për Dhëmbë është gjithashtu e pasur me ZBARDHUES AKTIVË të cilët butësisht largojnë njollat dhe pllakat nga dhëmbët duke ia kthyer shkëlqimin dhe bardhësinë natyrale.

  Optifresh System 8

pastë për mbrojtjen totale të dhëmbëve

  Optifresh System 8

100 ml

100 ml

31123 4.99 €

31131 4.99 €

2.49 €

pasta e bardhë e kristaltë

2.49 €

KURSENI

50%

143


Feet Up Advanced shkon aty ku produktet e zakonshme për kujdes të shputave nuk munden. Targeton dhe lufton edhe problemet më të vështira me një MINERAL4E Përzierje - një përzierje e pasur me proteina, e Bakrit, Zinkut, Magnezit dhe Hekurit të përzgjedhura për efektet e tyre të dokumentuara fitimprurëse në lëkurën e shputave.

ZGJIDHJE

efektive

Përdoreni Limën për Shputa për të bërë piling, për zbutje dhe lëmim. Përdoreni pas pastrimit të këmbëve në ujë të ngrohtë.

PËR PROBLEME të shputave, me rezultate të shpejta dhe mbreslënëse të vërtetuara nga teste në klinikë dhe në klientë.

Sprej për Shputa për Mbrojtje kundër Fërkimit me Pro-Shield Teknologji që formon një barrierë të padukshme në mes të lëkurës dhe këpucës për të minimizuar rrezikun nga lëndimi. Fibrat prej KASHMIRI e bëjnë lëkurën më të qëndrueshme ndaj fërkimit derisa PUDRA NË MËNYRË efikase mbronë kundër djerësitjes dhe fërkimit.

për nënkëmbë

Dimensionet: 23x 6.5 cm 

2.49 €

  

RIKTHEN BUTËSINË

  33030 Feet Up Advanced Salvation Serum për Shputa 30 ml

7.49 €  

  33033 Feet Up Advanced Kremë për Piling të Thellë të Shputave 75 ml

7.49 €   33027 Feet Up Advanced Cracked Heel Repair & Smooth Kremë për Shputa 75 ml 6.49 €   33034 Feet Up Advanced 36H Odour Control Anti-perspirant Sprej për Shputa 150 ml 8.99 €   33197 Feet Up Advanced Fatigue Calming Xhel për Shputa & Këmbë 150 ml 8.49 €   33028 Feet Up Advanced Intensive Moisture Maskë për Shputa 100 ml 7.49 € 144

SI TË PËRDORET:

Vendosni në shputa të pastra duke u siguruar që losioni është absorbuar tërësisht.

PARANDALON LËNDIMET NË KËMBË

  Limë e përparuar

27637 4.99 €

SI TË PËRDORET:

Spërkatni në mënyrë të barabartë në shputa dhe gishtërinjë.

E FORMULUAR

PËR BUTËSI DHE REHATI

ACIDI HIALURONIK është një hidratues i fuqishëm i lëkurës, i njohur për aftësinë e tij për të ruajtuar deri në 1000 herë peshën e tij në ujë, duke ndihmuar në zbutjen e lëkurës, forcimin e mbrojtjes së saj dhe për të siguruar hidratim që qëndron gjatë.

KUJDESI I FLOKËVE DHE TRUPIT

MINERAL4E PËRZIERJE

  Feet Up Advanced Friction 

Protecting Sprej për Shputa

100 ml

33035 7.49 €

3.79 €

  Feet Up Advanced Intense

Hydration Losion për Shputa

50 ml

34016 7.99 €

3.99 €

KURSENI

50%

145


 Activelle Purifying & Protecting Deodorant Anti-

KUJDESI I FLOKËVE DHE TRUPIT

perspirant në Sprej 48h

Limon i athët antibakterial dhe vajërat Eucalyptus dhe Kompleksi me minerale mbrojtëse freskojnë dhe mbrojnë. 48h efek, testuar dermatologjikisht, pa alkool, me aromë të freskët dhe pa shenja të bardha. 150 ml

PASTRIM DHE MBROJTJE

34015 6.99 €

E RE!

3.49 €

  Activelle Purifying & Protecting 48h Deodorant

Anti-perspirant

Freskoni me Limon të Athët antibakterial dhe Eucalyptus Vajëra dhe Kompleks Mineralesh mbrojtëse për mbrojtje maksimale 48h. Testuar dermatologjikisht dhe pa alkool me aromë të freskët dhe pa shenja të bardha. 50 ml

34014 4.49 €

EUCALYPTUS

2.29 €

FRESKI QË ZGJATË

VAJ ESENCIAL

E BUTË PËR LËKURËN PËRFITIME PASTRUESE ME LIMON TË ATHËT ANTIBAKTERIAL DHE VAJ EUKALIPTUS

MË PROVO!

MBROJTJE PËR 48 ORË*

146

50%

*Testuar Klinikisht

KURSENI

E nxjerrur nga pema e pavdekshme Eucalyptus. E njohur për një asortiment të gjerë të përfitimeve dhe aromës sikur mentoll, një atribut i fortë që njihet për të janë vetitë antibakteriale.

Fërkoni nyjet dhe merrni erë!

LIMON I ATHËT VAJ ESENCIAL

Aromat e ëmbla të vajit esencial të limonit të athët janë freskuese dhe japin energji dhe ofron një gamë të gjerë të përfitimeve për trup dhe mendje duke përfshirë veti antibakteriale.

FORMULUAR PËR

48-ORË FRESKI

147


122899.1

Copyright ©2018 Oriflame Cosmetics AG Oriflame Cosmetics LLC Rr. Hajdar Dushi, Lam.C/2, Nr.lok.5 10000Prishtinë, Republika e Kosovës Tel: +381 (0) 38 73 07 14; +381 (0) 38 73 07 52 +386 (0) 49 62 58 10 oriflame.kosovo@oriflame.com www.facebook.com/oriflameks www.instagram.com/oriflame.kosovo

KS

LLASTONI LËKURËN TUAJ ME BUTËSI TË PARFUMUAR

xhenxhefile, lule kakao, çokollatë

provenc nga vreshtat e pjeshkës, fresi e bardhë, misk

MË PROVO!

Fërkoni nyjet dhe merrni erë!

bergamoti nga Kalabria, essenza shenja e lules së portokalles, druri nga Toskana

fresia, orkidea, sandalovia

SECILI PËR VETËM

2.99 €

KURSENI MË SHUMË SE 70%!

KREMA PËR TRUP 250ml.   31779 Love Potion Krema për Trup e Parfumuar   34088 Eclat Femme Weekend Losion i Parfumuar për Trup   31777 Divine krema për trup aromatik   31781 Giordani Gold Essenza kremën për trup

10.99 €

Katalog 9 2018  
Katalog 9 2018  
Advertisement