Page 1

Г Н И П М!

О И Е Ш РИФЛ О О С

ело! т и а ож к а т а ат! аш а в р а и з м е шар те с е е в ж и е ќ р ил Г и т с о к о с и с кање н Мири и м Ш


ШАРМАНТНА И СО СТИЛ, СЕКОГАШ ВО ЦЕНТАРОТ НА ВНИМАНИЕТО

MИС О Е ТОКМУ КАКО ВИЕ!

499

a Miss O Club Privé Eau de Toilette Мис O Клуб Прајв Тоалетна вода Мирис создаден за принцезата на забавите. Нема да одолеете на комбинацијата од бергамот,цвет од портокал и момина солза со сензуална долни ноти од амбер. А шармантното шишенце со распрскувач во ретро стил сигурно ќе ве освои. 50 мл

ДЕН.

999 ДЕН.

13854

ОДЛИЧЕН НАЧИН ЗА СТИЛИЗИРАЊЕ НА ВАШИОТ ИМИЏ – КОЗМЕТИКА ВО ФОРМА НА НАКИТ!

Miss O Solid Perfume

Miss O Fashion Princess Solid Perfume

Miss O Club Privé Solid Perfume

Мис О Крем парфем во прстен Материјали: легура од цинк, акрил, месинг, имитација на родиумска облога. Прилагодлива големина: Без никел. Димензии: капаче 3.5 см. х 3.4 см; тежина 0.9 гр.

Мис О Фешн Принцес Крем парфем во прстен Материјали: легура од цинк, акрил, месинг, имитација на родиумска облога. Прилагодлива големина: Без никел. Димензии: капаче 3.5 см. х 3.4 см; тежина 0.8 гр.

Мис О Клуб Прајв Крем парфем во прстен Материјали: легура од цинк, акрил, месинг, имитација на родиумска облога. Прилагодлива големина: Без никел. Димензии: капаче 3.5 см. х 3.4 см; тежина 0.8 гр.

22941

999 ДЕН.

399 ДЕН. 2

22943

999 ДЕН.

399 ДЕН.

22942

999 ДЕН.

399 ДЕН.


МИРИСИ КОИ ЌЕ ВЕ ШАРМИРААТ!

Мирисите на Орифлеим едноставно мора да ги имате тие се фантастична комбинација од елеганција и сензуалност!

Oriflame Paper Bag - Big Oрифлејм Голема хартиена торбичка Хартија (нехлорирана и рециклирана). 32 см (в) x 26 см (ш) x 7 см (д).

199 ДЕН.

22959

79 ДЕН.

c

d b

a

e By Marcel Eau de Parfum Марсел Парфимирана тоалетна вода Оваа тоалетна вода го крие модерниот гламур во прекрасните ноти од карпеста роза искомбинирана со елегантна турска роза со женствена арома пред да премине во сензуални долни ноти од антилоп. 50 мл

1699 ДЕН.

22444

e

a Eclat for Men Eau de Toilette Еклат фор Мен Тоалетна вода Свеж, рафиниран мирис како класична експресија на машката софистицираност. Неговата суптилна прогресија од свежи ноти на бергамот и гераниум до егзотични дрвја и амбер. Идеален баланс помеŕу класиката и модерното. 75 мл

13835

1249 ДЕН.

699 ДЕН. b Enigma Eau de Toilette Енигма Тоалетна вода Покажете ја својата заводлива страна и препуштете се на неодоливиот шарм на црната роза и јасминот искомбинирани со сензуалниот мирис на цветот патчули. 50 мл

13850

1499 ДЕН.

799 ДЕН. c Dancing Lady Eau de Toilette Денсинг Лејди Мини тоалетна вода Предадете му се на овој боженствен мирис со впечатлива мешавина од мандарина, чоколадни ноти, иланг-иланг и сензационална ванила. Сега во лимитирано мини пакување. 30 мл

21564

899

ДЕН.

599 ДЕН.

249 ДЕН. 3


СЕКОГАШ ПРЕКРАСНА Професионални додатоци кои ќе ви помогнат да ја истакнете убавината! a Oriflame Beauty Christmas Butterfly Palette Орифлејм Бјути Крисмас Батерфлај Палета шминки 14 нијанси (8 сенки за очи, 4 сјаеви за усни, 2 руменила). Уникатен дизајн, лимитирано издание. 11 гp.

20909

1799ДЕН.

c Crystal Make-Up Brushes (set of 3) Кристал Четки за шминкање (сет од 3)

23856

999 ДЕН.

499 ДЕН.

699 ДЕН. b Heated Eyelash Curler Извиткувач на трепки Извиткувач за трепки кој се затоплува за 10 секунди и ги извиткува трепките со долготраен ефект. Работи со 2 ААА батерии (не се вклучени). Сребрена и розова боја. ABS, силикон, PCB, железо и бакар. 3.8 см (ш) x 2.8 см (в) x 15.6 см (д).

22181

999 ДЕН.

299 ДЕН. a

4

b

c


а соко квалитетн ви : ја и ац н и б м јнирани Совршена ко пакувања диза и тн ак и ун и с! козметика иселот Воткин Л а ат ат зн о п д о

c

199

2287

7 Ru

nway

Fuch sia

ДЕН.

22873 Black

22878 Backstage Pink

b

22875 Light

a

22876 Medium

a Liselotte Watkins Face Powder Лиселот Воткинс Камена пудра за лице Камена пудра со извонредни својства за дифузирање на светлината за беспрекорен сјај. Помага да се редуцира видливоста на ситните брчки и дамки на лицето кое добива мазен и изедначен тен. 6 гp.

499 ДЕН. b Liselotte Watkins Lip Gloss Лиселот Воткинс Сјај за усни Ултра блескав сјај за усни во две класични нијанси со овошен вкус. Содржи природно масло од канола, масло од семки од шипинка и грозје за заштита и потхранување на усните. 15 мл

249 ДЕН.

99 ДЕН. c Liselotte Watkins Volume Mascara Лиселот Воткинс Волуменозна маскара Сензационална волуменозна маскара за бујни и дефинирани трепки. Содржи пчелин восок и потхранувачки витамин Б5 за одржување на структурата и цврстината на трепките. 8 мл

22873

399 ДЕН.

159 ДЕН. 5


Г Н !

И П ЕИМ

О Л Ф И Ш Р О О

С

Изб

а лик и р ја п гу ви о к е а с најмно ра! з и а н дгов Таш аа која о ја он е т е ер

Dare To Be Multicolorbag Даре То Бе Мултиколор Ташна Материјали: PVC, полиестер, бакар, легура од цинк, железо.

23955

1299 ДЕН.

599 ДЕН. Ruby Watch Руби Часовник Елегантен сребрен часовник со црвени детали и прилагодливо ремче. Софистицирани и елегантни во секоја пригода. Материјали: нерѓосувачки челик, легура од цинк, месинг, стакло, кинески стаклени каменчиња, PCP облога. Без никел. Димензии: 19.3 см.

1999 ДЕН.

23674

699 ДЕН. Ladylike Night Pouch Лејдилајк Вечерна ташничка Материјали: имитација на кожа, полиестер, легура од цинк, железо, најлон. Димензии: 21.3 x 14 cм.

23910

599 ДЕН.

249 ДЕН.

699

ДЕН.

Ladylike Red Purse Лејдилајк Црвен паричник Материјали: имитација на кожа, полиестер, легура од цинк, најлон. Димензии: 19.8 x 10.5 x 2 cм.

23920

999 ДЕН.

399 ДЕН. Ladylike Red Bag Лејдилајк Црвена ташна Материјали: имитација на кожа, полиестер, легура од цинк, железо, најлон. Димензии: 35.5 x 13 x 30 cм.

23917

1799 ДЕН.

699 ДЕН. Ladylike Night Bag Лејдилајк Вечерна ташна Материјали: имитација на кожа, полиестер, легура од цинк, железо, најлон. Димензии: 35.5 x 13 x 30 cм.

6

23908

1799 ДЕН.


b

ГРИЖЕТЕ СЕ ЗА ВАШАТА КОЖА И ТЕЛО! a Wellness Bag Велнес Ташна Димензии: (д) 430 мм x (ш) 100 мм x (в) 255 мм.

1799 ДЕН.

17568

b Swedish Spa Resculpting Gel Cream Свидиш Спа Гел крем за реобликување на телото Мазен гел крем за стимулирање и зацврстување на кожата на телото со хидратантен Хидракеар+ комплекс, екстракт од кафеава алга и антиоксидантен бел чај за слабеење. Обезбедува целодневна хидратација и помага во реобликувањето на контурите на телото. 150 мл

18482

399 ДЕН.

159 ДЕН.

c d

a

699

ДЕН.

c Essentials Nourishing Night Cream Eсеншлс Хранлив ноќен крем Содржи масло од волчји трн богато со витамин Ц и липиди кои ја омекнуваат кожата. Витаминот Е навлажнува. За сите типови кожа. 75 мл

13640

299 ДЕН.

119 ДЕН. d Ecollagen Wrinkle Filler Eколаген Серум за исполнување на брчките Серум за исполнување на брчките збогатен со силикон за моментално измазнување и исполнување на брчките. 100% природниот комплекс од три пептиди кој го поттикнува природното создавање на колаген во кожата и овозможува исполнување на брчките одвнатре. Со апликатор за прецизно нанесување. 30 мл

10974

899 ДЕН.

359 ДЕН.

7


НЕОПХОДНИ СЕКОЈДНЕВНО! ПРОИЗВОДИ КОИ ГИ САКАТЕ a Oriflame Beauty Foundation Sponges Oрифлејм Бјути Сунѓери за нанесување течна пудра Професионален избор за нанесување течна пудра. Обликот на дијамант дозволува прецизна апликација и совршен финиш. Пакување од 2. 40 мм. x 40 мм. x 9 мм.

15884

139 ДЕН.

39 ДЕН. a b Visions V* Sponges Вижнс В* Сунŕерчиња за нанесување течна пудра Сет од две сунŕерчиња за нанесување течна пудра. Овозможуваат хигиенска апликација и изедначување на подлогата. 40 х 40 х 6 мм. секое. 40 х 40 х 6 мм. секое.

b

7712

99 ДЕН.

29 ДЕН.

Electric Nail Spa Електричен спа сет за маникирање Апарат со 5 додатоци за уредни нокти. Работи со 2 х АА батерии (не се вклучени). Боја: бела, вилетова. Материјали: ABS, PS, челик, бел алундум (синтетички), кварц (синтетички), волна. 15.3 см (д) x 8 см (ш) x 5 см (в).

1199 ДЕН.

23154

499 ДЕН.

Very Me Nail Art Base

Very Me Nail Art

Вери Ми Арт Лак база за нокти Лак во три впечатливи нијанси, совршен како база за вашата креативност. 8 мл

Вери Ми Арт Лак за декорирање на нокти Создадете уникатен дизајн на вашите нокти. Лак во три интензивни нијанси со прецизна четкичка за нанесување на тенки линии. 4 мл

199 ДЕН.

199 ДЕН.

79 ДЕН.

23458 Cerise Glow

23457 Pink Shine

2 34 5

9 Pin kL

ight

79 ДЕН.

8

2 34

50

Wh

ite 2 34 4 8

B lack

D e co ining Silver L 2 34 4 9


МОДЕРНИ ОЧИ

12 4

31

Ho

ne

yH

em

ps

ПАЛЕТА СЕНКИ ЗА ОЧИ ВО НЕКОЛКУ Н ПАСТЕЛНИ НИЈАНСИ

Oriflame Beauty Cherry Garden Eye Shadow Duo

Oriflame Beauty Perfect Match Eye Shadow Duo

Орифлејм Бјути Чери Гарден Двобојна сенка за очи Богат и долготраен пар од сенки во нежно зелена и кремасто- бела нијанса; совршено се мешаат и им даваат на очите пролетна свежина. 3 гp.

Орифлејм Бјути Прфект Меч Двобојна сенка за очи Сомотски мазна текстура која остава светкав слој од боја. Содржи светлосно рефлектирачки минерали кои додаваат сјај. Се нанесува со сув апликатор за свиленкаст финиш или со мокар апликатор за интензивна, долготрајна боја. 2 гp.

22476

449 ДЕН.

159 ДЕН.

449 ДЕН.

12431

159 ДЕН.

Giordani Gold Bronzing Pearls Exclusive Edition Џордани Голд Руменило во топчиња - ексклузивно издание Уживајте во високиот квалитет, уникатната формула и природниот сјај. Стилско пакување со нежен дизајн. 25 гp.

By Marcell Make-u Make-up up Palette Марсел Палета алета ш шминки Креирајте го најекс најексклузивниот изглед оваа сезона со новата па палета шминки. Спакувана во луксузна кутија, палетата содржи се што изглед: 6 сенки за очи со ви треба за нов изгл полусјајни сјаеви за усни во светкав ефект, 4 по неутрални и розови нијанси и руменило кое совршено одговара на секој тен на кожа. 14. 3 гp.

899 ДЕН.

22478

299 ДЕН.

23050

1799 ДЕН.

799 ДЕН.

a

b

a Oriflame Beauty Hypnotic Wonder Lash Mascara

b

Орифлејм Бјути Хипнотик Вондерлеш Маскара Двојна маскара за истакнување на трепките. Црната боја од едната страна драматично ги издолжува трепките, а светкавата маскара од другата страна додава сјај. Пластична четкичка за дефинирање и мазна апликација. 2 x 5 мл

Орифлејм Бјути Пауер Шајн Кристален сјај за усни Лимитирано издание на овој уникатен сјај во 5 празнични нијанси. Со Кристал Меташајн технологија за совршен кристален сјај. Специјален апликатор за прецизно и комфорно нанесување. 5 мл

15058

499 ДЕН.

179 ДЕН.

Orifl O flame Beauty Power SShine Crystals Lip Gloss

23082

399 ДЕН.

129 ДЕН.

c Oriflame Beauty Gloss Cocoon Орифлејм Бјути Глос Кокун Сјај за усни Крем сјај за усни со свилено мек ефект. Богатиот вкус на топло чоколадо дава чувство на топлина и удобност. Содржи шипинка и масло од зрно од грозје за омекнување и влажност. Светкавите перли обезбедуваат интензивен сјај. 12 мл

249 ДЕН.

23082 Pink Diamond

89 ДЕН.

15058 Golden Embers

18312 Sweet Honey

c

18309 Almond Cream

9


ДОДАТОЦИ ЗА СЕКОГО МОДЕРНИ И ПРАКТИЧНИ

Sunshine Towel Саншајн Крпа за на плажа Голема крпа со дизајн од пеперутки во сина, жолта и црвена боја. Материјал: 100% памук. Големина: 156 x 72 см

1999 ДЕН.

20632

699 ДЕН.

Cherry Garden Cosmetic Bag Чери Гарден Козметичка торбичка Практична торбичка презентирана од Jonas Wramell, во атрактивна црвена боја. Лимитирано издание од колекцијата Cherry Garden. Полиестер и најлон. 13 см (д) x 3.5 см (ш) x 13 см (в).

23256

649 ДЕН.

199 ДЕН.

City Side Toiletry Bag

WTA Digital Skipping Rope

Сити Сајд Несесер Практичен несесер кој се затвора со патент. Материјали: имитација на кожа, полиестер, РР, најлон, железо. Димензии: 24.5 x 11.8 x 16 cм.

ВТА Дигитално јаже за скокање Дисплеј кој едноставно се чита, мерач на скокови и бројач на калории. Се продава со батерија. Материјали: ABS, PVC; LCD дисплеј. Димензии: должина 320 см, (рачки) 3.5 см x 2.5 см.

23590

699 ДЕН.

23471

299 ДЕН.

829 ДЕН.

299 ДЕН.

Oasis Belt Оаза Ремен Материјали: имитација на кожа, полиакрилотрилни влакна. Тока: РР. Должина: 110 cм.

24360

799 ДЕН.

299 ДЕН. 10


Crystal Tattoos Тетоважи со кристали Тетоважи за еднократна употреба. Материјали: акрилни каменчиња, подлошка - PET. Димензии: 5.5 x 5.5 cм.

24326

249 ДЕН.

99 ДЕН.

ЗБОГАТЕТЕ ГО СТИЛОТ ДОДАТОЦИ ЗА СЕКОЈДНЕВЕН ИЛИ ВЕЧЕРЕН ИЗГЛЕД Fuchsia Bracelet Фуксија Бразлетна Широка бразлетна од сјајни елипсовидни форми во боја на фуксија. Димензии: 12 х 6,2 см.

899 ДЕН.

21037

269 ДЕН.

Plum Necklace Плам Ланче Mатеријали: железо, легура од цинк, гума, акрил, облога во сребрена боја. Без никел. Димензии: должина 45 см + 6 см.

21974

899 ДЕН.

299 ДЕН. Full Moon Necklace Фул Мун Ланче Неколку мали кружни каменчиња се украсен детал на ланчето од две сребрени тенки синџирчиња. Материјали: месинг, акрил, легура од цинк, имитација на родиумска облога. Без никел. Димензии: должина 70 см.

23060

999 ДЕН.

349 ДЕН.

Sandra Purse Сандра Паричник Материјали: имитација на кожа, полиетсер, легура од цинк, железо, најлон. Димензии: 12 x 10 x 2 cм..

899 ДЕН.

23912

349 ДЕН.

Women’s Gift Jewellery Pouch Воменс Гифт Торбичка за чување на накит Мека и практична торбичка за чување на вашиот омилен накит. Материјал: полиестер. Димензии: 21.8 x 16 cм.

23881

749 ДЕН.

249 ДЕН.

11


А Н А Т А Ќ Ј О А М Т А Д О А Р Т И А Ш ПР А В А В У НЕГ ! А Н И В УБА и од н е д е а на в в а т з с ј е о т в е а бид нежните с стракти – д и с ии лете ни ек Дозво сните аром со природ е! а т а прекр козметик од ефекти е та наша одушевит во ќе се

a

b

c

a Nature Secrets Liquid Soap with Nourishing Wheat & Coconut

b Nature Secrets Liquid Soap with Anti-bacterial Extracts Tea Tree & Mandarin

Нејчр Сикретс Течен сапун со пченичен протеин и кокос Крем течен сапун со пченичен протеин и масло од кокос за омекнување. Содржи и растително масло за подобрување на изгледот на кожата. 300 мл

Нејчр Сикретс Течен сапун со антибактериски екстракти од чајно дрво и мандарина Сапун за извонредно чисти раце со антибактериски својства на маслото од чајно дрво и навлажнувачки екстракт од мадарина. Без сапун, pH балансирана формула за чисти, меки и освежени раце. 300 мл

22676

269 ДЕН.

129 ДЕН. code 748854 12

23412

269 ДЕН.

129 ДЕН.

c Coconut & Ricemilk Hot Oil Врело масло за сува коса со кокос и оризово млеко Неотворената туба оставете ја во врела вода 1 минута. Отворете ја и ставете од маслото на мокра коса. Масирајте 1 минута, а потоа измијте ја косата со шампон. 15 мл

7027

99 ДЕН.

39 ДЕН.

Специјална понуда К10  

Важи во текот на целиот каталошки период од 9.07 - 29.07.2012