Page 1

OCAK / ŞUBAT 2013

z ü n ü n ü G r e l i l i Sevg . . . n u s l o kutlu 10 ideal hediye! Oriflame’den Sevdiğinize özel...

2014 Oriflame Executive Konferans Seyşeller’de...


QR Barkod nedir? Nasıl kullanılır?

Değerli Danışmanlarımız, Hepimiz her yeni yıla birçok güzel temenni ile gireriz ve ortak beklentimiz sevdiklerimizle beraber sağlıklı, mutlu, başarılı ve güzelliklerle dolu günlerdir... Muhteşem bir kayıt kampanyası ile başladığımız 2013 yılı programımıza şöyle bir göz attığımda yeni yılın da Oriflame iş fırsatını değerlendirerek kariyer yapmayı tercih etmiş Danışmanlarımız için güzelliklerle dolu bir yıl olduğunu görmekten dolayı çok mutluyum... 2013’ün hemen başında Elmas ve Executive Direktörlerimiz Umman ve Hindistan’a gidiyorlar, tüm Oriflame ülkelerinden katılımcıların olduğu bu konferanslarda işlerini daha da geliştirebilecekleri bilgi ve haberleri öğrenmenin yanı sıra dinlenmeye, eğlenmeye ve bu egzotik ülkelerin kültürlerini de yakından tanımaya fırsat bulmuş olacaklar. Hemen arkasından 14 -17 Şubat tarihlerinde Direktörler Semineri için Kıbrıs’tayız, Üst Danışman ve Direktörlerimizi dolu dolu bir program bekliyor. Hem Kıbrıs’ı gezecek hem eğlenecek hem de yeni bilgilerle, eğitimlerle daha da donanmış olarak geri döneceğiz. 2014 Altın Direktörler Konferansının nerede gerçekleşeceğini de duyuracağımız Direktörler Semineri programımızda Oriflame parfümlerini de tasarlayan dünyaca ünlü bir Parfüm Tasarımcısından özel eğitim de alacağız.

söyleyeceği şarkılarla eğleneceğiz. Her sene Ağustos ayında gerçekleşen Altın Direktörler Konferansı bu sene Dubai’de... Dubai’nin en lüks otellerinden Atlantis The Palm otelinde kalacağımız bu konferansın en fazla katılımcısı olan ülkelerinden birisi de Oriflame Türkiye olacak... Bütün yılın programını burada sizlerle paylaşmayacağım ancak 2014 Ocak ayında Güney Afrika – CapeTown ve Seyşel Adalarında gerçekleşecek Elmas ve Executive Konferansları’na gidecegimiz zamana kadar tüm 2013 yılının birçok benzer aktiviteyle, dolu dolu geçeceğini söyleyebilirim... Dergimizin sayfalarında yeni Direktörlerimizin yazılarını, yükselmekte olan yeni Liderlerimizin isimlerini, işlerini geliştirmek için katıldıkları eğitimlerin, eğlendikleri toplantıların, yaptıkları çalışmaların fotoğraflarını göreceksiniz. Onlar Oriflame iş fırsatını değerlendirip Oriflame’de kariyer yapmayı tercih ettiler ve 2013 yılında yukarıda bazılarını yazdığım birçok güzel gün onları bekliyor.

Nisan ayında 2014 Altın Direktörler Konferansı koşul dönemi başlıyor...

Sizce de doğru bir tercih yapmışlar mı?

25 Mayıs’ta yeni unvanlara yükselen yüzlerce Direktörümüzün ödüllerinin verileceği Büyük Kutlama var, yeni Direktörlerimiz binlerce kişinin önünde ayakta alkışlanarak kutlanırken, bizler de sunuculuğunu Fatih Ürek’in yapacağı bu güzel günde Demet Akalın’ın

Hepinize artan başarılar dilerim.

2|

QR Barkod interaktif uygulamalara kolayca ulaşmanızı sağlayan ve içerisine web linkleri, video ve uygulama linkleri gömülebilen bir barkod türüdür. Akıllı telefon ve benzeri cihazlar tarafından okunabilen bu barkodlar ile bir cok interaktif uygulamaya ulaşmak mümkündür. Son dönemde katalog, dergi, gazete ve kampanya buroşürlerinde göreceğiniz bu barkodları akıllı telefonunuza okutabilir ve uygulamalara kolayca erişebilirsiniz. Oriflame olarak kullandığımız QR Barkodların Danışmanlarımız tarafında da kolaylık sağlayacağını düşünüyoruz. İnteraktif ve etkileşimli uygulamalar hayatımızda her geçen gün daha fazla yer almaya başlıyor. QR Barkodu nasıl kullanabiliriz? Adım adım QR Barkod kullanım detaylarını aşağıda bulabilirsiniz.... 1 QR Barkod Okuyucu Aplikasyonu İndirin QR Barkodu akıllı telefonunuzla okutacaksanız öncelikle telefonunuza uygun QR Barkod okuyucu bir aplikasyonu/programı telefonunuza indirmeniz ve yüklemeniz gerekmektedir. Program indirildiğinde telefonunuzda ok ile gösterildiği gibi bir ikon oluşacaktır. 2 QR Barkod Aplikasyonu/ Programı Açınız İndirme işlemi tamamlandıktan sonra telefonunuzda oluşan ikona dokunarak aplikasyonu/programı çalıştırınız. Program çalıştığında yandaki gibi bir dört köşesi belirmiş bir kare görünecektir. 3 QR Barkodu Telefonunuzla Okutunuz Aplikasyon/program üzerinde beliren kare köşeleri içerisine okutmak istediğiniz QR Barkodu oturtunuz. Aplikasyon/program QR Barkodu tarayacak ve QR Barkod üzerine yüklenmiş uygulamayı çalıştıracaktır. Zaman zaman onayınızı bekleyen uygulamalar olabilir. İstenen onayı verdikten sonra QR Barkoda yüklenen bilgiler açılacaktır.

Saygılarımla,

Kemal Kaya Oriflame Türkiye Genel Müdür

İmtiyaz Sahibi: Kemal Kaya Sorumlu Yazı İşleri Müdürü: Ebru Erkan Yönetim Yeri, Adresi: Oriflame Kozmetik Harmancı Giz Plaza, Harman Sokak No: 5 Zemin Kat 34394 Levent/İstanbul Tel : 0212 371 26 00

Yayının Adı: Danışman Dergisi Sayı: Danışman Dergisi - Ocak/Şubat 2013 Yayın Türü: Yaygın Yayın Basım Yeri, Adresi: Fabrika Basım Cendere Caddesi No: 11 34408 Kağıthane / İSTANBUL Tel : 0212 294 38 00


Online Haberler: Sihirli İkna Cümleleri Şimdi herkesi Oriflame fırsatlarıyla tanıstırmanın tam zamanı! Çünkü Ocak ayı boyunca hem yeni danışmanlar kazanıyor hem de siz. 1-31 Ocak tarihlerinde geçerli olan Kayıt Kampanyası ile kayıt ücreti 25 TL yerine sadece 1 TL. Ocak ayı boyunca toplamda 6 kayıt alın, Hollywood yıldızı Demi Moore ile birlikte tasarlanan muhteşem Hollywood Glam Koleksiyonuna sahip olma fırsatını yakalayın. Bu fırsatı kaçırmam herkesi Oriflame’in fırsatlarla dolu dünyasının bir parçası

olması için ikna edebilirim diyorsan, o zaman hemen sihirli ikna cümleni yaz, en beğenilen 20 cümleden biri seninki olsun, Oriflame’in yeni tasarım ürünlerinin bulunduğu muhteşem bir set kazanın. Böylece kırmızı çantada toplanacak ikna cümlelerinden ilham alabilir daha fazla kişiyi kolayca ikna edebilirsiniz. Sihirli ikna cümleleri yarışmasının ayrıntılarına www.oriflame.com.tr ve www.facebook.com/turkeyoriflame web adreslerinden ulaşabilirsiniz. Herkese bol kayıtlı ve başarılı bir Ocak ayı dileriz.

Markalarımız hakkında ne biliyorsunuz? Oriflame sizlere 45 yılı aşkın bir süredir eşsiz bir ürün yelpazesi sunmaktadır. Temel ihtiyaçlarınızdan göz kamaştıran lüks ürünlere kadar geniş ürün çeşitliliği ile 60’dan fazla ülkede satışa sunulmaktadır. Geniş ürün yelpazemiz tüketicilerimizin tüm ihtiyaç ve isteklerine cevap vermek amacıyla geliştirilir. Siz de Oriflame’in muhteşem ürünlerinin bulunduğu bu dünyayı daha yakından tanımak ister misiniz? Oriflame’in ana markalarını daha yakından incelemek isterseniz Marka Kütüphanemize

bakmadan geçmeyin! Oriflame’in en çok tercih edilen markalarını keşfetmek, lüks ürün serilerinin neler olduğunu bilmek, amacına uygun teknolojiler kullanılarak geliştiren en yeni ürünleri görmek ve daha fazlasını incelemek için Danışman sayfasınızdaki Duyurular bölümünden Marka Kütüphanemizi mutlaka ziyaret ediniz. Böylece Oriflame’in büyülü dünyasını bu bilgilerle çok daha iyi tanıyacak, müşterilerinize en sağlıklı bilgileri verebileceksiniz.

Oriflame Web Sitesi Kuralları Oriflame, Danışmanlarının Oriflame fırsatlarını en iyi şekilde değerlendirebilmesi için web ve sosyal medya sayfalarında birçok olanak sunmaktadır. Siz değerli Danışmanlarımızın web ve sosyal medya sayfalarını kullanarak bu fırsatları en adil ve doğru bir şekilde uygulayabilmesi için Danışman sayfanızdaki Duyurular bölümünde yer alan “Oriflame

Danışmanı Ahlak Kuralları ve Davranış Kuralları” bölümünü okumadan geçmeyin. Bu bölümde yer alan “Web Sitesi Kuralları” ile amacımız Oriflame Danışmanlarının internetteki faaliyetlerini, Oriflame’in marka geliştirme çalışmalarını olumsuz etkilemeden veya telif hakları ile ilgili kanun, kural ve anlaşmaları ihlal etmeden nasıl

gerçekleştirebileceklerini açıklamaktır. Web ve sosyal medya sayfalarınızda sayfa isminin ve linkinin kurallara uygun bir şekilde nasıl olması gerektiğine ve daha fazlasına ulaşabileğiniz bu yazıları mutlaka okumanızı tavsiye ediyoruz.

|

3


25213

Gençlik güzelliğinizi canlandırın

Her Açıdan Hacim! 24547

Güzelliğin

Kırışıklık görünümünün azalmasında etkili ve cildinizin gençlik güzelliğini canlandırıcı sırrı keşfedin. Lüks kapsüller, cilt bakım rutinini mükemmel biçimde tamamlayacak ürünler arayan 40 yaş ve üzeri tüm kadınlara hitap edecek.

1 49

2 54 9

2

25

Maxi Lash 3D Maskara, kirpiklerinize 3 boyutlu hacim ve yoğun renk kazandırmak için küresel pigmentlerle geliştirildi. Kirpiklere kayarcasına sürülür ve tek tek her kirpiğin dolgunluk kazanmasına yardımcı olur. Devir açan fırçası ile 16 kata varan hacimli kirpiklere sahip olabilirsiniz!

Havada Aşk Kokusu Var! Yeni hoş kokulu banyo koleksiyonumuza aşık olacaksınız. Zengin, kremsi köpüklü formülü cildinizi yumuşacık yapar ve güzel kokusu ile tüm vücudunuzu sarar.

25493

Discover Taj Mahal & Sweetheart

Uzun bir günün ardından muhteşem parfümlü banyo ürünleri ile rahatlayın ve gevşeyin. Herkesin hoşuna gidecek ekonomik hediye seçimleri olarak da değerlendirebilirsiniz.

24881

4|


25074

25083

25081

25076

More By Demi

Güzel ve Zarif

25084

Bir balerin kadar zarif, güzel, güçlü vebüyüleyici yanınızı Pretty Swan EdT’nin kayısı, pirinç tozu ve pembe biber notalarının incecik tazeliği ile ortaya çıkarın.

25082

25057

Demi Moore’un göz kamaştıran yeni makyaj koleksiyonu ile Hollywood yıldızları gibi görünecek ve hissedeceksiniz.

olmazsa olmazları!

26

83 2

Son moda aksesuarlarla şıklığınızı tamamlayın. Hem siz hem de tüketicileriniz şık aksesuarlara bayılacaksınız!

25073

Valerie Aflalo tarafından tasarlandı! Silver Gray Çanta Bu sezon, gardrobunuza her zaman kullanabileceğiniz, son derece zarif Silver Gray Çanta’yı eklemeyi unutmayın. Gri renkli, süet malzemeden üretilmiş, desenli, geniş kol çantası ile şıklığınızı tamamlayın. Ebat: 36 x 10 x 31 cm.

Silver Gray Cüzdan Şık, yumuşak süet dokusu ile çok hoşunuza gidecek fonksiyonel cüzdan ile her zaman çantanızla uyumu yakalayabileceksiniz. Ebat: 19 x 2 x 11 cm.

26

36

0

26832

|

5


Güney Afrika, farklı kültür ve dile sahip 50 milyondan fazla insana ev sahipliği yapmaktadır.

2014 Orif lame Elmas Konferans

Afrika kıtasının batı ucunda bulunan CapeTown “Anne Şehir” olarak sevgiyle kıtayı kucaklar. Okyanus ve dağların arasına yerleşen ve şehrin tam kalbinde olan ulusal parkta çok az şehir merkezinde görülebilecek Alantik Okyanusuna doğru uzanan Cape Peninsula dağlarının omurgasını görürsünüz. Güney Afrikanın yasama başkenti olan Cape Town’un yaklaşık 2,5 milyon nüfusu bulunmaktadır. TARİH VE KÜLTÜR Cape Town ilk olarak avcı- toplayıcı göçebeler olan Khoi – San’ lara evsahipliği yapmıştır. 1487’de Güney Afrika kıyılarında sefere çıkan Portekizli kaşif Bartolomeu Dias doğunun zenginliklerine ulaşmak için bir deniz yolu buldu. Bartolomeu Dias Cape Town’un doğu

6|

kıyılarında yaşadığı kötü bir fırtınanın ardından bu bölgeye “Fırtınalar Burnu” adını verdi. Bu bölgenin adı daha sonra Portekiz Kralı tarafından “Ümit Burnu” olarak değiştirilmiştir. Xhosa kabilesi nüfusun çeyreğinden fazlasını oluşturuken İngiliz ve Afrikanlar beyaz azınlıktadır. Cape Malay topluluğu küçük bir azınlık olmakla birlikte güçlü kültürleri Cape Town’nu yüzyıldan fazla süredir etkisi altına almaktadır. Angola, Kongo gibi diğer Afrika ülkelerinden gelen göçmen ve mülteciler sayesinden şehirde pekçok değişik dilin konuşulduğunu duyabilirsiniz. Cape Town’u ziyaret edip buradaki insanlarla tanıştığınızda şehirdeki ümide, özgün yaratıcılığa ve inanılmaz ruha aşık olacaksınız.

MUTLAKA GÖRÜLMESİ GEREKEN YERLER Capetown’un simgesi Masa Dağına teleferikle yapacağınız yolculuk nefes kesici olacaktır. Peninsula’nın eşsiz manzarasını 360 derece izleyebileceksiniz.

Dünya Mirası listesinde yeralan Nelson Mandelanın tutukluluk uzun günlerini geçirdiği Peninsula’ya 11 km uzaklıktaki Robben Adasını ziyaret edebilirsiniz. Hergün düzenlenen turlara katılabilir ve 30 dakikalık bir tekne yolculuğu ile adaya ulaşabilirsiniz. Afrika kıtasının güneybatı ucunda bulunan en uç noktası Ümit Burnunu ziyaret edebilirsiniz. Yüzyılardır nefeskesen manzarası ve ilginç tarihi ile seyahat tutkunlarını büyülemektedir.


115 granit ve mercan adasından oluşan Seyşeller ziyaretcilerine nefes kesici doğal güzelliği vaat ediyor..

2014 Orif lame Executive Konferans

Mahe Adası adalar topluğu içindeki en büyük adadır ve kültür ve ekonomininde merkezidir.Başkenti Victoria şehridir. Dünyanın başka hiçbiryerinde bulamayacağını, Nadide endemik bitkiler Mahe’nin sisli ormanları içindeki dağlarda yüzyılardır saklanmışlardır.Tropikal iklime sahip olan adada sıcaklık 24-32 derece arasındadır. Adada resmi olarak üç dil konuşulmaktadır: İngilizce, Fransız ve İspanyolca temelli Creole dili.. TARİH VE KÜLTÜR 1700’li yıllarda Fransızlar tarafından keşfedilen ada 1900’lü yıllarda İngiltere

Krallığına bağlanmıştır. İngiliz kolonisi iken çay, şeker ve hindistan cevizi yetiştiriciği yapılmıştır. 1976 yılında ada bağımsızlığını kazanmıştır. Seyşellerin renkli kozmopolit kültürü değişik din, kültür ve ırklardan gelen insanlardan oluşur. Tarihin değişik zamanlarında Asyadan, Avrupadan ve Afrikadan gelen insanlar geleneklerini de buraya getirmişlerdir. Tüm bunların harmanı ile yemek, müzik, dans ve mimaride ortak bir kültür oluşmuştur.

MUTLAKA GÖRÜLMESİ GEREKEN YERLER Eşsiz Vallee-de-Mai’nin bulunduğu Praslin adası nadide Hindistancevizi ve palmiye ağaçları ile dünya mirası listesindedir. İnanılmaz güzellikteki siyah papağanların dünyada yaşadığı tek yer olan ada ziyaretciler doğa hazinesini keşfetmenin hazzını sunmaktadır. Adanın başkenti olan Viktorya şehrinde saat kulesi, botanik bahçesi ve ulusal müzeyi ziyaret edebilirsiniz. Bu arada şehirde kurılan yerel pazara uğramayı unutmayın. Adada tutulan renkli taze balıklara ve çeşit çeşit meyveye yerel pazarlarda ulaşabilirsiniz. Anse Royal tepesinde Jardin du Rui botanik bahçesi bulunmaktadır.Bahçe yöreye özgü bitki ve hayvan türlerini barındırmaktadır. Viktorya şehrine çok yakın bir mesafede bulunan Botanik bahçesinde geniş bir şekilde yayılan doğal bitki örtüsü ve zengin yağmur ormanlarını görebilirsiniz. |

7


Başarı Zirvesi Polonya Varşova ‘da gerçekleştirilen ilk Oriflame Uluslararası Online Zirvesi son buldu. Dört gün süren başarılı etkinlikte amaç online lider gelişimini harekete geçirmek ve bir sonraki seviyeye taşımaktı.

Dünyanın heryerinden online liderler deneyimlerini,başarılarını ve online lider gelişimindeki en iyi uygulamalarını paylaşmak için biraraya geldiler. Zirve; İspanya,Porkekiz ve Rusya gibi çok uzak ülkelerden bu etkinliğe katılmak için gelen özel konuklara sıcak bir hoşgeldin ile resmi olarak başladı. Giriş bölümünü Nadia Meutia ‘nın online lider gelişimi presentasyonu izledi.Bayan Meutia Altın Executive Direktör ve d’BC Network un kurucularından biridir. d’BC Network dünyanın en geniş ve hızlı büyüyen online network udur.

8|

Zirve geniş başlıklara yayılan otorumlarla devam etti; başlıklar arasında ; Sosyal medyayı kullanarak network inşa etmek , yönetmek, kayıt ve tanıtım yapmak ,iletişime geçmek ve Webex eğitimi ni sayabiliriz. Etkileyici konuşmacılar arasında : Elisabete Silva, Porkekiz Çift Elmas Direktör ; Dhian Maysharah , Endonezya Executive Direktör ; İspanyol Direktörler Isabel Benavides ,Mercedes Garcia De la Barrera ve Marc Ortega yer alıyordu.Günün etkinliklerini Varşova ‘da bir akşam yemeği takip etti. Eğlence dolu gecede , Kültür ve Bilim Saray ‘ını ziyaret ve geleneksel


Polonya mutfağından hoş bir akşam yemeği vardı. Final gününde , dünyanın heryerinden gelen Direktörler üç değişik dilde gerçekleştirilen Webiner ‘e katıldılar. Liderler için etkinlikte öğrendiklerini ve tecrübe ettiklerini diğerleriyle paylaşabilmek çok büyük bir fırsattı. Webiner o kadar populerdi ki katılımcı olmak isteyenlerin sayısı Webex ‘in limiti olan 999 kişiye kadar çıktı. Katılımcılar birçok yeni görüş, iş kontağı ve etkili kayıt, iletişim ve online bağlantı ile ilgili düşüncelerle zirveden ayrıldılar.

5 1 2

Başarılı bir online Lider olmak için gereken 5 Altın Kural:

Temel noktalarda muhteşem olun: Sarpiı ve Oriflame ürünleri ile iligili çom güçlü bir bilgiye sahip olun Kelimelerin gücünü kullanın: Blogları ve sosyal medyayı hikayenizi paylaşmak ve başarınız ile diğerlerine ilham kaynağı olmak için kullanın.

3 4 5

İnsanları kendinize çekin: Ücretli ve ücretsiz olarak websitesi trafiğini kazanabilmek için limitsiz seçeneğiniz var. Açılış sayfası oluşturun: Açılış sayfası online dünyada tanıtım yapmak ve bağlantı kurmak için çok güçlü bir araç. Bağlantı kurmaktan eğitime geçin: Online araçları bağlantı ve kayıt için kullandığınız gibi daha sonra başkalarının da tüm bunalrı yapabilmesi yapabilmesi için onları eğitin.

Oriflame Online kurallarını web sitemizde (www.oriflame.com.tr) bulabilirsiniz.

|

9


Sevgililer Gün ün üz kutlu olsun... En güzeli sevgiliniz olsun! Hollywood ışıltısını sizin için More by Demi serisinin şık makyaj paletine taşıdık. Sevgilinizin masalsı güzelliğe sahip olması için ihtiyacı olan tüm rekleri hediye edin. 25073

Sevgilinizin ruhuna hitap edin! Bayanların zarif, güzel ve büyüleyici yanını kayısı, pirinç tozu ve biber notalarının birleşimi ile ortaya çıkaran Pretty Swan ile sevgilinizin ruhuna hitap edin.

25

Sizin için ne kadar özel olduğunu hissettirin. Sevgililer Günü için sevdiğinizi mutlu edecek hediyeye karar veremeyenler için Oriflame’den birbirinden güzel 10 hediye önerisi... Hayatına renk katın! Oriflame’in Demi Moore ile birlikte tasarladığı More by Demi serisine sevgiliniz hayran kalacak. Parlak ve canlı renkleri bulabileceğiniz bu koleksiyon ile sevgilinizin renkli kişiliğine renk katın.

Başarı tutkunu erkekler için Nadir bulunan siyah amber notalarının okyanus notalarıyla birlikteliğinden gelen çarpıcı koku Tycoon, kendinden emin, lider ruhlu erkekler için ideal bir hediye...

25048

25049

25074

25077

10 |

84

25078

2 50

25086

25088

05 7


2 47 26

24799

Hollywood şıklığını hediye edin! More by Demi Koleksiyonunun şık parçası bu siyah çanta sevgilinizin şıklığına şıklık katacak.

24797

24798

Tüm gözler onun üzerinde! Hollywood ışıltısını barındıran More by Demi koleksiyonunun göz alıcı kolye, bileklik ve küpe seti sevginizi çok mutlu edecek bir hediye...

23624

24740

24739

23629

23629

Her günü özel kılın! Sevgilinize Hollywood’un görkemli dünyasının kapılarını açın. More by Demi EdP’yi Vücut Yağı, Vücut Kremi, Duş Jeli ile birlikte hediye edin benzersiz kokusunun etkisi gün boy sevdiğinizi sarsın.

24457

Karizmatik erkeklerin tercihi Signature EdT’nin muhteşem kokusuyla kalbini kazanmak hiç de zor olmayacak. Siz de sevdiğinize Signature EdT hediye edin karizmasına karizma katın.

Kadın her yaşta güzeldir! Olgun kadınların hassas ciltleri için geliştirilen özel formülü ile kadının güzelliğini her yaşta korumaya yardımcı Time Reversing serisi ile ona gençliğini hediye edin...

155 71

17556

Süt ve baldan gelen güzellik! Organik süt ve bal özleri ile zenginleştirilen Milk&Honey Gold serisi ile sevgilinize lüks bir bakım hediye edin.

17452

21345

18249

18191

|

11


YENİ Seviyeler ve Unvanlar - Ekim Kataloğu* Elmas Direktör Seviyesine Yükselenler Ayşegül Kahraman............... İstanbul Avr.

Altın Direktör Seviyesine Yükselenler Nesrin Apalak............................. Balıkesir

Fatma Şenel...................................... Konya

Gülten Yildirim.......................... Eskişehir

Gülsüm Özaslan...............................Ankara Fatma Yazici............................ İstanbul Avr. Y.Nursen Yildirim................. İstanbul Avr. Meral Ersoy.......................................Tekirdağ

Siddika Şahin.........................................Adana Müzeyyen Yarimağa...............................Kilis Nilgün Sevinç......................................Ankara Behiye Yanik................................ Zonguldak

Serap Çatal.......................................... Kayseri Adnan Yağmurcukardeş....................İzmir Fatma Çay.............................................. Konya

Ayfer Demir.................................. Sakarya Fatma Ören......................................Adana Şükriye Akdoğan........................ Antalya Zehra Bahar.....................................Adana Hatice Sail Mart......................Osmaniye Oğulcan Alcan...................İstanbul Avr. Serap Telli..................................... Kütahya Gülbahar Sevinç........................... Ankara Zeynep Akman.................................İzmir Sabire Gündoğan...........................Bartın Nuran Çaparoğlu........................ Ankara Mehmet Ali İkizce........................Manisa Nilgün Didin........................................İzmir Türkan Önal.................................. Kırşehir Hüseyinali Bahçe...............İstanbul Avr. Dilek Gonca................................... Ankara Hatice Kayırşı................................. Kayseri Ayfer Karadayı.................................... Sivas Birgül Aras............................................. Iğdır Ebru Balki...........................................Adana Nurdan Sarsılmaz............................Bursa Halide Kermen...............................Adana Sibel Türkmen................................Denizli

Fatma Doğanay.............................. Konya Zerif Bilgin..........................................Hatay Zöhre Dizge...........................................İçel Şefika Kıvrak......................................Muğla Aslı Ermeç.......................... İstanbul And. Abdullah Paşahan.......................Malatya Sevcan Bıçak........................................İzmir Meryem Kılınç..............................K.Maraş Nafiye Boran................................... Konya Ayşe Yüksel....................... İstanbul And. İlknur Demirayak....................... Kütahya Serap Öztürk................................. Ankara Fazilet Kaya..........................İstanbul Avr. Özlem Aktepe..................................Bursa Cevriye Kuran.................. İstanbul And. Gülcan Camili.....................İstanbul Avr. Vildan Yaşar................................... Sakarya Esmina Has..........................İstanbul Avr. Nesrin Özkan.....................................İzmir Fatma Karaarslan......................... Kayseri İlknur Sabır........................................Adana Sultan Çetintaş............................. Ankara Özlem Koçoğlu.................İstanbul Avr.

Neslihan Şimşek.....................Gaziantep Kevser Arslan.............................. Balıkesir Elif Cavlak..........................................Adana Ayşe Akın........................................ Ankara Murat Öge........................................Bilecik Feriha Feride Anlıaçık................ Ankara Yasemin Karaca........................... Antalya Lale Durmuş.......................İstanbul Avr. Rahime Altuntaş....................Osmaniye Erşan Özmen................................ Ankara Cennet Kılıç.................................... Ankara Semra Budak.................................. Ankara Zeynep Dovan............................. Ankara Medine Akkoca......................... Eskişehir Gurbet Binen...................................Adana Adem Köksal Aydemir...............Düzce Müjgen Ertaş.......................................İzmir Fatma Akyol...................... İstanbul And. Veysel Oğuz.............................Gaziantep Tuğba Ceviz................................... Ankara Yılmaz Anıl Günbekler................Muğla Eda Şimşek...................................Erzurum

Sema Özbay......................................Elazığ Humeyra Sarı..................................Adana Selma Güçlü.......................... Kastamonu Meryem Cessur......................... Kütahya Elif Dağlı..............................................Adana Nazan Ütsugör..................................İzmir Mehtap Türkmen........................ Kayseri Fatma Fenerli.....................................Bursa Dilek Gürses.......................İstanbul Avr. Esra Korkmaz......................................İzmir Özgül Özkan......................................İzmir Lebibe Öztuğ..................................Adana

Havva Çamlı................................... Kayseri Nuray Dolanbey..............................Bursa Hayat Yeşilyurt............................. Kayseri Uğur Aras.............................................Uşak Güler Yıldırım.........................................İçel Derya Sepetçi....................................İzmir Ülkü Doğru....................................Malatya Gamze Çanakcı............... İstanbul And. Meryem Bilici................................... Konya Yüksel Ekinci.................................. Ankara Yeşim Coşdu................................... Konya Olcay Bilgili........................ İstanbul And.

Sergül Kuran...................... İstanbul And. Ayşe Alas...........................................Adana Özlem Özgür Sabancıoğlu.Gaziantep Mehtap Öner..........................Gaziantep Muzaffer Has......................İstanbul Avr. Figen Kastul...............................Gaziantep Ezgi Yanteri..................................... Ankara Pelin Şirin......................................... Ankara Zeynep Önal................................. Ankara Rabia Dikmen..........................Osmaniye Asuman Aksu..................................Adana

Yasemin Akbulut.............................. Kayseri Necmiye Pirlioğlu............................. Kayseri Şükran Kör..............................................Hatay Nuray Acar.............................. İstanbul Avr. Seyra Özge......................................Nevşehir Çiğdem Utaş........................... İstanbul Avr. Muharrem Akyol..............................Ankara Hanife Türkan........................ İstanbul Avr. Sedef Yüksel........................................Ankara Ayşen Kılınç.........................................Ankara Selahattin Keser.................... İstanbul Avr. Bilgin Özsarı............................ İstanbul Avr. Ayşe Gezgin.............................................İzmir Fatma Ekşi...............................İstanbul And. Güldane Dizdar.............................Nevşehir Dilek Sarıkabak.......................................... İçel Kevser Üzümcü.............................Nevşehir Uğur Yavuz......................................... Antalya Şaban Yarcan.........................................Hatay Müşerref Orak...................................Ankara Hasibe Seçil Kapar..............İstanbul And. İnci Eker......................................................... İçel

Çetin Işık................................... İstanbul Avr. Bahar Erol.............................................Ankara Filiz Uyar......................................... Çanakkale Türkan Gölcük...................................Ankara Nurcan Tikit................................. Diyarbakır Zeliha Kirik..........................................K.Maraş Hanife Gül............................................Ankara Serpil Şabanoğlu..................İstanbul And. Ekrem Özçelik......................................Hatay Hatice Demir............................... Osmaniye Habibe Erdoğan...............................K.Maraş Bahar Berk...........................................K.Maraş Aliye Ekşi..................................İstanbul And. Süleyman Özer................................ Antalya Funda Gündoğdu................İstanbul And. Neriman Ceyhan.............................K.Maraş Turan Soylar.............................................İzmir Dilek İbiş................................................Ankara Bağdat Kiper........................................Ankara Tahir Kılınç.................................... Gaziantep Seda Algur...............................İstanbul And. Songül Baydemir..............................K.Maraş

Döndü Kafar................................ Gaziantep Derya Kaya.............................. İstanbul Avr. Meltem Çetin........................İstanbul And. Feyinaz Satılmış.....................İstanbul And. Nülüfer Bülbül.......................................Hatay Türkan Akkaya......................................Hatay Gülşen Yalçın.......................... İstanbul Avr. Hesna Keklik.......................................Ankara Saliha Zorlu..........................................Yozgat Serpil Ateşoğulları................ İstanbul Avr. Serpil Yurtekin............................ Çanakkale Meryem Ünal......................... İstanbul Avr. Emine Akkaya........................................Hatay Dilek Erol..............................................Ankara Nuray Açıkgöz...............................Nevşehir Serpil Bahçeci..................................... Kayseri Suzan Yıldırım Kıyak...........İstanbul And. Mücevher Çivi................................... Antalya Nevim Bulut..................................... Şanlıurfa Yüksel Aygül.......................................Ankara Esra Tokur..............................................Konya Melihat Gözen................................... Kayseri

Direktör Seviyesine Yükselenler Menşure Özcan...................................Aydın Hatice Altintaş....................................Denizli Gülser Tunç..................................... Kırklareli Sebiha Baldemir................................Ankara

Üst Danışman Seviyesine Yükselenler Gülsüm Abbak.......................................İçel Nilüfer Rahşan Alkan...................Hatay Azize Ünver..................................Malatya Semra Öksüz......................................İzmir Emel Barıtcı.................................. Eskişehir Kiraz Cirid....................................... Kırşehir Sakine Demir......................................İzmir Halime Arga................................ Şanlıurfa Bestami Ateş.....................................Hatay Seval Aksoy...................................K.Maraş Ayşegül Darendeoğlu........................İçel Özgül Yıldız.................................... Ankara Cevahir Duymaz......................... Antalya Figen Manap...................... İstanbul And. Seden Erkan........................................İzmir Mediha Kocabaş..........................K.Maraş Nuray Şahin......................................Adana Beyhan Öncü.....................İstanbul Avr. Ahmet Bülbül................................ Kayseri Mehmet Şirin Yaşar.........İstanbul Avr. Ayşe Baştemür.......................Osmaniye Şeyma Erdoğan............................ Ankara Gülşen Kaya Katı................... Çanakkale

%21 Seviyesine Yükselenler Leyla Turunç.....................................Hatay Tahsin Turunç..................................Hatay Neslihan Bilgin..................................Hatay Sevda Dalmış................................. Ankara Selda Taş............................................Adana Şenay Aldemir................................Adana Firdes Vural....................................K.Maraş Hülya Konuşan................................Adana Ayten Canan Çetindağ............ Ankara Ramazan Şahin.............................Malatya Belma Doğanay........................Nevşehir Emine Şaşmaz...................................Bursa

%18 Seviyesine Yükselenler Güler Yüksel....................................... Kayseri Umut Sancar....................................Tekirdağ Aycan Çenit.....................................Tekirdağ İlknur Kızılkanlı Karabulut............Balıkesir Süreyya Sarıkaya............................Eskişehir Dilek Tosun................................................ Siirt Akile Tosun..............................................İzmir Hanife Başarır....................................Samsun Şerife Selen..........................................Ankara Emine Albak..................................... Kırklareli Sündüs Selcen Öz..................... Osmaniye Habibe Demirel.................... İstanbul Avr. Nermin Dizgin................................Eskişehir Osman Engin Çetiner................... Kırşehir Erkan Bayer......................................... Kayseri Nurcan Kardağ................................Tekirdağ Çiğdem Yiğit.......................................Ankara Yasemin Yalçın........................................Bolu Serpil Delikan..................................... Kayseri Öznur Özdemir................................Ankara Hatice Boztoprak............................. Kayseri Nurgül Seraslan....................................Hatay

* Bu Tablo Ekim ayı kapanışına göre hazırlanmıştır.

12 |


%18 Seviyesine Yükselenler Melek Tezcan.................................. Kırklareli Songül Altuntaş................................. Kayseri Müzeyyen Özyıldırımer..................Manisa Feride Aktaş........................................Ankara

Fadime Yasavul.......................................... İçel Gülümser Ünal..................................Ankara Mehtap Polatdemir......................... Kayseri Zehra Kılıç.............................................Manisa

Gülten Kaya............................................Muğla Leyla Bilici............................................ Antalya Serhat Gemici.........................................İzmir Hatice Güçlü............................................İzmir

Nihal Şenyayla.................................Erzurum

Merve Caltı.......................................Tekirdağ Tülin Şule Ertuğrul....................... Karaman Lütfiye Aykurt........................................Bursa Gökçen Eren.................................... Trabzon Simay Duygun................................. Kırklareli Münire İncedal.................. Afyonkarahisar Nurcan Öztürk.................................. Kayseri Melike Budak Ökdem........................Bursa Betül Kutluay......................................Malatya Namik Yüce............................................. Sivas Emine Türkoğlu..................... İstanbul Avr. Yaşadiye Tunç.................................. Kütahya Fatma Altunay........................ İstanbul Avr. Vicdan Almacı........................ İstanbul Avr. Sevgi Andaç............................İstanbul And. Sabiha Kolkıran....................................Adana Fatma Dolunay................................Balıkesir Hanife Karaca.............................. Çanakkale Leyla Çiçek...........................................Ankara Şerife Naz Koçak................................... Sivas Tuğba Canbaz.......................İstanbul And. Burcu Kurt.........................................Eskişehir Tuğba Karamahmutoğlu... İstanbul Avr. Banu Aktay..........................................Ankara Hafize Aşık.............................................Adana Güngör Kaygısız....................İstanbul And. Gülüzar Bodur...................................Ankara Gülcan Öçal................................. Çanakkale Meral Coşkuntuncel.........................Adana Eylem Ceylan.........................................Hatay Melahat Uluyurt..................................Konya Yeter Öztürk...................................... Kayseri Gülay Değirmenci............................Kocaeli Meryem Tunç................................... Antalya Ayşe Aşlak................................................Bursa Meryem Nur Doğan...........................İzmir Gökcen Kuruz........................ İstanbul Avr. Yusuf Saylak......................................... Kayseri Canan Edalı.......................Kahramanmaraş Hatice Turancı................Kahramanmaraş Yaşar Emrah Ceceli.........................Ankara Ayşe Altınordu...................................Manisa Pınar Benan Aydın..............İstanbul And. Ayla Yılmaz..........................................Ankara Derya Pekuz....................... Afyonkarahisar Semahat Can...................Kahramanmaraş Sultan Derbent....................................Adana Nurten Edali.....................Kahramanmaraş Hülya Bataklı...........................................Bursa Banu Özpamukçu.................................İzmir Aliye Yiğit...............................................Yozgat Mehmet Ördek....................................Hatay Gülten Ocak........................... İstanbul Avr. Saniye Bozkurt.............................Adıyaman Tuğba Başak............................................Bursa

Zeliha Demirci Genli........................Adana Dudu Ünlü..........................Afyonkarahisar Ayşe Karaarslan................................. Kayseri Kadriye Doğan....................... İstanbul Avr. Yasemin Tüzer...................................Ankara Sonay Erdem..........................................Bursa Emine Narin........................................ Kayseri Fadime Yaşar.........................................Muğla Kibare Albayrak.................................Kocaeli Aysun Akkaya.......................................Adana Tuğba Baysal.......................................Ankara Hasan Koçak..........................................Hatay Nermin Gül...........................................Bilecik Resmiye Ataman............................Balıkesir Derya Durul........................................Ankara Gamze Özden.....................................Bilecik Esra Böyük........................................... Kayseri Fatma Andaç..........................İstanbul And. Zahide Altunbaş............................... Kayseri Osman Kayabaşı.............................Karabük Behiye Öğütcan................................Ankara Medine Güzel..................Kahramanmaraş Uğur Özükanlı............................................ İçel Gaye İldeniz.............................................Bursa Serap Korkmaz.......................................... İçel Gonca Özdemir................................Ankara Kevser Karakoç.................................. Kayseri Mustafa İnan....................................Nevşehir İbrahim Bulut...................................Tekirdağ Yılmaz Yıldırım........................................İzmir Halime Yılmaz.........................................İzmir Nursel Akkılıç............................................. İçel Necla Aycan Samıkıran....................... Iğdır Kader Özkan........................... İstanbul Avr. Çiğdem Levent................................Balıkesir Navruz Topaktaş.............................. Kayseri Hatice Tekinaslan................İstanbul And. Belgin Acar................................................ Sivas Emel Öztürk............................................... İçel Pınar Kabakulak...................................Adana Nuray Orhunbilge..............................Aydın Yıldız Kusur................................... Gaziantep Müserref Ereli......................... İstanbul Avr. Arzu Sakar............................................Kocaeli Fatma Kahya.............................................İzmir Fatma Ateş........................................Erzurum Meral Papaker..................................Balıkesir Feride Öz...............................................Adana Esma Sürücü.........................................Adana Yeliz Yalçın................................................. Iğdır Serap Beşiktaş........................ İstanbul Avr. Sultan Topaktaş................................. Kayseri Muazez Şimşek................................Kırıkkale Selma Aktuğ.............................................İzmir Cennet Erol.........................................Ankara

Şeref Aydın...............................................İzmir Mustafa Akı.......................................... Kayseri Fatma Erol............................................Ankara Müzeyyen Sertkaya......................... Mardin Emine Tüzemen.....................................İzmir Adnan Eşme.................................... Karaman Selver Özler.............................................İzmir Kader Demirel....................... İstanbul Avr. Serap Erboğa......................................Ankara Ayşe Konukseven.........................Nevşehir Rabia Solmaz.....................................Malatya Emine Tepe Ergün.......................... Antalya Mehmet Demir................................ Antalya Sevim Ceren.........................................Adana Pınar Gül...............................................Ankara Neşe Kılıç..............................................Ankara Ayşe Çolak............................................Adana Demet Öksüzkaya........................... Kayseri Nur Yağmur Bayrak........................Ankara Fandi Arslan............................İstanbul And. Sübeyla Karakaya...........................Eskişehir Bahar Karataş............................... Çanakkale Fatma Hacer Aydın............. İstanbul Avr. Songül Turmuş...................... İstanbul Avr. Esma Ertan.....................................Adıyaman Yetiş Fidan Mutlu...................................İzmir Gülcan Özcan..................................Balıkesir Yeliz Caner.............................. İstanbul Avr. Ayşe Gencer........................... İstanbul Avr. Nurgül Deniz...........................................İzmir Tülay Samanlı....................................Malatya Zekiye Bolat........................................Ankara Leyla Sayın.................................................İzmir Hülya Aydın...........................................Adana Tenzile Yıldırım..................................Ankara Sevil Hasırcı..............................................İzmir Elçin Unutmazer Bakaç....İstanbul And. Fadime Kaya........................................Ankara Emrah Akyüz......................................Ankara Sevilay Böyükata...............................Ankara Ayşe Banu Yılmaz................ İstanbul Avr. Selda Sade......................................... Şanlıurfa Meryem Evren...................................Ankara Fatma Bacacı.......................................Ankara Zekiye Öksüz..........................................İzmir Cemile Çelik............................................İzmir Filiz Arıs....................................İstanbul And. Huriye Altıngüneş............................Ankara Ayşe Ayaz...........................................Samsun Ayhan Göbek........................................Muğla Fatma Erdoğan................................. Antalya Ayla Boduroğlu...............................Erzurum Aynur Günsel..........................................İzmir

Selvi Yılmaz.......................................................Kayseri Havva Yaşar...................................................... Adana Buket Ercan.....................................................Antalya Hacer Tanrisever...........................................Kayseri İren Coşanoğlu..................................................Aydın Aslı Payalan.......................................................Ankara Emine Sirek......................................................... Muğla Tuğba Sevim.......................................................Tokat Didem Can....................................................Tekirdağ Fatma Yalman.........................................................İçel Nigar Osman....................................... İstanbul Avr. Hatice Gözüküçük...........................................Hatay Sibel Ocakçı.................................................. Erzincan Suzan Yazıcı.........................................İstanbul And. Mernuş Bekler............................. Kahramanmaraş Selver Akpınarlı..............................................Ankara Fatma Eren......................................................Karabük Semra Ağaç.......................................... İstanbul Avr. Derya Gürbez...................................................Konya Harun Can................................................. Gaziantep Emine Özcan......................................................Hatay

Zeliha Küçük....................................................... Bursa Vahide Çelik........................................................Hatay Meral İstanbullu.............................................. Manisa Dilek Tek................................................................İzmir Züleyha Tekpınar.............................. İstanbul Avr. Bedriye Yıldırım.................................................Hatay Funda Mendi.................................................... Manisa Saliha İmat..................................................Osmaniye Hasibe Gül..........................................................Konya Memnune Akıncı.................................................Bolu Gülizar Bat........................................................... Bursa Sevim Demiroğlu............................................. Bursa Sevim Altunbay................................................Konya Leyla Gürsoy...................................................... Muğla Hatice Ekinci....................................................Ankara Yılmaz Keskin..................................................Kırşehir Taruk İrtegün.......................................................Elazığ Güllüşah Şahiner............................................Ankara Ayşe Meşe............................................................Elazığ Özlem Özdoğan............................................Ankara Mukaddes Payas.............................................. Adana

Fatma Karaca.................................................Kırıkkale Selver Koç.........................................................Kayseri Naciye Atik.........................................................Bilecik Kübra Erdoğmuş.................................................Uşak Emine Gök.................................................Osmaniye Özge Çakir....................................................Eskişehir Gülhanim Balık.................................................. Muğla Emine Düğencioğlu....................................Karabük Hanife Yazılı.......................................... İstanbul Avr. Arzu Kayar.....................................................Eskişehir Havva Özlem Aydın....................................Ankara Nurcan Ekiz.....................................................Antalya Tuğba Sarı.......................................................... Adana Şaban Boran.......................................................Konya Havana Mutlu....................................................Konya Sevda Üstün Uzun........................................Ankara Sema Taş...................................................................İçel Leyla Kuş............................................................. Adana Hatice Payam.....................................................Tokat Hatice Şahin............................................................Van Ayfer Eda Süvari..................................................Bolu

%15 Seviyesine Yükselenler Elmas Çetin......................................... Kayseri Samet Keser...........................................Hatay Ayşe Yıldır................................ İstanbul Avr. Asiye Ünal............................................Ankara Oya Öztürk............................. İstanbul Avr. Hanim Ardıç.....................................Kırıkkale Ayşe Kılınç..............................................Adana Feyza Ataseven...............................Kırıkkale Memet Gürer........................................Hatay Pelinay Akkuş.....................................Ankara Gülsen Taşkıran...............................Malatya Nurcan Atmaca.................... İstanbul Avr. Artun York............................... İstanbul Avr. Aliye Sezer...........................................Ankara Yıldız Oral...............................................Hatay Ayşe Yavuz............................................Adana Şefika Büyükbaş.................................Ankara Yasemin Elif Karslı........................... Antalya Bahar Fikretoğlu...................İstanbul And. Kübra Kale................................ İstanbul Avr. Sevinç Vatansever................................Bursa Yasemin Çakır................................ Karaman Makbule Deren Koçak....................... Sivas Yıldız Irmak..........................................Ankara Zeliha Can.............................................Adana Fidan Aydoğdu........................... Osmaniye Hülya Baş..............................................Kocaeli Fatma Mert............................................Adana Şule Kutluay Telli...........Kahramanmaraş Figan Durmaz......................................Manisa Ümmügülsüm Ağardan............. Karaman Ebru Vural.............................................Manisa Fatma Akbaba......................................Konya Havva Cin..........................................Eskişehir Aysel Uysal.............................. İstanbul Avr. Fatma Ağca............................................Adana Fatma Demirtaş................................Kocaeli Serpil Ergün............................İstanbul And. Menderes Aydın...............................Ankara Tuğba Kara...........................................Ankara Zekiye Yücel...........................................Elazığ Necla Demirci.........................................İzmir Havva Kocatürk...............................Balıkesir Sekine Yıldız...........................................Muğla Fatma Seven...........................................Bursa Yeşim Bolat...........................................Bilecik Nilgün Karataş......................................Adana Nuriye Şen........................................... Kayseri Saliha Küçüketyemez.......... İstanbul Avr. Dilek Vural............................................Manisa Elif Arslan................................................Adana İsmet Cümelli................................. Karaman Medine Sarıbudak..............................Adana Muazzez Aydoğdu............... İstanbul Avr. Nuray Ulu................................. İstanbul Avr.

%12 Seviyesine Yükselenler Hatice Kavlak........................................................İzmir Elvan Bozoğlan.................................................. Muğla Şükran Güldane..................................................İzmir Vildan Avcı.....................................................Tekirdağ Güner Almaz..................................................... Muğla Müjgan Uyan............................................................İçel Durdane Yaldız...........................................Tekirdağ Ayşe Türkyılmaz...........................................Samsun Zöhre Kuyuköy...........................................Kırklareli Esen Yüksel....................................................Kırklareli Yasemin Altunel................................................ Bursa Meral Zeren....................................................Sakarya Esin Özkul...........................................................Konya Sevil Çalış................................................................İzmir Hasibe Duman............................................... Burdur Havva Kara................................................................İçel Hacer Cesur Mutlucan............................... Burdur Münevver Tabakoğlu.................................Antalya Büşra Şenel.........................................................Konya Şerife Baloğlu.................................................Kırıkkale Havva Alakuş.................................................Balıkesir

|

13


%12 Seviyesine Yükselenler Elif Kalayci.............................................. İstanbul Avr. Selma Yorulmaz.............................................Ankara Esme Sönmez..................................... İstanbul Avr. Derya Akdağ......................................................Konya Melek Bakır.............................................................Kars Deniz Şamlıoğlu................................................Tokat Aysun Dabağ......................................................Sinop Yalçın Çelebi.................................................Eskişehir Şükran Yavaş........................................ İstanbul Avr. Demet Ünler................................................ Erzincan Gülcan Tekbaş................................................Ankara Özlem Dabanıbüyük.......................................... Kilis Fuat Camili............................................ İstanbul Avr. Gülce Naz Çöpoğlu..................................Tekirdağ İsmet Arda Gül.......................................................İçel Fatma Yavuz......................................... İstanbul Avr. Melik Yaşar........................................... İstanbul Avr. Emine Göçer......................................İstanbul And. Ayşe Kızıltunçden........................................... Adana Şengül Yurdakoş............................................Kayseri Buket Alemdar...............................................Kayseri Tuğba Omak........................................ İstanbul Avr. Murat Temelli................................................... Adana Okan Güler...........................................................İzmir Neşet Yaylagül................................................Kocaeli Emrah Seyman.............................................Şanlıurfa Gülşah Tiryaki..................................................... Bursa Suna Ananaç..................................................... Adana Ergin Yurtsever....................................................İzmir Meral Erdem.......................................İstanbul And. Cennet Köse..................................................... Adana Huriye Beyaz..................................................Antalya Neşe Ulukan Yaramaz................... İstanbul Avr. Leyla Saygın...................................................Kırklareli Hülya Çöpoğlu............................................Tekirdağ Serpil Akçal.......................................................Ankara Sevim Cengiz................................................Kırklareli Asiye Uysal.......................................................... Bursa Figen Kaya............................................................... Muş Nevin Sarı..........................................................Ankara Saliha Turşak...................................................... Şırnak Nuran Yıldız.....................................................Ankara Reyhan Bulut...........................................................İçel Müjgen Kanmaz.............................................Antalya Didem Aydın................................................... Yozgat Ebru Alp..................................................................İzmir Nacife Korkmaz.............................................. Adana Aylin Tümkaya...................................................Hatay Kubar Turşak..................................................... Şırnak Ayfer Özen.........................................................Bilecik Asiye Akın............................................. İstanbul Avr. Funda Ataş......................................................... Adana Latife Demirtuğ..............................................Ankara Ayfer Maraş..............................................................İçel Hatice Köse.........................................İstanbul And. Atike Asıcı.......................................................... Adana Hatice Bıyıklı......................................... İstanbul Avr. Fatma Kanmaz................................................Antalya Nurcan Yeğin..................................................... Bursa Cansu Karabağlı.................................. İstanbul Avr.

Elmas Direktör

Emine Topoğlu................................... İstanbul Avr. Senem Çakmak..............................................Ankara Fatma Oğuz......................................................... Bursa Delal Özcan....................................................Antalya Fatma Kekeç......................................... İstanbul Avr. Serpil İskender.................................... İstanbul Avr. Nergiz Duman.................................... İstanbul Avr. Dilek İşler................................................................Sivas Ebru Demirci....................................... İstanbul Avr. Şerife Durmaz.......................................... Gaziantep Celal Balaban................................................Tekirdağ Nurgül Erdine........................................... Gaziantep Aliye Güvercin................................................. Adana Sevinç Tanık...................................................... Adana Mehtap Bidav..................................................Ankara Meral Dokuzoğlu...........................................Kocaeli İnci Güvercin..................................................... Adana Ahmet Onaran..............................................Samsun Gülzade Bulut..................................................Kayseri Ayşegül Ayçiçek...............................................Konya Keziban Barlas.................................................. Adana Hülya Tezcan...................................................Çankırı Himmet Tuncay......................................Diyarbakır Fatma Kusur.............................................. Gaziantep Esma Ünal.......................................................Karabük Rezzan Dertop............................................Tekirdağ Türkan Uçar........................................İstanbul And. Zahide Şahindaş............................................Antalya Güler Çakır Bilkay............................................ Bursa Dünya Kesikparmak...................................... Adana Fevziye Kaymaz...................................................İzmir Esra Hakverdi................................................... Adana Mehtap Tunç...........................................................İçel Seval İnci Taş...................................................Kocaeli Şükran Genc......................................................Konya Hatice Akgöllü.................................... İstanbul Avr. Temel Taşkıran................................... İstanbul Avr. Berin Sucu.................................................................İçel Hatice Sevmez............................ Kahramanmaraş İsminur Aydoğdu....................................Osmaniye Güneş Yalçın.................................................Tekirdağ Selma Dinsever......................................................İçel Ebru Pekgüç.....................................................Ankara Pakize Bulucu..................................................Antalya Emel Sedef Topaloğlu.....................................İzmir Ayşe Nur Arslan............................................Ankara Tuba Şimşek...................................................... Adana Gülseren Arslan............................................. Manisa Emel Yunusoğlu...............................................Bilecik Ahmet Balcı.........................................................Aydın Burçin Ariç.....................................................Eskişehir Handan Türkoğlu..........................................Ankara Gülsüm Bucaklıoğlu.....................................Antalya Yasemin Bayar.................................... İstanbul Avr. Şefika Yıldız........................................................Isparta Binaz Yalümiş......................................İstanbul And. Zehra Şişman..................................................... Ordu Kebire Canbaba.......................................... Erzincan Şeker Şişman..................................................Samsun Sevilay Toklu..................................................... Adana

Esma Demir..............................................Osmaniye İbrahim Gürdal...............................................Ankara Meral Gürdal....................................................Ankara Şükriye Aktaş...................................................Ankara Göksen Özkan.............................................Eskişehir Rana Cengiz........................................................Hatay Selma Anık............................................ İstanbul Avr. Yeşim Aktaş........................................................ Bursa Zeynep Güllüce................................İstanbul And. Nesibe Biçer..................................................... Adana Dilek Aydınlı...................................................... Adana Hilal Akı..............................................................Kayseri Ayşe Kara............................................................. Muğla Mine Sağlam..........................................................İzmir Yeliz Toptaş.............................................................İçel Damla Nur Bayrak........................................... Bursa Nejla İzgi................................................İstanbul And. Arzu Şahin............................................İstanbul And. Hüseyin Tanrıöveri..........................İstanbul And. Sevil Yılmazyıldırım..........................İstanbul And. Funda Ayık............................................ İstanbul Avr. Demet Yıldırım...............................................Ankara Esra Yavuz............................................İstanbul And. Yasemin Çetin.........................................Diyarbakır Esra Taş................................................................. Bursa Netice Atasoy.......................................... Gaziantep Yasemin Dönmez........................................Antalya Aysun Elçi........................................................... Adana Latife Dovan....................................................Ankara Tülay Özbay........................................................... Ağrı Özlem Bayır..................................................Eskişehir Hatice Karagöz Özer..................................Ankara Hülya Uzun........................................................ Düzce Ayşe Uysallı......................................................Ankara Sultanali Hoşhaber.............................................Iğdır Ümmügülsüm Beybaba..............................Ankara Ömer Işık..............................................................Hatay Züleyha Bekar........................................Kastamonu Pınar Azçalışan................................................. Adana Nakşiye Eryiğit...............................................Sakarya Lida Demir............................................ İstanbul Avr. Kübra Nur Bulut...............................İstanbul And. Özgül Avcı...........................................İstanbul And. Fatma Coşgun....................................İstanbul And. Mihriban Gökben Şıkrak...............İstanbul And. Dilek Aytekin Acar............................................İzmir Şerife Önder................................................Nevşehir Melek Aydemir................................................ Düzce İlkay Solmaz............................................... Gaziantep Ayşegül Yolal............................................ Gaziantep Ayten Korkmaz.................................. İstanbul Avr. Emine Göçlü.................................................... Manisa Kiranfil Kuzu........................................................Hatay Gülveren Yolcu..............................................Kocaeli Esin Güngörmüş................................ İstanbul Avr. Zeynep Kavak............................. Kahramanmaraş Hatice Kuşci....................................................... Adana Cevat Yavuzyaşar..........................................Kayseri Arzu Turan........................................... İstanbul Avr. Selma Kaplan................................................... Yozgat

ELMAS DİREKTÖR NAKİT ÖDÜL

6.000$

Merhabalar. Ben Istanbul Esenlerden Ayşegül Kahraman. Evliyim ve 2 tane kız çocuğum var. 4 yıl önce başka bir firmada çalışırken kız kardeşim Zeynep Soylu’nun kazancını görerek başladım Sürekli kayıtlar yaptım. AYŞEGÜL KAHRAMAN Stant , saha çalışmasının yanısıra hergün en İstanbul Avr. az kişiyle Oriflame’I konuştum. Ev Toplantısı yapmaya başladıktan sonra Liderler 29/10/2008 Kayıt yetiştirmeye başladım. Bu yılda aksatmadan 31/12/2009 Direktör Büyük Toplantıları yapıyorum. Öncelikle 7/11/2010 Altın Direktör işimizi çok sevmeliyiz. Bende işimizi çok 7/9/2011 Üst Altın Direktör “Cesur olun, hayellerinizin seviyorum. Çünkü Oriflame bana hayal bile 4/4/2012 Safir Direktör peşinden koşun...” edemeyeceğim şeyler yaşattı. 4 yılı aşkındır 31/10/2012 Elmas Direktör Oriflame ailesiyleyim ama profesyonel okulda yani hemşirelik okulunda okuyor. Şimdi anlamda 2 yıldır çok disiplinli ve eğitimli tüm Danışman, Direktör ve Liderlerimin hepsinin çalışıyorum. 2 yıl içerisinde akılma asla hayatım bu duyguyu yaşamasını çok istiyorum. Yaşamaya boyunca gelmeyecek şeyler yaşadım. Paris’e başlayan Direktörlerim var.Eğer Danışman ve gittim ve İsveç Stokholm’deki Altın Konferansa Liderlerimiz Direktörlerinin sözlerini dinlerlerse kız kardeşlerimle katıldım. Rüya gibiydi. Bu onların hayelleri de hayal olarak kalmaz. Hepsi yaz kızımla birlikte Dubaiye gideceğim. Bu gerçek olur. Hayal edin, cesur olun, hayellerinizin seyahatleri asla hayal bile edemezken yaşadım. peşinden koşun… Sevgili büyüğümüz, canım Çocuklarım ve eşim benimle guru duydu. Hem ablamız, bize bu işle tanıştırdığı için NilgünBarış’a evimi hem arabamı aldım. En önemlisi kızım özel ALTI BİN DOLAR

Magnus Brännström CEO Oriflame Cosmetics

14 |

Özge Güneş.....................................................Ankara Nurgül Aydın.................................................... Adana Ayşe Kali............................................................Malatya Mürvet Yıldız........................................ İstanbul Avr. Aysun Akpınar................................................Ankara Emre Dayan......................................... İstanbul Avr. Nurcan Aydemir...........................................Ankara Semra Kahya.........................................................İzmir Ayşe Bölük........................................................Kayseri Meltem Şebnem Özmen.............İstanbul And. Necla Biyaz..........................................................Hatay Fatma Kavalcı......................................İstanbul And. Nergün Önüt.....................................İstanbul And. Keziban Ertaş.................................................... Adana Mine Çalışkan..............................................Nevşehir Azime Altıntop...............................................Ankara Naciye Atay Kütük....................................Kırklareli Arife Çoban....................................................Antalya Şeyma Kavak................................ Kahramanmaraş İrem Kozan.....................................................Balıkesir Melek Kozan..................................................Balıkesir Dilek Kiraz.........................................................Ankara Hatice Kılıç............................................ İstanbul Avr. Zahide Yaşar....................................................Kayseri Belemir Altın....................................................Ankara Serpil Çakar Kaskan....................................Antalya Hava Kızıltoprak..................................................İzmir Habibe Gürsakal................................ İstanbul Avr. Cahide Ök............................................ İstanbul Avr. Fatma Yıldırım..................................... İstanbul Avr. Fevkiye Karaaslan...........................................Kayseri Ebru Öksüz............................................................İzmir Abdullah Akkoca........................................Eskişehir Fatma Hacıislamoğlu.................................Trabzon Didem Karakaya........................................... Giresun Hazal Ünsal.......................................................Ankara Hanife Şahin........................................................ Ordu Nilüfer Aydın......................................İstanbul And. Ayşe Atal.............................................................Konya Tuğba Açıköz..................................................Ankara Seher Erçıktı.....................................................Ankara Seda Ertürk........................................................ Adana Neslihan Yalım................................................. Adana Emin Altınbaş..................................................Ankara Mesude Tekerek.....................................Osmaniye Elif Bölükbaşı........................................ İstanbul Avr. Ebru Arlı................................................................Hatay Nergiz Aras Çetin......................................Tekirdağ Süleyman Erik.......................................................İzmir Semra Aydemir..............................................Ankara Tuncay Demir......................................................İzmir Nergis Ağır............................................ İstanbul Avr. Serdar Arslan...................................................Ankara Hamdiye Kızmaz............................................Mardin Pirireis Hami Bannıoğlu.................................Hatay Gökhan Demirci...............................................Hatay Kamil Karataş.................................................Kütahya Ayşe Sinan.......................................................Kütahya Havva Aslan..................................................Trabzon Ayşe Polat............................................. İstanbul Avr.

Ted Boman Managing Director

ve canım kız kardeşim Zeynep Soylu’ya, azmi ve çalışkanlığıyla örnek olduğu için Direktörlerim Nagihan Kızılkaya, Yeliz Tantımış, Zeynep Korkmaz, Aynur Kay, Fatma Yazıcı, Aynur Atiş, Esmer AkbalIk ve Üst DanışmanlarIm Tuğba Özcan, Aydemir Kamile Yakan, Rabia Solmaz ve Liderlerim; Cemile Gülseren, Lütfiye Zübeyd, Tuğba Kamile ve Direktörlerimin altındaki Üstdanışman ve adını sayamadığım tüm danışmanlarımıza sonsuz teşekkürler. Rabbime şükürler olsun ki her biri çok kıymetli Direktör, Danışman ve Liderlerle çalışıyorum. Hepsini çok seviyorum. Hepinizin, hepimizin yolu ışık yolu olsun. İçi derinliklerle dolu hazineden çok daha fazla kişilere hep beraber dokunarak hem kendi hemde dokunduğumuz hayatları güzelleştirelim. Bundan daha büyük mutluluk olamaz. Böyle bir şirkette çalışmakla onur ve gurur duyuyorum. Teşekkkürler Oriflame. Anneme ve babama, eşime ve kızlarımada sonsuz teşekkürler desteklerini benden esirgemedikleri için. Yeni yazımda görüşmek üzere… Allah’a emanet olun....


Altın Direktör ALTIN DİREKTÖR

NAKİT ÖDÜL ORİFLAME DOKUNDUĞU HAYATLARI GÜZELLEŞTİRMEYE DEVAM EDİYOR.. İş aradığım bir dönemde hayatıma giren Oriflame bana sadece kazanç değil, kendine güven duygusunu istemeyi ve hayal kurmayıda öğretti.Tek benim değil hem yakın çevNESRİN APALAK remde hemde işimi bahsettiğim tüm ekip Balıkesir arkadaşlarımında hayatlarını değiştirmeye 8/4/2008 Kayıt devam ediyor. İşinizdeki tek engel düşün31/8/2009 Direktör celeriniz. Biz yapamayacağımızı düşündüğü“Arkadaşlarım hayatlarını 31/10/2012 Altın Direktör müz için hiç denemeden karar veriyoruz. değiştirmeye devam ediyor.” Sadece yapanları örnek alarak, onları kopyalayarak kendimdeki tüm olumsuz düşünOriflame yöneticilerine sonsuz teşekkürler. İşimi celerimi değiştirerek bugün Altın Direktör severek yaparken muhteşem ürünlerimizi özgürce yazımı yazıyorum. Bana kazandırdığı muhteşem dostluklar içinde Oriflame kurucularına ve Türkiye uygun fiyata almak ayrı bir keyif. İlk başladığım

2.000$ İKİ BİN DOLAR

Ted Boman Managing Director

Magnus Brännström CEO Oriflame Cosmetics

günden beri düzenli toplantılara katılmak ve öğretilenleri uygulamak diyebilirim başarıya giden yol. Tabiiki sizin ne kadar istekli olduğunuz yani isteğinizin şiddeti, ne kadar kararlı oluduğunuz ve hayalleriniz. Düzenli isim listesi ve iki katalogla çalışmak, toplantı yapmak, işinizi takip etmek Liderlerinizi dinlemek ve öğretilenleri uygulamak sizi kısa sürede başarıyla tanıştıracaktır. Deneyin göreceksiniz. Sevgili Altin Direktörüm Ceyda Bekiroğlu’na, benimle yol arkadaşı olan sevgili Direktörüm Esma Özçelik, Üst Danışmanlarım Nebiha Bıyıklı, Mehmet Yaşar, Liderlerim Ayten Keçici, Cemile Kirezli’ye, ekiplerindeki tüm Lider ve Danışmanlarıma teşekkür ederken hayallerinizin peşinde asla pes etmemenizi diliyorum. Sizlerinde burada yazılarınızı okumak beni çok mutlu edecektir.

Altın Direktör Daha çok hayalim var gerçekleştirecek... ALTIN DİREKTÖR Merhabalar Oriflame tutkunları.. Ben NAKİT ÖDÜL Konya’dan Fatma Şenel. 23 yaşındayım. 22 yaşımda kendi emeğimle kendime ait arabamı aldım. Çok yakında annemi ve babamı Umreye gönderiyorum. Daha sonra Konya’nın en sevdiğim mekanında dubleks, FATMA ŞENEL bahce duvarları yüksek olan ev istiyorum. Konya Birde arabamı yenilemek gibi bir hayalim 29/10/2009 Kayıt var. Daha bir çok hayalim var.. Vee iyi ki de 30/11/2011 Direktör Oriflame var.. Oriflame ile hayalleriniz hayal “Daha bir çok hayalim var. 31/10/2012 Altın Direktör olarak kalmıyor. Hayallerinize kavuşmak Ve iyi ki de Oriflame var. ” başarmak tarif edilemez bir duygu ve galiba bende bağımlılık yaptı. Para kazanmanın kat ile parfümlerimi indirimli almak için tanışmıştım. be kat üzerine çıkıyor bu duygu. Seni seviDaha sonra benim için üniversite de cep harçlığı yorum Oriflame. Daha 19 yaşındayken Oriflame

2.000$ İKİ BİN DOLAR

Ted Boman Managing Director

Magnus Brännström CEO Oriflame Cosmetics

daha sonra ‘’iş’’e dönüştü. Ne zaman Oriflame’e iş olarak baktıysam o günden itibaren bana iş olarak para kazandırdı. Kazandırdığı şey sadece para değildi. Tecrübe, yüzlerce güzel arkadaşlık, dostlar, yakınlarınızın ‘o yapar’ güveni ve en önemlisi kendinize kazandırdığı Özgüven. Direktörlük yazımda Konya’nın ilk Altın Direktörü geliyor demiştim. Emeğim ve Rabbimin yardımıyla boşa çıkmadı. Şimdiki hedefim 2013 sonuna kadar en kötü ihtimalle Elmaslığıma başlamak. Bunun için gereken şeyi şirketim veriyor.. Sarpio. Sebat@Konya ekibimdeki Direktörlerim, Liderlerim sizleri çok seviyorum. Canım Aileme ve uzakta bile olsa elini her zaman omzumda hissettiğim SEBAT@EKİBİ’nin Elmas direktörü Kraliçemiz Nezime Ardıç’a sonsuz teşekkürler. Oriflame Sebat@Konya 1 Numara.

Altın Direktör ALTIN DİREKTÖR Başarıya giden tek yol azimle çalışmaktır NAKİT ÖDÜL Merhaba Oriflame ailesi. Oriflame‘e kızlarımın ihtiyaçlarını almak için kayıt olmuştum. Hayatımı bu kadar değiştirceğine hiç inanmamıştım. Taki Ankara’daki büyük festivale katılıncaya kadar. Sahnede ödül GÜLTENYILDIRIM alıp, alkışlanan yüzlerce kişiyi görmek benim Eskişehir içimde kocaman bir heyecan oluşturdu. Bu 8/1/2010 Kayıt heyecanla başarı planını daha yakından ta31/1/2011 Direktör kip ederek, işime daha da büyük bir tutkuyla sarılmaya başladım. Çünkü bu kadar ciddi “İsteyen herkes bu işi 31/10/2012 Altın Direktör yapabilir...” bir kazanç fırsatı hiç bir yerde bana sunulamazdı. Bana sunulan bu fırsatı azim ve arzu ile gerçekleştirme yoluna çıktım. Çıktığım her bir engelin kararlılığımı dahada güçlendirecebu yolda engellerimin beni durduramayacağını, ğine inandım. Kariyer hayallerimi kurmaya başlaya-

2.000$ İKİ BİN DOLAR

Ted Boman Managing Director

Magnus Brännström CEO Oriflame Cosmetics

Direktör

Vazgeçenler Kaybedenlerdir Merhaba, Aydın ili İncirliova ilçesinde oturuyorum. 1960 doğumlu 1kız, 1oğlum var. Kendi ihtiyaçlarımı alırım diye girdiğim Oriflame ailesine birde baktım ki kocaman bir aileye sahip olduğumu gördüm. Oriflame anlatılmaz yaşanır. Hayatımı değiştiren renk katan bana ve aileme daha iyi bir yaşantı sunan bir iş Oriflame. Oriflame kadınlara ekonomik özgürlük, söz hakkı en önemlisi kendi özgüvenini kazandırıyor. İnsanın kendi parası emret, karşısındakinin parası sabret dermiş. Bu benim hayat felsefem oldu. İdealim öğretmen olmaktı. Şu anda ekibimin öğretmeniyim. Oriflame

DİREKTÖR NAKİT ÖDÜL

1.000$ BİN DOLAR

Magnus Brännström CEO Oriflame Cosmetics

Ted Boman Managing Director

MENŞURE ÖZCAN Aydın

“Oriflame kadınlara ekonomik özgürlük kazandırıyor”

29/11/2000 Kayıt 31/10/2012 Direktör

rak Oriflame sayesinde hiç bir zaman hayallerimi terk etmedim. İstek, karar vermek ve çalışmak bu işin en büyük sırrı... Herşeyin başı istemekle başlar. İsteyen herkes bu işi yapabilir..Asla vazgeçmeyin.Pes etmeden azim ile isteyin. İşte o zaman başardığınızın farkına varacaksınız. Başarımda emeği geçen değerli Direktörlerim, Liderlerim ve Danışmanlarıma teşekkür ediyorum. İyi ki Oriflame’deyim. İyi ki Sevgi Kaymaz’ın ekibindeyim. Hayatıma dokunarak benim bu güzellikleri yaşamama sebep olan, beni Oriflame ile tanıştıran Üst Elmas Direktörüm Sevgi Kaymaz’a sonsuz ve gönülden teşekkür ediyorum. Hedefim en kısa zamanda Elmas Direktörlük unvanımı almak. Ve bunuda başaracağıma inanıyorum. Sevgilerimle... bir ekip işi; dostluk ve güvenle birlikte ekibin daha da büyüdüğünü görüyorsunuz. İşin sırrı önce istek, yürekten istemek sonra kayıt. Beni buralara taşıyan alt ekibime Liderlerime; Hatice Taşkın,Hamide Demir’e teşekkür ediyor onları kucaklıyorum. Benden hiç vazgeçmeyen Çift Elmas Direktörüm Saadet Uyanık ve ailesine, şuanda Altın Direktörlüğe yürüyen Muteber Özkan ‘a, Direktörüm, Sponsorum Fatma Küçük’e sevgilerimi gönderiyorum. En büyük destekçim, sekreterim, eşim Mehmet Ali Özcan’a ve çocuklarıma , manevi destekçilerim; annem ve kayınvalideme teşekkür edip sağlıklı ömür diliyorum.Vazgeçenler kaybedenlerdir. Bir işe başlamak yarılamakmış. Altın Direktörlükte görüşmek üzere… |

15


Direktör

HERŞEY KÜÇÜK BİR ADIMLA BAŞLADI ŞİMDİ HAYALLERİME KOŞUYORUM. Merhaba ben Gülsüm Özaslan. 22 yaşındayım ve bekarım. Oriflame ile davet edildiğim bir ev toplantısında tanıştım. Kendi ürünlerimi indirimli alayım derken Oriflamede çok büyük kariyer imkanlarının olduğunu gördüm. En çok etkilendiğim yönlerinden bir tanesi de buydu. Kararlıydım. Çok engelim vardı herkes yapamazsın dedi. Desteğe ve çevreye ihtiyacım vardı. Tek başımaydım. Hayallerim vardı. Doğru yerdeydim. Kendimi kanıtlamam gerektiğine inandım. Asla pes etmedim. Sabırla elimden gelenin en iyisini yapmaya çalıştım. Engel-

keyfini yaşamaya ve başkalarınada yaşatmaya karar verdim. Tek başıma başladığım bu yolda kocaman bir ekibe sahip oldum. Hedefim 2013 yılında Türkiye’nin en genç ve başarılı Elmas Direktörü olmak. Şimdi yapmanız gereken tek şey karar verip,niyet etmek ve asla pes etmemek. Eğer bu yola başladıysanız inanarak yarısını tamamlamışsınız demektir. Diğer yarısını çalışarak tamamlayacaksınız. Herşey sizin elinizde. Bana en büyük katkısı olan Oriflame ile beni tanıştıran Elmas direktörüm Meryem Tekeş’e , Direktörüm Zeliha Aydemir’e, ekibimdeki birbirinden değerli Liderlerime ve en büyük desteği olan aileme çok teşekkür ediyorum. Oriflame yolculuğumda kısaca “Herşey Küçük Bir Adımla Başladı,Şimdi Hayallerime Koşuyorum...

DİREKTÖR NAKİT ÖDÜL

1.000$ BİN DOLAR

Ted Boman Managing Director

Magnus Brännström CEO Oriflame Cosmetics

GÜLSÜM ÖZARSLAN Ankara

“Başarmanın keyfini yaşamaya, yaşatmaya karar verdim”

13/1/2010 Kayıt 31/10/2012 Direktör

lerime rağmen bu yolda yürümeye, başarmanın

Direktör Tüm Oriflame ailesine sevgiler. Bundan iki sene önce oğluma şampuan almak için üye olduğum Oriflame’nin hayatımı değiştireceğini düşünmemiştim. Ürünleri kullanıyor ve güveniyordum. Aldığım eğitimlerle birlikte iş olarak görmeye başladım. 2012 Ocak ayında profesyonel anlamda ilgilenmeye karar verdim ve ekibimi büyütmeye başladım. Kısa sürede Üst Danışman olduktan sonra 12 yıldır çalıştığım kamu görevimden istifa ettim. Yoğunluğumu Oriflame verince Ekim ayında Direktör unvanımı aldım. Artık sıfır risk ve sermayesiz kendi işimin patronuydum. Kazancımın artmasıyla birlikte başarılarımın en

güzel şekilde kutlanması ve gördüğüm takdir inanın hiç bir işte bu kadar hissedilir değildi. Şirketimi çok seviyorum ve Oriflame’de olmaktan gurur duyuyorum. Başarımın sırrı şirketime, ekibime ve kendime güvenmek. Karar verin ve söz dinleyen olun, Sarpio uygulayarak ve ev toplantısı yaparak büyümemeniz imkansız. Öncelikle desteklerinden dolayı sevgili Elmasım Ayşegül Kahraman’a , Liderlerim Melahat Yazıcı, Zübeyde Taş, Rukiye Altınkaya, Nermin Gümüş’e ve ekibimdeki tüm Danışmanlarıma çok teşekkür ediyorum. Ayrıca sabrı ve desteğinden dolayı değerli eşime ve oğluma çok teşekkür ediyorum. Bu iş ekip işi eğer ekip ruhuna sahipseniz ve karalıysanız başarı kaçınılmaz.

DİREKTÖR NAKİT ÖDÜL

1.000$ BİN DOLAR

Ted Boman Managing Director

Magnus Brännström CEO Oriflame Cosmetics

FATMAYAZICI İstanbul Avr.

“Ürünleri kullanıyor ve güveniyordum”

12/2/2010 Kayıt 31/10/2012 Direktör

Direktör Tüm Oriflame Dostlarına Merhaba; Böylesine değerli bir aileyle tanıştığım için, kendimi çok şanslı hissediyorum..... Bu işe başlamadan önce bir çok markanın ismini duydum ama Belgin Atasoy’la tanıştıktan sonra bu işin gerçekten para vekariyer kazandırdığına inandım. Ve benim için hayatımın dönüş noktası o gün başladı. İstek, karar ve azimle bu işe atıldım. Bu işin bir güzel yanı da özgüven vermesi. Para kazanırken eğlenmek, kendini geliştirmek, esnek saatler içinde çalışmak. Ne kadar

1.000$ BİN DOLAR

Ted Boman Managing Director

Magnus Brännström CEO Oriflame Cosmetics

Yeliz NursenYILDIRIM İstanbul Avr.

“Ne kadar çalışırssan o kadar para kazanmak güzel”

7/7/2010 Kayıt 31/10/2012 Direktör

Direktör Selam Oriflame ailesi. Ben Meral Ersoy. 1982 Malatya doğumluyum. Evliyim ve dünyalar güzeli bir meleğe sahibim. Oriflame ailesi ile sevgili Direktörüm Sema Arslan sayesinde tanıştım.Amacım ürünleri indirimli alabilmekti. Düşündüm ki her insanın bir amacı vardır. Başarı amacını bilmek ve o başarıya ulaşabilmek için tüm yeteneklerini ortaya koymaktır. Başarı insanları her zaman mutlu eder. Her insanın en büyük arzusu bir işi başarmak, başarının

16 |

çalışırssan o kadar para kazanmak, saha yaparak yeni danışmanlarla ekibimizi büyütmek.. Ve destek.. Bana bu işi sevdiren Direktörüm Belgin Atasoy, Başkan Direktörüm Özgül Cingil, Liderlerim Yeşim, Ferhunde, Hülya, Yeliz, Türkiye’nin her bölgesinden bana destek veren benimle yürüyen ekibime ve desteklerini esirgemeyen eşim Zeki Yıldırım ve çocuklarım’a sonsuz teşekkürlerimle. İstemek başarmanın yarısıdır.Siz isteyin gerisi kendiliğinden gelecektir....

DİREKTÖR NAKİT ÖDÜL

DİREKTÖR NAKİT ÖDÜL

1.000$ BİN DOLAR

Magnus Brännström CEO Oriflame Cosmetics

Ted Boman Managing Director

MERAL ERSOY Tekirdağ

“Başarı insanları her zaman mutlu eder.”

29/9/2010 Kayıt 31/10/2012 Direktör

varlığını ispatlamaktır. Denedim ve başardım.Altın Direktörüm Ebru Aslan, canım Direktörüm Sema Arslan ve değerli ekibime sonsuz teşekkürlerimi sunarım. Her zaman yanımda olan ve yardımlarını esirgemeyen sevgili eşim ve küçük meleğime çok teşekkür ederim. Oriflame ailesinin bir üyesi olmaktan gurur duyuyorum. Daha büyük unvanlarda görüşmek dileğiyle....


Direktör Merhaba! Ben Kilis’in ilk Direktörü Müzeyyen Yarımağa. 1976 doğumlu, evli, 3 çocuk annesiyim. Mart 2011 yılında almış olduğum telefonun hayatımı değiştireceğini hiç düşünmemiştim. Arayan Gaziantep’den canım Direktörüm Hatice Güleç Oriflame kayıt olmamı,işin çok güzel olduğunu,katologdaki ürünlerin bitkisel içerikli olduğunu ve çok yüksek meblada kazanç olduğundan bahsetti. Bende kendi paramı kazanmayı ve kariyer sahibi olmayı istiyordum. Gelen teklifi kabul ettim ve ilk aydan beri Direktör olmayı kafama koymuştum. Ucuz ve kaçak kozmetiğin

DİREKTÖR NAKİT ÖDÜL

1.000$ BİN DOLAR

Ted Boman Managing Director

Magnus Brännström CEO Oriflame Cosmetics

MÜZEYYENYARIMAĞA Kilis

“Kariyer sahibi olmayı istiyordum”

02/03/2011 Kayıt 31/10/2012 Direktör

bol olduğu Kiliste gecemi gündüzüme katarak ürünlerime de güvenerek 1 yılda Üst Danışman oldum. 2012 Antalya Seminerinde ilk olarak sahneye çıktım. O sahneye çıktığımda gördüğüm iki başarı vardı. Birisi Kilis halkına Oriflame’i sevdirmek ve Direktör olmak. Bunu ben istedim ve başardım. En büyük hayalim olan evimi aldım. Başlarda bana inanmayan fakat şu anda desteğini esirgemeyen eşim İsmail Yarımağa’ya, bana her zaman güvenen ve destek veren Hatice Güleç’e, Hatice Öztürkoğlu na, tüm ekip Liderlerime, Danışmanlarıma ve canım yavrularıma sonsuz teşekkürler. Şunu unutmayalım ki Oriflame ile isteyip de başaramıyacağınız hiçbir şey yoktur.Yeterki isteyin..

Direktör DİREKTÖR Kız kardeşim ve Direktörüm Ebru NAKİT ÖDÜL Dayan’ın isteğiyle girdim bu mucize hayata. Daha sonra kuzenimi de katarak işin içine küçüklüğümüzden beri birlikte bir iş yapma hayalinin temellerini attık. Ben Oriflame’nin koyduğu üç şartı yerine getirdim sanırım. İstek, İstek, İstek... NİLGÜN SEVİNÇ Ankara İyi bir kullanıcı olarak önce ürünlere aşık oldum. Sistemi öğrendiğimde ise 3/3/2011 Kayıt Güven kelimesinin tam karşılığını buldum. 31/10/2012 Direktör Şirketimin ve Elmas Direktörüm Nezime “Büyümemizde eğitimlerin Ardıç’ın eğitimlerini hiç kaçırmadık. katkısı büyüktür” Tüm eğitimleri almaya çalışarak eğitim gönüllüsü bir ekip olduk.Büyümemizde ekibine koyduğu Sebat@ ekibi adını Sebat@Enerji bu eğitimlerin katkısı büyüktür. Direktörümüzün ekibi olarak devam ettiriyoruz. Hedefim başarı

1.000$ BİN DOLAR

Magnus Brännström CEO Oriflame Cosmetics

Ted Boman Managing Director

planındaki seviyeleri zorlamak. Elmas Direktörüm Nezime Ardıç’a , sabrına, tutkusuna hayran kaldığım kardeşim ve Direktörüm Ebru Dayan’a kuzenim ve Üst danışmanım Berna Hattatoğlu’na, yol arkadaşlarım Müşerref Orak, Sena Canatan’a ve Güldenim’e, sebat@enerji ekibi kıymetli danışmanlarına sonsuz sevgiler ve teşekkürler. Desteğini esirgemeyen eşime, bize inanan anne ve babama, sırtımda hep bir eli olduğunu bildiğim sonsuz destek veren kayınvalideme ve farkında bile olmadan bu tempoya sabreden oğluma teşekkür ediyorum. Yaptığımız ve daha da yapacağımız başarıların arkasındaki gizli el Ekin Arslan’a teşekkürü borç bilirim.

Direktör

DİREKTÖR NAKİT ÖDÜL

hepsini başarıyla gerçekleştirdiğimi görüyorum. Sanırım ben ne istediğimi biliyorum. Benimle beraber bu yolda yürüyen alt ekiplerime desteklerini benden esirgemeyen kızlarım İlkay’ıma, Derya’ma, eşim Kerim’e ve torunum Şahbaran’a sonsuz teşekkürler...Üst unvanlarda yakında görüşmek dileğiyle...

Karaelmas Diyarı Zonguldak’tan Merhabalar İsmim Behiye Yanık, evli ve iki çocuk annesiyim. Oriflame ile tanışmam sevgili Direktörüm Selver Güney sayesinde oldu. Beni Oriflame ile tanıştırdığı için kendisine teşekkürler.Hayattaki isteklerime ve beklentilerime bakınca

DİREKTÖR NAKİT ÖDÜL

1.000$ BİN DOLAR

Magnus Brännström CEO Oriflame Cosmetics

Ted Boman Managing Director

SIDIKA ŞAHİN Adana

“Hem ev hanımı hem iş kadınıyım”

7/1/2011 Kayıt 31/10/2012Direktör

1.000$ BİN DOLAR

Magnus Brännström CEO Oriflame Cosmetics

Ted Boman Managing Director

BEHİYEYANIK Zonguldak

“Hayattaki beklentilerimi gerçekleştirdiğimi görüyorum”

4/3/2011 Kayıt 31/10/2012 Direktör

Direktör Ben Direktör Sıdıka Şahin. Benim hikayem bir ayak kremi ile başladı. Anlamadığım ve hiç bilmediğim bir işle karşı karşıya kaldım. Kadınlara ve ev hanımlarına özgü olup kendi belirlediğin zamanlarda çalışılması kısmı yapabilirim düşüncesine neden oldu. Şimdi Direktör oldum. İşte buradayım ve başardım. Şu an hem ev hanımı hem iş kadını ve de kendi işinin patronu olmanın gururunu yaşıyorum. Kazancımla

evime çocuklarıma gelir sağlıyorum. Kendi kazancımı elde etmek kendime olan güvenimi artırdı. Bu yüzden çok mutluyum. Şimdi hedefim Altın, Üst Altın olmak... Bu başarımda emeği geçen tüm Liderlerime ve Direktörüm Şükran Şahin Çetin’e sevgi ve saygılarımı sunuyorum. Ben yaptıysam herkes yapar diyorum.. Yolunuz açık, başarınız daim olsun..

|

17


Direktör 1975 doğumluyum. Evli ve 3 çocuk annesiyim. Bir buçuk yıl gelen bir telefon ile Oriflame ile tanıştım. İlk başlarda tereddütlerim vardı. Fakat katıldığım bir toplantıda ben neden yapamayım dedim. Şimdi beni Oriflame ailesi ile tanıştıran Direktörüm Emel Büyük’e ve Üst Danışmanım Hakan Büyük’e buradan çok teşekkür ediyorum. Oriflame bana herşeyden önce kendime olan saygımı ve güvenimi getirdi. Kendime ait maaşımı getirdi. Benim beş kişilik bir

ailem varken şimdi kocaman bir ailem oldu. Bu ailemde Tülay Aksoy, Güler Şimşek, Ayşe Karaaslan, Üst Danışmanım Fatma Karaarslan sizi çok seviyor ve başarılarınızın devamını diliyorum. Eşim Oktay Çatal en büyük destekçim. İzmir’den Üst Direktörüm Yıldız Yıldız ve Direktörüm Emel Büyük sizi çok seviyor ve emeğinize ve yüreğinize sağlık diyorum.Durmak yok yola devam... Oriflame’ye inanın ve inandırın. Allah tüm Oriflame ailesinin yolunu açık etsin.

DİREKTÖR NAKİT ÖDÜL

1.000$ BİN DOLAR

Magnus Brännström CEO Oriflame Cosmetics

Ted Boman Managing Director

SERAP ÇATAL Kayseri

“Oriflame kendime olan saygımı ve güvenimi getirdi”

31/3/2011 Kayıt 31/10/2012 Direktör

Direktör Merhaba ben İzmir’den Adnan Yağmurcukardeş. Evliyim ve iki çocuğum var. Bir yıl önce Oriflame ile tanıştım. Direktörüm için bir referanstım ve benimle görüşmeye geldiğinde işi pek ciddiye almadan kayıt olmuştum. Daha sonra Direktörümün ısrarıyla katıldığım toplantılar sayesinde ve işin içine girdikçe tam da maddi olarak ihtiyacım varken ben de neden yapamayayım diye düşündüm. Kararımı verdikten sonra ev toplantıları, birebir ev ziyaretleri, stant ve saha çalışmaları yaparak kısa sürede Direktör oldum. Oriflame hayatımda çok şey değiştirdi. Evimi aldım . İkinci hayalim unvanımı yükseltmek ve arabamı almak. Oriflame

DİREKTÖR NAKİT ÖDÜL

1.000$ BİN DOLAR

Ted Boman Managing Director

Magnus Brännström CEO Oriflame Cosmetics

AdnanYAĞMURCUKARDEŞ

İzmir

“Oriflame hayatımda çok şey değiştirdi”

18/9/2011 Kayıt 31/10/2012 Direktör

çocuklarıma daha iyi bir gelecek sağlayacağım.

‘’Marifet iltifata tabidir’’ atladığım her seviye sonrası beni takdir ve teşvik eden Direktörüm Serpil Torus’a, her zaman yanımda olan canım eşim Nur Yağmurcukardeş’e, canım çocuklarım Yusuf ve Baran’a ve en önemlisi benimle aynı yolda yürüyen Liderlerim Emine Bozkurt, Hidayet keleş, Hacer Aslan, Neşe Karadeniz, Emine Arslan ve onların ekibine, sesini duyup yüzünü göremediğim bütün Danışmanlarıma sonsuz teşekkürler. Hepinizin yazısını okumak dileğiyle.....İltifatın tabi olduğu bir yerdeyiz...Oriflamedeyiz.

Direktör Merhabalar. Oriflame ailesine kucak dolusu sevgiler. Ben Gülten Özyürek. 1975 Zonguldak doğumlu, iki kız çocuğu annesiyim. İstanbul Avcılarda ikamet etmekteyim. Çocuklarım okulda iken yapabileceğim bir iş ararken Oriflame ailesine katıldım. Başlarda sadece kendi ürünlerimi indirimli almak için kayıt olduğumu düşünürken sonrasında katıldığım toplantılarda gördüm ki bu iş benim işim diyebileceğim bir şirketin içerisindeyim. Üst Direktörüm Zeynep Akdağ ve Direktörüm Fatma Baca ile planlı ve programlı çalışmalar yaptım. Kendilerine sonsuz teşekkürlerimi sunuyorum. Üyeliğimin birinci yılında Direktör unvanı aldım. Bu

DİREKTÖR NAKİT ÖDÜL

1.000$ BİN DOLAR

Ted Boman Managing Director

Magnus Brännström CEO Oriflame Cosmetics

GÜLTEN ÖZYÜREK İstanbul Avr.

“Bu iş benim işim diyebileceğim bir şirketin içerisindeyim”

10/8/2011 Kayıt 31/10/2012 Direktör

başarıya tek başıma ulaşamazdım. Ekibimi kurup

bıkmadan sürekli toplantılar yaptım. İnsanlara ürünlerin kalitesini uygulamalı olarak anlattım. “Bahaneleri olan insanlar hayallerinden uzaklaşan insanlardır “dedik ekibimle birlikte. Biz hep hayallerimize yakın insanlar olduk. Liderlerim Seven Akgün , Ayfer Özkan , Nuray Aka , Beyhan Uygun , Berna Şen , Nazlı Uygun , Fatma Akengin Bircan Öncü ve diğer Danışmanlarımın istikrarlı bir yolda devam etmelerini dilerim. Hep yanımda olan, bana desteklerini esirgemeyen eşim ve kızlarıma teşekkür ederim. Altın Direktörlük yazımda görüşmek üzere...

Direktör Selamlar Oriflame Türkiye Danışmanları ve “Rengarenk” ekibindeki Danışmanlarım. 39 yaşında, evli ve bir çocuk annesiyim. Sevgili oğlum dünyaya geldiğinde çalışma hayatım tamamen bitmişti. Çalışsam alacağım para; kreş parası, yol parası derken onu bırakmaya değmeyecek bir miktarda olacağından çalışmadım. Böyle bir süreçte içimde hep var olan çalışma hayaliyle “Allâh’ım bana öyle bir iş nasip et ki; hem oğlumla ilgileneyim, evimin düzenini bozmayayım hem de para kazanıp güzel bir kariyerim olsun” diye sıralayıp sonrasında da gülüp “Böyle bir iş var mı ki” dediğimi unutmam. Arkadaşımdan satın alacağım Kajal göz kalemini indirimli almak için üye olduğum Oriflame’de şimdi o hayalini kurduğum işle karşılaştım.Rabbim nasip

18 |

Bazen uzun bir yol gibi görünse de hayallerinizin peşinden gitmekten korkmayın, gerçekleştirememekten korkun. Zorluklara değil hedefe odaklanın. Özgür olun. Daha azına râzı olmayın. Zirveye ulaşmak herkesin hayali olsun. Beni Oriflame’e dahil eden sevgili Üst BİRGÜL AYDEMİR Altın Direktörüm Kadriye Öner’e Ankara teşekkür ederim. Anlayışından ve bana 6/10/2009 Kayıt güvenmesinden dolayı sevgili eşime 31/10/2012 Direktör ve benim işimi zorlaştırmayan oğluma “Böyle bir iş var mı ki” teşekkür ediyorum. Direktörlük yolunda dediğimi unutmam” olan ekibimdeki Dilek Gonca, Bahar Erol, Canan Bedir, Suna Örnek ,Ayla Yolcu, Berivan Ertosun ve adını sayamadığım ettirmeyeceği şeyi hayal ettirmezmiş. Ürünlerini bütün danışmanlarımın emeklerine teşekkür severek başladığım bu işte sistemini de bir o kadar sevdim. Kazanıyorsunuz-kazandırıyorsunuz. ediyor, yollarının açık olmasını diliyorum. DİREKTÖR NAKİT ÖDÜL

1.000$ BİN DOLAR

Magnus Brännström CEO Oriflame Cosmetics

Ted Boman Managing Director


Direktör Merhaba Oriflame Ailem, ekip arkadaşlarım, Direktörüm, Türkiye’nin heryerinde yaşayan Oriflame dostlarım. Ben 02.11.1975 tarihinde, Türkiye’nin en güzel şehirlerinden biri olan Kayseri’de doğdum ve halen Kayseri’de yaşıyorum.Evliyim ve iki çocuk annesiyim. Rutin ve durgun bir hayat yaşarken, kendi ürünlerimi satın almak için misafir olarak katıldığım Oriflame çatısında, ev sahibi olarak kaldım. Oriflame hayatımın dönüm noktası oldu. Onunla hayallerimi gerçekleştirebileceğimi; maddi ve manevi kazancımın sınırsız olduğunu farkettiğimde, benim için vazgeçilmez bir tutkuya dönüştü Oriflame. Ama Direktörlük benim için bir hayaldi. Ne yapmalı,nasıl yükselmeliydim? Önce inandım; ileriyi gördüm; planlı çalıştım,

yazımı yazıyorum. Üstelik artık burada çok sık yazılar yazacağıma inanıyorum. Direktörlük hayalim gereçekleştiyse, Elmaslık da gerçekleşir diyorum. Hayallerinizi ertelemeyin, kendinize engeller koymayın, ışığınızı yayın. Çünkü başarının sırrı yüreğinizdedir. Hayatta herkesin ÖZDEN KARABULUT ulaşmak istediği büyük bir balığı olmalı. Kayseri Birliktelik, ruh ve tutku ile ilerlediğim bu 6/10/2010 Kayıt yolda benden desteklerini ve anlayışlarını 31/10/2012 Direktör esirgemeyen sevgili eşim Bekir Karabulut’a, “Oriflame hayatımın dönüm sevgili yavrularım Onur’um ve Beliz’ime noktası oldu” minnettarım. Son olarak başarımda emeği geçen Safir Direktörüm Yıldız Aburşu’ya, ekibime değer verdim; hedeflerimi belirledim; Direktörüm Meral Deniz’e, tüm ekibime şımarmadım ve mütevazılığı hiç elden sonsuz teşekkür ediyor; bütün Oriflame ailemi bırakmadım. Ve bugün unvanımı alarak ilk sevgiyle kucaklıyorum.Yolunuz açık olsun. DİREKTÖR NAKİT ÖDÜL

1.000$ BİN DOLAR

Magnus Brännström CEO Oriflame Cosmetics

Ted Boman Managing Director

Saha Çalışmaları ve Toplantılar... Sultanbeyli

İstanbul And.

Keçiören

Torbalı

Selçuk

Eskişehir

|

19


Lider Yetiştirme Metedolojsi Eğitimleri İzmir

Beylikdüzü

Bursa

Bahçelievler

Ankara

Saha Çalışmaları ve Toplantılar... İzmir

Adana Ankara

Gaziantep Balıkesir

20 |


İzmir

Bursa

Adana

Ankara

İstanbul

Welness Lansmanı 5 ilde yapıldı!

|

21


22-23 Kasım Başkan/Executive/Elmas Hareketi Buluşması

4. Katalog’ta başlayan Başkan/Executive/Elmas hareketi’nin koşul dönemi 11. Katalog 2012 kapanışı ile sona ermişti. Harekete katılan Direktörlerimiz arasında koşul dönemini başarı ile tamamlayan Direktörlerimiz 22-23 Kasım tarihlerinde İstanbul Beykoz Saklıköy’deOriflame Üst Yönetimi ile biraraya geldiler. Oriflame işimizde elde ettikleri başarının sırlarını konusunda paylaşımda bulunan Direktörlerimiz aynı zamanda Liderlik Gelişim Eğitimleri alanında Türkiyenin sayılı eğitimcilerinden olan Eray Beceren’den Liderlik Becerilerini nasıl geliştirebilecekleri ile ilgili bir eğitim aldılar.

22 |


2012 Top 15 Buluşması 2012 yılının son TOP 15 toplantısı 20 Aralık tarihinde İstanbulda gerçekleşti. Oriflame Üst Yönetimi ile İstanbul Genel Merkez ofisinde biraraya gelen TOP 15 Liderimiz yılın değerlendirmesi ve yeni yılın planları ile ilgili görüş alışverişinde bulundular. Avrupanın en uzun gökdeleni olan İstanbul Safir Plaza’da 54. katta karlı bir İstanbul gününde keyifle yenen bir öğlen yemeğinin ardından toplantıya devam edildi. Toplantı sonundaTOP 15 Liderimize değerli katılımları ve şirketimizin büyümesine sağladıkları katkı için teşekkürlerimizi ifade ettiğimiz plaketleri sunuldu ve yeni hedeflere ulaşmak için büyük bir motivasyonla birlikteliğimiz sona erdi.

|

23


YENİ Seviyeler ve Unvanlar - Kasım Kataloğu* Safir Direktör Seviyesine Yükselenler Hatice Çetin.........................................................Içel

Üst Altın Direktör Seviyesine Yükselenler Selver Güney................................Zonguldak

Altın Direktör Seviyesine Yükselenler Emire Keser..............................................Hatay

Sakine Çelik..............................................Hatay

Banu Sözen................................Istanbul Avr.

Gülseren Karaçay.............................Antalya

Sema Yaşar....................................Istanbul Avr. Mustafa Savaş..........................................Sakarya İlknur Arabulan........................................Ankara Sibel Övün.....................................................Bursa Songül Kilçul.......................................................Içel

Sakine Canpolat.....................................Ankara Hacer Palaz..................................................Konya Zeynep Metin..........................................Ankara Aynur Atiş..................................................Kayseri Hilal Yakut................................................Karabük

Zuleyha Akin.............................................Adana Gülay Durmaz........................................Antalya

Güler Karabulut..................................... Kayseri Selda Gündüz.............................................Ordu Müşerref Baş.........................................Tekirdağ Arzu Usman.................................................Bursa Zeynep Taşkın............................İstanbul Avr. Gülşen Özgenç........................İstanbul And. Deniz Yaya..............................................Balıkesir Nadire Kuba................................................Aydın Zübeyde Varlık...................................Tekirdağ Çiğdem Utaş...............................İstanbul Avr. Muharrem Akyol..................................Ankara Fatma Güven....................................Osmaniye Selahattin Keser.........................İstanbul Avr. Gönül Tunalı..........................................Balıkesir İsa Gacar...........................................................İzmir Dilek Sarıkabak................................................İçel Leyla Çiçek................................................Ankara Çetin Işık.........................................İstanbul Avr. Bahar Erol..................................................Ankara

Elif Kılıç.........................................................Ankara Türkan Gölcük.......................................Ankara Nurcan Tikit......................................Diyarbakır Nursel Genç............................................Kocaeli Turan Soylar...................................................İzmir Gökcen Kuruz.............................İstanbul Avr. Sevcan Yavaşer......................................Ankara Tahir Kılınç..........................................Gaziantep Nülüfer Bülbül...........................................Hatay Aynur Kaplan.........................................Karabük Hesna Keklik............................................Ankara Saliha Zorlu................................................Yozgat Zühal Kapcak.................................................İzmir Ebru Alp............................................................İzmir Gamze Özden......................................... Bilecik Safiye Yılmaz..............................İstanbul And. Esra Tokur...................................................Konya Fatma Dülger.......................................Eskişehir Nilüfer Aktuğ.................................................İzmir

Müzeyyen Özyıldırımer.....................Manisa Haci Hasan Tekin................................Antalya Kevser Miray Gülbahar.......................Adana Reyhan Pamuk................................Diyarbakır Fadime Yasavul...............................................İçel Gülümser Ünal.......................................Ankara Mehtap Polatdemir............................. Kayseri Fandi Arslan................................İstanbul And. Zehra Kılıç...................................................Manisa Gülten Kaya.................................................Muğla Nakşiye Eryiğit.......................................Sakarya Nurgül Deniz.................................................İzmir Leyla Bilici..................................................Antalya Serhat Gemici...............................................İzmir Elçin Unutmazer Bakaç...... İstanbul And. Emrah Akyüz...........................................Ankara Sevilay Böyükata....................................Ankara

Mansur Sarı.........................................Osmaniye Serpil Delikan............................................Kayseri Hatice Boztoprak...................................Kayseri Yasemin Akbulut....................................Kayseri Aysel Uysal..................................... İstanbul Avr. Necmiye Pirlioğlu...................................Kayseri Şehriban Akyol.........................................Ankara Yeşim Bolat..................................................Bilecik

Nuray Acar.................................... İstanbul Avr. Mümine Koca...........................................Antalya Ayfer Topal........................................Osmaniye Diğdem Ayzit..........................................Balıkesir Sedef Yüksel..............................................Ankara Bilgin Özsarı................................... İstanbul Avr. Fatma Altunay............................. İstanbul Avr. Handan Değirmenci.............................Ankara

Filiz Keskin....................................................Kocaeli Ekrem Özçelik.............................................Hatay Dilek İbiş.......................................................Ankara Mert Şahin................................................Eskişehir Serpil Bahçeci............................................Kayseri Melihat Gözen..........................................Kayseri Songül Altuntaş........................................Kayseri Nurdan Bakır....................................................Van

Ayşe Yavuz..........................................Adana Adalet Ünlü.............................................Sivas Şengül Aslan........................................Adana Hacer Tanrısever.............................Kayseri Necla Bayrakdar............................Kırklareli Derya Ağsarlıoğlu..........................Giresun Şenay Sürücü........................................Aydın Emine Özcan..........................................İzmir Kübra Kale...............................İstanbul Avr. Sevim Aydın....................................Kırklareli Zeliha Can...........................................Adana Arzu Alan...............................İstanbul And. Nuran Kökçü.............................................İçel Fatma Demirtaş...............................Kocaeli Aysel Çiçek.........................................Ankara Menderes Aydın..............................Ankara Tuğba Kara..........................................Ankara Ebru Gövsa..................................... Tekirdağ Havva Kocatürk..............................Balıkesir Fadime Sevgili......................................Bilecik Elif Arslan.............................................. Adana Medine Sarıbudak............................ Adana Zişan Urlular...................................Trabzon

Gökçen Eren...................................Trabzon Simay Duygun................................Kırklareli Naciye Utaş............................İstanbul Avr. Münire İncedal.................Afyonkarahisar Yaşadiye Tunç.................................Kütahya Ebru Yaşar...........................................Ankara Mustafa Furkan Akyüz.................Malatya Sati Emirhüseyinoğlu......... İstanbul Avr. Fatma Dolunay...............................Balıkesir Canan Bedir.......................................Ankara Tuğba Karamahmutoğlu........... İstanbul Avr. Hatime Akkoç..................................Malatya Hafize Aşık...........................................Adana Hülya Lazoğlu....................................Ankara Mine İzolluoğlu................................Malatya Leyla Uluç...........................................Antalya Meryem Tunç..................................Antalya Nigar Yazıcı.............................İstanbul Avr. Hayriye Arucan................................Ankara Solmaz Gül...........................................Bilecik Esra Şankaya.........................................Bilecik Sinan Alparslan.....................İstanbul Avr. Pınar Benan Aydın.............İstanbul And.

Gözde Sağdıç....................................... Bursa Nazmiye Kaya.....................................Bilecik Mehmet Ördek.................................. Hatay Saniye Bozkurt........................... Adıyaman Tuğba Başak.......................................... Bursa Mustafa Taşkıran.................İstanbul And. Ayşe Doğan.........................................Konya Nurcan Çekiç......................................Bilecik Emel Bayrak..........................................Bilecik Yasemin Tüzer..................................Ankara Fadime Yaşar....................................... Muğla Hasan Koçak........................................ Hatay Derya Durul.......................................Ankara Osman Kayabaşı............................Karabük Uğur Özükanlı...........................................İçel Züleyha Yazıcı.......................İstanbul Avr. Yılmaz Yıldırım.......................................İzmir Ebru Demirci.........................İstanbul Avr. Necla Aycan Samikiran......................Iğdır Kader Özkan..........................İstanbul Avr. Yıldız Kusur..................................Gaziantep Müserref Ereli........................İstanbul Avr. Meral Papaker.................................Balıkesir

Direktör Seviyesine Yükselenler Ayşe Kara.........................................................Izmir Leyla Kemali.................................................Hatay Fatma Altay...................................Istanbul Avr. Yildiz Yildirim...............................................Muğla Güllü Mürat...............................................Kayseri

Üst Danışman Seviyesine Yükselenler Güler Doğaner.......................................Ankara Feride Özdemir....................................Antalya Emel Doğru....................................................İzmir İhya Salih Gür................................................İzmir Kefa Yıldız......................................................Hatay Ayşe Yıldır.....................................İstanbul Avr. Umut Sancar.........................................Tekirdağ Şehriye Yokuş.............................İstanbul Avr. Aynur Gül...........................................................İçel Nebiha Bıyıklı.........................................Balıkesir Hülya Bural.....................................................İzmir Yasemin Özkök.....................................Ankara Hanife Başarır.........................................Samsun Tülay Keskin................................................Aydın İnanç Tosun..............................................Ankara Gönül Kazıcı............................................K.Maraş Aliye Diriğ......................................İstanbul Avr. Songül Zayıfoğlu....................................Çorum Yasemin Doğan.....................................Ankara

%21 Seviyesine Yükselenler Dilek Aygün................................................Ankara Akile Tosun.....................................................İzmir Ülkü Gök....................................................K.Maraş Meltem Yalçın...........................................Kayseri Habibe Demirel......................... İstanbul Avr. Erkan Bayer.................................................Kayseri Ayfer Öz.........................................İstanbul And. Nurgül Karaçivi.............................................Bursa

%18 Seviyesine Yükselenler Elmas Çetin........................................Kayseri Naciye Akca.....................................Kütahya Leman Mert............................................İzmir Selime Bal..............................................Konya Leyla Arslan...........................İstanbul And. Ayten Keçici.....................................Balıkesir Nesrin Tekindur..................................Sinop Hatice Bayazit.................................. K.Maraş Esin Özalp......................................... Samsun Nalan Köse.........................................Kocaeli Ayşe Gül.................................................Sinop Ayşe Avan...........................................Ankara Derya Çıldır.......................................... Muğla Leyla Yiğit.............................................. Muğla Pelinay Akkuş....................................Ankara Selma Kesici.......................................... Muğla Habibe Kıvılcım................................... Muğla Nagihan Bostancı..........................Karabük Sevilay Bülbül.........................İstanbul Avr. Okan Cangür.....................................Ankara Selvi Yılmaz.........................................Kayseri Nesibe Deresoy...........................Kırklareli Özlem Aslan.......................................Adana

* Bu Tablo Kasım ayı kapanışına göre hazırlanmıştır.

24 |


%18 Seviyesine Yükselenler Serap Beşiktaş.......................İstanbul Avr. Muazez Şimşek.............................. Kırıkkale Selma Aktuğ............................................İzmir Gülseren Arslan............................... Manisa Müzeyyen Sertkaya........................Mardin Mehlika Ayşegül Yıldırım..................İzmir Selver Özler............................................İzmir

Rabia Solmaz....................................Malatya Emine Tepe Ergün.........................Antalya Demet Öksüzkaya..........................Kayseri Fatma Çakmak.....................İstanbul And. Şaziye Portakal...................................Yalova Fatma Coşgun......................İstanbul And. Ayşe Gencer..........................İstanbul Avr. Arzu Turan.............................İstanbul Avr.

Necla Biyaz........................................... Hatay Selda Sade........................................Şanlıurfa Meryem Evren..................................Ankara Zeliha Tandoğru............................ K.Maraş Melek Kozan....................................Balıkesir Zekiye Öksüz.........................................İzmir Cemile Çelik...........................................İzmir Filiz Aris...................................İstanbul And.

Huriye Altıngüneş...........................Ankara Fevkiye Karaaslan.............................Kayseri Fatma Erdoğan................................Antalya Özlem Savranlı............................... K.Maraş Hemayün Dikici........................Diyarbakır Ayşe Polat...............................İstanbul Avr.

Ayşe Savran....................................Nevşehir Kübra Erdoğmuş...................................Uşak Zeynep Bülbül...........................Osmaniye Sevim Alpi...........................................Ankara Esin Özer.............................................Ankara Şerife Şen...............................................Konya Münevver Ekmekçi....................... K.Maraş Hanife Yazili............................İstanbul Avr. Ceyda Yılmaz....................................... Bursa Esra Aydın...........................................Kayseri Hatice Küçük..............................Gaziantep Sema Çağlıyan......................İstanbul And. Fatma Alkaya.............................................İçel Selime Hakverdi.......................................İçel Halil Kefkir...........................................Kayseri Hacer Uçan...........................İstanbul And. Özlem Avcı.....................................Eskişehir Nilgün Öztürk......................İstanbul And. İlknur Gürpınar.................................Ankara Mustafa Tahan...............................Trabzon Sevinç Balcı..................................... Tekirdağ İlkgül Menzil.................................... Tekirdağ Cihan Sarıbardak..........................Eskişehir Nihal Kefkir.........................................Kayseri Selma Acar............................................Tokat Senem Şire Alkan............................. Adana Bahar Kevmez...................................Kayseri Nurten Gümüşsoy.........................Ankara Arzu Yiğit Sözen............................Balıkesir Esme Sönmez.......................İstanbul Avr. Süreyya Aplak.......................İstanbul Avr. Ayşe Gül Güngör.........................Kırklareli Ayşe Özcan...........................İstanbul And. Esin Erden........................................Kırklareli Neşe Uğurlu.................................. Tekirdağ Tuğba Necet......................................Ankara Havva Kel.....................................Zonguldak Fatma Uzel..........................................Kayseri Ayfer Uyanık......................................Çorum Demet Ünler..................................Erzincan Gülce Naz Çöpoğlu................... Tekirdağ İsmet Arda Gül.........................................İçel Sevda Akaret...................................... Edirne Nurdan Karaca.....................İstanbul And. Emine Göçer........................İstanbul And. Ayşe Kızıltunçden............................. Adana Şengül Yurdakoş..............................Kayseri Buket Alemdar.................................Kayseri Asya Külter..................................Gaziantep Melek Zeynep Esenyel..................Yalova Özge Karakaya................................Balıkesir Özlem Özdemir.......................Gaziantep Seher Şahin.........................................Ankara Satiye İlhan..............................İstanbul Avr. Hanimşah Aluş......................İstanbul Avr. Murat Temelli.....................................Adana Hatice Erim............................İstanbul And. Dilek Gökçek..................................Kırklareli Emrah Seyman...............................Şanlıurfa Gülşah Tiryaki....................................... Bursa Arzu Önder......................................Balıkesir Ergin Yurtsever......................................İzmir Ali Aytulu..........................................Şanlıurfa

Huriye Beyaz....................................Antalya Hülya Çöpoğlu............................. Tekirdağ İmin Dudu Tezcan.............İstanbul And. Serpil Akçal.........................................Ankara Asiye Uysal............................................ Bursa İlknur Memiş....................................Balıkesir Serap Elaltuntaş..................................Bingöl Mine Aydoğan..................................Ankara Aynur Özkan........................................ Bursa Nuran Yıldız.......................................Ankara Nermin Arda....................................Antalya Zeliha Kara..................................................İçel Didem Aydın..................................... Yozgat Ayfer Özen...........................................Bilecik Asiye Akın...............................İstanbul Avr. Funda Ataş...........................................Adana Gülden Carus....................................Ankara Beyhan Uygun.......................İstanbul Avr. Nurcan Yeğin....................................... Bursa Eren Sarıtaş..............................................İzmir Münevver Çangal............................Ankara Fatma Oğuz........................................... Bursa Delal Özcan......................................Antalya Serpil İskender......................İstanbul Avr. Gülay Aytaş........................................Kocaeli Şehnaz İstambul....................................İzmir Saadet Arzu Gültopcu..................Ankara Saadet Baltacıoğlu...........................Kocaeli Lale Kaya......................................................İçel Hülya Vural.........................................Ankara Sevinç Tanık........................................Adana Neslihan Akdoğan..........................Ankara Mehtap Bidav....................................Ankara Ümit Bilgineşi.........................İstanbul Avr. Rahime Böke.........................İstanbul Avr. Ahmet Onaran............................... Samsun Ayşegül Ayçiçek.................................Konya Hülya Yavaş.........................................Adana Emine Kasımoğlu......................Gaziantep Şengül Olgun.......................................Konya Fatma Kusur................................Gaziantep Esra Yurdakurban............................Ankara Elmas Filik..............................................Konya Hatice Filik.............................................Konya Nefise Dağ.........................................Antalya Zahide Şahindaş............................. K.Maraş İpek Halime Kaya................İstanbul And. Nur Bilgineşi...........................İstanbul Avr. İmran Menteşeoğlu........................Ankara Raziye Arabacı.......................................İzmir Sibel Saka.............................................Ankara Yasemin Ülgay......................İstanbul Avr. Selda Çakmak.......................İstanbul And. Mehtap Tunç.............................................İçel Melek Akman.........................................İzmir Mediha Özkan.......................................İzmir Berin Sucu...................................................İçel Hatice Sevmez................................ K.Maraş Hatice Kesici.......................................Kocaeli Yurdagül Özdoğan.........................Ankara Esra Damla Küçük............................ Adana Emel Sedef Topaloğlu.......................İzmir Gözde Cingil..........................İstanbul Avr.

Jale Basu........................................................İçel Mehmet Akif Demir....................Kütahya Neziha Ateş.......................................Ankara Zehra Şişman.................................. Samsun Ümran Yeşilyurt....................................İzmir Nilgün Coşkun..................................Ankara Şeker Şişman................................... Samsun Esma Demir................................Osmaniye Ruhizan Kalkan..................................... Bursa Göksen Özkan...............................Eskişehir Tuğba Işık.................................İstanbul Avr. Yıldız Özbay............................................. Ağrı Nuriye Ağa.........................................Ankara Kadriye Ayaz......................................Ankara Nesibe Biçer.......................................Adana Dilek Aydınlı........................................Adana Hilal Aki................................................Kayseri Sevim Yıldırım................................Trabzon Havva Kalaycıoğlu........................Trabzon Hüseyin Tanrıöveri............İstanbul And. Demet Yıldırım.................................Ankara Esra Yavuz..............................İstanbul And. Yasemin Çetin...........................Diyarbakır Emel Çıtır.............................................Ankara Mustafa Emrah Gündü....İstanbul And. Memduha Tüzel...............................Ankara Ahmet Yiğit Eski....................................İzmir Netice Atasoy............................Gaziantep Yasemin Dönmez..........................Antalya Latife Dovan......................................Ankara Özlem Bayır....................................Eskişehir Ayşe Uysallı........................................Ankara Sultanali Hoşhaber...............................Iğdır Lida Demir..............................İstanbul Avr. Özgül Avcı.............................İstanbul And. Fidan Akan............................................Bingöl Mihriban Gökben Şikrak.İstanbul And. Dilek Aytekin Acar..............................İzmir İlkay Solmaz.................................Gaziantep Kiranfil Kuzu......................................... Hatay Fatma Göyce....................................... Hatay Hava Akgünoğlu.............................Sakarya Özge Güneş.......................................Ankara Aysun Akpınar..................................Ankara Emre Dayan...........................İstanbul Avr. Meltem Şebnem Özmen.İstanbul And. Fatma Kavalcı........................İstanbul And. Nergün Önüt.......................İstanbul And. Azime Altıntop.................................Ankara Ayşe Özyol.............................İstanbul Avr. Arife Çoban......................................Antalya Fatma Akyol..................................... K.Maraş Serpil Çakar Kaskan......................Antalya Neslihan Tuna...................................... Bursa Hava Kızıltoprak....................................İzmir Cahide Ök..............................İstanbul Avr. Fatma Yıldırım.......................İstanbul Avr. Ebru Öksüz..............................................İzmir Fatma Hacıislamoğlu...................Trabzon Tuğba Açıköz....................................Ankara Sevinç Oran...........................İstanbul Avr. Kadriye Özkan.......................................İzmir Neslihan Yalim...................................Adana

%15 Seviyesine Yükselenler Vildan Avcı...................................... Tekirdağ Emine Türker.......................................Aydın Kemal Kamil Han................İstanbul And. Serap Zubari........................................ Hatay Ebru Kütük.........................................Antalya Rengin Çekem......................İstanbul Avr. Figen Elnek..............................İstanbul Avr. Gülistan Demir..............................Eskişehir Hanife Kara.................................................İçel Yasemin Altunel.................................. Bursa Meral Zeren......................................Sakarya Özlem Yıldırım.................................Kocaeli Necla Sürer................................................İçel Vildan Kocabıyık...............................Kocaeli Büşra Gökşenli....................................Bingöl Gülhan Ulaş........................................Ankara Özden Mandal..................................Kayseri Selma Atagün.......................İstanbul And. Münevver Koçyiğit............................ Muğla Ayşe Coşkun.....................................Ankara Ayşe Uzun........................................Eskişehir Ayşegül Solmaz................................Kayseri Yasemin Ecevit.................................Kayseri Sevgi Uçarkuş........................İstanbul Avr. Yasemin Kaytez................................Çankırı Yaşargül Şaşkın..............................Erzincan Didem Can..................................... Tekirdağ Zeynep Açıkgöz........................Osmaniye Eren Güçlü...............................................Sivas Hava Kurt............................................Kayseri Tuba Kulaksiz.....................................Ankara Nuran Öztürk...................................Ankara Birgül Keskin....................................... Manisa Meray Uyanık....................................Çorum Ayşe Türk............................................Ankara Meryem Çiçek..................................Ankara Arzu Özey......................................Nevşehir Gülhanım Kılavuz.................İstanbul Avr. Ebru Duran............................................Tokat Semira Sümbül...............................Balıkesir Mualla Üzüm.........................................Tokat Emine Ekici..........................................Kayseri Feyziye Çakmaz................................. Muğla Vahide Çelik......................................... Hatay Zeliha Yıldırım.........................................Bolu Abbas Şengül................................. Tekirdağ Meral İstanbullu................................ Manisa Dilek Tek..................................................İzmir Mevlüde Özaslan.................İstanbul Avr. Enes Berkay Küçüközcan............. Düzce Gülşen Yalçın.........................İstanbul Avr. Zeliha Genç........................................Ankara Hasibe Gül............................................Konya Emine Can................................................. Kilis Hayriye Karadaş...................................... Kilis Zehra Gün...............................................İzmir Oya Gündoğdu........................Zonguldak Sevdiye Arat....................................Kırklareli Hatice İmir..........................................Ankara Keziban Şan.....................................Eskişehir Aslihan Yılmaz......................İstanbul And. Derya Bildirici.................................. K.Maraş Sevim Çikrikci.................................. K.Maraş

|

25


%15 Seviyesine Yükselenler Nergiz Aras Çetin....................... Tekirdağ Nergis Ağır..............................İstanbul Avr. Serdar Arslan.....................................Ankara Emel Akpulat....................................Hakkari Yasemin Taşkın...................................Bilecik

Kamil Karataş...................................Kütahya Ayşe Sinan.........................................Kütahya Havva Aslan....................................Trabzon Songül Tığ.............................................Yalova Neriman Sarper.................................. Bursa

Züleyha Arslan.................................... Bursa Halise Erol.............................................Konya Nermin İlhan......................................... Bursa Elif Karayiğit.......................................Malatya Tüba Kalender...........................Diyarbakır

Hayriye Gündüz..............................Batman Sema Dikici..................................Diyarbakır Osman Yılmaz...................................Yalova Elvan Aydın............................İstanbul And.

Yıldız Ertekin.............................İstanbul Avr. İlknur Çoşkun....................................Karabük Gülsüm Göksu.................................... Ankara Huriye Kanber..........................İstanbul Avr. Betül İlhan.............................................Kütahya Aslıhan Aslan..........................................Hatay Osman Karatepe.................................Adana Sema Sarıkaya....................................Malatya Tuğba Tavukcu................................... Ankara Zeliha Yıldız Aycan......................... Balıkesir Gülser Töle............................................... İzmir Nurcan Düzel...........................İstanbul Avr. Basri Turgut Kangallı............................. İzmir Derya Uymaz.....................................Malatya Seher Uzun.....................................Çanakkale Ayşe Şenel.............................................Burdur Zehra Sarıdağ...........................İstanbul Avr. Sultan Küçükönder........Kahramanmaraş Zehra Çınar........................................ Balıkesir Demet Ertekin.........................İstanbul Avr. Münevver Adıgüzel............................... İzmir Nazik Akcan........................................ Sakarya Sevim Kaplan....................................... Ankara Barış Güneş...................................................İçel Kadir Kaya.................................................Aydın Ali Aksu.................................................. Ankara Esra Kılınç........................................................İçel Gülçin Pandır....................................Tekirdağ Nesrin Say...........................................Erzincan Zeliha Dedek.......................... İstanbul And. Yasemin Orun................................... Batman Burcu Ceren Tura............................. Ankara Mümine Filiz Başoda.............İstanbul Avr. Nuray Balaban................................. Kırklareli Güler Yıldırım...................................... Ankara Kezban Satılmış................................... Ankara Gülçin Afıyon....................................Tekirdağ Songül Elalmış............................... Diyarbakır Ebru Kayagüçlü.....................................Adana Hatice Çınar......................................... Ankara Simge Nazlım................................... Kırklareli Aynur Yılmaz................................Zonguldak Okan Özkan............................................. İzmir Sevgi Şen.............................................Tekirdağ Neriman Coşkun....................İstanbul Avr. Kübra Çandık....................................... Ankara Nazan Güleç............................................. İzmir Tülay Ertürk....................................Gaziantep Özlem Aydın............................İstanbul Avr. Gülbeyaz Güngör......................................Kilis Yasemin Sağdıç..................................... Konya Ayşe Yağmur....................................... Ankara Meltem Yüksel...................................Amasya Dudu Necet......................................... Ankara Arzu Şen............................................... Sakarya Meliha Yalçın....................................... Sakarya Gülseren Coşar.................................. Ankara Havva Coşar............................................Sinop Mahmut Gök....................................... Ankara Seda Fidanoğlu................................ Eskişehir Kadriye Kevmez..................................Kayseri Fadime Keskinkılıç............................. Ankara Nezehat Uçak..................................Tekirdağ Derman Kaya....................................... Ankara Abdurrahman Yılmaz.......................Mardin Fatma Boztilki................................Gaziantep Ümmi Akyıldız.........................İstanbul Avr. Mustafa Kartal........................................... Sivas Aysel Tangeldi.......................................... İzmir Ahmet Akgün...........................İstanbul Avr. Hatice Yılmaz........................................ Konya Sevim Çelik........................................Tekirdağ Sevinç Kandemir.........................Zonguldak

Kerim Metkin......................................... Konya Ayça Melek Çalıklı......................................İçel Fatih Aktepe...........................................Aydın Abdullah Karasakal................İstanbul Avr. Nazlı Bütüner...............................................İçel Fatma Demir.......................................... Konya Fidan Uçmak.................................................İçel Ayşe Gacar................................................ İzmir Selda Esmer.............................................Hatay Nasibe Maraşlı.....................................Kayseri Burcu Oruç...............................................Elazığ Tezcan Çan...............................İstanbul Avr. Güler İşeri........................................Adıyaman Gülay Ünal.................................İstanbul Avr. Nilgün Yaşar......................................... Kocaeli Serpil Üçkardeş.......................İstanbul Avr. Dilek Işık................................................. Ankara Gülden Varol....................................Tekirdağ Tuba Yontan.............................İstanbul Avr. Esma Demir..............................İstanbul Avr. Mustafa Altuğ İlerçi.............. İstanbul And. Nursel Ertekin..........................İstanbul Avr. Nur Ekin................................................Aksaray Hilal Uğur................................................... İzmir Nefise Arduç.............................................Bolu Nesrin Erdi.................................İstanbul Avr. Seyhan Koyuncu.....................İstanbul Avr. Ayfer Kurt................................. İstanbul And. Emel Doğan......................................... Ankara Melek Çetindaş.................................. Ankara Fatma Özkulluk.......................İstanbul Avr. Nejla Ataş........................................Gaziantep Yılmaz Gümüş........................................Aydın Hülya Kara................................................Muğla Nilüfer Ötünçtemur........... İstanbul And. Çiğdem Şentürk.....................................Bursa Zakire Gölcük.................... Afyonkarahisar Gözde Kalaylar................................. Balıkesir Hazel Bayrak.......................................... Bilecik Sibel Çilek...............................................Denizli Yıldız Uzun............................... İstanbul And. Ayça Altunpolat..................................Manisa Güler Gün............................................Kütahya Dilek Şahutoğlu.....................................Hatay Ahmet Korkut Akten................Gaziantep Dilek Acarca.......................................Kütahya Hatice Bıcakcı.................................... Balıkesir Gülbahar Kökçeoğlu........................ Ankara Ayşenur Ergüden............................... Ankara Zeki Gölcük......................... Afyonkarahisar Hülya Köse......................................Adıyaman Hamiye Zavalsız.....................................Ordu Aslı Tercan................................................. İzmir Tuba Altunpolat................................. Kocaeli Derya Demirci......................................... Sivas Sibel Aslan..............................................Yozgat Ayşe Demirhan.....................................Hatay Şemsi Evci.............................................. Ankara Belma Bulgay........................................ Ankara Gizem Bıcakcı.................................... Balıkesir Gülay Yoldaş...................................... Balıkesir Burcu Mutlu.......................................Tekirdağ Nebahat Şayık.................................... Antalya Nesrin Sayar.................................................Kilis Hatice Aktay........................... İstanbul And. Çiğdem Dörtyol................... İstanbul And. Elvide Akkoç..................................... Eskişehir Seyran Akıncı............................İstanbul Avr. Hamidiye Karani......................İstanbul Avr. Nilüfer Yıldırım........................................ İzmir Emine Şen..................................İstanbul Avr. Erdal Kurşunoğlu..........................Gaziantep Seyran Elmalı........................................ Kocaeli

Hatice Gürdal..................................Nevşehir Ayşe Erol.........................................Gaziantep Binnaz Bulut Akarsu..............İstanbul Avr. Dursun Fatma Turan.................Gaziantep Ebru Bilecen......................................... Ankara Ayşe Gökçetin.................................. Balıkesir Mukaddes Yüksel.................................Aydın Zeynep Öztürk...........................................İçel Leyla Bakır............................................Samsun Berna Aslan.......................................... Kocaeli Sibel Işık....................................................... İzmir Elif Yurter.................................................Adana Umahan Yıldız....................................Kütahya Gökben Gül.............................................. İzmir Vildan Sarıdoğan................................ Ankara Tuğba Koçin...................................... Trabzon Zeliha Büşra Akdoğan......................... İzmir Nurten Akıl........................Kahramanmaraş Nazife Gebeş...................................... Antalya Sema Çakır......................................... Balıkesir Özlem Yalçın......................................Kütahya Rahime Demirel..........................................İçel Nilay Yıldırım............................İstanbul Avr. Emel Güven......................................... Ankara Meryem Harman.................................Adana Nuray Yokmaç........................İstanbul Avr. Reyhan Oflaz............................İstanbul Avr. Canan Bülbül....................................... Ankara Nurten Durmuş.................... İstanbul And. Nurten Güngör....................................Adana Serpil Dereli.............................................. İzmir Hülya Yaşar Çakır..................İstanbul Avr. Zeliha Kurt.................................İstanbul Avr. Serpil Özkan........................................ Ankara Fatma Şapul................................................. Van Perihan Atlı.........................................Şanlıurfa Emine Kömürcü................................. Kocaeli Sevgi Çavuş..............................................Bursa Sibel Depedelen............................... Batman Kübra Dağlar........................................ Ankara Hülya Karaoğlan..........................................İçel Hatice Kiliçaslan................................. Antalya Mine Aktaş............................................ Ankara Çiğdem Binici..........................................Ordu Fadime Adıgüzel..................................Adana Halime Tatay........................................Kayseri Naile Ürküt................................İstanbul Avr. Yeşim Durdaği.........................İstanbul Avr. Emine Tekinaslan....................İstanbul Avr. Tuğba Kaya.....................................Osmaniye Anakiz Demir...........................İstanbul Avr. Nihal Güven.............................................Bursa Fadime Değirmen...............................Adana Meryem Demir............................Osmaniye Hatice Düzgün...................................... Konya Zeliha Doğan Şahindaş.Kahramanmaraş Şule Çakır............................................. Antalya Ebru Akbaş....................................................İçel Esra Altuntaş.........................................Kayseri Saliye Bayraktar...................................Kayseri Elif Yıldız.................................... İstanbul And. Esra Aktan............................................. Ankara Sibel Karaoğlan......................................Muğla Fidan Aydın.......................................... Antalya Selvinaz Kars........................................ Ankara Pınar Aslı Sözmen.......................Gaziantep Ekrem Demircioğlu......................... Antalya Hava Özyavaş........................ İstanbul And. Çiğdem Özdemir............................. Antalya Asiye Arzu Piyaz.....................İstanbul Avr. Firdes Oral.................................İstanbul Avr. Tuğba Kabukcı........................................Bursa Yusuf Kocatepe.....................................Hatay

%12 Seviyesine Yükselenler Melike Köroğlu................................ Eskişehir Yusuf Metli................................................. İzmir Asuman Özdemir............................. Kocaeli Döndü Alp..........................................Karabük Semra Bilişli................................................ İzmir Halime Hanedar....................................Bursa Fatma Aktaş...................................Çanakkale Şeyma Genç........................................... Konya Derya Oya.....................................................İçel Halise Bucuka.........................................Bingöl Hacer Turan........................................Malatya Durşen Babacan..................................... İzmir Naciye Yaşar..........................................Adana Leyla Özgüner......................................Adana Nuriye Karabacak.......................Zonguldak Ayşe Yavuz................................................Uşak Fadime Bulut............................................. İzmir Seçkin Aktaş.............................................. İzmir Melek Ezer................................................Bursa Nazife Çoban........................................ Konya Mervenur Ertan................................ Balıkesir Zekiye Uçar.............................................Muğla Didar Fırat..................................İstanbul Avr. Sevim Boyasız........................................... İzmir Semra Emre..............................İstanbul Avr. Güldane Nerimanoğlu......................Adana Şeyma Savaş..............................İstanbul Avr. Özlem Durmaz...............................Tekirdağ Gülay Aslaneli......................... İstanbul And. Özlem Demiröz....................................Tokat Aysel Doğanlı................................... Kırklareli Hatice Aydemir.................................Kütahya Naziye Erdem.........................................Bursa Fatma Çavul..............................İstanbul Avr. Nuray Özveri................................Gaziantep Emine Akıncı.............................İstanbul Avr. Nilgün Durmaz................................. Balıkesir Songül Kılıç.........................Kahramanmaraş Arzu Bozlak.......................Kahramanmaraş Rümeysa Üçoluk.............Kahramanmaraş Keziban İlhan............................................. İzmir Muhsine Göz....................Kahramanmaraş Şule Demir................................................Bursa Vasfiye Bilgü......................................Tekirdağ Yıldız Özdemir.......................................Tokat Fatma Atış............................................Kütahya Şakir Özel................................................Adana Kamile Demirtaş.....................İstanbul Avr. Seyfun Onat...................................Osmaniye Suzan Öztürk....................................Tekirdağ Ülkü Öncel..............................................Hatay Esma Kazcı.................................İstanbul Avr. Canan Ünal........................................... Ankara Fatma Zeynep Kılıç........................ Kırklareli Aylin Öncel............................................Adana Simge Yörük.............................İstanbul Avr. Yasemin Tuna........................................Hatay Asli Kalaylar......................................... Balıkesir Fatma Yurdabakan............................ Ankara Yasemin Han.................................... Trabzon Rukiye Karadeniz..................................Hatay Zeynep Özgenç Han................... Trabzon Gülseren Çolak.................................Malatya Gülay Balkan.............................İstanbul Avr. Hafize Bal.................................................Tokat Sakine Yeşilkurt............................... Trabzon Ayşe Esen...........................................Tekirdağ Hüsran Mataracı................... İstanbul And. Pınar Gökçurak................................... Ankara Sivetlana Sezgin...........................................İçel Şirin Selici............................................. Balıkesir Nilgün Karaca........................................... İzmir İncifer İmroz...........................................Düzce

26 |


Belgin Yıldırım...................................Erzincan Canan Çiçek........................................ Antalya Gamze Orman..................................Samsun Sonay Aksoy........................................ Ankara Dürüye Hoyrazlı............................... Antalya Latife Kadam.............................İstanbul Avr. Mesrüre Özçelik................................ Ankara Ömer Barış Atlıhan.......Kahramanmaraş Fatma Şan...........................Kahramanmaraş Ayfer Akkuş...................................................İçel Sabriye Sürer..........................................Hatay Şerife Gölcük...................... Afyonkarahisar Hatice Cura...................................................İçel Sevinç Candan.............................Zonguldak Esin Koyutürk...................................... Kocaeli Nadire Dişkaya.............................Adıyaman Fatma Zehra Erdoğan....................... Konya Fatma Erbil................................................. Sivas Leyla Özenç..................................Zonguldak Gülnaz Yakar.................................Gaziantep Emine Özkan............................İstanbul Avr. Yurttan Yağci....................................... Ankara Şerife Yıldız............................................. Konya Aynur Kara............................... İstanbul And. Nuriye Keskin......................... İstanbul And. Semire Çevik..........................................Hatay Ramazan İbiş.................................................İçel Elçin Ortaboy........................................... İzmir Elvin Uzun.................................................. İzmir Saadet Menge....................................Malatya Yasemin Özkan.................................. Ankara Seher Ertaş............................... İstanbul And. Mehmet Ömer Köroğlu............. Eskişehir Kader Gümüş................................... Eskişehir Filli Ünver................................................. Konya Ali Bayır.................................................... Konya Gülbahar Çelik......................................... İzmir Pınar Hardal.............................................. İzmir Lütfiye Kaymaz........................İstanbul Avr. Gönül Göyce..........................................Hatay Saliha Bayram...................................... Ankara Merve Gezgin...........................İstanbul Avr.

Zöhre Taşgıran....................................Manisa Yeşim İnci Ermez............................Tekirdağ Seher İbiş........................................................İçel Semire Buz...............................................Hatay Ela Yıldırım.................................İstanbul Avr. Hatice Alacan.........................................Hatay Ali ihsan Karahan.............. Afyonkarahisar Melihat Alkaya.......................................Hatay Dilek Destanlı........................................... İzmir Sevim Tanrıverdi................... İstanbul And. Mehmet Ali Akman..................................İçel Filiz Eroğlu............................................. Ankara Hülya Yıldırım...................................... Ankara Meral Tecimer.................................... Ankara Zeynep Kara........................... İstanbul And. Emre Yıldırgan.................................. Balıkesir Zühre Göktaş........................................... İzmir Ayşe Arduç.......................................... Antalya Fatma Zıvlak........................................... Konya Yasemin Güzel.....................................Kayseri Eda Özden................................................. İzmir Fatma Eşiyok............................................. İzmir Güllü Doğanay.................................... Ankara Fatma Fügen Ertuğrul...................... Ankara Şehriban Dündar.................................Adana Tuğba Yiğit............................... İstanbul And. Zeynep Kaynakoğlu...........................Adana Filiz Haydarlar................................... Eskişehir Türkan Denizli.........................İstanbul Avr. Esra Çavuş............................................ Antalya Aysel Bal......................................İstanbul Avr. Çiğdem Eneş.....................................Tekirdağ Aynur Baygül............................İstanbul Avr. Saadettin Yalçin.................................. Ankara Sema Altınbaş..................................... Ankara Fatma Sevgi.......................................... Ankara Ayfer Karadeniz..................... İstanbul And. Züleyha Uğurluçimen.......................Adana Yasemin Yarpuzlu............ Afyonkarahisar Ayşegül Bacacı........................................Ordu Hicran Eken...........................................Kayseri Semiha Yelin............................................Bursa

Merve Nur Yılmaz.........................Tekirdağ Aslı Kılıçaslan.............................İstanbul Avr. Hacer Özer............................................ Bilecik Dilek Özkan......................................... Ankara Elvan Kavcar.............................................Bursa Derya Altıntaş..........................İstanbul Avr. Hayriye Özsoy..............................Gaziantep Alime Albayrak................................... Ankara Melek Şahin...............................İstanbul Avr. Elmas Yıldırım........................................ Konya Aynur Koç................................................Bingöl Gurbet Küçüköner..............................Bingöl Saime Çelik..............................................Bingöl Selma Şencan......................... İstanbul And. Aysel Şimşek........................................ Ankara Yeliz Gümüş......................................Tekirdağ Esra Ayaz............................................. Balıkesir Meriç Bayram........................................... İzmir Emre Aydın.............................. İstanbul And. Kıymet Bıçak.............................................. İzmir Mehmet Bahadır Arslan................. Ankara Yüksel İnsel....................................................İçel Seval Karabacak...............................Tekirdağ Beyhan Karakaş................................ Kırklareli Sevnur Gül............................... İstanbul And. Aynur Bulut...................................................İçel Leyla Sabuncu..................................... Kocaeli Murat Şişik.......................................Osmaniye Emine Oğuz...................................Gaziantep Perihan Küçükdeğirmenci.................. İzmir Zeliha Gülmez..............................Adıyaman Mustafa Çeri.....................................Nevşehir Zühre Öztürk...................................... Ankara Sultan Demirtaş...................................Adana Zeynep Doğdu................Kahramanmaraş Songül Erzan.............................İstanbul Avr. Fikriye Tepici.............................İstanbul Avr. Ayşegül Seyis.................................... Trabzon Emine Derenbik..............................Tekirdağ Filiz Öner.................................................... İzmir Ayşe Köse..................................İstanbul Avr. Bora Büyüktürk................................... Ankara

Ayşe Eymir............................................ Ankara Maide Filiz Akkutlu.............................Adana Aynur Benekli...................................... Ankara Yasin Akgül................................................ İzmir Ümmügülsüm Öcal...........................Yozgat Erdi Aslan.............................................Samsun Didar Diri................................................Adana Zeynep Çelikkaya..................İstanbul Avr. Cemal İnan.......................................... Balıkesir Ayla Öruç.............................................. Ankara Cemile Almaz..........................İstanbul Avr. Nermin Gürelli....................................Manisa Emine Polat............................................Adana Aşkin Adamışoğlu..................İstanbul Avr. Melek Karataş...........................İstanbul Avr. Kübra Elveren...................................... Ankara Döndü Tözluyurt.............................. Ankara Nurgül Efil.................................................. İzmir Ferda Zengin............................İstanbul Avr. Erhan Akpulat.................................... Hakkari Özge Aktan............................................... Sivas Zeliha Avcı..........................................Kırıkkale Dilan Ecehan Konur............ İstanbul And. Meryem Atışman.............................. Sakarya Taşkın Kayar......................................... Kocaeli Seray Pehlivan...............................Çanakkale Nuray Sönmez Özdurmuş.......... Ankara Suna Karaboğa.......................................Muğla Hüseyin Serdar Atılgan....................Adana Nursel Yılmaz..................................... Batman Demet Andaç........................................Niğde Gülhan Akdağ..................................... Ankara Ayşe Tuğçe Doğan...........................Yozgat Ferhat Lektemur...................................Aydın Hatice Kar.......................................Gaziantep İrem Önal....................................... Diyarbakır Turkay Karabacak...........................Tekirdağ Fatma Baş.................................................Muğla Fuat Çakır................................................ Konya Firdevis Çanga..................Kahramanmaraş Nazik Durukan...............................Nevşehir

Safir Direktör Merhaba Oriflame’nin altın yürekleri. Evli 3 çocuk ve bir torun sahibiyim. Herşey 7 yıl önce bir kartvizitteki telefonu aramam ve karşıma Özgül Cingil’in çıkmasıyla başladı. Özgül hanımla ilk tanıştığımızda ve bize iş fırsatını anlatınca çok etkilendim,inandım ve karar verdim. Oriflame de maddi manevi bir çok şeylere sahip oldum. Arabamı aldım ve türkiyenin dört bir yanından dostluklar kurdum. Oriflame’nin eşsiz fırsatlarından yararlandım ve yararlandırdım. Hedefim 2013’te Çift Elmas Direktör olmak. Hayalim ise Başkan Direktör olarak karşınıza çıkmak. İnanmak ve karar

vermek başarıyı getiriyor. Başarı tek başına gelmez. Özellikle bizim işimiz bir ekip işidir. Ekibimle birlikte Sarpio’yu uygulayarak hedefimize bir bir yaklaşıyoruz. Beni bu işle tanıştıran başkan direktörüm Özgül Cingil’e, bu başarımda en büyük emeği geçen tüm Direktörlerime, Liderlerime ve tüm ekibime kucaklar dolusu sevgilerimi sunuyorum. Ekibimdeki herkesin burada başarı yazısını yazması dileğiyle.Bir sonraki yazımda görüşmek üzere.

SAFİR DİREKTÖR NAKİT ÖDÜL

4.000$ DÖRT BİN DOLAR

Magnus Brännström CEO Oriflame Cosmetics

Ted Boman Managing Director

HATİCE ÇETİN İçel

“İnanmak ve karar vermek başarıyı getiriyor”

25/11/2002 Kayıt 30/6/2003 Direktör 31/7/2009 Altın Direktör 31/8/2009 Üst Altın Direktör 30/11/2012 Safir Direktör

Üst Altın Direktör Hayallerim tek tek gerçek ÜST ALTIN DİREKTÖR NAKİT ÖDÜL oluyor Oriflame ile 1971 zonguldak doğumluyum. 26 yıllık evli , 25 ve 21 yaşında 2 oğlum var. Bana bu başarıyı laik gören rabbime sonsuz teşekkür ederim. 4 yıl öncesinde bir ev hanımı iken şu SELVER GÜNEY anda bir iş kadınıyım. Şirketim var ve Zonguldak kendi işimi kendim kurdum. Bu şirketin 27/1/2009 Kayıt içinde öyle azimli çalışanlar varki ve o 28/2/2010 Direktör kadar dürüst bir şirketki her geçen gün “Hayallerim tek tek gerçek 31/5/2012 Altın Direktör büyüyor, hızına yetişilmiyor. Oriflame oluyor Oriflame ile...” 31/11/2012 Üst Altın Direktör ürünlerine hayran kaldım.Kısa zamanda satışlarım ve arkasından gelen kayıtlar. hayal bile edemeyeceğim evimi, arabamı aldım. Kendime hedef koydum. Sabırlı ve istikrarlı çalıştım ve hedefime ulaştım. Oriflame sayesinde En önemlisi çocuklarımın geleceğine katkım

3.000$ ÜÇ BİN DOLAR

Magnus Brännström CEO Oriflame Cosmetics

Ted Boman Managing Director

oldu. Eğer istersem başarılı olacağımı anladım. Kariyer, özgüven, dostluk, seyahat, para, ödüller... Hedeflerime odaklanıp Sarpio sistemini uygulayıp bildiğim doğrudan asla şaşmadım. Değerli ekibim bu başarı hepimizin başarısıdır. Neye inanırsak onu yaşarız. Beraber çalıştığım yardımcım sevgili eşime, sevgili başkanım Özden Gül Eski’ye, Direktörlerim Neşegül Verep ve Gülizar Uysal’a teşekkürlerimi sunar ekibimdeki Direktörlerim Saime Esim, Birsen Sezer, Behiye Yanık ve onların alt ekiplerine, Liderlerime ve ismini yazamadığım meleklerime; inanıyorum ki en güzel unvanlar sizi bekliyor. Hepinizin yolu açık olsun. Safirlik yazımda görüşmek üzere... Doğru yerdeyiz, Oriflame’deyiz.. |

27


Altın Direktör ALTIN DİREKTÖR

slogana o zaman anlam vermezken hayallerime kavuştugumu gördüm gerçekmiş dedim. Direktör oldugum zaman tamam artık bende başardım dedim. ilk işim en çok istedigim arabamı almaktı. Şu anda ise Altın Direktörlük yazımı yazıyorum. İnanılmaz bir duygu. Hayatımdaki çok fazla engele rağmen takılmadan başarıya doğru koştum. Artık bende mutlu bir iş kadınıyım. Başarımı Sarpio’yu uygulayarak elde ettim. Doğru dürüst ve kurallara uyarak çalıştım. Çalıştırdım. Ekibime iyi bir Direktör örneği olduguma inanıyorum. Alt ekibimdeki Direktörlerim Ayşe Teke’ye, Gökçen Kuruz’a, değerli Liderlerime, bütün ekibime benimle oldukları için çok teşekkür ediyorum. Ayrıca Çift Elmas Direktörüm Zeynep Soylu’ya ve şirketime çok teşekkür ederim.

NAKİT ÖDÜL Bütün Oriflame ailesine. 1977 Kocaeli doğumluyum. 2 kız çocuğu annesiyim. 4yıl önce Oriflame ile tanışana kadar rutin bir ev hanımıydım. Çift Elmas Direktörüm Zeynep Soylu bana Oriflame’i ilk teklif ettigi zaman onu red etmiştim. Asla böyle BANU SÖZEN bişey yapamam demiştim. Ama 1 yıl sora İstanbul Avr. Oriflame’nin bitkisel oldugunu duyunca 17/11/2008 Kayıt kendi ürünlerimi indirimli almak için üye 31/8/2010 Direktör oldum. Oriflame benim ilk deneyimimdi. “Hayatımdaki engellere 30/11/2012 Altın Direktör Hiçbirşey bilmedigim için kazançlarınada rağmen başarıya koştum” inanmıyordum ama bu işte dedikleri gibi kazanç varsa bende deneyim ne beni sarmıştı. Çünkü bir ev hanımının başarısı kaybederim dedim. Üye yapmaya ve para kazanması ancak hayalden ibaretti. başladım ve para kazanınca bu işin doğru %12 lik çiçeğimi aldıgım zaman Oriflame’nin o olduguna inandım. İnanınca istek ve başarı hırsı zamanlar sloganı “Cesur Ol Hayal Et” idi. Bu

2.000$ İKİ BİN DOLAR

Ted Boman Managing Director

Magnus Brännström CEO Oriflame Cosmetics

Altın Direktör Hayallerimin gerçekleşmesine sebep olan Oriflame ve Oriflame ailesine merhaba. Ben Antalya’dan Gülseren Karaçay. Daha önce yaklaşık 7 yıl farklı bir kozmetik firmasında çalıştım. Fakat haketmiş olduğum emeğimin karşılığını alamadım ve Network sisteminde hedeflerimi gerçekleştirebilecek kadar kazanç ve kariyer sahibi olamayacağımı anladığım bir dönemde sevgili arkadaşım ve aynı zamanda Direktörüm Günsel Bucaklıoğlu’nun ısrarlarıyla Oriflame ailesiyle tanıştım. Aslında istemeden arkadaşımı kırmamak için üye oldum ve ilk ay sadece sipariş vererek ürünlerini denemek istedim. Öncelikle Oriflame ürünlerinin ne kadar farklı ve kaliteli olduğunu gördüm. Oriflame’i iş olarak görmeye arkadaşımın sistemi anlatması ve kendi kazancını göstermesiyle tamamen inanarak başladım. 4 yıldır Oriflame ailesindeyim.İyi ki bu

ALTIN DİREKTÖR

NAKİT ÖDÜL aileye katılmışım. Hayatımda çok büyük değişiklikler oldu. 45 yaşından sonra hayal bile edemeyeceğim bir kariyerim, güzel bir kazancım oldu ve bu kazanç sayesinde istediğim gibi bir eve ve arabaya sahip oldum. Tabiki bu başarı yolunda her işte GÜLSEREN KARAÇAY olabileceği gibi bir takım zorluklarda vardı. Antalya Hiçbir zaman bu zorluklara takılmadım 23/3/2009 Kayıt ve inandığım bu yolda azimle çalışma30/4/2010 Direktör ya devam ettim. Aslında başarının yolu “İyi bir kariyerim ve güzel 3011/2012 Altın Direktör hepimizin bildiği basit yöntemler; yani ir kazancım oldu” olmazsa olmaz ev toplantıları, Danışman ziyaretleri, katalog ve ürün tanıtımları… yanımda olan, desteklerini esirgemeyen eşim İşte başarı ve kariyere bu yöntemlerle sahip oldum. Daha çok yolun başındayım ekibimle Menderes’e kızlarım Seda ve Selda’ya, Direktörüm Günsel’e ve tüm ekibime sonsuz teşekkürler…. beraber daha güzel unvanlara koşacağımıza inaDaha güzel unvanlarda buluşmak dileğiyle… nıyorum. Öncelikle bu başarı yolunda her zaman

2.000$ İKİ BİN DOLAR

Ted Boman Managing Director

Magnus Brännström CEO Oriflame Cosmetics

Altın Direktör Hedefime yaklaşırken Merhabalar Oriflame’nin cesur yürekleri. Kendi ürünlerimi alabilmek için Danışman olduğumda hayatımın bu kadar değişip renklenecegini düşünmemiştim. 48 yaşında 2 çoçuk annesiyim. Oriflame ile hayatımda bir çok şey degişti. Artık hayal ettiğim şeylere odaklanıp çalışarak şirketin koyduğu kurallara uyarak ulaşılabilecegime kesinlikle inanıyorum. Benim hayalim bir çiflik evine sahip olmak ve ayın belirli zamanında Liderlerimle orada buluşup ağırlamak istiyorum. Bu hayalimi gerçekleştirmek için Elmas Direktör olmam gerektiğini artık biliyorum. Gerçekten başarmak istediğimizde hedefimizi koymamız gerekiyor. Hiç kimsenin bu hedefimizden vazgeçirmesine müsade etmemeliyiz. Olumsuz söylenen her söze kulaklarımızı kapatmalıyız. Bu

enerjisiyle ekibini hep motive eden canım Direktörüm Halime Cihan, Arzu Abussutoğlu söz dinleyen gelecegin Direktörleri Gülten Demir, Gülnur Acar, Sevgi Akbaş, Asiye Tütüncü, Tülin Sayıcı, Türkan Vural ismini sayamadığım bütün alt ekibimdeki inci tanelerime canım SAKİNE ÇELİK Direktörüm Fatma Ateş’e , Başkanımız Hatay Fatma Gölcüğe sonsuz teşekürler. 6/11/2008 Kayıt Bu koşuşturmamda bana desteğini hiç 31/7/2009 Direktör esirgemeyen eşime, çoçuklarım Sergen ile “Kimsenin sizi vazgeçirme30/11/2012 Altın Direktör Serdinime çok teşekkür ederim. Oriflame sine müsade etmeyin” sayesinde aynaya bakmak çok daha güzel. Ecollagen cilt bakım serisini kullanıyorum. iş ekip işi benimde çok güçlü söz dinleyen bir Kendimi çok daha genç, daha mutlu ekibim var başta benimle bu işe başlayan yol hissediyorum. Kimse yaşımı tahmin edemiyor. arkadaşım sevgili Direktörüm Hatice Şimşek, Şirketime sonsuz teşekürler. İyiki varsın Oriflame. ALTIN DİREKTÖR NAKİT ÖDÜL

2.000$ iki BİN DOLAR

Magnus Brännström CEO Oriflame Cosmetics

Ted Boman Managing Director

ALTIN DİREKTÖR NAKİT ÖDÜL

Altın Direktör Oriflame Ailesinde olduğum için kendimi çok şanslı hissediyorum. Oriflame ailesinde 14 yıldır kayıtlıyım. Son iki yılda kendime hedef koydum. Altın Direktör olacağım dedim. Oriflamede başarının sırrı pes etmeden çalışmak, bu işe iş gözüyle bakmak, kararlı ve planlı çalışmaktır.Benden desteğini esirgemeyen

28 |

2.000$

Üst Altın Direktörüm Demet Güzeltepe’ ye, Direktörlerim Hanım Conta, Leyla Kemali ve bütün Liderlerime, bütün alt ekiplerime, biricik kızım Merve’ye, Oriflame ailesine teşekkürü bir borç bilirim.

İKİ BİN DOLAR

Magnus Brännström CEO Oriflame Cosmetics

Ted Boman Managing Director

EMİRE KESER Hatay

“Oriflame’li olduğum için kendimi şanslı hissediyorum”

23/1/1998 Kayıt 19/5/2011 Direktör 30/11/2012 Altın Direktör


Direktör İşinize ne verirseniz en az 10 katını alırsınız.. Mehaba Oriflame ailesi. Sevgili Oriflame aşıkları. Ben Güllü Murat. 1973 Kayseri doğumluyum. 3 çocuk annesiyim. Oriflame ile arkadaşım Gül hanım sayesinde tanıştım. Sadece denemek için ve ailemin ihtiyacı olan ürünler Alamk için kayıt olmuştum. Direktörüm Kadriye Gülmez bana Oriflame işini anlattı. Gerçekten böyle bir para kazanacağım ilk başlarda aklımın ucundan bile geçmezdi. Ama çevreme ve kendime bu başarıyı Oriflame şirketi ve değerli Direktörüm Kadriye Gülmez ve Safir Direktörüm Yıldız

DİREKTÖR NAKİT ÖDÜL

1.000$ BİN DOLAR

Ted Boman Managing Director

Magnus Brännström CEO Oriflame Cosmetics

GÜLLÜ MURAT Kayseri

“İşinize ne verirseniz en az 10 katını alırsınız”

29/11/2009 Kayıt 30/11/2012 Direktör

Aburşu sayesinde kanıtladım. Desteklerinden dolayı çok teşekkür ederim. Oriflame benim gözümde 1 numara. Çünkü eğlendiriyor,

seyehat fırsatı veriyor ve de çok güzel paralar kazandırıyor. Muhteşem ürünlerini kullanıyoruz. Verdiği cesaret sayesinde hayaller kuruyoruz. Oriflamede başarı demek ekip çalışması demektir. Bu başarıda alt ekibiminde hakkı var. Onlarında her birini burda görmek isteriz. Oriflame ile tanıştım tanışalı bana satışımda büyük yardım eden büyük kızım Meral’e, kayıtlarımı siparişlerimi hazırlayan küçük kızım Aybüke’ye ve sabırla beni destekleyen canım eşim Bekir Murat’a teşekkür ederim. Oriflame bende bir hastalık gibidir. Bedenimiz, ruhumuz hepsi bütündür. İstek, sevmek, sabretmek. Bu üçünü unutmayın. Ev toplantılarına devam edin. Oriflame’i seven herkezi çok seviyorum...

Direktör Tekrar dünyaya gelsem yapacağım tek iş oriflame olurdu Merhaba ben Sakarya’dan Mustafa Savaş. Başka bir doğrudan satış şirketinde eşimle birlikte çalışırken Yalova’ya tatil ve iş amaçlı geldiğimizde Oriflame ile tanıştım. Oriflame fırsatlarına ilk iskontomu alana kadar inanmamıştım. Daha sonra bu işe dört elle sarıldık. Eşim aynı zamanda Direktörüm Birsen Savaş ile çalışmalarımıza hız kattık. Oriflame sayesinde 2 yıl içerisinde evimin tadilatını yaptırdım. Esnaflıktan kalan borçlarımı ödedim ve arabamı aldım. İnsana, doğaya ve hayvanlara önem

DİREKTÖR NAKİT ÖDÜL

1.000$ BİN DOLAR

Ted Boman Managing Director

Magnus Brännström CEO Oriflame Cosmetics

MUSTAFA SAVAS Sakarya

“Tekrar dünyaya gelsem yapacağım tek iş oriflame”

23/8/2010 Kayıt 30/11/2012 Direktör

veren Oriflame‘de olmaktan onur ve gurur duyuyorum. Çocuklarınıza miras bırakabileceğiniz

hayallerinize ulaşabileceğiniz tek firma Oriflame. Çalışma saatlerinizi siz ayarlıyorsunuz. Ne kadar kazanmak istediğinize kendiniz karar veriyorsunuz. Sermaye koymadan sadece bu işte büyümek için ilk yapmanız gereken 30 kişilik isim listesi. Tanıdığınız tanımadığınız herkese bu iş fırsatlarını sunmak,onları da kayıt yapmak yaptığınız kayıtlara eğitim vermektir. Favori ürünüm Infınıte Rush Traş Losyonu sırf bu ürünü kullanmak için traş oluyorum. Bana desteğini esirgemeyen direktörüm Birsen Savaş’a, kızım Yağmur’uma, Safir Direktörümüz Arzu Yıldız’a Liderlerime ve Danışmanlarıma sonsuz teşekkürler. Şu andaki hayalim Türkiye’nin ilk erkek Başkan Direktörü olmak.

Direktör Siz Vazgeçmezseniz Oriflame Sizden Vazgeçmez. Merhaba, ben İlknur Arabulan. Oriflame ile kızımın okuldan getirdiği katalog ile tanıştım. Amacım ürünlerimi geliş fiyatından almaktı. Direktörüm Ayşe Tercan bana başarı merdivenini anlattığında bir kayıt bile yapamam dediğim halde o beni bırakmadı, toplantılara davet etti. Çalışıpta başaran insanları görünce neden bende başaranlardan olmayayım dedim. O gün bir kişi bile kayıt yapamam dediğim ekibimde bu gün yüzlerce kişi var. Siz vazgeçmezseniz Oriflame sizden

DİREKTÖR NAKİT ÖDÜL

1.000$ BİN DOLAR

Ted Boman Managing Director

Magnus Brännström CEO Oriflame Cosmetics

İLKNUR ARABULAN Ankara

“Vazgeçmezseniz Oriflame Sizden Vazgeçmez”

3/11/2010 Kayıt 30/11/2012 Direktör

vazgeçmez. Bu işe başladığımda hayal kurmayı bilmiyordum şimdi ise çok yüksek hayal ve hedefleri olan bir Oriflame direktörüyüm. Ekibimdeki kayıtlı tüm Danışmanlarıma, Liderim Hayriye Arucan’a bana güvendikleri için çok teşekkür ederim. Bu yolda bana destek olan Direktörüm, arkadaşım Ayşe Tercan’a teşekkür ederim. Direktörüm Tenzile Numanoğlu, Sebat@ ekibi Elmas direktörü Nezime Ardıç’a teşekkür ederim. Bu yolda beni destekleyen annem, babam ve kardeşlerime, bana hiçbir zorluk çıkartmayan kızlarım Zeynep ve Ahsen’e sonsuz sevgiler. Allah’ın izni ile yeni ünvanlarda görüşmek üzere...

Direktör Merhaba. Ben Sibel Övün. Evli ve 2 çocuk annesiyim. Oriflame ile tanışmam yaklaşık 2 sene önce bir başka doğrudan satış şirketinde çalışırken çok sevdiğim ve bu yola birlikte çıktığımız arkadaşım Remziye Özgür’ü kırmamak amacıyla oldu. İşe başlarken amacım satıştan çok, iyi bir ekip kurup, Lider olmaktı. Bu hedefe göre çalışıp ilk ayımda 14 günde %12 seviyesine ulaştım. Bu ilk basamaktı. Hedefinizi koyduğunuz takdirde daha sonraki basamaklar iyi bir çalışma planıyla zaman içinde zaten kendiliğinden geliyor. Grup toplantıları, ev toplantıları ve hedefinizin olması bu işin olmazsa olmazı.

DİREKTÖR NAKİT ÖDÜL

1.000$ BİN DOLAR

Magnus Brännström CEO Oriflame Cosmetics

Ted Boman Managing Director

SİBEL ÖVÜN Bursa

“Başarımızda Oriflame ürünlerinin kalitesi önemli”

10/1/2011 Kayıt 30/11/2012 Direktör

Ben ekip çalışmalarımızda hep aynı benzetmeyi

yaparım. İlk kurduğunuz çekirdek kadronuz kar topuna benzer. Siz çekirdek kadronuza ürün ve sistem bilgilerini çok iyi öğretirseniz sıra bu kar topunu dağdan yuvarlamaya gelir. Aynı bizim bu işe küçük bir kar tanesi olarak başlayıp sonradan bir çığ haline gelmemiz gibi. Başarımızda Oriflame ürünlerinin kalitesi en büyük desteğimiz. Kalite standartlarına uygun bitkisel ürünlerle hem alanı hem satanı mutlu eden bir marka Oriflame. Bu işe başlarken bana inanan bu yolda ellerimizi hiç bırakmadığımız arkadaşlarım Remziye Özgür’e, Nurgül Karaçivi’ye, Arzu Usman’a, ekibimdeki büyükten küçüğe tüm kar tanelerime çok teşekkür ediyorum. Daha büyük başarılarda tekrar görüşmek üzere. |

29


Direktör Tozu yutanlardan değil, tozu dumana katanlardan olmanın yolunun SARPIO dan geçtiğini ekibime vurguladım. Merhaba Oriflame’nin Mor Menekşeleri. Ankara’dan Sakine Canpolat. 41 yaşında, evliyim ve 3 çocuk annesiyim. Oriflame ile Eylül 2011 de tanıştım. Katıldığım ilk firma toplantısında sahnede alınan para, unvan ve yurtdışı seyahatleri beni çok etkiledi. O gün karar verdim. Bende bu sahnede olmalıydım. Firma tarafından verilen bütün eğitim ve toplantılara katıldım. Bu işin ekip ruhuyla yürüdüğünü gördüm.Oriflame işinde ‘’ Birliktelik, Ruh ve Tutku’’nun ne kadar önemli olduğunu anladım.

DİREKTÖR NAKİT ÖDÜL

1.000$ BİN DOLAR

SAKİNE CANPOLAT Ankara

“Tozu yutan değil tozu dumana katan oldum”

21/9/2011 Kayıt 30/11/2012 Direktör

Ev toplantıları ve zevkli geçen stand çalışmalarıyla

Direktör

İNANMAK, İSTEMEK VE BAŞARMAK Merhaba; ben Hacer Palaz. 1987 Konya doğumluyum. 5 yıllık evliyim ve 2,5 yaşında bir kızım var. Oriflame ailesine arkadaşımın ısrarı üzerine 1 yıl önce katıldım. Oriflame´in eşsiz iş ve kazanç fırsatlarından habersiz olarak sadece yakın çevremin ve ailemin ihtiyaçlarını karşılıyordum. Altın Direktör´üm Fatma Şenel´in bu eşsiz iş ve kazanç fırsatına beni inandırması üzerine işe koyuldum. Can dostum ve Üst Danışmanım olan Fatma Doğanay´ın yol arkadaşlığı sayesinde kısa sürede başarıya ulaştım. Bu işin başarı sırrı sadece inanmak, istemek ve

Ted Boman Managing Director

Magnus Brännström CEO Oriflame Cosmetics

DİREKTÖR NAKİT ÖDÜL

1.000$ BİN DOLAR

Ted Boman Managing Director

Magnus Brännström CEO Oriflame Cosmetics

HACER PALAZ Konya

“İnanmak, istemek ve başarmak”

22/9/2011 Kayıt 30/11/2012 Direktör

çalışmaktan ibaret. İnanan, isteyen ve gerçek anlamda çalışan herkes bu başarıyı

Direktör

DİREKTÖR

NAKİT ÖDÜL HAYALİM VARDI GERÇEĞİM ORİFLAME OLDU Oriflame ile üniversitede okuyan oğlumun ek iş araması ve kendi için bu işin ek iş olacağını düşünmesiyle tanıştım. Başarısızlıkla sonuçlanan daha önceki doğrudan büyüttüm. Hiç pes satış sistemi çalışmalarımdan dolayı etmedim. Aktif çalışıyor reddettiysemde oğlumun çalışmalarına olmama rağmen iş çıkışları destek vermeye karar verdim. Optimals her gördüğüm kişiye serisi ürünleri ile tanıştıktan sonra tamam anlattım ve başardım. “Hayalim vardı gerçeğim dedim. Oğlumun kısa sürede Direktör Yurtdışı hayalim vardı. Oriflame oldu” olmasının ardından bir hevesle bende Oriflamenin 20.yılında başladım ama kayıtta tüm çevremizi düzenlediği yarışmada kullandığımız için ben saha çalışmaları ile kendimi Stokhoml’e gitme hakkıkazandım ve gittim. Teşekkür

1.000$ BİN DOLAR

Ted Boman Managing Director

Magnus Brännström CEO Oriflame Cosmetics

Direktör

Kayseri’den Oriflame ailesine kucak dolu sevgiler.. Ben Kayseri’den Aynur Atiş.. Evliyim. 1 tane güzeller güzeli kız annesiyim.. Oriflame işine sevgili Elmas Direktörüm Ayşegül Kahraman sayesinde başladım. İyiki de başlamışım Oriflame hayatımı değiştirdi. Birçok hayalimi gerçekleştirme olanağı sağladı.Hiçbir ayrım yapamadan ve bir kuruş yatırım yapmadan bizlere bu iş fırsatını veren Oriflame şirketine sonsuz minnettarım. Sarpio sistemiyle bende bu başarıyı elde ettim. Ev toplantımı, saha

1.000$

ZEYNEP METİN Ankara

ederim. Hedefim fazla uzatmadan 6/12/2011/10/94 Kayıt Elmas ve üzeri 30/11/2012 Direktör olmak. Motivasyon ve özgüven bu işte çok önemli. Liderlerimi seçerken bunların olmasına dikkat ediyorum. Liderlerimin çalışkanlığı, hayallerinin peşinde olmalarından dolayı onlarla gurur duyuyorum. Ayşe Elife Arslan, Nermin Aydın, Gülhan Akdağ, Ayşe Demir, Zübeyde Bucak , Nurcan Demirtaş yanımda olduğunuz için hepinizi sevgiyle kucaklıyorum. Dünyalar güzeli Başkanımız Emine Saraç gösterdiğin yolda hep ilerliyor olacağız. Ben ve ekibim minnettarız. ederim. Bu yola beraber başlayan alt ekibimde Liderim Güler Adıgüzel, Sıdıka Pınar, Yılmaz Yasemin, Havva Kızılboğa, Halime Gürbüz, Lale Bora, Nariye Halat ,ablam Demet Aslankoç, Sevgi Canan, Hatice Çakır, Ayla Erkin, Leyla Tutaş ve beni kayıt yapan çok sevgili ablam Şermin Buldu ve adını yazamadığım tüm Danışmanlarıma ve aileme sonsuz teşekkürler. Oriflame seni çok seviyorum...

27/1/2012 Kayıt 30/11/2012 Direktör

BİN DOLAR

“İyi ki de başarmışım Oriflame hayatımı değiştirdi”

elde edebilir. Eşsiz iş deneyimlerini ve tecrübelerini bizimle paylaşan Elmas Direktör`üm Nezime Ardıç `a, bu işi bana öğreten Altın Direktör`üm Fatma Şenel`e, Üst Danışmanlarım Fatma Doğanay ve Esra Tokur`a buraya yazarak sığdıramayacağım fakat gönlüme sığdırdığım bütün Liderlerim ve Danışmanlarıma sabırla ve özenle kızıma bakan annem Asiye Yalpır`a ve eşim Osman Palaz`a çok teşekkür ederim. Ayrıca hiç hayalim yokken bana hayal kurmayı öğreten ve bu hayalleri gerçekleştiren oriflame ailesine kucak dolusu sevgilerimi gönderiyorum. SEBAT@KONYA ekibinde olmaktan büyük onur ve gurur duyuyorum.Sevgiler...

AYNUR ATİŞ Kayseri

DİREKTÖR NAKİT ÖDÜL

Magnus Brännström CEO Oriflame Cosmetics

ekibimi büyüttüm. Bu işte ‘’tozu yutanlardan değil,tozu dumana katanlardan olmamız gerektiğini bunun yolununda Sarpıo’dan geçtiğini ekibime vurguladım. Bu işi yapmak isteyenlere ürünlerin doğallığını, kazanç fırsatlarını sunmak, başarılarına ortak olmak tarifi edilemez bir duygu. Bu işte sebat etmek çok önemli. Beni yalnız bırakmayan Liderlerim Reyhan Canpolat’a, Ebru Kenger’e, Kamile Özen’e, Burdur’un gülen yüzlerine; şiir kız Burcu Dere ‘ye ismini sayamadığım gönlümün yıldızları değerli Danışmanlarıma, yüreği kocaman arkadaşım Binnaz Güngör’e, Funda Ertan’a,desteğini esirgemeyen sevgili eşim Ahmet Fatih’e, kızlarım Gökçe Nur, Rabia Göksu’ya,oğlum Mustafa Alper’e çok teşekkür ederim. tüm ekibimle yeni unvanlarda görüşmek üzere sevgiler...

Ted Boman Managing Director

çalışmamı yaparak başardığım bu iş sayesinde kendime özgüvenim geldi. Hayatım değişti. Kendim çok güzel kazanırken kazandırmayada başladım. Bana maddi manevi destek veren,hep yanımda olan Elmas Direktörüme çok teşekkür

Direktör Antalya’’dan Gülay Durmaz. İki çocuk annesiyim. Yaklaşık sekiz ay önce bir arkadaşım vasıtasıyla Oriflame Kozmetikle tanıştım. ilk zamanlar bu işe sıcak bakmıyordum. Bunun nedeni ise daha önceleri çeşitli firmalarla çalışmış olmamdı. Ama işin içine girdikten sonra bu işi yapabileceğimi anladım ve ilk üç ayımda Üst Danışman oldum. Sekizinci ayımda ise Direktör

30 |

GÜLAY DURMAZ Antalya

12/4/2012 Kayıt 30/11/2012 Direktör

oldum. Bu işte bana emeği geçen herkese, alt ekibime ve özellikle Gülseren Karaçay’a çok teşekkür ederim.

DİREKTÖR NAKİT ÖDÜL

1.000$ BİN DOLAR

Magnus Brännström CEO Oriflame Cosmetics

Ted Boman Managing Director

“Sekizinci ayımda ise Direktör oldum”


Direktör İstek, Azim ve Başarı Oriflame’e gönül verenlere merhaba. İsmim Hilal Yakut. 32 yaşındayım. Evli ve 2 yaşında, Zeynep Ravza adında bir kız çocuğu annesiyim. Oriflame ile 8 sene önce tanıştım. Ürünlerini kullanıyor, aylık düzenli satışımı yaparak belli miktarda kar ediyordum. Çalışan bir kadın olduğum için Oriflame’i hiç iş olarak görmedim. 9 ay önce Üst Elmas Direktörüm Sevgi Kaymaz’la görüşmemden sonra bana yaptığı iş teklifini kabul ettim ve çok sıkı çalışmaya başladık. Ev toplantıları ve bireysel görüşmelere daha çok önem verip saha ve standla destekledik. İşimden

DİREKTÖR NAKİT ÖDÜL

1.000$ BİN DOLAR

Ted Boman Managing Director

Magnus Brännström CEO Oriflame Cosmetics

HİLALYAKUT Karabük

8/2/2012 Kayıt 30/11/2012 Direktör

“İstek, azim ve başarı”

ve çocuğumdan arta kalan zamanlarda bir çok kişiyle görüştüm. O yapar bu yapmaz diye

ayırmadan bende onlara iş teklifimi yaptım. Hiç bıkmadan hala aynı şeyi yapıyorum. Benimle çalışmaya, bu işten para kazanmaya var mısınız diyorum. Bu işte önemli olan önce istemek, sonra karar vermek ve arkanıza hiç bakmadan çalışmak. Sonrasında başarı zaten geliyor. Bu işi yaparken bana çok destek veren annem Safiye Gelgi’ye, eşim Yasin Yakut’a ve kız kardeşim Rumeysa’ya çok teşekkür ederim. Benimle yola çıkan Liderlerim, Danışmalarım; en kısa sürede Direktörlüğünüzü kutlayacağız inşallah. Ve Üst Elmas Direktörüm Sevgi Kaymaz; iyi ki senin Direktörünüm. Herşey için, bana verdiğin emek için çok teşekkür ediyorum. En kısa sürede daha üst seviye unvan yazılarımda görüşmek dileğiyle...

Direktör Sen Hayal Et , Oriflame Gerçekleştirsin DİREKTÖR NAKİT ÖDÜL Merhaba Oriflame Türkiye Ben Züleyha Akın. Evli, Barış ve Savaş isminde iki çocuk annesiyim.Oriflame ile Elmas Direktörüm Sayın Pelin Girmen ve Direktörüm Ruşen Ünal sayesinde tanıştım. Pelin Hanımın ısrarı ile Oriflame ZÜLEYHA AKIN kayıt olmaya karar verdim. Bu işi Adana yapmak hiç aklımda yoktu. Çünkü daha 2/3/2012 Kayıt önce hiç iş tecrübem olmadığından 30/11/2012 Direktör yapamam diye endişelerim vardı. Ama “Sen Hayal Et, Oriflame Pelin Hanımın verdiği destek sayesinde Gerçekleştirsin” şu an buluduğum unvana geldim. Sayın Pelin Girmen’e sonsuz teşekkürlerimi bir iş sahibi olacağım hiç aklıma gelmezdi. Şimdi sunarım.Tahsilimi yarım bıraktığım için her zaman bir işimin olmasını istiyordum. Böyle hayallerimi gerçekleştirmenin Oriflame ile daha

1.000$ BİN DOLAR

Ted Boman Managing Director

Magnus Brännström CEO Oriflame Cosmetics

kolay olduğunu anladım. Şirketime ve Oriflame ailesine yürekten teşekkürlerimi sunuyorum. Eğitimlerimi alarak ve ev toplantılarını, saha çalışmalarını yaparak ekibimi büyüttüm ve kazandıkça kazandırmaya başladım.Kendime olan özgüvenim daha da arttı. Çünkü artık bir işim var.İşimde benden desteğini esirgemeyen Eşim Zeyni Akın’a , annem Gülseren Kaçmaz’a ,Elmas Direktörüm Pelin Girmen’e, Direktörüm Ruşen Ünal’a , Mardin Nusaybin’de bulunan Üst Danışmanım aynı zamanda canım arkadaşım Şehnaz Yeşilmen’e, Liderim Zülbiye Palaz’a ve bütün Danışmanlarıma teşekkür ediyorum. Hayallerinize doğru koşun. Hiçbirşey için geç kalmış sayılmazsınız.

Direktör Merhaba Oriflame. Ben evli, 4 çocuk annesiyim. Öncelikle neden daha erken tanışmadım Oriflame ile diye üzülüyırum. Ama zararın neresinden dönülürse kardır, öyle değil mi? Oriflame ile tanışmam canı arkadaşım Sevim Hanım’ın kızıma üyelik teklif etmesiyle başladı. Kızım beni kayıt yaptırdı. Böylelikle Oriflame’e girdim. Ama ilk başta hiç istememiştim. Hatta daha önce Oriflame’i hiç duymamıştım. Katalogu bile ilk o zaman gördüm. Oriflame hayatıma iş olarak canım Direktörüm Yasemin Kesim’şn benimle tanışmaya geldiği gün girdi. Canım Direktörüm, beyaz meleğim... İşte o gün sihili değneğini dokundurdu. Ona müteşekkirim. Lütfen Direktörünüzün sözünü dinletin. İşte o zaman başarı ve unvalar sırasıyla geliyor. Mücadeleyi

DİREKTÖR

NAKİT ÖDÜL asla bırakmayın. Oriflame dokunduğu hayatları değiştiriyor. Tıpkı benim gibi. Maddi- manevi herşeyim değişti. Kendime olan özgüvenim arttı. Oriflame bana İstanbulun sadece Eyüpten ibaret olmadığını anlattı. Sermayesiz tek iş. Adeletli FATMA ALTAY sistem. Hedefim Altın Direktör olmak ve İstanbul Avr. yapacağıma inanıyorum. Sizde inanın, işi21/4/2009 Kayıt nize sarılın. Bana her konuda destek olan 30/11/2012 Direktör canım, eşime, yavrularıma, bizleri herza“Oriflame dokunduğu man inceliğiyle, zarafetiyle, güleryüzyüyle hayatları değiştiriyor” motive eden Başkanımız Özgül Cingil’e sonsuz teşekkürlerimi sunarım. Canım Aysel Güler, Hatice Sarıçiçek, Elif Kara ve %9 labirecik Direktörüm Yasemin Hanım’a ve rım, %6 larım tüm Danışmanlarıma çok teşekkür Zehra Hanıma çok ama çok teşekkür ederim. ederim. Rabbim yolumuzu açık etsin inşaallah.... Beni Direktörlüğe taşıyan Liderlerim

1.000$ BİN DOLAR

Magnus Brännström CEO Oriflame Cosmetics

Ted Boman Managing Director

kişilere en doğru şekilde anlatmaktan geçiyor. Ben kırk Merhaba ben Muğla Milas’tan yaşın güzelliğini ve olgunluğunu 14/10/2009 Kayıt Yıldız Yıldırım. Evli ve iki erkek oriflame ile yaşamaya başladım. çocuk annesiyim. Oriflame ile 30/11/2012 Direktör Oriflame hayatımda dönüm 14.10.2009’da sevgili yengem noktası oldu tabii bunuda ve Direktörüm Sabiha Yıldırım başarmamda hep yanımda kaçtım. Hayatımda istediğim sayesinde tanıştım. Önceleri olan eşim Özkan Yıldırım’a birçok şeye sahip olduğumu sadece kendi ihtiyaçlarımı çocuklarım Ege ve Hüsamettin’e, Direktörüm zannederken Oriflame işi ile başarıyı, aldığım oriflame’de 2011 Sabahattin Yıldırım’a, Direktörüm ve üçüncü alkışı ve kendime olan özgüvenimi en yılılnda kayıt ettiğimiz Üst annem Sabiha Yıldırım’a, büyük annemiz Dilek uç nokta da yaşamaya başladım. Bu “40 yaşın güzelliğini Danışmanım Şefika Kıvrak 
 işte başarılı olmanın yolu direktörüm Baysinop’a ve Üst Danışmanım Şefika Kıvrak yaşamaya başladım” sayesinde bu işin ciddiyetini ve tüm Danışmanlarıma sonsuz teşekkürler. En Sabiha Yıldırımdan öğrendiğim sabır kavramaya başladım. Direktörüm Sabiha Yıldırım’ın ve güleryüz, ev toplantısı ve işi etrafımdaki büyük teşekkür bana bunları yaşatan Oriflame’e. defalarca işi anlatmasına rağmen hep köşe bucak Altın Direktör yazımda görüşmek üzere.

Direktör

DİREKTÖR NAKİT ÖDÜL

1.000$

YILDIZYILDIRIM Muğla

BİN DOLAR

Magnus Brännström CEO Oriflame Cosmetics

Ted Boman Managing Director

|

31


* Hollywood Glam Çanta Koleksiyonu Ocak ayı Kayıt kampanyası hediyesidir. Kampanya 1-31 Ocak tarihleri arasında geçerlidir.

İş & Güzellik  

Ocak & Şubat 2013

Read more
Read more
Similar to
Popular now
Just for you