Page 1

MotoTEST OPOLACZKA

Ĺ KODA Rapid Sedan autem rodzinnym?


Zabraliśmy Rapida na zimowy rodzinny spacer. Bez problemu zapakowaliśmy foteliki dla dzieci, a nasze egzemplarze nie należą do najmniejszych. Fotel kierowcy dopasowany do osoby o wzroście 195 cm i mimo to z tyłu miejsca na nogi sporo – to duży plus. Nasze „Opolaczki” czuły się we wnętrzu Rapida bardzo dobrze.


100 cm x 106 cm to wymiary podłogi bagażnika o poj. 550 litrów – można tu zmieścić naprawdę sporo rzeczy. Dodatkowo mamy do pomocy siatki mocujące, dzięki którym można zapanować nad ładunkiem i uporządkować bagaż.

Obszerny bagażnik sprawdził się też jako miejsce odpoczynku dla dzieciaków po szaleństwie na śniegu!


Tylna kanapa przy dwóch porządnych fotelikach dla dzieci nie zapewni trzeciej osobie komfortu na dłuższej trasie.

Silnik 1,2 TSI, komputer pokazywał spalanie 7,2 litra przy jeździe po mieście przy temperaturze poniżej zera stopni.

Wnętrze: praktyczny schowek na okulary, podłokietnik, uchwyty na kubki (również z tyłu), czytelny wyświetlacz czujników cofania i ciekawostka – uchwyt na przedniej szybie na bilety parkingowe!


Podsumowując, nasi mali testerzy polubili Škodę Rapid. Siedziało im się wygodnie, mogli swobodnie machać nogami, z wsiadaniem też nie mieli problemu. Była też niezła zabawa na „pikniku” w bagażniku ;) Tata przy wzroście 195 cm bez problemu znalazł odpowiednią pozycję za kierownicą, a do bagażnika zapakował wszystko co potrzebne. Tak więc na pytanie: sedan autem rodzinnym? – odpowiadamy: jak najbardziej TAK.

MotoTEST Opolaczka - Skoda Rapid  

Sedan autem rodzinnym?

Read more
Read more
Similar to
Popular now
Just for you