Page 1

Paņem Festivāla avīzi 18 - 19. jūlijs. Salacgrīva

Fatboy Slim būs pludmalē

Livingstons: galvenais, ka pozitīvi

brauciet! i š r o f ūs

B Reāli padomi:

esi stilīgs, nenāc uz pasākumu laiviņās

Domburs:

tas ir nebijušas kvalitātes pasākums


Kāpēc jābrauc? Iesaka festivāla eksperti: Livingstons:

Gadu veca leģenda vēsta, ka tālajā 2007. gadā pasākumā Positivus saturs esot atbildis nosaukumam. Lai tradīcija — pozitīvisms saturā — iesakņojas un uzzied no gada uz gadu, no āres uz āri, no ļauža uz ļaužiem. Tā sakot, Āmen, Pozitiven!”

Pienvedēja piedzīvojumi:

Pienvedēja piedzīvojumi ielūdz visus kvalitatīvas mūzikas cienītājus apmeklēt festivālu Positivus AB. Apsolām jums pozitīvas emocijas, enerģisku un spēcīgu Pienvedēja piedzīvojumu koncertu. Būtu grēks neapmeklēt tik vērienīgu un daudzkrāsainu festivālu, kurš risinās pie mums Latvijā.

Jānis Bunte, Aizkraukles bankas PR speciālists:

Festivāls Positivus AB jau tā pirmajā gadā apliecināja, ka ir pozitīvākais un kvalitatīvākais festivāls Latvijā. Patīkami pārsteidza pirmā gada festivāla saturs un tur valdošā atmosfēra. Šogad festivāls solās būt vēl saistošāks un piesātinātāks ar dažādām papildu aktivitātēm. Jau esmu rezervējis savai ģimenei laiku festivāla apmeklējumam un iesaku to darīt arī citiem pozitīvas mūzikas cienītājiem!

Bogdans Tarans:

Mofo: Positivus festivāla apmeklējums, es ceru, ir katras brīvpasaulīgās sirds sarakstā pie šovasar pildāmajiem darbiem.  Jo vairs nav jākrāj nauda biļetei uz Dāniju vai Lielbritāniju, lai nokļūtu pavisam īstā festivālā, un, pat stopējot, pietiek ar divām stundām, lai nokļūtu Salacgrīvā. Plus — par saulrietu pie jūras nekas nav jāpiemaksā!

Ļoti svarīgi, ka Latvijas festivālos, kuros iepriekš nav skanējusi deju mūzika, parādās skatuves un teltis, kas atvēlētas šim mūzikas žanram. Pirmkārt, tas apstiprina faktu, ka elektroniskās un deju mūzikas īpatsvars sāk izlīdzināties kopējās tirgus proporcijās. Otrkārt, un tas ir pats galvenais, festivālu apmeklētājiem parādās patiešām plaša izvēle. Šogad elektroniskās mūzikas faniem ir vēl viena iespēja pavadīt laiku svaigā gaisā un klausīties, redzēt vienu no visietekmīgākajiem DJ un producentiem pasaulē — Timo Maas. Tiksimies festivālā Positivus AB! po sitivu s

3


I’m From Barcelona Z

Foto: Bulls Press

viedru mūziķis, grupas Valley Days līderis Emanuels Lundgrēns ir laimīgs cilvēks, jo viņam ir daudz labu draugu — gandrīz trīsdesmit. 2005. gadā lustīgais koris joka pēc ierakstīja dažas Emanuela dziesmas viņa primitīvajā mājas studijā. Ir cilvēki, kuriem nesanāk — viņiem sanāca! Drīz šis

Lielākās zvaigzn

Manic Street Preachers 4

po sitivu s

pašdarbnieku kolektīvs kļuva par sensāciju gan Eiropā, gan Amerikā, un Lundgrēns iepazīstināja pasauli ar saviem draugiem albumā Let Me Introduce My Friends, kurā apdziedāti gluži bērnišķīgi prieki un bēdas. Lundgrēna lielgrupas pozitīvais naivisms ir ļoti lipīgs, to atzīst ikviens, kas redzējis I’m From Barcelona koncertu.

S

ociālisti pēc politiskās pārliecības, kā īstiem dumpīgo Velsas ogļraču dēliem pieklājas. Viņu pirmo albumu sauc Generation Terrorists (Teroristu paaudze, 1992) — un jau no paša sākuma bija skaidrs, ka ar šiem puišiem joku nebūs. Laika gaitā viņi ieņēmuši stabilu vietu Lielbritānijas slavenāko rokgrupu vidū, kļuvuši vecāki un mierīgāki, bet nekad nav nodevuši savus ideālus. Kas notika ar 1995. gadā bezvēsts pazudušo ģitāristu Ričiju Džeimsu, diemžēl neviens nezina līdz pat šai dienai.


F

Fatboy Slim

atboy Slim festivālā jutīsies kā zivs ūdenī, jo viņam patīk jūra un pludmales. Fatboy Slim ir spēlējis milzu ballītes Braitonas pludmalē Anglijā, okeāna krastā Riodežaneiro Brazīlijā un Bondai pludmalē Austrālijā. Nu pienākusi kārta izdancināt arī ļaudis pie Baltijas jūras. Ja mūziķim un dīdžejam būtu vairāk brīva laika, varbūt Fatboy Slim atbrauktu uz Salacgrīvu ar savu Bar-

racuda jahtu, kuru viņš kopā ar sievu, britu radio programmu vadītāju Zoī Bolu, no vācu Otrā pasaules kara spiegu kuģa pārbūvējis par luksusa jahtu pašu un draugu atpūtai. Tomēr saspringtā grafika dēļ šoreiz Fatboy Slim izmantos ātrāku transporta veidu — lidmašīnu, jo pirms Positivus AB viņam vēl jāpaspēj uzspēlēt Rockness festivālā Skotijā, Glastonberijā un O2 Wireless festivālā Londonā.

nes, kuras redzēsim S

kotijas grupa Travis parādījās uz lielās skatuves visnepiemērotākajā brīdī — 90. gadu otrajā pusē, kad rokmūzikas veiksmes un slavas kauss nosvērās Amerikas un nu–metal stila virzienā, bet britpops pēkšņi kļuva vecmodīgs. Tomēr jau gadu tūkstošu mijā tikai retais spēja nedungot melodisko Why Does It Always Rain On Me, un mūsdienās Travis izpelnījušies atzinību ne vien savas mūzikas dēļ, bet arī kā lielo pasaules durvju atvērēji britu grupām Coldplay un Keane. Bez Travis tām būtu daudz grūtāk iekarot globālu atzinību. Skatītāju ievērībai — Travis koncertos ir daudz roķīgāki nekā ierakstos!

Travis po sitivu s

5


N

Ieteikumi apmeklētājiem

epārspīlēsim — festivāls Salacgrīvā nepārspēs tādus mūzikas festivālus kā Roskilde Dānijā, Glastonberija vai Redinga festivālu zemē Anglijā. Salīdzinot ar nosauktajiem, šis būs mazs, jauks, intīms festivāls, kurā nekad nebūs pārāk lielu cilvēku pūļu, dubļu vannu kā Glastonberijā vai kilometriem garu telšu rindu telšu pilsētiņā.

Apģērbs un apavi

līdzi kādus trīs, bet, ja gribas ko jaunu un stilīgu, iegādājies festivāla T kreklu festivāla tirdziņā. Vēl, protams, sportiskā jaka ar kapuci būs neatsverama, kad saule romantiski pazudīs aiz priežu galotnēm, iedvešot vēsu svaigumu festivāla naktī. Bet, ja laiks nelutina, līdzi paņem savu gaumīgo lietusjaku kādā no varavīksnes krāsām!

Skaidrs, ka Positivus AB festivālā būs daudz apmeklētāju, bet būt modernam ne vienmēr nozīmē ierasties augstpapēžu laiviņās. Modīgie gumijnieki vakariem, stilīgās kedas vai gumijas iešļūcenes dienām ir tas, kas vajadzīgs! Iešļūcenes pievils tikai tad, kad blakus dejojošais milzis atkal jau būs uzlēcis tev uz kājas.

Vēl mīļākie un ērtākie džinsi, saules cepure, saulesbrilles, saules aizsargkrēms — tas ir maksimums, kas nepieciešams!

T krekli ir modē vismaz jau pēdējos piecus gadus. Paķer

Ēdiens, dzēriens … Uz neilgu laiku aizmirsti mīkstu gultu, siltu dušu, parketa deju grīdu un citas pilsētas ekstras. Tā vietā saņemsi milzu porciju svaiga gaisa, ja paveiksies — draudzīgu krākšanu no blakus telts, kas ļaus piemēroties neparastajam klusumam, kad apklusušas pēdējās festivāla skaņas rīta agrumā, rīta peldi jūrā, lieliskus draugus un augstvērtīgu mūziku. Festivālā, protams, nav vieta restorānam ar baltiem galdautiem, bet galvojam, ka

Kas vēl noderēs

Tā gan nedari 6

po sitivu s

Salvetes, vislabāk mitrās salvetes, vai pat savs tualetes papīra rullis (iespiests kabatā, tas gan var nepatīkami mainīt tavu figūru, atšķirībā no salvetēm, kuras var izkārtot tērpā pēc nepieciešamības), jo skaidrs, ka bez dabīgo vajadzību kārtošanas divu dienu garumā neiztikt.

badoties nevajadzēs. Būs gan tradicionālās desiņas ar kartupeļiem, gan kas interesantāks — nedaudz no ķīniešu virtuves, sātīgas sviestmaizes, pankūkas un zupas. Tā kā mugursoma ar ēdamo un dzeramo nav jāpiestūķē, bet var paķert līdzi kādu enerģijas dzērienu, paku riekstiņu vai iemīļoto našķi sestdienas vai svētdienas rītam, kad pēc iepriekšējās nakts dejām var pietrūkt spēka tikt līdz pirmajai tirdzniecības vietai.

Ja gatavojies nakšņot teltī — pārbaudi, vai tā ir lietošanas kārtībā un tev lieki nebūs jātērē laiks, meklējot telšu mietiņus vai lāpot caurumus. Un, protams, atceries, kā izskatās tava telts un kur tu to uzcēli (varbūt ir vērts padomāt par savu karogu, kas atvieglos savas telts meklēšanu). Aizejot atskaties — tāds būs tavs skatpunkts, kad atgriezīsies! Ja viss šis liekas par grūtu — aizmirsti šos ietei-

Dari tā!

kumus! Brauc uz šīs vasaras labāko festivālu ar lielisku garastāvokli un atvērtu sirdi, ļaujies saulei, dubļiem un citiem pārbaudījumiem par prieku sev un citiem! Ja būs kas piemirsies, jautā kaimiņiem — gan viņi neatteiks.


Iejūties festivāla ādā! F estivālu atribūtika ir viena varena lieta — ja, baudot mūziku, nepietiek laika iegādāties dažādus festivāla suvenīrus, ir gadījies redzēt, ka par savdabīgu festivāla apmeklētāja pazīšanās zīmi vēl vairākus mēnešus pēc festivāla beigām daži pašmāju ļautiņi staigā ar festivāla ieejas aprocēm ap roku. Šķiet, ka festivāla laiks ir bijis tik labs, ka negribas šķirties pat no tāda mazumiņa. Šogad ieplāno savu laiku arī

dažādu suvenīru apskatei un iegādei, jo festivāls Positivus AB sola tev ne tikai kreklu ar festivāla dizainu, ne tikai pludmales čības festivāla krāsās, bet arī mazas nozīmītes, ko spraust pie krūts, un jaukus apģērbus tavam vai draugu bēbim. Un tad, ejot pa ielu, satiksi un atpazīsi ne vienu vien festivāla biedru, kuru varēsi uzrunāt un dalīties atmiņās. Festivāls Positivus AB vieno. Arī apģērbā!

Iesaka skatītāji

Tas tiešām bija izcili! Henrijs Bukavs,

Omnicom MediaGroup direktors: Man kā izbijušam dīdžejam pagājušajā gadā bija liela interese redzēt leģendāros James. Manuprāt, tā arī bija festivāla kulminācija, kas neatstāja vienaldzīgu nevienu apmeklētāju. Žēl, ka nokavēju Stereophonics un sanāca dzirdēt tikai pēdējās dziesmas. Latvijā vasaras ir īsas, tāpēc ārējie koncerti ir jāapmeklē OBLIGĀTI. It īpaši, ja tajos neticamā kārtā spēlē Travis, Manic Street Preachers, Fatboy Slim. Laiks iet uz priekšu, un vieta nedrīkst stāvēt tukša. Ļoti daudzas vasaras esmu pavadījis Liepājas dzintarā, un tagad izskatās, ka Positivus AB ar šādu zvaigžņu piesaistīšanu strauji ieņems šo vietu un Latvijā atkal būs viens labs rokfestivāls pie jūras. Un Travis — tie „vecajiem romantiķiem” noteikti ir jāredz! 

Guna Zučika,

bijusī Prāta vētras menedžere, pašlaik mūzikas menedžmenta studente Londonā: Varu godīgi teikt — no visiem pagājušajā gadā apmeklētajiem festivāliem dažādās Eiropas zemēs vislabāko laiku pavadīju Positivus festivālā tepat Latvijā. Atmosfēra, vieta, muzikālais

gandarījums un — man kā īsam cilvēkam ne mazsvarīgi — laba koncertu redzamība: tā es raksturotu šo festivālu pērn. Šā gada festivāla programma sola, ka tieši tādas pašas emocijas ir gaidāmas arī šoreiz. No grupām līdzi dziedāšanai visvairāk esmu sagatavojusies Travis izpildījumam (neba velti manu kaķi sauc Travis ).

Maklarena priekšlasījumu, gan kopējo formātu ar vairākām skatuvēm un pasākumiem gan dienā, gan naktī. Visu cieņu rīkotājiem par ambīcijām Latvijā veidot šādu, manuprāt, nebijušas kvalitātes un plaša dalībnieku spektra pasākumu, un arī par spēju piesaistīt īstas zvaigznes. Novēlu noturēt līmeni un, ja vien varēšu, braukšu arī šogad.

Egons Reiters,

Jānis Spoģis,

Radio SWH dīdžejs: Mūzikas festivāli ir vesela tradīcija. Prieks, ka beidzot arī Latvijā ir festivāls, kas pulcē labākos vietējos māksliniekus, mūzikas zvaigznes no pasaules un publiku, kas atbilstoši nosaukumam ir pozitīva! Par pozitīvo!!!

Jānis Domburs, žurnālists:

Uz Positivus pērn man iznāca aizbraukt tikai uz vienu vakaru, lai redzētu un dzirdētu James un Stereophonics. Nemēdzu mētāties ar atzinībām, bet tas tiešām bija izcili. Noskaņas, attieksmes un, protams, mūzikas ziņā. Jāatzīst, James tieši pēc šīs uzstāšanās sev atklāju pilnīgi no jauna. No draugiem esmu dzirdējis daudz labu atsauksmju arī par festivālu kopumā — gan muzikālo programmu, gan Malkolma

Tele2 mārketinga direktors:

Pirmo festivālu Positivus AB pagājušajā gadā apmeklēju, lai klātienē redzētu James uzstāšanos, kas ir viena no manām mīļākajām grupām. Festivāla atrašanās vieta, organizācija un apkārt valdošā gaisotne kopumā atstāja labu iespaidu — tikpat mājīgi kā Mežaparkā. Festivālā satiku samērā daudz draugu un paziņu, kas bija pozitīvs pārsteigums, turklāt arī pārējā publika bija draudzīgi noskaņota, kas kopumā festivālā radīja pievilcīgu atmosfēru. Domāju, ka šogad festivālā varēs gūt ne mazāk pozitīvu iespaidu visai vasarai, tāpēc jau tagad ar nepacietību gaidu gan Iļģu, gan Manic Street Preachers un Fatboy Slim uzstāšanos. Savukārt Voiceks Voiska uzstāšanās dzīvajā būs festivāla „odziņa”, ko arī noteikti gribu redzēt. po sitivu s

7


Jūra

Buru Sports Lounge

Ieeja

Klusā telšu pilsētiņa

Dabas koncertzāle Ambient zone

Parkings

Sony kinozāle

Ieeja WC

AB Stage

Food/drinks

Food / drink

Bērnu pilsētiņa

Preses telts

WC Bērnu pilsētiņa Festivāla atribūti

Jūra

1188 uzziņas

Laimas pulkstenis

Tele2 Stage

Teltsvietas

SWH fanu telts

Mežā

Ieeja

Medicīniskā palīdzība

Rimi

Ieeja

Shark deju telts

WC

Jagermeister Priekšnama telts

Telšu pilsētiņa

Kā nokļūt festivālā? L

ielākais mūzikas festivāls Baltijā Positivus AB organizē speciālus autobusu reisus, kas kursēs festivāla laikā no Rīgas uz Salacgrīvu un atpakaļ. Autobusu kustība no Rīgas centra dos iespēju festivālu apmeklēt daudz plašākam apmeklētāju lokam. Autobusu biļetes nopērkamas iepriekšpārdošanā www. bezrindas.lv Festivāla publikas pārvadāšanai kursēs ap 20 autobusu, kas plāno pārvadāt ap 900 cilvēku. Autobusi kursēs no Rīgas

(starp Esplanādi un viesnīcu Latvija) uz Salacgrīvu 18. un 19. jūlijā, bet no Salacgrīvas uz Rīgu — 19. un 20. jūlijā. Ar precīzu autobusu kursēšanas grafiku var iepazīties www.bezrindas.lv

Carnikava

Mežciems

Sautini

E67

Garciems

Kalngale

Jūra

Ādaži

E77

Baltezers Ķīšezers

Izbraukšana no Rīgas

Baltezers Langstiņi

pa Jaunciema gatvi

Dumbrāji

caur Baltezeru pa Biķernieku ielu

Upesciems

Juglas ezers

E77 Jugla

E67

Rīga

Babīte

Līči Ulbroka

E22 Mārupe Valdlauči

E77 E67

Positivus AB festivāla avīze  
Positivus AB festivāla avīze  

Positivus AB festivāla avīze

Advertisement