Page 1


WWW.HANIBAL.CZ


KDE NÁS NAJDETE Nejčastěji nás najdete na horách. Lhostejno, jaké je roční období, počasí, den v týdnu, zima nebo teplo. Milujeme tu různorodost, nejistotu a pomíjivost všeho, co v přírodě najdeme. Barvy rozsypané po obloze při západu slunce, které po pěti minutách vystřídá černočerná tma. Malinkaté jehličky zmrzlého sněhu, které nám vítr vžene do tváře. Sochařská díla, která vytváří jen mráz a voda a která jsou každý den úplně jiná. Pro tohle všechno, a mnohem víc, chodíme na hory. Najdete nás také v letošním katalogu, který právě držíte v ruce. Najdete nás na fotografiích, v příbězích, v každém řádku, který je tu napsán. Outdoor je náš život a my Vám z něj chceme nabídnout to nejlepší. To nejlepší z českého outdooru. A mnohem víc.

Pokud si ovšem myslíte, že nejjistější způsob, jak nás najít, je navštívit nás v našich prodejnách, zde jsou jejich adresy:

HANIBAL Korunní 16, Praha 2

HANIBAL Senovážné nám. 20, Praha 1

222 522 416

224 240 756

Můžete nás navštívit i online, a to na www.hanibal.cz, napsat nám e-mail na info@hanibal.cz a nebo nás podpořit na některé ze sociálních sítí.

www.facebook.com/hanibal.cz

www.youtube.com/HanibalSport

Věříme, že se Vám bude tento katalog líbit, že Vás bude jeho čtení bavit, inspirovat a přinese Vám trochu radosti. A teď trocha motivace. Schválně zkuste spočítat, kolik slonů (jako jsou u adres obchodů) se v katalogu nachází. Správné odpovědi zaslané na sloni@hanibal.cz po zásluze odměníme! Váš Hanibal Team ZIMA 2013

03


HANIBAL team Tady nás máte. Tedy, ne všechny, ale valnou většinu z nás. Zmrzlé úsměvy nám na tvářích vyrobilo sedélko, ve kterém jsme našli bezvětří, a mohli tak udělat společnou fotku z našeho zimního přechodu Malé Fatry. To ale zdaleka není vše. V téhle fotografii je také uchována celá řada vzpomínek, sedmnáct příběhů, které by vydaly na malou knížku. Zimní přechod Fatry totiž rozhodně není procházkou po parku a připravil pro nás celou řadu momentů, které by dostatečně vystihovalo snad jen okřídlené: „Zážitek nemusí být hezký, ale musí být silný”.

Pracovali jsme jako tým. A vlastně na tom není nic zvláštního. V práci děláme to samé a pomoc nebo rada kamarádům je samozřejmostí. Možná právě proto se k nám také Vy stále vracíte. Protože se Vám snažíme poradit nejlíp, jak jen umíme, stejně tak, jako bychom poradili svým nejlepším kamarádům. Jsme nadšení, když od nás odcházíte spokojení, a naše nadšení se násobí, když Vás potkáváme znovu a znovu. A pokud jste k nám ještě nestihli zavítat, zkuste to. Vezmeme Vás do týmu lidí, pro které je outdoor (a spokojený zákazník) na prvním místě.

Společnými silami jsme ovšem zdárně došli do vytyčeného cíle, přečkali mrazivou noc v záhrabech a nakonec si z celého víkendu odnesli jen to dobré.

04

WWW.HANIBAL.CZ


klub HANIBAL Velké změny v klubu Hanibal, které proběhly na začátku roku 2013, přinesly celou řadu pozitivních událostí. Potvrdilo se nám tak, že to byl krok správným směrem. Jedna cena. Stále platí, že každý, kdo přijde do Hanibalu, dostává tu nejlepší cenu. V jednoduchosti je síla, nechceme kohokoliv nutit k plnění peněženky další věrnostní kartou jen kvůli lepší ceně. Tu u nás dostane každý jako odměnu za to, že si pro nákup vybral právě Hanibal. Pro členy klubu Hanibal, ať už stávající, nebo nové, máme ale další řadu výhod. Tak se pojďte podívat, proč má cenu stát se členem klubu Hanibal.

1 % zpátky. Každý rok dostanete 1 % z objemu svých nákupů zpět. A bude jen na Vás, jak s ním naložíte. Buď jej dostanete v podobě slevové poukázky, nebo jej necháte Hanibalu na environmentální projekty nebo na jeho další rozvoj a růst. Už žádné účtenky. Byli jsme zvědaví, jak se Vám tato služba bude líbit. A jsme nadšení, že se líbí tak moc! Známe Vás dobře, jste naši stálí zákazníci. Nemusíte tedy schovávat žádné faktury a účtenky. Kdykoliv je budete potřebovat, obratem Vám je dodáme. Vždy jako první. Pořádáme skvělé akce, testování a exkurze. Jako členové klubu Hanibal o nich budete vědět jako první!

ZIMA 2013

05


NA HRANICI MOŽNOSTÍ I. | Malá Fatra | Slovensko Vyrážíme v pátek po práci, nočním vlakem směr Slovensko. Tento víkend je pro mě plný „premiér”, a to včetně první noci na sněhu. Cesta vlakem je veselá a nikdo toho moc nenaspí.

pro nás skoro čas oběda). Jen tak mimoděk se ptám, jestli půjdeme ještě do tak strašného kopce, co teď. Netuším, co máme před sebou.

V brzkých ranních hodinách jsme už ve Strečnu. Vyrážíme na cestu, snídáme u zříceniny Starého hradu a pokračujeme na Chatu pod Suchým. Už první stoupání mě má varovat, co mě ještě ten den čeká. Jdu pomalu, ale jistě, tedy skoro jistě. Vzadu se mnou jde pár lidí – „The Last Four”. Po nějaké době nasazujeme sněžnice, sníh je tady už celkem hluboký. Jsem ráda, že na mě vyšla MSRka, co máme v půjčovně. Hlavně později, při stoupání, jsem za ně opravdu vděčná.

Pokračujeme dál a začínáme stoupat na Suchý. Nevím, jak pro ostatní, ale pro mě je to „nářez”. Sněhu po pás, svah skoro do převisu. Co tu sakra dělám? Ani teď ale nejdu sama, je se mnou Ondra. Pomáhá mi, nabízí mi rychlé cukry na dobití energie. Pár desítek metrů pod vrcholem vidím, jak jde naproti Matěj pomoct mi s batohem. Přesto jsem na vrcholu Suchého poslední. Všichni jsou ale v pohodě a čekají, dávají mi chvilku na oddech.

Na Chatě pod Suchým dáváme něco malého k jídlu (je sice něco okolo desáté, ale na nohou jsme od pěti ráno, takže

To nejhorší stoupání máme za sebou, jsme na hřebeni a pokračujeme směrem k Malému Kriváni. Během cesty

06

WWW.HANIBAL.CZ


mi kluci berou batoh (myslím, že to bylo v momentě, kdy jsme na část cesty sundávali sněžnice), dost mi to pomáhá. Jdeme dál a místy je cesta trochu exponovaná (tedy pro mě určitě). Po chvíli, pár stovek metrů před vrcholem Malého Kriváně, nacházím své sněžnice zapíchnuté ve sněhu, kluci jsou geniální. Opět mám u sebe doprovod.

Patříte-li k silným a odhodlaným jedincům, můžete zkusit přejít hřeben Malé Fatry od Suchého po Velký Kriváň v jednom dni. My ale doporučujeme vyzkoušet mrazivý biváček v záhrabu. Pozvedne to zážitek na mnohem vyšší úroveň.

Na vrcholu na mě čeká pár lidí a můj batoh, který mi nakonec nesou dál. Na dalšího člena týmu (dobře, členku) padá krize, uklidňujeme se navzájem, že to dáme. Jdeme dál, ale už se chýlí k večeru. Oproti původnímu plánu nocujeme blíž. Většina lidí začíná kopat záhraby...

...pokračování na straně 46.

Zdenda odhodlaně postupuje po hřebeni Malé Fatry. Za ním se tyčí vrchol Suchý (1 468 m), před ním je exponovaný traverz na vrcholek Bielych Skal (1 448 m). Foto: Matouš Kačaba | Hanibal Team

ZIMA 2013

07


Tilak je českou firmou, která vyrábí své produkty v Šumperku, v Česku. Snad ani nemusíme říkat, že Tilak je naše srdcovka. Skvělé produkty, čtyřletá záruka.

TILAK RAPTOR | RAPTOR LADY Vlajková loď Tilaku patří jak v pánském, tak v dámském provedení k naprosté špičce ve svém oboru. Nový materiál Gore-Tex Pro. Vyražte na trek, za lezením, na skialpy. Raptor zvládne cokoliv.

10 111.- | 8 731.-

OBLEČENÍ

Jirka sestupuje pod sérakem ve stěně Mont Blanc du Tacul (4 248 m).

08

WWW.HANIBAL.CZ

Foto: Jana Čechová


TILAK KETIL

TILAK STORM

TILAK KETIL LADY

Lehoučká a dobře sbalitelná zateplovací bunda. Izolační materiál Climashield Apex.

Přepracovaný střih, nové barvy a nový materiál. Univerzální bunda pro široké spektrum aktivit.

Dámská varianta zateplovací bundy plněné Climashieldem Apex. Parádní projmutý střih!

3 487.-

7 078.-

3 487.OBLEČENÍ

TILAK TRANGO WS

TILAK ATTACK

TILAK FEMUND | FEMUND LADY

Letošní absolutní novinka. Anatomicky střižená softshellka z extrémně pružného Windstopperu X-Fast.

Převlekové, parádně sbalitelné a hlavně celopropínací kalhoty. Třívrstvý Gore-Tex a Gore-Tex Pro.

Fleecová mikina z materiálu Polartec Power Stretch. Zahřeje, rychle odvede pot. Kapuce se hodí pod přilbu.

4 868.-

6 341.-

2 567.-

ZIMA 2013

09


HIGH POINT SPIDER JACKET High Point je českou firmou, která sídlí i vyrábí své produkty v srdci Šumavy, v Sušici. Držte palce Radku Jarošovi! V roce 2014 se chystá na K2, poslední osmitisícovku, na kterou ještě nevylezl!

Spider je žhavou novinkou. Skvělý anatomický střih na tělo předurčuje bundu k aktivitám jako lezení, skialp a další. Membrána Dermizax zajistí odolnost proti vodě a větru. Podle nás skvělá volba na aktivity na sněhu a ledu!

5 905.-

OBLEČENÍ

Ondra vyhlíží nástup do Krčmárova žlabu. Vysoké Tatry, Slovensko.

10

WWW.HANIBAL.CZ

Foto: Alena Vacková | Hanibal Team


HIGH POINT SUPERIOR

HIGH POINT PROTECTOR 2.0

Nový model dvouvrstvé nepromokavé bundy z materiálu BlocVent. Povedený design.

Úspěšný model Protector ve své druhé generaci. Extrémně prodyšný materiál. Super střih a kapuce.

4 267.-

4 268.-

7 271.-

HIGH POINT GO LADY

HIGH POINT SKYWOOL

OBLEČENÍ

HIGH POINT VICTORIA LADY Nová dámská nepromokavá bunda. High Point je zárukou parádního dámského střihu, pojďte ji vyzkoušet!

Elastická a pohodlná mikina poslouží Pánové, naše chvíle přichází! V této z části jako druhá vrstva na aktivní sporty: vlněné mikině budeme dělat parádu nejen běžky, skialp a další. na horách, ale i ve společnosti!

2 083.-

2 357.-

ZIMA 2013

HIGH POINT PROTECTOR Celopropínací nepromokavé kalhoty do kompletu k bundě Protector. Odolný materiál, odepínatelné šle.

5 453.-

11


Directalpine je českou firmou, která sídlí v Liberci. Významná část produktů je vyráběna v Česku. Bundu Revolution testoval Hanibal Team intenzivně. Zimní výzva, přechod Malé Fatry, mixové lezení v Tatrách. A verdikt? Je skvělá.

DIRECTALPINE REVOLUTION Doslova revoluční novinka na českém trhu. Skvěle střižená bunda z nového materiálu Polartec NeoShell nabízí bezkonkurenční prodyšnost a přitom solidní nepromokavost. Testována Hanibal Teamem.

7 059.-

OBLEČENÍ

Ondra po zlezení Silvestrovského Blues M5-, Vysoké Tatry, Slovensko.

12

WWW.HANIBAL.CZ

Foto: Ondra Vacek | Hanibal Team


DIRECTALPINE GUIDE

DIRECTALPINE FRENEY

DIRECTALPINE CERRO TORRE

Pátá generace lehké a skladné bundy Guide je opět lepší, než předchozí. Nová membrána Ezanagi z Japonska.

Péřová bunda jednoduché konstrukce. Perfektně sbalitelná, plněná husím peřím. Kapuce na přilbu.

Povedená softshellová bunda, ideální hlavně na aktivní pohyb. Konstrukce bez membrány nabízí skvělou prodyšnost.

6 129.-

4 641.-

2 781.OBLEČENÍ

DIRECTALPINE ČEPICE

DIRECTALPINE CASCADE PLUS

DIRECTALPINE EXPRESS PLUS

Široký výběr v Česku pletených čepiček. Ať už preferujete s bambulí, nebo bez, tady si vyberete!

Celoročně využitelné kalhoty pro turistiku, lezení, skialpinismus a další aktivity. Na namáhaných místech vyztuženy.

Softshellové rukavice s vyztuženou koženou dlaní, které v lemu skrývají převlek proti větru. Chytré a funkční!

od 372.-

3 432.-

930.-

ZIMA 2013

13


Sir Joseph sídlí v Turnově nedaleko Hruboskalska. Zde také vyrábí veškeré své produkty. Proč jsme si jisti, že Sir Joseph dělá jedny z nejlepších péřových výrobků na trhu? Protože jsme v nich zažili tisíce zážitků a na všechny vzpomínáme v dobrém!

SIR JOSEPH SPANTIC Velmi teplá péřová bunda určená pro velmi náročné podmínky. Svrchní membránový materiál udrží vlhkost a vítr spolehlivě mimo husí peří, které zajišťuje perfektní izolaci. Testována na mnohých vysokohorských expedicích.

7 081.-

OBLEČENÍ

Alča si užívá „víc než dostatek tepla” v oblasti Dachsteinu, Rakousko.

14

WWW.HANIBAL.CZ

Foto: Ondra Vacek | Hanibal Team


SIR JOSEPH EIGER

SIR JOSEPH AMETYS

Designově i funkčně vyladěná péřová vesta. Ideální jako lehká zateplovací vrstva pod nepromokavou bundu.

Dámská péřová bunda, ideální na celoroční použití při trekkingu i ve městě. Odepínatelná kapuce.

6 161.-

2 661.-

5 056.-

SIR JOSEPH SHIPROCK Chytře vymyšlená péřová bunda, ušitá z nepromokavého membránového materiálu s podlepenými švy.

SIR JOSEPH KAMET

SIR JOSEPH APRON

Velmi oblíbená péřová vesta pro univerzální použití. Dostupná v mnoha barvách v pánské i dámské variantě.

Lehoučká péřová bunda, nebo spíš svetr. Naplněný kvalitním husím peřím, skvělý pod bundou.

5 515.-

3 122.-

3 674.-

OBLEČENÍ

SIR JOSEPH KJERAG Pánská péřová bunda, vhodná na všechny druhy aktivit. Membránový materiál, vyztužená ramena.

ZIMA 2013

15


Warmpeace je českou rodinnou firmou s dlouhou tradicí. Výroba probíhá v zahraničí, mimo jiné v Německu. Warmpeace je stálicí na péřovém nebi a s novými lehkými péřovkami na něm neskutečně září!

WARMPEACE NORDVIK | VIKINA Nordvik a Vikina jsou lehké a perfektně sbalitelné péřové bundy. Kapuce s pružným lemem je příjemná a napomáhá ještě lepší izolaci. Plněné kachním peřím s plnivostí 600 cuin.

2 750.- | 2 565.-

OBLEČENÍ

Ledovcové plato pod Aiguille du Midi, Mont Blanc, Francie.

16

WWW.HANIBAL.CZ

Foto: Jana Čechová


WARMPEACE CASTOR

WARMPEACE GARDA LADY

WARMPEACE SWAN | DRAKE

Pánská péřová bunda s propracovanými detaily, jako jsou například teplé náplety v rukávech.

Pěkně projmutá dámská péřová vesta, která nabídne komfort a teplo, ať jste ve městě, nebo na horách.

Vesty Swan a Drake jsou bezvadným doplňkem pro celoroční použití. Instantní teplo a minimální rozměry.

3 194.-

1 907.-

1 953.- | 2 043.OBLEČENÍ

WARMPEACE ZEFYR

WARMPEACE BREEZE LADY

WARMPEACE FOX KIDS

Pánská primaloftová bunda se skvělým střihem. Vynikající kapuce.

Dámská sportovně laděná zateplovací bunda, plněná vláknem Primaloft.

Dětská péřovka za skvělou cenu. Můžete řádit na sněhu, jak dlouho chcete!

2 871.-

2 691.-

1 421.-

ZIMA 2013

17


Klättermusen v překladu znamená „lezoucí myš”. S trochou představivosti ji v logu poznáte!

KLÄTTERMUSEN LIV Definice pojmu „péřový svetr”. Liv je naplněný exkluzivním husím peřím, zesílený materiál na ramenou. To vše s hmotností 290 g.

OBLEČENÍ

7 316.-

KLÄTTERMUSEN EINRIDE 2.0

KLÄTTERMUSEN GREPPET

KLÄTTERMUSEN GERE

Bunda z úžasného materiálu Etaproof. Funkční a designově krásná.

Extrémně odolné a kevlarem zesílené nepromokavé převlekové rukavice.

Legendární kalhoty nyní v nové barvě. Kdo gere vyzkoušel, nemůže jinak!

12 060.-

3 499.-

6 795.-

Ondra si plně uvědomuje, proč mu právě není vůbec zima. Dachstein Gebirge, Rakousko.

18

WWW.HANIBAL.CZ

Foto: Alena Vacková | Hanibal Team


ORTOVOX PIZ BIANCO | BERNINA Parádně zpracovaná pánská a dámská bunda. Jsou plněny speciálním materiálem SwissWool. Teplé, skladné.

5 274.-

OBLEČENÍ

ORTOVOX MERINO FLEECE

ORTOVOX MERINO FLEECE

ORTOVOX COMPETITION

Nádherná dámská mikina z kombinace materiálů: polyester a merino vlna.

Pánská mikina bez kapuce. Směs polyesteru a merina je skvěle funkční.

Vyladěné funkční triko z merino vlny. Bezešvé, ideální na potivé sporty.

3 119.-

3 395.-

1 752.-

Alča stoupá na skialpových lyžích směrem k Labské boudě. Testuje batoh Ortovox Haute Route. Krkonoše, Česko.

Foto: Kamil Koubík | Hanibal Team

ZIMA 2013

19


Mountain Equipment je špičkou na britské outdoorové scéně. Nám se líbí taky, proto u nás nechybí!

MOUNTAIN EQP SENTINEL JACKET Třívrstvý Gore-Tex, dobrý střih a skvěle zpracovaná kapuce, kompatibilní s přilbou. Navíc velmi dobrá cena. Co vy na to?

OBLEČENÍ

8 284.-

MOUNTAIN EQP FIREFOX PANTS

MOUNTAIN EQP DARK DAYS

MOUNTAIN EQP LIGHTLINE

Převlekové kalhoty z materiálu GoreTex Active se zipy po stranách.

Příjemná mikina z efektního materiálu. Kapuce, pánské i dámské provedení.

Dámská péřová bunda Lightline je dlouholetým bestsellerem. Doporučujeme.

4 990.-

2 377.-

5 794.-

Matěj a Blecha nabírají energii pro bezpečné přečkání noci v záhrabu. Malá Fatra, Slovensko.

20

WWW.HANIBAL.CZ

Foto: Matouš Kačaba | Hanibal Team


MARMOT CONNECT

MARMOT WMN GLIDE

MARMOT SPRING

Pružné teplé rukavice, uzpůsobené pro ovládání chytrých telefonů.

Dámské větruodolné rukavice, vhodné na celou řadu zimních aktivit.

Spolehlivé rukavice pro lezení ledů a mixů. Skvělý cit pro práci s materiálem.

674.-

1 114.-

1 382.-

OBLEČENÍ

MARMOT ON PISTE

MARMOT WMN MORAINE MITT

MARMOT WMN RANDONNEE

Teplé rukavice s membránou MemBrain, vhodné hlavně na lyžování.

Dámské nepromokavé palčáky s membránou a izolací Thermal R.

Dámské rukavice s Gore-Tex membránou a koženou dlaní.

890.-

1 114.-

2 290.-

ZIMA 2013

21


Columbia si k nám našla cestu přes své vychytané technologie. Omni-Heat Reflective a OutDry fungují skvěle, to máme na vlastní kůži vyzkoušené!

COLUMBIA PREMIER PACKER II Velmi lehká a dobře sbalitelná zateplovací bunda, vybavená technologií Omni-Heat, zajišťující lepší izolaci.

OBLEČENÍ

4 047.-

COLUMBIA CASCADE RIDGE

COLUMBIA KIRY NEVE WOMEN

COLUMBIA KARAKO PASS

Povedená softshellová vesta, ideální pro širokou škálu aktivit.

Dámské nepromokavé rukavice s technologií OutDry. Vyzkoušené, skvělé!

Pánské nepromokavé rukavice s technologií OutDry. Kožená dlaň.

1 799.-

2 068.-

2 068.-

Jirka si naplno užívá sněhové nadílky. Hanibal Winter Camp, Lužické Hory, Česko.

22

WWW.HANIBAL.CZ

Foto: Lada Maucy Javorská | Hanibal Team


WOOLPOWER LONG JOHNS 200g

WOOLPOWER CREW | NECK 200g

Krásná vesta z merino vlny v gramáži 400 g. Na výběr několik barev!

Perfektně funkční prádlo, ideální do zimních podmínek. Testováno Hanibal Teamem.

Asi nejlépe fungující prádlo, jaké jsme kdy poznali. Dvě varianty střihu.

2 076.-

1 403.-

1 563.- | 1 836.-

CRAFT ACTIVE MULTI 2 PACK

CRAFT SPORTS BRA

CRAFT ACTIVE MULTI 2 PACK

Výhodné balení dvou pánských funkčních triček z kolekce Be Active.

Funkční podprsenka z kompresního materiálu. Dokonale drží tvar.

Výhodné balení dvou dámských funkčních triček z kolekce Be Active.

903.-

902.-

903.-

OBLEČENÍ

WOOLPOWER FULL ZIPPER VEST

ZIMA 2013

23


DEVOLD SPORT MEN Pánské tričko ze 100% merino vlny. Vylepšený střih a střední gramáž z něj dělají univerzální volbu do téměř jakýchkoliv podmínek. Dlouhodobě nejprodávanější merino prádlo v Hanibalu.

1 468.-

OBLEČENÍ

Aleš překonává odtrhovou trhlinu na ledovci pod Dachsteinem, Rakousko.

24

WWW.HANIBAL.CZ

Foto: Matouš Kačaba | Hanibal Team


DEVOLD SPORT WOMEN

DEVOLD ACTIVE ZIP

DEVOLD EXPEDITION ZIP

Dámské univerzální tričko ze 100% merino vlny. Velmi oblíbené jako celoroční základní vrstva.

Prádlo, které si bere to nejlepší ze syntetiky a merina. Skvělé na běžky, skialp a další aktivní sporty.

Nejteplejší prádlo od Devoldu. Dvouvrstvá konstrukce z vlny Aquaduct zajišťuje skvělý odvod potu!

1 468.-

1 619.-

1 923.OBLEČENÍ

DEVOLD ACTIVE BODY BABY

DEVOLD INNER LINER

DEVOLD EXPEDITION LONG

Dětské body z materiálu Active. Syntetika rychle schne, vlna hřeje.

Lehoučké merino rukavice, vhodné jako vložka do silnějších rukavic.

Dlouhé, extrémně teplé spodky z vlny Aquaduct. Dámská i pánská varianta.

759.-

685.-

1 569.-

ZIMA 2013

25


NEJDELŠÍ DEN | Grossglockner | Rakousko Na tohle jsme čekali dlouho a konečně je to tady! Předpověď je dobrá a podmínky v Pallaviciniho kuloáru na Grossglockner mají být ideální. Nezbývá než naložit auto a vyrazit!

muset vstávat zatraceně brzy. Vypadá to na pekelně dlouhý den...

Ambiciózní plán dojet pod Glockner, vylézt „palačinku”, sestoupit a dojet zpět, to celé za dva dny, dostává reálné trhliny už při příjezdu ke Grossglockner Hochalpenstrasse. Sněží, silnice je zavřená. Čekáme. Celé sobotní dopoledne přemlouvám kluky, abychom přejeli do Kalsu a vylezli alespoň Stüdlgrat. Ve tři odpoledne se mi to nakonec daří.

Budík zvoní v půl třetí. Fuj. Venku je krásně jasno, krom silného větru nic, co by předpověď neslibovala. Po dvou hodinách stojíme pod nástupem na hřeben. Je parádně pocukrovaný, krásné zimní podmínky. Už teď je jasné, že případné fixní jištění, kterým je hřeben na některých místech osazen, budeme muset buď vykopat, nebo oželet. Volíme převážně druhou variantu.

K Lucknerhausu přijíždíme před pátou večer. Svižným tempem stoupáme a ve winterraumu na Studlhütte jsme po sedmé. Vaříme večeři a plán je jasný: chceme-li zítra vylézt na vršek, seběhnout dolů a dojet ještě domů, budeme

Všechno jde poměrně dobře. Jistíme se průběžně a jistě ukrajujeme metr za metrem. Počasí nám přeje, vítr se uklidnil, otepluje se. A v tom je právě problém. Jakmile se do nás pouští sluníčko, ze zmrzlého sněhu se

26

WWW.HANIBAL.CZ


stává hromada vlhké krupice. Každý vylezený metr doprovází sesunutí o půl metru zpět. Navíc scházíme trochu z cesty. Přelézáme zajímavou plotnu a po příjemných deseti hodinách jsme na vrcholku. Rychle se fotíme, potřásáme pravicí a mastíme dolů na Erzherzog Johann Hütte.

Stüdlgrat (4- UIAA) je krásnou, vděčnou a poctivou alpskou túrou, kterou lze jen a jen doporučit. Ať už se na ni vydáte v létě, nebo v zimě, počítejte s tím, že se podmínky mohou měnit každou chvíli. Pokud se ovšem dobře vybavíte, netrpíte závratěmi a lezete alespoň v obtížnosti 5 UIAA, není se čeho bát!

Druhá dvojka doráží po dvou hodinách. Jsme ve výšce 3 500 m, k autu to je dva tisíce výškových metrů a je šest večer. Co teď? To je jednoduché! Z dlouhého dne se rázem stává nejdelší den, který bude mít jistojistě víc jak 24 hodin! Je pondělí, půl páté ráno, Praha. Díky, kluci, bylo to intenzivní, za tři hoďky hurá do práce...

sepsal Ondra | Hanibal Team

Pohled na Grossglockner (3 798 m) od Erzherzog Johann Hütte. Hrana jdoucí k vrcholu zleva je pověstný Stüdlgrat. Sestup z vrcholu vede po hřebeni, který vidíte ustupovat přímo dolů z vrcholu, a pak markantním kuloárem po jeho pravé straně. Foto: Ondra Vacek | Hanibal Team

ZIMA 2013

27


SOREL CARIBOU WL Vysoké kožené sorelky s teplým vlněným podšitím. Klasické šněrování a obsázka z vulkanizované pryže, podlepené švy. Ideální do opravdu mrazivého počasí.

3 960.-

BOTY

Pavel se připravuje k legendárnímu skoku do závěje. Najdete jej na YouTube!

28

WWW.HANIBAL.CZ

Foto: Lada Maucy Javorská | Hanibal Team


SOREL 1964 PAC 2

SOREL 1964 PAC NYLON

SOREL 1964 PREMIUM CVS

Dámské klasické sorelky z pravé kůže a vyjímatelnou teplou vložkou.

Pánská varianta s nylonovým svrškem. Lehčí, stále velmi teplé.

Krásný dámský model z kůže a silného plátna. Vyjímatelná vložka.

3 221.-

2 761.-

3 039.-

BOTY

SOREL WINTER CARNIVAL

SOREL 1964 PREMIUM T CVS

SOREL SNOW COMMANDER

Dámský model s nylonovým svrškem. Protisněhová manžeta Sherpa Pile.

Pánský plátěný model nižšího střihu. 9mm vyjímatelná vložka.

Dětské sorelky na suchý zip a s vrstvou izolační náplně, chránící před chladem.

2 761.-

3 039.-

1 380.-

ZIMA 2013

29


ASOLO SASSLONG NBK Velmi oblíbené pohorky kategorie B/C, se kterými se nemusíte bát náročného terénu, suťových polí, sněhu a ani ledu. Použití turistických maček a sněžnic není žádný problém.

4 671.-

BOTY

Nácvik pohybu v mixovém terénu v mačkách. Luisengrat, Vysoké Taury, Rakousko.

30

WWW.HANIBAL.CZ

Foto: Michal Skalka | Hanibal Ambassador


ASOLO TRIBE GV LADY

ASOLO SALYAN MM

Odolné dámské pohorky s okopem na špičce. Klasické celokovové šněrování. Gore-Tex a podešev Vibram.

Nízké trekovky s pevnou podešví, obsázkou a šněrováním až do špičky. Skvělé na ferraty i do města.

4 097.-

4 097.-

3 187.-

ASOLO ZION GV

ASOLO YUMA GV

BOTY

ASOLO FANDANGO NBK Lehké celokožené pohorky s minimem švů. Membrána Gore-Tex a podešev Vibram jsou samozřejmost.

Nový typ pohorek pro méně náročný Dámská varianta pohorek s konstrukcí trekking. Konstrukce Natural Shape res- Natural Shape. Ideální pro méně náročný pektuje přirozenou stavbu nohy. trekking a turistiku.

3 747.-

3 747.-

ZIMA 2013

ASOLO DHAKA GV Klasické nízké kožené trekovky s membránou Gore-Tex a podešví Vibram. Extrémně pohodlné.

3 105.-

31


Kdo před námi napoprvé bez přeřeknutí vysloví název vesnice, odkud pochází, dostane samolepku! Je to Kirchanschöring.

MEINDL TEXAS PRO Robustní a odolné nízké trekové boty. Obsázka na špičce ochrání kožený svršek. Skvělé i do města.

BOTY

2 391.-

MEINDL LHASA MFS

MEINDL COLORADO MEN

MEINDL COLORADO WOMEN

Celokožené robustní pohorky kategorie B/C. Klasika, která nezklame.

Pánská varianta lehčí, ovšem celokožené pohorky. Velmi oblíbené.

Dámské pohorky pro středně náročný trekking. Celokožená konstrukce.

5 704.-

4 417.-

4 417.-

Pavel kráčí hlubokým sněhem kdesi v přehůří Nízkých Tater, Slovensko.

32

WWW.HANIBAL.CZ

Foto: Václav Klíčník


HANWAG ALASKA GTX

HANWAG NAZCAT GTX

HANWAG ROTPUNKT

Alasky ani nemusíme představovat. Kultovní pohorky z kategorie B/C.

Lehčí než alasky, ovšem pořád dostatečně pevné pro náročný terén.

Nízké stylové boty z kategorie approach, s obsázkou. Velmi pohodlné.

6 490.-

Hanibal cena 5 990.-

5 190.-

Hanibal cena 4 790.-

4 190.-

Hanibal cena 3 790.-

BOTY

LOWA RANGER GTX

LOWA MAURIA GTX

LOWA RENEGADE LO GTX

Robustní kožená pohorka s membránou Gore-Tex, nižší obsázkou a podešví Vibram. Vyrobeno v Německu.

Dámská pohodlná pohorka pro středně náročnou turistiku a VHT. Snese i turistické mačky.

Velmi oblíbené nízké trekové boty. Ideální na celoroční nošení jak na výlety, tak do města.

5 190.-

5 190.-

3 533.-

ZIMA 2013

33


SALEWA MTN TRAINER MID W

COLUMBIA PEAK FREAK LEATHER

Dámská varianta pohorky pro trekking a VHT. Skvělé zpracování.

Pěkné nízké trekovky, ideální na nošení každý den, do města i na výlety.

4 381.-

4 381.-

2 698.-

BOTY

SALEWA MTN TRAINER MID Středně vysoká, krásně zpracovaná pohora pro trekking i VHT.

INOV8 ROCLITE 312 GTX

INOV8 TRAILROC 255

INOV8 X-TALON 212

Velmi lehké běžecké boty pro náročné. Gore-Tex, podešev Roclite.

Výjimečná bota pro dlouhé horské běhy. Patentovaná podešev Trailroc.

Propracovaná krosová bota do náročného terénu. Lehké a prodyšné.

3 048.-

2 735.-

2 649.-

34

WWW.HANIBAL.CZ


BRIDGEDALE MF TRAIL

BRIDGEDALE MF SUMMIT

BRIDGEDALE MF BJÖRNDALEN

Univerzální funkční ponožky s příměsí merino vlny. Velmi oblíbené!

Velmi teplé ponožky s příměsí merino vlny. V zimě naprosto jasná volba.

Výborné měkké ponožky pro běžkové lyžování či nordic walking.

422.-

505.-

367.BOTY - DOPLŇKY

DOLDY LUX

DOLDY DĚTSKÉ NÁVLEKY

BOLL ASCENT GAITER

Povedené návleky se zapínáním vpředu. Pod botou gumový pásek.

Nízké dětské návleky s textilním popruhem pod botu a stahováním.

Anatomicky střižené návleky s kovovým lankem pod botou a zapínáním vpředu.

535.-

220.-

671.-

ZIMA 2013

35


DÁMSKÁ JÍZDA | Slezské Beskydy | Česko Střed tlakové výše, jasno, mráz, slabý vítr... A tak jsme si s Terkou řekly, že to jsou ideální podmínky pro netradiční dámskou jízdu. Procházka, večeře u praskání dřeva, nějaké to víno. Chvíli jsem čekala, až Terka najde na mapě, kam to vlastně máme jet, ale Beskydy svou krásou dokážou vykompenzovat i těch pět hodin ve vlaku jedním směrem. Na pověstmi opředenou Lysou horu vede nejkratší cesta z Malenovic. S těžkým batohem je to přesně trasa pro nás. Po prvních metrech si zkoušíme různé typy pádů a je jasné, že ta pravá zábava právě začíná. Objímáme stromy, zbytky keříků a úsekem zvaný „hang“ vystupujeme stylem, jaký by nám záviděl kdejaký krasobruslař. Pod vrcholem Malchoru na nás ještě čeká zamrzlá studánka, kde zkoušíme cviky na rovnováhu, a za chvíli už stojíme na vrcholu.

36

Pofukuje lehký vítr, a tak ještě před západem slunce podporujeme startující paraglidisty. Chatu opouští poslední návštěvníci, vydávající se do údolí, kde začínají svítit první světýlka. No nic, stmívá se, jdeme si vybrat místo, kam postavíme ten náš hotel. Nechceme rušit v přírodní rezervaci. Scházíme pod vrchol Ivančeny a vyšlapáváme si ve sněhu místo pro stan. Teplota začíná klesat, tak si při tom ťapání pochvalujeme výběr péřových bund a všech vlněných věcí, co máme na sobě. Je jasná a tichá noc, obloha posetá hvězdami, vše obalené sněhem a ledem, široko daleko ani noha a uprostřed toho všeho my dvě. Po chvíli u ohně, ale bez pohybu, už se raději dobýváme do spacáků a rychle zapínáme stan, jako by to

WWW.HANIBAL.CZ


mělo znamenat nějaký ten stupeň navíc. Víno pomalu zamrzá, a tak je v kurzu spíše teplý čaj z termosky. Ještě chvíli si notujeme, jaká je to romantika, a už se tvoří i teplo ve spacáku.

V okolí Lysé hory se vyskytují lidé, kteří si říkají „Lysaři”. Správně jde o členy Klubu přátel Lysé hory. Jejich koníčkem je chodit na Lysou horu za jakéhokoliv počasí, a to nejlépe několikrát denně. Na druhou stranu, být v klubu Hanibal je rozhodně fyzicky méně namáhavé.

Ráno nás budí pozvání na čaj od projíždějících běžkařů, ale teplý spacák je v takovém počasí pořád zajímavější záležitost. Vstáváme až s prvními paprsky slunce. Byl to zase jeden z poklidných výletů do přírody, kdy člověk obdivuje všechnu tu krásu a nevědomky se usmívá. Se stejným úsměvem jsme se vydaly na cestu zpět, zase těch pět hodin vlakem. Ovšem tentokrát nám nezamrzalo víno. sepsala Alča | Hanibal Team

Pohled z vrcholu Lysé hory směrem k Ondřejníku. Západ slunce tady bývá krásným zážitkem a silný mráz jej ještě umocňuje. Zbojníka jsme bohužel zase nepotkali, tak snad třeba příště. Foto: Alena Vacková | Hanibal Team

ZIMA 2013

37


HILLEBERG ALTAI UL Geniální záležitost! Přístřešek z Kerlonu 1200, do kterého vměstnáte až 6 lidí, a přitom váží jen 4,1 kg. Tyčky můžete nahradit trekovými holemi, a tím snížíte hmotnost na 2 kg!

STANY A SPACÁKY

20 599.-

HILLEBERG ALLAK

HILLEBERG NALLO 2 GT

HILLEBERG SOULO

Extrémně stabilní, přitom velmi lehká samonosná kopule se třemi pruty.

Když Hilleberg, tak tunel. Velmi prostorný a lehký stan pro náročné podmínky.

Odolný stan pro jednoho, s pěknou předsíní a odolnou konstrukcí.

20 599.-

19 499.-

15 399.-

První odvážlivci vstávají do čerstve napadaného sněhu. Hanibal & Hilleberg Test Event, Lužické hory, Česko.

38

WWW.HANIBAL.CZ

Foto: Alena Vacková | Hanibal Team


PINGUIN VEGA EXTREME SNOW

PINGUIN GEMINI EXTREME

PINGUIN TORNADO 2

Odolný stan s tříprutovou konstrukcí a sněhovými límci. Dvě velké předsíně a silikonizované tropiko.

Odlehčená verze stanu se dvěma předsíněmi. Dva se vyspí pohodlně i s batohy uvnitř stanu.

Stan pro dva pro méně náročné použití. Dvě prostorné předsíně. Laminátová konstrukce.

6 816.-

5 906.-

3 085.STANY A SPACÁKY

JUREK MIDI 2.5

JUREK ATAK 2.5

JUREK DOME 2KM

Oblíbený turistický stan s jednou velmi prostornou předsíní.

Lehký stan pro dva, s malou apsidou. Silikonizované tropiko, duralové pruty.

Tříprutový stan se třemi kříženími, vhodný do náročných podmínek.

4 572.-

4 033.-

7 670.-

ZIMA 2013

39


Warmpeace poskytuje v Česku skvělý servis. Spacáky jsou plněny peřím v Německu.

WARMPEACE HORIZONT 1000 Spacák do extrému pro ty nejnáročnější! Plněný husím peřím s plnivostí 800 cuin, silikonizovaný svrchní materiál a vertikální komory.

STANY A SPACÁKY

od 17 551.-

WARMPEACE VIKING 900

WARMPEACE VIKING 300

WARMPEACE MOUNTAIN 170

Cenově výhodný celoroční péřový spacák plněný kachním peřím.

Lehký a sbalitelný péřák pro cestování do teplejších krajů. Skvělá cena.

Extrémně lehký péřák pro minimalisty. Skvělá volba na winterraumy.

od 4 995.-

od 3 141.-

od 5400.-

Při spaní na sněhu ve dvou musí fotograf ze spacáku většinou první. Zde je Terka spící ve spacáku Warmpeace Explorer.

40

WWW.HANIBAL.CZ

Foto: Alena Vacková | Hanibal Team


Spacáky Sir Joseph, jak už jsme zmínili dříve, jsou kompletně vyrobené v České republice.

SIR JOSEPH KOTEKA 500

SIR JOSEPH RIMO 850

SIR JOSEPH LOOPING 900

Legendární třísezonní ultralehký spacák, plněný vysoce kvalitním husím peřím. Celková hmotnost pod 1 kg.

Teplý třísezonní spacák pro ty, kteří jezdí často a vyžadují skvělou životnost. Husí peří s plnivostí 600 cuin.

Zimní spacák pro náročné. Svrchní materiál s membránou, husí peří s plnivostí 800 cuin.

od 8 279.-

od 5 976.-

od 11 503.STANY A SPACÁKY

MOUNTAIN EQP HELIUM 250

MOUNTIAN EQP HELIUM 800

MOUNTAIN EQP TITAN 550 W

Lehoučký péřový spacák, vhodný na zimní skialpové přechody, do chat a winterraumů.

Ultralehký spacák, plněný kvalitním peřím. Pokud jste otužilí, využijete jej i na sněhu.

Dámský třísezonní péřák se specifickým anatomickým tvarem a odolným svrchním materiálem.

5 521.-

8 379.-

5 982.-

ZIMA 2013

41


Boll je malou českou firmou, jejíž duší i srdcem je její zakladatel Luděk Pravda. Výroba probíhá v zahraničí.

BOLL BORA+ RF Třísezonní spacák, plněný syntetickým vláknem Microfibre Dual. To nabízí slušnou životnost a dobré izolační vlastnosti.

STANY A SPACÁKY

1 743.-

BOLL MAGMA+ SF

BOLL PATROL

BOLL PATROL LITE

Teplý třísezonní spacák pro uživatele s menší postavou do 175 cm.

Oblíbený dětský spacák s nastavitelnou délkou. Několik vtipných motivů.

Odlehčená verze dětského spacáku, který roste s dítětem!

2 295.-

1 283.-

897.-

Mrazivé probuzení na hřebeni Malé Fatry. Dva stany a jinak jeden záhrab vedle druhého. Malá Fatra, Slovensko.

42

WWW.HANIBAL.CZ

Foto: Alena Vacková | Hanibal Team


Prima je také českou firmou, která své výrobky vyrábí kompletně v České republice.

PRIMA TULÁK XP

PRIMA TREK XP

PRIMA BIVAK XP

Lehký spacák s kvalitní syntetickou náplní Climashield, vyrobený v České republice.

Plnohodnotný třísezonní spací pytel s náplní Climashield XP. Vyrobený v České republice.

Velmi teplý spacák s náplní Climashield XP, ve kterém zvládnete i noc na sněhu, pokud se vybavíte kvalitní karimatkou.

od 3 303.-

od 3 854.-

od 4 407.STANY A SPACÁKY

PINGUIN SPIRIT

PINGUIN COMFORT LADY

PINGUIN BLIZZARD JUNIOR

Povedený syntetický spacák, vhodný na celoroční použití, vyjma spaní na sněhu.

Dámský spací pytel s dutým vláknem pro méně náročné použití.

Dětský dekový spacák s dutým vláknem. Dobrá volba na tábor nebo chatu.

1 392.-

997.-

2 357.-

ZIMA 2013

43


Zde je to bez diskuze. Karimatky Therm&Rest jsou ty nejlepší na světě. Vyzkoušeli jsme širokou škálu modelů a žádný nás nikdy nezklamal.

THERM&REST NEOAIR X-THERM Nafukovací karimatka, vybavená speciální folií, která dokonale odráží teplo a izoluje. Minimální rozměry.

STANY A SPACÁKY - KARIMATKY

4 200.-

THERM&REST PROLITE PLUS W

THERM&REST TRAIL LITE

THERM&REST Z-LITE SOL

Samonafukovací karimatka přizpůsobená dámské anatomii.

Dostupná třísezonní samonafukovací karimatka s doživotní zárukou.

Skládací karimatka z EVA pěny, vhodná do náročných podmínek.

2 577.-

1 593.-

1 046.-

První paprsky po mrazivé noci dokážou rozehřát každého. A dosušit vybavení taky. Slezské Beskydy, Česko.

44

WWW.HANIBAL.CZ

Foto: Alena Vacková | Hanibal Team


SEA TO SUMMIT REACTOR EXTREME

SEA TO SUMMIT eVENT SACK

Vložka do spacáku z materiálu Thermolite. Jejím použitím zvyšujete tepelný komfort.

Vložka do spacáku primárně vytvořená pro maximální zvýšení tepelného komfortu vašeho spacího pytle.

Kompresní obal na spacák z materiálu eVent. Nepromokavý, díky membráně z něj vyfouknete vzduch.

1 018.-

1 249.-

od 461.-

STANY A SPACÁKY - DOPLŇKY

SEA TO SUMMIT REACTOR

PINGUIN PEAK 25

PINGUIN SHERPA 38

PIEPS BIVY BAG SINGLE

Samonafukovací karimatka pro méně náročné třísezonní použití.

Samonafukovací karimatka, kterou můžete použít i při spaní na sněhu.

Nouzový bivakovací pytel, ze kterého můžete vytvořit provizorní nosítka.

883.-

1 083.-

1 371.-

ZIMA 2013

45


NA HRANICI MOŽNOSTÍ II. | Malá Fatra | Slovensko Pokračování ze strany 7. Kopání záhrabů zabírá hodně času. Holky se proto dávají do stavění stanu a na mě nějak všechno v tu chvíli padá. Únava, stres a náročnost celého dne se na mě sype a já nápor nedávám. Ostatní mě v tom nenechávají a pomáhají, jak mohou, doposud mě neznámý dárce posílá polévku, Kája mi přináší čaj a uklidňuje mě. Lezu do spacáku a daří se mi po chvíli usnout. A pak už je líp. Ráno se probouzíme celkem brzo – už okolo sedmé. Snídáme (a ano, Jirka měl pravdu, všechno mi v noci zmr-zlo a jediné, co jsem měla a bylo jedlé, byly tatranky) a balíme se. Fouká silný vítr a co chvíli mi vhání do tváře miniaturní jehličky zmrzlého sněhu. Všechno trvá dvakrát

46

déle než normálně. Nakonec pomalu vyrážíme na další cestu. Dělíme se na dvě části. Ta první, co si věří a má více sil, pokračuje na Velký Kriváň, a ta druhá, která si na hřebenech už užila dost, se vydává na cestu dolů. Samozřejmě jsem součástí té druhé, je mi sice mnohem lépe než večer, ale na další stoupání se necítím. Cesta dolů je prudká a celkem rychle utíká. Začínají mě trochu bolet kolena a tiše závidím všem, co si troufli na tento výlet vzít skiaply a můžou si konečně užít trochu sjezdu. Jdu o fous pomaleji než dva moji parťáci. Potkáváme i celkem dost lidí, co stoupají na lyžích nahoru. Přicházíme do Vrůtek, kde už jsou první členové odvážnější skupiny, co mají skialpy, nebo, v případě Kamila, snowboard.

WWW.HANIBAL.CZ


Za nedlouho přichází i ostatní a už jen čekáme na autobus do Žiliny. Vaříme si oběd, kupujeme si zásoby korbáčíků od jedné starší paní. Výlet se blíží ke konci a nám už zbývá jen cesta domů, do Prahy.

K zimnímu bivakování se hodí znát několik drobných rad a tipů. Za prvé: při kopání záhrabu se zkuste nezpotit. V opačním případě hodně promrznete. Za druhé: během kopání mějte plynovou kartuši pod bundou. Zahřejete ji a uvaříte rychleji. Za třetí: teplý spacák je super. Kvalitní karimatka je terno!

Bylo to pro mě náročné, ale stálo to za to. Sáhla jsem si až na kraj svých možností a jsem ráda, že to bylo zrovna s lidmi z Hanibalu. Když jsem nemohla, pomohli mi a nenechali mě v tom. Za to všem ještě jednou děkuji. Mnozí to považují v horách za samozřejmost, ale já jsem v horách nováček a moc to pro mě znamená. Takže díky a zase příště! :)

sepsala Jana | Hanibal Team

Stoupání po exponovaném hřebeni kdesi mezi Suchým a Malým Kriváněm. Jsou chvíle, kdybyste dokázali batoh na zádech proklít a odhodit ho do údolí. Když z něj ale večer vytáhnete teplý spacák, je to jiná... Foto: Matouš Kačaba | Hanibal Team

ZIMA 2013

47


LOWE ALPINE CERO TORRE

Lowe Alpine jsou podle nás extrémně odolné batohy. Pokud tedy hledáte spolehlivého pracanta, vybírejte tady!

Kultovní batoh pro náročnou turistiku s velkou zátěží. Celá řada vychytaných doplňků a skvělé zpracování.

BATOHY

od 5 143.-

LOWE ALPINE HELIX 27

LOWE ALPINE STRIKE 18

LOWE ALPINE AIR ZONE

Pohodlný batoh s obloukovým zipem a speciální kapsou na notebook.

Malý batůžek pro náročnější sportování. Třeba na běžky, běhání nebo na kolo.

Modelová řada Air Zone nabízí batohy s dokonale odvětranými zády.

1 463.-

1 242.-

od 1 555.-

Matouš prošlapává stopu, společníkem je mu Lowe Alpine Expedition. Hanibal Winter Camp, Lužické hory, Česko.

48

WWW.HANIBAL.CZ

Foto: Vojta Žilka | Hanibal Ambassador


BOLL TRAIL HEAD

BOLL QUANTUM

BOLL ROO

Velmi oblíbený a dokonale řešený batoh nejen do města. Budete spokojení!

Vyladěný lezecký batoh pro náročné. Skvělý střih a řada doplňků.

Dětský batůžek s veselými motivy a parádně zpracovanou konstrukcí.

1 835.-

3 307.-

685.-

BATOHY

Doldy vyrábí své batohy v Machově, nedaleko Náchoda. A samozřejmě nedaleko Adršpachu.

DOLDY ZEBRA 38

DOLDY CERRO TORRE 55

DOLDY PREDATOR 32

Středně veliký batoh na turistiku a pěší výlety. Dvoukomorová konstrukce a nastavitelná záda.

Novinka v nabídce. Dvoukomorový batoh s jednoduchým, ale funkčním designem. Nám se líbí!

Perfektně vybavený batoh, ideální na zimní sporty jako sněžnice, skialp nebo freeride. Materiál Cordura.

1 966.-

1 886.-

1 667.-

ZIMA 2013

49


OSPREY AETHER 70

Milujete styl fast & light a rozplýváte se nad technickými vychytávkami? Ano? My taky! Proto máme v nabídce i Osprey!

Velmi lehký batoh pro náročné akce s těžkým nákladem. Perfektní zpracování a dotažené detaily.

5 690.-

BATOHY

Hanibal cena 4 964.-

OSPREY KYTE 46

OSPREY QUANTUM 34

OSPREY POCO PREMIUM

Nádherný dámský batoh pro trekking a turistiku. Šikovné technické detaily.

Menší technický batoh vhodný na akční sporty i do města.

Skvělé dětské nosítko se spoustou praktických vychytávek. Doporučujeme.

3 590.-

Hanibal cena 3 132.-

1 790.-

Hanibal cena 1 562.-

6 190.-

Hanibal cena 5 400.-

Kája a Ondra stoupají na první výrazný vrchol fatranského hřebene, Suchý (1 468 m). Malá Fatra, Slovensko.

50

WWW.HANIBAL.CZ

Foto: Ben Babej | Hanibal Team


VAUDE BRENTA 30

VAUDE MAREMMA 28

VAUDE CHALLANGER 45+10

Batoh střední litráže s plněním shora a praktickou pružnou kapsou vpředu.

Menší batoh úzkého střihu, vhodný hlavně na lezení nebo ferraty.

Klasický horolezecký batoh s možností připnutí lyží a dalšího materiálu.

2 092.-

1 980.-

3 485.BATOHY - DOPLŇKY

PLATYPUS BIG ZIP 2 L

PINGUIN RAIN COVER

SEA TO SUMMIT ACCESSORY

Pitný vak s chytrým zavíráním, díky kterému se pohodlně čistí.

Jednoduchá, ale dokonale funkční pláštěnka na batoh v několika velikostech.

Chytré popruhy s kovovými sponami pro připevnění materiálu k batohu.

779.-

od 173.-

od 169.-

ZIMA 2013

51


KAŽDÉMU, CO JEHO JEST | Vysoké Tatry | Slovensko Drsňák jede stopem, mastňák vláčkem a lůžko k tomu. Drsoň valí sólo, partička naplní dvě kupé až po okraj. Borec stoupá až do zadních partií Zlomiskové doliny, aby rozbil svůj stan. Grupa mastňáků má rezervaci na Popradském plese. V lepším případě voda z potoka, v horším rozpouštění sněhu, instantní polévky a hlt rumu. Hotové halušky či pirohy a točené pivko. Vlhké ponožky na břicho a šup do spacáku, naproti tomu radiátor a postýlka s peřinkou. Každému, co jeho jest, a pak už s chutí ven do sněhu, ledu, na hory, za společnou láskou... Předpověď je optimistická, ale počasí se má příští dny kazit, není tedy na co čekat. I teď je zataženo. Volba padá na Tupou a cestu Superculoir – Maďarská cesta (IV, 70st.), 5h.

52

Máme pomalejší rozjezd, ale už funíme k nástupu. Cesta je jasná, jen toho sněhu je nějak dost. Dobrá, tak jdeme na to. Sedák, navázat, mačky, motyky, „mám tě” a jsme v tom. Lezeme souběžně dvě dvojky. Aby nám nebylo smutno a aby bylo víc legrace s lany. Nejtěžší místo je výšvih hned na začátku. Kamil zvládá, Štěpán taky, pak Ropák, já. Dál už je cesta jasná a bez výrazných problémů tak valíme až na vrcholový hřeben.... Odměnou nám je vykukující slunko a parádní výhledy na celou Zlomiskovou dolinu i s vrcholy, které ji obklopují. Ještě pár metrů a kocháme se na vrcholu Tupé (2 293 m).

WWW.HANIBAL.CZ


Pak už jen prcháme do sedla Ostrvy a z něj pozvolna klesáme. Pomalu ukrajujeme výškové metry, nakonec si ale stejně sedneme a sjedeme to celé po zadku až dolů.

Při zimním lezení je důležitých několik věcí. Když pomineme ty základní, jakože umíte lézt nebo že se nebojíte, dostaneme se například k suchým rukavicím. Vždy mějte minimálně 2 páry, a pokud rukavice sundáváte, schovejte je pod bundu. Nevymrznou a budou vysychat.

Na chatě se večer potkáváme s ostatními. Rozbíhá se koloběh vyprávění, historek a zážitků. Ten dal to a ten zas tohle, den ještě neskončil a už se střádají plány na další den. V našem případě to vypadá na žlab na Ostrvu...

sepsal Matouš | Hanibal Team

Štěpán dolézá na hřeben Tupé (2 293 m) a užívá si krásného odpoledního světla, které dokonale vykresluje tvary sněhové pokrývky. A určitě se těší na sestup ze sedla Ostrvy... Foto: Kamil Koubík | Hanibal Team

ZIMA 2013

53


Singing Rock je českou firmou a velikou část své výroby má v Poniklé, nedaleko Suchých skal.

SINGING ROCK BANDIT Zcela nové lezecké cepíny z dílny Singing Rock. Lehké, přitom velmi dobře vyvážené, s dobrým zásekem. Několik způsobů uchopení zjednodušuje lezení bez poutek. Skvělé jak v mixu, tak v ledu.

3 510.-

LEZENÍ, SNÍH & LED

Z hanibalího testování nových cepínů Bandit na ledové stěně Vír, Česko.

54

WWW.HANIBAL.CZ

Foto: Ondra Vacek | Hanibal Team


SINGING ROCK LUCIFER

SINGING ROCK WIZARD

SINGING ROCK FAKIR

Nové lezecké mačky s možností nastavení asymetrického monohrotu. Sněhové vyhazovače v ceně.

Turistický cepín s mírně zahnutým topůrkem. Skvělý pro náročnější VHT. Poutko v ceně.

Klasické turistické mačky s řemínkovým upínáním. Vhodné na skialpinismus či ledovcovou turistiku.

3 510.-

1 683.-

2 248.LEZENÍ, SNÍH & LED

SINGING ROCK BUNGEE

SINGING ROCK FLAKE

SINGING ROCK CRAMPON BAG

Pružné smyčky pro lezení s cepíny neomezují v pohybu a zamezí ztrátě cepínů v případě pádu.

Lehký úvazek na skialp či VHT. Možnost nasazení bez sundavání maček nebo lyží. Sbalitelný do miniaturního balíčku.

Elegantní a dobře zpracované pouzdro na vaše mačky, vybavené síťovinou pro odtávající sníh.

495.-

881.-

261.-

ZIMA 2013

55


OCUN WEBEE Rock Pillars i Ocún jsou české značky a své výrobky zde také vyrábí.

Nový úvazek pro sportovní lezení s velmi zajímavou kostrukcí, kterou tvoří materiál připomínající plástev. Ten je velmi dobře prodyšný a extrémně pohodlný.

900.-

LEZENÍ, SNÍH & LED

Výlez ze sedla Glockner Scharte. Už jen pár metrů na vrcholek Grossglockneru.

56

WWW.HANIBAL.CZ

Foto: Michal Skalka | Hanibal Ambassador


OCÚN EAGLE HMS

OCÚN EGO 3

OCÚN KESTREL 5+1

Šroubovací HMS karabina. Perfektně jemný chod zámku a velká světlost. V nabídce tři barvy pojistky.

Lehoučký sportovní úvazek pro náročné. Velmi pohodlná konstrukce a polstrování.

Výhodné balení miniaturních drátovek Kestrel, které sice vypadají jako přívěsek na klíče, ale mají nosnost 23 kN.

261.-

1 531.-

711.LEZENÍ, SNÍH & LED

ROCK PILLARS OZONE QC

ROCK PILLARS CREST LU

ROCK PILLARS GHOST QC

Momentálně asi nejoblíbenější výkonnostní lezečky od Rock Pillars.

Šněrovací lezečky pro ty, kteří se chtějí zlepšovat. Lepička Grippin Dura.

Oblíbené lezečky na suchý zip. Jednoduché nazouvání. Přírodní kůže.

1 998.-

1 161.-

1 544.-

ZIMA 2013

57


Příležitost nabídnout Black Diamond našim zákazníkům jsme nemohli promarnit. Voilà!

BLACK DIAMOND VIPER Dlouhodobě oceňované cepíny pro mixové a ledové lezení. Skvěle tvarovaná rukojeť. V horách se cítí jako doma!

LEZENÍ, SNÍH & LED

4 622.-

BLACK DIAMOND GRIDLOCK

BLACK DIAMOND MAGNETRON

BLACK DIAMOND SPOT

Inovativní karabina pro jištění. Konstrukce zamezuje otočení v jisticím oku.

HMS karabina s unikátní magnetickou pojistkou zámku. Jednoduché a funkční.

Výkonná čelovka s maximálním světelným tokem 90 lumenů.

479.-

679.-

949.-

Ledové boulderování na krkonošském ledopádu v Labském dole. Krkonoše, Česko.

58

WWW.HANIBAL.CZ

Foto: Jiří Jedlička | Hanibal Ambassador


GRIVEL X-MONSTER

GRIVEL RAMBO IV

GRIVEL HELIX

Unikátní cepíny s plochou konstrukcí. Kované hroty jsou skvělé do ledu!

Prověřené vynikající mačky na lezení ledů a mixů. Nastavitelný monohrot.

Vynikající šrouby s pevnou kličkou. Podle nás nejlepší na trhu. Tři délky.

2 746.-

4 867.-

1 286.LEZENÍ, SNÍH & LED

PETZL SUM’TEC

PETZL LYNX

PETZL PIXA 3

Univerzální cepín s výměnným hrotem. Skvělý na VHT i lehčí lezení.

Velmi univerzální mačky. Široká škála nastavení hrotů i upínání. Obal v ceně.

Odolná svítilna jak pro outdoor, tak pro práci v nebezpečném prostředí.

3 412.-

4 986.-

1 530.-

ZIMA 2013

59


LEZENÍ, SNÍH & LED

BEAL GULLY GOLDEN DRY

BEAL BAMBI II

BEAL TIGER DRY COVER

Poloviční / dvojité lano s průměrem pouhých 7,3 mm. Kompletní impregnace a technologie Unicore.

Jednoduchý a jednoduše nastavitelný dětský celotělový úvazek. Pro děti do výšky 130 cm.

Sportovní dynamické lano s technologií Unicore a průměrem 10 mm. Impregnace opletu prodlouží životnost.

3 246.- (60 m)

699.-

3 529.- (60 m)

Tendon, dříve známý jako Lanex, má svou výrobu v Bolaticích, nedaleko Opavy.

TENDON MASTER 9.7

TENDON MASTER 7.8

TENDON AMBITION 9.8

Dynamické lano pro těžké sportovní cesty. Malý průměr, nízká hmotnost a oplet SBS zajišťující větší odolnost.

Lano certifikované jako dvojče i půlka. Lehké, kompaktní a vybavené impregnací Complete Shield na bázi teflonu.

Jednoduché lano, skvělé pro rekreační sportovní lezení. Dlouhá životnost i díky impregnaci opletu.

3 006.- (60 m)

2 653.- (60 m)

2 846.- (60 m)

60

WWW.HANIBAL.CZ


PIEPS DSP PRO

Téměř 92 % stržených lavinou zůstává po zasypání naživu. Takže, už máte vy a vaši kamarádi svou lavinovou výbavu?

Vynikající lavinový vyhledávač, postavený na úspěšném a spolehlivém vyhledávači DSP. Velký dosah a snadné dohledání více zasypaných.

8 312.-

LEZENÍ, SNÍH & LED

PIEPS DSP SPORT WINTER SET Výhodný set obsahující výkonný vyhledávač, sondu a lavinovou lopatu.

7 116.-

PIEPS iPROBE ONE 260

PIEPS FREERIDE WINTER SET

Vynikající elektronická sonda, která Základní lavinový set, ideální pro offvýznamně zrychluje dohledání zasypaného. piste lyžaře a příležitostné skialpinisty.

3 088.-

3 791.Hanibal Team stoupá k vrcholu Velkého Kriváně. Malá Fatra, Slovensko.

Foto: Matouš Kačaba | Hanibal Team

ZIMA 2013

61


ORTOVOX ZOOM+ SET

Na loňském Hanibal lavinovém kurzu jsme zkoušeli i vyhledávač ZOOM. A byli jsme velmi spokojení. Nejvíce naši figuranti, které jsme hledali.

Výhodný set, ve kterém najdete spolehlivý vyhledavač Zoom+, lopatu Badger a sondu s délkou 240 cm.

LEZENÍ, SNÍH & LED

5 971.-

ORTOVOX BEAST

ORTOVOX ZOOM+

ORTOVOX HAUTE ROUTE 35

Vynikající lavinová lopata s teleskopickou rukojetí a širokým listem.

Tříanténový digitální vyhledávač s jednoduchým a intuitivním ovládáním.

Vynikající batoh pro skialpinismus a freeride. Chytré otevírání i doplňky.

1 170.-

5 290.-

3 113.-

Jirka s Liborem trénují s lavinovým vybavením. Lavinový kurz Hanibal, Krkonoše. Česko.

62

WWW.HANIBAL.CZ

Foto: Alena Vacková | Hanibal Team


MSR LIGHTNING ASCENT

MSR EVO TOUR

TSL 226 RANDO

Top sněžnice, které vás podrží i v těch nejnáročnějších podmínkách.

Vynikající sněžnice, které se mimo jiné náramně osvědčily v Hanibal půjčovně.

Zajímavě řešené sněžnice francouzského výrobce. Pevné vázání.

8 027.-

5 354.-

3 290.LEZENÍ, SNÍH & LED

SASQUETCH RÁČNA

WARP EASY STEP

HANIBAL OBAL NA SNĚŽNICE

Klasické sněžnice českého výrobce s kovovým rámem a pevným výpletem.

Jednoduché sněžnice s ráčnovým upínáním. Oblíbené a cenově dostupné.

Bytelný obal na sněžnice ušitý v Česku. Síťka pro odkapávání sněhu.

2 269.-

2 109.-

699.-

ZIMA 2013

63


Z(A)TRACENÁ CHATA | Lifjell | Norsko Do Norska pomalu přichází zima, v nížinách mrzne, ale sníh je zatím jen v horách. Máme před sebou volný víkend, a tak se v pátek sbíráme a vyrážíme do hor. Plán byl vyrazit už před obědem, jelikož už se začíná poměrně brzy stmívat, ale vždy nejde vše podle plánu, a tak vyrážíme až kolem druhé hodiny. Cílem cesty je malá chatka v horách u jezera. S přibývající nadmořskou výškou přibývá i sněhu, a tak zastavujeme a nandaváme návleky. Sledujeme mapu a stoupáme údolím nahoru. Po cestě si vychutnáváme krásné výhledy na zasněžené kopce před námi a stále ještě zelenou nížinu s dominantním jezerem za námi. V pásu lesa sbíráme nějaké dřevo a váha našich batohů se zhruba zdvojnásobuje.

64

Když míjíme první zamrzlé jezero, začíná se stmívat. Naštěstí to tady už trochu známe a podle mapy určujeme směr pochodu podél druhého jezera. Cesta je vyčerpávající, sníh dosahuje nad kolena a nás čeká ještě poslední strmý výšlap. Pomalu stoupáme vzhůru, tři kroky do kopce, jeden zpět. Za tmy jsme nahoře a matně identifikujeme alespoň zasněžené jezero. Naše chata by měla být na druhé straně. Přejít přes ledovou plochu si netroufáme, i když je už asi nadobro řádně zamrzlá. Vyndáváme čelovky a postupujeme podél břehu. Začíná v nás hlodat divný pocit, chata už tu někde měla být. Rozdělujeme se a pátráme po okolí. Za chvíli někdo volá, že chatku nejspíš našel...

WWW.HANIBAL.CZ


Příroda si dala práci a chatku patřičně zazimovala. Je skoro celá zasněžená. Nezbývá nic jiného než začít kopat. Práce je to úmorná, ale nakonec máme radost, že nemusíme nocovat venku. V malých kamnech rozděláváme oheň. Vychutnáváme skvělý pocit tepla a bezpečí uprostřed divočiny a k tomu si dopřáváme lahev dobrého českého vína.

sepsal Jonáš | Hanibal Team

ZIMA 2013

Když vám začne být v horách doopravdy zima, tak: a) Obléknete si další vrstvu oblečení. b) Začnete vyšilovat, že na místě umrznete. c) Uděláte pár dřepů a vezmete si suché rukavice. d) Loknete si něčeho ostřejšího.

Inkriminovaná chatka druhý den ráno, tedy poté, co byla řádně vykopána, vytopena malými kamny a obývána českými skoropolárníky. Lifjell, Norsko Foto: Milan Haviár

65


ESBIT TERMOSKA

Dlouhodobě považujeme termosky Esbit za jedny z nejspolehlivějších. Dva uzávěry a dva kalíšky jsou milý bonus.

Široká nabídka spolehlivých termosek v různých objemech. Každá termoska má k dispozici dvě různá víčka a dva kalíšky.

DOPLŇKY - VAŘENÍ

od 432.-

ESBIT NEREZ 1 L

ESBIT TERMOSKA NA JÍDLO

ESBIT BOYS & GIRLS

Litrová termoska s nerezovým designem, dvěma víčky a dvěma kalíšky.

Termoska s širokým hrdlem, určená na uchovávání teplého jídla. Objem 0,5 l.

Půllitrové termosky s veselými motivy pro kluky a pro holky. Do školy ideální.

578.-

551.-

551.-

Iveta se snaží zahřát nejen péřovkou, ale i horkým čajem. Jak by ne, vždyť je minus 20 stupňů. Hanibal Winter Camp, Lužické hory, Česko.

66

WWW.HANIBAL.CZ

Foto: Vojta Žilka | Hanibal Ambassador


MSR REACTOR

MSR WHISPERLITE UNIVERSAL

MSR TRAIL LITE DUO

Extrémně efektivní zařízení pro maximálně rychlý ohřev vody.

Univerzální vařič spalující jak plyn, tak tekutá paliva. Doporučujeme.

Sada nádobí a doplňků, ve které do sebe všechno perfektně pasuje.

4 122.-

3 429.-

1 702.DOPLŇKY - VAŘENÍ

PINGUIN AURA

PINGUIN MANTIS

PINGUIN DOUBLE ALU

Systém spojující kartuši, vařič a nádobu v jeden celek. Kompaktní, efektivní.

Vařič nabízející otočení kartuše dnem vzhůru, což je v zimě zásadní výhoda.

Lehká sada nádobí pro dva, z tvrzeného hliníku, který skvěle vede teplo.

1 538.-

810.-

719.-

ZIMA 2013

67


JETBOIL FLASH PCS

SOTO MUKA STOVE

Legendární varný systém. Tlakový ventil zajišťuje efektivní spotřebu paliva a výkon zase rychlý ohřev vody.

Cenami ověnčený benzinový vařič, který nepotřebuje předehřívání. Kovová pumpa, vyrobeno v Japonsku.

4 086.-

2 930.-

4 099.-

DOPLŇKY - VAŘENÍ

OPTIMUS NOVA+ Spolehlivý benzinový vařič nabízející ovládání na palivové hadičce, což je velmi pohodlné a efektivní.

GSI PINNACLE SOLOIST

GSI BACKPACKERS MUG

GSI BUGABOO CAMPER

Perfektně vymyšlené nádobí pro jednoho cestovatele či horolezce. Objem hrnce 1,1 litru.

Plastový termohrnek s chytrým zavíráním oceníte pokaždé, když vylezete ze spacáku.

Veliká sada nádobí pro čtyři osoby, ve které najdete vše, na co si jen vzpomenete, včetně elegantních hrnků.

1 059.-

239.-

2 308.-

68

WWW.HANIBAL.CZ


HANDPRESSO WILD HYBRID

HANDPRESSO OUTDOOR SET

HANDPRESSO AUTO ESE

Ať už ze své vlastní kávy, nebo z oblíbené značky podů, s Wild Hybrid si připravíte espresso kdekoliv.

Elegantní set kávovaru Handpresso Wild Hybrid, termosky s teploměrem a šálky. To vše v praktickém pouzdře.

Model kávovaru, který vám připraví espresso během chvilky. Stačí jej zapojit do autozapalovače.

2 625.-

4 665.-

3 899.DOPLŇKY - VAŘENÍ

CONTIGO GRACIE

CONTIGO WESTLOOP

CONTIGO MORGAN

Dětská lahev o objemu 420 ml s jednoduše ovladatelným otvíráním Autoseal, které je bezpečné a neteče.

Nejoblíbenější a také nejhezčí termohrnek na trhu. Elegance a funkčnost v jednom!

Designový dvoustěnný plastový termohrnek, který si díky uzávěru Autoseal zamilujete. Slibujeme!

436.-

759.-

432.-

ZIMA 2013

69


Na expediční stravu jsme si hodně zvykli. Je to rychlé, lehké a dobré. Náš tip pro letošní zimu je Adventure Menu. Je to trochu něco jiného a věřte, nadchne Vás to!

TRAVELLUNCH Oblíbená cestovní a expediční strava, vyrobená lyofilizačním procesem. Skladné, lehké a chutné.

DOPLŇKY - EXPEDIČNÍ STRAVA

od 119.-

MOUNTAIN HOUSE

JERKY

ADVENTURE MENU

Lyofilizací připravené jídlo připravíte rychle a je vynikající. MH není vyjímkou!

Sušené maso, ano, to je ta správná energie sbalená na cesty. Vyberte si!

Ohřívání bez vařiče a české suroviny. Vyzkoušejte třeba jelení ragú!

od 139.-

od 53.-

od 125.-

Ondra doplňuje energii porcí chutného Travellunche. Ždiarské vrchy, Slovensko.

70

WWW.HANIBAL.CZ

Foto: Peter Azor


KATADYN POCKET

LIFESYSTEMS REPELENTY

Spolehlivé dezinfekční tablety pro čištění vody, vyzkoušené celou řadou cestovatelů a expedic.

Špičkový keramický filtr na vodu v celokovovém pouzdře, které zajistí maximální odolnost.

Široká nabídka repelentů s aktivní látkou deet. Spolehlivě vyzkoušené i v exotických destinacích

529.-

7 920.-

od 178.-

DOPLŇKY - ČIŠTĚNÍ VODY

KATADYN MICROPUR FORTE

STERIPEN EMERGENCY

STERIPEN ULTRA

LIFEVENTURE THERMAL MUG

Dezinfekční UV lampa, která na jedno nabití dokáže vydezinfikovat až 100 litrů vody.

Spolehlivá UV lampa pro čištění vody od bakterií a virů. Lze nabít pomocí USB, tedy například solárními panely.

Jednoduchý termohrnek v několika parádních barvách. Šroubovací zavírání zajistí dokonalé těsnění.

1 360.-

2 728.-

357.-

ZIMA 2013

71


Ačkoliv LEKI nejsou českou firmou, je důležité zmínit, že veškerá výroba probíhá v Česku, nedaleko Tachova.

LEKI HAUTE ROUTE Dvoudílné teleskopické hole, vhodné hlavně na skitouring, sněžnice a zimní turistiku. Nastavení pomocí SpeedLock zámku.

DOPLŇKY - TREKOVÉ HOLE

1 925.-

LEKI KHUMBU

LEKI CRISTALLO AS

LEKI LHASA LITE AS

Velmi odolné nastavitelné hole se zámkem SpeedLock. Příjemný grip.

Třídílné odpružené hole s nastavením SpeedLock a rukojetí Aergon.

Dámské třídílné trekové hole s odpružením. Polstrované poutko.

2 150.-

2 150.-

2 375.-

Ondra se svými holemi LEKI stoupá na vrcholek Vápenný. Hanibal Winter Camp, Lužické hory, Česko.

72

WWW.HANIBAL.CZ

Foto: Vojta Žilka| Hanibal Ambassador


SIGG NAT KIDS 0,4 L

SIGG ART 0,6 L

SIGG NAT DYNAMICS 0,75 L

Dětská sportovní lahev Sigg s několika povedenými trendy motivy.

Umělecké designové lahvičky Sigg o objemu 0,6 litru. Krásný dárek.

Sportovní lahev Sigg s elegantním pítkem a výrazným logem.

606.-

530.-

661.-

DOPLŇKY

Ještě pořád jste nezapomněli na hru se slony, o které jsme psali na začátku katalogu? Tak šup šup, běžte hezky na začátek a počítejte!

JULBO EXPLORER SP4

JULBO MONTEBIANCO SP4

JULBO TENSING SP3

Stále jedny z nejlepších ledovcových brýlí na trhu. Termoplastové nožičky zajistí dokonalé usazení na obličeji.

Sportovně laděné brýle s postranicemi, které vyniknou jak při sportu, tak na ledovci.

Sportovní brýle francouzského výrobce s polykarbonátovými skly se zatemněním kategorie 3.

2 390 .-

Cena Hanibal 2 271.-

1 790.-

Cena Hanibal 1 701.-

ZIMA 2013

1 090.-

Cena Hanibal 1 036.-

73


GOPRO HERO 3+ BLACK EDITION Nejpokročilejší, nejlehčí, nejvýkonnější. Taková superlativa kolují kolem outdoorové kamery GoPro Hero 3+. A my je můžeme jedině potvrdit!

DOPLŇKY

10 990.-

GOPRO CHEST MOUNT

GOPRO BIG U-SHOT

GOPRO GRAB BAG OF MOUNTS

Postroj, se kterým pořídíte skvělé záběry hlavně na lyžích nebo snowboardu.

Teleskopická tyč s madlem vám umožní dělat akční záběry sebe sama.

Nejvšestrannější sada držáků, které ke kameře GoPro můžete pořídit.

1 200.-

890.-

750.-

Sjezd ze Studniční hory k chatě Výrovka, zachycený kamerou GoPro Hero 3, Krkonoše, Česko.

74

WWW.HANIBAL.CZ

Foto: Ondra Vacek | Hanibal Team


ZIMA 2013


HANIBAL zima 2013/14  

Opět je tu katalog plný mrazivých i úsměvných příběhů, krásných fotek a v neposlední řadě naplněný tím nejlepším z nejen českého outdooru!

HANIBAL zima 2013/14  

Opět je tu katalog plný mrazivých i úsměvných příběhů, krásných fotek a v neposlední řadě naplněný tím nejlepším z nejen českého outdooru!

Advertisement