Page 1

Mihkel Raud


Mihkel Raud (sĂźndinud 18. jaanuaril 1969 Tallinnas) on eesti laulja, kitarrist ja raadioajakirjanik. Ăœldjuhul muusikuks peetav Raud on avaldanud ajakirjanduses ka muusikaga mitte seonduvaid arvamuslugusid.Ta on mänginud kitarri ansamblites Golem, Metallist, Singer Vinger, Ba-Bach ja Mr. Lawrence. Mihkli vanemad on kirjanikud Aino Pervik ja Eno Raud.


Raamatud


Autobiograafia „Musta pori näkku“ on Mihkel raua esimene raamat tema loomingus, mis ilmus 24. oktoobril 2008, teost on saatnud ülisuur müügiedu – paari kuuga osteti seda 30 000 eksemplari.


Autor räägib raamatus avameelselt oma sekskogemustest, joomingutest, pohmellidest ja muust rokkmuusiku eluga seonduvast. ETV saates „Paar“ ütles Raud "Miks ma sellest tahtsin kirjutada - ilmselt see on iseenesega rahunemise katse."


Põhiprobleem oli iga hinna eest kuulsaks saada. Ära ei põlatud mingeid vahendeid kuulsuse saavutamiseks. Bänd – see oli elu ning elustiil, mille nimel loobuti õpingutest, teenitud raha laristati lihtsalt maha (enamasti alkoholile), toimus mingisugune vegeteerimine mingil x-levelil, millest said aru vaid nn “mõttekaaslased”. Tänu lodevale elule ja alkoholile pöörati selg ka pereväärtustele. Toimus valedes elamine. Valetati oma pereliikmetele ja eelkõige iseendale.


Pidev alkoholipruukimine tekitas pikapeale pöördumatu sõltuvuse ning kõik, mis toimus nn “kaines maailmas” , tundus mõttetu ja loll. Raamatu autor valis ka kaine elu, mitte seetõttu, et joomine talle ei meeldinud vaid surmahirm ajas ta sellele teele. Kahjuks kõik selle raamatu tegelased ei ole enam praegu meie hulgas ning nii mõnegi on alkohol hauda ajanud.


Raamat on väärt teos, sest selles raamatus tuleb hästi välja inimese tahtejõud, Mihkel Raud suutis välja rabeleda alkohooliku saatusest, sest ta tundis, et lõpp on lähedal. Tänaseks ei ole Raud 19 aasat tilkagi alkoholi pruukinud. Raamat õpetab kiirest edust joobunutel jalgu maas hoida.


ÄITAH KUULAMAST

Musta pori näkku  

presentatsioon

Read more
Read more
Similar to
Popular now
Just for you